Зима – 2016-2017

ВЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

1 грудня 2016

Традиційно 1 грудня відзначається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Вперше такий день відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
Головна мета Всесвітнього дня боротьби із СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему.
Щоб привернути увагу учнів середньої і старшої ланки загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста Кузнецовська до даної теми 1 грудня 2016 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 відбувся міський конкурс плакатів «Скажемо наркотикам та СНІДУ- НІ!». Учні з 10 до 17 років активно долучились до конкурсу-виставки плакатів приурочених до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» Базан Ярослав, Ігнатюк Анастасія, Теребейчик Катерина, Москалик Софія, керівник Мельник Аркадій Миколайович та вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» Грицюк Вікторія, Ярощук Анастасія, керівник Павлусь Богдан Сергійович також взяли активну участь у даному конкурсі та за підсумками роботи журі маємо такі результати:
Серед учасників 4-8 класів:
І місце: Базан Ярослав, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
ІІ місце: Ігнатюк Анастасія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
Серед учасників 9-11 класів:
І місце: Грицюк Вікторія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
За підсумками конкурсу переможці були нагороджені грамотами управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.
ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ З ОРИГАМІ «ПАПЕРОВИЙ СВІТ»
1 грудня 2016

10 листопада 2016 року комунальним закладом «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради було проведено обласну виставку-конкурс з оригамі«Паперовий світ».
Нагадаємо, що Будинок дитячої та юнацької творчості представляли в даному заході представляли вихованці гуртків «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна, «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Константинівна.

У відповідності до результатів роботи журі вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості мають призові місця у номінаціях:
«Робота за розробками сучасних майстрів світу»:
І місце-Лютко Дмитро за роботу «Вогняний дракон», вихованець гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
«Робота в техніці квілінг»:
ІІ місце-Сачук Катерина за роботу «Квіткові магніти», вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Константинівна.

«Робота в техніці кірігамі»:

ІІ місце-Кузмінський Юрій за роботу «Корабель Вікторія», вихованець гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.

«Паперопластика»:
ІІ місце-Кубай Ангеліна за роботу «Букет літа», вихованка гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.

«Гофрування»:
ІІ місце-Веремійчук Софія за роботу «Равлики у танку листя», вихованка гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.

Лютка Дмитра, Сачук Катерину,Кузмінського Юрія, Кубай Ангеліну, Веремійчук Софію, призерів особистої першості обласної виставки-конкурсу з оригамі «Паперовий світ» нагороджено дипломами комунального закладу “Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської області.

Вітаємо всіх учасників даного заходу. Бажаємо всім подальших успіхів у мистецтві оригам

ПЕРЕМОГА В ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ
2 грудня 2016

Наприкінці листопада у Києві пройшла Х Всеукраїнська музична олімпіада «Голос Країни». У змаганнях взяли участь 668 конкурсантів, 286 викладачів, 182 музичні навчальні установи зі 101 населеного пункту України.
Серед учасників – вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Рівненської області, які виступили у різних вікових категоріях та номінаціях. Згідно оприлюдненого рейтингу, БДЮТ посів 18 загальнокомандне місце з 158.
Керівник вокального гуртка «Серпанок» Тиндик Світлана Дмитрівна вже не вперше готує юних вокалістів до підкорення музичних олімпів Всеукраїнського рівня. На осінню олімпіаду вихованці гуртка відправилися у складі:
Вітренко Марина, Пришко Юлія, Мельник Анастасія, Мельник Інна, Місечко Ангеліна, Стадник Наталія.
Нагадаємо, що завданнями традиційного музичного заходу є: виявлення та підтримка талановитих українських музичних виконавців; підвищення виконавської майстерності учнів, студентів та педагогів музичних установ України; обмін творчими досягненнями між музичними виконавцями; сприяння інтеграції національного мистецтва у світовий культурний простір; заохочення видатних педагогів країни; нагородження передових музичних навчальних закладів України.
Психологи вже давно твердять, що кожній дитині обов’язково потрібно знайти якесь хобі, захоплення. Неважливо, що це буде: колекціонування календариків чи марок, моделювання, дресирування собаки чи творчість. Вихованці вокального гуртка «Серпанок» обрали для себе спів. І недарма. Адже під керівництвом професійного і талановитого педагога дітям набагато краще досягати висот.
За рішенням журі Х Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни» вихованці Будинку творчості вибороли всі перші місця.
Так, дипломи лауреатів І ступеня, кубки та іменні дипломи отримали:
дует Вітренко Марина та Пришко Юлія;
дует Мельник Анастасія та Мельник Інна;
вокальний ансамбль «Серпанок» у складі Вітренко Марини, Пришко Юлії, Місечко Ангеліни, Мельник Анастасії, Стадник Наталії.
Дипломом за активну підготовку учасників олімпіади, популяризацію вокального мистецтва серед дітей та молоді нагороджена керівник вокального гуртка «Серпанок» Тиндик С.Д. Подякою аналогічного змісту відзначений Будинок дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради.
Вітаємо переможців. Бажаємо подальших творчих злетів, наполегливості, натхнення.
5 ГРУДНЯ СВЯТКУЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ БОНДАРЧУК ЮЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА, ДІЛОВОД
5 грудня 2016

Хай радістю повниться кожна година,

Хай сонячною буде кохання стежина.
Хай буде зі щастям життєвий Ваш шлях,
Чарівним і ніжним, як мелодія в піснях!
Хай б’ється джерело добра бурхливо
На радісні і благії літа!
З найкращими побажаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ «НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ»
6 грудня 2016

Шановні педагоги,батьки та діти!
З 14 листопада-12 грудня 2016 року в Будинку дитячої та юнацької творчості проводиться благодійна акція до Дня Святого Миколая «Не будь байдужим!»
Мета акції – збір засобів гігієни, продуктів харчування (крупи, цукор, чай), лікарських засобів (проти грипу, ГРВІ тощо), шкільного приладдя, теплого нового одягу (шкарпетки тощо), подарунків, ялинкових прикрас, цукерок, малюнків, листів для привітання дітей Луганщини із Днем Святого Миколая.
(Пункт збору гуманітарної допомоги знаходиться в методичному кабінеті БДЮТ)

Організаційний комітет учнівського самоврядування «Позашкілля»

У ДЕНЬ 25-РІЧНИЦЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

6 грудня 2016

6 грудня 2016 року святкують професійне свято всіх українських військовослужбовців, які вже давно заслужили всенародну повагу і шану з боку всіх офіційних державних структур усіх рівнів. Цей день приурочений саме до дати прийняття Закону незалежної України від 6 грудня 1991 року «Про Збройні сили України». Саме свято – День Збройних Сил України було встановлено у 1993 році постановою Верховної Ради України від 19 жовтня № 3528 –ХІІ.
Не дивлячись на виниклі труднощі в різних напрямках роботи Незалежної української держави, українським військам вдається не тільки зберігати високий професіоналізм, боєготовність і хороші армійські традиції, але і ставати з року в рік однією з найсучасніших і боєздатних армій.
Український воїн – надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність слова, які гордо звучать на всю Україну та за її межі.
У цей день педагогічний колектив, вихованці та батьки приєднуються до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів і новобранців. Бажаємо їм насамперед міцного здоров’я, успіхів у бойовій та тактичній підготовці, надійних тилів і всіх благ! Ми гордимося нашими військовослужбовцями – захисниками, які проживають у нашому місті та вшановуємо пам’ять тих військовослужбовців, які поклали своє життя за мирне небо нашої країни.
В місті, саме в актовій залі музичної школи відбулися урочистості присвячені Дню Збройних Сил України. І хоч, нажаль, людей було небагато, зустрічали військових, молодих захисників Вітчизни, ветеранів з гордістю, теплотою та впевненістю у завтрашній день.
Із словами вдячності вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна та вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна привітали всіх присутніх художніми номерами, які несли в собі зміцнення, мужність, повагу, гордість, любов до України та його народу.

НАЙЩИРІШІ СЛОВА ВДЯЧНОСТІ МЯЛИКУ ВІКТОРУ НИЧИПОРОВИЧУ

8 грудня 2016

Діти – наш шлях до майбутнього. І від того, скільки сил, натхнення і наполегливості ми, дорослі, внесемо в їх виховання, розвиток і підтримку, зерна яких цінностей закладемо, такою й буде наша прийдешня зміна.
Розвивати, підтримувати і заохочувати дітей – важливий обов’язок сім’ї, навчального закладу, влади і громадськості.
Це чудово розуміє Мялик Віктор Ничипорович, який не вперше допомагає у вирішенні проблем Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Рівненської області. Одна із останніх його допомог: виділення коштів для часткового ремонту покрівлі.
Педагогічний, батьківський та колектив вихованців, адміністрація позашкільного закладу висловлюють найщиріші слова вдячності Мялику Віктору Ничипоровичу за проявлену підтримку. Вся Ваша фінансова допомога була направлена на частковий ремонт покрівлі, косметичний ремонт коридору, який постраждав від систематичних затоплень.
Ми бажаємо Вам не тільки процвітання у бізнесі, фінансового благополуччя, а й того, щоб все добро поверталося до Вас і Вашої родини у багаторазовому розмірі. Хай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку та за частинку душі, яку Ви щедро даруєте дітям.
З повагою та найкращими побажаннями колектив БДЮТ, вихованці та батьки закладу

СВЯТО КАЛИТИ – АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ
13 грудня 2016

Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається 13 грудня. Напередодні цієї дати молоді прийнято збиратися на Андріївські вечорниці.
Ось ми – вихованці гуртка “Історичне краєзнавство” й зібралися знову в дружньому тісному колі, щоб більше дізнатися про народні українські звичаї та обряди, щоб віддати їм шану.
Андріївські вечорниці були проведені з метою: познайомити вихованців з давнім народним звичаєм проводити вечорниці та обрядами ворожіння й кусання калити. виховувати в гуртківців повагу та любов до традицій рідного народу, до української народної пісні; виховувати інтерес до вивчення минулого рідного краю, прагнення зберегти народні звичаї та обряди.
Наше слово щире, щире без прикрас,
Спасибі, Андрію, за свято для нас.
Обряди і звичаї хай оживають,
І душу народу завжди звеселяють
АКЦІЯ «НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ»

14 грудня 2016

З метою допомоги жителям Луганської області та військовослужбовцям, які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції, з 14 листопада по 12 грудня 2016 року в Будинку дитячої та юнацької творчості проходила акція «Не будь байдужим!, яка була присвячена Дню Святого Миколая.
Вихованці гуртків спільно із керівниками гуртків активно долучились до проведення даної акції: зібрані продукти харчування, теплий новий одяг (шкарпетки, кофтини,шапки), подарунки у вигляді дитячих іграшок, ялинкові прикраси, цукерки, печиво, а також малюнки,листи з привітаннями дітей Луганщини з Днем Святого Миколая.
Організацією та проведенням даної акції займалась Романчук Світлана Володимирівна, культорганізатор Будинку дитячої та юнацької творчості, яка і наголошувала всім про небайдужість, доброту та милосердя:
– Для мене важливо, щоб кожен з нас усвідомив, незалежно від своїх поглядів та життєвих переконань, що кожен має змогу впливати на долю всіх українських дітей, військовослужбовців, які потребують допомоги. Всі ми люди і творити добро та не бути байдужими – обов’язок кожного з нас.
Найактивніше долучились до проведення акції вихованці гуртків народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна, сучасного спортивного танцю «Едем», Грицай Ольга Миколаївна, літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», Мельник Тетяна Михайлівна, «Оригамі», Печончик Тетяна Миколаївна, образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», Павлусь Богдан Сергійович, «Історичне краєзнавство», Дулько Ольга Олегівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», Махоріна Ольга Павлівна, «Пізнай себе», Лопуга Наталія Феодосіївна.
Дякуємо всім за підтримку та небайдужність.
З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

18 грудня 2016

День святого Миколая — одне з найсвітліших і найрадісніших свят. Кожна дитинки сподівається на маленьке диво і з нетерпінням його чекає. Але не тільки діти радіють цьому святу – кожен із нас вірить в здійснення заповітної мрії, котра під силу лише Святому Миколаю.

