Зима 2018-2019

АКЦІЯ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

03.12.2018

Щорічно 1 грудня по всьому світу відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Вперше цей день було відзначено в 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Світ вступив в еру СНІДу. Сьогодні вже 30 років.

З метою формування почуття відповідальності до власного здоров’я, вироблення поведінкових мотивацій до збереження свого здоров’я, виховання активної життєвої позиції та звернення уваги суспільства на проблему боротьби та профілактики ВІЛ/СНІДу 30 листопада 2018 року на Майдані Незалежності (біля міської ради) відбулася акція «Подумай про майбутнє – обери життя!» під гаслом «Живи відповідально – дій солідарно!», яку організували вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник Лопуга Наталія Феодосіївна.
До даної акції приєдналися Олександр Мензул, тзп міського голови, Борис Бірюк, керуючий справами виконавчого комітету міської ради, Олександр Дерев’янчук, представник громадської організації «Муніципальна варта», представники управління освіти, учні, вчителі та психологи закладів загальної середньої освіти, вихованці та педагоги позашкільної освіти. Від громадськості міста виступив Олександр Дерев’янчук, представник громадської організації «Муніципальна варта», який назвав три шляхи передачі ВІЛ/СНІД.Символом боротьби зі СНІДом є червоні кульки та стрічки, які вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна виготовили самі та прикріпили під час проведення акції кожному учаснику.
Зі слів Лопуги Наталії Феодосіївни, керівника гуртка для старшокласників «Пізнай себе»:
– Епідемія в Україні сьогодні «підійшла до тієї критичної межі, коли, або ми її локалізуємо, або вже нічого пізніше не можна буде зробити». Україна зараз стоїть перед тим, який «сценарій розвитку подій обрати – сценарій африканських країн, де кожна друга дитина народжується з цим захворюванням і вже нічого в цьому питанні не можна виправити, і сценарій європейських країн, де епідемія зупинилися». Україна займає одне із перших місць в Європі по епідемії СНІДу.
Зі слів Ангеліни Ушко, вихованки гуртка для старшокласників «Пізнай себе»:
– Такі заходи потрібно проводити в місті, адже кожна людина, яка буде отримувати необхідну інформацію про ВІЛ/СНІД задумається над своїм способом життя та обережністю буде приймати процедури, які стосуються здоров’я людини та краси людини. Ми молоде покоління хочемо жити без хвороб катастроф і війн та намагаємося уже сьогодні змінювати світ на краще, адже все залежить лише від нас. І ми хочемо роздати інформаційні буклети, щоб кожна сім’я ознайомилась, обґрунтувала та зробила висновки.
На завершення акції вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе» під мелодію пісні «Почни з себе», яку виконала Мурсалієва Ельнара, роздали всім учасникам буклети із пізнавальною інформацією про шляхи боротьби зі СНІДом та випустили в небо червоні кульки та стрічки, як знак єдності, розуміння і солідарності в нерівній боротьбі людини та хвороби.
Хочеться вірити, що майбутні покоління зможуть жити у зовсім іншому світі: без хвороб, війн і катастроф. Тому давайте будемо уже сьогодні змінювати цей світ на краще, адже все залежить від нас!

ФОТОВИСТАВКА “МИТТЄВОСТІ ДИТИНСТВА”

03.12.2018

Виставку фотографій «Миттєвості дитинства», героями яких є вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості, організували діти та учнівська молодь закладу позашкільної освіти – вихованці гуртка «Основи журналістики».
Метою так званої фотовиставки «На скріпках» є популяризація дитячого фотомистецтва та передача подій очима дітей.
Це можливість спробувати себе в мистецтві фотографії, отримати нові можливості, зокрема у напрямку самореалізації.
Головний меседж, який хотіли донести організатори: «Передача щирості та непідробності емоцій дитини».
Адже саме в емоційному пориві відкривається повнота внутрішнього світу та непідробність відчуттів. Особливо це стосується міміки, очей, рухів. Бо ж обличчя дитини, як і її емоції, змінюється щосекунди, навіть у, здавалося б, стані спокою чи зосередженості.
Організатори дякують усім, хто долучився до створення фотовиставки, учасникам та героям світлин.

“ДЯКУЄМО ТОБІ, ЗАХИСНИКУ!”

05.12.2018

Напередодні відзначення Дня Збройних сил України (6 грудня) вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості провели акцію «Дякую тобі, захиснику!» в підтримку військовослужбовців військової частини 3045, які стоять на захисті нашої країни. Вихованці своїми руками виготовляли обереги, малювали малюнки, писали листи.
Творчі роботи вихованців гуртків та творчих об’єднань були передані військовослужбовцям військової частини 30/45, які передадуть їх в зону АТО.
Кожна дитина вкладала у свою роботу тільки найкраще: любов, повагу, ніжність, теплоту. Надіємось, що прочитавши та передивившись дитячі роботи наші захисники відчують підтримку та вдячність за те, що вони захищають Україну.
Педагоги та вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості дякують всім захисникам, які боронять кордони України, відстоюють інтереси держави, щоб нинішнє покоління жили у мирній незалежній Україні.
Нехай наші обереги оберігають Вас від небезпеки і повертають живими додому з перемогою.

