2019 рік

 ФЛЕШМОБ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКИХ МОРЯКІВ

03.01.2019

В Україні стартував флешмоб на підтримку захоплених Росією українських моряків.
У середу, 02 січня, військовослужбовці військової частини 3045 спільно із вихованцями зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, керівник Махоріна Ольга Павлівна влаштували флешмоб на підтримку 24 моряків малих броньованих артилерійських катерів «Нікополь» і «Бердянськ» та буксира «Яни Капу», які були захоплені росіянами 25 листопада 2018 року.
Військовослужбовці разом із дітьми закликали українських моряків триматись та бажали їм якнайшвидше потрапити додому.

ГУРТОК “ПІДВОДНИЙ СВІТ” ЗВІТУЄ ПРО РОБОТУ ЗА І СЕМЕСТР 2018-2019 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

11.01.2019

В природі все придумано і влаштовано,
кожен повинен займатися своєю справою,
і в цій мудрості – вища справедливість життя.
(Леонардо да Вінчі)

Екологія – це життя. Кожна людина має відношення до природи. Займаючись своєю улюбленою справою, вона поринає у світ життя, в якому розвиває індивідуальні рішення, ініціативу, соціальну активність, формує національну свідомість, господарність, доброту та любов до всього живого на Землі.
Багато дітей щодня в позаурочний час зайняті гуртковою роботою.
Гурток – це майстерня, в ньому формується думка підростаючого покоління. Тут дітей об’єднують спільні інтереси, захоплення.
З вересня 2018 року в Будинку дитячої та юнацької творчості було відкрито гурток «Підводний світ», керівником якого є Шарапова Альона Вадимівна. На заняттях цього гуртка діти віком від 7 до 14 років навчаються основних знань про акваріуми, догляду за рибками, розмноженню риб та створення краси акваріумів. Працюють над дослідженнями, організовують екскурсії та виставки. На заняттях гуртка значну роль відіграє спілкування через природу, яке проходить через теоретичні та практичні заняття. Серед таких у І семестрі можна відмітити:
Практичні заняття по створенню натуральних декорацій в акваріум.
Практичні заняття по підготовці ґрунту для використання в акваріумі.
Практичні заняття по створенню фону за акваріум з природних матеріалів.
Практичні заняття по створенню акваріуму у стилі «Псевдо – море».
Проведення екскурсії-акції «До чистих джерел» з метою прибирання території біля річки Стир бід сміття.
Підготовка та участь вихованців гуртка «Підводний світ» у внутрішньому конкурсі екологічних агітбригад під час осінніх канікул.
Оформлено та запущено 8 акваріумів з різноманітним дизайном (використання натуральних та штучних рослин, коряг, каміння, морських мушель тощо).
Характер гурткової роботи створює найсприятливіші умови для заняття вихованців різноманітними видами діяльності: пізнавальною, естетичною, ігровою та трудовою. Тому, вислів Леонардо да Вінчі є дуже правильним. Кожна дитина повинна займатися тим, чим вона хоче, тим до чого в неї є хист та бажання.
Юні екологи гуртка «Підводний світ» не зупиняються, йдуть тільки вперед, закликають всіх і дорослих і дітей берегти та любити тваринок та з великою повагою ставитись до Матінки-Природи.

ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС КОЛЯДОК І ЩЕДРІВОК

16.01.2019

15.01.2019 в приміщенні актової зали Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся міський фестиваль – конкурс колядок і щедрівок серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців позашкільної освіти.В заході взяли участь дитячі колективи: „Домісолька” та „Кантабільє” (ЗОШ №1), „Поліський дивограй (ЗОШ №2), „Апельсин” (ЗОШ №3), „Зорепад” (ЗОШ №4), „Різдвяні дзвіночки” (ЗОШ №5), „Лілея” (гімназія), „Веселі нотки” (НВК №10), „Квіти життя” (Заболоттівська ЗОШ), „Гармонія” та „Серпанок” (БДЮТ).
А вихованці театрального гуртка „Сюрприз”, хореографічного ансамблю „Пірует” Будинку дитячої та юнацької творчості, разом з педагогами С.Романчук, О.Махоріною, С.Тиндик, підготували яскравий супровід святкового дійства, де не лише інсценізували різдвяну казку з піснями та танцями, а і демонстрували знання традицій, звичаїв українців під час проведення зимових свят.
Учасники заходу представили традиційні різдвяні пісенні твори, сучасні колядки та щедрівки, віншування з побажаннями миру, добра, здоров’я, достатку та всіляких гараздів присутнім та всій Україні. Колективи „Апельсин”(ЗОШ №3), „Лілея”(гімназія), та тріо „Різдвяні дзвіночки” (ЗОШ №5) демонстрували і прекрасні вокальні здібності.
Гарна, добра атмосфера в залі не залишила байдужими всіх присутніх.
Управління освіти щиро дякує незмінному спонсору наших дитячих свят, директору ТДВ „Кузнецовський хлібозавод” Ординату Олегу Ярославовичу, який щорічно дарує всім дитячим колективам-учасникам солодкі подарунки! http://varashosvita.rv.ua/

ЗАПРОШУЄМО БАЖАЮЧИХ ВІДВІДАТИ ФОТОВИСТАВКУ ТА ПРИЄДНАТИСЬ ДО ЗАХОДІВ

18.01.2019

В Будинку дитячої та юнацької творчості з 22 по 25 січня 2019 року відбудуться заходи, приуроченні до Дня Соборності України:
22-25.01.2019 з 8.00-18.00 – міська фотовиставка до Дня Соборності України «Україна – це ми».
22.01.2019 з 15.30-16.00 – акція «Візьмемось за руки».
22.01.2019 з 16.00-17.30 – тематичний захід «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».

АКЦІЯ “ВІЗЬМЕМОСЬ ЗА РУКИ” ПІД ГАСЛОМ “З ВІРОЮ В СЕБЕ”

22.01.2019

Знаменним етапом піднесення духу свободи став «живий ланцюг» між Києвом та Львовом, коли 21 січня 1990 року тисячі українців взялися за руки на згадку про оголошення Акту Злуки, який справив неповторне враження. Народ був у надзвичайному піднесенні, навкруги дзвеніли патріотичні пісні, лунали виклики на честь українського народу. Над головами у височині витав дух Свободи.
22 січня о 15.30 годині в Будинку дитячої та юнацької творчості відбулася акція «Візьмемось за руки» під гаслом «З вірою у себе» до Дня Соборності України, в рамках якої було продемонстровано відеоролик «Живий ланцюг від Києва до Львова» та вихованці гуртків та творчих об’єднань взялись за руки та виконали пісні про Україну.

ТЕМАТИЧНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ “СОБОРНА МАТИ УКРАЇНА – ОДНА НА ВСІХ, ЯК ОБЕРІГ”

22.01.2019

22 січня 2019 року Україна відзначає 100 річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Тобі, Україно, мій мужній народе,
Складаю я пісню святої свободи
Усі мої сили і душу широку
Й життя я віддам до останнього кроку
Аби ти щаслива була, Україно,
Моя Батьківщино!
Нам дух волелюбний від скіфів дістався,
Широка душа – від безмежжя степів.
Хто серцем тебе, Придніпров’я, торкався,
Той душу твою осягнути зумів.
Це тут України моєї початок,
Де волю плекали твої козаки.
Про неї сьогодні ми будемо співати
І славу її пронесемо крізь віки!
Цей день назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.
Вихованці гуртків та творчих об’єднань під час тематичного заходу перегорнули сторінки історії Дня Соборності України, переглянули історичні документальні кадри про події, які відбулися майже 100 років потому.
Вихованці вокального гуртка «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна виконали українські пісні «Родина» у виконанні Мельник Інни та Мельник Анастасії, «Україночка» у виконанні Герасимчук Валерії, «Україна» у виконанні Стискун Анни.
Корнелюк Арсен, вихованець літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна продекламував вірш «22 січня».
Тематичний захід до Дня Соборності України підготували вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна.
Зі слів ведучих Лук’янової Валерії та Терентій Діани:
Разом із нами наша Україна живе і міцніє. Нехай завжди синьо-жовтий стяг піднімається величаво й майорить над будівлями. Ми дуже любимо свою Україну і віримо, що перемога буде за нами. Тому що, ми сильні та незламні. Разом усі – ми сила. Україна в нас найкраща та єдина. Нам берегти тебе, Соборну і Єдину. І нам історію творить!

ФУНКЦІОНУВАННЯ WEB-САЙТУ – НОВІТНЯ ВИМОГА ЧАСУ

23.01.2019

У сучасному інформаційному просторі Інтернет та його складові – чергові сходинки до розвитку та прогресу всього інтелектуального, пізнавального, ерудованого. Створення та функціонування WEB-сайтів – новітній засіб інформування про діяльність. Це вимога часу, яку індивідууми, суспільство, громадськість, організації, державні та приватні структури не в силі ігнорувати. Адже від того, яким чином, приміром, заклад представлено в Інтернет-просторі, залежить значна частина його успішності.
З метою позитивного вирішення актуальних питань функціонування та розвитку системи позашкільної освіти м. Вараш розроблений та успішно функціонує сайт Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області.
Цьогоріч колектив закладу позашкільної освіти відзначатиме п’ятиріччя діяльності власного інтернет-ресурсу. Скарбниці, де кожен відвідувач може знайти для себе вичерпну інформацію про історію та напрями роботи, новини та нововведення у роботі позашкільного закладу. Сайт систематично поновлюється фото- та відео-матеріалами, новинами про життя, архівними матеріалами тощо.
Згідно вимог ст. 30 Закону України від 05.09.2017 № 2145-VIII «Про освіту» «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» на сайті у рубриках «Інформаційна прозорість» та «Прозорий бюджет» діє відкрита та загальнодоступна інформація про діяльність закладу.
Крім того, веб-ресурс Будинку дитячої та юнацької творчості й цього року бере участь у вже IX Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти. Нагадаємо, що даний конкурс проводить Інтернет Асоціація України за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою сприяння впровадженню та поширенню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес, забезпеченню прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти, створенню умов формування закладами освіти відкритих і загальнодоступних ресурсів з інформацією про свою діяльність та оприлюднення такої інформації.
Тож, якщо Ви бажаєте співіснувати у єдиному інформаційному просторі із закладом позашкільної освіти – станьте активним відвідувачем сайту.

“УКРАЇНА – ЦЕ МИ!”

25.01.2019

Впродовж 22-25 січня 2019 року в Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області діяла міська фотовиставка «Україна-це ми!», приурочена Дню Соборності України.
Виставка фоторобіт від НВК, ДНЗ, ЗНЗ, Гімназії та БДЮТ – чудова нагода донести до всіх відвідувачів думку про любов до України, про цінність кожної Людини, про важливість Свободи кожної Людини.
Роботи – глибокі та емоційні, засвідчують численні відгуки відвідувачів. Кожна світлина показує, чим живуть діти України – її красу, буденність, тайну, відкритість та свободу.
«Я потрапила у справжню творчість дітей. Кожна світлина зачепила мене своїм променем, який схований так глибоко у погляді та серці учасників фотовиставки. Вони такі неперевершені! Тож нехай у наших дітей кожен день буде повен щасливих днів…», – ділиться враженнями Олена Якубець, мама трьох дівчаток.
Організатори фотовиставки дякують за співпрацю усім, хто долучився до проведення виставки та сподіваються на майбутні творчі спільні проекти.

НАЛАГОДЖУВАЛИ СПІВПРАЦЮ З ВІДОМИМИ ТРЕНЕРАМИ

25.01.2019

Будинок дитячої та юнацької твор відвідали майстри художньої гімнастики з області, визнані в України та за її межами.
З метою популяризації рівня художньої гімнастики, підвищення спортивної майстерності вихованок, обміну педагогічним досвідом та пропаганди здорового способу життя Будинок дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради відвідали президент федерації художньої гімнастики України в Рівненській області Болба Марина Вікторівна разом зі своїми вихованками – представницями рівненського спортивного клубу художньої гімнастики «Золота осінь». Зустрічалися вони з вихованцями гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» під керівництвом Грицай Ольги Миколаївни та адміністрацією позашкільного закладу.
У рамках дружньої зустрічі педагоги обговорили методичні та практичні моменти занять та тренувань, спортивних вправ, підготовки до змагань. Рівненськими гостями проведений майстер-клас робочого заняття «Обов’язкове щоденне тренування», надані практичні поради щодо виступів на змаганнях різного рівня, підготовки вихованців до здачі гімнастичних нормативів тощо.
Самі ж діти гарно попрацювали, перезнайомилися, весело, пізнавально та неординарно провели час, здобувши нові зання, вміння та враження.
Найближчими вихідними вихованці сучасного спортивного танцю відвідають місто Рівне та спортивний клуб художньої гімнастики «Золота осінь» з відповідним візитом, побувавши на одному з тренувань.
Довідково: Спортсменки рівненського спортивного клубу художньої гімнастики «Золота Осінь» мають багато досягнень на турнірах Всеукраїнського та Міжнародного значення. Примітно, що їх кількість постійно зростає. Спортивна історія колись розпочалась у Рівному. Нині СК «Золота осінь» має відділення у Костополі, Дубні, Нетішині та Хмельницькому. Клуб діє за спеціальною програмою під патронатом Ірини Дерюгіної.
Гурток сучасного спортивного танцю «Едем», що діє у закладі позашкільної освіти міста Вараш об’єднав під своїм крилом насамперед вихованок, яким подобається цей вид спорту насамперед тим, що він дарує стрункість постави, відчуття такту та ритму, вміння виконувати різні акробатичні елементи. Паралельно формує вміння подати себе: розправлені плечі, пряма спина, посмішка, нахил голови. Щороку вихованці беруть активну участь у міських обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та змаганнях. Приміром, у Міжнародному конкурсі з хореографії та естетичної гімнастики «Brilliant»- Запрошує!» в м. Київ діти займають призові місця, як з естетичної гімнастики так і з хореографії. В обласному конкурсі хореографічних колективів освіти «Веселі закаблуки», в категорії «Сучасний танець» вони стали переможцями. А свято «ЕDEM – BEST» є щорічним творчим звітом гуртка.
Художня гімнастика – це неперевершена мистецька майстерність, що уособлює в собі пластичність рухів та хореографії, виховує твердість характеру та розвиває силу волі, прищеплює любов до прекрасного.

