Зима-2015/16

АКТУАЛЬНІСТЬ ПИТАНЬ НАСИЛЬСТВА В ДИТЯЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

2 грудня 2015

26 листопада 2015 року на базі Кузнецовської гімназії відбувся загальноміський «круглий стіл» на тему: «Актуальність питань насильства в дитячому середовищі та шляхи їх вирішення»за участю представників управління освіти, заступників директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, представників правоохоронних органів, практичних психологів та соціальних педагогів, представників органів учнівського самоврядування Гімназії.

Відвідали «круглий стіл» і представники міської ради старшокласників «Ватра» Діана Лехкобіт, Павло Рябчина, Михайло Осійчук, Олександр Мушик, Олексій Потапов, яка працює на базі Будинку дитячої та юнацької творчості. Головою міської ради старшокласників «Ватра» в 2015 році є Ірина Магдич.

Лідери міської ради старшокласників «Ватра» Михайло Осійчук та Павло Рябчинапредставили відеопроект з питань подолань насильства під гаслом «Вільні від насильства» на тему: «Не стій осторонь. Та не будь байдужим до проблем насильства!» та роздали всім присутнім для ознайомлення матеріали з досвіду роботи щодо реалізації відеопроекту протягом 2015 року.

Корисними і практичними були поради психолога Гімназії Людмили Райчук та заступника з виховної роботи Кузнецовської гімназії Олександра Макарчука.

Учасники заходу брали активну участь у проведенні тренінгів щодо протидії проявам насильства.

Підводячи підсумки проведення заходу лідерами учнівського самоврядування були представлені та запропоновані свої бачення щодо проблем насильства і обрані шляхи їх подолання.

ЗАСІДАННЯ БАТЬКІВСЬКОГО КЛУБУ «РОДИНА ТВОРЧОСТІ»

2 грудня 2015

Чим більше майстерності в дитячій ручці,

тим розумніша дитина…»

30 грудня 2015 року в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості зібралися батьки та вихованці гуртків

«Початкове технічне моделювання»та бісероплетіння «Фантазія», на засідання батьківського клубу «Родина Творчості» на тему: «Наші загальні справи – співпраця педагог – вихованець – батьки». І недарма серединку очолюють саме вихованці. Адже, вони були головними героями нашого засідання.

Керівники гуртків Віра Володимирівна Вакуліч та Яна Віталіївна Кравчук розповіли батькам про свої творчі напрацювання в науково-технічній та художньо-естетичній творчості за допомогою мультимедійної презентації та доповідей.

А далі вихованцями гуртків були проведені майстер-класи для своїх батьків із допомогою керівників гуртків:

• Майстер -клас по виготовленню виробу із бісероплетіння «Бабочка».

• Майстер -клас по виготовленню об’ємної іграшки із паперу.

Батьки та діти працювали активно, творчо виконуючи поставлені завдання.

Найбільше раділи діти, які спільно із керівниками гуртків старались на належному рівні провести майстер-класи для своїх батьків.

Любов Митрофанівна, бабуся Артема Міллера, підсумовуючи виконану роботу, наголосила, що мала шанс трішки відпочити та навчитись від свого онука виготовляти даний виріб.

Педагогічний колектив закладу дякує всім батькам гуртків «Початкове технічне моделювання» та бісероплетіння «Фантазія» за підтримку, розуміння та співпрацю.

Адже, кожна дитина – це талант, і він буде розвиватись тільки тоді, коли батьки також будуть приділяти своїм дітям увагу та спостерігати за їхньою творчістю.

ДБАЄМО ПРО БЕЗПЕКУ

3 грудня 2015

У зв’язку з наближенням зимових канікул та новорічних свят, зростанням у цей період кількості випадків травмування дітей при використанні вибухонебезпечних речовин, порушенням правил протипожежної безпеки та з метою активізації роботи з питань безпеки життєдіяльності.

01.12.2015 року в Будинку дитячої та юнацької творчості під час планової наради при директорові за участю працівників позашкільного закладу було розглянуто питання безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу під час проведення новорічних свят.

Майстер виробничого навчання Кузнецовських курсів ІІІ категорії навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Касянчук Валентин Якимович, який був запрошений на нараду, ознайомив присутніх з правилами зберігання та використання вогнегасників порошкових закачних переносних типу ВП-5 (3).

Під час розгляду цього важливого питання працівники закладу дізналися про технічні характеристики, призначення, конструкцію та принцип роботи вогнегасника та ознайомились з порядком роботи вогнегасника при гасінні пожежі.

На закріплення даного матеріалу подивилися відеофільм «Правила зберігання та використання вогнегасників».

УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ У ВЕЧОРІ ВІДПОЧИНКУ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ІНВАЛІДІВ

3 грудня 2015

03 грудня 2015 року в Центрі дозвілля «Лісова пісня» був проведений вечір відпочинку з нагоди Міжнародного дня інвалідів для одиноких пенсіонерів та інвалідів територіального центру УП та СЗН.

У даному заході взяли участь вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна Вихованці ансамблю «Пірует» Бак Вікторія, Бартошик Ангеліна, Борисюк Дарина, Лук’яневич Надія, Скрипчак Дарина, Степчук Данило, Гордієнко Олександр, Гузей Дарина, Романчук Андрій, Романчук Дмитро, Шевчик Михайло, Отрода Тетяна, Кушнірук Валерія, Килюшик Дарина, Демчук Ірина, Зубаль Оксана, Пузирнікова Поліна, Петрова Єва, Усата Анна, Юсин Вікторія, Шершень Діана виконали дві танцювальні композиції, вихованка гуртка «Серпанок» Пришко Юлія та керівник гуртка Тиндик Світлана Дмитрівна, подарували всім присутнім віночок українських пісень та побажали всім одиноким пенсіонерам та інвалідам територіального центру УП та СЗН крепкого здоров’я.

ТЕМАТИЧНИЙ ВЕЧІР ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ.

4 грудня 2015

01 грудня – день боротьби зі СНІДом. У всьому світі у ці дні говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше був проголошений 01-го грудня 1988 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я після того, як на зустрічі Міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширенню обміну інформацією по ВІЧ/СНІДу.

СНІД – це біда не однієї людини, не однієї нації, не однієї країни. СНІД представляє загрозу для всіх.

Сьогодні у вирії подій, що відбуваються у світі, людина забуває про проблему СНІДу, сподіваючись, що вона її не торкнеться. Але з кожним роком все більше і більше людей стає ВІЛ інфікованими, в тому числі і дітей.

Сотні тисяч нікому не відомих, а завтра це може бути будь хто з нас.

СНІД забирає життя незалежно від раси, віри, національності, статі, багатства.

СНІД і далі забирає життя молодих, талановитих.

Діти…Помирають маленькі діти!

Чому вони повинні піти з життя раніше, ніж їм належало?

Чому?

А що ви знаєте про СНІД? Як він поширюється?

Такими словами розпочався тематичний вечір для старшокласників, присвячений Дню боротьби зі СНІДом, які провели вихованці гуртка «Пізнай себе», керівник Наталія Феодосіївна Лопуга.

Вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе» на належному рівні підготували глядацьку залу плакатами із гаслами про СНІД, зробили паркан «Відвертість» на якому кожен учасник мав змогу написати свої думки про цю хворобу.

Ведучими даного заходу були Ірина Фесюк, Олександра Водько, Микола Лосинець, які щоразу наголошували всім присутнім, що найцінніше, що є в людини – її життя.

– Життя – це те, що людина більш за все намагається зберегти і менш за все береже – говорила Ірина Фесюк.

– Життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. І дуже хочеться, щоб воно було довгим і щасливим – говорила Олександра Водько.

– Життя – це міцне здоров’я – говорив Микола Лосинець.

Вихованці Вікторія Мишонець, Яна Клин, Ситник Катерина за допомогою свічок створили композицію, яка символізувала періоди життя людей.

Філадельфія Вайсер, Анастасія Пуха, Аліна Конюк, Тетяна Стріла представили за допомогою червоних стрічок танцювальну композицію «За життя бореться кожен».

Ведучими був проведений інформаційно-пізнавальний тест про СНІД.

Керівником гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Н.Ф. Лопугою

демонструвались тематичні відеоматеріали.

Підсумовуючи проведення тематичного вечора в пам’ять жертв СНІДу присутні

запалили вогники на стрічці – символ нашого співчуття, підтримки і надії на

майбутнє без СНІДу. Віталій Гриша та Катерина Ситник роздали всі інформаційні

буклети з рекомендаціями щодо елементарних правил боротьби зі СНІДом.

Зі слів керівника гуртка :

– Потрібно берегти і цінувати своє життя, своє здоров’я. Тому, що це найбільша цінність. Ми дякуємо всім, хто приєднався сьогодні до нас. Нехай все те, що розповіли мої вихованці стали для кожного дороговказом у подальшому житті. Дякуємо всім, хто об’єднався заради здорового життя. Не шкодьте своєму власному здоров’ю. Бережіть себе.

5 ГРУДНЯ СВЯТКУЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ БОНДАРЧУК ЮЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА, ДІЛОВОД БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

5 грудня 2015

Нехай День народження потопає у квіткових ароматах.

В очах хай сяє радість від такої дати!

Хай щастя випромінюється сміхом,

А радість б’є фонтаном!

Бажаємо скоріше здійснитися мріям і новим планам!

Нехай доля щедро дарує щастя, здоров’я, світлу радість і родинні та професійні гаразди.

З повагою та щирими побажаннями колектив БДЮТ

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ «МІЙ РІДНИЙ КРАЙ»

6 грудня 2015

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» під керівництвом Марковець Ольги Олегівни взяли участь у Всеукраїнському конкурсі на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край».