Ще здавна існувало повір’я: якщо в ніч на Святого Миколая загадати бажання, але воно обовязково повинно бути добрим та благочистивим, то святий його обов’язково виконає. Але, можливо, і не зразу. Діти, в свою чергу, можуть написати листа Святому Миколая з побажаннями, що до свого подарунка. Після чого, всім залишається тільки вірити та чекати, а тим часом вітати своїх рідних та близьких з цим чудесним святом.

З Днем Святого Миколая !

СВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ МИКОЛАЯ
19 грудня

19 грудня в сиву давнину український народ відзначав день Святого Миколая. Цей день був особливо урочистим. Вважалося, що цей святий є захисником усіх бідних і знедолених. Та найбільше його вшановували діти, для яких він був почесним охоронцем.
19 грудня вихованці гуртка народної творчості “Бабусина скарбничка” під керівництвом Волчаниці Катерини Василівни взяли участь у святкуванні Дня Святого Миколая.
Метою заходу стала можливість поглибити знання дітей про зимові свята нашої місцевості; прищепити любов і повагу до нашого народу, його традицій та обрядів; розширити кругозір дітей, збагатити знаннями про святого Миколая; розвивати пам’ять, увагу, творче мислення; розкрити поняття любові до ближнього, добродійства.
Вихованці групи № 6 активно готувались до свята: підбирали костюми, демонстрували акторські здібності в театралізованих міні-сценах та проявляли творчість на всіх етапах підготовки.
Головними героями дійства стали Мартинчук Юлія у ролі Святого Миколая, Патейчук Ангеліна та Лагода Каміла у ролях Ангелів, Бойко Юлія у ролі Антипка-чортика, українські господині – Алієва Сабіна, Осіпчук Марія, Кньовець Соломія.
Мудрий Ангел зі своїм помічником цікавою розповіддю ознайомили вихованців з історією життєвого шляху та діяльності Святого Миколая.
Діти дізнались безліч нових фактів, про які не чули досі. Завдяки сцені сутички Ангелів і Антипка символічно була продемонстрована одвічна боротьба добра зі злом, в якій добро завжди перемагає. Пакосливий чортик, який прийшов забрати подарунки дітям і покарати їх вербовими прутиками, отримав урок доброти. Святий Миколай, вислухавши розповіді дітей про вчинені ними добрі справи у цьому році, роздав усім подарунки. Також він провів конкурс новорічних гуморесок та віршів, нагородивши кожного учасника солодощами. Українські Господині розповіли усім про українські народні традиції святкування Дня Святого Миколая та пригостили слухачів українською народною стравою – варениками.
Вихованці активно ділились знаннями про Святого Миколая та українські традиції святкування передноворічних свят у своїх родинах.
У ході святкування його організатори та виконавці на чолі з керівником Волчаницею К.В. досягли поставленого головного завдання: відтворити обряди проведення свята Миколая, показати їх красу, виховувати бажання впроваджувати і оберігати народні звичаї, викликати у дітей бажання робити добро.
ОБЛАСНИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ «УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР»
19 грудня 2016

На виконання плану проведення обласних масових заходів і участі дітей та учнівської молоді у Всеукраїнських заходах за напрямами позашкільної освіти у 2016 році комунальними закладом «Станція юних натуралістів» Рівненської області з 14 грудня по 30 грудня 2016 року проводить обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір». Проведення виставки-конкурсу передбачає: пошук,розвиток та підтримку обдарованої молоді, заохочення її до творчої самореалізації. Метою є виховання національного світогляду учнівської молоді через пізнання народного мистецтва; залучення молодого покоління до джерел і процессу творення українського народного мистецтва; сприяння налагодженню духовного контакту дитини та батьків через залучення їх до спільної творчості на традиційному ґрунті.
Учасникам потрібно представити роботи, які відповідають зразкам традиційних іграшок (ляльки, фігурки людей,тварин, птахів, коні-качалки, меблі,посуд); копії стародавніх іграшок,збережених в родинах протягом декількох поколінь; предмети вжитку, що можуть бути зразками традиційної української сувенірної продукції; сучасні дизайнерські вироби, що відповідають поняттю «сувенір» і виготовлені з використанням народних традицій, елементів вишивки,декоративного розпису тощо.
Будинок дитячої та юнацької творчості на обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» представили 10 творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань:
«Український тризуб у вишивці» – Леус Ірина, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.
«Півник-символ 2017» – Сидорчук Анастасія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
«Квіткова пристрасть» – Сачук Катерина, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
«Новорічна скринька» – Булан Ольга, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
«Народна іграшка-коник» – Федіна Ангеліна, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
«Народні іграшки-птах та дзига» – Коваленас Дарина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
«Українські мотиви» – Панченко Зоя, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
«Обереги для дому» – Ткач Юлія, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
«Хай півень зайде в кожну хату, й принесе здоров’я, й повен міх достатку» – Завадська Марія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
«Рудоволоса мотанка» – Хомич Анастасія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
Всі роботи вихованців виконані відповідно умов проведення виставки-конкурсу «Український сувенір».
Бажаємо всім учасникам перемоги.

ОБЛАСНА НОВОРІЧНО-РІЗДВЯНА ВИСТАВКА «НОВОРІЧНА КОМПОЗИЦІЯ»
19 грудня

З 14 по 30 грудня 2016 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської області проходить обласна новорічно-різдвяна виставка «Новорічна композиція».
Метою даної виставки є:
•пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи;
•розвиток творчої ініціативи та пізнавальної діяльності молоді;
•формування практичних умінь та навичок учнів по виготовленню новорічно-різдвяних композицій, які символізують та відображають новорічно-різдвяну флористику;
•сприяння розвитку флористичного мистецтва в Україні.
У обласній новорічно-різдвяній виставці «Новорічна композиція» взяли участь вихованці гуртків та творчих об’єднань за номінаціями: стилізована ялинка, новорічний букет, новорічна композиція, новорічний вінок, сюжетна композиція, новорічна картина чи коллаж, новорічний подарунок:
Номінація «Новорічний вінок»:
«Зимове віконце» – Кутенець Аліна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.
«В очікуванні свята» – Гузей Дарина, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
«Мереживний вінок» – Гриценюк Тетяна, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
Номінація «Новорічна композиція»:
«Засніжене село» – Бойко Юлія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
Номінація «Новорічний подарунок»:
«Різдвяний провісник» – Бенза Анастасія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
«З Різдвом Христовим!» – Булан Софія, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «Новорічний букет»:
«Польова феєрія» – Пасевич Софія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
Номінація «Сюжетна композиція»:
«Засніжена хатинка» – Свідрик Ярина, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
«Вертеп» – Швець Анна, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Дулько Ольга Олегівна.
Номінація «Стилізована ялинка»:
«Новорічний настрій» – Приходько Олександра, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.

20 ГРУДНЯ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЧИЛІЙ-МИХАЙЛОВА ГАЛИНА СЕРГІЇВНА, КЕРІВНИК ГУРТКА ФЛОРИСТИКИ «ФЛОРАЙ»
20 грудня 2016

Нeхай цвiтуть пiд небом синьооким

Ще довго-довго днi й лiта,
А тиха радість чиста i висока,
Щоденно хай до хати заверта.
Бажаємо здоров’я, сонця у зенiтi,
Любовi, доброти i щастя повен дiм.
Зі щирими побажаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості
СВЯТИЙ МИКОЛАЙЙ ДО НАС ПРИЙШОВ
21 грудня 2016

« Я не люблю ніякого дару, якщо він не пов’язаний з любов’ю та доброзичливістю»Г.Сковорода

Напевно кожна людина знає, щоб повірити в добро, треба почати робити його. Життя людей зараз проходить у дуже швидкому ритмі. Всі кудись поспішають, метушаться, а інколи навіть не усвідомлюють, що можна і поспішати робити добро тим людям, які потребують його найбільше.Допомагаючи людина стає гуманнішою, розуміє, що світ не може бути жорстоким, а люди злими. Всі мають бути щасливими.
Творити добро можна по-різному: допомогти старенькій людині перейти дорогу, пропустити маму з маленьким дитятком в черзі, транспорті, в лікуванні, перерахувавши гроші на рахунок, хто цього потребує. І найголовніше, добро має йти від серця, і тоді світ буде наповнений чистотою, люб’язністю та спокоєм.
Бажання творити добро об’єднує не тільки дорослих, але й дітей.
У День Святого Миколая вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості спільними зусиллями вирішили подарувати театралізоване свято, пісні, танці дітям та молоді комунального закладу «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів», який працює в нашому місті. І так було приємно бачити дружню взаємодію як дорослих так і дітей Будинку дитячої та юнацької творчості та міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
Вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна розповідали всім присутнім про хороші, добрі справи, які потрібно робити на протязі року, бути чемними, вихованими та вірити тільки в добро. Вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна дарували новорічно-різдвяні пісні, в яких дитячі бажання перевтілювались в музичні нотки добра. А вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна кружляли та наповнювали атмосферу казковим дивом.
І на закінчення свята Миколай разом із ангелами подарували подаруночки, які виготовили вихованці гуртків та творчих об’єднань, керівники Кравчук Яна Віталіївна, Момотюк Олеся Михайлівна, Сачук Алла Костянтинівна.
Друзі, не будьмо байдужими! Разом ми зможемо допомогти тим, кому це дійсно необхідно. Найбільше добро, яке ти можеш зробити – це не просто поділитися з ним своїми багатствами, але і відкрити його за допомогою взаємного спілкування у дружньому колі. І коли тебе приймають із радістю, то хочеться подарувати частинку своєї душі.
Педагоги та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості дякують за зустріч та співпрацю працівникам та дітям міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Із Днем Святого Миколая вітаємо всіх дітей. Нехай ваші серця наповнюються тільки змістом життя – ДОБРОТИ.
КАРАНТИН
22 грудня 2016

У зв’язку з високим рівнем захворюваності дітей на грип та гострі респіраторні інфекції, з 22 грудня у загальноосвітніх та позашкільних закладах нашого міста запроваджено карантин. Навчально-виховний процес у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах міста до зниження захворюваності на грип та ГРВІ тимчасово призупинено.