ПОБУВАЛИ З ВІДПОВІДНИМ ВІЗИТОМ

28.01.2019

Вихованці гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» на чолі з керівником гуртка Грицай Ольгою Миколаївною відвідали з відповідним візитом заняття рівненського спортивного клубу художньої гімнастики «Золота осінь».
Юні гімнастки долучилися до робочого заняття: загальна розминка, стрибкові вправи, розтяжка і подібне. Рівненчани поділилися досвідом занять, програмою підготовки та проведення змагань, правилами турнірів.
– Наші вихованці показали гідний рівень підготовки як на свій вік та час занять з гімнастики, – підсумувала керівник гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» Грицай О.М. – Подібні зустрічі є плідними й у плані обміну досвідом, спортивною майстерністю.
Самі ж дівчатка запевняють, що їм дуже сподобалося на зустрічі, вони дізналися багато корисного в плані виконавської культури та майстерності. Разом з тим отримали хорошу нагоду гідно заявити про себе, творчо поспілкуватися та намітити подальші плани.
Про належний рівень підготовки гімнасток з м.Вараш зауважила і президент федерації художньої гімнастики України в Рівненській області, очільниця рівненського спортивного клубу художньої гімнастики «Золота осінь» Болба М.В.
Тож побажаємо нашим гімнасткам здійснення запланованого, перемог, визнання у досягненні своєї мети.

УВАГА! КАРАНТИН!

29.01.2019

У зв’язку з високим рівнем захворюваності дітей на грип та гострі респіраторні інфекції, з 29 січня по 4 лютого у загальноосвітніх та позашкільних закладах міста Вараш запроваджено карантин.
Освітній процес в освітніх закладах міста тимчасово призупинено до зниження рівня захворюваності

ДО ВІДОМА УЧНІВ, ВИХОВАНЦІВ ТА БАТЬКІВ!

12.02.2019

З 11.02.2019р. відновлюється освітній процес в закладах загальної середньої та позашкільної освіти та продовжені карантинні заходи в закладах дошкільної освіти. ( Протокол № 3 від 08.02.2019 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Вараш».

ПЕРЕМОГА В ОБЛАСНОМУ ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ “ОБ”ЄДНАЙМОСЯ Ж, БРАТИ, МОЇ”

12.02.2019

З 02 по 31 січня 2019 року на базі Рівненського обласного центру народної творчості проводився ІІ етап ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» на тему «Духовні святині рідного краю».
Творчі роботи вихованки гуртка «Основи дизайну» Килюх Валерії були представлені на даному конкурсі у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».
За підсумками ІІ етапу ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходив під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» на тему «Духовні святині рідного краю» Килюх Валерія стала переможницею та нагороджена цінним подарунком і грамотою Рівненського обласного центру народної творчості.
Вітаємо Килюх Валерію та керівника гуртка Білан Олену Михайлівну із перемогою та бажаємо і надалі розвивати свою творчість у напрямку «Декоративно-прикладне мистецтво».

КАЛЕЙДОСКОП ЗАХОДІВ ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

14.02.2019

В Будинку дитячої та юнацької творчості 14 лютого :
– Розважальна програма«У трамваї кохання».
– Виставка творчих робіт вихованців «Мелодія сердець».
– Конкурсно-розважальна програма для старшокласників до Дня закоханих «Хто зверху?» (співпраця із ПТУ ВП РАЕС).
– Майстер-клас «Подаруй своє серце» в літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край» (співпраця з міською дитячою бібліотекою).

ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

15.02.2019

В рамках співпраці з громадськими організаціями міста вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, були запрошені до міської бібліотеки для дітей та юнацтва для участі у майстер-класі «Подаруй своє серце» (виготовлення символів свята дня Святого Валентина). Майстер – клас проводила бібліограф Ірина Мотько. У даному заході прийняли активну участь Кухтей Костянтин, Жигайло Олександр, Дукач Дарина, Ворса Ольга, Браташ Маргарита, Раєвська Анастасія, Бушура Діана, Руднік Анастасія, Глущак Анастасія.
Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» вітають усіх з Днем Святого Валентина теплими словами:
В цей чудовий день…
Нехай Валентин, як в добрій казці,
Подарує Вам всім щастя.
День Святого Валентина,
І за вікном одна картина.
Всі з букетами ідуть,
І любов усім несуть.
З Днем Святого Валентина!
Гурток наш усіх вітає,
Щоб були усі щасливі, кохані,
Дружні, веселі та позитивні.

ВИСТАВКА ТВОРЧИХ РОБІТ ВИХОВАНЦІВ ГУРТКІВ “МЕЛОДІЯ СЕРДЕЦЬ”

15.02.2019

Недарма напередодні весни відзначають День святого Валентина. Це пора року, коли все прокидається, оживає. Для кожної людини цей день особливий. Це свято, сповнене приємних сюрпризів, подарунків.
З 11 по 14 лютого в Будинку дитячої та юнацької творчості організована виставка творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань «Мелодія сердець» до Дня Святого Валентина, яка всім задавала піднесеного настрою, а симпатичні амурчики із задоволенням передавали їх адресатам. У виставці взяли участь вихованці гуртків «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна,«Початкове технічне моделювання», керівник Семенюк Софія Павлівна,«Історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна, «ПТМ з елементами англійської мови», керівник Захарчук Ольга Миколаївна, художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна, «Юні акваріумісти», керівник Столярець Ірина Миколаївна.
Емоційною кульмінацією став розважальний захід «У трамваї кохання», підготовлений вихованцями театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна
Щиро, різнобарвно з гарним настроєм позашкільна родина відзначила День святого Валентина.
Вітаємо зі святом! Даруємо вам відеоролик «Мелодія сердець».
ШОУ-ПРОГРАМА “ХТО ЗВЕРХУ?”

15.02.2019

Сьогодні 14 лютого, а це день…? Правильно, День всіх закоханих!
Про кохання не говорять, про нього вже все сказано… Тож сьогодні будемо мовчки вдихати аромат закоханості, насолоджуватися захоплюючим видовищем, представленим на сцені, цікавими і веселими конкурсами, романтичною музикою.
Шоу – програма «Хто зверху?» – це битва між Інь і Янь, між добром і злом! Він каже: «чорне», Вона каже: «біле», Він: «так», а Вона «ні»! Однак, один без одного вони життя свого не уявляють. Метою такого заходу є: пропагування в підлітків ідеї гендерної рівності, виховання почуття колективізму, відповідальності за доручену справу та вміння працювати в команді.
Хто розумніший – чоловіки чи жінки? Тисячі років людство шукає відповідь на це філософське питання. І в День святого Валентина шукали відповідь команда хлопців ПТУ ВП РАЕС, яку представляли Олександр, Юрій, Андрій і Іван, капітан команди та команда дівчат Будинку дитячої та юнацької творчості (гурток для старшокласників «Пізнай себе»), яку представляли Ірина, Альона, Соня і Тетяна, капітан команди. Верховними суддями цієї неперевершеної гри були пані Уляна БДЮТ, пан Владислав ПТУ ВП РАЕС.
Команди змагались у семи раундах: «Обери фото», «Збери літери», «Хто я?», «Відгадай пісню», «Обмін ролями», «Жінка чи чоловік», «Зірки в ряд», «Фінал». В разі нічиєї проводились конкурс «Дивоглядки».
Змагалися дві команди хлопців і дівчат – краса і сила, розум і кмітливість, мудрість і витримка, логіка і швидкість реакції. Кожна команда побувала на шляху до перемоги.
За результатами змагань перемогла команда дівчат з рахунком 100 : 0.
Вітаємо із перемогою команду дівчат гуртка для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Феодосіївна.
Вітаємо всіх з Днем святого Валентина!

P.S.

Тетяна, капітан команди дівчат:
– Почекай, так якщо ти визнаєш, що ми такі класні, і я згодна, що з хлопцями «кльово», то чого ми тут баталії влаштовуємо? Може досить змагатися, може вже пора визнати, що ми одне без одного нічого не варті? Що ми доповнюємо силу красою, а розум творчістю?
Іван, капітан команди хлопців:
Ти, як завжди, права. Без вас, дівчат, цей світ був би не такий красивий, а без нас хлопців, можна було б з суму померти!Так що нам одне без одного нікуди!

ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ…

18.02.2019

15 лютого у місті відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан.

У концертній програмі, що пройшла у Палаці культури ВП «Рівненська АЕС» ім. Лесі Українки взяли участь вихованці вокального гуртка «Серпанок» на чолі з керівником гуртка Тиндик Світланою Дмитрівною та зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник – Махоріна Ольга Павлівна.
Минуле і сьогодення, втрати й надбання, біль і радість – усе це та набагато більше переплелися у виступах учасників, присутніх, гостей. Учасникам бойових дій та їм родинам виступаючі подякували за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене. Хвилиною мовчання вшанували полеглих.
ПРИВІТАЛИ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКУ СПОРТИВНУ ШКОЛУ З ЮВІЛЕЄМ

19.02.2019

15 лютого 2019 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбувся урочистий захід «ДЮСШ – 30 річний ювілей».
Педагогічний колектив БДЮТ та вихованці сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна привітали присутніх із святом художніми виступами. Козодой Тарас та Гаврилюк Тетяна – ведучі урочистого заходу, розповідали глядачам про історію закладу, успіхи досягнуті у спорті, робочі моменти та щиро вітали із 30-річчям.
Ведучі:
– У дитячо-юнацькій спортивній школі сьогодні особливий день – день народження і 30-річний ювілей. Будинок дитячої та юнацької творчості вітає від душі. Будьте завжди такі класні і такі круті.
За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю.
Шановні ювіляри, працівники дитячо-юнацької спортивної школи, шанувальники спорту! Прийміть від щирого серця найкращі вітання і побажання від Будинку дитячої та юнацької творчості.
Бажаємо вам фізичного здоров’я і краси, олімпійського довголіття, переможних фінішів на спортивних аренах, життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх звершеннях! А ще бажаємо вам усім 100 % щастя.

СЕМІНАР З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

19.02.2019

У «Рівненському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді» відбувся обласний семінар керівників творчих об’єднань з початкового технічного моделювання з теми: «Вдосконалення форм і методів організації та проведення занять з початкового технічного моделювання».
У роботі семінару взяли участь 25 представників із 20 закладів позашкільної освіти області.
Серед учасників – Вітартас Людмила Володимирівна, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради. Молодий педагог поділилася з колегами напрацюваннями та окремими питаннями роботи гуртка, що стосуються практичного поєднання вивчення англійської мови та розвитку технічних здібностей вихованців.
Учасники семінару обговорили важливість розвитку початкового технічного моделювання, проаналізували результативність участі районів і міст області в обласній та Всеукраїнській виставках з початкового технічного моделювання, обговорили умови організації та проведення обласних змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання у 2019 році.
Учасники намітили перспективи розвитку напряму початкового технічного моделювання в області, підвели підсумки та обговорили методичні рекомендації, здобуті на семінарі, для подальшого їх використання у роботі гуртків.

ЕКОЛОГІЧНЕ-СВЯТО “ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ”

21.02.2019

20 лютого 2019 року в глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося екологічне свято «Земля – наш спільний дім».
Свято підготовлено вихованцями туристичного гуртка «Мандри», керівник Павицька Дарія Сергіївна та «Юні акваріумісти», керівник Столярець Ірина Миколаївна.
Вихованці туристичного гуртка «Мандри» підготували інформаційні матеріали про 10 найголовніших глобальних проблем людства та донесли до глядача.
Вихованці гуртка «Юні акваріумісти» захопили всіх присутніх своєю театралізованою казкою «У світі Природи».
Земля – наш спільний дім. І ми господарі в нім! Бережімо Природу! Оберігаймо Природу! Любімо Природу! Такі закликали лунали організаторами на святі.

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ “УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР”

22.02.2019

Відповідно до Плану участі дітей та учнівської молоді у обласних заходах затверджених управлінням освіти і науки облдержадміністрації Рівненської області відбувся обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір».Виставка проводилась на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської області та з метою виховання національного світогляду учнівської молоді через залучення її до пізнання джерел і процесу творення українського народного мистецтва, стимулювання розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконанні креативних робіт з використанням традиційних матеріалів і технік, популяризації дитячої художньої творчості засобами народного мистецтва, сприяє налагодженню духовного контакту дитини, батьків та педагогів у процесі спільної творчості на традиційному ґрунті.
У даному конкурсі взяли участь вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості. Конкурсні роботи відповідали умовам Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» – іграшки зберегли свої ігрові функції, у роботах відчувався індивідуальний творчий почерк автора, вироби декоративно-ужиткового мистецтва відповідали своєму призначенню. Юні майстри виготовили сувеніри з глини, дерева, шкіри, лози, соломи, трави, тканини, паперу, солоного тіста, бісеру, кукурудзяних обгорток, фетру, холодного фарфору, воску, які представляють собою зразки традиційних і копії стародавніх іграшок, сучасні дизайнерські вироби, саморобні іграшки і предмети вжитку, де органічно поєднуються національні художні традиції і сучасні тенденції формотворення. Виробам характерні синкретичність, символізм, образність, цілісність, глибока традиційність, стриманість декоративного вирішення, перевага давніх геометричних мотивів, наявність спільного в мотивах, тематиці і характері з мистецтвом інших слов’янських народів. Значну частину експозиції займали ляльки. Дитячим виробам була притаманна духовна наповненість, знаковість, характерність образів. У роботах юних майстрів втілено особливий духовний зв’язок школярів із землею, природою, багатогранною культурою рідного краю.
За підсумками роботи обласного журі вихованці гуртків та творчих об’єднань нагороджені дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради за органічне поєднання національних художніх традицій і сучасних тенденцій формотворення у роботах:
Анцибор Анатолій, вихованець гуртка «Дизайн одягу» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, за роботу «Музична шкатулка», керівник Білан Олена Михайлівна.
Бартосевич Кароліна, вихованка гуртка «Дизайн одягу» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, за роботу «Музичний заєць» (керівник Білан Олена Михайлівна);
Сопронюк Марія, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, за роботу «Коник гривастий», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
Серховець Ярослава, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, за роботу «Колодязь», керівник Семенюк Софія Павлівна.
Будинок дитячої та юнацької творчості відзначений подякою за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу творення народного мистецтва, творчій самореалізації, всебічному розвитку талановитої учнівської молоді та готовності її до участі в соціокультурному житті поліетнічного світу:
Участь у виставці відіграє велику роль у соціальному та духовному і естетичному вихованні дітей та молоді, розвиває людське творче мислення, його оригінальність, ідеологічність та освоєння нових ідей, які розвивають навколишнє середовище.

ЗАПРОШУЄМО НА ТВОРЧИЙ ВЕЧІР!