В своїй роботі – «Туристсько-краєзнавча експедиція з активним способом пересування «Чарівні Карпати»» юні краєзнавці популяризували туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування на рідній Батьківщині.

– Метою роботи, – розповіла Марковець О.О., – стало залучення гуртківців до активної краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи з вивчення історичного минулого, духовної та культурної спадщини українського народу, природного різноманіття Карпатських гір.

Над роботою працювали вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Коновальчук Ірина, Медведєв Максим, Яйченя Дмитро, Штинь Тарас, Гуменний Едуард, Шнайдер Андрій, Федіна Владислав, Панасюк Андрій, Шух Олександр, Мацюк Едуард, Каразія Роман.

Разом з авторами можна здійснити експедицію з географічного краєзнавства з активним способом пересування – похід вихідного дня «Чарівні Карпати».

– Будь-яка подорож на природу – це завжди добре, – діляться враженнями вихованці гуртка. – Коли ж мова заходить про гори Карпати – користь від такої подорожі просто очевидна. Кожен з нас чудово розумів, як корисно змінити обстановку, випробувати нові емоції і отримати раніше небачений життєвий досвід.

Не варто забувати, що крім особистої користі від таких подорожей також є користь і для своєї країни. Подорожуючи Карпатами, кожен українець отримає нагоду підняти престиж цього туристичного регіону, й України в цілому.

ПОСАДИТИ ДЕРЕВО – ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО З НАС

8 грудня 2015

Біля Будинку дитячої та юнацької творчості розпочалась трудова акція «Посади дерево» під гаслом «Посадити дерево – обов’язок кожного з нас» в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «Парки – легені міст і сіл».

Акцію розпочали вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» та гуртка англійської мови.

Вихованцями було посаджено 22 саджанців. Кожне дерево отримало власне і’мя …..Красуня, Золота, Найгарніша, Зачарована…Діти домовились між собою, що будуть доглядати за молодими саджанцями та слідкувати за їхнім ростом.

ВИХОВАНЦІ БДЮТ СКОРИСТАЛИСЯ СВОЇМ ШАНСОМ

10 грудня 2015

Прекрасне – добрий помічник у вихованні дитини. А остання, змалку живучи у світі краси і творчості, – запрограмована на успіх.

З метою виховання у дітей морально-естетичних цінностей та творчого самовираження, виявлення яскравих індивідуальностей, обдарувань, нових талантів, популяризації дитячої творчості, творчого спілкування минулими вихідними вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни та гуртка фольклорної пісні «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, взяли участь у VІІІ Всеукраїнському вокально-хореографічному конкурсі «Твій Шанс» у місті Луцьк.

Конкурс, запевняють його оргіназатори, є пошуком нових форм та особливостей хореографічного та вокального жанрів, де кожен учасник, колектив має змогу продемонструвати розмаїття своїх творчих здобутків.

Побувавши на конкурсі в черговий раз молоді талановиті танцюристи та вокалісти Будинку дитячої та юнацької творчості відзначають, що такі заходи і присутній у залі дух боротьби за перемогу сприяв підвищенню художнього рівня їх майстерності, тримав у творчому тонусі від початку і до моменту отримання нагород та відзнак.

Вітренко Марина, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» та її керівник Тиндик Світлана Дмитрівна нагороджені дипломами лауреатів за ІІ місце у VІІІ Всеукраїнському вокально-хореографічному конкурсі «Твій Шанс».

Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» здобули два дипломи лауреатів за ІІІ місце та дипломи учасників конкурсу за хореографічну композицію «Молитва».

Вихованці та керівники нагороджені дипломами та пам’ятними призами. Проте значно яскравішими за нагороди залишаться спогади від нових знайомств, вражень, обміну досвідом. А утвердження естетичних ідеалів до почуття прекрасного, формування високої індивідуальної естетичної культури крокуватимуть з учасниками впродовж усього подальшого життя. Бо тільки та творча праця, яка стає справою життєвого захоплення, цілком «поглинає» творчу особистіть, додає натхнення, надихає на нові щаблі творчого зростання.

Вітаємо учасників та призерів VІІІ Всеукраїнського вокально-хореографічного конкурсу «Твій Шанс». Бажаємо їм наполегливості, натхнення, здійснення усіх творчих задумів та мрій.

ВЕЧОРНИЦІ НА АНДРІЯ

12 грудня 2015

Є у нашого народу чудова традиція – святкувати вечорниці. Віддаючи шану минувшині, беручи все найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо те найдорожче, що є в народу – його пісню, мову, історію, звичаї.

Пора вечорниць – це довгі вечори глибокої осені і зими. Узимку, коли завершувалися роботи у полі: частішали парубочо-дівочі гуляння. У різних місцевостях їх відзначали по-різному, а ще з цим святом пов’язана значна кількість різноманітних звичаїв обрядів і повір’їв, також проповідування майбутньої долі, ворожіння, ритуальне кусання калини. Від нього віє чарівною язичницькою стихією.

Ласкаво просимо, Вас завітати до однієї української хати на Андріївські вечорниці, де нас уже чекають добрі господарі та вечорничники – вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Козодой Тарас, Хомич Юлія, Петрушко Дмитро, Ревюк Софія, Ярош Тарас, Водько Вікторія, Мельник Микола, Завадська Марія, Шабета Стас, Волчецька Ольга, Алієва Олена, Семенов Владислав.

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ДРУГОГО ЕТАПУ ДИТЯЧОГО МУЗИЧНОГО СВЯТА «ЗІРКИ НА СЦЕНУ».

16 грудня 2015

Нагадаємо, що захід проходив з метою розвитку самодіяльної творчості дітей міста, пошуку талановитої молоді та створення умов для її творчого зростання, розвитку фестивального руху, змістовного відпочинку дітей та молоді. Його організатори – УСР ВП РАЕС, за підтримки управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Життя доводить, що найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина творча, гнучка, креативна, здатна до генерування і використання нового (нових ідей і задумів, нових підходів, нових рішень). Творчість не виростає на порожньому місій, творчість – властивість, як правило, професіоналів своєї справи, які ефективно працюють у відповідній галузі.

Правильність вищезазначеного плідно доводять у Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради. Адже тут щодня працюють над творчою реалізацією особистості дітей та учнівської молоді. Яскравий доказ – чергові перемоги у дитячому музичному святі «Зірки на сцену».

Найвищу відзнаку І етапу – Гран-Прі дитячого музичного свята “Зірки на сцену” – отримала Ясюк Оксана, вихованка студії вокального співу “Гармонія” під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни.

За результатами ІІ етапу конкурсу зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни нагороджений грамотою за І місце у номінації «Хореографія».

Колектив гуртка фольклорної пісні «Серпанок», який очолює Тиндик Світлана Дмитрівна здобули нагороду за ІІ місце у номінації «Вокал». Додатково вихованці гуртка отримали грамоти за виборені місця та за вагомий внесок у розвиток вокального мистецтва:

Пришко Юлія – грамота за І місце;

Стадник Наталія – грамота за ІІ місце.

Мистецтво і його прояви є невід’ємними частинами життя кожної людини, тому що вони допомагають формувати характер і смаки. Тож творчість та креативність вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості проймає, захоплює, дивує і не залишає байдужим нікого.

У БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ДІЄ РАДА З НАЦІОНАЛЬНО – ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ «СЯЙВО»

18 грудня 2015

З листопада 2015 року відповідно до Концепції з національно-патріотичного виховання на базі Будинку дитячої та юнацької творчості створена Рада з національно-патріотичного виховання «Сяйво».

Учасниками Ради є вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» під керівництвом керівника гуртка Марковець Ольги Олегівни та культорганізатора Романчук Світлани Володимирівни.

Голова Ради: Хомич Юлія Іванівна

Члени Ради: Волчецька Ольга, Мельник Микола, Петрушко Дмитро, Ревюк Софія, Шабета Станіслав.

Презентація новоствореної Ради відбулася 11 грудня 2015 року в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості. Учасники ознайомили всіх присутніх із Положенням про раду «Сяйво», головною метою, завданнями, напрямками роботи, правами та обов’язками на 2015-2016 навчальний рік.

У грудні 2015 року триває робота над створенням символіки Ради з національно-патріотичного виховання молоді (прапор, герб, гасло, гімн).

«ВИФЛЕЄМСЬКА ЗІРКА» ОЧИМА ЮНИХ ВОКАЛІСТІВ БДЮТ

19 грудня 2015

Календарно-обрядові пісні зимового циклу вважаються у всіх народів найбільш архаїчними. Найбільш популярні в народі й досі залишаються колядки та щедрівки. Традиційно колядки – це пісні до Різдва, а щедрівки – до Нового року.

17 грудня у актовій залі Технічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування міста Рівного відбувся обласний етап етно-фестиваль «Вифлеємська зірка».Співочі вертепи загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів області протягом двох днів змагалися за визнання найкращої колядки. Нагадаємо, що етно-фестиваль проводиться щороку в грудні з метою патріотичного виховання дітей та молоді засобами українського мистецтва, виявлення і підтримки кращих фольклорних колективів.

Загальноосвітні та позашкільні заклади міста Кузнецовськ представив колектив вихованців гуртка фольклорної пісні «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради: Гугайло Максим, Вітренко Марина, Волчаніца Діана, Мельник Анастасія, Мельник Інна, Мороз Анастасія, Пришко Юлія, Рожко Ірина, Протащук Аліна, Грабовський Артем, Стадник Наталія.

Учасників фестивалю привітали: головний спеціаліст відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Ровкач Ангеліна Василівна, директор навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області Климюк Володимир Миколайович, директор Технічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування Яцков Микола Васильович.

У фестивалі взяли участь 20 колективів із професійно-технічних навчальних закладів, 16 із загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Учасники презентували частини різдвяних обрядових дійств: “вертепи”, колядки, щедрівки, віншування тощо.

