Осінь-2015

ВІТАННЯ УЧАСНИКАМ АТО ТА ПОДЯКА ВІД УЧАСНИКІВ АТО

1 вересня 2015

Єдиний освітянин Кузнецовська – учасник АТО, керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості, Юрій Задорожний щиро вдячний від свого імені та від імені свого підрозділу за вітання (матеріальний вимір вітань з певних міркувань адміністрацією сайту не наводиться) з нагоди Дня незалежності та 1 Вересня виконувачу обов’язків міського голови Ігорю Куцу, волонтеру Степану Жданюку, директору БДЮТ Тетяні Маркевич, депутату міської ради Дмитру Ющуку, повідомляє сайт varash.rv.ua.

БДЮТ СКЛИКАЄ ДРУЗІВ

9 вересня 2015

13 вересня 2015 року, о 16.00 год Будинок дитячої та юнацької творчості запрошує на традиційне свято «БДЮТ скликає друзів» під гаслом: «Рушник єднання».

Запрошуємо педагогів, дітей та їх батьків відвідати захід позашкільного закладу та приєднатися до акції «Рушник єднання».

Місце проведення:

м-н Перемоги, 23, БДЮТ

14 ВЕРЕСНЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ! ЗАПРОШУЄМО БДЮТ!

11 вересня 2015

ПРОВЕЛИ ВСЕУКРАЇНСЬКУ АКЦІЮ “РУШНИК ЄДНАННЯ”

13 вересня 2015

Вихованці, педагогічний та батьківський колективи Будинку дитячої та юнацької творчості підтримали Всеукраїнську акцію «Рушник єднання». Приурочили патріотичний прояв активної громадянської позиції Дню міста.

Серед традицій позашкільного закладу міста Кузнецовська – щорічне свято «БДЮТ скликає друзів». Щоразу педагоги-позашкільники пропонують проводити захід під різними гаслами, інтерпретуючи мету та завдання актуальним питанням сьогодення. Цьогоріч 2015-2016 навчальний рік вирішено провести традиційний захід на День міста, 13 вересня, у рамках акції «Рушник єднання» з метою вдосконалення патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління на традиціях і звичаях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення молоді до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, виховання любові до рідного краю, країни.

Вишитий рушник – оберіг українців, одвічний символ єдності і величі народу. Сьогодні вишиваний рушник символізує нашу непохитність у боротьбі за волю й незалежність, є національним символом українців.

Учасників акції вітали юні вихованці студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), гуртка «Учнівське самоврядування» (керівник Стадник О.М.), театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук С.В.) та інші. Перед будівлею позашкільного закладу організовано виставку дитячих робіт, виконаних на гуртках художньо-естетичного та науково-технічного напрямків: гурток бісероплетіння «Фантазія» (керівник Кравчук Я.В.), гурток народної творчості “Бабусина скарбничка” (керівник Волчаниця К.В.), гурток декоративного розпису „Джерело“ (керівник Коваленас Н.В.), студія образотворчого мистецтва „Дивосвіт“ (керівник Мельник А.М.), гурток образотворчого мистецтва „Чарівний пензлик“ (керівник Павлусь Б.С.), гурток “Історичне краєзнавство” (керівник Марковець О.О.), гурток художньо-технічної творчості „Сувенір“ (керівник Адамович О.В.), гурток „Оригамі“ (керівник Печончик Т.М.).

Насамкінець вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості утворили лінію, простягнувши один до одного вишиті рушники. Приємно зазначити, що всі діти та учнівська молодь прийшли у вишиванках, яскравих віночках чи квітах у волоссі.

Організатори та учасники акції переконані, що виховання патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей усіх націй і народів, які живуть в Україні вкрай важливе для нинішнього покоління юних українців.

Тому подібні заходи покликані донести до їх учасників істину про те, що тільки власним прикладом можна творити історію єднання заради миру в Україні, її світлого майбутнього. У цей день щирість дитячих вчинків свідчила про величину прагнень про мир та єдність.

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, КУЗНЕЦОВСЬК!

13 вересня 2015

Фоторепортаж із святкування Дня міста.

Виступ вихованців студії вокального співу “Гармонія” Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник О. В. Алексєєнко

19 ВЕРЕСНЯ СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВІТАРТАС ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА, КЕРІВНИК ГУРТКА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ.

19 вересня 2015

З днем народження вітаєм!

Щастя, радості, добра,

Здоров’я, успіхів, тепла.

Благополуччя та достатку,

Щоб справи всі були в порядку.

Хай посміхається життя,

Та буде кращим майбуття!

З повагою, вихованці гуртка англійської мови та колектив БДЮТ

21 ВЕРЕСНЯ СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВОДЬКО ВІРА ЮРІЇВНА, КЕРІВНИК ГУРТКА СУЧАСНОГО СПОРТИВНОГО ТАНЦЮ ”ЕДЕМ”

21 вересня 2015

Бажаємо миру і світлої долі,

Запалу, енергії, сили доволі.

Творчого вогнику, віри й наснаги,

Щедрості серця, людської поваги.

На довгих стежках Вашої ниви

Будьте завжди Ви здорові й щасливі!

З повагою колектив БДЮТ.

«ЗОЛОТИМИ ХЛІБАМИ ПАХНЕ РІДНА ЗЕМЛЯ”

22 вересня 2015

«Хай буде щедрим ваш стіл» – кажуть, бажаючи достатку в домі, бо стіл, хліб і дім здавна поняття нерозривні.

Розпочати навчальний рік на літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край» вирішили з вшанування його величності – Хліба.

16 вересня 2015 року з метою поглиблення знань у вихованців про хліб; ознайомлення з народними звичаями пов’язаними з хлібом; виховання дбайливого ставлення до хліба; поваги до людей, які працюють на полях та людей, які печуть хліб, керівником літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» Тетяною Мельник та вихованцями відбувся виховний захід на тему: «Золотими хлібами пахне рідна земля».

Вихованці гуртка дуже гарно підготувалися до даного заходу: прикрасили кабінет вишитими рушниками, колосками пшениці, квітами. Це була справжня українська світлиця. А самі вихованці, вдягнуті в українські сорочки, розповідали про працю хліборобів, про виготовлення хліба, який ми всі смакуємо щодня.

Всі люди повинні берегти і шанувати хліб. Тому вихованці під час проведення заняття активно включились в обговорення теми, заздалегідь підготували приказки та прислів’я про хліб.

Каріна Кравець: «Хліб – усьому голова, так в народі кажуть,

Хліб – це мир, любов, життя,

Хліб – це наша радість».

Вікторія Губеня: «Йшли роки, мінялись люди, цінності губились,

Тільки хліб – незгубна цінність, в ньому наша сила»

Єрофєєв Євгеній: «Хліб – усьому голова,

Хліб, як сонце, кажуть,

Хліб – це спокій, мир, життя,

Хліб – це справжня радість».

Також Михайловська Олександра, Оштук Назар, Бартошик Ангеліна, Рудас Євгенія поділились своїми спогадами про відпочинок у бабусі під час канікул, коли вони своїми руками випікають хліб, який пахне по всій хаті. Смачний шматочок бабусиного хліба і тепленьке молочко. Смакота!

ДЛЯ НИХ КВН – ЦЕ НАЗАВЖДИ

24 вересня 2015

Команда КВН «Шухерята», що діє при Будинку дитячої та юнацької творчості здобула чергові нагороди на ХХ Всеукраїнському фестивалі дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-Птиця – 2015»

18-23 вересня у смт. Затока, Одеської області за підтримки Міністерства культури України проходив ХХ Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-Птиця – 2015».

Позашкільний заклад, місто Кузнецовськ та Рівненщину представляли на ньому юні кавеенщики БДЮТу , на базі якого діє команда КВН «Шухерята» під керівництвом Сімашко Світлани Захарівни, керівника гуртка акторського мистецтва «КВН».

Організаторами мистецького конкурсу виступила Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Асоціація «КВН України». Реалізація цього творчого проекту відбувалася за підтримки Мінкультури в рамках проведення конкурсу культурно-мистецьких програм, розроблених інститутами громадянського суспільства.

Протягом трьох днів у будинку культури селища Затока, 29 кращих команд з різних куточків України жартували, співали, танцювали, малювали, знімали відео, брали участь у майстер-класах та конкурсах. 3-й ігровий день фестивалю почався з підведення підсумків конкурсу “Викрутаси”, у якому учасники робили цікаві інсталяції з пластикових кришок від пляшок. Далі були ігри, у яких команди грали імпровіз на тему “спортивні кричалки” та фрістайл “А наостанок я скажу…”. Після ігор окремо провели пісенний конкурс. Потім демонструвались кращі роботи відео-конкурсу “КВНіка”. По справжньому запалив зал виступ легендарної команди “Дівчата з Житомиру” та минулорічних володарів Суперкубку – команди “7*Я” з Чернігова. Родзинкою вечора став виступ відомого фокусника Валерія Городничого разом з зі своїми вихованцями з числа учасників фестивалю. Ну а далі було нагородження переможців, фотографування на пам’ять та заповітні слова: “Фестиваль оголошено закритим!”

За результатами ХХ Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-Птиця – 2015» команда «Шухерята» здобула звання:

Лауреати фестивалю

Найкраща КВН-газета в номінації «За глобально-творчий підхід»

Переможці конкурсу дворової пісні «ГорлоПан-2015»

Краща актриса фестивалю – Яйченя Ніна

Кращий керівник команди фестивалю «Жарт-птиця -2015» – Сімашко С.З.

Вітаємо наших призерів! Для керівника та членів команди КВН – це назавжди.

До зустрічі на “Жарт-птиці – 2016”!

Команда «Шухерята» висловлює слова подяки міській владі в особі в.о міського голови Куца І.В., начальника управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Хвалько Н.С., працівників відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та директора Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Маркевич Т.В. за можливість взяти участь у ХХ Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-Птиця – 2015».

ДОЛУЧІМОСЬ ДО АКЦІЇ!
30 вересня 2015

Будинок дитячої та юнацької творчості закликає усіх небайдужих долучитися до всеукраїнської акції зі збору пляшок та кришечок-закруток. Кошти з них будуть направлені на протезування воїнів АТО.Пункти прийому пластику у містах України, у тому числі й в Кузнецовську, Рівному. Акція ініційована столичним благодійним фондом «Овес». Її вже підтримали Міністерство екології України, бізнес і багато волонтерів.

Кришки від води, молока, газованих напоїв. Різного кольору і розміру, нові та вживані. Головне аби чисті. В Україні віднедавна почали впроваджувати західну технологію переробки пластику. Завдяки їй використані кришки перетворюються на протези. Без них, на жаль, не обійтися багатьом з тих, хто повернувся додому після війни на Сході.

Зважаючи на масштаби акції, фонд ОВЕС закликає не зупинятися і приєднуватися. Що більше добровольців, бізнесу, мас-медіа візьмуть участь у цій справі, то більшій кількості воїнів АТО вдасться повернутися до нормального життя. Попереду серйозна робота: на один якісний індивідуальний протез потрібно 80 тис. пляшок із кришками.

До акції запрошуються доєднатися усі охочі: вихованці та батьки Будинку дитячої та юнацької творчості, просто небайдужі до долі країни та її героїв.

Не будь байдужим! Підтримай акцію!

ПРИВІТАЛИ ЛЮДЕЙ ПОХОЛОГО ВІКУ.

2 жовтня 2015
У Будинку дитячої та юнацької творчості дбають не тільки про здобуття вихованцями певних вмінь, знань і навичок, але й виховують у дітях такі позитивні якості як людяність, доброту, толерантність, повагу до старших.

Черговим прикладом цього став вечір відпочинку, присвячений Міжнародному дню людей похилого віку. Захід відбувся 1 жовтня у міському центрі дозвілля «Лісова пісня».

У концертній програмі зокрема взяти участь вихованці зразкового хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни.

ЕКСКУРСІЙНА ПОДОРОЖ ДО КАНЕВА.

4 жовтня 2015

24-26 вересня талановита учнівська молодь Кузнецовська побувала в Каневі у рамках екскурсійної подорожі, організованої виконавчим комітетом Кузнецовської міської ради за ініціативи управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Серед екскурсантів – вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.):

Водько Вероніка

Секида Ірина

Стаднік Ірина

Троневич Юлія

Хондока Ілона.

