2015 рік

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ З ТКАНЕПЛАСТИКИ «ОКСАМИТОВИЙ РАЙ»

10 січня 2015

На базі навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області з 25 листопада по 25 грудня 2014 року був проведений обласний конкурс з тканепластики «Оксамитовий рай» серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості також взяли участь у обласному конкурсі «Оксамитовий рай», де представили творчі роботи у номінаціях «Об’ємна тканепластика», «Аплікація з тканини», «Народна лялька» згідно вікових категорій.

Відповідно роботи журі вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості стали переможцями та нагороджені дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації,

у номінації «Об’ємна тканепластика» (вікова категорія 10-13 років):

ІІ місце – Регещук Ольга, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» (керівник О.Адамович)

у номінації «Об’ємна тканепластика» (вікова категорія 14-17 років):

ІІІ місце- Хомич Тетяна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» (керівник О.Адамович) –

у номінації «Аплікація з тканини» (вікова категорія 10-13 років):

ІІІ місце- Кришталевич Софія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник О.Марковець)

Художня рада закладу

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ІІ (МІСЬКОГО) ЕТАПУ XIV ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ, ПРИСВЯЧЕНОГО ШЕВЧЕНКІВСЬКИМ ДНЯМ

10 січня 2015

23 грудня 2014 року на базі управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради відбувся міський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої».

На конкурс були представлені роботи вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості у номінаціях «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво».

За результатами роботи журі вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості стали переможцями та нагороджені Грамотами управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради,

у номінації «Образотворче мистецтво»:

ІІ місце – Гаврилов Євгеній, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» (керівник Б. Павлусь)

у номінації Декоративно-ужиткове мистецтво»:

І місце – Хомич Тетяна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» (керівник О.Адамович) ,

ІІ місце – Дехтяр Єлизавета, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник К.Волчаниця),

ІІ місце -Штинь Руслан, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник А.Мельник) ,

ІІІ місце- Гладищук Аліна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання» (керівник В.Вакуліч) .

Роботи вихованців гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» Хомич Тетяни та гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» Дехтяр Єлизавети направлені для участі у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням.

Вітаємо учасників міського етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням із перемогою та бажаємо і надалі творчо працювати та здобувати призові місця.

Художня рада закладу

ФЕСТИВАЛЬ КОЛЯДОК ТА ЩЕДРІВОК «ОЙ, РАДУЙСЯ, ЗЕМЛЕ»

18 січня 2015

Доцільно організоване дозвілля дітей під час Різдвяних свят сприяє розвитку емоційно-естетичного потенціалу вихованців, духовних якостей та творчих здібностей. Насамперед, збагачує особистість дитини, дає їй можливість відчути власну значущість, долучитися до творчості.

Саме під час зимових канікул розпочалася робота по підготовці та створення різдвяного дійства «А на Вкраїні зорі засвітились». Членами Художньої ради, керівниками та вихованцями гуртків художньо-естетичного напрямку було проведено засідання та обговорення сценарію різдвяного дійства та проводились репетиції із залученням понад 90 вихованців гуртків. Найактивнішими учасниками різдвяного дійства стали вихованці гуртків фольклорної пісні «Серпанок», керівник Світлана Тиндик, зразкового художнього хореографічного колективу «Пірует», керівник Ольга Махоріна, театрального гуртка «Сюрприз», керівник Світлана Романчук, спортивного сучасного танцю «Едем», керівник Віра Медиченко, вокальної студії «Гармонія», керівник Оксана Алексєєнко, студії хореографічного мистецтва «Грааль», керівник Юлія Лакизюк – Крупіч. Роль господині виконувала керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Ольга Марковець та роль господаря керівник студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Аркадій Мельник.

Найголовнішою героїнею різдвяного дійства була Коза, роль якої виконала вихованка театрального гуртка «Сюрприз» Ольга Корнійчук. Так, як 2015 рік – Рік Кози, то учасники різдвяного дійства побажали всім присутнім:

Хай Рік Кози не йде, а скаче,

Хай на хвості несе удачу,

Цілий віз везе достатку,

В Україну, в кожну хатку!.

Учасники різдвяного свята були нагороджені дипломом за участь у І – ому регіональному фестивалі колядок і щедрівок «Ой, радуйся, земле» та солодощами.

Різдвяне свято відбулося, всі учасники і присутні отримали багато позитивних емоцій та примножили духовні традиції у своїх родинах.

МАРШ МИРУ У КУЗНЕЦОВСЬКУ

18 січня 2015

Трагедія під Волновахою 13 січня запустила новий виток у боротьбі з тероризмом в Україні та світі. Українці активно висловлюють свою громадянську позицію. Все більше людей стають на захист мирного завтрашнього дня.

18 січня по всій Україні пройшли Марші миру під гаслом «Я – Волноваха». Кузнецовськ не відступив від зайнятої ще на початку революції Гідності позиції: місто долучилося до загальноукраїнської ходи єдності пам’яті жертв терору в Україні та світі, вийшовши на Марш Миру.

Серед учасників місцевої ходи – вихованці, педагоги, батьки Будинку дитячої та юнацької творчості.

Колона учасників, розпочавши зібрання з Гімну України, хвилини пам’яті за загиблими на Сході, згрупувалася довкола великого полотнища синьо-жовтого стягу та попрямувала центральною вулицею міста. Чи не у кожного в руках – символи ходи: написи «Я – Волноваха», «Ні тероризму!», «Ми за мир!» паперові голуби миру, державна символіка, лозунги. І все це – на тлі невщухаючих скандувань «Слава Україні!», «Слава нації!», «Героям слава!», «Україна понад усе!», «Ми за мир!», виконання державного Гімну тощо.

Вихованці ж позашкільного закладу здійснювали ходу, висловлюючи свою позицію словами:

Нехай злітає зграя голубів,

Як символ миру у блакитне небо.

Бажання кожного – без зайвих слів:

Ми хочем миру, нам війни не треба!

Патріотизм, здавалося, витав просто у повітрі. Кожен учасник маршу відчував гордість за свій народ і свою країну. А ті, хто долучався до ходи в процесі, батьки з немовлятами у візочках і трохи старші діти, які захоплено розмахували синьо-жовтими прапорцями, зручно вмостившись на плечах тат, або тримаючи за руки мА, викликали почуття гордості та впевненості, що майбутнє України в надійних руках. І, звісно, вирази очей як дорослих учасників Маршу, так і підлітків та молоді красномовно засвідчували давно відому щирому патріоту істину, що Україна – єдина країна, кожен мешканець якої готовий і словом, і ділом допомогти й підтримати, стати на захист державних інтересів і майбутнього без війни.

Марш миру у Кузнецовську закінчився на площі перед міською радою виконанням Гімну України акапельно.

Вероніка Водько, вихованка гуртка «Основи журналістики»

ПЕРЕМОГА У МІСЬКОМУ КОНКУРСІ МАЛЮНКІВ «РІЗДВЯНА МРІЯ»

20 січня 2015

«Малюю так, як відчуваю…».

Верешко Аня, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», член екологічної агітбригади «Шанс» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Аня наділена чималим творчим потенціалом. Доброзичлива дівчинка здатна створювати довкола атмосферу творчості і позитиву. Бере участь у різноманітних конкурсах, заходах, які проводяться не тільки в закладі, але і поза межами. Її творчі роботи відзначаються свіжістю сюжетів, яскравістю, висвітлення теми.

Протягом грудня місяця Аня намалювала малюнок на тему «Різдвяна мрія» на підтримку воїнів АТО та взяла участь у міському конкурсі малюнків, який був організований місцевими волонтерами «Творча Кузня».

17 січня 2015 року в рамках проведення І регіонального фестивалю колядок та щедрівок «Ой, радуйся, земле», який проходив у Палаці культури імені Лесі Українки ВП РАЕС Верешко Аня була нагороджена за І місце у міському конкурсі малюнків «Різдвяна мрія» та отримала Сертифікат на безкоштовне відвідування майстер-класів по створенню декоративних виробів та нагороджена подарунками від «Творчої Кузні».

Аня постійно підтримує наших воїнів АТО малюючи малюнки, виготовляючи вироби із тканини, які символізують нашу Україну. Тому що, за словами Ані наш український народ неповторний. Кожна людина, яка любить свою Україну повинна вносити якесь своє Сонце. Давайте не дамо його затьмарити та закрити. Нехай воно світить над нашою Україною якнайяскравіше та зігріває наших воїнів своїми теплими промінчиками.

УЧАСТЬ В ОБЛАСНОМУ ЗАОЧНОМУ ГУМАНІТАРНОМУ КОНКУРСІ «КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ»

27 січня 2015

З метою розвитку у вихованців творчих здібностей, кмітливості, формування інтересу до пошукової роботи, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей, пошуку та підтримки обдарованих дітей та задоволення потреб вихованців у творчій самореалізації в БДЮТ 20 січня 2015 року відбувся внутрішній гуманітарний конкурс «Космічні фантазії» серед вихованців гуртків та творчих об’єднань. Даний Конкурс проводиться щороку і став традиційним для дітей середнього та старшого шкільного віку. Було представлено понад 30 творчих робіт вихованців згідно номінацій «Декоративно-ужиткове мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Космічне мистецтво”.

Членами Художньої ради закладу були відібрані найкращі творчі роботи вихованців для участі у обласному заочному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії», який відбудеться 29 січня 2015 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді».

Будинок дитячої та юнацької творчості представлятимуть роботи вихованців:

У номінації «Образотворче мистецтво»

«Космічна подорож» – Катерина Якимюк, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» (керівник Б.Павлусь).

«В космічному просторі» – Роман Швець, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» (керівник Б.Павлусь).

«Незвичайні друзі» – Анастасія Рижко, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» (керівник Б.Павлусь).

«Космічні мрії» – Дарина Олексин, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник А.Мельник).

«Космічний відпочинок» – Ангеліна Федорчук, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник А.Мельник).

«Зародження галактики» – Софія Булан, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело» (керівник Н.Коваленас).

«Квантовий перехід» – Вікторія Радчук, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело» (керівник Н.Коваленас).

У номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво»

«Веселий монстрик» – Софія Матвійчук, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник К.Волчаниця).

«Весняне сонечко» – Анастасія Данилішина, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник К.Волчаниця).

«Привіт із Землі» – Іванна Климець, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник К.Волчаниця).

«Планетохід» – Анастасія Данилішина, вихованка гуртка «Бісероплетіння» (керівник Я.Бурмака).

«Інопланетна станція» – Ярослав Годунок, вихованець гуртка «Бісероплетіння» (керівник Я.Бурмака).

«Космічні простори» – Богданна Щур, вихованка гуртка «Бісероплетіння» (керівник Я.Бурмака).

«Космічний метелик» – Людмила Федчук, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» (керівник О.Адамович).

«Загадковий космос» – Тетяна Хомич, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» (керівник О.Адамович).

«Дюймовочка на планеті квіткових мрій» – Вікторія Тарадюк, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство».

«Усміхнений космос» – Катерина Гутник, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство».

«Прибулець Квітка» – Софія Лупеха – Свяшчук , вихованка гуртка «Історичне краєзнавство».

«Дружелюбний прибулець» – Ілля Федінчик, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання».

«Машина майбутнього» – Володимир Заєць, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання».

«Космічна фея» – Еліна Гладищук, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання».

У номінації «Космічне мистецтво»

«Відриваючи світи» – Валерія Мосійчук, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».

«Хроніки однієї космічної подорожі» – Катерина Водько, вихованка гуртка «Основи журналістики».

Всім учасникам обласного етапу заочного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» бажаємо перемоги та нагород.

ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ КРУТ

30 січня 2015

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров,

На порох стерти, перебити! –

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішитесь, кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей – не перемогти.

29 січня вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.) відзначили 97-річницю бою під Крутами. Година-реквієм «Через віки пам’ять проростає», у якій взяли участь вихованці-старшокласники покликана розкрити значення історії в житті народу, держави, людини; пробудити пізнавальний інтерес, відчуття патріотизму до минулого та сучасного свого народу, культури, країни.

Юні журналісти згадали події 1918 року, що передували бою під Крутами, віддали шану безсмертному подвигу Героїв. Адже десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами й вигадками. Тому завдання сучасників – не забути славетні та скорботні сторінки історії становлення України.

На захід завітали і випускники гуртка, які нині вчаться у профільних вишах країни. Вони також долучилися до обговорення значущості вчинку юних патріотів-студентів, провівши паралель з сучасністю. Адже спогад про борню крутянців особливо гостро звучить нині, коли Україну вкотре розриває ворог.

Завершальним акордом години-реквієму став момент, коли учасники взялися за руки, створивши кільце єдності, та промовивши слова:

Вірую во єдиную, святую

Соборную Україну

Багатостраждальну,

Єдино народжену в муках і славі

Для дітей своїх.

Будем жити, боронити все

Що зветься краєм,

Як Україні прислужити –

Минуле спитаєм.

Встанемо з колін, братове,

З кайданів, з руїни,

Верне воля, встане Мати –

Слава Україні!

ЮНІ ЖУРНАЛІСТИ ПОБУВАЛИ НА ПІЗНАВАЛЬНОМУ СЕМІНАРІ

4 лютого 2015

Представники гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.) стали учасниками семінару МРІ «взаємовідносини між партійними осередками та громадськими організаціями».

Експерти Інституту Політичної Освіти та члени «Сили Людей» А.Осіпов та Т.Случик навчали учасників тренінгу налагоджувати взаємовідносини між партійними осередками та громадськими організаціями. Саме такою була тема семінару. У її рамках обговорили механізми організації постійної комунікації з НУО, ЗМІ, громадськими лідерами та лідерами загальної думки для визначення найбільш проблемних питань життя громад.

Робота з місцевими журналістами ґрунтувалася на засадах створення інформаційної підтримки ініціативам, які направлені на вирішення проблем громади, використання можливостей, які надає закон «Про доступ до публічної інформації». Обговорили і організацію та проведення масових заходів для інформування та залучення виборців до вирішення проблем громади.

ТУТ ДБАЮТЬ ПРО КРАСУ ЗДОРОВ’Я

6 лютого 2015

Турбота про здоров’я завжди була і залишається чи не першочерговим завданням не тільки у повсякденному житті, але й безпосередньо в ході навчально-виховного процесу. Останнім часом активно обговорюється необхідність фізичного навантаження для підтримки здоров’я. Відомо, що його стан у дітей і підлітків формується під впливом комплексу соціальних, біологічних та зовнішніх факторів. Провідна роль на заняттях гуртка «Краса здоров’я» (керівник Момотюк Олеся Михайлівна) належить навчанню та вихованню у дітей та учнівської молоді позитивного ставлення до здорового способу життя.

Велике значення на заняттях гуртка займає правильно організований режим, що передбачає раціональне розподілення навантаження й відпочинку, є основою підтримання працездатності та запобігання перевтомі. А це, в свою чергу, є запорукою збереження та зміцнення здоров’я вихованців.

На заняттях вихованці:

вчаться здобувати інформацію з багатьох джерел різними способами, виділяти головне, аналізувати, оцінювати, використовувати на практиці;
опановують способи фізичного самовдосконалення;
виховують у собі здатність до співпраці в групі та команді;
визначають особисті цілі та реалізовують соціальні проекти;
аналізують та оцінюють досягнення національної, європейської та світової науки й культури тощо.
Заняття на гуртку дає нам можливість самовдосконалюватися духовно й фізично, – діляться враженнями вихованці гуртка «Краса здоров’я». – Ми отримуємо додаткову можливість протистояти зовнішнім і внутрішнім хворобам, покращуємо своє здоров’я, піклуємося про зовнішність. Дбаємо про красу здоров’я.

Навчально-виховний процес гуртка містить як теоретичні, так і практичні заняття. Важливим етапом у цьому є формування у дітей не лише фізкультурно-оздоровчих навичок, а й соціальних.

УЧАСТЬ В ЗАСІДАННІ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ РІВНЕНЩИНИ

8 лютого 2015

05 лютого 2015 року на базі Костопільського районного Будинку школярів та юнацтва відбулося засідання обласної ради старшокласників “ІМПУЛЬС” та школи управлінської майстерності для лідерів і координаторів учнівського самоврядування з теми: “Соціальна активність учнівської молоді – шлях до успішної самореалізації”.

З вітальним словом виступили начальник відділу освіти Костопільської райдержадміністрації Наталія Миколаївна Беляновська та головний спеціаліст управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, координатор ОРС “ІМПУЛЬС” Ангеліна Василівна Ровкач.

Учасники засідання переглянули творчий звіт-презентацію діяльності районної асоціації дітей-лідерів Костопільcького району “Ровесник”, а також, голова ОРС Микола Циганюк відзвітував про роботу ОРС “ІМПУЛЬС” за І семестр 2014-2015 навчального року.

Лідери та координатори мали змогу відвідати цікаві тренінгові заняття із тем: “Вироблення комунікативних навичок, безпеки дітей в мережі Інтернет” та “Протидія насильству в сім’ї”, що провели спеціалісти із Центру підтримки громадських ініціатив “Чайка” та екс-голова комісії захисту прав дітей ОРС Назар Степанов. У рамках проекту “Героям слава” відбулася соціальна арт-майстерня “Об’єднаймо зусилля заради миру та добра”. Кожен із лідерів написав листа солдату, який згодом буде відправлений в зону АТО. На засіданні пройшло обговорення плану подальшої діяльності ОРС “ІМПУЛЬС”.

Продовжило засідання ради старшокласників свою роботу в Музеї лісу, де лідери асоціації “Ровесник” провели цікавий та енергійний народознавчий квест “Традиції рідного краю”. Також усі гості відвідали пізнавальну екскурсію музеєм. А на завершення зустрічі педагоги та вихованці Костопільського районного Будинку школярів та юнацтва організували свято “Масляна”.

www.rvosvita.org.ua

Команду Будинку дитячої та юнацької творчості представляли заступник директора з навчально-виховної роботи О.Стадник та лідери учнівського врядування Березинська Аліна та Будник Яна.

УЧАСТЬ В ОБЛАСНИХ ЗМАГАННЯХ З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

11 лютого 2015

04 лютого 2015 року комунальним закладом «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради було проведено обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. У заході брало участь 32 учасника із 16 районів та міст області. Категорія учасників – учні молодшого шкільного віку (до 10 років).

Мета змагань – організація змістовного дозвілля, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації, пошук та підтримка обдарованих учнів молодшого шкільного віку; підвищення ролі початкового технічного моделювання у системі безперервної освіти, обмін досвідом з організації технічної творчості дітей молодшого шкільного віку – була реалізована повністю. Під час цих змагань діти демонстрували свої художні та конструкторські здібності, практичні вміння і навички, безмежну дитячу фантазію.

Програмою змагань було передбачено: проведення теоретичного заліку, виготовлення моделі транспортної техніки, виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур, виготовлення літаючої моделі планера та участь у змаганнях на дальність польоту в приміщенні.

Команду Будинку дитячої та юнацької творчості представляли Заяць Володимир та Кучик Марк -вихованці гуртка початкового технічного моделювання (керівник В. Вакуліч).

ПРО ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО ЗАОЧНОГО ГУМАНІТАРНОГО КОНКУРСУ «КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ»

12 лютого 2015

На виконання наказу управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 12 січня 2015 року №4 «Про проведення обласного заочного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» 29 січня 2015 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради відбувся обласний заочний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії».

У відповідності до результатів роботи журі дипломами комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради нагороджені вихованці БДЮТ:

В розділі «Космічне мистецтво»:

в секції сценарій гри:

Мосійчук Валерія, вихованка гуртка «Рідний край», за роботу «Відкриваючи світи» – ІІІ місце, (керівник Т.Мельник);

в секції вироби з ниток:

Тарадюк Вікторія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» за роботу «Дюймовочка на планеті Квіткових мрій» – ІІ місце, (керівник О.Марковець);

в секції сувеніри:

Федорчук Ангеліна, вихованка гуртка «Дивосвіт», за роботу «Космічний відпочинок» – І місце ( керівник А.Мельник);

в секції макети:

Годунок Ярослав, вихованець гуртка «Фантазія» за роботу «Інопланетна станція» – ІІІ місце (керівник Я.Бурмака);

Вітаємо!

АКЦІЯ «ВАЛЕНТИНКА ДЛЯ СОЛДАТА»

15 лютого 2015

Війна, розруха, біль та сльози, які здебільшого панують зараз на Сході, не стали на заваді бажанню поділитися частинкою душевного тепла з тими, хто зараз там, в АТО, відстоює незалежність, єдність та мир України.

Так, у Будинку дитячої та юнацької творчості за ініціативи вихованців гуртка для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Наталія Феодосіївна) пройшла акція «Валентинка для солдата».

Усі бажаючі мали можливість виготовити власноруч або купити «валентинки» та підписати їх зі словами щирих побажань чи привітань.

– На нашу думку, – переконані організатори, – нашим бійцям на передовій буде приємно отримати листівки з підбадьорюючими словами підтримки, що, переконані, неодмінно підтримає бойовий дух українських бійців.

Зібрані «валентинки» працівники позашкільного закладу передадуть через волонтерів бійцям у зону АТО.

Разом з ними відправляться туди листівки-ангелочки з побажаннями щасливого повернення додому захисників України, патріотичні «фєнєчки», браслетики від вихованців гуртка декоративного розпису «Джерело» (керівник Коваленас Надія Вікторівна).

Діти щасливі, що з нагоди Дня закоханих вони змогли подарувати героям частинку серця, тепла, любові.

ЖУРІ ПЕРЕГЛЯНУЛО КОНКУРСНІ РОБОТИ

15 лютого 2015

Для любові переборні і простір, і час. Любов підкорює міста і гори. Кохання, як висловився поет, всі віки покірні. Так що є на світі прекрасніше любові? Тільки любов…

Традиційно організацією святкування Дня закоханих у Будинку дитячої та юнацької творчості опікувався гурток для старшокласників «Пізнай себе» під керівництвом Лопуги Наталії Феодосіївни. Цього року, зважаючи на ситуацію в державі, вирішили відійти від гучного сценарію, але, при цьому, не зрадивши традицій.

Так, у позашкільному закладі оголосили творчий конкурс до Дня Святого Валентина. Змагання проходило у трьох номінаціях: тематичний малюнок (вік учасників від 6 до 12 років), тематичний вірш (вік учасників від 13 до 17 років) та прозовий твір (вік учасників від 13 до 17 років). Взяти участь у конкурсі могли всі охочі, з дотриманням вимог змагання.

– Така форма роботи спонукає вихованців з користю організовувати своє дозвілля, розширити знання про звичаї, традиції народів Європи, розвивати кругозір, чітко висловлювати свою думку, розвивати знання, вміння та навички, здобуті на профільних гуртках, – розповіла Лопуга Н.Ф., керівник гуртка для старшокласників «Пізнай себе».

Члени журі вивчили роботи, визначилися з переможцями, проте урочистому нагородженню призерів став на заваді оголошений карантин. Позаяк у Кузнецовську з 13 лютого тимчасово призупинений навчально-виховний процес у навчальних закладах міста. Таким чином дізнатися прізвища переможців та простежити за урочистим нагородження матимемо можливість трохи пізніше.

БАЖАЄМО УСПІХІВ У ТВОРЧОМУ КОНКУРСІ «ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ»

15 лютого 2015

“Джерело творчості”

Творчість, творчий потенціал, натхнення, творча самореалізація… Це все присутнє педагогу нашого закладу, Ользі Павлівні Махоріній, яка працює на посаді керівника зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует».

Зі слів Ольги Павлівни бути творцем – основне покликання кожного педагога-позашкільника. Життя доводить, що у непростий час, в умовах, що постійно змінюються, найкраще працює людина, творча, гнучка, креативна, здатна до створення щось нового: нових ідей і задумів, нових підходів та рішень.

