Літо – 2017

ВІТАННЯ ДІТЕЙ

2 червня 2017

31 травня, у великій залі міської ради на виконання комплексної програми підтримки сім’ї, дітей та молоді, на 2017 рік, згідно плану роботи служби у справах дітей, проведено захід – вітання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, до Міжнародного дня захисту дітей.

Заходом охоплено 73 діток, які перебувають на обліку служби у справах дітей.

Дітей вітали Ірина Шумра, секретар міської ради, яка побажала дітям здоров’я, успіхів, здійснення мрій, змістовних канікул; Світлана Пашко, помічник народного депутата України Василя Яніцького, наголосивши про важливість вірного вибору майбутньої професії випускникам загальноосвітніх шкіл.

Ольга Самохіна, завідувач сектору опіки та піклування служби у справах дітей, яка звернула увагу, що захист прав дитини у повній мірі залежить не тільки від держави, а в цілому від усього суспільства.

Усім діткам вручено подарунки, придбані за кошти місцевого бюджету.
Концертну програму та вітання підготували вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості: зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна Ольга Павлівна), студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна) та театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук Світлана Володимирівна).

Бажаємо, щоб сьогодні й кожного наступного дня дорослі зігрівали теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднували зусилля заради майбутнього маленьких громадян, які обов’язково виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

Служба у справах дітей http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/novini/1488-vitannya-ditej

ГУРТОК ОБРАЗОТВОРЧОГО ТА ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА “ДИВОСВІТ”

17 червня 2017

Гурток образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Дивосвіт» на протязі 2016 – 2017 навчального року відвідувало 45 дітей. Всі діти входили до трьох груп які навчались за програмою основного рівня навчання. Дві групи займалися перший рік і одна другий рік навчання.

На заняттях вихованці опановували закони композиції. Засвоювали тему простору, об’єму, форми, перспективи, світлотіні. На заняттях живописом працювали у жанрах натюрморту, пейзажу та портрету. Для розвитку уяви та об’ємного сприйняття, уроки малювання чергувались з уроками ліплення де діти дізнались що таке фактура, рель’єф. Вивчили види об’єму. Працювали над скульптурою та вчилися виготовляти гіпсові форми та гіпсові фігури. Знайомилися з анімацією та мультиплікацією.

В структуру уроку включалися рухливі паузи, вправи, що сприяють зняттю м’язової напруги руки, тулуба, покращують позитивний емоційний стан дитини.
У процесі малювання, ліплення та конструювання вихованці набули активності, самостійності й ініціативності, у них виховалися товариські відносини, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.

Вихованці гуртка брали активну участь у міських, обласних та всеукраїнських виставках і конкурсах, здобули чимало призових місць, зокрема: перше місце у таких міських конкурсах: «Знай, люби свій край», «За нашу свободу», «Україна без корупції», « Скажем СНІДу і наркотикам – НІ», «Зимонько – зима», «Мирний атом єднає Україну». Також перше місце у всеукраїнському конкурсі «Мирний атом єднає Україну». Прийняли участь у міжнародному конкурсі «Здай кров заради життя».

Відвідуваність протягом року була стабільною.

ГУРТОК “ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО”

19 червня 2017

Гурток “Історичне краєзнавство”, на протязі 2016-2017 навчального року, брав активну участь у науковому, туристичному та соціальному житті міста.
Реалізуючи інтереси вихованців у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання України, формуючи краєзнавчі знання, уміння та навички протчгом навчання було проведено екскурсії по місту, а також туристичну подорож до Білоозерського заповідника та міста Луцьк.
Протягом року вихованці організували та провели такі виставки робіт: “Лялька-мотанка – прадавній оберіг”, “Новорічний сувенір 2017”, “Свято Масляна”, “Український віночок – краса і традиції сплелись воєдино”. Старша група провела такі національно-патріотичні виховні заходи, як: “Андріївські вечорниці” та “Чорнобиль не має минулого часу”.
В науково-практичному напрямі ми були переможцями, в таких обласних конкурсах: “Мій рідний край, моя земля”, “Моя Батьківшина – Україна”, “Еколого-натуралістична гра “Паросток””, “Оксамитовий рай”, “Український сувенір”, “Знай, люби свій рідний край”.
Найбільшим досягненням є перемога Кришталевич Софії в Всеукраїнському конкурсі “Мирний атом єднає Україну”.