Екскурсійна програма, запевняють учасниці, була вкрай насиченою. Юні кузнецовці побували на Чернечій Горі, поклали квіти до підніжжя пам’ятнику Т.Г.Шевченку, відвідали Світлицю, Музей ім. Т.Шевченка, ЗОШ № 6 з поглибленим вивченням іноземних мов, Успенський собор, Музей образотворчого мистецтва, краєзнавчий історичний музей, Канівський заповідник тощо. Дорогою екскурсанти отримали нагоду помилуватися краєвидами Києва та Дніпра.

Неабияк запам’яталися дітям відвідини ЗОШ № 6. Тут кузнецовців прийняли привітно, організували концерт. Родзинкою програми стало декламування віршів та виконання пісень на слова Т.Шевченка різними мовами.

А відвідуючи світлицю, екскурсантам випав шанс зустріти, познайомитися та сфотографуватися з однофамільцем великого Кобзаря.

У музеї школярі побачили й почули надзвичайно багато цікавого. Змогли оцінити злет таланту видатного митця України, адже в музеї зберігається 7 картин-оригіналів пензля Т.Шевченка, «Кобзар», що повернувся з космосу з підписом відомого українського космонавта Леоніда Каденюка.

– Тут як ніде яскраво відчувається велич Тараса Григоровича, – розповідають юні журналісти, – бо тільки справжній талант заслуговує на таку популярність. Чиї ж ще твори перекладені на стільки мов світу?!.

Екскурсією учнівська молодь Кузнецовська залишилася задоволеною, адже отримала нагоду не просто побувати у таких визначних місцях, але й познайомитися з цікавими людьми, знайти нових друзів, помилуватися краєвидами центральної України.

6 ЖОВТНЯ СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ТИНДИК СВІТЛАНА ДМИТРІВНА, АКОМПАНІАТОР, КЕРІВНИК ГУРТКА ФОЛЬКЛОРНОЇ ПІСНІ ”СЕРПАНОК”.

6 Жовтня 2015

Бажаєм Вам, щоб доля дарувала

В осіннім сонці весняне тепло,

Щоб Ваша молода душа співала,

А для печалі місця не було.

Хай серце Ваше завжди щедрим буде

І широко відкритим для людей,

Хай молодеча сила сповнить груди

Додасть наснаги і нових ідей.

Бажаєм Вам, щоб кожне починання

Було успішно втілене в життя,

Нехай людська повага і визнання

Крокують поруч з Вами в майбуття.

З повагою, вихованці гуртка фольклорної пісні ”Серпанок” та колектив БДЮ

ДОЛУЧАЄМОСЬ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ ВСІ РАЗОМ!

6 жовтня 2015

З метою залучення вихованців до Всеукраїнської акції по збору кришечок для протезів пораненим бійцям вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна оформили куточок для збору кришечок.

Найактивнішим у зборі кришечок виявився Назар Оштук, який уже другий рік поспіль відвідує гурток. Він розповів, що зібрати таку кількість кришечок йому допомагали бабуся і мама.

Акція продовжується. Вихованці гуртка приймають активну участь у цій благородній справі і запрошують до співучасті вихованців гуртків та студій закладу.

Тетяна Михайлівна Мельник дуже пишається своїми вихованцями, вони є справжніми патріотами своєї країни. Хоч вони ще зовсім юні, але по справжньому розуміють, що кожна людина повинна допомагати нашим бійцям формуючи відчуття відповідності власних вчинків і позицій ідеалам духовності.

“ПОЛІСЬКІ ПЕРЕСМІШНИКИ”

6 жовтня 2015

30 вересня 2015 року на базі ЗНЗ № 4 відбувся міський конкурс читців – гумористів «Поліські пересмішники», який проходив з метою розвитку кращих традицій українського гумору, популяризації художнього слова, збагачення репертуару читців-гумористів.

Відповідно вимог Положення потрібно було підготувати перший гумористичний номер Остапа Вишні та другий гумористичний номер за бажанням учасника.

БДЮТ представляла учасниця гуртка акторського мистецтва «КВН» у середній віковій категорії Водько Оксана, керівник Сімашко Світлана Захарівна.

На розгляд журі та глядачам були представлені твори:

Перший твір

Автор: Остап Вишня

Назва твору: « Для дам»

Другий твір

Автор: Анна Баранкевич

Назва твору: «Внук панк приїхав у село».

Культорганізатор закладу Світлана Володимирівна, яка була присутня на даному Конкурсі, залишилась від виступу Оксанки задоволеною. Із її слів: – Оксана Водько гідно представила наш заклад на міському конкурсі читців – гумористів «Поліські пересмішники» та на належному рівні виконала два твори гумористів. Свій акторський потенціал підтвердила гарним виконанням творів.

Бажаємо і надалі вихованці гуртка акторського мистецтва «КВН» Водько Оксані розвивати свій гумористичний талант та творчі здібності.

СВІТЛОДІОДНІ ЛАМПИ З’ЯВЛЯТЬСЯ БІЛЯ БДЮТУ.

6 жовтня 2015

Сьогодні біля Будинку юнацької та дитячої творчості і міської публічної бібліотеки працівники комунального підприємства «Міські електричні мережі» розпочали роботи по встановленню світлодіодних ламп, які наразі є останнім інноваційним винаходом.Саме у вечірній час ці лампи дають змогу якісно освітлювати дану територію для юних відвідувачів БДЮТу та бібліотеки, повідомляє сайт Кузнецовської міської ради.

Слід відмітити, що світлодіодні лампи — це абсолютно нешкідливі для екології пристрою. В їх конструкції немає токсичних речовин, загрозливих чистоту навколишнього світу і людському здоров’ю. Завдяки цьому виключається необхідність спеціальної утилізації даних джерел світла, яка нерідко вимагає вкладення значних грошових сум.

P.S.Адміністрація закладу дякує міській владі за виішення багаторічної проблеми Будинку дитячої та юнацької творчості – освітлення території навколо закладу.

ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ.

7 жовтня 2015

У першу неділю жовтня в Україні традиційно відзначають День працівника освіти. Напередодні, у п’ятницю, ЗНЗ № 5 гостинно відкрила свої двері для освітян міста, які завітали до навчального закладу на святковий концерт з нагоди свого професійного свята.

Педагогів міста привітали з професійним святом І.Куц, в.о. міського голови, А.Горайчук, в.о. начальника управління освіти, С.Жданюк, В.Міцюк – кандидати на посаду міського голови. Вони дякували педагогічним працівникам, які невтомно засівають педагогічну ниву зернами добра, духовності в освітянській сім’ї, всі хто причетний до нелегкої праці із найдорожчим скарбом – дитячими душами.

Не забув про професійне свято і учасник АТО, керівник гуртка «Юні акваріумісти» Будинку дитячої та юнацької творчості Задорожний Юрій – єдиний освітянин Кузнецовська, який захищає єдність та мир в Україні на Сході. Він привітав колег зі святом по телефону під час концерту, побажавши усім здоров’я, добробуту та миру.

Освітян міста відзначили з нагоди свята Подяками МОН України, грамотами та грошовими нагородами від виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, грамотами від управління освіти РОДА, управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, винагородами та грамотами Профспілкового комітету міста.

Теплі слова та щирі вітання, художні номери та неперевершений вокальний репертуар дарували педагогам аматорські колективи Кузнецовська. Ведучими концерту були Тиндик Світлана, акомпаніатор, керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості та Гугайло Максим, вихованець гуртка фольклорної пісні «Серпанок».

Святковий концерт пройшов у по-справжньому родинній атмосфері. Міцного здоров’я, добробуту та злагоди сім’ям вчителів, здійснення творчих задумів, щедрої на добрі сходи освітянської ниви, миру в родинах і державі – ось ключові побажання нинішнього Дня працівника освіти.

ДИРЕКТОР БДЮТ ТЕТЯНА МАРКЕВИЧ: «ТІЛЬКИ ОСОБИСТІСТЬ ЗМОЖЕ ВИХОВАТИ ОСОБИСТІСТЬ»

7 жовтня 2015

Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості, – говорив Василь Сухомлинський. Дитина має всебічно розвиватися, і творчість – невід’ємна частина цього.
Вагомий внесок у відкриття та розвиток юних талантів робить Будинок дитячої та юнацької творчості – позашкільний заклад, покликаний забезпечувати освітньо-культурні потреби дітей, створювати умови для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявляти і підтримувати талановитих та обдарованих дітей, організовувати змістовне дозвілля дітей та учнівської молоді.
Про роль, місце та значення позашкільного закладу на освітньому просторі Кузнецовська більш детально розповіла директор Будинку дитячої та юнацької творчості Маркевич Тетяна Валентинівна.

– Тетяно Валентинівно, Ваш колектив працює і над вдосконаленням позашкільної освіти міста. Бути в авангарді навчально-виховної затребуваності дітей, батьків, освітян… Як це?

– Будинок дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради завжди працював і працює на вдосконалення програм, змісту, форм, методів діяльності гуртків, студій та творчих об’єднань, зміцнення наукової та матеріально-технічної бази.

Наш заклад працює у дві зміни за зручним для дітей розкладом. Тут розуміють, що імідж позашкільного закладу забезпечується його педагогами. Тому прагнемо працювати над підвищенням педагогічної майстерності, по можливості розширюємо мережу гуртків, прагнучи охопити позашкільною освітою більший відсоток дітей міста різного віку. Якщо, приміром, п’ять років тому позашкільною освітою в БДЮТ було охоплено 741 дитина, то нині до гуртків та творчих об’єднань залучено 1124 динини.

Педагог-позашкільник – особлива професія. Керівник гуртка повинен бути комунікабельним, демократичним, порядним, всебічно розвиненим, з почуттям гумору врешті-решт. Він покликаний виховувати дітей, найкраще – на власному прикладі. Бо йому судилося «заразити» любов’ю до своєї справи дитину, передати всі свої знання і вміння. Адже тільки особистість може виховати особистість.

– У закладі практикують різні форми та методи навчально-виховного процесу. Які саме?

– Навчально-виховний процес у БДЮТ здійснюється відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей вихованців, з використанням різних організаційних форм роботи за трирівневою системою. Відповідно до рівня класифікації визначається мета і перспективи діяльності гуртків, студій та творчих об’єднань, їх чисельний склад, обирається програма.

У закладі систематично працюють над поглибленням тенденції до створення на базі гуртків потужних колективів, які працюють над комплексними програмами, розширюється їх репертуар, урізноманітнюється концертна та громадська діяльність.

Яскравим показником успішного розвитку БДЮТ є постійно зростаюча кількість гуртків та творчих об’єднань: відкрито гурток народної творчості «Бабусина скарбничка», гурток бісероплетіння «Фантазія», студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», гурток художньо-технічної творчості «Сувенір», гурток «Історичне краєзнавство», гуртки англійської мови, гурток «Основи дизайну», студію вокального співу «Гармонія». Активізована робота з дошкільнятами.

– Якими відносно останніми досягненнями БДЮТ може пишатися найбільше?

– Значним досягненням є те, що в 2013 році в обласному конкурсі «Кращий позашкільний заклад року» БДЮТ зайняв друге місце.

У січні 2014 раку ансамблю «Пірует» присвоєно звання «Зразковий художній хореографічний колектив».

Керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» О.П.Махоріна у 2014-2015 навчальному році стала переможницею в обласному та здобула третє місце у всеукраїнському етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2015».

Адміністрація закладу публікується у фахових виданнях з питань позашкільної освіти. Приміром, у 2013, 2014 роках заступник директора з методичної роботи Л.А.Ярошик є переможницею у конкурсах серед педагогів позашкільних навчальних закладів області із науково-технічного та еколого-натуралістичного профілів, соціально-педагогічних виховних систем.

У 2013, 2014 роках керівник гуртка «Початкове технічне моделювання» В.В. Вакуліч є переможницою в обласному етапі конкурсу методичних розробок з початкового технічного моделювання. У 2014 році керівник гуртка Н.Ф.Лопуга є переможницею обласного етапу конкурсу соціально-педагогічних виховних систем.

