2017 рік

7 СІЧНЯ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ СТЕЛЬМАХ СЕРГІЙ МИРОНОВИЧ, РОБІТНИК БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ
5 січня 2017
В святковий день
Прийміть вітання
Та найщиріші побажання:
Здоров’я, щастя та добра,
Наснаги, успіхів, тепла.
І повсякденно, повсякчас
Хай буде все у Вас гаразд.
З повагою та найщирішими побажаннями колектив БДЮТ.
З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ! ВЕСЕЛИХ СВЯТ!
6 січня 2017
Дай Боже Вам любові і тепла,
Добра в сім’ї і затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні свята, щедрі і веселі!
Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай Ваше підприємство процвітає,
З чудовим святом, радості і мрій
Ми щиро і сердечно Вас вітаєм!
З повагою та щирими побажаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради
ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ XVI ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ
11 січня 2017
22 грудня 2016 року на базі управління освіти відбувся міський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням. Конкурс проходив за номінаціями: «Література», «Історія України і державотворення», «Декоративно-ужиткове мистецтво», «Образотворче мистецтво».
Вихованці гуртків та творчих об’єднань БДЮТтакож взяли активну участь у міському конкурсі учнівської творчості представивши творчі напрацювання у таких номінаціях:
«Образотворче мистецтво»
«Моя Батьківщина – то міцна держава» – Ярощук Анастасія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
«Декоративно-прикладне мистецтво»
«Любов до Вітчизни починається з мене» – Кньовець Дмитро, вихованець гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
«Література»
«Звернення до воїнів АТО» – Водько Вероніка, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
«Присвята патріотам України» – Водько Вероніка, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
«Народ втомився від казок…» – Водько Вероніка, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
«Герой Вітчизни» – Водько Вероніка, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
Відповідно до висновків журі міського конкурсу вихованці гуртків та творчих об’єднань стали переможцями ІІ (міського) етапу конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням,
У номінації «Література» Водько Вероніка, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна нагороджена грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за зайняте І місце.
У номінації «Образотворче мистецтво» Ярощук Анастасія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович нагороджена грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за зайняте І місце.
У номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» Кньовець Дмитро, вихованець гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна нагороджений грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та став володарем гран – прі.
Роботи вихованців-переможців були направлені для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості.
Бажаємо Водько Вероніці, Ярощук Анастасії, Кньовцю Дмитру, вихованцям Будинку дитячої та юнацької творчості успіхів та перемоги.
ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ «УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР»
11 січня 2017
Відповідно до Положення про управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 14 січня 2013 року № 11, на виконання Плану проведення обласних заходів 30 грудня 2016 року було підбито підсумки участі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір».
Виставка проводилась з метою виховання національного світогляду учнівської молоді через залучення її до пізнання джерел і процесу творення українського народного мистецтва, стимулювання розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконанні креативних робіт з використанням традиційних матеріалів і технік, популяризації дитячої художньої творчості засобами народного мистецтва, сприяє налагодженню духовного контакту дитини, батьків та педагогів у процесі спільної творчості на традиційному ґрунті.
У конкурсі взяли участь вихованці гуртків та творчих об’єднань «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костантинівна, художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна, декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна, бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна, «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна, «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна. На виставку представлено 10 виробів, які були виготовлені із дерева, плетіння, шкіри,тканини, паперу, декоративного розпису, вишивки, в яких мистецькими засобами передано знайомі й близькі кожному з нас образи та сюжети, втілено теплий настрій українських традицій, показані сучасні саморобні іграшки і предмети вжитку, зразки традиційних і копії стародавніх іграшок. У поданих роботах відчувався індивідуальний стиль автора, вироби відповідали своєму призначенню. Роботи юних майстрів яскраво демонстрували особливий духовний зв’язок вихованців із землею,природою рідного краю.
Згідно із рішенням обласного журі виставки-конкурсу «Український сувенір» дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за високий рівень виконання робіт нагороджені вихованці гуртків та творчих об’єднань:
Федіна Ангеліна, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», за роботу «Народна іграшка – коник», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
Коваленас Дарина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», за роботу «Народні іграшки – птах та дзиґа», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
Ткач Юлія, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», за роботу «Обереги для дому», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
За підсумками проведення обласної виставки-конкурсу педагогічний колектив БДЮТ відзначений подякою за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу творення народного мистецтва, творчій самореалізації, всебічному розвитку талановитої учнівської молоді та готовності її до участі в соціокультурному житті поліетнічного світу.
ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ «НОВОРІЧНА КОМПОЗИЦІЯ»
12 січня 2017
З 14 по 30 грудня 2016 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» відбулося підведення підсумків обласного етапу Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція».Метою і завданням новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» є пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи, розвиток творчої ініціативи та пізнавальної діяльності молоді, формування практичних умінь та навичок дітей по виготовленню новорічно-різдвяних композицій, які символізують та відображають новорічно-різдвяну флористику, сприяння розвитку флористичного мистецтва в Україні, виховання громадянина України на багатовікових культурних традиціях народу.
За підсумками обласного журі цьогорічна виставка відзначалася оригінальністю експонатів і активністю учасників. На виставці демонструвалися вироби мистецтва новорічно-різдвяної тематики, які пропагували збереження деревних хвойних порід, символізували та відображали регіональні різдвяно-новорічні дійства за напрямом «Стилізована ялинка», «Новорічна композиція», «Новорічний подарунок», «Новорічна картина чи колаж», «Сюжетна композиція». Всі роботи вирізнялися розмаїттям форм, кольорів та матеріалів та виготовлялись із кольорового паперу, дротяних каркасів, сухої трави, соломи,лози,горіхів,шишок,засушених часточок фруктів, полотняних стрічок, солоного тіста, тканини, бісеру, паперу, та поєднували матеріали вторинного використання з природними матеріалами.
За підсумками роботи журі були нагороджені дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації переможці обласного етапу Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» за високий рівень виконання робіт:
за напрямом «Новорічна композиція»
Бойко Юлія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
за напрямом «Новорічний вінок»
Гузей Дарина, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
за напрямом «Новорічний подарунок»
Бенза Анастасія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
За пропаганду серед учнівської молоді бережливого ставлення до природи, сприяння розвитку флористичного мистецтва та активну участь у обласному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» педагогічний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості відзначений подякою управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.
Вітаємо із перемогою Бойко Юлію, Бензу Анастасію, Гузей Дарину, вихованців гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості. Творчі роботи вихованців-переможців будуть направлені на Всеукраїнську виставку у місті Київ.
ІІІ-Й РЕГІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ КОЛЯДОК ТА ЩЕДРІВОК «ОЙ, РАДУЙСЯ , ЗЕМЛЕ!»
15 січня 2017
Січень 2017 року подарував нам справжню зиму. Все місто зачароване: випало багато снігу, діти та дорослі катаються на ковзанах, лижах, спускаються на санках. Місто наповнилося веселим гоміном дітей. А ще діти та дорослі чекають свята Різдва Христового, яке наділене ціннісним ставленням до духовних та історичних надбань рідного краю та всієї України.Всі люди мають змогу колядувати, щедрувати та всіх людей закликати до добра, благодійності, спокою та миру доносячи це у своїх різдвяних творах.
Педагоги та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості також активно організувалися та не тільки в закладі, але й взяли участь у регіональному дитячому фестивалі колядок та щедрівок «Ой, радуйся, земле», який проходив 14 січня о 15.00 годині у залі початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Кузнецовська дитяча музична школа».
Фестиваль проводиться з метою відродження, збереження та розвитку української національної культури та багаторічної духовної спадщини нашого краю; популяризації самобутніх зразків української народної творчості та зимових календарно-обрядових пісень.
До участі у фестивалі було залучено 48 учасників гуртків та творчих об’єднань: «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна, народної творчості «Бабусина сакрбничка», керівник Волчаниця катерина Василівна, «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна, «Основи дизайну», керівник Сачук Ала Костянтинівна, образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», Павлусь Богдан Сергійович, образотворчої студії «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович. І, звичайно, хочеться відмітити належну художньо-виконавську майстерність вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна. Учасники продемонстрували всім присутнім невеличку частинку вертепної драми «З Різдвом Христовим!», показавши своїми віншуваннями різдвяне народознавче свято, яким і розпочався фестиваль дитячих колективів міста для жителів, гостей міста та регіону. І на закінчення виступу хлопці-посівальники із позитивним настроєм, вітаннями із Новим роком, побажаннями посіяли всім глядачам із сцени.
За участь у ІІІ-му регіональний фестиваль колядок та щедрівок «Ой, радуйся, земле» Анощенко Сергій Іванович, міський голова нагородив колектив Будинку дитячої та юнацької творчості дипломом за участь у ІІІ регіональному фестивалі колядок і щедрівок «Ой, радуйся,земле», а також солодощами та пам’ятними сувенірами.
Вітаємо батьків, вихованців та колектив Будинку дитячої та юнацької творчості із різдвяними святами. Бажаємо, щоб різдвяна добра казка дарувала тепло й ласку. Нехай 2017 рік принесе всім щастя, радість і добро. І нарешті в Україні настане мир та спокій, якого люди так хочуть. Всіх із святами.
ЗАСІДАННЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ «ВАТРА»
19 січня 2017
19 січня 2017 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулось засідання лідерів учнівського самоврядування міської ради старшокласників «Ватра» з теми: «Моя особистість – якою їй бути в сучасній Україні? День Соборності України – джерело надії, спокою, сподівань на краще життя».
– Ми не завжди уявляємо собі, яким багатством кожен із нас володіє, ми не завжди його помічаємо, цінуємо. Але воно закладене в кожному із нас. Ми можемо довго говорити, вгадувати. Але, подивіться будь ласка на екран. Ви здогадалися, що я маю на увазі? Це талант, успіх, який живе у кожній особистості. Склалося так, що ми більше знаємо про навколишній світ, ніж про себе. Ваші особисті здібності, таланти, почуття залишаються часто таємницею. А незнання себе, невміння управляти собою призводить до помилок. Ваші роки – це той корисно-продуктивний час, коли ви маєте змогу відкривати, активно вдосконалювати самих себе, – такими словами розпочала засідання Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи.
Лідерами дуже активно обговорювалась дана тема засідання. Кожен мав змогу проаналізувати себе як особистість, свої погляди та напрацювання в сучасній, незалежній Україні. А також взяти участь у проведенні вправи «Я-особистість». За підсумками даної вправи, можна сказати, що кожний лідер хоче гарного життя у своїй країні, кожен любить її, поважає її і бореться за її незалежність і волю.
Далі лідери учнівського самоврядування зайнялися розвитком своїх творчих здібностей, роблячи акцент на синтезі, використовуючи комбінаторні ігри. Дослідники творчого мислення вважають здібність до синтезу однією з найбільш важливих здібностей в творчості. Також вважається, що за синтез відповідає права півкуля головного мозку. Для цього лідери об’єднували різні речі і поняття з різних місць. В результаті проведених творчих завдань лідерами створювався новий продукт, професії,інструменти, телепередачі, види відпочинку і багато ще іншого.
Матвійчук Анна, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра», голова центру «Всезнайка» Кузнецовської гімназії ознайомила всіх лідерів із планом заходів на ІІ семестр 2016-2017 навчального року. Було звернуто увагу на проведення заходів з національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в загальноосвітніх закладах та Будинку дитячої та юнацької творчості.
Лехкобит Діана, голова центру «Відкриті долоньки» ознайомила із проведенням міської акції «Візьмемось за руки» під гаслом «Тільки разом збережемо незалежність», яка буде проходити на пішохідному мості через річку Стир о 12.00 годині та закликала лідерів учнівського самоврядування взяти активну участь у даному заході.
Лідерами учнівського самоврядування здійснена підготовка до зустрічі з Корень Оленою Миколаївною, начальником управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.
І на закінчення засідання були подаровані пам’ятки «Моя особистість – якою їй бути в сучасній Україні? за підсумками проведення заходу.
ЩОБ РОЗГЛЕДІТИ ДУШУ ДИТИНИ
21 січня 2017
Малювання – одне з найулюбленіших дитячих занять. Часто-густо саме завдяки цьому вмінню дитина має можливість висловити власні почуття, емоції, описати побачене й почуте. А колір і форма стають тут у неабиякій нагоді.
Саме у малюнках, переконана керівник гуртка декоративного розпису «Джерело» Коваленас Надія Вікторівна, розкриваються особистість дитини, її уява, емоції, вміння та наполегливість.
Глибше заглянути у дитячі душі, зрозуміти як багато і наполегливо працюють дитячі ручки на заняттях гуртка та чого навчилися допомагають традиційні конкурси дитячих малюнків.
Темою однієї із таких форм роботи стало дитяче образотворче осмислення однієї з найулюбленіших тваринок – коника.
Всі бажаючі вихованці гуртка декоративного розпису змогли взяти участь у даному внутрішньому конкурсі. Переможців визначали не менш демократично: голосували за найкращий малюнок кольоровими наліпками. Ті дитячі роботи, які здобули більшість і стали переможцями.
А от що стосується самих робіт, то, попри здавалося б звичайне завдання – намалювати коника – емоційній, технічній та кольоровій палітрі дитячих робіт не було меж.
Як результат, маємо наступних призерів –
У категорії 4-5 років переможцями стали:
Кремінець Марія – І місце;
Савченко Поліна – ІІ місце;
Дмитренко Даня та Вакуліч Мілана – ІІІ місце.
У категорії 7-8 років:
Тимофіїв Софія та Ірина – І місце;
Сопронюк Марія – ІІ місце;
Базелюк Соломія – ІІІ місце.
Малюнок дає дитині можливість висловити те/так, чого він поки ще не може зрозуміти і висловити словами. Малюнок – це мистецтво, якому вчать та допомагають користуватися на заняттях гуртка декоративного розпису «Джерело». Тут діти відчувають себе справжніми творцями прекрасного, відчувають повну, нічим не обмежену свободу творчості.
22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
21 січня 2017
Після завершення новорічно-різдвяних свят, 22 січня всі українці відзначають День Соборності України. 22 січня 1919 року дві суверені українські держави – Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об’єдналися в самостійну соборну державу. На Софійському майдані в Києві був проголошений Акт Злуки. А проведена акція 1919 року залишила історичний слід українського народу. Два слова, які постійно нам про це нагадують – незалежна, соборна.Протягом цих років ми боремось за нашу державу, а День Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності наша сила, терпіння, а також велика боротьба, саме сьогодні, за нашу Україну. Ми є українцями, а українці не дадуть просто так розділити нашу країну. І прийде такий день, коли наші українські воїни, які там на Донбасі захищають нашу рідну землю подолають сепаратистів і нарешті на нашій Україні настане Мир та Спокій.
Вихованці гуртків та творчих об’єднань в цьому впевнені і надіються, що в нашій Україні всі діти будуть жити щасливо та в мирі. З метою відзначення по всій Україні Дня Соборності та виховання ціннісних ставлень до суспільства та держави, до історичних надбань рідного краю керівники гуртків спільно із вихованцями проводять виховні бесіди, години спілкування, виставки, обговорення, читають вірші та переглядають історичні матеріали про День Соборності України.
Саме 19-20 січня в гуртках «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна, літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна, декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна, «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна, вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна були проведені заходи з використанням різноманітних форм та методів роботи:
19 січня – виховний захід «Співаємо славу тій події і тепер» – студія вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
19 січня – година спілкування «Моя єдина Україна» – вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
19 січня – відбулось засідання міської ради лідерів учнівського самоврядування «Ватра» з теми: «Моя особистість – якою їй бути в сучасній Україні? День Соборності України – джерело надії, спокою, сподівань на краще життя».
20 січня – обговорення теми «На шляху до Свободи та Незалежності» – вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
19-20 січня – виставка творчих робіт «Україна – це ми», керівники гуртків декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
20 січня – пізнавальна вікторина «Сторінками життя» – вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна.
–День Соборності України – джерело надії, спокою, сподівань на краще життя. Нехай ціннісні ставлення до держави, до історичних та культурних надбань рідного краю українці примножують та гордяться, що живуть, працюють, відпочивають,творять в єдиній, соборній, незалежній УКРАЇНІ, – Вероніка Водько, член центру «Дзвін» міської рди старшокласників «ватра» Будинку дитячої та юнацької творчості.
АКЦІЯ «ВІЗЬМЕМОСЬ ЗА РУКИ»
23 січня 2017
22 січня 2017 року о 12 годині на пішохідному мосту через річку Стир відбулася акція «Візьмемось за руки» під гаслом «Тільки разом збережемо незалежність».
У даному заході взяли активну участь лідери учнівського самоврядування міської ради старшокласників «Ватра», координатор Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
Всі учасники, які взяли активну участь у акції «Візьмемось за руки» утворили «живий» ланцюг єдності на пішохідному мосту через річку «Стир».
Учнівська молодь тримала у руках Прапори України, ще раз доводячи, що у кожного у серці живуть ціннісні ставлення до держави, до суспільства, до історичних надбань рідного краю. І як, стоячи на мосту, дивлячись на небо, на наше місто, не гордитися тим, що ми українці. А ще всі разом виконали гімн України, який лунав з піднесенням та з великими емоціями слави, долі, сили, духу нашої України. Після закінчення акції всі фотографувались, спілкувались та з великим піднесенням патріотизму розійшлися по домівках.
– Хто як не ми, учнівська молодь нашого міста, буде проявляти свою активність саме в таких важливих для країни заходах, як День Соборності України», який є першим у низці свят загальнонаціонального масштабу, які відзначатимуться на державному рівні упродовж року. У 2017 році виповнюється 98-ма річниця згаданої знаменної події, – Оксана Бартосевич, член центру «Скарбничка» ЗОШ № 5 міської ради старшокласників «Ватра
25 СІЧНЯ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КРАВЧУК ЯНИ ВІТАЛІЇВНИ, КЕРІВНИКА ГУРТКА БІСЕРОПЛЕТІННЯ «ФАНТАЗІЯ»
25 сінч 2017
Із днем щасливим, незабутнім,
Бажаєм щастя у майбутнім.
Щоб там де Ви, пісні і сміх,
Солодкі сни, медовий спів.
І в день народження й завжди,
Щоб доля поряд там де Ви.
З повагою та найкращими побажаннями вихованці гуртка бісероплетіння «Фантазія» та колектив Будинку дитячої та юнацької творчості.
ГУМАНІТАРНИЙ КОНКУРС «КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ»
27 січня 2017
25 січня в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся гуманітарний конкурс «Космічні фантазії».
Серед конкурсних робіт кращими визнані у номінації:
Література та журналістика:
«Тлумачення філософських уявлень людства щодо виникнення та еволюції Землі та Всесвіту» – Пашко Вікторія, вихованка гуртка «Флорай», керівник Решетицька Анна Петрівна.
«У космічному просторі» – Легка Вероніка, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
«Знавці Космосу» – Легка Вероніка, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
«Оповідання з помилками» – Легка Вероніка, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
«Уявлення людства щодо виникнення та еволюції Землі та Всесвіту» – Пампушик Христина, вихованка гуртка «Вчимо англійську», керівник Александрович Яна Олександрівна.
Образотворче мистецтво:
«ДивоКосмос» – Ігнатюк Анастасія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
«Космічний вибух» – Марчук Олександр, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
«Фантастичні космічні квіти» – Коваленас Дарина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
«Космічна подорож» – Майданець Мілана, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
Декоративно-ужиткове мистецтво:
«У пошуках космічного життя» – Верешко Анна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.
«Космічний прибулець» – Пришляк Софія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
Космічна прикраса» – Панченко Зоя, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
«Космічний бульборик» – Легка Вероніка, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
«Мій перший політ у Космос» – Свідрик Ярина, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
«Космічний годинник» – Мороз Юлія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
Настільна гра «Подорож у Космос» – Ювковецька Богданна, вихованка гуртка англійської мови, керівник Вітартас Людмила Володимирівна.
Всі роботи направлені для участі в обласному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії», який організовує та проводить Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді .
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ
27 січня 2017
Вихованці гуртка “Історичне краєзнавство”провели виховну годину “Давно це було”, приурочену Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня. Метою цієї виховної години було розповісти про сумну пам’ятну дату в історії нашої держави, а також проведення активної просвітницької роботи та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.
Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву – Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини – НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
Міжнародне співтовариство “беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце”, – йдеться в тексті резолюції. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…
ПСИХОЛОГІЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ ЕКСКУРСІЇ
28 січня 2017
Особливої актуальності в організації сучасного навчально-виховного процесу набуває питання співпраці позашкільного закладу, сім’ї та громадськості. При цьому робота проводиться з метою реалізації спільної мети – формування гармонійно-розвинутої, високоосвіченої, соціально-активної і національно свідомої особистості.
Одним із популярних напрямів роботи у позашкільному навчальному закладі є професіографічна екскурсія – одна із форм профорієнтаційної роботи, яка дає можливість учнівській молоді побачити внутрішній зміст професії, отримати інформацію із першоджерел, поспілкуватися як і з професіоналами своєї справи, так і з потенційними роботодавцями.
Профорієнтаційна екскурсія – активно використовувана форма роботи і в Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Рівненської області. При плануванні роботи гуртка «Основи журналістики» в рамках програми з допрофесійної підготовки така форма роботи зарекомендувала себе як оптимальна система допрофесійного навчання, орієнтована на індивідуалізацію навчання та соціалізацію вихованців з урахуванням реальних їх потреб. Крім цього, вона забезпечує розвиток навчально-технічної бази для супроводу профільного навчання.
У навчально-виховному процесі Будинку дитячої та юнацької творчості існує необхідність розробки та проведення екскурсій нового типу – професіографічних профорієнтаційних, під час яких вихованці не лише спостерігають за трудовим процесом, а й вивчають основне значення професійної діяльності.
При цьому переслідуються такі завдання як: ознайомлення вихованців з особливостями професії; розкриття психологічної структури професії; аналіз власних можливостей в цій діяльності; створення сприятливої основи для аналізу інших професій.
В основу розробки змісту профорієнтаційної екскурсії гурток «Основи журналістики» покладена професіограма конкретної професійної діяльності.
Професіограма – це визначена сукупність інформації про певну спеціальність і систему вимог, що висуваються до людини.
Аналізуючи конкретну професійну діяльність під час екскурсії на радіо, телебачення, прес-центр, інтернет ресурс, важливо звернути увагу на ті якості особистості, що вимагають найбільшого навантаження, а також на ті, які перешкоджають діяльності в цій сфері. Вихованці засвоюють, що ця інформація є важливою під час аналізу професії.
За роки функціонування гуртка «Основи журналістики», його вихованці побували у редакціях місцевих ЗМІ, на радіо, телебаченні та в редакції газети ВП РАЕС, познайомилися з журналістською кухнею Рівного (Видавничий дім ОГО, Рівненська обласна державна телерадіокомпанія тощо).
Перед проведенням такої екскурсії, як і перед іншими формами профінформаційної роботи, керівник гуртка ставить завдання: навчити вихованців самостійно аналізувати професію. Успішне вирішення цієї проблеми сприяє розвитку активної пізнавальної діяльності. Особливе місце при цьому відіграє пошуковий метод одержання інформації, створення проблемної установки протягом підготовки до екскурсії. Якщо це методичне завдання буде вирішене правильно, то діти одержать від екскурсовода не готову вичерпну інформацію про професію, а матеріал, призначений для аналізу. Засвоюючи його, вони розвиватимуть уміння самостійно аналізувати професійну діяльність.
ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ КРУТ
29 січня 2017
У п’ятницю, 27 січня, вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна) провели виховний захід, приурочений подіям під Крутами: вшанування пам’яті юнаків, які героїчно загинули у бою 29 січня 1918 року, ставши на захист Вітчизни.