Учасники з Будинку дитячої та юнацької творчості розповіли, що з нетерпінням чекали не тільки Різдвяних свят, але й цього конкурсу. Вихованці гуртка готувалися до нього наполегливо. Народні колядки та щедрівки, переплітаючи стародавній різдвяний репертуар, традиційний одяг, манеру виконання з осучасненими елементами, повнокровно передали розуміння духу заходу.

В традиційній культурі минулого ми, українці, вбачаємо велику частину національної спадщини, яку нам так важливо знати і розуміти. Безперервність фольклорної традиції забезпечується тоді, коли нею опанують діти. Отож, колядуймо, щедруймо, веселімося!

«СВЯТИЙ МИКОЛАЙ НЕСЕ ПОДАРУНКИ…»

19 грудня 2015

За традицією 19 грудня всі діти чекають святого Миколая із подарунками. Згідно з повір’ям, святий Миколай спостерігає за дитиною цілий рік, записуючи хороші і погані вчинки у свою чарівну книжечку, а напередодні робить чудеса.

Найсмачніше і приємне на День Святого Миколая – подарунки. За традицією, добрий дідусь приносить подарунки в ніч з 18 на 19 грудня – кладе дари під дитячі подушки або в чобітки, щоб на ранок малюки могли зрадіти довгоочікуваним подаруночки.

Він з’являється в кожній домівці і виконує бажання всіх дітей. Подарунки від святого Миколая отримують тільки слухняні дітки.

Незабувся Святий Миколай у переддень свята в супроводі своєї свити – двох ангелів і двох чортиків, завітати і до вихованців гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості .

18 грудня 2015 року в актовій залі Кузнецовської міської ради діти зустріли його святковою програмою.

Міський голова Сергій Іванович Анощенко привітав всіх присутніх дітей та дорослих із святом, щиро поділився своїми спогадами про Миколая, подякував вихованцям позашкілля за їх творчі досягнення в міських заходах та конкурсах.

На святі були присутні представники житлового комплексу «Паркове містечко», які разом із святим Миколаєм подарували вихованцям Будинку дитячої та юнацької творчості та гуртківцям міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді солодощі.

Бажаємо всім вірити в існування цього доброго захисника. Якщо вірити у святого Миколая – чудеса обов’язково збуваються.

20 ГРУДНЯ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЧИЛІЙ-МИХАЙЛОВА ГАЛИНА СЕРГІЇВНА, КЕРІВНИК ГУРТКА ФЛОРИСТИКИ «ФЛОРАЙ» БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

20 грудня 2015

В святковий день

Прийміть вітання

Та найщиріші побажання:

Здоров’я, щастя та добра,

Наснаги, успіхів, тепла.

І повсякденно й повсякчас

Хай буде все у Вас гаразд!

Нехай кожен день Вашого життя буде світлим і сонячним, дарує лише приємні події, душевний комфорт, розуміння родини, любов близьких.

З повагою та найкращими побажаннями колектив БДЮТ

УЧАСТЬ У ІІ (МІСЬКОМУ) ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ, ПРИСВЯЧЕНОГО ШЕВЧЕНКІВСЬКИМ ДНЯМ

23 грудня 2015

21 грудня 2016 року на базі управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням.

Мета конкурсу – активізація виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу України, державна підтримка талановитої молоді та творчої праці вчителів, керівників гуртків та творчих об’єднань.

Тема Конкурсу: «Гуртуймося, Братове-Українці! Лиш через терни шлях веде до зір» (В.Шовкошитний).

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості також проявили активність представивши на даний Конкурс творчі роботи за номінаціями «Декоративно-ужиткове мистецтво» та «Образотворче мистецтво».

Виходячи із висновків журі найкращі результати показали вихованці гуртків:

Номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»:

«У моєму серці Україна» – І місце отримали вихованці гуртків Булан Софія, Килюшик Валерія, Сачук Катерина, вихованці гуртків декоративного розпису «Джерело», керівник Надія Вікторівна Коваленас, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Катерина Василівна Волчаниця, «Основи дизайну», керівник Алла Константинівна Сачук,

бісероплетіння «Фантазія», керівник Яна Віталіївна Кравчук, «Оригамі», керівник Тетяна Миколаївна Печончик.

Номінація «Образотворче мистецтво»:

«…ой чого ж ти почорніло зеленеє поле?» – ІІ місце отримав Мотько Владислав, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Богдан Сергійович Павлусь.

Вітаємо Булан Софію, Килюшик Валерію, Сачук Катерину, вихованок Будинку дитячої та юнацької творчості із перемогою.

ВРАЖЕННЯ ПРО ХОРЕОГРАФІЧНИЙ КОНКУРС «ТВІЙ ШАНС» УЧАСНИЦІ.

23 грудня 2015

В обласному центрі Волинської області, в місті Луцьку, щорічно проходить Всеукраїнський вокально-хореографічний конкурс «Твій шанс». Не став виключенням і 2015 рік. На початку грудня до Луцька з’їхалися ті, хто зажадав повправлятися у своїй як вокальній, так і в хореографічній майстерності.

Місто Кузнецовськ цього року на Всеукраїнському вокально-хореографічному конкурсі «Твій шанс» представляв зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует» (керівник Махоріна Ольга Павлівна) та гурток фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна) Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради.

Головними завданнями та метою саме хореографічної частини заходу є подальший розвиток самодіяльного хореографічного мистецтва, залучення широкої громадськості до діяльності культурно-освітніх закладів, налагодження творчих відносин між хореографічними колективами України та пошук нових форм і особистостей хореографічного жанру.

Увазі журі конкурсу вихованці ансамблю «Пірует» представили хореографічні постановки «Вальс», «Ми – молодь України», «Молитва».

У цьогорічному конкурсі взяли участь 13 колективів з різних куточків України. Журівський склад представляли професіонали: Дужич-Ніколайчук В. – завідувач кафедри хореографії СНУ ім. Лесі Українки, Лещенко В. – фіналіст шоу «Танцюють всі», головний хореограф шоу «Майданс 3», Лещенко М. – учасниця багатьох телевізійних проектів («Україна сльозам не вірить», «Танцюють всі»), хореограф «Майданс 3». Саме цим досвідченим хореографам судилося визхначати кращих з кращих та розподіляти місця між 38 конкурсними номерами.

Колективи-учасники продемонстрували велику майстерність та наполегливість, високий рівень підготовки та виконання. Незважаючи на дух змагань, атмосфера конкурсу залишалася теплою і дружньою. Приємно й цікаво було спостерігати за учасниками, їх хвилюванням і переживати самим.

Приємним сюрпризом для учасників став танець у виконанні Вадима та Мар’яни Лещенків – дуету «I like».

Зразковий художній хореографічний ансамбль здобув три третіх місця за кожну композицію у своїй віковій категорії. Вихованці нагороджені грамотами.

Приємною перевагою Всеукраїнського вокально-хореографічного конкурсу «Твій шанс» є те, що не тільки колектив, але й кожен конкурсант нагороджується дипломом учасника на згадку про участь та як додатковий стимул до наступних вершин.

Нагадаю, що зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует» вже вдруге взяв участь у даному конкурсі. Минулого року колектив отримав друге місце за танець «Плескач».

Ілона Хондока, вихованка Будинку дитячої та юнацької творчості, учасниця Всеукраїнського вокально-хореографічного конкурсу «Твій шанс».

І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «НОВОРІЧНА КОМПОЗИЦІЯ» ТА «УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР».

24 грудня 2015

Відповідно до річного плану роботи в Будинку дитячої та юнацької творчості, відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» та «Український сувенір».

Метою та завданнями заходів були:

• пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи;

• розвиток творчої ініціативи та пізнавальної діяльності молоді;

• формування практичних умінь та навичок вихованців по виготовленню новорічно-різдвяних композицій, які символізують та відображають новорічно-різдвяну флористику;

• виховання національного світогляду у підростаючого покоління через пізнання народного мистецтва;

• сприяння налагодженню духовного контакту дитини та батьків через залучення їх до спільної творчості на традиційному ґрунті.

Керівниками гуртків для участі в виставках-конкурсах було подано понад 95 творчих робіт вихованців за різноманітними номінаціями.

Членами Художньої ради позашкільного закладу було відібрано 35 найкращих робіт для участі в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» по 1-2 роботи у кожній номінації:

Виставка-конкурс «Новорічна композиція» за напрямом новорічна флористика:

Номінація «Стилізована ялинка»:

• «Новорічна ялинка» – вихованка гуртка «Основи дизайну» Катерина Сачук, керівник Алла Константинівна Сачук.

• «Еко-ялинка» – вихованка гуртка «Основи дизайну» Наталія Степчук, керівник Аліна Вікторів Довбенюк.

• «Ялинка з бабусиної скрині» – вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» Ніна Гургурова, керівник Ольга Олегівна Марковець.

• «Срібляста ялинка» – вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» Людмила Федчук, керівник Олена Володимирівна Адамович.

Номінація «Новорічний букет»

• «Горіховий сюрприз» – вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» Софія Веремійчук, керівник Катерина Василівна Волчаниця.

• «Квіти для снігової королеви» – вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» Дарина Луцюк, керівник Катерина Василівна Волчаниця.

Номінація «Новорічна композиція»

• «Святковий настрій» – вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання» Андрій Карплюк, керівник Віра Володимирівна Вакуліч.

• «Зимова казка про літо» – вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія» Софія Кісільова, керівник Яна Віталіївна Кравчук.

Номінація «Новорічний вінок»

• «Сяйво новорічної ночі» – вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» Марія Завадська, керівник Ольга Олегівна Марковець.