22.02.2019

Творчість, талановитість, неперевершеність, витонченість… Які вони? Де їх витоки та рівень довершеності? Що живе в середині тих, хто гордо називає себе «творчою особистістю»?..Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни та гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна, запрошують на творчий вечір «Весняний зорепад».
Подія відбудеться у Палаці культури ВП «Рівненська АЕС» ім.Лесі Українки 02.03.2019 о 16.00 год. Вхід вільний

ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЕКТ “ТИ В МОЄМУ СЕРЦІ, УКРАЇНО, ДУМКОЮ ШЕВЧЕНКА ГОМОНИШ”

22.02.2019

Актуальність Проекту: Для багатьох поколінь українців Тарас Шевченко – порадник і провідник у цьому швидкоплинному світі. І хоча писав два століття назад, проблеми, які він порушував у своїх творах, актуальні і сьогодні. До Кобзаря вертаються багато поетів сучасності. Адже він писав відверто та щиро, проживав кожне слово своєї поезії, плакав та сміявся. У нашому житті Тарас Шевченко – це взірець, до якого потрібно прагнути. Адже досягнути його поетичної майстерності не може ніхто. Та й на прикладі життя поета можна показати, хто такий справжній патріот своєї Батьківщини. А «Кобзар» – це статут і закон для всіх українців.
Отже, Тарас Шевченко – це втілення сили духу, мужності, коли кожен українець у буде прагнути до до висоти його думок і ідей, то буде й щасливою, вільною Україна…
Мета Проекту: Розширити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка; сприяти вихованню національної самосвідомості вихованців; формувати у дітей уміння працювати в команді; розвивати здатність до взаємодії; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т.Шевченка; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчі здібності дітей, музичний слух, почуття ритму; виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.
Учасники Проекту: педагогічний колектив та вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області.
Термін реалізації Проекту: 04.03-10.03.2019.
План заходів реалізації літературного проекту
«Ти в моєму серці, Україно, думкою Шевченка гомониш»
Тиждень «Тарасові слова – душа народу» – 04.03-10.03.2019
– інформаційний реліз «Геній слова» – літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна – 04.03.2019.
– експрес-гра «Його дума, його пісня…» – студія вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна – 04.03.2019.
– літературний ігроленд «Стежками де ходив Шевченко» – гурток для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна – 05.03.2019.
– поетична година «Творчість поета очима дітей» – літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна – 06.03.2019.
– мікрофонне тестування «Чи знаю я Шевченка» – лідери учнівського самоврядування «Позашкілля», Будинку дитячої та юнацької творчості – 06.03.2019.
– літературний квест «Шлях до Кобзаря» – гурток історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна – 07.03.2019.
Творча лабораторія «Світ поезії Шевченка в малюнках дітей» – 05.03.2019
– майстер-клас «Світ поезії Шевченка в малюнках дітей»- студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – 05.03.2019.
– конкурс-виставка «Чарівний пензель» ілюстрацій до творів Т.Шевченка – гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович та студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – 04.03-10.2019.
Відеоакція «Читаємо Шевченка» – 06.03.2019 – керівники гуртків, творчих об’єднань.
Творчий вечір поетична свічка «Ми – Шевченкові онуки» – 07.03.2019
– театральні етюди уривків із творів Т.Г.Шевченка «Лілея», «Катерина», «Русалонька» – театральний гурток «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна;
– конкурс юних поетів «Мова Шевченка – моя рідна мова» – вихованці гуртків та творчих об’єднань.

ПЕРЕМОГА У МІСЬКОМУ ОГЛЯДІ-КОНКУРСІ ЧИТЦІВ-ДЕКЛАМАТОРІВ, ЮНИХ ПОЕТІВ “ЖИВИ, КОБЗАРЮ, В ПАМ”ЯТІ ЛЮДСЬКІЙ”

01.03.2019

27 лютого 2019 року відбувся міський огляд-конкурс читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті
людській». Конкурс проводився з метою сприяння популяризації мистецтва художнього слова, розвитку дитячої та юнацької виконавської майстерності.
Будинок дитячої та юнацької творчості представляв Швець Роман, вихованець студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна. На розгляд журі був представлений уривок із поеми «Причинна» Тараса Григоровича Шевченка.
За підсумками журі міського огляду-конкурсу читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» Швець Роман отримав І місце та нагороджений Грамотою управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради.
Швець Роман 04 березня 2019 року представлятиме місто Вараш у обласному огляді-конкурсі читців-декламаторів, юних поетів «Живи,Кобзарю, в пам’яті людській».
Вітаємо Швеця Романа із перемогою та бажаємо гарного виступу на обласному етапі, який відбудеться в місті Рівне.

УЧАСТЬ У ОБЛАСНОМУ ГУМАНІТАРНОМУ КОНКУРСІ “КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ”

04.03.2019

У лютому 2019 року вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості взяли активну участь у обласному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії», який проходить на базі Комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради. Даний конкурс відбувався за двома напрямками роботи «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Література та журналістика». Метою проведення Конкурсу є підтримка обдарованої молоді, яка відтворює своє уявлення про Космос засобами літератури та мистецтва, прагне розвинути свій духовний світ, сприяння реалізації творчого потенціалу підростаючого покоління, популяризації знань у галузі природознавчих та гуманітарних наук.
Для участі в обласному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії» було подано понад 15 творчих робіт вихованців відповідно номінацій, а саме:
«Образотворче мистецтво»
«Дивний світ» – Гутник Анастасія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
«Як у казці» – Данилов Ілля, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
«Місячний зайчик» – Ладошко Дарина, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
«Космічний вернісаж» – Ошурко Діана, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.
«Декоративно-прикладне мистецтво»
«Мрії поросят про космос» – Кньовець Дмитро, вихованець гуртка «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна.
«Сашка-космонавт» – Анцибор Анатолій, вихованець гуртка «Основи дизайну», керівник Білан Олена Михайлівна.
«Гравітація Gravity» – Захарчук Дмитро, вихованець гуртка «ПТМ з елементами англійської мови «Smile», керівник Захарчук Ольга Миколаївна.
«Привіт з Юпітера» – Ярмолюк Христина, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна.
«Марсіанчик» – Пашко Артемій, вихованець гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна.
«Парад планет» – Сніжко Володимир, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Семенюк Софія Павлівна.
«Міжгалактичний зорепад» – Семенюк Артем, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Семенюк Софія Павлівна.
«STARBUNNY» – Сопронюк Марія, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
«Чужинець» – Радчишина Злата, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна.
«Cosmis battle» – Вітартас Поліна, вихованка гуртка «ПТМ з елементами англійської мови «АВС», керівник Вітартас Людмила Володимирівна.
«Література та журналістика»
Оповідання «Космічні мандри» – вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
Бажаємо всім учасникам отримати від членів обласного журі хороших результатів.

ВЕСНЯНИЙ ЗОРЕПАД ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ФЕЄРІЇ ТАЛАНТІВ

04.03.2019

Жак д’Амбуаз сказав: «Танець — це твій пульс, биття твого серця, твоє дихання; це ритм твого життя; це вираження в часі і русі, в щасті, радості, смутку…».
Танець лікує, надихає, окрилює, живе у душі і серці свого виконавця. Але народжується він у думках хореографа, а вже танцівнику-виконавцю судилося переплестися з ним у творчому тандемі, висловлюючи рухами та єднаючись з музикою.У суботу, 2 березня, у ПК ВП РАЕС ім. Лесі Українки відбувся творчий вечір зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни та гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна, під промовистою назвою – «Весняний зорепад».
Понад 10 років тому в Будинку дитячої та юнацької творчості були створені ці прекрасні хореографічні колективи. Протягом цих років керівники та наставники зернинка до зернинки складали золоті колоски здобутків та перемог своїх вихованців, вкладаючи в них всі свої сили, творчу енергію, життєву наполегливість.
Нині у доробку хореографів та дітей закладу позашкільної освіти безліч перемог та відзнак.
Так, найвища нагорода ансамблю «Пірует» – звання «зразковий художній хореографічний колектив», отримане 2013 року. У 2019 році колектив чекає на підтвердження своїх досягнень. Крім цього вихованці ансамблю на чолі з керівником Махоріною О.П. за 2018-2019 роки здобули перемоги у Міжнародних конкурсах «Зірковий парад-2018», «Зірковий зорепад», «Барвиста осінь», «Зірковий парад», «Зіркові хвилі Світязя», Всеукраїнських конкурсах «PLANETA dance fest», «Твій шанс», «Самоцвіти», обласному конкурсі хореографічних колективів освіти «Веселі закаблуки» та безлічі інших. Адже щороку понад 25 міських заходів та святковий концертів не проходять без участі вихованців ансамблю. Тільки за минулий рік колектив узяв участь у 7 обласних конкурсах-фестивалях та є переможцем і лауреатом 5 всеукраїнських та 3 міжнародних конкурсів.
Не менш результативним та наполегливим є і творчий шлях гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», який очолює Грицай О.М. У доробку вихованців колективу за 2018-2019 роки 17 міських заходів, 4 обласних, 5 всеукраїнських, 4 міжнародних. Традиційними творчими заходами є змагання з художньої гімнастики «Весняночка» та «Едем – best». Беручи участь у конкурсах різного рівня, вихованці гуртка подорожують Україною, здобуваючи перемоги: Всеукраїнський хореоргафічний конкурс «Brilliant – запрошує», Всеукраїнський конкурс серед команд естетичної гімнастики, Всеукраїнський конкурс хореографії та гімнастики, обласний конкурс хореографічних колективів освіти «Веселі закаблуки» та багато-багато інших.
Вихованці та керівники хореографічних колективів своєю наполегливою працею здобувають заслужену славу не тільки на місцевому рівні, але й далеко за його межами, несучи у широкий світ барвисту мову танцю. І, звісно, допомагає їм у цьому любов, підтримка та розуміння батьків. Адже важливим є не просто творчий розвиток особистості, а виявлення і розкриття її неповторності та унікальності, становлення її як яскравої творчої індивідуальності.
Яскравим та красномовним підтвердженням всього вищезазначеного і став творчий вечір колективів «Пірует» та «Едем», до якого увійшло 14 яскравих художніх номерів. Вихованці подарували глядачам і місту незабутню творчу феєрію – вічну гармонію танцю і душі. Коли співпереживання та авторська інтерпретація педагога і вихованця відкриває зі сцени завісу культурного багатства та неперевершеності, прагнення пізнати та передати світові і глядачу зокрема частинку власної душі. Бо ж немає для творчої особистості межі креативності, талановитості, витонченості та наполегливості
Вітаємо учасників з прекрасним творчим вечором. Бажаємо вихованцям зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» та гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» на чолі з їх керівниками Махоріною Ольгою Павлівною та Грицай Ольгою Миколаївною нових творчих злетів, наснаги та завзятості, неповторних колоритних виступів, прагнення до саморозвитку та здійснення мрій.

ПРОЕКТ БДЮТ “ЗА ЧАШКОЮ ЧАЮ З НАЧАЛЬНИКОМ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ”

05.03.2019

В рамках реалізації проекту Національної дитячої ради при уповноваженому Президента з прав дітей Миколи Кулеби у Рівненській області «За чашкою чаю з начальником управління освіти» мені вдалось поспілкуватися з мудрим та цікавим керівником Оленою Миколаївною Корень. Дана зустріч відбулася 25 лютого 2019 року .
Дякую Олені Миколаївні за цікаву розмову та за допомогу в реалізації даного проекту. Хочу подякувати Олені Миколаївні Стадник, координатору міської ради старшокласників «Ватра», яка діє на базі Будинку дитячої та юнацької творчості за організаційну підготовку та підтримку. А також моїй сім’ї та рідній школі № 5.
За відеомонтаж хочу подякувати крутому відеографу Євгенії Анатоліївні Гузь.
Р.S.
Приємного перегляду, і не судіть строго (перший раз у ролі інтерв’юера)
Богдан Хлібович, член Національної дитячої ради при уповноваженому Президента з прав дітей Миколи Кулеби у Рівненській області

ПРИВІТАЛИ ІЗ МІЖНАРОДНИМ ЖІНОЧИМ ДНЕМ

07.03.2019

6 березня 2019 року в центрі дозвілля «Лісова пісня» відбувся тематичний захід для працівників комунального закладу «Вараський міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів імені Зої Матвієнко» з нагоди Міжнародного жіночого дня та
Вихованці гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна привітали зі святом всіх присутніх пісенними та художніми номерами.
Бажаємо всім працівникам комунального закладу «Вараський міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів імені Зої Матвієнко» здоров’я, миру, радості, спокою, любові, приємних слів. Нехай початок весни символізує початок чогось дуже бажаного і прекрасного у вашому житті! Зі святом!

РОДИННЕ СВЯТО “МАТЕРИНСЬКА ЛЮБОВ” ГУРТКА ВОКАЛЬНОГО СПІВУ “СЕРПАНОК”

07.03.2019

Напередодні Міжнародного жіночого дня вихованці гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна подарували своїм найдорожчим мамам, бабусям пісенні вітання.
Родинне свято «Материнська любов» вирішили відзначити яскраво та традиційно. Понад 25-ти українських пісень на різну тематику звучали від вихованців у центрі дозвілля «Лісова пісня».
Прийшовши на свято, подароване дітьми та Світланою Дмитрівною, мимоволі поринаєш у атмосферу творчості, емоційності та яскравих вражень. Кожен глядач отримав заряд бадьорості від виконання пісень найменшими та старшими вихованцями. Багато інформації було почуто про значення і багатство української пісні, любов до жінки, до України через пісню.
Свято вдалося. І як казала Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Тож потрібно доносити та плекати українську мову через різні засоби спілкування. Вихованці гуртка вокального співу «Серпанок» доносять свою любов через українську пісню, виконання яких виховує у дітей ціннісні ставлення до держави, історичних та культурних надбань рідного краю, власного «Я», мистецтва.
Родинна зустріч завершилась такими словами:
Хай же будуть Ваші руки сильнішими, а душі зрячими.
Хай поруч із матір’ю завжди йтиме батько!
Хай кожна дитина, яка приходить у цей світ,
матиме ці два крила не задля того, аби літати,
а щоб впевнено ходити по землі.
Дружній колектив гуртка вокального співу «Серпанок» щиро вітає усіх з наступаючим Міжнародним жіночим днем. Бажає всім щасливої та сонячної весни!

ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ!

07.03.2019

Щиро і сердечно вітаємо Вас із весняним святом – 8 березня. Нехай кожен день буде сонячним і радісним, нехай довкола Вас панують любов і гармонія. Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму. Бажаємо Вам щастя й удачі, міцного здоров’я, здійснення всіх мрій та бажань. Хай у Ваших оселях завжди панують мир, злагода і добробут.
З повагою, колектив БДЮТ м.Вараш

ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО ГУМАНІТАРНОГО КОНКУРСУ “КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ”

09.03.2019

28 лютого 2019 року комунальним закладом «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки проведено відкриття виставки робіт обласного заочного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії».

Учасники конкурсу представили на розгляд журі творчі роботи, в яких відображаються реальні космічні явища чи події, фантастичні сюжети чи образи, уявлення автора про космічні процеси у Всесвіті, розвиток Землі, інопланетні системи та позаземні цивілізації. Учнівська молодь, що захоплюється астрономією, з усіх районів Рівненщини змагалися в номінаціях «Література та журналістика», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Комп’ютерна графіка».
За результатами роботи журі переможцями конкурсу стали і вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості:
Номінація «Література і журналістика»:
Робота «Космічні мандри», вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
Номінація «Пап’є-маше»:
Робота «Привіт з Юпітера», Ярмолюк Христина, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна.
Вітаємо переможців обласного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» та бажаємо і надалі працювати у творчому пошуку по написанню робіт та виготовленню творчих виробів.

ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ЕКОЛОГІЧНОЇ АКЦІЇ “ГОДІВНИЧКА”

10.03.2019

З пробудженням природи і приходом весни, до наших країв почали повертатися птахи. Аби допомогти їм, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» із керівником Мариною Юріївною Зайко долучилися до екологічної акції «Годівничка». Діти з великим задоволенням і захопленням спробували створити власноруч годівнички для птахів з різноманітних матеріалів, а саме пластик, дерево, картон та інших матеріалів. Завдяки своїм старанням і уяві, юні дослідники втілили у життя свій задум. Потім вихованці розвісили годівнички біля Будинку дитячої та юнацької творчості та наповнили їх смаколиками для пернатих.
Завдяки такій діяльності, вихованці навчаються не лише турбуватися про птахів та природу в цілому, але і пропагувати відповідальне ставлення до навколишнього середовища серед своїх однолітків.

ВІТАЛИ ОСВІТЯН

12.03.2019

7 березня, напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру, міський голова Сергій Анощенко привітав зі святом прекрасних представниць освітньої галузі міста.
За сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Міжнародного дня прав жінок і миру, грамотой виконавчого комітету Вараської міської ради нагороджена Гузь Євгенія Анатоліївна – костюмер Будинку дитячої та юнацької творчості.
Щира вдячність та низький уклін за вашу працьовитість, відповідальність, невтомний творчий пошук, високий професіоналізм та життєву мудрість.т Нехай ніколи не згасне світло вашої душі, тепло вашого серця до улюбленої професії!

ГОТУВАЛИ ПОДАРУНОК-СЮРПРИЗ ДЛЯ МАМ

12.03.2019

Ми своїми вправними руками
Готували подарунок мамі.
Щоб матусю любу привітати,
Нашу радість їй подарувати.
Напередодні свята 8 березня керівники гуртків художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір» Сачук Алла Костянтинівна та «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови «АВС» Вітартас Людмила Володимирівна провели спільне заняття.
Майстер-клас із виготовлення подарунків-сюрпризів на весняну тематику організований з першочерговою метою: виховання любові та турботи до близьких людей; створення сприятливих умов для спільної діяльності, виховання почуття колективізму, роботи в команді; обміну досвідом; оволодіння навичками з виготовлення сувенірів.
У ході заняття досягнута й паралельна мета, що ґрунтується на пізнавально-дослідницькій та комунікативній діяльності: вчитися будувати англомовне спілкування в процесі спільної праці; вчитися розуміти один одного, пишатися спільною працею та її результатами.
Учасники майстер-класу отримали нагоду поринути у світ творчості та натхнення, відпочити від традиційних занять, обміняти досвідом та знаннями у своїх напрямах, надихнутись креативністю. Діти та педагоги отримали масу позитивних емоцій, цікавих вражень.
Крім цього кожен учасник пішов додому не тільки з новими враженнями та здобутим досвідом у виготовленні виробу та спілкуванні англійською, але й з подарунком-сюрпризом для мами, виготовленим власноруч.

УЧАСТЬ У БЛАГОДІЙНОМУ КОНЦЕРТІ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТУЧИНСЬКОГО ПОЛІГОНУ

12.03.2019

07 березня 2019 року вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна, гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна взяли участь у проведенні виїзного благодійного концерту для військовослужбовців Тучинського полігону (село Любомирка Рівненського району).
Своїми художніми виступами прикрасили міську концертну програму підготовлену працівниками центру дозвілля «Лісова пісня».

ТИЖДЕНЬ “ТАРАСОВІ СЛОВА – ДУША НАРОДУ” В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ “ТИ В МОЄМУ СЕРЦІ, УКРАЇНО, ДУМКОЮ ГОМОНИШ”

12.03.2019

Для багатьох поколінь українців Тарас Шевченко – порадник і провідник у цьому швидкоплинному світі. І хоча писав два століття назад, проблеми, які він порушував у своїх творах, актуальні і сьогодні. До Кобзаря вертаються багато поетів сучасності. Адже він писав відверто та щиро, проживав кожне слово своєї поезії, плакав та сміявся. У нашому житті Тарас Шевченко – це взірець, до якого потрібно прагнути. Адже досягнути його поетичної майстерності не може ніхто. Та й на прикладі життя поета можна показати, хто такий справжній патріот своєї Батьківщини. А «Кобзар» – це статут і закон для всіх українців.
З 04 по 10 березня 2019 року в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся тиждень «Тарасові слова – душа народу». Вихованці гуртків та творчих об’єднань спільно із керівниками гуртків організували та провели ряд спільних заходів:
–інформаційний реліз «Геній слова» – літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
–експрес-гра «Його дума, його пісня…» – студія вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
–літературний ігроленд «Стежками де ходив Шевченко» – гурток для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна.
–поетична година «Творчість поета очима дітей» – літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.
–виставка «Чарівний пензель» ілюстрацій до творів Т.Шевченка – студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.
Завершальним етапом проведення тижня «Тарасові слова – душа народу» в рамках реалізації проекту «Ти в моєму серці, Україно, думкою Шевченка гомониш» відбулася традиційна відеокція «Читаємо Шевченка».
Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори.

ПЕРЕМОГА У МІСЬКОМУ ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ ІЗ ПРИРОДОЗНАВСТВА “ЮНИЙ ДОСЛІДНИК” У НОМІНАЦІЇ “РОСЛИННИЙ СВІТ”

15.03.2019

01 березня 2019 року на базі Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник». Щорічно вихованці гуртків еколого-натуралістичного напрямку беруть активну участь у даному конкурсі у номінаціях «Тваринний світ», «Я і Природа», «Рослинний світ».
Цьогоріч вихованці гуртка «Домашні улюбленці» працювали над експериментом теми дослідження «Чи можливо збільшити термін зберігання помідорів?» . Чому саме ця тема зацікавила вихованців гуртка?
Справа в тому, що придбані для годування тварин помідори дуже швидко зіпсувалися. Перед вихованцями виникла проблема, якнайдовше зберегти ці плоди. Юні дослідники спробували покласти у пакет з помідорами кору білої верби із якої була виділена ацетилсаліцилована кислота (аспірин), тому що вона має антисептичну дію. У другий пакет з помідорами поклали гілку ялівцю, який робить повітря навколо себе стерильним. У третій пакет з помідорами поклали яблуко, яке виділяє етилен. Четвертий пакет був контрольним, у ньому були тільки помідори.
Гаврилюк Софія, вихованка гуртка «Домашні улюбленці» разом із Столярук Тетяною Олександрівною, керівником гуртка взялися дослідити даний експеримент. Експеримент тривав з 10 січня по 09 лютого 2019 року (30 днів).
Результати експерименту:
– При підведенні підсумків даного експерименту ми дійшли висновків, що спосіб збереження помідорів має значення. Потрібно зауважити, що на термін збереження цих плодів впливає багато різних факторів, та і способів певно є значно більше. Але ті, якими ми скористалися, виявили, що першими почали псуватися помідори з контрольного пакету (через 5 днів) до кінця експерименту зовсім зіпсувалися, другими – помідори з пакету де було яблуко, почали псуватися через 20 днів, до кінця експерименту одне яблуко розпочало гнити, два інших пом’якшали. Найдовше зберігалися помідори з аспірином та корою білої верби – через 20 днів трішки пом’якшали, до кінця експерименту були в майже хорошому стані, а помідори у пакеті з гілкою ялівцю на момент закінчення спостережень не зіпсувалися.
За підсумками роботи журі міського етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник» Гаврилюк Софія у номінації «Рослинний світ» отримала І місце.
13 березня 2019 року на базі Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Гаврилюк Софія була нагороджена Грамотою управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради за зайняте І місце, та буде брати участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу із природознавства «Юний дослідник» у номінації «Рослинний світ».
Вітаємо Гаврилюк Софію, вихованку гуртка «Домашні улюбленці» із перемогою та бажаємо здобути гарні успіхи з даною експериментально-дослідницькою роботою на обласному рівні.

РЕАЛІЗАЦІЯ ЛІТЕРАТУРНОГО ПРОЕКТУ

15.03.2019

В літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна під час проведення тижня «Тарасові слова – душа народу» були проведені ряд заходів щодо реалізації літературного проекту «Ти в моєму серці, Україно, думкою Шевченка гомониш», зокрема: поетичні години «Творчість поета очима дітей» та інформаційний реліз «Геній слова».
У літературних читаннях були задіяні понад тридцять вихованців, які познайомили всіх із біографію Т.Г.Шевченка, показали інсценізовані діалоги про дитячі роки поета та декламували вірші геніального сина українського народу.

УЧАСТЬ У СВЯТКОВОМУ КОНЦЕРТІ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА – ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА МІСТА

16.03.2019

15 березня 2019 року в приміщенні актової зали дитячої музичної школи відбувся святковий концерт з нагоди професійного свята – дня працівників Житлово-комунального господарства міста. Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Павлівна привітали працівників із професійним святом запальними танцювальними композиціями. Бажаємо всім працівникам житлово-комунального господарства, щоб праця їхня приносила тільки хороші успіхи, натхнення, хороших і вдячних жителів нашого міста. Ваша клопітка праця починається в той час, коли більшість мешканців нашого міста ще не прокинулись, а завершується тоді, коли більшість вже відпочивають. І найголовніше – мати в любу погоду завжди хороший настрій. Зі святом Вас!!!

УЧАСТЬ У ОБЛАСНИХ ЗМАГАННЯХ З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

17.03.2019

14 березня 2019 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» відбулися змагання учнів з початкового технічного моделювання віком до 10 років.
Команду від Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради представляли вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання» Семенюк Арсен та Радчук Марія, керівник Семенюк Софія Павлівна.
Програмою змагань було передбачено: проведення теоретичного заліку, виготовлення моделі транспортної техніки, виконання композиції, виготовлення літаючої моделі та безперечно дальність польоту.
Переможцями змагань стали команди: м. Дубно (Дубенська міська станція юних техніків), м. Рівного (Рівненський міський центр технічної творчості учнівської молоді та Здолбунівського району (Здолбунівська районна станція юних техніків).
Наші учасники отримали неабиякий досвід з технічного моделювання, познайомились із своїми однолітками, поспілкувались та із позитивними враженнями повернулись додому.
Зі слів Софії Семенюк, керівника гуртка «Початкове технічне моделювання»:
– Відбулися змагання у місті Рівне. Програма змагань була активна та цікава. Вихованці виготовляли планери, об’ємні композиції та виготовляли модель транспортної техніки та на завершення всі учасники мали змогу запустити планери на відстань. Ми педагоги, в той час, коли наші діти працювали, ділились досвідом роботи та новинками технічної творчості. Так як я була вперше на таких змаганнях, хочу подякувати за надану допомогу та поради педагогам з смт. Гоща, смт. смт. Зарічне та м. Костопіль.

ВИЗНАЧЕНІ КРАЩІ ПЕДАГОГИ-ПОЗАШКІЛЬНИКИ РІВНЕНЩИНИ

17.03.2019

У місті Рівне відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2019».
Серед призерів – керівники гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області – талановиті педагоги, які прагнуть самореалізації та стимулювання подальшої творчої педагогічної діяльності: Столярець Ірина Миколаївна та Зайко Марина Юріївна.
Цьогоріч конкурс проходив за п’ятьма напрямами позашкільної освіти: туристсько-краєзнавчим, військово-патріотичним, художньо-естетичним, еколого-натуралістичним та дослідницько-експериментальним.
Згідно з протоколами журі, учасники конкурсу від закладу позашкільної освіти міста Вараш мають наступні результати:
– ІІ місце в еколого-натуралістичному напрямі обласного етапу здобула Столярець Ірина Миколаївна, керівник гуртка «Юні акваріумісти»;
– ІІІ місце в туристсько-краєзнавчому напрямі виборола Зайко Марина Юріївна, керівник гуртка «Історичне краєзнавство».
Нагадаємо, що мета конкурсу – підтримка творчої педагогічної діяльності працівників позашкільних навчальних закладів, популяризації педагогічних здобутків, підвищення майстерності педагогів та їх ролі у виконанні основних завдань, покладених на позашкільні навчальні заклади.
Від усієї душі вітаємо наших призерів і хочемо сказати, що Ваші досягнення були гідними. Бажаємо завжди залишатися переможцями по життю, ніколи в собі не сумніватися, постійно прагнути до перемог і високих нагород.

ЮНА ВОКАЛІСТКА БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ЗДОБУЛА ЧЕРГОВУ ВСЕУКРАЇНСЬКУ ПЕРЕМОГУ

18.03.2019

Підведені підсумки V Всеукраїнського (ХV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці.
Юна вокалістка Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області Ясюк Оксана, вихованка вокальної студії «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, здобула І місце з піснею «Пісня Мавки».
Метою фестивалю-конкурсу є: сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки; долучення підростаючого покоління до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу шляхом вивчення історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив; виховання відповідальності за збереження місцевих пам’яток культури; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.
Переможців буде нагороджено на урочистій церемонії, яка відбудеться 6 квітня 2019 року в місті Чернівці, в Чернівецькій обласній філармонії.
– Усім нашим конкурсантам зичимо творчого натхнення й наснаги на шляху свого інтелектуального зростання разом з творчістю Лесі Українки, а учителям, викладачам, батькам, які долучалися до підготовки молоді, терпіння й глибокої віри в перспективу наших ідей, – зауважують організатори. Вітаємо з новою перемогою!

ОБЛАСНА ШКОЛА УПРАВЛІНСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ДЛЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

18.03.2019

14 березня 2019 року на базі Рівненського навчально-виховного комплексу № 2 «Школи – ліцей» відбулося засідання обласної школи управлінської майстерності лідерів учнівського самоврядування.
У даному заході взяли активну участь Богдан Хлібович, голова центру «Скарбничка» міської ради старшокласників «Ватра» Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІступенів № 5, яка працює на базі Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради та Олена Стадник, заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради.
Програма обласної школи управлінської майстерності для лідерів учнівського самоврядування з теми «Ініціативи учнівської молоді – шлях до розвитку демократичного суспільства» була насиченою та змістовною.
Привітала та підтримала лідерів області Ольга Ладюк, заступник начальника – начальник відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Ангеліна Ровкач, головний спеціаліст управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Людмила Грекул, головний спеціаліст управління освіти Рівненської міської ради та Андрій Нагорний, директор навчально-виховного комплексу № 2 «Школи – ліцей».
Лідери районів та міст ділилися своїми напрацюваннями щодо впровадження шкільних проектів у практику.
У ході проведення школи управлінської майстерності були проведені тренінги «Психологічний проект сучасного лідера», «Соціально-педагогічні аспекти постановки та досягнення мети» та ділова гра «Імідж лідера – складові успіху».
Завершальним етапом проведення зустрічі було проведення засідання обласної ради старшокласників «Імпульс», де кожен учасник мав змогу поділитися своїми напрацюваннями по реалізації обласних проектів та надати свої пропозиції до організації та проведення підсумкового збору лідерів учнівського самоврядування, який пройде у червні 2019 року в місті Березне Рівненської області.
Богданом Хлібовичем було проведено флешмоб «Весна починається з Шевченка» за участю лідерів області.
Дякуємо всім лідерам та координаторам учнівського самоврядування за можливість брати активну участь у даних заходах, за творчу, ділову атмосферу, порозуміння, адже лідери не зупиняються на досягнутому. Вони йдуть уперед з новими ідеями та напрацюваннями.

