Робота з батьками

Співпраця «педагоги-вихованці-батьки» під гаслом «Тільки разом» – одне із головних завдань Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської  міської ради  Рівненської області.

 

Відповідно до плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради  на 2017 – 2018 навчальний рік та з метою удосконалення умов для здійснення освітнього процесу, захисту прав та інтересів учасників навчально-виховного процесу в організації змістовного дозвілля та в проведенні масових заходів  проводилась  відповідна робота з батьками та громадськістю  міста.

      

Відповідно до розподілу обов’язків між працівниками закладу, за роботу з батьками та громадськістю міста відповідала О.Стадник, заступник директора з навчально-виховної роботи. Як показали результати робота з батьками та громадськістю  міста  була дієвою та результативною.

         Робота з батьками  проводилась відповідно  до наказу Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради   від   11.09. 2017 року  № 86    «Про проведення  роботи з батьками  та громадськістю міста у 2017 – 2018 навчальному році». В закладі  на належному рівні  працював  батьківський комітет у складі:

Скрипчак Людмила  Павлівна – голова батьківського комітету закладу

Подерня Оксана Володимирівна  – заступник голови батьківського комітету

Якубець Олена Володимирівна – секретар голови батьківського комітету

Вітренко Олеся Володимирівна – член батьківського комітету

Клепацький Григорій Володимирович – член батьківського комітету

Рибачик Олександр Васильович –  член батьківського комітету

Ясюк Ірина Володимирівна –  член батьківського комітету

      Батьківський комітет закладу працював згідно затвердженого Положення, яке регламентувало діяльність батьківського комітету. Протягом навчального року  було проведено 4 засідання батьківського комітету.

       На належному рівні велась робота позашкільного батьківського клубу  «Родина Творчості» Будинку дитячої та юнацької творчості на 2017-2018 навчальний рік, який працював відповідно до Положення про батьківський клуб «Родина Творчості» затверджений на  загальних батьківських зборах (наказ  від 11.09.2018 року № 84 «Про затвердження плану роботи батьківського  клубу «Родина Творчості» у 2017-2018  навчальному році).

           Важливим завданням педагогічного колективу було широке залучення батьків до співпраці щодо активної участі  у житті  гуртків та позашкільного закладу. Також на початку  навчального року відбулися погурткові батьківські  збори на яких було обрано новий склад погурткових батьківських комітетів.  До списку  входило 23 голови  батьківських  комітетів  гуртків та творчих об’єднань.  Серед яких відмітити роботу  щодо підтримки  популяризації та розвитку  гуртка  чи творчого об’єднання  можна   Подерню Оксану Володимирівну, голову батьківського комітету  гуртка вокального співу «Серпанок»,  Ясюк Ірину Володимирівну,  голову батьківського комітету студії вокального співу «Гармонія»,  Волощук Олену Михайлівну,  голову батьківського  комітету  зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует»,  Шарапову Олену  Вадимівну, голову батьківського комітету гуртка «Домашні улюбленці», Скибу Ольгу Миколаївну, голову батьківського комітету гуртка «Вчимо англійську», Лютко Оксану Іванівну, голову батьківського комітету  літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край»,  Адамовича Олександра Івановича, голову батьківського комітету гуртка декоративного розпису «Джерело»,   Клепацького  Григорія  Володимировича, заступника голови батьківського комітету гуртка декоративного розпису «Джерело». Тому і був дієвим  механізм  взаємодії «позашкільний заклад-діти – батьки», який включав  організацію та участь батьків  у концертних програмах та заходах, конкурсах-фестивалях,  проведення екскурсій та виставок. Серед яких, які були проведені  в тісній співпраці з батьками: свято «Вперед, малеча!», творчий звіт «БДЮТ скликає друзів»  під гаслом «Тільки разом!»,   підсумковий творчий звіт  гуртка спортивного сучасного танцю «Едем»  «ЕДЕМ – BEST – 2018»,  міські збори лідерів учнівського самоврядування під гаслом «З вірою у себе»,  екологічний проект «Погляд у чисте завтра»,  патріотичний проект «Крок назустріч»,  творчий підсумковий  захід «Країна творчості звітує»  під гаслом «Тільки разом»,  підсумкові  творчі звіти керівників гуртків та творчих об’єднань  науково-технічного, соціально-реабілітаційного  та   художньо-естетичного напрямків роботи (наказ  від  10.05.2018 року  № 43  «Про проведення творчих звітів  гуртків та творчих об’єднань  за 2017-2018 навчальний рік).

