Гурток “Основи журналістики”

Гурток діє у Будинку дитячої та юнацької творчості з 2007 року.

Як зазвичай діти вибирають свою майбутню професію? Які чинники при цьому враховуються? А як бути тим, хто вже давно мріє про якусь діяльність, професію, соціальний статус чи кар’єру? Мріє, і не раз уявляв собі своє майбутнє, але конкретно не знає, як його досягти?..
На всі ці та багато інших питань намагаємося знайти відповіді під час занять гуртка “Основи журналістики”, що функціонує в Будинку дитячої та юнацької творчості. Адже одним із девізів гуртка стали слова: “Перетворимо мрію на мету, а мету – на реальність”.
Метою гуртка є розширення інформаційного простору закладу позашкільної освіти.
Основними завданнями навчання і виховання є:
– формування позитивних моральних якостей, внутрішнього духовного світу і духовної культури;
– реалізації творчих здібностей учнів за допомогою ознайомлення їх з основами журналістської майстерності;
– створення додаткового простору з метою актуалізації соціальної значущості дитячого колективу в закладі позашкільної освіти;
– підготовка і видання малим інформаційно-розважальної газети.
Заняття з основ журналістики в умовах позашкільного закладу дарує вихованцям не тільки практичні початкові навички в журналістиці, але й спілкування з редакціями місцевих газет, різні зустрічі з їхніми представниками та іншими цікавими особистостями міста дають можливість вивести цю діяльність за межі позашкільного закладу.
Програма гуртка дає змогу розвивати найголовніші вміння і навички з журналістської творчості: знаходити інформацію, відбирати факти та аналізувати, систематизувати інформацію та оформляти в тексти певних жанрів, аналізувати та висловлювати власну думку щодо публіцистичних матеріалів журналістів.
Програма передбачає різні дійові форми та методи навчання і виховання: лекції, бесіди, зустрічі за “круглим столом”, творчі зустрічі з письменниками, митцями, людьми різних професій; виставки творів, випуск газети та друк у місцевій пресі; практикум “Проба пера”, екскурсії тощо.
Газета „Шкільна Країна”, що випускається силами гуртківців, є вісником, що забезпечує юним кореспондентам вільне висловлювання своїх думок, показ свого ставлення до проблем, що їх хвилюють і, таким чином, реалізатором власного права дитини на вільне висловлювання.
За роки своєї діяльності, вихованці гуртка брали активну участь у конкурсах різних рівнів: внутрішніх, міських, обласних, всеукраїнських: обласний конкурс “Охорона праці очима дітей”, міжобласний конкурс учнівських творчих робіт “Я – журналіст”, Національний конкурс шкільних газет, Міжнародний конкурс творчих робіт “Ми – діти Атомграда” тощо. Систематично роботи вихованців гуртка друкуються у місцевій періодиці, молодіжних друкованих виданнях України (“Cool-експрес”, “Однокласник”, “Птаха”, “Журавлик”, “ВІсник і Ко” тощо), розміщуються на інтернет-сайті “4 блока.com”.
Станом на 1 вересня 2019 року в доробку вихованців гуртка “Основи журналістики” грамоти та подяки за призові місця, за участь у конкурсах, засіданнях, семінарах, обговореннях тощо, за активну журналістську позицію у питаннях, що турбують нинішнє суспільство й молодь зокрема.

Вік дітей: 12-18 років.