Осінь 2016

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАГОРОДА У СКАРБНИЧКУ БДЮТ

1 вересня

Дипломом ІІ ступеня Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджена Дулько (Марковець) Ольга Олегівна, керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Рівненської області
за перемогу у Всеукраїнському конкурсі науково-методичних розробок з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти хіміко-біологічного профілю за конкурсну роботу: «Методичні рекомендації «Екскурсія як один із видів науково-дослідницької та еколого-природоохоронної діяльності».
«ТАЛАНТ ЖИВЕ У КОЖНОМУ»

6 вересня 2016

Виховати дитину – це велике мистецтво, а також безперервна робота серця, розуму і волі батьків. Найголовнішу роль у вихованні відіграють саме батьки.
Вони є першими, хто навчає дитину пізнавати світ, набувати життєвого досвіду, розвиває перші почуття громадськості. Батькам постійно доводиться шукати шляхи підходу до дітей, думати над вирішенням багатьох конкретних ситуацій.
Якщо батькам притаманний широкий кругозір, практичне ставлення до всього, що відбувається навколо, то і дитина поділяючи з ними настрій, приєднуючись до їхніх справ і турбот, засвоює відповідні моральні норми та правила.
Також велику роль у формуванні особистості дитини відіграє її дозвілля. Дитина за своєю природою активна, допитлива, вона легко засвоює все, що бачить і чує. І як батьки прокладуть першу цеглинку в майбутній будівлі особистості залежатиме тільки від них. Тому важливо, які захоплення будуть в дитини протягом її дитячого віку.
Будинок дитячої та юнацької творчості – заклад творчості, почуттів дитини. Відвідуючи гуртки та творчі об’єднання діти набувають морально-емоційного досвіду. Дуже важливо які емоційні враження вона одержує від роботи, яку виконує. Ще з дошкільного віку батькам потрібно зробити правильний вибір до діяльності дитини. Не потрібно батькам змушувати дитину відвідувати гурток чи творче об’єднання тому що це вони так хочуть, або в сімейній практиці переважають заборони, іноді допускаються фізичні покарання, що не узгоджуються з важливим принципом педагогіки – повага до особистості, яка розвивається. Тому змістовне спілкування, його єдність з дітьми має відбуватися постійно. В такій сім’ї дитина росте в морально – емоційній атмосфері, яка позитивно впливає на її фізичний розвиток.
Батьки! Пам’ятайте, що виховання – це творчий пошук, який не терпить бездумності та поспішних рішень. Як говорив педагог А. С. Макаренко: «Ваша особиста поведінка – вирішальна. Не думайте, що ви виховуєте дитину тільки тоді, коли ви розмовляєте з нею, чи повчаєте, чи наказуєте їй. Ви виховуєте її кожної миті свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома. Для виховання потрібно не багато часу, а мудре використання кожної миті».
З кожним роком приходять батьки та діти до Будинку дитячої та юнацької творчості, щоб цікаві справи та турботи, будні були наповнені корисним змістом, суспільними та сімейними святами, відпочинком. Недарма ж говорять, що клімат в сім’ї залежить від наявності спільних інтересів.
Педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості запрошують всіх дітей віком від 4 до 18 років нашого міста впродовж навчального року цікаво та з користю провести своє змістовне дозвілля в гуртках та творчих об’єднаннях за напрямками роботи: художньо-естетичним, науково-технічним, соціально-реабілітаційним, туристсько-краєзнавчим, еколого-натуралістичним та гуманітарним.
«ДНІ – ЕНЕРГІЇ – 2016»

6 вересня 2016

З метою збереження та ефективного використання енергії з 4 вересня по 11 вересня 2016 року, вже другий рік поспіль, в нашому місті заплановано проведення ряд заходів присвячених до «Днів енергії -2016». 4 вересня 2016 року вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, взяли участь у відкритті заходу «Дні енергії – 2016»
та підготували для жителів міста флеш-моб «Енергія майбутнього», який провели на майдані Незалежності. Своїми закликами діти передали свій позитивний настрій всім тим, хто небайдужий до важливості раціонального використання енергоресурсів,а також мали змогу побачити виставки енергозберігаючих технологій від провідних виробників.
З 4 по 7 вересня серед вихованців гуртків образотворчого мистецтва БДЮТ проводиться виставка дитячих малюнків, робіт на тему: «Енергія – моє майбутнє». Найкращі роботи будуть надіслані для участі у міському конкурсі, який відбудеться 8 вересня у виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради.
Усі Ви зібралися тут не спроста
Енергозбереження наше життя.
Запам’ятайте! Назавжди люди
Невичерпних ресурсів на Землі не буде.
Багато залежить від нашого вміння,
Що ми залишимо новим поколінням.
Хочемо їм зберегти хоч краплю тепла,
Щоб наша Земля завжди світла була.

ГУРТОК ЖУРНАЛІСТИКИ ЗАПРОШУЄ ДО СПІВПРАЦІ

12 вересня 2016

Як зазвичай діти вибирають свою майбутню професію? Які чинники при цьому враховуються? А як бути тим, хто вже давно мріє про якусь діяльність, професію, соціальний статус чи кар’єру? Мріє, і не раз уявляв собі своє майбутнього, але конкретно не знає, як його досягти?..
На всі ці та багато інших питань намагаємося знайти відповіді під час занять гуртка “Основи журналістики”, що функціонує в Будинку дитячої та юнацької творчості. Адже одним із девізів гуртка стали слова: “Перетворимо мрію на мету, а мету – на реальність”.
Якщо ви прагнете рівноправної з дорослими реалізації інформаційних потреб, хочете навчитися вільно висловлювати свою думку, шукати, отримувати, передавати інформацію, мрієте побачити своє прізвище на шпальтах місцевих, всеукраїнських та електронних газет, плануєте в майбутньому спробувати себе саме у журналістиці – зробіть перший крок назустріч справі вашого життя, ставши частинкою команди самопроголошеної республіки вільного журналіста.
За додатковою інформацією та з питань запису на гурток звертайтеся за телефоном 2-15-50.

Лариса ЯРОШИК, керівник гуртка “Основи журналістики” БДЮТ

НАПРИКІНЦІ ЛІТА МЕНІ ПОЩАСТИЛО!

13 вересня 2016

Завдяки Програмі підтримки молоді на 2016-2020 роки, схваленій розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 10 грудня 2015 року № 716 та затвердженій рішенням Рівненської обласної ради від 25 грудня 2015 року № 18, управлінням освіти і науки забезпечено проведення обласної літньої профільної школи для лідерів учнівського самоврядування, яка відбулась із 22 серпня по 26 серпня 2016 року на базі Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку санаторного типу «Агатівка».
Лідери з усієї області мали змогу відпочити та отримали можливість розвинути свої лідерські якості.
Наше місто представляла Аня Матвійчук, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра».
І ось її особисті враження від перебування у літній школі лідерів.
***
Наприкінці літа мені пощастило, як заступнику голови учнівського самоврядування «Ватра» відвідати літню профільну Школу лідерів. Це був незабутній час. Адже зібрались найактивніші діти з кожного району Рівненської області та приїхали в Агатівку.
Нас навчали найкращі тренери Рівненської області. Вони провели нелегку працю, ділилися своїм досвідом та знаннями, щоб покращити наші лідерські здібності. Я, можу впевнено сказати, що їхня праця не була даремною. Адже з Агатівки я поїхала з багажем знань, які відразу ж хотілося втілити в життя.
Ці п’ять днів пройшли з користю не лише для мене, але й для моїх друзів. Наша команда лідерів розробила декілька проектів, які будуть втілюватись в життя протягом 2016-2017 навчального року. Серед них: «Екологічний проект», «Скринька доброти», «Волонтерство» та інші.
З нагоди Дня Державного прапора України та 25-річниці незалежності України ми спільними зусилями підготували та презентували флешмоб «Україна понад усе. 25 незалежних років», виконували пісні про Україну.
Крім цього всього нашому загону лідерів довелось відчути справжнє життя табору. Це було незабутньо. Сніданки, ранкові зарядки, дискотеки, творчі номери, які ми ставили лише за пару годин до концерту здружили нас, як нікого, і подарували масу позитивних емоцій.
За підсумками роботи обласної літньої профільної школи – 2016 за напрямом «Учнівське самоврядування» отримала сертифікат учасника літньої школи лідерів учнівського самоврядування.
Я ніколи не забуду цих 5 днів. Вони принесли у моє літо багато теплих обіймів та щирих посмішок, важливу інформацію, яка мені знадобиться в учнівському самоврядуванні.
Буде важко забути останню дискотеку, останнє вогнище, наших чудових вихователів. Ці спогади викликають посмішку на обличчі. ЩИРЕ ДЯКУЮ організаторам цієї школи!
У мене до цих пір відчуття нереальності і водночас світлого суму за проведеними днями в Агатівці.
Аня Матвійчук, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра».
УВАГА! «БДЮТ СКЛИКАЄ ДРУЗІВ»!

13 вересня

Шановні батьки та діти!
15 вересня 2016 року,о 16.00, біля Будинку дитячої та юнацької творчості відбудеться щорічна традиційна акція «БДЮТ скликає друзів» під гаслом «Талант живе у кожному».
Запрошуємо всіх бажаючих !
БДЮТ – ЦЕ КРАЇНА ЗДІЙСНЕННЯ ДИТЯЧИХ МРІЙ

17 вересня 2016
Будинок дитячої та юнацької творчості скликав друзів і довів, що талант живе у кожній дитині, незалежно від віку чи напрямку діяльності.
Розпочався новий навчальний рік. І якщо у навчальних закладах перші дзвінки пролунали саме 1 вересня, то позашкільна освіта розпочинає навчання на два тижні пізніше. Тим самим діти та учнівська молодь отримують додаткову можливість ще раз остаточно визначитися з тим видом діяльності та нахилу, яким хотіли б займатися чи розвивати.
Так, у Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося традиційне свято «БДЮТ скликає друзів», що цього річ пройшло під гаслом «Талант живе у кожному».
На площі перед позашкільним закладом зручно та компактно розмістилися виставкові столи з роботами, що презентували гуртки Будинку творчості за напрямками діяльності.
Ведучі свята – Матвійчук Анна, Скрипчак Дарина та Махорін Нікіта – гостинно запрошували дітей, молодь та дорослих долучитися до загального відзначення Дня позашкільника – імпровізованого першого позашкільного дзвоника 2016.
Усі бажаючі отримали чудову нагоду подивитися виставки творчих робіт вихованців БДЮТ на тему: «Калейдоскоп творчості». У виставці взяли участь: гурток «Оригамі» (керівник Печончик Т.М.), гурток «Початкове технічне моделювання» (керівник Вакуліч В.В.), гурток народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник Волчаниця К.В.), гурток художньо-технічної творчості (керівник Довбенюк А.В.), гурток «Основи дизайну» (керівник Сачук А.К.), гурток бісероплетіння «Фантазія» (керівник Кравчук Я.В.).
А ще присутні мали можливість переглянути виставку малюнків вихованців гуртків «Чарівний пензлик» (керівник Павлусь Б.С.), декоративного розпису «Джерело» (керівник Коваленас Н.В.), студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник Мельник А.М.).
Усіх бажаючих чекав чарівний світ майстер-класів «Все можна створити своїми руками», на яких керівники гуртків охоче ділилися секретами майстерності, відкриваючи для новачків невідомі до цього моменти та можливості при створенні того чи іншого виробу.
Старшокласники отримали прекрасну нагоду взяти участь у пізнавальній квест-грі «БДЮТ – країна дитячих мрій», підготовлену та проведену вихованцями гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Дулько О.О.). А також стали учасниками тренінгу «У колі друзів», організованого вихованцями гуртка для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Н.Ф.). Не забули організатори свята і про фізичну складову здоров’я. Тому для поціновувачів спорту та здорового способу життя діяв куточок фізкультхвилинок, проведених для усіх бажаючих керівником гуртка «Краса здоров’я» Момотюк О.М. разом зі своїми вихованцями.
Вихованці гуртка сучасного спортивного танцю (керівник Грицай О.М.) продемонстрували присутнім елементи художньої гімнастики.
А от спробувати себе в ролі юних поетів, читців-декламаторів та гумористів на «Хвилинці славі» в першу чергу зголосилися вихованців літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» (керівник Мельник Т.М.).
Для найменших учасників свята керівники гуртків англійської мови Вітартас Л.В. та Александрович Я.О. провели спортивно-розважальні ігри «Ми родом з дитинства».
Знайомили з мешканцями живого куточка, який діє у позашкільному закладі вихованці гуртка «Юні орнітологи» (керівник Столярук Т.О.).
Вокалісти закладу під керівництвом Алексєєнко О.В. (студія вокального співу «Гармонія») та Тиндик С.Д. (вокальний гурток «Серпанок») змагалися між собою в ході караоке-змагань «Переспівки».
Не тільки спостерігали, але й активно працювали в ході свята, беручи інтерв’ю у присутніх дітей та батьків вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.). в об’єктиві юних журналістів було запитання «Життя БДЮТ як воно є».
Цікавою формою роботи в цей день стало залучення усіх присутніх спробувати власні хореографічні здібності у підготовці та проведенні імпровізованого флеш-мобу «БДЮТ – велика родина», який провели вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.).
Завершальним акордом святкового дня став міні-концерт, у якому своїми талантами та напрацюваннями поділилися вихованці студії вокального співу «Гармонія», вокального гуртка «Серпанок», зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует».
Україна багата талановитими людьми, що своєю працею і здобутками звеличують свою країну далеко за її межами. Це поети і літератори, скульптори і художники, співаки і хореографи… І привели їх до таких вершин слави наполеглива праця та здійснені дитячі зіркові мрії, які здебільшого починали здійснюватися у таких позашкільних закладах як Будинок дитячої та юнацької творчості міста Кузнецовськ. Саме тут розкриваються нові юні обдарування, яким в майбутньому судилося поповнити ряди української зіркової еліти, слава якої гримітиме далеко за межами України, світу та, безперечно, Всесвіту.
Тож завітайте до позашкільного закладу і знайдіть для себе, молодь, чи для своєї дитини, батьки, те заняття, яке припаде до душі і серця. Адже БДЮТ – це країна здійснення дитячих мрій.
Вихованці гуртка «Основи журналістики»
19 ВЕРЕСНЯ СВЯТКУЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВІТАРТАС ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА, КЕРІВНИК ГУРТКА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

