Робота з батьками

      

Співпраця «педагоги-вихованці-батьки» під гаслом «Тільки разом» – одне із головних завдань Будинку дитячої та юнацької творчості  Вараської міської ради Рівненської області

Учити дитину бачити і відчувати людей – це одна з найскладніших речей у важкій справі виховання людини. Батьківська любов повинна бути такою, щоб у дитини пробуджувалася чуйність серця до навколишнього світу, до всього, що створює людина, що служить людині, і звичайно, насамперед до самої людини.
Відповідно до плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради на 2018 – 2019 навчальний рік та з метою удосконалення умов для здійснення освітнього процесу, захисту прав та інтересів учасників освітнього процесу в організації змістовного дозвілля та в проведенні масових заходів проводилась відповідна робота з батьками та громадськістю міста.
Відповідно до розподілу обов’язків між працівниками закладу, за роботу з батьками та громадськістю міста відповідала О.Стадник, заступник директора з навчально-виховної роботи. Як показали результати робота з батьками була дієвою та результативною.
Одним із головних завдань Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради є співпраця «педагоги-вихованці-батьки» під гаслом «Тільки разом».
Робота з батьками проводилась відповідно до наказу Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради від 11.09. 2018 року № 86 «Про проведення роботи з батьками та громадськістю міста у 2018 – 2019 навчальному році». В закладі на належному рівні працював батьківський комітет у складі:
Скрипчак Людмила Павлівна – голова батьківського комітету закладу
Подерня Оксана Володимирівна – заступник голови батьківського комітету
Якубець Олена Володимирівна – секретар голови батьківського комітету
Вітренко Олеся Володимирівна – член батьківського комітету
Клепацький Григорій Володимирович – член батьківського комітету
Рибачик Олександр Васильович – член батьківського комітету
Ясюк Ірина Володимирівна – член батьківського комітету
Батьківський комітет закладу працював згідно затвердженого Положення, яке регламентувало діяльність батьківського комітету. Протягом навчального року було проведено 4 засідання батьківського комітету.
В закладі напрацьований позитивний досвід щодо організації роботи з батьками. Упродовж навчального року проводилась відповідна робота щодо реалізації спільної мети – забезпечення всебічного і гармонійного розвитку особистості дитини. Заходи різного спрямування дають батькам та дітям змогу цікаво і змістовно проводити своє дозвілля, наповнювати своє життя яскравими подіями, новими знайомствами і теплим, дружнім спілкуванням.
На належному рівні велась робота позашкільного батьківського клубу «Родина Творчості» Будинку дитячої та юнацької творчості на 2018-2019 навчальний рік, який працював відповідно до Положення про батьківський клуб «Родина Творчості» затверджений на загальних батьківських зборах (наказ від 11.09.2018 року № 84 «Про затвердження плану роботи батьківського клубу «Родина Творчості» у 2018-2019 навчальному році).
Відповідно до плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради за участю активу батьківського комітету, голів батьківських погурткових зборів протягом навчального року проведені тематичні родинні заходи, вечори відпочинку, благодійні акції.
Важливим завданням педагогічного колективу було широке залучення батьків до співпраці щодо активної участі у житті гуртків та позашкільного закладу. Також на початку навчального року відбулися погурткові батьківські збори на яких було обрано новий склад погурткових батьківських комітетів. До списку входило 23 голови батьківських комітетів гуртків та творчих об’єднань. Серед яких відмітити роботу щодо підтримки популяризації та розвитку гуртка чи творчого об’єднання можна:
Волощук Олену Михайлівну, зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует».
Гряділя Володимира Анатолійовича, гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».
Подерню Оксану Володимирівну, гурток вокального співу «Серпанок».
Скрипчак Людмилу Павлівну, театральний гурток «Сюрприз».
Шарапова Сергія Віталійовича, гурток «Домашні улюбленці».
Якубець Олену Володимирівну, гурток «Історичне краєзнавство».
Тому і був дієвим механізм взаємодії «позашкільний заклад – діти – батьки», який включав організацію та участь батьків у концертних програмах та заходах, конкурсах-фестивалях, проведення екскурсій та виставок. Серед яких, які були проведені в тісній співпраці з батьками:
Акція «БДЮТ скликає друзів» під гаслом «На крилах Творчості».
Міський збір лідерів учнівського самоврядування «Україна -НАТО: БЕЗПЕКА. ЗАХИСТ. СТАБІЛЬНІСТЬ» під гаслом «З вірою у себе».
Конкурс екологічних агітбригад «У світі природи» під гаслом «Кожен із нас унікальний».
Казкове дійство «У казку з іграшками завітай» до Дня Святого Миколая.
Конкурсно-розважальна програма «Хто зверху?» до дня Святого Валентина.
Творчий вечір «Весняний зорепад».
Свято для батьків «Родинний калейдоскоп Творчості».
Екологічне свято «Земля наш спільний дім».
Творчий звіт «Країна творчості звітує» під гаслом «Тільки разом!».
Також спільно із батьками були реалізовані проекти:
Дозвіллєвий проект «Канікули – Творчість Позашкілля».
Проект «Поєднання приємного з корисним» (виховання ціннісного
ставлення до мистецтва, до природи, до власного «Я»).
Члени батьківських комітетів долучились до організації та проведення підсумкових творчих звітів еколого-натуралістичного, науково-технічного, соціально-реабілітаційного та художньо-естетичного напрямків роботи (наказ від 13.05.2019 року № 36 «Про проведення творчих звітів гуртків та творчих об’єднань за 2018-2019 навчальний рік).