Що ж таке творчість? Як віднайти у собі джерело натхнення? Як протягом життя розвивати свій творчий потенціал? Саме Ольга Павлівна розповідає нам таємниці незбагненного і до кінця незвіданого процесу творення беручи участь у обласному етапі всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка хореографічного мистецтва». Для даного конкурсу були підготовлені матеріали портфоліо з досвіду роботи, які включають: загальні відомості про учасника з фото, харахтеристику його професійної діяльності, анотацію власного досвіду, відомості про результативність педагогічної діяльності з додатковими матеріалами ( грамотами, дипломами, відгуками про роботу, скан-публікаціями у засобах масової інформації ), розробки двох занять та одного масового заходу з повним дидактичним забезпеченням, відеозапис занять, масового заходу, навчальну програму, за якою працює ансамбль.

Крім зазначених матеріалів відповідно до методичних рекомендацій Ольга Павлівна подала відеоматеріали у категорії «Я – творча особистість», які дозволяють представити її як керівника зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует».

Всі матеріали портфоліо керівника зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Ольги Павлівни Махоріної можна перглянути за допомогою посилання: olga-makhorina.webnode.com.ua

Хто, як не педагог-позашкільник, своїми думками, прагненнями і вчинками повинен бути на крок попереду?

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВОЇНІВ-АФГАНЦІВ

16 лютого 2015

15 лютого у великій залі Палацу культури пройшли загальноміські урочистості, присвячені Дню виводу військ з Афганістану. Вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Мельник Анастасія, Мельник Інна, Бак Вікторія, Грищеня Діана, Герасимчук Анна, Герасимчук Соломія, Медведєва Вероніка, Мелещук Ангеліна, Пришко Юлія та їх керівник Світдана Дмитрівна Тиндик, прийняли участь у заході та порадували присутніх добрими, проникливими піснями.

ЮНІ ЕКОЛОГИ ЗВІТУЮТЬ ПРО СВОЇ ДОСЛІДЖЕННЯ

20 лютого 2015

09 лютого 2015 року відбувся внутрішній конкурс експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник» до якого були залучені вихованці гуртків еколого-натуралістичного та туристсько-краєзнавчого напрямку.

7 юних екологів та краєзнавців висвітлювали свої дослідження у номінаціях «Рослини навколо нас», «Я і природа», «Тваринний світ». Членами художньої ради закладу для участі у міському етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник – 2015» була відібрана дослідницька робота вихованки гуртка «Птахи та тварини» Верешко Анни на тему: «Збільшення терміну життя шиншил у домашніх умовах», керівником якого є Столярук Тетяна Олександрівна. За підсумками проведення внутрішнього конкурсу Верешко Анна більш повніше висвітлила результати свого дослідження, робота була ілюстрована фотоматеріалами, малюнками та застосовувалась мультимедійна презентація.

13 лютого 2015 року на базі загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 1 був проведений міський етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із біології (природознавства) «Юний дослідник – 2015» серед учнів 2-6 класів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості. Вихованка гуртка «Птахи та тварини» Верешко Анна на даному конкурсі показала найкращі результати свого дослідження у номінації «Тваринний світ», де під час захисту надала повну інформацію про свій експеримент щодо збільшення терміну життя шиншил у домашніх умовах. Експериментально-дослідницька робота Верешко Анни за підсумками роботи міського журі була відмічена на високому рівні відповідно Положення та нагороджена грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за зайняте І місце у номінації «Тваринний світ».

Дана робота направлена для участі у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із біології (природознавства) «Юний дослідник – 2015», який відбудеться на базі комунального закладу «Станція натуралістів» Рівненської обласної ради.

«Повірте, беручи участь у такому конкурсі, можу зізнатись, що було складно, але кінцевий результат мого дослідження говорить про успіхи. І я дуже задоволена, що результат мого дослідження оцінений членами міського журі по організації та проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник – 2015». Тому, що про екологію можна говорити багато, але варто вже й почати щось робити».

Отож, бажаємо Верешко Анні гідно представити свої напрацювання на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із біології (природознавства) «Юний дослідник-2015» та здобути перемогу.

МІТИНГ-РЕКВІЄМ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого 2015

19 лютого на Майдані Незалежності відбувся мітинг-реквієм, приурочений пам’яті героїв Небесної Сотні. Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості активно долучився до організації та проведення заходу.

Десятки мешканців Кузнецовська прийшли цього вечора в центр міста, щоби вшанувати тих, у кого стало сили й духу повстати проти несправедливості та насилля в країні, чиє життя, як спалах сірника, освітило шлях нині живим задля розбудови незалежності та свободи своєї держави.

– Минув рік від страшних подій, які відбулися в нашій державі. Коли перед очима зринали кадри із пораненими та вбитими героями, кожен з присутніх зрозумів, що вислів «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, – слушно зауважила ведуча заходу, керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості Тиндик Світлана Дмитрівна.

Мітинг-реквієм традиційно розпочався з виконання гімну України та з панахиди за загиблими та померлими євромайданівцями, яку провели настоятель Свято-Покровського храму отець Віталій та священик Свято-Михайлівської церкви отець Йосип. Присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні та загиблих під час АТО. Перед присутніми виступили в.о. міського голови Ігор Куц, отець Віталій та громадський активіст і волонтер Степан Жданюк.

Патріотичного настрою та світла у душах і очах у цей вечір не бракувало. Та й на асфальті учасники мітингу-реквієму виклали з лампадок слова «Небесна Сотня». Люди тримали в руках свічки, віддаючи шану подвигу загиблих. Символічним і знаковим стало передавання з рук в руки свічі-пам’яті, яка стала символом данини тим, хто навічно пішов з живих, заради торжества справедливості пожертвував собою.

Завершальним акордом реквієму став запуск вихованцями БДЮТ в небо повітряних ліхтариків, як символу пам’яті за загиблими та нагадування живим.

Нехай світла і вічна пам’ять буде героям Євромайдану, хай Бог прийме їхні жертовні душі в свої обійми і дарує їм вічне життя. Бо своєю жертвою вони дарували нам шлях до вільної і незалежної держави.

Вихованці гуртка “Основи журналістики” БДЮТ

(фоторепортаж kuznetsovsk-rada.gov.ua)

ЮНІ ЖУРНАЛІСТИ ПРО УКРАЇНСЬКЕ СЬОГОДЕННЯ

23 лютого 2015

Завершується прийом творчих робіт на Міжнародний конкурс для української молоді «Життя – Тобі…». Ініціаторами його заснування стали Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» за сприяння Міністерства освіти і науки України, спільно з норвезько-українською громадською організацією «Maidan Norway».

Метою конкурсу є виявлення та аналіз думок дітей щодо подій 2013-2014 років, які змусили Україну змінитися; показати широкому загалу дитяче бачення і розуміння понять «європейські цінності», «демократичні свободи», «відстоювання інтересів держави»; розуміння подій, що відбуваються в Україні.

У конкурсі від Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна):

Балаогланова Марія

Водько Вероніка

Водько Катерина

Володько Ірина

Згурська Анастасія.

У своїх прозових та віршованих роботах діти передали власне бачення життя новітньої України, прагнення народу довести свою автентичність, утвердити незалежність.

Побажаємо учасникам конкурсу удачі, відзнак і перемог.

C
ЖИВИ, КОБЗАРЮ, В ПАМ’ЯТІ ЛЮДСЬКІЙ

4 березня 2015

Завершився міський огляд-конкурс читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів. Нагадаємо, що традиційний конкурс читців поезії Т.Шевченка та юних поетів проводиться з метою сприяння популяризації мистецтва художнього слова, розвитку дитячої та юнацької виконавської майстерності.

Будинок дитячої та юнацької творчості у конкурсі-огляді представляли

Кравець Артем, вихованець літературно-краєзнавчого гуртка «Рідне край» (керівник Мельник Тетяна Михайлівна),
Водько Катерина, Володько Ірина, Хондока Ілона – вихованки гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна).
Знайомилися, оцінювали та підтримували кращих дітей-читців і юних поетів члени журі у складі: Грекова Л.І., голова журі методист Кузнецовського міського методичного кабінету управління освіти Кузнецовської міської ради, Огребчук Л.А., член журі, бібліотекар юнацького відділу міської бібліотеки для дорослих, Назарук Б.О. член журі, керівник театрального гуртка Палацу культури ВП РАЕС.

– Такі конкурси сприяють розвитку дитячої та юнацької творчості, виконавської майстерності учасників. Через популяризацію мистецтва художнього слова ми виховуємо у наших дітях патріотизм та любов до українського мистецтва, розкриваємо їх акторські здібності, знайомимося з творчістю Тараса Шевченка та авторськими дитячими роботами, – підсумувала Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості.

Володько Ірину журі відзначили першим місцем у номінації «Юні поети».

За результатами конкурсу-огляду Кравець Артем виборов друге місце у номінації «Читці-декламатори».

Призери нагороджені грамотами управління освіти та цінними подарунками – книгами. Усі учасники конкурсу-огляду отримали заохочувальні призи – книги, надані Кузнецовським міським об’єднанням «Просвіта».

Главная

«БІБЛІЙНІ ІСТОРІЇ ОЧИМА ДІТЕЙ»

5 березня 2015

З метою формування морально-духовних цінностей у дітей та учнівської молоді протягом січня-лютого 2015 року проходив міський творчий конкурс «Біблійні історії очима дітей». До даного конкурсу були залучені вихованці гуртків художньо-естетичного напрямку. Найактивнішу участь взяли вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Аркадій Мельник.

20 лютого 2015 року у приміщенні міської дорослої бібліотеки відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради відбулося засідання журі, які визначали переможців творчого конкурсу відповідно номінацій та вікових категорій.

За результатами роботи журі, у номінації «Малюнок», вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» БАЗАН ЯРОСЛАВ отримав ІІ місце за роботу «Читаючи Біблію», а у номінації «Поробка», вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» ФЕДОРЧУК МАКСИМ отримав І місце за роботу «Ісус Христос».

01 березня 2015 року 0 14.00 годині в актовій залі міської музичної школи відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради відбулося нагородження переможців творчого конкурсу «Біблійні історії очима дітей». Вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» БАЗАН ЯРОСЛАВ, ФЕДОРЧУК МАКСИМ були нагороджені грамотами відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, дитячими Бібліями та ранцями.

Вітаємо переможців творчого конкурсу «Біблійні історії очима дітей».

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКЫЙ ІСТОРИКО-ГЕОГРАФІЧНОЇ ЕКСПЕДИЦІЇ «ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ УКРАЇНИ»

5 березня 2015

В утвердженні української незалежної держави важливу роль відіграють завдання формування національної самосвідомості, виховання підростаючого покоління на культурно-історичних цінностях нашого народу. Скарбницею народної пам’яті є історичне краєзнавство.

Юні історики-краєзнавці Кузнецовська під керівництвом Ольги Олегівни Марковець залучилися до дослідницько-пошукової роботи під час проведення Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України» – працюємо над темою : «Нарис-опис села Більська Воля».

Ми вважаємо, що саме через краєзнавчі дослідження та історичну науку слід підтримувати інтерес українського народу до витоків і першоджерел своєї історії, вивчення рідного краю, історії міст і сіл. На нашу думку здобуті нами знання допоможуть нашим сучасникам і наступним поколінням збагнути зміни, що відбуваються в нашій державі, всебічно знати, хто ми є, чиї ми діти, яка наша минувшина, традиції, культура, отже в цьому і полягає актуальність дослідження історії рідного краю.

НАГОРОДЖЕНІ ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ

5 березня 2015

4 березня у глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості вітали переможців творчого конкурсу, що проходив з нагоди Дня Святого Валентина.

Змагання проходило у трьох номінаціях: тематичний малюнок (вік учасників від 6 до 12 років), тематичний вірш (вік учасників від 13 до 17 років) та прозовий твір (вік учасників від 13 до 17 років). У конкурсі взяли участь усі бажаючі вихованці позашкільного закладу.

За рішенням журі переможцями у номінації «Малюнок» стали:

І місце – Федіна Ангеліна, гурток декоративного розпису «Джерело» (керівник Коваленас Н.В.);

ІІ місце – Шемедюк Оксана, гурток «Історичне краєзнавство» (керівник Марковець О.О.);

ІІІ місце – Мойвійчук Софія, гурток «Бабусина скарбничка» (керівник Волчаниця К.В.).

Переможці номінації «Твір»:

І місце – Базаєва Марія, гурток для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Н.Ф.);

ІІ місце – Шевчик Ольга, гурток для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Н.Ф.);

ІІІ місце – Стаднік Ірина, гурток «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.).

Переможці у номінації «Вірш»:

І місце – Секида Ірина, гурток «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.);

ІІ місце – Водько Катерина, гурток «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.);

ІІІ місце – Кришталевич Софія, гурток «Історичне краєзнавство» (керівник Марковець О.О.).

Призери нагороджені тематичними медалями у формі сердець та солодами.

Нагадаємо, що традиційно святкування Дня Закоханих у позашкільному закладі відбувається за ініціативи вихованців гуртка для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Наталія Феодосіївна). А ще діти організували та провели акцію «Валентинка для солдата». Зібрані «валентинки» працівники позашкільного закладу передали через волонтерів бійцям у зону АТО.

НАПИСАЛИ ЛИСТА НАДІЇ САВЧЕНКО

8 березня 2015

Представники редакційної колегії «Шкільна Країна» гуртка «Основи журналістики» Будинку дитячої та юнацької творчості зібралися на позапланову зустріч, щоб долучитися до акції «Напиши листа Надії!».

Напередодні 8 березня юні журналісти зібрали матеріал про Героя України, зробили підбірку цікавих фактів з життя української льотчиці, зачитали поезії, що характеризують їх ставлення до Надії Савченко.

З метою солідарності та підтримки Надії, учнівська молодь долучилася до акції #FreeSavchenko, написала їй листа, якого відправили в Росію.

– Писати листа було важко і легко водночас, – розповіли учасники акції. – Важко через те, що потрібно було обережніше підбирати слова підтримки та переконання в перемозі України, адже так хотілося, щоб наше звернення пройшло агресорських цензорів та все ж дійшло до Надії. Багато чого залишилося між рядками. Переконані, що Надія все зрозуміє.

Наступний крок – викладення інформації та фото в соціальних мережах з тегами #FreeSavchenko , #ЛистНадії, #LetterToNadiya. Нехай бачать, що прихильників Н.Савченко багато і нам далеко не байдужа доля українки.

Редакційна колегія газети «Шкільна Країна»

Будинок дитячої та юнацької творчості

КЕРІВНИК ГУРТКА БДЮТ ЗМАГАТИМЕТЬСЯ ЗА ПЕРЕМОГУ У ІІІ ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ»

8 березня 2015

Професія педагога – безцінне поєднання всебічних знань, безмежної щедрості, мудрої любові до дітей. Щодня, крокуючи стежиною передачі глибокої віри у дитячі сили, усвідомлюєш важливість особливості праці освітянина сьогодні.

З метою підтримки творчої педагогічної діяльності, популяризації педагогічних здобутків, підвищення авторитету працівників позашкільних навчальних закладів у січні-лютому 2015 року проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».

Місто Кузнецовськ представляла на цьому етапі Махоріна Ольга Павлівна, керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості, у номінації «Керівник гуртка хореографічного мистецтва»

Ініціативна, талановита, відкрита для спілкування з дітьми, їх батьками, колегами Махоріна О.П. за роки роботи у позашкільному закладі зуміла не просто створити хореографічний колектив, але й вкласти у його репертуар народні автентичні хореографічні композиції, танцювальні супроводи до художніх номерів вокальних колективів. Ансамбль танцю пройнятий творчою фантазією, грою уяви та високим професіоналізмом, завойовує серця багатьох шанувальників хореографічного мистецтва.

Махоріна О.П. активно працює над створенням необхідних умов для навчання, виховання та розвитку особистості гуртківців, спрямовано крокує назустріч підвищенню рівня якості навчання, виховання та розвитку обдарованості своїх вихованців, шукаючи ефективних шляхів досягнення нової якості навчально-виховного процесу в позашкільному закладі.

Виходячи з зазначеного вище, згідно з рішенням журі Махоріну Ольгу Павлівну, керівника гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради (номінація «Керівник гуртка хореографічного мистецтва») визнано переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» та нагороджено дипломом управління освіти і науки облдержадміністрації.

Наразі її творчий доробок візьме участь ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» за номінаціями, які будуть визначені Міністерством освіти і науки України.

Матеріали портфоліо керівника зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Ольги Павлівни Махоріної можна перглянути за допомогою посилання: olga-makhorina.webnode.com.ua

Щиро побажаємо Махоріній О.П. хай засіяна невтомною працею освітянська нива врожаїться новими талантами, яскравими особистостями та визначними перемогами й здобутками в житті.

ПРИВІТАЛИ МАТУСЬ ЗІ СВЯТОМ

10 березня 2015

Напередодні 8-го березня батьки, діти та педагоги отримали масу позитивних емоцій від музичних привітань вихованців студії вокального співу «Гармонія», керівником якої є Алексєєнко Оксана Володимирівна.

Проявивши свою активність та підтримавши своїх дітей батьки та педагоги прийшли на свято дитячих талантів.

В гарному настрої вихованцями студії було виконано понад 22 вокальних номери. У своєму серці вихованці пронесли протягом усього свята неповторну атмосферу щасливого дитинства. Про це свідчать їх посмішки на фото.

ВЯТКОВІ ВІТАННЯ

10 березня 2015

Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівником якого є Ольга Павлівна Махоріна та вихованці гуртка “Серпанок”, керівником якого є Світлана Дмитрівна Тиндик привітали танцювальними та вокальними номерами ветеранів міста та людей похилого віку у вечорі відпочинку, приуроченому Міжнародному жіночому дню 8 Березня, який проходив у центрі дозвілля «Лісова пісня».

Колективи порадували своїми чудовими художніми виступами глядачів, що завітали в Палац культури та до актової зали Професійно-технічного училища на святковий концерт.

ЕСЯТЬ РОКІВ НА НИВІ ТВОРЧОСТІ

16 березня 2015

У березні директор Будинку дитячої та юнацької творчості Маркевич Тетяна Валентинівна відзначає десятиріччя на посаді керівника позашкільного закладу. Погодьмося, що 10 років – це своєрідний ювілей, коли попереду ще багато творчих справ, а разом з тим і певний підсумок роботи в творчому колективі, який, по суті, є мистецькою візитівкою Кузнецовська.

Тетяна Валентинівна – талановитий і професійний керівник. За роки своєї роботи у БДЮТ особливо успішно їй вдалося розкрити художньо-творчий потенціал позашкільного закладу. Зберігаючи і творчо розвиваючи усе найкраще, Маркевич Т.В. продовжила втілювати ідеї найдовершенішого із педагогічної та творчої спадщини Будинку творчості. У ній гармонійно переплелися професіоналізм, висока інтенсивність внутрішнього переживання, багатство творчої уяви, мобільність, толерантність у стосунках з колегами, вихованцями, батьками закладу.

Без сумніву стверджуємо, що успіх та визнання Будинку дитячої та юнацької творчості в значній мірі є результатом сумлінної праці його керівника, який доклав чимало зусиль для творчого становлення та розвитку колективу. Щодо останнього, то Маркевич Т.В. зуміла об’єднати довкола себе колектив однодумців, який спрямовує свою діяльність на забезпечення виконання навчальних Програм гурткової роботи за напрямками діяльності та забезпечення належного рівня організації навчально-виховного процесу. Це колектив педагогів, які створюють оптимальні умови для духовного, творчого та інтелектуального розвитку дітей та молоді.

З нагоди творчого ювілею щиро бажаємо Маркевич Тетяні Валентинівні міцного здоров’я та життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих творчих досягнень, сімейного щастя, злагоди та добробуту у Вашій оселі! Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, у службових справах – підтримка однодумців, в серці – добре і сонячно від людської вдячності.

З повагою та найщирішими побажаннями колектив

Будинку дитячої та юнацької творчості

ТИ ВІДДЯЧИШ ЇМ, ЯКЩО ЖИТИМЕШ ГІДНО!»

18 березня 2015

У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання дітей і учнівської молоді.

Події, які сталися в нас на Україні дають підстави стверджувати, що діти та учнівська молодь виявили високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію. Це є свідченням того, що педагоги, батьки стараються формувати у дітей та молоді громадянські якості, розуміння приналежності до Українського народу через залучення їх до активної діяльності у позашкільних заходах, надаючи можливість реалізовувати свій інтелектуальний, творчий, фізичний потенціал на благо України.

Справедливість в людському понятті є відносною величиною. Але наші Герої Небесної Сотні, вийшовши на Євромайдан, проявом патріотичного духу показали всім тим, хто не підтримував майданівців навіть добрим словом у скрутні хвилини, що вони справжні захисники нашої України.

Від нас пішли найкращі. Ті, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом їх життя.

Педагоги та вихованці гуртків та студій Будинку дитячої та юнацької творчості намагаються прилучатися до заходів щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні шляхом організації та проведення тематичних заходів: виставки малюнків,дитячих робіт, бесіди, години спілкування, флешмоби, конкурси творів, віршів про Героїв Небесної Сотні під гаслом «Ти віддячиш їм, якщо житимеш гідно!».

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! Саме цими словами на центральній площі міста 19 лютого 2015 року керівником гуртка фольклорної пісні «Серпанок» та ведучою Світланою Тиндик було розпочато мітинг-реквієм «Ми прийшли вклонитися героям» щодо вшанування Небесної Сотні, який провели педагоги та вихованці гуртків та студій закладу.

– «Для України Небесна Сотня – найголовніша, найвпливовіша сотня. Кожен із цих героїв заплатив за свої переконання найвищу ціну – ЖИТТЯ. І для нас є святим обов’язком сьогодні гідно вшанувати Героїв. І не тільки сьогодні ми маємо пам’ятати – хто і за що загинув. І найголовніше – щоб ми, молоде покоління, їх не зрадили», – розповіла Аліна Березинська, голова міської ради старшокласників «Ватра», дивлячись то в небо, то на фото Героїв Небесної Сотні.

На протязі лютого 2015 року вихованці гуртків взяли участь у міському творчому конкурсі «Біблійні історії очима дітей», підсумки якого відбулися на базі міської музичної школи. Вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник були нагороджені дипломами І та ІІ ступенів та подарунками за перемогу.

– «Я постійно молюся за наших Героїв Небесної Сотні, військових, які захищали і захищатимуть нас від ворога, тим самим підтримують прагнення кожної особистості до духовного життя», – говорить Ярослав Базан, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».

З 16 по 27 березня 2015 року організована виставка малюнків, фотоматеріалів, творів та віршів на тему: «Синам України» вихованцями гуртків образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник, «Чарівний пензлик», керівник Б.Павлусь, декоративного розпису «Джерело», керівник Н.Коваленас, «Основи журналістики», керівник Л.Ярошик, «Учнівське самоврядування», керівник О.Стадник.

З 02 по 13 березня 2015 року в літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», керівник Т.Мельник проведено поетичну свічку «Україно, зоре моя», де юні поети читали вірші про Україну, а саме Владислав Ошурко, Софія Кісільова, Антон Меліщук, Аня Рибчинчук досить емоційно звертались до своїх ровесників словами патріотів «Слава Україні!» «Героям Слава!».

Вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Л.Ярошик організували літературні читання «Летіла пташина до раю». Читаючи свої власні напрацювання Ілона Хондока, Катерина Водько, Ірина Володько, Вероніка Водько достукувались до кожного серця присутніх, які не могли здержувати сліз слухаючи їхні вірші, які наповнені справжнім патріотичним духом. Це справжні патріотки своєї держави.

Всі заходи наповнені громадянсько-патріотичним змістом, і тому на кожному гуртку пройшли години громадянськості «Я – українець, і пишаюсь цим. Герої Небесної Сотні не вмирають. Світла пам’ять героям!».

Дивлячись у майбуття, ми повинні зрозуміти, що організовуючи та проводячи заходи патріотичного змісту ми зможемо зберегти процвітаючою нашу країну, жити так як хотіли наші Герої Небесної Сотні.

