Гурток “Оригамі”

Я кусок паперу маю

 Та ніколи не скучаю,

Можу я зробити птаха,

Жабу, рибку, черепаху,

І японця у панамі…

Це мистецтво – оригамі.

Останнім часом оригамі стало досить популярним в багатьох країнах і навіть включене до шкільної програми на рівні з іншими предметами. Виготовлення з паперу методом згинання в Японії стало справжнім мистецтвом під назвою «оригамі». У перекладі з японської мови «ори» – складати», «гамі» – папір, отже оригамі – складати папір.

В Україні оригамі ще не набуло такого широкого розповсюдження, хоча воно є досить дивовижним мистецтвом і для дітей, і для дорослих.

Гурток «Оригамі» в БДЮТ розпочав свою роботу в 2006 році . За час існування здобув велику популярність як серед учнів, так серед батьків. Серед вихованців є призери обласних змагань та виставок, учасники всеукраїнських виставок.

Гурток «Оригами» став опорним гуртком науково-технічного напрямку в Рівненській області.

Основною метою гуртка «Оригамі» є формування в дітей таких важливих якостей як спостережливість, просторова уява, відчуття пропорції, логічна пам’ять, зосередженість, кмітливість, фантазія, акуратність, водночас в дітей прививається любов до природи, естетичні смаки, доброта, чуйність. Вироби виготовлені в техніці оригамі мають широке застосування. Це оздоблення різноманітних вітальних листівок, прикрашання новорічної ялинки, оформлення інтер’єрів. Оригамі має і практичне використання – це скляночки, пакети, конверти, коробочки тощо.

Головний секрет роботи в техніці оригамі – це навчитися бачити те, що може вийти в кінцевому результаті. Діти повинні складати обдумано, бачити декілька операцій наперед. У такому випадку дитина вже не складає навмання, не крутить папір у руках, а працює над задуманим цілеспрямовано.

Також робота дітей з технікою оригамі має велике значення для міжпредметних зв’язків, особливо математики, в засвоєнні елементарних знань з геометрії в початкових класах. Тому для дитячої зацікавленості і кращого засвоєння елементів геометрії та її термінології необхідно пропонувати саме практичну роботу.

Оригамі сприяє розвитку образного мислення, уяви, просторової інтуїції.

Діти відвідують гурток із задоволенням.

На гуртку займаються діти з 7 до16 років.