Робота з батьками

   Співпраця з батьками – позитивний показник відкритості роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області

«У центрі уваги позашкільної освіти – дитина,
з якої плекають особистість»

«Педагоги – Вихованці – Батьки».

Співпраця з громадськістю.

2021-2022 навчальний рік

 

Позашкільна освіта є важливою складовою системи безперервної освіти, визначеної Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту».

Метою позашкільної освіти є розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для соціалізації, подальшої самореалізації та/або професійної діяльності.

У Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради напрацьований позитивний досвід щодо організації роботи з батьками та громадськістю міста.

У 2021-2022 навчальному році діє батьківське самоврядування.         Батьківське самоврядування Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради здійснюється батьками учнів як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування, з метою захисту прав та інтересів дітей, організації їх дозвілля та оздоровлення, громадського нагляду (контролю) в межах повноважень, визначених законодавством про освіту, Статутом закладу.

Адміністрація закладу проводить індивідуальні та колективні співбесіди, консультації щодо питань здійснення позашкільної освіти в дві зміни.

Керівники гуртків працюють з батьками щоденно, використовуючи різноманітні форми роботи (спілкування, консультації, залучення батьків до організації та проведення заходів, екскурсій, виставок тощо), проводячи погурткові творчі засідання.

Батьки розглядають будь-які питання і приймають рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського самоврядування закладу. Рішення органу батьківського самоврядування виконується батьками виключно на добровільних засадах.

Батьківська рада протягом 2021-2022 навчального року працює за розробленим планом роботи та реалізовує питання організації освітнього процесу спільно з адміністрацією, керівниками гуртків та вихованцями закладу.

Членами батьківської ради опрацьовані методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти у 2021-2022 навчальному році (лист Міністерства освіти і науки України від 17.08.2021 № 1/9-414).

У закладі продовжує діяти батьківська рада, батьківський клуб за інтересами «Родинна Творчості», спільною метою яких є – забезпечення всебічного і гармонійного розвитку особистості дитини, налагодження тісної співпраці «педагоги-вихованці-батьки» під гаслом «Тільки разом».

Відповідно до плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради та з метою удосконалення умов для здійснення освітнього процесу, захисту прав та інтересів учасників освітнього процесу в організації змістовного дозвілля та в проведенні внутрішніх заходів планується та проводиться робота з батьками та громадськістю міста із застосуванням різнопланових форм роботи (майстер-класи, дебати, «круглі-столи», акції, творчі локації, соціальні проєкти, дружні зустрічі тощо).

Працює батьківська рада у складі:

ЯКУБЕЦЬ Олена Володимирівна, голова батьківської ради (гурток «Українське народознавство»),

НОВАК Ірина Вікторівна, секретар батьківської ради (театральний гурток «Сюрприз»),

Бабій Наталія Василівна, член батьківської ради (студія вокального співу «Гармонія»),

КУЗНЄЦОВА Юлія Миколаївна, член батьківської ради (гурток художньо-технічної творчості «Іграшка – сувенір»),

САВОНІК Ірина Ярославівна, член батьківської ради (зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует»),

СКИБА Ольга Григорівна, член батьківської ради (гурток «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови «АВС»),

ЯСЮК Ірина Володимирівна, член батьківської ради (студія вокального співу «Гармонія»).

Членами батьківської ради заплановані 2 засідання з питань позашкільної освіти (жовтень, травень).

Батьківський клуб «Родинна Творчості» працює за напрямами: екологічний, декоративно-прикладний, соціально-реабілітаційний.

З метою дотримання протиепідемічних заходів під час карантину робота з батьками та громадськістю планується проводитися як в офлайн так і в онлайн режимі відповідно Постанови головного державного санітарного лікаря України Міністерства охорони здоров’я України від 06.09.2021 № 10 «Про  затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19).

Завдяки співпраці з батьками та громадськістю міста налагоджений механізм взаємодії «педагоги-вихованці-батьки», який включає організацію та участь учасників освітнього процесу у житті закладу позашкільної освіти.

У 2021-2022 навчальному році Будинок дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради продовжує співпрацювати з громадськістю міста:

Центром дозвілля «Лісова пісня» (в.о.директора КОВБАСЮК Микола Миколайович);

Інформаційним  центром «Полісся» ВП РАЕС  (директор ДИМИДИШИН Валентина Василівна);

Гончаренко-центр м.Вараш (директор ГРЕБЕНЬ Олександр Сергійович),

ПК імені Лесі Українки ВП РАЕС (директор МІЦЮТА Валентина Миколаївна);

Відділом у справах дітей Вараської міської ради (начальник відділу ІЛЬЇНА  Ганна Василівна);

Інклюзивно-ресурсним центром (директор ШАБЛЕВСЬКА Наталія Миколаївна);

Варашським військовим комісаріатом (начальник КУЗЛО Ярослав Васильович);

Військовою частиною 3045 Національної гвардії  України (командир АГАЛЬЦОВ Аркадій Олексійович);

Дитячою міською бібліотекою (директор КИРИЛЬЧУК Наталія Вікторівна).

З метою позитивного вирішення актуальних питань функціонування та розвитку системи позашкільної освіти м.Вараш з 2013 року розроблений та успішно функціонує сайт БДЮТ та  сторінка групи Будинок дитячої та юнацької творчості м.Вараш у Facebook. Тут кожен відвідувач може знайти для себе вичерпну інформацію про історію та напрямки роботи позашкільного закладу, фінансово-господарську роботу.

У закладі здійснюється робота щодо дотримання ст.30 Закону України «Про освіту». На сайті закладу створено розділи «Інформаційна прозорість» та «Прозорий бюджет», які постійно поповнюються актуальною інформацією.

Протягом року робота та досягнення БДЮТ активно висвітлюються у засобах масової інформації: на телебаченні ТРК «Рівне-атом», Інтернет-сайтах міської ради http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/та та управління освіти http://varashosvita.rv.ua/