Вихованці закладу є постійними учасниками міських та обласних заходів, в 2014-2015 році взято участь у 14 Всеукраїнських та 6 Міжнародних конкурсах.

БДЮТ є опорним закладом у напрямку оригамі на обласному рівні.

– Реалізація дитячої творчості, виявлення талантів та здібностей дітей – є одним із головних завдань позашкільного закладу, який функціонує у місті понад 30 років. Тут працюють 30 різноманітних гуртків художньо-естетичного, науково-технічного, еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, соціально-реабілітаційного та гуманітарного напрямків. Безумовно, що на належному рівні знаходиться і робота з обдарованими дітьми?

– Насамперед ми, дорослі, не повинні забувати, що навіть якщо дитина не визначилася чим хоче займатися, яку професію у майбутньому обере, серед різноманіття гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості вона зможе обрати собі заняття до душі. Не зважаючи ні на що, діти завжди прагнуть спробувати для себе щось нове та знайти цікаве та корисне хобі. Крім того, у нашому закладі вони перебувають під наглядом педагогів, мають цікаве дозвілля та спілкуються з однолітками.

У закладі створений та систематично поповнюється банк даних обдарованих дітей. Серед вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради – призери міських, обласних, всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, змагань та фестивалів, лауреати премії міського голови.

Приміром, п’ять років в закладі працює міська рада старшокласників «Ватра», координатором якої є заступник директора О.М.Стадник. Її учасники займають лідируючі позиції на міському, обласному та всеукраїнському рівнях. Щороку вихованці є призерами номінації «Лідер року» та нагороджені стипендіями міського голови.

Вихованці позашкільного закладу активно долучаються до різних соціально-значущих проектів: Міжнародний конкурс творчих робіт «Життя – тобі…» (гурток «Основи журналістики»). Дитячі роботи в травні 2015 року надруковані у книзі «Життя – тобі…». Щороку вихованці екологічної агітбригаді «Шанс» є переможцями обласного етапу конкурсу екологічної просвіти. У 2013 році команда представляла Рівненську область на Всеукраїнському рівні, де увійшла у п’ятірку найкращих.

Команда гуртка «КВК» є однією з найкращих команд Рівненщини. До прикладу, на ХХ Всеукраїнському фестивалі дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-птиця», що нещодавно проходив у смт. Затока, Одеської області наша команда «Шухерята» здобула ряд нагород, ввійшовши в когорту фаворитів фестивалю.

І, безумовно, варто відмітити, що заняття на гуртках у закладі абсолютно безкоштовні.

– Візитівкою Будинку творчості стали традиційні святкові програми: «БДЮТ скликає друзів», «Міс Золота Осінь», «Веред, малеча!», виставки дитячих робіт, «Мелодія двох сердець», «У родинному колі», «Заради життя на землі», «Країна творчості звітує» тощо. Події в Україні внесли корективи у діяльність закладу?

– Безумовно. Діти та педагоги позашкільного закладу активно долучаються до суспільно-значущих проектів сьогодення, часто є ініціаторами багатьох акцій, слідуючи шляхом формування національної самосвідомості особистості. Так, колектив БДЮТ став організатором зустрічі учнівської молоді з учасниками АТО, ми активно долучаємось до акцій: «Рушник єднання», «Напиши листа Надії», «Запали свічу пам’яті», «Новорічні вітання», «Валентинка для солдата» тощо. Колектив БДЮТ – учасники усіх міських мітингів, заходів, урочистостей.

Нинішня ситуація на сході України так чи інакше зачепила кожну патріотично налаштовану українську родину. Не оминула вона і позашкільного закладу. Серед мобілізованих мешканців нашого міста – Задорожний Юрій Іванович, керівник гуртка «Юні акваріумісти» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді – одне з пріоритетних завдань, окреслених на поточний навчальний рік педагогічним колективом Будинку дитячої та юнацької творчості.

– Керівник закладу має не просто керувати колективом, але й бути господарником. Чи є чим пишатися закладу у цій сфері?

– Варто відмітити, що за останні роки зміцнілась матеріально-технічна база закладу. Скажімо, у 2011 році придбані меблі для кімнат гурткової роботи на суму близько 22000 грн. Була придбана техніка на суму 3560 грн. У 2012 році для танцювальної зали були придбані дерев’яні лави на суму 1920 грн. У 2013 році проведений поточний ремонт приміщень 1-го поверху на суму 79 881 грн. Придбаний проектор, вартістю 5000 грн. та меблі на 2 300 грн. Проведений поточний ремонт санітарно-технічних систем на суму 1 000 грн.У 2014 році придбані меблі для актової зали на суму 9520 грн. З метою підготовки до осінньо-зимового періоду до 2014-2015 навчального року в закладі були проведені поточний ремонт санітарно-технічних систем та метрологічна атестація вимірювальної апаратури у кількості 16 штук на суму 8 216 грн.

Для забезпечення належного освітлення, відповідно до санітарних норм в закладі виконано ряд робіт вартість яких становить 21 185 грн.

Дієвою є форма роботи з батьками та батьківським комітетом.

За рахунок батьківських коштів та інших видів надходжень (подарунки та призи) за звітний період матеріально технічно база поповнилась на суму 34919 грн.

– Як щодо потреб та проблем?

– Наразі першочерговою потребою закладу є придбання обладнання для танцювальної зали.

Невирішеними проблемними питаннями закладу є ремонт покрівлі будинку.

Переконані, що це не межа навчально-виховних та творчих ініціатив і можливостей Будинку дитячої та юнацької творчості. Адже поточні напрацювання стануть дієвим поштовхом до сприятливих передумов для подальшої підтримки творчості дітей.Завдяки перемогам і здобуткам педагогів та вихованців закладу, творчий колектив дитячого позашкільного закладу готовий й надалі працювати, вдосконалюватися і дарувати дітям щасливе дитинство.

РОЗПОЧАЛИ ОБЛАШТУВАННЯ ЗУПИНКИ

8 жовтня 2015

По мікрорайону Перемоги, між будинком 23 та спортивним комплексом ВП «Рівненська АЕС», згідно з графіком руху міських маршрутних таксі на зустрічних смугах розміщувалися неофіційні місця зупинок автобусів. Після неодноразових ДТП дані зупинки були викреслені з графіку міських маршруток. Що створило додаткові незручності для організацій, що працюють у цьому районі. Трудовий колектив та батьки вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості не вперше зверталися до міської влади з проханням облаштувати офіційну зупинку міських маршрутних таксі за згаданою адресою.

7 жовтня роботи по облаштуванню зупинки розпочаті. Місцева влада дослухалася до трудового колективу позашкільного закладу про необхідність та зручність такої зупинки, яка гарантуватиме безпеку дорожнього руху пішоходів на згаданому відрізку дороги.

Нагадаємо, що цієї ж осені у зазначеному місці здійснена й дорожня розмітка «Пішохідний перехід».

«ЗРОСТАЄМО ПАТРІОТАМИ»

8 жовтня 2015

«Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується»

Василь Сухомлинський

З метою фо рмування у вихованців почуття патріотизму, позитивного ставлення до Батьківщини, до людей патріотів, які борються та захищають нашу країну від ворогів, розвитку національної самосвідомості й гідності в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся внутрішній конкурс творчих робіт «З Надією Савченко до Перемоги!». Разом із тим члени Художньої ради мали змогу відібрати кращі роботи для участі у міському конкурсі «З Надією Савченко до Перемоги!», який проходив на базі інформаційного центру «Полісся» Управління інформації та зв’язків з громадcькістю ВП РАЕС.

Ідея проведення конкурсу виникла після отримання на адресу ДП «НАЕК «Енергоатом» листа від Надії Савченко у відповідь на передані на її підтримку дитячі роботи попереднього конкурсу. Надії Савченко передали малюнок та лист кузнецовської школярки Ольги Гончар, яка з роботою «Світ – Надія» стала переможницею всеукраїнського конкурсу «АЕС. Добробут. Батьківщина» минулого року.

Надія Савченко – справжня патріотка нашої країни, яка незламно захищає свій український народ від ворогів навіть за межами України. Адже усім нам відомо, яка доля спіткала нашу Надію. Але зараз основним завданням дітей та учнівської молоді є потреба не лише говорити про патріотизм у кожній домівці, під час занять, проведення культурно-масових заходів, а й заради згуртованості свідомої молоді.

У даному Конкурсі взяли участь вихованці гуртків та студій художньо-естетичного та науково-технічного напрямків роботи різних вікових категорій відповідно номінацій: «Малюнок», «Декоративно-ужиткове мистецтво». Було представлено понад 15 творчих робіт вихованців гуртків «Початкове технічне моделювання», керівник В.Вакуліч; «Оригамі», керівник Т.Печончик; народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник К.Волчаниця; бісероплетіння «Фантазія», керівник Я.Кравчук; образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», Б.Павлусь; студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник; «Основи дизайну», керівник А.Коновальчук.

За результатами внутрішнього конкурсу роботи вихованців гуртків та студій було надіслано до інформаційного центру «Полісся» Управління інформації та зв’язків з громад кістю ВП РАЕС для участі у міському конкурсі «З Надією Савченко до Перемоги!»:

«Незламна Надіє! Ти живеш у наших серцях. Повертайся скоріше додому. Чекаємо тебе на рідній Землі», – виконала Богдана Щур, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник.

«Наші руки! Наші крила! Наша Перемога!Завжди із тобою!» – виконала Ольга Гапонова, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Б.Павлусь.

«Надію не зламати! Ми – українці з тобою Надія, завжди», – виконала Валерія Вознюк, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник А.Коновальчук.

«Сила незламності – це наша Надія», – виконали Валерія Килюх, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Я.Кравчук; Юлія Мартинчук, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник К.Волчаниця.

«Квіти для Надії», – виконала Аліна Гладищук, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник В.Вакуліч.

01 жовтня 2015 року в інформаційному центрі «Полісся» відбувся міський конкурс творчих робіт «З Надією Савченко до Перемоги!».

За підсумками членів журі Рівненської атомної електростанції були визначені переможці даного Конкурсу.

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості отримали перемогу:

І місце – Валерія Вознюк, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник А.Коновальчук.

І місце – Юлія Мартинчук, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник К.Волчаниця.

ІІ місце – Богдана Щур, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник.

Творчі роботи вихованців закладу будуть брати участь у Всеукраїнському конкурсі, який буде проходити в ДП «НАЕК «Енергоатом».

Малюнки переможців Всеукраїнського конкурсу передадуть українським політв’язням, решту – виставлять на благодійний аукціон, гроші від якого будуть передані в підтримку їхніх родин.

Усі переможці будуть нагороджені грошовими преміями та заохочувальною екскурсійною поїздкою до столиці України, де відбудеться фінальний етап.

Підводячи підсумки участі вихованців у конкурсах, заходах патріотичного спрямування, хочеться сказати, що переможна сила будь-якої країни – це патріотизм її народу. Cвідченням цього є безліч справ дітей та учнівської молоді через активну участь у акціях, конкурсах, заходах, які є щирі та зворушливі кожному відвідувачу, у яких звучить любов до Батьківщини, гордість за її людей, які проживають та захищають нас від ворогів.

10 ЖОВТНЯ СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЖИЛКО ІННА ГРИГОРІВНА, ДІЛОВОД.

9 Жовтня 2015

Для вас сьогодні посмішки, вітання,

Яскравих квітів ніжна розмаїть,

Найкращі, найщиріші побажання,

Що йдуть від серця нашого, прийміть.

Ми хочем радості і щастя побажати,

І неба чистого, як волошковий цвіт,

В житті ніколи прикрощів не знати,

Здоров’я зичимо міцного на сто літ!

З повагою, колектив БДЮТ.

ПРИВІТАЛИ З ЮВІЛЕЄМ ДНЗ № 7

12 жовтня 2015

Будинок дитячої та юнацької творчості ніколи не стоїть осторонь вітальних слів та творчих подарунків.

9 жовтня, в музичній школі відбулися урочистості з нагоди світкування 30 -річчя ДНЗ № 7.

Серед привітань та побажань, що звучали в цей день на адресу ювілярів – виступ вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна.