• «Зимовий підсвічник» – вихованка гуртка «Основи дизайну» Софія Пасевич, керівник Алла Константинівна Сачук.

Номінація «Новорічна картина»

• «Зимове подвір’я» – вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» Агафія Касюдик, керівник Олена Володимирівна Адамович.

Виставка-конкурс «Український сувенір»:

Зразки традиційних іграшок:

• «Помічник діда Мороза» – вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання» Еліна Гладищук, керівник Віра Володимирівна Вакуліч.

• «Різдвяні коржики» – вихованка гуртка «Основи дизайну» Ангеліна Нестерчук, керівник Алла Константинівна Сачук.

• Лялька-мотанка «Наречена» – вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» Анастасія Пилипчук, керівник Ольга Олегівна Марковець.

Предмети вжитку, що можуть бути зразком традиційної української сувенірної продукції:

• «Народна таріль» – вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» Софія Пашко, керівник Катерина Василівна Волчаниця.

• «Декоративний велосипед» – вихованка гуртка «Основи дизайну» Діана Волчаніца, керівник Аліна Вікторів Довбенюк.

• «Камін» – вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» Анна Матерян, керівник Олена Володимирівна Адамович.

Сучасні дизайнерські вироби, що відповідають поняттю «сувенір» і виготовлені з використанням народних традицій:

• «Сонячні квіти» – вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія» Дарина Гузей, керівник Яна Віталіївна Кравчук.

• «Паспорт у вишиванці» – вихованка гуртка «Основи дизайну» Юлія Пришко, керівник Аліна Вікторів Довбенюк.

• «Віяло з журавлями» – вихованка гуртка «Оригамі» Валерія Новак, керівник Тетяна Миколаївна Печончик.

• «Королева Хурделиця» – вихованка гуртка «Оригамі» Софія Булан, керівник Тетяна Миколаївна Печончик.

• «Кусудама» – вихованка гуртка «Оригамі» Ольга Булан, керівник Тетяна Миколаївна Печончик.

Сучасні саморобні сувеніри, предмети вжитку:

• Дощечка «Зайчик» – гуртка декоративного розпису «Джерело» Ольга Булан, керівник Надія Вікторівна Коваленас.

• Дощечка «Яблучко» – вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело» Ірина Романчук, керівник Надія Вікторівна Коваленас.

Бажаємо всім учасникам, роботи яких будуть представлені на обласних конкурсах, творчого успіху та гарної відзнаки членами обласного журі.

«З БАБУСИНОЇ СКРИНЬКИ»

25 грудня 2015

Декоративно-прикладна творчість – розповсюджений вид людської діяльності, який несе у собі величезний ідейно-моральний, художньо-естетичний потенціал. Розвиток народних ремесел як складової декоративно-прикладної творчості свідчить про високу духовну культуру українського народу, його прагнення до краси.

З метою ціннісного ставлення до історичних, духовних надбань рідного краю, ціннісного ставлення до мистецтва протягом грудня 2015 року у холі Будинку дитячої та юнацької творчості для вихованців та батьків лідерами учнівського самоврядування «Позашкілля», координатором якого є Світлана Володимирівна Романчук, була організована тематична виставка «З бабусиної скрині». До даного заходу найактивніше долучились лідери клубу «Чумак» Тарас Козодой, Марія Завадська, Олена Алієва, Софія Кришталевич, педагогом-консультантом якого є Ольга Олегівна Марковець, які підготували для виставки ляльки-мотанки.

Проведення виставки «З бабусиної скриньки» позитивно впливає на формування знань та виховання поваги до національних традицій, задовольняє водночас практичні й художні потреби дитини.ть представлені на обласних конкурсах, творчого успіху та гарної відзнаки членами обласного журі.

УЧАСТЬ У МІСЬКІЙ ЕКОЛОГІЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ПРИЙДИ В ПРИРОДУ ДРУГОМ»

25 грудня 2015

Екологічне виховання – це організований і цілеспрямований процес формування системи наукових знань про природу і суспільство, поглядів і переконань, що забезпечують становленню відповідального ставлення молоді до природи, реальним показником якого є практичні дії дітей та учнівської молоді в позашкільних та загально навчальних закладах по відношенню до природного середовища, що відповідають нормам людської моралі.

Протягом 2015 року педагоги еколого-натуралістичного та туристсько-краєзнавчого напрямків роботи працювали над виробленням моделювання життєвих ситуацій, спільно вирішували екологічні проблеми на основі аналізу обставин та відповідної ситуації, проводили практичні екскурсії, походи.

24 грудня 2015 року на базі Кузнецовської гімназії відбулась підсумкова екологічна конференція під час якої були підведені підсумки роботи вчителів загальнонавчальних закладів та педагогів Будинку дитячої та юнацької творчості.

За високі показники в роботі, творчий внесок у справу охорони природи та належну організаторську роботу з обдарованими учнями були нагороджені грамотами управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради: О.Марковець, керівник гуртка «Історичне краєзнавство», Т.Столярук, керівник гуртка «Юні орнітологи»,Г.Чилій-Михайлова, керівник гуртка флористики «ФлоРай».

Також Будинок дитячої та юнацької творчості був нагороджений за І місце у виконанні завдань Всеукраїнського конкурсу «Мій рідний край – моя земля» за напрямом «Практична робота і екологія» та творчий внесок у справу охорони природи» грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Щоб навчити дітей любити та берегти природу, потрібно передусім дати вихованцям знання про неї та сформувати переконання у тому, що у природі все взаємопов’язане і має велике значення для існування людини.

УРА! ЗИМОВІ КАНІКУЛИ!

27 грудня 2015

Графік канікул оприлюднило управління освіти та науки Рівненської обласної державної адміністрації.

У місті Кузнецовську діти відпочиватимуть з 28 грудня по 10 січня.

До речі, найдовші зимові канікули у школярів будуть у Дубенському районі — з 1 січня по 24 січня та у місті Дубнo — з 26 грудня по17 січня.

Найкоротші канікули – у Радивилівському районі — з 4 січня по 10 січня та у Костопільському та Сарненському районах — з 30 грудня по 10 січня.

29 ГРУДНЯ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МЕЛЬНИКА АРКАДІЯ МИКОЛАЙОВИЧА, КЕРІВНИКА СТУДІЇ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА «ДИВОСВІТ» БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

29 грудня 2015

Хай будуть з Вами здоров’я та сила,

Хай доля буде ласкава і щира!

Щоб ніколи не знали Ви втоми!

Хай мир і злагода будуть у домі,

Хай Господь дарує надію й тепло

На довгі літа, на щастя й добро!

Залишайтеся й надалі таким енергійним і невтомним у роботі, завзятим і неспокійним душею, щирим і турботливим, щедрим на добро.

З повагою та найщирішими побажаннями вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» та колектив БДЮТ

СПІВПРАЦЯ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

30 грудня 2015

Одним з напрямків діяльності Будинку дитячої та юнацької творчості є співпраця з громадськістю та громадськими організаціями нашого міста.

Вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок», керівник Світлана Дмитрівна Тиндик та зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Ольга Павлівна Махоріна взяли участь у підсумковому заході громадської організації «Відродження та розвиток», який відбувся 26.12.2015.

На заході також були присутні педагоги та вихованці ДЮСШ, музичної школи та учні загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Всі запрошені учасники підсумкового заходу були нагороджені солодощами від організаторів.

ВІДБУЛИСЯ НОВОРІЧНІ РАНКИ ТА ВЕЧОРИ ДЛЯ ВИХОВАНЦІВ ГУРТКІВ ТА ТВОРЧИХ ОБ’ЄДНАНЬ БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

30 грудня 2015

З-поміж багатьох сучасних свят Новий рік є найулюбленішим. Можливо, тому, що обіцяє зустріч із чимось таємничим, дає надію, що прийдешній час буде кращим, ніж минулий.

У світогляді наших предків Новий рік, як межа, що відокремлює старе від нового, вмираюче від ще ненародженого, вважався своєрідним порталом у майбутнє. Вилучення сакрального, духовного зі сфери сучасної святково-обрядової культури в Україні перетворює їх на низку видовищ, розваг, що змінюються у календарній послідовності, залишаючи своїм учасникам лише синдром святкової втоми.Мабуть, немає на світі людини, яка б не захоплювалася казками.

Отож, напередодні Нового року в Будинку дитячої та юнацької творчостівідбулися заходи, присвячені Новому 2016 році.

Організаторами були вихованці гуртка акторського мистецтва, керівник Інна Вікторівна Тимофіюк, які підготували новорічну виставу «Чудеса в Новому році». Найактивніше приймали участь вихованці Вікторія Саворона, Дмитро Колбун, Домініка Олещук, Наталія та Дарина Волівоц, Валерія та Софія Матвійчук, Дарина Цибульська, Дарина Шеремета, Владислав Блищик, Єва Ковальчук, Дарина Кукла, Михайло Осійчук, Володимир Герасимчук, які мандрували разом із глядачами чарівною казкою і бачили, як добро перемагало зло, правда – кривду.

Також учасники казкового дійства привітали батьків, друзів, керівників гуртків із Новим роком та побажали всім хорошого настрою, миру та здійснення мрій , адже наближається рік Мавпи, який буде особливо приємний і вдалий для творчих, ініціативних людей, яких в 2016 році чекатиме успіх і слава.

2015 рік залишився позаду, 2016 рік спішить у дорозі, тому давайте зустрінемо його з надією на краще життя та мирним небом.

ПРИЙМІТЬ НАЙЩИРІШІ ВІТАННЯ З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

30 грудня 2015

Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашим родинам добро, мир і достаток, турботу з боку колег, тепло друзів та близьких.

Бажаємо, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли.

Нехай Різдвяна зоря запалить у Ваших серцях вогники надії, любові, віри та оптимізму, наснаги і невичерпної енергії.

Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань. Хай Бог посилає любов і тепло, впевненість у завтрашньому дні та віру у краще.

3 Новим 2016 роком та Різдвом Христовим! Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості

1 СІЧНЯ СВЯТКУЄ ЮВІЛЕЙ ЗАДОРОЖНИЙ ЮРІЙ ІВАНОВИЧ, КЕРІВНИК ГУРТКА «ЮНІ АКВАРІУМІСТИ» БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

31 грудня 2015

Щирість друзів перевіряється роками. Справжня дружба дає відчуття міцного і надійного плеча, довіри, щирого настрою.

Саме таким вірним другом є для колективу та вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості наш колега, керівник гуртка Задорожний Юрій Іванович, який зараз перебуває у зоні АТО.

Юріє Івановичу, у День ювілею хочемо побажати, щоб Ваша енергійність, душевність і людяність привертала до Вас ще більше людей, тих, хто поруч працює і спілкується, захищає свою країну та спокій дітей.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях. Хай Вас підтримують і надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають непорозуміння. Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням.

З повагою та найщирішими побажаннями вихованці гуртка та колектив БДЮТ

7 СІЧНЯ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ У СТЕЛЬМАХА СЕРГІЯ МИРОНОВИЧА, РОБІТНИКА БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

7 січня 2016

Хай будуть з Вами здоров’я та сила,

Хай доля буде ласкава і щира!

Щоб ніколи не знали Ви втоми!

Хай мир і злагода будуть у домі,

Хай Господь дарує надію й тепло

На довгі літа, на щастя й добро!

З повагою та найщирішими побажаннями колектив БДЮТ

ПРИВІТАЛИ ВОЇНІВ АТО ІЗ НОВОРІЧНИМИ ТА РІЗДВЯНИМИ СВЯТАМИ

11 січня 2016

Напередодні новорічних та різдвяних свят вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості спільно із представниками військової частини 3045 організували акцію «Намалюй малюнок та привітай воїна АТО».

У даній акції найактивнішу участь взяли вихованці гуртків декоративного розпису «Джерело», керівник Надія Вікторівна Коваленас, образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Богдан Сергійович Павлусь, «Основи журналісти», керівник Лариса Анатоліївна Ярошик та студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Аркадій Миколайович Мельник.

За підсумками проведення даної акції, можна сказати, що наші діти своїми вчинками ще раз хочуть донести до наших воїнів ту любов, повагу, сміливість і віру через свою творчість, які так потрібні справжнім захисникам нашої країни.

КАРАНТИН

15 січня 2016

У зв’язку з високим рівнем захворюваності дітей на грип та гострі респіраторні інфекції, з 18 лютого у загальноосвітніх та позашкільних закладах нашого міста запроваджено карантин.

КОЛЯДНИКИ З БДЮТУ ВІНШУВАЛИ ЗІ СВЯТАМИ ВОЛОДИМИРЕЧЧИНУ

17 січня 2016

Різдво – свято традиційно родинне. Ніч напередодні Різдва вважається чарівною. Ми загадуємо бажання і просимо у Бога, щоб Він допоміг нам їх здійснити. Велику шану в народі отримували колядники та щедрувальники. Традиційно колядки – це пісні до Різдва, а щедрівки – до Нового року. 14 січня на майдані Єдності смт. Володимирець відбулося традиційне районне свято колядок та щедрівок «Володимиреччина колядує».

У його програмі взяли участь виступи професійних та аматорських колективів, хорів релігійних громад Володимирецького району з різдвяними піснеспівами, вертепами, колоритним національним вбранням. Також діяв святковий ярмарок та благодійна акція зі збору коштів для земляків-воїнів АТО.

Серед тих, хто цього дня віншував усіх з найбільшими зимовими святами – вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості Пришко Юлія та Вітренко Марина. Дівчата разом з керівником гуртка Тиндик Світланою Дмитрівною урочисто та величаво привітали присутніх зі святами, від щирого серця колядували їм, бажаючи здоров’я, миру та достатку в родинах та країні.

Тепла атмосфера фестивалю, яка панувала на майдані не зважаючи на по-справжньому різдвяну погоду з тріскучим морозом надихала, підтримувала, веселила. Після побаченого і почутого того дня з впевненістю можна розуміти , що перед сучасною молоддю стоїть завдання з усіх сил зберегти та примножувати багату скарбницю українських колядок та щедрівок, їх образності й поетики.

ПОБУВАЛИ НА ПРЕЗЕНТАЦІЇ НОВОЇ КНИГИ

17 січня 2016

12 січня у інформаційному центрі «Полісся» відбулася презентація нової книги кузнецовського поета та публіциста Валерія Сухоносенка «Дело жизни».

Вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна) побували на зустрічі, поспілкувалися з автором книги, присутніми на презентаціями його колегами-маківцями, однолітками з ПТУ ВП РАЕС.

Нагадаємо, що Сухоносенко (Сухой – псевдонім в поезії) Валерій Борисович, народився в Хабаровському краї в 1939 році. З 1976 року проживає в Україні, більше 27 років пропрацював на РАЕС за спеціальністю інженера-електрика. Близько 20 років перебуває членом Кузнецовської мистецької асоціації. Видав дві поетичних збірки «Метаморфозы», «Время», «Избранное», автор публіцистичного видання «Люди и годы» . Є співавтором багатьох поетичних збірників, які видавала мистецька асоціація Кузнецовська. Нагороджений орденом «Знак Почета» за пуск 1 блоку і званням «Почесний енергетик України» за пуск 4 блоку РАЕС.

У книгах і розповідях В.Сухоносенка грамотно і професійно переплелися поезія і публіцистика, образність і реальність, минуле і теперішнє. Автор не тільки поділився з присутніми спогадами, але й на закінчення дарував усім бажаючим свої книги з автографами.

Юні журналісти переконані, що такі захоплюючі зустрічі вкрай цікаві для сучасної молоді своїми пізнавальними моментами, їх творчим спрямуванням, щирими враженнями та емоціями.

УЧАСТЬ У РЕГІОНАЛЬНОМУ ФЕСТИВАЛІ КОЛЯДОК ТА ЩЕДРІВОК “ОЙ, РАДУЙСЯ, ЗЕМЛЕ”

18 січня 2016

Україна – наша рідна країна. Це та земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки. І куди б не їхали, де б не були, а кращої землі немає.

Наш український народ славиться своїми традиціями. Одним із основних є різдвяні свята.

Різдво вважають святом сім’ї, його традиційно святкують у родинному колі. Можна сказати, що період приготування до Різдва – це Богом благословенний час для того, щоб забути старі образи, перепросити тих, кого ми могли образити, подякувати тим, хто зробив нам добро чи просто був поруч з нами протягом цього року. Тож наймолодші вихованці та батьки студії вокального співу «Гармонія» напередодні та протягом різдвяних свят вивчали та передавали традиції святкування Різдва Христового всім, хто завітав до їхньої оселі.

– Розпочиналось святкування Різдва з першої зірки, яка виступала на небі 6 січня. Господиня накривала на столі святкову вечерю, що традиційно складалась з 12 страв. Кількість страв на столі має велике значення, адже вони символізують дванадцять апостолів, що були першими учнями Христа. Сама вечеря розпочиналась з молитви, яку вся сім’я промовляла разом. Першим за стіл сідав господар і розпочинав вечерю, роздаючи усім традиційну українську кутю, після якої слідували і інші страви. Дуже цікавим є те, що у різних регіонах України набір страв є різним, та все ж зберігається їх кількість, – розповідають батьки вихованців студії вокального співу «Гармонія» Тетяна Хлань та Ірина Олександрівна Ясюк.

Мабуть, найяскравішою традицією під час різдвяних свят був вертеп. Почесним у вертепі було носіння Різдвяної зірки. Вертепи включали безліч дійових осіб і зазвичай ілюстрували народження Христа та розповідали про біблійні історії.

З метою відродження, збереження та розвитку української національної культури та багаторічної духовної спадщини нашого краю, популяризації самобутніх зразків української народної творчості та зимових календарно-обрядових пісень 17 січня 2016 року у залі початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу Кузнецовської дитячої музичної школи відбувся регіональний фестиваль колядок та щедрівок «Ой радуйся, земле» дитячих колективів, який проводиться з ініціативи відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Будинок дитячої та юнацької творчості на даному заході представляли вихованці та батьки студії вокального співу «Гармонія», керівник Оксана Володимирівна Алексєєнко та вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Ольга Павлівна Махоріна.

Було залучено понад 45 вихованців, які представили різдвяне дійство «А в Вкраїні Різдво». Активну участь у підготовці та проведенні взяли батьки Тетяна Віталіївна Хлань, Людмила Миколаївна Савчук, Зоряна Володимирівна Подкопаєва, Інна Володимирівна Федорук, Тетяна Мирославівна Козакевич, Ірина Володимирівна Кладько, які разом із маленькими учасниками різдвяного дійства дарували святковий настрій та піднесеність духу всім тим хто побував на регіональному фестивалі дитячих колективів «Ой, радуйся, земле».

25 СІЧНЯ СВЯТКУЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КРАВЧУК ЯНА ВІТАЛІЇВНА, КЕРІВНИК ГУРТКА БІСЕРОПЛЕТІННЯ «ФАНТАЗІЯ» БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

25 січня 2016

Хай сяють завжди очі,

Хай весело живеться,

Хай множиться удача,

Здоров’я додається,

Хай щастя в дім приходить,

Хай радість серце гріє,

В душі триває свято

Та здійснюються мрії!

Нехай святковий день привнесе у Ваше життя частинку казки з несподіваним та щасливим здісненням задуманих планів.

