2018 рік

ВИЗНАЧИЛИ НАЙКРАЩИЙ ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД РІВНЕНЩИНИ

11.01.2018

Педагогічні колективи переконливо довели, що їхня система забезпечує вагомі практичні результати.

Упродовж грудня по всій Рівненщині проводився обласний конкурс на «Кращий позашкільний навчальний заклад року».

У конкурсі взяли участь комплексні та профільні позашкільні навчальні заклади Березнівського, Дубровицького, Дубнівського, Костопільського, Рокитнівського районів та міст Вараш та позашкільні навчальні заклади обласного підпорядкування.

Згідно з рішенням журі переможцями конкурсу визнано:

у номінації «Комплексний позашкільний навчальний заклад»: Костопільський будинок школярів та юнацтва Костопільської районної ради — І місце; районний будинок дитячої та юнацької творчості» Березнівської районної ради — ІІ місце; Будинок дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради — ІІІ місце.

https://rivnepost.rv.ua/

З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

19.01.2018

Січень місяць багатий на свята. Це вершина зими, місяць яскравих зірок, морозних, білосніжних ночей.

Подаровані січнем новорічні та різдвяні свята дітей та дорослих поглинають у справжні казкові різдвяні дива. На вулицях, вдома зустрічаємо казкових героїв, колядників, щедрувальників та посівальників, які вітають всіх людей із святами.

19 січня 2018 року в приміщенні актової зали Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбувся фестиваль колядок та щедрівок. В даному заході взяли участь дитячі колективи закладів освіти.

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості мали можливість відкрити свято хореографічною композицією та різдвяними вітаннями зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна. Створити різдвяний настрій, донести історичні та духовні надбання колядок та щедрівок для глядачів зуміли вихованці екологічного театру «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна.

Музичне дійство подарували «З Різдвом Христовим, українці» вихованці гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, які перші на сцені мали змогу донести усім глядачам неповторність та самобутність колядок та щедрівок, вразили своїм різноголосим піснеспівом, побажали всім гарного настрою, веселих свят, любові до України та її традицій. Було залучено до 30 учасників віком від 4 до 16 років.

Учасники фестивалю колядок та щедрівок були нагороджені подяками управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради та солодощами від ТЗДВ «Кузнецовський хлібозавод».

Схилився за ворота вечір,
Звізда нова зійшла на обрій.
Той вечір завітав доречно,
З Різдвом Христовим, люди добрі!

ВИХОВУВАТИ – ЗНАЧИТЬ ОРГАНІЗОВУВАТИ

19.01.2018

Професіоналізм педагога полягає в оволодінні найбільшою кількістю форм роботи і умінням використовувати їх для вирішення конкретної педагогічної задачі з максимальним виховним ефектом.

У Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов методичний тиждень з досвіду роботи керівників гуртків соціально-гуманітарного напряму.

Очікуваними результатами даної форми роботи було: виявлення педагогічного досвіду з використання інноваційних технологій у практиці роботи керівників гуртків; дати змогу кожному педагогу бути активним учасником в обговоренні даного питання, підняти рівень методичної підготовки; перевірити прагнення керівників гуртків продемонструвати свої знання та вміння з методики, розвивати вміння застосовувати свої знання в незвичайних ситуаціях; дати рекомендації педагогічним працівникам.

Згідно плану, керівником гуртка «Основи журналістики» Л.Ярошик представлена виставка дитячих творчих фоторобіт на тему: «В об’єктиві юного журналіста». Н.Лопуга, керівник гуртка для старшокласників «Пізнай себе» провела показове заняття на тему: «Механізм позитивного впливу овочів і фруктів на здоров’я людини. Дикорослі їстивні рослини України, правила їх збирання і заготівлі. Харчування в умовах забруденого радіонуклідами довкілля». О.Стадник, керівник гуртка «Учнівське врядування» – показове заняття на тему: «Як навчитися відповідати на критику та говорити «Ні». Типи спілкування. Проведення ділових ігор». Практичне заняття на тему: «Написання замітки на вільну тему» проведене Л.Ярошик, керівником гуртка «Основи журналістики».

У рамках методичного тижня з досвіду роботи керівників гуртків соціально-реабілітаційного напряму Н.Лопугою та Л.Ярошик проведена серія тренінгів для керівників гуртків на тему: «В пошуках оптимальних варіантів роботи». До плану методичного тижня введено і заняття-тренінг з молодими та новопризначеними керівниками гуртків усіх напрямів: «Аукціон добрих справ за участю молодих та новопризначених керівників гуртків».

Як показує практика, досвід проведення керівниками гуртків практичних занять та тренінгів для педагогів у рамках методичного тижня сприяє активізації потреб керівників в освітній діяльності, підвищення рівня самоосвіти, педагогічної культури та професійної майстерності, адже виховувати – значить організовувати.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

23.01.2018

22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до прийняття Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в умовах важкої боротьби за незалежність українських земель. У промові, виголошеній того дня на Софійській площі, говорилося: «Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина; Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну, самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду».

Проводячи ряд заходів в Будинку дитячої та юнацької творчості переконались, що діти – гордість та майбутнє нашої країни.

На жаль, сьогодні нашу державу так само, як і колись хвилює питання єдності. Але ж, слухаючи молоде покоління ми спільними зусиллями крок за кроком крокуємо до перемоги. І віримо, що закінчиться боротьба за Україну, наші захисники повернуться додому та настане мир і спокій.

Україна має, як і кожна країна світу, свою самобутню історію, природу, культуру. І про це 22 січня вихованці спільно із педагогами вели розмови, малювали, співали та брали участь у конкурсах та вікторинах. Це все проходило за напрямками: історичний, географічний, народознавчий, літературний, асоціативний.

У історичному напрямку взяли участь вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, туристичного гуртка «Мандри», керівник Федчук Юрій Анатолійович, гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна. У вигляді брейн-рингу учасники давали відповіді на запитання. Хто швидше відповідав отримував 1 бал.

У географічному напрямку взяли участь вихованці гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна, гуртка «Юні охоронці природи», керівник Столярець Ірина Миколаївна, гуртка «Таємниці природи»,Столярук Тетяна Олександрівна, туристичного гуртка «Мандри», керівник Федчук Юрій Анатолійович, студії декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна. Даний напрямок складався з письмової та усної частини. Перевірялось, наскільки добре знають учасники географію України. За правильну відповідь отримували по 1 балу.

У народознавчому напрямку взяли участь вихованці гуртка «Дизайн одягу», керівник Білан Олена Михайлівна, гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна, гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович, літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна. В даному заході учасники мали змогу поспілкуватися про побут, свята,традиції та звичаї українців. Зараховувались бали учасникам за правильністю виконання завдань.

У літературному напрямку взяли участь вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна, гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна. Учасники пригадували поетів, письменників України за їхніми віршами, казками, творами. За правильну відповідь учасники отримували по 1 балу.

У асоціативному напрямку взяли участь майже всі учасники даного заходу. С.Романчук, культорганізатор зачитувала поетичні рядки поетів, учасники повинні були проаналізувати за власним уявленням слова відомих поетів. Учасники, які найкраще спробували передати це асоціативним малюнком отримували по 1 балу.

Підбивши підсумки проведення заходів до Дня Соборності України, можна сказати, що діти продемонстрували гарні знання про Україну, її географію, історію козацтва, літературу та народні свята.

Давайте всі разом будемо любити й оберігати її – багату, молоду, найкращу для нас. І щоб наша країна найкрасивіше сяяла яскравою зіркою на небосхилі.

УРОЧИСТОСТІ, ПРИУРОЧЕНІ ДНЮ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

24.01.2018

22 січня 2018 року в приміщенні актової зали музичної школи відбулися міські урочистості, приурочені Дню Соборності України.

В даному заході взяли участь вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна та вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, які присутнім у залі виконали музичний твір «Україна» та народні танці «Гопак», «Україна».
Люблять батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя.

Сенека

Забудеш рідний край – твоє висохне коріння.

П.Тичина

В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім –

Батьківщина.

Л.Костенко

В своїй хаті соя і правда,і сила, і воля.

Т.Шевченко

Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води – моя Україна.

В.Сосюра

Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову і мову її солов’їну.

В.Сосюра

Свою Україну любіть. Любіть її… Во врем’я люте. В останню тяжку хвилину за неї Господа моліть.

Т.Шевченко

Ще не вмерла України і слава, і воля…

П.Чубинський

«КРУТИ – ВЕЛИКІ ПОДІЇ МИНУЛОГО»

30.01.2018

Бій під Крутами – бій, що відбувався 16(29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 100 кілометрів на північний схід від Києва, 18 кілометрів на схід від Ніжина. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київським курсантів із козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти».

29 січня вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» Байрук Іван, Пивовар Богдан, Дмитрук Поліна, Головач Ярослав, Тимощук Катерина, Ткачук Альона, керівник Мельник Тетяна Михайлівна спільно із бібліотекою для дітей провели годину мужності «Крути – великі події минулого» присвячена Дню пам’яті учасників битви під Крутами. А також підготували тематичну виставку «Пам’ятаємо героїв Крут». Під час перегляду ознайомили всіх присутніх із подіями, які відбулися 29 січня 1918 року, коли 300 молодих юнаків піднялися на захист Незалежної Української держави.

Бережімо пам’ять про тих, хто боронив та захищав нашу країну. Вшануймо пам’ять загиблих під Крутами, схилімо низько голови та нехай кожен з нас задумається над відданістю наших захисників як багато років тому, так і сьогодні.

ГУМАНІТАРНИЙ КОНКУРС «КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ»

05.02.2018

Дуже часто діти люблять розповідати про щось незвичайне, придумане, загадкове та космічне. Космос вабить кожного своєю безмежністю і красою. Діти говорять, що у космосі все таємниче, там дуже багато зірок. І тут про зірок можна говорити багато. Вони вміють яскраво горіти, або тьмяніти, випромінюють неймовірне тепло і радість.

Тому і полюбляють вже багато років підряд вихованці гуртків та творчих об’єднань брати участь у внутрішньому гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії», який проходить з 25 січня по 02 лютого 2017-2018 навчального року в Будинку дитячої та юнацької творчості.

Учасники даного Конкурсу мають змогу реалізувати себе у різних номінаціях: образотворче мистецтво, декоративно-прикладне мистецтво, філософія та історія. Для участі у виставці-конкурсі було подано понад 50 творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань. Членам Художньої ради Будинку дитячої та юнацької творчості було досить важко оцінити роботи учасників, а ще й відібрати найкращі роботи за номінаціями для участі у обласному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії», який проходить на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» з 1 по 28 лютого 2018 року.

За підсумками роботи членів Художньої ради для участі у обласному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії» будуть відправлені творчі роботи вихованців гуртків та творчих об’єднань за номінаціями:
«Образотворче мистецтво» (живопис):
«Дивний світ» – творча робота Щур Богданни, вихованки студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
«Як у казці» – творча робота Пальчук Анни, вихованки студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
«Погляд» – творча робота Косарєва Софія, вихованки студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
«Космічний карась» – творча робота Якимюк Катерини, вихованки гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
«Космічна дира» – творча робота Лисак Евеліни, вихованки гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
«Невідома галактика» – творча робота Сніжко Ангеліни, вихованки гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
«Сонце гріє, квіти живуть» – творча робота Федіни Ангеліни, вихованки гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
«Обмін інформацією» – творча робота Коваленас Дарини, вихованки гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
Декоративне-прикладне мистецтво» (м’яка іграшка):
«Країна Помпонія» – творча робота Савчук Марії, вихованки гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.
«Космічний мобіль» – творча робота Ібрагімової Аделіни, вихованки гуртка «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна.
«Прибулець» – творча робота Федінчик Софії, вихованки гуртка «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна.
«Жирафчик» – творча робота Новак Валерії, вихованки гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
«Космічний мандрівник» – творча робота Рябчини Анни, вихованки гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
«Мій уявний космічний друг» – творча робота Свідрика Дмитра, вихованця гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна
Декоративне-прикладне мистецтво» (пап’є маше):
«Космічні дослідження» – творча робота Кнівця Дмитра, вихованця гуртка «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна.
«Зеленочка» – творча робота Булан Тетяни, вихованки гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна.
Декоративне-прикладне мистецтво» (дерево та шкіра):
«Сімейне фото марсіан» – творча робота Кізько Марії, вихованки гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна.
«Вікно у космос» – творча робота Луць Катерини, вихованки гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Токаренко Юлія Сергіївна.
Декоративне-прикладне мистецтво» (солоне тісто):
«Місячна прогулянка» – творча робота Коновальчука Романа, вихованця гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна.
Декоративне-прикладне мистецтво» (вироби із пластику):
«Чарівна ракета» – творча робота Луць Катерини, вихованки гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Токаренко Юлія Сергіївна.
«Космічна ракета» – творча робота Безулової Дарії, вихованки гуртка «Квілінг», керівник Добра Яна Степанівна.
«Космічний Всесвіт» – творча робота Лавор Наталії, вихованки гуртка «Квілінг», керівник Добра Яна Степанівна.
Філософія та історія (оповідання):
«Зустріч з космічним гостем» – творча робота Федорука Максима, вихованця літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.

Бажаємо учасникам обласного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» отримати хороші результати та і надалі працювати над реалізацією поставлених завдань у внутрішніх, міських та обласних конкурсів.

НАВАЛЬНІ ТРЕНУВАННЯ ЗІ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ

06.02.2018

4 лютого 2018 року, члени туристичного гуртка «Меридіан», керівник Федчук Юрій Анатолійович провели тренування зі спортивного туризму в екстремальних погодних умовах, які відбувалися у лісосмузі поблизу міста Вараш. Головним гаслом даного заходу було: «важко в тренуванні, легко на змаганнях».

Метою проведення даного заходу для вихованців старшої вікової групи було засвоєння вмінь і навичок зі спортивного туризму для участі в обласних змаганнях зі спортивного туризму у залік Спартакіади школярів Рівненщини, які відбудуться цією весною.

Перед проведенням заходу випав рясний сніг і постало питання: «Чи проводити навчальні тренування?». Але сніг не злякав учасників, тому рішення було прийняте – не відступати.

Під час проведення заходу вихованці пройшли засніженим лісом близько 6 км., далі на них чекала смуга перешкод, яка в себе включала наступне: «Навісна переправа», «Метелик», «Переправа по стовбурі дерева», «Біг з системою на короткій дистанції», «Спуск по ролику», «Підйом за допомогою «Жумара».

Загалом через складність погодних умов, дистанція проходження була важкою, але всі без винятку справились із поставленими для них завданнями.

Спортивний туризм – це специфічний вид туристсько – спортивної діяльності, головною формою якої є спортивний похід, або змагання з видів туризму, ці види діяльності спрямовані на випробовування фізичних, психічних, духовних сил людини, удосконалення туристської майстерності туриста, виконання нормативів спортивних розрядів.

Спортивний туризм має за мету спортивне удосконалення в подоланні природних перешкод. Це означає удосконалення всього комплексу знань, умінь і навичок, фізичної підготовленості, необхідних для безпечного пересування людини по місцевості.

Загалом після проведення тренування діти зостались радими і не пожалкували, що вихідний день від школи вихованці туристичного гуртка виділили на природу та спорт.

РАДОСТІ УСІМ БАГАТО

06.02.2018

Радості усім багато принесла нарешті цьогорічна зима. Вона вперше засипала рідне місто, насипала кучугури снігу.

Помилуватись чарівною казкою зими, пограти у сніжки і просто подихати чистим повітрям вийшли вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.

Погодьтеся зима – красива пора року. Тому, і вели розмову вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» про кліматичні зміни зимою, розповідали неймовірні історії, які відбувалися протягом зими, відгадували загадки пов’язані із зимою. А також приділили увагу всім трьом місяцям зими: грудню, січню та лютому. Було дуже весело.

У даному заході взяли участь Никитчук Аня, Шкляєва Віка, Дулько Влад, Бабчанік Ілона, Мотко Андрій, Булан Антон, Самойлюк Максим, Дмитрук Таміла, Пивовар Богдан, Головач Ярослав, Ткачук Альона Байрук Іван.

Тетяна Мельник, керівник гуртка-методист Будинку дитячої та юнацької творчості

МІСЯЧНИК НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

07.02.2018

Мета проведення: виховання ціннісного ставлення у дітей та учнівської молоді до історичних та духовних надбань рідного краю, до мистецтва, до держави та суспільства, до власного «Я», популяризація українських народних традицій, обрядів, набуття учнівською молоддю соціального досвіду, формування особистісних рис громадян, духовності, моральної, естетичної, правової та екологічної культури.

МІСЯЧНИК НАЦІОНАЛЬНО -ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
«СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЗРОБИМО ДЕРЖАВУ МІЦНІШОЮ» ПІД ГАСЛОМ «ТІЛЬКИ РАЗОМ!»

№ Назва заходу Термін проведення Відповідальні Місце проведення
І тиждень ( з 05 по 11.02.2018)

1.Виставка творчих робіт вихованців «Ми – діти твої, Україно!. Упродовж місяця О.Стадник С.Романчук Керівники гуртків Хол закладу

2.Виставка вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» «Ляльки-мотанки та їхня історія». Упродовж тижня О.Стадник О.Дулько, керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Кабінет гуртка «Історичне краєзнавство»

3.Пізнавальний літературний захід «З рідним словом міцніє держава». 08.02.2018 Т.Мельник, керівник літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» Глядацька зала

4.Народознавче свято «До доброї криниці стежка втоптана». 09.02.2018 С.Романчук Керівники гуртків Глядацька зала

5.Майстер клас для батьків «Виготовлення ляльки – мотанки». 08-09.02.2018 О.Стадник О.Дулько, керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Глядацька зала

6.Вікторина «Тварини в історії». 11.02.2018 Т.Столярук, керівник гуртка «Домашні улюбленці» Кабінет гуртка «Домашні улюбленці»
ІІ тиждень ( з 12 по 18.02.2018)

1.Виставка творчих робіт вихованців «Ми – діти твої, Україно!. Упродовж місяця О.Стадник С.Романчук Керівники гуртків Хол закладу

2.Виставка вихованців гуртків образотворчого мистецтва «Я малюю Україну». Упродовж тижня О.Стадник А.Мельник, керівник студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» Кабінети гуртків Б.Павлусь, керівник гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» Н.Коваленас, керівник гуртка декоративного розпису «Джерело»

3.Радіовісник «Що я можу зробити для людей». 13.02.2018 Л.Ярошик, керівник гуртка «Основи журналістики» Кабінети гурткової роботи

4.Екологічне свято «Весна й зима зустрілися». 15.02.2018 І.Столярець, керівник гуртка «Юні охоронці природи» Глядацька зала

5.Круглий стіл «Сенс життя». 16.02.2018 Н.Лопуга, керівник гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Кабінет гуртка «Пізнай себе»

6.Майстер-клас для батьків «Дізнаємось про петриківський розпис». 17-18.02.2018 Н.Коваленас, керівник декоративного розпису «Джерело» Кабінет гуртка «Джерело»
ІІІ тиждень ( з 19 по 25.02.2018)

1.Виставка творчих робіт вихованців «Ми – діти твої, Україно!. Упродовж місяця О.Стадник С.Романчук Керівники гуртків Хол закладу

2.Презентація виставки творчих робіт вихованців «Віночок миру і добра». Упродовж тижня О.Стадник А.Довбенюк, керівник гуртка науково-технічної творчості «Сувенір» Хол закладу

3.Виховний захід «У світі мови». 21.02.2018 С.Романчук Керівники гуртків Кабінети гурткової роботи

4.Екскурсії до історичного музею ЗОШ № 5. 22-23.02.2018 О.Стадник Керівники гуртків ЗОШ № 5

5.Обрядове свято «Масляна – свято народне». 20.02.2018 С.Романчук Керівники гуртків Глядацька зала

6.Цикл заходів: «Мої права та обов’язки» за Конституцією України». 19-20.02.2018 С.Романчук Кабінети гурткової роботи Бесіда «Символи України». 22.02.2018 С.Романчук

7.Розважальна програма «Український Супер Козак – 2018». 22.02.2018 С.Романчук Керівники гуртків Глядацька зала

8.Флешмоб «З Україною в серці».24-25.02.2018 О.Грицай, керівник сучасного спортивного танцю «Едем» Танцювальна зала О.Махоріна, керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует»
IV тиждень ( з 26.02 по 04.03.2018)

1.Вечір української пісні «Червона рута цвістиме вічно». 26.02.2018 С. Романчук Глядацька зала

2.Зустріч – екскурсія із військовослужбовцями в/ч 3045 під гаслом «Патріотами не народжуються, патріотами стають». 27.02.2018 О.Стадник Керівники гуртків Приміщення в/ч 3045

3.Виховні години та уроки мужності «Наші герої».28.02.2018 О.Стадник Керівники гуртків Кабінети гурткової роботи

4.Гра-подорож „Мій рідний край, моя земля”. 02.03.2018 С.Романчук О.Дулько Глядацька зала

5.Підсумковий захід-обговорення з теми: «Організація заходів, спрямованих на утвердження патріотизму та національної свідомості молоді». 02.03.2018 О.Стадник С.Романчук Керівники гуртків Глядацька зала

Заступник директора з навчально-виховної роботи О.Стадник

МІСЬКИЙ БАТЬКІВСЬКИЙ ФОРУМ

07.02.2018
Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради повідомляє, що 22.02.2018 приміщенні актової зали ЗОШ №3 відбудеться міський батьківський форум на тему: „Просто про складне: новий Закон України „Про освіту”.

Програмою заходу передбачено обговорення питань щодо реформування освітньої галузі міста, пошуки можливостей добудови ЗОШ №6 та безпеки дорожнього руху для дітей у місті.

Початок о 17 годині 30 хвилин.

Начальник управління О.Корень

ЛІТЕРАТУРНА ВІКТОРИНА

07.02.2018

На літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край» вихованці цікаво і з користю проводять позаурочний час. Керівник гуртка – методист Мельник Тетяна Михайлівна прагне відкрити у кожній дитині прихований талант.

З метою удосконалення розвитку мислення, поглиблення інтелекту, кругозору та виховання інтересу до навчання в гуртку була проведена літературна вікторина, яка мала назву «Розумники і розумниці».

За правильні відповіді вихованці отримували зірочки. В кінці гри за кількістю зірочок визначались переможці. Так і дізнавалися, за кількістю набраних зірочок, хто став переможцем.

У літературній вікторині взяли участь вихованці гуртка: Ткачук Альона, Головач Ярослав, Байрук Іван, Никитчук Аня, Шкляєва Вікторія, Самойлюк Максим, Дулько Влад, Булан Антон, Лютко Андрій, Бабчанік Ілона, Пивовар Богдан.

ВИСТАВКА ТВОРЧИХ РОБІТ ВИХОВАНЦІВ ГУРТКА «КВІЛІНГ» «КОЛЬОРИ ЖИТТЯ»

08.02.2018

Проведення виставок є однією із форм роботи гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради.

З метою патріотичного виховання підростаючого покоління, виховання поваги до праці та один до одного, активізації дітей до пошукової роботи та популяризації гуртка «Квілінг» протягом навчального року вихованцями проводяться виставки творчих робіт за напрямками як індивідуальні так і колективні.

Вихованці оформлюють результати своєї роботи у вигляді фотозвітів, які мають максимально висвітлити пророблену роботу в гуртку.

Виставка на тему: «Магія космосу»

«Тихо запалюєзорі–
Бакениіншихсвітів»
(Л.Костенко)

В січні 2018 року вихованці гуртка «Квілінг», під супроводом керівника гуртка Доброї Яни Степанівни відчули себе космонавтами і вирушили пізнавати магію і красу космосу. Ознайомились з історією космосу, першими космонавтами, досягненнями в сфері космонавтики, познайомились із сонячною системою, місяцем, зірками, сонцем, планетами. Весь цей маленький але захоплюючий час вели бесіди про космос, ділились раніше набутими знаннями, відгадували загадки про космос. Відтворили свої враження із квілінгу на папері. В результаті оформлення виставки дітей вийшли непогані загадкові роботи, які пропонуємо переглянути у фотозвіті.