Вихованці БДЮТ дарували глядачам танцювальні номери, веселий настрій, задаючи хороший ритм.

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ «МІЙ РІДНИЙ КРАЙ – МОЯ ЗЕМЛЯ»

12 жовтня 2015

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Алієва Олена, Віюк Валерія, Завадська Марія, Клімук Вікторія, Озеруга Софія та Пилипчук Анастасія під керівництвом Ольги Олегівни Марковець взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Мій рідний край – моя земля».Підготував роботу за напрямом: „Практична природоохоронна робота і екологія” на тему: «Річка Стир – прикраса Поліської землі».

В останні десятиріччя все більше уваги приділяється дослідженню проблем малих річок. Це пов’язано не тільки з необхідністю реалізації загальної природозберігаючої стратегії використання водних ресурсів, але й з усвідомленням ролі малих водних об’єктів у функціонуванні середніх і великих річок.

Актуальність нашої роботи полягає в тому, що річки є важливими джерелами прісної води, без якої людству не обійтись. На сьогодні проблема збереження малих річок у всьому світі набула великих масштабів і вимагає негайного вирішення. Подальше забруднення водних артерій може призвести до незворотних наслідків та екологічних катастроф.

Не треба думати, що розв’язання таких глобальних проблем під силу лише уряду держави та офіційним установам, адже, кожен з нас може зробити свій маленький, але дуже вагомий внесок у покращенні ситуації. Повернути річці її природний вигляд – це означає створити умови для найефективнішого виконання усіх функцій, у тому числі й водоочисної. Найкраще з цим справляється річка у її первісному вигляді. Саме тому і будь-які заходи щодо благоустрою річки мають спрямовуватися на відтворення її природних комплексів. Ми, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Будинку дитячої та юнацької творчості міста Кузнецовська вважаємо за обов’язок дослідити річку Стир, а також проаналізувати її екологічний стан, адже річка Стир – прикраса Поліської землі.

Проаналізувавши річку Стир можна зробити висновок, що все починається з малого. Малі річки дають життя великим і життя Україні. Ще недавно близько двох десятиріч тому, заплава річки Стиру характеризувалась наземним рельєфом, великою кількістю боліт, заболоченими та перезволоженими землями, густою лісистістю. Ця територія була збалансованою екологічною системою, де кожне екологічне угрупування займало чи займає своє місце. Цей район характеризувався багатством водно-болотної мисливської фауни, сіножаттями, запасами чистої води. В наш час річка зазнала значного впливу що пов’язано з меліорацією. Різко знизилася самоочисна здатність річки. Як показали дослідження там, де стало менше боліт, рівень ґрунтових вод знизився, що приводить до висихання криниць, торфу. Кожна людина несе відповідальність за здоров’я малої річки, і тільки від неї залежить стан великої річки.

На завершення хотілося, щоб кожен з нас відповів – що ж таке річка? Хто може сказати про неї все? Не так вже й багато залишилось цілком “здорових” річок. Більшість річок нині страждає від необдуманого втручання, але є ще й такі, що не втратили здатності відновлюватися. Час пізнати і навчитися розуміти річку, яку ми жорстоко експлуатуємо, осушуючи болота, забруднюючи воду відходами виробництва, руйнуючи природне середовище. Тільки знання процесів, які відбуваються в річках, може стати надійною основою для збереження та врятування хоча б деяких напрочуд дивних екосистем нашої планети.

Захищайте, люди, Стир!

Захищайте, люди, Стир,

Не кидайте бруду в вир.

«Пам’ятайте про красу –

Я вам радість принесу!

Ні сльозинка, ні краплинка

Не врятують вже мене.

Я ж малесенька частинка

І прошу: щадіть мене».

НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ В ЕНЕРГОАТОМІ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ КОНКУРСУ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ «З НАДІЄЮ ДО ПЕРЕМОГИ»

13 жовтня 2015

Напередодні Дня захисника України в НАЕК «Енергоатом» підбито підсумки дитячо-юнацького творчого конкурсу «З Надією до Перемоги», якій проходив у містах-супутниках українських АЕС, Славутичі та Києві. Конкурс було організовано на підтримку Надії Савченко, Олега Сенцова, Миколи Карпюка та інших українських політв’язнів, які незаконно утримуються у Російській Федерації.

До конкурсної комісії, яка визначила переможців заходу, увійшли активісти волонтерської групи «ЕнергоАТОм для АТО»: виконавчий директор з юридичних питань та супровіду процедур закупівель Наталя Мусевич; головний бухгалтер Наталя Вашетіна; провідний економіст дирекції з інформаційно-аналітичного супровіду Ірина Шевченко; заступник директора Управління справами Олександр Махно; начальник відділу АСУ ТП та радіаційного контролю Тарас Ткач. Очолив комісію президент Енергоатома Юрій Недашковський.

Гран-прі за оригінальне розкриття теми отримала Дар’я Ржепишевська з міста Енергодар, яка надіслала на конкурс авторську анімацію «Щасливе майбуття».

У номінації «Малюнок» (І вікова категорія – 10-13 років) 1-е місце зайняла робота Світлани Гончарук (м.Енергодар) «Малюнок від доці». У номінації «Малюнок» (ІІ вікова категорія – 14-17 років) перше місце посіла Катерина Швець (м.Славутич) з малюнком «Україно вперед до перемоги!».

У номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» (І вікова категорія – 10-13 років) перемогла Юлія Мартинчук (м.Кузнецовськ), яка представила на конкурс «Сила незламності – це наша Надія». У другій віковій категорії цієї ж номінації переможцем визнано Валерію Вознюк (м.Кузнецовськ) з роботою «Надію не зламати! Ми-українці з тобою, Надія, завжди…».

У першій віковій категорії номінації «Анімація» перемогла Ганна Сухорукова (м.Южноукраїнськ), яка представила на конкурс відеоролик під назвою «Мир. І хай залізна зброя стане квітками, світла мить».

У номінації «Анімація» (ІІ вікова категорія – 14-17 років) перемогла Анна Герлянд (м.Южноукраїнськ) з авторським відео «З Надією до Перемоги».

Малюнки переможців конкурсу будуть передані українським політв’язням, решта малюнків та робіт будуть виставлені на благодійний аукціон, гроші від якого підуть на підтримку родин українців, які перебувають в російських в’язницях. Також волонтерська група «ЕнергоАТОм для АТО» доставить частину конкурсних робіт нашим військовим до зони АТО.

http://www.energoatom.kiev.ua/

P.S. Колектив Будинку дитячої та юнацької твочості вітає Юлію Мартинчук -вихованку гуртка “Бабусина скарбничка” та керівника К.В.Волчаницю; Валерію Вознюк- вихованку гуртка “Основи дизайну”та керівника А.В.Коновальчук з перемогою у конкурсі!

МИРУ ВСІМ НАМ!

З ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня 2015

Чоловіки!

Прийміть щирі вітання зі святом, що уособило доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі, – з Днем захисника України.

ПРИВІТАЛИ БАТЬКІВ УЧАСНИКА АТО

15 жовтня 2015

Напередодні Дня захисника України представники трудового колективу Будинку дитячої та юнацької творчості відвідали родину Задорожного Юрія Івановича, керівника гуртка БДЮТ, який наразі перебуває у зоні АТО, щоб привітати зі святом та висловити слова підтримки та гордості за сина, колегу, захисника України.

За кожним добровольцем, патріотом, солдатом стоїть його родина, батьки, рідні, переконані працівники позашкільного закладу. У кожного з тих, хто нині пізнає ціну життя, справжньої чоловічої дружби, взаємопідтримки – своя доля і власний життєвий подвиг, який найперше полягає в тому, що людина не злякалася, не відступила, а впевнено ступила на шлях зрілості, мужності та гідності.

Саме таким, на думку трудового колективу БДЮТ і є Задорожний Ю.І. Тому напередодні 14 жовтня колеги не змогли не відвідати його батьків, привітавши їх з державним і релігійним святом, подякувавши за виховання сина, залишився для нього на майбутнє подарунок.

Той, хто бере – наповнює долоні, а хто віддає – наповнює серце – говорить мудре українське прислів’я. Взаємодопомога і взаємопідтримка – це прояв доброти, любові до ближнього і до Батьківщини.

КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ

15 жовтня 2015

Напередодні 14 жовтня, Дня захисника України, у Будинку дитячої та юнацької творчості відбулися веселі змагання «Козацькі забави».

Україна! Країна смутку і печалі, краси і радості, різних звичаїв і обрядів, української пісні, швидкого танцю, а головне – добрих, щирих, гостинних людей. Все частіше ми, українці, звертаємося до наших витоків, історії країни, козацького минулого, рідної мови. Аналізуємо минуле, щоб зрозуміти сучасне. Адже корені нашої духовності і звитяги – у Запорізькій Січі. Вона – праматір української державності й реальна військово-патріотична сила України.

День захисника України у Будинку дитячої та юнацької творчості відзначили напередодні веселими, пізнавальними та цікавими козацькими забавами. У змаганнях взяли участь дві команди юних козаків:

Пікусь Владислав, Філінов Олександр, Павлов Захар, Стрілець Михайло – вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання» (керівник Вакуліч Віра Володимирівна) зорганізувались у команду «Козаки»;

Кравчук Олесь, Бондарчук Богдан, Хомич Іван, Павлов Владислав – вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник Мельник Аркадій Миколайович) створили команду «Отамани».

Організацією та проведенням свята займалася культорганізатор закладу Романчук Світлана Володимирівна.

Увазі вболівальників були представлені наступні конкурси: конкурс отаманів, «Бий ворогів», «Смачний конкурс», «Хто швидше вип’є кухоль узвару», «Зліпи вареник з сиром», «Як козаки соломаху варили», «Знайди пару взуттю», «Пісенний конкурс», вікторина «Чи ви знаєте історію козацтва?».

За результатами конкурсів, командного духу, вмінь та знань, швидкості та гарному апетиту перемогла команда «Отамани». Команди були нагороджені грамотами за перемогу та участь.

Вітаємо переможців та учасників змагань. Бажаємо їм не втрачати мужності у подоланні будь-яких перешкод, впевнено крокувати назустріч досягнення мети, наполегливості у всіх починаннях та справах.

Змагання «Козацькі забави» посприяли формуванню національної самосвідомості вихованців БДЮТ, дали додатковий поштовх більш глибшому прищепленню любові до Батьківщини, виховуванню почуття поваги й гордості за славних предків – героїв-козаків. Учасники та глядачі змагань вкотре переконалися у красі рідного слова, любові до української культури, народної творчості.

«КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

20 жовтня 2015

14 жовтня в Україні відзначають День Українського Козацтва. Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» провели захід «Козацькому роду нема переводу» з метою виховання патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей українського народу; формування в учнівської молоді активної громадянської позиції щодо збереження об’єктів матеріальної культури; залучення учнівської молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю; просвітницька діяльність.

В конкурсі приймали участь: Семенов Владислав, Козодой Тарас, Петрушко Дмитро, Ярощ Тарас, Шабета Станіслав, Мельник Микола. Гуртківці мали змогу ще раз показати, що вони зростають хорошими і сміливими, мужніми і надійними юними патріотами, козаками. А допомогли нам це довести змагання: Співучий козак, Козак – ерудит, Спортивний козачок, Козак – умілий кулінар, Відгадай себе козаче та Козацький фешен.

Підвівши підсумки, ми визначили, що переміг Мельник Микола, 2-е місце – Семенов Владислав, 3-є місце – Ярош Тарас.

На останок хочеться сказати, Збройні сили України своїми славними традиціями зобов’язані козацтву. Багато століть лунають над нашою землею пісні, які прославляють козаків. Тож хай живе і донині слава козацька, слава України.

Як говорив Тарас Шевченко: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею.

КІЛЬКА РЕЧЕЙ, ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ МОЛОДІ

21 жовтня 2015

Молодість – хороша штука, яка має один суттєвий недолік – відсутність досвіду. Деякі люди, в силу свого характеру та здібностей, здобувають цей досвід доволі швидко, випереджаючи своїх однолітків, а інші – навпаки, отримують його пізніше, ніж могли б.