З повагою та найкращими побажаннями вихованці гуртка бісероплетіння «Фантазія» та колектив БДЮТ

ПІДТРИМАЛИ БОЙОВИЙ ДУХ ВОЯКІВ

26 січня 2016

Артисти з Кузнецовська підтримали бойових дух вояків, що проходять підготовку на Тучинському полігоні, що на Рівненщині. А вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості передали подарунки-сувеніри для інструкторів Збройних сил Великобританії, які нині проводять там навчання з підготовки українських піхотинців.

Серед місцевих артистів-аматорів – Тиндик Світлана Дмитрівна, керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості.

– Нас зустріли тепло і гостинно. Завжди приємно виступати перед вдячними та щирими глядачами, – поділилася спогадами Світлана Дмитрівна. – Безумовно, що всі присутні отримали заряд енергії та позитивних емоцій. А це, погодьтеся, додає чоловікам сили волі. Наші художні номери об’єднали залу в єдиний організм.

У концерті, ініційованому та організованому місцевою владою, взяли участь чоловічий аматорський гурт «Заграва» та аматорський хор «Передзвін».

Не залишися осторонь вітань та підтримки воїнів і вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості. Разом з керівниками гуртків вони підготували подарунки-сувеніри для інструкторів Збройних сил Великобританії, які нині проводять там навчання з підготовки українських піхотинців. Діти власними руками виготовили та передали найрізноманітніші роботи – іграшки та обереги в національному стилі. Разом з виробами, вихованці передали частинку вдячності за підтримку та розуміння ситуації в Україні. Автори робіт переконані, що в такий спосіб вони познайомлять закордонних гостей з культурою та традиціями українського народу. А роботи ще яскравіше передадуть дух і прагнення свободи, ментальність та віру у торжество справедливості.

Завдяки таким крокам, переконані у позашкільному закладі, кожен вихованець осмислює сам себе як індивідуальність, частинку нації і всього людства, впевнено крокує шляхом національного самовдосконалення особистості. Відомий український педагог Софія Русова стверджувала: «Національне виховання забезпечує кожній нації найширшу демократизацію освіти, коли її творчі сили не будуть покалічені, а навпаки – дадуть нові, оригінальні, самобутні скарби задля вселюдського поступу: воно через пошану до свого народу виховує в дітях пошану до інших народів».

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НОВОРІЧНО-РІЗДВЯНОЇ ВИСТАВКИ «НОВОРІЧНА КОМПОЗИЦІЯ» ЗА НАПРЯМОМ «ФЛОРИСТИКА»

28 січня 2016

Відповідно до умов обласного етапу Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» за напрямом «Флористика» вихованцями гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості для участі було надіслано 10 творчих робіт, які відзначалися оригінальністю та креативним задумом. Це були вироби новорічно-різдвяної тематики, які пропагували збереження деревних хвойних порід, символізували та відображали регіональні різдвяно – новорічні дійства.

За підсумками роботи журі дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації нагороджені вихованці гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості за високий рівень виконання робіт:

«Сяйво новорічної ночі» – Завадська Марія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

«Зимовий підсвічник» – Паскевич Софія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Константинівна.

«Зимове подвір’я» – Касюдик Агафія, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Адамович Олена Володимирівна.

Вітаємо Завадську Марію, Паскевич Софію, Касюдик Софію із нагородженням та гарною відзнакою членами журі обласного етапу Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки – конкурсу «Новорічна композиція» за напрямом «Флористика».

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ, ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ, РЕЖИСЕРІВ, ОСВІТЯНСЬКОЇ ТА НАУКОВОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ!

3 лютого 2016

29 січня 2016 року відбулося підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів «Врятувати від забуття». Конкурс організований та проведений Міжнародним благодійним фондом національної пам?яті України у співпраці із Київським міським будинком учителя, Інститутом історії України НАН України, іншими органами державної влади та науковими установами.

Рішенням конкурсної комісії переможцями визначено:

1 місце – фільм «Нащадки козацького роду» (автори: Олексин Дарина, Базан Ярослав (учні), Мельник Аркадій Миколайович (керівник), Будинок дитячої та юнацької творчості, м. Кузнецовськ, Рівненська область); фільм-переможець можна переглянути за посиланням http://www.bdut.varash.rv.ua/?p=2806

2 місце – фільм «Моя бабусю, старша моя мамо! Гімн роду і родоводу» (автори: Олексюк Анна Олегівна (учениця), Прокопенко Василь Михайлович (учитель), Колісник Марина Володимирівна (учитель), Хорольська гімназія, м. Хорол, Полтавська область);

3 місце – фільм «Крик мовчання» (автори: Халуп’як Яна; Нарольська Ольга; Кривешко Анжеліка; Цапенко Маргарита (учні), Редько Альона Володимирівна (керівник), Вінницький коледж будівництва і архітектури,м. Вінниця, Вінницька область).

Заохочувальні відзнаки також отримали фільм «З попелу забуття» (автори: Барська Галина Іванівна (учениця), Сидор Марія Михайлівна (учитель), «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого», м. Тернопіль); фільм «Павло Чубинський – автор слів Гімну України» (автор: Згоняйко Єва, Запорізький обласний Центр НТТУМ «Грані», м. Запоріжжя); фільм «На наш погляд – це важливо» (Пам’яті Миколи Дмитровича Лебідя)» (автори: клуб «Патріот», Шкуренко Олександр Володимирович (керівник), Чернігівський обласний Палац дітей та юнацтва, м. Чернігів, Чернігівська область);

Дякуємо усім, хто виявив інтерес до ініціативи Міжнародного благодійного фонду національного пам’яті України та узяв участь у конкурсі, надіслав свої проекти.

З повагою, оргкомітет Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів

КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО

3 лютого 2016

У зв’язку з високим рівнем захворюваності дітей на грип та гострі респіраторні інфекції, з 29 січня по 5 лютого включно , у загальноосвітніх та позашкільних закладах нашого міста продовжено карантин.

МУЛЬТИПЛІКАЦІЙНА РОБОТА ВИХОВАНЦІВ БДЮТ ЗДОБУЛА ВСЕУКРАЇНСЬКУ ПЕРЕМОГУ

3 лютого 2016

Мультиплікаційний проект вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості «Нащадки козацького роду» виборов повноправну перемогу на Всеукраїнському конкурсі мультимедійних проектів «Врятувати від забуття» «Боротьба за українську державність: сімейні історії українців».

Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті України у співавторстві з Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти, Інститутом Національної академії наук України за активної підтримки Національної спілки письменників України, центральних та місцевих органів влади та освітніх закладів, Київським міським будинком вчителя сьомий рік поспіль організував Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття» «Боротьба за українську державність: сімейні історії українців».

Мета заходу – підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті, подолання історичних міфів.

Учасники конкурсу, які представили понад 400 анімаційних робіт, мали змогу поділитися сімейними переказами і спогадами про події боротьби і відновлення Української державності, пережиті предками, а також висловити власний погляд на історію України крізь призму власної сімейної історії.

У конкурсі від міста Кузнецовськ взяли участь вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради. Мультиплікаційний аматорський проект Олексин Дарини, Базана Ярослава на чолі з керівником студії Мельником Аркадієм Миколайовичем «Нащадки козацького роду» став переможцем, здобувши заслужене почесне І місце.

Протягом грудня 2015 – січня 2016 року журі з числа професійних учителів, режисерів, громадських діячів опрацьовувало конкурсні роботи та визначало переможців, які взяли участь у презентації своїх робіт. Серед них – проект Будинку дитячої та юнацької творчості, у якому сучасні події в Україні висвітлюються через призму сімейної історії.

До складу журі конкурсу увійшли:

Савельєв В.О. – Народний артист України, кінорежисер студії ім. Довженка, професор – голова конкурсної комісії;

Корж В.Т. – народний депутат України 5-6 скликань, член комісії;

Чижевський Б.Г. – Комітет ВРУ з пиатнь науки і освіти, член комісії;

Єфіменко В.І. – Київський будинок вчителя, член комісії;

Женченко В.В. – заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України, член комісії;

Сидоржевський М.О. – Голова Національної спілки письменників України, головний редактор «Української літературної газети», член комісії;

Пономаренко Б.Й. – директор МБФНПУ, член комісії;

Сливка Г.Р. – Міністерство культури України, член комісії.

29 січня 2016 року о 12 годині у лекційній залі Київського міського будинку учителя відбулася презентація шести кращих робіт-переможців конкурсу «Врятувати від забуття», на якій свій проект захищали представники Будинку дитячої та юнацької творчості Олексин Дарина та Мельник Аркадій Миколайович.

Крім безлічі позитивних вражень та гордості за пророблену роботу, наші учасники привезли нагороди, цінні подарунки, грошову винагороду та грамоти й подяки:

* Почесна грамота Міжнародного фонду національної пам’яті України БДЮТ за 1-ше місце у Всеукраїнському конкурсі молодих істориків «Врятувати від забуття»;

* Листи-подяки від Міжнародного фонду національної пам’яті України учасникам конкурсу від Кузнецовська за успішну підготовку конкурсної роботи, наполегливість у сфері формування почуття любові до своєї Вітчизни, поваги до її непростої історії, національних цінностей, відповідальності за сьогодення та майбутню долю України;

* Грамота МГО «Рівненське земляцтво» Мельнику Аркадію Миколайовичу, керівнику студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» за патріотичне виховання дітей та формування національної свідомості молодого покоління до історії рідного краю;

* Грамоти МГО «Рівненське земляцтво» Олексин Дарині та Базану Ярославу, переможцям Всеукраїнського конкурсу «Врятувати від забуття» за збереження родинної пам’яті, що формує національну свідомість українців та любов до історії рідного краю.