Метою виховної години було формування в учнівської молоді почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого; формування й розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу однолітків; формування інтересу до літератури про бій під Крутами.
Під час заходу, над сценарієм якого вихованці гуртка виявили бажання попрацювати особисто була згадана хронологія подій, використані відеоматеріали («Невідома Україна», фільм 91 «Лист без конверта»).
Інформаційна довідка
(до 93 річниці бою під Крутами)
29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин. Бойовий наказ наша молодь виконала.
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.
Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.
ПОЗАШКІЛЬНИКИ ПРОВЕЛИ ІНТЕРАКТИВНІ ТРЕНІНГИ З НАВЧАННЯ ЖИТТЄВИХ НАВИЧОК
2 лютого 2017
Національне та громадське виховання дітей на засадах колективізму насамперед покликане сприяти вихованню самоповаги та довіри, запобігання виникнення в середовищі собі подібних непорозумінь та суперечностей, здобуття вмінь і навичок, що стануть в нагоді в майбутньому.
Керівник гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Лопуга Наталія Феодосіївна долучилася до заходів в рамках проекту «Вікривай Україну». Педагог на запрошення команди «Демос» ЗНЗ № 3 м. Вараш провела для учнів 6-7 класів комплекс інтерактивних тренінгів, використання яких сприятиме формуванню різноманітних соціальних навичок, що допоможуть їх учасникам осягнути мистецтво успішно жити в мирі та злагоді з собою та іншими. Тема тренінгу: «Кожен хоче більше дізнатися про себе, про свої риси: намагайся бути кращим».
Тренінги, переконана Лопуга Н.Ф., захопили дітей, пробудили у них інтерес та мотивацію, показали можливість і прагнення їх учасників до самостійного мислення та дій.
Захід пройшов за кількома формами. Після знайомства, учасники окреслили конкретні правила для своєї групи. Потім провели ряд цікавих та пізнавальних вправ: «Не все так просто», «Хрестики і нолики», «Контраргумент», «Ведуча рука», «Самопрезентація», «Активна релаксація», «Моя майбутня самореалізація» тощо.
На закінчення зустрічі всі учасники подарували одне одному усмішки та обмінялися добрими словами. Якщо не кожен, то переконлива більшість із них зробила висновки, що в сучасному молодіжному середовищі вкрай необхідно працювати над створенням комплексних проектів, у яких процес навчання був би підтриманий системою виховної роботи і активною діяльністю щодо організації дозвілля школярів та учнівської молоді.
Підсумовуючи, варто зауважити, що подібні заходи створюють сприятливі умови для ефективного міжособистісного спілкування в групі, закріплюють навички самоаналізу, сприяння саморозкриття. А проведення різних вправ, ігор, творчих завдань, сприяє зосередженню уваги, активізації думки, презентації формули гарного настрою, що повинна переважати в повсякденному житті.
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ ШКОЛИ УПРАВЛІНСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ДЛЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
2 лютого 2017
31 січня 2017 року у Рівненському міському Палаці дітей та молоді проведено засідання обласної школи управлінської майстерності для лідерів учнівського самоврядування Рівненщини з теми: «Сучасні мас-медіа для сучасних учнівських громад».
У даному заході взяли активну участь Антон Прокопчук, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра», учень 10 класу ЗОШ № 1 та Олена Стадник, координатор міської ради старшокласників «Ватра», заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості.
Лідери мали змогу побувати у справжньому медіасередовищі, а саме відвідати пізнавальну екскурсію на Рівненську державну телекомпанію РТК «РТБ». Роман Шавуляк, спікер-журналіст, педагог Школи професійної журналістики Рівненського ПДМ познайомив всіх учасників із роботою журналістів, операторів та інших працівників, які кожного дня працюють перед телекамерою, щоб зміст програм був насиченим, змістовним та задовольнив всіх, хто зацікавлений трансляцією передач на Рівненській державній телекомпанії РТК «РТБ». Була надзвичайно жива розмова із професійним журналістом. Роман Шавуляк у своїй розповіді надавав змогу лідерам побувати у ролі виступаючих в яких було взято інтерв’ю. Після проведеного майстер-класу лідери та координатори побували в тих місцях, де проходять зйомки телепередач та мали змогу побути на місці ведучих новин. Було зроблено багато фотознімків.
Вийшовши із Рівненської державної телекомпанії РТК «РТБ» всі лідери та координатори організовано пішли на обід, щоб підкріпитися, тому що попереду було багато командної роботи. А саме, лідери мали змогу взяти активну участь у проведенні майстер-класу на тему «Організація та успішна діяльність відео-блогу «з нуля» на прикладі діяльності команди юнацько-молодіжного відео-блогу «PDM Leaks», керівником школи інформатики Марією Наумчук, який відбувався на базі Рівненського Палацу дітей та молоді.
Зі слів Антона Прокопчука:
-Я дуже задоволений такою поїздкою. Проведені майстер-класи мені сподобались. Я отримав багато цікавої інформації. Переконався у своїх здібностях та можливостях створювати відео-блоги, працювати у команді. І найголовніше – отримав позитив емоцій від побаченого та збагатився досвідом роботи учнів міста Рівне. Скажу відверто, не хотілося їхати додому, наскільки всі здружилися за сім годин спільної роботи».
По закінченню відбулась нарада координаторів учнівського самоврядування, на якій Ангеліна Ровкач, головний спеціаліст управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, координатор діяльності обласної ради старшокласників презентувала технологію Хакатон. Це новий вид організації активного дозвілля підлітків середнього та старшого шкільного віку, який відволікає від комп’ютерної залежності.
Дякую Антону Прокопчуку, учню 10-А класу ЗОШ № 1 за участь у засіданні обласної школи управлінської майстерності, який долучився до командної роботи, активно приймав участь у проведених заходах впродовж дня.
Олена Стадник, координатор міської ради старшокласників «Ватра»
ЮНІ ТУРИСТИ ЗДІЙСНИЛИ ОДНОДЕННИЙ ПОХІД
4 лютого 2017
Заняття туризмом – це перша сходинка стати людиною сміливою та допитливою. Адже туризм, кажуть дорослі, це не тільки фізичний розвиток, бадьорість і працездатність, а й відмінний засіб виховати у собі цілеспрямованість, зібраність, прагнення до пізнання.
У суботу, ми, вихованці туристичного гуртка «Мандри» на чолі з керівником гуртка Федчуком Юрієм Анатолійовичем, здійснили одноденний похід на гору Хомецька.
Провели цей чудовий зимовий день пізнавально та корисно, отримавши масу задоволень та дізнавшись безліч цікавої інформації. Ми вчилися правильно та ефективно розводити вогнище в зимову пору року, дізналися як безпечно для природи спостерігати за навколишнім середовищем, та й просто ближче познайомилися одне з одним.
А ще керівник гуртка Федчук Юрій Анатолійович розповів нам про історію гори Хомецька та її околиць. Почутим мені хочеться поділитися й з іншими. Так от, як виявилося, територія по той бік річки Стир була театром бойових дій під час Першої світової війни. У 1916 році між селами Вараш та Костюхнівка відбулась найбільша сутичка у ході так званого Брусиловського (Луцького) прориву. Під час битви російські війська атакували польських легіонерів австро-угорської армії. В результаті кількаденних боїв росіянам вдалося прорвати фронт та відкинути поляків вбік Маневич, а згодом до Ковеля.
Як нам також стало відомо, гора Хомецька має другу назву – гора Брусилова і все через те, що на ній побував генерал-ад’ютант Олексій Брусилов, який використав гору в якості спостережного пункту.
Після проведеної нашим керівником невеличкого уроку історії рідного краю, ми весело покаталися на санках та лижах, скейтах, а закінчили наш насичений подіями та емоціями день поїданням смачного шашлику.
Похід усім сподобався, залишивши позитивні емоції, та згуртував колектив.
Рижий Серафим, вихованець туристичного гуртка «Мандри»
Слово керівника гуртка, Федчука Юрія Анатолійовича:
– Значення подібних походів та дитячого туризму в цілому важко переоцінити. По-перше, це отримання знань про навколишній світ (природні та історичні особливості місцевості, корисні копалини, назви рослин та тварин тощо), по-друге, позитивний вплив на організм вихованців, як от: загартування, розвиток фізичних якостей, задоволення потреби в рухах, покращення роботи організму, настрою, самопочуття, набуття навичок похідного життя. Не треба забувати і про збагачення словникового запасу туристичною термінологією тощо. Усе це в комплексі позитивно впливає на здоров’я дітей та їх усебічний розвиток.
6 ЛЮТОГО ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЗАЙКО МАРИНА ЮРІЇВНА
6 лютого 2017
Хай щастя сонцем усміхається,
І життя сповнює теплом,
Усе омріяне збувається,
Й дорога стелиться добром.
Хай життя буде незвичним,
Щастя – безкінечним,
Хай кохання буде вічним,
Ніжним та сердечним!
З повагою та найщирішими побажаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості.
Спортивно-пізнавальний захід «Фізичне здоров’я людини – складова успіху»
6 лютого 2017
З метою формування ціннісного ставлення до себе, свого здоров’я, а також виховання у вихованців культури здоров’я як складової загальної культури людини 02 лютого в гуртку «Краса здоров’я», керівник Момотюк Олеся Михайлівна відбувся спортивно-пізнавальний захід «Фізичне здоров’я людини – запорука успіху».
– Оскільки, майбутнє кожної держави це її молодь, то ми з вами сьогодні стверджуємо вголос, що здорова молодь – запорука успіху нашої країни, її розвитку, становленні та благополуччя. Сьогодні у кожному навчальному закладі активно підтримують здоровий спосіб життя через проведення виховних заходів, спортивних змагань, виступів агітбригад. Тож недарма зміст програми пронизує тема краси і здоров’я людини, – розпочала захід Олеся Михайлівна, керівник гуртка «Краса здоров’я».
У гуртку «Краса здоров’я» вихованці віком від 14 до 18 років мають змогу фізично загартовуватись через проведення спортивно-оздоровчих занять, які є важливими для фізичного розвитку кожної дитини. Тому, вихованці гуртка спільно із керівником розповідали та показували на практиці як шляхом тренувань покращується моторика, розвиваються м’язи, загартовуються вольові якості, а головне, що такі проведені заняття стимулюють вихованців до занять фізичною культурою.
На даному заході присутніми були вихованці гуртків «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна та члени агітбригади «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна, які мали змогу практично оволодіти технікою тренажерних вправ та навчитися правильно доглядати за тілом, обговорювали спільно сюжети з теми: «В чому здоров’я і щастя секрети!».
Підсумувавши активні дискусії щодо даного питання вихованці спільно із керівниками гуртків прийшли до висновків, що у цьому житті, чи бути здоровим вирішує сама людина.
Бути здоровим чи ні – твій вибір. ЗРОБИ ЙОГО!
Ми обираємо ЖИТТЯ!
Ми обираємо МУЗИКУ!
Ми обираємо СПОРТ!
Ми обираємо КРАСУ ЗДОРОВ’Я!
Заняття в гуртку «Краса здоров’я» є одним із ефективних методів щодо залучення дітей до здорового способу життя.
ТУРНІР КРАСНОМОВЦІВ « У КАЗКОВОМУ СВІТІ МОВИ»
7 лютого 2017
7 лютого в літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край» проведено турнір красномовців «У казковому світі мови». Основну увагу було звернуто на читання Шевченківської поезії юними поетами.
Учасниками даного турніру стали: Максим Федорук, Анастасія Сєдова, Дарина Ладошко, Влад Леус, Назар Мітряхін, Олександр Сніжко, Наталія Валівоць, Єва Ковальчук, Рома Бучко, Софія Малиневська, Тетяна Рибчинчук, Варвара Тепла, Аліна Левкова, Яна Рудь, Марія Воронюк, Маргарита Конюхова, Діана Бушура. Читали поезію про патріотів – героїв, які захищають наші землі від ворогів, природу, родину. І в підсумковому слові Тетяни Михайлівни прозвучало слово ДОБРО, тому що вихованці готуються провести День спонтанного прояву доброти, який буде проходити 17-го лютого.
Мельник Тетяна Михайлівна, керівник гуртка-методист, постійно сприяє розвитку творчих здібностей вихованців, розвитку багатства мови, сценічної культури та розвитку літературного смаку у кожної дитини. Це все ми можемо бачити та відчути відвідуючи виховні заходи вихованців літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», які проходять на протязі навчального року і мають виховне значення.
Ми переконуємося кожного разу, коли є присутніми на таких заходах, що наші діти допомагають нам дорослим усвідомити вплив ціннісних ставлень до історії рідного краю, до мистецтва, до природи та до власного «Я».
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ ДИТИНИ
7 лютого 2017
Права людини починаються з прав дитини. Захист прав дитини є одним із найважливіших, адже ставлення до дітей, рівень їхньої безпеки та захищеності у державі, стан їхнього всебічного розвитку є одним із показників цивілізованості та гуманності суспільства.
Порушення прав дитини в Україні досить часте явище. Права дитини можуть бути порушені батьками, опікунами, однолітками, які часто знущаються один над одним.
ГО «Ла Страда-Україна» розробила для розміщення на сайтах навчальних закладів, органів та установ освіти і науки інформаційні банери з питань убезпечення потрапляння в ситуацію торгівлі людьми шляхом поширення інформації про роботу Національної дитячої гарячої лінії та Національної гарячої лінії, з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації.
З інформаційними матеріалами щодо захисту прав дітей, протидії насильству в сім’ї можна більш детально ознайомитися та використовувати в роботі за посиланнями:
http://la-strada.org.ua,
http://la-strada.org.ua/ucp_mod_library_showcategory_41.html,
http://la-strada.org.ua/ucp_mod_library_showcategory_26.html.
На сучасному етапі розвитку для України першочерговим завданням є створення необхідної інформаційної бази щодо виховання дітей, яка б повною мірою відповідала міжнародним вимогам і забезпечувала реалізацію прав кожної дитини та передбачала механізм захисту цих прав у випадку їх порушення.
ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ
11 лютого 2017
З 06 по 08 лютого 2017 року в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся внутрішній конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Здається, сама тема конкурсу вже говорить про те, що вихованці мають зобразити у своїх малюнках. Але при спілкуванні з учасниками заходу не все так було і просто. Відповідно умов конкурсу роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо. І, щоб виконати відповідно умов конкурсу малюнок потрібно багато прочитати необхідної літератури за тематикою охорони праці та промислової безпеки.
Більшість учасників виконували свої малюнки у лісовому господарстві та енергетичній промисловості. Про це говорить те, що біля нашого міста розташована Рівненська АЕС та навколо знаходяться лісові господарства сільських місцевостей.
Для участі в обласному конкурсі були відібрані роботи вихованців гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович, а саме:
Енергетична промисловість:
«Будь обережним завжди, щоб не трапилось біди! – Мордас Владислав Петрович, 6 клас.
Лісове господарство:
«Праця в лісовому господарстві дуже небезпечна. Дотримуйтесь правил охорони праці!» – Марчук Олександр Олегович, 5 клас.
Бажаємо нашим учасникам обласного конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» творчих досягнень та успіхів.
ВИСТУП АГІТБРИГАДИ «ШАНС» У МІСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ УЧНІВСЬКИХ АГІТБРИГАД «МИ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»
11 лютого 2017
09 лютого 2017 року на базі загальноосвітньої школи № 3 був проведений міський фестиваль-конкурс учнівських агітбригад «Ми – проти насильства». Організатором заходу було управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.
Міський фестиваль-конкурс учнівських агітбригад проводився з метою запобігання проявів насильства серед дітей, формування в дитячому середовищі позитивного іміджу простору без насильства, виявлення та підтримка талановитої молоді.
Завданнями фестивалю-конкурсу було активізація учнівського руху проти насильства в дитячому середовищі; популяризація технологій навчання за методом «рівний-рівному» щодо формування навичок належного співіснування серед підлітків; виявлення, обмін і розповсюдження кращого досвіду з профілактики запобігання проявів насилля серед дітей засобами мистецтва, використовуючи їх вокальні, хореографічні, художньо-спортивні та інші здібності.
Команду із семи осіб віком від десяти до сімнадцяти років від Будинку дитячої та юнацької творчості представляли учасники агітбригади «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна. Це Веремійчук Ілля, Романчук Іван, Матвійчук Анна, Козодой Тарас, Корнійчук Ольга, Лук’янова Валерія, Пилипчук Михайло. Темі виступу передувало гасло «У світі без насильства ми хочемо жити». Проблема виступу відображена у трагічній, художній, спортивній, образній формах виконання.
За результатами роботи журі міського фестивалю-конкурсу учнівських агітбригад «Ми-проти насильства» команда «Шанс» отримала ІІ місце та нагороджена грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Від служби у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради нагороджена подарунком-рамкою, для фотографій.
Вітаємо учасників команди «Шанс» Веремійчука Іллю, Романчука Івана, Матвійчук Анну, Козодой Тараса, Корнійчук Ольга, Лук’янову Валерію, Пилипчука Михайла та керівника команди Романчук Світлану Володимирівну із зайнятим ІІ місцем у міському фестивалі-конкурсі учнівських агітбригад «Ми-проти насильства». Бажаємо і надалі працювати над формуванням позитивного іміджу простору без насильств серед учнівських колективів.
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ «ВАТРА»
11 лютого 2017
Щомісяця лідери центрів «Булава» ЗОШ № 1, «Відкриті долоньки» ЗОШ № 2, «Дозвілля» ЗОШ № 3, «Здоров’я» ЗОШ № 4, «Скарбничка» ЗОШ № 5, «Всезнайка» Гімназія» та «Дзвін» Будинку дитячої та юнацької творчості збираються разом попрацювати в команді та поділитися своїми напрацюваннями.
10 лютого 2017 року о 16.00 годині в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося чергове засідання голів, заступників центрів міської ради старшокласників «Ватра». Приємно було бачити Діану Лехкобит, Аліну Коханець, Анжелу Воловник, Антона Прокопчука, Юлію Пришко, Лозовик Владу, Матвійчук Анну, Мацієвську Софію, Пашко Ангеліну, Лук’яневич Надію, Хондоку Ілону, Водько Вероніку, Секиду Ірину.
Метою проведення засідання міської ради старшокласників «Ватра» було формування усвідомленого розуміння лідерами поняття «життя», його унікальності, цінності, значущості для кожної особистості; визначення свого місця в ньому.
Актив лідерів учнівського самоврядування запросив на засідання Лопугу Наталію Феодосіївну, яка запропонувала всім лідерам поговорити про найвищу цінність сучасного світу – людське життя. За допомогою практичних вправ та ігор лідери визначали найголовніші життєві цінності: здоров’я, освіту, роботу, відпочинок, творчість.
Але в підсумковій частині Лозовик Влада, лідер центру «Скарбничка» ЗОШ № 5 звернулась до всіх лідерів із своїми поглядами на життя.
Зі слів Влади Лозовик:
– Я вважаю, що велика цінність, яку дає саме дітям та учнівській молоді, це активне, гарне,яскраве дозвілля. Нам даються великі можливості реалізувати себе як особистість через організацію та проведення заходів, акцій, тематичних конкурсів. І це все яскраві моменти нашого шкільного та позашкільного життя. Давайте згадаємо, що було вчора. Ми дуже гарно провели свій вільний від навчання час, взявши участь у міському фестивалі-конкурсі учнівських агітбригад «Ми – проти насильства», який відбувався в ЗОШ № 3. Ми всі з вами отримали масу задоволення від виступів, поспілкувалися, мали змогу зробити фото та отримати результат від виконаної роботи. І тому, на нас покладається велика відповідальність – організовувати та проводити побільше заходів, щоб залучити побільше учнівської молоді нашого міста. А це нас буде згуртовувати та вчити дружньо працювати в команді.
Далі розмова йшла про участь лідерів центрів загальноосвітніх шкіл міста у дозвіллєвих та благодійних проектах, здійснення колективної екскурсії по місцях рідного краю.
Наступне засідання лідерів учнівського самоврядування міської ради старшокласників «Ватра» відбудеться 14 березня 2017 року о 16.00 годині.
КОНКУРСНА ПРОГРАМА ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА «ЛЮБІТЬ ЛЮБОВ, Я ВАС БЛАГАЮ» !
14 лютого 2017
З метою розвитку творчих здібностей учнівської молоді, їх естетичних смаків, виховання прагнення краще пізнати один одного, формування дружніх стосунків в колективі, ціннісних ставлень до себе та до однолітків 13 лютого 2017 року в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулась конкурсна програма до Дня святого Валентина «Любіть любов, я вас благаю!».
Організаторами та підготовкою даного заходу займались вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна. Щирі вітання, інтерв’ю із глядачами, представлення конкурсантів, цікаві та веселі конкурси для учасників та глядачів дарували ведучі Ротарь Валерія, Баранік Максим.
Для участі у конкурсній програмі були запрошені вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
А тепер розповімо саме про історію Дня святого Валентина. У Європі День святого Валентина почали святкувати з XIII століття. Витоки цього свята сягають давніх часів. Валентин був християнсь¬ким єпископом. Він народився у III столітті нашої ери в місті Терні Римської імперії. Всупереч наказу римського імператора Юлія Клавдія II, який не доз¬воляв солдатам імперських легіонів одружуватися, Валентин таємно вінчав легіо¬нерів, за що і був ув’язнений. Коли він сидів у в’язниці, то закохався у сліпу доньку свого ката і вилікував її. Кажуть, що все було навпаки: наглядач попросив Валентина виліку¬вати свою доньку, а та закохалася в священика. Перед стратою він залишив їй записку на прощання і підписався: «Твій Валентин» (звідси і «валентинки» на День закоханих). Дата страти святого Валентина- 14 лютого-співпала з римським святкуванням на честь Юнони-богині кохання. Цей день у Римі вважався початком весни. Вже дещо пізніше Вален¬тин був канонізований і зарахований до лику святих. З тих пір всі закохані вважа¬ють його своїм захисником. Сьогодні День святого Валентина вийшов далеко за рамки суто католицького свята і став найулюбленішим святом у багатьох народів.
Тож у переддень Дня святого Валентина за високе звання «Найспритніша пара» в Будинку дитячої та юнацької творчості змагались:
Під першим номером – Козюк Тетяна та Петрушко Дмитро.
Під другим номером – Водько Олександра та Шабета Станіслав.
Під третім номером – Погуляник Іванна та Козодой Тарас.
Під четвертим номером – Клим Яна та Мельник Микола.
Оцінювали конкурсні завдання журі у складі: Момотюк Олеся Михайлівна, керівник гуртка «Краса здоровя», голова журі, Мельник Аркадій Миколайович, керівник студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», Кравчук Яна Віталіївна, керівник гуртка бісероплетіння «Фантазія», Столярук Тетяна Олександрівна, керівник гуртка «Юні орнітологи», члени журі.
Кожен конкурс оцінювався за п’ятибальною системою.
Перший конкурс – «Зрозумій мене без слів».
Другий конкурс – «Ваші дії».
Третій конкурс – «Знайди мене».
Четвертий конкурс – «Танець пари».
Пятий конкурс – «Запам’ятай мене».
Конкурси показали, що наші пари добре уміють знаходити вихід із будь-якої ситуації, спілкуватись та ділитись своїми думками з глядачами про кохання.
– Наші пари сьогодні довели, що кохати-це значить творити кохання. Тож творіть його, ідіть назустріч йому і ви зустрінете його, як дивовиж¬ну казку, як чарівну пісню, яка зробить ваші найпотаємніші бажання реальністю, – такими словами підсумувала проведений захід Лопуга Наталія Феодосіївна, керівник гуртка для старшокласників «Пізнай себе».
За підсумками конкурсу звання «Найспритніша пара» здобули Клим Яна та Мельник Микола. Переможці були нагороджені солодощами.