Нехай світла і вічна пам’ять буде героям Європейського Майдану.

ХОРОНА ПРАЦІ – ОЧИМА ДІТЕЙ

19 березня 2015

Людина працею велична.

Недарма ці слова завжди були і є актуальними у нашому суспільстві. Адже, з кожним роком збільшується попит на професії різних спрямувань формуючи в людини моральні, фізичні, духовні якості, певні орієнтири та потреби. У динамічному процесі праця людини відіграє найголовнішу роль у суспільстві. Тому з малечку батьки та педагоги стараються залучати дітей до пізнання світу професій різного спрямування, до розуміння важливості кожної професії у нашій державі.

Участь у обласному конкурсі малюнків «Охорона праці – очима дітей» – це ще одна можливість донести педагогам та батькам значущість та любов до праці кожної людини. Це найбільш цікава та ефективна форма виховної роботи з підростаючим поколінням.

Щорічно в березні місяці вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Б.Павлусь, студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник долучаються до участі у обласному конкурсі малюнків «Охорона праці – очима дітей». Така участь у конкурсі впливає на осмислення кожного вихованця соціальної значущості праці, готовності до професійного самовизначення та трудової діяльності,сформованості працелюбності й мобільності як базових якостей особистості. Тож і в цьому навчальному році вихованці гуртків взяли активну участь у даному конкурсі подавши понад 22 творчих роботи. Для участі у обласному конкурсі членами Художньої ради були відібрані малюнки вихованців:

«Засоби безпеки всі повинні знати. Зрозуміли!» – Даринка Олексина, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».

«Обережно! Будівельні роботи» – Олександр Павлюк, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».

«Будь обережним, працюючи з технічним обладнанням» – Артем Грабовський, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».

«Засоби безпеки збережуть життя твоє» – Марія Савчук, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».

Впевнені, що представлені дитячі роботи вихованців гуртків образотворчого мистецтва, їх сьогоднішнє розуміння та виховне значення праці принесе тільки позитивний вплив на особистість.

ТОЙ, ЩО ДАРУЄ ДИТИНСТВО

20 березня 2015

У 2015 році виповнюється 85 років від дня народження відомого дитячого письменника Всеволода Нестайка. Багато цікавих і захоплюючих оповідань, казок, повістей і п’єс написав він для дітей. Перші оповідання письменника друкувались у журналах «Барвінок» та «Піонерія», а перша книга «Шурка і Шурко» вийшла у 1956 році. Загалом побачило світ близько 30-ти книжок, оповідань, казок, п’єс.

Про життя та творчість Всеволода Нестайка розповідали вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівником якого є Тетяна Михайлівна Мельник, у радіопередачі місцевого радіо-FM. Рубрика «Поліський автограф» вийшла в ефір 20 березня.

Назар Оштук, вихованець гуртка, розповів про нелегкий життєвий та творчий шлях видатного дитячого письменника. Ірина Хнович, Дарина Сарницька, Анна Рибчинчук, Віктор Костючик, Анастасія Гончарук, Єгор Салівоник, Михайло Ярошик із захватом ділились своїми враженнями від прочитаних творів Всеволода Нестайка: «Дивовижні пригоди в лісовій школі», «В країні сонячних зайчиків», «Загадка старого клоуна», «Неймовірні детективи» та багато інших.

Керівник гуртка Т.Мельник повідала дітям та слухачам радіопередачі про цікаві, але мало відомі нюанси написання деяких книг. Так, наприклад одна з найкращих книг Всеволода Нестайка «Їжачок Колько та зайчик Косі Вуха» відрізняється від інших тим, що ілюстрації до неї діти малювали самі. Згодом ці малюнки були надруковані на сторінках книги. Багато нових, цікавих та добрих вражень і емоцій діти отримали на заході під назвою «Той, що дарує дитинство». Було дуже цікаво!

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ «ЮНИЙ ДОСЛІДНИК».

22 березня 2015

Світ буде таким, якими стануть наші діти

(формування ціннісного ставлення до природи через

участь у міських, обласних та всеукраїнських конкурсах)

Участь вихованців гуртків у міських, обласних та всеукраїнських конкурсах екологічного напрямку є результатом досягнень не тільки дітей, але й і керівників гуртків. Дуже цікавою та дієвою формою екологічної освіти і виховання є проведення експериментально-дослідницької роботи в куточку живої природи. Ця форма роботи має на меті більш досконало поширювати екологічні знання, залучати більшу кількість дітей до природоохоронної справи, а головне – допомагає дітям знаходити світ захоплень.

У попередніх новинах, ми розповідали про вихованку Будинку дитячої та юнацької творчості Верешко Анну, яка брала участь у міському етапі експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник» у номінації «Тваринний світ» та здобула І місце.

18 березня 2015 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» юна дослідниця Верешко Анна мала змогу представити свої напрацювання на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник». За допомогою мультимедійної презентації, використовуючи фото та відеоматеріали Анна продемонструвала свої теоретичні та практичні знання, які здобула при проведенні дослідження на тему: «Збільшення терміну життя шиншил у домашніх умовах».

Представлені роботи оцінювало компетентне журі, яке складалось із педагогів – професіоналів Обласної станції юних натуралістів. За підсумками проведення даного Конкурсу Верешко Анна у номінації «Тваринний світ» отримала ІІІ місце.

Ми запитали учасницю Конкурсу про виховне значення її дослідження:

– «Я дуже люблю спостерігати за змінами у природі: повітрям, ґрунтами, водними ресурсами, рослинним та тваринним світом. Відвідую місцеву кінно-спортивну школу. Є членом екологічної агітбригади «Шанс Будинку дитячої та юнацької творчості. На початковому етапі нашого дослідження мені зразу ж сподобалось слідкувати за цими прекрасними тваринками. Вони дуже кумедні та дуже полюбляють чистоту у своїй оселі. І ще, таку тему я обрала тому, що люди мало знають про цих тваринок, беручи їх додому. Я дуже задоволена своїм успіхом. Мої дослідження продовжуються. Надіюсь, що і в наступному навчальному році я спробую взяти участь у обласному конкурсі експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник».

Вітаємо Верешко Анну та керівника гуртка Столярук Тетяну Олександрівну із перемогою. Бажаємо і надалі продовжувати працювати у екологічному напрямку роботи та поширювати свої знання серед дітей та учнівської молоді.

МІСЬКИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ „МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я ”

23 березня 2015

18 березня 2015 року проведений міський етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я ”.

Завданням фестивалю є активізація дитячого руху за здоровий спосіб життя, виявлення, обмін і розповсюдження кращого досвіду з профілактики запобігання негативних проявів серед дітей засобами мистецтва, використовуючи їх вокальні, хореографічні, художньо-спортивні здібності та впровадження нових форм „здорового дозвілля ”.

Фестиваль був проведений на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, де були створені належні умови для проведення заходу.

Програмою передбачалось проведення конкурсу літературно-музично-спортивних міні – композицій.

В огляді взяли участь команди: „Імпульс” – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, „ЗНО” – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, „Пульс” – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, „Євроньюс” – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, „Без ГМО” – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, „Рандеву” – Кузнецовської гімназії, „7-1-1” – Будинку дитячої та юнацької творчості.

Всі виступи дітей були оригінальними, позитивно зорієнтованими, рівними.

Яскраво виступали команди „Імпульс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, „Євроньюс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, „Без ГМО” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, які демонстрували хороші вокальні, хореографічні здібності, цікаві спортивні номери, вирізнялись чіткістю виступу, оригінальністю девізу.

Команди „ЗНО” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, „Пульс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 виділялися переконливими аргументами щодо шкідливості вживання алкоголю, тютюну, наркотиків; повчальними композиціями щодо важливості життєвих цінностей; образно закликали до здорового харчування, загартування організму.

Оригінальністю авторського сценарію виділялась команда „7-1-1” Будинку дитячої і юнацької творчості, діти демонстрували спортивні, хореографічні здібності, переконували у важливості співпраці з дитячими громадськими організаціями міста.

Високий рівень виконавської майстерності, злагодженість дій та позитив всіх учасників, переконливі аргументи важливості здорового харчування, заняття спортом та активного способу життя на противагу шкідливим звичкам демонструвала команда „Рандеву” Кузнецовської гімназії.

Однак, команди загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №3, №5 не дотримались визначеного часу.

Згідно з рішенням журі стали переможцями та нагороджені грамотами управління освіти :

– команда „Рандеву” Кузнецовської гімназії – І місце;

– команди „Живчик” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, команду „Пульс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, команду „7.1.1” Будинку дитячої та юнацької творчості – ІІ місце;

– команди „Імпульс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, команду „Євроньюс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, команду „Без ГМО” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 – ІІІ місце.

Головний спеціаліст управління освіти Л.Мельник

http://kuznosvita.ho.ua

Будинок дитячої та юнацької творчості представляла команда «7-1-1», керівники Наталія Феодосіївна Лопуга та Тетяна Олександрівна Столярук.

Виступ пройшов під гаслом «Молодь здорова… не агітація. Головне для країни здорова нація.»

Учасники команди: Вайсер Філадельфія, Рябчина Павло, Конюк Аліна, Стріла Тетяна, Пух Анастасія, Махоріна Маргарита, Юсин Руслан.

ВЧИЛИСЯ БУТИ ЕКСКУРСОВОДАМИ

23 березня 2015

Дивна річ – пам’ять народу. Ще дивніше вона поводить себе, коли стосується держави. Ми, українці, нарешті по-справжньому усвідомили ціну свободи. Ми з вірою крокуємо шляхом істини. А починаємо, звісно, зі свого рідного міста.

У Кузнецовську люди почали доводити самим собі. Що справжній патріот любить Батьківщину, не відвертаючись від неї через те, що їй нічим заплатити йому за це і що її народ не досяг рівня культури, характерної для Європи. А головне – у нас не обмежуютьс пасивною любов’ю до рідного краю. Ми активно працюємо для своєї громади, захищаємо честь держави, примножуємо її багатства.

Минулого тижня на базі ЗНЗ № 5 відбувся мський конкурс юних екскурсоводів-краєзнавців «Збережемо пам’ять про подвиг». Будинок дитячої та юнацької творчості представляла Ілона Хондока, вихованка гуртка «Основи журналістики» з роботою на тему: «Кузнецовськ: пробудження національної самосвідомості».

Робота покликана досягти наступні завдання:

– сформувати цілісну систему знань про сучасні історичні процеси, явища і факти, що мали й мають місце в Кузнецовську;

– домогтися глибокого усвідомлення того, що формування високих загальнолюдських якостей можливе лише на основі національних цінностей, індивідуальних прикладів, родинно-побутових традицій;

– розкрити внутрішні закономірності й специфічні ознаки, притаманні вихованню особистості на місцевому рівні.

Під час виступу І.Хондока запропонувала переглянути тематичну збірку патріотичних творів вихованців гуртка «Основи журналістики» на тему: «Мені болить біль України»; презентацію прикладів національного-патріотичного виховання дітей та молоді у позашкільному закладі на тему: «Тримаємо руку на пульсі подій»; фотопрезентацію на тему: «Життя як воно є».

За рішенням журі робота «Кузнецовськ: пробудження національної самосвідомості» здобула ІІ місце.

Конкурси на кшталт конкурсу юних екскурсоводів-краєзнавців зайвий раз доводять, що кожен свідомий громадянин незалежної України мусить знати, хто він за походженням, де його пракорені, і яке його місце у розбудові державності, відновленні національної культури народу.

Вихованці гуртка «Основи журналістики» БДЮТ

СТОРІНКАМИ КОБЗАРЯ»

24 березня 2015

Життя – як сторінки, що ведуть у майбутнє. Кожна сторінка – наші бажання і мрії. Як побудувати свої сторінки життя, щоб почувати себе щасливим? Сьогодні дуже багато людей, читаючи Шевченка, замислюються над своїм майбутнім. Тому що у кожному рядочку його поезії ми бачимо себе, свою Україну, яка має нарешті почути слово Кобзаря, стати на свої сторінки життя та забезпечити всім щасливе майбутнє.

У 2015 році ми відзначаємо 201-річницю з Дня народження великого українського генія Тараса Шевченка, який все своє життя виборював права людей, відстоював інтереси бідних людей. Майже у кожній сім’ї є «Кобзар» Тараса Шевченка. З великою повагою ставляться до його творчості як дорослі так і діти.

З 10 по 20 березня 2015 року з метою виховання в дітей та учнівської молоді ціннісного ставлення до мистецтва, формування високого рівня національної самосвідомості, почуття патріотизму, активізації національно-патріотичної роботи серед дітей та учнівської молоді в закладі були проведені заходи присвячені Шевченківським дням. Були задіяні як вихованці, так і керівники гуртків та студій за напрямками роботи.

В рамках національного марафону «Шевченко мобілізує» 11-12 березня 2015 року вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» Артем Кравець, керівник Тетяна Мельник були залучені до виступів на радіо – FM, який читав твір Тараса Шевченка «Іван Підкова»; Анна Верешко, Вікторія Різанович, Вероніка Міжкевич, Аліна Ярошик на місцевому радіовіснику представили літературну композицію «Поетичний вінок Кобзареві».

В рамках проведення методичного тижня еколого-природничого та туристсько-краєзнавчого напрямку передувало ряд заходів, що входили до плану проведення Шевченківських днів «Сторінками Кобзаря» згідно плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості. Найактивнішими учасниками були вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Тетяна Олександрівна Мельник:

– відкрите заняття «Шевченко – геніальний син українського народу», літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край»;

– літературна година «Сторінками Кобзаря»;

– усний журнал – «Гілки Шевченкового роду»;

– літературна композиція «Поетичний вінок Кобзареві»;

З 10 по 13 березня 2015 року вихованцями гуртків декоративного розпису «Джерело» , керівник Надія Вікторівна Коваленас, образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Богдан Сергійович Павлусь, студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Аркадій Миколайович Мельник проведена виставка дитячих робіт художньої творчості «З вірою в майбутнє».

З 16 по 20 березня 2015 року презентували свої творчі роботи під гаслом «Шевченко в моєму серці» вихованці гуртків «Історичне краєзнавство», керівник Ольга Олегівна Марковець, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Катерина Василівна Волчаниця.

З 10 по 16 березня 2015 року вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Лариса Анатоліївна Ярошик працювали над створенням колективного творчого проекту «Про що говорить нам Кобзар».

В нинішній час поезія Шевченка зазвучала по-новому, надавши можливість кожному зрозуміти та оцінити велич його слова. У цьому на власному досвіді переконались педагоги та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості.

ЮНІ УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ «МЕЛОДІЯ ВЕСНИ»

24 березня 2015

З особливим нетерпінням завжди чекають люди приходу весни, теплих сонячних променів, гарного настрою, веселих пісень.

У перші весняні дні в столиці України, в м. Київі, пройшов Міжнародний фестиваль-конкурс «Мелодія весни».

Вихованці студії вокального співу «Гармонія», Будинку дитячої та юнацької творчості, разом з керівником гуртка Алексєєнко Оксаною Володимирівною та батьками, 21-22 березня відправились до міста Києва, щоб взяти участь у фестивалі-конкурсі.

Це перше серйозне випробування для наших маленьких співаків, які змагалися в номінації «Вокал» з набагато старшими та більш досвідченішими конкурентами фестивалю. Килюшик Валерія та Козакевич Олександр, незважаючи на свій юний вік та на сильну і велику конкуренцію, своїми веселими, добрими піснями та артистичним виступом покорили серця не лише членів журі та глядачів, а й інших учасників Міжнародного фестивалю-конкурсу «Мелодія весни”, зайняли почесне ІІІ місце, та були нагороджені дипломами фестивалю.

Бажаємо подальших творчих успіхів та досягнень!

РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА З УЧАСНИКАМИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

24 березня 2015

На виконання протокольних доручень наради працівників управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, керівників ЗНЗ, ДНЗ, ПНЗ та голів батьківського комітету та у звязку з подіями, що відбуваються в Україні, адміністрацією БДЮТ була проведена роз’яснювальна робота серед учасників навчально-виховного процессу.

Метою проведення інструктивно-методичних нарад було донесення інформації про першочергові дії у випадку військової агресії, виявлення ознак вибухового пристрою, анонімного дзвінка, при загрозі терористичного акту, надання першої долікарської допомоги постраждалим. Дано рекомендації, щодо дій за сигналами оповіщення «Увага всім!», «Повітряна тривога», загальні поняття про захисні споруди, засоби індивідуального захисту, евакуація та проведено роботу з батьками, щодо поводження в надзвичайних ситуаціях.

Одним із етапів проведенної роботи була зустріч з представниками навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області та курсів ЦО м. Кузнецовська, які крім додаткових рекомендацій продемонстрували відеоматеріали, щодо порядку дій у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів, порядку укриття в захисних спорудах цивільного захисту та виникнення будь-яких інших надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

Наступним етапом інструктивно-методичних нарад буде проведення заняття за участю представників «Червоного Хреста».

Миру вам, люди!

ЕРГОВА ПЕРЕМОГА АНАСТАСІЇ ТИМЕЦЬ

24 березня 2015

20-22 березня 2015 року в одному з найпрекрасніших міст Європи – в місті Львові, з істинно Європейським шармом і дивно тонким розумінням краси відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Golden Lion».

Для участі у конкурсі була запрошена Тимець Анастасія, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості з батьками.

Організаторами конкурсу були МГО «Європейська молодіжна ліга», Продюсерський центр Ігора Нетлюха «Dj Sound», Львівський міський палац культури імені Гната Хоткевича.

Відповідно рішенню міжнародного журі, Тимець Анастасія, у номінації «Вокальне мистецтво» зайняла ІІІ місце та була нагороджена Дипломом міжнародного зразка.

Вітаємо Анастасію Тимець з черговою перемогою!

НАВЧАННЯ НАВИЧКАМ ДОЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ

25 березня 2015

На виконання протокольних доручень наради працівників управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, керівників ЗНЗ, ДНЗ, ПНЗ та голів батьківського комітету та у зв’язку з подіями, що відбуваються в Україні, адміністрацією БДЮТ організована зустріч представників Червоного Хреста з учасниками навчально-виховного процесу.

У позашкільному закладі працюють з дітьми різного віку. Тому безпека і здоров’я дитини – одна з першооснов діяльності педагога-позашкільника. Що робити, якщо комусь з дітей стало зле? Дитина вдарилася чи не може вдихнути, отримала перелом? Як правильно надати долякарську допомогу при надзвичайних ситуаціях, особливо в нинішніх умовах?

Про те як не розгубитися, не впасти в паніку і не упустити дорогоцінні хвилини, які, можливо, можуть коштувати життя або здоров’я педагогам БДЮТ розповіли представники Кузнецовської міської організації Товариство Червоного Хреста Чміль Катерина Василівна та Хміль Марія Остапівна.

І хоча поширення знань про першу допомогу є одним з основних напрямків роботи Товариства Червоного Хреста, зустріч пройшла у дружній і невимушеній атмосфері. Педагоги цікавилися комплексом медичних заходів, спрямованих на надання медичної допомоги при невідкладних станах, які відмічають на виробництві, у побуті, під час дорожньо-транспортних пригод, катастроф, техногенних аварій та при гострих неврологічних та термінальних станах. Присутніх детально ознайомили з вказівками як щодо надання першої допомогу до прибуття бригади швидкої медичної допомоги, так і щодо дій випадках, коли неможливо надати першу медичну допомогу.

За результатами зустрічі хочеться підсумувати, що навички надання долікарської допомоги можуть стати в нагоді кожному у багатьох життєвих ситуаціях.

ЧИСТО НЕ ТАМ, ДЕ ПРИБИРАЮТЬ, А ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ

26 березня 2015

Все починалося з малого, йшло вперед крок за кроком, зводилось цеглина за цеглиною. І ось ми маємо чудове місто, яке з омріяної казки стало реальністю. Унікальне, своєрідне та невеличке містечко Кузнецовськ, яке розташувалося над Стиром, де колись було село Вараш. І здавалося б, чого ж і ще не вистачає сучасному європейському місту з усіма зручностями для життя?

Найперше, що спадає на думку, не вистачає доброго та сердечного ставлення до міста з боку людей. Саме байдужість та бездушність, яку вони несуть у своїх вчинках, знищує місто! А от щире бажання допомогти, прикрасити, прибрати чи впорядкувати, не очікуючи натомість нічого, – ось характерні риси свідомого громадянина.

26 березня колектив Будинку дитячої та юнацької творчості дружньою когортою вийшли на вулицю та взялися за прибирання й упорядкування території довкола позашкільного закладу. У жартах і праці пройшов час. А прилегла до закладу територія засяяла чистотою й охайністю, ніби сповіщаючи перехожих, що весна перемогла. Готуємося до Великодня.

Кузнецовськ входить у п’ятірку найкращих міст для життя серед населених пунктів з 50-ти тисячним населенням. Але, погодьтеся, з поламаними дитячими майданчиками, купами сміття і недопалків, якими буквально всіяна територія під будинками, і припаркованими на газонах автомобілями, власникам яких важко пройти на кілька метрів далі, щоб поставити машину на автостоянку ця заслуга була б недоречною.

Тож цінуймо зручності сучасного містечка. І пам’ятаймо: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять».

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ЕКОЛОГІЧНИХ АГІТБРИГАД «ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ»

27 березня 2015

Формування екологічної свідомості дітей та учнівської молоді є одним із першочергових завдань сучасного позашкільного закладу.

Екологічна агітбригада – не єдина форма екологічного виховання, але найцікавіша. В ній об’єднуються діти віком від 10 до 17 років, які протягом навчального року працюють над екологічними завданнями своєї місцевості, зустрічаються постійно з людьми, які зацікавлено вислуховують, дають слушні поради і щиро радіють успіхам дітей. І це всі проходить за допомогою і підтримці культорганізатора закладу Романчук Світлани Володимирівни.

Робота над сценарієм – колективна творча справа, співпраця учасників команди з керівником команди. Результати дослідження та цікаві знахідки лягають у основу сценарію виступу. А вже потім всі разом ці матеріали, перетворюємо у образи.

Екологічна агітбригада «Шанс» у складі Березинської Аліни, Будник Яни, Макаренко Катерини, Мурсалієвої Ельміри, Скрипчак Дарини та Чайковської Анастасії під керівництвом керівника команди Романчук Світлани Володимирівни представляла наше місто Кузнецовськ 26 березня 2015 року у ІІ обласному конкурсі агітбригад «Земля – наш спільний дім», який проходив на базі комунального закладу «Рівненська станція юних натуралістів». Темою виступів агітбригад було висвітлення проблем збереження водних ресурсів нашого краю. Учасники презентували еколого-просвітницьку та природоохоронну діяльність за допомогою фотозвіту, відеосюжетів у довільній формі; конкурсний виступ колективу, у якому поєднувались різні жанри, стилі і напрями мистецтва, демонстрували власні досягнення в просвітницькій та природоохоронній роботі.

Основна увага зверталась у виступі екологічної агітбригади «Шанс» на проблеми Білого Озера, Володимирецького району, Рівненської області.

– «.. працюючи над сценарієм, було прагнули довести до відома дітей актуальність та висвітлення проблемного питання «Забруднення води – найгостріша проблема сьогодення», …. ми справились із поставленим завданням, реалізуючи це у своєму виступі», – розповіла керівник команди Романчук Світлана Володимирівна.

Зі слів капітана команди Макаренко Катерини:

– «Дуже важливо побачити виступити своїх суперників, як вони працювали над темою виступу, відчути атмосферу творчості і боротьби. У своєму виступі ми відійшли від традиційної форми агітбригади. Театралізація, яскраві образи, сучасна музика і хореографія – ось що потрібно для того, щоб екологічні проблеми торкнулись юної душі».