19 вересня 2016

Нехай сяють очі з ніжністю,
А серце розквітне радістю,
Хай доля красива як соняшник,
Дарує Вам щастя як райдугу.
Хай сонечко світить із ясного неба,
Бажаєм усього, чого тільки треба,
Хай доля дарує довгого віку,
Добре здоров’я і щастя без ліку.
З повагою та найщирішими побажаннями вихованці гуртка англійської мови «АВС», гуртка «Вчимо англійську» та колектив Будинку дитячої та юнацької творчості.
ДЕНЬ МІСТА

19 вересня 2016

Різножанрова музика, майстер-класи, різні виставки, флешмоби, дитячі розваги, змагання зі стрітболу, відкриття спортивних майданчиків, святковий концерт – усе це та багато іншого відбувалося 17 вересня для жителів та гостів у День відзначення міста.

У такий особливий, святковий день вихованці БДЮТ спільно із керівниками гуртків об’єднались, згуртувались та підготували багато яскравих художніх номерів для батьків, дітей та громадськості міста.
Вихованці гуртка вокального співу «Серпанок» Вітренко Марина Пришко Юлія, Стадник Наталія, керівник Тиндик Світлана Дмитрівна розпочали свій виступ із відкриття дитячого майданчика поблизу магазину «Колібріс», м-н Будівельників, де присутні мали змогу послухати чудові українські пісні, які були наповнені словами вдячності, любові, краси та поваги до всіх жителів нашого міста.
Далі вихованці гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна та вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович біля майдану Незалежності демонстрували експозиції творчих робіт на тему: «З днем народження,любе місто». Надавали усім бажаючим рекомендації по виготовленні та створенні власних виробів, які вирізнялись оригінальністю, майстерністю.
На площі відбулося обласне свято народної творчості та побуту «Барви Надстир’я». У даному святі взяли активну участь вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, вихованці гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, продемонструвавши у своїх виступах атмосферу святковості, патріотизму та краси.
У Парку культури та відпочинку відбувався фестиваль «Танцювальний калейдоскоп», на який були запрошені вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна. Вихованці ансамблю виконали 4 хореографічних постановки різного жанру, і своїм запальним виконанням завоювали симпатії глядачів.
І підсумком святкування Дня міста вихованцями студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, вихованцями зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна було взято участь в урочистій частині та святковому концерті, які відбулися на майдані Незалежності. Наші вихованці продемонстрували свій талант виконуючи вокальні та хореографічні номери на високому рівні.
З нагоди Дня міста розпорядженням міського голови Грамотою виконавчого комітету міської ради за активну громадську позицію та вагомий внесок у розбудову та розвиток міста нагороджено директора Будинку дитячої та юнацької творчості Маркевич Тетяну Валентинівну.
Вітаємо всіх із Днем нашого молодого, затишного та квітучого міста.
МИ ЗА МИР!
20 вересня 2016

Шановні батьки та діти!
21 вересня 2016 року з 14.30 до 17.00 години в Будинку дитячої та юнацької творчості відбудеться акція, присвячена Міжнародному Дню Миру. В закладі будуть організовані:
– Виставка малюнків «Хай буде мир на всій Землі».
– Майстер-клас «Виготовлення голуба миру».
– Пісенний вернісаж «Мир потрібен як життя».
– Читання авторської поезії «Ми за мир»
– Флеш-моб «Під мирним небом».
– Акція «Подаруй голуба».
Запрошуєм всіх бажаючих!
Актив учнівського самоврядування «Позашкілля» БДЮТ
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

25 вересня 2016

21 вересня люди всієї Землі святкують Міжнародний День Миру. Жодна людина в Україні та й усьому світі не може залишитися байдужою до сьогоднішніх подій. Чи то щирий лист, написаний бійцю АТО, чи матеріальний внесок, зібраний на підтримку наших воїнів – усе є надзвичайно важливим. І дуже важливо, щоб мир нарешті був на Україні.
Членами учнівського самоврядування «Позашкілля» під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни, культорганізатора, був розроблений проект по проведенню заходів під гаслом «Світ починається з мене?». Метою даного проекту є залучення дітей та учнівської молоді до виявлення єдності моральної свідомості та поведінки, слова і вчинку, наявності активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції, виховання патріотизму, національної свідомості, політичної культури. Лідерами учнівського самоврядування сплановані заходи щодо реалізації даного проекту, які будуть проводитись вихованцями гуртків та творчих об’єднань щомісячно протягом навчального року.
21 вересня, у День святкування Міжнародного Дня Миру, вихованці гуртків та творчих об’єднань за різноманітними напрямками роботи організовували та проводили виставки, майстер-класи,ознайомлюючі заняття, літературні читання, акції та флешмоби, а саме:
– Вихованці гуртків образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівик Павлусь Богдан Сергійович, декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна та студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, оформили та представили всім учасникам свята виставки малюнків з гаслами на тему: «Хай буде мир на всій Землі».
– Вихованці гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна та гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Вакуліч Віра Володимирівна підготували та провели майстер-класи по виготовленню Голубів Миру, з якими привітали своїх рідних із Міжнародним Днем Миру.
– Вихованці гуртка вокального співу «Гармонія», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна та вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна продемонстрували всім бажаючим пісений вернісаж, який пройшов під гаслом «Мир потрібен як життя».
– Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна та вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна декламували авторські вірші на тему: «Ми за мир».
– Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна підготували та провели флешмоб під гаслом: «Під мирним небом хочемо жити».
До святкування Міжнародного Дня Миру долучилися також вихованці гуртка «Вчимо англійську», керівник Александрович Яна Олександрівна, які англійською висловили власні побажання щодо збереження миру на Україні.
І на завершення в закладі відбулася акція «Подаруй голуба» та надішли вітання своїм близьким та друзям, в якій прийняли участь понад 300 вихованців гуртків та творчих об’єднань. А вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько здійснили акцію «Подаруй голуба» серед жителів нашого міста. Йдучи по вулицях вони дарували виготовлені власноруч Голуби Миру та вітання усім жителям міста Кузнецовська.
ВОКАЛІСТІВ БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ВІДЗНАЧИЛИ НА МІСЦЕВОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ «ЗІРКИ НА СЦЕНУ»
27 вересня 2016

25 вересня вихованці студії вокального співу «Гармонія» під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни та вихованці вокального гуртка «Серпанок» на чолі з Тиндик Світланою Дмитрівною взяли участь у конкурсному відборі номінації «Пісенна гармонія» ІІ різножанрового фестивалю-конкурсу «Зірки на сцену», присвяченому Дню захисника України.
Організатори конкурсу – ВП «Рівненська АЕС» та Кузнецовська міська громадська організація «Рада ветеранів України» вже вдруге проводить міський захід серед дітей та молоді з метою створення умов творчого самовираження учасників, встановлення творчих контактів між аматорськими колективами та окремими вихованцями, виховання шанобливого ставлення до рідної мови, культури, традицій, історії, патріотичних почуттів, взаємозбагачення культурних традицій українського народу, розвиток творчих здібностей дітей та молоді у різних видах та жанрах мистецтв.
Вокалісти БДЮТ були представлені у двох вікових категоріях. Талановитість та неповторність юних вокалістів оцінювали за чистоту інтонування та володіння навичками вокального співу, культури виконавської майстерності, сценічної культури.
Результати відбіркових турів фестивалю-конкурсу будуть оголошені 12 жовтня, коли переможці візьмуть участь у фінальному гала-концерті.
Проте свої відзнаки вже знайшли тих, хто вразив своєю майтерністю, талановитістю та неповторністю. Ясюк Оксана, вихованка студії вокального співу «Гармонія» та Пришко Юлія, вихованка вокального гуртка «Серпанок» отримали додаткові заохочувальні відзнаки від Сергія Калісінського, члена журі, представника фірми «Квартал-концерт» – квитки на концерт Тіни Кароль.
Вітаємо наших учасників ІІ різножанрового фестивалю-конкурсу «Зірки на сцену» та чекатимемо офіційних результатів. Хоча для дитячого, педагогічного і батьківського колективів БДЮТ вони вже найкращі.
МИ – ЧАСТИНКА ПОЛІССЯ

3 жовтня 2016

Вихованці гуртка “Історичне краєзнавство”: Шабета Станіслав, Хомич Юлія, Ярошик Василь, Козодой Тарас, Шемедюк Ольга, Завадська Марія, Мельник Микола, Петрушко Дмитро, Пилипчук Анастасія, Озеруга Софія, Гриценюк Тетяна, Некритюк Ольга та Блищик Катерина, в присутності керівника Ольги Олегівни Дулько, здійснили одноденну екскурсію в Рівненським природним заповідником по екологічній стежці “Білоозерські Бори” під керівництвом кваліфікованого лісничого Віктора Романовича.
Мета нашої екскурсії – ознайомитись з природними комплексами українського Полісся, прищепити любов до природи рідного краю, а також розширити екологічний світогляд гуртківців.
Територія Рівненського природного заповідника складається з чотирьох окремих ділянок, які з 1984 року мали статус заказників загальнодержавного значення: ландшафтний заказник “Білоозерський” (Володимирецький р-н), загальнозоологічний – “Перебродівський” (Дубровицький та Рокитнівський р-ни), ботанічний – “Сира Погоня” (Рокитнівський р-н), гідрологічний – “Сомино” (Сарненський р-н). Це найбільші за площею і найкраще збережені болотні масиви України, взяті під охорону. Значну роль у їх вивченні та розробці рекомендацій щодо охорони відіграли українські болотознавці на чолі з професором Є.М.Брадісом та вчені-орнітологи.
Заповідник створено з метою збереження у природному стані типових та унікальних природних комплексів Українського Полісся.
“Білоозерська” ділянка відзначається різноманіттям болотних комплексів.
У долині річки Березини виявлена майже вся гама болотних рослинних угруповань Українського Полісся – від осоково-гіпнових до осоково-сфагнових. Підвищені елементи рельєфу займають соснові ліси зеленомохові та чорницеві, ще вищі – лишайникові, а знижені – заболочені ліси з багном болотним та молінією.
На території Білоозерського масиву знаходиться озеро Біле карстового походження. Це одне з найбільших озер в Рівненській області. Його площа становить 453 га, середня глибина – 4 м, максимальна глибина – 26 м. Вода його чиста й прозора, на дні добре видно майже біле вапнякове каміння, яке і дало озеру таку назву. По його берегах негустими смугами ростуть очерет і куга озерна, подекуди на воді трапляються ділянки з лататтям білим.
Загалом на території заповідника зберігаються ділянки, на яких представлені 10 рослинних угруповань, занесених до Зеленої книги України.
Під час нашої екскурсії, ми не тільки дізналися цікаві факти і новини про Білоозерський заказник, але й оздоровилися подихавши чистим лісовим, осіннім повітрям та відпочивши від міського гамору.