Виставка-репортаж «Синам України»

Український воїн – надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність – це важливіше за все. Сьогодні український воїн-захисник є найбільшою гордістю в українському суспільстві.

Кожного дня всі небайдужі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які на сході України в важких умовах боронять мирне життя українців.

Вихованці гуртка «Квілінг» презентували виставку-репортаж «Синам України».

На виставці представлені інформаційні матеріали про Збройні Сили України, події в зоні АТОhttp://ru.krymr.com/media/photogallery/26681023.html та плакати захисникам України.

Виставка «Кольори настрою»

За вікном не завжди гарна погода і доводиться часто залишатися вдома. Але і вдома можна створити сонячний настрій за допомогою барвистих композицій. У кожної пори є свої кольори. Жовтий, оранжевий, червоний – це осінь, яка дарує нам найбагатший урожай яскравих кольорів; білий, блакитний, срібний – це зима, яка зачаровує своїми морозними малюнками на вікнах; зелений, горіховий – це весна, яка пробуджує світ живої природи та надає максимальний позитив на роботу; Червоний, блакитний, зелений і багато інших кольорів – це літо, яке приносить справжнє тепло, дарує промінчиками сонця любов, радість, відпочинок.

Неможливо пройти через красу усіх. Діти полюбляють займатися квілінгом. Тому, за допомогою паперу виконують різноманітні шедеври, які відрізняються особливою витонченістю, красою та оригінальністю. Безумовно, найбільше задоволення приносить виготовлення квітів, адже саме вони можуть прикрасити будь-який інтер’єр, або просто підняти настрій. У своїх роботах вихованці створювали квіти, дерева, овочі та фрукти.

За підсумками проведення виставок творчих робіт вихованців найкращі роботи розміщуються на сайті Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради bdutvarach@ukrpost.rv.ua.

ВІДГОМІН ПОВСТАНСЬКОЇ ПІСНІ

08.02.2018

7 лютого на території Володимиреччини в рамках урочистого відзначення 75-ої річниці першого бою УПА з німецько-фашистськими загарбниками відбувся щорічний Регіональний фестиваль-огляд повстанської пісні «Повстанський гомін».

Серед учасників заходу – вихованці вокального гуртка «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості та керівник гуртка Тиндик Світлана Дмитрівна.

Сама програма відзначення передбачала відкриття пам’ятного знаку з нагоди відзначення 75-ї річниці першого бою УПА проти німецько-фашистських загарбників та їх союзників, хвилину мовчання за полеглими воїнами-захисниками, покладання квітів, брифінг «УПА – крізь призму часу».

Зауважимо, що Регіональний фестиваль-огляд повстанської пісні „Повстанський гомін” заснований з метою популяризації та відродження повстанської пісні, возвеличення міці українського народу, прославлення борців за волю України. Метою фестивалю є відродження, широка популяризація і подальший розвиток кращих зразків української пісенної творчості, а саме: стимулювання розвитку репертуару повстанських пісень, створення нових яскравих творів, залучення обдарованої молоді до творчої діяльності, створення умов для більш повного розкриття творчих індивідуальностей молодих авторів, співаків, відкриття нових імен та популяризація кращих виконавців.

У фестивалі-огляді взяли участь аматорські колективи вокально-хорового та музичного жанрів та окремі виконавці. Серед номінацій: хорові колективи (народні, академічні); вокальні ансамблі (народні, академічні, естрадні, шоу-групи); фольклорні гурти; інструментальні колективи; солісти-інструменталісти; солісти-вокалісти (виконавці українських пісень та творів українських авторів).

Піднесена та творча атмосфера панувала в той день. Кульмінацією відзначення стала програма фестивалю-огляду. Цей мистецький захід покликаний сприяти формуванню національної свідомості, зростанню української культури та забезпечення духовності народу, високохудожніми засобами пропагувати ідеї молодої Української держави.

І хоча вікового обмеження серед учасників фестивалю-огляду не було, проте Кислянка Григорій – вихованець вокального гуртка «Серпанок» став наймолодшим учасником. Він виконав автентичну повстанську пісню, яка без перебільшення викликала у глядачів, особливо у ветеранів УПА, бурю емоцій.

За результатами фестивалю-огляду та рішенням журі Будинок дитячої та юнацької творчості пишається наступники нагородами за участь у регіональному фестивалі-огляді повстанської пісні «Повстанський гомін» та з нагоди відзначення 75-річчя першого бою УПА з нацистськими загарбниками:

Диплом І ступеня – Тиндик Світлана Дмитрівна, соліст БДЮТ;
Диплом ІІ ступеня – Кислянка Григорій, соліст БДЮТ;
Диплом ІІІ ступеня – вокальний ансамбль «Серпанок» БДЮТ.

Крім дипломів учасники нагороджені пам’ятними колекційними тематичними фото-рамками.

– Тепла, дружня гостинність організаторів – працівників Володимирецького районного будинку культури, залишила приємні спогади про захід. Була нагода поспілкуватись із хорошими талановитими людьми. Дякуємо глядацькій підтримці із Вараша! – поділилася враженнями Тиндик Світлана Дмитрівна.

Вітаємо наших юних вокалістів та їх керівника з черговою відзнакою та зичимо нових здобутків на творчій ниві.

ЕКОЛОГІЧНИЙ КОНКУРС «ЗАГАДКОВЕ ЖИТТЯ ДОМАШНІХ УЛЮБЛЕНЦІВ»

12.02.2018

В 2018 році оголошено ХІ Міжнародний екологічний конкурс, який проводиться у співпраці з Департаментом охорони здоров’я та соціальних справ Міського управління Вроцлава (Польща) під егідою Вроцлавського Природничого Університету. Організатором конкурсу в Україні є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Тема конкурсу у 2018 році – «Загадкове життя домашніх улюбленців».

Його мета – пропаганда гуманного ставлення до тварин.

13 лютого 2018 році на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» відбудеться обласний етап конкурсу за номінаціями: Оповідання «Зі щоденника моєї тваринки»; «Стань артистом!» – потрібно зробити маску домашньої тваринки, в образ якої хотіли б втілитись – робота об’ємна, яку можна використовувати в спектаклі; «Мій улюбленець в об’єктиві» – фотографії кольорові,матові; «До серця притули» – іграшка домашньої тваринки; «Можу вас розважити» – відеоролик з кумедною поведінкою домашніх улюбленців; «Кадри з казки» – герой з улюбленого мультфільму.

9 лютого в Будинку дитячої та юнацької творчості членами Художньої ради були відібрані творчі роботи вихованців гуртків та творчих об’єднань відповідно до поданих номінацій. Найактивнішими учасниками були: вихованці гуртка «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна, вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, вихованці гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

Для участі в обласному етапі конкурсу було відібрано по одній творчій роботі вихованців гуртків та творчих об’єднань:

У номінації оповідання «Зі щоденника моєї тваринки»:
«Моя Зірочка» – Федорук Максим, вихованець літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.

У номінації «Стань артистом!»:
Маска «Кіт» – вихованець гуртка «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна.

У номінації «Мій улюбленець в об’єктиві»:
«Мур-мур» – Якубець Марія, вихованка екологічного театру «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна.

У номінації «До серця притули»:
«Зефір» – Вощук Ангеліна, вихованка гуртка науково-технічної творчості «Іграшка – сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна.

У номінації «Можу вас розважити»:
«Це – Я!» – Літвін Данило, вихованець гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

Бажаємо успіхів!

КОНКУРС ДИТЯЧОГО МАЛЮНКА «ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ»

13.02.2018

З 05 по 09 лютого в Будинку дитячої та юнацької творчості серед вихованців гуртків та творчих об’єднань образотворчого мистецтва пройшов конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці за промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній деревообробній промисловості сільському лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

У попередніх роках вихованці виконували найбільше творчі роботи у медичній сфері, лісовому господарстві та роботи, які були пов’язані з транспортом. Ведучи бесіди з учасниками та керівниками гуртків щодо даного конкурсу бачимо, що тематика охорони праці та промислової безпеки складна, і щороку потрібно добре опрацювати тематичні, наочні матеріали в поданих напрямках, а тоді тільки приступати до роботи.

Для участі в міському етапі конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» були відібрані творчі роботи вихованців гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович, а саме:
«Твій ангел тебе береже. Будь обережним завжди!, виконала Гапонова Ольга, 13 років.
«У різну пору – твоє життя залежить від засобів безпеки», Осипенко Максим, 10 років.

Підводячи підсумки всі учасники прийшли до висновків, що безпечна праця – крок у щасливе майбутнє. Потрібно слідкувати за виконанням робіт у різних сферах діяльності, а головне – дотримуватись техніки безпеки.

Бережіть себе!

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ «УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР»

13.02.2018

В січні 2018 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради відбувся обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір». Виставка проводилась з метою виховання національного світогляду учнівської молоді через залучення її до пізнання джерел і процесу творення українського народного мистецтва, стимулювання розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконанні креативних робіт з використанням традиційних матеріалів і технік, популяризації дитячої художньої творчості засобами народного мистецтва, сприяє налагодженню духовного контакту дитини, батьків та педагогів у процесі спільної творчості на традиційному ґрунті.

У виставці-конкурсі взяли участь і вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості. Про їхню участь та представлені творчі роботи писалось раніше у попередніх замітках.

За підсумками роботи обласного журі на виставку було представлено 280 виробів (від кожного району, міста по 10 виробів), які познайомили відвідувачів з творами декоративного розпису, кераміки, скла, художнього різьблення на дереві, плетіння, вишивки тощо, в яких мистецькими засобами передано знайомі й близькі кожному з нас образи та сюжетні сцени, втілено теплий і світлий настрій українських традицій.

Роботи вихованці гуртків та творчих об’єднань були відмічені членами журі конкурсу у напрямках:

За органічне поєднання національних художніх традицій і сучасних тенденцій формотворення у роботах нагороджені дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради:
Салабай Дарина, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання», за роботу «Віконечко в Україну» (керівник Токаренко Юлія Сергіївна).
Пінчук Іванна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання», за роботу «Казкові сани» (керівник Токаренко Юлія Сергіївна).
Клімчук Аліна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», за роботу «Шкатулка для леді»(керівник Довбенюк Аліна Вікторівна).
Завадська Марія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», за роботу «Різдвяна коробка – вишиті мрії» (керівник Дулько Ольга Олегівна).
Карпович Світлана, вихованка гуртка «Оригамі», за роботу український оберіг „Ложки” (керівник Волосячик Марія Тарасівна).
Коваленас Дарина, вихованку гуртка декоративного розпису «Джерело», за роботу «Вараський сувенір» (керівник Коваленас Надія Вікторівна).

За високий рівень виконання робіт, поданих на виставку нагороджені дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради і були відправлені роботи на Всеукраїнську виставку у місто Київ:
Лисак Евеліна, вихованка гуртка «Джерело», за роботу «Півник» (керівник Коваленас Надія Вікторівна).
Помін Карина, вихованка гуртка «Дизайн одягу», за роботу «Кошик із зайчиками» (керівник Білан Олена Михайлівна).

Також педагогічний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості відзначений подякою за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу творення народного мистецтва, творчій самореалізації, всебічному розвитку талановитої учнівської молоді та готовності її до участі в соціокультурному житті полі етнічного світу.

Вітаємо переможців обласної виставки-конкурсу «Український сувенір» та бажаємо успіхів та перемог Лисак Євеліні, Помін Карині на Всеукраїнському рівні.

КАРАНТИН

13.02.2018

У зв’язку з високим рівнем захворюваності дітей на грип та гострі респіраторні інфекції, з 14 по 16 лютого у загальноосвітніх та позашкільних закладах міста Вараш запроваджено карантин.

З 19 лютого у загальноосвітніх та позашкільних закладах нашого міста відновлюється навчально-виховний процес.

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА «Я+ТИ» – 2018

16.02.2018

Напередодні Дня Святого Валентина, який відзначається 14 лютого відбулася конкурсно-розважальна програма «Я+ТИ – 2018».

День, що з’єднує серця. День, коли світом править червоний колір: колір кохання, історії, квітів, подарунків. Саме цього дня можна освідчить в коханні, знайти коханого або кохану, врятувати те, що ще можна врятувати, хай це і здається неможливим.

Ведучі Анастасія Пуха, вихованка гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Будинку дитячої та юнацької творчості та Андрій Мотоман, учень ПТУ РАЕС розпочали Програму із запитання: «А чи вірите ви у кохання з першого погляду? І кожен глядач присутній у актовій залі ПТУ РАЕС на трішечки задумався і оплесками підтримав ведучих, які вели діалог про кохання.

Даний захід був підготовлений вихованцями гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна та учнями ПТУ РАЕС, керівник гуртка художньої самодіяльності Поліщук Тамара Володимирівна. Тісна співпраця по проведенню заходів налагоджена багато років.

Учасниками конкурсно-розважальної програми «Я+ТИ» -2018 були:

Стріла Тетяна, Конюк Аліна, Вайсер Філадельфія, Грушовець Дарина, Ушко Ангеліна, вихованки гуртка для старшокласників «Пізнай себе», Хомич Павло, Афілов Лев, Лагута Іван, Халик Дмитро, Оштук Максим, учні ПТУ РАЕС.

За допомогою конкурсу «Сердечне ворожіння» (потрібно підібрати дві половинки одного серця так, щоб вони ідеально підійшли один одному) було визначено 5 пар, які впродовж Програми змагались за звання «Ідеальна пара». Учасники і учасниці брали активну участь у конкурсах: «Знайомство» (в довільній формі потрібно було розповісти про себе), «Дивовижне почуття – кохання» (кожен з учасників має відповісти на запитання, які допоможуть з’ясувати рівень логічного мислення, тобто, виявити так звану чоловічу і жіночу логіку, загальний світогляд), «Зрозумій мене без слів» (потрібно уявити, що ваша половинка знаходиться з іншого боку вулиці, потрібно її запросити використовуючи невербальні засоби спілкування мімікою і жестами), «Етикет» (потрібно знайти правильний вихід із заданих ситуацій), «Ти моя богиня» (кожному хлопцеві роздаються жіночі аксесуари та прикраси, потрібно одягнути їх своїй дівчині і представити її глядачам).

Журі у складі: Ярошик Лариси Анатоліївни, заступника директора з методичної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості, Березюка Ярослава Михайловича, директора ПТУ РАЕС, Омельчук Тетяни Володимирівни, заступника директора з навчально-виховної та методичної роботи в ході проведення Програми оцінювало конкури та за їхніми підсумками були визначені переможні пари:
Оштук Максим, Конюк Аліна – «Найвеселіша пара».
Лагута Іван, Вайсер Філадельфія – «Пара глядацьких симпатій».
Хомич Павло, Грушовець Дарина – «Романтична пара».
Афілов Лев, Ушко Ангеліна – «Найкреативніша пара».
Ідеальною парою стали Халик Дмитро та Стріла Тетяна.

Всі учасники були нагородженні дипломами та солодощами від організаторів конкурсно-розважальної програми «Я+ТИ»-2018.

Будинок дитячої та юнацької творчості дякує адміністрації та колективу ПТУ РАЕС за співпрацю. Адже, така тісна співпраця приносить хороші результати. Ми всі в цьому переконалися.

Особлива подяка учасникам та їхнім керівникам, які подарували нам таке свято, щасливу можливість стати глядачами романтичного сюжету.

ЧИ БУВАЮТЬ У ВІЙНІ ПЕРЕМОЖЦІ?..

19.02.2018

Війна – найтрагічніша подія в історії людства. Війна – це лихо. Війна – це біль. Це сотні тисяч скалічених життів, доль, поколінь…

Особливо гостро події афганської війни звучать в Україні сьогодні. З новим витком спогадів, гірких від втрат і щасливих від повернення додому, учасники тогочасних подій залишають у серцях нащадків віру у перемогу.

Довідково за Інтернет-джерелами: З України через афганську війну (1979-1989) пройшли 160 тис. осіб. Не повернулося з війни 3360. Із них: загинуло 3280, пропало безвісті 80, поранено понад 8 тис., стали інвалідами 3560 осіб.

15 лютого Вараш відзначив День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Захід традиційний і один із наймасовіших у місті. Адже війна в Афганістані для багатьох не закінчилася. Вона, нажаль, знайшла своє відлуння в сьогоденній історії України. І ті, хто з честю і гідністю виконував свій обов’язок в країні «чорних тюльпанів», нині боронять незалежність і цілісність своєї держави на Сході.

Щорічною традицією для місцевих воїнів-афганців стали заходи з нагоди виведення військ з Афганістану: відвідування могил своїх побратимів на Володимиреччині, хода до Меморіалу афганців, мітинг та панахида за загиблими, покладання квітів та хвилина мовчання, урочистості у Палаці культури, «стіл пам’яті», виступ групи «Пам’ять».

У концертній програмі заходу взяли участь вихованці вокального гуртка «Серпанок» БДЮТ на чолі зі своїм керівником Тиндик Світланою Дмитрівною. Пісню для тата – учасника афганської війни – виконала випускниця вокального гуртка Юлія Пришко.

Непідробна щира й тепла атмосфера огорнула глядачів, учасників заходу. Гордість за рідних і близьких, вдячність за збережені чи подаровані життя, тремтливі сльози хвилювання – того вечора піднесеність просто витала у повітрі.

То ж, чи бувають у війнах переможці – вкотре задумувалися більшість із присутніх. Ні переможців, ні переможених, бо занадто висока ціна – життя.

З глибокою шаною схиляємо голову перед пам’яттю загиблих та з вдячністю бажаємо живим здоров’я, впевненості у завтрашньому дні, миру і добра.

ПОЕТИЧНА ТВОРЧІСТЬ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

22.02.2018

З метою розширення знань вихованців про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, виховання у дітей безмежної любові до рідної землі, бережливого ставлення до рідної мови 21 лютого в літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна було проведено заняття – посвята до Дня народження Лесі Українки.

Вихованці гуртка показали інсценівку з оповідання Л.Храпливої «Дивна дівчина». Роль Лесі майстерно виконала Ткачук Ангеліна. Бабусею була Дейнека Олександра. Поетичні твори Лесі Українки читали Малиневська Софія, Ковальчук Єва, Бучко Роман. Біографічні матеріали про дитячі роки поетеси, її життєвий і творчий шлях підготували Костючик Аліна, Кремінський Андрій, Водько Максим.

Зі слів Мельник Тетяни Михайлівни, керівника гуртка-методиста:

– Підводячи підсумки нашого заняття хочу сказати, що твори Лесі Українки сьогодні перекладені майже на всі мови світу. Вустами своєї доньки до нас говорить сама Україна:

Ні! Я жива, я буду вічно жити!

Я в серці маю те, що не вмирає!

Так, Леся живе серед нас. Вона вчить нас «співати серед лиха пісень», любити Україну, рідний край, І ЦІНУВАТИ ВОЛЮ.

МАЙСТЕР-КЛАС «ВИГОТОВЛЕННЯ ОБЕРЕГІВ» ДЛЯ БАТЬКІВ

22.02.2018

В рамках місячника з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, тісній співпраці із батьками та відповідно до плану роботи батьківського клубу «Родина Творчості» 21 лютого в кабінеті гуртка «Історичне краєзнавство»», керівник Дулько Ольга Олегівна, відбувся майстер-клас для батьків по виготовленню оберегу «На Долю».

Для участі у майстер-класі були запрошені батьки гуртків образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович, декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна, «Вчимо англійську», керівник Вітартас Людмила Володимирівна, вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.

Ольга Олегівна ознайомила всіх присутніх із історією виникнення ляльок-мотанок, їх виготовленням. Та зупинила увагу батьків на виготовленні оберегу «На Долю». Всі учасники включились у практичну роботу. І у кінцевому результаті всі впорались із завданням та отримали позитивні враження від виконаної роботи.

Дякуємо всім батькам за тісну співпрацю.

«ЖИВИ, КОБЗАРЮ, В ПАМ’ЯТІ ЛЮДСЬКІЙ»

28.02.2018

27 лютого 2018 року на базі Вараської гімназії відбувся щорічний міський огляд-конкурс читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській».

Огляд-конкурс проводився з метою сприяння популяризації мистецтва художнього слова, розвитку дитячої та юнацької виконавської майстерності та здійснювався за віковими категоріями та номінаціями: читці-декламатори, інсценізація, театралізація творів Тараса Григоровича Шевченка; юні поети. Будинок дитячої та юнацької творчості представляли вихованці екологічного гуртка «Шанс» Лук’янова Валерія, Козодой Тарас, Скрипчак Дарина, Мурсалієва Ельнара, Верешко Анна, Дацька Софія, Дейнека Валерія (керівник Романчук Світлана Володимирівна) у номінації «Інсценізація». На розгляд членів журі та глядачів був представлений твір Тараса Григоровича Шевченка «Тополя».

За підсумками роботи журі учасники екологічного гуртка «Шанс» у номінації «Інсценізація» (старша вікова категорія) отримали І місце.

Вітаємо учасників міського огляду-конкурсу читців декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» із перемогою.

ЗАПРОШУЄМО!

02.03.2018

Будинок дитячої та юнацької творчості запрошує усіх на святкову програму “Вперед, малеча!”, яка відбудеться 5 березня о 17.30 в актовій залі школи № 5

Період дитинства – чудовий неповторний час, коли щирість та артистичність поведінки й прагнень невіддільні. У ранньому віці діти пізнають світ, знайомляться з оточенням, мистецтвом. А ще багато хто з них мріє бути артистом. Ми ж, дорослі, сприймаємо їх бажання й прагнення бути неповторними та дивовижними. Допомагаємо їм у розвитку фантазії та здійсненні мрій.

Будинок дитячої та юнацької творчості дарує своїм наймолодшим вихованцям можливість поринути у власне маленьке мистецьке свято. З цією метою щорічно організовується традиційне свято «Вперед, малеча!», у якому беруть участь дітки, які перший рік займаються у гуртках позашкільного закладу.

ВПЕРЕД, МАЛЕЧА!

05.03.2018

У Будинку дитячої та юнацької творчості вже стало доброю традицією зустрічати весну разом із наймолодшими вихованцями. Так, минулого тижня заклад організував та провів щорічне традиційне свято «Вперед, малеча!».

Мета заходу – залучити до різних видів творчості вихованців закладу, їх батьків; надати можливість реалізації творчих потреб, знань, умінь та мистецьких навичок; організувати змістовне дозвілля вихованців.

У весняний день у затишній актовій залі ЗНЗ № 5 відбулося чудове свято. Свято талантів. Майже всі учасники – це найменші вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості, які вперше вийшли на велику для них сцену. І кожен приніс із собою неоціненний скарб — любов до пісні, музики. А ще — доброзичливість у серці, бажання творити.

З вітальним словом до учасників концерту, присутніх глядачів, батьків, шанувальників юних талантів звернулася директор Будинку дитячої та юнацької творчості Маркевич Тетяна Валентинівна. Вона привітала виступаючих із черговим кар’єрним кроком – виходом на велику сцену, подякувала батькам за підтримку і розуміння прагнень своїх дітей до творчості та побажала подальших злетів і прагнень до перемог. Маркевич Т.В. у рамках родинного свята «Вперед, малеча!» нагородила подяками за професійну майстерність, педагогічний талант, душевну щедрість та індивідуальний підхід у роботі з дітьми дошкільного віку Алексєєнко Оксану Володимирівну, керівника студії вокального співу «Гармонія», Грицай Ольгу Миколаївну, керівника гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», Тиндик Світлану Дмитрівну, керівника вокального гуртка «Серпанок»:
– Ви відкриваєте неповторний світ своїм вихованцям, вміло ведете їх стежками любові і доброти, запалюючи в їх трепетних серцях вогник допитливості, наполегливості, віри в себе!

Наймолодших дебютантів привітали юні гімнасти – вихованці гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» під керівництвом Грицай Ольги Миколаївни.

