Гуртоки “Домашні улюбленці”, ” Юні орнітологи”

Кожен, хто проходить повз Будинок дитячої та юнацької творчості, може почути як з його вікон долинає голосне щебетання птахів та веселі дитячі голоси. І кожен, хто небайдужий до представників фауни, знайде для себе час отримати задоволення, побувавши в куточку живої природи.

Куточок живої природи– це візитна картка та складова частинка Будинку дитячої та юнацької творчості. Він був створений для проведення навчальних, практичний занять, з метою здобуття поглиблених знань про живі організми, формування практичних умінь та навичок, вивчення, спостереження та догляд за рослинами та домашніми тваринами, організації позакласної дослідницької та природоохоронної роботи дітей Вараша.

Куточок живої природи має експозиційну частину, навчальні класи та підсобні приміщення.

Тварин та птахів купують, знаходять, обмінюють, деякі види розмножуються в умовах куточку живої природи. Так, тут народжуються шиншили, спостерігається поповнення декоративних пацюків, хом’яків, морських свинок, хвилястих папуг тощо.

У кожному будиночку-тераріумі, клітці, вольєрі – своє життя та своя історія.

Красень-папуга Зураб був придбаний у зоологічному магазині, куди його здали господарі за його гордий норов та погану поведінку. Симпатичні тварини з таємничою назвою шиншили – привезені з Польщі. Хом’яки та декоративні пацюки з’явилися після оголошень про те, що в живий куточок приймаються тварини, яким в силу тих чи інших обставин в домашніх умовах люди не можуть приділити увагу. Болотну черепаху, яка в наслідок природної стихії була травмована, приніс рибалка. Кожен мешканець живого куточка має свою біографію та паспорт. Тут брати наші менші знаходять ласку та увагу дітей .

На жаль, немає у місті спеціалістів, які б розумілися на екзотичних тваринах та рептиліях. Тому керівники гуртків, які працюють у куточку живої природи, намагаються разом з дітьми придбати необхідну літературу, вивчити та створити умови, необхідні тваринам для їх існування. Вихованці, які відвідують живий куточок мають можливість займатися науково-дослідницькою роботою, вчитися не тільки спостерігати, а й доглядати та лікувати тварин. Теоретичні заняття проходять в навчальних класах.

У підсобному приміщенні куточка живої природи зберігається обладнання, інвентар і прилади для догляду за рослинами і тваринами, комплекти робочого одягу та аптечка першої допомоги.

Освітня та навчально-дослідницька робота в куточку живої природи здійснюється за окремим планом, який розробляється відповідно до навчальних планів і програм гуртків, груп та творчих об’єднань позашкільного закладу.

Основними напрямами діяльності вихованців у куточку живої природи є проведення систематичних спостережень за ростом і розвитком рослин та домашніх тварин.

Масові заходи змістовно наповнюють дозвілля дітей, які займаються на гуртку. Серед них: Всеукраїнський конкурс учнівської молоді ”Мій рідний край, моя земля”, екологічна акція “Зелений паросток майбутнього”, конкурси “До чистих джерел”, “Парки – легені міст і сіл”, “Посади сад”, природоохоронна акція “Птах року”, конкурси малюнків та екоплакатів, заочний конкурс “Галерея кімнатних рослин”, конкурс «Свіжий вітер». Щороку вихованці гуртків «Домашні улюбленці» та «Таємниці природи» здобувають призові місця у міському та обласному етапах конкурсу «Юний дослідник».

Діти, які відчувають у своїх серцях дійсно любов до живої природи стають постійними учасниками гуртків, щоденно турбуючись про братів своїх менших. Заняття відкриває для багатьох вихованців дорогу у життя, готує справжніх патріотів своєї Землі – охоронців довкілля, добрих громадян Української Держави.

Для роботи в куточку живої природи залучаються учні 2-9 класів.

Керівник гуртка: Столярук Тетяна Олександрівна.

 

 

Розклад гуртків на І семестр 2019-2020 навчальний рік

Група Понеділок Вівторок Четвер П’ятниця Неділя
43 Гурток  «Домашні улюбленці» 15.00-

16.40

15.00-16.40 09.00-10.40
44 Гурток  «Домашні улюбленці» 15.00-

16.40

15.00-

16.40

11.00-

12.40

 

Група Вівторок Четвер П’ятниця
45 Гурток  «Юні орнітологи» 17.00-18.40 17.00-18.40 17.00-18.40