ГУМОР – СПРАВА СЕРЙОЗНА

4 жовтня 2016

Народна мудрість говорить: «Якщо людина у доброму гуморі – вона перебуває у доброму настрої. Якщо людина не в гуморі – вона перебуває у поганому настрої». Більшість дітей та дорослих полюбляють розповідати гуморески, найпопулярніших українських гумористів, створюють свої власні гумористичні твори та смішинки, які додають людям настрою, допомагають побачити в житті більше світлого, радісного та вчать стати добрішими. А головне, вчать сміятися на здоров`я, щоб всім завжди весело було.
Тож 29 вересня на базі ЗНЗ№ 1, з метою розвитку кращих традицій українського гумору, популяризації художнього слова серед учнівської молоді, виявлення та підтримки кращих читців-гумористів і юних поетів відбувся міський огляд-конкурс «Поліські пересмішники» серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.
Будинок дитячої та юнацької творчості, у віковій категорії 9-13 років, представляла Корнійчук Ольга, вихованка гуртка театрального мистецтва «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, яка продемонструвала різноманітні за тематикою смішинки – веселинки.
За підсумками журі конкурсу Корнійчук Ольга була нагороджена Грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за зайняте ІІІ місце у міському огляді-конкурсі «Поліські пересмішники».
Вітаємо Корнійчук Ольгу, вихованку гуртка театрального мистецтва «Сюрприз» із зайнятим ІІІ місцем у міському огляді-конкурсі «Поліські пересмішники» та бажаємо і надалі продовжувати доносити ідеї гумору, артистичність, емоційність до глядача.

6 ЖОВТНЯ СВЯТКУЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ТИНДИК СВІТЛАНА ДМИТРІВНА, КЕРІВНИК ВОКАЛЬНОГО ГУРТКА «СЕРПАНОК»

5 жовтня 2016

Хай вашу душу пісня окриля,
Нехай дороги стеляться щасливі
І рідна українськая земля
Дає вам сили на життєвій ниві.
І мрії вашої стрімкий політ
Хай бажаної досягне вершини.
І дай вам Бог безжурних довгих літ,
І оминають вас лихі години,
Хай в небесах курличуть журавлі,
їх клин у теплий вирій відлітає,
А вам на рідній матінці-землі
Хай цілий рік привітне сонце сяє.
Хай добра доля вас і тут знайде,
У цім краю, де гори й полонини
Бо Батьківщину не знайти ніде,
Вона на вік у всіх одна – єдина.
З повагою та найщирішими побажаннями вихованці студії вокального гуртка «Серпанок» та колектив Будинку дитячої та юнацької творчості.

10 ЖОВТНЯ – ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЖИЛКО ІННА ГРИГОРІВНА, СЕКРЕТАР-ДІЛОВОД БДЮТ

9 жовтня 2016

Бажаємо пісень, що лиш весна співає,
І музики, що награють ліси.
І квітів тих, що раз лиш розквітають,
І повні пригорщі любові та краси.
Хай квітнуть в добрі і здоровї літа,
Поріг оминають незгоди й біда,
Хай весну приносять лебедині крила,
А Матір Божа дасть здоровя й сили.
З повагою та найщирішими побажаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості.
ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

15 жовтня 2016

Україна! Країна смутку і печалі, краси і радості, різних звичаїв і обрядів, української пісні, швидкого танцю, а головне – добрих, щирих, гостинних людей. Все частіше ми звертаємось до наших витоків: історії нашої країни, козацького минулого до рідної мови. Звертаємось до минулого, щоб зрозуміти сучасне. Корені нашої духовності – Запорозька Січ. Вона праматір української державності й реальна військово-політична сила України. Запорозька Січ. Козацтво… Найлегіндарніше минуле Українського народу.
З 10 по 13 жовтня 2016 року в гуртках та творчих об’єднаннях Будинку дитячої та юнацької творчості відбулися виховні, пізнавальні заходи в рамках відзначення Дня Захисника України.
Вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, гуртків народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна, «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна, «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна, художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна організували та провели виставку творчих робіт «Синам України».
Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна провели з 10 по 12 жовтня літературні читання, обговорення творів на патріотичну тематику, яку присвятили Захисникам України. Неодноразово згадували імена тих, хто поклав своє життя за Україну.
12 жовтня культорганізатором закладу Романчук Світланою Володимирівною були проведені козацькі забави між вихованцями зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна, театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна, «Краса здоров’я», керівник Момотюк Олеся Михайлівна. Дівчата вітали хлопців із святом. Бажали їм бути сильними, спритними, мати гостре око, розумні голови та приготовили їм веселі змагання. Хлопці показали себе справжніми отаманами, захисниками – переможцями, куховарами та спритними виконавцями козацького танцю та козацької пісні. Також відповідали на запитання вікторини «Чи ви знаєте історію козацтва?». За підсумками проведення заходу хлопці не підвели. Показали свій національний характер, силу та мужність.
13 жовтня вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна взяли активну участь у міському заході присвяченому Дню Покрови Пресвятої Богородиці, Дню Захисника України, який відбувся на базі Музичної школи. Для Захисників України вихованці підготували вокальні та танцювальні номери. А вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, гуртків народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна, «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна, «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна, художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна представили творчі роботи вихованців на патріотичну тематику, які відображали єдність, цілісність, мир, козацьку силу та мужність.
Отож, керівники гуртків та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості бажають усім здоров’я, невичерпної енергії, нехай в родинах завжди панує любов і тепло. А в Україні прийде МИР.
СВЯТО ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

17 жовтня 2016

13 жовтня вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна взяли активну участь у міському заході присвяченому Дню Покрови Пресвятої Богородиці, Дню Захисника України, який відбувся на базі Музичної школи.
Для Захисників України вихованці підготували вокальні та танцювальні номери. А вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, гуртків народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна, «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна, «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна, художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна представили творчі роботи вихованців на патріотичну тематику, які відображали єдність, цілісність, мир, козацьку силу та мужність.
Отож, керівники гуртків та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості бажають усім здоров’я, невичерпної енергії, нехай в родинах завжди панує любов і тепло. А в Україну прийде МИР.
18 ЖОВТНЯ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ РЕШЕТИЦЬКОЇ ГАННИ ПЕТРІВНИ, КЕРІВНИКА ГУРТКА ФЛОРИСТИКИ «ФЛОРАЙ»

17 жовтня 2016

Нехай буде у Вас все в порядку,
Добра вам, щастя і достатку.
Щоб горе і смуток Ваш дім обминали,
Щоб сонечко ясне Вам завжди сіяло.
Веселощів низку, здоров’я міцного
Від щирого серця бажаєм усього.
З повагою та найщирішими побажаннями вихованці гуртка флористики «ФлоРай» та колектив Будинку дитячої та юнацької творчості

УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ У МІСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ «ПОЛІСЬКА СІЧ»

23 жовтня 2016
З метою популяризації української патріотичної пісні, виховання почуття патріотизму в дітей та учнівської молоді засобами українського мистецтва, виявлення та підтримка кращих дитячих і молодіжних колективів, окремих виконавців, формування ціннісного ставлення до традицій українського народу 17 жовтня 2016 року в актовій залі Кузнецовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 проведено міський фестиваль-конкурс патріотичної пісні «Поліська Січ».
В даному заході взяли участь 17 виконавців та 15 ансамблів (дуети, тріо,квартети) від загальноосвітніх навчальних закладів та Будинку дитячої та юнацької творчості, які представили виконання українських патріотичних пісень у номінації «солісти», «ансамблі» за трьома віковими категоріями:
молодша вікова категорія (6-10 років), середня вікова категорія (11-15 років),
старша вікова категорія (15-18 років).
На фестивалі-конкурсі Будинок дитячої та юнацької творчості представляли вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна та вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
Журі фестивалю-конкурсу патріотичної пісні відзначило гарний рівень підготовки всіх учасників.
Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості представили українські патріотичні пісні за номінаціями:
Молодша вікова категорія
«Солісти»:
«Нова Україна» – Кушнірчук Катерина, вихованка студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
«Ти і я» – Козакевич Олександр, вихованець студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
«Україна єдина» – Швець Роман, вихованець студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
«Молитва» – Ясюк Оксана, вихованка студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
«Ансамблі»:
«Хочу жити» – ансамбль «Гармонія», вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
«Ми нащадки козаки» – Гугайло Максим, Васильчук Давид, Кислянка Григорій, вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
Середня вікова категорія
«Дуети»:
«Друзі єднаймося» – Мельник Анастасія, Мельник Інна, вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
Старша вікова категорія
Дуети»:
«Тумани» – Вітренко Марина, Пришко Юлія, Продащук Аліна, вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
«Мальви» – Вітренко Марина, Пришко Юлія, вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
За висновками журі учасники – переможці міського фестивалю – конкурсу патріотичної пісні «Поліська січ» були нагороджені грамотами управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за зайняті призові місця.
Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості мають зайняті призові місця у міському фестивалі-конкурсі патріотичної пісні «Поліська січ» та нагороджені грамотами управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради:
Молодша вікова категорія
Номінація «Солісти»:
ІІІ місце – «Молитва», Ясюк Оксана, вихованка студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
Номінація «Ансамблі»
І місце – «Ми нащадки козаки», Гугайло Максим, Васильчук Давид, Кислянка Григорій, вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
ІІІ місце – «Хочу жити» – ансамбль «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
Старша вікова категорія
Номінація «Ансамблі»:
ІІ місце – «Мальви», Вітренко Марина, Пришко Юлія, вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
ІІІ місце – «Тумани», Вітренко Марина, Пришко Юлія, Продащук Аліна вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
Вітаємо вихованців студії вокального співу «Гармонія» та вокального гуртка «Серпанок» із зайнятими призовими місцями в міському фестивалі-конкурсі патріотичної пісні «Поліська січ» та бажаємо і надалі популяризувати серед своїх друзів, однолітків, педагогів та батьків патріотичну пісню.
ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ «ЗІРКИ НА СЦЕНУ»

23 жовтня 2016

У місті вже вдруге відбувся різножанровий фестиваль-конкурс «Зірки на сцену». Вихованці вокальних гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості взяли у ньому участь та вийшли до фіналу. Так, у гала-концерті свої вокальні здібності представили вихованки вокального гуртка «Серпанок» (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна).
За рішенням журі маємо наступні результати (старша вікова група):
Вітренко Марина – І місце;
Пришко Юлія – ІІ місце.
А ще дівчата вразили журі й дуетним співом, виборовши ІІ призове місце у цій номінації.
До того ж, Вітренко Марина отримала додаткову відзнакe – безкоштовний квиток на анонсований Палацом культури ВП РАЕС виступ відомого гурту.

ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ «ПОЛІСЬКА СІЧ»

23 жовтня 2016

З метою увіковічення традицій, правдивої історії та пам’яті про учасників визвольних змагань, виховання у підростаючого покоління любові до рідного краю, його історичного минулого, формування національної свідомості, зміцнення української національної ідеї через українську народну пісню управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та навчально-методичний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області провели фестиваль-конкурс патріотичної пісні “Поліська січ” серед учнів навчальних закладів області. Фестиваль проходив у два дні: 19 жовтня у місті Дубно на базі будинку дітей та молоді Дубенської міської ради та 20 жовтня у місті Сарни на базі Вищого професійного училища № 22.
Наше місто на фестивалі-конкурсі представили вихованки вокального гуртка «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни – Вітренко Марина та Пришко Юлія.
Розпочався фестиваль прологом, у якому хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв України різних періодів історії нашої держави.
У фестивалі взяло участь 78 колективів та окремих виконавців з навчальних закладів області. В програмі звучали українські народні та повстанські пісні, пісні про Україну, її героїчну сучасність.
Всі учасники фестивалю були неперевершені. Вони подарували справжнє свято пісні, душі і єднання. У своїх піснях вони показали палку любов до рідної землі, до України.
За матеріалами estet-centr.at.ua
«ЕНЕРГЕТИКА УСПІХУ»

25 жовтня 2016

Зустріч лідерів міської ради старшокласників “Ватра» з начальником управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Корень Оленою Миколаївною.
Одним із головних завдань сучасного навчального закладу є розвиток творчої особистості, виховання людини, яка характеризується високою емоційно-естетичною культурою.
Здатність до розуміння і творчого самовираження у сфері навчально-виховного процесу обговорювалось лідерами міської ради старшокласників «Ватра» на дружній зустрічі з начальником управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Корень Оленою Миколаївною, яка відбулася 18 жовтня 2016 року в рамках проведення «Європейського тижня місцевої демократії».
Така дружня зустріч мала характер так званого «круглого столу», де у невимушеній атмосфері усі присутні були залучені до обговорення питань, які стосуються галузі освіти в місті. Активісти кожної зі шкіл міста та Будинку дитячої та юнацької творчості висловлювалися з питань організації заходів та проектів, які б вони хотіли провести на базі своїх навчальних закладів, а також заходи із залученням учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Також Олена Миколаївна, яка разом із головами центрів міської ради старшокласників «Ватра» Ілоною Хондокою (центр «Дзвін БДЮТ), Анною Матвійчук (центр «Всезнайка» Гімназії), Діаною Лехкобит (центр «Відкриті долоньки») була організатором даної зустрічі, зазначила, що дуже важливою у навчально-виховному процесі є організація таких чотирьохсторонніх зустрічей: батьків, педагогів, учнів та представників управління освіти, адже всі ці люди є безпосередніми учасниками цього процесу, невід’ємною його частиною. Тому було вирішено, що надалі схожі зібрання стануть доброю традицією, адже спільними зусиллями можна досягти усіх поставлених цілей, завдань та отримати найкращий результат.
Знайомство з начальником управління освіти дало змогу лідерам учнівського самоврядування поділитися своїми думками та ідеями щодо навчальної та культурно-дозвільної сфер, а також зрозуміти, що їхній голос хочуть чути та прислухатися до нього, що є дуже важливим.
Лідери міської ради старшокласників «Ватра» запропонували проводити такі засідання 2 рази в навчальному році та запросили начальника управління освіти Олену Корень на міський збір лідерів учнівського самоврядування на тему: «Time – менеджмент. Ефективне використання часу у житті людини» під гаслом «З вірою у себе», який відбудеться 10 листопада 2016 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості.
Олена Миколаївна висловила сподівання на подальшу співпрацю, підтримку та безпосередню участь активної молоді у роботі управління освіти, а також запевнила у взаємній підтримці зі свого боку.
Як говорить Стадник Олена Миколаївна, координатор міської ради старшокласників «Ватра»: «Такі зустрічі допомагають активізувати творчу діяльність лідерів, сформувати в них комунікативні навички, а також навички роботи в команді, уміння здійснювати самоаналіз та оцінювання власної роботи, своїх можливостей щодо досягнення визначеної мети та отримувати позитивний заряд успіху від спілкування та командної роботи».
Ілона Хондока, голова центру «Дзвін»