За підсумками роботи членів журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» учасники екологічної агітбригади «Шанс» Березинська Аліна, Будник Яна, Макаренко Катерина, Мурсалієва Ельміра, Скрипчак Дарина та Чайковська Анастасія, керівник Романчук Світлана Володимирівна здобули ІІ місце та нагороджені грамотою управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.

Вітаємо членів екологічної агітбригади «Шанс» та керівника команди Романчук Світлану Володимирівну із ІІ місцем у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім».

БДЮТ ЗУСТРІЧАВ СВОГО ЗАХИСНИКА

31 березня 2015

Нинішня ситуація на сході України так чи інакше зачепила кожку патріотично налаштовану українську родину. Не оминула вона і міста Кузнецовськ. Серед мобілізованих мешканців нашого міста – Задорожний Юрій Іванович, керівник гуртка «Юні акваріумісти» Будинку дитячої та юнацької творчості.

На вихідні захисника відпустили на короткий відпочинок додому. Він з радістю завітав і у позашкільний заклад, щоб провідати своїх колег, зібрати для зустрічі вихованців, за якими теж неабияк сумує та згадати життя без військових полігонів і навчань.

Проводжаючи товариша після не тривалої, на жаль, зустрічі, колектив БДЮТ не залишив його без гостинців, яких завжди так бракує людини за межами рідної домівки.

Побажаємо Юрію Івановичу та усім захисникам України в його обличчі міцного здоров’я, Божого благословення у всіх починаннях, спокійних днів і ночей та швидшого повернення.

1 КВІТНЯ – ДЕНЬ СМІХУ

1 квітня 2015

Усе – таки добре, що раз на рік є день, у який можна безбоязно пожартувати будь-де і над будь-ким. У цей день, якщо з вами пожартували не потрібно ображатись ні в якому разі.

Про те, що 1 квітня – особлива дата, знають майже всі, а хто забув про День Сміху, тому швидко нагадують різними розіграшами та жартами.

Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна відсвяткували День Сміху провівши літературну годину «Про гумор: всерйоз і жартома, адже в цей день

Потрібно жартувати,

І всіх людей вітати

Адже сенс у цьому є,

Хто жартує – той живе!

Вихованці взяли участь у конкурсі гумору «Хочеш жити на втіху, частіше помирай від сміху».

Діти читали гуморески, розповідали усмішки, веселі історії, жарти, анекдоти. Пролунали як гумористичні твори класиків гумору, так і твори місцевих гумористів.

Веселі шаржі та карикатури малювали: Вікторія Різанович, Аліна Ярошик, Кісільова Софія, Наталія Талах, Сергій Масюк, Олег Путятін, Вероніка Міткевич, Антон Меліщук, Вікторія Бовш, Артем Кравець, Аня Сидорова.

У цей день на всіх заходах до Дня Сміху побувала заступник директора з навчально-виховної роботи Стадник Олена Миколаївна, яка в підсумковому завершенні донесла до вихованців таку фразу: «Смійтесь на здоров’я – сміх продовжує життя. Будьте щасливі і веселі».

Керівник гуртка-методист Мельник Тетяна Михайлівна

ТАЛАНТИ – ЗА МАЙБУТНЄ

1 квітня 2015

Теплими яскравими обіймами весняного сонечка 25-27 березня зустрів Київ маленьких вокалістів студії вокального співу «Гармонії», які взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Феєрія зірок», що проходив під гаслом: «Таланти – за майбутнє: без війни і за здоровий спосіб життя».

Керівник студії Алексєєнко Оксана Володимирівна, поділившись враженнями від фестивалю та участі своїх вихованців у конкурсі зауважує, що вокальні змагання такого рівня сприяють багатогранному розкриттю творчих талантів і вокальних здібностей учасників.

Килюшик Валерія, Козакевич Олександр, Кушнірук Катерина, Романова Юлія, Юдко Дарина, Ясюк Оксана – вихованці студії «Гармонія, зуміли торкнути струни сердець членів журі і глядачів, зірвали зал оплесками та отримали найвищі нагороди Фестивалю.

І місце – Лауреат першого ступеня – Ясюк Оксана;

ІІ місце – Лауреат другого ступеня – Килюшик Валерія;

ІІІ місце –Лауреат третього ступеня – розділили Козакевич Олександр, Кушнірук Катерина, Романова Юлія, Юдко Дарина.

Керівнику вокальної студії вокального співу «Гармонія» Алексєєнко Оксані Володимирівні члени журі і організатори висловили вдячність, а переможців нагородили медалями, грамотами та сертифікатами.

По завершенні конкурсної програми на наших зірочок чекав сюрприз – прогулянка Київським зоопарком. Діти відкрили для себе багато нового і цікавого, отримали море позитивних вражень.

Про учасників фестивалю-конкурсу, вихованців студії вокального співу «Гармонія» хочеться зазначити, що не зважаючи на свій юний вік, у кожного з них вже є власний репертуар і творче обличчя. Вони майстерно поєднують спів зі сценічним рухом, що, в свою чергу, допомагає дітям розвиватися, втілювати свої прагнення до творчого вдосконалення особистості.

Вітаємо юних вокалістів та побажаємо натхненно працювати та продовжувати підкорювати вокальні вершини різних конкурсів, фестивалів, заходів, свят.

ЗООЛОГІЧНА ГАЛЕРЕЯ

6 квітня 2015

Чи можемо ми уявити нашу Землю без тварин, лісу, природи, що нас оточують?

Коли мова заходить про тварин, кожен вважає, що знає про них багато. Але тваринний світ вражає своїм багатством і різноманіттям. Називається він одним словом – фауна. У науці під поняттям «фауна» розуміють сукупність всіх видів тварин, що є на певній території.

Всі діти та дорослі люблять тваринок. З дитячого віку діти стараються зобразити на папері улюблену тваринку, яка їм найбільш подобається. Керівники гуртків образотворчого мистецтва Мельник Аркадій Миколайович та Павлусь Богдан Сергійович знайомлять своїх наймолодших вихованців з основними представниками тваринного світу, дають поняття про особливості тваринного світу через проведення практичних занять по малюванню тваринок за власним задумом.

26 – 27 березня 2015 року Художньою радою закладу був проведений внутрішній конкурс серед вихованців гуртків та творчих об’єднань образотворчого мистецтва «Зоологічна галерея». Було подано до 30 творчих робіт вихованців.

Найкращими стали роботи вихованців:

– «Равлик» – Олексин Дарина, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.

– «Нічні пригоди» – Олексин Дарина, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.

– «Єнот – полоскун» – Якимюк Катерина, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

– «Дикий кабан» – Якимюк Катерина, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

01 квітня 2015 року вихованці гуртків та творчих об’єднань образотворчого мистецтва Олексин Дарина та Якимюк Катерина взяли участь у обласному етапі щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея», який відбувся на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів».

Бажаємо учасникам обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея» Олексиній Дарині, Якимюк Катерині успіхів та творчщсті.

«ЗНАЙ, ЛЮБИ СВІЙ КРАЙ»

8 квітня 2015

Ми народились та живемо в Україні. Це наша Земля, наші традиції та звичаї. З повагою ставимося до всього, що нас оточує. А особливо звертаємо велику увагу на декоративно-ужиткове мистецтво, яке дуже поширене серед народних умільців, любителів мистецтва та, звичайно, молодого покоління. І тут найважливіша роль належить не тільки школі, а позашкільним установам, які мають прищепити дітям почуття любові до всього прекрасного, бережливого ставлення до нього в процесі майбутньої трудової діяльності, в повсякденному житті.

На заняттях керівники гуртків художньо-естетичного напрямку вчать дітей малювати за допомогою різноманітних технік виконання, виготовляти різні вироби за допомогою бісеру, паперу, ниток, тканини… Проводяться колективні та персональні виставки вихованців, внутрішні конкурси-виставки, де діти мають змогу показати свої здібності та напрацювання в гуртку.

Щороку в квітні на базі Рівненського обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів профтехосвіти проходить традиційний обласний конкурс – виставка «Знай, люби свій край». Метою даного Конкурсу є популяризація досягнень учнівської молоді в сфері декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, підтримки та розвитку декоративно-ужиткового мистецтва. Наші педагоги та вихованці також беруть активну участь у даному Конкурсі. Було подано до 50 творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань. Членами Художньої ради відібрано згідно вимог Положення 26 робіт вихованців, які будуть представляти наше місто за номінаціями:

Декоративно-ужиткове мистецтво

Вироби з тканини:

«Весняний танок» – Матерян Анна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Адамович Олена Володимирівна.

«Пробудження весни» – Хомич Тетяна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Адамович Олена Володимирівна.

«Чарівні півонії» – Федчук Людмила, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Адамович Олена Володимирівна.

«Подих літа» -Шемедюк Ольга, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство»,керівник Марковець Ольга Олегівна.

Петриківський розпис:

«Краса квітки» – Булан Софія, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

«Різнобарвні писанки» – Мізга Мілана, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

«Весняний настрій» – Степчук Наталія, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

Паперопластика:

«Квітуча весна» – Федіна Ірина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

Народна лялька:

«Українська годувальниця» – Гутник Катерина, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

«Лялька – мотанка» – Градюк Анна, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

«Сучасна мотанка» – Завадська Марія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

«Намотаю собі долю…» – Гургурова Ніна, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

Художнє плетіння:

«Весняні первоцвіти» – Пилипчук Анастасія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

Вироби з природних матеріалів:

«Сонячні квіти» – Адамович Катерина, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

«Поліський цвіт» – Матвійчук Софія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

«Вічні квіти рідного краю» – Павлова Анастасія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

«Польові дари» – Шуфрич Валерія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

Вироби з тіста:

«Український млин» – Алієва Сабіна, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

«Веселий млин» – Невидюк Дарина, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

«Батьківська хата» – Гладищук Еліна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання, керівник Вакуліч Віра Володимирівна.

Бісероплетіння:

«Український рушничок» – Бойко Ірина, вихованка гуртка «Бісероплетіння», керівник Бурмака Яна Віталіївна.

«Намисто квітів» – Дудій Софія, Бойко Ірина, вихованка гуртка «Бісероплетіння», керівник Бурмака Яна Віталіївна.

Писанкарство:

«Писанки» – Шершун Анастасія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.

Оригамі:

«Батьківщина понад усе» – Новак Валерія, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.

Образотворче мистецтво:

Живопис:

«Зачарована природа» – Мотько Владислав, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

«З природою» – Телешова Анастасія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

«Життя з природою» – Телешова Анастасія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

Конкурс – виставка буде проходити з 7 квітня по 16 квітня 2015 року на базі Рівненського обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів профтехосвіти.

ГОТУЄМОСЬ ДО ПАСХИ

10 квітня 2015

З весняним пробудженням природи вірячи всього світу святкують одне з найбільших християнських свят – Великдень. Символом Христового Воскресіння є Паска, крашанки, писанки.

Не забувають про народні традиції і на гуртку декоративного розпису «Джерело» під керівництвом Коваленас Надії Вікторівни. Тут завжди раді підтримувати та примножувати народні традиції, звичаї, обряди. Дуже часто свою діяльність вихованці гуртка та керівник приурочують народним святам та традиціям.

Так і на передодні Великодня Коваленас Н.В. влаштувала для вихованців гуртка та їх батьків виставку дитячих творчих робіт на Великодню тематику. Не дивно, що найулюбленішою темою дитячих малюнків стали саме писанки. Виконані в стилі з елементами петриківського розпису, тут використані як складні, так і простіші орнаментальні композиції. У них діти використовували переважно теплі тони, керуючись відчуттям кольору та композиційним баченням.

У процесі роботи діти закріпили свої знання про декоративний народний розпис. А керівник націлювала їх авторське уміння створювати візерунки з елементів петриківського розпису, закріплювати поняття про ритм, симетрію.

«ТВОРЧІСТЬ ПРОБУДЖУЄ ТАЛАНТ КОЖНОЇ ЛЮДИНИ»

16 квітня 2015

Кожна людина при народжені отримує від Бога в подарунок крила. У кожного вони різні. Але в театральному гуртку «Сюрприз» Будинку дитячої та юнацької творчості вихованці вчаться відшліфовувати власні крила через занурення в театральну майстерність дитячої мудрості та прагнення творити, бути собою.

З метою популяризації театрального мистецтва, виявлення талановитих, обдарованих дітей, кращих зразків самодіяльного драматичного мистецтва серед учнівської молоді міста 15 квітня 2015 року відповідно до плану роботи управління освіти, на базі Палацу культури імені Лесі Українки відбувся міський огляд-конкурс драматичних колективів «Талановита Україна». У огляді-конкурсі взяли участь учні загальноосвітніх шкіл та вихованці театрального гуртка «Сюрприз» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Вихованцям дуже подобається перевтілюватись в образи казкових та драматичних героїв.

Багато ідей було щодо репертуару: твори українських та світових драматургів, казкарів. Всі зупинили свою увагу на інсценізації «Табор іде в небо», тому що в задумі як керівника гуртка Романчук Світлани Володимирівни так і вихованців ця ідея виношувалась вже давно.

Під час підготовки, створення сценарію, репетицій для участі в огляді-конкурсі театрали передавали свої відчуття та почуття, думки, настрій виконуючи ролі гордих та гарячих героїв циганського життя.

Ролі інсценізації «Табор іде в небо» виконували:

Забар – Михайло Осійчук

Рада – Ельміра Мурсалієва

Чудра – Павло Рябчина

Сестра Забара – Чайковська Анастасія

Данило – Федорук Олексій

Циганки – Катерина Макаренко, Ельнара Мурсалієва, та вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Хондока Ілона, Водько Вероніка, Брой Юлія, Купріян Марія, Полюхович Ілона, Скиба Надія, керівник Махоріна Ольга Павлівна.

За рішенням журі юні актори театрального гуртка «Сюрприз» отримали ІІІ місце та нагороджені Грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Керівник театрального гуртка «Сюрприз» Романчук Світлана Володимирівна нагороджена подякою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

ВЕЛИКОДНІ ГОСТИНИ

17 квітня 2015

Традиційним стало для Кузнецовська відзначати Великдень міським святом народного мистецтва та дитячої творчості «Великодні гостини».

З метою підтримки та розвитку української національної культури, успадкування та популяризації свят та обрядів українського народу, писанкарства, створення належних умов для розвитку аматорства та активної участі в ньому дітей, молоді місто енергетиків гостинно зустрічає кращих представників виконавської майстерності серед дітей та учнівської молоді.

Цього дня дитячі художні колективи, аматорські гурти, умільці народної творчості презентували загалу свої творчі доробки, вироби, майстерність.

Вихованці та керівники Будинку дитячої та юнацької творчості взяли активну участь у міському святі народного мистецтва та дитячої творчості «Великодні гостини».

У виставці дитячих робіт декоративно-ужиткового мистецтва взяли участь:

– гурток народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна;

– гурток бісероплетіння «Фантазія», керівник Бурмака Яна Віталіївна;

– гурток декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна;

– гурток «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна;

– студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович;

– гурток «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.

Подарували глядачам у Великій залі Палацу культури ВП «Рівненська АЕС» хороший настрій і святкову атмосферу виступи дитячих і творчих колективів міста та гостей. У програмі концерту взяли участь вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлани Дмитрівни, студії вокального співу «Гармонія» Алексєєнко Оксани Володимирівни, гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» Медиченко Віри Юріївни.

Свято Великодня – радісне, і, як ніяке інше, жадане. Віриться, що зробить воно нас добрішими і привітнішими. Дасть змогу відпочити серцю і душі, дозволить озирнутися довкола і побачити, що світ прекрасний і сповнений добра. І юні вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості довели це своїми творчими роботами та виступами.

РЕЛІГІЙНИЙ ЖИВОПИС ВРАЗИВ СВОЄЮ КОЛОРИТНІСТЮ

20 квітня 2015

Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості відвідали виставку «Релігійний живопис ХVIII-XIX століття з колекції Волинського краєзнавчого музею». Виставка діє у мистецькій залі Центру дозвілля «Лісова пісня» відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради 16 – 30 квітня 2015 року.

На виставці представлені 19 творів різних за своєю сюжетною тематикою, складністю композицій, колоритом і майстерністю виконання.

– Характерним для них є монументальність і внутрішня сила образів в поєднанні з простотою і ліричністю, – зауважила під час проведення екскурсії Мельник Людмила Євгеніївна, спеціаліст управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Образи, представлені на виставці, створені у період, коли на Волині переважна більшість храмів були греко-католицькими і католицькими. Орієнтуючись на західноєвропейську манеру живопису, тогочасні маляри створювали великі олійні композиції на полотні, що наслідували настільні монументальні розписи.

З часу створення представлених на виставці картин пройшли століття. Але твори мистецтва залишаються для відвідувачів виставки втіленням жертовної любові, любові Божественної і людської. А сама виставка демонструє багатство сакрального мистецтва і сприяє глибокому пізнанню духовної культури.

ЗБЕРЕЖЕМО ТРАДИЦІЇ РІДНОГО КРАЮ

20 квітня 2015

Кожен регіон нашої держави має свої етнографічні особливості. Нам також є чим пишатися, адже наш край має свої традиції, звичаї, обряди – це все є складовою частинкою культури нас українців.

Популяризація, відродження, збереження та розвиток традицій, на думку керівника гуртка – методиста Мельник Тетяни Михайлівни, являється одним з головних та актуальних завдань сьогодення, яке потрібно вирішувати юним краєзнавцям. Тому, відповідно навчально-тематичного плану літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» під час святкування Великодніх свят вихованці на занятті 14 квітня 2015 року знайомились з народними традиціями рідного краю, а саме ділились своїми родинними традиціями та звичаями.

Побувала на занятті і заступник з навчально-виховної роботи Стадник Олена Миколаївна, яка розповіла, що вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» бережуть і шанують традиції та звичаї рідного краю, вчаться любити і шанувати те, що дійсно близьке і рідне серцю кожної людини – світле Воскресіння Христове, багатий поліський колорит. А ще, діти прийшли на заняття в українських сорочках, і так приємно було слухати, розуміти та вести діалог із справжніми патріотами нашої України

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ

23 квітня 2015

В квітні відзначає 20-річчя дитяча громадська організація «Ольбери».

Шановні ольбери!

Ваш внесок у пошукову та виховну роботу міста, області та держави – безцінний. Своєю діяльністю Ви сприяєте самовихованню та всебічному розвитку особистості, формуванню нею свого характеру та світогляду. Виховання дітей у традиціях любові до рідного краю, його природи, позитивного ставлення до духовних, культурних, інтелектуальних та соціальних якостей людини, повага до загальнолюдських цінностей і законів держави – першооснова патріотичного світосприйння, яке є прикладом шани національної культури і традицій.

Вітаємо ДГО «Ольбери» з ювілеєм. Зичимо її членам та керівникам міцного козацького здоров’я, бадьорості, щастя на щодень, успіхів у всіх починаннях і реалізації всього задуманого. Нехай тепло, що йде від Ваших вчинків повертається людською добротою і щастям.

Усіх земних благ Вам і творчих успіхів!

З повагою та найщирішими вітаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості

ДІЛИЛИСЯ ТАЛАНТАМИ ДІТИ З БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ

23 квітня 2015

Творчість притаманна абсолютно кожній дитині. Сама природа є творцем, який закладає перші зернята талантів й уподобань у маленькі дитячі серця. Проходить час, зернятка проростають і дають очікувані плоди. Життя людини, починаючи з юного віку, – це суцільний творчий процес, що підтримується не тільки близькими, але й керівниками та наставниками.

22 квітня у Рівному відбувся ХІІ Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини».

Будинок дитячої та юнацької творчості представляли:

Килюшик Валерія, вихованка студії вокального співу «Гармонія», керівник О.Алексєєнко,

Парейчук Іванна, вихованка гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», керівник В.Медиченко,

Єзгор Інна, дует Піктурна Тетяна та Піктурна Ірина, вихованки гуртка фольклорної пісні «Серпанок», керівник С.Тиндик.

Традиційно конкурс-фестиваль проводиться з метою відродження та популяризації цінностей багатодітної української родини, створення умов для всебічного розвитку дітей з багатодітних та малозабезпечених родин, збереження народних традицій та історичної спадщини, виховання у дітей творчого самовираження, виявлення яскравих індивідуальностей та обдарувань.

Юні таланти БДЮТ стали лауреатами конкурсу-фестивалю. Діти зуміли показати, що в їхніх сім’ях панує доброзичлива атмосфера, де цінують мистецтво та творчість, де краса займає високе місце у сімейному вихованні.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ХОРЕОГРАФІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «САМОЦВІТИ». САМОЦВІТИ НАШИХ ПІРУЕТІВЦІВ

29 квітня 2015

25-27 квітня у Львові проходив ІІ Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс «Самоцвіти». Мета фестивалю – популяризація традиційної культурної спадщини, зміцнення контактів і культурних зв’язків, обмін знаннями, культурними та народними традиціями, особливостями, досвідом, розширенням світогляду. Організатори фестивалю робили особливий акцент на молодь і на залучення юнаків та дівчат до співпраці зі всієї України, розуміючи, що саме в їхніх руках майбутнє держави.

Будинок дитячої та юнацької творчості й місто Кузнецовськ представляв на ньому зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни.

З метою виховання активної громадянської позиції учнівської молоді, виявлення та підтримки художньо-обдарованих дітей, удосконалення рівня естетичного виховання дітей та молоді, популяризації дитячої творчості, виявлення яскравих індивідуальностей, обдарувань та організації змістовного дозвілля 37 вихованців ансамблю боролися за визнання журі фестивалю-конкурсу:

Скиба Надія

Казмірчук Катерина

Буратевич Катерина

Лук’яневич Надія

Волчаніца Аліна

Бондарук Дарина

Полюхович Ілона

Махоріна Маргарита

Кушнірук Валерія

Коляда Богданна

Салівон Софія

Килюшик Дарина

Мушик Дарина

Данилюк Анастасія

Отрода Тетяна

Басюк Маргарита

Демчук Тетяна

Шишко Ілона

Купріян Марія

Брой Юлія

Добровольська Ольга

Мирончук Ірина

Левчук Софія

Хмель Інна

Хондока Ілонна

Шевчик Михайло

Романчук Дмитро

Романчук Андрій

Чуль Юрій

Федінчик Дмитро

Степчук Данило

Назарова Анастасія

Антонюк Діана

Рожко Ірина

Конюк Аліна

Стріла Тетяна

Водько Вероніка

Зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует» став дипломантом ІІ Всеукраїнського хореографічного фестивалю-конкурсу «Самоцвіти» у номінації «Сучасний танець».

Критеріями оцінювання для журі були технічний рівень виконання, композиція танцю, акторська майстерність, оригінальність виконання, костюми, робота педагога-хореографа, підбір музичного матеріалу.

Журі ІІ Всеукраїнського хореографічного фестивалю-конкурсу «Самоцвіти»:

Магдич Тарас, голова журі, Член Національної спілки хореографів України, провідний методист з хореографічного жанру навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття;

Сабодаш Вадим, Лауреат міжнародних конкурсів, балетмейстер-постановник Київської муніципальної української академії танцю ім. Сержа Лифаря, викладач вищої категорії;

Клявін Дмитро, Заслужений артист України, викладач, балетмейстер-постановник Київської муніципальної української академії танцю ім. Сержа Лифаря;

Шіт Тарас, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, доцент кафедри акторської майстерності та хореографії Львівського національного університету ім. Івана Франка;

Плахотнюк Олександр, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, доцент кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету ім. Івана Франка, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів сучасного хореографічного мистецтва.

Самі ж учасники конкурсу, ділячись враженнями від поїздки, зауважують, що такі заходи – безцінний багаж цікавого досвіду, нових знайомств і пізнавальної хореографічної різножанровості.

ВШАНУВАЛИ ВОЇНІВ-ЗЕМЛЯКІВ, ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

6 травня 2015

«Війна» – це слово, яке не хотіли б знати навіть дорослі. Проте сьогоденні реалії України як ніколи вимагають ознайомити з ним дітей, виявити та проаналізувати їх думки щодо подій на території України в період 1939–1945 років.