23 ГРУДНЯ СВЯТКУЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ГУЗЬ ЄВГЕНІЯ АНАТОЛІЇВНА, КОСТЮМЕР
23 грудня 2016

Хай доля буде, як волошка в житі,

Душа хай буде завжди молода,
Від сонця – золота,
А від небес – блакиті,
Хай обминають горе і біда.
З найкращими побажаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості
НОВОРІЧНЕ ДИВО

24 грудня 2016

Грудень місяць найбагатший на святкування казкових, новорічно-різдвяних свят. Вже на початку місяця не тільки малеча, але й дорослі чекають свята Миколая, який відзначається 19 грудня. Діти пишуть листи Святому Миколаю із побажаннями та бажаними подарунками, які Миколай має нічкою положити кожній слухняній дитині. Удень Святого Миколая діти разом із педагогами, батьками показують театральні постановки, грають в ігри, співають та розповідають історії про Святого Миколая. А вже після такого святкування всі діти та дорослі готуються до проведення новорічно-різдвяних свят: прикрашають ялинку, ставлять новорічно-театральні постановки, запрошують казкових героїв, виготовляють новорічні подарунки, вчать різдвяні колядки та щедрівки, зустрічають гостей із подарунками. І все це також робили вихованці гуртків та творчих об’єднань у своїх кабінетах гурткової роботи.
У кожному місті, селі, на день Святого Миколая започатковано відкриття новорічної ялинки. Тож, 19 грудня вихованці студії «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна взяли активну участь у міському заході, який проводився з метою відкриття новорічної ялинки у день Святого Миколая.
Новий рік – свято, яке святкують багато народів відповідно до прийнятого календаря. Свято настає в момент переходу останнього дня року в перший день наступного.
– Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це,мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях, – розповідає Мельник Тетяна Михайлівна, керівник гуртка- методист. Зі своїми вихованцями літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» ми провели ряд бесід про святкування Нового року та Різдва Христового: ознайомились з історією свят, їхніми традиціями, а також розповідали вірші про Новий рік, писали листи солдатам із привітаннями та побажаннями, які в даний час знаходяться в зоні АТО.
Новорічні свята вважаються чарівним часом, коли пробуджувалася й ставала небезпечною всіляка нечиста сила. Побутувало уявлення про те, що у новорічну ніч відкривається небо і в Бога можна попросити що завгодно. На цьому ґрунті сформувалися звичаї та обряди. Традиційні новорічні заходи – це ціла низка зимових свят. І тому, вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна та зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна 21 грудня провели новорічний захід «Новорічне диво» залучивши до нього батьків. Казкові герої приносили всім присутнім новорічні дива, які трапляються у новорічну ніч, проводили конкурси, а основні герої свята дарували дітям подарунки.
Попереду ще багато запланованих різдвяних заходів, а особливо з нетерпінням чекаємо водіння Кози – традиційний обряд вертепного дійства. А ще ми будемо колядувати, щедрувати, вітаючи всіх з Різдвом Христовим.
29 ГРУДНЯ СВЯТКУЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МЕЛЬНИК АРКАДІЙ МИКОЛАЙОВИЧ, КЕРІВНИК СТУДІЇ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА «ДИВОСВІТ»

29 грудня 2016

Бажаємо здоров’я, як криця міцного,

Будьте душею завжди молоді.
Хай Вашу долю освітлюють зорі,
А щастя рікою вливається в дім.
На довгий вік, на многії літа,
На шану від людей, тепло родинне.
Зі щирими побажаннями вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» та колектив Будинку дитячої та юнацької творчості

7 СІЧНЯ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ СТЕЛЬМАХ СЕРГІЙ МИРОНОВИЧ, РОБІТНИК БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

5 січня 2017

В святковий день
Прийміть вітання
Та найщиріші побажання:
Здоров’я, щастя та добра,
Наснаги, успіхів, тепла.
І повсякденно, повсякчас
Хай буде все у Вас гаразд.
З повагою та найщирішими побажаннями колектив БДЮТ.
З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ! ВЕСЕЛИХ СВЯТ!
6 січня 2017

Дай Боже Вам любові і тепла,
Добра в сім’ї і затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні свята, щедрі і веселі!
Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай Ваше підприємство процвітає,
З чудовим святом, радості і мрій
Ми щиро і сердечно Вас вітаєм!
З повагою та щирими побажаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради
ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ XVI ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

11 січня 2017

22 грудня 2016 року на базі управління освіти відбувся міський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням. Конкурс проходив за номінаціями: «Література», «Історія України і державотворення», «Декоративно-ужиткове мистецтво», «Образотворче мистецтво».

Вихованці гуртків та творчих об’єднань БДЮТтакож взяли активну участь у міському конкурсі учнівської творчості представивши творчі напрацювання у таких номінаціях:
«Образотворче мистецтво»
«Моя Батьківщина – то міцна держава» – Ярощук Анастасія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

«Декоративно-прикладне мистецтво»
«Любов до Вітчизни починається з мене» – Кньовець Дмитро, вихованець гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

«Література»
«Звернення до воїнів АТО» – Водько Вероніка, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
«Присвята патріотам України» – Водько Вероніка, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
«Народ втомився від казок…» – Водько Вероніка, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
«Герой Вітчизни» – Водько Вероніка, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.

Відповідно до висновків журі міського конкурсу вихованці гуртків та творчих об’єднань стали переможцями ІІ (міського) етапу конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням,
У номінації «Література» Водько Вероніка, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна нагороджена грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за зайняте І місце.
У номінації «Образотворче мистецтво» Ярощук Анастасія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович нагороджена грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за зайняте І місце.
У номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» Кньовець Дмитро, вихованець гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна нагороджений грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та став володарем гран – прі.
Роботи вихованців-переможців були направлені для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості.
Бажаємо Водько Вероніці, Ярощук Анастасії, Кньовцю Дмитру, вихованцям Будинку дитячої та юнацької творчості успіхів та перемоги.

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ «УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР»

11 січня 2017

Відповідно до Положення про управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 14 січня 2013 року № 11, на виконання Плану проведення обласних заходів 30 грудня 2016 року було підбито підсумки участі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір».
Виставка проводилась з метою виховання національного світогляду учнівської молоді через залучення її до пізнання джерел і процесу творення українського народного мистецтва, стимулювання розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконанні креативних робіт з використанням традиційних матеріалів і технік, популяризації дитячої художньої творчості засобами народного мистецтва, сприяє налагодженню духовного контакту дитини, батьків та педагогів у процесі спільної творчості на традиційному ґрунті.
У конкурсі взяли участь вихованці гуртків та творчих об’єднань «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костантинівна, художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна, декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна, бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна, «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна, «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна. На виставку представлено 10 виробів, які були виготовлені із дерева, плетіння, шкіри,тканини, паперу, декоративного розпису, вишивки, в яких мистецькими засобами передано знайомі й близькі кожному з нас образи та сюжети, втілено теплий настрій українських традицій, показані сучасні саморобні іграшки і предмети вжитку, зразки традиційних і копії стародавніх іграшок. У поданих роботах відчувався індивідуальний стиль автора, вироби відповідали своєму призначенню. Роботи юних майстрів яскраво демонстрували особливий духовний зв’язок вихованців із землею,природою рідного краю.
Згідно із рішенням обласного журі виставки-конкурсу «Український сувенір» дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за високий рівень виконання робіт нагороджені вихованці гуртків та творчих об’єднань:
Федіна Ангеліна, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», за роботу «Народна іграшка – коник», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
Коваленас Дарина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», за роботу «Народні іграшки – птах та дзиґа», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
Ткач Юлія, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», за роботу «Обереги для дому», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
За підсумками проведення обласної виставки-конкурсу педагогічний колектив БДЮТ відзначений подякою за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу творення народного мистецтва, творчій самореалізації, всебічному розвитку талановитої учнівської молоді та готовності її до участі в соціокультурному житті поліетнічного світу.
ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ «НОВОРІЧНА КОМПОЗИЦІЯ»

12 січня 2017

З 14 по 30 грудня 2016 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» відбулося підведення підсумків обласного етапу Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція».Метою і завданням новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» є пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи, розвиток творчої ініціативи та пізнавальної діяльності молоді, формування практичних умінь та навичок дітей по виготовленню новорічно-різдвяних композицій, які символізують та відображають новорічно-різдвяну флористику, сприяння розвитку флористичного мистецтва в Україні, виховання громадянина України на багатовікових культурних традиціях народу.
За підсумками обласного журі цьогорічна виставка відзначалася оригінальністю експонатів і активністю учасників. На виставці демонструвалися вироби мистецтва новорічно-різдвяної тематики, які пропагували збереження деревних хвойних порід, символізували та відображали регіональні різдвяно-новорічні дійства за напрямом «Стилізована ялинка», «Новорічна композиція», «Новорічний подарунок», «Новорічна картина чи колаж», «Сюжетна композиція». Всі роботи вирізнялися розмаїттям форм, кольорів та матеріалів та виготовлялись із кольорового паперу, дротяних каркасів, сухої трави, соломи,лози,горіхів,шишок,засушених часточок фруктів, полотняних стрічок, солоного тіста, тканини, бісеру, паперу, та поєднували матеріали вторинного використання з природними матеріалами.
За підсумками роботи журі були нагороджені дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації переможці обласного етапу Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» за високий рівень виконання робіт:
за напрямом «Новорічна композиція»
Бойко Юлія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
за напрямом «Новорічний вінок»
Гузей Дарина, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
за напрямом «Новорічний подарунок»
Бенза Анастасія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
За пропаганду серед учнівської молоді бережливого ставлення до природи, сприяння розвитку флористичного мистецтва та активну участь у обласному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» педагогічний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості відзначений подякою управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.
Вітаємо із перемогою Бойко Юлію, Бензу Анастасію, Гузей Дарину, вихованців гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості. Творчі роботи вихованців-переможців будуть направлені на Всеукраїнську виставку у місті Київ.

ІІІ-Й РЕГІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ КОЛЯДОК ТА ЩЕДРІВОК «ОЙ, РАДУЙСЯ , ЗЕМЛЕ!»