КОНКУРС МАЛЮНКІВ «УКРАЇНА БЕЗ КОРУПЦІЇ»
31 жовтня 2016

27 жовтня 2016 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради відбувся міський етап обласного конкурсу дитячого малюнка „Україна без корупції”, в якому взяли участь учні з загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №1, №2, №3, №4, Кузнецовської гімназії, навчально-виховних комплексів «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня» №1, №10.
На виставці представлені понад 30 дитячих робіт у трьох вікових категоріях: перша (молодша) – від 6 до 10 років; друга (середня) – від 11 до 14 років; третя (старша) – від 15 до 18 років. Малюнки відповідали тематиці, оригінально оформлені, виконані в довільних формах, у більшості випадків, олівцями, а також олійними та акварельним фарбами, гуашшю. Однак, самостійністю автора вирізнялись далеко не всі.
У молодшій віковій категорії кращими були роботи вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості Базана Ярослава „Гідність не має кольору” (техніка виконання – рисунок, керівник Мельник Аркадій Миколайович) та Коваленас Дарини „Навіть кожна рослина хоче, щоб змінилась людина” (техніка виконання – гуаш, керівник Коваленас Надія Вікторівна). Вирізнялись технікою виконання та власним баченням автора малюнки Довгаль Вікторії „Я – проти корупції!” (техніка виконання – рисунок, керівник Сернюк Людмила Василівна) із загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 та Москвича Андрія „Україна – проти корупції” (техніка виконання – акварель, керівник Дяденчук Ольга Миколаївна) з навчального – виховного комплексу №10. Оригінальністю виділялись роботи учениці загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Булан Ольги „Я – проти корупції” (техніка виконання – рисунок, керівник – Лавренчук Ольга Степанівна) та вихованця Будинку дитячої та юнацької творчості Суса Олександра „Не закривайте очі – будьте пильними” (техніка виконання – рисунок, керівник Павлусь Богдан Сергійович).
У середній віковій категорії кращою була робота учениці загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Гончар Ольги „Рятівне коло України” (техніка виконання – гуаш, керівник Катюха Людмила Федорівна). Вирізнялись роботи учениці Кузнецовської гімназії Парейко Софії „Потрібно дбати” (техніка виконання – рисунок, керівник Гутник Михайло Миколайович), вихованки Будинку дитячої та юнацької творчості Щур Богдани „Змінимо ключ до свідомості” (техніка виконання – рисунок, керівник Мельник Аркадій Миколайович) та учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, №3 Петрука Максима „Україна без корупції” (техніка виконання – гуаш, керівник Лавренчук Ольга Святославівна), Полощук Марії „Ми – за країну без корупції” (техніка виконання – гуаш, керівник Катюха Людмила Федорівна).
У старшій віковій категорії кращими були роботи вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості Теребейчик Катерини „Не починай із себе” (техніка виконання – акварель, керівник Мельник Аркадій Миколайович) та Старченка Дмитра „Не закривайте очі, будьте пильними” (техніка виконання – рисунок, керівник Мельник Аркадій Миколайович).
нтру «Дзвін» БДЮТ
«МІС ЗОЛОТА ОСІНЬ – 2016»

3 листопада 2016

Шановні педагоги, діти та батьки!
Запрошуємо 1 листопада 2016 року о 15.00 годині на традиційну конкурсно-розважальну програму«Міс Золота Осінь-2016»,яка відбудеться в актовій залі міської дитячої музичної школи.
Лідери учнівського самоврядування «Позашкілля»
ПЕРЕДДЕНЬ ДНЯ ВСІХ СВЯТИХ

3 листопада 2016

У кожної країни свої традиції. Скільки країн – стільки й звичаїв. От і вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.) організували та провели традиційне для гуртка свято Хелловіна – одне із найулюбленіших і веселих свят у США та Великобританії, яке все більше стає популярним і в Україні.
Не менш цікава й історія походження свята. Адже воно виникло багато століть тому в Ірландії та Шотландії. Стародавні друїди, схиляючись перед богами і силами природи, відзначали закінчення осені і початок зими, коли сонце відступало перед силами темряви. Забобонні люди Ірландії вважали, що в цю ніч померлі люди можуть воскреснути і прийти до людей в образі відьом, чаклунів, будинкових, привидів, духів тощо.
У святковий вечір Хелловіна юні журналісти не тільки вправлялися у авторських замальовках, але й влаштували інтелектуальні випробування. Так, щоб отримати диплом борця зі злими силами, учасники заходу мусили пройти крізь болото, відповісти на каверзні питання, нажахати інших моторошними закляттями, які, щоправда, швидше веселили, ніж лякали, здати іспит на користування автомобілем та зібрати якомога більше автографів на свою адресу.
Тож захід, попри свої походження та значення, пройшов у теплій, дружній атмосфері. Його учасники весело та змістовно провели свій вільний час та ще й отримали додаткову порцію драйву та можливість виявити свій творчих креатив у написанні прози та поезії незвичної тематики
CТАРОДАВНЄ КЕЛЬТСЬКЕ СВЯТО – ХЕЛЛОВІН

3 листопада 2016
У ніч з 31 жовтня на 1 листопада американці та європейці святкують стародавнє кельтське свято – Хелловін.
Назва Halloween походить від виразу All Hallow’s Eve, що розшифровується як All Hallowed Souls Eve – меса всіх святих, або переддень Дня всіх святих.
Зароджений ще у язичницькі часи в рамках культу предків і похоронного культу, Хелловін як ніяке інше свято багате традиціями, спрямованими на те, щоб умилостивити душі покійних і переконати їх не чинити зла живим.
У США Хелловін – одне з найулюбленіших свят, що за популярністю ледве поступається навіть Різдву. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада на вулицях міст можна побачити натовпи як дорослих, так і дітей, переодягнених у відьом, привидів та іншу нечисть. Люди скуповують карнавальні костюми, скелети,черепи тощо. І, звичайно, найголовнішим атрибутом свята є світильники з гарбуза різних розмірів, які символізують одночасно закінчення збору врожаю, злого духа і вогонь, що відлякує його.
В Україні Хелловін став популярним лише кілька років тому.
Тож 31 жовтня на базі міського центру дозвілля «Лісова пісня» лідерами міської ради старшокласників «Ватра», яка працює на базі Будинку дитячої та юнацької творчості було організовано та проведено тематичну Хелловінську вечірку. Метою даного заходу було залучити побільше учнівської молоді міста для проведення змістовного дозвілля під час осінніх канікул. Кожен організатор – учасник мав змогу зацікавити своїх друзів, однолітків та учнів загальноосвітніх шкіл міста протягом тижня своєю інформацією про свято та тим самим залучити побільше учнівської молоді для проведення свята.
Ведучими були Пришко Юлія та Бартосевич Оксана, лідери центру «Скарбничка», ЗОШ № 5, які працювали над сценарієм та конкурсами. Хондока Ілона, Вероніка Водько, лідери центру «Дзвін», Прокопчук Антон, лідер центру «Булава», ЗОШ № 1 були у складі творчої групи по проведенню свята: прикрасили зал шариками, нічними літучими мишами, гарбузами, пригощали учасників томатними соками, солодкими соками, конфетами замотаними у фользі. Учасники свята мали змогу розфарбувати собі обличчя та взяти участь у конкурсах, які містили страшилки.
У святі взяли участь понад 200 дітей та учнівської молоді міста.
Всі веселилися, розповідали страшні історії, вибирали найкращі костюми.
І найголовнішим для учасників Хелловіну було проведення святкової дискотеки, яку провів Васьків Андрій, звукооператор центру дозвілля «Лісова пісня». Також дієву допомогу під час проведення свята надала Сімашко Світлана Захарівна, культорганізатор центру дозвілля «Лісова пісня», яка протягом проведення заходу надавала відповідну допомогу у проведенні Хеловіну для учнівської молоді міста.
Свято вдалося. За підсумками даного заходу лідери міської ради старшокласників «Ватра» дякують за підтримку у проведенні Корінь Олені Миколаївни, начальнику управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, Маркевич Тетяні Валентивни, директору Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради, Ковбасюку Миколі Миколайовичу, директору Центру дозвілля «Лісова пісня» відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. А також педагогам – організаторам Стадник Олені Миколаївни, заступнику директора з навчально-виховної роботи БДЮТ та Романчук Світлані Володимирівни, культорганізатору БДЮТ.
Лідери центру «Дзвін» Будинку дитячої та юнацької
СВЯТКУЄМО РАЗОМ! 15 РОКІВ ПАРЛАМЕНТУ ДІТЕЙ РІВНОГО!

3 листопада 2016

27-28 жовтня в Палаці Дітей та молоді міста Рівне відбувалися урочисті заходи , присвячені 15-річчю діяльності Парламенту дітей. Протягом цих днів у заходах брали участь представники органів учнівського самоврядування, місцевого самоврядування міста Рівне.

28 жовтня до святкування долучилися і представники Обласної ради старшокласників «Імпульс» (лідери та координатори із Володимирецького, Дубровицького, Дубенського, Острозького, Рівненського, Радивилівського, Костопільського, Здолбунівського, Сарненського, Млинівського районів та міст Дубно, Кузнецовськ, Острог).
Від міста Кузнецовськ взяли участь Матвійчук Анна, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра», учениця Кузнецовської Гімназії та Стадник Олена Миколаївна, координатор міської ради старшокласників «Ватра», заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості.
Всі учасники мали змогу взяти участь у заходах:
• тренінг «Лідер у тобі», тренер С. Терентьев, фонд сприяння лідерству “Стандарт”;
• організаційно-діяльнісна гра «Лідери на островах»;
• зустріч з координаторами осередків учнівських самоврядувань районних центрів та міст обласного значення;
• вистава «9 урок»;
• ХАКАТОН;
• гра «Мафія».
Вітаємо Парламент дітей міста Рівного із 15-річчям. Бажаємо всім лідерам бути справжніми патріотами своєї держави, міста. Нехай завжди вам допомагають і сприяють лідери місцевого самоврядування у ваших намічених планах успіху. І дякуємо за гостинність, допомогу, дружність та за проведені заходи протягом усього дня. А особливо за виставу «9 урок».
«МІС ЗОЛОТА ОСІНЬ – 2016»