Проте завжди є речі, які підліткам варто освоїти раніше – чим раніше ви їх зрозумієте, тим раніше зможете почати набагато краще життя. Зокрема про такі речі йде мова на гуртку для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Наталія Феодосіївна).

– Світ хоче, аби ви залишались малопроінформованими. Адже тоді простіше продати вам товари та послуги. Розмір діагоналі телевізора зворотньо пропорційний коефіцієнту інтелекта, – зауважує керівник гуртка Лопуга Н.Ф.

Крім того педагог радить своїм вихованцям зважити ще на ряд речей, які варто знати молоді.

• Не варто сліпо вірити в освітню систему. Навчальна програма застаріла у перший же день вашого навчання. (Виняток становлять фундаментальні програми, але лише у точних науках; питання застосування фундаментальних знань у буденному житті залишається відкритим).

• Читайте без упину, читайте якомога більше. Ви ніколи не знаєте, коли вам стануть у нагоді нові знання та концепції, але ви будете набагато краще підготовлені до життєвих несподіванок. Книга на тиждень – ви це зможете!

• Навчіться спілкуватися з навколишніми. Уникати людей, вважаючи їх недостойними свого спілкування, – означає не знайти клієнтів, друзів або роботу у подальшому житті. Шукайте у людях те, що вам подобається.

• Бути сором’язливим – це пуста трата часу. Не давайте емоціям керувати процесами прийняття рішень.

• Якщо вам щось не подобається у відношеннях з іншою людиною – то у випадку вашого розриву це “щось” і буде причиною.

• Якомога більше спілкуйтесь з людьми, старшими за вас. Намагайтесь зрозуміти їх систему цінностей, їх кругозір та логічні зв’язки між обстановкою та прийнятими рішеннями.

• Знайдіть людей, якими можна захоплюватись, і намагайтесь їх перевершити.

• З часом люди стають консервативніші. Якщо хочете робити ризиковані речі – робіть їх, поки ви молоді. Реформаторство – це наслідок відсутності знань, а не фокусу.

• Не витрачайте гроші на дурниці: накопичте їх для чогось цінного. Це також навчить вас витрачати гроші і в бізнесі: з розумом і заради цілі.

• Обираючи між витратою грошей на речі або враження, обирайте враження. Радість від вражень та спогадів набагато вища.

• Після того, як ви навчились економити, навчіться заробляти.

• Навчіться програмувати. Простіше самому зробити прототип, ніж витрачатичас і гроші на те, щоб пояснити це комусь ще. Не хочете програмувати – навчіться робити що-небудь руками, щоб можна було виготовляти щось корисне.

• Не набирайте зайву вагу у молодості. Це скоротить ваше активне життя на 10-20 років.

• Навчіться готувати. Найкращий час для роздумів над чимось – коли ви нарізаєте інгредієнти для салату чи супу.

• Спіть вдосталь уночі. Нестача сну сильно впливає на якість прийняття рішень.

• Записуйте свої справи. Пам’яті недостатньо, наскільки фантастичною вона би не була.

• Майте велику мрію. Бути гнучким добре, але без мрії це може перетворитися у біг по колу.

• Станьте спеціалістом своєї справи перед тим, як змінювати сферу діяльності. Хороший керівник також повинен бути хорошим спеціалістом.

Керівник гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Лопуга Наталія Феодосіївна переконана, що не варто намагатися виправити людину, треба постаратися її зрозуміти й допомогти.

ЮНА ЖУРНАЛІСТКА БДЮТ – ДИПЛОМАНТ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ

21 жовтня 2015

Робота вихованки БДЮТ ввійшла до книги «Життя – Тобі…», що є результатом проведеного Міжнародного літературно-мистецького конкурсу.

…Він чув тупіт ніг у порожній кімнаті. Звуки жвакаючих у багнюці масивних військових черевиків – берців. За ними, ніби нізвідки, механічне клацання зброї та військового спорядження, якось зібраного, мов мозаїка, волонтерами, і, ніби через товщу води – крики. Спочатку то були перегукування. Слова якісь незрозумілі, неможливі для розуміння з-під води, проте їх значення сприймались інтуїтивно. Команди, виклики, реагування. Ноги все бігли і бігли кудись уперед, нещадно розбиваючи коричневі дзеркала калюж чобітьми… – так розпочинається розповідь Марії Балаогланової, вихованки гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.) про героя АТО Симона Левчука. Персонаж вигаданий, але його образ – уособлення звичайних українських хлопців, які пройшли через пекло війни на Сході та повернулися додому живими. Нехай не зовсім повносправними, але з патріотично стукаючими у грудях серцями, готовими долати буденні випробування побуту, психіки, сновидінь…

Вихованці гуртка «Основи журналістики» взяли участь у Міжнародному літературно-мистецькому конкурсі «Життя – Тобі…», організованому Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» (МІОК) та норвезько-українською громадською організацією «Maidan Norvay». Метою конкурсу було проаналізувати дитячі думки та оцінки подій 2013-2015 років в Україні, виявити дитяче бачення і розуміння поніть «європейські цінності», «демократичні свободи», «відстоювання інтересів держави», розуміння подій, що відбуваються в Україні.

На Конкурс надійшло понад 7 000 робіт з усіх регіонів України, зокрема з окупованих територій, та з Греції, Іспанії, Норвегії, Польщі, Португалії і Франції, стверджують організатори.

Робота Марії Балаогланової «Канонада попід стелею ванної кімнати» ввійшла до унікального видання – книги «Життя – Тобі…» разом із роботами 20 лауреатів та 120 дипломантів Конкурсу. Юна журналістка стала дипломантом Конкурсу та нагороджена грамотою і книжкою.

Грамотами учасників Міжнародного літературно-мистецького конкурсу «Життя – Тобі…» і книгою також відзначені вихованки гуртка «Основи журналістики» Вероніка Водько, Ірина Володько та Катерина Водько.

ЛИСТ З АТО

22 жовтня 2015

Дорогі мої рідні! Шановні колеги та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчостів!

Перебуваючи на передовій, було приємно отримати звістку з дому.

Я і мої побратими дуже вдячні за те, що нас не забувають і підтримують. Дякуємо не тільки за корисні речі та продукти… Спасибі за стін-газету. Було приємно отримати такі теплі слова від колег, дітей, вихованців БДЮТ. Нехай тут ми трохи втомлені і все-таки хочеться додому, ваші слова підтримують віру, в те, що нас чекають і варто боротися за щасливі дитячі усмішки, мирне небо над Україною.

Ваш Юрій Задорожний

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЗАОЧНОГО КОНКУРСУ ФОТОРОБІТ СЕРЕД УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «МОЯ УКРАЇНО!»

27 жовтня 2015

30 вересня 2015 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради відбувся обласний заочний конкурс фоторобіт серед учнівської молоді «Моя Україно!».

Мета конкурсу – пошук і розкриття нових юних талантів, підвищення ролі фотоаматорства у морально-етичному виховані підростаючого покоління, подальший розвиток фотоаматорства серед учнівської молоді, популяризація та пропаганда кращих робіт юних фотоаматорів за підсумками членів обласного журі реалізована повністю.

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості також проявили активність представивши на обласний заочний конкурс фотороботи за номінаціями: «Натюрморт», «Пейзаж», «Портрет».

За підсумками роботи журі найкращі результати показали вихованці гуртків:

Номінація «Портрет» старша вікова категорія: Скібчик Катерина, вихованка гуртка «Краса здоров’я» – ІІІ місце, керівник О.Момотюк.

Номінація «Пейзаж» старша вікова категорія: Рябігіт Оксана, вихованка гуртка «Вчимо англійську» – ІІІ місце, керівник Я. Александрович

Вітаємо Скібчик Катерину, Рябігіт Оксану, вихованок Будинку дитячої та юнацької творчості із перемогою. Бажаємо і надалі розвивати свої творчі здібності у фотоаматорстві.

ОБРАЛИ КОРОЛЕВУ ОСЕНІ

30 жовтня 2015

Осінь – це журливі ключі відлітаючих птахів, це різнокольорове, як дитячий малюнок, листя, мрійливі спогадіи про літо… Проте це ще й пора теплих слів, щирих вчинків, креативних дій, коли тебе оточує повітря, наповнене запахом дощу, яблук та перших холодів. Тому й хочеться творити такої пори, щоб дарувати людям частинку душевного тепла та радості.

29 жовтня у приміщенні Міської дитячої музичної школи відбулося традиційне щорічне свято Будинку дитячої та юнацької творчості «Міс Золота Осінь-2015». Основною метою конкурсу є виховання естетичного сприймання навколишнього середовища, рідної природи, прагнення до самовираження, виявлення яскравих індивідуальностей, обдарувань серед учасниць конкурсу та організації змістовного дозвілля і відпочинку вихованців позашкільного закладу

У святковій залі зібралися усі небайдущі до дитячої творчості та юних талантів на незвичайне дійство – обрання королеви осені. Але, щоб здобути титул, учасницям необхідно було пройти невеличкі випробування, під час яких вони могли надіятися на власний розум, красу, гарну вдачу та непереборну жагу перемоги.

За звання «Міс Золота Осінь-2015» змагалися:

Обруснік Наталія, вихованка гуртка «Краса здоров’я» (керівник Момотюк Олеся Михайлівна);

Водько Олександра, вихованка гуртка для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Наталія Феодосіївна);

Алієва Олена, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Марковець Ольга Олегівна);

Водько Оксана, вихованка літературно-драматичного гуртка «Обрій» МЦСССДМ (керінвик Тарасюк Тетяна Володимирівна);

Нестерчук Ангеліна, вихованка гуртка «Основи дизайну» (керівник гуртка Сачук Алла Костянтинівна).

Оцінювали красу, неповторність та талановитість учасниць журі у складі: Ковбасюк М.М. – директор Центру дозвілля «Лісова пісня», голова журі, Антоніч С.І. – начальник з відділу питань режимно-секретної та мобілізаційної роботи, Стецюк Д.В. – голова ГО «Відродження та розвиток», Ільїна А.В. – начальник служби у справах дітей, Погремчук Є.М. – спеціаліст І категорії – начальник відділу у справах сім’ї та молоді.

Ведучі свята – Пивовар Тетяна та Рябчина Павло. У перервах між конкурсами розважали та дивували глядачів злетом вокальної та хореографічної майстерності вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна) та зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна Ольга Павлівна).

Програма свята складалася із 5 конкурсів: «Візитна картка», «Ерудит», «Бізнес-леді», «Рукодільниця», домашнє завдання «Осіння композиція».

У першому конкурсі учасниці рекламували себе як особистість, розповідали про свої захоплення, уподобання, змагалися у креативності та неповторності виступів. Конкурс «Ерудит» відкрив для присутніх інтелектуальну сторону конкурсанток, їх вміння висловлюватися та будувати плани на майбутнє.

Щоб тебе помітили та зацікавилися, треба вміти розрекламувати свою роботу. Саме ці якості і виявив третій конкурс «Бізнес-леді». Наступний конкурс «Рукодільниця» вимагав від учасниць швидкості, кмітливості та витримки: слід було перемотати нитки у новий клубок.

Домашнє завдання «Осіння композиція» відкрило дизайнерську сторону талановитих дівчат. Із природного матеріалу та осіннього листя, разом з частинкою незвичайних осінніх чарів, вони виготовили композиції, які залищали та демонстрували журі.

Творчий запал, креативність та наполегливість, натхнення і відкритість у словах та рухах – ось орієнтири, яких притримувалися конкурсантки.

У цей день кожна учасниця принесла з собою неоціненні скарби: любов до сцени, розуміння й підтримку однолітків, доброзичливість у серцях, бажання творити і ділитися витворами власних рук, фантазії, думок. Кожна подарувала глядачам мить насолоди від спілкування. Проте конкурс залишається конкурсом. Відповідно – слід обирати переможницю.

За рішенням журі та результатами підведених балів звання «Міс Золота Осінь-2015» здобула Водько Оксана.

Віце-Міс «Золота Осінь» – Водько Олександра.

«Міс Чарівність» – Алієва Олена.

«Міс Грація» – Нестурчук Ангеліна.

«Міс Творчість» – Обруснік Наталія.