15 січня 2017

Січень 2017 року подарував нам справжню зиму. Все місто зачароване: випало багато снігу, діти та дорослі катаються на ковзанах, лижах, спускаються на санках. Місто наповнилося веселим гоміном дітей. А ще діти та дорослі чекають свята Різдва Христового, яке наділене ціннісним ставленням до духовних та історичних надбань рідного краю та всієї України.Всі люди мають змогу колядувати, щедрувати та всіх людей закликати до добра, благодійності, спокою та миру доносячи це у своїх різдвяних творах.
Педагоги та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості також активно організувалися та не тільки в закладі, але й взяли участь у регіональному дитячому фестивалі колядок та щедрівок «Ой, радуйся, земле», який проходив 14 січня о 15.00 годині у залі початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Кузнецовська дитяча музична школа».
Фестиваль проводиться з метою відродження, збереження та розвитку української національної культури та багаторічної духовної спадщини нашого краю; популяризації самобутніх зразків української народної творчості та зимових календарно-обрядових пісень.
До участі у фестивалі було залучено 48 учасників гуртків та творчих об’єднань: «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна, народної творчості «Бабусина сакрбничка», керівник Волчаниця катерина Василівна, «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна, «Основи дизайну», керівник Сачук Ала Костянтинівна, образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», Павлусь Богдан Сергійович, образотворчої студії «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович. І, звичайно, хочеться відмітити належну художньо-виконавську майстерність вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна. Учасники продемонстрували всім присутнім невеличку частинку вертепної драми «З Різдвом Христовим!», показавши своїми віншуваннями різдвяне народознавче свято, яким і розпочався фестиваль дитячих колективів міста для жителів, гостей міста та регіону. І на закінчення виступу хлопці-посівальники із позитивним настроєм, вітаннями із Новим роком, побажаннями посіяли всім глядачам із сцени.
За участь у ІІІ-му регіональний фестиваль колядок та щедрівок «Ой, радуйся, земле» Анощенко Сергій Іванович, міський голова нагородив колектив Будинку дитячої та юнацької творчості дипломом за участь у ІІІ регіональному фестивалі колядок і щедрівок «Ой, радуйся,земле», а також солодощами та пам’ятними сувенірами.
Вітаємо батьків, вихованців та колектив Будинку дитячої та юнацької творчості із різдвяними святами. Бажаємо, щоб різдвяна добра казка дарувала тепло й ласку. Нехай 2017 рік принесе всім щастя, радість і добро. І нарешті в Україні настане мир та спокій, якого люди так хочуть. Всіх із святами.
ЗАСІДАННЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ «ВАТРА»

19 січня 2017

19 січня 2017 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулось засідання лідерів учнівського самоврядування міської ради старшокласників «Ватра» з теми: «Моя особистість – якою їй бути в сучасній Україні? День Соборності України – джерело надії, спокою, сподівань на краще життя».
– Ми не завжди уявляємо собі, яким багатством кожен із нас володіє, ми не завжди його помічаємо, цінуємо. Але воно закладене в кожному із нас. Ми можемо довго говорити, вгадувати. Але, подивіться будь ласка на екран. Ви здогадалися, що я маю на увазі? Це талант, успіх, який живе у кожній особистості. Склалося так, що ми більше знаємо про навколишній світ, ніж про себе. Ваші особисті здібності, таланти, почуття залишаються часто таємницею. А незнання себе, невміння управляти собою призводить до помилок. Ваші роки – це той корисно-продуктивний час, коли ви маєте змогу відкривати, активно вдосконалювати самих себе, – такими словами розпочала засідання Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи.
Лідерами дуже активно обговорювалась дана тема засідання. Кожен мав змогу проаналізувати себе як особистість, свої погляди та напрацювання в сучасній, незалежній Україні. А також взяти участь у проведенні вправи «Я-особистість». За підсумками даної вправи, можна сказати, що кожний лідер хоче гарного життя у своїй країні, кожен любить її, поважає її і бореться за її незалежність і волю.
Далі лідери учнівського самоврядування зайнялися розвитком своїх творчих здібностей, роблячи акцент на синтезі, використовуючи комбінаторні ігри. Дослідники творчого мислення вважають здібність до синтезу однією з найбільш важливих здібностей в творчості. Також вважається, що за синтез відповідає права півкуля головного мозку. Для цього лідери об’єднували різні речі і поняття з різних місць. В результаті проведених творчих завдань лідерами створювався новий продукт, професії,інструменти, телепередачі, види відпочинку і багато ще іншого.
Матвійчук Анна, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра», голова центру «Всезнайка» Кузнецовської гімназії ознайомила всіх лідерів із планом заходів на ІІ семестр 2016-2017 навчального року. Було звернуто увагу на проведення заходів з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в загальноосвітніх закладах та Будинку дитячої та юнацької творчості.
Лехкобит Діана, голова центру «Відкриті долоньки» ознайомила із проведенням міської акції «Візьмемось за руки» під гаслом «Тільки разом збережемо незалежність», яка буде проходити на пішохідному мості через річку Стир о 12.00 годині та закликала лідерів учнівського самоврядування взяти активну участь у даному заході.
Лідерами учнівського самоврядування здійснена підготовка до зустрічі з Корень Оленою Миколаївною, начальником управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.
І на закінчення засідання були подаровані пам’ятки «Моя особистість – якою їй бути в сучасній Україні? за підсумками проведення заходу.

ЩОБ РОЗГЛЕДІТИ ДУШУ ДИТИНИ

21 січня 2017

Малювання – одне з найулюбленіших дитячих занять. Часто-густо саме завдяки цьому вмінню дитина має можливість висловити власні почуття, емоції, описати побачене й почуте. А колір і форма стають тут у неабиякій нагоді.
Саме у малюнках, переконана керівник гуртка декоративного розпису «Джерело» Коваленас Надія Вікторівна, розкриваються особистість дитини, її уява, емоції, вміння та наполегливість.
Глибше заглянути у дитячі душі, зрозуміти як багато і наполегливо працюють дитячі ручки на заняттях гуртка та чого навчилися допомагають традиційні конкурси дитячих малюнків.
Темою однієї із таких форм роботи стало дитяче образотворче осмислення однієї з найулюбленіших тваринок – коника.
Всі бажаючі вихованці гуртка декоративного розпису змогли взяти участь у даному внутрішньому конкурсі. Переможців визначали не менш демократично: голосували за найкращий малюнок кольоровими наліпками. Ті дитячі роботи, які здобули більшість і стали переможцями.
А от що стосується самих робіт, то, попри здавалося б звичайне завдання – намалювати коника – емоційній, технічній та кольоровій палітрі дитячих робіт не було меж.
Як результат, маємо наступних призерів –
У категорії 4-5 років переможцями стали:
Кремінець Марія – І місце;
Савченко Поліна – ІІ місце;
Дмитренко Даня та Вакуліч Мілана – ІІІ місце.
У категорії 7-8 років:
Тимофіїв Софія та Ірина – І місце;
Сопронюк Марія – ІІ місце;
Базелюк Соломія – ІІІ місце.
Малюнок дає дитині можливість висловити те/так, чого він поки ще не може зрозуміти і висловити словами. Малюнок – це мистецтво, якому вчать та допомагають користуватися на заняттях гуртка декоративного розпису «Джерело». Тут діти відчувають себе справжніми творцями прекрасного, відчувають повну, нічим не обмежену свободу творчості.
22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

21 січня 2017

Після завершення новорічно-різдвяних свят, 22 січня всі українці відзначають День Соборності України. 22 січня 1919 року дві суверені українські держави – Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об’єдналися в самостійну соборну державу. На Софійському майдані в Києві був проголошений Акт Злуки. А проведена акція 1919 року залишила історичний слід українського народу. Два слова, які постійно нам про це нагадують – незалежна, соборна.Протягом цих років ми боремось за нашу державу, а День Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності наша сила, терпіння, а також велика боротьба, саме сьогодні, за нашу Україну. Ми є українцями, а українці не дадуть просто так розділити нашу країну. І прийде такий день, коли наші українські воїни, які там на Донбасі захищають нашу рідну землю подолають сепаратистів і нарешті на нашій Україні настане Мир та Спокій.
Вихованці гуртків та творчих об’єднань в цьому впевнені і надіються, що в нашій Україні всі діти будуть жити щасливо та в мирі. З метою відзначення по всій Україні Дня Соборності та виховання ціннісних ставлень до суспільства та держави, до історичних надбань рідного краю керівники гуртків спільно із вихованцями проводять виховні бесіди, години спілкування, виставки, обговорення, читають вірші та переглядають історичні матеріали про День Соборності України.
Саме 19-20 січня в гуртках «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна, літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна, декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна, «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна, вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна були проведені заходи з використанням різноманітних форм та методів роботи:
19 січня – виховний захід «Співаємо славу тій події і тепер» – студія вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
19 січня – година спілкування «Моя єдина Україна» – вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
19 січня – відбулось засідання міської ради лідерів учнівського самоврядування «Ватра» з теми: «Моя особистість – якою їй бути в сучасній Україні? День Соборності України – джерело надії, спокою, сподівань на краще життя».
20 січня – обговорення теми «На шляху до Свободи та Незалежності» – вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
19-20 січня – виставка творчих робіт «Україна – це ми», керівники гуртків декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
20 січня – пізнавальна вікторина «Сторінками життя» – вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна.
–День Соборності України – джерело надії, спокою, сподівань на краще життя. Нехай ціннісні ставлення до держави, до історичних та культурних надбань рідного краю українці примножують та гордяться, що живуть, працюють, відпочивають,творять в єдиній, соборній, незалежній УКРАЇНІ, – Вероніка Водько, член центру «Дзвін» міської рди старшокласників «ватра» Будинку дитячої та юнацької творчості.
АКЦІЯ «ВІЗЬМЕМОСЬ ЗА РУКИ»

23 січня 2017

22 січня 2017 року о 12 годині на пішохідному мосту через річку Стир відбулася акція «Візьмемось за руки» під гаслом «Тільки разом збережемо незалежність».
У даному заході взяли активну участь лідери учнівського самоврядування міської ради старшокласників «Ватра», координатор Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
Всі учасники, які взяли активну участь у акції «Візьмемось за руки» утворили «живий» ланцюг єдності на пішохідному мосту через річку «Стир».
Учнівська молодь тримала у руках Прапори України, ще раз доводячи, що у кожного у серці живуть ціннісні ставлення до держави, до суспільства, до історичних надбань рідного краю. І як, стоячи на мосту, дивлячись на небо, на наше місто, не гордитися тим, що ми українці. А ще всі разом виконали гімн України, який лунав з піднесенням та з великими емоціями слави, долі, сили, духу нашої України. Після закінчення акції всі фотографувались, спілкувались та з великим піднесенням патріотизму розійшлися по домівках.
– Хто як не ми, учнівська молодь нашого міста, буде проявляти свою активність саме в таких важливих для країни заходах, як День Соборності України», який є першим у низці свят загальнонаціонального масштабу, які відзначатимуться на державному рівні упродовж року. У 2017 році виповнюється 98-ма річниця згаданої знаменної події, – Оксана Бартосевич, член центру «Скарбничка» ЗОШ № 5 міської ради старшокласників «Ватра
25 СІЧНЯ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КРАВЧУК ЯНИ ВІТАЛІЇВНИ, КЕРІВНИКА ГУРТКА БІСЕРОПЛЕТІННЯ «ФАНТАЗІЯ»

25 сінч 2017

Із днем щасливим, незабутнім,
Бажаєм щастя у майбутнім.
Щоб там де Ви, пісні і сміх,
Солодкі сни, медовий спів.
І в день народження й завжди,
Щоб доля поряд там де Ви.
З повагою та найкращими побажаннями вихованці гуртка бісероплетіння «Фантазія» та колектив Будинку дитячої та юнацької творчості.
ГУМАНІТАРНИЙ КОНКУРС «КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ»

27 січня 2017

25 січня в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся гуманітарний конкурс «Космічні фантазії».