3 листопада 2016

Вже стало доброю традицією Будинку дитячої та юнацької творчості під час осінніх канікул проводити свято краси,творчості, грації та вишуканості – конкурс «Міс Золота Осінь» за підтримки відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Кожного року він вражає своїми маштабами та знаходить своє гідне місце у змістовному житті Будинку дитячої та юнацької творчості.
01 листопада 2016 року в Кузнецовській міській дитячій музичній школі радо вітали найчарівніших вихованок Будинку дитячої та юнацької творчості батьки, педагоги, друзі, однолітки, які прийшли повболівати за учасниць. Зал був переповнений.
Метою конкурсу було:
* виявлення яскравих індивідуальностей, особливостей;
* сприяння розвитку творчих здібностей вихованців;
* формування художньо-естетичної культури учасників конкурсу;
* залучення дітей та учнівської молоді до проведення змістовного дозвілля під час осінніх канікул;
* виховання естетичних почуттів, прагнення до самовираження,патріотизму та любові до прекрасного.
У даному конкурсі взяли участь вихованки гуртків та творчих об’єднань:
Алієва Сабіна, гурток народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
Верешко Анна, гурток художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.
Федіна Ангеліна, гурток декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.
Талах Наталія, гурток бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
Скрипчак Дарина, гурток театрального мистецтва «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна.
Вели святкову програму, озвучували творчі конкурси чарівні,гарні ведучі Матвійчук Анна та Козодой Тарас, вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості.
Саме цей конкурс допомагає дівчатам розкритись, показати себе та свою чарівність, наполегливість.
Конкурс «Міс Золота Осінь – 2016» це довів!
Для дівчаток – учасниць було підготовлено п’ять конкурсів:
І конкурс – представлення візитки «Хто я?».
ІІ конкурс – інтелектуальний «Далі,далі…».
ІІІ конкурс – творчий «Мій коник».
IV конкурс – пізнавальний «Казковий марафон».
V конкурс – екологічна мода «Модель сезону» (домашнє завдання).
Всі конкурсантки радували своїми виступами, зачаровували глядачів своїми природними задатками, співали,танцювали, розповідали вірші, виконували
завдання. Кожен наступний конкурс був для глядачів загадковим та неперевершеним.
Журі конкурсу та глядачі отримали масу вражень від конкурсанток та переконались як багато знають і вміють учасниці беручи участь у конкурсах.
У домашньому завдані по створенню костюмів із вторинного матеріалу та осінніх дарів природи дівчата продемонстрували у своїх творчих, авторських виступах глядачам як потрібно любити свій рідний край, завжди підтримувати і берегти природу, насолоджуватися красою матінки Землі.
Не залишилися байдужими та прийшли підтримати з вокальними та танцювальними номерами вихованці гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна.
Скажемо відверто, що членам журі було дуже важко оцінювати учасниць за визначеними критеріями. Дівчата у кожному конкурсі показували акторську, інтелектуальну геніальність.
Але результати конкурсу мають бути оголошені. За кількістю набраних балів учасниці розподілилися за номінаціями:
Алієва Сабіна – Міс «Творчість».
Федіна Ангеліна – Міс «Чарівність».
Талах Наталія – Міс «Креативність».
Скрипчак Дарина – Віце – міс «Золота Осінь – 2016».
Верешко Анна – Міс «Золота осінь -2016».
Підготовкою та проведенням Конкурсу «Міс Золота Осінь -2016» займались Романчук Світлана Володимирівна, культорганізатор, Тиндик Світлана Дмитрівна, акомпаніатор.
В лічильній комісії працювали Романюк Олеся Михайлівна, керівник гуртка «Краса здоров’» та Касянчик Віра Володимирівна, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання».
Всі учасниці – конкурсантки були нагороджені грамотами та подарунками від відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Солодощі гостинно надав Кузнецовський хлібозавод торгової марки «Рум’янець».
Вітаємо учасниць із перемогою. Бажаємо дівчаткам успіхів та здійснення мрій. Надіємось на плідну співпрацю і підтримку батьків, представників місцевого самоврядування.
ЦІКАВА РОБОТА – ТВОРЧИМ ПЕДАГОГАМ

3 листопада 2016

Будинок дитячої та юнацької творчості запрошує на роботу за результатами співбесіди:
– керівника туристичного гуртка (постійне місце роботи);
– керівника гуртка науково-технічної творчості – початкове технічне моделювання (на час перебування основного працівника в декретній відпустці).
Вимоги до керівника гуртка початкового технічного моделювання:
– педагогічна освіта;
– бажання творчо та результативно працювати з дітьми молодшого та середнього шкільного віку;
– володіння загальними початковими технічними та технологічними знаннями, технічним моделюванням і конструюванням.
Вимоги до керівника туристичного гуртка:
– педагогічна освіта;
– бажання та вміння працювати з дітьми середнього та старшого шкільного віку;
– практичні навики базових знань пішохідного туризму, проходження спортивно-туристських трас з використанням спеціального спорядження;
– орієнтування на місцевості за допомогою карти, компасу.
Адреса: м-н Перемоги, 23, 4 поверх.
Контактні телефони: (03636) 2-15-50, (03636) 3-11-97.
ДЯКУЄМО ЗА СПОНСОРСЬКУ ДОПОМОГУ

3 листопада 2016

Шановний М’ялик Вікторе Ничипоровичу.
Адміністрація, педагогічний та батьківський колективи, вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Рівненської області висловлюють Вам щиру вдячність у заміні пластикових віконних та балконних блоків.
Ваша підтримка та допомога красномовно свідчить про те, що Ви чудово розумієте сучасні економічні негаразди та не хочете залишатися осторонь вирішення проблем з позашкільного навчання та виховання дітей, забезпечення їх змістовного дозвілля.
Ви заслуговуєте на найщирішу і найглибшу вдячність за своєчасність, безвідмовність, добросовісність, небайдужість при замовленні виконання робіт зі встановлення пластикових віконних блоків.
Облаштування затишку та комфортності кімнат гурткової роботи, танцювальної зали, куточку живої природи та акваріумного класу, належної організації навчально-виховного процесу з боку покращення матеріального забезпечення став можливий з Вашим вкладом, і ми говоримо Вам величезне спасибі за те, що допомогли нам реалізувати заміну вікон, яка, поза всякими сумнівами, підвищила матеріально-технічний та культурний рівні, а ще організацію дозвілля вихованців нашого позашкільного закладу.
Ми бажаємо Вам не тільки процвітання в бізнесі, фінансового благополуччя та кар’єрного зростання, а й того, щоб все добро і щастя, яке Ви допомогли принести в цей світ, повернулося до Вас і Вашої сім’ї в багаторазовому розмірі. Нехай в усіх справах Вас супроводжує успіх, а віра в краще майбутнє добавляє сил і надихає на великі перспективи.
Високо цінуємо Ваш внесок — він реально і суттєво підтримує багатьох людей.
З повагою та найщирішими побажаннями
педагогічний, батьківський колективи, вихованці
Будинку дитячої та юнацької творчості
Кузнецовської міської ради Рівненської області
в особі директора закладу
Маркевич Тетяни Валентинівни

4 ЛИСТОПАДА – ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КОВАЛЕНАС НАДІЯ ВІКТОРІВНА , КЕРІВНИК ГУРТКА ДЕКОРАТИВНОГО РОЗПИСУ «ДЖЕРЕЛО»

4 листопада 2016

Хай дороги стеляться крилато,
Будуть чисті, рівні, як струна,
А добро не оминає хату,
Як не обминає цвіт весна.
Хай здоров’я, радість і достаток,
Стеляться для Вас, як вишні цвіт,
Хай малює доля з буднів свято,
І Господь дарує Вам багато літ.
З повагою та найщирішими побажаннями вихованці гуртка декоративного розпису ”Джерело ” та колектив Будинку дитячої та юнацької творчості.

ПРИВІТАЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ «ВИХОВАТЕЛЬ РОКУ – 2016»

8 листопада 2016

4 листопада вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості привітали переможців та учасників міського конкурсу «Вихователь року – 2016».
Вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна Мельник Анастасія, Мельник Інна, Продащук Аліна, Стадник Наталія, Макарчук Анастасія подарували присутнім у залі українські пісні «Віночок українських пісень», «Краю рідний, доленько моя». А Гугайло Максим із позитивним запалом та із щирими вітаннями подарував пісню «Шикарний син».
Скрипчак Даринка, вихованка театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна донесла до присутніх свою доброту, ніжність через вокально-хореографічну композицію «Баяніст».
Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна Брой Юлія, Водько Вероніка, Конюк Аліна, Купріян Марія, Назарова Анастасія, Полюхович Ілона, Стріла Тетяна порадували своїми запальними танцями « А, я, дівчина молода», «Поліська полька» та «Циганський».
Всі учасники отримали заряд енергії та масу задоволення від музичних і танцювальних номерів.
ПОПУЛЯРИЗУВАЛИ УКРАЇНСЬКУ ПАТРІОТИЧНУ ПІСНЮ

8 листопада 2016

3-5 листопада Вітренко Марина та Пришко Юлія – вихованці вокального гуртка «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлана Дмитрівна побували у місті Львові на Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Сурми звитяги».
Вихованки гуртка представили на розгляд журі пісні «Балада про мальви» та «Коли ти в армію ідеш», адже програма фестивалю передбачала обов’язковий твір: пісню січових стрільців, пісню періоду визвольних змагань 40-50-х років ХХ століття, або сучасний твір, присвячений визвольним змаганням вказаного періоду, окремим його учасникам та подіям, учасникам Революції Гідності та героям АТО; довільна пісня патріотичного спрямування.
– Подібні заходи об’єднують молодь, – переконана керівник вокального гуртка «Серпанок» Тиндик С.Д. – Допомагають не тільки популяризувати українську патріотичну пісню у молодіжному середовищі, але й надають додаткову можливість творчій молоді самореалізуватися, проаналізувати власний творчий рівень, познайомитися з виконавцями зі всієї України.
Вітренко Марина та Пришко Юлія гідно представили Будинок дитячої та юнацької творчості на Всеукраїнському фестивалі мистецтв. Юні вокалісти нагороджені дипломами учасниць та чекають на грудневий гала-концерт.
Нагадаємо, що фестиваль має на меті широко пропагувати серед дітей та молоді кращі зразки мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу у ХХ столітті, вивчати пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, Помаранчевому та Євромайданах, а також Революції Гідності.
«ДУША НАРОДУ БРИНИТЬ У СЛОВІ»

9 листопада 2016

День української писемності та мови
9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови на честь ушанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. З цієї нагоди в літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, відбулося свято з промовистою назвою «Душа народу бринить у слові». Свято української писемності та мови розпочала Рудь Яна «Молитвою до мови», яку склала Мотрич Катерина. Вихованці гуртка підготували вірші про мову, рідний край,загадки,прислів’я. Цікаво керівником гуртка було проведену мовну вікторину «Знавці мови» та підготовлено виставку дитячих малюнків на тему: «Ми – українці». До уваги глядачів була представлена виставка художньої літератури – книжкова поличка «Наша мова калинова».
Під час заходу вихованці не лише декламували вірші українською мовою, а й у розділі «Музично-поетична акварель» прозвучали відомі українські пісні у виконанні Рибчинчук Тетяни, та Бучко Романа. А ще звучав неповторний фольклор, який став безсмертним завдяки мові. Слухали легенду про мову, яку підготувала Валівоць Наталія.
Тетяна Михайлівна розповіла вихованцям, що сьогодні українське щире і сталеве слово підіймає нас на боротьбу за мир на нашій святій землі, утверджує національну свідомість.Закликала всіх гордитися тим, що ми українці, що розмовляємо українською, берегти,плекати її і передавати у спадок своїм нащадкам, адже мова – це душа народу, її генетичний код.
Насамкінець, ведуча свята Цибульська Дар’я висловила сподівання, що і надалі вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» будуть проводити заходи щодо ціннісного ставлення до історичних та духовних надбань рідного краю та продекламувала слова:
Ти постанеш в ясній обнові,
Як пісня лине, рідне слово,
Ти наше диво калинове,
Кохання материнська мово!
Плекаймо в серці кожне гроно,
Прозоре диво калинове.
Хай квітне, пламенить червоно,
В сім’ї великій, вольній, новій.
Разом із учасниками свята розповідали сміховинки, жарти, бо ж наш український народ здавна славиться умінням бути дотепним.
Найактивнішими у підготовці свята і його проведенні були: Підлісний Артем, Валівоць Наталія, Ковальчук Єва, Бучко Роман, Конюхова Маргарита, Левкова Аліна, Рудь Яна, Рибчинчук Тетяна, Тепла Варвара, Хомич Дарина, Цибульська Дар’я, а також вихованці наймолодшої групи Єлісєєв Юрій, Леус Владислав, Гримут Вікторія, Ходаковська Катерина, Главацька Тетяна, Мітряхін Назар.
УВАГА! ЗБІР ЛІДЕРІВ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ «ВАТРА»