АКЦІЯ, ПРИСВЯЧЕНА ДНЮ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

06.12.2018

Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов’язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.
Нелегка військова служба. Це ранні підйоми, багатокілометрові пробіжки і армійська дисципліна. Сьогодні ми дійсно відчуваємо захист Збройних Сил України, тому що на Сході нашої країни іде неоголошена війна, так звана АТО.
Напередодні 6 грудня – Дня Збройних Сил України вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості підготували тематичний захід «Дякую тобі, захиснику!», в рамках якого відбулися вітання вихованцями студії вокального співу «Гармонії», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна працівникам Варашського міського військового комісаріату Рівненської області та нагородження переможців акції «Дякую захисникам!» під гаслом «Діти вдячні за безпеку солдату», яка організована та проведена спільно із працівниками Варашського міського військового комісаріату Рівненської області.
Основними темами акції були:
– Ви бережете мир в Україні.
– Тато на фронті повинен знати, що я його люблю.
– Ми – діти, майбутнє яких ви захищаєте.
В рамках акції були проведенні творчі конкурси серед вихованців гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості у таких номінаціях:
– «Вірш захиснику».
– «Лист герою».
– «Малюнок на фронт».
Активними учасниками даної акції були вихованці гуртків та творчих об’єднань «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови «АБС», керівник Вітартас Людмила Володимирівна, «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна, «Дизайн одягу», «Конструювання повітряних зміїв», керівник Білан Олена Михайлівна, образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович, «Мандри», керівник Павицька Дар’я Сергіївна.
Нагороджували переможців акції «Дякую тобі, захиснику! під гаслом «Діти вдячні за безпеку солдату» Кузло Ярослав Васильович, військовий комісар Варашського міського військового комісаріату Рівненської області та Пашко Світлана Леонідівна, представник народного депутата Верховної ради України Василя Яніцького, які звернулися до молодого покоління зі словами подяки та побажаннями зростати справжніми патріотами України.
У номінації «Вірш захиснику»:
І місце – Анцибор Анатолій, вихованець гуртка «Конструювання повітряних зміїв».
ІІ місце – Бартосевич Денис, вихованець гуртка «Конструювання повітряних зміїв».
ІІІ місце – Драглюк Владислав, вихованець гуртка «Конструювання повітряних зміїв».
У номінації «Лист герою»:
І місце – Каленик Карина, вихованка гуртка «Дизайн одягу».
ІІ місце – Кньовець Дмитро, вихованець гуртка «Конструювання повітряних зміїв».
ІІІ місце – Бартосевич Кароліна, вихованка гуртка «Дизайн одягу».
У номінації «Лист герою»:
І місце – Стрілець Дарина, Швець Вікторія, вихованки студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
ІІ місце – Ляшик Каріна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови «АБС».
ІІІ місце – Рибачик Аліна,Ковальчук Катерина, вихованки гуртка «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови «АБС».
Переможці конкурсів були нагороджені подарунками від благодійного фонду Василя Яніцького «Наш край».
І на завершення заходу вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості подарували малюнки, листи та вірші військовим.

“ХІТ-ПАРАД НОВОРІЧНИХ ЯЛИНОК”

10.12.2018

Незабаром до нас завітає Святий Миколай, Різдво Христове, Новий рік. Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду.
В Будинку дитячої та юнацької творчості з 10 по 18 грудня 2018 року проходить Новорічний челлендж серед працівників та вихованців «Хіт-парад новорічних ялинок ».

“МИ – ПРОТИ НАСИЛЛЯ”

11.12.2018

Мій улюблений світ – без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова.

7 грудня 2018 року в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна провели диспут-обговорення «Ми – проти насильства». Метою якого було: формування навичок правомірної поведінки, вміння самостійно приймати рішення, відстоювати свою власну думку, виховувати толерантність у ставленні один до одного.
Насильство – це будь-які умисні дії однієї людини по відношенню до іншої, якщо ці дії порушують права і свободи людини і наносять їй фізичну, моральну чи психічну шкоду.
Розмова йшла про дитинство – період життя людини, коли формуються найважливіші функції організму, активно здійснюється засвоєння моральних норм, знань і цінностей, що дозволяє дитині почуватися повноцінним членом суспільства.
Як сказала Лопуга Наталія Феодосіївна, що діти – це особлива соціально-демографічна група населення з віковими обмеженнями від народження до 18 років, яка має свої права, інтереси, специфічні проблеми, але не може відстоювати і захищати їх перед суспільством. Унаслідок цього сьогодні досить гостро постає проблема захисту дітей та їх прав. Умови, що склалися в нашій державі у сфері виживання та розвитку дітей (матеріальне забезпечення, стан охорони здоров’я, система освіти і виховання, виховний потенціал сім’ї, розвиненість державної турботи про дітей і законодавчі норми, які відстоюють життєво важливі права та інтереси дітей), не завжди відповідають нормам міжнародного права. І тому, ми педагоги повинні працювати з дітьми так, щоб вони уникали якнайменше ситуацій, які пов’язані з насиллям. В першу чергу потрібно спілкуватися, бути на рівні з дітьми, прислухатися до їхніх думок, поважати їхні думки.
З вихованцями гуртка були проведені вправи «Конфлікт», «Аналіз ситуацій», «Незакінчене речення», «Я – попереджаю».
І на закінчення було переглянуто притчу «Все залишає свій слід» та підготовлено пам’ятку «Абетка виживання».

НАШІ ВІТАННЯ З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

18.12.2018

Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці,
І принесе у Вашу хату
Добробут, радості багато.
Розбудить приспані надії,
Зернятко щастя хай посіє.
Зігріє гумором, любов’ю,
І принесе усім здоров’я!!!

ЗИМОВА КАЗКА ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ ДЛЯ ВИХОВАНЦІВ МІСЬКОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

20.12.2018

Напередодні Дня Святого Миколая вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості завітали з казковим дійством «У казку з іграшками» та солодкими подарунками до дітей та молоді міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
Учасниками даного дійства були вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна, студії вокального співу «Гармонія», Алексєєнко Оксана Володимирівна, літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна. Дякуємо всім діткам та працівникам Центру реабілітації за їхню гостинність, щирість, вдячність та дружню позитивну атмосферу. Ми дуже задоволені, що частинку добра чудового казкового свята організували та подарували для діток та молоді.
Щоб світ став набагато добрішим, потрібно творити добро у кожному серці.
З цим завданням впорався Святий Миколай разом із казковими героями – Іграшки, Фея, Казка, Снігова Королева, Чорна Кішка,Баба Яга, Розбійники, Зірочки, Ангели, Сніжинки, Барвінок, Ромашка, Вечірня Зірка, Місяць.
Бажаємо усім діткам та молоді Центру миру, добробуту, любові та подальшої співпраці з Будинком дитячої та юнацької творчості.
Закликаємо всіх: Давайте разом творити добро. І воно обов’язково повернеться сторицею.