Учасниками цьогорічної концертної програми були вихованці студії вокального співу «Гармонія» під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни та вокального гуртка «Серпанок» – керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.

Увазі глядачів були представлені вокальні та театралізовані композиції як сучасних авторів, так і народні. Зі сцени лунали пісні для найрідніших людей – мам і тат. Діти дарували присутнім безліч позитивних емоцій, хорошого настрою, невимовної насолоди від побаченого, почутого і щиро переданої частинки власної творчої іскорки.

У кожній людині закладено творчі начала — вро¬джені можливості, передумови для створення чогось нового, оригі¬нального. Нахлинуло щось, заполонило, слово з’єдналося з музикою і зазвучало.

І якщо йому – дитячому щирому слову – вдалося об’єднатися в одному ритмі з серцем кожного присутнього у залі глядача, з’єднатися з музикою його душі, тоді ви дійсно щасли¬ва людина, бо розумієте пісню і насолоджуєтеся музикою.

Завершальним акордом родинної зустрічі стала пісня «Сто відсотків щастя» у виконанні студії вокального співу «Гармонія», яка об’єднала на сцені всіх учасників та зуміла підсумувати побачене й почуте того вечора: кожен обирає заняття, вид мистецтва, захоплення, але при цьому має пам’ятати, що треба завжди залишатися людиною, залишатися самим собою і нести добро у цей світ.

«ЖИТТЯ ТВОЄ – БЕЗЦІННИЙ ДАР. НЕ ЗАБУВАЙ ПРО ЦЕ НІКОЛИ…»

05.03.2018

27 лютого 2018 року в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся виховний захід щодо здорового способу життя. Організаторами були вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна.

Тема виховного заходу не випадкова. Читаючи вірші Лариси Шевчук, вихованцям гуртка для старшокласників «Пізнай себе» сподобались такі слова:

Життя твоє – безцінний дар.

Не забувай про це ніколи.
Ти спиш під зорями стожар,
Чи з друзями ідеш до школи,
Живеш ти в місті, чи в селі,
Подумай, як життя прожити?
Ти слід залишиш на землі –
То треба гарний залишити.

Головною метою було з’ясувати, у чому цінність людського життя та його неповторність. Епіграфом зустрічі були слова Леонардо да Вінчі «Пам’ятай життя – це подарунок, і той, хто його не цінує, на цей подарунок не заслуговує».

В рамках проведення заходу вихованці навчали учасників як вміти вільно спілкуватись, висловлювати власні думки через різноманітні ситуації – уявлення:
Першою дорогою підеш – велике багатство знайдеш, та здоров‘я втратиш.
Другою дорогою підеш – половину багатства знайдеш і половину здоров‘я втратиш.
Третьою дорогою підеш – нічого не знайдеш, але здоров‘я збережеш.

Покажіть номер дороги, якою ви підете. Поясніть своє рішення.

Учасники відповідали на запитання «Чому так говорять?»:

Здоров‘я – найдорожчий скарб.
Здоров‘я не купиш.
Без здоров‘я немає щастя.

На підсумковому етапі показали казку щодо здорового способу життя «Подорож Маші і Ведмедя». Здоров‘я – це одна з головних умов досягнення успіху в житті. Бережіть його з молодих літ, зміцнюйте й примножуйте його. Не витрачайте даремно цей безцінний скарб, дарований Природою. Пам‘ятайте, що Ваше здоров‘я – у Ваших руках. Будьте здоровими!.

МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ БАТЬКІВ ДО ДНЯ 8-ГО БЕРЕЗНЯ

06.03.2018

Співпраця з батьками є незамінним, соціальним інститутом розвитку особистості кожного педагога. Найважливішим компонентом мікросередовища, а особливо для дитини, є родина. Саме в ній закладаються основи ціннісної та мотиваційної сфери особистості.

Особливе значення для розвитку особистості дитини має спілкування в першу чергу з батьками, педагогами, однолітками. В Будинку дитячої та юнацької творчості педагоги намагаються працювати з дітьми та батьками на довірливих, щиросердечних стосунках. А це сприяє тому, що діти поважають своїх батьків, захоплюються ними і прагнуть бути схожими на них.

В цьому ми переконуємось, коли проходять майстер-класи для батьків.

Напередодні дня 8-го березня, в кабінеті гуртка «Оригамі» відбувся майстер-клас по виготовленню творчих робіт з паперу. Даний захід проводила Волосячик Марія Тарасівна, кервник гуртка «Оригамі».

Всі батьки, які долучились до майстер-класу справились із поставленими завданнями і виконали коробочку для подарунків із оздобленням за власним бажанням.

В кінцевому результаті діти мали змогу оцінити роботи своїх батьків та дати їм високу оцінку.

Власний приклад батьків показує, що спільними діями досягається мета дітей: розуміння і внутрішнє прийняття певних цінностей, творчий розвиток та взаєрозуміння, піклування та підтримка.

Наступними практичними заняттями будуть розмальовки писанок та робота з квілінгу.

ПІДВЕДЕННІ ПІДСУМКИ МІСЬКОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ ІЗ ПРИРОДОЗНАВСТВА “ЮНИЙ ДОСЛІДНИК”

07.03.2018

27-28 лютого 2018 року на базі загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів відбувся міський конкурс експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник» (номінації «Рослини навколо нас», «Я і природа», «Охорона здоров’я», «Тваринний світ», «Народознавство»).

Відповідно до умов Положення в даноу конкусі взяли участь учні 1-4 класів та 5-6 класів закладів загальної середньої освіти та Будинку дитячої та юнацької творчості.

Будинок дитячої та юнацької творчості представляв Колбун Павло, вихованець гуртка «Таємниці природи», керівник Столярук Тетяна Олександрівна. Тема дослідницької роботи «Чим небезпечний акваґрунт для природи». Саме дослідження вибране не випадково. Так як у попередній дослідницькій роботі Колбун Павло вивчаючи та досліджуючи ріст рослин в гідрогелі та акваґрунті дізнався, що гідрогель та акваґрунт на протязі двох років розкладається на акрилат калію та акриламід. А акриламід є смертельним нейротоксином. Вирішили дослідити, як утилізується після використання акваґрунт.

Досліджуючи дану тему, прийшли до висновку, що люди не знають іншого спосбу утилізації як акваґрунт викинути в мусор, або в каналізацію. А це дуже шкодить ПРИРОДІ.

06 березня на базі загальноосвітньої школи № 3 відбулися підсумки проведення міського конкурсу експериментально-дослідницькх робіт із природознавства «Юний дослідник». За підсумками членів журі Колбун Павло нагороджений грамотою управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради за зайняте І місце в номінації «Я і природа» та буде представляти місто Вараш на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник», який буде проходити на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради в кінці березня.

Педагогічний колектив та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості вітають Колбуна Павла із перемогою та бажають результативно представити місто Вараш на обласному рівні.

ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ!

07.03.2018

Щиро і сердечно вітаємо із весняним святом – 8 березня. Нехай кожен день буде сонячним і радісним, нехай довкола панують любов і гармонія. Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму. Бажаємо щастя й удачі, міцного здоров’я, здійснення всіх мрій та бажань. Хай у Ваших оселях завжди панують мир, злагода і добробут.

З повагою, колектив БДЮТ

КОНКУРС “МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ОЧИМА МОЛОДІ”

12.03.2018

1 березня 2018 року в Національному університеті «Острозька академія» проведено День відкритих дверей, в рамках якого відбулася церемонія нагородження фіналістів Конкурсу «Місцеве самоврядування очима молоді».

Прокопчук Антон, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра» разом із Стадник Оленою Миколаївною, координатором міської ради старшокласників «Ватра» Будинку дитячої та юнацької творчості були запрошені організаційним комітетом Острозької академії на даний захід для нагородження. Була подана для участі наукова робота з теми «Місцеве самоврядування: пропорції дії та дисципліни». На даний Конкурс було подано більше 20 робіт учасників тільки з районів Рівненської області.

За підсумками роботи журі Прокопчук Антон, учень 11 класу нагороджений Дипломом ІІІ ступеня за наукову роботу «Місцеве самоврядування: пропорції дії та дисципліни», а також подарунками та грошовою винагородою.

Дробуш Ірина Вікторівна, кандидат юридичних наук, доцент, голова журі Конкурсу подякувала за активну участь, відповідальне ставлення до роботи та наголосила, що було важко визначити переможців. Але переможці є, і їхні роботи виконанні з глибоким аналізом і послідовними ідеями, діями та пеконаннями. Члени журі мали змогу поспілкуватись з авторами робіт та надали їм дієву допомогу у написанні наукових робіт.

Також був цікавий проведений майстер-клас з графології Гонгалом Сергієм Йосиповичем, кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін, графологом – консультантом. Під час проведення майстер-класу мали можливість ознайомитись із можливостями визначення індивідуальних рис особи за її почерком і навіть перевірили на собі. З’ясували імовірність зміни характеру при зміні почерку, дізнались про важливість формування культури письма тощо.

У цей день мали змогу ще й відвідати заплановані заходи в програмі Дня відкритих дверей: поспілкувалися з ректором університету Ігорем Пасічником, проректором з науково-педагогічної роботи Дмитром шевчуком, деканом факультету політико-інформаційного менеджменту Віталієм Лебедюком.

Відвідали екскурсії музеєм, побували у підземеллі Національного університету «Острозька акадеія». Разом із учасниками була Маріанна Шкрабій, студентка та волонтер НаУОА, яка протягом дня надавала необхідну інформацію про академію.

Заходи відбулися на найвищому рівні. Але найбільше сподобалось спілкування з учасниками: щирі розмови, поради, дружня атмосфера та ставлення викладачів до студентів та студентів до викладчів.

Дякуємо організаційному комітету Національного університету «Острозька академія» за проведений час у стінах такого історичного зкладу.

Вітаємо Прокопчука Антона із нагородами та бажаємо реалізувати всі наукові ідеї у навчанні та в подальшому студентському житті.
“МИ – ШЕВЧЕНКОВІ ОНУКИ”

12.03.2018

Згідно плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості у закладі тривають Шевченківські дні під гаслом «Ми – Шевченкові онуки».

Ряд заходів, а саме – літературна подорож – дослідження «Шевченкова хата», літературні читання – «Шевченко в нашій долі», а також тематичний куточок – «Його ім’я і зараз серед нас» були проведені і оформлені в кабінеті літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» (керівник гуртка-методист Мельник Тетяна Михайлівна).

6 березня відбулися літературні читання, в яких взяли участь Байрук Іван, Романова Христина, Пивовар Богдан, Бабчанік Ілона, Дмитрук Таміла, Булан Антон, Хирлюк Артем, Никитчук Анна, Шкляєва Вікторія, Зінчук Людмила.
7
березня 2018 року вихованці літературно-краєзнавчого гуртка Кремінський Андрій, Ткачук Ангеліна, Костючик Аліна, Ладошко Дарина, Федорук Максим, Сєдова Настя, Гузувата Богдана, Рудь Яна, Бучко Роман, Малиневська Софія, Бондарчук Максим, Ковальчук Єва, Федорук Ілля, Федорук Максим взяли активну участь у внутрішньому конкурсі читців-декламаторів Шевченківської поезії «Шевченко в нашій долі». Переможцями стали Рудь Яна, Малиневська Софія та Бучко Роман.

«Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю» (О.Вишня).
«Коли б мені прийшлося одним словом схаректеризувати поезію Шевченка, то я сказав би: се поезія бажання жити. Свобідного життя, всесторонній, нічим не опутаний розвій одиниці і цілої суспільності, цілого народу, – се ідеал Шевченка, котрому він був вірний ціле життя» (І.Франко).
«Народ Шевченка не забуває і ніколи не забуде. Поет живе в серцях свого народу» (М.Рильський).
«Сьогодні думки Шевченка є невіддільні від дум нашого народу. І тому народ так часто, так охоче звертається до свого поета. Гуманізм Шевченка, його ставлення до людини, його постійна турбота за пригноблених – як це зараз нам співзвучно!» (П.Тичина).

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ ШКОЛИ УПРАВЛІНСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ДЛЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬОГО САМОВРЯДУВАННЯ

13.03.2018

Однією із сучасних форм управлінської майстерності лідерів учнівського самоврядування є участь у засіданнях, школах навчання лідера, конкурсах, майстер-класах, змаганнях тощо.

Протягом навчального року лідери Рівненщини мають можливість реалізувати свої можливості на засіданнях обласної Школи управлінської майстерності.

Поділитись досвідом роботи 5 березня 2018 року лідерів Рівненщини запросили лідери Дубенської міської ради старшокласників «Лідер», яка діє на базі Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради.

Незважаючи на морозні дні в засіданні взяли участь 18 голів та 18 координаторів діяльності осередків учнівського самоврядування міст, районів, ОТГ області, 20 депутатів Дубенської міської ради старшокласників «Лідер» з теми «Відповідальне лідерство».

У даному заході взяли участь Прокопчук Антон Петрович, учень 11 класу ЗОШ № 1, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра» та Стадник Олена Миколаївна, заступник директора Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, координатор міської ради старшокласників «Ватра».

Було презентовано візитку Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради директором Гуменюк Марією Степанівною та систему роботи Дубенської міської ради старшокласників «Лідер» головою ради Корженевським Владиславом.

З лідерами учнівського самоврядування практичними психологами та педагогами-організаторами шкіл були проведені ділові ігри «Мистецтво лідерства», а із координаторами – психологічний практикум «Сучасні підходи до формування лідерських якостей в учнівському колективі».

Всім учасникам сподобалось проведення дебатів за форматом Карла Попера з теми «Інтернет: соціальні мережі: співвідношення позитиву та негативу», де учасники стверджували або заперечували тези щодо позитивного чи негативного впливу Інтернету і соціальних мереж на життя сучасної молоді. У команді Ствердження взяв активну участь і Прокопчук Антон, який в підсумках був відмічений членами журі за найкращі стверджувальні аргументи даного питання.

Для лідерів учнівського самоврядування та координаторів Рівненщини була підготовлена концертна програма за участю дитячих колективів Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради та переглянута виставка творчих робіт за різними напрямками гурткової роботи.

І на закінчення заслухали звіти осередків учнівського самоврядування області у І півріччі, підвели підсумки засідання Школи управлінської майстерності для лідерів учнівського самоврядування та обговорили програму заходів ХІІ обласного зльоту лідерів учнівського самоврядування, який відбудеться у травні 2018 року (м.Гоща) підвели підсумки засідання Школи управлінської майстерності для лідерів учнівського самоврядування.

Дякуємо за гостинність, хорошу атмосферу та організацію лідерам Дубенської міської ради старшокласників «Лідер» (голова ради Корженевський Влад), педагогам та вихованцям Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради та представникам місцевого самоврядування міста Дубно.

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОБЛАСНОМУ СЕМІНАРІ-ПРАКТИКУМІ

13.03.2018

Навчально-методичним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області спільно з Рівненським міським центром творчості учнівської молоді був проведений обласний семінар-практикум керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва закладів позашкільної та професійно-технічної освіти за темою: «Фоаміран в сучасному дизайні».Серед 24 керівників гуртків від закладів позашкільної, професійно-технічної освіти та закладів освіти об’єднаних територіальних громад області – Сачук Алла Костянтинівна, керівник гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір» Будинку дитячої та юнацької творчості.

– Фоаміран продовжує набирати популярність серед матеріалів при виготовленні квітів, прикрас, іграшок тощо. Важливе його місце і в сучасному дизайні. Що учасниками семінару й доведено на практиці, – підсумувала свою поїздку СачукА.К.

По завершенню семінару відбувся круглий стіл, де учасники поділилися враженнями, обговорили результати творчої діяльності, висловили думки, пропозиції та побажання.

За матеріалами rvosvita.org.ua

“ШЕВЧЕНКО – НАШ. ВІН ДЛЯ УСІХ СТОЛІТЬ…”

15.03.2018

Березень в Україні з кожним роком все більше людей називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

13 березня в глядацькій залі С.Романчук, культорганізатором Будинку дитячої та юнацької творчості був проведений поетичний захід «Шевченко – наш. Він для усіх століть…» під гаслом «Читаємо Шевченка».

Були продекламовані вірш «Доля», читав Швець Роман, «Лілея»,читала Лук’яневич Валерія, інсценізація твору «Тополя», виконали Скрипчак Дарина, Лукянова Валерія, Дейнека Валерія, Дацька Софія – Дівчата, Верешко Анна – Ворожка, Мурсалієва Ельнара – Тополя, Козодой Тарас – Козак,уривок із поеми «Причинна», виконала Малиневська Софія, «Думи мої, думи», виконав Бучко Роман, «Розмова з Тарасом» відомої волинської поетеси, нашої сучасниці Тетяни Яков’юк, виконала Рудь Яна.

До учасників активно приєднались продекламувати вірші Тараса Григоровича Шевченка вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник гуртка-методист Мельник Тетяна Михайлівна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, гуртка «Домашні улюбленці», керівник Столярук Тетяна Олександрівна.

Тарас Козодой, ведучий поетичного заходу провів вікторину «Продовжіть вірш» (зачитувався уривок твору, а глядачі мали змогу продовжити).

Прозвучали пісні Тараса Григоровича Шевченка у виконанні учасників та глядачів «Думи мої», «Заповіт». Було у душі кожного із присутніх тепло, спокійно і тривожно. Промовляли найкращі слова вдячності та намагались глибше розкрити його талант, донести до себе його творчість, покликання та цінність. Кожне покоління має самостійно шукати відповіді на питання, поставлені часом.

Тараса Шевченка народ називає Генієм. Давайте разом будемо усвідомлювати та глибше розуміти життя кожного українця.

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОБЛАСНИХ ЗМАГАННЯХ З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

16.03.2018

14 березня 2018 року комунальним закладом «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради було проведено обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. У ньому взяли участь 20 команд (40 учасники), які представляли заклади позашкільної освіти області.

Серед учасників – вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості гуртка «Початкове технічне моделювання» Пінчук Павло та Пінчук Іванна під керівництвом Токаренко Юлії Сергіївни.

Мета змагань: стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації, пошук та підтримка обдарованих учнів молодшого шкільного віку; підвищення ролі початкового технічного моделювання у системі безперервної освіти, обмін досвідом з організації технічної творчості дітей молодшого шкільного віку.

Програма змагань: проведення теоретичного заліку, виготовлення моделі транспортної техніки, виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур, виготовлення літаючої моделі планера та участь у змаганнях на дальність польоту в приміщенні.

Дякуємо за підтримку та розуміння дитячого прагнення творчої самореалізації батькам Пінчуків Павла та Іванки. Адже успіх дітей – заслуга, в першу чергу, їх найближчих людей.

ДИЗАЙН – ЦЕ ТВОРІННЯ ЗРОБЛЕНІ ЛЮДИНОЮ

21.03.2018

Багато творчих людей мріють створювати щось прекрасне, наприклад, нові модні та оригінальні іграшки, ляльки та моделі жіночого та чоловічого одягу. Але далеко не кожен готовий приступити до здійснення своєї мрії. Тут грають роль багато факторів: недолік вільного часу, нестача коштів, боязнь того, що нічого не вийде і, мабуть страх – один з найперших і найважливіших факторів.

Потрібно побороти всі свої страхи і йти вперед до своєї мрії, не шкодуючи сил і часу.

Прикладом творчого захоплення по створенню одягу є вихованці гуртка «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна. Протягом навчального року вихованці виготовляють своїми руками іграшки, навчаються шити одяг своїми руками. Для цього потрібні різні приладдя, трохи відрізків різних тканин, трохи ґудзиків і намистин, все, що вам сподобається. Руками дітей створюються милі і надзвичайні вироби. Найбільше дівчата полюбляють створювати одяг для улюбленої ляльки.

– Практично кожен великий дизайнер одягу починав з того, що шив своїми руками різні красиві речі. Для досягнення успіху у будь якій роботі потрібно мати, крім таланту, величезне терпіння та наполегливість. Кожен вихованець гуртка має змогу спробувати своїми руками створити власні вироби на свій смак та отримати задоволення від практичної роботи, розповідає Олена Білан, керівник гуртка «Основи дизайну».

За такий невеличкий період роботи гуртка ми маємо певні напрацювання, які відображені в фотороботах, демонструються на виставках міського, обласного та всеукраїнського рівнів.

Ні в якому разі не здавайтесь, адже як кажуть, чим більше зусиль ми докладаємо до досягнення своєї мети, тим більше ми цінуємо отриманий результат. Все в ваших руках, дорогі друзі! Ми бажаємо вам творчих успіхів!
МІСЬКИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ “ЗА НАШУ СВОБОДУ”

26.03.2018

22.03.2018 на базі Будинку дитячої та юнацької творчості проведено міський етап Всеукраїнського конкурсу„За нашу свободу”.Конкурс започатковано Міністерством оборони України як частина соціально значущого проекту «Листи на фронт» і проводиться у трьох вікових категоріях: 7-10 років (молодша вікова категорія); 11-14 років (середня вікова категорія); 15-17 років (старша вікова категорія) за розділами „Образотворче мистецтво” та „Поезія”, присвячені значущим подіям захисту України.

Участь у заході взяли вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості, учні загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1, №2, №3, №4, №5, навчально – виховних комплексів „дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ступеня” №1, №10.

Переможцями конкурсу у розділі „Образотворче мистецтво” стали:

Вікова категорія 7-10 років

І місце – Антощенко Ян, вихованець Будинку дитячої та юнацької творчості; ІІ місце – Тимощук Богдана, учениця Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5; Булан Тетяна, вихованка Будинку дитячої та юнацької творчості;

ІІІ місце – Ковб Тетяна, учениця навчально – виховного комплексу „дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ступеня” №1; Осипенко Максим, вихованець Будинку дитячої та юнацької творчості.

Вікова категорія 11-14 років

І місце – Деменко Валерія, учениця Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3;

ІІ місце – Шеляг Наталія, учениця Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3; Гутник Анастасія, вихованка Будинку дитячої та юнацької творчості;

ІІІ місце – Петровчук Аліна, Довгаль Вікторія, учні Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Вікова категорія 15-17 років

І місце – Малишевська Діана, вихованка Будинку дитячої та юнацької творчості;

ІІ місце – Отрода Марія, учениця Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Сущик Вікторія, учениця Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4;

ІІІ місце – Дудід Маргарита, учениця Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

У розділі „Поезія” були представлені роботи лише у віковій категорії 11-14 років, перемогу здобули:

І місце – Малишевська Діана, учениця Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2;

ІІ місце – Ковальчук Альона, учениця Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Вразив членів журі і прозовий твір „Лист захиснику України” учениці Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Сильман Вікторії.

Щиро вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам, їх наставникам за активну життєву позицію, патріотизм, моральну підтримку наших воїнів-захисників.

Головний спеціаліст управління Л.Мельник
http://varashosvita.rv.u

АКЦІЯ “ДОПОМОЖИ ПЕРНАТИМ”

26.03.2018

Дуже дієвою формою екологічної освіти і виховання є проведення заходів, конкурсів та акцій. Ці форми роботи мають на меті більш досконало поширювати екологічні знання, залучати більшу кількість дітей до природоохоронної справи, до науково-дослідницької роботи, до виховання в природі, а головне – допомагає дітям знаходити світ захоплень.

Безпосередня практична діяльність дітей та учнівської молоді у природі при необмежених в часі й просторі можливостях створює сприятливі умови для формування екологічної культури особистості (її інтелектуального, ціннісно-мотиваційного та діяльного компоненту), тобто формує новий тип мислення і дій щодо навколишнього середовища.

Комунальним закладом «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради на протязі навчального року проводиться безліч різноманітних конкурсів, акцій на природоохоронну тематику. Одними з яких є участь юннатів у Всеукраїнській акції учнівської молоді «День зустрічі птахів», конкурс екологічних агітбригад «Земля – наш спільний дім».