Серед конкурсних робіт кращими визнані у номінації:

Література та журналістика:

«Тлумачення філософських уявлень людства щодо виникнення та еволюції Землі та Всесвіту» – Пашко Вікторія, вихованка гуртка «Флорай», керівник Решетицька Анна Петрівна.
«У космічному просторі» – Легка Вероніка, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
«Знавці Космосу» – Легка Вероніка, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
«Оповідання з помилками» – Легка Вероніка, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
«Уявлення людства щодо виникнення та еволюції Землі та Всесвіту» – Пампушик Христина, вихованка гуртка «Вчимо англійську», керівник Александрович Яна Олександрівна.
Образотворче мистецтво:

«ДивоКосмос» – Ігнатюк Анастасія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
«Космічний вибух» – Марчук Олександр, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
«Фантастичні космічні квіти» – Коваленас Дарина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
«Космічна подорож» – Майданець Мілана, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

Декоративно-ужиткове мистецтво:

«У пошуках космічного життя» – Верешко Анна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.
«Космічний прибулець» – Пришляк Софія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
Космічна прикраса» – Панченко Зоя, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
«Космічний бульборик» – Легка Вероніка, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
«Мій перший політ у Космос» – Свідрик Ярина, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
«Космічний годинник» – Мороз Юлія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
Настільна гра «Подорож у Космос» – Ювковецька Богданна, вихованка гуртка англійської мови, керівник Вітартас Людмила Володимирівна.

Всі роботи направлені для участі в обласному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії», який організовує та проводить Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді .

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

27 січня 2017

Вихованці гуртка “Історичне краєзнавство”провели виховну годину “Давно це було”, приурочену Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня. Метою цієї виховної години було розповісти про сумну пам’ятну дату в історії нашої держави, а також проведення активної просвітницької роботи та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.
Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву – Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини – НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
Міжнародне співтовариство “беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце”, – йдеться в тексті резолюції. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…
ПСИХОЛОГІЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ ЕКСКУРСІЇ

28 січня 2017

Особливої актуальності в організації сучасного навчально-виховного процесу набуває питання співпраці позашкільного закладу, сім’ї та громадськості. При цьому робота проводиться з метою реалізації спільної мети – формування гармонійно-розвинутої, високоосвіченої, соціально-активної і національно свідомої особистості.
Одним із популярних напрямів роботи у позашкільному навчальному закладі є професіографічна екскурсія – одна із форм профорієнтаційної роботи, яка дає можливість учнівській молоді побачити внутрішній зміст професії, отримати інформацію із першоджерел, поспілкуватися як і з професіоналами своєї справи, так і з потенційними роботодавцями.
Профорієнтаційна екскурсія – активно використовувана форма роботи і в Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Рівненської області. При плануванні роботи гуртка «Основи журналістики» в рамках програми з допрофесійної підготовки така форма роботи зарекомендувала себе як оптимальна система допрофесійного навчання, орієнтована на індивідуалізацію навчання та соціалізацію вихованців з урахуванням реальних їх потреб. Крім цього, вона забезпечує розвиток навчально-технічної бази для супроводу профільного навчання.
У навчально-виховному процесі Будинку дитячої та юнацької творчості існує необхідність розробки та проведення екскурсій нового типу – професіографічних профорієнтаційних, під час яких вихованці не лише спостерігають за трудовим процесом, а й вивчають основне значення професійної діяльності.
При цьому переслідуються такі завдання як: ознайомлення вихованців з особливостями професії; розкриття психологічної структури професії; аналіз власних можливостей в цій діяльності; створення сприятливої основи для аналізу інших професій.
В основу розробки змісту профорієнтаційної екскурсії гурток «Основи журналістики» покладена професіограма конкретної професійної діяльності.
Професіограма – це визначена сукупність інформації про певну спеціальність і систему вимог, що висуваються до людини.
Аналізуючи конкретну професійну діяльність під час екскурсії на радіо, телебачення, прес-центр, інтернет ресурс, важливо звернути увагу на ті якості особистості, що вимагають найбільшого навантаження, а також на ті, які перешкоджають діяльності в цій сфері. Вихованці засвоюють, що ця інформація є важливою під час аналізу професії.
За роки функціонування гуртка «Основи журналістики», його вихованці побували у редакціях місцевих ЗМІ, на радіо, телебаченні та в редакції газети ВП РАЕС, познайомилися з журналістською кухнею Рівного (Видавничий дім ОГО, Рівненська обласна державна телерадіокомпанія тощо).
Перед проведенням такої екскурсії, як і перед іншими формами профінформаційної роботи, керівник гуртка ставить завдання: навчити вихованців самостійно аналізувати професію. Успішне вирішення цієї проблеми сприяє розвитку активної пізнавальної діяльності. Особливе місце при цьому відіграє пошуковий метод одержання інформації, створення проблемної установки протягом підготовки до екскурсії. Якщо це методичне завдання буде вирішене правильно, то діти одержать від екскурсовода не готову вичерпну інформацію про професію, а матеріал, призначений для аналізу. Засвоюючи його, вони розвиватимуть уміння самостійно аналізувати професійну діяльність.
ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня 2017

У п’ятницю, 27 січня, вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна) провели виховний захід, приурочений подіям під Крутами: вшанування пам’яті юнаків, які героїчно загинули у бою 29 січня 1918 року, ставши на захист Вітчизни.
Метою виховної години було формування в учнівської молоді почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого; формування й розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу однолітків; формування інтересу до літератури про бій під Крутами.
Під час заходу, над сценарієм якого вихованці гуртка виявили бажання попрацювати особисто була згадана хронологія подій, використані відеоматеріали («Невідома Україна», фільм 91 «Лист без конверта»).
Інформаційна довідка
(до 93 річниці бою під Крутами)
29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин. Бойовий наказ наша молодь виконала.
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.
Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.
ПОЗАШКІЛЬНИКИ ПРОВЕЛИ ІНТЕРАКТИВНІ ТРЕНІНГИ З НАВЧАННЯ ЖИТТЄВИХ НАВИЧОК

2 лютого 2017

Національне та громадське виховання дітей на засадах колективізму насамперед покликане сприяти вихованню самоповаги та довіри, запобігання виникнення в середовищі собі подібних непорозумінь та суперечностей, здобуття вмінь і навичок, що стануть в нагоді в майбутньому.

Керівник гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Лопуга Наталія Феодосіївна долучилася до заходів в рамках проекту «Вікривай Україну». Педагог на запрошення команди «Демос» ЗНЗ № 3 м. Вараш провела для учнів 6-7 класів комплекс інтерактивних тренінгів, використання яких сприятиме формуванню різноманітних соціальних навичок, що допоможуть їх учасникам осягнути мистецтво успішно жити в мирі та злагоді з собою та іншими. Тема тренінгу: «Кожен хоче більше дізнатися про себе, про свої риси: намагайся бути кращим».
Тренінги, переконана Лопуга Н.Ф., захопили дітей, пробудили у них інтерес та мотивацію, показали можливість і прагнення їх учасників до самостійного мислення та дій.
Захід пройшов за кількома формами. Після знайомства, учасники окреслили конкретні правила для своєї групи. Потім провели ряд цікавих та пізнавальних вправ: «Не все так просто», «Хрестики і нолики», «Контраргумент», «Ведуча рука», «Самопрезентація», «Активна релаксація», «Моя майбутня самореалізація» тощо.
На закінчення зустрічі всі учасники подарували одне одному усмішки та обмінялися добрими словами. Якщо не кожен, то переконлива більшість із них зробила висновки, що в сучасному молодіжному середовищі вкрай необхідно працювати над створенням комплексних проектів, у яких процес навчання був би підтриманий системою виховної роботи і активною діяльністю щодо організації дозвілля школярів та учнівської молоді.
Підсумовуючи, варто зауважити, що подібні заходи створюють сприятливі умови для ефективного міжособистісного спілкування в групі, закріплюють навички самоаналізу, сприяння саморозкриття. А проведення різних вправ, ігор, творчих завдань, сприяє зосередженню уваги, активізації думки, презентації формули гарного настрою, що повинна переважати в повсякденному житті.
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ ШКОЛИ УПРАВЛІНСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ДЛЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

2 лютого 2017

31 січня 2017 року у Рівненському міському Палаці дітей та молоді проведено засідання обласної школи управлінської майстерності для лідерів учнівського самоврядування Рівненщини з теми: «Сучасні мас-медіа для сучасних учнівських громад».