З метою вшанування воїнів-земляків, усвідомлення їхнього внеску у здобуття перемоги у Великій Вітчизняній війні на літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», під керівництвом Мельник Тетяни Михайлівни, відбулася виховна година на тему: «Доля солдата».

Вихованці гуртка «Рідний край» з нагоди відзначення 70-ї річниці Перемоги у Другій світовій війни звернулися до документальних спогадів доньки фронтовика-мінометника Федора Пікуся (1920 р.н.) Ніни Пікусь. Діти дізналися багато цікавого і пізнавального про уродженця села Чудля, Володимирецького району, Рівненської області.

Такий захід покликаний підтримати прагнення людей до миру, сформувати у дітей відчуття гордості за свою країну, свій народ, виховувати патріотичні почуття.

Людство постійно говорить, звертаючись до людей планети: «Ні – війні!». Так хочеться, щоб у сучасному світі цей заклик почули всі. Щоб голуб миру полинув над Землею, сповіщаючи, що темні часи пройдуть, що на теренах милої серцю планеті і землі колоситиметься хліб, сміятимуться діти, житимуть у мирі люди.

ПОДАРУВАЛИ ОДИНОКИМ ВЕТЕРАНАМ СВЯТО

7 травня 2015

Війна – надзвичайно жорстока подія в історії людства. Вона забирає молодість, здоров’я, життя. Учорашні хлопчаки стають дорослими мужніми чоловіками, здатними на подвиг в ім’я Батьківщини, родини. Нині, в рік 70-річчя Перемоги над фашизмом у Другій Світовій війні, як ніколи хочеться низько вклонитися ветеранам тих страшних подій, віддати їм належну шану, приділити трішки більше, ніж зазвичай, уваги.

7 травня у приміщенні Центру дозвілля «Лісова пісня» відбувся міський захід, присвячений 70-річчю Перемоги для одиноких ветеранів міста Територіального центру соціального обслуговування міста Кузнецовськ. До святкового концерту долучилися і вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни:

Скиба Надія

Казмірчук Катерина

Буратевич Катерина

Махоріна Маргарита

Брой Юлія

Хондока Ілонна

Романчук Дмитро

Романчук Андрій

Назарова Анастасія

Антонюк Діана

Рожко Ірина

Конюк Аліна

Стріла Тетяна

Водько Вероніка

Купріян Марія

Килюшик Дарина.

Ветерани тепло зустріли юне покоління кузнецовчан, які своїми хореографічними композиціями подарували одиноким людям хвилини відкритості й ніжності, вдячності за подвиг в ім’я миру.

Після виступу для вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Піреут» провели екскурсію картинною галереєю, де презентували одні з найкращих зразків волинського іконного живопису.

Беручи участь у концертній святковій програмі для одиноких ветеранів міста, юні танцюристи зосередилися ще й на патріотичних цінностях любові до рідної землі, держави, родини, народу. Дивлячись в очі ветеранам як ніколи розумієш ціну Перемоги, почуття духовної єдності народу, спільності його культурної спадщини та майбутнього.

ВІДЛУННЯ ФРОНТОВИХ ПІСЕНЬ

8 травня 2015

Щороку в травні відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною поплатився український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Не щезне з людської пам’яті людської, не відійде у забуття великий подвиг і страшна трагедія нашого народу. Минуло 70 років як з нашої землі ненависна війна втекла. Проте на сучасне покоління знову дихають жахом бої, гуркіт гармат, стогін поранених і плач тих, хто втратив близьких у воєнних діях на України.

7 травня у Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов музичний захід «Відлуння фронтових пісень». У ньому взяли участь вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, та студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна. Зорганізували та провели захід вихованців театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна.

Для вихованців, керівників та батьків позашкільного закладу ще зовсім юні вокалісти та учнівська молодь виконували музичні композиції, які нагадували як про розпач жахливої війни, так і про щасливі миті надії і радості перемоги.

У складні для країни дні, коли панує криза й біль від втрат, не вщухає війна, так хочеться просто почути слова підтримки і розуміння людей, відчути впевненість у завтрашньому дні. Таку частинку впевненості у мирному завтра подарував у цей день присутнім гість заходу – керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Юрій Задорожний, який зараз знаходиться на навчальних зборах, готуючись захищати Вітчизну. Для нього звучали музичні композиції, линули слова вдячності за активну життєву позицію, готовність захищати цінності та ідеали свого народу.

Атмосфера затишку, вдячності і підтримки панувала довкола. Кожен з присутніх розумів величину жертви минулих поколінь та значимість єднання нинішніх задля щасливого мирного майбутнього незалежної України.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ: МИРУ – БУТИ!

8 травня 2015

Під таким гаслом вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна, провели виховний захід, приурочений 70-річчю перемоги над фашизмом. Юні журналісти переконані, що виховувати мужність, почуття патріотизму, любові до Батьківщини, до історії свого народу, пошану до ветеранів Другої Світової війни треба ще змалку.

Якою дорогою ціною далася ця перемога. Нема жодної сім’ї в Україні, якої не торкалась війна своїм чорним крилом, коли далекого вересня 1939 року сталінська Червона армія за таємною згодою з гітлерівською Німеччиною захопила землі Західної України та принесла на своїх кривавих багнетах ті нелюдські страждання, які вповні встиг відчути народ Наддніпрянської України. Учасники виховного заходу підняли й питання про перебіг воєнних дій та участь України у Другій світовій. Адже тисячі українців вступали до УПА, щоб воювати за цілковите звільнення України від комуністичного та фашистського агресорів. Мільйони наших земляків стали до рядів Червоної Армії, що воювала з німецьким фашизмом.

Наступним етапом заходу було декламування фронтових віршів, поетичних рядків про війну, місце народів у боротьбі за мир.

Завершальним акордом виховного заходу «День пам’яті та примирення: миру – бути!» стало виготовлення маківок – символу Дня Перемоги. Вихованці гуртка не тільки зробили для себе маки, але й готові вироби подарують для близьких чи знайомих.

Як дорого коштувала перемога! Але народ усе витримав – і переміг. Переміг тому, що захищав Батьківщину. Перемогли тому, що відстоювали право на життя. Україна переможе й у нинішньому протистоянні за право вільного вибору способу життя.

АКЦІЯ ПАМ’ЯТІ: “ЮНІ ПАМ’ЯТЬ ЗБЕРЕЖУТЬ”. “МАК – ГІРКА ПАМ’ЯТЬ ЗЕМЛІ”.

8 травня 2015

Організація дітей в Будинку дитячої та юнацької творчості спрямована в першу чергу на розвиток творчої особистості дитини, її ініціативи та здібностей. А залучення дітей до еколого-природоохоронної діяльності викликає у їх зацікавлення, спонукає до прагнення набуття необхідних нестандартних прийомів і оригінальних засобів у вирішенні проблеми, дотримання моральних і правових принципів природокористування й пропагування ідей щодо активної діяльності з вивчення й охорони природи своєї місцевості.

У позашкільному закладі силами екологічної агітбригади «Шанс», що діє в БДЮТ під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни, пройшла Екологічна стежина: «Земля наш спільний дім: хто в лісі живе, що в лісі росте» під гаслом: «Мак – гірка пам’ять землі».

До стежини долучилися представники усіх гуртків позашкільного закладу на чолі з керівниками, бо діяльність педагогічного колективу базується на принципах еколого-компетентісного спрямування навчально-виховного процесу. У рамках такої співпраці у дітей формуються мотиви: громадянські та національно-патріотичні (прагнення примножувати багатства природи та охороняти їх); гуманістичні (виявлення милосердя до всього живого); естетичні (збереження краси природного середовища); науково-пізнавальні (взаємозв’язок суспільства, людини й природи); гігієнічні (розуміння значення природи для здоров’я людини); економічні (визнання природи як джерела ресурсів).

Учасникам екологічної стежини її організатори розповіли про рослинний та тваринний світ лісів Рівненщини. Окремо зупинилися на питанні охорони навколишнього середовища. Пізнавальним моментом екологічної стежини стали питання, які задавалися учасникам на кожному пункті-зупинці.

Кінцевою зупинкою екологічної стежини стала акція пам’яті «Юні пам’ять збережуть» під гаслом «Мак – гірка пам’ять землі». На цьому пункті учасникам розповіли про символ маку, його значення та роль в історії сучасної Європи та України. Провели майстер-клас з виготовлення маківок та роздали готові вироби всім учасникам екологічної стежини.

«УКЛОНІМОСЬ НИЗЬКО ДО ЗЕМЛІ ТИМ, ХТО В СЕРЦІ БУДЕ ВІЧНО ЖИТИ»

12 травня 2015

Ось уже й минуло 70 років від визволення України від фашистських загарбників. Сімдесят років, які пролетіли над світом, лише віддалили нас від тих буремних днів, але аж ніяк не змогли стерти із людської пам’яті подій всенародної боротьби проти іноземних завойовників.

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» також відмітили 70 річницю Перемоги. Юні патріоти України, за нагоди відзначення 70-тої річниці перемоги в Другій світовій війні теж виготовили червоні маківки – символ пам’яті про ті трагічні події в нашій історії. Ми виготовляли стилізовані червони маки з паперу, в техніці паперопластики та розмістили їх на одязі на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця. Гуртківці взяли участь у акції «Пам’ятні стежини Перемоги» написавши роботу на тему – «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити».

Мета нашої роботи – активізація патріотичного виховання гуртківців на прикладі подвигів старших поколінь у боротьбі з фашизмом і прагнення українського народу до волі та незалежності, увічнення бойових подвигів захисників Батьківщини та виховання в молоді патріотизму, формування національної самосвідомості та високих моральних якостей громадянина України.

ОБЛАСНИЙ ЗЛІТ ЮНИХ ТУРИСТІВ-КРАЄЗНАВЦІВ

14 травня 2015

У лісовому масиві поблизу с. Грушівка, що в Сарненському районі, відбувся ХVІІ обласний зліт юних туристів-краєзнавців, активістів Руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків». Його організатор – Рівненська обласна станція юних туристів.

У змаганнях взяли участь 12 команд, які представляли Рівненський, Дубенський, Млинівський, Демидівський, Костопільський, Сарненський, Острозький, Гощанський, Рокитнівський райони, м. Кузнецовськ та Рівненську обласну станцію юних туристів, усього 120 учасників.

Команду з Кузнецовська представляли вихованці гуртка «Історичне кразнавство». Команду з Кузнецовська – «Мирний атом» підготувала керівник гуртка «Історичне кразнавтво» Ольга Олегівна Марковець. Команду представляли 8 вихованців: Водько Анна, Вощук Дмитро, Петрушко Дмитро, Шабета Станіслав, Ярошик Василь, Сивак Олександр, Хомич Юлія, Сусід Катерина.

Юні туристи-краєзнавці упродовж трьох днів змагань долали туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут, проводили творчі майстерні та брали участь у конкурсній програмі. Програма зльоту передбачала роботу за напрямами історичного краєзнавства, географічного краєзнавства, екології, археології, фольклору та етнографії. До програми зльоту входили основні види змагань: проходження туристсько-краєзнавчого експедиційного маршруту, робота творчих майстерень та проведення залікових конкурсів (фольклорної пісні, в’язання туристських вузлів, та конкурс « Презентація команди»).

За словами начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського, такий учнівський захід має на меті активізувати туристсько-краєзнавчу та пошуково-дослідницьку діяльність, допомогти підростаючому поколінню ще більше цікавитись, пізнавати та примножувати духовну і матеріальну культуру рідного краю.

МІСЬКИЙ ЗБІР ЛІДЕРІВ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ «ВАТРА» ПІД ГАСЛОМ «З ВІРОЮ У СЕБЕ»

19 травня 2015

Україна! Це історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю, щастя та спокій. З того часу, коли людина стала людиною, з тієї миті, коли вона задивилася на квітку і вечірню зорю, вона стала вдивлятися в саму себе. Людина осягла красу, яка існує незалежно від нашої свідомості й волі, але вона відкривається людиною і осягається нею, живе в її душі. І тому кожна людина на своїй землі хоче бути вільною і незалежною, будувати свій завтрашній день.

В рамках проведення заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп насильству!» 14 травня 2015 року 0 15.00 годині в актовій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся підсумковий збір лідер міської ради старшокласників «Ватра» на тему: «Майбутнє без насилля» під гаслом «З вірою у себе».

Ведучими збору лідерів міської ради старшокласників були Аліна Березинська, голова міської ради старшокласників «Ватра» та Павло Рябчина, член центру «Дозвілля» міської ради старшокласників «Ватра».

На підсумковому зборі лідерів учнівського самоврядування присутні: виконуючий обов’язки міського голови Куц Ігор Валерійович, координатор міської ради старшокласників «Ватра» Мельник Людмила Євгеніївна, директор Будинку дитячої та юнацької творчості Маркевич Тетяна Валентинівна, Шпак Валентина Миколаївна, спеціаліст Служби дітей виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, педагоги – організатори загальноосвітніх шкіл міста, педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості.

І, звичайно, лідери учнівського самоврядування центрів: «Булава» загальноосвітньої школи №1, «Відкриті долоньки» загальноосвітньої школи №2, «Дозвілля» загальноосвітньої школи №3, «Здоров’я» загальноосвітньої школи № 4, «Скарбничка» загальноосвітньої школи № 5, «Всезнайка» Гімназія, «Дзвін» БДЮТ.

Аліна Березинська, Яна Будник, Рябчина Павло, Анастасія Чайковська, Макаренко Катерина, Мурсалієва Ельміра, лідери міської ради старшокласників «Ватра» підготовили виступ на тему: «Ми – вільні від насильства!» та звернулись до всіх лідерів:

Щоб в сіті не було насильства,

І рівність між нами жила,

Спілкувались діти вільно.

Зроби перший крок ти сам,

Щоб були у всіх правильні вчинки.

І ми знали ціну життя

Щоб діти й дорослі жили на планеті

Із совістю, без каяття.

Дай руку, бо разом ми сила

І серце запалим своє

Це наше майбутнє, це наша країна

Вона в наших душах є.

Ми вільні така наша доля

У нас є правда своя

Людина й природа єдине ціле

Всі діти єдина сім’я.

На зборі лідерів виконуючий обов’язки міського голови Куц Ігор Валерійович нагородив кращих лідерів учнівського самоврядування міста грамотами за активну громадську позицію та плідну роботу в міській раді старшокласників «Ватра» Березинську Аліну, Будник Яну, Стрижеуса Андрія, Дембовського Павла, Чайковську Анастасію, Макаренко Катерину,Водько Катерину, Вирсту Катерину, Вознюк Тетяну, Федіну Ірину, Васільєву Ірину та побажав всім лідерам бути впевненими в собі, реалізовувати всі намічені плани та не стояти осторонь життя громади міста та всієї України.

Також лідери учнівського самоврядування прозвітувались про проведенні заходи щодо відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі, які проходили з метою консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, налагодження громадянського взаєморозуміння і примирення у питаннях національної історії періоду Другої світової війни.

У виконанні вихованців фольклорної пісні «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, Будинку дитячої та юнацької творчості Пришко Юлії, Вітренко Марини, Рожко Ірини, Волчаниці Діани, прозвучали пісні «9 травня», «Ні, війніі!».

В рамках проведення міського збору лідерів учнівського самоврядування проведено вибори голови міської ради старшокласників «Ватра».

Головою міської ради старшокласників «Ватра» Аліни Березинської було ініційовано проведення конкурсу «Лідер року – 2015».Конкурс включав п’ять етапів: «Самопрезентація», «Реклама центрів міської ради старшокласників», «Робота із залом», «Запитання опоненту», «Презентація передвиборчої програми кандидата на голову міської ради старшокласників». У даному Конкурсі взяли участь:

– Смолянський Іван, лідер центру «Булава», ЗОШ № 1;

– Яйчення Ірина, лідер центру «Дозвілля», ЗОШ № 3;

– Хомич Юлія, лідер центру «Здоров’я», ЗОШ № 1;

– Павлова Тетяна, лідер центру «Скарбничка», ЗОШ № 5;

– Потапов Олексій, лідер центру «Всезнайка», Кузнецовська гімназія;

– Магдич Ірина, лідер центру «Дзвін», БДЮТ.

Спостерігали за конкурсом та визначали лідера журі у складі: виконуючий обов’язки міського голови Ігор Куц, голова журі, голова міської ради старшокласників Аліна Березинська та заступник голови міської ради старшокласників Яна Будник, члени журі.

За підсумками проведення конкурсу «Лідер року – 2015» новообраною головою міської ради старшокласників стала Ірина Магдич. Всі лідери учнівського самоврядування подякували Аліні Березинській, голові міської ради старшокласників «Ватра» 2012-2015 років за її активну працю, її досягнення та привітали Ірину Магдич з новою посадою.

Сучасне молоде покоління розуміє, що патріотизм – глибоке громадянське почуття, змістом якого є любов до свого народу, Батьківщини, усвідомлення своєї причетності до історії, традицій, вболівання за майбутнє свого народу. Своїми діями лідери учнівського самоврядування щодня утверджують віру у себе та Україну.

КЕРІВНИК ЗРАЗКОВОГО КОЛЕКТИВУ – ПРИЗЕР ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ»

21 травня 2015

За результатами 3-го етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Махоріна Ольга Павлівна стала призером номінації «Керівник гуртка – 2015», здобувши третє місце на Всеукраїнському рівні.

Махоріна Ольга Павлівна у своїй педагогічній роботі користовується, як традиційними, так і нетрадиційними формами та методами педагогічної діяльності. При постановці нового танцю враховує вікові особливості дітей, фізичний розвиток та спроможність до сприйняття пропонованого хореографічного матеріалу. Педагогічна діяльність керівника гуртка вирізняється оригінальними танцювальними номерами, чіткою технікою виконання, ефектним музичним супроводом, відповідними сценічними костюмами.

За роки своєї педагогічної діяльності Махоріна О.П. досягла високих результатів та заслуг. Про це свідчать виступи вихованців на внутрішніх, міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних заходах, фестивалях, святкових концертах та благодійних акціях. Обласний конкурс хореографічних колективів учнівської молоді «Веселі закаблуки» (І та ІІІ місця), Всеукраїнський конкурс хореографічного та вокального мистецтва «Твій Шанс» (ІІІ місце), обласний конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини», ІІ Всеукраїнський конкурс хореографічних колективів «Самоцвіти» (дипломанти) тощо. Практично жодне міське свято не відбувається без участі вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует».

Отож, призове місце у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» стало для Махоріної О.П. черговим результативним Олімпом творчих здобутків. Ефективна та планова підготовка оформлення матеріалів з власного досвіду стали незаперечною передумовою виходу у фінал змагань. А завзятість та небайдужість до обраної справи забезпечили гідну оцінку журі конкурсу.

Вітаємо талановитого педагога та щиро зичимо спалаху творчого натхнення, задоволення від роботи, талановитих вихованців та особистого щастя.

ТВОРЧИЙ ЗВІТ «БДЮТ СКЛИКАЄ ДРУЗІВ» ПІД ГАСЛОМ: «КРАЇНА ТВОРЧОСТІ ЗВІТУЄ»

25 травня 2015

Організація дітей у позашкільному закладі повинна спрямовуватись на розвиток творчої особистості дитини, її ініціативи та здібностей.

Будинок дитячої та юнацької творчості – сучасний освітній заклад для дітей, в якому особистість отримує максимальний старт для свого творчого розвитку, самореалізації та вибору індивідуального освітнього шляху.

24 травня у Палаці культури ВП «Рівненська АЕС» відбувся творчий звіт «БДЮТ скликає друзів» під гаслом: «Країна творчості звітує».

Травневий день відлунює святково.

Чудовий настрій всіх нас полонив.

Зібрало нині свято нас чудове –

Сьогодні БДЮТ нас в гості запросив.

Духовний та естетичний розвиток дитини у сучасних умовах є могутнім чинником розвитку духовної культури суспільства, відтворенням його інтелектуальних та продуктивних сил, запорукою громадянського миру і майбутніх успіхів у зміцненні й утвердженні авторитету нашої держави. Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості запросив на своє свято усіх, кому небайдужі щасливі іскорки в очах талановитих дітей, хто із захопленням чекає наступного сплеску дитячої творчості.

Привітала учасників і глядачів традиційного концерту Маркевич Тетяна Валентинівна, директор БДЮТ. Керівник підбила підсумки роботи позашкільного закладу за 2014-2015 навчальний рік, розповіла про здобутки та перемоги, подякувала вихованцям, їх батькам та колегам за старання, підтримку, наполегливість і професійність у досягненні поставленої мети – відкриття унікального «Я» кожної дитини. Під час виступу Маркевич Т.В. відзначила випускників БДЮТ

Березинську Аліну, Будник Яну, Макаренко Катерину, Підвішенну Оксану, Стрижеуса Андрія, Чайковську Анастасію – вихованців театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук С.В.);

Базаєву Марію, Борисюк Тетяну, Шевчик Ольгу, Юсина Руслана – вихованців гуртка для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Н.Ф.);

Радчука Віталія, Федіну Дмитра, Федіну Ірину – вихованців гуртка акторського мистецтва «КВН» (керівник Сімашко С.З.);

Казмірчук Катерину, Махоріну Маргариту – вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.);

Єзгор Інну, Піктурно Тетяну – вихованців гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.);

Водько Катерину – вихованку гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.),

вручивши їм свідоцтва про закінчення позашкільного закладу.

Ми – весна твоя, рідна Вкраїно!

І, звичайно, твоє майбуття!

Дай розправити крила орлині,

Будувати прийдешнє життя.

Від імені випускників зі словами подяки виступила Будник Яна, тепло відгукуючись про роки навчання у Будинку дитячої та юнацької творчості.

Святкова програма складалася з виступів вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.), гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» (керівник Медиченко В.Ю.), гуртка акторської майстерності «КВН» (керівник Сімашко С.З.).

Ведучі свята: Рябчина Павло та Осійчук Михайло. Сценарист заходу: Романчук Світлана Володимирівна, культорганізатор. Звукове оформлення: Тиндик Світлана Дмитрівна.

Україна – наша рідна країна, Це та земля, де ми народилися і живемо, земля наших батьків і друзів. Україна – країна краси, де найбільше люблять волю, це країна гарячої любові до народу, країна творчих і талановитих людей. Будинок дитячої та юнацької творчості наполегливо сповідує шлях пошуку, розвитку та підтримки здібних, обдарованих і талановитих дітей. Тут для кожної дитини гостинно відкривають двері до щасливої родини, бо чітко розуміють, що діти – квітучий цвіт України.

УЧАСТЬ ЛІДЕРІВ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ «ВАТРА» В ОБЛАСНОМУ ЗБОРІ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

27 травня 2015

20 травня 2015 року на базі Рівненського міського Палацу дітей та молоді відбувся ІХ обласний збір лідерів учнівського самоврядування з теми: «Лідерство на благо суспільства».

Збір проводився з метою надання кваліфікаційної навчальної, інформаційної та методичної допомоги лідерам області для розвитку соціальної активності і усвідомлення суспільної позиції молоді, виховання почуття самосвідомості, власної значущості, творчої ініціативи.

Місто Кузнецовськ представляли голова міської ради старшокласників «Ватра» Аліна Березинська та заступник голови міської ради старшокласників «Ватра» Яна Будник, заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Олена Стадник.

Програма збору була настільки насиченою, що ми навіть не помічали тривалість проводження заходів.

Розпочала обласний збір лідерів вже традиційно наш координатор обласної ради старшокласників, людина з великим запалом творчої енергії Ровкач Ангеліна Василівна, яка налаштувала всіх нас на позитивну, теплу зустріч, подякувала всім воїнам – захисникам за їхній сильний, незламний дух і за те, що вони в нас такі є: справжні захисники нашої рідної Землі.