23 березня 2018 року членами екологічної агітбригади «Шанс» БДЮТ, керівник Романчук Світлана Володимирівна була організована акція «Допоможи птахам» за участю вихованців гуртка «Домашні улюбленці», керівник Столярук Тетяна Олександрівна, «Юні охоронці природи», керівник Столярець Ірина Миколаївна, туристичного гуртка «Меридіан», керівник Федчук Юрій Анатолійович.

Завданнями акції були: ознайомлення з видовим різноманіттям перелітних птахів рідного краю; формування відповідальності за стан оточуючого природного середовища; залучення до практичної діяльності у проведені робіт по приваблюванню птахів та сприяння вихованню активної життєвої позиції учасників акції.

Всім відомо, що на березі річки Стир вже кілька тижнів милують жителів міста лебеді. Дуже приємно те, що як дорослі так і діти піклуються про лебедів: годують їх, приносять і мостять сіно біля берега, щоб їм було де спати, перераховують їх щодня, щоб не дай Боже хтось десь зник. Під час акції учасниками було нараховані 20 лебедів, які плавали біля берега річки. Вихованці також провели роботу щодо допомоги та підтримки птахів: розіслали сіно біля берега, принесли їжу птахам та провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо відповідальності кожної людини до птахів.

Допомагайте птахам! Бережіть їх! Майбутнє планети в наших руках!

Птахи – це краса, яка поряд з нами, – вважають учасники акції і доводять це своїми світлинами.

МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

28.03.2018

Однією з ефективних форм розповсюдження власного педагогічного досвіду є майстер-клас як відкрита педагогічна система, що дозволяє демонструвати нові можливості педагогіки розвитку і свободи, що забезпечує способи подолання консерватизму і рутини під час освітнього процесу у сучасному закладі позашкільної освіти. Майстер-клас є ефективною формою передачі знань і умінь, обміну досвідом навчання і виховання.

У Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов майстер-клас для педагогів-позашкільників: «Створення квітки орхідеї з фоамірану».

Метою даної форми роботи є сприяння популяризації педагогічних знахідок і вдосконаленню вміння застосовувати свій творчий потенціал для формування креативного середовища під час освітнього процесу.

Програма майстер-класу передбачала ознайомлення з таким різновидом матеріалу для творчої роботи як фоаміран. Учасникам була надана можливість не просто попрацювати з цим матеріалом, а висловити власні очікування від зустрічі, які вони написали на вирізаних із паперу листках і повісили на гілки «дерева». Завдячуючи зворотному зв’язку, наприкінці зустрічі учасники підходили до «дерева» з листками і аналізували свої очікування. На вирізаних із паперу квітах учасники писали чи справдилися їх очікування від майстер-класу. Свої відгуки учасники знову ж вивісили на гілки «дерева».

Консультантом та радником заходу була Сачук Алла Костянтинівна, керівник гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір». Педагогу вдалося створити атмосферу відкритості, доброзичливості, співтворчості під час роботи. Учасники майстер-класу не просто ознайомилися з таким матеріалом як фоаміран, а й навчилися з ним працювати.

Результатом творчої зустрічі стала власна робота – універсальна шпилька у формі орхідеї. Крім того, учасники майстер-класу повправлялися у вмінні застосовувати здобуті знання на практиці, презентувати себе і свою роботу.

Такі колективні форми роботи, переконані педагоги-позашкільники, сприяють не тільки обміну досвідом, але й, у першу чергу, підтриманню комфортного мікроклімату в колективі, розвивають комунікативні здібності в налагодженні ділового та неформального спілкування з колегами.

УЧАСТЬ У ВИЇЗНОМУ КОНЦЕРТІ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

02.04.2018

1 квітня 2018 року вихованці гуртка вокального співу «Серпанок»,керівник Тиндик Світлана Дмитрівна та зразкового художнього хореографічного колективу «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна взяли активну участь у виїзному концерті для військовослужбовці.

Світ буде таким, якими стануть наші діти. Тому одним із завдань педагогів є допомогти дітям краще зрозуміти себе та своє місце у цьому світі. Бути добрими, успішними, талановитими, а головне – вміти розуміти і цінувати тих людей, які у сьогоднішній час виконують бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції та здійснюють заходи з бойової підготовки. Ці люди – військовослужбовці військових частин. Учасники даного заходу підготували художні номери для військовослужбовців. Подякували їм за їхню любов до країни, відважність, сміливість та рішучість. По завершенню командування та весь особовий склад військової частини А1008 висловили щиру вдячність учасникам концерту за вагомий внесок у справу патріотичного виховання військовослужбовців військової частини.

АКЦІЯ “БЛАГОУСТРІЙ ТЕРИТОРІЇ” ПІД ГАСЛОМ “ТІЛЬКИ РАЗОМ!”

04.03.2018

Відомо, що кожна людина хоче, щоб крізь був наведений порядок. І щоб не загрузнути в хаосі безпорядку, люди регулярно стараються прибирати, пам’ятаючи стареньку приказку: «Чисто не там, де прибирають, а там де не смітять». Тому, напередодні Великоднього свята працівники Будинку дитячої та юнацької творчості здійснили генеральне прибирання в кабінетах гурткової роботи (здійснили озеленення, попересаджували квіти) та 4 квітня вийшли спільними зусиллями попрацювати та навести порядок біля свого закладу.Кожна людина має дбати про чистоту своєї оселі, свого дому, тому т завдяки спільній праці кінцевим результатом була хороша атмосфера та прибрана територія.

КНИГА ЕЛЕКТРОННА ЧИ ТРАДИЦІЙНА: ДВІ СУТІ

04.04.2018

Чи замислювалася людина колись, для чого ми читаємо книжки?…

Задаючи собі це питання, ми швидко даємо відповідь, що звичайно для того, щоб збагатитися знаннями, помислити, уявити небачене в різних історіях життя, пережити емоції й почуття від прочитаного.

28 березня 2018 року під час весняних канікул вихованцями гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна був проведений пізнавально-інформаційний захід з теми: «Книга електронна чи традиційна: дві суті». Даний захід був проведений на базі філіалу дитячої міської бібліотеки. В рамках заходу було обговорені питання щодо використання для читання електронних книг чи традиційних книжок. Обговорення були різні. Одні учасники вірять у вічність друкованої книжки (відпочиваєш, подумки спілкуєшся, ведеш діалог), інші учасники надають перевагу електронній книжці (безкоштовно можеш почитати, швидко знайти автора та назву твору, завантажити нові цікаві книжки для читання, змога знаходити окремі фрагменти, заголовки, слова).

Спілкуючись всі учасники дійшли до висновку, що все залежить від ситуації. Їдучи, скажімо, у відрядження, зручніше закинути в сумку тоненький рідер, ніж книжку, але повернувшись у рідну домівку, береш до рук улюблену книгу і, гортаючи сторінки, отримуєш неабияке задоволення від всього живого спілкування. Книги та рідери, слід у наш час розглядати як два взаємодоповнюючі предмети. Хоча, безсумнівно, рідери – це новий виток нинішнього часу. І коли-небудь вони, ймовірно, сильно потіснять книги. Але точно не знищать.

Читайте побільше книг. Насолоджуйтесь їхніми сюжетами. Вже доведено, читаючи книжку кожна людина отримує емоції задоволення від прочитаного. Кожне слово в книжці наділене набагато більшою силою, ніж звичайне сказане слово.

Зі слів Лопуги Наталії Феодосіївни:
– Процес читання – це особистий діалог читача з книжкою, і неважливо якою електронною чи традиційною. До зустрічі з нею потрібно готуватися. Щоразу ми читаємо книгу, відкриваємо для себе щось цікаве, змінюємо свої думки та сприйняття через книжку. Полюбіть книжку, і вона полюбить вас.

З ВЕЛИКОДНЕМ!

06.04.2018

Найщиріші вітання з нагоди найбільшого християнського свята Воскресіння Господнього.

Нехай Ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті, як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість, віру, надію та любов. Христос Воскрес!
З повагою, колектив БДЮТ

СВЯТО ВЕЛИКОДНЯ В БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

10.4.2018

Верба красна розцвітає,
Про Великдень сповіщає.
На столі – духмяна паска.
А круч неї – писанки.
Уділи нам, Боже, ласки
На всі дні, на всі віки.

Великдень – велике свято для кожного із нас. Усі люди дуже готується до свята: прибирають, печуть паски, малюють писанки, ідуть до церкви. У Великодні дні люди вітаються словами «Христос воскрес».

Кожен намагається цікаво провести свій час. Це свято несе радість, любов, добро, сміх та духовні традиції. То ж і в Будинку дитячої та юнацької творчості вихованці гуртків та творчих об’єднань підготували виставку творчих робіт до свята Великодня «Світлий Великдень». В даному заході взяли участь вихованці гуртків «Початкове технічне моделювання», керівник Токаренко Юлія Сергіївна, «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна, «Квілінг», керівник Добра Яна Степанівна, «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна, декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

Романчук Світланою Володимирівною, культорганізатором були проведені дитячі ігри «Веселкове коло» з вихованцями гуртків художньо-естетичного напрямку.

10 квітня в літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна відбулося свято Великодня. Вихованці гралися у ігри, проводили змагання, конкурси, ділилися своїми враженнями та оформили пасхальну виставку. Було дуже весело і святково.

З Великоднем усіх вітають вихованці та керівники гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості. Нехай у кожного із нас буде надія на краще.

МІСЬКЕ СВЯТО “ВЕЛИКОДНІ ГОСТИНИ”

12.04.2018

11.04.2018 на базі музичної школи відділом культури виконавчого комітету Вараської міської ради організоване міське свято „Великодні гостини”, в якому взяли участь учні закладів загальноїсередньої освіти та вихованці закладів дошкільної та позашкільної освіти. З вітальним словом до учасників свята і всіх присутніх звертався заступник міського голови А.Кречик.

Заклади дошкільної освіти №2, №3, №4, №5, №7, №8, №11, №12 та навчально–виховні комплекси „дошкільний навчальний заклад– загальноосвітня школа І ступеня” №1, №10 представили чудові роботи вихованців на великодню тематику у виставці декоративно – ужиткового мистецтва.

Учні загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1, №3, №4, гімназії та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у фестивалі дитячої творчості. Вразили неповторним різноголосим піснепівом народознавчого характеру квартети гуртків „Апельсин” (ЗОШ №3, керівник Т.Іщук), „Лілея (гімназія, керівник Л.Точинська) та дует „Весняночка” (ЗОШ №4, керівник А.Ткач). Особливо зачарували присутніх наймолодші учасники свята: вихованці гуртка „Гармонія” (БДЮТ, керівник О.Алексєєнко) та гурту „Домісолька” (ЗОШ №1, керівник М.Жукова).

Заклади освіти демонстрували і прекрасні хореографічні номери. Так, високим рівнем виконавської майстерності особливо вирізнялись виступи вихованців зразкової хореографічної студії „Пірует” (БДЮТ, керівник О.Махоріна) та зачарували яскравим хореографічним номером на національну тематику вихованці гуртка „Сузір’я” (гімназія, керівник Н.Банацька).

Всі учасники свята нагороджені грамотами та солодкими призами.

УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ У ІІІ МІЖНАРОДНОМУ УКРАЇНСЬКО-ЛИТОВСЬКОМУ КОНКУРСІ МАЛЮНКІВ “ЗДАЙ КРОВ ЗАРАДИ ЖИТТЯ”

12.04.2018

Відповідно до плану спільних заходів Міністерства культури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016- 2021 роки, затвердженого 24.03.2016 роком, Навчально-методичним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області був проведений обласний етап IIІ Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя» серед учнів закладів загальної середньої освіти, вихованців закладів позашкільної освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

У конкурсі взяли участь учні та вихованці загальноосвітніх навчальних закладів освіти районів та міст Рівненської області. Вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, вихованці гуртка образотворчого мистецтва«Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович також взяли активну участь у обласному етапі ІІІ Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя». На підставі рішення журі у віковій категорії 15-22 роки Наливайко Юлія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», визнана переможцем Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя». Творча робота Наливайко Юлії рекомендована членами обласного журі для участі завершальному етапі Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя» у місті Києві.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС “ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ”

17.04.2018

29-30 квітня 2018 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім», в якому взяли участь 15 колективів екологічної просвіти з 11 районів і 2 міст Рівненської області.

Захід проводиться з метою формування екологічної культури та творчих здібностей учнівської молоді, поширення кращого педагогічного досвіду щодо організації агітаційної еколого-просвітницької роботи з учнями закладів загальної середньої та позашкільної освіти, створення інформаційного банку даних про інноваційні форми і методи природоохоронної діяльності.

Щороку кращі колективи екологічної просвіти презентують результати своєї діяльності.

У 2018 році тема виступів колективів – «Раціональне використання природних ресурсів».

В Будинку дитячої та юнацької творчості уже 13 рік діє екологічна агітбригада «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна. Учасниками якої є учні 6-10 класів Козодой Тарас, Мурсалієва Ельнара, Скрипчак Дарина, Верешко Анна, Лук’янова Валерія, Дейнека Валерія. У своєму конкурсному виступі учасники висвітлили аспекти екології міста Вараш, а особливу увагу приділили розумному та раціональному використанню природних ресурсів для роботи РАЕС. Виступ учасників екологічної агітбригади «Шанс» відзначався високою виконавською майстерністю. За допомогою акторського, художнього, наукового змісту потрібно було розкрити тематику конкурсу. І команда із поставленими завданнями справилась. Журі та глядачі у цьому переконались.

Тож за підсумками роботи ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» екологічна агітбригада «Шанс» під керівництвом мудрого наставника-педагога Романчук Світлани Володимирівни отримала ІІІ місце.

Вітаємо членів екологічної агітбригади «Шанс» із перемогою на обласному рівні.

Ми команда «Шанс» – кожен знає нас.
Про наше місто хочем розказати вам
Завітай до нас і побачиш сам,
Всі визначні місця ми покажем вам
Приспів
Це Вараш наше місто –
Таке чудове і барвисте,
Хоч молоде – та всі знають.
Такого іншого немає.
Людино! Ти вважаєш,що ти цар природи?! Помиляєшся!
Думаєш, що господар на цій планеті?! Наївний…
Ти певний, що можеш брати все від планети і нічого не повертати?!
Але настане час, коли за все доведеться заплатити!
Замислись! І ми йдемо, щоб довести тобі іще більше!

СЕКРЕТИ УСПІШНОЇ РОБОТИ З ДОШКІЛЬНЯТАМИ ТА УЧНЯМИ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ ПО ВИВЧЕННЮ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

17.04.2018

Вивчення англійської мови дітьми дошкільного віку та учнями молодшого шкільного віку набуває з кожним роком все більше і більше актуальності серед батьків. Зараз ми бачимо, що в сучасному суспільстві людині неможливо обійтися без англійської мови. Тому, батьки йдучи ногу з часом бажають якомога раніше почати навчання дітей англійської мови. Тим більше, що дошкільний вік вважається психологами найбільш сенситивний період для вивчення іноземних мов.

Включення гуртка англійської мови для дітей дошкільного віку та учнів молодшого шкільного віку в позашкільному закладі було продиктовано бажанням батьків дати початкові вміння і навички оволодіння іноземною мовою.

Працюючи в Будинку дитячої та юнацької творчості керівником гуртка «Вчимо англійську» маю бажання ділитися секретами успішної роботи з дітьми по вивченню англійської мови. Основну увагу приділяю:

1.Принципу масовості. Велика група вимагає залучення якомога більшої кількості дітей. Тому виконання справ усією групою дуже доречне і допомагає тримати увагу вихованців в тонусі. І головне, ні про кого не забудемо, і кожен малюк у центрі уваги керівника. Принцип масовості реалізується в таких видах діяльності, як вітальний вірш чи пісня на початку заняття, інсценування діалогів, ігрова діяльність. Розглянемо приклади:

Вірш:
Spring is green
Summer is bright
Autumn is yellow
Winter is white.
Пісня: «Hello! Hello! How are you?»

Гра «Кроки»

2. Вчиш літери – вчи і слова до них. Коли ми з дітьми вчимо алфавіт, то я обов’язково працюю над уведенням слів, що починаються на виучувану літеру. Наприклад, вивчаючи літеру Bb відразу ж запам’ятовуємо слова ball, bus, bear, bird. Це працює на перспективу.

3.Опорні картки з римівками, літерами, словами, малюнками.

Ці картки ми з дітьми приклеюємо у особливий тоненький зошит, який є у кожного вихованця. Для полегшення роботи слова англійської мови позначаю ще й у звуковій українській вимові. Тому сумлінні вихованці самі можуть повторювати матеріал і також долучити батьків.

Приклад опорної картки :
Cc – ci [k]
Cow
Cat
Cup
Dd- ді [d]
Dog
Duck
Drum

Дякую дітям та батькам за підтримку та розуміння.

Вітартас Людмила Володимирівна,керівник гуртка «Вчимо англійську»Вивчення англійської мови дітьми дошкільного віку та учнями молодшого шкільного віку набуває з кожним роком все більше і більше актуальності серед батьків. Зараз ми бачимо, що в сучасному суспільстві людині неможливо обійтися без англійської мови. Тому, батьки йдучи ногу з часом бажають якомога раніше почати навчання дітей англійської мови. Тим більше, що дошкільний вік вважається психологами найбільш сенситивний період для вивчення іноземних мов.

ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ПОВІТРЯНИХ ЗМІЇВ “ПОЛІСЬКЕ НЕБО”

18.04.2018

17 квітня 2018 року на базі обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне» відбувся обласний фестиваль повітряних зміїв «Поліське небо» серед учнівської молоді. Організаторами фестивалю були працівники комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради спільно з Рівненською обласною організацією ТСО України. У змаганнях приймали участь 10 команд районів та міст Рівненщини.

З вересня 2017 року в Будинку дитячої та юнацької творчості працює група дітей гуртка «Конструювання повітряних зміїв».

Команда Будинку дитячої та юнацької творчості гуртка «Конструювання повітряних зміїв» вперше прийняла участь в обласному фестивалі повітряних зміїв «Поліське небо» у класі Z1 – плоский змій будь-якої геометричної форми та розміру. Також мала змогу спробувати здійснити політ повітряних зміїв у 5-ти інших класах (Z2 – об’ємний змій будь-якої геометричної форми; Z3 – міні змій довільної форми; Z4- пілотажний змій (акробат), довільної форми та розмірів; Z5 – змійковий потяг-літаюча конструкція, яка складається із з’єднаних між собою 3-х та більше повітряних зміїв довільної форми та розміру; Z6 – експериментальний змій будь-якої форми та розміру (який не належить до жодної з попередніх класів моделей).

Учасники обласного фестивалю поділились своїми емоціями та враженнями. Під час змагань мали змогу взяти участь у екскурсійній програмі по Міжнародному аеропорту міста Рівне.

Конструювання повітряних зміїв полягає в тому, що дає учнівській молоді можливість реалізувати технічні здібності, проявити творчість та ознайомлюватись майбутньому поколінню із світом авіації.

Такий масовий вид спорту має займати належне місце серед учнівської молоді.

Вітаємо учасницю фестивалю вихованку гуртка «Конструювання повітряних зміїв» Винарську Вікторію та керівника Білан Олену Михайлівну.

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ЕКОЛОГІЧНОГО ПРОЕКТУ “ПОГЛЯД У ЧИСТЕ ЗАВТРА”

20.04.2018

Е К О Л О Г І Ч Н И Й П Р О Е К Т
«Погляд у чисте завтра» під гаслом «Тільки разом»

Актуальність Проекту: Ми все частіше чуємо слова «забруднення навколишнього середовища», «зникнення рідкісних видів тварин і рослин», «не раціональне використання природних ресурсів»… Ми звикли до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність. Нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великим нещастям, бідами усього людства. В долі природи – наша доля і ми повинні зробити все для того, щоб використати останній шанс і допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя в наступних поколіннях. Що ж можемо ми, зробити для збереження природи та навколишнього середовища? З чого треба почати свої дії? Хто в цьому допоможе нам? Як організувати роботу, щоб зберегти надбання природи нашого міста, регіону? Задумуючись над екологічними проблемами світу, перш за все потрібно дбати про природу та чистоту тієї території де ми проживаємо. Саме такі думки спонукали розробити і реалізувати екологічний проект «Погляд у чисте завтра».
Ми всі добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитків природі і багато говоримо про її захист. Але потрібно кожному почати з себе, душею відчути єдність з природою. Станьмо розумними господарями на своїй землі. І пам’ятаймо, що якщо не берегти природу то стане екологічна катастрофа.
Координатори Проекту: Будинок дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області
Учасники Проекту: педагогічний колектив та вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області, представники громадськості
Термін реалізації Проекту: початок: 24 квітня 2018 року
закінчення: 24 травня 2018року
Мета Проекту: закріпити знання про природу своєї місцевості; звернути увагу на джерела антропогенного забруднення (сміттєзвалища) та їх негативного впливу на довкілля; дати оцінку екологічного стану навколишнього середовища і запропонувати заходи щодо його поліпшення; активізувати науково-дослідну роботу дітей та учнівської молоді, що сприяє вихованню екологічно свідомих і не байдужих до проблем краю людей; розвивати вміння висловлювати свою думку та захищати її (аргументовано); виховувати почуття господаря своєї землі.
І. Організаційний блок
Розробка Проекту, складання графіку реалізації Проекту:
• проведення заходів щодо реалізації Проекту;
• визначення ресурсів для забезпечення реалізації Проекту
ІІ. Практичний блок
Екологічний марафон «Екологічний драйв» – 24 квітня 2018 року
круглий стіл за участю членів екологічної агітбригади «Шанс», вихованців, керівників гуртків і творчих об’єднань та представників громадськості міста з теми: «Життя та природа не роздільні» – Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, Лук’янова Валерія, капітан екологічної агітбригади «Шанс»
показовий виступ екологічної агітбригади «Шанс» з теми: «Розумне та раціональне використання природних ресурсів» до Всесвітнього Дня Землі – вихованці екологічного театру «Шанс», Романчук Світлана Володимирівна, керівник гуртка екологічного театру «Шанс»;
презентація-перегляд виставки творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості «Знай і люби свій край» – Романчук Світлана Володимирівна, голова Художньої ради.

Акція «Квіти навколо нас» – 25 квітня 2018 року
презентація кімнатних рослин – вихованці гуртків та творчих об’єднань, Столярець Ірина Миколаївна, керівник гуртка «Юні охоронці природи»;
майстер-клас по вирощуванню кімнатних рослин – Тиндик Світлана Дмитрівна, керівник гуртка вокального співу «Серпанок»;
створення квіткової галереї «Квіти навколо нас» – вихованці гуртків та творчих об’єднань.
Екологічний бум «Сміття – монстр цивілізації» – 27 квітня 2018 року
слайд-презентація «Вторинні відходи та їх використання» – Столярук Тетяна Олександрівна, керівник гуртка «Таємниці природи»
27 квітня – 10 травня 2018 року:
операція «Приймання» (збір матеріалів вторинного використання для створення ЕКО-костюмів) – вихованці гуртків та творчих об’єднань.
практична робота по створенню ЕКО-костюмів – вихованці гуртків та творчих об’єднань, Волосячик Марія Тарасівна, керівник гуртка «Оригамі», Сачук Алла Костянтинівна, керівник гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», Добра Яна Степанівна, керівник гуртка «Квілінг», Білан Олена Михайлівна. керівник гуртка «Основи дизайну».
3 – 15 травня 2018 року:
конкурс екологічних листівок «Лист до природи» – вихованці гуртків та творчих об’єднань, Мельник Тетяна Михайлівна, керівник гуртка-методист літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».
4 – 22 травня 2018 року:
конкурс ЕКО-плакатів «Екологічні таємниці» – вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович, вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, вихованці гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
5 травня 2018 року
екологічні читання «З любов’ю про птахів» – вихованці гуртків та творчих об’єднань, Романчук Світлана Володимирівна, культорганізатор Будинку дитячої та юнацької творчості.
13-23 травня 2018 року
Еколого-краєзнавча подорож-екскурсія «Прогулянка лісом поєднання корисного та приємного»:
віртуальна подорож «Сім природних чудес України» – вихованці гуртків та творчих об’єднань, Федчук Юрій Анатолійович, керівник туристичного гуртка «Меридіан»;
екологічна стежина «Проклади свій екологічний маршрут» – вихованці гуртків та творчих об’єднань, Столярець Ірина Миколаївна, керівник гуртка «Юні охоронці природи;
диспут-обговорення за участю представників громадськості міста «Ставлення людей до бездомних тварин: за чи проти» – вихованці гуртків та творчих об’єднань, Столярук
Тетяна Олександрівна,керівник гуртка «Домашні улюбленці».
ІІІ. Підсумковий блок – 24 травня 2018 року
Екологічна конференція «Світ буде таким, якими стануть наші діти»
Театралізоване шоу «Свято юних екологів»:
ЕКО-казка «Свіжий вітер» – вихованці екологічного театру «Шанс», Романчук Світлана Володимирівна, керівник гуртка екологічного театру «Шанс»;
ЕКО-мода «У ЕКО-творчості немає меж» – вихованці гуртків та творчих об’єднань, Столярук Тетяна Олесандрівна, керівник гуртка «Таємниці природи».
Закриття екологічного проекту; нагородження найактивніших юних екологів.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до екологічного проекту «Погляд у чисте завтра»

НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ МІСЬКОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО “ЗНАЙ І ЛЮБИ СВІЙ КРАЙ”

25.04.2018

Рідний край! Золота, чарівна сторона. Починається вона від батьківського порога, стежини, чи струмка, калини коло твоїх воріт, з барвінку, який ніжно стелиться в садочку.