Учасників та глядачів із Днем святого Валентина вітали Хомич Катерина та Волощук Владислав, вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна та вихованці студії вокального співу «Гармонія» Козакевич Олександр та Ясюк Оксана, керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
Дякуємо всім учасникам та ведучим за подароване свято почуттів. І ще раз вітаємо всіх із Днем святого Валентина, із Днем усіх закоханих.
СПРАВЖНЯ ДОБРОТА НЕ ПОВИННА ЧЕКАТИ ПОХВАЛИ, АБО ПОДЯКИ
17 лютого 2017
17 – го лютого – Міжнародний День спонтанного прояву доброти.
В Україні, воно ще маловідоме, але дуже потрібне нашому суспільству. Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна вирішили започаткувати проведення заходів доброти в гуртку під гаслом «Тиждень добрих справ плануємо разом». Тим самим зробивши життя людей кращим і приємнішим.
З 13 по 17 лютого вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» організували та провели заходи щодо прояву доброти. Метою даного заходу було: побільше залучити дітей та дорослих до даного заходу, навчити дітей бути добрими і ввічливими до людей, які потребують уваги на вулиці, в транспорті, в приміщенні.
Вихованцями велись записи до Щоденника добрих справ. І що ми маємо:
Андрій Підлісний-наносив бабусі, яка живе в селі по – сусідству дров у хату. Вона подякувала і сказала: «Не хлопець – золото» (село Сопачів).
Анастасія Сєдова-нагодувала булочкою і сосискою безпритульних котиків (дуже любить цих тваринок і їй подобається про них піклуватись).
Софія Коляда-підтримувала бабусю, що йшла по слизькому тротуару в районі «Грибки» (вона послизнулась і впала).
Роман Бучко-разом із мамою виготовили годівничку для синичок із пластикової пляшки та повісили біля свого під’їзду.
Олександр Мельник-поступився місцем у маршрутці для тьоті з маленькою дівчинкою.
Тетяна Мороз-врятувала голуба, що замерзав біля під’їзду. Відігріла його, напоїла теплою водою.
Назар Мітряхін-допоміг своєму товаришу Сашкові почистити і вибити килим на снігу.
Олександр Сніжко-виніс сміття бабусі, ходив за хлібом бабусі, яка живе в його під’їзді.
Дарина Ладошко-запропонувала бабусі, що живе поряд, сходити по хліб, бо на вулиці дуже слизько. Бабуся дуже зраділа і подякувала Дарині.
Максим Федорук-разом з братом Іллею почистили доріжку від снігу біля свого під’їзду по м-н Перемоги,32б.
Наталія Валівоць-доглядала маленьку сусідську дівчинку, мамі якої потрібно було йти в лікарню.
Владислав Леус-допоміг своїй вчительці, Світлані Володимирівни, піднести портфель до шкільних дверей (ЗОШ № 3), яка вчить дітей бути добрими та чемними.
Тимофій Чижевський-повісили з татом годівничку та кожного дня підсипали туди їжу для птахів. Спостерігали як прилітали синички,горобці. Одного разу прилітав і дятел.
Тетяна Главацька-заспокоїла дівчинку, яка загубилась від мами. Мама вийшла з черги із банкомату і подякувала Тетяні.
Катерина Ходаковська-захистила котика від собак, забрала його додому і назвала Димок.
Роман Потрушко-допоміг бабусі Галині, яка живе у смт Володимирець привезти на санчатах мішок із висівками.
Пропонуємо всім вихованцям гуртків та творчих об’єднань проявляти доброту до оточуючих. Будьте завжди добрі і ввічливі до людей, які потребують уваги, які заслуговують на подяку, і не бійтеся щиро і голосно сказати найдобріше слово «Дякую».
Відомий американський письменник та громадський діяч Марк Твен говорив: «Доброта – це те, що може побачити сліпий і почути глухий». І це насправді так. Ми в цьому переконалися, зробивши добрі справи. Приєднуйтесь до нас.
ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ВОЇНІВ-АФГАНЦІВ
17 лютого 2017
15 лютого у великій залі Палацу культури пройшли загальноміські урочистості, присвячені 28 річниці виводу військ з Афганістану. Вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок»у повному складі, разом зі своїм керівником Світланою Тиндик прийняли участь у заході та порадували присутніх добрими, проникливими піснями.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВИ ЗА П’ЄСОЮ АННИ БАГРЯНОЇ «НАД ЧАСОМ»
19 лютого 2017
17 лютого в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості вихованці театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук Світлана Володимирівна) представили на розгляд вихованців та керівників гуртків закладу виставу за п’єсою Анни Багряної «Над часом».
У залі то гасло, то включалося світло, і кожен глядач блукав разом із героями вистави в ярких, світлих, емоційних сенсах буття. Зі справжніми емоціями, з мурахами по шкірі, зі сльозами на очах актори показували та доводили, як не треба втрачати жодної хвилини, цінувати своє життя. Бо кожна мить – це вічність.
Ми задали запитання Романчук Світлані Володимирівни:
– Чому Ви обрали саме цю п’єсу? І як проводились репетиції?
То була такою її відповідь:
– У своїх акторах я була впевнена, що вони зможуть відіграти ролі саме вистави за п’єсою Анни Багряної «Над часом». Вибір вистави, звичайно проводився з вихованцями театрального гуртка «Сюрприз», але, саме ця вистава крутилася в мене в голові. Після обговорень, дискусій всі мене підтримали, і ми розпочали працювати. І я не помилилась. Ми були настільки згуртовані, що нічого нам не стояло на заваді. Ми сценічно оформили залу за допомогою різних годинників, під ролі вистави здійснили підбір костюмів та музичне оформлення. І сьогодні презентуєм вам.
Ролі вистави за п’єсою «Над часом» виконували:
Годинникар – виконавець головної ролі Козодой Тарас, який показав, що людина може все.
Пані – Верешко Анна, якій не було нічого складного, дуже легко запам’ятовує текст вистави.
Хвилина – виконавиця головної ролі, Саворона Вікторія, дівчина, якій батько суворо забороняв мати справу з людьми, та й ще і закохуватись в них. Дуже справилась із роллю і сподобалась глядачам.
Секунда – Цибульська Дар’я, дівчина з усією душою протягом вистави промовляє до глядача, щоб цінували не просто час, а кожну його секундочку.
Година – Лук’янова Валерія, яка застерігає та попереджає своїх сестер цінувати батьків та прислухатися до них, але і тим самим уміло вигороджує свою сестру перед батьком.
Час – Романчук Іван, батько, який дуже вперто змушує дівчину-годину задуматися над своїм життям, забороняє любити, але і насамкінець і прощає свою дитину.
Ілюзія – Матвійчук Анна, привернула увагу глядачів своєю свободністю, коли на сцені – вона завжди є сама собою.
П’єса усім сподобалась. Молодь ще раз довела, що меж в мистецтві не існує. Вчимося цінувати не просто ЧАС, а кожну СЕКУНДУ життя! Дякуємо всім учасникам вистави, за їхні емоції, які вони доносили до нас. Було дуже щиро.
СВЯТО САЛА
21 лютого 2017
19 лютого 2017 року о 13.00 годині в парку культури та відпочинку відбувся міський захід «Свято сала».В даному заході взяли участь вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна із музичними композиціями «А ми дівчата з України» та «Країна, що люблю».Підтримала народне свято і Тиндик Світлана Дмитрівна, акомпаніатор Будинку дитячої та юнацької творчості, яка виконала пісні “Отча сторона”, “Через сад – виноград”.
21 ЛЮТОГО – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
21 лютого 2017
Мова – одна з ключових ознак існування кожної держави, і те, що вирізняє нас з-поміж інших народів.
Може, тому й точиться щодо неї так багато дискусій у наші дні, що саме зараз так важливо визначитись кожному, хто він, якого роду – племені, ким почувається?
Ми – українці, і мова в нас одна – мелодійна, красива, ніжна українська. Скільки пісень, віршів звучить на українській мові. І, саме молоде покоління має зрозуміти що спілкування рідною мовою має величезне значення. Вона стає невід’ємною частиною їхньої власної особистості.
З метою ціннісного ставлення до власного «Я», до збереження народних, культурних, українських традицій Воронюк Марія, Рибчинчук Тетяна, Бучко Роман, Пришляк Софія, Малиневська Софія, Левкова Аліна, Сидорук Анастасія, Підлісний Артем, вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна провели виховний захід присвячений Міжнародному дню рідної мови. Під час заходу виготовили листівки із звертанням до всіх людей України, щоб берегли і цінували свою рідну мову. А головне – ЛЮБИЛИ всім серцем і душею.
«НЕБЕСНА СОТНЯ – ГЕРОЇ НЕЗБОРЕНІ»
21 лютого 2017
Сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров’ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав.
Небесна Сотня – герої незборені,
Найкращі, найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили…
20 лютого о 15.00 годині в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся вечір пам’яті «Небесна сотня – Герої незборені. Організацією та проведенням даного заходу займались вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
Вихованці та керівники гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості зібралися, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
– Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Вони гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. Такі вони – герої Небесної сотні.
11 лютого 2015 року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається щорічно 20 лютого.
Демонструвалися відеофільми «Небесну Сотню, Господи, прийми», «Мамо, не плач».
Романова Юлія, Ясюк Оксана, Марценюк Марія, Кушнірук Катерина, Сніжко Валерія, Шевчук Анна вихованці студії вокального співу «Гармонія» виконали тематичні музичні композиції «Небесна Сотня України», «Нас б’ють – ми літаєм», «Небесна Сотня», «Ми хочемо Миру».
Водько Вероніка, Секида Ірина, Троневич Юлія, Хондока Ілона, вихованці гуртка «Основи журналістики» читали свої авторські вірші «Патріотам», «Солдатам», «Коли від пострілу у груди», «Про Україну».
На даному заході був присутній Кобилянський Михайло Савич, відомий краєзнавець, патріот своєї країни, свого міста. Михайло Савич був учасником Майдану та поділився своїми спогадами про своє життя під час Революції Гідності. А також зупинився на гідному вшануванні подвигу Небесної Сотні через читання своїх власно написаних віршів та побажав дітям та учнівській молоді пам’ятати про цих мужніх людей, бо не маємо права про них забувати.
Слава Україні! Героям слава!
СВЯТКУВАЛИ МАСЛЯНУ
26 лютого 2017
За традицією Масляну відзначають у останній тиждень перед великим постом. 24 лютого, у центрі дозвілля «Лісова пісня» відбулося свято Масляної «Ой ти, зимонько-зима». На даний захід запросили вихованців гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, які порадували всіх присутніх українськими піснями про Масляну та танцями. А також спілкувались, активно приймали участь у конкурсах, коштували смачненькі млинчики і солодощі.
Дякуємо організаторам свята Масляної за запрошення та гарне проведення дозвілля.
УКРАЇНСЬКУ ТРАДИЦІЮ ВАРТО РОБИТИ ТРЕНДОМ
27 лютого 2017
Вже час настав зимі від сонечка тікати,
Тому спішить вона із нами попрощатись,
Веселе свято для зими останнє –
Це Масляна, яку вона дарує на прощання!
Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості взяв участь у масових міських заходах, присвяченим проводам зими, організувавши та провівши свято «Масляна – свято народне».
Масляна – це одне з найулюбленіших свят. Його здавна відзначали наприкінці лютого. Масляна – останній тиждень перед Великим постом. Історія виникнення цього свята сягає своїм корінням глибоко в давнину та символізує проводи зими та зустріч з весною. Другі його назви – Колодій, Ма?сниця, За?пусти, Пу?щення, Сиропу?ст, Сиропу?сний тиждень, Си?рна неділя, Ба?бське свято, Зага?льниця, Ніжкові заговини. Час, коли люди вже відмовляються від споживання м’яса. Часто в народі ці дні також звали запустами. В православ’ї спостерігається феномен двовір’я: поєднання християнських звичаїв та традицій з язичницькими. В ці дні прийнято перед Великим Постом наїдатися варениками, маслом, сиром – тим, що під час посту є заборонено.
На святкування Сиропусного тижня у місті Вараші завітали Масляна, Зима, Весна, гамірні ватаги учасників: вихованці театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук С.В.), вихованці студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), вихованці вокального гуртка «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.), вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.).
Масляна віншувала всіх «добром, сиром, маслом, пирогом, ще млинцями, калачами та вареничками», водила хороводи з учасниками, а ще запропонувала присутнім написати на папірцях всі негаразди, розпачі та погані помисли, що були присутніми у цьому році та вкинути їх у мішечок і спалити, щоб усе погане забулося. Зима згадала все приємне, що відбулося у цьому році та попрощалася до наступного свого приходу. Весна ж закликала ласкаве сонечко розтопити довкола сніги, викликала пташок із теплого краю та привітала усіх з весною.
Захід пройшов у найкращих народних традиціях. Незважаючи на негоду, вихованці творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості підняли усім присутнім настрій, веселили запальними тематичними піснями, хореографічними композиціями. А на закінчення пригостили усіх смачними тлустими варениками.
ВИСТАВКА ДИТЯЧИХ МАЛЮНКІВ
1 березня 2017
В рамках проведення свята Масляної, яке проходило 26 лютого, відбулася міська виставка дитячих малюнків з теми: «Ой, ти,зимонько-зима».
Активну участь у даній виставці взяли вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», Павлусь Богдан Сергійович, студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович та гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна. Було представлено понад 30 робіт вихованців. Але, зважаючи на несприятливу погоду, яка була в неділю, міська виставка продовжує своє існування в холі міської ради.
Всі бажаючі можуть переглянути дитячі роботи дітей, якщо завітають до міської ради з 28 лютого по 03 березня 2017 року на протязі робочих днів.
Зі слів організаторів міської виставки дитячих малюнків «Ой ти, зимонько-зима» підсумки відбудуться та переможці будуть нагороджені грамотами та солодощами.
ВІДБУВСЯ МІСЬКИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ДОСЛІДНИЦЬКО-ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНИХ РОБІТ ІЗ ПРИРОДОЗНАСТВА “ЮНИЙ ДОСЛІДЖНИК”
2 березня 2017
28 лютого 2017 року на базі Кузнецовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник» серед учнів віком від 9 до 10 років включно, які займаються дослідницько-експериментальною діяльністю в галузі біологічних наук.
Будинок дитячої та юнацької творчості представляв Колбун Павло, вихованець гуртка «Юні орнітологи», керівник Столярук Тетяна Олександрівна. Тема дослідницько-експериментальної роботи «Альтернативні способи вирощування рослин: в гідрогелі та в акваґрунті», номінація «Рослинний світ».
З дослідницько-експериментальної роботи Колбуна Павла:
– В останні часи любителів вирощування домашніх рослин та городніх культур захлиснула хвиля цікавості вирощування рослин за допомогою гідрогелю та акваґрунту. Всю інформацію люди отримають із інтернету, а інформація дуже різна, і, що особливо насторожує, – протирічна. Ми вирішили спробувати розібратися. Рослини в нашому житті завжди поряд з людиною.
Вчені створили альтернативні способи вирощування рослин. До них відносяться: гідропоніка, аеропоніка, вирощування рослин за допомогою гідрогеля та акваґрунта. Найбільша увага зараз приділяється саме способу вирощування рослин за допомогою гідрогелю та акваґрунту. Цей спосіб дуже легкий, зручний і, саме головне, дуже гарно виглядає. Але, чи небезпечний він? Ми провели експеримент. Посадили три відростки хлорофітуму чубатого в три однакових в об’ємі ємності. Їх заповнили гідрогелем, акваґрунтом і землею. На протязі сорока днів з 15 січня по 23 лютого ми досліджували ріст і розвиток хлорофітумів.
Кінцеві результати дослідження такі: в гідрогелі – розмір листків 17 см., проросло 12 корінців; в акваґрунті – розмір листків 15 см., проросло 7 корінців; в землі (контрольний варіант) – 19 см., проросло 13 корінців.
Але нас більш за все цікавила небезпечність цього способу. Ми дізналися, що після терміну придатності (гідрогель-5 років, аквагрунт-2,5 роки) він розкладається на акриламід та акрилад калію. Це дуже токсичні сполуки, які у лабораторних тварин визивають рак.
Із автореферату дисертації «Токсикологічне вивчення акриламідів» кандидата медичних наук Перової Н.М. ми взнаємо що:
– акриламід при контакті зі шкірою, може визвати подразнення шкіри і дерматит;
– при вдиханні – подразнення дихальних шляхів;
– при поглинанні – подразнення стравоходу;
– акриламіди діють на імунну та центральну нервову систему.
«…гідрогелі зазвичай підносяться як Рн-нейтральні, нетоксичні, екологічно чисті сполуки ( в полімеризованій формі). Факт залишається фактом, що після 5-ти років практично увесь гідрогель деполімеризується за рахунок природних процесів розкладання…
З огляду на висновки представлені вище, тобто, що після закінчення терміну придатності гідрогелю та акваґрунту він розкладається на небезпечні для людини та тварин акрилат калію і акриламід, ми не можемо рекомендувати використання гідрогелів для домашнього квітникарства та присадибних ділянок.
За підсумками роботи міського журі Колбун Павло, вихованець гуртка «Юні орнітологи» в номінації «Рослинний світ» нагороджений грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за І місце та буде в квітні місяці брати участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник».
Вітаємо Колбуна Павла та керівника гуртка «Юні орнітологи» Столярук Т.О. із перемогою та бажаємо результативної роботи в обласному етапі Конкурсу, який відбудеться в комунальному закладі «Обласна станція юних натуралістів».
МІСЬКИЙ ОГЛЯД-КОНКУРС ЧИТЦІВ-ДЕКЛАМАТОРІВ
4 березня 2017
«Живи, Кобзарю, в пам’яті людській».
На виконання наказу управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради від 08.02.2017 №38 «Про проведення міського огляду-конкурсу читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів» 01.03.2017 року на базі Кузнецосвької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 пройшов міський огляд-конкурс читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській».
Даний захід проходив з метою сприяння популяризації мистецтва художнього слова, розвитку дитячої та юнацької виконавської майстерності.
Будинок дитячої та юнацької творчості представляла Лук’янова Валерія, вихованка театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, яка декламувала твір Тараса Шевченка «Лілея».
За висновками журі, в номінації «читці -декламатори» у ІІ (старшій) віковій категорії Лук’янова Валерія отримала ІІІ місце та нагороджена грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.
Вітаємо за зайняте ІІІ місце Лук’янову Валерію, вихованку театрального гуртка «Сюрприз» та бажаємо їй подальших успіхів у творчості.
ТВОРЧА МАЛЕЧА ДІЛИЛАСя ТАЛАНТАМИ
6 березня 2017
Недільного весняного дня, коли сама природа красномовно підтримувала хороший настрій та наполегливі плани, Будинок дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Рівненської області провів традиційне свято «Вперед, малеча!». Цього року до лейтмотиву святкового концерту – своєрідна посвята у позашкільники – додалося бажання привітати мам, бабусь, сестричок, хрещених зі святом весни.
Найюніших талантів позашкільного закладу гостинно зустрів у своїх стінах Палац культури ВП «Рівненська АЕС». До великої зали поспішали усі, хто прагнув підтримати юні обдарування, почерпнути ковток святкового настрою, дитячої феєрії юних талантів.
Емоції пульсували через край. У залі – аншлаг. Захід відвідали керуючий справами виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Бірук Борис Іванович, начальник управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Корень Олена Миколаївна. Адже не можна спокійно спостерігати за дитячою щирістю, безпосередністю, прагненням показати власні вміння, таланти, знання.
Сценарій заходу був насиченим. Вперше на найбільшу сцену міста вийшли юні вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна, гуртка фольклорної пісні «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, гуртків англійської мови «Вчимо англійську» та «АВС», керівник Вітартас Людмила Володимирівна.
Привітати та підтримати наймолодших завітали вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна. Ведучими свята були вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна: Скрипчак Дарина – ведуча, Новак Валерія – мультиплікаційний персонаж Нолик, Корнійчук Ольга – мультиплікаційний персонаж Сімка.
З вітальним словом до присутніх та учасників концерту звернулася директор Будинку дитячої та юнацької творчості Маркевич Тетяна Валентинівна. Вона привітала юних талантів зі здобутками, побажала удачі й натхнення. Окремі слова вдячності прозвучали на адресу батьків вихованців, які не тільки довірили своїх дітей, а й стали активними учасниками навчально-виховного процесу, допомагають вирішувати організаційні питання, місцевої влади, яка гідно оцінює працю освітян, управління освіти, яке не стоїть осторонь творчих ініціатив педагогів-позашкільників.
Подяками БДЮТ нагороджені Скрипчак Людмила Павлівна, готова батьківського комітету БДЮТ за активну громадянську позицію та представлення інтересів вихованців закладу на різних рівнях, Подерня Оксана Володимирівна, член батьківського комітету БДЮТ за активну участь у процесі організації навчання, виховання та дозвілля вихованців закладу, Коваленас Надія Вікторівна, керівник гуртка декоративного розпису «Джерело» за значний відсоток охоплення дітей позашкільною освітою у 2016-2017 навчальному році, Алексєєнко Оксана Володимирівна, керівник студії вокального співу «Гармонія» за цілеспрямовану роботу з розвитку здібностей дітей дошкільного віку, розширення їх художніх і духовних цінностей у 2016-2017 навчальному році.
Ді¬ти демонстрували на сцені все, що вивчили за півроку, тішачи гля¬дачів голосами і хореографічними композиціями, милуючи серця знайомих і рідних, які дарували їм упев¬не¬ність і віру в себе. Концертнa прогрaмa булa побудована таким чином, щоб познайомити глядачів з усім розмаїттям юних обдарувань.
За незабутню годину концертної програми хочеться порадіти за дітей, їх батьків, педагогів позашкільного закладу. Будинок дитячої та юнацької творчості вкотре засвідчив професійний ріст педагогів, обдарованість вихованців і їх наполегливість та талановитість, яку в закладі підтримують та розвивають.
КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА ДЛЯ ЖІНОК
7 березня 2017
Оминаючи зимові хурделиці та березневі віхоли, наперекір усім прогнозам, у душу й серце лине сонячна весна. Пора, яка не зважає на вік, статок чи соціальне становище. У природній мінливості – жіноча суть, одвічний біль і одвічна втіха… 7 березня в Центрі дозвілля відбувся захід з нагоди Міжнародного дня прав жінок і миру для одиноких жінок міста, які перебувають на обліку в територіальному центрі.
У концертній програмі взяли участь вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни та керівник вокального гуртка «Серпанок» Тиндик Світлана Дмитрівна.
Не зважаючи на мінливу погоду, у кожної з присутніх жінок, імовірно, у серці забринів маленький дзвіночок – передвісник надії, яка повернеться до кожної з них разом із весною.
ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ МІСЬКОЇ ВИСТАВКИ ДИТЯЧИХ МАЛЮНКІВ
7 березня 2017
З 27 лютого по 07 березня 2017 року в холі міської ради відбулася виставка дитячих малюнків на тему: «До нас Масляна прийшла, весну красну принесла».
У даному заході взяли активну участь вихованці гуртків та творчих об єднань: студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович, «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна. Було представлено до 40 дитячих малюнків вихованців.
За підсумками проведеної виставки дитячих малюнків маємо результати:
І місце – Москалик Софія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
ІІ місце – Щур Богданна, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
Москалик Софія, Щур Богданна нагороджені грамотами та подарунками від відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.
СВЯТО ВЕСНИ, КРАСИ, І ЖІНОЧНОСТІ
7 березня 2017
7 березня, напередодні Міжнародного дня жінок, вихованці вокальної студії “Гармонія” разом з керівником Алексєєнко Оксаною Володимирівною підготували святкову вокальну програму-подарунок для своїх найрідніших і найдорожчих матусь, бабусь, сестричок, друзів.