Найбільше враження було від зустрічі з волонтерами та воїнами, які захищають Україну у зоні проведення антитерористичної операції. У дружньому колі ми спільно з такими мужніми, сильними, красивими, терплячими та позитивно налаштованими чоловіками обговорювали негайні проблеми військових, розповідали про їхні будні дні, ділились своїми емоціями та враженнями. Особливо вражало, коли всі вставали і якнайсильніше промовляли: «Молодці», «Дякуємо», «Слава героям». Перед нами виступали волонтери – жінки, які допомагають нашим героям матеріальним, технічним забезпеченням, якого зараз вони потребують. А ми зі своєї сторони організували в Будинку дитячої та юнацької творчості акцію «Допоможи захиснику України» під час якої вихованці гуртків для старшокласників «Пізнай себе», керівник Наталія Лопуга, декоративного розпису «Джерело», Н.Коваленас, студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Аркадій Мельник, «Оригамі», керівник Тетяна Печончик, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Катерина Волчаниця, «Історичне краєзнавство», керівник Ольга Марковець написали листи, намалювали малюнки та виготовили сувеніри, які ми особисто передали під час нашої зустрічі.

Також ми приєднались до вручення сувенірів, іграшок дітям із Маріуполя, які ми передали волонтерам.

Для всіх учасників збору лідерів була підготовлена концертна програма від вихованців творчих колективів Палацу дітей та молоді міста Рівного.

В перерві лідери учнівського самоврядування Рівненщини звернулись через відеозвернення до дітей із Маріуполя «Україна в нас одна…».

Друга половина дня була також цікавою, наповнена навчальними заходами, адже потрібно було підвести підсумки роботи за навчальний рік як на місцевих рівнях так і обласних:

З 14.00 до 15.50 годин пройшов очний етап обласного конкурсу на кращу символіку обласної ради старшокласників Рівненщини.<script>
З 16.00 до 16.40 годин відбулося засідання президії обласної ради, де голови комісій звітували про роботу в ІІ семестрі 2014-2015 навчального року.
Стомлені, але позитивно налаштовані повертались додому. Навіть у дорозі вели діалоги про участь у обласному зборі лідерів учнівського самоврядування.

Ми лідери – випускники хочемо подякувати всім лідерам Рівненщини за спільну роботу в обласній раді старшокласників. Вона була дуже цікавою та плідною протягом 3 років наших спільних дій як на місцевому так і на обласному рівні.

Аліна Березинська, Яна Будник

УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ У ОБЛАСНІЙ ВИСТАВЦІ-КОНКУРСІ З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

27 травня 2015

З 8 по 14 травня 2015 року вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Вакуліч Віра Володимирівна Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у обласній виставці-конкурсі з початкового технічного моделювання, який проходив на базі Рівненського обласного центру науково-технічної творчості учнівської творчості.

На виставку – конкурс з початкового технічного моделювання були представлені творчі роботи вихованців згідно розділів:

Найпростіші ракетомоделі
«Космічна станція» – Безуглов Максим, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання».

Найпростіші автомоделі
«Блискавка» – Федінчик Ілля, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання».

Найпростіші авіамоделі
«Гелікоптер» – Лисницький Олександр, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання».

Вироби в стилі народних мистецтв та сучасного дизайну
«Чашка кави» – Гладищук Аліна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання».

Сувеніри та м’яка іграшка»
«Лялька – медсестра» – Рожко Ірина, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання».

Вироби в стилі оригамі та паперопластики
«Фоторамка» – Сачук Катерина, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання».

Макети будівель
«Казковий будиночок» – Гладищук Еліна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання».

Судномоделювання
Козацька чайка» – Шкіндер Іван,вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання».

Як ми бачимо, вихованці намагаються брати участь у конкурсах, заходах з науково-технічної творчості. У них ще з молодшого шкільного віку формується ціннісне ставлення до праці та мистецтва. Вихованці полюбляють майструвати різноманітні моделі літачків, ракет, суден, авіамоделей, виготовляти сувеніри та м’які іграшки, вироби з паперу, дерева, пінопласту.

Тож бажаємо нашим учасникам обласної виставки-конкурсу з початкового технічного моделювання успіхів та подальшої творчості на гуртку.

SUMMER TRIP

28 травня 2015

26 – 27 травня в гуртку «Вчимо англійську» був проведений підсумковий захід. Темою заходу була «Summer trip» – «Літня подорож». Мета – залучити дітей до командної творчої роботи.

Для вихованців була відтворена ситуативна гра про літо та літні заняття. На занятті вони демонстрували набуті протягом навчального року знання. Діти мали змогу застосувати їх на практиці, рахуючи ягоди, малюючи відомими кольорами.

Також вихованці виконували завдання із чарівними предметами – яскравий мішечок з картинками, цукерки з цифрами. Кульмінацією заходу була рухлива пісня про частини тіла «Head, shoulders, knees and toes». Діти на швидкість повторювали відому їм лексику і доторкались до названих частин тіла.

На протязі навчального року вихованці гуртка вивчили англійський алфавіт і мали змогу продемонструвати свої знання за допомогою пісні «A, B, C, D…».

Діти успішно завершили свій перший рік навчання англійської мови та представили батькам свої результати на відкритому заході. заході.

ПОДОРОЖ ДО ЛОНДОНА

29 травня 2015

У Будинку дитячої та юнацької творчості 26 травня був проведений підсумковий захід гуртка «Цікава англійська». Темою заходу була «London trip» – «Подорож до Лондона». Мета – залучити дітей до командної творчої роботи.

Заняття пройшло в мультимедійній формі. Вихованці продемонстрували свої здобутки на протязі уявної прогулянки столицею Великобританії. Діти побували біля найвідоміших архітектурних пам’яток Лондона, відвідали Лондонський зоопарк та описали найулюбленіших тварин.

На протязі навчального року вихованці гуртка вивчили усі назви фруктів та овочів і мали змогу продемонструвати свої знання за допомогою гри з батьками «Їстівне – не їстівне».

Діти успішно завершили свій третій рік навчання англійської мови та представили батькам свої результати на відкритому заході.

За систематичне відвідування та активну участь у житті гуртка «Цікава англійська» кращі вихованці були нагороджені грамотами.

ВЕЛИКИЙ ДИТЯЧИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ДІТИ РАЗОМ»

29 травня 2015

Учені зазначають, що спів є найбільш природним і спонтанним виявом музики, оскільки він найчастіше пов’язаний з текстом і може одночасно відображати думки та емоції. Саме спів вважають одним із найдавніших видів музичного мистецтва.

28 травня у Києві, у самому серці української столиці, відбувся Всеукраїнський конкурс мистецтв «Діти разом». Захід присвячений Дню захисту дітей та проводився з метою ознайомлення представників різних міст із різномаїттям культурного скарбу нашої держави.

Свій внесок у створення для дітей і молоді можливості творчого спілкування, розкриття нових талантів, популяризації сучасної української пісні, взаємозбагачення культурних традицій доклали Вітренко Марина та Пришко Юлія, вихованки гуртка фольклорної пісні «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни. Солістки представляли місто Кузнецовськ та Будинок дитячої та юнацької творчості на сцені святкової Колонної зали Київської державної адміністрації.

Основним заходом фестивалю-конкурсу «Діти разом» була конкурсна програма , в якій брали участь солісти-вокалісти, хореографічні ансамблі та індивідуальні виконавці, учасники розмовного жанру, вокальні, музичні, фольклорні та театральні колективи, театри мод. Критеріями, за якими оцінювалися виступи учасників фестивалю були: творчий підхід та індивідуальність виконавців; реалізація задуму художнього твору; рівень виконавської майстерності; артистизм і сценічна культура; естетика сценічного одягу; якість фонограми.

Вітренко Марина та Пришко Юлія за рішенням журі здобули перші місця у своїй віковій категорії серед близько ста учасників загальної концертної програми. Дівчатка отримали дипломи та подарунки.

Нагадаємо, що Всеукраїнський конкурс мистецтв «Діти разом» проходив за підтримки Міністерства культури України, соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді м.Києва та Благодійного фонду «Соняшник».

Мистецтво і його прояви є невід’ємними частинами життя кожної людини, тому що вони допомагають формувати характер і смаки. Подібні конкурси, де мають можливість брати участь юні вокалісти, дають зрозуміти те, наскільки творчість чи захоплення улюбленою справою важливі в житті. Вони несуть у собі духовне просвітництво для юних талановитих душ.

Тож вітаємо Вітренко Марину та Пришко Юлію, вихованок гуртка фольклорної пісні «Серпанок» та їх керівника Тиндик Світлану Дмитрівну з новою перемогою та побажаємо сили і добра, віри у світле майбутнє і наснаги для його творення!

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА АКЦІЯ «ЗАПОБІГТИ. ВРЯТУВАТИ. ДОПОМОГТИ!»

29 травня 2015

Вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Будинку дитячої та юнацької творчості долучилися до Всеукраїнської громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти!».

Наприкінці травня працівники 2-го державного пожежно-рятувального загону провели Всеукраїнську громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!». На захід запросили вихованців гуртка для старшокласників «Пізнай себе» та керівника гуртка Лопугу Наталію Феодосіївну.

Головною метою акції було ознайомлення і навчання дітей основним правилам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпечної життєдіяльності населення, популяризація професії рятувальника, проходив на території навчально-тренувального комплексу ДПРЗ-2.

Учнівську молодь гостинно зустріли Заєць Василь Петрович, провідний фахівець відділення цивільного захисту та Безушко Сергій Валерійович, фахівець відділення цивільного захисту.

Рятувальники провели для присутніх показові виступи із залученням пожежно-рятувального автомобіля та спеціальної техніки. А школярі мали змогу спробувати себе у ролі справжніх рятувальників, позмагатись на швидше одягання спорядження пожежника-рятувальника.

Побували вихованці гуртка і тренувально-спортивному комплексі, перевірили власну фізичну підготовку, позаяк створення у гуртківців стійкої мотивації до здорового способу життя як однієї з основних умов збереження і зміцнення здоров’я є ключовим завданням гуртка для старшокласників «Пізнай себе».

У ході акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» Заєць В.П. та Безушко С.В. наголошували присутнім на дотриманні основних правил безпечної поведінки вдома при користуванні електричними та газовими приладами, дітей застерігали від небезпечних забав із сірниками й запальничками. Школярі дізналися від фахівців про заходи безпеки у разі знаходження вибухонебезпечних або схожих на них підозрілих предметів та багато іншої корисної інформації, навчились правильно реагувати під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Учасники акції зауважили, що професія рятувальника необхідна для безпеки громадян, збереження національного багатства й довкілля, але в той же час є досить нелегкою та небезпечною.

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

31 травня 2015

Президенту України

Петру Порошенко

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

Уповноваженому Президента України з прав дитини

Миколі Кулебі

ЗВЕРНЕННЯ

1 червня Україна і світ відзначають День захисту дітей (Children’s Day). Його мета –

звернути увагу міжнародної спільноти, держав, батьків, громадськості на захист прав

дітей, умови їх життя та розвитку.

Одним із головних прав людини є право на освіту, що гарантується

Ст. 53 Конституції України та відображається в Законі України “Про освіту”.

20 травня 2015 р. відбулися слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань

науки і освіти, на яких розглядалося питання підготовки концептуальних засад проекту

нової редакції Закону України “Про освіту”.

Ми усвідомлюємо, що реформування освіти – одна із необхідних потреб

суспільства, особливе місце в якій має зайняти нова модель виховання юних українців.

Виховання завжди є пріоритетом позашкільної освіти. Але у проекті нової редакції

Закону України “Про освіту” позашкільна освіта вилучається із структури освіти. Це

суперечить чинному Закону України “Про освіту”, Ст. 29, де структура освіти включає

дошкільну, загальну середню, позашкільну, професійно-технічну, вищу освіту тощо.

Позашкільна освіта – складова системи освіти, яка забезпечує навчання, виховання,

розвиток та соціалізацію дітей у вільний час у позашкільних та інших навчальних закладах.

Кожна третя українська дитина шкільного віку навчається у позашкільних

навчальних закладах. Щорічно позашкільними навчальними закладами України

проводиться понад 80 тис. всеукраїнських організаційно-масових заходів з дітьми і

учнівською молоддю за напрямами позашкільної освіти.

Позашкільна освіта, реалізуючи право дітей на культурну і творчу діяльність у

вільний час у позашкільних навчальних закладах, розвиває їх здібності, таланти,

здійснює патріотичне виховання, готує до життя у сучасних умовах. І маленькі гуртки, і

великі потужні колективи в усіх куточках нашої держави допомагають нашим дітям у

розвитку особистості, їх самореалізації та професійному самовизначенні

Просимо допомогти у збереженні позашкільної освіти як складової системи освіти і

не “відривати” її від дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти!

З повагою

40 тис. педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів

1 млн. 500 тис. українських дітей

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ. ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

25 серпня 2015

30 СЕРПНЯ СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЯРОШИК ЛАРИСА АНАТОЛІЇВНА, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ.

30 серпня 30 2015
Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині,

Щоб радісний настрій у серці не згас.

Все світле і гарне, що треба людині,

Нехай неодмінно приходить до Вас!

Хай щастя приходить і ллється рікою,

Щоб вогник любові завжди зігрівав,

Хай доля дарує Вам многії літа,

А в серці постійно живе доброта!

З повагою, колектив Будинку дитячої та юнацької творчості.
ВІТАЄМО З ДНЕМ ЗНАНЬ!

31 серпня 2015

БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ЗАПРОШУЄ

31 серпня 2015

дітей віком від 4 до 18 років міста Кузнецовська цікаво та з користю для себе провести своє дозвілля у гуртках та творчих об’єднаннях:

Студія вокального співу «Гармонiя» (З 4 до 18 років).

Вокальний гурток «Серпанок» (З 4 до 16 років).

Зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует» (З 8 до 18 років).

Гурток хореографічного мистецтва «Грандіс» (З 4 до 10 років).

Гурток сучасного-спортивного танцю (З 4 до 18 років).

Гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» (З 4 до 18 років).

Студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (З 7 до 18 років).

Гурток декоративного розпису «Джерело» (З 4 до 18 років).

Гурток народної творчості «Бабусина скарбничка» (З 7 до 18 років).

Гурток художнього-технічної творчості «Сувенір» (З 7 до 18 років).

Гурток бісероплетіння «Фантазія» (З 7 до 18 років).

Гурток «Оригамі» (З 7 до 18 років).

Гурток «Початкове технічне моделювання» (З 7 до 14 років).

Гурток «Паперопластика» (З 5 до 18 років).

Літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край» (З 8 до 18 років).

Театральний гурток «Сюрприз» (З 10 до 18 років).

Гурток акторського мистецтва «КВН» (З 10 до 18 років).

Гурток «Учнівське самоврядування» (З 14 до 18 років).

Гурток «Вчимо англійську» (З 4 до 7 років).

Гурток для старшокласників «Пізнай себе» (З 14 до 18 років).

Гурток «Основи журналістики» (З 12 до 18 років).

Гурток «Юні охоронці природи» (З 10 до 16 років).

Гурток «Юні акваріумісти» (З 7 до 14 років).

Гурток флористики «ФлоРай» (З 12 до 18 років).

Гурток «Юні орнітологи» (З 7 до 14 років).

Гурток «Історичне краєзнавство» (З 12 до 18 років).

Гурток «Краса здоров’я” (З 14 до 18 років).

Наша адреса: м-н Перемоги, 23 , (4 поверх, вхід від центральної бібліотеки)

Ми працюємо з 8.00 до 17.00, телефон 2-15-50.

Детальну інформацію про Будинок дитячої та юнацької творчості дізнавайтесь на сайті – www. bdut.net

БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ – ЦЕ УНІКАЛЬНА МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ РОЗКРИТТЯ ЮНИХ ТАЛАНТІВ

31 серпня 2015

Шановні батьки!

Взаємодія педагогів і батьків – це суттєва ознака освітнього процесу, необхідна умова для формування людини ХХІ століття.

З кожним роком Ви прагнете до педагогічної самоосвіти, намагаєтесь зрозуміти сутність позашкільної освіти та її інноваційних процесів, які відбуваються протягом навчальних років.

Ми педагоги розуміємо, що сім’я – це осередок, де відбувається формування особистості дитини. І як батьки організують та спланують дозвілля своїх дітей – буде залежати формування дитини у соціумі.

Обравши гурток у Будинку дитячої та юнацької творчості, Ви, батьки, даєте своїй дитині широке поле для творчої діяльності. І не тільки: ви даєте можливість бути спільно із педагогами справжніми партнерами у процесі розвитку творчих здібностей, формуванні компетентної особистості, орієнтованої на досягнення успіху в різних сферах діяльності.

Кредом педагогічного колективу та батьківської громадськості Будинку дитячої та юнацької творчості є «Розвиток – Творчість – ДИТИНА – Компетентність – Результат».

Результатом спільної творчої співпраці є участь батьків у різних формах роботи: дні відкритих дверей, батьківські тренінги, розважальні конкурсні програми, традиційні свята, батьківські вечори, дні добрих справ, консультації.

Майбутнє наших дітей залежить від нас батьків та педагогів.

Наш Будинок дитячої та юнацької творчості – це унікальна можливість для розкриття юних талантів, спілкування, самовдосконалення та реалізації їхніх здібностей, участі у різноманітних конкурсах, виставках та змаганнях. У гуртках та творчих об’єднаннях під керівництвом творчих, енергійних педагогів, діти та учнівська молодь поринають у світ мистецтва, пізнають світ і себе, долучаються до прекрасного, роблять перші відкриття, здобувають перші перемоги.

Завітайте зі своїми дітьми до Будинку дитячої та юнацької творчості та оберіть гурток, який допоможе розвинути творчі здібності дитини. Не пожалкуєте!

Педагогічний колектив БДЮТ

ВІТАННЯ УЧАСНИКАМ АТО ТА ПОДЯКА ВІД УЧАСНИКІВ АТО

1 вересня 2015

Єдиний освітянин Кузнецовська – учасник АТО, керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості, Юрій Задорожний щиро вдячний від свого імені та від імені свого підрозділу за вітання (матеріальний вимір вітань з певних міркувань адміністрацією сайту не наводиться) з нагоди Дня незалежності та 1 Вересня виконувачу обов’язків міського голови Ігорю Куцу, волонтеру Степану Жданюку, директору БДЮТ Тетяні Маркевич, депутату міської ради Дмитру Ющуку, повідомляє сайт varash.rv.ua.

БДЮТ СКЛИКАЄ ДРУЗІВ

9 вересня 2015

13 вересня 2015 року, о 16.00 год Будинок дитячої та юнацької творчості запрошує на традиційне свято «БДЮТ скликає друзів» під гаслом: «Рушник єднання».

Запрошуємо педагогів, дітей та їх батьків відвідати захід позашкільного закладу та приєднатися до акції «Рушник єднання».

Місце проведення:

м-н Перемоги, 23, БДЮТ

14 ВЕРЕСНЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ! ЗАПРОШУЄМО БДЮТ!

11 вересня 2015

ПРОВЕЛИ ВСЕУКРАЇНСЬКУ АКЦІЮ “РУШНИК ЄДНАННЯ”

13 вересня 2015

Вихованці, педагогічний та батьківський колективи Будинку дитячої та юнацької творчості підтримали Всеукраїнську акцію «Рушник єднання». Приурочили патріотичний прояв активної громадянської позиції Дню міста.

Серед традицій позашкільного закладу міста Кузнецовська – щорічне свято «БДЮТ скликає друзів». Щоразу педагоги-позашкільники пропонують проводити захід під різними гаслами, інтерпретуючи мету та завдання актуальним питанням сьогодення. Цьогоріч 2015-2016 навчальний рік вирішено провести традиційний захід на День міста, 13 вересня, у рамках акції «Рушник єднання» з метою вдосконалення патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління на традиціях і звичаях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення молоді до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, виховання любові до рідного краю, країни.

Вишитий рушник – оберіг українців, одвічний символ єдності і величі народу. Сьогодні вишиваний рушник символізує нашу непохитність у боротьбі за волю й незалежність, є національним символом українців.

Учасників акції вітали юні вихованці студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), гуртка «Учнівське самоврядування» (керівник Стадник О.М.), театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук С.В.) та інші. Перед будівлею позашкільного закладу організовано виставку дитячих робіт, виконаних на гуртках художньо-естетичного та науково-технічного напрямків: гурток бісероплетіння «Фантазія» (керівник Кравчук Я.В.), гурток народної творчості “Бабусина скарбничка” (керівник Волчаниця К.В.), гурток декоративного розпису „Джерело“ (керівник Коваленас Н.В.), студія образотворчого мистецтва „Дивосвіт“ (керівник Мельник А.М.), гурток образотворчого мистецтва „Чарівний пензлик“ (керівник Павлусь Б.С.), гурток “Історичне краєзнавство” (керівник Марковець О.О.), гурток художньо-технічної творчості „Сувенір“ (керівник Адамович О.В.), гурток „Оригамі“ (керівник Печончик Т.М.).

Насамкінець вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості утворили лінію, простягнувши один до одного вишиті рушники. Приємно зазначити, що всі діти та учнівська молодь прийшли у вишиванках, яскравих віночках чи квітах у волоссі.

Організатори та учасники акції переконані, що виховання патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей усіх націй і народів, які живуть в Україні вкрай важливе для нинішнього покоління юних українців.

Тому подібні заходи покликані донести до їх учасників істину про те, що тільки власним прикладом можна творити історію єднання заради миру в Україні, її світлого майбутнього. У цей день щирість дитячих вчинків свідчила про величину прагнень про мир та єдність.

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, КУЗНЕЦОВСЬК!

13 вересня 2015

Фоторепортаж із святкування Дня міста.

Виступ вихованців студії вокального співу “Гармонія” Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник О. В. Алексєєнко

19 ВЕРЕСНЯ СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВІТАРТАС ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА, КЕРІВНИК ГУРТКА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ.

19 вересня 2015

З днем народження вітаєм!

Щастя, радості, добра,

Здоров’я, успіхів, тепла.

Благополуччя та достатку,

Щоб справи всі були в порядку.

Хай посміхається життя,

Та буде кращим майбуття!

З повагою, вихованці гуртка англійської мови та колектив БДЮТ

21 ВЕРЕСНЯ СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВОДЬКО ВІРА ЮРІЇВНА, КЕРІВНИК ГУРТКА СУЧАСНОГО СПОРТИВНОГО ТАНЦЮ ”ЕДЕМ”

21 вересня 2015

Бажаємо миру і світлої долі,

Запалу, енергії, сили доволі.

Творчого вогнику, віри й наснаги,

Щедрості серця, людської поваги.

На довгих стежках Вашої ниви

Будьте завжди Ви здорові й щасливі!

З повагою колектив БДЮТ.

«ЗОЛОТИМИ ХЛІБАМИ ПАХНЕ РІДНА ЗЕМЛЯ”

22 вересня 2015

«Хай буде щедрим ваш стіл» – кажуть, бажаючи достатку в домі, бо стіл, хліб і дім здавна поняття нерозривні.

Розпочати навчальний рік на літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край» вирішили з вшанування його величності – Хліба.

16 вересня 2015 року з метою поглиблення знань у вихованців про хліб; ознайомлення з народними звичаями пов’язаними з хлібом; виховання дбайливого ставлення до хліба; поваги до людей, які працюють на полях та людей, які печуть хліб, керівником літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» Тетяною Мельник та вихованцями відбувся виховний захід на тему: «Золотими хлібами пахне рідна земля».

Вихованці гуртка дуже гарно підготувалися до даного заходу: прикрасили кабінет вишитими рушниками, колосками пшениці, квітами. Це була справжня українська світлиця. А самі вихованці, вдягнуті в українські сорочки, розповідали про працю хліборобів, про виготовлення хліба, який ми всі смакуємо щодня.

Всі люди повинні берегти і шанувати хліб. Тому вихованці під час проведення заняття активно включились в обговорення теми, заздалегідь підготували приказки та прислів’я про хліб.