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ЗАВІТАВ ДО ВИХОВАНЦІВ БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

21.12.2018

19 грудня 2018 року в Будинку дитячої та юнацької творчості відбулися святкові програми до Дня Святого Миколая для вихованців гуртків та творчих об’єднань дошкільного та молодшого шкільного віку.

На протязі дня дарували дітям гарний настрій, посмішки, емоції вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», Махоріна Ольга Павлівна, сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, «Дизайн одягу», керівник Білан Олена Михайлівна, «Юні акваріумісти», керівник Столярець Ірина Миколаївна.
Сценарій дійства був підготовлений Романчук Світланою Володимирівною, культорганізатором Будинку дитячої та юнацької творчості. І яких тільки казкових героїв не було: звеселяли всіх глядачів Іграшки, Фея, Казка, Зірочки, Ангели, Сніжинки, Барвінок, Ромашка, Вечірня Зірка, Місяць. У такий чудовий святковий день навіть Баба Яга, Снігова Королева, Чорна Кішка та Розбійники ставали добрішими та разом із усіма учасниками проводили цікаві завдання та кружляли навколо ялинки хороводи.
Найголовнішим у цей день, звичайно, є Святий Миколай, який дуже готується до цього свята: підбирає кожній дитині казкові слова, подарунки, несе добро у кожну родину. Не дарма Миколая Чудотворця поважають і дорослі і малі. Хочеться побажати всього, з чим асоціюється цей Святий: милосердя, завзятості, терпіння. Будьте добрі і уважні один до одного, адже найпростіша добра справа це маленьке диво. Зі святом Вас!

ПІДСУМКИ НОВОРІЧНОГО ЧЕЛЛЕНДЖА В БДЮТ

28.11.2018

У Будинку дитячої та юнацької творчості у грудні проходив Новорічний челлендж серед працівників та вихованців закладу «Хіт-парад новорічних ялинок».
Мета заходу: виготовлення ялинки-сувеніру своїми руками, популяризація творчих здібностей вихованців гуртків та працівників закладу, донесення до учасників виставки месенджу щодо збереження екології.
Організатори переконані, що виготовлення ялинок розвиває фантазію, а ялинка-сюрприз порадує всіх та прикрасить будь-який інтер’єр і радуватиме око як дорослих, так і дітей.

НОВОРІЧНИЙ КАРНАВАЛ

28.11.2018

Справжній бум новорічних веселощів та святкового настрою організували вихованці гуртка сучасного спортивного танцю “Едем” на чолі з керівником гуртка Грицай Ольгою Миколаївною.
Понад 70 дітей віком від 5 до 12 років креативно відзначили початок новорічно-різдвяних канікул. Зимова казка для них розпочалася новорічним карнавалом. Тут на вихованців чекали прикрашена ялинка, святкова програма, подарунки, смаколики, торт та, звісно, дискотека. Не забули учасники й про гарний настрій, неперевершену атмосферу свята, яскраві емоції та щирі посмішки.
Цьогоріч обов’язковийм дрес-кодом була шапка Санта Клауса. Тож, свято вдалося!

ЩИРО ВІТАЄМО ВАС З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

29.12.2018

Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословенням, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий – 2019 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. Бажаємо, щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії!

З повагою, колектив БДЮТ

ФЛЕШМОБ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКИХ МОРЯКІВ

03.01.2019

В Україні стартував флешмоб на підтримку захоплених Росією українських моряків.
У середу, 02 січня, військовослужбовці військової частини 3045 спільно із вихованцями зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, керівник Махоріна Ольга Павлівна влаштували флешмоб на підтримку 24 моряків малих броньованих артилерійських катерів «Нікополь» і «Бердянськ» та буксира «Яни Капу», які були захоплені росіянами 25 листопада 2018 року.
Військовослужбовці разом із дітьми закликали українських моряків триматись та бажали їм якнайшвидше потрапити додому.

ГУРТОК “ПІДВОДНИЙ СВІТ” ЗВІТУЄ ПРО РОБОТУ ЗА І СЕМЕСТР 2018-2019 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

11.01.2019

В природі все придумано і влаштовано,
кожен повинен займатися своєю справою,
і в цій мудрості – вища справедливість життя.
(Леонардо да Вінчі)

Екологія – це життя. Кожна людина має відношення до природи. Займаючись своєю улюбленою справою, вона поринає у світ життя, в якому розвиває індивідуальні рішення, ініціативу, соціальну активність, формує національну свідомість, господарність, доброту та любов до всього живого на Землі.
Багато дітей щодня в позаурочний час зайняті гуртковою роботою.
Гурток – це майстерня, в ньому формується думка підростаючого покоління. Тут дітей об’єднують спільні інтереси, захоплення.
З вересня 2018 року в Будинку дитячої та юнацької творчості було відкрито гурток «Підводний світ», керівником якого є Шарапова Альона Вадимівна. На заняттях цього гуртка діти віком від 7 до 14 років навчаються основних знань про акваріуми, догляду за рибками, розмноженню риб та створення краси акваріумів. Працюють над дослідженнями, організовують екскурсії та виставки. На заняттях гуртка значну роль відіграє спілкування через природу, яке проходить через теоретичні та практичні заняття. Серед таких у І семестрі можна відмітити:
Практичні заняття по створенню натуральних декорацій в акваріум.
Практичні заняття по підготовці ґрунту для використання в акваріумі.
Практичні заняття по створенню фону за акваріум з природних матеріалів.
Практичні заняття по створенню акваріуму у стилі «Псевдо – море».
Проведення екскурсії-акції «До чистих джерел» з метою прибирання території біля річки Стир бід сміття.
Підготовка та участь вихованців гуртка «Підводний світ» у внутрішньому конкурсі екологічних агітбригад під час осінніх канікул.
Оформлено та запущено 8 акваріумів з різноманітним дизайном (використання натуральних та штучних рослин, коряг, каміння, морських мушель тощо).
Характер гурткової роботи створює найсприятливіші умови для заняття вихованців різноманітними видами діяльності: пізнавальною, естетичною, ігровою та трудовою. Тому, вислів Леонардо да Вінчі є дуже правильним. Кожна дитина повинна займатися тим, чим вона хоче, тим до чого в неї є хист та бажання.
Юні екологи гуртка «Підводний світ» не зупиняються, йдуть тільки вперед, закликають всіх і дорослих і дітей берегти та любити тваринок та з великою повагою ставитись до Матінки-Природи.

ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС КОЛЯДОК І ЩЕДРІВОК

16.01.2019

15.01.2019 в приміщенні актової зали Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся міський фестиваль – конкурс колядок і щедрівок серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців позашкільної освіти.В заході взяли участь дитячі колективи: „Домісолька” та „Кантабільє” (ЗОШ №1), „Поліський дивограй (ЗОШ №2), „Апельсин” (ЗОШ №3), „Зорепад” (ЗОШ №4), „Різдвяні дзвіночки” (ЗОШ №5), „Лілея” (гімназія), „Веселі нотки” (НВК №10), „Квіти життя” (Заболоттівська ЗОШ), „Гармонія” та „Серпанок” (БДЮТ).
А вихованці театрального гуртка „Сюрприз”, хореографічного ансамблю „Пірует” Будинку дитячої та юнацької творчості, разом з педагогами С.Романчук, О.Махоріною, С.Тиндик, підготували яскравий супровід святкового дійства, де не лише інсценізували різдвяну казку з піснями та танцями, а і демонстрували знання традицій, звичаїв українців під час проведення зимових свят.
Учасники заходу представили традиційні різдвяні пісенні твори, сучасні колядки та щедрівки, віншування з побажаннями миру, добра, здоров’я, достатку та всіляких гараздів присутнім та всій Україні. Колективи „Апельсин”(ЗОШ №3), „Лілея”(гімназія), та тріо „Різдвяні дзвіночки” (ЗОШ №5) демонстрували і прекрасні вокальні здібності.
Гарна, добра атмосфера в залі не залишила байдужими всіх присутніх.
Управління освіти щиро дякує незмінному спонсору наших дитячих свят, директору ТДВ „Кузнецовський хлібозавод” Ординату Олегу Ярославовичу, який щорічно дарує всім дитячим колективам-учасникам солодкі подарунки! http://varashosvita.rv.ua/

ЗАПРОШУЄМО БАЖАЮЧИХ ВІДВІДАТИ ФОТОВИСТАВКУ ТА ПРИЄДНАТИСЬ ДО ЗАХОДІВ

18.01.2019

В Будинку дитячої та юнацької творчості з 22 по 25 січня 2019 року відбудуться заходи, приуроченні до Дня Соборності України:
22-25.01.2019 з 8.00-18.00 – міська фотовиставка до Дня Соборності України «Україна – це ми».
22.01.2019 з 15.30-16.00 – акція «Візьмемось за руки».
22.01.2019 з 16.00-17.30 – тематичний захід «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».

АКЦІЯ “ВІЗЬМЕМОСЬ ЗА РУКИ” ПІД ГАСЛОМ “З ВІРОЮ В СЕБЕ”

22.01.2019

Знаменним етапом піднесення духу свободи став «живий ланцюг» між Києвом та Львовом, коли 21 січня 1990 року тисячі українців взялися за руки на згадку про оголошення Акту Злуки, який справив неповторне враження. Народ був у надзвичайному піднесенні, навкруги дзвеніли патріотичні пісні, лунали виклики на честь українського народу. Над головами у височині витав дух Свободи.
22 січня о 15.30 годині в Будинку дитячої та юнацької творчості відбулася акція «Візьмемось за руки» під гаслом «З вірою у себе» до Дня Соборності України, в рамках якої було продемонстровано відеоролик «Живий ланцюг від Києва до Львова» та вихованці гуртків та творчих об’єднань взялись за руки та виконали пісні про Україну.

ТЕМАТИЧНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ “СОБОРНА МАТИ УКРАЇНА – ОДНА НА ВСІХ, ЯК ОБЕРІГ”

22.01.2019

22 січня 2019 року Україна відзначає 100 річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Тобі, Україно, мій мужній народе,
Складаю я пісню святої свободи
Усі мої сили і душу широку
Й життя я віддам до останнього кроку
Аби ти щаслива була, Україно,
Моя Батьківщино!
Нам дух волелюбний від скіфів дістався,
Широка душа – від безмежжя степів.
Хто серцем тебе, Придніпров’я, торкався,
Той душу твою осягнути зумів.
Це тут України моєї початок,
Де волю плекали твої козаки.
Про неї сьогодні ми будемо співати
І славу її пронесемо крізь віки!
Цей день назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.
Вихованці гуртків та творчих об’єднань під час тематичного заходу перегорнули сторінки історії Дня Соборності України, переглянули історичні документальні кадри про події, які відбулися майже 100 років потому.
Вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна виконали українські пісні «Родина» у виконанні Мельник Інни та Мельник Анастасії, «Україночка» у виконанні Герасимчук Валерії, «Україна» у виконанні Стискун Анни.
Корнелюк Арсен, вихованець літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна продекламував вірш «22 січня».
Тематичний захід до Дня Соборності України підготували вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна.
Зі слів ведучих Лук’янової Валерії та Терентій Діани:
Разом із нами наша Україна живе і міцніє. Нехай завжди синьо-жовтий стяг піднімається величаво й майорить над будівлями. Ми дуже любимо свою Україну і віримо, що перемога буде за нами. Тому що, ми сильні та незламні. Разом усі – ми сила. Україна в нас найкраща та єдина. Нам берегти тебе, Соборну і Єдину. І нам історію творить!