Глядачі були захоплені яскравістю та щирістю дитячих пісень, що лунали. Бурхливі оплески раз по раз супроводжували виступи маленьких артистів. Свято вдалося! Воно було сповненим радістю, теплом, атмосферою затишку і любові. За незабутню годину концерту усі матусі, бабусі та гості свята дуже дякують Оксані Володимирівні і діткам!
Батьківський комітет.
КОНКУРСНО-РОЗВАЖАЛЬНА ПРОЗРАМА “ЗІ СВЯТОМ ВЕСНИ, ДІВЧАТА!
8 березня 2017
Весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи, зодягаючись у зелень, квітнуть дерева. І не дивно, що саме на початку цієї прекрасної пори, коли все пробуджується, оживає, набирає сили, жінок всього світу вітають з чудовим святом весни.
7 березня 2017 року вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна та гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна підготували та провели конкурсно-розважальну програму «Зі святом весни, дівчата!».
Головними ініціаторами святкування були хлопці – представники сильної половини вихованців позашкільного закладу. Вони ж взяли на себе відповідальність в організації та проведенні заходу. Тому і роль ведучих – теж їхня: Веремійчук Ілля, Романчук Іван, Марич Данило, Лінник Вадим, Мельник Єгор.
Учасниці ж конкурсно-розважальної програми брали участь у різних конкурсах та отримували солодкі подарунки.
Цей конкурс показав, що в кожній конкурсантці ховається унікальність, яка притаманна тільки їй. Тому всі дівчата були нагороджені титулом:
Гаврилюк Тетяна – «Міс шарм»,
Троневич Юлія – «Міс елегантність»,
Антонюк Анна – «Міс пристрасть»,
Водько Вероніка – «Міс творчість»,
Остапович Катерина – «Міс екстравагантність»,
Верешко Лілія – «Міс оригінальність»,
Стаднік Ірина – «Міс чарівність»,
Хондока Ілона – «Міс досконалість»,
Федіна Юлія – «Міс романтичність»,
Дроздова Аліна – «Міс артистичність»,
Школьна Катерина – «Міс грація»,
Секида Ірина– «Міс мелодійність».
– Любі дівчата, весна — то ваша пора. Вона схожа на вас, бо така ж гарна, юна, весела і ніжна! – в унісон зі своїми почуттями підсумували захід хлопц.
ОБЛАСНИЙ ЕТАП Х МІЖНАРОДНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО КОНКУРСУ
9 березня 2017
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді міністерства освіти і науки України у співпраці з Департаментом охорони здоровя та соціальних справ Міського управління Вроцлава під егідою Вроцлавського Природничого Університету проводить Х Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості. Тема конкурсу у 2017 році – «Вода – джерело життя».
Загальною метою даного Конкурсу є впровадження здорового та екологічного способу життя.
Конкретні цілі Конкурсу:
– розширити знання про проблему забруднення води і її надмірного споживання людиною;
– сприяння вживанню чистої води в протилежність солодким та забарвленим напоям;
– розуміння значення чистої води для життя живої природи;
– розвиток логічного та творчого мислення;
– підвищення дитячої віри в свої можливості;
Вихованці гуртків та творчих об’єднань активно приєднались до участі у Х Міжнародному Екологічному конкурсі та взяли участь у номінаціях:
«Оповідання з діалогом «Розмова з краплею води» – Пашко Вікторія, вихованка гуртка «Флорай», керівник Решетицька Анна Петрівна.
«Пейзаж з водою на тлі» – Макарчук Олександр, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
«Мультимедійна презентація» – Петровець Богдан, вихованець туристичного гуртка «Мандри», керівник Федчук Юрій Анатолійович.
«Крапля води в об’єктиві» – Легка Вероніка, вихованка гуртка «Основи дизайну», Сачук Катерина Костантинівна.
«Крапля води в об’єктиві» – , вихованка гуртка «Краса здоров’я», керівник Момотюк Олеся Михайлівна.
Вірш «Розмова з краплею води» – Якубець Єлизавета, вихованка театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна.
– Без води ні людина, ні тварина не може прожити ні дня. Вона завжди всім потрібна: вгамовує спрагу, напуває рослинок, змиває бруд, дзюркотить в струмочку. Наша Земля без води не була б такою зеленою. Вона живе повсюди. Вода – джерело життя! – Пашко Вікторія, вихованка гуртка «Флорай».
ВЕСНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ШЕВЧЕНКА
10 березня 2017
…І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом
Т.Г.Шевченко
Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради долучилися до вшанування творчості українського генія Т.Г.Шевченка.
У мистецькій залі Центру дозвілля «Лісова пісня» відбулася традиційна акція «Весна починається з Шевченка». В цей день сюди прийшли, щоб декламувати вірші Великого Кобзаря, що найбільше запали в серце.
Валерія Лук’янова, вихованка театрального гуртка «Сюрприз», який очолює Романчук Світлана Володимирівна, продекламувала поему Т.Шевченка «Лілея».
Репертуар учасників був різним. Проте кожен декламатор спромігся донести ідею творів, за допомогою сценічного образу передати переживання героїв, вразити присутніх декламаторськими вміннями, вибухом великого позитивного емоційного впливу.
Хотілося щоб і надалі подібні заходи проходили більш масштабніше задля об’єднання громади, народу, України. Щоб показати значимість постаті Кобзаря, розвивати творчі здібності дітей та учнівської молоді, виховувати повагу і шану до творчої культурної спадщини
України.
ДРАМАТИЧНИЙ КОЛЕКТИВ БДЮТ ВИЗНАНО НАЙКРАЩИМ
15 березня 2017
Драматичний колектив театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради здобув І місце у номінації «Найкращий драматичний колектив» серед 26 колективів обласного заочного огляду-конкурсу драматичних та лялькових колективів «Талановита Україна» серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів. На огляд-конкурс вихованці та керівник гуртка представили п’єсу лауреата багатьох українських і закордонних премій, поетки, прозаїка, драматурга, перекладача, журналіста, координатора культурних проектів Анни Багряної «Над часом».
Юним акторам Савороні Вікторії, Матвійчук Анні, Козодою Тарасу, Лук’яневич Валерії, Романчуку Івану, Верешко Анні, Цибульській Дар’ї ще під час презентації п’єси у позашкільному закладі та особливо у ході зйомок вдалося гармонійно передати особливості ставлення молодого покоління до часу, виокремити специфіку авторської концепції творчості та образу героя-митця, зв’язок цих понять з традиціями романтизму та модернізму, стильовим сценічним рішенням.
Переглядаючи п’ясу, вдивляєшся в обличчя персонажів, слідкуєш за грою акторів, переймаєшся їхніми проблемами й перемогами. Та й взагалі – ніби потрапляєш в інший світ. А у випадку з вибором твору – «Над часом» – переносишся в ілюзорну паралельну реальність живого та справжнього.
Одразу варто відмітити і гру акторів, і роботу керівника як режисера та постановника, і вдало підібрані декорації, костюми, освітлення, музику. Не вистачало хіба що гардеробників і «трьох дзвіночків», які сповіщали б про початок вистави.
Своєю майстерною грою вихованці гуртка зуміли протарувати шлях до глядача, журі. Вони довели, що театр –це геніальне творіння людської думки, дивовижний світ ілюзій і фантазій, сміху і сліз, любові й ненависті, драми і комедії людського буття.
Юних театралів Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради визнано переможцями та нагороджено дипломами Навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області.
ЗАПРОШУЄМО ДО ДИСПУТУ
15 березня 2017
21 березня 2017 року відбудеться диспут-обговорення з теми: «Internet: глобальне добро або зло?» під гаслом: « Я за безпечний інтернет», за участю представників громадськості міста, лідерів міської ради старшокласників «Ватра». Початок о 16.00 годині в Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської, 5 поверх.
Актив лідерів міської ради старшокласників «Ватра».
ВЕСНЯНЕ ПРИБИРАННЯ ОБ’ЄДНУЄ
16 березня 2017
16 березня колектив Будинку дитячої та юнацької творчості з метою поліпшення санітарного та естетичного стану прилеглої території ініціював та організував весняне прибирання.
До толоки долучилися практично усі організації, що знаходяться за адресою: м-н Перемоги, 23. Адже весняне прибирання – давня традиція трудових колективів, які дбають про благоустрій прилеглих газонів та доріжок. Крім того, на практиці доведено, що спільна робота об’єднує.
Учасники старанно навели лад на дворі, дбайливо та по-господарськи працювали, дружно й старанно допомагаючи один одному. Результат не забарився: на території – чистота й порядок.
“МОДНО – НЕ ОЗНАЧАЄ КОРИСНО”
21 березня 2017
Звернення уваги учнівської молоді не тільки на красу і моду, але й на користь та вплив одягу та взуття на здоров’я в цілому через співпрацю з лікарями ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України».
Все в наших руках, тому їх не можна опускати.
Коко Шанель
20 березня 2017 року в Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося тематичне засідання вихованців гуртків та творчих обєднань 7-11 класів з теми: «Модно – не означає корисно». Ініціювали цю зустріч вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна.
Мода – слово стало яскравим, помітним, що характеризує цілий ряд подій і явищ в нашому сучасному світі.
Мода – це «ходячий звичай; тимчасова, мінлива примха в життєвому побуті, в суспільстві, в крої та носінні одягу, взуття», а модними сьогодні люблять бути всі. Але не завжди модно може бути здорово. Сьогодні мода – це великі гроші, адже компанії, підприємства і фабрики заробляють досить непогано на тому, що їх новий товар розкуповується з неймовірною швидкістю, а в цей час фахівці зайняті розробкою нового одягу, техніки, косметики і т.п. Але в такому шаленому ритмі мало хто задумується про наслідки, що приносять нашому здоров’ю.
І тут розпочалася наша дієва, практична робота по дослідженню одягу та взуття за участю Телюк Олени Борисівни та Сторожука Віктора Євгеновича, лікарів ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України».
Телюк Олена Борисівна надала кваліфіковану інформацію та навела приклади зі своєї практики про вплив якісного одягу на здоров’я і організм людини в цілому.
– Кажуть, що краса вимагає жертв, але не варто користуватися цим твердженням при виборі та купівлі одягу», – таку першу фразу зі свого виступу вимовила Олена Борисівна.
Сторожук Віктор Євгенович звернувся до учасників заходу, що потрібно правильно вибирати та користуватися взуттям, щоб уникнути травм.
– Краса – не тільки зовнішній вигляд, але і здорова, впевнена, красива хода,
наголосив Віктор Євгенович при спілкуванні з учнівською молоддю.
Спілкування, обмін думками відбувалося на прикладах представлених зразків продукції, які надали люб’язно представники фірми «Арсеній». Завдяки чому, учнівська молодь змогла протестувати спільно із лікарями якість даної продукції.
– Захід відбувся. Я дуже задоволена результатом роботи. Хочу подякувати Телюк Олени Борисівні та Сторожуку Віктору Євгеновичу за тісну співпрацю та небайдужість до молодого покоління. Сподіваємося, що наші дослідження допоможуть обрати всім якісну продукцію, що не зашкодить здоровю… А це – ГОЛОВНЕ!», – підвела підсумок Лопуга Наталія Федосіївна.
23 березня 2017 року на базі управління освіти відбувся міський конкурс «Молодь тестує якість».
Ірина Фесюк, вихованка гуртка для старшокласників «Пізнай себе» взяла активну участь у даному конкурсі та нагороджена Грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за зайняте І місце. Робота Ірини буде представлена на обласному етапі конкурсу «Молодь тестує якість».
Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості дякує за тісну співпрацю Коцюбинському Олександру Володимировичу, начальнику ДЗ « СМСЧ № 3 МОЗ України».
“ІNTERNET: ГЛОБАЛЬНЕ ДОБРО АБО ЗЛО?”. “Я ЗА БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ”
24 березень 2017
23 березня 2017 року в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся загальноміський збір лідерів міської ради старшокласників «Ватра» з теми «Internet: глобальне добро або зло?» під гаслом: «Я за безпечний інтернет» за участю Анатолія Кречика, заступника міського голови, Олени Корень, начальника управління освіти, Наталії Петрович, депутата міської ради, вчителя Кузнецовської гімназії, Юрія Рабого, голови міської батьківської ради, Людмили Мельник, головного спеціаліста управління освіти, Людмили Скрипчак, голови батьківського комітету Будинку дитячої та юнацької творчості. Дуже приємно, що активну участь у даному заході взяли представники громадських організацій Сергій Котельник, «Кузнецовська муніципальна варта» та Євген Риндик, Антон Сумлінний «Нове життя», заступників загальнонавчальних та позашкільних закладів з виховної роботи та педагогів-організаторів.
Роз’яснювальна робота, спілкування з дітьми та учнівською молоддю щодо розповсюдження комп’ютерних мереж, участі у соціальних мережах, які несуть тільки негативні сторони життя (схиляють підлітків до негативного мислення та фатальних наслідків), участі батьків у щоденному спілкуванні з дітьми ведеться на рівні міста психологами, класними керівниками, вчителями, керівниками гуртків, запрошуються представники громадських організацій на шкільні батьківські збори. Організовуються «круглі столи» на тему: «Небезпека у кіберпросторі: як вберегти дітей», проведений загальноміський батьківський форум на тему: «Сучасна дитина в контексті розбудови громадянського суспільства».
Сьогодні про позитивні та негативні сторони Інтернету потрібно знати всім: дітям, молоді та батькам. Тож під час проведення заходу всі учасники говорили про сильні і слабкі сторони, переваги та недоліки розповсюдження комп’ютерної мережі.
– Якщо розумно та з користю для себе користуватися Інтернетом, то ми будемо бачити тільки позитивні сторони Інтернету. Можна за допомогою Інтернету здійснити пізнавальні екскурсії стежками України та за її межами, спілкуватися з родичами, друзями, які знаходяться далеко від нас, – у своїй розмові поділився Юрій Рабий, голова міської батьківської ради.
Міні-сценку про роль та значення Інтернету в сучасному житті зіграли Людмила Скрипчак (мама) та Дарина Скрипчак (донечка), які висвітлили це питання з точки зору батьків та дітей.
Відеоролик «З дитячих вуст про Інтернет» презентувала Діана Лехкобит, голова центру «Відкриті долоньки», ЗОШ № 2
Швець Євген, учень 3 класу ЗОШ № 4,поділився із лідерами міської ради старшокласників «Ватра» власним дослідженням з теми: «Комп’ютерні ігри: за і проти» та закликав всіх правильно розподіляти свій власний час для ігор. Інформація Євгена була цікавою.Тому, Євген Риндик, представник громадської організації «Нове життя» намагався підвищити обізнаність учнівської молоді в питаннях комп’ютерного простору і який він має бути в сучасному світі?. Підготовлена інформація Євгенія Риндика налаштувала лідерів загально-навчальних закладів на спілкування.
Вікторія Олійник, голова Молодіжної ради при міському голові, учениця Кузнецовської Гімназії провела із учасниками заходу ринг думок «Запитуємо-відповідаємо», в якому взяли участь:
Учасники 1 – Юрій Рабий, голова міської батьківської ради та Ілона Хондока, учениця ЗОШ № 3, голова центру «Дзвін» БДЮТ.
Учасники 2 – Олена Корень, начальник управління освіти та Антон Прокопчук, учень ЗОШ № 1, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра».
Учасники 3 – Наталія Петрович, депутат міської ради, вчитель Кузнецовської Гімназії та Валерія Лук’янова , учениця Кузнецовської гімназії.
– Уже ніхто немає сумніву у тому, що кожна людина має бути інформаційно компетентною. Тож ринг допоміг нам всім розібратися з питаннями пов’язаними з життям Інтернету кожного з нас, – зі слів Вікторії Олійник, ведучої рингу.
Підсумував роботу спільного засідання з обговорення даної теми, а особливо безпеки дітей і підлітків в Інтернеті Сергій Котельник, представник громадської організації «Кузнецовська муніципальна варта».
Лідери центру міської ради старшокласників «Ватра» «Здоров’я» ЗОШ № 4 підготували виставку малюнків «Я – за безпечний Інтернет».
За підсумками заходу лідерами міської ради старшокласників «Ватра» були розроблені правила розумного користувача Інтернету, які починаються зі слова «Я»:
Я буду поводитись в Інтернеті чемно і не ображати інших.
Я буду залишати негарні веб-сайти.
Я буду зберігати свій пароль в таємниці.
Я буду розповідати своїм батькам про проблеми й користуватися їхньою підтримкою.
Я буду шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями зі своїми друзями.
Я знаю, що можна бути легко обманутим і не буду повідомляти реальні імена, адреси й номери телефонів.
– На що витрачати власний час – це вільний вибір кожного. Слід всім пам’ятати, що Інтернет – це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання. Вчиться користуватись Інтернетом із розумом, а краще – знайдіть себе в реальному житті та станьте в ньому авторитетною та вагомою людиною, – Бартосевич Оксана, Олександр Абрамович, ведучі заходу, лідери центру «Скарбничка» ЗОШ № 5.
Актив лідерів міської ради старшокласників «Ватра» дякує всім учасникам заходу, які взяли активну участь у обговоренні даного питання.
Олена Стадник, координатор міської ради старшокласників «Ватра».
КОНКУРС МАЙСТЕРНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ “ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ” – ОДИН ІЗ ШЛЯХІВ САМОВДОСКОНАЛЕННЯ
24 березня 2017
З метою підтримки творчої педагогічної діяльності, популяризації педагогічних здобутків, підвищення авторитету працівників позашкільних навчальних закладів у січні-лютому 2017 року проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості». Місто Вараш представляла на цьому етапі Ярошик Лариса Анатоліївна, керівник гуртка «Основи журналістики».
Керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості стала призером обласного етапу Всеукраїнського конкурсу.
Ярошик Лариса Анатоліївна, керівник гуртка «Основи журналістики» здобула ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка соціології, журналістики».
Педагогічна проблема керівника гуртка, презентована на конкурсі: «Формування ціннісних орієнтацій особистостей вихованців через розвиток творчих здібностей, зумовлений специфікою журналістської роботи». На розгляд журі були подані характеристика педагога, анотація власного досвіду, розробки та відеозапис заняття та виховного заходу, результативність роботи, додаткові матеріали.
Цьогоріч у конкурсі взяли участь 11 керівників гуртків із 8 районів та міст Рівненщини. Учасники презентували власний досвід з метою підвищення якості та удосконалення змісту позашкільної освіти, підтримки талановитих педагогів позашкільних навчальних закладів освіти.
Щиро побажаємо Ярошик Ларисі Анатоліївні хай засіяна невтомною працею освітянська нива врожаїться новими талантами, яскравими особистостями та визначними перемогами й здобутками в житті
Матеріали портфоліо керівника гуртка можна перглянути за допомогою посилання: : http://yaroshik-larisa.webnode.com.ua
ВІДБУЛИСЯ ОБЛАСНІ ЗМАГАННЯ УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
27 березня 2017
23 березня 2017 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» проведені обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, у яких взяли участь 17 команд, 34 учасники з позашкільних навчальних закладів області.
Метою змагань було стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації; підтримка обдарованих учнів молодшого шкільного віку та обмін досвідом з організації технічної творчості дітей.
Команду від Будинку дитячої та юнацької творчості міста Вараш представляли вихованці Ольга Булан – 5 клас, Тетяна Булан – 3 клас, ЗОШ №1, керівник гуртка Волосячик Марія Тарасівна. Учасниці змагань активно долучились до завдань з початкового технічного моделювання, які складалися із теоретичного заліку, виготовлення моделі транспортної техніки, виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур, виготовлення літаючого моделі планера та участь у змаганнях на дальність його польоту в приміщенні.
Дівчатам-учасницям сподобалось бути учасниками обласних змаганнях з початкового технічного моделювання, особливо виготовлення літаючої моделі планера та спроба дальності його польоту.
Дякуємо Ользі Булан, Тетяні Булан та керівнику команди Волосячик Марії Тарасівні за участь у обласних змаганнях учнів молодшого шкільного віку.
ПЕРЕМОГА НА МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ МИСТЕЦТВ “МЕЛОДІЯ ВЕСНИ”
28 березня 2017
25 березня 2017 року в м.Київ відбувся щорічний Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв “Мелодія весни”.
Вокальна студія “Гармонія” Будинку дитячої та юнацької творчості у складі Говорун Ніки, Кушнірук Катерини, Марценюк Марії, Сич Вікторії, Подкопаєвої Кіри, Філоненко Лєри, Шевчук Анни та Ясюк Оксани, під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни, вибороли ІІ місце серед ансамблів учасників даного фестивалю.
Серед найменших учасників фестивалю особливо вразила журі сольним виступом Процун Анюта і отримала своє перше почесне ІІ місце.
Дует у складі Подкопаєвої Кіри та Говорун Ніки отримав ІІІ місце у своїй молодшій віковій категорії.
Солісти Кушнірук Катерина та Марценюк Марія зайняли ІІ місця серед учасників другої молодшої вікової категорії.
Солістка вокальной студії “Гармонія” Ясюк Оксана виборола почесне І місце серед учасників середньої вікової категорії.
Вітаємо переможців! Так тримати!
ПІДВЕДЕННІ ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО ГУМАНІТАРНОГО КОНКУРСУ “КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ”
2 квітня 2017
З 08 лютого 2017 року в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки діяла виставка робіт обласного заочного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії». Організаторами заходу є комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради та Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.
Учасники представили на розгляд журі творчі роботи, в яких відображаються реальні космічні явища чи події, фантастичні сюжети чи образи, уявлення автора про космічні процеси у Всесвіті, розвиток Землі, інопланетні системи та позаземні цивілізації, а також реферативні роботи, в яких досліджується історія пізнання людиною Космосу, виникнення наукової думки та вчення про Всесвіт.
Цьогоріч вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості за результатами роботи журі нагороджені дипломами комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради за зайняті ПЕРШІ, ДРУГІ і ТРЕТІ місця :
В номінації «Образотворче мистецтво»:
живопис (малюнок)
Ігнатюк Анастасія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, за роботу «ДивоКосмос» – ІІІ місце.
В номінації «Література та журналістика»
поезія
Легка Вероніка, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, за роботу «У космічному просторі» – І місце.
В номінації «Декоративно-прикладне мистецтво:
бісероплетіння
Панченко Зоя, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна, за роботу «Космічна прикраса» – І місце.
В номінації «Філософія та історія»:
уявлення людства щодо виникнення та еволюції Землі та Всесвіту
Пампушик Христина, вихованка гуртка Вчимо англійську», керівник
Александрович Яна Олександрівна, за роботу «Уявлення людства щодо виникнення та еволюції Землі та Всесвіту».
Вітаємо Ігнатюк Анастасію, Легку Вероніку, Пампушик Христину та Панченко Зою із перемогою у обласному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії» та бажаємо і надалі творчих успіхів у виконанні творчих робіт космічного Всесвіту.
УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ПРОВОДІВ МОЛОДІ, ПРИЗВАНОЇ НА СТРОКОВУ СЛУЖБУ ДО ЛАВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ”
3 квітня 2017
Наприкінці березня в місті відбулись урочистості з нагоди проводів молоді, призваної на строкову службу до лав Збройних сил України. У великій залі виконавчого комітету Кзнецовської міської ради для призовників, їх рідних та близьких та всіх присутніх, було підготовлено концертну програму. Виступили танцювальні та вокальні колективи: ансамблю Будинку дитячої та юнацької творчості «Серпанок» – керівник Світлана Тиндик,
та вихованці театр-студії танцю «Грааль» під керівництвом Юлії Лакизюк-Крупіч. Для підняття бойового духу, налаштування на відповідний настрій, вокалісти підготували для юнаків пісні на патріотичну тематику.