Творчі звіти отримали високу оцінку від батьків та представників громадськості міста.
У 2018-2019 навчальному році налагоджена тісна співпраця батьків з громадкістю міста. А саме:
Центром дозвілля «Лісова пісня» (в.о.директора Ковбасюк Микола Миколайович).
Інформаційним центром «Полісся» ВП РАЕС (директор Димидишин Валентина Василівна).
Палацом культури імені Лесі Українки ВП РАЕС (директор Міцюта Валентина Миколаївна).
Відділом у справах дітей Вараської міської ради (начальник відділу Ільїна Ганна Василівна).
Інклюзивно-ресурсним центром (директор Шаблевська Наталія Миколаївна).
Реабілітаційним центром (директор Федінчик Наталія Сергіївна).
Варашським військовим комісаріатом (начальник Кузло Ярослав Васильович).
Військовою частиною 3045 Національної гвардії України (командир Агальцов Аркадій Олексійович).
Міською дитячою бібліотекою (директор Коваль Тетяна Ілларіонівна).
Дитячою міською бібліотекою (директор Ткачук Світлана Миколаївна).
Державною пожежною рятувальною частиною головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області (начальник Мазурець Руслан Олексійович).
Професійно-технічним училищем ВП РАЕС (в.о. директора Петрик Ростислав Любомирович).
Вихованцями та педагогами взято участь у 32 міських тематичних заходах за участю батьків та представників громадськості.
Скрипчак Людмила Павлівна, голова батьківського комітету, Якубець Олена Володимирівна, секретар батьківського комітету представляла Будинок дитячої та юнацької творчості на міських засіданнях, творчих вечорах та на засіданнях міської батьківської ради, яка успішно працювала протягом навчального року.
З метою позитивного вирішення актуальних питань функціонування та
розвитку системи позашкільної освіти міста успішно функціонує сайт БДЮТ
(bdut.varashosvita.rv.ua.), де батьки можуть знайти для себе вичерпну інформацію про історію та напрямки роботи закладу позашкільної освіти, фінансову господарську роботу. На сайті розміщується інформація про роботу закладу, кожний гурток має свою інформаційну сторінку, архів фотоматеріалів.
Робота з батьками протягом навчального року висвітлювалась в засобах масової інформації та на місцевих інтернет – сайтах.
Підводячи підсумки роботи з батьками, можна сказати словами Василя Сухомлинського, що одна з найважливіших практичних порад Сухомлинського, що стосується і розумового, і морального виховання молодого покоління, звучить так: «Знання, наука, освіта – велике духовне багатство нашого народу. Це могутня ріка, хвилі якої несуть уперед і культуру, творчість, думку, геніїв народу. А живиться ця ріка мільйонами могутніх струмочків – родинних вогнищ культури, освіти, знань. Виховуючи дітей дбайте, шановні батьку й мати, щоб у вашій сім’ї яскраво горіло вогнище, щоб материнська й батьківська мудрість освітлювалася мудрістю, створеною нагромадженою десятками поколінь і втіленою у книгах, у науці. Разом із освітніми закладами добивайтеся того, щоб у освіченості, культурі діти ваші вбачали моральну гідність, а неуцтво щоб осоруджувалося як приниження честі й гідності людської…».
З 15 вересня 2019 року в Будинку дитячої та юнацької творчості працює батьківська рада, у складі:
Терентій Оксана Дмитрівна, голова батьківської ради Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради.
Новак Ірина Вікторівна, Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради.
Шарапов Сергій Віталійович, член батьківської ради Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради.
Якубець Олена Володимирівна, секретар батьківської ради Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради.
Головними завданнями роботи батьківської ради Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради у 2019-2020 навчальному році є:
– Пропаганда педагогічних знань з метою підвищення педагогічної грамотності батьків.
– Організація заходів, спрямованих на оволодіння батьками системою умінь, необхідних для організації дитини вдома.
– Гуманізація змісту та форм роботи з родиною і взаємовідносин «педагоги-вихованці-батьки».
Організація педагогічної взаємодії проходить у контексті програми «Українська родина» (постанова Кабінету Міністрів № 243 від 14.03.2001 року), а саме:
– Нормативно-правова база.
– Типи сімей та особливості педагогічної взаємодії.
– Стилі сімейного виховання.
– Шляхи сімейного виховання («Виховний ідеал» Г.Ващенко, «Народна педагогіка» Стельмахович, О.Ольжич).
– Програма вивчення родини.
– Права і обов’язки батьків.
– Організація роботи батьківської ради.
– Схема організації роботи з батьками.
– Форми, методи роботи з батьками.
– Як залучити батьків до закладу?
– Батьківські засідання (творчі клуби, диспути-обговорення, круглі столи, тренінгові заняття, проектні групи за напрямками діяльності).
– Орієнтовні теми батьківських засідань.
– Що таке батьківський всеобуч?.
– Тематика засідань педагогічного всеобучу для батьків.
– Які права має дитина?
– Орієнтовна програма клубу батьківського спілкування «Родина Творчості».
– Пам’ятка для батьків.
– Заповіді для батьків.
Батьківська рада діє відповідно статті 55. Розділу VI. Закону України «Про освіту». Права та обов’язки батьків здобувачів освіти.
Знання, здобуті педагогами, батьками втілюються в майбутнє наших дітей, стають вагомим інтелектуальним здобутком, що слугуватиме і надалі розвитку дітей за різними напрямками позашкільної освіти, які стануть потужним джерелом натхнення, сили і здоров’я.
Мудрість життя – це здатність людини управляти своїми емоціями, тримати себе в руках, керувати собою. А праця над собою – запорука творчого успіху «педагогів – вихованців – батьків».