ФУНКЦІОНУВАННЯ WEB-САЙТУ – НОВІТНЯ ВИМОГА ЧАСУ

23.01.2019

У сучасному інформаційному просторі Інтернет та його складові – чергові сходинки до розвитку та прогресу всього інтелектуального, пізнавального, ерудованого. Створення та функціонування WEB-сайтів – новітній засіб інформування про діяльність. Це вимога часу, яку індивідууми, суспільство, громадськість, організації, державні та приватні структури не в силі ігнорувати. Адже від того, яким чином, приміром, заклад представлено в Інтернет-просторі, залежить значна частина його успішності.
З метою позитивного вирішення актуальних питань функціонування та розвитку системи позашкільної освіти м. Вараш розроблений та успішно функціонує сайт Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області.
Цьогоріч колектив закладу позашкільної освіти відзначатиме п’ятиріччя діяльності власного інтернет-ресурсу. Скарбниці, де кожен відвідувач може знайти для себе вичерпну інформацію про історію та напрями роботи, новини та нововведення у роботі позашкільного закладу. Сайт систематично поновлюється фото- та відео-матеріалами, новинами про життя, архівними матеріалами тощо.
Згідно вимог ст. 30 Закону України від 05.09.2017 № 2145-VIII «Про освіту» «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» на сайті у рубриках «Інформаційна прозорість» та «Прозорий бюджет» діє відкрита та загальнодоступна інформація про діяльність закладу.
Крім того, веб-ресурс Будинку дитячої та юнацької творчості й цього року бере участь у вже IX Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти. Нагадаємо, що даний конкурс проводить Інтернет Асоціація України за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою сприяння впровадженню та поширенню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес, забезпеченню прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти, створенню умов формування закладами освіти відкритих і загальнодоступних ресурсів з інформацією про свою діяльність та оприлюднення такої інформації.
Тож, якщо Ви бажаєте співіснувати у єдиному інформаційному просторі із закладом позашкільної освіти – станьте активним відвідувачем сайту.

“УКРАЇНА – ЦЕ МИ!”

25.01.2019

Впродовж 22-25 січня 2019 року в Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області діяла міська фотовиставка «Україна-це ми!», приурочена Дню Соборності України.
Виставка фоторобіт від НВК, ДНЗ, ЗНЗ, Гімназії та БДЮТ – чудова нагода донести до всіх відвідувачів думку про любов до України, про цінність кожної Людини, про важливість Свободи кожної Людини.
Роботи – глибокі та емоційні, засвідчують численні відгуки відвідувачів. Кожна світлина показує, чим живуть діти України – її красу, буденність, тайну, відкритість та свободу.
«Я потрапила у справжню творчість дітей. Кожна світлина зачепила мене своїм променем, який схований так глибоко у погляді та серці учасників фотовиставки. Вони такі неперевершені! Тож нехай у наших дітей кожен день буде повен щасливих днів…», – ділиться враженнями Олена Якубець, мама трьох дівчаток.
Організатори фотовиставки дякують за співпрацю усім, хто долучився до проведення виставки та сподіваються на майбутні творчі спільні проекти.

НАЛАГОДЖУВАЛИ СПІВПРАЦЮ З ВІДОМИМИ ТРЕНЕРАМИ

25.01.2019

Будинок дитячої та юнацької твор відвідали майстри художньої гімнастики з області, визнані в України та за її межами.
З метою популяризації рівня художньої гімнастики, підвищення спортивної майстерності вихованок, обміну педагогічним досвідом та пропаганди здорового способу життя Будинок дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради відвідали президент федерації художньої гімнастики України в Рівненській області Болба Марина Вікторівна разом зі своїми вихованками – представницями рівненського спортивного клубу художньої гімнастики «Золота осінь». Зустрічалися вони з вихованцями гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» під керівництвом Грицай Ольги Миколаївни та адміністрацією позашкільного закладу.
У рамках дружньої зустрічі педагоги обговорили методичні та практичні моменти занять та тренувань, спортивних вправ, підготовки до змагань. Рівненськими гостями проведений майстер-клас робочого заняття «Обов’язкове щоденне тренування», надані практичні поради щодо виступів на змаганнях різного рівня, підготовки вихованців до здачі гімнастичних нормативів тощо.
Самі ж діти гарно попрацювали, перезнайомилися, весело, пізнавально та неординарно провели час, здобувши нові зання, вміння та враження.
Найближчими вихідними вихованці сучасного спортивного танцю відвідають місто Рівне та спортивний клуб художньої гімнастики «Золота осінь» з відповідним візитом, побувавши на одному з тренувань.
Довідково: Спортсменки рівненського спортивного клубу художньої гімнастики «Золота Осінь» мають багато досягнень на турнірах Всеукраїнського та Міжнародного значення. Примітно, що їх кількість постійно зростає. Спортивна історія колись розпочалась у Рівному. Нині СК «Золота осінь» має відділення у Костополі, Дубні, Нетішині та Хмельницькому. Клуб діє за спеціальною програмою під патронатом Ірини Дерюгіної.
Гурток сучасного спортивного танцю «Едем», що діє у закладі позашкільної освіти міста Вараш об’єднав під своїм крилом насамперед вихованок, яким подобається цей вид спорту насамперед тим, що він дарує стрункість постави, відчуття такту та ритму, вміння виконувати різні акробатичні елементи. Паралельно формує вміння подати себе: розправлені плечі, пряма спина, посмішка, нахил голови. Щороку вихованці беруть активну участь у міських обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та змаганнях. Приміром, у Міжнародному конкурсі з хореографії та естетичної гімнастики «Brilliant»- Запрошує!» в м. Київ діти займають призові місця, як з естетичної гімнастики так і з хореографії. В обласному конкурсі хореографічних колективів освіти «Веселі закаблуки», в категорії «Сучасний танець» вони стали переможцями. А свято «ЕDEM – BEST» є щорічним творчим звітом гуртка.
Художня гімнастика – це неперевершена мистецька майстерність, що уособлює в собі пластичність рухів та хореографії, виховує твердість характеру та розвиває силу волі, прищеплює любов до прекрасного.