– Свідками і учасниками багаторічної боротьби України за свою незалежність у новітній історії держави вже є не тільки наші предки. Ними стали і сучасники: дорослі й діти. У пам’яті поколінь будуть зберігатися перекази про історичні події, історія роду поновлюватиметься спогадами і фотографіями про героїчне сьогодення, – переконаний керівник студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» Мельник Аркадій Миколайович.

Тому такі творчі роботи як проект студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» виконуватимуть додаткові виховні функції у вихованні свідомого національного самовизначення дітей та учнівської молоді, вихованні любові до рідної землі, її народу та його історії, культурних та духовних традицій, забезпечуватимуть духовну єдність поколінь, формуватимуть повагу до батьків, прищеплюватимуть шанобливе ставлення до розуміння громадських почуттів та свідомості, соціальної активності та особистої відповідальності перед своєю країною.

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ «УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР»

4 лютого 2016

Відповідно до листа комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради управління освіти і науки облдержадміністрації «Про підсумки обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» вихованцями гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості було подано 10 творчих робіт. Це були вироби декоративного розпису, плетіння з газетних трубочок, ляльки, сувеніри з солоного тіста, паперу, бісеру. Роботи юних майстрів яскраво демонстрували особливий духовний зв’язок дітей із землею, природою рідного краю, втілення теплого та світлого настрою українських традицій.

За підсумками роботи журі дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за органічне поєднання національних художніх традицій і сучасних тенденцій формотворення у роботах, поданих на обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» нагороджені вихованка гуртка «Основи дизайну» Нестерук Ангеліна, керівник Сачук Алла Константинівна, за роботу «Різдвяні коржики» та вихованка гуртка «Основи дизайну» Пришко Юлія, керівник Довбенюк Аліна Вікторівна, за роботу «Паспорт у вишивці».

Вітаємо Нестерук Ангеліну та Пришко Юлію із нагородженням. Бажаємо всім учасникам обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» і надалі популяризувати художню творчість засобами народного мистецтва.

УЧНІ КУЗНЕЦОВСЬКА В ПОНЕДІЛОК РОЗПОЧИНАЮТЬ НАВЧАННЯ ПІСЛЯ КАРАНТИНУ

5 лютого 2016

З 8 лютого у загальноосвітніх та позашкільних закладах нашого міста відновлюється навчально-виховний процес.

6 ЛЮТОГО ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КЕРІВНИК ГУРТКА “ПОЧАТКОВЕ ТЕХНІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ” ЗАЙКО МАРИНА ЮРІЇВНА

5 лютого 2016

Бажаємо миру і світлої долі,

Запалу, енергії, сили доволі.

Творчого вогнику, віри й наснаги,

Щедрості серця, людської поваги.

На довгих стежках Вашої ниви

Будьте завжди Ви здорові й щасливі!

З повагою та щирими побажаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості

ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ

8 лютого 2016

З нагоди відзначення Дня охорони праці та з метою привернення уваги до суспільства, в тому числі свідомо активної молоді, до існуючих проблем у сфері охорони праці, 05 лютого 2016 року вихованцями гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Богдан Сергійович Павлусь та студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Аркадій Миколайович Мельник було взято участь в обласному конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

Впродовж січня місяця вихованці працювали над конкурсними роботами за напрямом художньої творчості – малюнок.

Також усі роботи вихованців були виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у деревообробній промисловості, сільському, лісовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті.

Членами Художньої ради закладу відібрані роботи вихованців, які були найбільш оригінальними, авторськими та відповідали умовам обласного конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

«Будь обережним завжди, щоб не трапилось біди!» – Максим Осипенко, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».

«Чистота у медичному закладі – запорука здоров’я» – Анастасія Пафіцевич, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».

«Будь обережним при виконанні робіт» – Олесь Кравчук, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».

«Згадав правила безпеки» – Богдана Щур, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».

Бажаємо учасникам конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» і надалі розвивати у собі творчі художні здібності та саме через малюнки доводити всім, що правила техніки безпеки повинні знати як дорослі так і діти у всіх сферах діяльності. Бережіть себе!

ВИХОВАНЦІ БДЮТ СТАЛИ УЧАСНИКАМИ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЕКТУ

14 лютого 2016

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості побували на тренінгах навчального проекту «Активний громадянин». Його організатори – громадська організація “Всі разом!” при підтримці Міжнародного Республіканського Інституту (IRI).

Тема тренінгу 7 лютого – «Громадська активність – шлях до самореалізації».

Згідно програми «Активний громадянин» передбачав практичне навчання для учасників, створення майданчику для обміну досвідом між активістами, тренерами, експертами, політтехнологами, громадськими діячами.

Мета зустрічі: Сформувати уявлення учасників про роль громадських організацій в розвитку держави і можливих шляхах самостійної реалізації.

Завдання: Показати перспективи самоорганізації в розвитку місцевої громади; допомогти учасникам знайти самостійну шлях до самореалізації на громадських теренах; виробити навички зі створення соціальних проектів і формуванню персонального бренда та іміджу організації; дати уявлення про роль політичних партій в місцевому самоврядуванні.

ПОБУВАЛИ НА ВИСТАВЦІ «З НАДІЄЮ ДО ПЕРЕМОГИ»

14 лютого 2016

В інформаційному центрі РАЕС «Полісся» стартувала виставка робіт переможців патріотичного конкурсу ДП «НАЕК «Енергоатом» «З Надією до Перемоги». А це близько сотні робіт декоративно-прикладного мистецтва, ілюстрації, листи та плакати.

На відкритті побували і вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості – юні журналісти та призери конкурсів «АЕС – Добробут – Батьківщина». Серед відвідувачів були й переможці весняного конкурсу Компанії «Славні нащадки козацького роду», автори переможного мультфільму Дарина Олексин та керівник студії «Дивосвіт» Аркадій Мельник. Дарина повідомила, що їх твір також визнаний кращим серед 400 анімаційних робіт Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів та що вони налаштовані й надалі брати участь у творчих проектах Компанії «Енергоатом».

– Початок справжнього патріотичного руху ініціювала робота кузнецовської школярки Ольги Гончар під назвою «З Надією до Перемоги», присвячена українській льотчиці Надії Савченко, – розповіли організатори.

Роботи фіналістів конкурсу «З Надією до Перемоги» у листопаді-грудні минулого року експонувались у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва на території Києво-Печерської лаври. Впродовж року виставка мандруватиме містечками-супутниками українських АЕС. Першим прийняв естафету Кузнецовськ.

Виставка дитячих творів експонуватиметься в Кузнецовську близько місяця, після чого буде передана до Южноукраїнська, міста-супутника Южно-Української АЕС.

За матеріалами rnpp.rv.ua

ДЛЯ НЕЇ ТВОРЧІСТЬ ЯК МОЖЛИВІСТЬ САМОРЕАЛІЗУВАТИСЯ

14 лютого 2016

Прекрасне і непересічне супроводжує нас усюди. Ми звикаємо до тих чи інших ідеалів, запропонованих суспільством, але повсякчас намагаємося вирватися із трафаретів свідомості, прагнучи до неординарності. Комусь це вдається.

Серед таких – Марія Балаогланова, вихованка гуртка «Основи журналістики» Будинку дитячої та юнацької творчості, переможниця багатьох міських та обласних конкурсів. Та перемога, якою по-справжньому пишається – дипломант Міжнародного літературно-мистецького конкурсу «Життя – Тобі…». Її робота ввійшла до унікального видання – книги «Життя – Тобі…» разом із роботами 20 лауреатів та 120 дипломантів Конкурсу.

Марія щира скрізь: у житті, творчості, підсвідомості. Її художня манера неповторна, глибока, вдумлива.

– Марійко, що для тебе творчість?

– Творчість для мене — це, як би банально не звучало, можливість самореалізації. Оточуючим часто доволі важко зрозуміти мене, а я страждаю від того, що не можу намалювати весь той вир почуттів та вражень, з яким постає переді мною світ. Поки що прірва велика, та я щиро вірю, що коли-небудь зможу виразити все те, що у мене всередині. І, звичайно ж, не піду, безплідно, у забуття, а лишу щось по собі.

– Коли у твоєму житті з’явилося бажання творити?

– В чотири роки з першим малюнком кульковою ручкою на шпалерах у коридорі. Моя двоюрідна сестра добре зображала дівчат з аніме дев’яностих років, і я любила спостерігати за процесом. А потім почала й собі. З тих пір так і не можу полишити.

Перший вірш же прийшов у років шість. Як зараз пам’ятаю — вмостилась поперек крісла, намагаючись змусити себе робити уроки, аж тут кімната розтає у сонячному світлі, і я уже на ногах, ходжу довкола, стрибаю, а згодом читаю на листочку первістка — «Сонце». Короткий, та приємно. В тому ж віці почала писати в Ворді оповіді про пригоди кошенят. Не те, щоб вони були якісь знакові, але з тих пір вічно щось вигадую.

– Звідки черпаєш сюжети та образи своїх віршів?

– З голови. Теж нічого дивного. А от звідки береться пожива для роздумів — уже інше питання. Відповідь в дусі епохи: так чи інакше, з Інтернету. Годі й перераховувати, скільки усього він може дати, скажу лише, що у ньому є багацько речей, які змінюють твій світогляд кардинально і безповоротно. А я тільки й рада.

Інтернет — двері у мистецтво, за якими можна знайти безліч матеріалу для власного творчого формування — музику, зображення, відеоігри, книги (надаю перевагу паперовим, та все ж зручніше підбирати, що почитати, саме у мережі), мультфільми, серіали та фільми. А окрім неповторної атмосфери кожного з цих витворів мистецтва мати змогу поринути в атмосферу, яку формують довкола улюблених творів самі люди — такі ж закохані у це щось із чимось, як і ти.

– Улюблена тематика твоїх творів.

