Робота з батьками

   Співпраця з батьками – позитивний показник відкритості роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області

«У центрі уваги позашкільної освіти – дитина,
з якої плекають особистість»

Будинок дитячої та юнацької творчості – сучасний освітній заклад для дітей, в якому особистість отримує максимальний старт для свого творчого розвитку, самореалізації та вибору індивідуального освітнього шляху.
Заклад насамперед орієнтується на використання широкого спектру інноваційних технологій, напрямків, на відкриття власних шляхів набуття позитивного досвіду роботи. Тому, протягом навчального року проводиться дієва, відповідна робота з батьками щодо співпраці та здійснення освітнього процесу з вихованцями, організації змістовного дозвілля за напрямами роботи, реалізації проєктів.
У Будинку дитячої та юнацької творчості напрацьований позитивний досвід щодо організації роботи з батьками та громадськістю міста.
На протязі 2019-2020 навчального року проводилася відповідна робота щодо реалізації спільної мети – забезпечення всебічного і гармонійного розвитку особистості дитини, налагодження тісної співпраці «Педагоги-Вихованці-Батьки» під гаслом «Тільки разом». Заходи, у яких були залучені батьки наповнювали дозвілля дітей яскравістю, теплим та дружнім спілкуванням під час перегляду концерту чи участі у майстер-класі, челенджів та акцій.
У Будинку дитячої та юнацької творчості затверджений план роботи, що містить інноваційні підходи в організаційно-просвітницькій роботі Будинку дитячої та юнацької творчості. Розроблена структура роботи з батьками та громадськістю, що включає гурткові та загальні батьківські засідання, індивідуальні консультації. Діє батьківський клуб «Родина Творчості». У позашкільному закладі в повній мірі забезпечується безперервна взаємодія батьків, дітей і педагогів у тісному співробітництві з закладом та громадськістю міста.
На належному рівні працювала батьківська рада у складі:
ТЕРЕНТІЙ Оксана Дмитрівна – голова батьківського комітету закладу;
ЯКУБЕЦЬ Олена Володимирівна – секретар голови батьківського комітету;
ПОДЕРНЯ Оксана Ігорівна – член батьківського комітету;
ЯСЮК Ірина Володимирівна – член батьківського комітету.
Членами батьківської ради було проведено 2 засідання з питань позашкільної освіти (вересень, травень).
На належному рівні велась робота батьківського клубу «Родина Творчості» БДЮТ на 2019-2020 навчальний рік, який працював відповідно до плану роботи (наказ від 12.09.2019 року № 74 «Про затвердження плану роботи батьківського клубу «Родина Творчості» у 2019-2020 навчальному році).
Важливим завданням педагогічного колективу було широке залучення батьків до співпраці щодо активної участі у житті гуртків та позашкільного закладу. Також на початку навчального року відбулися погурткові батьківські збори на яких було обрано новий склад погурткових батьківських комітетів. До списку входило 24 голови батьківських комітетів гуртків та творчих об’єднань. Підтримку щодо організації, популяризації та розвитку гуртків та творчих об’єднань протягом 2019-2020 навчального року (заняття, заходи, екскурсії, походи, челенджи, проєкти, акції, свята, концерти) заклад отримував від голів батьківських комітетів:
ГРЯДІЛЬ Володимир Анатолійович, гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик»;
РАСТЄМАШИНА Юлія Миколаївна, гурток «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови «Smile»;
МАКАРЧУК Наталія Михайлівна, літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край»;
МАЛИНЕВСЬКА Людмила Леонідівна, зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует»;
САВЧУК Віра Петрівна, зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует»;
ШАРАПОВ Сергій Віталійович, гурток «Домашні улюбленці»;
ШОСТАЦЬКА Марія Василівна, гурток «Підводний світ»;
ЧЕРУК Любов Юріївна, студія вокального співу «Гармонія»;
ТКАЧ Оксана Георгіївна, гурток «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови «АВС»;
ЯКУБЕЦЬ Олена Володимирівна, гурток «Історичне краєзнавство»;
ЯСЮК Ірина Володимирівна, студія вокального співу «Гармонія».
Завдяки співпраці з батьками був налагоджений дієвий механізм взаємодії «позашкільний заклад – діти – батьки», який включав організацію та участь батьків у концертних програмах та заходах, конкурсах-фестивалях, проведення екскурсій та виставок. Серед яких, які були проведені в тісній співпраці з батьками:
акція «БДЮТ скликає друзів» під гаслом «На крилах Творчості»;