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ ТА СТУДЕНТІВ “МИРНИЙ КОСМОС”

28 червня 2017

З метою залучення вихованців гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості до вирішення завдань, які мають практичне значення до розвитку науки і техніки, популяризації в Україні наукових і технічних досягнень в освоєнні Космосу, виявлення і підтримки обдарованої молоді, розвитку у дітей творчих здібностей, інтересу до космонавтики, науки і техніки, екології, дослідницької діяльності 03 червня 2017 року взято участь у проведенні обласного конкурсу технічної творчості учнів та студентів «Мирний космос», який проходив на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.

Даний Конкурс відбувався за віковими категоріями та секціями. Вихованці гуртка «Вчимо англійську», Осипенко Максим, «Вчимо англійську», Павлик Богдан, туристичний гурток «Мандри», Чос Андрій взяли участь у секціях «Всесвіт очима науки», «Дослідження історії розвитку вітчизняної та закордонної авіації, космонавтики», «Адаптація людини до умов космічного польоту».
За підсумками роботи журі обласного конкурсу технічної творчості учнів та студентів «Мирний космос» вихованці гуртків та творчих об’єднань мають такі результати:
– у секції «Всесвіт очима науки»:
ІІ місце – Павлик Богдан, вихованець гуртка «Вчимо англійську», керівник Вітартас Людмила Володимирівна.
– у секції «Дослідження історії розвитку вітчизняної та закордонної авіації, космонавтики»:
ІІІ місце – Чос Андрій, вихованець туристичного гуртка «Мандри», керівник Федчук Юрій Анатолійович.
Павлик Богдан, Чос Андрій нагороджені дипломами комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.
Бажаємо всім учасникам Конкурсу і надалі продовжувати досліджувати проблеми авіації та космонавтики, популяризувати наукові та технічні досягнення в освоєнні Космосу.

ПЕРЕМОГА ВИХОВАНЦІВ ГУРТКА ВОКАЛЬНОЇ ПІСНІ “СЕРПАНОК” У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ ДИТЯЧОГО ЮНАЦЬКОГО ТА МОЛОДІЖНОГО МИСТЕЦТВА «BUGAZ AQUA FEST»

28 червня 2017

У всі часи люди люблять слухати, співати пісні, вкладаючи у них свої почуття, думки, надії, сподівання.

Народні пісні – це велика загальна душа цілого народу, в яких оспівується життя та праця, рідна земля, любов українського народу. Вони прості та щирі, надзвичайно проникливі, гарні та мелодійні. А головне – пройшовши крізь віки досі вражають нас своєю неповторною красою.
В українців завжди цінувалася здатність гарно співати, популяризувати українську пісню серед людей різного віку. Зі слів Тиндик Світлани Дмитрівни, керівника гуртка вокальної пісні «Серпанок»:
–Я не знаю людини, яка б не любила українську пісню. Я теж обожнюю пісні. Пісня оточує мене від самого дитинства. Особливо прекрасна народна пісня. Це справжня душа українського народу, яка вбирає особисте людське життя. Разом із своїми вихованцями ми вкладаємо у народну пісню душу всіх, хто співав її протягом багатьох років. Ми продовжуємо співати українські пісні, додаючи до них часточку своєї власної душі. Народна пісня багата. Беремо активну участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних заходах, конкурсах, де співаючи популяризуємо українську пісню.
З 15 по 20 червня 2017 року в місті Одеса відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячого юнацького та молодіжного мистецтва «BUGAZ AQUA FEST». Вихованці гуртка вокальної пісні «Серпанок» Пришко Юлія та Вітренко Марина взяли активну участь у даному Конкурсі (номінація «Народний вокал», старша вікова група). В рамках фестивалю-конкурсу відбулася святкова хода колективів, марш парад учасників, флеш – моб, відкриття фестивалю – конкурсу, гала-концерт, нагородження, святкова дискотека.
Зі слів Пришко Юлії , Вітренко Марини:
– Ми мали змогу реалізувати свої вокальні здібності під час конкурсного виступу. Скажемо відверто, коли після виступів згідно номінацій, нам передзвонили та запросили прийняти участь у гала-концерті ми дуже раділи, адже не кожному дається така нагорода. Після гала-концерту відбулося нагородження учасників. І коли зі сцени журі фестивалю-конкурсу запросили на сцену для нагородження Дипломом лауреата І премії в номінації «Народний вокал» наш дует емоціям не було меж. Ми раділи спільно із Світланою Дмитрівною. Їй дуже велика вдячність за підтримку, підготовку та участь нашого дуету у фестивалі-конкурсі.
Вітаємо Пришко Юлію, Вітренко Марину та Тиндик Світлану Дмитрівну, керівника гуртка вокального співу «Серпанок» із перемогою та бажаємо продовжувати працювати над вихованням ціннісного ставлення до культурних надбань рідного краю, до держави та власного «Я».

ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧИЙ ГУРТОК “РІДНИЙ КРАЙ”

29 червня 2017

Літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край» протягом 2016-2017 н.р охоплюв 36 вихованців, які займалися в трьох групах основного рівня навчання.
Проблемне питання над яким працювали протягом навчального року:
Література рідного краю як засіб формування творчого мислення обдарованих учнів.

Дане питання реалізовано через організацію навчально-виховної роботи в гуртку, а саме:
1. Участь у традиційній акції – «БДЮТ скликає друзів».
2. Проведення флешмобу – «Ні війні» – ( фото на сайті БДЮТ).
3. Відкрита виховна година «Роль краєзнавства у формуванні особистості дитини» (фото на сайті).
4. Участь у міському заході-відкритті пам’ятника Героям Небесної Сотні (вірші читали вихованці групи № 37 – Бучко Роман, Левкова Аліна, Малиневська Софія, Рудь Яна).
5. Відкритий виховний захід до Дня української мови і писемності (фото на сайті).
6. Шевченківський тиждень. Ряд заходів:
– літературна година: «Черкаський край – земля Богдана і Тараса»,
– конкурс на кращого читця Шевченківської поезії,
– конкурс творчих робіт «Шевченко у моєму житті»,
– підсумкова книжкова виставка «Світова велич Кобзаря».
7. І місце в обласному конкурсі-етапі Всеукраїнської акції «День юного натураліста» (колективна робота гуртка).
8. Участь у проведенні свята Дня Святого Миколая для дітей реабілітаційного центру.
9. До Міжнародного Дня прояву доброти провели акцію «Бути милосердним завжди сучасно» (щоденник добрих справ завели і подали на сайт).
10. Участь у міському конкурсі багатодітних родин, номінація – оригінальний жанр, (І місце – Мітряхін Назар і Самулік Ангеліна – у внутрішньому заході).
11. І місце в обласній акції «Годівничка» (робота Максима Федорука).

РЕЗУЛЬТАТИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ “МІЙ ГОЛОС ВІДДАЮ НА ЗАХИСТ ПРИРОДИ”

3 липня 2017

В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу „Мій голос віддаю на захист природи” взяли участь вихованці гуртків та творчих об’єднань студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, гуртків образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович, для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна, «Флорай», керівник Решетицька Ганна Петрівна.
Конкурс є щорічним і проводиться спільно з Всеукраїнською екологічною лігою та Всеукраїнською дитячою спілкою „Екологічна варта” починаючи з 1997 року. У Конкурсі можуть брати участь окремі особи та колективи. Вік учасників не обмежується.
Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості щорічно є активними учасниками даного Конкурсу в різних номінаціях, де мають змогу виявляти творчість та передавати енергію власних думок усім небайдужим до охорони та збереження природи.
Темою конкурсу в 2017 році обрано: „Збережемо довкілля – збережемо здоров’я людини!”.
Основною метою конкурсу є виховання у дітей та молоді дбайливого ставлення до природи рідного краю; популяризація засад збалансованого розвитку серед дітей та молоді; залучення широких верств населення до навчально-практичної діяльності в сфері збереження природних ресурсів.
Даний Конкурс проходив за номінаціями: Екологічний плакат», «Малюнок», «Екологічна казка», «Екологічний тренінг», «Позакласний захід», «Оповідання про природу», «Відеоролик».
Загалом, конкурсні роботи свідчать про дбайливе ставлення до природи рідного краю, про збереження чистоти навколишнього середовища та привернення уваги громадськості до вивчення та розв’язання екологічних проблем.
За підсумками роботи журі вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості стали переможцями та нагороджені дипломом комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради за перемогу у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу„Мій голос віддаю на захист природи” у номінації „Малюнок на тему „Разом на варті чистої планети”:
Щур Богдана, вихованка студії образотворчого мистецтва „Дивосвіт” (малюнок „Ми – це природа”), керівник Мельник Аркадій Миколайович.
Ткач Юлія, вихованка студії образотворчого мистецтва „Дивосвіт” (малюнок „Наше майбутнє в наших руках”), керівник Мельник Аркадій Миколайович.
Вітаємо вихованців студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» із перемогою в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу „Мій голос віддаю на захист природи” та давайте всі разом будемо працювати над вихованням ціннісного ставлення до природи, до рідного краю як серед дітей так і дорослих.
Бережімо природу!