ПОБУВАЛИ З ВІДПОВІДНИМ ВІЗИТОМ

28.01.2019

Вихованці гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» на чолі з керівником гуртка Грицай Ольгою Миколаївною відвідали з відповідним візитом заняття рівненського спортивного клубу художньої гімнастики «Золота осінь».
Юні гімнастки долучилися до робочого заняття: загальна розминка, стрибкові вправи, розтяжка і подібне. Рівненчани поділилися досвідом занять, програмою підготовки та проведення змагань, правилами турнірів.
– Наші вихованці показали гідний рівень підготовки як на свій вік та час занять з гімнастики, – підсумувала керівник гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» Грицай О.М. – Подібні зустрічі є плідними й у плані обміну досвідом, спортивною майстерністю.
Самі ж дівчатка запевняють, що їм дуже сподобалося на зустрічі, вони дізналися багато корисного в плані виконавської культури та майстерності. Разом з тим отримали хорошу нагоду гідно заявити про себе, творчо поспілкуватися та намітити подальші плани.
Про належний рівень підготовки гімнасток з м.Вараш зауважила і президент федерації художньої гімнастики України в Рівненській області, очільниця рівненського спортивного клубу художньої гімнастики «Золота осінь» Болба М.В.
Тож побажаємо нашим гімнасткам здійснення запланованого, перемог, визнання у досягненні своєї мети.

УВАГА! КАРАНТИН!

29.01.2019

У зв’язку з високим рівнем захворюваності дітей на грип та гострі респіраторні інфекції, з 29 січня по 4 лютого у загальноосвітніх та позашкільних закладах міста Вараш запроваджено карантин.
Освітній процес в освітніх закладах міста тимчасово призупинено до зниження рівня захворюваності

ДО ВІДОМА УЧНІВ, ВИХОВАНЦІВ ТА БАТЬКІВ!

12.02.2019

З 11.02.2019р. відновлюється освітній процес в закладах загальної середньої та позашкільної освіти та продовжені карантинні заходи в закладах дошкільної освіти. ( Протокол № 3 від 08.02.2019 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Вараш».

ПЕРЕМОГА В ОБЛАСНОМУ ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ “ОБ”ЄДНАЙМОСЯ Ж, БРАТИ, МОЇ”

12.02.2019

З 02 по 31 січня 2019 року на базі Рівненського обласного центру народної творчості проводився ІІ етап ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» на тему «Духовні святині рідного краю».
Творчі роботи вихованки гуртка «Основи дизайну» Килюх Валерії були представлені на даному конкурсі у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».
За підсумками ІІ етапу ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходив під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» на тему «Духовні святині рідного краю» Килюх Валерія стала переможницею та нагороджена цінним подарунком і грамотою Рівненського обласного центру народної творчості.
Вітаємо Килюх Валерію та керівника гуртка Білан Олену Михайлівну із перемогою та бажаємо і надалі розвивати свою творчість у напрямку «Декоративно-прикладне мистецтво».

КАЛЕЙДОСКОП ЗАХОДІВ ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

14.02.2019

В Будинку дитячої та юнацької творчості 14 лютого :
– Розважальна програма«У трамваї кохання».
– Виставка творчих робіт вихованців «Мелодія сердець».
– Конкурсно-розважальна програма для старшокласників до Дня закоханих «Хто зверху?» (співпраця із ПТУ ВП РАЕС).
– Майстер-клас «Подаруй своє серце» в літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край» (співпраця з міською дитячою бібліотекою).

ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

15.02.2019

В рамках співпраці з громадськими організаціями міста вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, були запрошені до міської бібліотеки для дітей та юнацтва для участі у майстер-класі «Подаруй своє серце» (виготовлення символів свята дня Святого Валентина). Майстер – клас проводила бібліограф Ірина Мотько. У даному заході прийняли активну участь Кухтей Костянтин, Жигайло Олександр, Дукач Дарина, Ворса Ольга, Браташ Маргарита, Раєвська Анастасія, Бушура Діана, Руднік Анастасія, Глущак Анастасія.
Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» вітають усіх з Днем Святого Валентина теплими словами:
В цей чудовий день…
Нехай Валентин, як в добрій казці,
Подарує Вам всім щастя.
День Святого Валентина,
І за вікном одна картина.
Всі з букетами ідуть,
І любов усім несуть.
З Днем Святого Валентина!
Гурток наш усіх вітає,
Щоб були усі щасливі, кохані,
Дружні, веселі та позитивні.

ВИСТАВКА ТВОРЧИХ РОБІТ ВИХОВАНЦІВ ГУРТКІВ “МЕЛОДІЯ СЕРДЕЦЬ”

15.02.2019

Недарма напередодні весни відзначають День святого Валентина. Це пора року, коли все прокидається, оживає. Для кожної людини цей день особливий. Це свято, сповнене приємних сюрпризів, подарунків.
З 11 по 14 лютого в Будинку дитячої та юнацької творчості організована виставка творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань «Мелодія сердець» до Дня Святого Валентина, яка всім задавала піднесеного настрою, а симпатичні амурчики із задоволенням передавали їх адресатам. У виставці взяли участь вихованці гуртків «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна,«Початкове технічне моделювання», керівник Семенюк Софія Павлівна,«Історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна, «ПТМ з елементами англійської мови», керівник Захарчук Ольга Миколаївна, художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна, «Юні акваріумісти», керівник Столярець Ірина Миколаївна.
Емоційною кульмінацією став розважальний захід «У трамваї кохання», підготовлений вихованцями театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна
Щиро, різнобарвно з гарним настроєм позашкільна родина відзначила День святого Валентина.
Вітаємо зі святом! Даруємо вам відеоролик «Мелодія сердець».
ШОУ-ПРОГРАМА “ХТО ЗВЕРХУ?”

