Гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик»

«Дитина мислить формами, фарбами, звуками, відчуттями»

К. Ушинський

Гурток образотворчого мистецтва “Чарівний пензлик” запрошує до себе дітей віком від 4 до 16 років.
Адже найперший і найдоступніший засіб вираження на папері своїх думок і почуттів – це малювання. Це одна з багатьох радостей, якими так насичене дитинство. Саме малювання дає дитині змогу відчути себе позитивною, успішною, упевненою у власних силах.
У процесі роботи на гуртку « Чарівний Пензлик», вихованці набувають активності, самостійності та ініціативності, у них виховуються товариські відносини, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.
Метою програми за якою я працюю є формування ключових компетентностей особистості.
Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:
1. Пізнавальної, що забезпечує ознайомлення з поняттями та знаннями, які стосуються образотворчого мистецтва
2. Практичної, що сприяє оволодінню навичками живопису, графіки, скульптури, декоративного мистецтва.
3. Творчої, що забезпечує формування творчих здібностей: спостережливості, відчуття масштабу, кольору та пропорцій, художньо-образного сприйняття побаченого та його творчого відображення засобами мистецтва, варіативності та асоціативності.
4. Соціальної, що сприяє вихованню дбайливого, шанобливого ставлення до народних традицій, національної свідомості, формування естетичного смаку; популяризації народних промислів
Гурток образотворчого мистецтва відвідують гуртківці молодшого, середнього та старшого шкільного віку початкового та основного рівнів навчання.
Протягом року вихованці гуртка вивчатимуть різні жанри образотворчого мистецтва, а саме: живопис, графіку, в анiмалiстичному, натюрмортному, пейзажному та портретному напрямках.
Діти навчаються передавати середній, передній та дальній плани композиції, закони лінійної перспективи, вплив освітлення та виявлення об’єму, послідовність роботи над натюрмортом, види та техніки роботи на папері.
А також правильно розміщувати композиції на форматі та плавно переходити з тіні на світло, а саме у техніці штрихування.
Вихованці середнього шкільного віку навчаються виконувати рисунки геометричних фігур та працювати з фігурами, як основою для створення персонажів.
В живописі діти старшого віку розкривають яскраві фарби навколишнього середовища: пейзажі, натюрморти, народне мистецтво, копіювання робіт художників, змішування кольорів, техніці роботи з гуашшю та аквареллю.
Також протягом року виконуємо роботи за мотивами народних казок, легенд та звичаїв. Діти фантазують, придумують та створюють сюжетно-тематичні композиції, навчаються техніці відмивки та плямографії.
Я, як керівник гуртка лише можу зазначити , що прагну працювати із творчими та креативними вихованцями дітьми. Тож чекаю на вас на заняття. Будемо раді зустрічі з Вами!

 Керівник гуртка Павлусь Богдан Сергійович