ПЕРЕМОГА В ОБЛАСНОМУ ФЕСТИВАЛІ “ВЕСЕЛІ ЗАКАБЛУКИ”

4 липня 2017

Відповідно плану проведення обласних заходів із дітьми та учнівською молоддю за напрямками позашкільної освіти у 2017 році, затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської державної адміністрації від 12 січня 2017 року № 13, з метою естетичного виховання дітей та молоді засобами хореографічного мистецтва 25 травня 2017 року на базі Будинку культури села Горбаків Гощанського району проводився обласний фестиваль-конкурс хореографічних колективів «Веселі закаблуки».
Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна взяли активну участь у даному фестивалі-конкурсі. На розгляд журі обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки» було представлено дві хореографічні постановки у старшій віковій категорії «А я дівчина молода» та «Вибір за тобою».
За підсумками виступів хореографічних колективів Рівненщини та рішення журі вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» визнані переможцями обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки» та нагороджені дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації:
у номінації «народні танці» ІІІ категорії (15-18 років)
за І місце – народно-стилізований танець «А я дівчина молода».
у номінації «сучасні танці» ІІІ категорії (15-18 років)
за І місце – сучасний танець «Вибір за тобою».
Кожен із дитинства має улюблену справу: малювати, співати, займатися художньо-технічною творчістю тощо. А вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», переможці обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки» люблять танцювати.
Любов до танцю, виховання ціннісних ставлень до мистецтва, до власного «Я», до держави впродовж багатьох років формує у своїх вихованців Махоріна Ольга Павлівна, яка працює на результативність.
Вітаємо учасників обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів «Веселі закаблуки» та Махоріну Ольгу Павлівну, керівника зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» із перемогою. Бажаємо і надалі не зупинятися на досягнутому, йти вперед. Адже без перебільшення можна сказати, від повсякденної, творчої та результативної роботи кожного з нас залежить здоров’я нації, добробут нинішнього покоління і могутність держави.

ПЕРЕМОГА ЗРАЗКОВОГО ХУДОЖНЬОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО АНСАМБЛЮ “ПІРУЕТ” У МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ МИСТЕЦТВ “ЗІРКОВІ ХВИЛІ СВИТЯЗЯ 2017”