9 листопада 2016

Збір лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» на тему «Time – менеджмент. Уміння ефективно розподіляти свій власний час» під гаслом «З вірою у себе» відбудеться 10.11.2016 в актовій залі Будинку дитячої та юнацької творчості (5 поверх) о 14.30 год.
П Р О Г Р А М А збору
І. Екскурсійно-оглядова частина
14.00-14.30 – Реєстрація учасників збору лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра». Вільний перегляд міської виставки дитячого малюнка «Україна без корупції».
Стадник Олена Миколаївна, координатор міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра», заступник директора з навчально-виховної роботи
14.30-14.35 – «Зустріч-вітання» учасників збору лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра». Ознайомлення із програмою збору лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування.
Магдич Ірина Віталіївна, голова міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра»
ІІ. Теоретико -практична частина
14.35 – 14.45 – Мультимедійна презентація діяльності міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» «10 років – це багато чи мало?».
Матвійчук Анна Юріївна, заступник голови міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра», голова центру «Всезнайка» Кузнецовської Гімназії
14.45 – 14.55 – «Як ефективно управляти собою в часі?». Вітальне слово.
Анощенко Сергій Іванович, міський голова
Корень Олена Миколаївна, начальник управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради
14.55-15.05 – «Спілкування з учнівською молоддю міста через проведення спільних дозвіллєвих заходів: проекти, тренінги, диспути – обговорення тощо».
Шарапов Сергій Валерійович, депутат міської ради
15.05 – 15.10 – «Ефективний розподіл часу – запорука успішної реалізації активного дозвілля молоді міста».
Олійник Вікторія Володимирівна , голова молодіжної ради при міському голові міста , учениця Кузнецовської Гімназії
15.10-15.30 – Презентація роботи лідерів центрів міської ради старшокласників «Ватра» «Time – менеджмент. Уміння ефективно розподіляти свій власний час» під гаслом «З Вірою у себе»:
Центр «Булава» – ЗОШ № 1, Остапов Антон, голова центру.
Центр «Відкриті долоньки» – ЗОШ № 2, Лехкобит Діана, голова центру.
Центр «Дозвілля» – ЗОШ № 3, Павлова Марина, голова центру.
Центр «Здоров’я» – ЗОШ № 4, Хомич Юлія, голова центру.
Центр «Скарбничка» – ЗОШ № 5, Пришко Юлія, голова центру.
Центр «Всезнайка» – Гімназія, Матвійчук Анна, голова центру.
Центр «Дзвін» – БДЮТ, Хандока Ілона, голова центру.
15.30-15.40 – Нагородження лідерів центрів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра».
Лідери місцевого самоврядування
15.40-16.00 – Вправа «Охороняйте свій час».
Матвійчук Анна Юріївна, заступник голови міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра»
16.00-16.15 – Тренінг «Рухаємося в часі».
Бартосевич Оксана Юріївна , заступник голови центру «Скарбничка» ЗОШ № 5
ІІІ. Підсумкова частина
16.15- 16.30 – Підведення підсумків роботи міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра».
Стадник Олена Миколаївна, координатор міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра»
16.15- 16.30 – Неформальне спілкування лідерів центрів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра».
Магдич Ірина Віталіївна, голова міської радистаршокласників учнівського самоврядування «Ватра»
ОБЛАСНА ВИСТАВКА-КОНКУРС З ОРИГАМІ «ПАПЕРОВИЙ СВІТ»

14 листопада 2016

З метою підтримки та розвитку науково-технічної творчості серед учнівської молоді, сприяння духовному збагаченню особистості, популяризації мистецтва оригамі, стимулювання розвитку творчих здібностей вихованців, виховання в них творчої ініціативи, естетичного смаку вихованцями гуртків «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна, «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Константинівна взято участь в обласній виставці-конкурсі з оригамі «Паперовий світ», яка відбулася 10.10.2016 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.
Були підготовлені на належному рівні творчі роботи вихованців згідно номінацій Положення про проведення обласної виставки-конкурсу з оригамі «Паперовий світ» , а саме:
Номінація «Квілінг»
«Квіткові магніти» – Сачук Катерина, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Константинівна.
Номінація «Паперопластика»
«Букет літа» – Кубай Ангеліна, вихованка гуртка «Оригамі» керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «Авторська робота»
«Красивий, щедрий, рідний край…» – Булан Софія, вихованка гуртка «Оригамі» керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «Гофрування»
«Равлики в танку листя» – Веремійчук Софія, вихованка гуртка «Оригамі» керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «Модульне оригамі»
«Міні-болід» – Булан Тетяна, вихованка гуртка «Оригамі» керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «Модульне оригамі»
«Природа Японії» – Новак Валерія, вихованка гуртка «Оригамі» керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «Кусудама»
«Спіральна кусудама» – Килюшик Андрій, вихованець гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «Традиційне оригамі»
«Дерево бансай» – Романчук Ірина, вихованка гуртка «Оригамі» керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «За розробками майстрів світу»
«Вогняний дракон» – Лютко Дмитро, вихованець гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «Сувенір»
«Барвисті бажання» – Булан Ольга, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «Кірікамі»
«Гібіскус і колібрі» – Щирба Дарина, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Номінація «Кірігамі»
Щілинна композиція «Корабель Вікторія» – Кузьминський Юрій, вихованець гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.
Обласна виставка-конкурс відбудеться на базі Рівненської обласної універсальної бібліотеки.
ЗБІР ЛІДЕРІВ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ «ВАТРА» ПІД ГАСЛОМ «З ВІРОЮ У СЕБЕ»

15 листопада 2016

Упродовж 2016-2017 навчального року лідерами міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» заплановано проведення ряду заходів різних рівнів: диспути-обговорення, тематичні вечори, дебати, тренінги, ігри на командну роботу, засідання центрів учнівського самоврядування за напрямками роботи, зустрічі з представниками місцевого самоврядування.
Нагадаємо, що міська рада старшокласників учнівського самоврядування
«Ватра» працює на базі Будинку дитячої та юнацької творчості з вересня 2006 року, координатором якої є Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи. Головою міської ради старшокласників «Ватра» у 2015 році обрано Магдич Ірину Віталіївну, ученицю Кузнецовської гімназії.
В загальноосвітніх навчальних закладах освіти працюють центри учнівського самоврядування за напрямками роботи:«Булава», ЗОШ № 1, голова центру Остапов Антон, «Відкриті долоньки»,ЗОШ №2, голова центру Лехкобит Діана, «Дозвілля», ЗОШ №3, голова центру Павлова Марина, «Здоров’я», ЗОШ №4, голова центру Хомич Юлія, «Скарбничка», ЗОШ №5, голова центру Пришко Юлія, «Всезнайка», Гімназія, голова центру Матвійчук Анна, «Дзвін», Будинок дитячої та юнацької творчості, голова центру Хондока Ілона.
Протягом даного періоду проведено 20 зборів лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» під гаслом «З вірою у себе». Тематика була різноманітною. Взято участь у засіданнях Обласної школи управлінської майстерності для лідерів та координаторів учнівського самоврядування області, обласних зборах лідерів учнівського самоврядування Рівненщини, в рамках яких проводились презентації проектів, круглі столи, конкурс «Лідер року», вибори, тренінги на формування лідерських якостей та національної ідентичності, квести, флешмоби тощо. За підсумками проведених заходів, можна сказати, що лідери міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» є найкращими в області.
У період із 22 по 26 серпня поточного року Матвійчук Анна, заступник голови міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра», учениця Кузнецовської гімназії отримала можливість розвинути свої лідерські якості на базі Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку санаторного типу «Агатівка». Пройшовши Програму літньої школи, отримала сертифікат учасника літньої школи лідерів учнівського самоврядування.
10 листопада на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся 20-й збір лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра», в роботі якого взяли участь 63 учнів 8-11 класів, заступники з виховної роботи, педагоги-організатори та представники місцевого самоврядування.
Дуже приємно як лідерам так і координаторам, що на даному заході був присутній Анощенко Сергій Іванович, міський голова, який привітав лідерів учнівського самоврядування та взяв найактивнішу участь у даному заході як в теоретичній так і в практичній частині Програми.
Збір лідерів міської ради старшокласників «Ватра» був не зовсім звичайним. Саме в 2016-2017 навчальному році лідери святкують 10-річчя створення міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра». І збір лідерів проходив під гаслом «З вірою у себе» на тему «Тime-менеджмент. Уміння ефективно розподіляти свій власний час». Ведучими були Матвійчук Анна, учениця Кузнецовської гімназії, Прокопчук Антон, учень ЗОШ №1, заступники голови міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра». Тема збору є досить актуальною в наш час. Тому виступи учасників заходу були наповнені власними рекомендаціями, практичним застосуванням щодо вміння ефективно розподіляти свій власний час протягом дня, тижня, місяця.
З кожним роком до міської ради старшокласників «Ватра» приєднуються активні, сучасні, мобільні лідери учнівського самоврядування. Лідери центрів поділилися досвідом роботи щодо уміння розпоряджатися власним часом, використовуючи при цьому відеоролики, презентації, вірші, пісні тощо.
Щодо питань ведучих «Як ефективно управляти собою в часі?» поділилися Анощенко Сергій Іванович, міський голова, Мельник Людмила Євгеніївна, спеціаліст управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської ради, Шарапов Сергій Валерійович, депутат Кузнецовської міської ради та Олійник Вікторія Володимирівна, голова молодіжної ради при міському голові.
Шарапов Сергій Валерійович подякував всім лідерам учнівського самоврядування за активну участь у конкурсі практичних проектів для підвищення рівня місцевої демократії в місті та поспілкувався з учнівською молоддю щодо проведення спільних дозвіллєвих заходів.
Олійник Вікторія Володимирівна розповіла всім присутнім про ефективний розподіл часу як запоруку успішної реалізації активного дозвілля молоді міста та запросила всіх лідерів до тісної співпраці.
Практичну частину для лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» підготували та провели Матвійчук Анна, заступник голови міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» та Бартосевич Оксана, заступник голови центру «Скарбничка» ЗОШ № 5. В рамках якої Матвійчук Анна провела вправу «Охороняйте свій час» за методом Ейзенхауера, що поділяє всі справи на чотири групи: А – важливі й термінові; Б – нетермінові й важливі; В – термінові й неважливі; Г – неважливі й нетермінові. Лідери згадували справи, які виконували вчора та аналізуючи розподіляли їх за матрицею Ейзенхауера. Щоб робота в команді була успішною потрібно вміти правильно та швидко рухатися. І тому, Бартосевич Оксана провела із лідерами учнівського самоврядування ігри на командну роботу «Рухаємося в часі».
Дуже приємним моментом при проведенні міського збору старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» було нагородження меценатом-благодійником М’яликом Вікторем Ничипоровичем грошовими винагородами та солодощами за активну участь у громадському житті міста та участі у обласних заходах найактивніших лідерів загальноосвітніх навчальних закладів міста та Будинку дитячої та юнацької творчості:
Бартосевич Оксану, заступника центру «Скарбничка», загальноосвітньої школи №5;
Водько Вероніку, заступника голови центру «Дзвін», Будинку дитячої та юнацької творчості, ученицю загальноосвітньої школи № 3.
Лехкобит Діану, голову центру «Відкриті долоньки», загальноосвітньої школи № 2;
Магдич Ірину, голову міської ради старшокласників «Ватра», ученицю Гімназії;
Матвійчук Анну, заступнику голови міської ради старшокласників «Ватра», голову центру «Всезнайка», Гімназії;
Прокопчук Антон, лідера центру «Булава» загальноосвітньої школи № 1;
Пришко Юлію, голову центру «Скарбничка», загальноосвітньої школи № 5;
Сарховець Марину, лідера центру «Булава», загальноосвітньої школи № 1;
Хомич Юлію, голову центру «Здоров’я», загальноосвітньої школи № 4;
Хондоку Ілону, голову центру «Дзвін», Будинку дитячої та юнацької творчості, ученицю загальноосвітньої школи № 3.
Скрипчак Дарину, ученицю загальноосвітньої школи № 2, вихованку Будинку дитячої та юнацької творчості, яка є активною лідеркою у своїх 10 років та навіть вміло надає свої поради щодо організації роботи учнівської молоді.
Вітали вокальними номерами вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, Вітренко Марина, Пришко Юлія, Стадник Наталія, Продащук Аліна.
Магдич Ірина, голова міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» вручила Подяку М’ялику Віктору Ничипоровичу, який другий рік поспіль підтримує лідерів учнівського самоврядування як міста так і області.
Актив лідерів міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра» Магдич Ірина, Матвійчук Анна, Прокопчук Антон, Хондока Ілона, Водько Вероніка, Лехкобит Діана, Сарховець Марина, Пришко Юлія дякують всім заступникам з виховної роботи, педагогам – організаторам ЗНЗ міста за допомогу та підтримку у підготовці презентацій центрів.
Беручи участь у даному заході всі лідери навчились володіти навичками ефективного використання часу. Не даремно Друкер писав: «Запас часу нескінченно малий, і якщо ви не можете управляти ним, то вам не вдасться управляти нічим іншим». Час – це найбільш безжалісний і негнучкий елемент нашого існування. Інвестуйте його у власне здоров’я, щастя і успіх так, щоб отримати оптимальний зиск. Отож, пильніше охороняйте свій час!
Стадник Олена Миколаївна, координатор міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра»
ЗАСІДАННЯ БАТЬКІВСЬКОГО КЛУБУ «РОДИНА ТВОРЧОСТІ» ПІД ГАСЛОМ: « Я ЛЮБЛЮ СВОЮ СІМ’Ю»