Земля, рястом уквітчана, зелом закосичена. Скільки ніжних, ласкавих слів придумали люди, щоб висловити свою гарячу любов до краю, де народились і живуть.

13 квітня 2018 року учні загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості взяли активну участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Знай і люби свій край» (номінація «Образотворче мистецтво», «Декоративно-ужиткове мистецтво», який проходив на базі Будинку дитячої та юнацької творчості. Було представлено 89 творчих робіт дітей та учнівської молоді.

Міський етап Всеукраїнського конкурсу «Знай і люби свій край» проходив з метою підтримки та розвитку декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, сприяння реалізації творчих задумів дітей та учнівської молоді, залучення учнів до відкриття та розуміння прекрасного в навколишньому середовищі та в своєму житті, а також пропаганди та популяризації дитячих колективів художньо-естетичного напрямку в місті Вараш.

24 квітня 2018 року о 13.00 годині в актовій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося нагородження переможців міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Знай і люби свій край».

Грекова Людмила Іванівна, методист комунальної установи «Кузнецовський методичний кабінет закладів освіти» нагородила переможців конкурсу грамотами управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради.

Вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна подарували музичні вітання всім учасникам.

Учасники екологічної агітбригади «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна дали відповідь на запитання ведучих Гаврилюк Тетяни та Мацієвської Софії, лідерів міської ради старшокласників «Ватра»: «Що можемо ми, зробити для збереження природи та навколишнього середовища? З чого потрібно почати свої дії? Як організувати роботу, щоб зберегти надбання природи нашого міста?» у своєму екологічному виступі «Раціональне використання природних ресурсів».

За підсумками роботи журі міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Знай і люби свій край» вихованці гуртків та творчих об’єднань мають результати:

«Образотворче мистецтво» (11-15 років)
ІІ місце – «Подих рідного краю», Антощенко Давід, вихованець студії образотворчого мистецтво «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
ІІ місце – «У моєму краї», Щур Богданна, вихованка студії образотворчого мистецтво «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.

«Образотворче мистецтво» (16-18 років)
І місце – «Рідний край», Хондока Марія, вихованка гуртка образотворчого мистецтво «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
І місце – «З Україною в серці», Хондока Марія, вихованка гуртка образотворчого мистецтво «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

«Декоративно-ужиткове мистецтво» (6-10 років)
І місце – «Квіти весни», Тимофіїв Ірина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
І місце – «Ластівчене гніздо», Город Тетяна, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна.
І місце – «Курочки», Город Тетяна, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна.
І місце – «Веселий політ», Пінчук Іванна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Токаренко Юлія Сергіївна.
ІІ місце – «Квіти нашого краю», Лавор Наталія, вихованка гуртка «Квілінг», керівник Добра Яна Степанівна.
ІІІ місце – «Білий цвіт», Литвин Данило, вихованець гуртка «Квілінг», керівник Добра Яна Степанівна.

«Декоративно-ужиткове мистецтво» (11-15 років)
І місце – «Кульбабки», Соболєва Валерія, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
І місце – «Нічничок», Сачук Катерина, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
І місце – «Лялька в українському стилі», Анцибор Анатолій, вихованець гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Білан Олена Михайлівна.
І місце – «Кошик з зайчатами», Кньовець Дмитро, вихованець гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Білан Олена Михайлівна.
І місце – «Віконечко в Україну», Салабай Дарина, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Токаренко Юлія Сергіївна.

Творчі роботи переможців міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Знай і люби свій край» направлені у комунальний заклад «Рівненський обласний навчально-методичний центр естетичного виховання учнівської молоді» для участі в обласному етапі.

Вітаємо учасників-переможців із перемогою та бажаємо і надалі творчо доносити свою любов до рідного краю через творчі роботи виконані своїми руками.

НОВІ ПЕРЕМОГИ ЮНИХ ВОКАЛІСТІВ БДЮТ НА “ГОЛОСІ КРАЇНИ”

26.04.2018

Всеукраїнська музична олімпіада «Голос Країни» – найбільш відкриті всеукраїнські комплексні музичні змагання, які проводяться за підтримки Міністерства культури України, Національної спілки композиторів України, Національної академії мистецтв України, Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти та під патронатом видатного українського композитора, Героя України, народного артиста, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Євгена Станковича.

Місто Вараш на ХІV Всеукраїнській музичній олімпіаді «Голос Країни», що традиційно проходила у Києві, представляли вихованці вокального гуртка «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Мельник Інна, Мельник Анастасія, Стискун Ганна, Радчук Оксана та їх керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.

Метою та завданнями заходу є: збереження і розвиток кращих традицій вітчизняного виконавського мистецтва; виявлення, підтримка та сприяння просуванню талановитих українських музичних виконавців, композиторів і диригентів; заохочення інтересу учнів до музично-теоретичних дисциплін; обмін творчими досягненнями між музикантами; залучення уваги громадськості до сфери музичного мистецтва; сприяння інтеграції національного мистецтва у світовий культурний простір.

Наші учасниці вкотре підкорили столичні аудиторію та журі, виборовши ряд перемог:

Диплом лауреата І ступеня у номінації «Народні вокальні ансамблі (дуети, тріо, квартети)» у віковій категорії «ЕО» – 23+ років – вокальний дует у складі Світлани Тиндик та Юлії Пришко;

Диплом за музичність та художній образ у номінації «Народні вокальні ансамблі (дуети, тріо, квартети)» у віковій категорії «ЕО» – 23+ років – вокальний дует у складі Світлани Тиндик та Юлії Пришко;

Диплом лауреата І ступеня у номінації «Народні вокальні ансамблі (дуети, тріо, квартети)» у віковій категорії «СО» – 14-17 років – вокальний ансамбль «Серпанок»;

Диплом за художню єдність спільного виконання у номінації «Народні вокальні ансамблі (дуети, тріо, квартети)» у віковій категорії «СО» – 14-17 років – вокальний ансамбль «Серпанок».

Творча атмосфера, що панує на заняттях вокального гуртка «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни – беззаперечна запорука сценічної та вокальної майстерності. Бо кожне заняття, переконують самі ж вихованці, проходить неймовірно цікаво та захоплююче. Велике значення тут відіграє як педагогічний, так і професійний досвід керівника гуртка – Тиндик С.Д. Педагог вибудовує і напрацьовує спів вихованцівсереднього та старшого віку, дає поради, скеровує та корегує голос. Кожен у колективі розуміє, що лише клопітка праця над собою, щоденне шліфування свого голосу дадуть відповідні результати. А вони, як бачимо, не змушують себе довго чекати.

Пишаємося новими здобутками юних вокалістів Будинку дитячої та юнацької творчості та бажаємо їм з такою ж наполегливістю продовжувати підкорювати великі сцени та серця глядачів.

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ОБЛАСНОМУ ОГЛЯДІ-КОНКУРСІ “ЮНА ЗІРКА”

26.04.2018

24 квітня в актовій залі ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну» відбувся обласний огляд-конкурс української естрадної пісні «Юна зірка» серед учнів закладів загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти.

Метою обласного огляду-конкурсу української естрадної пісні «Юна зірка» є розвиток в учнівської молоді естетичної та індивідуальної культури, можливість реалізувати свій творчий потенціал, виявляти і підтримувати кращі дитячі художні колективи та окремих виконавців.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь понад 300 учасників. Серед яких – вже відомі на всеукраїнській сцені вихованці вокального гуртка «Серпанок»: сестрички Мельник Інна та Анастасія, Стискун Ганна, Радчук Оксана під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни.

Нагадаємо, напередодні у Києві юні вокалістки БДЮТ стали лауреатами І ступеня ХІV Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни» та отримали дипломи з нагородами.

– Іскра здібностей, потрапивши до рук педагога, загартовується у горнилі праці та виходить у світ неповторним талантом, покликаним захоплювати та зачаровувати, – переконана керівник вокального гуртка «Серпанок» Тиндик С.Д.

Будинок дитячої та юнацької творчості пишається здобутками та перемогами своїх вихованців. Бажаємо нових творчих злетів, неповторних колоритних виступів та здійснення мрій.

ТВОРЧИЙ ЗВІТ ГУРТКА СУЧАСНО-СПОРТИВНОГО ТАНЦЮ “ЕДЕМ”

03.05.2018

Шановні педагоги, діти та батьки!

Запрошуємо 3 травня 2018 року о 18.00 годині на творчий звіт гурта сучасно-спортивного танцю «Едем» «ЕДЕМ – BEST – 2018», який відбудеться в спортивній залі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5.

ВИЗНАЧАЛИ МОЖЛИВОСТІ ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПЕДАГОГА-ПОЗАШКІЛЬНИКА

04.05.2018

Існує думка, що творчі здібності є вродженими і не підлягають вихованню. Більшість із нас може відчувати розчарування, блокуючи перешкоди до творчості у вирішенні завдань. Зникає впевненість у собі, навіть коли виникла творча думка, все одно не дає спокою страх бути незрозумілим. А в результаті цього ідеї не впроваджуються в життя. А з часом і зовсім зникають. Чим доросліша людина, тим більше знижується рівень її творчих можливостей. За дослідженнями Торранса діти до 5 років дають 90 % оригінальних відповідей, до 7 років – уже – 20 %, дорослі – до 2 %.

Педагог, як провідний фахівець, покликаний вирішувати всі завдання, які ставить перед ним освіта. А педагог сучасного закладу позашкільної освіти повинен не просто навчити та виховувати, але й працювати над формуванням світогляду і волі своїх вихованців, прищеплювати їм поняття краси та світосприйняття. Загалом формувати духовно-інтелектуальну, творчу та самодостатню особистість.

Однією із ефективних форм роботи з педагогами-позашкільниками, що сприяє розвитку професійного зростання керівників гуртків є методичні тижні з досвіду роботи.

З метою усвідомлення педагогами свого творчого потенціалу та креативності в собі, розвитку навичок та вмінь керувати креативним процесом, подолання стереотипів та бар’єрів, які обмежують творчий потенціал, у Будинку дитячої та юнацької творчості наприкінці квітня відбувся методичний тиждень ініціативи та творчості молодих та новопризначених керівників гуртків.

План тижня складався з наступного змісту: Відкриття методичного тижня, ознайомлення з планом роботи, Вітрина дитячих творчих робіт на тему: «Майстерність без меж», Тиждень відкритих дверей: «Наша малеча – про цікаві речі», Віртуальні подорожі: «Пізнаємо природу України», Заняття з елементами тренінгу для педагогів «Пізнай себе – пізнаєш світ», Методичний практикум з елементами психологічного тренінгу: «Можливості творчого потенціалу вчителя», Арт-квест зі спільного виготовлення виробу, Педагогічні посиденьки-рефлексія: «Все в твоїх руках».

У роботі методичного тижня взяли активну участь молоді та новопризначені педагоги: Білан Олена Михайлівна, керівник гуртків «Дизайн одягу» та «Конструювання повітряних зміїв», Вітартас Людмила Володимирівна, керівник гуртка «Вчимо англійську», Волосячик Марія Тарасівна, керівник гуртка «Оригамі», Столярець Ірина Миколаївна, керівник гуртка «Юні охоронці природи», Токаренко Юлія Сергіївна, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання», Добра Яна Степанівна, керінвик гуртка науково-технічної творчості «Квілінг», Сачук Алла Костянтинівна, керівник гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір».

Під час підведення підсумків методичного тижня молодими педагогами-позашкільниками відмічена одна із позитивних складових такого заходу: вміння застосовувати свій творчий потенціал для формування креативного середовища, вчасно зосереджуватися та творчо підходити до вирішення питань педагогічного процесу.

Креативною визнана така форма роботи як арт-квест зі спільного виготовлення виробу: учасники гри повинні були пройти дистанцію у шість зупинок. На кожній зупинці-гуртку задавалися питання господарю зупинки. Практичною складовою гри було творче завдання, пов’язане з діяльністю гуртка, який представляє дану зупинку. У фіналі учасники арт-квесту презентували спільний творчий виріб.

Досвід використання різних методів соціально-педагогічної адаптації молодих фахівців, серед яких і проведення методичних тижнів, сприяє активізації потреб керівників в освітній діяльності, підвищенню рівня самоосвіти, залученню до самоосвітньої та дослідницької діяльності, розвитку професійного мислення і готовності до інноваційних перетворень.

ПАТРІОТИЧНИЙ ПРОЕКТ “МИ – НАЦІЯ ЄДИНА”, ПІД ГАСЛОМ “КРОК НАЗУСТРІЧ”

05.05.2018

До Дня пам’яті та примирення і 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Актуальність проекту: Державотворчі процеси, що відбуваються в Україні, зумовлюють необхідність вирішення проблеми виховання національно свідомих громадян, патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців і продовжувачів національно-патріотичних традицій. Патріотизм становить одну з найважливіших складових частин національного світогляду і поведінки людини у її ставленні до рідного краю, до інших націй і народностей.

Координатори та учасники проекту: педагогічний колектив та вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області.

Термін реалізації проекту: 7.05 по 11.05.2018

Мета проекту: Впровадження нових ефективних форм роботи з патріотичного виховання;посилення моральної складової в загальній системі формування у юного покоління національної гідності, особистісних рис громадянина Української держави, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, набуття соціального досвіду, фізичної досконалості, художньо-естетичної культури, розвиток кращих рис українського

І. Організаційний блок
Розробка проекту, складання графіку реалізації проекту: проведення заходів щодо реалізації проекту.

ІІ. Практичний блок
Міський збір лідерів учнівського самоврядування «Ватра» з теми «Світ буде таким, якими стануть наші діти» під гаслом «З вірою у себе» – 7 травня 2018 року.
Перегляд відеоролика «Сім кроків до мрії» – Романчук Світлана Володимирівна, культорганізатор Будинку дитячої та юнацької творчості
Година спілкування «Світ буде таким, якими стануть наші діти» – Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, Сєров Іван, голова міської ради старшокласників «Ватра. майстер-клас по виготовленню червоного маку (символу пам’яті)до Дня пам’яті та примирення і 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій – Сачук Алла Костантинівна, керівник гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір».
Вечір пам’яті «Пісенне відлуння фронтових доріг». 8 травня 2018 – вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
Акція «Квіти пам’яті» – 8-9 травня 2018 року – вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості.
Участь у міських заходах, приурочених Дню пам’яті та 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – 8-9 травня 2018 року – вихованці студії вокального співу «Гарманія», керівник Аленсєєнко Оксана Володимиріна, вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна.
Родинний спогад «Тяжкий слід минулого» – 11 травня 2018 – вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості, культорганізатор Романчук Світлана Володимирівна.

ВІДБУВСЯ ТВОРЧИЙ ЗВІТ ГУРТКА СУЧАСНОГО СПОРТИВНОГО ТАНЦЮ “ЕДЕМ” “ЕДЕМ – BEST – 2018”

05.05.218

Гімнастика – це бурхлива стихія, що захоплює та вирує справжніми пристрастями. Гімнастика – це жага до своєї справи, до духу суперництва, до перемог.

03 травня 2018 року з 18 до 21 годині в спортивній залі загальноосвітньої школи № 5 відбувся творчий звіт сучасного спортивного танцю «Едем» «ЕДЕМ – BEST – 2018», керівник Грицай Ольга Миколаївна.

У змаганнях з художньої гімнастики взяли участь 60 гімнасток, які представляли свої гімнастичні композиції у видах: «Фізичні вправи з м’ячем», «Фізичні вправи зі стрічкою», «Фізичні вправи зі скакалкою», «Фізичні вправи без предмету». Вік учасниць від 6 до 12 років, які виступали з різним рівнем підготовки відповідно до категорій.

Нагород було багато. Всі учасниці змагань отримали море позитиву, заряд енергії. А скільки було хвилювань? І головне – спортивні медалі за І, ІІ, ІІІ місця у видах спорту: «Фізичні вправи з м’ячем», «Фізичні вправи зі стрічкою», «Фізичні вправи зі скакалкою», «Фізичні вправи без предмету».

–Скажу відверто, такий підготовлений та проведений масштабний захід, такої високої підготовки учасниць з художньої гімнастики заслуговує великої поваги. Юні гімнастки справлялися зі своїми поставленими завданнями вміло, граційно та красиво. Показали максимум, на що здатні.

Всі глядачі насолоджувались подихом танцю, яскравими костюмами, підтримували своїх учасниць оплесками. Думаю це хороший приціл на майбутнє з подальшого розвитку спортивно-сучасних танців, – коментує Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Нагороди юним гімнасткам люб’язно надав Віктор Ничипорович М’ялик, меценат-благодійник. Адміністрація БДЮТ, батьки, педагоги та вихованці дякують В.М’ялику за спонсорську допомогу, за постійну підтримку дітей та учнівську молоді у різних формах дозвілля.

Здоров’я – це краса. Займайтесь спортом, танцюйте, стрибайте та рухайтесь вперед. Адже рух – це життя.

МІСЬКИЙ ЗБІР ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ “СВІТ БУДЕ ТАКИМ, ЯКИМИ СТАНУТЬ ДІТИ” ПІД ГАСЛОМ “З ВІРОЮ У СЕБЕ”

09.05.2018

7 травня 2018 року в Будинку дитячої та юнацької творчості о 14.3 годині відбувся міський збір лідерів учнівського самоврядування «Ватра» з теми: «Світ буде таким, якими стануть діти» під гаслом «З вірою у себе». Розпочався захід із власного бачення лідерів. Розмотуючи клубок ниток та передаючи нього з рук в руки кожен з учасників мав змогу висловити свою мрію, сказавши «Я хочу…». Вийшло замкнуте коло почуттів, емоцій, які переплітаються та пізнають один одного. Мацієвська Софія, голова центру «Всезнайка», Гімназії підготувала відеоролик про такі важливі цінності як дружба, сміливість, повага один до одного. Про поняття, які характеризують світ в якому ми живемо розповіли актив лідерів учнівського самоврядування «Ватра» Сєров Іван, ЗОШ № 1, Лук’янова Валерія, Гімназія, Мацієвська Софія, Гімназія, Прокопчук Антон, ЗОШ № 1, Кухта Богдана, ЗОШ № 3, Гудима Богдан, ЗОШ № 4, Гаврилюк Тетяна, Гімназія, Зінченко Алла, ЗОШ № 5.

Учасниками даного заходу були Корень Олена Миколаївна, начальник управління освіти, Мельник Людмила Євгеніївна, головний спеціаліст управління освіти, Рабий Юрій Анатолійович, заступник голови міської батьківської ради, Стецюк Дмитрій Валерійович, голова громадської організації «Відродження та розвиток», заступники директора з виховної роботи, педагоги – організатори загальноосвітніх навчальних закладів. І, звичайно, найголовнішими учасниками були лідери центрів «Булава», ЗОШ № 1, «Відкриті долоньки», ЗОШ № 2, «Дозвілля», ЗОШ № 3, «Здоров’я», ЗОШ № 4, «Скарбничка», ЗОШ № 5, «Всезнайка», Гімназія, «Дзвін», Будинок дитячої та юнацької творчості.

З вітальними словами звернулися до лідерів Корень Олена Миколаївна та Рабий Юрій Анатолійович.

Сєров Іван, голова міської ради старшокласників «Ватра», ЗОШ № 1 таГаврилюк Тетяна, заступник голови центру «Всезнайка» Гімназії були ведучими даного заходу, які протягом заходу вели діалог з учасниками про права дитини.

Лідерами учнівського самоврядування був підготовлений та переглянутий відеочеленж з порадами щодо недопущення булінгу серед дітей та учнівської молоді. Продовжив дану тему Стецюк Дмитрій Валерійович, який у своєму виступі розповів про Ніка Вуйчича, людини, яка стала мотиватором для мільйонів людей. Сам Дмитрій мав змогу поспілкуватись з Ніком Вуйчичом в місті Києві.

Поділилися своїми враженнями від участі у обласних, всеукраїнських заходах з лідерства Козодой Тарас, голова центру «Дзвін» Будинку дитячої та юнацької творчості, учасник Саміту проактивних (місто Київ), Буратевич Катерина, член центру «Здоров’я» ЗОШ № 4, учасниця Школи агентів змін (місто Київ) таПрокопчук Антон, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра», активний учасник 3-річної обласної школи управлінської майстерності.

Кожна людина робить найвеличезніше відкриття – відкриває себе у різних проектах, тренінгах. То ж підсумовуючи навчальний рік лідери поділились і своїми напрацьованими проектами в різних напрямках:

Презентація – проект «Наше дозвілля», загальноосвітня школа № 5;
Благодійний проект «Пакет добра», загальноосвітня школа № 1;
Патріотичний проект «Національне патріотичне виховання», загальноосвітня школа № 2;
Екологічний проект «Зробимо чисте довкілля»,загальноосвітня школа № 3;
Волонтерський проект «Мій вклад у справу миру», загальноосвітня школа № 4;
Спортивний проект «Спортивні зміни», Гімназія;
Екологічний проект «Погляд у чисте завтра», Будинок дитячої та юнацької творчості.

Відомий французький письменник Антуан де Сент Екзюпері вважав, що єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування. Тому, підводячи підсумки проведеного заходу лідерами була дана відповідь на питання: Якою повинна бути людина, щоб змогла сама себе поважати? У чому суть життя, для чого ми живемо?

Напередодні Дня пам’яті та примирення та 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учасники міського збору взяти участь у майстер-класі по виготовленню червоного маку (символу пам’яті) до Дня пам’яті та примирення і 73-ій річниці у Другій Світовій війні, який провела Сачук Алла Костянтинівна, керівник гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка – сувенір» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Актив лідерів міської ради старшокласників «Ватра» дякує за змістовий проведений захід всім учасникам міського збору лідерів учнівського самоврядування під гаслом «З вірою у себе». А також дякує за художній номер вихованцям сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна.

Поради від лідерів учнівського самоврядування:
1. Тільки не забувай – такі самі права як і ти має кожна людина!
2. Реалізуючи свої права, намагайся поважати права інших, поставити себе на їх місце. Спробуй зробити це – і ти побачиш, як зміниться світ і люди, що тебе иоточують.
3. Не відкладай свої плани, якщо на вулиці дощ чи сильний вітер – йди до мети.
4 .Не відмовляйся від мрії, якщо вона здається безглуздою, завжди будуть ті, хто підтримають тебе.
5 . Слідуй покликам свого серця – і ти відчуєш що таке свобода.
6. Ти-особистість. Ти – Людина. Ти – неповторне «Я».
7. І пам’ятай: ніколи не кажи «ніколи», адже недосяжних цілей не існує.