4 липня 2017

Важливим компонентом у формуванні позитивного іміджу закладу є участь педагогів, дітей та учнівської молоді у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, фестивалях, змаганнях, які дають можливість безпосередньо обмінюватись досвідом роботи, проводити змістовне дозвілля. Завдяки такій співпраці працівники освіти встановлюють нові контакти з колегами, спільно обговорюють проблеми, які їх хвилюють, отримують зворотній зв’язок про свої підходи до організації позашкільного життя дітей та учнівської молоді у закладі.
За такими підходами працює і Махоріна Ольга Павлівна, керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» не тільки під час навчально-виховного процесу, але і влітку. За плечима ансамблю багато напрацювань, перемог у міських, обласних, всеукраїнських конкурсах. Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» побували в різних містах України: м.Львів, м.Луцьк, м.Рівне, де показували хореографічну майстерність у різних номінаціях.
З 30 червня по 02 липня 2017 року в клубі «Одісей» Урочищі Гряда Шацького району Волинської області, який розташований на березі мальовничого озера «Світязь» у Шацькому національному природному парку з метою відродження, збереження і розвитку національних культур, знайомства з кращими солістами та ансамблями, створення умов для підтримки та розвитку дитячої та юнацької творчості, відбувся Міжнародний фестиваль – конкурс мистецтв «Зіркові хвилі Світязя 2017».
Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» спільно із Махоріною Ольгою Павлівною та батьками вирішили взяти участь у фестивалі-конкурсі. Для участі було залучено 31 учасник, які з великим бажанням та активністю займались підготовкою до даного фестивалю-конкурсу. Батьки намагались створити комфортні умови поїздки для дітей (транспорт, харчування, проживання).
Журі, у складі Василя Чепелюка, голови журі, народного артиста України, професора Східно-Європейського Національного Університету імені Лесі Українки, Віктора Дужич-Ніколайчука, голови журі, заслуженого артиста України, завідувача кафедри хореографії Східно-Європейського Національного університету імені Лесі Українки, Мар’яна Шуневича, народного артиста України, одного із перших солістів Віа Ватра Ігоря Білозіра, соліста Львівської обласної філармонії, Ігора Нетлюха, голови правління ВГО «Європейська фестивальна-концертна молодіжна ліга», заслуженого артиста естрадного мистецтва України, директора Продюсерського Центру та студії звукозапису «DS SOUND», голови Міністерства Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів-конкурсів культури та мистецтв України ВГО «Європейська фестивальна-концертна молодіжна ліга» оцінювали конкурсантів хореографічних колективів.
За результатами роботи журі:
у ІІІ-ій віковій категорії в номінації «Сучасна хореографія»:
вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» – лауреати І премії, отримали кубок та Диплом Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя 2017».
у І-ій віковій категорії в номінації «Бально-спортивна хореографія»:
вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» – лауреати ІІ премії, отримали кубок та Диплом Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя 2017».
За вагомий внесок у розвиток культури та мистецтв дитячої та юнацької творчості талановитої молоді України Махоріна Ольга Павлівна, керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» нагороджена Дипломом Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя 2017» .
– Дитинство, свобода й безтурботність традиційно асоціюються з повітряним змієм, який вільно літає в небі. Так і ми, вихованці ансамблю «Пірует» разом із Ольгою Павлівною намагаємося ритмом танцю дійти до вершин і донести всім, що вибір тільки за нами. Всі учасники фестивалю-конкурсу дякують своїм батькам за здійснену поїздку. Ми не тільки виступали, але ще і гарно відпочили на березі озера Світязь, – Хондока Ілона, випускниця зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует».
Адміністрація БДЮТ, керівник ансамблю, батьки та вихованці щиро дякують за підтримку та допомогу в наданні транспорту для поїздки міському голові Анощенку Сергію Івановичу та начальнику управління освіти Корень Олені Миколаївні.
Вітаємо учасників-переможців Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркові хвилі Світязя 2017».

ПЕРЕМОГА ВИХОВАНЦІВ СТУДІЇ ВОКАЛЬНОГО СПІВУ “ГАРМОНІЯ” У МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ МИСТЕЦТВ “ЗІРКОВІ ХВИЛІ СВИТЯЗЯ 2017”

5 липня 2017

На мальовничому березі найбільшого в Україні озера Світязь, у Шацькому національному природному парку, з 30 червня по 2 липня 2017 року відбувся Міжнародний Фестиваль-конкурс Мистецтв “Зіркові Хвилі Світязя 2017”, організований ВГО “Європейська фестивальна-концертна молодіжна ліга”, при підтримці Департаменту культури, Міністерства освіти й науки України, Продюсерського центру та студії звукозапису Заслуженого артиста естрадного мистецтва України Ігоря Нетлюха “DS SOUND”.
Фестиваль зібрав учасників з усіх куточків України, Білорусі, тощо, серед яких були і наші талановиті солісти Вокальної студії “Гармонія” Будинку дитячої та юнацької творчості, під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни.