21 листопада 2016

Кожна людина має улюблену справу, якою вона цікавиться, і в подальшому допомагає їй реалізувати себе за напрямками роботи. Їх є дуже багато. Одним із таких напрямків роботи є соціально-реабілітаційний. І саме сьогодні ми будемо говорити про важливість вивчення англійської мови дітьми молодшого шкільного віку. І навіть, про захоплюючі моменти проведення занять англійською мовою будуть розповідати керівники гуртків «Вчимо англійську» та їхні вихованці.
17 листопада 2016 року в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося родинне свято для батьків та дітей гуртків «Вчимо англійську», керівники Александрович Яна Олександрівна та Вітертас Людмила Володимирівна.
Керівники гуртків познайомили батьків із роботою гуртка «Вчимо англійську». Зупинились саме на оволодінні навичками англійської мови серед дітей молодшого шкільного віку. Все свято проходило у ігровій формі із залученням усіх учасників. Всі були здивовані та радісні коли на родинне свято приїхала незвичайна гостя із Англії – Мінні Маус, яка зовсім не знає української мови, але хоче її вивчити разом із нашими учасниками. Спочатку всі знайомились, декламували вірші про себе і свою сім’ю, грали в ігри, малювали малюнки своєї сім’ї і розповідали Мінні Маус. Все дуже сподобалось гості із Англії і вона разом із усіма учасниками пограла в ігри на командну роботу. Повертаючись додому Мінні Маус для всіх діток підготувала солодкий сюрприз та подякувала всім батькам, а особливо вихованцям гуртків «Вчимо англійську» за їхнє бажання вивчати англійську мову, яка в даний час є дуже актуальною.
«ОКСАМИТОВИЙ РАЙ»
22 листопада 2016

З метою художньо-естетичного виховання дітей та молоді засобами декоративно-ужиткового мистецтва, сприяння реалізації їх творчих задумів, залучення учнівської молоді до відкриття та розуміння прекрасного в навколишньому середовищі і в своєму житті, пробудження в молодого покоління поваги до національної та культурної спадщини 17 листопада 2016 року в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся внутрішній конкурс з тканепластики «Оксамитовий рай» відповідно до 3-х вікових категорій: перша категорія – 6-9 років, друга категорія – 10-13 років, третя категорія – 14-17 років. Конкурс проводився за розділами: об’ємна тканепластика, аплікація з тканини, штучні квіти з тканини, м’яка іграшка, печворк,вишивка стрічкою, народна лялька.
Вихованцями гуртків та творчих об’єднань було подано 36 творчих робіт відповідно розділів конкурсу. Членами Художньої ради були відібрані найкращі роботи вихованців для участі в обласному конкурсі з тканепластики «Оксамитовий рай», а саме:
Об’ємна тканепластика:
«РАЕС-майбутнє України» – Верешко Анна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.
Аплікація з тканини:
«Тюльпани» – Пасевич Софія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Константинівна.
Штучні квіти з тканини:
«Рози в дарунок» – Клімук Аліна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.
«Крокуси» – Пузирнікова Поліна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.
«Чарівні хризонтеми» – Пилипчук Анастасія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
«Кольорові фантазії» – Свідрик Ярина, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
Печворк:
«Весняний настрій» – Килюшик Валерія, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Довбенюк Аліна Вікторівна.
М’яка іграшка:
«Домовичок» – Пришляк Софія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.
Аплікація з тканини:
«Японська сакура» – Веселуха Олександра, гурток бісероплетіння «Фантазія», керівник Кравчук Яна Віталіївна.
Народна лялька:
«Зернянка» – Хомич Анастасія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
«Бариня» – Рожик Вікторія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Дулько Ольга Олегівна.
Вишивка стрічкою:
«Скринька для прикрас – Бенза Анастасія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Константинівна.
Обласний конкурс з тканепластики «Оксамитовий рай» відбудеться з 24 листопада по 23 грудня 2016 року на базі навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області.

ЗАСІДАННЯ БАТЬКІВСЬКОГО КЛУБУ «РОДИНА ТВОРЧОСТІ»

22 листопада 2016

Діти – майбутнє кожної держави. На планеті живе близько 2 мільярдів дітей. Як найвразливіша частина суспільства, вони потребують особливого захисту й піклування.
Що треба для щастя й усмішки дитини?
Щоб сонце ласкаве нас гріло щодня.
Оселя затишна й чуйна родина,
Мамина пісня, щоб завжди жила.
Щоб зорі вночі у вікно зазирали,
Сади буйним цвітом цвіли навесні.
Пташки від зорі до зорі щебетали,
Бажання збувались великі й малі.
Щоб небо не плакало з горя важкого,
Земля не здригалась від туги й жалю.
Бажаємо щастя простого й земного,
В добрі хочу бачить Вкраїну свою.
З 1954 року Генеральна Асамблея ООН запропонувала вважати 20 листопада – Всесвітнім Днем дитини. Рівно через 30 років після прийняття Декларації прав дитини та через 10 років після проведення Міжнародного року дитини Асамблея ООН одноголосно прийняла Конвенцію про права дитини (20 листопада 1989 року).
2 вересня 1990 року Конвенція набула чинності, її підписали й ратифікували 192 держави (з-поміж 193 існуючих на Землі), серед яких однією з перших була Україна. Тому, з нагоди Всесвітнього Дня дитини 18 листопада відбулось засідання батьківського клубу «Родина творчості» на тему: «У центрі Всесвіту – Дитина». В даному заході взяли участь вихованці та батьки студії вокального співу «Гармонія».
– Діти були і залишаються найдорожчим скарбом, гордістю і надією держави. Ми хочемо, щоб наші діти були здоровими, щасливими і розумними, жили в мирі, радості й були впевнені в завтрашньому дні, – з такими словами звернулася до батьків Романчук Світлана Володимирівна, культорганізатор Будинку дитячої та юнацької творчості.
– Діти надихають нас педагогів на творчість, на красиві та мудрі вчинки, – так говорила у своєму виступі Алексєєнко Оксана Володимирівна, керівник студії вокального співу «Гармонія».
Спочатку вихованці студії вокального співу «Гармонія» дарували українські пісні своїм батькам, читали вірші про сім’ю. Батьки підтримували своїх дітей оплесками, отримували позитивні емоції від щасливих моментів родинного спілкування у колі Творчості.
А далі засідання батьківського клубу «Родина Творчості» переросло у конкурсно-розважальну програму «Хто перший?», яку підготували вихованці студії вокального співу «Гармонія» спільно із Романчук Світланою Володимирівною, культорганізатором Будинку дитячої та юнацької творчості. Конкурс складався із 6-ти конкурсів: «Скласти задумане число», «Відгадай мелодію», «Склади слово», «Відгадай героя», «Чоловік чи жінка», фінальні конкурси «Хто першим народився», «Хто першою вийшла заміж». Було створено команду мам та команду татусів. Підраховували бали Швець Роман та Марценюк Марія, вихованці старшої групи студії вокального співу «Гармонія» та слідкували за правильністю виконання правил конкурсу Алексєєнко Оксана Володимирівна, керівник студії вокального співу «Гармонія» спільно із усіма учасниками Програми.
За підсумками проведення конкурсно-розважальної програми «Хто перший?» перемогу здобули дві команди. Як приємно було бачити ту щасливу, радісну, теплу, дитячу гордість за своїх батьків, які справились із запитаннями та були такими розумними, кмітливими, дружніми, а іноді смішними. І найголовніше – найкращими для своїх дітей та педагогів Будинку дитячої та юнацької творчості.
На завершення засідання батьківського клубу «Родина Творчості» вихованці разом із батьками фотографувались та обмінювались своїми враженнями від проведеного. Захід відбувся.
Дякуємо всім батькам студії вокального співу «Гармонія» за активну співпрацю, щирість та теплі слова, які лунали протягом проведення заходу.
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

22 листопада 2016

На виконання Указу Президента України від 06 жовтня 2016 року № 436/2-16 «Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи» та з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.
В Будинку дитячої та юнацької творчості з 21 по 22 листопада 2016 року керівниками гуртків та творчих об’єднань спільно із вихованцями проводились заходи:
– Читання віршів, приурочених Дню Гідності та Свободи.
– Виставка малюнків «Чарівна сила мистецтва» під гаслом «Герої наші не вмирають».
– Виховні години до Дня Гідності та Свободи «Герої не вмирають».
21 листопада 2016 року Тиндик Світланою Дмитрівною, керівником вокального гуртка «Серпанок», Мельник Тетяною Михайлівною, керівником літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» взято активну участь у проведенні міського мітингу-реквієму, приуроченому Дню Гідності та Свободи, який відбувся біля міськвиконкому та покладанні квітів біля пам’ятного знака «Героям Небесної Сотні».
Бучко Роман, Рудь Яна, Левкова Аліна, Малиновська Софія біля пам’ятного знака «Героям Небесної Сотні» висловили свою любов до України, співпереживання, повагу до тих, хто віданно захищав свою країну, її демократичні цінності під час Майдану та антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.
Україно моя
Мати всіх поколінь, Україно моя,
На вагу знов поставлена доля твоя!
Рідний Київ горів, весь Майдан у крові,
Помирають за правду в нерівній борні.
Лиш за те, що хотіли із гідністю жити,
Працювати сумлінно, учитись, любити,
Щоб Шевченкове слово було незабутнє,
А нащадки з надією йшли у майбутнє!
Побратими, брати, не забудемо вас,
Тих, що вже полягли за майбутнє, за нас!
Ми в скорботі схиляєм сьогодні чоло
І в молитві благаєм, щоб війни не було.
Присвячується подіям на Майдані.
Три місяці нещадної зими,
Три місяці страждань, зневіри, болю.
Палала Україна у вогні
І небайдужих кликала до бою.
І плакала…
А ревні сльози ті
Снігами сіру землю устеляли,
Та як не плакати,
Коли її сини
По різні боки барикад стояли.
Одні боролись, вірили в добро,
За правду й честь
Вони життя віддали,
А інші, не ховаючи очей,
Щитом прикрившись,
У братів стріляли.
Рибдали матері,
Ридав Майдан,
У відчаї ридала Україна.
Їй за полеглими синами жаль,
А ворогам пробачити не сила.
А пробачати і не треба, знай –
Їх Бог колись по правді покарає,
І вже ні зброя, ні залізний щит
Тих злочинів страшних не приховає.
Марта Нагірна
Вернути б тих, кого забрали небеса…
Так тихо, непомітно і неспішно.
А десь у висоті витає їх душа.
Наповнена бажанням й сподіванням,
А в іншого – тече сльоза від неминучого прощання.
Вернути б тих, кого забрали небеса…
Безжально захопили у полон свій,
Де ні надії, ні мрій нема.
Там – тиша, тиша й більш нічого.
Немає там ні доброго, ні злого.
Вернути б тих, кого забрали небеса…
І не важливо, хто людина ця.
Та всі ми йдем до спільного вінця
Прийшли у світ з нічим
Й підемо без нічого.
Тож не губім життя свого й чужого…
Герої не вмирають!
Герої не вмирають!
Нехай герої знають,
Що кожен з них живе в піснях,
В народній пам’яті в віршах.
У кожнім місті і селі
Стоятимуть, як вартові
Їх обеліски вже нові.
Ти ж пам’ятай про них завжди,
До їх могили ти завітай,
Живи, учись і знай:
Вони загинули за рідний край.