У даному заході взяли активну участь Антон Прокопчук, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра», учень 10 класу ЗОШ № 1 та Олена Стадник, координатор міської ради старшокласників «Ватра», заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості.
Лідери мали змогу побувати у справжньому медіасередовищі, а саме відвідати пізнавальну екскурсію на Рівненську державну телекомпанію РТК «РТБ». Роман Шавуляк, спікер-журналіст, педагог Школи професійної журналістики Рівненського ПДМ познайомив всіх учасників із роботою журналістів, операторів та інших працівників, які кожного дня працюють перед телекамерою, щоб зміст програм був насиченим, змістовним та задовольнив всіх, хто зацікавлений трансляцією передач на Рівненській державній телекомпанії РТК «РТБ». Була надзвичайно жива розмова із професійним журналістом. Роман Шавуляк у своїй розповіді надавав змогу лідерам побувати у ролі виступаючих в яких було взято інтерв’ю. Після проведеного майстер-класу лідери та координатори побували в тих місцях, де проходять зйомки телепередач та мали змогу побути на місці ведучих новин. Було зроблено багато фотознімків.
Вийшовши із Рівненської державної телекомпанії РТК «РТБ» всі лідери та координатори організовано пішли на обід, щоб підкріпитися, тому що попереду було багато командної роботи. А саме, лідери мали змогу взяти активну участь у проведенні майстер-класу на тему «Організація та успішна діяльність відео-блогу «з нуля» на прикладі діяльності команди юнацько-молодіжного відео-блогу «PDM Leaks», керівником школи інформатики Марією Наумчук, який відбувався на базі Рівненського Палацу дітей та молоді.
Зі слів Антона Прокопчука:
-Я дуже задоволений такою поїздкою. Проведені майстер-класи мені сподобались. Я отримав багато цікавої інформації. Переконався у своїх здібностях та можливостях створювати відео-блоги, працювати у команді. І найголовніше – отримав позитив емоцій від побаченого та збагатився досвідом роботи учнів міста Рівне. Скажу відверто, не хотілося їхати додому, наскільки всі здружилися за сім годин спільної роботи».
По закінченню відбулась нарада координаторів учнівського самоврядування, на якій Ангеліна Ровкач, головний спеціаліст управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, координатор діяльності обласної ради старшокласників презентувала технологію Хакатон. Це новий вид організації активного дозвілля підлітків середнього та старшого шкільного віку, який відволікає від комп’ютерної залежності.
Дякую Антону Прокопчуку, учню 10-А класу ЗОШ № 1 за участь у засіданні обласної школи управлінської майстерності, який долучився до командної роботи, активно приймав участь у проведених заходах впродовж дня.
Олена Стадник, координатор міської ради старшокласників «Ватра»

ЮНІ ТУРИСТИ ЗДІЙСНИЛИ ОДНОДЕННИЙ ПОХІД

4 лютого 2017

Заняття туризмом – це перша сходинка стати людиною сміливою та допитливою. Адже туризм, кажуть дорослі, це не тільки фізичний розвиток, бадьорість і працездатність, а й відмінний засіб виховати у собі цілеспрямованість, зібраність, прагнення до пізнання.
У суботу, ми, вихованці туристичного гуртка «Мандри» на чолі з керівником гуртка Федчуком Юрієм Анатолійовичем, здійснили одноденний похід на гору Хомецька.
Провели цей чудовий зимовий день пізнавально та корисно, отримавши масу задоволень та дізнавшись безліч цікавої інформації. Ми вчилися правильно та ефективно розводити вогнище в зимову пору року, дізналися як безпечно для природи спостерігати за навколишнім середовищем, та й просто ближче познайомилися одне з одним.
А ще керівник гуртка Федчук Юрій Анатолійович розповів нам про історію гори Хомецька та її околиць. Почутим мені хочеться поділитися й з іншими. Так от, як виявилося, територія по той бік річки Стир була театром бойових дій під час Першої світової війни. У 1916 році між селами Вараш та Костюхнівка відбулась найбільша сутичка у ході так званого Брусиловського (Луцького) прориву. Під час битви російські війська атакували польських легіонерів австро-угорської армії. В результаті кількаденних боїв росіянам вдалося прорвати фронт та відкинути поляків вбік Маневич, а згодом до Ковеля.
Як нам також стало відомо, гора Хомецька має другу назву – гора Брусилова і все через те, що на ній побував генерал-ад’ютант Олексій Брусилов, який використав гору в якості спостережного пункту.
Після проведеної нашим керівником невеличкого уроку історії рідного краю, ми весело покаталися на санках та лижах, скейтах, а закінчили наш насичений подіями та емоціями день поїданням смачного шашлику.
Похід усім сподобався, залишивши позитивні емоції, та згуртував колектив.
Рижий Серафим, вихованець туристичного гуртка «Мандри»
Слово керівника гуртка, Федчука Юрія Анатолійовича:
– Значення подібних походів та дитячого туризму в цілому важко переоцінити. По-перше, це отримання знань про навколишній світ (природні та історичні особливості місцевості, корисні копалини, назви рослин та тварин тощо), по-друге, позитивний вплив на організм вихованців, як от: загартування, розвиток фізичних якостей, задоволення потреби в рухах, покращення роботи організму, настрою, самопочуття, набуття навичок похідного життя. Не треба забувати і про збагачення словникового запасу туристичною термінологією тощо. Усе це в комплексі позитивно впливає на здоров’я дітей та їх усебічний розвиток.
6 ЛЮТОГО ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЗАЙКО МАРИНА ЮРІЇВНА

6 лютого 2017

Хай щастя сонцем усміхається,
І життя сповнює теплом,
Усе омріяне збувається,
Й дорога стелиться добром.
Хай життя буде незвичним,
Щастя – безкінечним,
Хай кохання буде вічним,
Ніжним та сердечним!
З повагою та найщирішими побажаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості.

Спортивно-пізнавальний захід «Фізичне здоров’я людини – складова успіху»

6 лютого 2017

З метою формування ціннісного ставлення до себе, свого здоров’я, а також виховання у вихованців культури здоров’я як складової загальної культури людини 02 лютого в гуртку «Краса здоров’я», керівник Момотюк Олеся Михайлівна відбувся спортивно-пізнавальний захід «Фізичне здоров’я людини – запорука успіху».

– Оскільки, майбутнє кожної держави це її молодь, то ми з вами сьогодні стверджуємо вголос, що здорова молодь – запорука успіху нашої країни, її розвитку, становленні та благополуччя. Сьогодні у кожному навчальному закладі активно підтримують здоровий спосіб життя через проведення виховних заходів, спортивних змагань, виступів агітбригад. Тож недарма зміст програми пронизує тема краси і здоров’я людини, – розпочала захід Олеся Михайлівна, керівник гуртка «Краса здоров’я».
У гуртку «Краса здоров’я» вихованці віком від 14 до 18 років мають змогу фізично загартовуватись через проведення спортивно-оздоровчих занять, які є важливими для фізичного розвитку кожної дитини. Тому, вихованці гуртка спільно із керівником розповідали та показували на практиці як шляхом тренувань покращується моторика, розвиваються м’язи, загартовуються вольові якості, а головне, що такі проведені заняття стимулюють вихованців до занять фізичною культурою.

На даному заході присутніми були вихованці гуртків «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна та члени агітбригади «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна, які мали змогу практично оволодіти технікою тренажерних вправ та навчитися правильно доглядати за тілом, обговорювали спільно сюжети з теми: «В чому здоров’я і щастя секрети!».

Підсумувавши активні дискусії щодо даного питання вихованці спільно із керівниками гуртків прийшли до висновків, що у цьому житті, чи бути здоровим вирішує сама людина.

Бути здоровим чи ні – твій вибір. ЗРОБИ ЙОГО!

Ми обираємо ЖИТТЯ!

Ми обираємо МУЗИКУ!

Ми обираємо СПОРТ!

Ми обираємо КРАСУ ЗДОРОВ’Я!

Заняття в гуртку «Краса здоров’я» є одним із ефективних методів щодо залучення дітей до здорового способу життя.

ТУРНІР КРАСНОМОВЦІВ « У КАЗКОВОМУ СВІТІ МОВИ»

7 лютого 2017

7 лютого в літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край» проведено турнір красномовців «У казковому світі мови». Основну увагу було звернуто на читання Шевченківської поезії юними поетами.

Учасниками даного турніру стали: Максим Федорук, Анастасія Сєдова, Дарина Ладошко, Влад Леус, Назар Мітряхін, Олександр Сніжко, Наталія Валівоць, Єва Ковальчук, Рома Бучко, Софія Малиневська, Тетяна Рибчинчук, Варвара Тепла, Аліна Левкова, Яна Рудь, Марія Воронюк, Маргарита Конюхова, Діана Бушура. Читали поезію про патріотів – героїв, які захищають наші землі від ворогів, природу, родину. І в підсумковому слові Тетяни Михайлівни прозвучало слово ДОБРО, тому що вихованці готуються провести День спонтанного прояву доброти, який буде проходити 17-го лютого.
Мельник Тетяна Михайлівна, керівник гуртка-методист, постійно сприяє розвитку творчих здібностей вихованців, розвитку багатства мови, сценічної культури та розвитку літературного смаку у кожної дитини. Це все ми можемо бачити та відчути відвідуючи виховні заходи вихованців літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», які проходять на протязі навчального року і мають виховне значення.

Ми переконуємося кожного разу, коли є присутніми на таких заходах, що наші діти допомагають нам дорослим усвідомити вплив ціннісних ставлень до історії рідного краю, до мистецтва, до природи та до власного «Я».

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ ДИТИНИ
7 лютого 2017

Права людини починаються з прав дитини. Захист прав дитини є одним із найважливіших, адже ставлення до дітей, рівень їхньої безпеки та захищеності у державі, стан їхнього всебічного розвитку є одним із показників цивілізованості та гуманності суспільства.
Порушення прав дитини в Україні досить часте явище. Права дитини можуть бути порушені батьками, опікунами, однолітками, які часто знущаються один над одним.
ГО «Ла Страда-Україна» розробила для розміщення на сайтах навчальних закладів, органів та установ освіти і науки інформаційні банери з питань убезпечення потрапляння в ситуацію торгівлі людьми шляхом поширення інформації про роботу Національної дитячої гарячої лінії та Національної гарячої лінії, з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації.
З інформаційними матеріалами щодо захисту прав дітей, протидії насильству в сім’ї можна більш детально ознайомитися та використовувати в роботі за посиланнями:
http://la-strada.org.ua,
http://la-strada.org.ua/ucp_mod_library_showcategory_41.html,
http://la-strada.org.ua/ucp_mod_library_showcategory_26.html.
На сучасному етапі розвитку для України першочерговим завданням є створення необхідної інформаційної бази щодо виховання дітей, яка б повною мірою відповідала міжнародним вимогам і забезпечувала реалізацію прав кожної дитини та передбачала механізм захисту цих прав у випадку їх порушення.
ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ

11 лютого 2017

З 06 по 08 лютого 2017 року в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся внутрішній конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Здається, сама тема конкурсу вже говорить про те, що вихованці мають зобразити у своїх малюнках. Але при спілкуванні з учасниками заходу не все так було і просто. Відповідно умов конкурсу роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо. І, щоб виконати відповідно умов конкурсу малюнок потрібно багато прочитати необхідної літератури за тематикою охорони праці та промислової безпеки.
Більшість учасників виконували свої малюнки у лісовому господарстві та енергетичній промисловості. Про це говорить те, що біля нашого міста розташована Рівненська АЕС та навколо знаходяться лісові господарства сільських місцевостей.
Для участі в обласному конкурсі були відібрані роботи вихованців гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович, а саме:
Енергетична промисловість:
«Будь обережним завжди, щоб не трапилось біди! – Мордас Владислав Петрович, 6 клас.
Лісове господарство:
«Праця в лісовому господарстві дуже небезпечна. Дотримуйтесь правил охорони праці!» – Марчук Олександр Олегович, 5 клас.
Бажаємо нашим учасникам обласного конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» творчих досягнень та успіхів.