Призовники отримали пам’ятні практичні подарунки від міської влади, які згодяться хлопцям на службі.
«Служба в Збройних силах України є відповідальною і почесною місією. Перед Вами стоїть нелегке випробування, але я впевнений, що ви пройдете його достойно, адже служити своїй Батьківщині, своєму народові завжди почесно. Служба в армії – це своєрідний тест на зрілість будь-якого чоловіка. Тож бажаю Вам незламної волі в подоланні труднощів армійського буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, здійснення всіх мрій і побажань і миру нашій Україні,»- наголосив під час виступу керуючий справами виконавчого комітету Борис Бірук.
ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ “ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ”
4 квітня 2017
Двері школи Природи завжди відчинені. Залучивши дітей до дослідження та вивчення наочних прикладів з Природи – це прекрасна можливість виховати ціннісне ставлення кожної людини до праці, власного «Я», природи та мистецтва.
29 березня 2017 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім», в якому взяло участь 15 колективів екологічної просвіти з 11 районів та 3 міст Рівненської ради.
Захід проводиться з метою формування формування екологічної культури та творчих здібностей учнівської молоді, поширення кращого педагогічного досвіду організації агітаційної еколого-просвітницької роботи з учнями загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, створення інформаційного банку даних про інноваційні форми і методи природоохоронної роботи.
Щороку члени екологічної агітбригади «Шанс» Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник Романчук Світлана Володимирівна, презентують результати своєї діяльності щодо природоохоронної роботи на обласному рівні.
То ж і 2017 рік став не винятком для учасників агітбригади «Шанс» Верешко Анни, ЗОШ № 3, Козодоя Тараса, ЗОШ № 4, Лук’янової Валерії, Гімназія, Мурсалієвої Ельнари, ЗОШ №5, Саворони Вікторії, ЗОШ № 2, Скрипчак Дарини, ЗОШ № 2.
Тема виступів колективів екологічної просвіти – «Ландшафти як середовище життя та об’єкти охорони».
Члени екологічної агітбригади «Шанс» у своїх виступах висвітлили різнопланові аспекти екології, показали високу виконавську майстерність, через відеопрезентацію та наочні матеріали звернулись до всіх учасників виступів щодо збереження природних, мальовничих ландшафтів, які нас оточують.
За результатами ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» екологічна агітбригада «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна нагороджена Грамотою управління освіти Рівненської обласної ради за ІІІ місце.
– Природу потрібно берегти, адже в Природі все повільно відновлюється. Природа – це незмінний підручник людства. ЇЇ потрібно правильно навчитися читати та постійно зазирати до її мудрих підказок життя, – зі слів Романчук Світлани Володимирівни, керівника екологічної агітбригади «Шанс» Будинку дитячої та юнацької творчості.
Вітаємо переможців екологічної агітбригади «Шанс» Верешко Анну, Козодоя Тараса, Лук’янову Валерію, Мурсалієву Ельнару, Саворону Вікторію, Скрипчак Дарину та керівника команди Романчук Світлану Володимирівну
УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ ГУРТКА “ОРИГАМІ” У ВІДКРИТИХ ОБЛАСНИХ ЗМАГАННЯХ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ З ОРИГАМІ!
5 квітня 2017
Оригамі – мистецтво складання паперу. Це традиційне японське мистецтво складання різних скульптур з паперу. Мистецтво оригамі почало розвиватися в XVII столітті нашої ери в Японії, в наш час набув значного поширення по всіх контингентах і країнах.
З метою підтримки і розвитку науково-технічної творчості серед учнівської молоді, сприяння духовному збагаченню особистості, стимулювання розвитку творчих здібностей учнів, формування ціннісного ставлення до мистецтва та праці 04 квітня 2017 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної відбулися відкриті обласні змагання учнівської молоді з оригамі. У змаганнях брали участь 26 учасників Рівненщини.
Актуальність проведення обласних змагань учнівської молоді з ори гамі полягає в тому, що вони посилюють варіативну складову загальної освіти в сфері художньо-естетичного напрямку діяльності.
Змагання проводились у три етапи: «Теоретичний залік», «Класичне оригамі» та «Квілінг».
Команду Будинку дитячої та юнацької творчості м.Вараш представляли вихованки гуртка «Оригамі» Новак Валерія та Булан Софія, керівник Волосячик Марія Тарасівна. За результатами роботи команда посіла V місце.
Зі слів Волосячик Марії Тарасівни, керівника гуртка «Оригамі» Будинку дитячої та юнацької творчості:
– Учасники Новак Валерія та Булан Софія показали під час змагань хороші результати по виконанню поставлених завдань. Тільки на один бал поступились переможцям із Рівненського районного Центру дитячої та юнацької творчості. Роботи були виконані правильно із дотриманням вимог.
Дякуємо Новак Валерії та Булан Софії за активну участь та належну підготовку у змаганнях та батькам за підтримку таких талановитих, обдарованих дітей.
КОНКУРС “ЗНАЙ І ЛЮБИ СВІЙ КРАЙ”: ВИХОВАННЯ ЦІНІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО МИСТЕЦТВА ТА ПРАЦІ
5 квітня 2017
Діти дошкільного, молодшого, шкільного та підліткового віку мають різні потреби та по – різному сприймають світ творчості: співають, танцюють, малюють, виготовляють різноманітні вироби своїми руками. Світ творчості немає меж.
З метою підтримки та розвитку декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва, сприяння реалізації творчих задумів учнівської молоді, залучення учнівської молоді до відкриття і розуміння прекрасного 3 квітня 2017 року у Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся міський конкурс образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Знай і люби свій край». Усі конкурсні роботи оцінювало журі Конкурсу, до складу якого входили:
Мельник Людмила Євгеніївна, головний спеціаліст управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради – голова журі.
Грекова Людмила Іванівна, методист міського методичного кабінету закладів освіти – секретар.
Березюк Наталія Петрівна, вчитель Кузнецовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 – член журі.
Волчаниця Катерина Василівна, керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості – член журі.
Ярута Людмила Захарівна, вчитель Кузнецовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 – член журі.
Вихованців гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості представили на міський конкурс 23 творчі роботи.
Журі визначило переможців конкурсу в різних вікових категоріях та в різних техніках виконання робіт за розділами. Вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості мають такі результати:
Образотворче мистецтво:
«Хлібороби» – Марчук Олександр, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович – І місце.
«Квіти батьківщини» – Щур Богдана, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – ІІ місце.
«Пам’ятай про минуле заради майбутнього» – Ігнатюк Анастасія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – ІІІ місце.
«Місто над Стиром» – Ткач Юлія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – ІІІ місце.
«Літній ранок» – Грицюк Вікторія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – І місце.
у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво»
художня вишивка
«Український тризуб у вишивці» – Леус Ірина, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна – І місце.
народна лялька
«Єднаймося люба родино, хай буде довіку єдина, наша свята Україно!» – Войтко Євгенія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна – І місце.
«Україна» – Салтикова Маргарита, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна – ІІІ місце.
м’яка іграшка
«Півник» – Осіпчук Марія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» , керівник Волчаниця Катерина Василівна – І місце.
«Улюблена іграшка» – Бабич Олександра, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна – ІІ місце.
декоративний розпис
«Поліська дівчина» – Коваленас Дарина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна – І місце.
бісероплетіння
«Українські мотиви» – Кісільова Софія, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія» – І місце.
вироби з природного матеріалу
«Квіткова феєрія» – Пасевич Софія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна – І місце.
вироби з шкіри
«Зима в бабусі» – Галадюк Анна, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна – І місце.
інші техніки (декупаж)
«Українське поле» – Артемчук Олег, вихованець гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна -І місце.
«Тарасу Шевченку» – Булан Софія, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна – ІІ місце.
«Обереги для дому» – Веселуха Олександра, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна – ІІІ місце.
інші техніки (декупаж по тканині)
«Мода патріота» – Осіпчук Марія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» – І місце.
інші техніки (вироби зі стрічок)
«Троянди» – Свідрик Ярина, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна – І місце.
«Віночок» – Гриценюк Тетяна, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна – ІІ місце.
«Квіти» – Приходько Оксана, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна – ІІ місце.
Роботи переможців будуть брати участь у в обласному конкурсі образотворчого та декоративно-ужитковому мистецтві «Знай і люби свій край».
СВЯТКОВА ПРОГРАМА “МІС ВЕСНЯНОЧКА”
9 квітня 2017
Україна славиться красунями здавна. Їм у всі віки були притаманні неповторна врода, світлий розум, працьовитість, багата фантазія і, звичайно ж, велика шана, любов і повага до рідного краю. Такими рисами наділені і вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, які 07 квітня 2017 року взяли активну участь у конкурсній програмі «Міс Весняночка – 2017». Радо зустрічали учасниць їхні батьки, педагоги та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості.
Учасницею під № 1 була старанна і чарівна – Кушнірук Катерина.
Учасницею під № 2 була наполеглива і мрійлива – Романова Юлія.
Учасницею під № 3 була весела і розумна – Філоненко Валерія.
Учасницею під № 4 була симпатична і старанна – Ясюк Оксана.
Змагалися юні конкурсантки у вмінні представити себе, показати свій талант, розповісти про народні звичаї, робити гарні зачіски,готували страви. Це все проходило за завданнями конкурсів: «Знайомство», «Творча лабораторія», «Коса – дівоча краса», «Маленька дівчинка», «Художня самодіяльність», «Юні художниці», «Продовж прислів’я».
Оцінювало конкурсанток журі у складі:
Марковець Ольга Олегівна – керівник гуртка «Історичне краєзнавство», голова журі.
Волчаниця Катерина Василівна – керівник гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», член журі.
Павлусь Богдан Сергійович – керівник гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», член журі.
Вихованці студії вокального співу «Гармонія» подарували всім присутнім віночок українських пісень. А журі конкурсної програми «Міс Весняночка – 2017» визначили та нагородили подарунками учасниць:
«Міс Вишуканість» – Ясюк Оксана.
«Міс Грація» – Кушнірук Катерина.
«Міс Шарм» – Філоненко Валерія.
І за підсумками журі переможницею конкурсної програми стала Романова Юлія, яка отримала титул «Міс Весняночка – 2017».
Глядачі конкурсної програми «Міс Весняночка – 2017» переконались, що в Будинку дитячої та юнацької творчості справжні красуні, талановиті, розумні, кмітливі, працьовиті, якими славиться наше місто і вся наша Україна.
Дякуємо всім учасницям студії вокального співу «Гармонія» за подароване батькам, керівникам гуртків та вихованцям свято та бажаємо Ясюк Оксані, Кушнірук Катерині, Філоненко Валерії та Романовій Юлії і надалі продовжувати працювати на вдосконаленням своїх творчих здібностей в художньо-естетичному напрямку.
ВІДБУВСЯ ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР З КЕРІВНИКАМИ ТУРИСТИЧНИХ ГУРТКІВ
12 квітня 2017
На минулому тижні на базі комунального закладу “Рівненська обласна станція юних туристів” Рівненської обласної ради проведено обласний семінар з керівниками команд щодо умов організації і проведення обласних змагань зі спортивного туризму спортивного і спортивного орієнтування у залік обласної Спартакіади школярів Рівненщини та обласного зльоту юних туристів-краєзнавців.Серед 23 присутніх на заході учасників – керівник туристичного гуртка «Мандри» Будинук дитячої та юнацької творчості Федчук Юрій Анатолійович.
Програма семінару зокрема передбачала обговорення результативності та організації обласних масових заходів у минулому році та проведення цих заходів у 2017 році, програми та умов проведення змагань зі спортивного орієнтування та спортивного туризму у залік обласної Спартакіади школярів, ознайомлення учасників семінару з програмою та умовами проведення обласного зльоту юних туристів краєзнавців у цьому році.
За матеріалами rvosvita.org.ua

“МИРНИЙ АТОМ ЄДНАЄ УКРАЇНУ”
14 квітня 2017
Управління інформації та зв’язків з громадськістю ВП РАЕС проводить конкурс на кращу творчу роботу «Мирний атом єднає Україну» у жанрах «Комп’ютерна мультиплікація» (флеш анімація), «Декоративно-прикладне мистецтво» та «Малюнок».
Також встановлені грошові премії у сумі:
Молодша вікова категорія (від 10 до 13 років):
1-е місце – 250гривень, 2-е місце – 200 гривень (2 учасникам), 3-є місце – 150 гривень (3 учасникам).
Переможці конкурсу отримають грошові винагороди та нагороджуються заохочувальною триденною поїздкою до міста Києва у травні 2017 року.
Від Будинку дитячої та юнацької творчості були подані творчі роботи вихованців гуртків та творчих об’єднань:
у жанрі «Комп’ютерна мультиплікація»:
«Пластилінова мультиплікація» – Теребейчик Катерина, вихованка студії образотворчого гуртка «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
у жанрі «Малюнок»:
«Мирний атом» – Ушко Ангеліна, вихованка студії образотворчого гуртка «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
«Мирний атом» – Ігнатюк Анастасія, вихованка студії образотворчого гуртка «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
«Квітучий край» – Сніжко Ангеліна, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
«Єднаймось разом» – Сніжко Ангеліна, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
«Дружність України» – Свідрик Дмитро, вихованець гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
«Сучасна РАЕС єднає Україну» – Свідрик Ярина, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
«АЕС – єднає Україна» – Грицюк Вікторія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
«АЕС – єднає Україна» – Грицюк Вікторія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
у номінації «Декоративно – прикладне мистецтво»:
«Мирний атом єднає Україну, нашу рідну святу Батьківщину» – Кришталевич Софія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
«Рідна АЕС зближує українців» – Войтко Євгенія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
Тож бажаємо учасникам конкурсу «Мирний атом єднає Україну» хороших результатів та нагород.
Даний конкурс буде проходити з 15 квітня 2017 року на базі інформаційного центру «Полісся».

ТА ЯКЕ Ж ТО ГАРНЕ СВЯТО – ВЕЛИКДЕНЬ!
14 квітня 2017
З метою розширення і поглиблення знань про свято Великодня, традиції нашого народу щодо святкування свята 12 квітня в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося Великоднє свято.
Даний захід підготовили вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
Розпочала свято Мельник Тетяна Михайлівна, керівник гуртка-методист літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» словами:
– Земля молодою травичкою вкрита, ніжні листочки з набухлих бруньок звільняються. А люди усміхнені, щасливі. Та й вітаються по – особливому: – «Христос воскрес!
– «Воістину Воскрес».
Сьогодні ми проведемо свято Великодня, на якому відкриємо для всіх присутніх багато цікавого. Цей день усі християни відзначають, як одне з найбільших свят ще з дохристиянських часів. Великдень. Сама назва вказує на те, що це не звичайний, а великий день. Це величне свято, яке споконвіку символізувало перемогу над силами темряви і зла, уособлювало примирення і прощення. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання і біль, одвічні людські цінності. Воскресіння Ісуса Христа дає нам змогу жити повнокровним життям та вміти прощати.
Рудь Яна, Главацька Тетяна, Ходаковська Катерина, Мітряхін Назар, Сніжко Олександр, Бушура Діана, Ланевич Вікторія, Леус Влад розповіли глядачам про звичаї та традиції святкування Великодня у нашому краї та у своїй сім’ї.
Справжнє задоволення отримали присутні від літературної композиції «На Великдень», ролі якої виконували:
Шинка – Рибчинчук Тетяна
Писанка – Рудь Яна
Паска – Малиневська Софія
Свічка – Левкова Аліна
Ковбаса – Воронюк Марійка
Масло – Бучко Роман
Хрін – Підлісний Артем
Сир – Тепла Варвара
Всім присутнім дуже сподобалося свято. І на закінчення свята подякували всім мамам, керівникам гуртків та вихованцям та привітали із наступаючим святом Пасхи.
Христос Воскрес! Усе радіє.
Сміється сонечко з небес,
Прозора річечка синіє –
Христос Воскрес! Христос Воскрес!
ВЕЛИКДЕНЬ
14 квітня 2017
Чудо із Чудес!
Радіємо – Христос Воскрес!
В цей день вітаємо зі святом,
Здоров’я зичимо багато.
Хай щастя в серце завітає,
Добром Господь Благословляє!
Христос воскрес! Воістину воскрес!
ВЕЛИКОДНІ РОЗВАГИ
21 квітня 2017
За народними традиціями недільного ранку після великодньої служби більшість людей проводили в колі сім’ї та родини. Великдень характеризується цілим рядом звичаїв, які увійшли в побут як ігри, святкові розваги.
Як організувати свято Великодня для дітей, чим їх зайняти вдома або на природі, який придумати дитячий сценарій на Великдень, щоб усім було радісно, весело, шумно, і свято запам’яталося надовго? Чим можна зайняти компанію, особливо дитячу, в такий світлий та святковий день – показали у Будинку дитячої та юнацької творчості.
Традиційні великодні забави та ігри для вихованців позашкільного закладу першої зміни навчання підготувала та провела культорганізатор Романчук Світлана Володимирівна.
У великодніх розвагах взяли участь вихованці гуртка бісероплетіння «Фантазія» (керівник Кравчук Я.В.), зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник Мельник А.М.), гуртка англійської мови «АВС» (керівник Вітартас Л.В.), гуртка «Оригамі» (керівник Волосячик М.Т.), гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» (керівник Довбенюк А.В.).
Учасники організували команди, які змагалися у популярних іграх «Чокане яйце», «За двома зайцями», «Крашанка на землі», «Естафета з яйцями», «Передавання крашанки по колу», «Гра в купки», «Катання яєць з гори», «Жучок».
Вихованці весело та змістовно провели час. Дізналися багато цікавого та нового. А на згадку отримали великодні солодощі.
АКЦІЯ “ВЕЛИКОДНІ ГОСТИНЦІ!”
23 квітня 2017
Під час Великодніх свят керівники гуртків та творчих об’єднань спільно із вихованцями приєдналися до благодійної акції, яку організували волонтери громадської організації «Ветеранська Спілка учасників АТО та захисників Вітчизни» щодо пасхальних дарунків воїнам АТО, які мужньо захищають нашу країну від російського агресора у Донецькій та Луганській областях.
Будинок дитячої та юнацької творчості передав українським військовослужбовцям паски, цукерки та побажання зі словами вдячності, теплими словами підтримки.
ТВІЙ ШАНС
24 квітня 2017
21 квітня у місті Луцьк відбувся ІХ Всеукраїнський вокально-хореографічний фестиваль «Твій шанс», який приніс чергові перемоги Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради та місту Вараш.
Позашкільний заклад та місто енергетиків були представлені вокалістами Гугайлом Максимом, вихованцем вокального гуртка «Серпанок» та його керівником Тиндик Світланою Дмитрівною.
Критеріями оцінювання журі фестивалю були єдність та оригінальність вокальних даних конкурсантів, сценічного образу, відповідності репертуару виконавським можливостям і віковій категорії виконавців, складності репертуару, чистоти інтонації і якості звучання, краси тембру і сили голосу.
За одноголосним рішенням журі, Гугайло Максим отримав диплом за ІІІ місце першої вікової категорії. А дипломом за І місце у своїй віковій категорії нагороджена і Тиндик С.Д.
Нагадаємо, що завданнями та метою заходу є виявлення та підтримка талановитої молоді; створення умов для формування культурних цінностей у юного покоління; знайомство і дружба творчих колективів різних областей України; підвищення професійної майстерності та обмін досвідом серед учасників Фестивалю; програми підвищення кваліфікації та стажування педагогів і керівників колективів.
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ І-ГО ВІДБІРКОВОГО ЕТАПУ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОГО КОНКУРСУ “МИРНИЙ АТОМ ЄДНАЄ УКРАЇНУ”
24 квітня 2017
В інформаційному центрі «Полісся» РАЕС відбулись підсумки проведення дитячо-юнацького конкурсу «Мирний атом єднає Україну». Метою даного конкурсу було
Журі у складі представників РАЕС спільним рішенням визначило переможців серед сотні творчих робіт міста – супутника РАЕС.
Вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості у цьогорічному регіональному конкурсі стали переможцями у трьох номінаціях:
«Образотворче мистецтво»
«Ми всі разом» – Сніжко Ангеліна, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна, здобула ІІІ місце.
«Анімація»
«Мирний атом єднає Україну» – Теребейчик Катерина, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, здобула І місце.
«Декоративно-прикладне мистецтво»
«Мирний атом єднає Україну» – Кришталевич Софія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна, здобула ІІ місце.
Традиційно переможці регіонального етапу будуть нагороджені грошовими призами та солодкими подарунками від Рівненської АЕС, а їхні роботи зможуть стати окрасою іміджевої продукції РАЕС. А також Теребейчик Катерина, Сніжко Ангеліна, Кришталевич Софія нагороджені поїздкою до Києва та їхні роботи будуть брати участь у всеукраїнському етапі конкурсу. Учасники відвідають 3D-кінотеатр, Національний музей історії України у Другій світовій війні та пізнають секрети театрального мистецтва в ході екскурсійної програми «За лаштунками київської опери».
Вітаємо переможців та бажаємо успіхів на Всеукраїнському рівні.

ЗАПРОШУЄМО НА СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ
24 квітня 2017
14 травня 2017 року відбудеться звітний концерт зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості, приурочений 10-річчю колективу. Початок о 15.00 год.
Місце проведення: Палац культури ім.Лесі Українки ВП «Рівненська АЕС».

ЯК ШКОЛЯРІ ДОПОМАГАЮТЬ УКРАЇНІ ЗДОБУВАТИ ПЕРЕМОГУ
27 квітня 2017
25 квітня у Будинку дитячої і юнацької творчості м.Вараш відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу творчості учнівської молоді “За нашу свободу”. Захід проводиться з метою виявлення і розвитку обдарованих дітей, виховання патріотизму, а також моральної підтримки українських воїнів. Творчі роботи були представлені у двох розділах – “Образотворче мистецтво” і “Поезія”( власні вірші на тему “Листи на фронт”, а також про значущі події під час АТО) та у різних вікових категоріях. З неприхованим хвилюванням і трепетом юні обдарування читали власні патріотичні поезії, а дехто представив на суд журі навіть декілька творів. У розділі “Поезія” серед 8 учасників переможці не визначались, бо всі роботи достойні представляти наше місто в обласному етапі конкурсу. Ось імена авторів проникливих творів про сучасну війну на Сході України: вік 15-17 років – Водько Оксана (ЗОШ №4), Водько Вероніка (БДЮТ), Секида Ірина (БДЮТ), Ярмолюк Анастасія (ЗОШ №5); вік 11-14 років — Петренко Катерина (ЗОШ № 1), Кухарець Катерина (ЗОШ №1), Кутенець Аліна (ЗОШ №3), Самулік Діана (ЗОШ №5).
У конкурсі малюнків на тему “За нашу свободу” взяло участь 29 учнів загальноосвітніх навчальних та позашкільних виховних закладів міста, і молодші діти виявилися більш активними. У різних вікових категоріях перше місце вибороли:
вік 15-17 років – Ярощук Анастасія (робота “Свобода понад усе”, БДЮТ);
вік 11-14 років — Ткач Юлія (робота “За свободу”, БДЮТ) і Коваль Анна (“Герої не вмирають”, ЗОШ №3);
вік 7-10 років — Михальчук Єгор (робота “За нашу свободу”, ЗОШ №4) і Бичков Андрій (робота “Україна єдина”, ЗОШ №5).
Організатори конкурсу та члени журі подякували учасникам за старання та висловили думку про те, що з такою талановитою і патріотичною молоддю Україна обов’язково переможе у всіх битвах. esfil.com.ua
10-РІЧЧЯ ЗРАЗКОВОГО ХУДОЖНЬОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО АНСАМБЛЮ “ПІРУЕТ”
16 травня 2017
Яскраві емоції – це «Пірует»,
Світ радості та веселого настрою – це «Пірует»,
Незабутні піднесені життєрадісні виступи,
Талановиті діти та творчий керівник – це все «Пірует» – саме такі слова стали лейтмотивом звітного ювілейного концерту зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Рівненської області, пруроченого 10-річчю колективу.