ЗУСТРІЧ З ВІДОМИМИ ПИСЬМЕННИКАМИ

22 листопада 2016

Юні журналісти Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Рівненської області побували на презентації нової книги братів Капранових.
18 листопада у приміщенні Кузнецовської Міської публічної бібліотеки відбулася презентація нової книги братів Капранових «Забудь-річка».На зустрічі з відомими сучасними українськими письменниками побували і вихованці гуртка «Основи журналістики”, керівник Ярошик Лариса Анатоліївна.
Довідково: Дмитро та Віталій Капранови – українські письменники, публіцисти, засновники видавництва «Зелений пес». Автори книг «Кобзар 2000», «Приворотне зілля», «Закон Братів Капранових», «Зоряний вуйко», «Я люблю Україну», «Історія незалежності України», «Щоденник моєї секретарки», «Забудь-річка» та ін.
На Рівненщину та зокрема до Кузнецовська (Вараша) відомі письменники та видавці завітали в рамках демонстраційного всеукраїнського туру-презентації на запрошення народного депутата України Василя Яніцького.
Вечір п’ятниці став для місцевих поціновувачів творчості братів Капранових, як і сучасного культурного життя міста в цілому, знаковим, цікавим і пізнавальним.
У ході презентації автори зупинилися на історії написання роману, коротенько згадавши сюжетну лінію про трьох молодих людей, які потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років опісля випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні. Назва ж роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.
Під час зустрічі можна було поспілкуватися з письменниками, придбати книги, взяти автограф.
БРОНЗА МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

22 листопада 2016

Вихованці гуртка сучасного спортивного танцю Будинку дитячої та юнацької творчості стали призерами Міжнародного дитячого танцювально-вокального фестивалю-конкурсу.
20 листопада вихованці гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» під керівництвом Грицай Ольги Миколаївни взяли участь у VII Міжнародному дитячому танцювально-вокальному фестивалі-конкурсі «Brilliant Запрошує» в м. Київ.
Творчий колектив гуртка вирішив випробувати власні сили з метою презентації творчих досягнень, створення умов для духовного і культурного розвитку, демонстрації майстерності, закріплення дружніх творчих стосунків дітей і молоді, виявлення та підтримки художньо-обдарованих дітей.
На фестивалі працювали журі, до складу якого входили хореографи, артисти балету, композитори. Критеріями оцінювання були: професійна майстерність, культура костюму, сценічна культура, тематика та підбір репертуару, відповідність постановки вікові дітей.
Танець, для вихованців гуртка сучасного спортивного танцю – це світ краси руху, звуків, світлових фарб, костюмів, світ чарівного мистецтва. А спробувати власні сили на великій сцені, та ще й за межами міста – одна з найзаповітніших мрій юних едемівців. Тому, напевне, вони з таким ентузіазмом відгукнулися на пропозицію керівника показати свої напрацювання на конкурсі такого рівня.
У конкурсній програмі фестивалю взяли участь Бенза Анастасія, Войтюк Олександра, Леус Дарія, Парейчук Іванна, Пашко Руслана, Чех Софія.
Колектив здобув почесне ІІІ місце у номінації «Хореографія» за композицію «Шерлок Холмс», за що отримав диплом та кубок переможців. Усі учасники нагороджені іменними дипломами та м’якими іграшками. Керівник гуртка Грицай О.М. нагороджена подякою за вагомий особистий внесок у розвиток дитячої творчості та підтримку талановитої обдарованої молоді України.
Вихованці гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» розуміють, що будь-який вид танцю вимагає фізичного навантаження і активності. Та коли на фізичні плюси від занять накладаються ще й емоційні, як от – участь у конкурсах та визнання журі, тоді діти зі ще більшим задоволенням займатимуться та прагнутимуть нових перемог.
Щиро бажаємо їм нових ідей, напрацювань та здобутків.
ЮНІ ЖУРНАЛІСТИ ЗУСТРІЧАЛИСЬ З ПРОФЕСІОНАЛАМИ

24 листопада 2016

Вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна) Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради побували на професіографічній екскурсії у Рівненській обласній державній телерадіокомпанії.
З метою створення умов для оновлення змісту позашкільної освіти, здійснення якісного навчально-виховного процесу в закладі, забезпечення потреби особистості у творчій самореалізації в умовах реформування сучасного суспільства, розвитку інтелектуальних і творчих здібностей вихованців, створення умов для формування соціальної, комунікативної, інформаційної компетенції, сприяння забезпечення доступу для здобуття допрофесійної підготовки відповідно до індивідуальних інтересів дітей та підлітків у Будинку дитячої та юнацької творчості на базі гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна) діє програма допрофесійної підготовки учнівської молоді. Метою та завданнями програми є: сприяння забезпечення рівного доступу для здобуття допрофесійної підготовки відповідно до індивідуальних інтересів, потреб і нахилів дітей; виховання особистості, здатної до самовдосконалення, самореалізації та мобільності в умовах сучасного суспільства; створення умов для формування соціальної, комінукативної, інформаційної компетенції вихованців, спрямування підлітків щодо майбутньої професійної діяльності; формування гармонійного розвитоку особистості, поглиблення інтересів та знань вихованців в області журналістики.
У рамках плану заходів на поточний навчальний рік для вихованців гуртка запланована професіографічна екскурсія, як одна із форм профорієнтаційної роботи. Така форма роботи дає можливість учнівській молоді побачити внутрішній зміст професії, отримати інформацію із першоджерел, поспілкуватися як і з професіоналами своєї справи, так і з потенційними роботодавцями.
Юних журналістів Будинку творчості гостинно зустріли у Рівненській обласній державній телерадіокомпанії. Першу частину екскурсії про технічну сторону журналістської справи провів Мідріган Петро, директор ТВО «Телемовлення», який і провів учнівській молоді екскурс в історію першоджерел інформаційного державного простору. Саме від нього вихованці гуртка дізналися, що перше інформаційне слово тодішнього Комітету радіофікації і радіомовлення в ефірі прозвучало в грудні 1939 року. З листопада 1995-го РОДТРК розпочала телевізійне мовлення, а згодом і роботу на окремому радіоканалі «Край». Нині філія НТКУ «Рівненська регіональна дирекція», повністю комп’ютеризувавши творчий процес, запровадивши «фабрику новин» на телебаченні та радіо, працює на чотирьох каналах у Рівному та на півночі області, і проводовій радіомережі. Щодобовий обсяг телерадіопрограм – 24 години.
Учасникам екскурсії розповіли, що колектив Рівненської обласної державної телерадіокомпанії складається з ТВО «Новини», ТВО «Телемовлення», колективу творчо-технічних працівників, Радіо «Край», Радіо «Рівне FM».
Екскурсійна професіографічна естафета згодом перейшла до Велесика Андрія, виконавчого директора, дійсного члена Євразійської Академії телебачення і радіо, який також починав трудовий шлях у колективі РОДТРК, потім певний час працював власним кореспондентом УТ-1, на відповідальних посадах в облдержадміністрації.
Він розповів юним журналістам, що колектив компанії працює та проводить навчання ща стандартами Бі-Бі-Сі, а за останні п’ять років на міжнародних і всеукраїнських фестивалях телерадіопрограм філія НТКУ «Рівненська регіональна дирекція» здобула понад 50 престижних відзнак, що свідчить про високий творчий потенціал колективу, який успішно реалізує унікальний радіопроект «На початку було слово», щоденні телепрограми в прямому ефірі «Громадська приймальня», багато інших задумів. Колектив філії постійно працює над розбудовою власної телерадіомережі, яка дозволить дивитись і слухати місцеві новини у найвіддаленіших куточках Рівненщини. Наразі передачі компанії транслюються і у Хмельницькій області та входить до переліку каналів соціальних пакетів всіх кабельних операторів Рівненської області.
У ході екскурсії вихованці гуртка познайомилися та поспілкувалися з Гринюком Орестом, директором ТВО «Новини», Татаренком Сергієм, головним редактором ТВО «Новини», Волковим Олександром, начальником цеху телемовлення.
Позитивним показником у роботі є те, що й дорослі та, головне, професіонали не стоять осторонь дитячих творчих ініціатив та прагнень. Підтвердженням цього є можливість проведення такої форми роботи як професіографічна екскурсія. Адже самовизначення особистості багато в чому залежить від розуміння правильного рішення вибору майбутньої професії. Допрофесійна підготовка на гуртку «Основи журналістики» покликана допомогти учнівській молоді зважити усі «за» і «проти», проаналізувати бажання і здібності, підготувати до світу конкурентноспроможності, адаптації та готовності до здобуття омріяної професії.
Вихованці гуртка «Основи журналістики» Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради щиро дякують за змістовну зустріч колективу Рівненської обласної державної телерадіокомпанії та особисто виконавчому директору Велесику Андрію.
Окрема подяка виконавчому комітету Кузнецовської міської ради та Інформаційному центру «Полісся» за надані інформаційно-презентаційні матеріали про життя, роботу та діяльність міста Кузнецовськ та ВП «Рівненська АЕС».
З ДОБРОМ У СЕРЦІ

25 листопада 2016

Усе, що найкраще у дитини:
ЇЇ талант, культура, доброта –
Від тата й мами йде і від родини –
Незаперечна істина свята.
Такими словами доброти, ніжності, віри в майбутнє розпочала виховний захід Скрипчак Дарина, вихованка театрального гуртка «Сюрприз», яка і продовжила вести свято талантів «З добром у серці». Знайомила та представляла всіх присутніх із учасниками та їх родинами, в яких ніколи не згасає родинне тепло, де агел-охоронитель весело милується їх сімейним затишком, радістю, щастям. Це сім’ї, де виховується троє і більше дітей. Таких родин у Будинку дитячої та юнацької творчості 182, і діти в них ростуть добрими, розумними, талановитими. У цьому залі ми побачили лише таланти небагатьох із них, але вони нам принесли задоволення і оптимістичний настрій в завтрашньому дні.
Метою виховного заходу «З добром у серці» було:
• познайомити із захопленнями вихованців із багатодітних сімей за номінаціями: «Вокальне мистецтво», «Хореографія», «Оригінальний жанр»;
• популяризувати культурні та моральні цінності сім’ї;
• створення атмосфери родинності.
Надзвичайним талантом, піснями, які не могли не запасти в душу, не розбудити найглибші, найніжніші, найтепліші почуття у глядачів поділилися вихованці гуртків та творчих об’єднань Кушнірук Катерина, вихованка студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, Алієва Сабіна, Васильчук Давид, Веремійчук Ангеліна, Веремійчук Анна, Місечко Ангеліна, вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
Знайомство із хореографією, любов до прекрасного, краси рухів, здобутками успіхів у хореографії поділились вихованці зразкового художнього хореографічного колективу «Пірует» Брой Юлія, Шевчик Михайло, Коляда Богданна, керівник Махоріна Ольга Павлівна та вихованка гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» Леус Дарія, керівник Грицай Ольга Миколаївна.
Найщасливішим місцем на землі є сім’я. Це-місце затишку і відпочину, де є тепло,любов, повага і підтримка. А ще у сім’ях Мітряхіна Назара та Самулік Ангеліни люблять читати поезію Тараса Шевченка та Леоніда Глібова. Тож з великою любов’ю, добротою у серці та повагою юні вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» Мітряхін Назар та Самулік Ангеліна, керівник Мельник Тетяна Михайлівна прочитали свої вірші глядачам.
Маркевич Тетяна Валентинівна, директор Будинку дитячої та юнацької творчості подякувала всім учасникам, батькам та глядачам за підтримку, за теплоту і гарні виступи дітей із багатодітних сімей. Побажала всім дітям та батькам, щоб їхні родинні вогнища талановитих багатодітних родин повік не згасали, всеохоплюючої любові і всіх благ. А також вручила нагороди учасникам виховного заходу «З добром у серці» за номінаціями «Вокальне мистецтво», «Хореографія», «Оригінальний жанр».
Кушнірук Катерина, Алієва Сабіна, Васильчук Давид, Веремійчук Ангеліна, Веремійчук Анна, Місечко Ангеліна, Брой Юлія, Шевчик Михайло, Коляда Богдана, Леус Дарія, Мітряхін Назар, Самулік Ангеліна будуть представляти Будинок дитячої та юнацької творчості на міському фестивалі «Таланти багатодітної родини», який відбудеться 24 листопада 2016 року o 14.00 годині у великій залі виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Бажаємо їм успіху!
Тож недарма говорять:
– Без роду немає народу. Нехай буде вічною традиційна українська сім’я. Нехай буде вічним наш народ!

ВІДБУВСЯ МІСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ТАЛАНТИ БАГАТОДІТНОЇ РОДИНИ»

26 листопада

З метою популяризації культурних і моральних цінностей сім’ї та створення атмосфери родинності, на виконання комплексної програми підтримки сім’ї, дітей та молоді міста Кузнецовська на 2016 рік 24 листопада 2016 року відбувся міський фестиваль «Таланти багатодітної родини», який проходив у великій залі Кузнецовської міської ради. Саме в цей день ще і святкують прекрасне, родинне свято – День подяки. У міському фестивалі «Таланти багатодітної родини» взяли участь 32 творчих дітей із багатодітних сімей міста віком від 7 до 16 років. Будинок дитячої та юнацької творчості представляли 12 дітей із багатодітних сімей, а саме: Шевчик Михайло, Брой Юлія,;Коляда Богданна, Салівон Софія, Леус Дарія, Алієва Сабіна, Місечко Ангеліна, Веремійчук Анна та Ангеліна, Мітряхін Назар, Самулік Ангеліна, Кушнірук Катерина, Васильчук Давід.
Нагадаємо, що напередодні в закладі було проведено виховний захід на тему: «З добром у серці» на якому діти із багатодітних сімей, які відвідують гуртки та творчі об’єднання показували свої творчі напрацювання за номінаціями «Вокальне мистецтво», «Хореографія», «Оригінальний жанр» батькам, педагогам та друзям.
Педагогічний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості пишається своїми вихованцями, які стараються своїми зусиллями показати та донести всю красу їхніх захоплень в позашкіллі.
Всі учасники мали змогу продемонструвати свої творчі напрацювання за номінаціями: «Вокальне мистецтво», «Хореографія», «Оригінальний жанр».
За результатами роботи журі вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості стали переможцями у номінації «Хореографія:
І місце посіла Брой Юлія, вихованка зразкового художнього хореографічного колективу «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна.
ІІІ місце посіла Леус Дарія, вихованка сучасногоспортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна.
Переможці та учасники фестивалю-конкурсу «Таланти багатодітної родини» нагороджені грамотами та солодкими подарунками.
Журі побажало конкурсантам та учасникам міського фестивалю «Таланти багатодітної родини» міцного здоров’я, успіхів у навчанні, досягнення поставленої мети та творчих злетів.