ЛІДЕРИ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ “ВАТРА” ВІДВІДАЛИ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ВАРАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

20.03.2019

Лідери міської ради старшокласників «Ватра» відвідали Інклюзивно-ресурсний центр Вараської міської ради
15 березня 2019 року лідери міської ради старшокласників «Ватра» побували з дружнім візитом в Інклюзивно-ресурсному центрі Вараської міської ради. Працівниками центру було підготовлене та проведене з лідерами шкіл міста тренінгове заняття з теми «Ми всі – різні, ми всі – рівні».
Сучасне покоління молоді живе в багатоманітному суспільстві, і основним завданням якого є навчитися жити в цьому суспільстві, відчувати власну приналежність до такого суспільства, бути не байдужим до тих проблем, які воно породжує. Молоде покоління треба вчити допомагати людям, які знаходяться поруч. І добрим навчанням у такому контексті стала співпраця з працівниками Інклюзивно-ресурсного центру, які впродовж двох годин намагалися через вправи тренінгового заняття донести до кожного учасника цінність життя кожної людини.
Скажемо відверто, що на початку нашої роботи всі учасники були в стані спокою та боязні, але йдучи вперед, долаючи різні страхи, набували більшої впевненості у спілкуванні, а головне – зрозуміли, що людям з обмеженими можливостями досить важко долати перепони у житті, і більшість із них не нарікають на життя, йдуть вперед, пристосовуються до різних умов існування.
Педагоги, які навчають дітей з особливими освітніми потребами, роблять надзвичайно складну, відповідальну і дуже корисну справу, важливу для дитини, її сім’ї, суспільству в цілому.
Іван Сєров, голова міської ради старшокласників «Ватра» презентував проект «Школу здоров’я – створюємо разом» для спільної реалізації з Інклюзивно-ресурсним центром. На даний час заходи щодо реалізації проекту обговорюються учасниками.
Від усього серця, ми лідери міської ради старшокласників «Ватра» дякуємо всім працівникам Інклюзивно-ресурсного центру за змістовну, життєву зустріч. Надіємось і надалі співпрацювати та нагадувати всім людям, що, хоч ми всі маємо різні можливості, але маємо рівні права.
Кожна дитина – це цілий світ, тому беручи участь у різних вправах, можемо з впевненістю сказати, що освіта, повага і рівність має бути для всіх»!
Валерія Лук’янова, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра»

ПЕРЕМОЖЦІ МІСЬКОГО ЕТАПУ ОГЛЯДУ-КОНКУРСУ ЕСТРАДНОЇ ПІСНІ “ЮНА ЗІРКА”

20.03.2019

Пісня… Хто не був зачарований нею! Це душа народу, це безмежне поле, засіяне зерном історії і заквітчане людськими надіями, це любов до Вітчизни і ненависть до її ворогів. Вона пахне весняними дощами, синіми льонами, запашними чорнобривцями, материнськими теплими долонями. Українська пісня живе з давніх часів, живе, переживаючи цілі покоління. Добрі люди кажуть, що українець співає цілий рік і цілий вік.
19 березня 2019 року на базі Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 відбувся міський етап огляду-конкурсу естрадної пісні «Юна зірка». Це довгоочікуваний день зустрічей, усмішок для всіх юних зірочок нашого міста. Кожен учасник огляду-конкурсу – творча особистість.
Будинок дитячої та юнацької творчості представляли учасники у І віковій категорії від 9 до 13 років:
Ясюк Оксана, вихованка студії вокального співу«Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
Кислянка Григорій, вихованець гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.
За підсумками роботи міського журі огляду-конкурсу естрадної пісні «Юна зірка» маємо результати:
Ясюк Оксана – І місце за виконання пісні «Лети», Вів’єн Морт.
Кислянка Григорій – ІІІ місце за виконання пісні «Я ненавиджу війну», Віталік Білоножко.
Вітаємо учасників-переможців обласного огляду-конкурсу естрадної пісні «Юна зірка» та бажаємо нових перемог та творчих успіхів.

УРА, ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ!

22.03.2019

Під час весняних канікул гуртки Будинку дитячої та юнацької творчості працюють відповідно розкладу

ВОДА ДЛЯ ВСІХ!

26.03.2019

22 березня щорічно відзначається Всесвітній день води, проведення якого започатковано Генеральною Асамблеєю Оон у 1992 році з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором у світі.
Вихованці гуртка «Підводний світ» під керівництвом Шарапової Альони Вадимівни долучилися до відзначення: провели рекламно-інформаційну кампанію про необхідність шанобливого ставлення до води, дбайливого ставлення до українських річок та щодо наслідків забруднення водойм.
Юні захисники довкілля переконані, що своїми вчинками та активною позицією нагадають про надзвичайну важливість води і для навколишнього природного середовища, і для суспільства в цілому. Адже без води життя людини неможливе.

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЛІТЕРАТУРНОМУ СВЯТІ

28.03.2019

Вихованці студії вокального співу «Гармонія» під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у літературному святі «Хай книгам, як квітам, всміхаються діти».
Захід організований працівниками Міської дитячої бібліотеки проходив у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання. Варто зауважити, що тиждень дитячого читання має давні традиції. У час інтенсивного розвитку інформаційних технологій та швидкого Інтернету, надзвичайно важливо зберегти в дітях любов до читання, відчути радість спілкування з книгою.
Заклад позашкільної освіти тісно співпрацює із бібліотеками міста. У результаті маючи додаткові можливості закріплення творчих здібностей дітей, задоволення потреб учасників освітнього процесу, забезпечення швидшої адаптації вихованців до акторської та вокальної справи.

1 КВІТНЯ – ДЕНЬ СМІХУ

01.04.2019

1 квітня в літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, відбувся урок позакласного читання сміх-тайм на тему: «Українські письменники-гумористи дітям», – «читання для реготання».
Найдетальніше зупинилися на творчості сучасної дитячої письменності Тетяни Лисенко, а саме на її «Книжці для неслухнясиків». ЇЇ вірші виховують і розважають одночасно. Всі вони веселі та дотепні, а смішні віршики легко запам’ятовуються та вивчаються напам’ять.
Діти розповідали щось смішне про себе або про своїх родичів, а у віршиках вгадували своїх менших братиків та сестричок. Сміялись, веселились, жартували, дивувалися, що саме такі діти, про яких пише письменниця живуть серед них. І це насправді так, бо Тетяна Лисенко не відразу стала письменницею, спочатку вона працювала в школі, викладала українську мову та літературу, спостерігала за своїми учнями. І лише згодом почала писати вірші.
Гуртківці із задоволенням вивчили напам’ять її вірші, які їм найбільше сподобалися та продемонстрували їх для вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості.
«Шкоденятко» – Ангеліна Вінник;
«Непосидючка» – Дарина Коляда;
«Домовик» – Володимир Воляк;
«Брехун» – Роман Рибчинчук;
«Шоколадка» – Мирослава Чугай;
«Рахування» – Владислав Годунок;
«Королева без ле» – Марія Полюхович;
«Що сталося?» – Матвій Борей;
«Хто це?» – Захар Чабан;
«Урок мови» – Олександра Самусенко;
«Запасливий» – Дарина Свідрик;
«Хто старший?» – Денис Шемедюк.

ПРО ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ “ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ”

02.04.2019

27 березня 2019 року на базі комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурс „Земля – наш спільний дім”.
Цьогоріч у заході взяли участь 17 колективів екологічної просвіти з 11 районів і 3 міст Рівненської області.
Серед учасників – колектив екологічної просвіти „ЕкоБум” Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради. Позашкілля міста Вараш на екоконкурсі представляли вихованці гуртка «Юні акваріумісти», керівник гуртка Столярець Ірина Миколаївна:
Лобанова Анастасія
Петрук Маріанна
Столярець Олександра
Тимощук Юлія
Федчук Вікторія
Ювковецький Євгеній.
Захід проводиться з метою формування екологічної культури та творчих здібностей учнівської молоді, поширення кращого педагогічного досвіду щодо організації агітаційної еколого-просвітницької роботи з учнями закладів загальної середньої та позашкільної освіти, створення інформаційного банку даних про інноваційні форми і методи організації еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів закладів освіти.
Щороку кращі колективи екологічної просвіти області презентують результати своєї діяльності. Організаторами конкурсу є управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та комунальний заклад „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради.
У 2019 році тема виступів колективів – „Моя мала Батьківщина”.
Колектив екологічної просвіти „ЕкоБум” Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради нагороджений дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації „За пропаганду природоохоронної роботи”.
Виступ команди відповідав тематиці конкурсу, відзначався актуальністю, виконавською майстерністю, висвітлював різнопланові аспекти екології.
Колектив закладу позашкільної освіти вітає дебютантів та їх керівника Столярець І.М. з гідною відзнакою. Бажаємо майбутніх творчих злетів, перемог та досягнень.
ПЕРЕМОГА В КОНКУРСІ СЕРЕД ПЕДАГОГІВ

02.04.2019

Підведені підсумки проведення конкурсу серед педагогів позашкільних навчальних закладів області на кращі навчальні програми, навчально-методичні посібники та методичні розробки з початкового технічного моделювання. Методична розробка педагога Будинку дитячої та юнацької творчості – серед призерів.
Так, дипломом комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» за зайняте ІІ місце нагороджена Вітартас Людмила Володимирівна, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови «АВС» за роботу «Інноватика позашкілля: ПТМ з елементами англійської мови».
Нагадаємо, що метою конкурсу серед педагогів-позашкільників є вдосконалення форм і методів методичної роботи в закладі, виявлення та пропаганди кращого педагогічного досвіду, розвитку творчого потенціалу, удосконалення освітнього процесу, забезпечення співпраці з закладами позашкільної освіти області.
Вітаємо педагога з гідним досягненням. Бажаємо продовжувати працювати в обраному напрямі, ділитися напрацюваннями та ідеями.

ВЕЛИКІ ЗМІНИ ПОЧИНАЮТЬСЯ З МАЛЕНЬКИХ ПРИБИРАНЬ

02.04.2019

Весна у розпалі. Тож значить – слід подбати про чистоту й порядок. І якщо природа спроможна подарувати нам красу і затишок, то забезпечити чистоту й порядок маємо самі ми.
Кожна людина є господарем у власному домі – це стосується не лише власної оселі, а й благоустрою кожного населеного пункту, та й держави загалом.
Благоустрій міста Вараш – це питання, яке повинне стосуватися кожного мешканця. Залишатися байдужим та чекати, що хтось прибере замість нас є просто недопустимим.
Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості, гурток «Підводний світ», керівник Шарапова Альона Вадимівна, у суботу, 30 березня 2019 року, долучилися до загальноміської толоки.
Організаторами масштабного загальноміського проекту “Чисте Місто” була Молодіжна Рада Вараша. Мета заходу – очистити Вараш від надокучливого сміття та довести, що завдяки громадській активності ми зможемо зробити наше оточення кращим.
Подібні акції стають традиційними й відбуваються, здебільшого напередодні Великодня. Проте все більше у місті ініціативних мешканців, які прибиранням охоплюють все більшу територію.
Ось і вихованці гуртка «Підводний світ» на чолі з керівником Шараповою А.В. своїми діями дають зрозуміти, що великі зміни починаються із маленьких прибирань.

ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ 2019 ВИХОВАНЦІВ “ПІДВОДНИЙ СВІТ”

03.04.2019

Можливо хтось і любить посидіти цілими днями вдома, «зависаючи» в Інтернеті, у телефонних розмовах чи й просто так нічого не роблячи.
Проте це не вихованці гуртка «Підводний світ» та його керівник Шарапова Альона Вадимівна. Активний та корисний відпочинок – це той поштовх, який зрушує їх з місця, стимулює провести час з корисною справою та навіть очистити частину території.
Деталі у відеозвіті. Приємного перегляду.

“ШКОЛА ЩАСЛИВИХ ДІТЕЙ”

07.04.2019

Під такою назвою 04.04.2019 на базі ЗОШ №5 відбувся міський фестиваль дитячих команд КВК серед учнів закладів загальної середньої освіти.Фестиваль проводився з метою розвитку дитячого гумору в місті Вараші, виявлення та підтримки юних обдарувань, їх цілеспрямованого розвитку та організації змістовного дозвілля школярів.
В заході взяли участь команди: „Школярі НУШ” ЗОШ №2, „Вараський Оксфорд” ЗОШ №3, „Пшик” гімназії та „Нове покоління” Заболоттівської ЗОШ. Учасники презентували такі попередньо підготовлені завдання: „привітання” – гумористичне дійство, яке передбачало демонстрацію командами логічно пов’язаних між собою жартів, мініатюр, пісенних пародій на зазначену тему; „розминка” – конкурс, у якому команди за тридцять секунд повинні придумати смішні відповіді на запитання, які ставлять інші команди та „домашнє завдання” – гумористична міні-вистава, виконана учасниками команд, в основу якої покладено сюжет на задану тему.
Цікавими, не ординарними, захоплюючими і зовсім не схожими, незважаючи на „шкільну тематику”, були виступи всіх команд. Діти демонстрували вокальні, хореографічні здібності, висловлювали власне бачення вирішення проблем реформи освіти та висловлювали не тільки бажання і шляхи реалізації , як зробити свою школу кращою.
Веселу, не вимушену атмосферу в залі постійно підтримував ведучий, учень ЗОШ №5 Богдан Хлібович, не змушували сумувати присутніх в перервах між завданнями пісенні виступи вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості, які вдало продумані, як і вся організація заходу, культорганізатором БДЮТ Романчук С.В.
Команди були нагороджені подяками управління освіти, а всі присутні в залі прийняли рішення продовжити розпочату естафету дитячого КВК в нашому місті. Адже тут живуть не лише розумні, талановиті, але веселі і креативні діти. Запрошуємо приєднатись до нас у квітні наступного року всі дитячі колективи міста. Розпочнемо КВК разом!

УРОЧИСТІ ПРОВОДИ ПРИЗОВНИКІВ

08.04.2019

Минулого тижня у великій залі виконавчого комітету Вараської міської ради відбулися урочисті проводи призовників весняного призову 2019 року на строкову службу до лав Збройних Сил України.
До всіх побажань, які в цей день звучали на адресу призовників від посадовців, виступаючих та учасників концерту, приєдналися й виступи вихованців вокального гуртка «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник гуртка Тиндик Світлана Дмитрівна, яка, до слова, була ще й ведучою заходу.
Призовники отримали пам’ятні подарунки від міської влади, які згодяться хлопцям на службі та разом з гостями заходу скуштували смачний коровай.