14 травня Велика зала Палацу культури ім. Лесі Українки ВП «Рівненська АЕС» зібрала безліч небайдужих людей – батьків, рідних, знайомих, та й просто мешканців міста, для яких танець став частиною життя, а вихованці та керівник ансамблю щиро дарували їм свої виступи.
Кожен художній номер, як зернинка щедрого й багатого колосся з обжинкого вінка талантів, напрацювань, досягнень та перемог, які так наполегливо вкладає у своїх вихованців Махоріна Ольга Павлівна разом зі своїми силами, творчою енергією, якою захоплює не тільки дітей та учнівську молодь, а й їх батьків, друзів, знайомих.
Танець – хвилюючий і найпрекрасніший вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й сам є життя. Класичні твори, народні мелодії, естрадні композиції солістів створили неперевершену атмосферу творчого зорепаду талантів і досягнень. Адже у концертній програмі було задіяно 24 хореографічні композиції.
Ювілярів вітали міський голова Анощенко Сергій Іванович, начальник управління освіти Корень Олена Миколаївна, директор Будинку дитячої та юнацької творчості Маркевич Тетяна Валентинівна, директор Центру дозвілля Ковбасюк Микола Миколайович, керівник гуртка художньої самодіяльності ПТУ-12 ВП РАЕС Поліщук Тамара Василівна та студенти училища, мама вихованки ансамблю Антонюк Діани Любов Платонівна.
Кожен з виступаючих бажав ювілярам успіхів, наполегливості, нових здобутків та визнань. За вагомий внесок у реалізацію державної політики у галузі позашкільної освіти, навчанні та вихованні підростаючого покоління, багаторічну сумлінну працю, за значні досягнення у розвитку системної хореографічної освіти, вихованні дітей, добросовісне виконання службових обов’язків та з нагоди 10-річчя колективу Махоріна О.П. нагороджена грамотою та премією міського голови, грамотою та премією управління освіти.
Грамотами Будинку дитячої та юнацької творчості нагороджені і випускники зразкового ансамблю: Антонюк Діана, Водько Вероніка, Матвійчук Анна, Назарова Анастасія, Радчук Богдан, Рожко Ірина, Романчук Іван, Скиба Надія, Стебчук Олександр, Хондока Ілона.
Дякували в цей день і незмінним помічникам та вболівальникам творчості юних танцюристів – батькам і меценатам. Так, подяками за активну участь у процесі організації навчання, виховання та дозвілля вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» відзначені сімейні пари: Волощук Олексій Іванович та Олена Михайлівна, Демчук Андрій Адамович та Наталія Федорівна, Романчук Олександр Федорович та Світлана Володимирівна, Хондока Анатолій Федорович та Ольга Степанівна.
Подякою за підтримку та небайдуже ставлення до проблем позашкільної освіти нагородили помічницю мецената-благодійника М’ялика В.Н. Базаку Юлію Степанівну.
На завершення, випускники подарували керівнику ансамблю та усім присутнім сюрприз – теплий і щирий відеоролик про свій колектив та його очільницю. А батьки підсолодили веселий святковий настрій ювілейним тортом.
Вихованцям зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» у цей день бажали нових творчих злетів, наснаги та завзятості, неповторних колоритних виступів, прагнення до саморозвитку та здійснення мрій.
Для керівника колективу – Махоріної Ольги Павлівни – зичили здоров’я, задоволення від праці та гучних перемог своїх вихованців, дякуючи за талант і любов до танцю, збереження народних традицій та творчої енергії.
Батькам піруетівців побажали пишатися своїми дітьми, радіти їхнім успіхам та виховувати справжніх гідних людей.
Варто зауважити, що творчий звіт зразкового художнього ансамблю став ще однією яскравою кульмінаційною родзинкою у низці багатьох цікавих подій, які тривали у позашкільному закладі впродовж навчального року.

“ЕДЕМ” ЗАПРОШУЄ НА ТВОРчИЙ ЗВІТ
17 травня 2017
20 травня 2017 року відбудеться підсумковий творчий звіт гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» Будинку дитячої та юнацької творчості «Едем-BEST – 2017».
Програма звіту, що проходитиме у формі тестових змагань з художньої гімнастики включатиме: відкриття змагань, змагання у 4-х вікових категоріях, нагородження, закриття змагань.
Місце проведення: ЗНЗ № 5 (спортивна зала 1, 2)
ЗВІТНИЙ КОНЦЕРТ ВОКАЛЬНОЇ СТУДІЇ “ГАРМОНІЯ”
17 травня 2017
18 травня о 18.00 в музичній школі відбудеться звітний концерт вокальної студії “Гармонія” Будинку дитячої та юнацької творчості
ВОКАЛЬНА СТУДІЯ “ГАРМОНІЯ” ДОДАЛА ЯСКРАВИХ ФАРБ У ЦЕЙ СВІТ СВОЇМИ ДЗВІНКИМИ ДИТЯЧИМИ ГОЛОСАМИ!
20 травня 2017
18 травня 2017 відбувся святковий звітний концерт вокальної студії “Гармонія” під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни “Розмалюємо світ голосами!”.
Цей захід – яскраве кольорове дитяче вокальне свято.
Зі сцени, так по-дитячому щиро, лунали пісні про природу і весну, також лунали сповнені любові до рідної землі пісні. Діти подарували присутнім море позитиву, радості, гарного теплого весняного настрою. А вдячні глядачі нагородили маленьких артистів шквалом аплодисментів.
А ще, по закінченню свята на учасників концерту чекав сюрприз – святковий торт!
ЗАПРОШУЄМО НА ЕКОЛОГО-КРАЄЗНАВЧИЙ ПІДСУМКОВИЙ ЗАХІД
21 травня 2017
«Прогулянка лісом – як поєднання корисного з приємним»
В програмі заходу:
– Акція «Ми за чисте довкілля».
– Зустріч із краєзнавцем нашого міста Кобилянським Михайлом Савичем.
– Конкурси та розваги «Хто поряд з нами» ( «шишка», «човник», «колір», «знайди», «похід», «естафета», «намет»).
– Пізнавально-краєзнавча вікторина : «Рідний край».
– Квест-гра: «Хто в лісі живе, що в лісі росте?».
22 травня, 15.00, лісопаркова зона
Художня рада БДЮТ
ЗАПРОШУЄМО НА ЗВІТ ГУРТКА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ “АВС”
22 травня 2017
Шановні педагоги, діти та батьки!
Запрошуємо 24 травня 2017 року о 17.30 на творчий звіт гуртка англійської мови “АВС”
ВІДБУВСЯ ТВОРЧИЙ ЗВІТ З ХУДОЖНЬОЇ ГІМНАСТИКИ
22 травня 2017
20 травня 2017 року у приміщенні ЗНЗ № 5 відбувся підсумковий творчий звіт гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» Будинку дитячої та юнацької творчості «Едем-BEST – 2017».
– Сьогодні чудовий день, потрійне свято для вихованців гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», – відкриваючи звіт наголосила керівник гуртка Грицай Ольга Миколаївна. – Сьогодні ми не просто відзначаємо закінчення навчально-тренувального року, але й святкуємо та радіємо за нашу спільну плідну працю, потрачені сили, здобуті гімнастичні навики та вміння, та святкуємо 10-річчя нашого колективу.
Програма звіту, що проходила у формі тестових змагань з художньої гімнастики включала: відкриття змагань, змагання у 4-х вікових категоріях, нагородження, закриття змагань.
Учасниці змагань довели, що художня гімнастика безперечно красивий, але й вимогливий вид діяльності. Своєю активністю та жагою здобути якомога більше вмінь і навичок, юні гімнастки показали власний рівень підготовки та наполегливості.
ЮНІ ТАЛАНТИ БДЮТ СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ
24 травня 2017
Юні таланти РАЕС серед переможців Всеукраїнського конкурсу.
У Києві визначено переможців фіналу Всеукраїнського дитячо-юнацького конкурсу «Мирний атом єднає Україну». Номінанти від Рівненської АЕС їдуть додому з перемогою та подарунками.
Конкурс традиційно проводить НАЕК «Енергоатом» та Атомпрофспілка серед школярів міст-супутників атомних електростанцій. Метою проекту є популяризація знань про АЕС та донесення до суспільства безпечності, надійності і екологічності виробництва електроенергії через творчість молодих поколінь. Нагородження призерів відбулось за участі директора з кадрів та соціальних питань НАЕК “Енергоатом” Григорія Муляра та голови профспілкового комітету НАЕК “Енергоатом” Олексія Лича.
У фіналі Всеукраїнського дитячо-юнацького конкурсу від Рівненської АЕС свої роботи презентували: Діана Федіна, Анастасія Катюха, Ангеліна Сніжко – у молодшій категорії; Катерина Теребейчик, Софія Кришталевич, Вікторія Шепетько – у старшій категорії.
Школярка Катерина Теребейчик виборола перше місце у номінації «Анімація» за роботу «Мирний атом єднає Україну» та була нагороджена планшетним комп’ютером. Друге місце у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» з роботою виконаною у техніці пап’є-маше посіла Софія Кришталевич та отримала в подарунок електронну книгу. Заохочувальний приз – навушники за оригінальну ідею мистецького твору отримала Ангеліна Сніжко.
Поїздка, яка принесла масу позитивних емоцій, закарбується дітлахам надовго. Школярі проживали в центрі Києва у готелі «Експрес» на проспекті Шевченка, а їхній відпочинок супроводжувався насиченою розважальною програмою. Учні відвідали 3D кінотеатр, Національний музей історії України у Другій світовій війні та побували на захоплюючій екскурсії «За лаштунками Київської опери».
За матеріалами сайту https://www.rnpp.rv.ua
Приємно, що всі переможці конкурсу – вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості.
Вітаємо Катерину Теребейчук, вихованку студії образотворчого мистецтва “Дивосвіт” та керівника А.М.Мельника з перемогою!
Вітаємо Кришталевич Софію, вихованку гуртка «Історичне краєзнавство» та керівника О.ОДулько з перемогою!
Вітаємо Сніжко Ангеліну, вихованку гуртка декоративного розпису “Джерело” та керівника Н.В.Коваленас з перемогою!
СВІТЛАНА ТИНДИК ЗАПРОШУЄ
24 травня 2017
рідних, друзів, знайомих, всіх жителів міста поринути у чарівний світ української пісні, в якій щиро оспівується краса і велич рідного краю, мужність та героїзм захисників України, теплі людські почуття, вічні неприйдешні закони буття.

ПРОЙШОВ ТВОРЧИЙ ЗВІТ ГУРТКА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ “ВЧИМО АНГЛІЙСЬКУ”
25 травня 2017
24.05.2017 у Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов творчий звіт гуртка англійської мови «Вчимо англійську». Вихованці гуртка дошкільного віку показли високий рівень знань з вивчених тем: “Кольори і числа”, “Частини тіла”, “Сім’я”, “Класні предмети”, “Тварини”, “ Їжа”, “Іграшки”, “ Англійський алфавіт”. Дошкільнята в активній формі приймали участь: співали пісні, грали в ігри, грали в діалог. В кінці виступу кожен маленький учасник отримав подарунок.
Керівник гуртка Вітартас Людмила Володимирівна

ПРОВЕЛИ ПІДСУМКОВИЙ ЕКОЛОГО-КРАЄЗНАВЧИЙ ЗАХІД “ПРОГУЛЯНКА ЛІСОМ – ПОЄДНАННЯ КОРИСНОГО З ПРИЄМНИМ”
29 травня 2017
Виховання ціннісного ставлення до природи, до історичних та культурних надбань рідного краю.
Природа – найцінніший дар, даний людині самим Богом. Щоб без неї робило людство? Та нічого, адже ми навіть би не існували. Як за юліанським так і за григоріанським календарем існує чотири пори року і кожна з них унікальна.
Літо – найтепліша пора року з найбурхливішою природою. Осінь – дивовижна пора року. Зима – найчарівніша пора року. Весна – найгарніша пора року, адже вона увібрала в себе фактично усі три пори року. У березні та квітні було досить прохолодно і лише у травні настало нарешті очікуване тепло.
З приходом травневих днів в Будинку дитячої та юнацької творчості майже щодня проходять підсумкові звіти для батьків за напрямками діяльності з використанням найрізноманітніших форм та методів роботи: виховні заходи, вечори, конкурси, диспути-обговорення, ігри, театральні постановки, виступи агітбригад, виставки творчих робіт вихованців, майстер-класи.
З метою виховання ціннісного ставлення до природи, до історичних та культурних надбань рідного краю 22 травня 2017 року понад 90 вихованців та керівників гуртків зібралися біля Будинку дитячої та юнацької творчості для участі у еколого-краєзнавчому заході «Прогулянка лісом – поєднання корисного з приємним», який організували та влаштували керівники гуртків еколого-натуралістичного та туристсько-краєзнавчого напрямків роботи в лісопарковій зоні нашого міста.
Любо було дивитися як активно учасники заходу брали участь у різноманітних конкурсах, змаганнях: «складання палатки», «перетягування канату», «човник», «колір», «вибери правильно…», «шишка», «склади та прочитай прислів’я в голос», «заспівай пісню про природу», «кращий бутерброд», «найголосніше», «марафон (біг) з передачею естафети».
Незабутні враження дала зустріч на природі вихованців із краєзнавцем нашого міста Кобилянським Михайлом Савичем, який ознайомив всіх із різними видами ландшафтного дизайну та екодизайну рослин. Михайло Савич розповів про історію рідного краю, про власну пошукову краєзнавчу діяльність, провів обговорення на тему: «Хто поряд з нами».
Завершився день співами вихованців про природу, які лунали на всю лісопаркову зону. Було весело, пізнавально та захоплююче.
Діти – це наше майбутнє. І нехай ці слова лунають досить часто, але своєї актуальності вони не втратили, адже це покоління, яке будуватиме в майбутньому не лише власне життя, а й країну. І їм потрібне чисте довкілля. Питання його охорони стає актуальним щодня.

ТВОРЧИЙ МАЙСТЕР-КЛАС З БАТЬКАМИ
31 травня 2017
Роль сім’ї у вихованні дітей – велика відповідальність. Батьки є першими вихователями, які зміцнюють і загартовують організм дитини, розвивають її мову і мислення, волю і почуття, формують її інтереси, прагнення, смаки, здібності, виховують любов до знань, допитливість, спостережливість, працьовитість.
Традиційною формою роботи на гуртку декоративного розпису «Джерело» є спільний майстер-клас «Батьки-діти-педагог» як підсумковий творчий звіт здобутих протягом року знань, умінь і навичок.
Керівник гуртка Коваленас Надія Вікторівна переконана, що така форма роботи не просто зближує учасників навчально-виховного процесу, а дає можливість батькам і дітям зайнятися спільною справою, перейнятися спільними прагненнями та захопленнями. Зрештою, налагодити чи закріпити контакт як щиру зацікавленість дорослого в усьому, що відбувається в житті дитини.
Найактивніше взяли участь у спільному майстер-класі родини вихованців Молчанової Маргарити, Йовик Христини, Стельмаха Богдана.
Діти навчали батьків тонкощам петриківки, разом працювали над створенням композиційного орнаменту, давали поради один одному.

ЖИТТЯ – ЯК МУЗИКА
31 травня 2017
«Дарую ВАМ пісню» – під таким лейтмотивом 25 травня відбувся творчий вечір Світлани Тиндик, акомпаніатора та керівника вокального гуртка «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості, приурочений 35-річчю творчої діяльності.
Палац культури ім. Лесі Українки ВП «Рівненська АЕС» гостинно відкрив двері для поціновувачів непересічного таланту обдарованої особистості, в якій гармонійно сплелися співачка, майстриня, педагог, громадський діяч, ведуча, донька, матір, дружина.
У святковій концертній програмі взяли участь народний аматорський хор ім. Ф.Гощука, чоловічий вокальний ансамбль ПК, аматорський фольклорний гурт «Полішуки», вокальний ансамбль «Авіцена», народний аматорський ансамбль народного танцю «Візерунок», вокальний ансамбль «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості.
Світлана Тиндик – прекрасний яскравий і самобутній вокаліст, в репертуарі якої – народні та естрадні твори різних жанрів і стилів – багатюща музична скарбниця на будь-який смак. Протягом всього свого творчого життя зі сцени вона дарує людям заряд бадьорості, оптимізму, натхнення та закоханості.
Привітати ювілярку зі святом завітали заступник начальника управління освіти Анатолій Горайчук, директор БДЮТ Тетяна Маркевич, директор Центру дозвілля Микола Ковбасюк, представник від батьків Антон Пришко, голова Української спілки ветеранів Афганістану у м.Вараш Петро Ширко, голова Кузнецовської міської організації ВО «Свобода» Микола Пешко. Слова вітання звучали від Лідії Сніжко, Надії Волощук, колег по сцені, рідних, близьких, друзів.
За вагомий внесок у розвиток позашкільної освіти міста, активну громадську позицію, багаторічну сумлінну працю, добросовісне виконання службових обов’язків та з нагоди 35-річчя творчої діяльності, відповідно до Міської програми морального і матеріального заохочення кращих трудових колективів і виробничників, суб’єктів підприємницької діяльності, громадян, які зробили значний внесок у соціально-економічний та культурний розвиток міста на 2016-2018 роки Світлану Тиндик, акомпаніатора Будинку дитячої та юнацької творчості нагородили грошовою винагородою.
Цього вечора панувала атмосфера творчого, духовного єднання артиста й публіки: глядачі охоче підспівували, коли звучали відомі пісні, плакали, перебуваючи під враженням від емоційно насичених творів про маму й тата і щиро сміялися, реагуючи на дотепні висловлювання ювілярки, яка із задоволенням спілкувалася з присутніми в паузах між піснями.
Концерт супроводжувався бурхливими й тривалими оплесками, щирими емоціями, вигуками «Браво!», «Молодець», «Вітаємо». Адже, як зауважила сама С.Тиндик, пісня – це коли душа сповідається. А в цей вечір ювілярка сповідалася перед глядачами, даруючи їм не просто пісню, а частину власного серця та незабутню творчу вокально-репертуарну палітру.
ВІТАННЯ ДІТЕЙ
2 червня 2017
31 травня, у великій залі міської ради на виконання комплексної програми підтримки сім’ї, дітей та молоді, на 2017 рік, згідно плану роботи служби у справах дітей, проведено захід – вітання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, до Міжнародного дня захисту дітей.
Заходом охоплено 73 діток, які перебувають на обліку служби у справах дітей.
Дітей вітали Ірина Шумра, секретар міської ради, яка побажала дітям здоров’я, успіхів, здійснення мрій, змістовних канікул; Світлана Пашко, помічник народного депутата України Василя Яніцького, наголосивши про важливість вірного вибору майбутньої професії випускникам загальноосвітніх шкіл.
Ольга Самохіна, завідувач сектору опіки та піклування служби у справах дітей, яка звернула увагу, що захист прав дитини у повній мірі залежить не тільки від держави, а в цілому від усього суспільства.
Усім діткам вручено подарунки, придбані за кошти місцевого бюджету.
Концертну програму та вітання підготували вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості: зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна Ольга Павлівна), студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна) та театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук Світлана Володимирівна).
Бажаємо, щоб сьогодні й кожного наступного дня дорослі зігрівали теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднували зусилля заради майбутнього маленьких громадян, які обов’язково виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.
Служба у справах дітей http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/novini/1488-vitannya-ditej
ГУРТОК ОБРАЗОТВОРЧОГО ТА ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА “ДИВОСВІТ”
17 червня 2017
Гурток образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Дивосвіт» на протязі 2016 – 2017 навчального року відвідувало 45 дітей. Всі діти входили до трьох груп які навчались за програмою основного рівня навчання. Дві групи займалися перший рік і одна другий рік навчання.
На заняттях вихованці опановували закони композиції. Засвоювали тему простору, об’єму, форми, перспективи, світлотіні. На заняттях живописом працювали у жанрах натюрморту, пейзажу та портрету. Для розвитку уяви та об’ємного сприйняття, уроки малювання чергувались з уроками ліплення де діти дізнались що таке фактура, рель’єф. Вивчили види об’єму. Працювали над скульптурою та вчилися виготовляти гіпсові форми та гіпсові фігури. Знайомилися з анімацією та мультиплікацією.
В структуру уроку включалися рухливі паузи, вправи, що сприяють зняттю м’язової напруги руки, тулуба, покращують позитивний емоційний стан дитини.
У процесі малювання, ліплення та конструювання вихованці набули активності, самостійності й ініціативності, у них виховалися товариські відносини, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.
Вихованці гуртка брали активну участь у міських, обласних та всеукраїнських виставках і конкурсах, здобули чимало призових місць, зокрема: перше місце у таких міських конкурсах: «Знай, люби свій край», «За нашу свободу», «Україна без корупції», « Скажем СНІДу і наркотикам – НІ», «Зимонько – зима», «Мирний атом єднає Україну». Також перше місце у всеукраїнському конкурсі «Мирний атом єднає Україну». Прийняли участь у міжнародному конкурсі «Здай кров заради життя».
Відвідуваність протягом року була стабільною.
ГУРТОК “ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО”
19 червня 2017
Гурток “Історичне краєзнавство”, на протязі 2016-2017 навчального року, брав активну участь у науковому, туристичному та соціальному житті міста.
Реалізуючи інтереси вихованців у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання України, формуючи краєзнавчі знання, уміння та навички протчгом навчання було проведено екскурсії по місту, а також туристичну подорож до Білоозерського заповідника та міста Луцьк.
Протягом року вихованці організували та провели такі виставки робіт: “Лялька-мотанка – прадавній оберіг”, “Новорічний сувенір 2017”, “Свято Масляна”, “Український віночок – краса і традиції сплелись воєдино”. Старша група провела такі національно-патріотичні виховні заходи, як: “Андріївські вечорниці” та “Чорнобиль не має минулого часу”.
В науково-практичному напрямі ми були переможцями, в таких обласних конкурсах: “Мій рідний край, моя земля”, “Моя Батьківшина – Україна”, “Еколого-натуралістична гра “Паросток””, “Оксамитовий рай”, “Український сувенір”, “Знай, люби свій рідний край”.
Найбільшим досягненням є перемога Кришталевич Софії в Всеукраїнському конкурсі “Мирний атом єднає Україну”.
ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ ТА СТУДЕНТІВ “МИРНИЙ КОСМОС”
28 червня 2017
З метою залучення вихованців гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості до вирішення завдань, які мають практичне значення до розвитку науки і техніки, популяризації в Україні наукових і технічних досягнень в освоєнні Космосу, виявлення і підтримки обдарованої молоді, розвитку у дітей творчих здібностей, інтересу до космонавтики, науки і техніки, екології, дослідницької діяльності 03 червня 2017 року взято участь у проведенні обласного конкурсу технічної творчості учнів та студентів «Мирний космос», який проходив на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.
Даний Конкурс відбувався за віковими категоріями та секціями. Вихованці гуртка «Вчимо англійську», Осипенко Максим, «Вчимо англійську», Павлик Богдан, туристичний гурток «Мандри», Чос Андрій взяли участь у секціях «Всесвіт очима науки», «Дослідження історії розвитку вітчизняної та закордонної авіації, космонавтики», «Адаптація людини до умов космічного польоту».
За підсумками роботи журі обласного конкурсу технічної творчості учнів та студентів «Мирний космос» вихованці гуртків та творчих об’єднань мають такі результати:
– у секції «Всесвіт очима науки»:
ІІ місце – Павлик Богдан, вихованець гуртка «Вчимо англійську», керівник Вітартас Людмила Володимирівна.