Актив лідерів міської ради старшокласників «Ватра»

ДЕНЬ ПАМ”ЯТІ І ПРИМИРЕННЯ ТА 73-Ї РІЧНИЦІ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

11.05.2018

Щороку, коли розквітає все довкола, коли щедрі сонячні промені посилають на землю своє тепло, ми відзначаємо День пам’яті і примирення та 73- ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Педагоги та вихованці гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у заходах, приурочених Дню пам’яті і примирення та 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

8 травня біля пам’ятного знаку Жертвам Другої світової війни взято участь у церемонії покладання квітів до пам’ятного знака «Жертвам Другої світової війни».

9 травня у центрі дозвілля «Лісова пісня» вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна взяли участь у міському тематичному заході до 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні подарувавши художні номери та всім учасникам вручили квітку пам’яті – мак виконану вихованцями гуртків «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна, «Початкове технічне моделювання», керівник Токаренко Юлія Сергіївна, «Квілінг», керівник Добра Яна Степанівна, «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна.

Давайте у ці дні відірвемось від усіх клопотів, згадаймо у колі сім’ї і друзів тих, кого немає з нами, хто навічно залишився молодим, визволяючи наш рідний край від ворога. Нехай у сьогоднішньому світі панує мир, благополуччя і злагода. А головне всім бажаємо миру на землі.

Ми всі – діти українські,
Український славний рід.
Дбаймо, щоб про нас, маленьких,
Добра слава йшла у світ.
Вічний вогонь палає,
Дзвонить у далі століть.
Вічний вогонь закликає:
«Щастя живих бережіть!»

УЧАСТЬ У САМІТІ ПРОАКТИВНИХ “Б.У.М.-БАЖАЙ. уДОСКОНАЛЮЙ. МОТИВУЙ.”

14.05.2018

З 2 по 4 травня 2018 року Тарас Козодой, голова центру «Дзвін» міської ради старшокласників «Ватра» Будинку дитячої та юнацької творчості, учень 10 класу загальноосвітньої школи І-ІІІступенів № 4 мав змогу побувати на Саміті проактивних «Б.У.М. – Бажай. Удосконалюй. Мотивуй», який відбуввся у Пущі-Водиці на базі Міжнародного дитячого центру «Артек».

У даному заході взяли участь 800 молодих людей віком від 15 до 18 років із різних куточків України. Рівненщину представляли 28 осіб, з яких і був Козодой Тарас.

Саміт проактивних ініцювали Міністерство молоді та спорту, Українська Академія Лідерства у партненрстві з Міністерством освіти і науки, Київською обласною державною адміністрацією та за підтримки програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Зі слів Тараса Козодоя:
– Даний захід мені дуже сподобався. Я познайомився з лідерами із Рівненщини та лідерами із усіх куточків України. В кімнаті я проживав з лідерами Миколаївської області. Відвідав багато презентацій, воркшопів, панельних дискусій, працював у групах та мав можливість взяти участь у хакатоні «Напрацювання програми нульової смертності дітей на дорогах України». Ведучі цих заходів націлювали нас на активну громадську позицію, відданості загальнодержавній справі. А найголовніше – вчили нас як правильно можна залучити побільше людей до суспільно-значущої діяльності. Увечері ми мали змогу поспілкуватись, поспівати та потанцювати у дружньому колі проактивних лідерів. Власне кажучи, взяв для себе багато чого корисного, а головне – ніколи не стояти на місці: розвиватись, творити, висловлювати свої думки та бути завжди активним учасником і впроводжувачем різноманітних ідей, проектів.

Дякую всім за таку нагоду відвідати Саміт проактивних в місті Києві. Буду збиратися на обласний збір лідерів учнівського самоврядування, який відбудеться 21-22 травня в Гощанському районі Рівненської області, адже знову там будуть мої друзі – лідери Рівненщини.

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В УРОЧИСТОСТЯХ ДО ДНЯ МАТЕРІ

14.05.2018

Чи є в мові ніжніше, милозвучніше у своїй величі й простоті слово, аніж «Мама» – слово, з яким ми приходимо у цей світ? Куди б доля не закинула нас, у пам’яті жевріє материнська домівка, материнський поріг, материнське вікно, материнські руки, материнська душа.

13 травня в Палаці культури ім. Лесі Українки ВП «Рівненська АЕС» відбулись урочистості з нагоди Дня матері та Міжнародного Дня сім’ї за підтримки виконавчого комітету Вараської міської ради.

У концертній програмі взяли участь вихованці вокального гуртка «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни.

Довідково: у другу неділю травня вшановуємо наших матерів. Хоча в середині ХХ століття це свято було несправедливо забуте. А тим часом воно стародавнє, ще з дохристиянських часів. У наших пращурів було Свято Лади – богині весни, радості, шлюбу, покровительки материнства. На початку ХХ століття церковна громада назвала травень місяцем Божої Матері. У другу неділю травня відбувалися богослужіння за здоров’я матерів. 1929 року з ініціативи Союзу українок та за підтримки інших культурно-освітніх товариств День матері став офіційним святом. Цього дня матері були справжніми іменинницями: всі – від малих до старих вважали за необхідне звернутися до жінки-матері з добрим словом, із побажанням добра, щастя, любові.

СТАРТУВАВ МІСЬКИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРИ “ДЖУРА”

16.05.2018

14-15 травня 2018 року в лісовому масиві поблизу залізничної платформи міста Вараша відбувся міський етап Всеукраїнської дитячо – юнацької військово – патріотичної гри „Сокіл„ („Джура”) (далі Гра), який проходив у формі дводенного таборування. В заході взяли участь рої (команди) від закладів загальної середньої освіти та Будинку дитячої і юнацької творчості (всього 70 дітей).

Захід урочисто відкрили на території в/ч 3045, де дітей вітали заступник командира військової частини 3045 В.Шуфрич, начальник управління освіти О.Корень, представник військового комісаріату м.Вараша О.Абрамович, а пісенні вітання пролунали від вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості. Усі присутні виконали Гімн України, неодноразово над плацом лунало гасло – «Слава Україні!», на що рої дружно відповідали «Героям слава!». За суддівства військових провели конкурс „Впоряд” (стройова підготовка), переможцем якого став рій „Вараські джури” Вараської гімназії (ройовий О.Дмитрук, керівник Шевчук В.В.).

Інші конкурси і змагання (в рамках Гри ) бездоганно організовано колегією суддів на чолі із вчителем фізичної культури Вараських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №3, №5 Тихим В.В уже в лісовому масиві, де кожна із команд – учасників здобувала свої переможні вершини. Так, у змаганнях „Спортивне орієнтування” та „Смуга перешкод” кращим був рій „Стріла” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (ройовий В.Кучинсьий, керівник Міцюк В.В.). У змаганнях з перетягування линви переміг рій „Торнадо” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 (ройовий Д.Мороз, керівник Дідора Н.Ф.), конкурсі „Рятівник” – рій „Браття” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 (ройовий О.Костючик, керівник Булачок В.П.), історичному конкурсі „Відун” – рій „Славні козаки” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 (ройовий В.Кобець, керівник Мельник М.М.), у конкурсі звітів „Добре діло” – рій „Вараські сіроманці” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 (ройовий Т.Козодой, керівник Бусел Р.Ф). А „Вараські джури” із гімназії кращими були і у незалікових конкурсах „Таборування” та „Кашовари, а рій „Торнадо” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 став переможцем у конкурсі „Соціальна реклама”. Рій від Будинку дитячої та юнацької творчості участі у всіх змаганнях не брав, однак виконували дуже важливі організаційні функції по підготовці до проведення конкурсів.

У загальному підсумку переможцем міського етапу Гри визнано рій „Стріла” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, який представлятиме наші заклади освіти на обласному етапі .

Захід проведено за підтримки начальника управління О.Корень, заступника начальника А.Горайчука, головних спеціалістів управління , керівників закладів загальної середньої освіти, Будинку дитячої і юнацької творчості. Надавали допомогу у вирішення організаційних питань щодо проведення конкурсу КП „Благоустрій”, в/ч 3045 Національної гвардії України.

Отже, міський старт дано. А моральні і фізичні випробування, які пройшли наші учасники, допоможуть їм стати у майбутньому справжніми захисниками України. А сьогодні „Джура” – це дружба, наполегливість, воля до перемоги, а головне – чудова і чесна Гра. Хай живе „Джура”!

Головний спеціаліст Л.Мельник
http://varashosvita.rv.ua

СПАЛАХНУЛИ ТАЛАНТАМИ МОЛОДІЖНОГО МИСТЕЦТВА

17.05.2018

Вихованці вокального гуртка «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни взяли участь у I-му відкритому міському фестивалі-конкурсі молодіжного мистецтва «Спалах талантів», що проходив у місті Сарни 12 травня.

Основною метою та завданням конкурсу є відродження, збереження і розвиток національної культури у різних жанрах, виявлення та знайомство з кращими солістами та ансамблями, встановлення творчих контактів між учасниками, обмін досвідом роботи, підтримка талановитих та обдарованих дітей міста та району, забезпечення та сприяння їх участі у культурно-мистецьких заходах, розвитку творчих здібностей дітей і підлітків, надихнути талановитих дітей та творчу молодь проявити свої здібності та креативність, а також створення умов для підтримки та розвитку дитячої та юнацької творчості.

Учасниками фестивалю стали таланти віком від 5 до 35 років, які демонстрували свої вміння у трьох номінаціях: «Вокал», «Хореографія», «Театральне мистецтво». У конкурсі взяли участь 61 соліст та 13 колективів з міста та району.

У день народження міста Сарни – 28 травня – на головній площі міста відбудеться Гала-концерт, нагородження лауреатів та усіх учасників Фестивалю-конкурсу.

ВИШИВАНКА ЦВІТЕ НАД ВАРАШЕМ

17.05.2018

17 травня весь світ святкує День вишиванки, свято, присвячене українській національній культурі і традиціям. Цей день щороку відзначається у третій четвер травня.

Однією з найяскравіших традицій свята став так званий вишиванковий дрес-код дня: усі бажаючі одягаються в елементи українського строю, тим самим висловлюючи власну активну громадянську позицію та долучаючись до підтримки новостворених традицій.

Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості не залишився осторонь: працівники позашкільного закладу долучилися до відзначення Дня вишиванки, одягнувши відповідний одяг. У такий спосіб позашкільники продемонстрували національну єдність нашого народу та шанобливе ставлення до національних традицій.

Історія свята: День вишиванки, незважаючи на свій відносно молодий вік вже придбало широку популярність і стало традиційним. Крім того, акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не тільки в Україні, але й далеко за її межами – в країнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії. День вишиванки був заснований студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів і викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні тільки росли. Крім того, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу. У 2014 році свято відзначали, крім України, вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть у Росії, незважаючи на анексію Криму і розв’язану Кремлем агресію на Донбасі. З початком бойових дій на Сході України вишиванки регулярно дарують українським захисникам. На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн.

УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧОГО ГУРТКА “РІДНИЙ КРАЙ” У ЕКОЛОГІЧНОМУ ПРОЕКТІ “ПОГЛЯД У ЧИСТЕ ЗАВТРА”

17.05.2018

Протягом квітня-травня 2018 року вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна взяли активну участь у заходах екологічного проекту «Погляд у чисте завтра».

В рамках проведення заходів вихованці гуртка Бучко Роман, Рудь Яна, Малиневська Софія, Ясинська Любов, Головач Ярослав, Лютко Андрій, Дмитрук Таміла, Булан Антон, Євтушек Анастасія, Мазурик Анастасія, Бабчаник Ілона, Кукла Ярослав, Тимощук Катерина проявили активність у майстер-класі по вирощуванню кімнатних рослин та створені квіткової галереї «Квіти навколо нас», конкурсі екологічних листівок «Лист до природи», екологічних читаннях «З любов’ю про пташок». Дуже приємно, що власні вірші про природу декламували Дмитрук Таміла та Євтушек Анастасія.

Дякую за змістовну активну роботу всім вихованцям літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Мельник Тетяна Михайлівна,керівник гуртка-методист БДЮТ
ПЕРЕМОГА У ФЕСТИВАЛІ ЕКОЛОГІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ МОЛОДІ “СВІЖИЙ ВІТЕР”

17.05.2018

16 травня 2018 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської області обласної ради відбувся обласний фестиваль екологічної творчості «Свіжий вітер». Даний конкурс сприяв формуванню екологічної культури молоді, залученню дітей та підлітків до природоохоронного руху, розвитку творчих здібностей підростаючого покоління.

Програма заходу передбачала виступи за двома номінаціями: «Екологічна мода» та «Екологічний театр».

Команда «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна бере участь у даному заході щорічно у двох номінаціях.

У номінації «Театральна композиція» учасники команди «Шанс Верешко Анна, Дейнека Валерія, Лук’янова Валерія, Мурсалієва Ельнара, Скрипчак Дарина представили глядачам виставу на тему: «Екологічна варта власного майбутнього».

За результатами роботи журі команда «Шанс» у номінації «Театральна композиція» посіла І місце.

У номінації «Екологічна мода» учасники команди «Шанс» Верешко Анна, Дейнека Валерія, Лук’янова Валерія, Мурсалієва Ельнара, Скрипчак Дарина представили глядачам колекції одягу, зачісок та візажу, створені з використанням природного матеріалу та матеріалів вторинного використання. Покази екологічної моди супроводжувались описами моделей, які допомогла підготувати Столярук Тетяна Олександрівна, керівник гуртка «Таємниці природи».

Члени команди «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна дякують за допомогу по створенню екокостюмів Білан Олені Михайлівні, керівнику гуртка «Основи дизайну», Добрій Яні Степанівні, керівнику гуртка «Квілінг», Токаренко Юлії Сергіївні, керівнику гуртка «Початкове технічне моделювання», Гузь Євгенії Анатоліївні, костюмеру БДЮТу та за ідейні рішення по виготовленню костюмів Столярук Тетяні Олександрівні, керівнику гуртка «Таємниці природи».

За результатами роботи журі команда «Шанс» у номінації «Екологічна мода» посіла ІІ місце.

Усі напрацювання наших вихованців є дієвою основою для передбаченого, виваженого розвитку як традиційних так і нетрадиційних форм екологічної освіти та виховання, які реалізуються спільними зусиллями педагогів та вихованців.

Команда «Шанс» дякує Гордію Анатолію Даниловичу, водію управління освіти, за хорошу атмосферу під час перевезення учасників, взаєморозуміння та підтримку.

ПЕРЕМОЖЦІ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ДИТЯЧОГО МАЛЮНКА “ЗООЛОГІЧНА ГАЛЕРЕЯ”

18.05.2018

Упродовж квітня 2018 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради відбувся конкурс обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Зоологічна галерея». На даний конкурс було представлено 384 малюнки, виконаних у різних техніках.

Як інформують члени журі у своїх підсумках, роботи відзначалися яскравістю розкриття теми, цікавими композиційними рішеннями, глибиною розуміння зображуваного, цікавими ідеями та творчим підходом до виконання роботи.

Ігнатюк Анастасія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович представила відповідно до умов Положення дві творчі роботи на задану тему «Лісні господарі», «Дивосвіт Землі Природи». За підсумками роботи журі та стала переможницею у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Зоологічна галерея» та нагороджена дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради за високий рівень виконання робіт, поданих на конкурс.

Робота Ігнатюк Анастасії, вихованки студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» направлена на всеукраїнський етап конкурсу в Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді в місто Київ.

Вітаємо Ігнатюк Анастасію та її керівника студії Мельника Аркадія Миколайовича із перемогою на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Зоологічна галерея» та бажаємо творчих досягнень на всеукраїнському рівні.

ХОРЕОГРАФІЧНІ КОЛЕКТИВИ БДЮТ – ОДНІ З НАЙКРАЩИХ В ОБЛАСТІ

18.05.2018

17 травня відбувся обласний фестиваль-конкурс хореографічних колективів «Веселі закаблуки» серед учнів навчальних закладів. Захід проходив у с.Горбаків, Гощанського району.

Будинок дитячої та юнацької творчості на заході у різних номінаціях та вікових категоріях представляли два хореографічні колективи: зразковий художніх хореографічний ансамбль «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни та гурток сучасного спортивного танцю «Едем» під керівництвом Грицай Ольги Миколаївни.

Метою проведення фестивалю-конкурсу є: розвиток і популяризація дитячої хореографії; знайомство з різноманітними напрямами дитячої хореографії; підтримка талановитих хореографів, виконавців і колективів; естетичне виховання дітей та молоді засобами хореографічного мистецтва; відкриття юних обдарувань та сприяння розвитку їх творчої особистості.

Виступи оцінювалися за такими критеріями: відповідність композиції одному із запропонованих напрямків; художній рівень постановки (драматургія та режисура танцю, оригінальність твору); відповідність музики і хореографії; відповідність костюму і сценографії хореографічній лексиці; чистота виконання, чіткість малюнка, технічна майстерність; виразність, емоційність, динаміка виконання та артистичність учасників; сценічна культура (костюми, реквізит).

Отже, за рішенням журі у номінації «Народний танець», старша вікова група, зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует» здобув І місце. Гурток сучасного спортивного танцю «Едем» у номінації «Сучасний танець», молодша вікова група, посів І місце.

Вітаємо наших хореографів та їх вихованців із заслуженими перемогами. Ви примножуєте скарбницю слави позашкільного закладу, а численні перемоги та авторитет керівників значно впливає на популяризацію хореографічного мистецтва міста Вараш.

Бажаємо призерам обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки» БДЮТ міцного здоров’я, щастя, радості, сонячних днів у житті, бадьорості духу, нових цікавих змагань і перемог.

ЗМАГАННЯ ЗІ СПОРТИВНОГО ОРІЄНТУВАННЯ У ЗАЛІК ОБЛАСНОЇ СПАРТАКІАДИ ШКОЛЯРІВ РІВНЕНЩИНИ

21.05.2018

17-19 травня 2018 року на території Рівненського району у лісовому масиві поблизу смт. Оржів було проведено змагання зі спортивного орієнтування у залік обласної Спартакіади школярів Рівненщини. У змаганнях взяли участь 150 осіб з 15 команд Рівненщини. Протягом двох днів відбувалися змагання в особистому заліку, змагання на середній дистанції серед юнаків, змагання на середній дистанції серед дівчат, естафетні змагання.

Команду Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради представляли учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2: Блищик Вікторія, Павлусь Емілія, Толстоброва Вероніка, Решиковець Ангеліна, Фасько Іван, Фесенко Олег, Цьома Олександр, Чос Андрій (Волосячик М.Т., Федчук Ю.А., керівники гуртків БДЮТ).

Незважаючи на складні погодні умови учасники мали змогу спробувати себе у різних видах змагань зі спортивного орієнтування, перебувати у польових умовах.

Команда учасників змагань зі спортивного орієнтування досить молода, попереду ще багато справ.

Зі слів учасників:

– Незважаючи на погодні умови в перший день змагань ми старались пройти дистанцію з орієнтування. Брали участь вперше, то ж і все, що відбувалось протягом трьох днів для нас було нове. Познайомились із учасниками інших команд, спілкувались та вчились жити в польових умовах. А ще нам дуже сподобалась Волосячкик Марія Тарасівна, керівник гуртка позашкільного закладу, яка допомогала нам готувати сніданки, обіди, вечері. Все було таке смачне. Дякуємо всім за підтримку та туристичну поїздку.

Будинок дитячої та юнацької творчості дякує своїм вихованцям за участь у змаганнях зі спортивного орієнтування в залік Спартакіади школярів Рівненщини, адміністрації загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 за співпрацю, а батькам дітей за розуміння та підтримку.

ПЕРЕМОЖЦІ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ “МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ”Я”

21.05.2018

17 травня 2018 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 відбувся ІІ етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», який 13 років поспіль проводиться на Рівненщині. Програма щорічного фестивалю-конкурсу складалася із конкурсів: виставки плакатів, виставки фоторобіт, презентації літературно-музичних, художньо-спортивних композицій «Молодь обирає здоров’я» та вікторини «Що я знаю про здоровий спосіб життя?».В даному заході активну участь взяла команда «7-1-1» Будинку дитячої та юнацької творчості, керівники Лопуга Наталія Федосіївна, Столярук Тетяна Олександрівна. Вітали учасники команди «7-1-1» всіх присутніх девізом: «Молодь здорова не агітація. Головне для країни – здорова нація». Учасники команди намагались донести до молоді, що здоровий спосіб життя це єдиний шлях існування, який веде в майбутнє.

За підсумками роботи журі у конкурсі-презентації «Молодь обирає здоров’я» команда «7-1-1» отримала ІІІ загальнокомандне місце серед 21 команди Рівненщини та у вікторині «Що я знаю про здоровий спосіб життя? отримала І загальнокомандне місце серед 21 команди Рівненщини.

Вітаємо учасників команди «7-1-1» із перемогою у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Молодь обирає здоров’я» та бажаємо творчого успіху та популяризації серед дітей та учнівської молоді здорового способу життя.

Геть тютюн, алкоголь, наркоманію, СНІД.
Це – наші вороги. Вони вбивають наших друзів, рідних, коханих
Ми прийшли молоді, мобільні
Сказати – ні! Всьому, що заважає
Нам бути здоровими,
Якщо бажаєш змінити світ на краще –
Почни із себе.

ВИХОВНИЙ ЗАХІД “З ЛЮБОВ”Ю ПРО ПТАХІВ”

23.05.2018

Птахи – це такі створіння, які завжди надихали людину на поезію, художнє мистецтво, високі почуття любові. Птахи завжди були не тільки об’єктами вивчення в біології, з давніх-давен про них співали пісні, складали легенди, прислів’я.

22 травня 2018 року в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості в рамках екологічного проекту «Погляд у чисте завтра» відбувся захід «З Любов’ю про птахів». Вихованці ділились цікавою інформацією про птахів, читали вірші про птахів та презентували власні ЕКОплакати «Екологічні таємниці», писали листи «Лист до природи».

У конкурсі віршів про птахів взяли активну участь вихованці гуртків та творчих об’єднань літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна, «Квілінг», керівник Добра Яна Степанівна, «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна, «Початкове технічне моделювання», керівник Токаренко Юлія Сергіївна.

У конкурсі екологічних листівок» лист до природи читали вихованці гуртків та творчих об’єднань літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

Надзвичайну любов до природи, бережливе ставлення до неї у конкурсі ЕКОплакатів «Екологічні таємниці» показали вихованці гуртків та творчих об’єднань образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, образотворчого гуртка «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович, декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна, літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, «Квілінг», керівник Добра Яна Степанівна.

Фішар Анна, Якубець Марія, ведучі проекту «Погляд у чисте завтра» провели з учасниками та глядачами вікторину, загадки, поділились прислів’ями про птахів та переконували всіх, що постійно кожна людина має жити в гармонії з природою.

Всі ми є патріотами нашої країни, але де би ми не були по життю, завжди в серці залишається наша «мала» батьківщина – Рівненщина. Ми звикли, що живемо у прекрасному зеленому краї з багатою флорою і фауною, звикли чути красивий спів птахів, те що їх багато навколо нас…

Птах
? У всякої пташки свої замашки.
? Видно птаха по польоту.
? Де багато пташок, там нема комашок.
Ворона
? Ворона вороні ока не виклює.
? Ворона хоч мала, а рот великий.
Горобець
? Горобець маленький, а серденько має.
? Горобців боятися – проса не сіяти.
Журавель
? Унадився журавель до бабиних конопель.
? Журавлі прилетіли – весну принесли.
Ластівка
? Ластівка день починає, а соловей його кінчає.

ВІТАННЯ ВІД ВИХОВАНЦІВ БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ З НАГОДИ 36-Ї РІЧНИЦІ З ДНЯ СТВОРЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ 3045

25.05.2018

25 травня 2018 року вихованці гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна та зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна привітали працівників військової частини 3045 піснями та танцями із 36 – ою річницею з дня створення військової частини.

