Робота з громадськістю

Співпраця з громадськістю – позитивний показник відкритості роботи Будинку дитячої та юнацької творчості

Будинок дитячої та юнацької творчості – сучасний освітній заклад для дітей, в якому особистість отримує максимальний старт для свого творчого розвитку, самореалізації та вибору індивідуального освітнього шляху.
Заклад насамперед орієнтується на використання широкого спектру інноваційних технологій, напрямків, на відкриття власних шляхів набуття позитивного досвіду роботи. Одним із таких важелей розвитку навчально-виховного процесу є співпраця закладу з громадськими організаціями. Така система спільної діяльності зарекомендувала себе як черговий крок у налагодженні ефективної результативності в роботі.
У закладі ведеться робота з батьками та громадськістю.

  Однією з форм роботи, що позитивно зарекомендувала себе, є проведення батьківських лекторіїв. Щороку у закладі проводяться спільні засідання, аналізується робота за попередні роки, робляться висновки про доцільність впровадження механізму комплексної взаємодії: «Педагогічний колектив – вихованці – батьки – педагогічний колектив».
У Будинку дитячої та юнацької  творчості затверджений план роботи, що містить інноваційні підходи в організаційно-просвітницькій роботі Будинку дитячої та юнацької творчості. Розроблена структура роботи з батьками та громадськістю, що включає гурткові та загальні батьківські засідання, індивідуальні консультації. Діє батьківський клуб «Родина Творчості». У позашкільному закладі в повній мірі забезпечується безперервна взаємодія батьків, дітей і педагогів у тісному співробітництві з  закладом та громадськістю міста.

За 2017-2018  навчальний рік  співпрацюючи з громадськістю міста  вихованці та педагоги взяли активну участь  у  міських заходах, конкурсах, виставках:
–   заході присвяченому Міжнародному дню прав жінок і миру для одиноких осіб Територіального центру соціального обслуговування (Центр дозвілля

«Лісова пісня»).

–  святі народного мистецтва та дитячої художньої творчості «Великодні гостини» (територія Парку культури).

– святі хореографічного мистецтва «Танцювальне різнобарв’я» (Палац  культури ВП РАЕС).

– обласному фестивалі народної творчості та побуту «Барви Надстир’я» з  нагоди Дня міста (Майдан Незалежності).

– урочистостях та святковому концерті з нагоди відзначення Дня захисника України, Дня українського козацтва (музична дитяча школа);
– концертній програмі до Дня місцевого самоврядування (велика зала міської ради);
– заході присвяченому урочистим проводам молоді міста, яка призвана на службу до лав Збройних Сил України» ( велика зала міської ради);
– заході, приуроченому Міжнародному дню інвалідів (Центр дозвілля «Лісова пісня»).

–  заходах з нагоди професійного «Дня працівника соціальної сфери» (Центр дозвілля «Лісова пісня»).

– тематичному вечорі з нагоди Перемоги над нацизмом у Європі для одиноких ветеранів міста (Центр дозвілля «Лісова пісня»);
– святковому відкритті центральної новорічної ялинки міста (майдан Незалежності);
– святковому концерті «Ідемо по життю із піснею» (Музична школа);
–  урочистих заходах з нагоди відзначення державного свята Дня Соборності

України (Музична  школа);

–  святкові заходи  до Дня міста.

Протягом років налагоджена тісна співпраця з Інформаційним центром «Полісся» ВП РАЕС щодо проведення екскурсій, виставок. Щорічно вихованці та батьки беруть активну участь у конкурсі «Мирний атом єднає Україну», який проводить НАЕК Енергоатом.

 Вихованці беруть активну участь у міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсах за сприянням батьків та громадськості міста.
– міському фестивалі колядок і щедрівок «Ой, радуйся, земле!»
–  щорічному конкурсі «Зірки на сцену» (Палац культури ВП РАЕС);
– всеукраїнських музичних олімпіадах «Голос країни» (м. Київ);
– міжнародному літературно-мистецькому конкурсі «Життя – тобі…»;
– всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Яскраві діти України» (м.Рівне);
–   міжнародному фестивалі-конкурсі «Барвиста Осінь» в рамках проведення благодійного проекту «Квітуча Україна» (м.Київ);
– міжнародному фестивалі-конкурсі «Зірковий парад» (м.Львів);
–  міжнародному дитячому танцбвально-вокальному фестивалі-конкурсі «Brilliant запрошує».
Проведенням акцій в Будинку дитячої та юнацької творчості відводиться належна увага із залученням вихованців, педагогів, батьків та громадськості міста. Щорічно є учасниками акцій: «Намалюй малюнок та привітай воїна АТО», «Напиши листу солдату», «Привітай військовослужбовців з Новим роком та Різдвом Христовим», «СВітаємо тебе, солдате!». Налагоджена тісна співпраця з військовою частиною 3045.
В арсеналі Будинку дитячої та юнацької творчості безліч подяк за участь у конкурсах, семінарах, майстер-класах як міського так і обласного, всеукраїнського  рівнів.

З метою позитивного вирішення актуальних питань функціонування та розвитку Будинку дитячої та юнацької творчості розроблений та успішно функціонує сайт bdut.varashocvita.rv.ua. Тут кожен відвідувач може знайти для себе вичерпну інформацію про історію та напрямки роботи позашкільного закладу. Сайт систематично поновлюється фото- та відео-матеріалами, новинами закладу.

Підводячи підсумки, можна сказати, що Будинок дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області активно співпрацює з:

– батьками  вихованців;

– міським центром зайнятості;

– управління освіти  виконавчого комітету Вараської  міської ради;

–управлінням освіти виконавчого комітету Вараської міської ради;
–  органи  місцевого самоврядування;

–депутатами міської, обласної рад, народним депутатом України В.Яніцьким;
– відділами та підрозділами виконавчого комітету Вараської міської ради;
–  громадськими організаціями  міста та області;

–  міським відділом поліції;

–  міською радою старшокласників «Ватра»;

–  релігійними громадами  міста;

–міським відділом пожежної охорони та надзвичайних ситуацій;
– палацом культури  ВП РАЕС  імені Лесі Українки;

– інформаційним  центром  «Полісся»  ВП РАЕС;

– центром дозвілля «Лісова пісня»;

– закладами освіти міста;

– приватними підприємцями міста та регіону тощо.

Співпраця педагогів, вихованців, батьків, громадськості сприяє ефективності навчально-виховного процесу, стимулюванню мислення, формуванню у вихованців національних та загальнолюдських цінностей, вихованню особистості, здатної до творчої діяльності.