Гурток «Учнівське врядування»

Головною метою діяльності гуртка «Учнівське самоврядування» є створення умов для самореалізації учнівської молоді, залучення її до участі у прийняті можливих рішень.
Також велику роль у роботі гуртка покладено на виховання особистості, яка може активно діяти у всіх сферах життя держави, міста, свого колективу, сформувати у неї навички самоврядування, виробити соціальну активність, відповідальність у процесі практичної громадської діяльності; залучення кожного учня до шкільного та позашкільного життя шляхом проведення колективних творчих справ; створення максимальних умов для самореалізації особистості; надання молоді реальних прав та обов’язків; збагачення життєвих цілей і внутрішнього духовного світу кожного члена колективу через привабливість соціально-колективних ініціатив.
Програма гуртка «Учнівське врядування» розрахована на вихованців 9-11 класів основного рівня. Вихованці мають володіти вмінням організовувати та сплановувати роботу, самостійно складати сценарії, проекти заходів, розподіляти доручення та співпрацювати з громадськими організаціями та представниками місцевого самоврядування та орієнтуватися в інформаційному просторі.
Як же реально залучити в самоуправлінську діяльність кожну дитину? Завдання не з легких. Але спільними зусиллями можна створювати, розробляти та працювати над різними проектами та заходами за напрямками: соціальним, волонтерським, екологічним, краєзнавчим, дозвіллєвим. І в цьому нам допомагають лідери міської ради старшокласників «Ватра», яка працює на базі Будинку дитячої та юнацької творчості, координатором якої є Стадник Олена Миколаївна. Лідери учнівського самоврядування продовжують працювати над реалізацією заходів національно-патріотичного виховання учнівської молоді шляхом залучення до організаційної роботи в центрах міської ради старшокласників «Ватра», які працюють на базі загальноосвітніх шкіл міста: «Булава» (ЗОШ № 1), «Відкриті долоньки» (ЗОШ №2), «Дозвілля» (ЗОШ № 3), «Здоров’я» (ЗОШ № 4), «Скарбничка» (ЗОШ № 5), «Всезнайка» (Кузнецовська гімназія), «Дзвін» (Будинок дитячої та юнацької творчості).
Лідерами учнівського самоврядування проводяться різноманітні заходи: гурткові заняття, засідання Школи лідерів, міські збори лідерів учнівського самоврядування під гаслом «З вірою у себе», флешмоби, акції. Налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування.
Щорічно беремо участь у засіданнях Обласної ради старшокласників «Імпульс».
Організовуючи та проводячи такі заходи, ми зрозуміли, що сучасне молоде покоління розуміє, що патріотизм – глибоке громадянське почуття, змістом якого є любов до свого народу, Батьківщини, усвідомлення своєї причетності до історії, традицій, вболівання за майбутнє свого народу. Своїми діями лідери учнівського самоврядування щодня утверджують віру у себе та Україну.
Важливо пам’ятати заповіт А.Макаренка: самоврядуванню необхідно вчити і вчитися, без належної інструментовки – з чого починати, до чого йти – нічого, крім компенсації ідеї, не вийде (Суть – самоврядування не в системі органів, а в системі відносин, які складаються в колективі).
Робота членів учнівського самоврядування здійснюється через організацію цікавого життя колективу.
І як говорить мудра порада філософа-гуманіста Альберта Швейцера: «Не знаю, як складеться ваше життя, але одне знаю точно: по-справжньому щасливими будуть лише ті з-поміж вас, хто шукає й віднайде шлях служіння іншим людям».

Керівник гуртка: Стадник Олена Миколаївна.

Розклад гуртка на І семестр 2019-2020 навчальний рік

Група Вівторок П’ятниця
80 16.00-18.35 16.00-18.35