– у секції «Дослідження історії розвитку вітчизняної та закордонної авіації, космонавтики»:
ІІІ місце – Чос Андрій, вихованець туристичного гуртка «Мандри», керівник Федчук Юрій Анатолійович.
Павлик Богдан, Чос Андрій нагороджені дипломами комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.
Бажаємо всім учасникам Конкурсу і надалі продовжувати досліджувати проблеми авіації та космонавтики, популяризувати наукові та технічні досягнення в освоєнні Космосу.
ПЕРЕМОГА ВИХОВАНЦІВ ГУРТКА ВОКАЛЬНОЇ ПІСНІ “СЕРПАНОК” У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ ДИТЯЧОГО ЮНАЦЬКОГО ТА МОЛОДІЖНОГО МИСТЕЦТВА «BUGAZ AQUA FEST»
28 червня 2017
У всі часи люди люблять слухати, співати пісні, вкладаючи у них свої почуття, думки, надії, сподівання.
Народні пісні – це велика загальна душа цілого народу, в яких оспівується життя та праця, рідна земля, любов українського народу. Вони прості та щирі, надзвичайно проникливі, гарні та мелодійні. А головне – пройшовши крізь віки досі вражають нас своєю неповторною красою.
В українців завжди цінувалася здатність гарно співати, популяризувати українську пісню серед людей різного віку. Зі слів Тиндик Світлани Дмитрівни, керівника гуртка вокальної пісні «Серпанок»:
–Я не знаю людини, яка б не любила українську пісню. Я теж обожнюю пісні. Пісня оточує мене від самого дитинства. Особливо прекрасна народна пісня. Це справжня душа українського народу, яка вбирає особисте людське життя. Разом із своїми вихованцями ми вкладаємо у народну пісню душу всіх, хто співав її протягом багатьох років. Ми продовжуємо співати українські пісні, додаючи до них часточку своєї власної душі. Народна пісня багата. Беремо активну участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних заходах, конкурсах, де співаючи популяризуємо українську пісню.
З 15 по 20 червня 2017 року в місті Одеса відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячого юнацького та молодіжного мистецтва «BUGAZ AQUA FEST». Вихованці гуртка вокальної пісні «Серпанок» Пришко Юлія та Вітренко Марина взяли активну участь у даному Конкурсі (номінація «Народний вокал», старша вікова група). В рамках фестивалю-конкурсу відбулася святкова хода колективів, марш парад учасників, флеш – моб, відкриття фестивалю – конкурсу, гала-концерт, нагородження, святкова дискотека.
Зі слів Пришко Юлії , Вітренко Марини:
– Ми мали змогу реалізувати свої вокальні здібності під час конкурсного виступу. Скажемо відверто, коли після виступів згідно номінацій, нам передзвонили та запросили прийняти участь у гала-концерті ми дуже раділи, адже не кожному дається така нагорода. Після гала-концерту відбулося нагородження учасників. І коли зі сцени журі фестивалю-конкурсу запросили на сцену для нагородження Дипломом лауреата І премії в номінації «Народний вокал» наш дует емоціям не було меж. Ми раділи спільно із Світланою Дмитрівною. Їй дуже велика вдячність за підтримку, підготовку та участь нашого дуету у фестивалі-конкурсі.
Вітаємо Пришко Юлію, Вітренко Марину та Тиндик Світлану Дмитрівну, керівника гуртка вокального співу «Серпанок» із перемогою та бажаємо продовжувати працювати над вихованням ціннісного ставлення до культурних надбань рідного краю, до держави та власного «Я».
ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧИЙ ГУРТОК “РІДНИЙ КРАЙ”
29 червня 2017
Літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край» протягом 2016-2017 н.р охоплюв 36 вихованців, які займалися в трьох групах основного рівня навчання.
Проблемне питання над яким працювали протягом навчального року:
Література рідного краю як засіб формування творчого мислення обдарованих учнів.
Дане питання реалізовано через організацію навчально-виховної роботи в гуртку, а саме:
1. Участь у традиційній акції – «БДЮТ скликає друзів».
2. Проведення флешмобу – «Ні війні» – ( фото на сайті БДЮТ).
3. Відкрита виховна година «Роль краєзнавства у формуванні особистості дитини» (фото на сайті).
4. Участь у міському заході-відкритті пам’ятника Героям Небесної Сотні (вірші читали вихованці групи № 37 – Бучко Роман, Левкова Аліна, Малиневська Софія, Рудь Яна).
5. Відкритий виховний захід до Дня української мови і писемності (фото на сайті).
6. Шевченківський тиждень. Ряд заходів:
– літературна година: «Черкаський край – земля Богдана і Тараса»,
– конкурс на кращого читця Шевченківської поезії,
– конкурс творчих робіт «Шевченко у моєму житті»,
– підсумкова книжкова виставка «Світова велич Кобзаря».
7. І місце в обласному конкурсі-етапі Всеукраїнської акції «День юного натураліста» (колективна робота гуртка).
8. Участь у проведенні свята Дня Святого Миколая для дітей реабілітаційного центру.
9. До Міжнародного Дня прояву доброти провели акцію «Бути милосердним завжди сучасно» (щоденник добрих справ завели і подали на сайт).
10. Участь у міському конкурсі багатодітних родин, номінація – оригінальний жанр, (І місце – Мітряхін Назар і Самулік Ангеліна – у внутрішньому заході).
11. І місце в обласній акції «Годівничка» (робота Максима Федорука).
РЕЗУЛЬТАТИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ “МІЙ ГОЛОС ВІДДАЮ НА ЗАХИСТ ПРИРОДИ”
3 липня 2017
В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу „Мій голос віддаю на захист природи” взяли участь вихованці гуртків та творчих об’єднань студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, гуртків образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович, для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна, «Флорай», керівник Решетицька Ганна Петрівна.
Конкурс є щорічним і проводиться спільно з Всеукраїнською екологічною лігою та Всеукраїнською дитячою спілкою „Екологічна варта” починаючи з 1997 року. У Конкурсі можуть брати участь окремі особи та колективи. Вік учасників не обмежується.
Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості щорічно є активними учасниками даного Конкурсу в різних номінаціях, де мають змогу виявляти творчість та передавати енергію власних думок усім небайдужим до охорони та збереження природи.
Темою конкурсу в 2017 році обрано: „Збережемо довкілля – збережемо здоров’я людини!”.
Основною метою конкурсу є виховання у дітей та молоді дбайливого ставлення до природи рідного краю; популяризація засад збалансованого розвитку серед дітей та молоді; залучення широких верств населення до навчально-практичної діяльності в сфері збереження природних ресурсів.
Даний Конкурс проходив за номінаціями: Екологічний плакат», «Малюнок», «Екологічна казка», «Екологічний тренінг», «Позакласний захід», «Оповідання про природу», «Відеоролик».
Загалом, конкурсні роботи свідчать про дбайливе ставлення до природи рідного краю, про збереження чистоти навколишнього середовища та привернення уваги громадськості до вивчення та розв’язання екологічних проблем.
За підсумками роботи журі вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості стали переможцями та нагороджені дипломом комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради за перемогу у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу„Мій голос віддаю на захист природи” у номінації „Малюнок на тему „Разом на варті чистої планети”:
Щур Богдана, вихованка студії образотворчого мистецтва „Дивосвіт” (малюнок „Ми – це природа”), керівник Мельник Аркадій Миколайович.
Ткач Юлія, вихованка студії образотворчого мистецтва „Дивосвіт” (малюнок „Наше майбутнє в наших руках”), керівник Мельник Аркадій Миколайович.
Вітаємо вихованців студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» із перемогою в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу „Мій голос віддаю на захист природи” та давайте всі разом будемо працювати над вихованням ціннісного ставлення до природи, до рідного краю як серед дітей так і дорослих.
Бережімо природу!
ПЕРЕМОГА В ОБЛАСНОМУ ФЕСТИВАЛІ “ВЕСЕЛІ ЗАКАБЛУКИ”
4 липня 2017
Відповідно плану проведення обласних заходів із дітьми та учнівською молоддю за напрямками позашкільної освіти у 2017 році, затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської державної адміністрації від 12 січня 2017 року № 13, з метою естетичного виховання дітей та молоді засобами хореографічного мистецтва 25 травня 2017 року на базі Будинку культури села Горбаків Гощанського району проводився обласний фестиваль-конкурс хореографічних колективів «Веселі закаблуки».
Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна взяли активну участь у даному фестивалі-конкурсі. На розгляд журі обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки» було представлено дві хореографічні постановки у старшій віковій категорії «А я дівчина молода» та «Вибір за тобою».
За підсумками виступів хореографічних колективів Рівненщини та рішення журі вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» визнані переможцями обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки» та нагороджені дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації:
у номінації «народні танці» ІІІ категорії (15-18 років)
за І місце – народно-стилізований танець «А я дівчина молода».
у номінації «сучасні танці» ІІІ категорії (15-18 років)
за І місце – сучасний танець «Вибір за тобою».
Кожен із дитинства має улюблену справу: малювати, співати, займатися художньо-технічною творчістю тощо. А вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», переможці обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки» люблять танцювати.
Любов до танцю, виховання ціннісних ставлень до мистецтва, до власного «Я», до держави впродовж багатьох років формує у своїх вихованців Махоріна Ольга Павлівна, яка працює на результативність.
Вітаємо учасників обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки» та Махоріну Ольгу Павлівну, керівника зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» із перемогою. Бажаємо і надалі не зупинятися на досягнутому, йти вперед. Адже без перебільшення можна сказати, від повсякденної, творчої та результативної роботи кожного з нас залежить здоров’я нації, добробут нинішнього покоління і могутність держави.
ПЕРЕМОГА ЗРАЗКОВОГО ХУДОЖНЬОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО АНСАМБЛЮ “ПІРУЕТ” У МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ МИСТЕЦТВ “ЗІРКОВІ ХВИЛІ СВИТЯЗЯ 2017”
4 липня 2017
Важливим компонентом у формуванні позитивного іміджу закладу є участь педагогів, дітей та учнівської молоді у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, фестивалях, змаганнях, які дають можливість безпосередньо обмінюватись досвідом роботи, проводити змістовне дозвілля. Завдяки такій співпраці працівники освіти встановлюють нові контакти з колегами, спільно обговорюють проблеми, які їх хвилюють, отримують зворотній зв’язок про свої підходи до організації позашкільного життя дітей та учнівської молоді у закладі.
За такими підходами працює і Махоріна Ольга Павлівна, керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» не тільки під час навчально-виховного процесу, але і влітку. За плечима ансамблю багато напрацювань, перемог у міських, обласних, всеукраїнських конкурсах. Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» побували в різних містах України: м.Львів, м.Луцьк, м.Рівне, де показували хореографічну майстерність у різних номінаціях.
З 30 червня по 02 липня 2017 року в клубі «Одісей» Урочищі Гряда Шацького району Волинської області, який розташований на березі мальовничого озера «Світязь» у Шацькому національному природному парку з метою відродження, збереження і розвитку національних культур, знайомства з кращими солістами та ансамблями, створення умов для підтримки та розвитку дитячої та юнацької творчості, відбувся Міжнародний фестиваль – конкурс мистецтв «Зіркові хвилі Світязя 2017».
Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» спільно із Махоріною Ольгою Павлівною та батьками вирішили взяти участь у фестивалі-конкурсі. Для участі було залучено 31 учасник, які з великим бажанням та активністю займались підготовкою до даного фестивалю-конкурсу. Батьки намагались створити комфортні умови поїздки для дітей (транспорт, харчування, проживання).
Журі, у складі Василя Чепелюка, голови журі, народного артиста України, професора Східно-Європейського Національного Університету імені Лесі Українки, Віктора Дужич-Ніколайчука, голови журі, заслуженого артиста України, завідувача кафедри хореографії Східно-Європейського Національного університету імені Лесі Українки, Мар’яна Шуневича, народного артиста України, одного із перших солістів Віа Ватра Ігоря Білозіра, соліста Львівської обласної філармонії, Ігора Нетлюха, голови правління ВГО «Європейська фестивальна-концертна молодіжна ліга», заслуженого артиста естрадного мистецтва України, директора Продюсерського Центру та студії звукозапису «DS SOUND», голови Міністерства Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів-конкурсів культури та мистецтв України ВГО «Європейська фестивальна-концертна молодіжна ліга» оцінювали конкурсантів хореографічних колективів.
За результатами роботи журі:
у ІІІ-ій віковій категорії в номінації «Сучасна хореографія»:
вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» – лауреати І премії, отримали кубок та Диплом Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя 2017».
у І-ій віковій категорії в номінації «Бально-спортивна хореографія»:
вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» – лауреати ІІ премії, отримали кубок та Диплом Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя 2017».
За вагомий внесок у розвиток культури та мистецтв дитячої та юнацької творчості талановитої молоді України Махоріна Ольга Павлівна, керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» нагороджена Дипломом Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя 2017» .
– Дитинство, свобода й безтурботність традиційно асоціюються з повітряним змієм, який вільно літає в небі. Так і ми, вихованці ансамблю «Пірует» разом із Ольгою Павлівною намагаємося ритмом танцю дійти до вершин і донести всім, що вибір тільки за нами. Всі учасники фестивалю-конкурсу дякують своїм батькам за здійснену поїздку. Ми не тільки виступали, але ще і гарно відпочили на березі озера Світязь, – Хондока Ілона, випускниця зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует».
Адміністрація БДЮТ, керівник ансамблю, батьки та вихованці щиро дякують за підтримку та допомогу в наданні транспорту для поїздки міському голові Анощенку Сергію Івановичу та начальнику управління освіти Корень Олені Миколаївні.
Вітаємо учасників-переможців Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя 2017».
ПЕРЕМОГА ВИХОВАНЦІВ СТУДІЇ ВОКАЛЬНОГО СПІВУ “ГАРМОНІЯ” У МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ МИСТЕЦТВ “ЗІРКОВІ ХВИЛІ СВИТЯЗЯ 2017”
5 липня 2017
На мальовничому березі найбільшого в Україні озера Світязь, у Шацькому національному природному парку, з 30 червня по 2 липня 2017 року відбувся Міжнародний Фестиваль-конкурс Мистецтв “Зіркові Хвилі Світязя 2017”, організований ВГО “Європейська фестивальна-концертна молодіжна ліга”, при підтримці Департаменту культури, Міністерства освіти й науки України, Продюсерського центру та студії звукозапису Заслуженого артиста естрадного мистецтва України Ігоря Нетлюха “DS SOUND”.
Фестиваль зібрав учасників з усіх куточків України, Білорусі, тощо, серед яких були і наші талановиті солісти Вокальної студії “Гармонія” Будинку дитячої та юнацької творчості, під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни.
Конкурсанти змагалися у таких номінаціях як “вокальне мистецтво”, “хореографічне мистецтво” та “оригінальне мистецтво”. Обдаровані діти, молодь та творчі особистості -професіонали представляли два твори. А вельмишановне журі оцінювало не лише техніку виконання композицій, а й артистизм, емоційність, оригінальність і самобутність, розкриття теми і образу.
Отож так приємно, що серед такого різноманіття учасників призові місця отримали наші вокалісти:
Бабік Марина, Говорун Ніка, Подкопаєва Кіра – Лауреати ІІІ премії – отримали Дипломи та Кубки фестивалю;
Ясюк Оксана – Лауреат І премії – отримала іменний Кубок та Диплом фестивалю, а також Сертифікат на участь в міжнародних фестивалях-конкурсах організованих ВГО “Європейська фестивальна-концертна молодіжна ліга”.
Більше того, дівчатка отримали сертифікати на суму 50 та 100 євро для участі в міжнародному фестивалі-конкурсі, що буде проводитись в Болгарії цього літа.
Окрім того, Оксана Володимирівна – керівник Вокальної студії “Гармонія”, отримала Подяку від організаторів фестивалю. Організацією та поїздкою на Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зіркові Хвилі Світязя 2017» займались батьки учасників.
Ми радіємо за ваші успіхи, бажання доносити пісню до всіх цінувальників української культури.
ЯК ВИХОВАТИ БІЛЬШ ВПЕВНЕНУ В СОБІ ДИТИНУ: 12 ПОРАД ВІД ПСИХОЛОГА КАРЛА ПІКАРТА
1 серпня 2017
Впевненість в собі – це один із найкращих подарунків, який батьки можуть зробити своїй дитині.
Карл Пікарт, психолог та автор 15 книг для батьків, вважає, що дитина, яка не відчуває довіри зі сторони батьків, неохоче пробуватиме щось нове, адже боятиметься невдач та можливості розчарувати інших. А як результат, це може негативно вплинути на її подальше життя. Тому робота батьків полягає в заохочуванні дитини та підтримці, оскільки їй доводиться вирішувати складні завдання.
Отож, якщо ви хочете виховати більш впевнену в собі дитину, ознайомтесь із 12 порадами від Карла Пікарта.
1. Цінуйте зусилля дитини, незважаючи на те, досягла вона успіху чи ні
Коли ви дорослішаєте, то важливим є сам процес, а не пункт призначення. Тому, як радить Карл Пікарт, заб’є ваша дитина гол у ворота противника, чи викотиться він поза межі поля, – аплодуйте їй, виражаючи своє захоплення.
Діти ніколи не повинні ніяковіти через спробу щось зробити.
2. Заохочуйте дитину до практикування чогось нового
Заохочуйте дитину займатись тим, що її цікавить, але старайтесь не тиснути на неї.
За словами геніальної піаністки Harmony Shu, вона почала займатись, коли їй було 3 роки. Однак постійні заняття давали впевненість в тому, що з часом в неї все виходитиме набагато краще.
3. Дозвольте дитині самостійно вирішувати проблеми
Якщо ви самі виконуєте всю важку роботу за свою дитину, в неї ніколи не розвинуться здібності та не з’явиться впевненість, що вона може вирішувати проблеми самостійно.
Надмірна батьківська допомога може перешкоджати розвитку впевненості в собі, адже бере початок від з’ясування всього самостійно.
4. Дозвольте дитині чинити так, як дозволяє її вік
Не надійтесь, що ваша дитина буде робити все так, як годиться дорослому.
Думка про те, що добре – це лише так, як роблять батьки, може перешкоджати намаганням щось зробити по-своєму. Прагнення відповідати очікуванням, які не відповідають віку дитини, можуть знизити впевненість в собі.
5. Заохочуйте цікавість
Інколи ви можете втомлюватись, відповідаючи на нескінченні запитання дитини, але її прагнення все знати потрібно лише збільшувати.
Пол Харіс з Гарвардського університету зазначив, що задавати запитання – це корисна вправа для розвитку дитини, тому що означає, що вона розуміє про існування речей, про які вона нічого не знає.
Коли діти починають ходити до школи, ті, батьки яких заохочували до пізнання нового, краще сприймають інформацію за інших однокласників. Іншими словами, вони знають, як вчитись краще та швидше.
6. Не створюйте дитині легких шляхів та не робіть винятків
За словами психолога Пікарта, такі вчинки зі сторони батьків ніколи не сприятимуть розвитку впевненості в собі.
7. Не критикуйте дитину
Ніщо не завдаватиме більшої шкоди самооцінці дитини, аніж критика. Батьки не повинні казати дітям, що ті зробили щось погано, однак мають підтримувати та вносити певні пропозиції.
Якщо ваша дитина боїться зазнати невдачі, тому що знає, що ви будете злитись чи розчаруєтесь в ній, вона ніколи не пробуватиме чогось досягнути.
Найчастіше батьківська критика понижує самооцінку та розуміння власної важливості.
8. Сприймайте помилки як шанс навчитись чогось
“Якщо ви вчитесь на помилках, то зміцнюєте впевненість в собі”, – стверджує психолог.
Але це може статись лише тоді, коли батьки сприймають помилки, як можливість удосконалюватись.
Не старайтесь постійно захищати свою дитину від провалів. Дозвольте їй помилитись, щоб допомогти зрозуміти, як наступного разу по-іншому можна вирішити те чи інше питання.
9. Будьте готові до нових викликів та випробувань в житті дитини
Щоб дитина була впевнена в собі, батькам слід показувати, що, незалежно від того, яким страшним та важким може здаватись випробування, вона все подолає.
10. Вчіть дитину того, що самі знаєте
Батьки завжди герої для своїх дітей, принаймні, поки останні ще не виросли. Тому використовуйте цю силу, щоб навчити дитину того, що ви знаєте самі – як думати, діяти та говорити. Подавайте хороший приклад і будьте зразком для наслідування.
Якщо дитина бачить, як її батьки досягають успіху, то й сама буде більш впевнена в собі і в тому, що вона теж може багато чого досягнути.
11. Підтримуйте дитину, коли в її житті стається неприємність
Життя несправедливе, і рано чи пізно, але кожна дитина дізнається про це і відчує на власному досвіді. Тому коли діти стикаються з неприємностями, батьки повинні підтримувати та нагадувати, що на шлях до успіху можуть бути і невдачі.
12. Будьте авторитетом, однак не надто суворим
Коли батьки дуже вимогливі або занадто суворі, впевненість в собі значно знижується. Розуміння того, що за вчинене можна бути покараним, віддаляє дитину від дій та намагань самоутвердитись.
ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО ТА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА “ЗНАЙ І ЛЮБИ СВІЙ КРАЙ”
5 серпня 2017
З метою пропаганди та популяризації досягень дитячих творчих колетивів художньо-естетичного напрямку був проведений ІІ етап обласного конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва “Знай і люби свій край” серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів.
Вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради також були активними учасниками даного Конкурсу. Конкурс проходив за різними напрямками: «Українська вишивка», «Художня вишивка», «Різьба по дереву», «Народна лялька»,»вироби з тіста», «Декоративний розпис, народний живопис», «Вишивка стрічкою», «Вироби із соломи», «Лозоплетіння», «Паперопластика», «Вироби із шкіри», «Витинання», «Аплікація», «Джугутова філігрань», «Образотворче мистецтво, живопис» та інші.
На підставі рішення журі маємо результати:
“Декоративний розпис, народний живопис”
ІІ місце – Коваленас Дарина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
“Вироби з природних матеріалів”
ІІІ місце – Пасевич Софія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
“Вироби із шкіри”
ІІІ місце – Галадюк Ганна, вихованка гуртка народної творчості «Бабсина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
“Образотворче мистецтво. Живопис”
ІІІ місце – Щур Богдана, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
Всі преможці Конкурсу нагороджені дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації переможців ІІ обласного етапу конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва “Знай і люби свій край”. Вітаємо із перемогою всіх учасників Конкурсу.
“УКРАЇНА – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ”
11 серпня 2017
Лідери клубу «Чумак» учнівського самоврядування «Позашкілля» Будинку дитячої та юнацької творчості з 16 серпня по 29 серпня 2017 року в рамках святкування Дня Незалежності України організували та проводять творчі конкурси серед дітей та учнівської молоді:
• Конкурс фотографій «Моя Україно!» (розмір фотографії за бажанням учасника).
• Конкурс творів, віршів, пісень «Україна – прекрасна і незалежна».
• Конкурс малюнків «Україна – європейська держава», «Моє місто в якому Я живу».
• Конкурс «Відеоролик» виконаний за допомогою мобільного телефону, фотоапарату (тривалість до 3 хвилин).
Вік дітей не обмежений.
До кожної роботи необхідно подати прізвище, ім’я учасника, вік та в якому творчому об’єднанні займається. Творчі роботи приймаються з 9.00 до 13 годин, з 14.00 до 17.00 годин (методичний кабінет).
30 серпня 2017 року будуть підведені підсумки проведення творчих конкурсів та з 15.00-17.00 годин оголошені результати.