міський збір лідерів учнівського самоврядування «Школа – Будинок життя» під гаслом «З вірою у себе»;
казкове дійство «У гостях Снігової Королеви» до Дня Святого Миколая;
міський фестиваль колядок та щедрівок «Різдвяні переспіви»;
міський збір лідерів учнівського самоврядування з теми «Харчування. Корисні поради істини здоров’я» під гаслом «Здорове харчування – здорова дитина»;
дозвіллєвий проєкт «Дозвілля створюємо разом»;
благодійний концерт «Допоможемо разом»;
тематичний захід до Дня театру «В гостях у Дюймовочки»;
творчий проєкт «100% щастя – це діти» під гаслом «Залишаємося вдома»;
тематичний проєкт до Дня вишиванки «Моя сорочка вишиванка» під гаслом «З вірою у себе».
Члени батьківських комітетів долучились до організації та проведення підсумкових творчих звітів еколого-натуралістичного, науково-технічного, соціально-реабілітаційного та художньо-естетичного напрямків роботи під час карантину. Творчі звіти з використанням дистанційних технологій (онлайн фотопрезентації, відео презентації, віртуальні екскурсії, зустрічі, виставки тощо) отримали високу оцінку від батьків та представників громадськості міста.
ТЕРЕНТІЙ Оксана Дмитрівна, голова батьківської ради, ЯКУБЕЦЬ Олена Володимирівна, секретар батьківської ради представляла БДЮТ на міських засіданнях, творчих вечорах та на засіданнях міської батьківської ради, яка успішно працювала протягом навчального року.
З метою позитивного вирішення актуальних питань функціонування та розвитку системи позашкільної освіти міста успішно функціонує сайт БДЮТ bdut.varashosvita.rv.ua, де батьки можуть знайти для себе вичерпну інформацію про історію та напрямки роботи позашкільного закладу, фінансову господарську роботу. На сайті розміщується інформація про роботу закладу, кожний гурток має свою інформаційну сторінку, архів фотоматеріалів.
Робота з батьками протягом 2019-2020 навчального року висвітлювалась в засобах масової інформації та на місцевих інтернет-сайтах.
За підсумками роботи з батьками відмічено роботу з батьками щодо залучення до організації та проведення батьківських зборів, навчальних занять та виховних заходів керівників гуртків вокальної студії «Гармонія» Оксану АЛЕКСЄЄНКО, «ПТМ з елементами англійської мови «АВС» Людмилу ВІТАРТАС,спортивно-сучасного танцю «Едем» Ольгу ГРИЦАЙ, гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Наталію ЛОПУГУ, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Ольгу МАХОРІНУ, «Ранній розвиток дитини» Ірину СТОЛЯРЕЦЬ, «Підводний світ» Альону ШАРАПОВУ.
Склад батьківської ради у 2020-2021 навчальному році:
ЯКУБЕЦЬ Олена Володимирівна – голова батьківської ради;
КОВАЛЬЧУК Ольга Василівна – член батьківської ради;
САВОНІК Ірина Ярославівна – член батьківської ради;
СКИБА Ольга Григорівна – член батьківської ради;
ШАРАПОВ Сергій Валерійович – член батьківської ради;
ЯСЮК Ірина Володимирівна – член батьківської ради
Головні завдання роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради з батьками у 2020-2021 навчальному році:
– популяризація позашкільної освіти серед батьків та громадськості;
– організація заходів, спрямованих на оволодіння батьками системою умінь, необхідних для організації змістовного дозвілля дітей;
– гуманізація змісту та форм роботи з сім’єю і взаємовідносини «педагоги-діти-батьки»;
– розвиток і підтримка здібностей та інтересів дитини;
– допомога у визначенні з життєвими планами, вибором професії;
– попередження та профілактика булінгу (цькуванню) через проведення
тематичних заходів.
Батьківська рада діє відповідно статті 55. Розділу VI. Закону України «Про освіту». Права та обов’язки батьків здобувачів освіти.
Педагоги-позашкільники виступають об’єднувальною ланкою між
навчальним закладом та сім’єю, сприяти підвищенню педагогічної культури батьків. Добре організована взаємодія батьків і керівників гуртків дає помітні результати.
Дитина – це найдорожче в нашому житті: це і скарб, і таємниця, і божественна краплина, котра промовляє своїми оченятами: «Я прийшла в цей світ. Полюбіть мене, допоможіть мені, навчіть мене. Я щира, я ще не знаю заздрощів і обман. Збережіть мене». У кожній дитині від народження закладені зернини добра. І як, ми, батьки та педагоги допоможемо їх виростити через любов і розуміння залежить тільки від нас.
Співпраця педагогів, вихованців, батьків, громадськості сприяє ефективності освітнього процесу, стимулюванню мислення, формуванню у вихованців національних та загальнолюдських цінностей, вихованню особистості, здатної до творчої діяльності