Конкурсанти змагалися у таких номінаціях як “вокальне мистецтво”, “хореографічне мистецтво” та “оригінальне мистецтво”. Обдаровані діти, молодь та творчі особистості -професіонали представляли два твори. А вельмишановне журі оцінювало не лише техніку виконання композицій, а й артистизм, емоційність, оригінальність і самобутність, розкриття теми і образу.
Отож так приємно, що серед такого різноманіття учасників призові місця отримали наші вокалісти:

Бабік Марина, Говорун Ніка, Подкопаєва Кіра – Лауреати ІІІ премії – отримали Дипломи та Кубки фестивалю;

Ясюк Оксана – Лауреат І премії – отримала іменний Кубок та Диплом фестивалю, а також Сертифікат на участь в міжнародних фестивалях-конкурсах організованих ВГО “Європейська фестивальна-концертна молодіжна ліга”.

Більше того, дівчатка отримали сертифікати на суму 50 та 100 євро для участі в міжнародному фестивалі-конкурсі, що буде проводитись в Болгарії цього літа.

Окрім того, Оксана Володимирівна – керівник Вокальної студії “Гармонія”, отримала Подяку від організаторів фестивалю. Організацією та поїздкою на Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зіркові Хвилі Світязя 2017» займались батьки учасників.

Ми радіємо за ваші успіхи, бажання доносити пісню до всіх цінувальників української культури.
ЯК ВИХОВАТИ БІЛЬШ ВПЕВНЕНУ В СОБІ ДИТИНУ: 12 ПОРАД ВІД ПСИХОЛОГА КАРЛА ПІКАРТА

1 серпня 2017

Впевненість в собі – це один із найкращих подарунків, який батьки можуть зробити своїй дитині.

Карл Пікарт, психолог та автор 15 книг для батьків, вважає, що дитина, яка не відчуває довіри зі сторони батьків, неохоче пробуватиме щось нове, адже боятиметься невдач та можливості розчарувати інших. А як результат, це може негативно вплинути на її подальше життя. Тому робота батьків полягає в заохочуванні дитини та підтримці, оскільки їй доводиться вирішувати складні завдання.
Отож, якщо ви хочете виховати більш впевнену в собі дитину, ознайомтесь із 12 порадами від Карла Пікарта.
1. Цінуйте зусилля дитини, незважаючи на те, досягла вона успіху чи ні
Коли ви дорослішаєте, то важливим є сам процес, а не пункт призначення. Тому, як радить Карл Пікарт, заб’є ваша дитина гол у ворота противника, чи викотиться він поза межі поля, – аплодуйте їй, виражаючи своє захоплення.
Діти ніколи не повинні ніяковіти через спробу щось зробити.
2. Заохочуйте дитину до практикування чогось нового
Заохочуйте дитину займатись тим, що її цікавить, але старайтесь не тиснути на неї.
За словами геніальної піаністки Harmony Shu, вона почала займатись, коли їй було 3 роки. Однак постійні заняття давали впевненість в тому, що з часом в неї все виходитиме набагато краще.
3. Дозвольте дитині самостійно вирішувати проблеми
Якщо ви самі виконуєте всю важку роботу за свою дитину, в неї ніколи не розвинуться здібності та не з’явиться впевненість, що вона може вирішувати проблеми самостійно.
Надмірна батьківська допомога може перешкоджати розвитку впевненості в собі, адже бере початок від з’ясування всього самостійно.
4. Дозвольте дитині чинити так, як дозволяє її вік
Не надійтесь, що ваша дитина буде робити все так, як годиться дорослому.
Думка про те, що добре – це лише так, як роблять батьки, може перешкоджати намаганням щось зробити по-своєму. Прагнення відповідати очікуванням, які не відповідають віку дитини, можуть знизити впевненість в собі.
5. Заохочуйте цікавість
Інколи ви можете втомлюватись, відповідаючи на нескінченні запитання дитини, але її прагнення все знати потрібно лише збільшувати.
Пол Харіс з Гарвардського університету зазначив, що задавати запитання – це корисна вправа для розвитку дитини, тому що означає, що вона розуміє про існування речей, про які вона нічого не знає.
Коли діти починають ходити до школи, ті, батьки яких заохочували до пізнання нового, краще сприймають інформацію за інших однокласників. Іншими словами, вони знають, як вчитись краще та швидше.
6. Не створюйте дитині легких шляхів та не робіть винятків
За словами психолога Пікарта, такі вчинки зі сторони батьків ніколи не сприятимуть розвитку впевненості в собі.
7. Не критикуйте дитину
Ніщо не завдаватиме більшої шкоди самооцінці дитини, аніж критика. Батьки не повинні казати дітям, що ті зробили щось погано, однак мають підтримувати та вносити певні пропозиції.
Якщо ваша дитина боїться зазнати невдачі, тому що знає, що ви будете злитись чи розчаруєтесь в ній, вона ніколи не пробуватиме чогось досягнути.
Найчастіше батьківська критика понижує самооцінку та розуміння власної важливості.
8. Сприймайте помилки як шанс навчитись чогось
“Якщо ви вчитесь на помилках, то зміцнюєте впевненість в собі”, – стверджує психолог.
Але це може статись лише тоді, коли батьки сприймають помилки, як можливість удосконалюватись.
Не старайтесь постійно захищати свою дитину від провалів. Дозвольте їй помилитись, щоб допомогти зрозуміти, як наступного разу по-іншому можна вирішити те чи інше питання.
9. Будьте готові до нових викликів та випробувань в житті дитини
Щоб дитина була впевнена в собі, батькам слід показувати, що, незалежно від того, яким страшним та важким може здаватись випробування, вона все подолає.
10. Вчіть дитину того, що самі знаєте
Батьки завжди герої для своїх дітей, принаймні, поки останні ще не виросли. Тому використовуйте цю силу, щоб навчити дитину того, що ви знаєте самі – як думати, діяти та говорити. Подавайте хороший приклад і будьте зразком для наслідування.
Якщо дитина бачить, як її батьки досягають успіху, то й сама буде більш впевнена в собі і в тому, що вона теж може багато чого досягнути.
11. Підтримуйте дитину, коли в її житті стається неприємність
Життя несправедливе, і рано чи пізно, але кожна дитина дізнається про це і відчує на власному досвіді. Тому коли діти стикаються з неприємностями, батьки повинні підтримувати та нагадувати, що на шлях до успіху можуть бути і невдачі.
12. Будьте авторитетом, однак не надто суворим
Коли батьки дуже вимогливі або занадто суворі, впевненість в собі значно знижується. Розуміння того, що за вчинене можна бути покараним, віддаляє дитину від дій та намагань самоутвердитись.