15.02.2019

Сьогодні 14 лютого, а це день…? Правильно, День всіх закоханих!
Про кохання не говорять, про нього вже все сказано… Тож сьогодні будемо мовчки вдихати аромат закоханості, насолоджуватися захоплюючим видовищем, представленим на сцені, цікавими і веселими конкурсами, романтичною музикою.
Шоу – програма «Хто зверху?» – це битва між Інь і Янь, між добром і злом! Він каже: «чорне», Вона каже: «біле», Він: «так», а Вона «ні»! Однак, один без одного вони життя свого не уявляють. Метою такого заходу є: пропагування в підлітків ідеї гендерної рівності, виховання почуття колективізму, відповідальності за доручену справу та вміння працювати в команді.
Хто розумніший – чоловіки чи жінки? Тисячі років людство шукає відповідь на це філософське питання. І в День святого Валентина шукали відповідь команда хлопців ПТУ ВП РАЕС, яку представляли Олександр, Юрій, Андрій і Іван, капітан команди та команда дівчат Будинку дитячої та юнацької творчості (гурток для старшокласників «Пізнай себе»), яку представляли Ірина, Альона, Соня і Тетяна, капітан команди. Верховними суддями цієї неперевершеної гри були пані Уляна БДЮТ, пан Владислав ПТУ ВП РАЕС.
Команди змагались у семи раундах: «Обери фото», «Збери літери», «Хто я?», «Відгадай пісню», «Обмін ролями», «Жінка чи чоловік», «Зірки в ряд», «Фінал». В разі нічиєї проводились конкурс «Дивоглядки».
Змагалися дві команди хлопців і дівчат – краса і сила, розум і кмітливість, мудрість і витримка, логіка і швидкість реакції. Кожна команда побувала на шляху до перемоги.
За результатами змагань перемогла команда дівчат з рахунком 100 : 0.
Вітаємо із перемогою команду дівчат гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна.
Вітаємо всіх з Днем святого Валентина!

P.S.

Тетяна, капітан команди дівчат:
– Почекай, так якщо ти визнаєш, що ми такі класні, і я згодна, що з хлопцями «кльово», то чого ми тут баталії влаштовуємо? Може досить змагатися, може вже пора визнати, що ми одне без одного нічого не варті? Що ми доповнюємо силу красою, а розум творчістю?
Іван, капітан команди хлопців:
Ти, як завжди, права. Без вас, дівчат, цей світ був би не такий красивий, а без нас хлопців, можна було б з суму померти!Так що нам одне без одного нікуди!

ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ…

18.02.2019

15 лютого у місті відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан.

У концертній програмі, що пройшла у Палаці культури ВП «Рівненська АЕС» ім. Лесі Українки взяли участь вихованці вокального гуртка «Серпанок» на чолі з керівником гуртка Тиндик Світланою Дмитрівною та зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник – Махоріна Ольга Павлівна.
Минуле і сьогодення, втрати й надбання, біль і радість – усе це та набагато більше переплелися у виступах учасників, присутніх, гостей. Учасникам бойових дій та їм родинам виступаючі подякували за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене. Хвилиною мовчання вшанували полеглих.
ПРИВІТАЛИ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКУ СПОРТИВНУ ШКОЛУ З ЮВІЛЕЄМ

19.02.2019

15 лютого 2019 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбувся урочистий захід «ДЮСШ – 30 річний ювілей».
Педагогічний колектив БДЮТ та вихованці сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна привітали присутніх із святом художніми виступами. Козодой Тарас та Гаврилюк Тетяна – ведучі урочистого заходу, розповідали глядачам про історію закладу, успіхи досягнуті у спорті, робочі моменти та щиро вітали із 30-річчям.
Ведучі:
– У дитячо-юнацькій спортивній школі сьогодні особливий день – день народження і 30-річний ювілей. Будинок дитячої та юнацької творчості вітає від душі. Будьте завжди такі класні і такі круті.
За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю.
Шановні ювіляри, працівники дитячо-юнацької спортивної школи, шанувальники спорту! Прийміть від щирого серця найкращі вітання і побажання від Будинку дитячої та юнацької творчості.
Бажаємо вам фізичного здоров’я і краси, олімпійського довголіття, переможних фінішів на спортивних аренах, життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх звершеннях! А ще бажаємо вам усім 100 % щастя.

СЕМІНАР З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

19.02.2019

У «Рівненському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді» відбувся обласний семінар керівників творчих об’єднань з початкового технічного моделювання з теми: «Вдосконалення форм і методів організації та проведення занять з початкового технічного моделювання».
У роботі семінару взяли участь 25 представників із 20 закладів позашкільної освіти області.
Серед учасників – Вітартас Людмила Володимирівна, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради. Молодий педагог поділилася з колегами напрацюваннями та окремими питаннями роботи гуртка, що стосуються практичного поєднання вивчення англійської мови та розвитку технічних здібностей вихованців.
Учасники семінару обговорили важливість розвитку початкового технічного моделювання, проаналізували результативність участі районів і міст області в обласній та Всеукраїнській виставках з початкового технічного моделювання, обговорили умови організації та проведення обласних змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання у 2019 році.
Учасники намітили перспективи розвитку напряму початкового технічного моделювання в області, підвели підсумки та обговорили методичні рекомендації, здобуті на семінарі, для подальшого їх використання у роботі гуртків.

ЕКОЛОГІЧНЕ-СВЯТО “ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ”

21.02.2019

20 лютого 2019 року в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося екологічне свято «Земля – наш спільний дім».
Свято підготовлено вихованцями туристичного гуртка «Мандри», керівник Павицька Дарія Сергіївна та «Юні акваріумісти», керівник Столярець Ірина Миколаївна.
Вихованці туристичного гуртка «Мандри» підготували інформаційні матеріали про 10 найголовніших глобальних проблем людства та донесли до глядача.
Вихованці гуртка «Юні акваріумісти» захопили всіх присутніх своєю театралізованою казкою «У світі Природи».
Земля – наш спільний дім. І ми господарі в нім! Бережімо Природу! Оберігаймо Природу! Любімо Природу! Такі закликали лунали організаторами на святі.