Конкурсантки нагороджені грамотами та подарунками, наданими відділом у справах сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Щиро дякуємо учасницям та їх керівникам, організаторам і спонсорам свята за змістовне дозвілля дітей та учнівської молоді міста, професійно організовану та проведену конкурсно-розважальну програму.

У кожній людині закладені творчі начала – вроджені можливості, передумови для створення чогось нового, оригінального. Завдяки таким заходам як конкурсно-розважальна програма «Міс Золота Осінь-2015» учасниці отримують додаткову нагоду розкрити свої найпотаємніші задатки, адже кожен обирає заняття, вид діяльності, захоплення співзвучне з покликом душі.
Вихованці гуртка «Основи журналістики»

«ПАПЕРОВИЙ СВІТ»

3 листопада 2015

На виконання наказу Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 14.09.2015 року № 435 «Про проведення обласної виставки – конкурсу з оригамі «Паперовий світ» в закладі членами Художньої ради під час осінніх канікул був проведений внутрішній конкурс – виставка з оригамі «Паперовий світ».

Даний конкурс відбувався відповідно до Положення про проведення обласної виставки затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 14.10.2014 року № 511 та з метою підтримки і розвитку науково-технічної творчості серед учнівської молоді, сприяння збагаченню особистості, популяризації мистецтва оригамі.

Для участі у конкурсі були залучені вихованці гуртків «Оригамі», Т.Печончик, народної творчості «Бабусина скарбничка», К.Волчаниця, «Основи дизайну», А.Сачук, «Основи дизайну», А.Коновальчук, «Початкове технічне моделювання», В.Вакуліч, які провели роботу по підготовці творчих робіт для участі у даному Конкурсі. На конкурс – виставку учасники подали близько 35 експонатів у наступних номінаціях: «Традиційне оригамі», «Різноманітні сувеніри», «Авторські розробки», «Кірікамі», «Гофрування», «Модульне оригамі», «Роботи з розробками сучасних майстрів світу».

За підсумками роботи членів Художньої ради найкраще попрацювали по підготовці творчих робіт вихованці гуртків «Оригамі», керівник Т.Печончик , які представили на даний конкурс-виставку до 15 творчих робіт; «Основи дизайну», керівник А.Сачук, які представили до 4 творчих робіт; «Основи дизайну», керівник А.Коновальчук, які представили до творчих робіт.

Для участі у обласній виставці – конкурсі з оригамі «Паперовий світ», яка буде проходити 29 жовтня 2015 року на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки членами Художньої ради були відібрані творчі роботи вихованців гуртків, які були виконані відповідно вимог Положення:

Номінація «Квілінг»:

– «Планета кактусів» – Сачук Катерина, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник А.Сачук.

– «Метелики» – Корень Вікторія, вихованка гуртка «Основи дизайну»,керівник А.Коновальчук, номінація «Авторська робота»:

– «Сережки та обруч у патріотичному стилі» – Мельник Анастасія, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик.

Номінація «Гофрування»:

– «Веселі курчата» – Веремійчук Софія, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик.

Номінація «Модульне оригамі»:

– «Батьківщина понад усе!» – Булан Софія, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик.

– «Весела корівка» – Булан Ольга, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик.

– «Україночка» – Новак Валерія, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик.

Номінація «Кусудама»:

– «Bascetla від автора Paolo Bascetla» – Алексєйчик Владислав, вихованець гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик.

– «Казе» – Новак Валерія, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик.

– «Снапологія» – Мельник Інна, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик.

Номінація «Мокре оригамі»:

– «Свинка» – Булан Ольга, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик.

Номінація «Кірікамі»:

– «Балерина» – Мельник Інна, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик.

– «Pictemple» – Романчук Ірина, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Т.Печончик. Бажаємо успіхів учасникам обласної виставки – конкурсу з оригамі «Паперовий світ».

ВОКАЛІСТИ БДЮТ ПІДКОРЯЛИ «ГОЛОС КРАЇНИ”

3 листопада 2015

1 листопада у Києві проходила VII Всеукраїнська музична олімпіада «Голос країни». Вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Волчаніца Діана, Рожко Ірина, Вітренко Марина, Стадник Наталія, Пришко Юлія – учасниці вокального ансамблю «Red and black» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни – здобували визнання журі у номінації «Великі вокальні ансамблі» та стали дипломантами олімпіади.

Дівчата представили українську народну пісню «Хлопці кучеряві», виконану двоголоссям.

В конкурсі взяли участь 232 сольних та колективних виконавців, які представили 112 музичних заклади з різних куточків України:

Дніпропетровська консерваторія імені М. Глінки, Київський університет імені Бориса Грінченка, Міжнародна школа мистецтв “Монтессорі центр”, Київський інститут музики ім. Р.М. Глієра, Житомирське музичне училище ім. В.С.Косенка, Житомирський інститут культури і мистецтв, Южноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, Одеське училище мистецтв та культури ім. К.Ф. Данькевича, Київський національний університет культури і мистецтв, Полтавське музичне училище ім. М.В.Лисенка, Уманське обласне музичне училище ім. П. Д. Демуцького, Київська школа мистецтв № 2 ім. М. Вериківського.

Постійний пошук нових композицій, манер виконання, співпраця на основі розуміння й підтримки бажання дитячого самовизначення, звернення до філософії «щасливої дитини», виховання емоційно-позитивного ставлення вихованців до вокального мистецтва – такі першочергові завдання стоять перед керівником гуртка фольклорної пісні «Серпанок».

– Такі конкурси як Всеукраїнська музична олімпіада «Голос країни» покликані ознайомлювати їх учасників із різноманіттям культурного скарбу України, створювати для дітей і молоді можливості творчого спілкування, розкривати нові таланти, популяризувати сучасну українську пісню. Колектив ансамблю через участь в олімпіаді взаємозбагатився культурними традиціями, – переконана керівник гуртка Тиндик С.Д. – Їхали, звичайно, з надією зайняти вище призове місце. Вокальний ансамбль «Red and black» віднесли до категорії « Великі вокальні ансамблі», де не було поділу на вікові категорії, тому змагались діти 14 років із дорослими професійними колективами. Я рахую, що це не правильно. Та діти не засмутились, а навпаки, хочуть ще раз взяти участь в олімпіаді, яка відбудеться в лютому 2016 року. Це була перша розвідка боєм, тепер ми знаємо, як надалі будемо брати участь і, звісно, готуватимемось. А взагалі, всі дуже задоволені. Діти відвідали цікаві, визначні місця Києва – Києво-печерську лавру, Хрещатик, Майдан Нещалежності, арку Дружби Народів і звичайно, поласували в Macdonald’s.

Із 232 учасників 178 стали лауреатами та дипломантами, а 54 – учасниками олімпіади.

Дипломами за великий внесок у професійну музичну освіту нагороджений Будинок дитячої та юнацької творчості та керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлана Дмитрівна.

Іменними Дипломами за ІІІ місце у номінації «Великі вокальні ансамблі» нагороджений вокальний ансамбль «Red and black»: Волчаніца Діана, Рожко Ірина, Вітренко Марина, Стадник Наталія, Пришко Юлія.

Вітаємо юних вокалістів та їх керівника з черговою перемогою. Нехай вітер пермог завжди наповнює ваші творчі вітрила наполегливістю, натхненням, бажанням перемагати та здобувати нові вершини.

1. Вашій увазі відео найяскравіших виступів учасників Олімпіади:

http://www.goloskrajini.ua/uk/video/

2. Звітний ролик VII Всеукраїнської музичної олімпіади “Голос Країни”

https://youtu.be/1zyd27uad6k

4 ЛИСТОПАДА СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КОВАЛЕНАС НАДІЯ ВІКТОРІВНА, КЕРІВНИК ГУРТКА ДЕКОРАТИВНОГО РОЗПИСУ ”ДЖЕРЕЛО.

3 листопада 2015

З Днем народження вітаєм,

Щастя й долі Вам бажаєм,

Здоров’я небесної благодаті,

Миру й злагоди у хаті.

Нехай любов незгасно світить,

Хай доля радісно співа,

Для Вас усі найкращі квіти І найласкавіші слова.

З повагою, вихованці гуртка декоративного розпису ”Джерело” та колектив БДЮТ.

ХЕЛОВІН НА ГУРТКУ «ОСНОВИ ЖУРНАЛІСТИКИ»

4 листопада 2015

Зароджений ще у язичницькі часи в рамках культу предків, Хеловін як ніяке інше свято багате традиціями, спрямованими на те, щоб умилостивити луші покійних і переконати їх не чинити зла живим. В Америці та Європі це свято відзначають у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. В Україні Хеловін став популярним лише кілька років тому, проте молодь з радістю готується до конкурсів і костюмованих шоу.

Напередодні Хеловіну на гуртку «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.) пройшов традиційний захід на честь містичного свята. Тематично прикрашений кабінет, костюмовані учасники, творчо-розважальна програма заходу, жива музика, тематична відео-презентація, декламування власних творчих робіт у стилі Хеловін – у такому руслі пройшов театралізований вечір.

Найбільше, запевняють учасники, приємно вразили авторські роботи Ірини Секиди та Марії Балаогланової на тему Хеловіна.

Хеловінська ніч

Дивлюсь я на небо й нічого не бачу

Лише дивна тиша повсюди.

Пітьма наступає та ще й на додачу

З’являються в тмі напівлюди.

Без тіл і сердець, тільки душі,

Блукають безпечно по світу.

Вони без емоцій, байдужі,

Але найстрашніші з них – діти.

Печальні, з сумними очима

Або ж навіжені та дикі.

І дивчина це чи хлопчина

Несуть цей тягр завеликий.

Вони ж бо не люди, лиш душі

Чекають свій вирок чи долю

Насправді слабкі та недужі

Не в змозі змагатисья з болем.

Та вже не болить, вони звикли

І вже призвичаїлись жити

Ще трохи й прозорість ця зникне,

А з нею – можливість любити.

Ірина Секида

Віск

Віск на вустах, віск на зубах

(я вже наїлася, досить!),

Я, наче той птах, з воску дивак,

в дзьобі заплутались коси.

Дзьоб восковий, птах вороний —

чорні мої одежини;

піт — восковий, страх — восковий,

очі — мов краплі ожини.

Не полечу, море плачу —

немає в одежі й пір’їни.

«Небо! — кричу. — Місяць! — кричу.

— Як же до вас я порину?»

А небо — обман, сцена — овал,

з сотень очей дим струїться.

Я — той актор, що терпить провал,

нумо, крізь маску дивіться!

Ворона лиш, що грає роль,

що граючи йде по життю,

що зараз снить напружений сон,

подібний до банші плачу.

Й очі всі ці, кров в молоці, —

сновидна звичайная мара.

Розтане дзьоб, й в моєму ж лиці

на мене обрушиться кара.

Марія Балаогланова

11 ЛИСТОПАДА СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ФІЛЬЧЕНКО НІНА РУСТАМІВНА, КОСТЮМЕР БДЮТ

10 листопада 2015

Для вас сьогодні посмішки, вітання,

Яскравих квітів ніжна розмаїть,

Найкращі, найщиріші побажання,

Що йдуть від серця нашого, прийміть.

Ми хочем радості і щастя побажати,

І неба чистого, як волошковий цвіт,

В житті ніколи прикрощів не знати,

Здоров’я зичимо міцного на сто літ!

З днем народження!

З повагою, колектив БДЮТ

ПРИВІТАЛИ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ

11 листопада 2015

9 листопада у приміщенні Міської дитячої музичної школи пройшли урочистості та святковий концерт з нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Будинок дитячої та юнацької творчості організував та провів для працівників культури справжнє свято з численними художніми хореографічними та вокальними номерами, виступами, вітальними словами.

Культура робить людину особистістю, формує національну спільність, робить неповторною та несхожою на інших. Тож, збереження культурного спадку і шанування тих, хто зберігає, примножує та передає культурні радиції народу в маси – неабиякий привіт для шанування. Особливо з нагоди професійного свята.

У концертній програмі взяли участь вихованці та керівники студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.) Будинку дитячої та юнацькою творчості.

Ще раз вітаємо з Днем працівників культури та майстрів народного мистецтва усіх професіоналів міста. Нехай здійсняться всі життєві плани, а кожен день буде світлим, мирним, сповненим радості, творчого натхнення і життєвих перемог.