 

         Творчі  звіти,  вищезгадані  вище, отримали високу оцінку від батьків та представників громадськості міста.

Відповідно до плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості  за участю  активу батьківського комітету,  голів  батьківських  погурткових зборів  протягом навчального року проведені тематичні родинні заходи, вечори відпочинку, благодійні акції.

У 2017-2018 навчальному році  налагоджена тісна співпраця  з центром  дозвілля  «Лісова пісня». Батьки та вихованці  гуртка вокального співу «Серпанок», керівник  Тиндик Світлана Дмитрівна,  студії  вокального співу «Гармонія», керівник  Алексєєнко   Оксана Володимирівна,  зразкового художнього хореографічного  ансамблю «Пірует», керівник  Махоріна Ольга Павлівна  взяли активну участь у понад 25  міських  тематичних заходів.

Скрипчак Людмила Володимирівна,  голова батьківського  комітету  представляла  Будинок дитячої та юнацької творчості  на міських засіданнях,  творчих вечорах та   на засіданнях  міської батьківської ради, яка успішно працювала протягом навчального року.

У 2017-2018 навчальному році   співпраця батьків  гуртків та творчих об’єднань активізувалась у  підтримці та пошитті  різноманітних  сценічних костюмів  для виступів вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», спортивно-сучасного танцю «Едем»,  вокального співу «Серпанок», студії вокальної пісні «Гармонія».

З метою  позитивного вирішення актуальних питань функціонування та

розвитку системи позашкільної освіти міста успішно функціонує сайт  БДЮТ

(bdut.varashosvita.rv.ua.), де батьки можуть знайти для себе вичерпну інформацію про історію та напрямки роботи позашкільного закладу, фінансову господарську роботу. На сайті розміщується інформація про роботу закладу, кожний гурток має  свою інформаційну сторінку, архів фотоматеріалів.

Робота з  батьками  протягом навчального року висвітлювалась в  засобах масової інформації  та  на місцевих   інтернет – сайтах.

З 15 вересня 2018 року в Будинку дитячої та юнацької творчості   працює  батьківська рада, до складу якої входять найактивніші батьки  гуртків та творчих об’єднань  та   батьківський клуб  «Родина Творчості».

Батьківський клуб «Родина Творчості»  працює   відповідно розробленого плану роботи  на 2018-2019 навчального року:

Жовтень

Лекторій «Умови успішного виховання в сім’ї: єдність вимог дорослих до дітей, атмосфера злагоди і довіри»(запобігання насилля в сім’ї). Тренінгове заняття «Педагоги й батьки – мистецтво  спілкування».

Грудень

Круглий стіл «Дозвілля в сім’ї – зустріч  за круглим столом. Наші сімейні  традиції».

Безпека життєдіяльності.

Майстер-клас  «Виготовлення іграшок-сувенірів «Ангел».

Лютий

Дискусія з теми: «Сім «Я» – формування особистості дитини на прикладах  позитивного досвіду сімейного виховання і традицій народу».

Майстер-клас «Виготовлення виробів  квілінгу».

Квітень

Сімейне засідання з теми: «Світ емоцій: хороший настрій починається з душі, а  не з ноги  з  якою зранку встали».

Відверті  розмови   з дітьми «Поміркуємо разом»  про форми дитячої агресії  (фізична агресія, непряма  агресія, роздратованість, негативізм, образа, вербальна агресія). Консультація  «До відома батьків».

Травень

Година спілкування з теми: «Світ буде таким, якими стануть наші діти». Майстер – клас  «Своїми руками створили прекрасне». Виготовлення квітів». Підсумки роботи батьківського клубу «Родина Творчості»  за 2018-2019 навчальний рік.

Знання, здобуті педагогами, батьками втілюються в майбутнє наших дітей, стають вагомим інтелектуальним здобутком, що слугуватиме і надалі розвитку дітей за різними напрямками позашкільної освіти, які стануть потужним джерелом натхнення, сили і здоров’я.
Мудрість життя – це здатність людини управляти своїми емоціями, тримати себе в руках, керувати собою. А праця над собою – запорука творчого успіху «педагогів – вихованців – батьків». Тож давайте спільними зусиллями будемо працювати над реалізацією творчих задумів та планів наших дітей.