ВИСТУП АГІТБРИГАДИ «ШАНС» У МІСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ УЧНІВСЬКИХ АГІТБРИГАД «МИ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

11 лютого 2017

09 лютого 2017 року на базі загальноосвітньої школи № 3 був проведений міський фестиваль-конкурс учнівських агітбригад «Ми – проти насильства». Організатором заходу було управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Міський фестиваль-конкурс учнівських агітбригад проводився з метою запобігання проявів насильства серед дітей, формування в дитячому середовищі позитивного іміджу простору без насильства, виявлення та підтримка талановитої молоді.
Завданнями фестивалю-конкурсу було активізація учнівського руху проти насильства в дитячому середовищі; популяризація технологій навчання за методом «рівний-рівному» щодо формування навичок належного співіснування серед підлітків; виявлення, обмін і розповсюдження кращого досвіду з профілактики запобігання проявів насилля серед дітей засобами мистецтва, використовуючи їх вокальні, хореографічні, художньо-спортивні та інші здібності.

Команду із семи осіб віком від десяти до сімнадцяти років від Будинку дитячої та юнацької творчості представляли учасники агітбригади «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна. Це Веремійчук Ілля, Романчук Іван, Матвійчук Анна, Козодой Тарас, Корнійчук Ольга, Лук’янова Валерія, Пилипчук Михайло. Темі виступу передувало гасло «У світі без насильства ми хочемо жити». Проблема виступу відображена у трагічній, художній, спортивній, образній формах виконання.

За результатами роботи журі міського фестивалю-конкурсу учнівських агітбригад «Ми-проти насильства» команда «Шанс» отримала ІІ місце та нагороджена грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Від служби у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради нагороджена подарунком-рамкою, для фотографій.

Вітаємо учасників команди «Шанс» Веремійчука Іллю, Романчука Івана, Матвійчук Анну, Козодой Тараса, Корнійчук Ольга, Лук’янову Валерію, Пилипчука Михайла та керівника команди Романчук Світлану Володимирівну із зайнятим ІІ місцем у міському фестивалі-конкурсі учнівських агітбригад «Ми-проти насильства». Бажаємо і надалі працювати над формуванням позитивного іміджу простору без насильств серед учнівських колективів.

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ «ВАТРА»

11 лютого 2017

Щомісяця лідери центрів «Булава» ЗОШ № 1, «Відкриті долоньки» ЗОШ № 2, «Дозвілля» ЗОШ № 3, «Здоров’я» ЗОШ № 4, «Скарбничка» ЗОШ № 5, «Всезнайка» Гімназія» та «Дзвін» Будинку дитячої та юнацької творчості збираються разом попрацювати в команді та поділитися своїми напрацюваннями.
10 лютого 2017 року о 16.00 годині в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося чергове засідання голів, заступників центрів міської ради старшокласників «Ватра». Приємно було бачити Діану Лехкобит, Аліну Коханець, Анжелу Воловник, Антона Прокопчука, Юлію Пришко, Лозовик Владу, Матвійчук Анну, Мацієвську Софію, Пашко Ангеліну, Лук’яневич Надію, Хондоку Ілону, Водько Вероніку, Секиду Ірину.
Метою проведення засідання міської ради старшокласників «Ватра» було формування усвідомленого розуміння лідерами поняття «життя», його унікальності, цінності, значущості для кожної особистості; визначення свого місця в ньому.
Актив лідерів учнівського самоврядування запросив на засідання Лопугу Наталію Феодосіївну, яка запропонувала всім лідерам поговорити про найвищу цінність сучасного світу – людське життя. За допомогою практичних вправ та ігор лідери визначали найголовніші життєві цінності: здоров’я, освіту, роботу, відпочинок, творчість.
Але в підсумковій частині Лозовик Влада, лідер центру «Скарбничка» ЗОШ № 5 звернулась до всіх лідерів із своїми поглядами на життя.
Зі слів Влади Лозовик:
– Я вважаю, що велика цінність, яку дає саме дітям та учнівській молоді, це активне, гарне,яскраве дозвілля. Нам даються великі можливості реалізувати себе як особистість через організацію та проведення заходів, акцій, тематичних конкурсів. І це все яскраві моменти нашого шкільного та позашкільного життя. Давайте згадаємо, що було вчора. Ми дуже гарно провели свій вільний від навчання час, взявши участь у міському фестивалі-конкурсі учнівських агітбригад «Ми – проти насильства», який відбувався в ЗОШ № 3. Ми всі з вами отримали масу задоволення від виступів, поспілкувалися, мали змогу зробити фото та отримати результат від виконаної роботи. І тому, на нас покладається велика відповідальність – організовувати та проводити побільше заходів, щоб залучити побільше учнівської молоді нашого міста. А це нас буде згуртовувати та вчити дружньо працювати в команді.
Далі розмова йшла про участь лідерів центрів загальноосвітніх шкіл міста у дозвіллєвих та благодійних проектах, здійснення колективної екскурсії по місцях рідного краю.
Наступне засідання лідерів учнівського самоврядування міської ради старшокласників «Ватра» відбудеться 14 березня 2017 року о 16.00 годині.
КОНКУРСНА ПРОГРАМА ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА «ЛЮБІТЬ ЛЮБОВ, Я ВАС БЛАГАЮ» !

14 лютого 2017

З метою розвитку творчих здібностей учнівської молоді, їх естетичних смаків, виховання прагнення краще пізнати один одного, формування дружніх стосунків в колективі, ціннісних ставлень до себе та до однолітків 13 лютого 2017 року в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулась конкурсна програма до Дня святого Валентина «Любіть любов, я вас благаю!».
Організаторами та підготовкою даного заходу займались вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна. Щирі вітання, інтерв’ю із глядачами, представлення конкурсантів, цікаві та веселі конкурси для учасників та глядачів дарували ведучі Ротарь Валерія, Баранік Максим.
Для участі у конкурсній програмі були запрошені вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
А тепер розповімо саме про історію Дня святого Валентина. У Європі День святого Валентина почали святкувати з XIII століття. Витоки цього свята сягають давніх часів. Валентин був християнсь¬ким єпископом. Він народився у III столітті нашої ери в місті Терні Римської імперії. Всупереч наказу римського імператора Юлія Клавдія II, який не доз¬воляв солдатам імперських легіонів одружуватися, Валентин таємно вінчав легіо¬нерів, за що і був ув’язнений. Коли він сидів у в’язниці, то закохався у сліпу доньку свого ката і вилікував її. Кажуть, що все було навпаки: наглядач попросив Валентина виліку¬вати свою доньку, а та закохалася в священика. Перед стратою він залишив їй записку на прощання і підписався: «Твій Валентин» (звідси і «валентинки» на День закоханих). Дата страти святого Валентина- 14 лютого-співпала з римським святкуванням на честь Юнони-богині кохання. Цей день у Римі вважався початком весни. Вже дещо пізніше Вален¬тин був канонізований і зарахований до лику святих. З тих пір всі закохані вважа¬ють його своїм захисником. Сьогодні День святого Валентина вийшов далеко за рамки суто католицького свята і став найулюбленішим святом у багатьох народів.
Тож у переддень Дня святого Валентина за високе звання «Найспритніша пара» в Будинку дитячої та юнацької творчості змагались:
Під першим номером – Козюк Тетяна та Петрушко Дмитро.
Під другим номером – Водько Олександра та Шабета Станіслав.
Під третім номером – Погуляник Іванна та Козодой Тарас.
Під четвертим номером – Клим Яна та Мельник Микола.
Оцінювали конкурсні завдання журі у складі: Момотюк Олеся Михайлівна, керівник гуртка «Краса здоровя», голова журі, Мельник Аркадій Миколайович, керівник студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», Кравчук Яна Віталіївна, керівник гуртка бісероплетіння «Фантазія», Столярук Тетяна Олександрівна, керівник гуртка «Юні орнітологи», члени журі.
Кожен конкурс оцінювався за п’ятибальною системою.
Перший конкурс – «Зрозумій мене без слів».
Другий конкурс – «Ваші дії».
Третій конкурс – «Знайди мене».
Четвертий конкурс – «Танець пари».
Пятий конкурс – «Запам’ятай мене».
Конкурси показали, що наші пари добре уміють знаходити вихід із будь-якої ситуації, спілкуватись та ділитись своїми думками з глядачами про кохання.
– Наші пари сьогодні довели, що кохати-це значить творити кохання. Тож творіть його, ідіть назустріч йому і ви зустрінете його, як дивовиж¬ну казку, як чарівну пісню, яка зробить ваші найпотаємніші бажання реальністю, – такими словами підсумувала проведений захід Лопуга Наталія Феодосіївна, керівник гуртка для старшокласників «Пізнай себе».
За підсумками конкурсу звання «Найспритніша пара» здобули Клим Яна та Мельник Микола. Переможці були нагороджені солодощами.
Учасників та глядачів із Днем святого Валентина вітали Хомич Катерина та Волощук Владислав, вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна та вихованці студії вокального співу «Гармонія» Козакевич Олександр та Ясюк Оксана, керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
Дякуємо всім учасникам та ведучим за подароване свято почуттів. І ще раз вітаємо всіх із Днем святого Валентина, із Днем усіх закоханих.
СПРАВЖНЯ ДОБРОТА НЕ ПОВИННА ЧЕКАТИ ПОХВАЛИ, АБО ПОДЯКИ