Каріна Кравець: «Хліб – усьому голова, так в народі кажуть,

Хліб – це мир, любов, життя,

Хліб – це наша радість».

Вікторія Губеня: «Йшли роки, мінялись люди, цінності губились,

Тільки хліб – незгубна цінність, в ньому наша сила»

Єрофєєв Євгеній: «Хліб – усьому голова,

Хліб, як сонце, кажуть,

Хліб – це спокій, мир, життя,

Хліб – це справжня радість».

Також Михайловська Олександра, Оштук Назар, Бартошик Ангеліна, Рудас Євгенія поділились своїми спогадами про відпочинок у бабусі під час канікул, коли вони своїми руками випікають хліб, який пахне по всій хаті. Смачний шматочок бабусиного хліба і тепленьке молочко. Смакота!

ДЛЯ НИХ КВН – ЦЕ НАЗАВЖДИ

24 вересня 2015

Команда КВН «Шухерята», що діє при Будинку дитячої та юнацької творчості здобула чергові нагороди на ХХ Всеукраїнському фестивалі дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-Птиця – 2015»

18-23 вересня у смт. Затока, Одеської області за підтримки Міністерства культури України проходив ХХ Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-Птиця – 2015».

Позашкільний заклад, місто Кузнецовськ та Рівненщину представляли на ньому юні кавеенщики БДЮТу , на базі якого діє команда КВН «Шухерята» під керівництвом Сімашко Світлани Захарівни, керівника гуртка акторського мистецтва «КВН».

Організаторами мистецького конкурсу виступила Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Асоціація «КВН України». Реалізація цього творчого проекту відбувалася за підтримки Мінкультури в рамках проведення конкурсу культурно-мистецьких програм, розроблених інститутами громадянського суспільства.

Протягом трьох днів у будинку культури селища Затока, 29 кращих команд з різних куточків України жартували, співали, танцювали, малювали, знімали відео, брали участь у майстер-класах та конкурсах. 3-й ігровий день фестивалю почався з підведення підсумків конкурсу “Викрутаси”, у якому учасники робили цікаві інсталяції з пластикових кришок від пляшок. Далі були ігри, у яких команди грали імпровіз на тему “спортивні кричалки” та фрістайл “А наостанок я скажу…”. Після ігор окремо провели пісенний конкурс. Потім демонструвались кращі роботи відео-конкурсу “КВНіка”. По справжньому запалив зал виступ легендарної команди “Дівчата з Житомиру” та минулорічних володарів Суперкубку – команди “7*Я” з Чернігова. Родзинкою вечора став виступ відомого фокусника Валерія Городничого разом з зі своїми вихованцями з числа учасників фестивалю. Ну а далі було нагородження переможців, фотографування на пам’ять та заповітні слова: “Фестиваль оголошено закритим!”

За результатами ХХ Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-Птиця – 2015» команда «Шухерята» здобула звання:

Лауреати фестивалю

Найкраща КВН-газета в номінації «За глобально-творчий підхід»

Переможці конкурсу дворової пісні «ГорлоПан-2015»

Краща актриса фестивалю – Яйченя Ніна

Кращий керівник команди фестивалю «Жарт-птиця -2015» – Сімашко С.З.

Вітаємо наших призерів! Для керівника та членів команди КВН – це назавжди.

До зустрічі на “Жарт-птиці – 2016”!

Команда «Шухерята» висловлює слова подяки міській владі в особі в.о міського голови Куца І.В., начальника управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Хвалько Н.С., працівників відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та директора Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Маркевич Т.В. за можливість взяти участь у ХХ Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-Птиця – 2015».

ДОЛУЧІМОСЬ ДО АКЦІЇ!
30 вересня 2015

Будинок дитячої та юнацької творчості закликає усіх небайдужих долучитися до всеукраїнської акції зі збору пляшок та кришечок-закруток. Кошти з них будуть направлені на протезування воїнів АТО.Пункти прийому пластику у містах України, у тому числі й в Кузнецовську, Рівному. Акція ініційована столичним благодійним фондом «Овес». Її вже підтримали Міністерство екології України, бізнес і багато волонтерів.

Кришки від води, молока, газованих напоїв. Різного кольору і розміру, нові та вживані. Головне аби чисті. В Україні віднедавна почали впроваджувати західну технологію переробки пластику. Завдяки їй використані кришки перетворюються на протези. Без них, на жаль, не обійтися багатьом з тих, хто повернувся додому після війни на Сході.

Зважаючи на масштаби акції, фонд ОВЕС закликає не зупинятися і приєднуватися. Що більше добровольців, бізнесу, мас-медіа візьмуть участь у цій справі, то більшій кількості воїнів АТО вдасться повернутися до нормального життя. Попереду серйозна робота: на один якісний індивідуальний протез потрібно 80 тис. пляшок із кришками.

До акції запрошуються доєднатися усі охочі: вихованці та батьки Будинку дитячої та юнацької творчості, просто небайдужі до долі країни та її героїв.

Не будь байдужим! Підтримай акцію!

ПРИВІТАЛИ ЛЮДЕЙ ПОХОЛОГО ВІКУ.

2 жовтня 2015
У Будинку дитячої та юнацької творчості дбають не тільки про здобуття вихованцями певних вмінь, знань і навичок, але й виховують у дітях такі позитивні якості як людяність, доброту, толерантність, повагу до старших.

Черговим прикладом цього став вечір відпочинку, присвячений Міжнародному дню людей похилого віку. Захід відбувся 1 жовтня у міському центрі дозвілля «Лісова пісня».

У концертній програмі зокрема взяти участь вихованці зразкового хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни.

ЕКСКУРСІЙНА ПОДОРОЖ ДО КАНЕВА.

4 жовтня 2015

24-26 вересня талановита учнівська молодь Кузнецовська побувала в Каневі у рамках екскурсійної подорожі, організованої виконавчим комітетом Кузнецовської міської ради за ініціативи управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Серед екскурсантів – вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.):

Водько Вероніка

Секида Ірина

Стаднік Ірина

Троневич Юлія

Хондока Ілона.

Екскурсійна програма, запевняють учасниці, була вкрай насиченою. Юні кузнецовці побували на Чернечій Горі, поклали квіти до підніжжя пам’ятнику Т.Г.Шевченку, відвідали Світлицю, Музей ім. Т.Шевченка, ЗОШ № 6 з поглибленим вивченням іноземних мов, Успенський собор, Музей образотворчого мистецтва, краєзнавчий історичний музей, Канівський заповідник тощо. Дорогою екскурсанти отримали нагоду помилуватися краєвидами Києва та Дніпра.

Неабияк запам’яталися дітям відвідини ЗОШ № 6. Тут кузнецовців прийняли привітно, організували концерт. Родзинкою програми стало декламування віршів та виконання пісень на слова Т.Шевченка різними мовами.

А відвідуючи світлицю, екскурсантам випав шанс зустріти, познайомитися та сфотографуватися з однофамільцем великого Кобзаря.

У музеї школярі побачили й почули надзвичайно багато цікавого. Змогли оцінити злет таланту видатного митця України, адже в музеї зберігається 7 картин-оригіналів пензля Т.Шевченка, «Кобзар», що повернувся з космосу з підписом відомого українського космонавта Леоніда Каденюка.

– Тут як ніде яскраво відчувається велич Тараса Григоровича, – розповідають юні журналісти, – бо тільки справжній талант заслуговує на таку популярність. Чиї ж ще твори перекладені на стільки мов світу?!.

Екскурсією учнівська молодь Кузнецовська залишилася задоволеною, адже отримала нагоду не просто побувати у таких визначних місцях, але й познайомитися з цікавими людьми, знайти нових друзів, помилуватися краєвидами центральної України.

6 ЖОВТНЯ СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ТИНДИК СВІТЛАНА ДМИТРІВНА, АКОМПАНІАТОР, КЕРІВНИК ГУРТКА ФОЛЬКЛОРНОЇ ПІСНІ ”СЕРПАНОК”.

6 Жовтня 2015

Бажаєм Вам, щоб доля дарувала

В осіннім сонці весняне тепло,

Щоб Ваша молода душа співала,

А для печалі місця не було.

Хай серце Ваше завжди щедрим буде

І широко відкритим для людей,

Хай молодеча сила сповнить груди

Додасть наснаги і нових ідей.

Бажаєм Вам, щоб кожне починання

Було успішно втілене в життя,

Нехай людська повага і визнання

Крокують поруч з Вами в майбуття.

З повагою, вихованці гуртка фольклорної пісні ”Серпанок” та колектив БДЮ

ДОЛУЧАЄМОСЬ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ ВСІ РАЗОМ!

6 жовтня 2015

З метою залучення вихованців до Всеукраїнської акції по збору кришечок для протезів пораненим бійцям вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна оформили куточок для збору кришечок.

Найактивнішим у зборі кришечок виявився Назар Оштук, який уже другий рік поспіль відвідує гурток. Він розповів, що зібрати таку кількість кришечок йому допомагали бабуся і мама.

Акція продовжується. Вихованці гуртка приймають активну участь у цій благородній справі і запрошують до співучасті вихованців гуртків та студій закладу.

Тетяна Михайлівна Мельник дуже пишається своїми вихованцями, вони є справжніми патріотами своєї країни. Хоч вони ще зовсім юні, але по справжньому розуміють, що кожна людина повинна допомагати нашим бійцям формуючи відчуття відповідності власних вчинків і позицій ідеалам духовності.

“ПОЛІСЬКІ ПЕРЕСМІШНИКИ”

6 жовтня 2015

30 вересня 2015 року на базі ЗНЗ № 4 відбувся міський конкурс читців – гумористів «Поліські пересмішники», який проходив з метою розвитку кращих традицій українського гумору, популяризації художнього слова, збагачення репертуару читців-гумористів.

Відповідно вимог Положення потрібно було підготувати перший гумористичний номер Остапа Вишні та другий гумористичний номер за бажанням учасника.

БДЮТ представляла учасниця гуртка акторського мистецтва «КВН» у середній віковій категорії Водько Оксана, керівник Сімашко Світлана Захарівна.

На розгляд журі та глядачам були представлені твори:

Перший твір

Автор: Остап Вишня

Назва твору: « Для дам»

Другий твір

Автор: Анна Баранкевич

Назва твору: «Внук панк приїхав у село».

Культорганізатор закладу Світлана Володимирівна, яка була присутня на даному Конкурсі, залишилась від виступу Оксанки задоволеною. Із її слів: – Оксана Водько гідно представила наш заклад на міському конкурсі читців – гумористів «Поліські пересмішники» та на належному рівні виконала два твори гумористів. Свій акторський потенціал підтвердила гарним виконанням творів.

Бажаємо і надалі вихованці гуртка акторського мистецтва «КВН» Водько Оксані розвивати свій гумористичний талант та творчі здібності.

СВІТЛОДІОДНІ ЛАМПИ З’ЯВЛЯТЬСЯ БІЛЯ БДЮТУ.

6 жовтня 2015

Сьогодні біля Будинку юнацької та дитячої творчості і міської публічної бібліотеки працівники комунального підприємства «Міські електричні мережі» розпочали роботи по встановленню світлодіодних ламп, які наразі є останнім інноваційним винаходом.Саме у вечірній час ці лампи дають змогу якісно освітлювати дану територію для юних відвідувачів БДЮТу та бібліотеки, повідомляє сайт Кузнецовської міської ради.

Слід відмітити, що світлодіодні лампи — це абсолютно нешкідливі для екології пристрою. В їх конструкції немає токсичних речовин, загрозливих чистоту навколишнього світу і людському здоров’ю. Завдяки цьому виключається необхідність спеціальної утилізації даних джерел світла, яка нерідко вимагає вкладення значних грошових сум.

P.S.Адміністрація закладу дякує міській владі за виішення багаторічної проблеми Будинку дитячої та юнацької творчості – освітлення території навколо закладу.

ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ.

7 жовтня 2015

У першу неділю жовтня в Україні традиційно відзначають День працівника освіти. Напередодні, у п’ятницю, ЗНЗ № 5 гостинно відкрила свої двері для освітян міста, які завітали до навчального закладу на святковий концерт з нагоди свого професійного свята.

Педагогів міста привітали з професійним святом І.Куц, в.о. міського голови, А.Горайчук, в.о. начальника управління освіти, С.Жданюк, В.Міцюк – кандидати на посаду міського голови. Вони дякували педагогічним працівникам, які невтомно засівають педагогічну ниву зернами добра, духовності в освітянській сім’ї, всі хто причетний до нелегкої праці із найдорожчим скарбом – дитячими душами.

Не забув про професійне свято і учасник АТО, керівник гуртка «Юні акваріумісти» Будинку дитячої та юнацької творчості Задорожний Юрій – єдиний освітянин Кузнецовська, який захищає єдність та мир в Україні на Сході. Він привітав колег зі святом по телефону під час концерту, побажавши усім здоров’я, добробуту та миру.

Освітян міста відзначили з нагоди свята Подяками МОН України, грамотами та грошовими нагородами від виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, грамотами від управління освіти РОДА, управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, винагородами та грамотами Профспілкового комітету міста.

Теплі слова та щирі вітання, художні номери та неперевершений вокальний репертуар дарували педагогам аматорські колективи Кузнецовська. Ведучими концерту були Тиндик Світлана, акомпаніатор, керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості та Гугайло Максим, вихованець гуртка фольклорної пісні «Серпанок».

Святковий концерт пройшов у по-справжньому родинній атмосфері. Міцного здоров’я, добробуту та злагоди сім’ям вчителів, здійснення творчих задумів, щедрої на добрі сходи освітянської ниви, миру в родинах і державі – ось ключові побажання нинішнього Дня працівника освіти.

ДИРЕКТОР БДЮТ ТЕТЯНА МАРКЕВИЧ: «ТІЛЬКИ ОСОБИСТІСТЬ ЗМОЖЕ ВИХОВАТИ ОСОБИСТІСТЬ»

7 жовтня 2015

Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості, – говорив Василь Сухомлинський. Дитина має всебічно розвиватися, і творчість – невід’ємна частина цього.
Вагомий внесок у відкриття та розвиток юних талантів робить Будинок дитячої та юнацької творчості – позашкільний заклад, покликаний забезпечувати освітньо-культурні потреби дітей, створювати умови для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявляти і підтримувати талановитих та обдарованих дітей, організовувати змістовне дозвілля дітей та учнівської молоді.
Про роль, місце та значення позашкільного закладу на освітньому просторі Кузнецовська більш детально розповіла директор Будинку дитячої та юнацької творчості Маркевич Тетяна Валентинівна.

– Тетяно Валентинівно, Ваш колектив працює і над вдосконаленням позашкільної освіти міста. Бути в авангарді навчально-виховної затребуваності дітей, батьків, освітян… Як це?

– Будинок дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради завжди працював і працює на вдосконалення програм, змісту, форм, методів діяльності гуртків, студій та творчих об’єднань, зміцнення наукової та матеріально-технічної бази.

Наш заклад працює у дві зміни за зручним для дітей розкладом. Тут розуміють, що імідж позашкільного закладу забезпечується його педагогами. Тому прагнемо працювати над підвищенням педагогічної майстерності, по можливості розширюємо мережу гуртків, прагнучи охопити позашкільною освітою більший відсоток дітей міста різного віку. Якщо, приміром, п’ять років тому позашкільною освітою в БДЮТ було охоплено 741 дитина, то нині до гуртків та творчих об’єднань залучено 1124 динини.

Педагог-позашкільник – особлива професія. Керівник гуртка повинен бути комунікабельним, демократичним, порядним, всебічно розвиненим, з почуттям гумору врешті-решт. Він покликаний виховувати дітей, найкраще – на власному прикладі. Бо йому судилося «заразити» любов’ю до своєї справи дитину, передати всі свої знання і вміння. Адже тільки особистість може виховати особистість.

– У закладі практикують різні форми та методи навчально-виховного процесу. Які саме?

– Навчально-виховний процес у БДЮТ здійснюється відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей вихованців, з використанням різних організаційних форм роботи за трирівневою системою. Відповідно до рівня класифікації визначається мета і перспективи діяльності гуртків, студій та творчих об’єднань, їх чисельний склад, обирається програма.

У закладі систематично працюють над поглибленням тенденції до створення на базі гуртків потужних колективів, які працюють над комплексними програмами, розширюється їх репертуар, урізноманітнюється концертна та громадська діяльність.

Яскравим показником успішного розвитку БДЮТ є постійно зростаюча кількість гуртків та творчих об’єднань: відкрито гурток народної творчості «Бабусина скарбничка», гурток бісероплетіння «Фантазія», студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», гурток художньо-технічної творчості «Сувенір», гурток «Історичне краєзнавство», гуртки англійської мови, гурток «Основи дизайну», студію вокального співу «Гармонія». Активізована робота з дошкільнятами.

– Якими відносно останніми досягненнями БДЮТ може пишатися найбільше?

– Значним досягненням є те, що в 2013 році в обласному конкурсі «Кращий позашкільний заклад року» БДЮТ зайняв друге місце.

У січні 2014 раку ансамблю «Пірует» присвоєно звання «Зразковий художній хореографічний колектив».

Керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» О.П.Махоріна у 2014-2015 навчальному році стала переможницею в обласному та здобула третє місце у всеукраїнському етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2015».

Адміністрація закладу публікується у фахових виданнях з питань позашкільної освіти. Приміром, у 2013, 2014 роках заступник директора з методичної роботи Л.А.Ярошик є переможницею у конкурсах серед педагогів позашкільних навчальних закладів області із науково-технічного та еколого-натуралістичного профілів, соціально-педагогічних виховних систем.

У 2013, 2014 роках керівник гуртка «Початкове технічне моделювання» В.В. Вакуліч є переможницою в обласному етапі конкурсу методичних розробок з початкового технічного моделювання. У 2014 році керівник гуртка Н.Ф.Лопуга є переможницею обласного етапу конкурсу соціально-педагогічних виховних систем.

Вихованці закладу є постійними учасниками міських та обласних заходів, в 2014-2015 році взято участь у 14 Всеукраїнських та 6 Міжнародних конкурсах.

БДЮТ є опорним закладом у напрямку оригамі на обласному рівні.

– Реалізація дитячої творчості, виявлення талантів та здібностей дітей – є одним із головних завдань позашкільного закладу, який функціонує у місті понад 30 років. Тут працюють 30 різноманітних гуртків художньо-естетичного, науково-технічного, еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, соціально-реабілітаційного та гуманітарного напрямків. Безумовно, що на належному рівні знаходиться і робота з обдарованими дітьми?

– Насамперед ми, дорослі, не повинні забувати, що навіть якщо дитина не визначилася чим хоче займатися, яку професію у майбутньому обере, серед різноманіття гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості вона зможе обрати собі заняття до душі. Не зважаючи ні на що, діти завжди прагнуть спробувати для себе щось нове та знайти цікаве та корисне хобі. Крім того, у нашому закладі вони перебувають під наглядом педагогів, мають цікаве дозвілля та спілкуються з однолітками.

У закладі створений та систематично поповнюється банк даних обдарованих дітей. Серед вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради – призери міських, обласних, всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, змагань та фестивалів, лауреати премії міського голови.

Приміром, п’ять років в закладі працює міська рада старшокласників «Ватра», координатором якої є заступник директора О.М.Стадник. Її учасники займають лідируючі позиції на міському, обласному та всеукраїнському рівнях. Щороку вихованці є призерами номінації «Лідер року» та нагороджені стипендіями міського голови.

Вихованці позашкільного закладу активно долучаються до різних соціально-значущих проектів: Міжнародний конкурс творчих робіт «Життя – тобі…» (гурток «Основи журналістики»). Дитячі роботи в травні 2015 року надруковані у книзі «Життя – тобі…». Щороку вихованці екологічної агітбригаді «Шанс» є переможцями обласного етапу конкурсу екологічної просвіти. У 2013 році команда представляла Рівненську область на Всеукраїнському рівні, де увійшла у п’ятірку найкращих.

Команда гуртка «КВК» є однією з найкращих команд Рівненщини. До прикладу, на ХХ Всеукраїнському фестивалі дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-птиця», що нещодавно проходив у смт. Затока, Одеської області наша команда «Шухерята» здобула ряд нагород, ввійшовши в когорту фаворитів фестивалю.

І, безумовно, варто відмітити, що заняття на гуртках у закладі абсолютно безкоштовні.

– Візитівкою Будинку творчості стали традиційні святкові програми: «БДЮТ скликає друзів», «Міс Золота Осінь», «Веред, малеча!», виставки дитячих робіт, «Мелодія двох сердець», «У родинному колі», «Заради життя на землі», «Країна творчості звітує» тощо. Події в Україні внесли корективи у діяльність закладу?

– Безумовно. Діти та педагоги позашкільного закладу активно долучаються до суспільно-значущих проектів сьогодення, часто є ініціаторами багатьох акцій, слідуючи шляхом формування національної самосвідомості особистості. Так, колектив БДЮТ став організатором зустрічі учнівської молоді з учасниками АТО, ми активно долучаємось до акцій: «Рушник єднання», «Напиши листа Надії», «Запали свічу пам’яті», «Новорічні вітання», «Валентинка для солдата» тощо. Колектив БДЮТ – учасники усіх міських мітингів, заходів, урочистостей.

Нинішня ситуація на сході України так чи інакше зачепила кожну патріотично налаштовану українську родину. Не оминула вона і позашкільного закладу. Серед мобілізованих мешканців нашого міста – Задорожний Юрій Іванович, керівник гуртка «Юні акваріумісти» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді – одне з пріоритетних завдань, окреслених на поточний навчальний рік педагогічним колективом Будинку дитячої та юнацької творчості.

– Керівник закладу має не просто керувати колективом, але й бути господарником. Чи є чим пишатися закладу у цій сфері?

– Варто відмітити, що за останні роки зміцнілась матеріально-технічна база закладу. Скажімо, у 2011 році придбані меблі для кімнат гурткової роботи на суму близько 22000 грн. Була придбана техніка на суму 3560 грн. У 2012 році для танцювальної зали були придбані дерев’яні лави на суму 1920 грн. У 2013 році проведений поточний ремонт приміщень 1-го поверху на суму 79 881 грн. Придбаний проектор, вартістю 5000 грн. та меблі на 2 300 грн. Проведений поточний ремонт санітарно-технічних систем на суму 1 000 грн.У 2014 році придбані меблі для актової зали на суму 9520 грн. З метою підготовки до осінньо-зимового періоду до 2014-2015 навчального року в закладі були проведені поточний ремонт санітарно-технічних систем та метрологічна атестація вимірювальної апаратури у кількості 16 штук на суму 8 216 грн.

Для забезпечення належного освітлення, відповідно до санітарних норм в закладі виконано ряд робіт вартість яких становить 21 185 грн.

Дієвою є форма роботи з батьками та батьківським комітетом.

За рахунок батьківських коштів та інших видів надходжень (подарунки та призи) за звітний період матеріально технічно база поповнилась на суму 34919 грн.

– Як щодо потреб та проблем?

– Наразі першочерговою потребою закладу є придбання обладнання для танцювальної зали.

Невирішеними проблемними питаннями закладу є ремонт покрівлі будинку.

Переконані, що це не межа навчально-виховних та творчих ініціатив і можливостей Будинку дитячої та юнацької творчості. Адже поточні напрацювання стануть дієвим поштовхом до сприятливих передумов для подальшої підтримки творчості дітей.Завдяки перемогам і здобуткам педагогів та вихованців закладу, творчий колектив дитячого позашкільного закладу готовий й надалі працювати, вдосконалюватися і дарувати дітям щасливе дитинство.

РОЗПОЧАЛИ ОБЛАШТУВАННЯ ЗУПИНКИ

8 жовтня 2015

По мікрорайону Перемоги, між будинком 23 та спортивним комплексом ВП «Рівненська АЕС», згідно з графіком руху міських маршрутних таксі на зустрічних смугах розміщувалися неофіційні місця зупинок автобусів. Після неодноразових ДТП дані зупинки були викреслені з графіку міських маршруток. Що створило додаткові незручності для організацій, що працюють у цьому районі. Трудовий колектив та батьки вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості не вперше зверталися до міської влади з проханням облаштувати офіційну зупинку міських маршрутних таксі за згаданою адресою.

