Учнівське самоврядування

 

Учнівське самоврядування
Центру дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради
в 2021-2022 навчальному році

                Учнівське самоврядування має велике значення у формуванні особистості кожної дитини. Вони набувають першого досвіду самоорганізації та співпраці, у них формується активна життєва позиція та світогляд, основою якого є загальнолюдські цінності. При цьому розвивається терпимість до різних ідей та точок зору, вміння слухати і чути, дивитися і бачити, спостерігати й аналізувати, систематизувати і робити правильні висновки. Під час засідань органів учнівського самоврядування діти набувають навичок відстоювати власну думку; не ображаючи опонентів, навичок співпраці з іншими людьми.
Робота в учнівському самоврядуванні – є найбільш ефективною формою роботи, яка дозволяє навчати спілкуванню та отримувати знання на практиці. І тому, в закладі позашкільної освіти ведеться пошук шляхів розвитку учнівського самоврядування через вироблення у кожної дитини вміння, звичку активно діяти у обговоренні та розвитку найважливіших питань життя міста, області та країни, навчити лідерів учнівського самоврядування формулювати, висловлювати та відстоювати свою власну думку, своє власне «Я». Тобто, навчитися бути лідером.
        Про лідера: лідер-особа, яка користується в суспільстві значним авторитетом, відіграє провідну роль в організації спільної життєдіяльності й регулюванні відносин в учнівському середовищі, приймає відповідальні рішення у важливих ситуаціях. У минулому бути лідером означало бути першим або попереду інших, займати високу посаду, виконувати всі поставлені завдання першим. У сучасному світі поняття «лідерство» змінюється.
Тож хто такий сучасний лідер? Якими якостями він має володіти? Чи достатньо лише бажання для того, щоб бути лідером? Відповіді на ці запитання неоднозначні, немає чітких рекомендацій задля досягнення цього авторитетного титулу.
Над розв’язанням цих питань у Центрі дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради активно працюють лідери учнівського самоврядування:
учнівська рада самоврядування «Позашкілля», голова ради НОВАК Валерія (педагог-консультант РОМАНЧУК Світлана Володимирівна).
       До складу учнівської ради «Позашкілля» входять клуби за напрямами: «Дозвілля», «Еколог», «Орхідея».
міська рада старшокласників «Ватра», голова ЯРОШИК Анастасія (координатор СТАДНИК Олена Миколаївна).
До складу міської ради старшокласників «Ватра» входять учні 8-11 класів закладів освіти Вараської міської територіальної громади, які працюють у центрах учнівського самоврядування: «Булава» – Вараський ліцей № 1, «Відкриті долоньки» – Вараський ліцей № 2, «Дозвілля» – Вараський ліцей № 3, «Здоров’я» – Вараський ліцей № 4, «Всезнайка» – Вараська Гімназія, «Еколог» – Заболоттівська Гімназія, «Дзвін» – Вараський ЦДЮТ.
Протягом навчальних років налагоджена тісна співпраця із закладами освіти по організації та проведенні заходів (тематичні заходи, реалізація проєктів за напрямами роботи, флешмоби, школа лідерів, збори лідерів тощо).
Міська рада старшокласників «Ватра» працює відповідно Положення про міську раду старшокласників, плану роботи та плану роботи Школи лідера.
З вересень по травень 2021-2022 навчального року заплановано реалізацію проєктів:
«ЕКОпікнік» до Днів Сталої енергії;
«Новорічна прикраса – 2022» (конкурси: «Новорічна ялинка», «Новорічна іграшка», «Різдвяна куля»);
Дебатний клуб «Молодь дебатує»;
«Місто сьогодення»: пошук скарбів» під гаслом «Молодь – фундамент суспільства»;
Патріотичний проект «Ми – нація єдина» під гаслом «Крок назустріч»;
Патріотичний флешмоб до Дня Гімну України «Співаємо Гімн України».
Волонтерський проєкт «Допоможемо разом!».
          Заплановано проведення засідань активу міської ради старшокласників «Ватра» (щомісяця), зборів міської ради старшокласників «Ватра» (жовтень, травень) та засідань школи лідера (жовтень, грудень, лютий, квітень). Лідери учнівського самоврядування налагоджують тісну співпрацю по проведенню заходів з громадськістю міста:
Інформаційним центром «Полісся» ВП РАЕС (директор ДИМИДИШИН Валентина Василівна);
Редакція телебачення і радіомовлення управління інформацією та зв’язків з громадськістю РАЕС (начальник ГУЦАЛО Сергій Миколайович);
Відділом у справах дітей Вараської міської ради (начальник відділу ІЛЬЇНА Ганна Василівна);
Інклюзивно-ресурсним центром (директор ШАБЛЕВСЬКА Наталія Миколаївна);
Військовою частиною 3045 Національної гвардії України (командир АГАЛЬЦОВ Аркадій Олексійович);
Гончаренко-центр партнер Вараш, директор ГРЕБЕНЬ Олександр Сергійович.
Організовуються щомісячні зустрічі з начальником управління освіти КОРЕНЬ Оленою Миколаївною.
Налагоджена співпраця із студенткою Української академії лідерства УШКО Ангеліною.
Підписана Угода про партнерство та співпрацю організації молоді первинної профспілкової організації РАЕС 11.09.2020 за участю заступника генерального директора з персоналу Рівненської АЕС Ігоря ВІТКОВСЬКОГО, голови організації молоді ППО Рівненської АЕС Євгенія БУРАКОВА, начальника управління освіти Олени КОРЕНЬ та міською радою старшокласників «Ватра».
       Робота Ради щомісячно висвітлювалися на сторінці соціальної мережі Фейсбук – Вараська міська рада старшокласників «Ватра», Центр дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, Інстаграм – «Ватра» та на місцевих сайтах.
        Своєю діяльністю лідери Ради доводять наскільки вони готові бути самостійними, реально оцінити свої можливості та здатні брати відповідальність на себе в будь – якій ситуації.
        Працюючи в органах учнівського самоврядування діти вчаться бути ініціативними, відстоювати власну думку, формувати активну громадянську позицію. І найголовніше – робота учнівського самоврядування здійснюється через організацію цікавого життя колективу.