Світлана Тиндик, керівник гуртка вокального співу «Серпанок» побажала всім військовослужбовцям бути мужніми, достойними, відважними, відповідальними та подарувала музичні вітання.

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості переконані, що навіть у найскладніших умовах військовослужбовці залишаться вірними присязі, будуть спрямовувати всі свої сили й професійну майстерність на підтримання високої бойової готовності, дисципліни та організованості.

Сьогодні військовослужбовці виявляють глибокий патріотизм, стійкість та витримку, роблять усе можливе для зміцнення обороноздатності нашої держави.

То ж бажаємо всім військовослужбовцям добра, родинної злагоди, здоров’я, щастя й нових звершень у благородній справі – служіння Україні та її народові.

ЗАПРОШУЄМО НА ТВОРЧИЙ ЗВІТ

26.05.2018

30 травня 2018 року відбудеться підсумковий творчий звіт Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області.

Початок о 18.00 год.

Місце проведення: Палац культури ім.Лесі Українки ВП «Рівненська АЕС».

Вхід вільний.

ВІДБУЛАСЯ ПІДСУМКОВА ПЕДАГОГІЧНА РАДА

31.05.2018

На виконання річного плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області на 2017-2018 навчальний рік, 30 травня 2018 року у закладі позашкільної освіти відбулося засідання педагогічної ради за підсумками 2017-2018 навчального року.

Порядок денний засідання включав:

1. Звіт директора Маркевич Тетяни Валентинівни за підсумками роботи закладу;
звіт керівників гуртків, студій та творчих об’єднань позашкільного закладу про підсумки роботи у поточному навчальному році.

2. Про нагородження випускників Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області 2018 року.

3.Робота педагогічного колективу, вихованців, батьків над реалізацією проблемного питання «Створення збагаченого середовища для успішної самореалізації особистості дитини через виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості».

4. Створення необхідних умов для підтримки і розвитку обдарованих дітей, оптимальних умов для профільного навчання і виховання дітей;

5.Виконання навчальних програм гуртків за 2017-2018 навчальний рік.

6.Обговорення проекту плану роботи закладу у 2018-2019 навчальному році

7.Різне.

На засіданні підсумкової педагогічної ради були присутні педагоги закладу, запрошені батьки та представники громадськості.

Засідання пройшло у невимушеній та насиченій атмосфері у формі ділового співробітництва.

На завершення зустрічі присутні прийняли рішення про успішну реалізацію усіх поставлених на початку навчального року завдань, що свідчить про ефективну роботу педагогічного колективу закладу позашкільної освіти.

ЗВІТУВАЛА КРАЇНА ТВОРЧОСТІ

31.05.2018

Дитяче серце у ваших долонях
Допитливе, відкрите і просте.
Вам довірив Бог його наповнить
Святим зерном, що потім проросте.

30 травня 2018 року відбувся підсумковий творчий звіт Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області «Країна творчості звітує» під гаслом «Тільки разом».

Палац культури ВП «Рівненська АЕС» ім. Лесі Українки гостинно відкрив двері для вихованців, педагогів та батьків позашкільного закладу.

Традиційний захід, що став візитівкою закінчення навчального року в позашкільній освіті міста, привніс у погожий травневий день безліч позитиву, приємних вражень, щирих захоплень. Адже велелюдність, креативність, творчість і талановитість – ті особливості, які виділяють будь-який захід Будинку дитячої та юнацької творчості незалежно від місця, часу та теми проведення.

Щорічна феєрія дитячої творчості заполонила серця і душі глядачів. Наскрізною темою свята була презентація дитячих талантів, вмінь і навичок у різних напрямах роботи, яка звучала у патріотичному лейтмотиві:

Народ український – гордий, натхненний

Наша творчість – як квітів яскравий вінок.

Талановитих і кмітливих вихованців, турботливих батьків і рідних, працьовитих педагогів із закінченням навчального року привітала директор закладу Тетяна Маркевич, яка вручила 19 випускникам БДЮТ свідоцтва про закінчення закладу позашкільної освіти.

Від імені випускників Анастасія Пуха, вихованка гуртка для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Н.Лопуга) подякувала за наполегливу та самовіддану працю педагогам закладу позашкільної освіти.

У концертній програмі творчого звіту взяли участь вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Ольга Махоріна, гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Ольга Грицай, вокального гуртка «Серпанок», керівник Світлана Тиндик, студії вокального співу «Гармонія», керівник Оксана Алексєєнко, гуртка «Вчимо англійську», керівник Людмила Вітартас, гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Наталія Лопуга. Ведучі – вихованці екологічного театру «Шанс» Дарина Скрипчак та Тарас Козодой, під керівництвом Світлани Романчук.

Варто зауважити, що серед виступаючих у цей день на сцені юних акторів, співаків, танцівників багато цьогорічних призерів міських, обласних, всеукраїнський та міжнародних конкурсів, як от зокрема:

переможці обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки-2018» – вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник О.Махоріна, гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», керівник О.Грицай;

переможці ІІ етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» – агітбригада «7-1-1» під керівництвом Н.Лопуги, Т.Столярук;

переможці обласного огляду-конкурсу української естрадної пісні «Юна зірка», Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни» – вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник С.Тиндик;

переможці Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Талановита Молодь України 2018» – вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник О.Алексєєнко.

Свято – це той радісний барвистий острівок у плинному житті, до якого завжди прагнеш і який назавжди залишається з тобою. Де свято – там і сміх, радість, позитивні емоції, щасливі хвилини, приємні переживання, здійснення бажань.

Приємно, що саме таким святом є для міста Вараш і його мешканців творчі звіти Будинку дитячої та юнацької творчості. Такі події надовго запам’ятовуються дітям, їх батькам, і, звісно, педагогам, пробуджують в серцях добро і радість, любов і надію, бажання стати кращими й продовжувати творити та дарувати щастя.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

31.05.2018

Дата проведення: 01.06.2018 року

Місце проведення: територія біля Будинку дитячої та юнацької творчості.

Мета свята: вчити дітей жити в гармонії із собою і світом, дбайливо ставитися один до одного та до своїх батьків; формувати навички спілкування з музикою, дітьми та дорослими в дитячо-мистецьких подіях; виховувати бажання виявляти творчу ініціативу, любов та повагу до своєї родини та оточуючих.

Будинок дитячої та юнацької творчості запрошує всіх дітей та батьків приєднатися до свята. На Вас чекають веселі конкурси та розваги, цікаві сюрпризи та солодкі призи.

№ н/п Заходи Час проведення Відповідальні

1. Відкриття свята дитячих мрій «100% щастя – це діти» під гаслом «Тільки разом». 15.00-15.20 С.Романчук, культорганізатор Будинку дитячої та юнацької творчості. Керівники гуртків
2. Пізнавальна вікторина «Наші права» 15.20-15.30 С.Романчук, культорганізатор Будинку дитячої та юнацької творчості
3. 3D малюнок на асфальті «Метелики дитинства». 15.00- 18.00 А.Мельник, керівник студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт»
4. Виставка творчих робіт вихованців «Країна творчості звітує». 15.00-18.00 О.Білан, керівник гуртка «Основи дизайну»; М.Волосячик, керівник гуртка «Оригамі»; А.Сачук, керівник гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір»; Ю.Токаренко, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання»
5. Фотозона «Квіткові дитячі фантазії». 15.00-17.30 Ю.Токаренко, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання»
6. Конкурс повітряних кульок «Найкраща весела посмішка». 15.30-16.00 І.Столярець, керівник гуртка «Юні охоронці природи».
7. Майстер-клас «Малюємо Петриківкою разом». 16.00-16.30 Н.Коваленас, керівник гуртка декоративного розпису «Джерело»
8. Фейс – арт «Дитячі фантазії». 16.30-17.00 А.Сачук, керівник гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір» М.Волосячик, керівник гуртка «Оригамі»
9. Квест-гра щодо здорового способу життя «Маршрутами здоров’я». 15.00-18.00 О.Момотюк, керівник гуртка «Краса здоров’я»
10. Змагання «Запуск повітряних зміїв». 18.00-18.30 О.Білан, керівник гуртка «Конструювання повітряних зміїв»
11. Благодійна акція-продаж «Солодкі мрії» 15.00-18.00 Л.Вітартас, керівник гуртка «Вчимо англійську»

СВЯТО ДИТЯЧИХ МРІЙ “100% ЩАСТЯ – ЦЕ ДІТИ” ПІД ГАСЛОМ “ТІЛЬКИ РАЗОМ”

04.06.2018

У перший день літа у дружньому колі маленькі і дорослі діти, батьки та педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості зібралися біля Будинку дитячої та юнацької творчості, щоб разом провести свято дитячих мрій «100% щастя – це діти» під гаслом «Тільки разом!», присвяченого Міжнародному дню захисту дітей.
Діти – це цвіт Землі, майбутнє нашої країни і кожного з нас, найдорожчий наш скарб, безмежна радість і щастя. Приходять діти у світ зовсім маленькими і безпомічними, а ми, дорослі, повинні їх виростити, огорнути затишком і теплом, щирою ніжністю, батьківською турботою і великою та святою материнською любов’ю.
Ми педагоги та батьки маємо захистити дітей від життєвих негараздів, страждань, хвороб і війн, створити всі умови, щоб діти виросли добрими, світлими, щирими і сердечними. Саме такими ми хочемо бачити своїх дітей.
Для дітей ініціативною групою педагогів С.Романчук, культорганізатором, Ю.Токаренко, керівником гуртка «Початкове технічне моделювання», А.Сачук, керівником гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», М.Волосячик, керівником гуртка «Оригамі», О.Момотюк, керівником гуртка «Краса здоров’я», О.Білан, керівником гуртків «Основи дизайну» та «Конструювання повітряних зміїв», Л.Вітартас, керівником гуртка «Вчимо англійську», А.Мельник, керівником студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» були підготовлені різноманітні конкурси, змагання, ігри, вікторини, а саме: 3 D малюнок на асфальті «Метелики дитинства», фотозона «Квіткові дитячі мрії», конкурс повітряних кульок «Найкраща весела посмішка», фейс-арт «Дитячі фантазії», квест – гра «Маршрутами здоров’я», змагання «Запуск повітряних зміїв», виставки творчих робіт «Країна мрій», вікторина «Наші права».
У кожному заході діти були нагородженні солодкими призами та грамотами Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, які були вручені Маркевич Тетяною Валентинівною, директором Будинку дитячої та юнацької творчості.
Особливо хочеться відмітити проведену благодійну акцію-продаж «Солодкі мрії», яку організували та провели вихованці та батьки гуртка «Вчимо англійську», керівник Вітартас Людмила Володимирівна. Канцтовари, виручені гроші за власноруч виготовлені смаколики та солодкі напої в той же день були передані вихованцями спільно з батьками Тетяні Бензі, організатору благодійної акції в нашому місті, для діток онкогематології РОДЛ.
Педагогічний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості вітає усіх із Міжнародним днем захисту дітей. Бажаємо усім бути здоровими, щасливими, завжди усміхненими та впевненими у завтрашньому дні. А ще дорослим ніколи не забуватися, що ми маємо бути справжнісінькими чарівниками для дітей.

ПІДСУМКОВИЙ ЗАХІД ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ЕКОЛОГІЧНОГО ПРОЕКТУ “ПОГЛЯД У ЧИСТЕ ЗАВТРА” ПІД ГАСЛОМ “ТІЛЬКИ РАЗОМ”

05.06.2018

З 24 квітня по 24 травня в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувалися заходи щодо реалізації екологічного проекту «Погляд у чисте завтра» під гаслом «Тільки разом», а саме: екологічний марафон «Екологічний драйв», акція «Квіти навколо нас», майстер-клас по вирощуванню домашніх рослин, створення квіткової галереї, екологічний бум «Сміття – монстр цивілізації», створення ЕКОкостюмів із вторинної сировини, ЕКОмода – 2018 на тему: «У ЕКОтворчості немає меж», екологічний ЕКОтеатр «Екологічна варта на варті власного майбутнього», конкурс екологічних листівок «Лист до природи», конкурс ЕКО-плакатів «Екологічні таємниці», екологічні читання «З любов’ю про птахів».
Підвести підсумки проведення екологічного проекту та нагородити найактивніших учасників 24 травня в глядацькій залі зібралися всі учасники гуртків та творчих об’єднань, які активно приймали участь у даних заходах.
С.Романчук, культорганізатором був продемонстрований відеоролик «Погляд у чисте завтра очима дітей та учнівської молоді» за наслідками проведення заходів екологічного проекту.
Вихованці екологічного театру «Шанс» Верешко Анна, Дейнека Валерія, Лук’янова Валерія, Мурсалієва Ельнара, Скрипчак Дарина продемонстрували ЕКОкостюми, які виготовленні із вторинної сировини. Учасники екологічного театру «Шанс» дякують за ідейні рішення по виготовленню костюмів Столярук Тетяні Олександрівні, керівнику гуртка «Таємниці природи», а за допомогу по створенню екокостюмів Білан Олені Михайлівні, керівнику гуртка «Основи дизайну», Добрій Яні Степанівні, керівнику гуртка «Квілінг», Токаренко Юлії Сергіївні, керівнику гуртка «Початкове технічне моделювання», Гузь Євгенії Анатоліївні, костюмеру закладу. Учасники команди «Шанс» представляли екологічні костюми на обласному конкурсі учнівської творчості «Свіжий вітер», де зайняли ІІ місце. Приєдналися до показу демонстрації ЕКОкостюмів Новак Валерія, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна та Андреєва Аліса, вихованка гуртка «Оригамі, керівник Волосячик Марія Тарасівна.
Маркевич Тетяна Валентинівна, директор Будинку дитячої та юнацької творчості подякувала всім учасникам екологічного проекту за проявлену активність у заходах, за прекрасні виступи учасників екологічних гуртків та творчих об’єднань та нагородила грамотами Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради та солодкими призами переможців:
У конкурсі екологічних листівок «Лист до природи»:
І місце – Бучко Роман, вихованець літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».
ІІ місце – Рудь Яна, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».
ІІ місце – Малиневська Софія, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».
ІІІ місце – Кривко Іванна, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело».
ІІІ місце – Асіч Дарина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело».
У конкурсі ЕКОплакатів «Таємниці природи»:
І – Базан Ярослав, вихованець гуртка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».
ІІ місце – Тарасюк Марія, вихованка гуртка «Квілінг».
ІІ місце – Антощенко Давід, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».
ІІІ місце Лютко Андрій, вихованець літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».
ІІІ місце – Гутник Анастасія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».
ІІІ місце – Моцин Олена, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».
У конкурсі екологічні читання «З любов’ю про птахів»:
І місце – Лавор Наталія, вихованка гуртка «Квілінг».
ІІ місце – Булан Ольга, вихованка гуртка «Оригамі».
ІІ місце – Головач Ярослав, вихованець літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».
ІІІ місце – Овечко Дмитро, вихованець гуртка «Конструювання повітряних зміїв».
ІІІ місце – Анцибор Анатолій, вихованець гуртка «Конструювання повітряних зміїв».
У екологічних вікторинах:
І місце – Невидюк Ксенія, вихованка гуртка «Таємниці природи».
І місце – Басік Станіслав, вихованець гуртка «Таємниці природи».
І місце – Чос Андрій, вихованець туристичного гуртка «Меридіан».
І місце – Колбун Павло, вихованець гуртка «Таємниці природи».
ІІ місце – Хлань Дар’я, вихованка гуртка «Квілінг».
ІІ місце – Коваленас Дарина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело».
ІІІ місце – Євтушек Анастасія, вихованка літературно – краєзнавчого гуртка «Рідний край».
ІІІ місце – Антощенко Ян, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».
ІІІ місце – Дмитрук Таміла, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».
З метою формування екологічної культури молоді, залучення дітей та учнівської молоді до природоохоронного руху, розвитку творчих здібностей підростаючого покоління учасники команди «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна за результатами спільної роботи представили переможцям та учасникам екологічного проекту «Погляд у чисте завтра» ЕКОтеатр на тему: «Україні без тополі, як дівчині без долі».
Члени екологічної агітбригади «Шанс» Верешко Анна, Дейнека Валерія, Лукянова Валерія, Козодой Тарас, Скрипчак Дарина, Мурсалієва Ельнара, Фішар Анна, Якубець Марія були нагороджені грамотами Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради та солодкими призами.
Педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості дякують всім учасникам, які долучилися до заходів екологічного проекту «Погляд у чисте завтра» під гаслом «Тільки разом!».
Погляньмо у чисте завтра разом! Давайте дотримуватись Законів Природи, і тоді життя кожної людини буде збережено на багато років.

ГУРТОК “ЮНІ ОХОРОНЦІ ПРИРОДИ”

13.06.2018

Протягом 2017-2018 навчального року у гуртку «Юні охоронці природи» працювали три групи дітей.
Мета роботи гуртка:
– формування у вихованців інтересу до поглибленого вивчення природи рідного краю, до науково-дослідницької роботи;
– розуміння взаємозв’язку природних явищ;
– вироблення вмінь ведення фенологічних спостережень;
– активізація пізнавальної та творчої діяльності дітей;
– розвиток знань, що сформувались у гуртківців під час вивчення природознавства школі та з життєвого досвіду;
– виховання екологічно грамотної поведінки в природі.
Вихованці гуртка працювали над наступними завданнями:
– засвоєння знань про типових представників рослинного і тваринного світу рідного краю;
– усвідомлення значення фенологічних спостережень;
– забезпечення екологічного виховання і навчання, формування відповідального ставлення до природи і готовності до активних дій щодо її охорони;
– формування вміння догляду за об’єктами живої природи;
– досягнення розуміння учнями практичного значення природоохоронних знань.
Протягом навчального року взяли участь у таких конкурсах та акціях:
– Всеукраїнська акція «День Юного натураліста» – нагороджені дипломом;
– Конкурс «До чистих джерел» – нагороджені дипломом;
– Обласний етап трудової акції «Кролик» – отримали подяку;
– Обласний етап конкурсу «Парки – легені міст і сіл» – отримали подяку.
Крім цього вихованці гуртка на чолі з керівником гуртка:
– Провели ознайомлюючи-пізнавальну екскурсію на кінно-спортивну базу;
– Були активними учасниками екскурсій до інформаційного центру «Полісся»;
– Взяли участь у трудовій акції «Зроби своє місто чистішим» (прибирали берег річки Стир);
– Взяли участь в акції «Допоможи пернатим».
Організація занять дозволила врахувати інтереси та індивідуальність кожного гуртківця. Дитина якнайповніше залучалася до світу прекрасного. Робота в гуртку сприяла розвитку інтересу до природознавства. Щоб діти не були гостями в природній майстерні, а стали в ній господарями, нам, дорослим, варто задумуватися над тим, чим є їх зустрічі з природою в цій майстерні – забавою, заповненням вільного часу чи цікавою справою. А гурток «Юні охоронці природи» став для вихованців саме цікавою справою.
Керівник гуртка «Юні охоронці природи» Столярець Ірина Миколаївна

ДИВОСВІТ ДИТЯЧИХ ФАНТАЗІЙ

14.06.2018

Кожна дитина унікальна. І про цесвідчить її спосіб самовираження, зокрема, через кольорову палітру.
Студію образотворчого мистецтва «Дивосвіт» Будинку дитчої та юнацької творчості Вараської міської ради протягом 2017-2018 навчального року відвідувало 45 дітей. Всі діти входили до трьох груп основного рівня навчання.
На заняттях вихованці опановували закони композиції. Засвоювали тему простору, об?єму, форми, перспективи, світлотіні. На заняттях живописом працювали у жанрах натюрморту, пейзажах та портрету. Для розвитку уяви та об?ємного сприйняття, уроки малювання чергувалися з уроками ліплення, де діти дізналися що таке фактура, рель?єф. Вивчили види об?єму. Працювали над скульптурою та вчилися виготовляти гіпсові форми та гіпсові фігури.
В структуру заняття включалися рухливі паузи, вправи, що сприяють зняттю м?язової напруги руки, тулуба, покращують позитивний емоційний стан дитини.
У процесі малювання, ліплення та конструювання вихованці набули активності, самостійності й ініціативності, у них виховалися товариські відносини, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.
Вихованці гуртка брали активну участь у міських, обласних та всеукраїнських виставках і конкурсах. Здобули чимало призових місць. Зокрема відзначилися в конкурсах: декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Знай і люби свій край», Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням, конкурсі «Еко-плакат», Всеукраїнському конкурсі «За нашу свободу» та інші.
Стали кращими в обласному етапі всеукраїнського конкурсу «Зоологічна галерея». Взяли участь у конкурсах: обласна виставка-конкурс «Космічні фантазії», «До Дня матері», «До Дня Соборності України», «СНІДу – НІ!», «З чистою енергією у майбутнє», «Лист солдату» тощо.
Навчальний рік для дітей та керівника гуртка пройшов плідно й результативно.
Тож, якщо Ваша дитина любить малювати не лише на шпалерах, але й у альбомі, ліпити, творити, фантазувати, бачить скарб у клаптику неба крізь гілки – чекатимемо її у студії образотворчого мистетцва «Дивосвіт» наступного навчального року.
Керівник студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт»
Мельник Аркадій Миколайович

ГУРТКИ “ДИЗАЙН ОДЯГУ” ТА “КОНСТРУЮВАННЯ ПОВІТРЯНИХ ЗМІЇВ”

18.06.2018

З вересня 2017 року в Будинку дитячої та юнацької творчості , працюють гуртки «Дизайн одягу» та «Конструювання повітряних зміїв». На протязі 2017-2018 навчального року , гуртки відвідувало 48 дітей. Три групи дітей це «Дизайн одягу » займалися за програмою початковий рівень , перший рік навчання , і одна група дітей «Конструювання повітряних зміїв» навчалися за основним рівнем, перший рік навчання.
На заняттях гуртка «Дизайн одягу» вихованці навчалися сформовувати знання про особливості професії дизайнера, вчилися елементарним вмінням з конструювання , моделювання , підбору матеріалів для виготовлення виробу а також презентувати власні вироби.
А на заняттях гуртка «Конструювання повітряних зміїв» вихованці оволоділи поняттями та знаннями цього напрямку. У процесі їхньої роботи виховувались – працелюбність , наполегливість у досягненні мети, відповідальність за результат власної діяльності.
Вихованці гуртків брали активну участь у міських , обласних, та всеукраїнських виставках і конкурсах, здобули чимало призових місць, зокрема: перше місце у таких міських конкурсах : «Неси добро у світ природи», традиційній акції »Ми хочемо мру» ; »Юні козачата» ; «Знай і люби свій край»; а також перше місце в обласних конкурсах : «Новорічна композиція»; «Український сувенір». А також прийняли участь в обласному фестивалі повітряних зміїв «Поліське небо».
Відвідуванння вихованцями гуртків протягом року була стабільним.
Керівник Білан Олена Михайлівна

ГУРТОК СУЧАСНОГО СПОРТИВНОГО ТАНЦЮ “ЕДЕМ”

21.06.2018

Цілі та завдання гуртка полягають у:
1. Підвищенні фізичного стану здоров’я дитини.
2. Навчити та вдосконалити основи хореографічного мистецтва.
3. Підвищити базову підготовку з художньої гімнастики.
4. Вийти на професійний рівень з хореографії та художньої гімнастики.
Гурток складається з 3-ох вікових груп
1. 5-7 років;
2. 8-10 років;
3. 11 і старші, та налічує 80 дітей.
Кожного року крім місцевих конкурсів та різноманітних виступів вихованці гуртка приймають участь у обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах, або змаганнях.
Щороку, у листопаді вихованці гуртка приймають участь у Міжнародному конкурсі з хореографії та естетичної гімнастики “Brilliant» – Запрошує! – 2017.” в м. Київ. Посіли такі місця:
Естетична гімнастика:
1-ше місце – Щавінська Вероніка (категорія 8-10 років)
3-тє місце – групові вправи ( 9 дітей, категорія 8-10 )
Сучасна хореографія:
1-ше місце – Осадчук Олександра ( кат.8-10 р.)
3-тє місце – Фокіна Ольга (кат. 8-10 р.)
1-ше місце – Процун Олена ( кат. 11-13 р.)
Свято «ЕDEM – BEST-2018» є щорічним звітним підсумком роботи гуртка за рік. Яке проводиться кожної весни на базі ЗОШ № 5 у спортивній залі. Цього року, 3 травня 2018 р. прийняли участь 65 вихованок гуртка. Від 6- ти до 12 років. Розіграли 18 комплектів нагород.
В кінці травня вихованки гуртка взяли участь в обласному конкурсі з хореографії між хореографічних колективів освіти, в категорії «сучасний танець» 8-10 років, та посіли 1 – ше місце, досить вдало закінчивши навчальний 2017-2018 навчальний рік.