Переможці будуть нагороджені подарунками.
Бажаємо всім успіху!
Телефон для нформації: 2-15-50
Лідери «Позашкілля»
“ТІЛЬКИ РАЗОМ” ПІД ТАКИМ ГАСЛОМ ПРАЦЮВАТИМУТЬ ПЕДАГОГИ – ВИХОВАНЦІ – БАТЬКИ У 2017-2018 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
11 серпня 2017
Серед найголовніших проблем в усі часи і для всіх народів завжди була і залишається проблема виховання дітей, а особливо зараз коли ми всі намагаємося йти вперед, щоб досягти чимало результатів у різних сферах діяльності починаючи з маленьких років. Дитина народжується як чистий аркуш паперу. З кожним часом на ньому з’являються нові рядки – думки і почутя, якості та вчинки, а іноді – помилки та недоліки… Звісно, доброта та чуйність, егоїзм та байдужість не народжуються разом із людиною. Все це виховується. Спочатку батьками, бабусями, дідусями, старшими сестричками та братиками, потім на допомогу приходять педагоги.
Кожна дитина може і повинна бути у чомусь першою: одна гарно навчається, друга займається трудовою діяльністю, третя полюбляє мистецтво, четверта веде здоровий спосіб життя через оволодіння спортивними навичками і так є багато прикладів. Найголовніше – щоб вона мала своє улюблене заняття і впевнено йшла до свого успіху.
Педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості працюють над виконанням основних завдань реалізації Програми національного виховання дітей та учнівської молоді, яка розроблена до 2020 року.
Будь-яка дитина має золоте зерно душі, яке, потрапляючи на родючий грунт національного виховання, дає світолюбні пагінці добра, правди, гідності, гордості, любові, працелюбності. Такий підхід і був прокладений в гуртковій роботі позашкільного закладу, де кожній дитині намагаємося всі разом надавати можливість реалізовувати себе у багатьох напрямках діяльності, проявити свій талант, що, в свою чергу, надихає дитину на подолання труднощів, дає можливість відчути себе рівною серед рівних і, водночас, першою серед інших у певному напрямку життєдіяльності. А звідси ми бачимо радість, пробудження енергії життя, формування людської гідності.
І щоб кожна дитина мала б можливість щонайбільше самореалізуватись як особистість, як людина, що формується Будинок дитячої та юнацької торчості запрошує дітей та учнівську молодь міста відвідати різноманітні гуртки та творчі об’єднання за напрямками роботи: художньо-естетичним, еколого-натуралістичним, науково-технічним, соціально-реабілітаційним, туристсько-краєзнавчим та гуманітарним. Заняття в гуртках та творчих об’єднаннях – цікава форма позашкільної роботи, яка дозволяє «педагогу – вихованцю – батькам» спільно вирішувати завдання виховання молодої, сучасної особистості.
Ви можете вільно, за власним бажанням вибрати для себе своє улюблене заняття та записатись у гурток чи творче об’єднання для відвідування занять протягм навчального року.
В Будинку дитячої та юнацької творчості планується і надалі робота батьківського клубу «Родина Творчості», на засіданнях якого діти, педагоги та батьки згуртовуються, діляться своїми напрацюваннями, проводять майстер-класи, змагання, конкурси тощо.
«Тільки разом» спільними зусиллями ми досягнемо активності дітей та учнівської молоді в соціумі, ентузіазму та активності педагогів, батьків та організаторів, зацікавленості та участі батьків позашкільним життям дитини.
Запрошуємо до Будинку дитячої та юнацької творчості.

УВАГА! РОБОТА ДЛЯ ТВОРЧИХ ПЕДАГОГІВ
03.09.2017
Будинок дитячої та юнацької творчості запрошує на роботу за результатами співбесіди керівника гуртка науково-технічної творчості (на час перебування основного працівника в декретній відпустці).
Вимоги до керівника гуртка науково-технічної творчості:
– вища педагогічна освіта;
– бажання творчо та результативно працювати з дітьми молодшого та середнього шкільного віку;
– володіння загальними початковими технічними та технологічними знаннями, технічним моделюванням і конструюванням.
Адреса: м-н Перемоги, 23, 4 поверх.
Контактні телефони: (03636) 2-15-50, (03636) 3-11-97
БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ЗАПРОШУЄ…
04.09.2017
дітей віком від 4 до 17 років міста Вараш цікаво та з користю для себе провести своє дозвілля у творчих об’єднаннях, гуртках, студіях та клубах
Вік дітей Назва творчого об’єднання
З 4 до 14 років Студія вокального співу «Гармонія»
З 4 до 17 років Гурток сучасного спортивного танцю «Едем»
З 4 до 17 років Гурток декоративного розпису «Джерело»
З 7 до 16 років Гурток народної творчості «Бабусина скарбничка»
З 8 до 17 років Зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует»
З 4 до 14 років Гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик»
З 7 до 17 років Студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт»
З 4 до 17 років Вокальний гурток «Серпанок»
З 12 до 17 років Гурток «Історичне краєзнавство»
З 7 до 16 років Літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край»
З 8 до 17 років Туристичний гурток «Мередіан»
З 8 до 16 років Гурток «Юні охоронці природи»
З 8 до 14 років Гурток «Домашні улюбленці»
З 7 до 14 років Гурток «Таємниці природи»
З 7 до 14 років Гурток «Юні акваріумісти»
З 6 до 17 років Екологічний театр «Шанс»
З 10 до 17 років Гурток конструювання повітряних зміїв
З 6 до 16 років Гурток «Дизайн одягу»
З 6 до 17 років Гурток «Оригамі»
З 7 до 14 років Гурток «Початкове технічне моделювання»
З 7 до 16 років Гурток художньо-технічної творчості «Сувенір»
З 7 до 16 років Гурток художньо-технічної творчості «Іграшка – сувенір»
З 14 до 18 років Гурток для старшокласників «Пізнай себе»
З 14 до 18 років Гурток «Учнівське самоврядування»
З 14 до 18 років Гурток «Краса здоров’я»
З 12 до 18 років Гурток «Основи журналістики»
З 4 до 7 років Гурток «Вчимо англійську»
На Вас чекають заняття в гуртках, подорожі, екскурсії, виставки, пізнавально-розважальні заходи, конкурси, акції та змагання.
Наша адреса: м-н Перемоги, 23 (4 поверх, вхід від центральної бібліотеки)
Ми працюємо з 8.00 до 17.00, 2-15-50.
УВАГА! «БДЮТ СКЛИКАЄ ДРУЗІВ»
05.09.2017
Шановні вихованці, батьки та педагоги!
Запрошуємо Вас 9 вересня 2017 року взяти активну участь у проведенні свята «БДЮТ скликає друзів» під гаслом «Тільки разом», яке відбудеться біля Будинку дитячої та юнацької творчості о 15.30 годині.
На Вас чекають:
• Виставки творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань «Калейдоскоп Творчості».
• Відкриття дитячого майданчика.
• Виставки малюнків «Україна моя».
• Майстер-класи «Творимо разом».
• Екологічний квест «Таємниці Природи».
• Літературно-краєзнавча хвилинка слави.
• Розважальні ігри, тренінги.
• Показові виступи вихованців та керівників гуртків «Творче перехрестя» під гаслом «Тільки разом».
• Індивідуальні консультації з дітьми та батьками.
Педагоги та вихованці БДЮТ
ВІДКРИТТЯ ДИТЯЧОГО ІГРОВОГО МАЙДАНЧИКА В МІСТІ
12.09.2017
В рамках міських заходів відзначення 44-ї річниці міста Вараш, 9 вересня 2017 року о 15.30 годині біля Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося відкриття дитячого ігрового майданчика. Педагоги, батьки та діти взяли активну участь у даному заході: прикрашали дитячий майданчик різнокольоровими кульками, готували художні номери та театральні постановки.
Дитячий ігровий майданчик для дітей відкрили Яніцький Василь Петрович, народний депутат України та Анощенко Сергій Іванович, міський голова. Також на святі для дітей були присутні Корень Олена Миколаївна, начальник управління освіти, депутати міської ради та представники закордонних делегацій.
Допомога дітям по створенню комфортних умов для проведення дозвілля, щасливого майбутнього – це місія доброти, любові та честі представників місцевого самоврядування.
І саме в районі Перемоги (біля ДНЗ № 6) такий дитячий ігровий майданчик був дуже потрібний. Тут збирається дуже багато дітей та батьків, щоб погратись та повеселитись. Це було правильне рішення по створенню такої краси для дітей. Зі слів дітей та батьків: «Це була справжня наша мрія. Довгий час ми могли тільки про це мріяти. Ми задоволені, що в нашому районі побудовано майданчик».
Радо вітали всіх присутніх вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна із українським танцем «Привітальний».
Вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна подякували за такий чудовий, казковий, довгоочікуваний подарунок художніми виступами. А казкові герої Білосніжка та семеро гномів, Мишка та Котик (вихованці гуртків «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, «Вчимо англійську», керівник Вітартас Людмила Володимирівна) створили справжнісіньке казкове диво для дітей – спілкувалися, гралися та створили веселий потяг, який зібрав усіх бажаючих та відправився у казкову ігрову країну.
Ніщо так не тішить серце, як наші діти, особливо, коли вони здорові, щасливі, веселі і дарують нам свою радість! Сьогодні радощів та веселощів у нашої дітвори стане вдвічі більше!
БДЮТ ВІДЧИНИВ ДВЕРІ УСІМ БАЖАЮЧИМ
12.09.2017
З 1 по 13 вересня 2017 року в Будинку дитячої та юнацької творчості проходить традиційна акція «БДЮТ скликає друзів». Педагоги-позашкільники проводять дні відкритих дверей, тренінги, спілкуються з дітьми та батьками, запрошують відвідувати гуртки та творчі об’єднання за напрямками роботи закладу.
Щоосені, коли все навколо купається в золотих барвах, Будинок дитячої та юнацької творчості наповнюється гучним дитячим сміхом, відчиняючи двері перед батьками, дітьми та учнівською молоддю нашого міста.
9 вересня 2017 року біля Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося традиційне свято «БДЮТ скликає друзів» під гаслом «Тільки разом» педагоги-вихованці-батьки», яке зібрало чимало батьків, дітей та жителів міста.
Педагогами та вихованцями були проведені:
Показові виступи вихованців та керівників гуртків «Творче перехрестя» під гаслом «Тільки разом» (зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, гурток спортивного сучасного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна, студія вокальної пісні «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, гурток вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна).
Виставки творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань «Калейдоскоп Творчості» (студія декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна, студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, гурток художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна, гурток народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Кравчук Яна Віталіївна).
Виставки малюнків «Україна моя» (гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович).
Майстер-класи «Творимо разом» (гурток «Початкове технічне моделювання», керівник Токаренко Юлія Сергіївна, гурток «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна).
Екологічний квест «Таємниці Природи» (гурток «Домашні улюбленці», керівник Столярук Тетяна Олександрівна, гурток «Юні охоронці природи», керівник Столярець Ірина Миколаївна).
Літературно-краєзнавча хвилинка слави (літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна).
Розважальні ігри, тренінги (гурток для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна, екологічний театр «Шанс», керівник Романчук Світлана Володимирівна, «Вчимо англійську», керівник Вітартас Людмила Володимирівна).
І на завершення свята керівниками гуртків були проведенні індивідуальні консультації з батьками та дітьми в кабінетах гурткової роботи щодо планів роботи 2017-2018 навчального року.
Будинок дитячої та юнацької творчості – це втілення дитячих мрій, де поєднанні фантазія й реальність. І нехай щороку родина Позашкілля поповнюється новими талановитими дітьми, збагачується і розширюється позашкільна галактика талантів.
Студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт»
Усім хто любить малювати,
До нас потрібно завітати.
Всім дітлахам палкий привіт,
Вам шле країна «Дивосвіт».
Гурток «Краса здоров’я»
Головне здоровим бути
Це потрібно всім збагнути.
На гурток «Краса здоров’я» ви вже завітайте.
Бо як є здоров’я й сила –
І тоді ви є красиві.
І тому, запам’ятайте –
Про своє здоров’я дбайте.
Гурток «Таємниці природи»
Дуга з’єднала береги, немов у казці, гожа
А от дзвіночка до дуги
Ніхто вчепить не може.
Щоб цю загадку відгадати
Таємницю треба знати
Юнати її відгадають –
Вони про природу все знають.
Збирайся дитяча спільнота.
В гуртку «Таємниці природи».
Гурток «Дизайн одягу»
Хочеш стильно виглядати,
Вміти шити і в’язати
На гурточок завітай.
Тут тебе зустрінуть радо
Вмінням й навичкам навчать.
Будеш ти багато знати,
Одяг свій презентувати.
Топ-моделі кращі в світі
Чекатимуть тієї миті
Щоб з тобою працювати
І одяг свій демонструвати.
Гурток «Історичне краєзнавство»
Наш гурток – це просто клас
Запрошуєм й тебе до нас.
На «Історичне краєзнавство завітай,
Люби й вивчай свій рідний край.
Ми всі тут дружня я сім’я
Навчаємся, подорожуєм
І рідний край популяризуєм.
Студія декоративного розпису «Джерело»
Юний художник,
Хай буде в тебе погляд ясний,
І ти побачиш світ прекрасний.
Щоб у кольорових фарбах його
намалювати
В студію декоративного розпису
«Джерело»
Потрібно завітати.
Гурток народної творчості «Бабусина скарбничка»
Наші ручки без упин,
То у фарбі, то у глині,
Вишивають, вирізають,
клеять, ліплять Все складають,
Щоб таланти проявити
І навчитися творити –
Запрошуємо нині
До «Бабусиної скрині».
Гурток художньо-технічної творчості «Іграшка-суверір»
Є діти, на світі щось дуже чудове
Вони разом з нами ще з колискових.
Ми граємось ними і раді завжди
Коли у дарунок приносять нові.
Бувають яскраві і навіть смішні
Бувають веселі, пухнасті м’які,
Великі маленькі й усі чарівні.
Це іграшки-сувеніри, любі такі.
Якщо є бажання самим їх пошити.
Запрошуєм Вас на гурточок ходити.
Гурток «Початкове технічне моделювання»
Хочеш вміти конструювати
Вирізати, декорувати.
Ти мерщій біжи до нас
В тут цікаво просто клас.
Моделювання наш гурток.
Зробить у майбутнє крок.
Гурток «Вчимо англійську»
Англійська мова – перша міжнародна,
Престижна, видатна та дуже модна.
І чим раніше станемо вивчати,
Тим легше буде пам’ять розвивати,
Тому, малече, зараз не зівай
Та в наш гурток відразу завітай.
Якщо розумним в житті хочеш бути,
Про нас ти намагайся не забути.
І дуже просто, легко і чудово
Із нами вивчи ти англійську мову.
Туристичний гурток
Якщо подорожі ти любиш,
Якщо любиш рідний край
На гурток ти туристичний
Неодмінно завітай.
Літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край»
Любити край наш рідний край
Навчають нас в літературному гуртку
Як правильно вірші складати
Й привабливо на сцені виглядати
Навчають нас в літературному гуртку.
Як гарно рідних і друзів вітати.
Красиво та ввічливо розмовляти.
Навчають нас в літературному гуртку.
Мої улюблені і незабутні прожиті на літературному гурточку дні
Так душу радують мені.
Гурток «Учнівське самоврядування»
Бути першим є потреба
Гурток «Лідер» – те що треба
Діє тут закон простий
Вперед рухайся не стій.
Наближайся до мети
В гуртку друзі я і ти
Гурток «Чарівний пензлик»
В яскравому світі мистецтва
Ми створюєм наші дива
Чарівним пензликом малюєм
І світ в альбомі ожива.
Зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует»
Ми разом пліч-о-пліч ідемо завжди
Дружньою працею досягаєм мети.
Танці це наше яскраве життя
З ними в нас спільне серцебиття.
Наполегливість – наш особливий
секрет
Бо ми не здаємося ми – «Пірует».
ФОРМУЄМО ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ПРАЦІ ЧЕРЕЗ РОБОТУ В ЖИВОМУ КУТОЧКУ
13.09.2017
Підготовка до життя і праці учнівської молоді є чи не найголовнішою в процесі навчання та виховання особистості.
В.О.Сухомлинський у своїх творчих розробках звертав належну увагу на підготовку молоді до трудового виховання надаючи певні установи батькам, педагогам та самим дітям. Тому, для педагогів гуртків еколого-натуралістичного напрямку Будинку дитячої та юнацької творчості і є актуальним досвід такого відомого педагога, письменника, поета Василя Олександровича Сухомлинського, який носить загальнолюдську цінність, народну педагогіку, несе ідеї гуманності, виховує у дітей з маленьких років любов до природи.
Протягом років роботи керівники екологічних гуртків велику увагу приділяють екологічному вихованню дітей через участь їх в повсякденному житті гуртка. Це і навчальні заняття, виховні заходи, екскурсії, конкурси, змагання, квести, акції. А особлива увага приділяється практичній частині. Немає потреби переконувати сьогодні нікого в тому, наскільки це питання є актуальне та, зокрема, для позашкільного закладу.
Екологічне виховання – систематична педагогічна діяльність, спрямована на розвиток в учнів екологічної культури.
Завдання екологічного виховання – сприяти накопиченню екологічних знань, виховувати любов до природи, прагнення берегти, примножувати її, формувати вміння і навички діяльності в природі.
Приємно було спостерігати за роботою вихованцями гуртків та їхніми керівниками під час літніх канікул. Вони просто залюбки працювали: прибирали навчальні кабінети, розводили тваринок та рибок, складали картинки про природу, організовували подорожі в природі, заготовляли сіно та корм на зиму, доглядали за рослинами та тваринами, проводили екскурсії для жителів нашого міста. Такі суспільно значущі справи привчають дітей цінувати природу, вносити посильний внесок у її збереження, бути творцями, а не руйнівниками чи споглядачами. Потрібно працювати разом спільно із керівниками гуртків та батьками. Керівники гуртків, які йшли у відпустку дуже переживали за своїх мешканців живого куточка: надавали настанови на кожен тиждень, телефонували. І що цікаво, влітку відвідують найбільше живий куточок хлопці, які активно, з великою любов’ю допомагали доглядати та підкормлювати тваринок, прибирати їхні території та просто приходили поспілкуватися.
Спілкуючись з дітьми переконуєшся, що сама людина повинна бути зацікавленою у збереженні цілісності, чистоти, гармонії в природі, вміла робити висновки про стан природи, розумно взаємодіяти з нею.
«Важливий шлях підготовки дитини до трудової діяльності, – зазначає В.О.Сухомлинський, – це праця по його бажанню і вибору відповідно до його задатків, інтересів, нахилів. Уже у молодшому віці дитині хочеться робити не тільки те, що робить весь клас на уроках праці, але й дещо своє, вона прагне оволодіти тонкощами справи. Життя потребує позакласного трудового навчання». Таке позашкільне життя засобами природи через живе спілкування здійснюють педагоги позашкільного закладу.
Суспільству сьогодні потрібні виховані, грамотні та культурні в екологічному відношені люди. Саме тому так важливо розпочати екологічне виховання з раннього дитячого віку.
До вподобань дітей та учнівської молоді в Будинку дитячої та юнацької творчості працюють гуртки еколого-натуралістичного напрямку: «Птахи та тварини», «Флорай», «Юні акваріумісти», в яких кожна дитина набуває екологічних знань, навичок, переконання, які так сьогодні необхідні для виховання нового ціннісного ставлення до природи, розвитку світоглядної свідомості людини.
У дитинстві формується людське коріння. Ні однієї людської риси природа не відшліфовує – вона тільки закладає, а відшліфовувати нам – батькам, педагогам, суспільству.
«Гадаємо, – писав В. Сухомлинський, – що школа майбутнього повинна найповніше використовувати для гармонійного розвитку людини все, що дає природа і що зможе зробити людина для того, щоб природа служила їй. Уже через це ми повинні берегти і поповнювати природні багатства, які маємо».
ЕКСКУРСІЇ ЯК ЗАСІБ ВИХОВАННЯ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРАЦІ ТА ФОРМУВАННЯ ВСЕБІЧНОЇ РОЗВИНЕНОЇ ОСОБИСТОСТІ
21.09.2017
В Будинку дитячої та юнацької творчості ведеться екскурсійна робота, яка проводиться відповідно тематично-навчальних планів гуртків та творчих об’єднань за напрямками діяльності.Екскурсії носять багатоплановий характер. Найбільше полюбляють вихованці гуртків та творчих об’єднань здійснювати екскурсії до лісу, щоб зібрати природні матеріали для виготовлення виробів узимку, здійснити тренувальні походи, щоб навчитись орієнтуватись на місцевості. Підтримують тісний зв’язок з інформаційним центром «Полісся» ВП РАЕС по проведенню інформаційно-краєзнавчої роботи. У плануванні та організації екскурсій є відвідування навколишніх сіл з метою ознайомлення із краєзнавчими пам’ятками культури. Керівники гуртків розробляють маршрути, дбають про те, щоб кожна екскурсія була тематичною і відповідала навчальним планам. Одержані під час екскурсій матеріали узагальнюються, відтворюються у творчих роботах, щоденниках спостережень, малюнках, творах, віршах, презентаціях,проектах, відеофільмах.
Існує багато визначень поняття «екскурсія» в педагогіці.
Екскурсія – одна з благодатних форм виховної роботи, що сприяє розвитку допитливості, розуму, творчої уяви, пізнавальної активності дітей, вихованню патріотизму та любові до свого краю.
Вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник гуртка Токаренко Юлія Степанівна 22 вересня здійснили екскурсію до лісу, щоб запастись природними матеріалами для виготовлення виробів із скрапбукінга узимку. Як відомо, скрапбукінг багатий на стилі, тому еко – стиль і ліс це загальні поняття, поєднання текстурних паст, спреїв та трафаретів збережуть відбиток літа та осені на цілу зиму, цей стиль максимально приблизить людину до природи, а вихованці в свою чергу передадуть усі тонкості в своїх творчих роботах. Головна мета застосування цього стилю – показати гармонію людини і природи, тому і «еко» в перекладі з грецького означає дім, природа і дім – ціле.
А ще всі учасники екскурсії насолодились красою Матінки – Природи.
Екскурсії продовжуються.
АКЦІЯ «МИ ХОЧЕМО МИРУ»
21.09.2017
20-21 вересня 2017 року запрошуємо вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості на традиційну акцію «Ми хочемо миру», приурочену до Міжнародного Дня миру, в рамках якої:
Майстер-класи «Під мирним небом»;
Конкурс малюнків «Діти малюють мир»;
Пізнавальна гра «Мир потрібен всім на світі»;
Пісенний марафон «Заспіваємо всім пісню про мир»;
Танцювальний батл «Щоб завжди мир був на світі та діти змогли весело і щасливо жити»;
Еколого-пізнавальний квест – екологічний бумеранг «Неси добро у світ природи»;
Мистецький аукціон учнівської творчості зоряне намисто «Я хочу жити в мирній країні»;
Ігрова програма «Літературна карусель: «Мир на землі – радість у родині».
Художня рада БДЮТ
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ 2017 В БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ: ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ, НАЙЦІКАВІШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ СВЯТА
25.09.2017
Міжнародний день миру – це дуже важливе свято для всього населення планети. Його проголосили ще в 1981 році резолюцією 36/67 Генеральної Асамблеї ООН. Тоді й вирішили, що це свято буде відзначатися в кожний третій вівторок вересня. Але в 2001 році, на черговій Асамблеї ООН було прийнято рішення, що Міжнародний день миру буде відзначатися щорічно 21 вересня.
Щорічно, педагоги, вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості організовують та проводять заходи, конкурси, змагання,ігри до дня миру.
Звичайно, що в більшості країна%D