17 лютого 2017

17 – го лютого – Міжнародний День спонтанного прояву доброти.
В Україні, воно ще маловідоме, але дуже потрібне нашому суспільству. Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна вирішили започаткувати проведення заходів доброти в гуртку під гаслом «Тиждень добрих справ плануємо разом». Тим самим зробивши життя людей кращим і приємнішим.
З 13 по 17 лютого вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» організували та провели заходи щодо прояву доброти. Метою даного заходу було: побільше залучити дітей та дорослих до даного заходу, навчити дітей бути добрими і ввічливими до людей, які потребують уваги на вулиці, в транспорті, в приміщенні.
Вихованцями велись записи до Щоденника добрих справ. І що ми маємо:
Андрій Підлісний-наносив бабусі, яка живе в селі по – сусідству дров у хату. Вона подякувала і сказала: «Не хлопець – золото» (село Сопачів).
Анастасія Сєдова-нагодувала булочкою і сосискою безпритульних котиків (дуже любить цих тваринок і їй подобається про них піклуватись).
Софія Коляда-підтримувала бабусю, що йшла по слизькому тротуару в районі «Грибки» (вона послизнулась і впала).
Роман Бучко-разом із мамою виготовили годівничку для синичок із пластикової пляшки та повісили біля свого під’їзду.
Олександр Мельник-поступився місцем у маршрутці для тьоті з маленькою дівчинкою.
Тетяна Мороз-врятувала голуба, що замерзав біля під’їзду. Відігріла його, напоїла теплою водою.
Назар Мітряхін-допоміг своєму товаришу Сашкові почистити і вибити килим на снігу.
Олександр Сніжко-виніс сміття бабусі, ходив за хлібом бабусі, яка живе в його під’їзді.
Дарина Ладошко-запропонувала бабусі, що живе поряд, сходити по хліб, бо на вулиці дуже слизько. Бабуся дуже зраділа і подякувала Дарині.
Максим Федорук-разом з братом Іллею почистили доріжку від снігу біля свого під’їзду по м-н Перемоги,32б.
Наталія Валівоць-доглядала маленьку сусідську дівчинку, мамі якої потрібно було йти в лікарню.
Владислав Леус-допоміг своїй вчительці, Світлані Володимирівни, піднести портфель до шкільних дверей (ЗОШ № 3), яка вчить дітей бути добрими та чемними.
Тимофій Чижевський-повісили з татом годівничку та кожного дня підсипали туди їжу для птахів. Спостерігали як прилітали синички,горобці. Одного разу прилітав і дятел.
Тетяна Главацька-заспокоїла дівчинку, яка загубилась від мами. Мама вийшла з черги із банкомату і подякувала Тетяні.
Катерина Ходаковська-захистила котика від собак, забрала його додому і назвала Димок.
Роман Потрушко-допоміг бабусі Галині, яка живе у смт Володимирець привезти на санчатах мішок із висівками.
Пропонуємо всім вихованцям гуртків та творчих об’єднань проявляти доброту до оточуючих. Будьте завжди добрі і ввічливі до людей, які потребують уваги, які заслуговують на подяку, і не бійтеся щиро і голосно сказати найдобріше слово «Дякую».
Відомий американський письменник та громадський діяч Марк Твен говорив: «Доброта – це те, що може побачити сліпий і почути глухий». І це насправді так. Ми в цьому переконалися, зробивши добрі справи. Приєднуйтесь до нас.
ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ВОЇНІВ-АФГАНЦІВ
17 лютого 2017

15 лютого у великій залі Палацу культури пройшли загальноміські урочистості, присвячені 28 річниці виводу військ з Афганістану. Вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок»у повному складі, разом зі своїм керівником Світланою Тиндик прийняли участь у заході та порадували присутніх добрими, проникливими піснями.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВИ ЗА П’ЄСОЮ АННИ БАГРЯНОЇ «НАД ЧАСОМ»

19 лютого 2017

17 лютого в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості вихованці театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук Світлана Володимирівна) представили на розгляд вихованців та керівників гуртків закладу виставу за п’єсою Анни Багряної «Над часом».
У залі то гасло, то включалося світло, і кожен глядач блукав разом із героями вистави в ярких, світлих, емоційних сенсах буття. Зі справжніми емоціями, з мурахами по шкірі, зі сльозами на очах актори показували та доводили, як не треба втрачати жодної хвилини, цінувати своє життя. Бо кожна мить – це вічність.
Ми задали запитання Романчук Світлані Володимирівни:
– Чому Ви обрали саме цю п’єсу? І як проводились репетиції?
То була такою її відповідь:
– У своїх акторах я була впевнена, що вони зможуть відіграти ролі саме вистави за п’єсою Анни Багряної «Над часом». Вибір вистави, звичайно проводився з вихованцями театрального гуртка «Сюрприз», але, саме ця вистава крутилася в мене в голові. Після обговорень, дискусій всі мене підтримали, і ми розпочали працювати. І я не помилилась. Ми були настільки згуртовані, що нічого нам не стояло на заваді. Ми сценічно оформили залу за допомогою різних годинників, під ролі вистави здійснили підбір костюмів та музичне оформлення. І сьогодні презентуєм вам.
Ролі вистави за п’єсою «Над часом» виконували:
Годинникар – виконавець головної ролі Козодой Тарас, який показав, що людина може все.
Пані – Верешко Анна, якій не було нічого складного, дуже легко запам’ятовує текст вистави.
Хвилина – виконавиця головної ролі, Саворона Вікторія, дівчина, якій батько суворо забороняв мати справу з людьми, та й ще і закохуватись в них. Дуже справилась із роллю і сподобалась глядачам.
Секунда – Цибульська Дар’я, дівчина з усією душою протягом вистави промовляє до глядача, щоб цінували не просто час, а кожну його секундочку.
Година – Лук’янова Валерія, яка застерігає та попереджає своїх сестер цінувати батьків та прислухатися до них, але і тим самим уміло вигороджує свою сестру перед батьком.
Час – Романчук Іван, батько, який дуже вперто змушує дівчину-годину задуматися над своїм життям, забороняє любити, але і насамкінець і прощає свою дитину.
Ілюзія – Матвійчук Анна, привернула увагу глядачів своєю свободністю, коли на сцені – вона завжди є сама собою.
П’єса усім сподобалась. Молодь ще раз довела, що меж в мистецтві не існує. Вчимося цінувати не просто ЧАС, а кожну СЕКУНДУ життя! Дякуємо всім учасникам вистави, за їхні емоції, які вони доносили до нас. Було дуже щиро.
СВЯТО САЛА
21 лютого 2017

19 лютого 2017 року о 13.00 годині в парку культури та відпочинку відбувся міський захід «Свято сала».В даному заході взяли участь вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна із музичними композиціями «А ми дівчата з України» та «Країна, що люблю».Підтримала народне свято і Тиндик Світлана Дмитрівна, акомпаніатор Будинку дитячої та юнацької творчості, яка виконала пісні “Отча сторона”, “Через сад – виноград”.

21 ЛЮТОГО – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

21 лютого 2017

Мова – одна з ключових ознак існування кожної держави, і те, що вирізняє нас з-поміж інших народів.

Може, тому й точиться щодо неї так багато дискусій у наші дні, що саме зараз так важливо визначитись кожному, хто він, якого роду – племені, ким почувається?
Ми – українці, і мова в нас одна – мелодійна, красива, ніжна українська. Скільки пісень, віршів звучить на українській мові. І, саме молоде покоління має зрозуміти що спілкування рідною мовою має величезне значення. Вона стає невід’ємною частиною їхньої власної особистості.
З метою ціннісного ставлення до власного «Я», до збереження народних, культурних, українських традицій Воронюк Марія, Рибчинчук Тетяна, Бучко Роман, Пришляк Софія, Малиневська Софія, Левкова Аліна, Сидорук Анастасія, Підлісний Артем, вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна провели виховний захід присвячений Міжнародному дню рідної мови. Під час заходу виготовили листівки із звертанням до всіх людей України, щоб берегли і цінували свою рідну мову. А головне – ЛЮБИЛИ всім серцем і душею.
«НЕБЕСНА СОТНЯ – ГЕРОЇ НЕЗБОРЕНІ»

21 лютого 2017

Сотню вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров’ю перемішана сльоза…

А батько сина ще не відпускав.
Небесна Сотня – герої незборені,
Найкращі, найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили…

20 лютого о 15.00 годині в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся вечір пам’яті «Небесна сотня – Герої незборені. Організацією та проведенням даного заходу займались вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
Вихованці та керівники гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості зібралися, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
– Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Вони гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. Такі вони – герої Небесної сотні.
11 лютого 2015 року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається щорічно 20 лютого.
Демонструвалися відеофільми «Небесну Сотню, Господи, прийми», «Мамо, не плач».
Романова Юлія, Ясюк Оксана, Марценюк Марія, Кушнірук Катерина, Сніжко Валерія, Шевчук Анна вихованці студії вокального співу «Гармонія» виконали тематичні музичні композиції «Небесна Сотня України», «Нас б’ють – ми літаєм», «Небесна Сотня», «Ми хочемо Миру».
Водько Вероніка, Секида Ірина, Троневич Юлія, Хондока Ілона, вихованці гуртка «Основи журналістики» читали свої авторські вірші «Патріотам», «Солдатам», «Коли від пострілу у груди», «Про Україну».
На даному заході був присутній Кобилянський Михайло Савич, відомий краєзнавець, патріот своєї країни, свого міста. Михайло Савич був учасником Майдану та поділився своїми спогадами про своє життя під час Революції Гідності. А також зупинився на гідному вшануванні подвигу Небесної Сотні через читання своїх власно написаних віршів та побажав дітям та учнівській молоді пам’ятати про цих мужніх людей, бо не маємо права про них забувати.
Слава Україні! Героям слава!

СВЯТКУВАЛИ МАСЛЯНУ

26 лютого 2017
За традицією Масляну відзначають у останній тиждень перед великим постом. 24 лютого, у центрі дозвілля «Лісова пісня» відбулося свято Масляної «Ой ти, зимонько-зима». На даний захід запросили вихованців гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, які порадували всіх присутніх українськими піснями про Масляну та танцями. А також спілкувались, активно приймали участь у конкурсах, коштували смачненькі млинчики і солодощі.
Дякуємо організаторам свята Масляної за запрошення та гарне проведення дозвілля.

УКРАЇНСЬКУ ТРАДИЦІЮ ВАРТО РОБИТИ ТРЕНДОМ

27 лютого 2017

Вже час настав зимі від сонечка тікати,
Тому спішить вона із нами попрощатись,
Веселе свято для зими останнє –
Це Масляна, яку вона дарує на прощання!

Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості взяв участь у масових міських заходах, присвяченим проводам зими, організувавши та провівши свято «Масляна – свято народне».
Масляна – це одне з найулюбленіших свят. Його здавна відзначали наприкінці лютого. Масляна – останній тиждень перед Великим постом. Історія виникнення цього свята сягає своїм корінням глибоко в давнину та символізує проводи зими та зустріч з весною. Другі його назви – Колодій, Ма́сниця, За́пусти, Пу́щення, Сиропу́ст, Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя, Ба́бське свято, Зага́льниця, Ніжкові заговини. Час, коли люди вже відмовляються від споживання м’яса. Часто в народі ці дні також звали запустами. В православ’ї спостерігається феномен двовір’я: поєднання християнських звичаїв та традицій з язичницькими. В ці дні прийнято перед Великим Постом наїдатися варениками, маслом, сиром – тим, що під час посту є заборонено.
На святкування Сиропусного тижня у місті Вараші завітали Масляна, Зима, Весна, гамірні ватаги учасників: вихованці театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук С.В.), вихованці студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), вихованці вокального гуртка «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.), вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.).
Масляна віншувала всіх «добром, сиром, маслом, пирогом, ще млинцями, калачами та вареничками», водила хороводи з учасниками, а ще запропонувала присутнім написати на папірцях всі негаразди, розпачі та погані помисли, що були присутніми у цьому році та вкинути їх у мішечок і спалити, щоб усе погане забулося. Зима згадала все приємне, що відбулося у цьому році та попрощалася до наступного свого приходу. Весна ж закликала ласкаве сонечко розтопити довкола сніги, викликала пташок із теплого краю та привітала усіх з весною.
Захід пройшов у найкращих народних традиціях. Незважаючи на негоду, вихованці творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості підняли усім присутнім настрій, веселили запальними тематичними піснями, хореографічними композиціями. А на закінчення пригостили усіх смачними тлустими варениками.