ПЕРЕМОГА В КОНКУРСІ “ЯСКРАВІ ДІТИ УКРАЇНИ”

25.06.2018

24 червня Рівненський академічний український музично-драматичний театр зустрічав учасників конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України» за підтримки народного депутата України, представника Президента України у Верховній Раді України та організатора конкурсу Ірини Луценко.
Наша надія та наше яскраве майбутнє залежить від дітей. І саме вони надихають нас бути ентузіастами, проявляти здібності, повагу до мистецтва та реалізовувати в житті їхні мрії.
Конкурс дитячої творчості «Яскраві діти України» – це справжнє свято пісні, радості та усмішок дітей та дорослих, який зібрав з різних куточків Рівненської області найталановитіших дітей трьох вікових категорій.
Місто Вараш представляла Дарина Скрипчак, вихованка Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник Романчук Світлана Володимирівна. Учасниця мала змогу з 22-23 червня взяти участь у спільних репетиціях та прес-конференціях з організаторами конкурсу, а 24 червня в конкурсній програмі під акомпанемент гурту Bright band, керівник, композитор, аранжувальник, піаніст, Іван Лопухов, на великій сцені виконати сучасний хіт англійською «Wrecking ball».

У складі журі були народні депутати: Ірина Луценко та Ярослав Москаленко;
найвідоміші діячі мистецтв України: Тарас Петриненко, народний артист України, Заслужений діяч мистецтв України, співак, поет, композитор;
Юрій Рибчинський, український поет, драматург, сценарист, народний артист України, один із основоположників сучасної української естрадної пісні;
Рімма Шаповалова, Заслужена артистка України;
Віра Кекелія, українська співачка, фіналістка шоу «Голос країни»-7 сезон;
Руслан Квінта, український музичний продюсер і композитор.

У конкурсній програмі звучали вітання від організаторів конкурсу та музичні вітання від українських співаків.
Зі слів Ярослава Москаленко, народного депутата України, автора ідеї, засновника Громадської організації «Яскраві діти України»:
– Як гласить народна мудрість, таланти народжуються в глибинці. Ми пересвідчилися, що це дійсно так. Але будь-якому діаманту потрібна огранка. Тут, на фестивалі, в присутності метрів естради та відомих митців кожна дитина має шанс отримати визнання. Впевнений, для багатьох фестиваль стане початком великої дороги у майбутнє, подарує цікаві зустрічі та нових друзів, відкриє нові творчі вершини.
Скрипчак Дарину протягом підготовки та проведення конкурсу підтримували батьки Людмила Павлівна та Андрій Володимирович, Романчук Світлана Володимирівна та культорганізатор Будинку дитячої та юнацької творчості.
В дитинстві можливо все. Тому, і приїхали підтримати та привітати конкурсантів представники місцевого самоврядування з усіх куточків Рівненщини. І як приємно, що нашу конкурсантку підтримали Корень Олена Миколаївна, начальник управління освіти, Маркевич Тетяна Валенинівна, директор Будинку дитячої та юнацької творчості, родина, педагоги, друзі та учасниця конкурсу 2017 року, Яcюк Оксана з батьками.
За підсумками проведення такого масштабного конкурсу «Яскраві діти України» Дарина Скрипчак виборола ІІ місце.
Багато приємних моментів було під час конкурсу “Яскраві діти України”. Дуже приємно, що нагороду Даринці вручив сам Юрій Рибчинський – український поет, драматург, сценарист, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України , один із засновників сучасної української естрадної пісні.
Корень Олена Миколаївна, начальник управління освіти, Маркевич Тетяна Валенинівна, директор Будинку дитячої та юнацької творчості, на великій сцені Рівненського академічноного українського музично-драматичного театру привітали учасницю конкурсу та подарували цінні подарунки, а Пашко Світлана Леонідівна, вручила іменну грамоту Скрипчак Дарині від народного депутата України Василя Яніцького.
Бажаємо Скрипчак Дарині нових яскравих звершень, здійснення бажань та віри у перемогу.

ГУРТОК ХУДОЖНЬО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ “ІГРАШКА-СУВЕНІР”

03.07.2018

У вересні 2017 року в Будинку дитячої та юнацької творчості розпочав роботу гурток художньо-технічної творчості “Іграшка-сувенір”.
Було набрано 3 групи вихованців, в загальній кількості 38 чоловік.
Метою програми є формування компетентностей особистості у процесі технічної діяльності.
Проблема, над якою працювали: формування творчої особистості, її художнього смаку, пізнавального інтересу, творчої уяви, фантазії.
Основні завдання:
– ознайомлення з різними матеріалами, інструментами, техніками виготовлення іграшок;
– вироблення трудових вмінь, навичок обробки матеріалів, роботи з інструментами, засвоєння технологій виготовлення іграшок та сувенірів;
– формування творчої особистості, її художнього смаку, пізнавального інтересу, творчої уяви, фантазії;
– розвиток стійкого інтересу до мистецтва свого народу,її історії та традицій; виховання емоційних якостей емоційно-вольової сфери, доброзичливості, вміння працювати в колективі.
Програмою передбачено теоретичні та практичні заняття. При викладанні теоретичного матеріалу використовувалися такі методи роботи як розповідь, яка супроводжується показом репродукцій, бесіди з переглядом та аналізом зразків іграшок та сувенірів.
На заняттях основний час надавалася практичній роботі. До неї входили виготовлення шаблонів іграшок, сувенірів, композицій, розробка нових конструкцій, розкрій тканини, пошиття та оздоблення виробів.
Під час навчання вихованці поступово опановували різноманітні техніки виготовлення сувенірів. Вони оволодівали новим рівнем знань на основі раніше одержаних відомостей.
Вихованці гуртка брали активну участь у міських, обласних виставках і конкурсах. Зокрема відзначилися в конкурсах:
– декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Знай і люби свій край»,
– Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням,
– обласній новорічно-різдвяній виставці «Новорічна композиція»,
– обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»,
– обласній виставці-конкурсі «Космічні фантазії»,
– екологічному конкурс «Загадкове життя домашніх улюбленців» тощо.
Наприкінці червня проведений звітний захід гуртків науково-технічного профілю під гаслом “Умілі руки дітвори”, де були відзначені вихованці гуртка грамотами Будинку дитячої та юнацької творчості за активну діяльність.
Керівник гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір» Сачук Алла Костянтинівна

ТАКИЙ НЕПОВТОРНИЙ ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС

07.07.2018

Петриківка – нематеріальне надбання людства.
ЮНЕСКО

Петриківка – це декоративно-прикладне, станкове народне малярство, що характеризується великими графічними властивостями. Петриківські візерунки з легкістю можна перенести на будь-які поверхні та текстури, починаючі від стін інтер’єру та великих декоративних панно і закінчуючи склом, текстилем та пластмасами.
В основі петриківського мистецтва лежить образне сприйняття рідної природи, любов до української землі. Класичними елементами петриківського живопису є навколишні рослини, зображення яких, до речі, не використовується ні в одному з існуючих видів розпису.
Сьогодні неможливо встановити точну дату виникнення петриківського розпису, адже народну культуру в Україні почали досліджувати досить пізно. Перші дослідження петриківки датуються початком XX ст., коли Дмитро Яворницький зібрав перші зразки мальовок для колекції музею. За усними переказами селян, можна сказати, що петриківським розписом уже прикрашали будинки ще на початку XVIII ст., про інші дати можна тільки здогадуватися.
Робота гуртка декоративного розпису «Джерело» Будинку дитячої та юнацької творчості у 2017 – 2018 навчальному році проводилась за напрямом декоративний розпис з дітками шкільного та позашкільного віку.
Протягом звітного періоду гуртківці займались згідно програми. А також створювали авторські вироби. У цьому напрямі варто відмітити роботи Тимофіїв Ірини, Шкут Діани, Молчанової Маргарити, Коваленас Дарина.
Вихованці гуртка брали активну участь у масових заходах, в проведені різних свят. Діти були активними учасниками обласних та місцевих акцій, заходів та конкурсів, за що неодноразово були відмічені грамотами, подяками та дипломами.
Метою своєї роботи як керівника гуртка вважаю досягнення зацікавленості у вихованців відроджувати та пізнавати культуру рідного краю. Адже на щастя, доля народного мистецтва небайдужа тим, для кого воно стає справою житті.
Вірю у своїх вихованців, у їх щире захоплення народним ремеслом.
Керівник гуртка декоративного розпису «Джерело»
Коваленас Надія Вікторівна

ГУРТОК “ЧАРІВНИЙ ПЕНЗЛИК”

14.07.2018

У 2017-2018 навчальному році на гуртку образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик! займалося 4 групи вихованців. Гурток образотворчого мистецтва відвідують гуртківці молодшого, середнього та старшого шкільного віку початкового та основного рівнів навчання.
Протягом навчального року вихованці гуртка вивчали різні жанри образотворчого мистецтва, а саме: живопис, графіку, в анiмалiстичному-натюрмортному-пейзажному та-портретному напрямках.
Діти навчились передавати середній, передній та дальній плани композиції, закони лінійної перспективи, вплив освітлення та виявлення об’єму, послідовність роботи над натюрмортом, види та техніки роботи на папері.
Діти навчилися правильно розміщувати композиції на форматі.
В графіці діти навчились плавному переходу з тіні на світло, а саме – техніці штрихування.
Діти середнього шкільного віку навчились виконувати рисунки геометричних фігур.
В живописі діти навчились розкривати яскраві фарби навколишнього середовища: пейзажі, натюрморти, народне мистецтво, копіювання робіт художників, змішування кольорів, техніці роботи з гуашшю та аквареллю.
Виконувалися роботи за мотивами народни казок, легенд та звичаїв. Діти навчились придумувати і створювати сюжетно-тематичні композиції, навчились техніці відмивки та плямографії.
Протягом року діти брали участь у міських та обласних конкурсах малюнків та плакатів на різні теми та до пам’ятних дат. Особливо радують вміння, бажання працювати та досягнення гуртківців молодшого віку.
Відвідування на гуртку стабільне.
Керівник гуртка Б.С.Павлусь

ВОЛИНСЬКИЙ ЗОРЕПАД НАД ВАРАШЕМ

23.07.2018

14-15 липня в смт. Маневичі відбувся І відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацького вокального мистецтва «Волинський зорепад – 2018».
У конкурсі взяли участь солісти-вокалісти та ансамблі малих форм (дуети, тріо, квартети) з усіх куточків нашої держави, сусідніх Польщі та Білорусії, а також з Литви та Республіки Татарстан. Значна кількість учасників прибула на фестиваль з Сокаля, Вараша, Ковеля та Луцька. 115 учасників віком від 8 до 25 років протягом двох днів дарували глядачам приємні емоції, демонстрували свій талант та просто отримували задоволення.
Серед його учасників – представники й з нашого міста енергетиків Вараш. Зокрема, вихованці студії вокального співу «Гармонія» під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни: Бабік Марина, Маринюк Марія, Сусь Анастасія, Швець Роман, Ясюк Оксана.
Метою фестивалю-конкурсу, розповідають організатори, є пошук, виявлення, підтримка та розвиток юних обдарувань у вокальному жанрі, популяризації серед дітей та молоді традиційного народного, академічного та сучасного вокального мистецтва, заохочення конкурсантів до вступу у спеціалізовані мистецькі заклади.
Проанонсовані завдання заходу: підтримка та розвиток вокального мистецтва, відкриття нових талантів, створення умов для творчого спілкування та професійного росту, створення атмосфери творчого свята для учасників Фестивалю-конкурсу, обмін досвідом між учасниками, активізація подальшого професійного розвитку в жанрі вокального мистецтва та заохочення учасників до вступу у мистецькі навчальні заклади.
До складу журі увійшли: заслужений журналіст України, ведуча національного радіо Олеся Білаш, керівник квартету «Акорд», директор інституту культури і мистецтв ВНСУ Андрій Гордійчук, оперна співачка, викладач Львівської музичної академії Іванна Комаревич.
Оцінка виступів конкурсантів здійснювася за десятибальною шкалою за такими критеріям: – вокальні дані конкурсанта і майстерність володіння голосом; – сценічна культура; – відповідність репертуару віковій категорії конкурсанта; – якість фонограми (-1); – відповідність сценічного костюму тематичному образу твору; – чистота інтонування.
За рішенням журі, вихованка студії вокального співу «Гармонія» Ясюк Оксана стала володаркою ІІІ місця. Переможниця отримала в нагороду диплом, статуетку та золотий кулон.
Бабік Марина, Маринюк Марія, Сусь Анастасія, Швець Роман отримали дипломи учасників фестивалю-конкурсу, статуетки та пам’ятні подарунки.
З позитивними емоціями, хорошим настроєм, безліччю нових знайомих і на хвилі чудових вражень запам’ятається цей захід усім його учасникам.

ПІЗНАЄМО СВІТ ТЕХНІКИ РАЗОМ З ДІТЬМИ

25.07.2018

Початкове технічне моделювання – це перші кроки дитини до пізнання і розуміння світу техніки, спроби її власної творчої діяльності.
У вересні 2017 року в Будинку дитячої та юнацької творчості на гурток науково- технічного напряму “Початкове технічне моделювання” набрано 4 групи вихованців, в загальній кількості 52 дитини. Гурток відвідували гуртківці молодшого, середнього та старшого шкільного віку початкового та основного рівнів навчання.
Метою та основним змістом роботи гуртка був розвиток у вихованців стійкого інтересу до технічних об’єктів та технічного моделювання, розвиток технічного мислення та творчих здібностей, створення умов для самореалізації гуртківців
Основні завдання:
– засвоєння початкових технічних і технологічних знань, елементарних уявлень і понять,
– формування графічної грамотності, вмінь і навичок роботи з різноманітними матеріалами та інструментами, виготовлення іграшок, моделей машин і механізмів,
– набуття досвіду власної творчої діяльності,
– виховання поваги до праці і, дбайливого ставлення до навколишнього середовища, формування позитивних якостей емоційно-вольової сфери, доброзичливості й
товариськості, уміння працювати в колективі.
На заняттях використовувалися різноманітні методи навчання, а саме: пояснювально-ілюстративні, репродуктивні та проблемно-пошукові. Перевага надавалася інтерактивним та ігровим методам. Під час заняття використовувалися дидактичні ігри: настільно-друковані, словесні, ігри-подорожі, сюжетно-рольові ігри, ігри-змагання та інші. Застосовувалися різноманітні засоби навчання: наочні посібники, роздатковий матеріал, технологічні картки, технічні засоби навчання.
Перевірка та оцінювання знань й умінь вихованців здійснювалася під час виконання ними практичних робіт, а також у формі проведення вікторин, змагань і підсумкових виставок.
Вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання» протягом навчального року відзначилися, зокрема, у наступних конкурсах:
– міському та обласному етапах конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Знай і люби свій край»,
– обласному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяніої виставки «Новорічна композиція»,
– обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»,
– обласній виставці-конкурсі «Космічні фантазії»,
– обласній виставці-конкурсі з початкового технічного моделювання,
– обласних змаганнях учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного
моделювання,
– підсумковому захдоі щодо реалізації екологічного проекту «Погляд у чисте
завтра»,
– міський конкурс «Міс Золота Осінь-2018» тощо.
Наприкінці травня проведений звітний захід гуртків науково-технічного профілю під гаслом: “Умілі руки дітвори”, де вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання» були відзначені грамотами Будинку дитячої та юнацької творчості за активну діяльність у житті гуртка та позашкільного закладу.
Керівник гуртка “Початкове технічне моделювання” Токаренко Юлія Сергіївна

МИСТЕЦТВО ОРИГАМІ СПРИЯЄ РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУ

28.07.2018

Однією з невід’ємних частин сприйняття світу дитиною є емоції, які формують наш настрій, а потім і відношення до певних речей, ситуацій. Якщо ми постійно чуємо про те, що щось, наприклад, живопис – це прекрасно, то дитина й сприйматиме його саме так.
Оригамі – стародавнє японське мистецтво моделювання з паперу без використання ножиць і клею. Складання та моделювання паперових фігур розвиває просторову уяву дитини. Заняття з орігамі сприяють розвитку інтелекту, художнього смаку, конструкторських здібностей, привчає до точності та акуратності.
У 2017-2018 навчальному році на гуртку «Оригамі» займалося 3 групи вихованців.
Гурток відвідували діти молодшого, середнього та старшого шкільного віку, які займалися на початковому та основному рівнях навчання.
Мета програми: створення умов для творчої самореалізації дитини через створення художніх виробів з використанням техніки «оригамі».
формувати образне, просторове мислення;
формувати практичні навички роботи з папером;
розвивати кмітливість, винахідливість і стійкий інтерес до справи;
формувати такі якості особистості, як працелюбність, колективізм,
відповідальність.
Основна увага на заняттях приділялася практичній роботі з виготовлення різноманітних фігур та композицій з паперу. Багато уваги приділялося індивідуальній роботі з кожним вихованцем.
Під час навчання вихованці поступово опановували різноманітні техніки виготовлення сувенірів. Вони оволодівали новим рівнем знань на основі раніше модержаних відомостей.
Вихованці гуртка брали активну участь у міських, обласних виставках і конкурсах.
Зокрема відзначилися у таких конкурсах:
– обласний етап конкурсу-виставки “Паперовий світ»;
– обласні змагання з оригамі;
– акція«Неси добро у світ природи»;
– традиційна акція «Ми хочемо миру»;
– обласний етап Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Знай і люби свій край»;
– обласний етап Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»;
– обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»;
– обласна виставка-конкурс «Космічні фантазії» тощо.
Наприкінці навчального року проведений звітний захід гуртків науково-технічного профілю під гаслом: “Умілі руки дітвори”.
Один з сучасних парапсихологів вирішив виміряти біоенергетику паперових виробів.
Він був вражений. Виявилось, що в приміщенні, де є фігурки оригамі, енергетика в багато разів вища, ніж без них. Ось так от.
Керівник гуртка «Оригамі» Волосячик Марія Тарасівна

НАБІР ДІТЕЙ НА ГУРТКИ ТРИВАЄ

29.07.2018

Будинок дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради оголошує набір дітей від 4 років на гуртки, студії та творчі об’єднання за напрямами:
художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, еколого-натуралістичний, науково-технічний, соціально-реабілітаційний, гуманітарний.
Досвідчені педагоги допоможуть розкрити та розвинути у Вашій дитині творчий потенціал. Нові знайомства та друзі підтримають у ній бажання займатися обраною справою. Дружня атмосфера надихне на нові здобутки та досягнення. А головне – організоване дозвілля дитини та здоровий спосіб життя.
На Вас чекають за адресою: м. Вараш, м-н Перемоги, 23, 4-ий поверх.
Телефон для довідок: (03636) 2-32-70

ДИСПУТ-ОБГОВОРЕННЯ “Я+ТИ+МИ” – КОЖЕН З НАС УНІКАЛЬНИЙ”

29.07.2018

В рамках реалізації заходів проекту «Україна – прекрасна і незалежна» щодо відзначення 27-ї річниці незалежності України, 100-річчя відродження української державності під гаслом «Тільки разом» 7 серпня 2018 року о 14 годині в Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області відбудеться диспут-обговорення з теми: «Я+ТИ+МИ» – кожен з нас унікальний» за участю вихованців гуртків та творчих об’єднань, керівників гуртків та батьків. Метою даного заходу є виховання патріотичних, духовних почуттів у дітей та учнівської молоді через ціннісне ставлення до держави та суспільства, до власного «Я», до родини, а також презентація портфоліо творчих особистостей у екологічному, науково-технічному, художньо-естетичному, гуманітарному, соціально-реабілітаційному напрямках роботи.
Художня рада БДЮТ

РОБОТА ДЛЯ ТВОРЧИХ ПЕДАГОГІВ

30.07.2018

Будинок дитячої та юнацької творчості запрошує на роботу керівників гуртків
Розділ “Вакансії”

АНТОН ПРОКОПЧУК – ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

01.08.2018

На сучасному етапі реформування освіти держава приділяє велику увагу створенню умов для успішного навчання та розвитку здібностей обдарованихмолодих людей. Будинок дитячої та юнацької творчості залучає до роботи в гуртках та творчих об’єднаннях творчих, ініціативних, цілеспрямованих особистостей. То ж мова піде про одного із таких, впевненого в собі, відповідального Прокопчука Антона, випускника ЗОШ № 1, лідера міської ради старшокласників «Ватра».
Прокопчук Антон – активний лідер учнівського самоврядування міста Вараш. З 2015 року по 2016 рік був членом центру «Булава» загальноосвітньої школи № 1, з 2017 по 31 травня 2018 року був заступником міської ради старшокласників «Ватра», яка успішно працює на базі Будинку дитячої та юнацької творчості.
Протягом трьох років представляв місто Вараш у засіданнях обласної школи управлінської майстерності, у обласних підсумкових зборах лідерів Рівненщини. Брав активну участь у тренінгах, дебатах, конкурсах.

Зі слів Антона:
– Така участь дала мені можливість навчитись працювати в колективі, власне, виконувати серйозні поставлені задачі лідера. Під час таких задач мав можливість виконувати три ролі: перша – доповідача, який доповідає з трибуни про суть проблеми та шляхи її вирішення; друга – опонента, який має все ж таки висловити свою думку та переконати всіх про правильність свого розгляду дослідження питання; третя – учасника, який хоче працювати в колективі та навчитись конкретної роботи, яка і надалі в житті допоможе бути більш комунікабельним, привчитися до роботи та
досягати результатів. Беручи участь у різноманітних заходах учнівського самоврядування познайомився з багатьма відомими людьми Рівненщини, міста, маю багато друзів з якими підтримую дружні зв’язки. І головне зрозумів, що дозвілля – один із наймасовіших та найулюбленіших проектів. Дозвілля – діло серйозне.
Запитаймо себе: нам потрібен вільний час, вільний від чогось чи для чогось? Хто вибрав перше – відпочиває. Хто друге – шукає однодумців для взаємодії і спілкування. А лідерові варто пам’ятати, що найкращий спосіб згуртувати свою команду – зустрітися і спілкуватися не тільки у справі, а також у неформальний обстановці.
Тільки за 2017-2018 навчальний рік Антон був ініціатором проведення: засідань учнівського самоврядування міської ради старшокласників «Ватра», Школи навчання лідерів.
Брав активну участь у шкільних та позашкільних заходах:
– три акції: «До Міжнародного Дня Миру «Ми за Мир», «З добром у серці» до Дня Святого Миколая, «Допоможи герою АТО», «З повагою і вдячністю солдате!».
– колективні творчі справи «З Різдвом у серці», «Спілкуємось разом», «Життєвий план”.
– Лютий 2018 року – організатор проведення Місячника з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді «Спільними зусиллями зробимо державу міцнішою» під гаслом «Тільки разом!».
– 26 жовтня 2018 року – Міський збір лідерів учнівського самоврядування «Ватра» з теми: «Стежками Вараша» під гаслом «Україна – це ми!».
– 07 травня 2018 року – Міський збір лідерів учнівського самоврядування «Ватра» з теми: «Світ буде таким, якими стануть діти» під гаслом «З вірою у себе».
Брав активну участь у обласних заходах:
– 27 жовтня 2017 року – участь в Обласній школі управлінської майстерності зу