ПЕРЕМОГА В ОБЛАСНОМУ ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ТРУДОВОЇ АКЦІЇ “КРОЛИК”

09.04.2019

15 березня 2019 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради відбувся обласний етап Всеукраїнської трудової акції «Кролик». Даний конкурс сприяв підвищенню ефективності діяльності закладів освіти в галузі тваринництва, професійно – орієнтаційної роботи серед підростаючого покоління, залученню учнівської молоді до активної роботи в цій сфері, формуванню в учнів свідомого, відповідального ставлення до роботи.
В акції взяла участь Тимощук Юлія, вихованка гуртка «Юні акваріумісти» Будинку дитячої та юнацької творчості, яка розповіла у своїй роботі про своє захоплення кроликами та поділилася навичками догляду за ними, які вона здобула, допомагаючи батькам та проводячи власні спостереження.
Згідно з рішенням журі Тимощук Юлія за результатами обласного етапу Всеукраїнської трудової акції «Кролик» Тимощук Юлія є переможцем та нагороджена дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради.
Вітаємо Тимощук Юлію та її керівника Столярець Ірину Миколаївну із перемогою у обласному етапі Всеукраїнської трудової акції «Кролик».

НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ

09.04.2019

6 квітня 2019 року у місті Чернівці відбулася урочиста церемонія нагородження переможців V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці.
Участь у святковому концерті та отманні заслуженої нагороди за здобуте І місце у своїй віковій категорії номінації «Вокал» взяла й юна варашанка – Ясюк Оксана, вихованка студії вокального співу «Гармонія» під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни.
Нагадаємо, що композиція «Пісня Мавки» у виконанні вихованки Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради завоювала прихильність професійних журі. Адже критеріями оцінювання даної номінації були: яскраві вокальні та слухові дані, високо розвинене відчуття ритму, бездоганна техніка та «чистота виконання», артистизм, емоційність, сценічний імідж.
Нагадаємо, що у конкурсі могли брати участь учні 1–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів різних форм власності, учні та студенти навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації різних форм власності у тому числі учні зі спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів, діти з обмеженими можливостями, та діти – представники закордонних українців, які виявили особисте бажання взяти у ньому участь. Конкурс проводиться у три етапи: 1-й етап – регіональний. 2-й етап – відбірковий. 3-й етап – фінальний. Конкурс проводиться в чотирьох вікових категоріях: серед учнів 1– 4 класів (номінації «Декламація», «Малюнок»), 5–7 класів (номінації «Декламація», «Малюнок»), серед учнів 8–9 класів (номінації «Декламація», «Інсценізація», «Малюнок», «Аудіовізуальний твір», «Твір», «Вокал»), серед учнів 10–11 класів і студентської молоді (номінації «Декламація», «Інсценізація», «Аудіовізуальний твір», «Твір», «Науково-пошукова робота», «Малюнок», «Вокал»).
– Будь-який конкурс – це завжди виклик та можливість проявити себе, – поділилася враженнями від участі та нагороди Ясюк Оксанка. – Знайомство з учасниками, організаторами, містом було новим, незвичним і хвилюючим. Особисто для мене цей Всеукраїнський конкурс став новим ступенем реалізації себе як творчої особистості.
Колектив закладу позашкільної освіти ще раз вітає юну переможницю та бажає їй подальшого творчого злету. Батькам – мудрості та шани; Ваше належне виховання та активна підтримка доньчиних творчих проектів приносить гідні результати. Радіємо разом з керівником гуртка черговій перемозі, Ваша професійність незаперечна.

“З ВІРОЮ В СЕБЕ” (СПІВПРАЦЯ ІЗ ВАРАСЬКИМ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИМ ЦЕНТРОМ ЛІДЕРІВ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ “ВАТРА”)

15.04.2019

05.04.2019 року відбулася чергова зустріч лідерів міської ради старшокласників «Ватра» із фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру Вараської міської ради з теми: «З вірою в себе». До даного заходу приєдналися і педагоги-організатори загальноосвітніх шкіл міста, Вараської Гімназії та Будинку дитячої та юнацької творчості. Фахівцями центру були проведені практичні вправи на формування комунікативних навичок «Мій друг про мене сказав би…», «Бінго» та на розвиток дрібної моторики «Рукавичка». Також був проведений діалог щодо спілкування з дітками, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом та переглянутий відеоролик щодо виховання у кожної людини ціннісного ставлення до власного «Я» через пробудження інтересу до навколишнього світу.

З кожним наступним кроком таких зустрічей учнівська молодь усвідомлює та розуміє проблему діток з особливими освітніми потребами. На попередньому тренінговому занятті «Ми всі – різні, ми всі – рівні» фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру запропоновано провести практичне заняття «Подолання перешкод». Кожен учасник мав змогу сісти в інвалідне крісло та спробувати виїхати з приміщення, з’їхати по пандусу, проїхати по вулиці.
Зі слів учнівської молоді:
– Було дуже важко керувати візком, – Чос Андрій, лідер центру «Відкриті долоньки» ЗОШ № 2.
– Коли сідаєш у візок потребуєш зразу ж допомоги, хочеться просто кричати, Лук’янова Валерія, лідер центру «Всезнайка», Вараська Гімназія, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра».
– Я чомусь не насмілився сісти у візок, але спробував допомогти покерувати візком по пандусі, скажу відверто дуже складно і тоді розумієш, що нам усім потрібно допомагати людям, які не можуть переміщуватись самостійно, – Хлібович Богдан, голова центру «Скарбничка», ЗОШ № 5.
Зі слів Стадник Олени Миколаївни, заступника директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості:
– Дякуємо фахівцям Інклюзивно-ресурсного центру Вараської міської ради за таку тісну співпрацю з лідерами міської ради старшокласників «Ватра». Адже, такі спільно організовані заняття допоможуть нам усім зрозуміти, що потрібно завжди залишатися хорошими, толерантними людьми та завжди йти назустріч один одному під гаслом «З вірою в себе».

“ЗНАЙ І ЛЮБИ СВІЙ КРАЙ”

16.04.2019

Під такою назвою 11.04.2019 на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся міський конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, в якому взяли участь учні закладів загальної середньої освіти та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості в 3-х вікових категоріях: І категорія – 6-10 років; ІІ категорія – 11-15 років; ІІІ категорія – 16-17 років.
Захід проводився з метою підтримки та розвитку декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва, пробудження у дітей поваги до національної спадщини.
Відповідно до умов проведення, в конкурсі декоративно ужиткового мистецтва роботи представлено у номінаціях: художнє різьблення по дереву, художнє плетіння, в’язання шпицями, гачком, витинання, художня вишивка, народна лялька, м’яка іграшка, декоративний розпис, народний живопис, бісероплетіння, паперова пластика, оригамі, аплікація, ізонитка, вироби з природних матеріалів, інші техніки виконання; образотворчого мистецтва – графіка, живопис, батік.
Оцінювало роботи компетентне журі у складі: Маркевич Тетяни Валентинівни, директора Будинку дитячої та юнацької творчості (голова журі) та членів журі – Катюхи Людмили Федорівни, керівника гуртка „Образотворче мистецтво” ЗОШ №3, Сніжко Світлани Андріївни, керівника гуртка „Вишиванка” Вараської гімназії, Ярути Людмили Захарівни, керівника гуртка „Світ моїх захоплень” ЗОШ №4 .
На розгляд журі представлено 78 творчих експонатів, з них: декоративно – ужиткове мистецтво – 52 (вікова кетегорія 6-10 років – 19 робіт, вікова категорія 11-15 років – 24 роботи, вікова категорія 16-17 років – 9 робіт), образотворче мистецтво -26 (вікова категорія 6-10 років -9 робіт, вікова категорія 11-15 років -11 робіт, вікова категорія 16-17 років – 6 робіт).
Всі учасники продемонстрували творчу фантазію, високий рівень поданих на конкурс робіт, неповторність, оригінальність задуму в їх виготовленні.
Відповідно до рішення журі, в розділі „декоративно – ужиткове мистецтво”, переможцями визначено:
– вихованців гуртка „Народна творчість” Заболоттівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за роботи „Ніжний аромат гладіолуса” та „Букет для мами” (номінація „паперопластика”), керівник Долід В.В. – І місце;
– Рябчину Анну, вихованку гуртка „Іграшка – сувенір” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Гривасті коники” (номінація „м’яка іграшка”), керівник Сачук А.К. – І місце;
-Солдатенко Олександру, ученицю навчально-виховного комплексу „дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ступеня” №1, за роботу „Лелече гніздо” (номінація „вишивка бісером”), керівник Царик І.М. – І місце;
– Дейнеко Дарину, ученицю навчально-виховного комплексу „дошкільний навчальний заклад- загальноосвітня школа І ступеня” №1, за роботу „Осіння берізка” (номінація „бісероплетіння”), керівник Царик І.М. – І місце;
– Гутник Софію, вихованку гуртка „Істориче краєзнавство” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „В гостях у бабусі” (номінація „вироби з природних матеріалів”), керівник Зайко М.Ю. – ІІ місце;
– Мороз Анну, ученицю навчально-виховного комплексу „дошкільний навчальний заклад- загальноосвітня школа І ступеня” №10, за роботу „На чарівній землі, в мальовничому краї” (номінація „паперопластика”), керівник Масечко Л.О. – ІІ місце;
– Прокоповича Максима, учня навчально-виховного комплексу „дошкільний навчальний заклад- загальноосвітня школа І ступеня” №1, за роботу „Моя квітуча Україна” (номінація „квілінг”), керівник Царик І.М. – ІІІ місце;
– Тумакову Юлію – ученицю навчально-виховного комплексу „дошкільний навчальний заклад- загальноосвітня школа І ступеня” №1, за роботу „Їжачок – боровичок” (номінація „вироби з природних матеріалів”), керівник Царик І.М. – ІІІ місце;
у віковій категорії 11-15 років:
– Анцибора Анатолія, вихованця гуртка „Дизайн одягу” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Українка” (номінація „народна лялька”), керівник Білан О.М. – І місце;
– Кньовця Дмитра, вихованця гуртка „Дизайн одягу” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Зайченята” (номінація „м’яка іграшка”), керівник Білан О.М. – І місце;
– Кугно Тетяну, вихованку гуртка „Світ моїх захоплень” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, за роботу „Магнолії” (номінація „інші техніки виконання”), керівник Ярута Л.З. – І місце;
– Новак Валерію, вихованку гуртка „Іграшка – сувенір” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Зайчик” (номінація „м’яка іграшка”), керівник Сачук А.К. – І місце;
– Шевчук Марину, вихованку гуртка „Декоративно – ужиткове мистецтво” Вараської гімназії, за роботу „Казковий ліхтарик” (номінація „витинанка”), керівник Сніжко С.А. – І місце;
– Вороновську Юлію, вихованку гуртка „Декоративно – ужиткове мистецтво” Вараської гімназії, за роботу „Книжка- хатинка” (номінація „паперопластика, кірігамі”) , керівник Сніжко С.А. – І місце;
– Давидович Марину вихованку гуртка „Декоративно – ужиткове мистецтво” Вараської гімназії, за роботу „Веселі олівці” (номінація „інші техніки виконання”), керівник Сніжко С.А. – І місце;
– Сніжка Артема, учня Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, за роботу „Троянда” (номінація „вироби з дерева”), керівник Кушнерук А.С. – І місце;
– Полощук Марію, ученицю Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, за роботу „Натюрморт” (номінація „ізонитка”) , керівник Полощук Н.В. – І місце;
– Хомич Надію, вихованку гуртка „Світ моїх захоплень” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, за роботу „Мухомори” (номінація „в’язання гачком”), керівник Ярута Л.З. – І місце;
– Бартосевич Кароліну – вихованку гуртка „Дизайн одягу” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Котик” (номінація „в’язання гачком”), керівник Білан О.М. – ІІ місце;
– Ковальчук Єву, вихованку гуртка „Іграшка – сувенір” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Листівка” (номінація „паперопластика”), керівник Сачук А.К. – ІІ місце;
– Касюдика Романа, учня Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, за роботу „Динамічна Іграшка” (номінація „вироби з дерева”), керівник Кушнерук А.С. – ІІ місце;
– Нікітчук Анну, вихованку гуртка „Фантазійний світ рукоділля” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, за роботу „Моя квітуча Україна”, (номінація „інші техніки виконання”), керівник Корольчук І.Л. – ІІ місце;
– Ігнатюка Владислава, учня Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, за роботу „А ніч яка місячна…” (номінація „інші техніки виконання”), керівник Штинь Л.В. – ІІ місце;
– Федорук Софію, вихованку гуртка „Світ моїх захоплень” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, за роботу „Іграшка з помпонів”, (номінація „інші техніки виконання”), керівник Ярута Л.З. – ІІ місце;
– Подерню Богдану та Юсин Вікторію, учнів Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, за роботу „Весняний кошик” (номінація „бісореплетіння”) , керівник Полощук Н.В. – ІІ місце;
– Лагоду Камілу та Лавренчук Дарину, учнів Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, за роботу „Блакитні троянди” (номінація „в’язання гачком”) , керівник Полощук Н.В. – ІІ місце;
у віковій категорії 16-17 років:
– Сачук Катерину, вихованку гуртка „Іграшка – сувенір” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Орхідея” (номінація „інші техніки виконання”), керівник Сачук А.К. – І місце;
– Кузміч Софію, вихованку гуртка „Українаська народна вишивка” Вараської загальноосвітньої школи №2 за роботу „Запах весни” (номінація „вишивка бісером”), керівник Веремейчук Л.М. – І місце;
– Лук’янову Валерію, вихованку гуртка „Історичне краєзнавство” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Яскраві барви рідного краю” (номінація „вишивка”), керівник Зайко М.Ю. – І місце;
– Яйченю Назара, учня Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, за роботу „Кухонна дощечка” (номінація „художнє різблення по дереву”) , керівник Булачок В.П. – І місце;
– Легку Софію, вихованку гуртка „Художня творчість” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, за роботу „Декоративна чашка з зернятками кави” (номінація „інші техніки виконання”), керівник Антонюк І.В. – ІІ місце;
– Федорук Юлію, вихованку гуртка „Світ моїх захоплень” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, за роботу „Польові квіти” (номінація „інші техніки виконання”), керівник Ярута Л.З. – ІІ місце.
В розділі „образотворче мистецтво” переможцями
у віковій категорії 6-10 років визнано:
– Шокур Дарію, ученицю Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, за роботи „Рідний край” та „Ромашкове поле”, керівник Неродик Л.К. – І місце;
– Басик Владу, вихованку гуртка „Hand Made” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, за роботу „Люблю свій край” керівник Лавренчук О.С. – ІІ місце;
– Коляду Дарину, ученицю навчально-виховного комплексу „дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ступеня” №1, за роботу „Червоні маки”, керівник Маркович В.І. – ІІ місце;
-Коваль Валерію, вихованку гуртка „Hand Made” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, за роботу „Моя натхненна земля”, керівник Лавренчук О.С. – ІІІ місце;
у віковій категорії 11-15 років:
– Чех Софію, вихованку гуртка „Юний художник” Вараської гімназії за роботу „Любий край”, керівник Гутник М.М. – І місце;
– Гутник Анастасію, вихованку студії образотворчого мистецтва „Дивосвіт” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Батьківська хатина”, керівник Мельник А.М. – ІІ місце;
– Гоштук Богдану, вихованку гуртка „Hand Made” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, за роботу „Там, де гори, полонини”, керівник Лавренчук О.С. – ІІ місце;
– Шеляг Наталію, вихованку гуртка „Юний художник” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 за роботу „Я люблю свій рідний край”, керівник Катюха Л.Ф. – ІІ місце;
– Полощук Марію, вихованку гуртка „Юний художник” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 за роботу „Ранок”, керівник Катюха Л.Ф. – ІІ місце;
– Матвійчук Анастасію, вихованку гуртка „Чарівний пензлик” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Рідний куточок”, керівник Павлусь Б.С. – ІІІ місце;
– Пікуся Владислава, вихованця гуртка „Художня творчість” Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 за роботу „Водоспад у лісі”, керівник Антонюк І.В. – ІІІ місце;
у віковій категорії 15-17 років:
– Теребейчик Катерину, вихованку студії образотворчого мистецтва „Дивосвіт” Будинку дитячої та юнацької творчості за роботу „Моє дитинство”, керівник Мельник А.М. – І місце;
– Дудік Маргариту, ученицю Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 за роботу „Люблю свій рідний край”, керівник Сернюк Л.В. – ІІ місце.
Всі переможці нагороджені грамотами управління освіти. А кращі роботи юних варашан будуть представлені на обласній виставці – конкурсі.
http://varashosvita.rv.ua/

ПРО ПРОВЕДЕНИЙ ІІ ЕТАП ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ ІЗ ПРИРОДОЗНАВСТВА “ЮНИЙ ДОСЛІДНИК”

17.04.2019

11 квітня 2019 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради відбувся ІІ етап обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник». У даному Конкурсі взяли участь 56 учасників відбіркового етапу.