ДИВОСВІТ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

11 листопада 2015

Подивитись вгору і побачити клаптик неба крізь гілки – те ж саме, що знайти скарб.

Гюстав Моро

Ми завітали до студії образотвочрого мистецтва «Дивосвіт».

Тут панує особлива атмосфера творчості, креативності та гармонії. Як відкрити цілий світ за допомогою пензлика та кольорів – вчить керівник студії Мельник Аркадій Миколайович. Його дитяче захоплення образотворчим мистецтвом переросло у бажання пов’язати з ним усе своє життя.

– Моя робота мені дуже подобається. Вона надихає на власні нові творчі ідеї, – розповідає Аркадій Миколайович.

Не менше задоволення від творчих зустрічей отримують і вихованці творчого об’єднання. Одні приходять сюди самі, інших приводять батьки, родичі, друзі, проте потім усі вони об’єднуються у дружній творчих колектив зі своїми традиціями, досягненнями та творчими здобутками. Вихованці студії з якими ми познайомилися, з нетерпінням чекають кожного наступного заняття, а в майбутньому мріють стати відомими художниками.

Студія «Дивосвіт» за роки свого функціонування накопичила багато перемог та відзнак у внутрішніх, міських, обласних конкурсах. Але найбільшим своїм досягненням її вихованці вважають перемогу на всеукраїнському конкурсі творчих робіт «АЕС – Добробут – Батьківщина» у номінації «Мультиплікація».

Кожна дитина унікальна і про це свідчить її спосіб самовираження через кольорову палітру. Приміром, десятирічна Богдана, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» любить малювати тварин, а її одноліток Олесь надає перевагу пейзажам. Переступаючи поріг кабінету, дивуєшся різножанровості картин та робіт.

Якщо Ваша дитина любить малювати не лише на шпалерах, але й у альбомі, бачить скарб у клаптику неба крізь гілки – не полінуйтеся привести її у студію образотворчого мистецтва «Дивосвіт» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Хондока Ілона, Секида Ірина, Стаднік Ірина –

вихованки гуртка «Основи журналістики»

МІСЯЧНИК ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ «ТВОРЧІ ДОЛОНЬКИ»

11 листопада 2015

На гуртку декоративного розпису «Джерело» стартував місячник дитячої творчості «Творчі долоньки». Керівник гуртка Коваленас Надія Вікторівна запросила до участі у внутрішньому конкурсі дітей, які відвідують гурток перший рік.

Декоративний розпис є традиційним видом мистецтва, який здавна поширений в Україні. Життєрадісний, ліричний, виразний він дуже близький дітям. Декоративний розпис є одним із засобів пізнання ними навколишнього світу. Він сприяє успішному естетичному та художньому вихованню дітей.

А наймолодші вихованці гуртка декоративного розпису «Джерело», завітавши у дружню та творчу родину творчого об’єднання, привчаються до чарівного світу народного мистецтва, вчаться прийомам виконання декоративних елементів, основ композиції та кольорознавства, розвивають естетичний смак, тим самим сприяючи власному творчому зростанню та самовираженню.

Осінньої пори, коли природа віддає людям останні кольори краси й натхнення, надихає талановиті особистості на створення неперевершених робіт, сповнених тепла, барв, неординарності приходять у світ по-справжньому цінні й відкриті малюнки, вифантазувані непересічною дитячою уявою. Кожна з робіт, представлених на виставці, – авторське бачення кольору, техніки, символіки. Кожна робота заслуговує на увагу, тому що виплекана дитячими ручками.

Нехай щире дитяче бажання прикрашати своїми роботами світ, привносити в нього іскорки доброти і радості не згасає.

Удачі, юні вихованці, наполегливості й старанності.

ХІІІ ЗБІР ЛІДЕРІВ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ «ВАТРА»

12 листопада 2015

«Формування національного самовизначення особистості»

Формулою успішної діяльності лідерів міської ради старшокласників «Ватра» міста Кузнецовська є оновлення змісту, принципів, форм та методів спільної роботи з представниками учнівського та місцевого самоврядування.

Лідер – особа, яка користується в суспільстві значним авторитетом та відіграє провідну роль в організації спільної життєдіяльності, приймає відповідальні рішення у важливих ситуаціях, бере активну участь у ролі організатора, ведучого, тренера під час проведення тренінгів, ігор, офіційно-ділових зустрічей, що стосуються роботи органів самоврядування учнівської молоді на рівні міста та області.

Лідери міської ради старшокласників «Ватра» протягом шести років організовують, проводять різноманітні заходи за напрямками роботи в загальноосвітніх навчальних закладах та Будинку дитячої та юнацької творчості.

ХІІІ збір лідерів міської ради старшокласників «Ватра» вже під традиційним гаслом «З вірою у себе» відбувся 10 листопада 2015 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості. Тема заходу: «Формування національного самовизначення особистості», – є актуальна тема сьогодення, оскільки сучасні умови життя вимагають конкурентоспроможної особистості, здатної брати на себе відповідальність та швидко приймати рішення у нестандартних ситуаціях.

У заході взяли участь понад 50 лідерів центрів міської ради старшокласників «Ватра»:

Центр «Булава» ЗОШ № 1 – Тетяна Пивовар, голова центру.

Центр «Відкриті долоньки» ЗОШ № 2 – Діана Лехкобит, голова центру.

Центр «Дозвілля» ЗОШ № 3 – Ірина Яйчення, голова центру.

Центр «Здоров’я» ЗОШ № 4 – Олександр Мушик, голова центру.

Центр «Скарбничка» ЗОШ № 5 – Анна Хандучка, голова центру.

Центр «Всезнайка» Гімназія – Олексій Потапов, голова центру.

Центр «Дзвін» БДЮТ – Ілона Хондока, голова центру.

Ведучими заходу були Ірина Магдич, голова міської ради старшокласників «Ватра» та Анна Матвійчук, член центру «Всезнайка» Кузнецовської гімназії.

З привітальним словом виступили спеціаліст управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської ради Людмила Євгенівна Мельник та голова міської ради старшокласників «Ватра» Ірина Магдич, які націлили лідерів на обговорення життєвих цінностей та їх вплив на наше майбутнє.

– Кожна людина як особистість має важливе значення для суспільства, тому що всі ми впливаємо на ту чи іншу подію. Тому як голова міської ради старшокласників «Ватра» сподіваюсь, що сьогоднішня тема не залишить нас байдужими і кожен зробить свої висновки й матиме свою власну думку з обговорюваної теми, – донесла до всіх учасників заходу Ірина Магдич, голова міської ради старшокласників «Ватра».

Анна Матвійчук наголосила, що упродовж спільної роботи учасники повинні побудувати Модель патріотизму у вигляді дерева, в якому є коріння – те, що лежить в основі патріотизму; міцний стовбур – те, з чого складається патріотизм; гілки – те, як проявляється патріотизм у світі; небо – те, що захищає патріотизм.

Для участі у заході були запрошені представники громадськості нашого міста, які долучились до обговорення теми збору лідерів учнівського самоврядування:

– «Волонтерство та творчість: приклади, які працюють» – Євгенія Поремчук, волонтер «Творчої Кузні», спеціаліст І категорії Служби у справах сім’ї та молоді».

– «Реалізація заходів щодо здорового способу життя в місті» – Дмитро Стецюк, голова громадської організації «Відродження та розвиток».

– «Типи мислення і вибір професії» – Анжела Поліщук, спеціаліст-консультант

сімейних відносин Всеукраїнського благодійного фонду «Краще життя»,

кореспондент комунального підприємства ТРК «Бурштиновий шлях».

Юність – це час швидких змін, період змін у позиціях, оцінках та цінностях. Хочемо ми цього чи ні – ми з кожним днем змінюємося. Стаємо більш духовними, людянішими, досвідченішими. Журналіст завжди там, де відбуваються найважливіші події. І Вероніка Водько, заступник голови центру «Дзвін» Будинку дитячої та юнацької творчості не виняток. Під час свого виступу на тему: «Формування національного самовизначення особистості засобами журналістики» Вероніка донесла до лідерів свої напрацювання у журналістиці. А Марія Балаогланова та Ілона Хондока читали свої власні вірші на патріотичну тематику.

Всі виступаючі несли повчальну та виховну інформацію.

Другим етапом проведення збору була практична частина, яка включала тренінги та творчі завдання. Анжела Поліщук провела з лідерами тренінги пов’язані з творчістю.

Також для проведення творчих завдань лідерами міської ради старшокласників «Ватра» була запрошена Віра Вакуліч, керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості, яка запропонувала тест «На довіру» і проведено творче завдання між командами центрів по створенню моделі Патріотизму.

Організація заходу була здійснена заступником директора Будинку дитячої та юнацької творчості Оленою Миколаївною Стадник, яка понад шість років координує роботу міської ради старшокласників.

Підводячи підсумки проведення збору, можна сміливо сказати, щоб всі життєві цінності не втратили печать Абсолюту, а наслідком цього може бути занепад моралі, то потрібно нам разом відчувати патріотичний дух у нашому суспільстві. Під час проведення заходу всі гарно попрацювали і отримали хороший результат від спільного спілкування та обговорення.

Під час виступів музичні хвилинки на патріотичну тематику дарували вихованці гуртка «Серпанок» Марина Вітренко, Діана Волчаніца, Юлія Пришко, Аліна Продащук, Ірина Рожко, керівник Світлана Тиндик та голова центру «Всезнайка» Олексій Потапов.

Лідери міської ради старшокласників «Ватра» дякують всім, хто приєднався до участі у міському зборі під гаслом «З вірою у себе» та громадській організації «Відродження та розвиток» за підтримку в організації солодкого столу для учасників.

ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИКОМ

17 листопада 2015

З нагоди Дня української писемності та мови Кузнецовське міське об’єднання ВУТ «Просвіта» ім.Т.Шевченка запросило всіх бажаючих на щиру бесіду та теплу розмову із письменником, видавцем, громадським діячем рідного краю Шморгуном Євгеном Івановичем.

На зустрічі побували і вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.) Будинку дитячої та юнацької творчості.

Голова правління Кузнецовського міського об’єднання ВУТ «Просвіта» ім.Т.Шевченка Грекова Людмила Іванівна коротко розповіла про гостя як про письменника, видавця, краєзнавця, громадського діяча, лауреата премій ім. Лесі Українки, Володимира Кобилянського, Валер’яна Поліщука, лауретата просвітянської премії ім.Григорія Чубая, премії ім. Леоніда Куліша-Зіньківа в галузі дитячої літератури, Заслуженого журналіста України. Ознайомила присутніх з творчим надбанням гостя.

Сам Євген Іванович у розмові більш детальніше зупинився на специфіці роботи редактора у видавництві «Азалія», де він благословляє у світ книги десятків авторів, вдкриває нові імена на літературній мапі Рівненщини. Поділився здобутками дослідницької діяльності, адже досить активно займається вивченням творчості Уласа Самчука, Бориса Тена, Валер’яна Поліщука. Розповів про історію написання своїх праць.

Юним журналістам приємно було поспілкуватися з непересічним майстром поетичного слова. Ті ж, хто не залишився осторонь духовно-культурного життя Рівненщини та Кузнецовська отримали нагоду не просто придбати книги Шморгуна Є.І., але й отримати автограф, оригінальні враження та теплі спогади про зустріч.
ЗІРКИ НА СЦЕНІ

17 листопада 2015

Завершився другий етап дитячого музичного свята «Зірки на сцену». Захід проходив з метою розвитку самодіяльної творчості дітей міста, пошуку талановитої молоді та створення умов для її творчого зростання, розвитку фестивального руху, змістовного відпочинку дітей та молоді.

У конкурсі, організованому УСР ВП РАЕС за підтримки управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради взяли участь художні колективи та окремі виконавці загальноосвітніх шкіл міста, Будинку дитячої та юнацької творчості, ПК ВП РАЕС. Під час першого етапу на сцені зутрічали учасників віком від 6 до 10 років, у другому – віком від 10 до 15 років.