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО ТА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА “ЗНАЙ І ЛЮБИ СВІЙ КРАЙ”

5 серпня 2017

З метою пропаганди та популяризації досягень дитячих творчих колетивів художньо-естетичного напрямку був проведений ІІ етап обласного конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва “Знай і люби свій край” серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів.

Вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради також були активними учасниками даного Конкурсу. Конкурс проходив за різними напрямками: «Українська вишивка», «Художня вишивка», «Різьба по дереву», «Народна лялька»,»вироби з тіста», «Декоративний розпис, народний живопис», «Вишивка стрічкою», «Вироби із соломи», «Лозоплетіння», «Паперопластика», «Вироби із шкіри», «Витинання», «Аплікація», «Джугутова філігрань», «Образотворче мистецтво, живопис» та інші.

На підставі рішення журі маємо результати:

“Декоративний розпис, народний живопис”

ІІ місце – Коваленас Дарина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

“Вироби з природних матеріалів”

ІІІ місце – Пасевич Софія, вихованка гуртка «Основи дизайну», керівник Сачук Алла Костянтинівна.

“Вироби із шкіри”

ІІІ місце – Галадюк Ганна, вихованка гуртка народної творчості «Бабсина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

“Образотворче мистецтво. Живопис”

ІІІ місце – Щур Богдана, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

Всі преможці Конкурсу нагороджені дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації переможців ІІ обласного етапу конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва “Знай і люби свій край”. Вітаємо із перемогою всіх учасників Конкурсу.