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ “УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР”

22.02.2019

Відповідно до Плану участі дітей та учнівської молоді у обласних заходах затверджених управлінням освіти і науки облдержадміністрації Рівненської області відбувся обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір».Виставка проводилась на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської області та з метою виховання національного світогляду учнівської молоді через залучення її до пізнання джерел і процесу творення українського народного мистецтва, стимулювання розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконанні креативних робіт з використанням традиційних матеріалів і технік, популяризації дитячої художньої творчості засобами народного мистецтва, сприяє налагодженню духовного контакту дитини, батьків та педагогів у процесі спільної творчості на традиційному ґрунті.
У даному конкурсі взяли участь вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості. Конкурсні роботи відповідали умовам Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» – іграшки зберегли свої ігрові функції, у роботах відчувався індивідуальний творчий почерк автора, вироби декоративно-ужиткового мистецтва відповідали своєму призначенню. Юні майстри виготовили сувеніри з глини, дерева, шкіри, лози, соломи, трави, тканини, паперу, солоного тіста, бісеру, кукурудзяних обгорток, фетру, холодного фарфору, воску, які представляють собою зразки традиційних і копії стародавніх іграшок, сучасні дизайнерські вироби, саморобні іграшки і предмети вжитку, де органічно поєднуються національні художні традиції і сучасні тенденції формотворення. Виробам характерні синкретичність, символізм, образність, цілісність, глибока традиційність, стриманість декоративного вирішення, перевага давніх геометричних мотивів, наявність спільного в мотивах, тематиці і характері з мистецтвом інших слов’янських народів. Значну частину експозиції займали ляльки. Дитячим виробам була притаманна духовна наповненість, знаковість, характерність образів. У роботах юних майстрів втілено особливий духовний зв’язок школярів із землею, природою, багатогранною культурою рідного краю.
За підсумками роботи обласного журі вихованці гуртків та творчих об’єднань нагороджені дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради за органічне поєднання національних художніх традицій і сучасних тенденцій формотворення у роботах:
Анцибор Анатолій, вихованець гуртка «Дизайн одягу» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, за роботу «Музична шкатулка», керівник Білан Олена Михайлівна.
Бартосевич Кароліна, вихованка гуртка «Дизайн одягу» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, за роботу «Музичний заєць» (керівник Білан Олена Михайлівна);
Сопронюк Марія, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, за роботу «Коник гривастий», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
Серховець Ярослава, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, за роботу «Колодязь», керівник Семенюк Софія Павлівна.
Будинок дитячої та юнацької творчості відзначений подякою за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу творення народного мистецтва, творчій самореалізації, всебічному розвитку талановитої учнівської молоді та готовності її до участі в соціокультурному житті поліетнічного світу:
Участь у виставці відіграє велику роль у соціальному та духовному і естетичному вихованні дітей та молоді, розвиває людське творче мислення, його оригінальність, ідеологічність та освоєння нових ідей, які розвивають навколишнє середовище.

ЗАПРОШУЄМО НА ТВОРЧИЙ ВЕЧІР!

22.02.2019

Творчість, талановитість, неперевершеність, витонченість… Які вони? Де їх витоки та рівень довершеності? Що живе в середині тих, хто гордо називає себе «творчою особистістю»?..Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни та гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна, запрошують на творчий вечір «Весняний зорепад».
Подія відбудеться у Палаці культури ВП «Рівненська АЕС» ім.Лесі Українки 02.03.2019 о 16.00 год. Вхід вільний

ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЕКТ “ТИ В МОЄМУ СЕРЦІ, УКРАЇНО, ДУМКОЮ ШЕВЧЕНКА ГОМОНИШ”

22.02.2019

Актуальність Проекту: Для багатьох поколінь українців Тарас Шевченко – порадник і провідник у цьому швидкоплинному світі. І хоча писав два століття назад, проблеми, які він порушував у своїх творах, актуальні і сьогодні. До Кобзаря вертаються багато поетів сучасності. Адже він писав відверто та щиро, проживав кожне слово своєї поезії, плакав та сміявся. У нашому житті Тарас Шевченко – це взірець, до якого потрібно прагнути. Адже досягнути його поетичної майстерності не може ніхто. Та й на прикладі життя поета можна показати, хто такий справжній патріот своєї Батьківщини. А «Кобзар» – це статут і закон для всіх українців.
Отже, Тарас Шевченко – це втілення сили духу, мужності, коли кожен українець у буде прагнути до до висоти його думок і ідей, то буде й щасливою, вільною Україна…
Мета Проекту: Розширити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка; сприяти вихованню національної самосвідомості вихованців; формувати у дітей уміння працювати в команді; розвивати здатність до взаємодії; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т.Шевченка; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчі здібності дітей, музичний слух, почуття ритму; виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.
Учасники Проекту: педагогічний колектив та вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області.
Термін реалізації Проекту: 04.03-10.03.2019.
План заходів реалізації літературного проекту
«Ти в моєму серці, Україно, думкою Шевченка гомониш»
Тиждень «Тарасові слова – душа народу» – 04.03-10.03.2019
– інформаційний реліз «Геній слова» – літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна – 04.03.2019.
– експрес-гра «Його дума, його пісня…» – студія вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна – 04.03.2019.
– літературний ігроленд «Стежками де ходив Шевченко» – гурток для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна – 05.03.2019.
– поетична година «Творчість поета очима дітей» – літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна – 06.03.2019.
– мікрофонне тестування «Чи знаю я Шевченка» – лідери учнівського самоврядування «Позашкілля», Будинку дитячої та юнацької творчості – 06.03.2019.
– літературний квест «Шлях до Кобзаря» – гурток історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна – 07.03.2019.
Творча лабораторія «Світ поезії Шевченка в малюнках дітей» – 05.03.2019
– майстер-клас «Світ поезії Шевченка в малюнках дітей»- студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – 05.03.2019.
– конкурс-виставка «Чарівний пензель» ілюстрацій до творів Т.Шевченка – гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович та студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – 04.03-10.2019.
Відеоакція «Читаємо Шевченка» – 06.03.2019 – керівники гуртків, творчих об’єднань.
Творчий вечір поетична свічка «Ми – Шевченкові онуки» – 07.03.2019
– театральні етюди уривків із творів Т.Г.Шевченка «Лілея», «Катерина», «Русалонька» – театральний гурток «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна;
– конкурс юних поетів «Мова Шевченка – моя рідна мова» – вихованці гуртків та творчих об’єднань.