– Батьки давно змирились з моїми смаками, а от від вчителів, здається, ніколи не припиниш чути фрази, на кшалт: «А ти не пробувала написати щось більш радісне?» або «Таке відчуття, що тебе вдома б’ють». Та не вважаю себе нещасною, а власну творчість депресивною — просто хочеться творити саме так. Подобається подавати красу через призму вічності, а улюблена тематика — космічна (в багатьох сенсах, найчастіше — у метафоричному) і нереальна (викривлення дійсності у внутрішньому світі героя).

– Чи ділишся новинками з друзями, однокласниками, знайомими?

– Можу поділитись, коли хтось поцікавиться, але сама не пропоную. Розміщую плоди своєї творчості у тому ж Інтернеті, іноді здатна на радощах похвалитись мамі або комусь з друзів, мов, нарешті я з цим домучилась, а не воно домучило мене! Проте люблю, коли випадає нагода взяти участь у якому-небудь конкурсі або просто зачитати новий вірш на гуртку журналістики в Будинку дитячої та юнацької творчості.

– Чим ще крім віршування займаєшся?

– Як вже стало зрозуміло з попередніх відповідей: поезія, проза і малювання — ось три вазони, які я поливаю вже довгий час. Дуже жалкую, що не маю таланту до хендмейду, та попри це іноді кортить зробити щось своїми руками, хай навіть, як правило, результат мене засмучує. Надіюсь у майбутньому мати і використати якомога більше нагод спробувати щось нове — адже ніколи не пізно почати. Головне, не дивлячись ні на що, робити так, як ти відчуваєш — адже це твої зусилля і твоя творчість.

І хоча улюблена Маріїна тематика космічна, їй не байдужі проблеми сьогодення: війна в Україні, вічна боротьба добра зі злом у всіх її проявах, світові проблеми екології… Про це та набагато більше юна поетка пише у своїх творах, неповторних як створення світу та вдумливих як одвічна філософія життя.

ВИСТАВКА-КОНКУРС «КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ»

15 лютого 2016

В Будинку дитячої та юнацької творчості відбулась виставка-конкурс «Космічні фантазії», на якій було представлено понад 40 творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань науково-технічного, художньо-естетичного, соціально-реабілітаційного та гуманітарного напрямків роботи за номінаціями: «Література та журналістика», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Філософія та історія».

Членами Художньої ради Будинку дитячої та юнацької творчості було відібрано до 5 творчих робіт вихованців, відповідно до номінацій, для участі в обласному заочному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії»:

Номінація «Література та журналістика”

«Відкриваючи світи» – Федорук Максим, вихованець літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.

«Цей загадковий космос» – Осійчук Михайло, вихованець театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна.

Метризована проза, дактиль «Чуже серед чужого» – Балаогланова Марія, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.

Уривок з повісті «Ута – робот з душею» » – Балаогланова Марія, вихованка Наукова фантастика «Космічні фантазії» – Хондока Ілона, вихованка гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.

Номінація «Образотворче мистецтво»

«Дивосвіт» – Швець Василина, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.

«Привіт Всесвіт» – Марчук Олександр, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

«Око, що бачить все» – Колбун Аліна, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

«Зародження» – Булан Ольга, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

«Земля і Сонце» – Солтис Любов, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

Номінація “Декоративно-прикладне мистецтво”

«Бурхливе космічне життя» (ізонитка) – Вітренко Марина, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.

«З Україною на зв’язку» (вишивка) – Пришко Юлія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.

«Ми не самі» (аплікація) – Хомич Тетяна, вихованка гуртка науково-технічної творчості «Сувенір», керівник Адамович Олена Володимирівна.

«Суцвіття Нептуна» – Пастушенко Марія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

«Зародження цивілізації на Марсі» (виріб із металу) – Пікусь Владислав, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Вакуліч Віра Володимирівна.

«Космічні кульбаби» (виріб із металу) – Гутник Анастасія, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна.

«Бобер – Шмобер» (іграшка з паперу) – Булан Софія, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.

«Страж Галактики» (м’яка іграшка) – Пашко Софія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

Скульптурний барельєф «Метеоритний дощ»(виріб з гіпсу) – Ковальчук Іванна, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Константинівна.

«Равлик Пупирочка» (виріб з пап’є-маше) – Чех Софія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Константинівна.

«Місячний монстр» (м’яка іграшка) – Войтко Євгенія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

Настільна гра «Cosmic Travel» – Ювковецька Богдана, вихованка гуртка англійської мови, керівник Вітертас Людмила Володимирівна.

Номінація «Філософія та історія»

-Старт космічного корабля «Колумбія». Проведення спільних українсько -американських біологічних досліджень. Космічні дослідження Леоніда Каденюка – Федорук Максим, вихованець літературно – краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.

-Пошук життя в інших сонячних системах. Космічний інтерферометр. Погашення світла зірки. Найпотужніший на сьогодні і найбільший космічний телескоп імені Габбла – Федорук Максим, вихованець літературно – краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.

Бажаємо вихованцям гуртків та творчих об’єднань отримати хороші результати під час участі в обласному конкурсі «Космічні фантазії».

ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ

17 лютого 2016

У 27-му річницю виведення радянських військ з Афганістану у Кузнецовську відбулися традиційні урочистості: скорботна хода до Меморіалу Воїнів-афганців, святковий концерт, Стіл Пам’яті. Не залишили поза увагою і героїв нинішнього локального конфлікту на території України. Разом з воїнами-афганцями віддали належну шану і учасникам АТО на сході країни, волонтерам.

В урочистих заходах, що проходили в ПК ВП РАЕС ім. Лесі Українки взяли участь і представники Будинку дитячої та юнацької творчості: Пришко Юлія – вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» та керівник гуртка Тиндик Світлана Дмитрівна.

Глядачі тепло і щиро зустрічали усіх учасників святкової програми. Зі сльозами на очах як у жіночої так і в чоловічої аудиторії залу слухали виконання пісні Ю.Пришко «Тату, не плач!». Адже дівчина підготувала для тата сюрприз – трансляція мультимедійного відео з сімейними фотографіями у супроводі до композиції.

Сьогодні як ніколи актуальні такі заходи як вшанування учасників бойових дій. Подвиг і віра у закінчення війни – ось чи не ключові координати, на які прагнули націлити нинішніх військових ті, хто вже проходив горнило несправедливих воєн і битв на шляху до мирного життя 27-річної давності

20 ЛЮТОГО УКРАЇНЦІ ВШАНОВУЮТЬ ПАМ’ЯТНУ СКОРБОТНУ ДАТУ – ДРУГУ РІЧНИЦЮ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.

23 лютого 2016

… І мовчки сотня непокорених героїв

відходила у чисті небеса, і погляди

знесилених мільйонів дивились вслід

братам, батькам, синам….

Майдан. Небесна сотня. Ці слова завжди будуть розповідати всім нам українцям про Героїв Небесної Сотні, які трагічно загинули в ім’я свободи України. Герої, які навічно увійдуть в історію державності як нескореність духу українського народу.

Імена Небесної Сотні назавжди закарбовані в історії України, а найголовніше – у наших серцях. Завдання кожного з нас – не зганьбити і не зневажити жертовність славних активістів.

Щоб вшанувати світлу пам’ять загиблих працівниками закладу було взято участь у міських заходах із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які відбувалися 20 лютого 2016 року: мітинг-реквієм, хода пам’яті по вулиці Героїв Небесної Сотні до меморіалу Героїв Небесної Сотні та панахида за полеглими Героями.

У літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край» з 22 по 24 лютого 2016 року, керівник Мельник Тетяна Михайлівна пройшла година – реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні «Ми страху свого перейшли рубікон» та виставка – інсталяція на тему: «Люблю Україну… Вона у мене єдина». У даному заході взяли найактивнішу участь вихованці Олександра Лисюк, Павло Городний, Катерина Яндрус, Дарина Черевач, Олександра Михайловська, Софія Маслій, Христина Захарчук, Юлія Мельник, Катерина Різанович, Назар Оштук, Олександр Бірук, Влад Дулька.

З гордістю та переживаннями вихованці розповідали про загиблих активістів Євромайдану, що проживали на Рівненщині:

Георгія Арутюняна, місто Рівне

Івана Городнюка, смт.Березне

Валерія Опанасюка, м.Рівне

Олександра Храпаченка, м.Рівне

Один наперед одного вихованці викладали символічний вислів «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!» та тримали в руках фотографії Героїв Небесної Сотні примовляючи, що своїм життям, поглядами, вчинками ми будемо продовжувати їхні починання.

Тетяна Михайлівна Мельник, керівник літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», розповідала своїм вихованцям, що Герої Небесної Сотні стали взірцем мужності і патріотизму, любові до своєї рідної землі, відданості українському народові, боротьбі за європейське майбутнє кожного з нас.

Герої поклали своє життя на вівтар української незалежності. СЛАВА ГЕРОЯМ!!!

ПІДГОТУВАЛИСЯ ДО МАСЛЯНОЇ

23 лютого 2016

19 лютого вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості побували на фольклорному заході «Ой, ти, зимонько, зима!», що відбувся у Центрі дозвілля «Лісова пісня».

Масляна (Масниці, Масляниця, Сирний тиждень) – давньослов’янське свято на честь весняного пробудження природи. Християнська церква включила масляницю у свій календар: масляний тиждень напередодні Великого посту. А закінчується цей тиждень так званою Прощеною неділею, коли кожен повинен забути про кривди та попросити пробачення в усіх, кого образив.

Вихованці позашкільного закладу долучилися до організації святкового дійства: перед присутніми дітьми та учнівською молоддю вони співали та танцювали. У заході взяли участь вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни та зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник – Махоріна Ольга Павлівна.