Будинок дитячої та юнацької творчості взяв участь у двох етапах: у напрямках «Вокал» представили вихованці студії вокального співу «Гармонія» (учасники першого етапу) під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни та гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (ансамбль «Red and black» – учасники другого етапу) під керіництвом Тиндик Світлани Дмитрівни. Напрям «Хореографія» у другому етапі був представлений зразковим художнім хореографічним ансамблем «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни.

Кожний вид мистецтва має свої особливі форми, методи та засоби вираження. Письменник пише, користуючись словом, художник – фарбами, актор – мімікою та інтонацією, співак – голосом, хореограф – пластикою тіла. Учасники музичного свята сповна використали свої можливості, таланти, напрацювання. Діти та учнівська молодь своєю участю у заході показали рівень підготовки та бажання взяти участь у таких конкурсних програмах. Виступаючі заворожували глядачів своїм виконанням, передавали їм частинку власних переживань, а глядач, віддаючи належне наполегивості та талановитості учасників, віддячував їм оплесками та щирою підтримкою.

Творчість відкриває в дитячій душі ті потаємні куточки, в яких дрімають джерела добрих почуттів, говорив В.Сухомлинський. Організатри дитячого музичного свята «Зірки на сцену» спонукали учасників та їх керівників вкотре показати журі та присутнім у залі найяскравіші здобутки наполегливої праці.

Всередині кожної дитини криються потенційні творчі можливості. У Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради вміють працювати щосили, щоб розкрити цей дитячий потенціал, дати йому поштовх і подальший розвиток.

ЗАОЧНА ПОДОРОЖ «РІВНЕНЩИНА ТУРИСТИЧНА»

18 листопада 2015

Вихонцями гуртка «Історичне краєзнавство» було проведено вечір-показ фільмів про туристичну Рівненщину. Мета проведення вечора: розповісти вихованцям про Рівненщину туристичну за допомогою показу фільмів; розвивати мислення, пам’ять, світогляд; виховувати почуття патріотизму та любові до туристичних об’єктів рідного краю.

Гуртківці не лише заочно ознайомилися з найвидатнішими туристичними об’єктами рідного краю, а й поділилися враженнями з однолітками, адже багато туристичних місць відвідали самі.

Ми, юні туристи-краєзнавці, і в наші обов’язки входить інформування суспільства про розвиток, наукові, туристсько-краєзнавчі дослідження в рідній місцевості. На закінчення хотілося б додати «Подорожі вчать більше, ніж будь що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома,» – А. Франс

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ З ОРИГАМІ «ПАПЕРОВИЙ СВІТ»

19 листопада 2015

29 жовтня 2015 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради відбулась обласна виставка-конкурс з оригамі «Паперовий світ».

У даному заході від Будинку дитячої та юнацької творчості представили на виставку-конкурс свої творчі роботи вихованці гуртків «Оригамі», керівник Т.Печончик, «Основи дизайну», керівник А.Коновальчук, «Основи дизайну», керівник А. Сачук.

У відповідності до результатів роботи журі маємо такі результати:

У номінації «Авторські розробки» вихованка гуртка «Оригамі» Мельник Анастасія отримала ІІІ місце за роботу «Сережки та обруч у патріотичному стилі».

У номінації «Модульне оригамі» вихованка гуртка «Оригамі» Булан Софія отримала ІІІ місце за роботу «Батьківщина понад усе!».

У номінації «Робота в техніці квілінг» вихованка гуртка «Основи дизайну» Сачук Катерина отримала ІІ місце за роботу «Планета кактусів».

У номінації «Гофрування» вихованка гуртка «Оригамі» Веремійчук Софія отримала ІІІ місце за роботу «Веселі курчата».

Вихованці гуртків нагороджені дипломами комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради відповідно за зайняті І, ІІ, ІІІ місця у номінаціях виставки-конкурсу «Паперовий світ».

Вітаємо призерів особистої першості обласної виставки-конкурсу з оригамі «Паперовий світ» Мельник Анастасію, Булан Софію, Сачук Катерину, Веремійчук Софію.

МІТИНГ-РЕКВІЄМ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ТА ДНЯ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ

24 листопада 2015

Забути кров святу не маєм права! –

Лишила слід безсмертний і терпкий

Героям України – Слава! Слава! Слава!

І наша пам’ять на усі віки!

21 листопада на площі Незалежності відбувся мітинг-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні та Дня Гідності і Свободи.

Представники громади міста прийшли на площу перед Кузнецовською міською радою, щоб засвідчити свою шану героям Небесної сотні та тисячам воїнів, які загинули і гинуть у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави.
Вихованці та педагогічний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості долучився до заходу. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

На знак пошани та вдячності, на вічну пам’ять загиблому в АТО земляку-добровольцю Сергію Тарасюку у небо злетіли білі голуби, щоб зустріти душу Сергія і передати сум, біль, шану герою, який загинув за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність своєї держави.

Отець Сергій, настоятель Свято-Михайлівського храму УПЦ Київського патріархату відслужив молебень за душами Героїв, які віддали своє життя за світле вільне майбутнє України.

Про прояв любові до своєї країни, із закликом єднатися для досягенння кращого завтра до присутніх звернувся міський голова Сергій Анощенко. Отець Євген, настоятель Української Греко-Католицької Церкви висловив слова скорботи за загиблими героями. Авторську патріотичну поезію декламували юні журналісти Будинку дитячої та юнацької творчості. А з піснями про віру у світле майбуття і зі словами подяки за відвагу і самозречення виступили вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок».

Життя людське – це спалах сірника. Але цей спалах може зблиснути та згаснути, а може зігріти інших, врятувати їх. Ми повинні схилити свої голови перед тими, хто заплатив дорогою ціною за майбутнє України – мужніх і відважних чоловіків, які без страху, до останнього подиху залищали свої ідеали, свою країну.

Вічна слава героям України!

ВЕЧІР ВІДПОЧИНКУ З НАГОДИ 25-РІЧЧЯ АСОЦІАЦІЇ ЗАХИСТУ ПРАВ ІНВАЛІДІВ З ДИТИНСТВА «НАДІЯ»

25 листопада 2015

20 листопада 2015 року в центрі дозвілля «Лісова пісня» відбувся вечір відпочинку з нагоди 25-річчя Асоціації захисту прав інвалідів з дитинства «Надія”.

В заході активну участь взяли вихованці зразкового художнього хореографічного колективу «Пірует», керівник Ольга Махоріна та керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Світлана Тиндик.

У ПАМ’ЯТІ ПРО СКОРБОТНИЙ 33-ІЙ

30 листопада 2015

Напередодні річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні на літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, провели годину-реквієм «У пам’яті про скорботний 33-ій».

– 23 листопада вихованці гуртка вшанували нетлінну пам’ять мільйонів співвітчизників, в тому числі і своїх земляків безвинно замучених голодом та політичними репресіями, – розповіла керівник гуртка Тетяна Михайлівна.

З вихованцями гуртка Різанович Катериною, Гумінською Ольгою, Захарчук Христиною, Карпець Вікторією, Черевач Дариною, Шевчук Анною, Ясюк Оксаною, Михайловською Олександрою, Оштуком Назаром, Савоником Назаром, Сильманом Максимом говорили як про масове винищення людей, так і про те, як було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

На закінчення, вихованці разом з керівником запалили свічечки, які символізують скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співввітчизників.

ЙОГО ІСТОРІЯ ЗМІНИЛА УКРАЇНУ

30 листопада 2015

З нагоди відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрея Шептицького, у Будинку дитячої та юнацької творчості протягом листопада проходили заходи, присвячені вшануванню ролі у становленні української державності та консолідації і розвитку духовності українства.

Цього року для українства є нагода згадати та вшанувати не просто церковного ієрарха, а й політичного та громадського діяча, щедрого мецената в галузі освіти, культури, поборника людських прав і гідності. У складні часи боротьби за українську державність його подвижницька релігійна, просвітницька і доброчинна діяльність духовно гуртувала націю та сприяла збереженню її самобутності.

З метою підкреслення значимості спадку Андрея Шептицького, який має загальноукраїнський характер, формування та розвитку творчих та мовленнєвих вмінь і навичок самоорганізації, сприяння формування громадянських почуттів, свідомої, соціально активної позиції, патріотизму та розуміння значення кожного окремого вчинку для долі людини й держави, відродження та збереження пам’яті про борців за незалежність України на гуртку «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.) відбулися літературні читання авторської поезії «Жива душа України. Жива і нездоланна». Присутні поділилися власними творчими напрацюваннями, звернулися до творчого спадку самого А.Шептицького.

На закінчення зустрічі юні журналісти провели Аукціон Настанов Митрополита. Учнівська молоді під час обговорення дійшла до висновку, що слова великого українця актуальні і сьогодні. У ході аукціону найбільше балів набрали наступні настанови Андрея Шептицького:

– “Демократія і свобода, і участь усього народу у виконуванні керівної влади може йому обіцяти мир, добробут і щастя”;

– “На чому ж опреться єдність хати? На національній єдності. Український народ є одним народом, дехто навіть хоче сказати – одним організмом, тому й належить йому стати і суцільним національним витвором”;

– “Мусимо, однак, від усіх домагатися залишення раз на все всяких партійних роздорів і внутренної партійної боротьби. Хто приносить нам домашню війну, той шкодить народній справі навіть тоді, коли б для неї мав і великі заслуги… партійні роздори є національним злочином, якого терпіти не можемо”;

– “Життя – це мистецтво, а його твори – це дiла розуму й волі, цілої людської душі”;

– “Ідеалом нашого національного життя є наша рідна всенаціональна Хата-Батьківщина… Завдання Українського народу буде в тому, щоб створити такі суспільно-християнські обставини, які запевнювали б громадянам правдиве і стале щастя та мали досить внутрішньої сили, щоб поборювати відцентрові тенденції внутрішнього розкладу й успішно захищати межі від зовнішніх ворогів”;

– “Християнин може і повинен бути патріотом, але його патріотизм не може бути ненавистю, ані не сміє накладати обов’язків, противних вірі. Те, що видавалося б патріотизмом, а було ненавистю або противилося би вірі, не є правдивим патріотизмом”.

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» під керівництвом Марковець О.О. підготували та провели усний журнал «Історія однієї долі, яка змінила Україну». Учнівська молодь закцентувала свою увагу на постаті Андрея Шептицького як священика, загальновизнаного благодійника і мецената, видавця, ініціатора та благодійника освітніх та наукових, бізнесових проектів тощо.

Шептицький не залишився осторонь тих процесів, що відбувались на підрадянській Україні і разом з іншими єпископами різко засудив Голодомор 1932–1933 років. У цей час ним була започаткована акція зі збору продуктів для голодуючих на Наддніпрянщині, але радянський уряд відмовився від цієї допомоги.

У роки нацистської окупації під час Голокосту на Галичині митрополит врятував життя понад 150 євреям. Він започаткував і очолив кампанію з їх переховування, до якої залучив велику кількість духовенства. За вказівками митрополита євреям видавали фальшиві документи, зокрема, свідоцтва про хрещення, організовували дитячі притулки при монастирях, де перебували єврейські діти.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ: УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ – СВІТ ВИЗНАЄ!

30 листопада 2015

28 листопада у 82-у річницю Голодомору-геноциду 1932-1933 років у Кузнецовську віддали належну шану невинним жертвам голоду. Особливо у світлі останніх подій в Україні, коли її народ бореться за свою незалежність з російським агресором, так важливо згадати тисячі безневинних жертв.

У Палаці культури ВП РАЕС відбувся вечір-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні. У програмі заходу взяли участь колективи ПК, Міської дитячої музичної школи, хор Центру дозвілля. Поминальну панахиду за душами загиблих відслужив благочинний Володимирецького району та м.Кузнецовськ УПЦ КП, протоієрей Віталій Боднар. У спільній молитві присутні пом’янули тих, чиї життя обірвала голодна смерть. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв та запалили свічу пам’яті.

За всі часи своєї історії український народ багато зазнав горя, літами терпів муки та знущання, але найстрашніша його трагедія – штучно створені комуністичною владою Голодомори-геноциди 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. та 1946-1947 років. Голод 1932-1933 років став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України. На думку сталінського режиму, українське селянство становило серйозну загрозу. Під час голодомору, за неофіційними даними, загинули близько 13 млн. жителів.