“УКРАЇНА – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ”

11 серпня 2017

Лідери клубу «Чумак» учнівського самоврядування «Позашкілля» Будинку дитячої та юнацької творчості з 16 серпня по 29 серпня 2017 року в рамках святкування Дня Незалежності України організували та проводять творчі конкурси серед дітей та учнівської молоді:
• Конкурс фотографій «Моя Україно!» (розмір фотографії за бажанням учасника).
• Конкурс творів, віршів, пісень «Україна – прекрасна і незалежна».
• Конкурс малюнків «Україна – європейська держава», «Моє місто в якому Я живу».
• Конкурс «Відеоролик» виконаний за допомогою мобільного телефону, фотоапарату (тривалість до 3 хвилин).
Вік дітей не обмежений.
До кожної роботи необхідно подати прізвище, ім’я учасника, вік та в якому творчому об’єднанні займається. Творчі роботи приймаються з 9.00 до 13 годин, з 14.00 до 17.00 годин (методичний кабінет).
30 серпня 2017 року будуть підведені підсумки проведення творчих конкурсів та з 15.00-17.00 годин оголошені результати.
Переможці будуть нагороджені подарунками.
Бажаємо всім успіху!
Телефон для нформації: 2-15-50

Лідери «Позашкілля»

“ТІЛЬКИ РАЗОМ” ПІД ТАКИМ ГАСЛОМ ПРАЦЮВАТИМУТЬ ПЕДАГОГИ – ВИХОВАНЦІ – БАТЬКИ У 2017-2018 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

11 серпня 2017

Серед найголовніших проблем в усі часи і для всіх народів завжди була і залишається проблема виховання дітей, а особливо зараз коли ми всі намагаємося йти вперед, щоб досягти чимало результатів у різних сферах діяльності починаючи з маленьких років. Дитина народжується як чистий аркуш паперу. З кожним часом на ньому з’являються нові рядки – думки і почутя, якості та вчинки, а іноді – помилки та недоліки… Звісно, доброта та чуйність, егоїзм та байдужість не народжуються разом із людиною. Все це виховується. Спочатку батьками, бабусями, дідусями, старшими сестричками та братиками, потім на допомогу приходять педагоги.
Кожна дитина може і повинна бути у чомусь першою: одна гарно навчається, друга займається трудовою діяльністю, третя полюбляє мистецтво, четверта веде здоровий спосіб життя через оволодіння спортивними навичками і так є багато прикладів. Найголовніше – щоб вона мала своє улюблене заняття і впевнено йшла до свого успіху.
Педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості працюють над виконанням основних завдань реалізації Програми національного виховання дітей та учнівської молоді, яка розроблена до 2020 року.
Будь-яка дитина має золоте зерно душі, яке, потрапляючи на родючий грунт національного виховання, дає світолюбні пагінці добра, правди, гідності, гордості, любові, працелюбності. Такий підхід і був прокладений в гуртковій роботі позашкільного закладу, де кожній дитині намагаємося всі разом надавати можливість реалізовувати себе у багатьох напрямках діяльності, проявити свій талант, що, в свою чергу, надихає дитину на подолання труднощів, дає можливість відчути себе рівною серед рівних і, водночас, першою серед інших у певному напрямку життєдіяльності. А звідси ми бачимо радість, пробудження енергії життя, формування людської гідності.
І щоб кожна дитина мала б можливість щонайбільше самореалізуватись як особистість, як людина, що формується Будинок дитячої та юнацької торчості запрошує дітей та учнівську молодь міста відвідати різноманітні гуртки та творчі об’єднання за напрямками роботи: художньо-естетичним, еколого-натуралістичним, науково-технічним, соціально-реабілітаційним, туристсько-краєзнавчим та гуманітарним. Заняття в гуртках та творчих об’єднаннях – цікава форма позашкільної роботи, яка дозволяє «педагогу – вихованцю – батькам» спільно вирішувати завдання виховання молодої, сучасної особистості.
Ви можете вільно, за власним бажанням вибрати для себе своє улюблене заняття та записатись у гурток чи творче об’єднання для відвідування занять протягм навчального року.
В Будинку дитячої та юнацької творчості планується і надалі робота батьківського клубу «Родина Творчості», на засіданнях якого діти, педагоги та батьки згуртовуються, діляться своїми напрацюваннями, проводять майстер-класи, змагання, конкурси тощо.
«Тільки разом» спільними зусиллями ми досягнемо активності дітей та учнівської молоді в соціумі, ентузіазму та активності педагогів, батьків та організаторів, зацікавленості та участі батьків позашкільним життям дитини.
Запрошуємо до Будинку дитячої та юнацької творчості.