7 жовтня роботи по облаштуванню зупинки розпочаті. Місцева влада дослухалася до трудового колективу позашкільного закладу про необхідність та зручність такої зупинки, яка гарантуватиме безпеку дорожнього руху пішоходів на згаданому відрізку дороги.

Нагадаємо, що цієї ж осені у зазначеному місці здійснена й дорожня розмітка «Пішохідний перехід».

«ЗРОСТАЄМО ПАТРІОТАМИ»

8 жовтня 2015

«Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується»

Василь Сухомлинський

З метою фо рмування у вихованців почуття патріотизму, позитивного ставлення до Батьківщини, до людей патріотів, які борються та захищають нашу країну від ворогів, розвитку національної самосвідомості й гідності в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся внутрішній конкурс творчих робіт «З Надією Савченко до Перемоги!». Разом із тим члени Художньої ради мали змогу відібрати кращі роботи для участі у міському конкурсі «З Надією Савченко до Перемоги!», який проходив на базі інформаційного центру «Полісся» Управління інформації та зв’язків з громадcькістю ВП РАЕС.

Ідея проведення конкурсу виникла після отримання на адресу ДП «НАЕК «Енергоатом» листа від Надії Савченко у відповідь на передані на її підтримку дитячі роботи попереднього конкурсу. Надії Савченко передали малюнок та лист кузнецовської школярки Ольги Гончар, яка з роботою «Світ – Надія» стала переможницею всеукраїнського конкурсу «АЕС. Добробут. Батьківщина» минулого року.

Надія Савченко – справжня патріотка нашої країни, яка незламно захищає свій український народ від ворогів навіть за межами України. Адже усім нам відомо, яка доля спіткала нашу Надію. Але зараз основним завданням дітей та учнівської молоді є потреба не лише говорити про патріотизм у кожній домівці, під час занять, проведення культурно-масових заходів, а й заради згуртованості свідомої молоді.

У даному Конкурсі взяли участь вихованці гуртків та студій художньо-естетичного та науково-технічного напрямків роботи різних вікових категорій відповідно номінацій: «Малюнок», «Декоративно-ужиткове мистецтво». Було представлено понад 15 творчих робіт вихованців гуртків «Початкове технічне моделювання», керівник В.Вакуліч; «Оригамі», керівник Т.Печончик; народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник К.Волчаниця; бісероплетіння «Фантазія», керівник Я.Кравчук; образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», Б.Павлусь; студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник; «Основи дизайну», керівник А.Коновальчук.

За результатами внутрішнього конкурсу роботи вихованців гуртків та студій було надіслано до інформаційного центру «Полісся» Управління інформації та зв’язків з громад кістю ВП РАЕС для участі у міському конкурсі «З Надією Савченко до Перемоги!»:

«Незламна Надіє! Ти живеш у наших серцях. Повертайся скоріше додому. Чекаємо тебе на рідній Землі», – виконала Богдана Щур, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник.

«Наші руки! Наші крила! Наша Перемога!Завжди із тобою!» – виконала Ольга Гапонова, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Б.Павлусь.

«Надію не зламати! Ми – українці з тобою Надія, завжди», – виконала Валерія Вознюк, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник А.Коновальчук.

«Сила незламності – це наша Надія», – виконали Валерія Килюх, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Я.Кравчук; Юлія Мартинчук, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник К.Волчаниця.

«Квіти для Надії», – виконала Аліна Гладищук, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник В.Вакуліч.

01 жовтня 2015 року в інформаційному центрі «Полісся» відбувся міський конкурс творчих робіт «З Надією Савченко до Перемоги!».

За підсумками членів журі Рівненської атомної електростанції були визначені переможці даного Конкурсу.

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості отримали перемогу:

І місце – Валерія Вознюк, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник А.Коновальчук.

І місце – Юлія Мартинчук, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник К.Волчаниця.

ІІ місце – Богдана Щур, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник.

Творчі роботи вихованців закладу будуть брати участь у Всеукраїнському конкурсі, який буде проходити в ДП «НАЕК «Енергоатом».

Малюнки переможців Всеукраїнського конкурсу передадуть українським політв’язням, решту – виставлять на благодійний аукціон, гроші від якого будуть передані в підтримку їхніх родин.

Усі переможці будуть нагороджені грошовими преміями та заохочувальною екскурсійною поїздкою до столиці України, де відбудеться фінальний етап.

Підводячи підсумки участі вихованців у конкурсах, заходах патріотичного спрямування, хочеться сказати, що переможна сила будь-якої країни – це патріотизм її народу. Cвідченням цього є безліч справ дітей та учнівської молоді через активну участь у акціях, конкурсах, заходах, які є щирі та зворушливі кожному відвідувачу, у яких звучить любов до Батьківщини, гордість за її людей, які проживають та захищають нас від ворогів.

10 ЖОВТНЯ СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЖИЛКО ІННА ГРИГОРІВНА, ДІЛОВОД.

9 Жовтня 2015

Для вас сьогодні посмішки, вітання,

Яскравих квітів ніжна розмаїть,

Найкращі, найщиріші побажання,

Що йдуть від серця нашого, прийміть.

Ми хочем радості і щастя побажати,

І неба чистого, як волошковий цвіт,

В житті ніколи прикрощів не знати,

Здоров’я зичимо міцного на сто літ!

З повагою, колектив БДЮТ.

ПРИВІТАЛИ З ЮВІЛЕЄМ ДНЗ № 7

12 жовтня 2015

Будинок дитячої та юнацької творчості ніколи не стоїть осторонь вітальних слів та творчих подарунків.

9 жовтня, в музичній школі відбулися урочистості з нагоди світкування 30 -річчя ДНЗ № 7.

Серед привітань та побажань, що звучали в цей день на адресу ювілярів – виступ вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна.

Вихованці БДЮТ дарували глядачам танцювальні номери, веселий настрій, задаючи хороший ритм.

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ «МІЙ РІДНИЙ КРАЙ – МОЯ ЗЕМЛЯ»

12 жовтня 2015

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Алієва Олена, Віюк Валерія, Завадська Марія, Клімук Вікторія, Озеруга Софія та Пилипчук Анастасія під керівництвом Ольги Олегівни Марковець взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Мій рідний край – моя земля».Підготував роботу за напрямом: „Практична природоохоронна робота і екологія” на тему: «Річка Стир – прикраса Поліської землі».

В останні десятиріччя все більше уваги приділяється дослідженню проблем малих річок. Це пов’язано не тільки з необхідністю реалізації загальної природозберігаючої стратегії використання водних ресурсів, але й з усвідомленням ролі малих водних об’єктів у функціонуванні середніх і великих річок.

Актуальність нашої роботи полягає в тому, що річки є важливими джерелами прісної води, без якої людству не обійтись. На сьогодні проблема збереження малих річок у всьому світі набула великих масштабів і вимагає негайного вирішення. Подальше забруднення водних артерій може призвести до незворотних наслідків та екологічних катастроф.

Не треба думати, що розв’язання таких глобальних проблем під силу лише уряду держави та офіційним установам, адже, кожен з нас може зробити свій маленький, але дуже вагомий внесок у покращенні ситуації. Повернути річці її природний вигляд – це означає створити умови для найефективнішого виконання усіх функцій, у тому числі й водоочисної. Найкраще з цим справляється річка у її первісному вигляді. Саме тому і будь-які заходи щодо благоустрою річки мають спрямовуватися на відтворення її природних комплексів. Ми, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Будинку дитячої та юнацької творчості міста Кузнецовська вважаємо за обов’язок дослідити річку Стир, а також проаналізувати її екологічний стан, адже річка Стир – прикраса Поліської землі.

Проаналізувавши річку Стир можна зробити висновок, що все починається з малого. Малі річки дають життя великим і життя Україні. Ще недавно близько двох десятиріч тому, заплава річки Стиру характеризувалась наземним рельєфом, великою кількістю боліт, заболоченими та перезволоженими землями, густою лісистістю. Ця територія була збалансованою екологічною системою, де кожне екологічне угрупування займало чи займає своє місце. Цей район характеризувався багатством водно-болотної мисливської фауни, сіножаттями, запасами чистої води. В наш час річка зазнала значного впливу що пов’язано з меліорацією. Різко знизилася самоочисна здатність річки. Як показали дослідження там, де стало менше боліт, рівень ґрунтових вод знизився, що приводить до висихання криниць, торфу. Кожна людина несе відповідальність за здоров’я малої річки, і тільки від неї залежить стан великої річки.

На завершення хотілося, щоб кожен з нас відповів – що ж таке річка? Хто може сказати про неї все? Не так вже й багато залишилось цілком “здорових” річок. Більшість річок нині страждає від необдуманого втручання, але є ще й такі, що не втратили здатності відновлюватися. Час пізнати і навчитися розуміти річку, яку ми жорстоко експлуатуємо, осушуючи болота, забруднюючи воду відходами виробництва, руйнуючи природне середовище. Тільки знання процесів, які відбуваються в річках, може стати надійною основою для збереження та врятування хоча б деяких напрочуд дивних екосистем нашої планети.

Захищайте, люди, Стир!

Захищайте, люди, Стир,

Не кидайте бруду в вир.

«Пам’ятайте про красу –

Я вам радість принесу!

Ні сльозинка, ні краплинка

Не врятують вже мене.

Я ж малесенька частинка

І прошу: щадіть мене».

НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ В ЕНЕРГОАТОМІ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ КОНКУРСУ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ «З НАДІЄЮ ДО ПЕРЕМОГИ»

13 жовтня 2015

Напередодні Дня захисника України в НАЕК «Енергоатом» підбито підсумки дитячо-юнацького творчого конкурсу «З Надією до Перемоги», якій проходив у містах-супутниках українських АЕС, Славутичі та Києві. Конкурс було організовано на підтримку Надії Савченко, Олега Сенцова, Миколи Карпюка та інших українських політв’язнів, які незаконно утримуються у Російській Федерації.

До конкурсної комісії, яка визначила переможців заходу, увійшли активісти волонтерської групи «ЕнергоАТОм для АТО»: виконавчий директор з юридичних питань та супровіду процедур закупівель Наталя Мусевич; головний бухгалтер Наталя Вашетіна; провідний економіст дирекції з інформаційно-аналітичного супровіду Ірина Шевченко; заступник директора Управління справами Олександр Махно; начальник відділу АСУ ТП та радіаційного контролю Тарас Ткач. Очолив комісію президент Енергоатома Юрій Недашковський.

Гран-прі за оригінальне розкриття теми отримала Дар’я Ржепишевська з міста Енергодар, яка надіслала на конкурс авторську анімацію «Щасливе майбуття».

У номінації «Малюнок» (І вікова категорія – 10-13 років) 1-е місце зайняла робота Світлани Гончарук (м.Енергодар) «Малюнок від доці». У номінації «Малюнок» (ІІ вікова категорія – 14-17 років) перше місце посіла Катерина Швець (м.Славутич) з малюнком «Україно вперед до перемоги!».

У номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» (І вікова категорія – 10-13 років) перемогла Юлія Мартинчук (м.Кузнецовськ), яка представила на конкурс «Сила незламності – це наша Надія». У другій віковій категорії цієї ж номінації переможцем визнано Валерію Вознюк (м.Кузнецовськ) з роботою «Надію не зламати! Ми-українці з тобою, Надія, завжди…».

У першій віковій категорії номінації «Анімація» перемогла Ганна Сухорукова (м.Южноукраїнськ), яка представила на конкурс відеоролик під назвою «Мир. І хай залізна зброя стане квітками, світла мить».

У номінації «Анімація» (ІІ вікова категорія – 14-17 років) перемогла Анна Герлянд (м.Южноукраїнськ) з авторським відео «З Надією до Перемоги».

Малюнки переможців конкурсу будуть передані українським політв’язням, решта малюнків та робіт будуть виставлені на благодійний аукціон, гроші від якого підуть на підтримку родин українців, які перебувають в російських в’язницях. Також волонтерська група «ЕнергоАТОм для АТО» доставить частину конкурсних робіт нашим військовим до зони АТО.

http://www.energoatom.kiev.ua/

P.S. Колектив Будинку дитячої та юнацької твочості вітає Юлію Мартинчук -вихованку гуртка “Бабусина скарбничка” та керівника К.В.Волчаницю; Валерію Вознюк- вихованку гуртка “Основи дизайну”та керівника А.В.Коновальчук з перемогою у конкурсі!

МИРУ ВСІМ НАМ!

З ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня 2015

Чоловіки!

Прийміть щирі вітання зі святом, що уособило доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі, – з Днем захисника України.

ПРИВІТАЛИ БАТЬКІВ УЧАСНИКА АТО

15 жовтня 2015

Напередодні Дня захисника України представники трудового колективу Будинку дитячої та юнацької творчості відвідали родину Задорожного Юрія Івановича, керівника гуртка БДЮТ, який наразі перебуває у зоні АТО, щоб привітати зі святом та висловити слова підтримки та гордості за сина, колегу, захисника України.

За кожним добровольцем, патріотом, солдатом стоїть його родина, батьки, рідні, переконані працівники позашкільного закладу. У кожного з тих, хто нині пізнає ціну життя, справжньої чоловічої дружби, взаємопідтримки – своя доля і власний життєвий подвиг, який найперше полягає в тому, що людина не злякалася, не відступила, а впевнено ступила на шлях зрілості, мужності та гідності.

Саме таким, на думку трудового колективу БДЮТ і є Задорожний Ю.І. Тому напередодні 14 жовтня колеги не змогли не відвідати його батьків, привітавши їх з державним і релігійним святом, подякувавши за виховання сина, залишився для нього на майбутнє подарунок.

Той, хто бере – наповнює долоні, а хто віддає – наповнює серце – говорить мудре українське прислів’я. Взаємодопомога і взаємопідтримка – це прояв доброти, любові до ближнього і до Батьківщини.

КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ

15 жовтня 2015

Напередодні 14 жовтня, Дня захисника України, у Будинку дитячої та юнацької творчості відбулися веселі змагання «Козацькі забави».

Україна! Країна смутку і печалі, краси і радості, різних звичаїв і обрядів, української пісні, швидкого танцю, а головне – добрих, щирих, гостинних людей. Все частіше ми, українці, звертаємося до наших витоків, історії країни, козацького минулого, рідної мови. Аналізуємо минуле, щоб зрозуміти сучасне. Адже корені нашої духовності і звитяги – у Запорізькій Січі. Вона – праматір української державності й реальна військово-патріотична сила України.

День захисника України у Будинку дитячої та юнацької творчості відзначили напередодні веселими, пізнавальними та цікавими козацькими забавами. У змаганнях взяли участь дві команди юних козаків:

Пікусь Владислав, Філінов Олександр, Павлов Захар, Стрілець Михайло – вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання» (керівник Вакуліч Віра Володимирівна) зорганізувались у команду «Козаки»;

Кравчук Олесь, Бондарчук Богдан, Хомич Іван, Павлов Владислав – вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник Мельник Аркадій Миколайович) створили команду «Отамани».

Організацією та проведенням свята займалася культорганізатор закладу Романчук Світлана Володимирівна.

Увазі вболівальників були представлені наступні конкурси: конкурс отаманів, «Бий ворогів», «Смачний конкурс», «Хто швидше вип’є кухоль узвару», «Зліпи вареник з сиром», «Як козаки соломаху варили», «Знайди пару взуттю», «Пісенний конкурс», вікторина «Чи ви знаєте історію козацтва?».

За результатами конкурсів, командного духу, вмінь та знань, швидкості та гарному апетиту перемогла команда «Отамани». Команди були нагороджені грамотами за перемогу та участь.

Вітаємо переможців та учасників змагань. Бажаємо їм не втрачати мужності у подоланні будь-яких перешкод, впевнено крокувати назустріч досягнення мети, наполегливості у всіх починаннях та справах.

Змагання «Козацькі забави» посприяли формуванню національної самосвідомості вихованців БДЮТ, дали додатковий поштовх більш глибшому прищепленню любові до Батьківщини, виховуванню почуття поваги й гордості за славних предків – героїв-козаків. Учасники та глядачі змагань вкотре переконалися у красі рідного слова, любові до української культури, народної творчості.

«КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

20 жовтня 2015

14 жовтня в Україні відзначають День Українського Козацтва. Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» провели захід «Козацькому роду нема переводу» з метою виховання патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей українського народу; формування в учнівської молоді активної громадянської позиції щодо збереження об’єктів матеріальної культури; залучення учнівської молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю; просвітницька діяльність.

В конкурсі приймали участь: Семенов Владислав, Козодой Тарас, Петрушко Дмитро, Ярощ Тарас, Шабета Станіслав, Мельник Микола. Гуртківці мали змогу ще раз показати, що вони зростають хорошими і сміливими, мужніми і надійними юними патріотами, козаками. А допомогли нам це довести змагання: Співучий козак, Козак – ерудит, Спортивний козачок, Козак – умілий кулінар, Відгадай себе козаче та Козацький фешен.

Підвівши підсумки, ми визначили, що переміг Мельник Микола, 2-е місце – Семенов Владислав, 3-є місце – Ярош Тарас.

На останок хочеться сказати, Збройні сили України своїми славними традиціями зобов’язані козацтву. Багато століть лунають над нашою землею пісні, які прославляють козаків. Тож хай живе і донині слава козацька, слава України.

Як говорив Тарас Шевченко: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею.

КІЛЬКА РЕЧЕЙ, ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ МОЛОДІ

21 жовтня 2015

Молодість – хороша штука, яка має один суттєвий недолік – відсутність досвіду. Деякі люди, в силу свого характеру та здібностей, здобувають цей досвід доволі швидко, випереджаючи своїх однолітків, а інші – навпаки, отримують його пізніше, ніж могли б.

Проте завжди є речі, які підліткам варто освоїти раніше – чим раніше ви їх зрозумієте, тим раніше зможете почати набагато краще життя. Зокрема про такі речі йде мова на гуртку для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Наталія Феодосіївна).

– Світ хоче, аби ви залишались малопроінформованими. Адже тоді простіше продати вам товари та послуги. Розмір діагоналі телевізора зворотньо пропорційний коефіцієнту інтелекта, – зауважує керівник гуртка Лопуга Н.Ф.

Крім того педагог радить своїм вихованцям зважити ще на ряд речей, які варто знати молоді.

• Не варто сліпо вірити в освітню систему. Навчальна програма застаріла у перший же день вашого навчання. (Виняток становлять фундаментальні програми, але лише у точних науках; питання застосування фундаментальних знань у буденному житті залишається відкритим).

• Читайте без упину, читайте якомога більше. Ви ніколи не знаєте, коли вам стануть у нагоді нові знання та концепції, але ви будете набагато краще підготовлені до життєвих несподіванок. Книга на тиждень – ви це зможете!

• Навчіться спілкуватися з навколишніми. Уникати людей, вважаючи їх недостойними свого спілкування, – означає не знайти клієнтів, друзів або роботу у подальшому житті. Шукайте у людях те, що вам подобається.

• Бути сором’язливим – це пуста трата часу. Не давайте емоціям керувати процесами прийняття рішень.

• Якщо вам щось не подобається у відношеннях з іншою людиною – то у випадку вашого розриву це “щось” і буде причиною.

• Якомога більше спілкуйтесь з людьми, старшими за вас. Намагайтесь зрозуміти їх систему цінностей, їх кругозір та логічні зв’язки між обстановкою та прийнятими рішеннями.

• Знайдіть людей, якими можна захоплюватись, і намагайтесь їх перевершити.

• З часом люди стають консервативніші. Якщо хочете робити ризиковані речі – робіть їх, поки ви молоді. Реформаторство – це наслід

АКТУАЛЬНІСТЬ ПИТАНЬ НАСИЛЬСТВА В ДИТЯЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

2 грудня 2015

26 листопада 2015 року на базі Кузнецовської гімназії відбувся загальноміський «круглий стіл» на тему: «Актуальність питань насильства в дитячому середовищі та шляхи їх вирішення»за участю представників управління освіти, заступників директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, представників правоохоронних органів, практичних психологів та соціальних педагогів, представників органів учнівського самоврядування Гімназії.

Відвідали «круглий стіл» і представники міської ради старшокласників «Ватра» Діана Лехкобіт, Павло Рябчина, Михайло Осійчук, Олександр Мушик, Олексій Потапов, яка працює на базі Будинку дитячої та юнацької творчості. Головою міської ради старшокласників «Ватра» в 2015 році є Ірина Магдич.

Лідери міської ради старшокласників «Ватра» Михайло Осійчук та Павло Рябчинапредставили відеопроект з питань подолань насильства під гаслом «Вільні від насильства» на тему: «Не стій осторонь. Та не будь байдужим до проблем насильства!» та роздали всім присутнім для ознайомлення матеріали з досвіду роботи щодо реалізації відеопроекту протягом 2015 року.

Корисними і практичними були поради психолога Гімназії Людмили Райчук та заступника з виховної роботи Кузнецовської гімназії Олександра Макарчука.

Учасники заходу брали активну участь у проведенні тренінгів щодо протидії проявам насильства.

Підводячи підсумки проведення заходу лідерами учнівського самоврядування були представлені та запропоновані свої бачення щодо проблем насильства і обрані шляхи їх подолання.

ЗАСІДАННЯ БАТЬКІВСЬКОГО КЛУБУ «РОДИНА ТВОРЧОСТІ»

2 грудня 2015

Чим більше майстерності в дитячій ручці,

тим розумніша дитина…»

30 грудня 2015 року в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості зібралися батьки та вихованці гуртків

«Початкове технічне моделювання»та бісероплетіння «Фантазія», на засідання батьківського клубу «Родина Творчості» на тему: «Наші загальні справи – співпраця педагог – вихованець – батьки». І недарма серединку очолюють саме вихованці. Адже, вони були головними героями нашого засідання.

Керівники гуртків Віра Володимирівна Вакуліч та Яна Віталіївна Кравчук розповіли батькам про свої творчі напрацювання в науково-технічній та художньо-естетичній творчості за допомогою мультимедійної презентації та доповідей.

А далі вихованцями гуртків були проведені майстер-класи для своїх батьків із допомогою керівників гуртків:

• Майстер -клас по виготовленню виробу із бісероплетіння «Бабочка».

• Майстер -клас по виготовленню об’ємної іграшки із паперу.

Батьки та діти працювали активно, творчо виконуючи поставлені завдання.

Найбільше раділи діти, які спільно із керівниками гуртків старались на належному рівні провести майстер-класи для своїх батьків.

Любов Митрофанівна, бабуся Артема Міллера, підсумовуючи виконану роботу, наголосила, що мала шанс трішки відпочити та навчитись від свого онука виготовляти даний виріб.

Педагогічний колектив закладу дякує всім батькам гуртків «Початкове технічне моделювання» та бісероплетіння «Фантазія» за підтримку, розуміння та співпрацю.

Адже, кожна дитина – це талант, і він буде розвиватись тільки тоді, коли батьки також будуть приділяти своїм дітям увагу та спостерігати за їхньою творчістю.

ДБАЄМО ПРО БЕЗПЕКУ

3 грудня 2015

У зв’язку з наближенням зимових канікул та новорічних свят, зростанням у цей період кількості випадків травмування дітей при використанні вибухонебезпечних речовин, порушенням правил протипожежної безпеки та з метою активізації роботи з питань безпеки життєдіяльності.

01.12.2015 року в Будинку дитячої та юнацької творчості під час планової наради при директорові за участю працівників позашкільного закладу було розглянуто питання безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу під час проведення новорічних свят.

Майстер виробничого навчання Кузнецовських курсів ІІІ категорії навчально-методичного центру цивільного захисту та