Обласний конкурс проводиться щорічно з метою пошуку і підтримки вихованців, які виявили здібності до експериментальної та дослідницької роботи в напрямі природознавства; формування у вихованців первинних екологічних знань; залучення дітей до активної пізнавальної, трудової та суспільно-корисної роботи.
Будинок дитячої та юнацької творчості на даному Конкурсі представляла Гаврилюк Софія, вихованка гуртка «Домашні улюбленці», керівник Столярук Тетяна Олександрівна, з експериментально-дослідницькою роботою «Чи можливо збільшити термін зберігання помідорів?» в номінації «Рослини навколо нас».
За підсумками роботи журі у ІІ етапі обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник» Гаврилюк Софія отримала ІІІ місце.
Вітаємо Гаврилюк Софію та Столярук Тетяну Олександрівну, керівника гуртка «Домашні улюбленці» із перемогою та бажаємо і надалі продовжувати працювати у напрямі природознавства.

ПЕРЕМОЖЦІ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ “ГОДІВНИЧКА”

17.04.2019

Відповідно до Плану участі дітей та учнівської молоді у всеукраїнських заходах за напрямами позашкільної освіти у 2019 році, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 21 січня 2019 року № 08, Плану роботи комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради на 2019 рік, підбито підсумки участі закладів загальної середньої та позашкільної освіти в обласному етапі Всеукраїнської акції «Годівничка».
Всеукраїнська акція «Годівничка» проходила з метою виховання в учнів ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни, розвитку гуманного ставлення до птахів, мотивації до їх охорони.
На даний конкурс були преставлені матеріали проведення акції «Годівничка» вихованців гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна, які вели спостереження за птахами, їх поведінкою біля годівниць, представили фотозвіт про виготовлення та розвішування годівниць. Підсумковим заходом щодо проведеної акції став конкурс на кращу годівничку, виготовлену із різноманітних матеріалів: фанери, дерева, пластикових пляшок.
Згідно з рішенням журі вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна стали переможцями обласного етапу Всеукраїнської акції «Годівничка» та нагороджені дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської області.
Вітаємо вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» із перемогою.

ХОРЕОГРАФІЧНІ КОМПОЗИЦІЇ “ПІРУЕТУ” – СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО РІВНЯ

17.04.2019

Вихованці зразкового художнього хореографічного ансаблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни взяли участь у 14 Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Українська естафета творчості». Та здобули чергову прихильність журі.
Учасників фестивалю гостинно зустріло місто Івано-Франківськ. Сам конкурс проходив за підтримки Міністерства культури України, Національної спілки композиторів України, Департаменту культури, Управління культури національностей та релігій м.Івано-Франківська та міського голови.
Ціль конкурсу-фестивалю: підтримка та популяризація творчості талановитих юних виконавців; міжнародний обмін творчими досягненнями; ефективна міжнародна взаємодія працюючих з дітьми та молоддю в області мистецтва. Серед журі: люди мистецтва, патронати конкурсу-фестивалю, державні діячі мистецтва.
Як і всі інші види мистецтва, танець відображає дійсність, що нас оточує, розкриває навколишнє життя в усіх його проявах. Впевненість у своїх знаннях і бажання розпочати роботу над своїм твором виникає тоді, коли є ідея, як розвити експозицію, думка, як виразити зав’язку, побудувати розвиток дії, досягти кульмінації і розв’язки. Найбільш виразні твори в хореографії народжуються саме тоді, коли у їх основі закладена схема, яку хореографу належить довести до глядача через повноцінну драматургію з розвиненим сюжетом, яскравими характерами персонажів і точно переданими виконавцями.
Усе це та набагато більше вкотре вдалося втілити в життя керівнику зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Махоріній Ользі Павлівні. Адже створені нею та передані на сцені вихованцями хореографічні композиції «Гопак» та «Голубка» здобули чергове визнання журі, як результат високої спільної майстерності хореографа та дітей.
У 14 Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Українська естафета творчості» вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» на чолі з Махоріною О.П. здобули Гран-прі у номінації «Хореографія».
Вітаємо юних та талановитих. Своїми перемогами ви примножуєте скарбницю слави ансамблю, а численні перемоги підкріплюються авторитетом педагога. Віримо, що ваші плани, мрії та задуми будуть такими ж успішними, як і ваші перемоги.

ПІДТВЕРДЖЕНО ЗВАННЯ “ЗРАЗКОВИЙ ХУДОЖНІЙ КОЛЕКТИВ”

18.04.2019

Хореографічному ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської Рівненської області підтверджено звання – зразковий художній колектив!
У 2019 році маємо чергове підтвердження результативності та наполегливості керівника гуртка Махоріної Ольги Павлівни та її вихованців: наказ Міністерства освіти і науки України від 17.04.2019 № 498 «Про присвоєння, підтвердження та позбавлення почесних звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив», про підтвердження звання «Зразковий художній колектив» хореографічному ансамблю «Пірует».
Нагадаємо, що згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 30.01.2014 № 87 «Про присвоєння, підтвердження та позбавлення у 2013 році почесних звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив», на підставі рішення експертної комісії з питань присвоєння, підтвердження, зняття почесних звань учнівським, студентським і педагогічним творчим колективам, що діють у навчальних закладах системи освіти України, хореографічному ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області присвоєно звання «Зразковий художній колектив».
Вітаємо педагога та вихованців. Разом пишаємося Вашими цікавими хореографічними композиціями, яскравими образами, креативними ідеями.

УЧАСТЬ В ОБЛАСНОМУ ФЕСТИВАЛІ ПОВІТРЯНИХ ЗМІЇВ

24.04.2019

23 квітня у Рівному відбулися видовищні змагання: обласний фестиваль повітряних зміїв «Поліське небо» серед учнівської молоді.
Конструкції запускали юні авіамоделісти з 11 районів області, віком від 8 до 18 років. В обласному щорічному фестивалі «Поліське небо», який організовує Центр науково-технічної творчості змагалося 38 учасників. Фестиваль проходить вже понад 15 років, але організатори зауважують, що на Рівненському летовищі найсприятливіша роза вітрів.
Серед початківців-авіамоделістів – вихованці гуртка «Конструювання повітряних зміїв» Будинку дитячої та юнацької творчості Анцибор Анатолій та Кньовець Дмитро на чолі з керівником гуртка Білан Оленою Михайлівною.
Випробувати створеного власноруч повітряного змія учасники могли у 6 класах: плоский, коробчастий, керований, міні, експериментальний та змій-потяг. Конструкції були різні за об’ємом, формою та розмірами, деякі, навіть, мали звукові та світлові маячки.
В аеропорту можна було помітити не тільки учасників, а й жителів міста, цілі родини, які прийшли подивитися на захоплююче видовище. Хтось фотографував, а інші – вчилися тонкощам техніки запусків.

З ВЕЛИКОДНЕМ!

26.04.2019

Найщиріші вітання з нагоди найбільшого християнського свята Воскресіння Господнього.
Нехай Ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті, як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість, віру, надію та любов. Христос Воскрес!
З ВЕЛИКОДНЕМ, УКРАЇНО!

04.05.2019

Хай розквітне Україна
Як в погожі дня – весна!
Христос Воскрес! Співає вся природа,
Великий гімн полинув до небес.
Нехай прийде мир на рідну землю,
Здоров’я всім, любові і добра.
Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» під керівництвом Мельник Тетяни Михайлівни напередодні Світлого Христового Воскресіння провели тематичне обговорення «З Великоднем, Україно!». Діти поділилися розповідями про родинні традиції святкування, презентували Великодні малюнки, пасочки, крашанки, вироби. Віншували один одного з наступаючим святом.
Для кожного з присутніх вихованців гуртка, Пасха – це світле свято, час особливої та виняткової радості, свято перемоги над всякою скорботою і печаллю.
На фото:
вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край»
Матвій Борей
Анна Никитчук
Дарина Свідрик
Марія Полюхович
Денис Шемедюк
Захар Чабан
Богдан Пешко
Вікторія Шкляєва.

“ВЕЛИКОДНІ ГОСТИНИ”

05.05.2019

Великдень – найбільше свято у році. Його з нетерпінням чекають і дорослі, і діти.
У Будинку дитячої та юнацької творчості проходили виставки творчих робіт, майстер-класи, тематичні заходи до Великодня.
03 травня 2019 року з 13.00 до 18.00 години педагоги та вихованці гуртків та творчих об’єднань брали активну участь у міському святі народного мистецтва та дитячої творчості «Великодні гостини», яке відбувалося в лісопарковій зоні міста, де проявили креативність та творчий підхід у виготовлені великодніх прикрас.
Мета даного заходу: організація змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді, підтримка і розвиток української національної культури, поважного ставлення до національної культурної спадщини, виховання ціннісних ставлень до власного «Я», до мистецтва, до природи, до праці.
Вихованці гуртків та творчих об’єднань «Історичне краєзнавство», «Основи дизайну», «Магія бісеру», «Початкове технічне моделювання» представили виставку творчих робіт «Святкуємо Великдень», яка була оформлена відповідно умов проведення свята «Великодні гостини». Експонати виставки були виконані в різних техніках: в’язання гачком, аплікація, малювання, конструювання з тканини, з використанням різноманітного матеріалу: бісер, папір, різнокольорові нитки, тканина, стрічки, дерево.
Вихованці гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна під час святкової програми привітали всіх учасників та глядачів свята народного мистецтва та дитячої творчості «Великодні гостини» тематичними піснями. Підтримати дітей прийшли батьки вихованців.
Під час проведення свята вихованці мали змогу розмальовувати писанки, брати участь у веселих іграх, розвагах. В результаті, діти зарядились енергетикою свята – дня Воскресіння Христового!
Учасники виставки та художньої програми отримали дипломи та солодощі за участь у міському святі народного мистецтва та дитячої художньої творчості «Великодні гостини».

РОБОТА ДЛЯ ТВОРЧИХ ТА КРЕАТИВНИХ ПЕДАГОГІВ

06.05.2019

Будинок дитячої та юнацької творчості запрошує на роботу творчих та креативних педагогів на 2019-2020 навчальний рік за результатами співбесіди на посади:
– Акомпаніатор (основне місце роботи).
Вимоги до претендентів:
– вища педагогічна освіта;
– володіння музичним інструментом, вміння застосовувати практичні знання музичної апаратури;
– забезпечення музичного супроводу виступів та репетицій художніх колективів;
– аранжування, нарізка музики будь-якого формату;
– здійснення підготовки та проведення масових дозвілевих заходів.
Умови роботи: 5-ти денний робочий тиждень, тижневе навантаження 24 години, гнучкий графік.
– Керівник гуртка (на час перебування основного працівника в декретній відпустці) – 4 посади.
Вимоги до претендентів:
– вища педагогічна освіта;
– бажання творчо та результативно працювати з дітьми молодшого, середнього та старшого шкільного віку;
– здійснення навчання та виховання дітей з врахуванням специфіки гурткової роботи;
– реалізація програми гурткової роботи відповідно з навчальною програмою, планом роботи;
– володіння інформацією про характерні особливості роботи в конкретному напрямі.
Умови роботи: 5-ти денний робочий тиждень, тижневе навантаження 18 годин.
Для співбесіди мати при собі документи про освіту та презентаційні матеріали (творчі роботи, проекти, презентації тощо).
Адреса: м-н Перемоги, 23, 4 поверх.
Години прийому: 08.30 – 16.30.
Контактні телефони: (03636) 2-32-70, (03636) 3-11-97. З повагою, колектив БДЮТ

З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ

09.05.2019

ФОТОВІТАННЯ

УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ У МІСЬКИХ ЗАХОДАХ ДО ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

10.05.2019

З 7 по 9 травня 2019 року у місті Вараш відбувалися заходи До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
До даних заходів долучилися і педагоги та вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості.
7 травня вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна взяли активну участь у заході, з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у другій світовій війні для одиноких пенсіонерів міста територіального центру УП та СЗН, який відбувся в центрі дозілля.
9 травня вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна привітали художніми номерами ветеранів війни та дітей праці на тематичному заході, який проходив у центрі дозвілля.
Для заходів, приурочених до цих дат на державному рівні з 2014 року використовується новий символ – червоний мак. Вихованці гуртків та творчих об’єднань спільно із педагогами провели акцію «Подаруй квітку – Мак» під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо» та виготовили понад 100 маків.

УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ У МІСЬКИХ ЗАХОДАХ ДО ДНЯ МАТЕРІ

13.05.2019

Мама! Найдорожче слово в світі. Де б не був ти, що б ти не робив, вона завжди буде поруч, освічує своїм ніжним серцем шлях життя дитинства, юності та дорослості.
День матері – це день, коли кожен із нас має можливість висловити свою безмежну любов, вдячність нашим дорогим мамам. Це чергова нагода в черговий раз привітати своїх неньок та подякувати їм за всі поради, підтримку.
Напередодні Дня Матері вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості приєднались до проведення міських заходів:
– 10 травня, напередодні Дня Матері в центрі дозвілля вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна привітали одиноких пенсіонерів міста художніми танцювальними композиціями.
– 11 травня вихованці студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна в приміщені виконавчого комітету Вараської міської ради взяли активну участь у відзначені свята Дня Матері, подарувавши всім мешканцям міста пісні про любов, віру та надію.
Святкова програма не залишила байдужим нікого у залі. Море позитиву, усмішок, поглядів від батьків і дітей. Що може бути краще?
Вітаємо усіх мам зі святом. Нехай здійснюються всі бажання батьків і дітей. Будьте щасливі і здорові. Підтримуйте своїх дітей у їхніх творчих починаннях та перемогах.

ПРОЕКТ “ПОЄДНАННЯ ПРИЄМНОГО З КОРИСНИМ”(ВИХОВАННЯ ЦІННІСНОГО СТАЛВЕННЯ ДО МИСТЕЦТВА, ДО ПРИРОДИ, ДО ВЛАСНОГО “Я”)

14.05.2019

Характеристика проекту:
За напрямом діяльності: Педагоги – Вихованці – Батьки.
За кількістю учасників: колективний.
За терміном виконання: тижневий.
За змістом: практичний, виховний.
Автори проекту: Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, Гряділь Володимир Іванович, член батьківського комітету гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради.
Учасники проекту: вихованці та керівники гуртків образотворчого мистецтва, культорганізатор, батьки.
Термін дії проекту: З 20 по 24.05.2019 року.
Тип проекту: творчий.
Вид проекту: колективний, сімейний.
Вік вихованців: 6-14 років.
Форма проведення: заняття, ігрова діяльність, спілкування, пізнавальна вікторина, виставка творчих робіт, майстер – клас по створенню спільної творчої роботи, пізнавально-розважальна програма «Творимо разом: поєднання прекрасного та корисного на свіжому повітрі».
Актуальність реалізації проекту:
Період, у якому ми живемо – це період визнання людини вищою цінністю, період формування громадянського суспільства. Тому, головним завданням освітнього процесу закладу позашкільної освіти стає успішна соціалізація особистості через виховання у дітей ціннісних ставлень до історичних та духовних надбань рідного краю, до мистецтва, до природи, до власного «Я» та їх життєвої компетентності. Обравши таку форму реалізації проекту ми маємо на меті об’єднати всіх учасників у позашкільну родину, виховати в дітей доброзичливість один до одного через організацію змістовного дозвілля на свіжому повітрі.
Пленерний живопис – це живопис, створений на природі, передає її барвисте багатство, світло і повітря, що панують в ній, сприяє розширенню світогляду у молодого покоління, набуттю необхідних знань і є невід’ємною ланкою художньої освіти. Але це не тільки пейзажі, це також фігури людей, тварини, різні споруди, які зображені в природному повітряному середовищі. Вплив природи на людину став головним чинником появи пейзажного жанру в образотворчому мистецтві. Мова пейзажу, подібно до поезії, стала способом виявлення відчуттів і переживань художника.
Обравши саме таку тематику проекту, ми маємо налагодити тісний взаємозв’язок та співпрацю «Педагоги-Вихованці-Батьки».
Реалізація проекту:
І етап – організаційний
20 – 24.05.2019 – Бесіди з дітьми про родину, відпочинок. Анкетування.
21-22 – Практичне заняття «Природа і Я».
– Засідання організаційного комітету (адміністрація, батьки, педагоги) по проведенню даного заходу (час проведення, збір учасників, обговорення плану проведення тощо).
ІІ етап впроваджуючий
23.05.2019
– Облаштування (зручне розташування мольбертів, настанови педагогів).
– Початок роботи:
Вступне слово:
Маркевич Тетяни Валентинівни, директор Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради та Гряділь Володимир Іванович, представник від батьківського комітету гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».
Хід роботи:
– Заняття на тему «Світ, який оточує людину» – Мельник Аркадій Миколайович, керівник студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».
Ігрова діяльність:
– Сюжетно-ігрові ігри для дітей «Продовж», «Подаруймо посмішку», «Я+ТИ,ТИ+Я= Разом МИ одна сім’я», «Прийми естафету» – Романчук Світлана Володимирівна, культорганізатор Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради.
–Заняття на тему: «Настрій у пейзажі» – Павлусь Богдан Сергійович, керівник гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик»
–Тренінгове заняття «Мій будинок» – Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради.
Спільна діяльність:
– Майстер-клас «Створюємо пейзаж».
– «Спілкуємося разом» (чаювання, ділимося враженнями).
Підведення підсумків:
– «Особливості образотворчої діяльності дітей».
– Виставка творчих робіт.
Очікувальні результати проекту: встановлення між педагогами, вихованцями та батьками довірливих і партнерських стосунків, розширення знань у дітей про принципи композиції, досягнення певної естетичної впорядкованості, уміння застосовувати знання на практиці.

МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ”Я

15.05.2019

14 травня 2019 року на базі навчально-виховного комплексу «Рівненська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – ліцей №19 проведено ІІ етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» серед учнів закладів загальної середньої освіти області.
У фестивалі взяли участь команди-переможці І етапу конкурсу. Серед 22 команд-конкурсантів – команда «7-1-1» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, керівники команди Лопуга Наталія Федосіївна, керівник гуртка для старшокласників «Пізнай себе», Столярук Тетяна Олександрівна, керівник гуртків «Домашні улюбленці», «Юні орнітологи».
Програмою проведення фестивалю було передбачено: презентація літературно-музичних, художньо-спортивних композицій «Молодь обирає здоров’я», конкурси плакатів, фотографій, вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя».
За підсумками роботи журі у представників міста Вараш – почесна бронза. У конкурсі фотографій та художніх робіт робота команди «7-1-1» Будинку дитячої та юнацької творчості посіла ІІІ місце; у конкурсі літературно-музичних композицій – III місце.
Метою проведення фестивалю є утвердження та пропаганда здорового способу життя, запобігання негативних проявів поведінки у молодіжному середовищі, виявлення та підтримка талановитих підлітків.
Учнівська молодь мала можливість подружитись, продемонструвати свої спортивні, мистецькі, акторські здібності та вкотре довести, що вони не байдужі до свого здоров’я.
Керівники команди «7-1-1» переконані, що подібні заходи допомагають учнівській молоді стати впевненішими, будять лідерські якості, спонукають зрозуміти й проаналізувати зібрану, осмислену та використану в ході підготовки інформацію.
Вітаємо команду «7-1-1» Будинку дитячої та юнацької творчості з черговим призовим місцем в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» серед учнів закладів загальної середньої освіти області. Бажаємо успіхів на кожному кроці, ніколи не залишати впевнених позицій життя, постійно рухатись вперед.

АГІТУВАЛИ ЗА ЕКОЛОГІЮ, ПРЕЗИНТУЮЧИ ЕКОМОДУ ТА ЕКОТЕАТР

16.05.2019

15 травня 2019 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради відбувся обласний фестиваль екологічної творчості молоді „Свіжий вітер”.
Конкурс, переконані організатори, сприяє формуванню екологічної культури молоді, залученню дітей та підлітків до природоохоронного руху, розвитку творчих здібностей підростаючого покоління.
Програма заходу передбачала виступи за двома номінаціями: «Екологічна мода» та «Екологічний театр». У фестивалі взяли участь 110 учнів (23 команди) із 11 районів і 3 міст Рівненської області. Окремі команди виступали у двох номінаціях.
Команда «Шанс» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни традиційно виступала у двох номінаціях.
У номінації «Екологічна мода» 15 команд юних екологів представили колекції одягу, зачісок та візажу, створені з використанням природного матеріалу та матеріалів вторинного використання. Покази супроводжувались описами моделей.
Виступи учасників у номінації «Театральна композиція» засобами мистецтва привертали увагу глядачів до постановки та розв’язання екологічних проблем краю. Було представлено 14 вистав на тему «Екологічна варта власного майбутнього».
Виступи усіх еко-театрів та театрів екологічної моди закликали глядачів до збереження довкілля.
За підсумками журі у номінаціях «Екологічна мода» та «Екологічній театр» команда «Шанс» Будинку дитячої та юнацької творчості посіла ІІІ місця.
Зауважимо, що авторську колекцію екоодягу Столярук Тетяни Олександрівни, керівника гуртків «Домашні улюбленці», «Юні орнітологи», представлену на фестивалі, креативно втілили в життя Білан О.М., кеірвник гуртків «Дизайн одягу» та «Конструювання повітряних зміїв», Момотюк О.М., керівник гуртка «Краса здоров’я», Семенюк С.П., керівник гуртка «Початкове технічне моделювання», Гузь Є.А., костюмер.
Вітаємо наших екотеатралів з призовими відзнаками та зичимо їм ще більше прагнути і досягати поставлених цілей, великих досягнень, шалених успіхів.

ДЯКУЄМО!

20.05.2019

Шановний М’ялику Вікторе Ничипоровичу

Адміністрація, педагогічний та батьківський колективи, вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області щиро дякують Вам за спонсорську допомогу у покращенні матеріально-технічного оснащення гуртків еколого-натуралістичного напряму та сценічного одягу гуртків художньо-естетичного напряму.
Кожен покликаний творити добро, проявляти милосердя, цінувати життя. Проте найбільш складна та відповідальна праця, коли людина чує поклик про допомогу та реагує на нього. Ваша матеріальна підтримка – красномовне свідчення небайдужого ставлення та розуміння непересічної важливості позашкільної освіти.
Минають роки, змінюються покоління, а Ваші добрі справи, традиції, щиросердні дії, співчуття та милосердя, постійна готовність прийти на допомогу, засновані на активній соціальній позиції, багаторічній родинній турботі про вихованців залишаються незмінними.
Дякуємо за те, що проблеми закладу позашкільної освіти не залишилися байдужими для Вас, що Ваші милосердя, порядність, діловитість дозволили зробити добродійний внесок у справу навчання та виховання дітей.
Нехай Вас та Вашу родину завжди супроводжує щастя, не минають людська повага й шана, а Бог посилає своє благословіння на добрі справи.
Зі щирими побажаннями педагогічний та батьківський колективи,вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області в особі директора закладу Маркевич Тетяни Валентинівни

ЗАПРОШУЄМО НА ТВОРЧИЙ ЗВІТ

20.05.2019

Будинок дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області щиро запрошує на підсумковий творчий звіт «Країна творчості звітує»! Дата проведення: 20.05.2019 Початок: 18.00 год.
Місце проведення: Палац культури ім.Лесі Українки ВП «Рівненська АЕС». Вхід вільний.
На Вас чекає яскрава програма виступів юних талантів хореографічного, сценічного та вокального жанрів. Будемо раді бачити кожного!

КРАЇНА ТВОРЧОСТІ ЗВІТувала

21.05.20019

20 травня 2019 року відбувся підсумковий творчий звіт Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області «Країна творчості звітує»
Палац культури ВП «Рівненська АЕС» ім. Лесі Українки гостинно відкрив двері для вихованців, педагогів та батьків позашкільного закладу.
Традиційний захід, що став візитівкою закінчення навчального року в позашкільній освіті міста, привніс у травневий день безліч позитиву, приємних вражень, щирих захоплень. Адже велелюдність, креативність, творчість і талановитість – ті особливості, які виділяють будь-який захід Будинку дитячої та юнацької творчості незалежно від місця, часу та теми проведення.
Щорічна феєрія дитячої творчості заполонила серця і душі глядачів.
Талановитих і кмітливих вихованців, турботливих батьків і рідних, працьовитих педагогів із закінченням навчального року привітала директор закладу Тетяна Маркевич, яка вручила випускникам БДЮТ свідоцтва про закінчення закладу позашкільної освіти.
Директор закладу зі щирими побажаннями звернулася до мецената М’ялика Віктора Ничипоровича та подякувала за спонсорську допомогу у покращенні матеріально-технічного оснащення гуртків еколого-натуралістичного напряму та сценічний одяг гуртків художньо-естетичного напряму
У концертній програмі творчого звіту взяли участь вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Ольга Махоріна, гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Ольга Грицай, вокального гуртка «Серпанок», керівник Світлана Тиндик, студії вокального співу «Гармонія», керівник Оксана Алексєєнко.. Ведучі – вихованці туатрального гуртка «Сюрприз» Лук’янова Валерія та Тарас Козодой, під керівництвом Світлани Романчук.
Свято – це той радісний барвистий острівок у плинному житті, до якого завжди прагнеш і який назавжди залишається з тобою. Де свято – там і сміх, радість, позитивні емоції, щасливі хвилини, приємні переживання, здійснення бажань.
Приємно, що саме таким святом є для міста Вараш і його мешканців творчі звіти Будинку дитячої та юнацької творчості. Такі події надовго запам’ятовуються дітям, їх батькам, і, звісно, педагогам, пробуджують в серцях добро і радість, любов і надію, бажання стати кращими й продовжувати творити та дарувати щастя

БДЮТ ОГОЛОШУЄ НАБІР ДІТЕЙ НА 2019-2010 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

22.05.2019

Будинок дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради оголошує набір дітей віком від 4 до 18 років на гуртки художньо-естетичного, науково-технічного, соціально-реабілітаційного, туристсько-краєзнавчого та еколого-натуралістичного напрямків.
Довідки за телефоном: 2-32-70 08.00 год. до 17.00 год.
Адреса: м-н Перемоги, 23, 4 поверх.

РОБОТА ДЛЯ ТВОРЧИХ ТА КРЕАТИВНИХ ПЕДАГОГІВ

23.05.2019

Будинок дитячої та юнацької творчості запрошує на роботу творчих та креативних педагогів на 2019-2020 навчальний рік за результатами співбесіди на посади:
– Акомпаніатор (основне місце роботи).
Вимоги до претендентів:
– вища педагогічна освіта;
– володіння музичним інструментом, вміння застосовувати практичні знання музичної апаратури;
– забезпечення музичного супроводу виступів та репетицій художніх колективів;
– аранжування, нарізка музики будь-якого формату;
– здійснення підготовки та проведення масових дозвілевих заходів.
Умови роботи: 5-ти денний робочий тиждень, тижневе навантаження 24 години, гнучкий графік.
– Керівник гуртка (на час перебування основного працівника в декретній відпустці) – 4 посади.
Вимоги до претендентів:
– вища педагогічна освіта;
– бажання творчо та результативно працювати з дітьми молодшого, середнього та старшого шкільного віку;
– здійснення навчання та виховання дітей з врахуванням специфіки гурткової роботи;
– реалізація програми гурткової роботи відповідно з навчальною програмою, планом роботи;
– володіння інформацією про характерні особливості роботи в конкретному напрямі.
Умови роботи: 5-ти денний робочий тиждень, тижневе навантаження 18 годин.
Для співбесіди мати при собі документи про освіту та презентаційні матеріали (творчі роботи, проекти, презентації тощо).

Адреса: м-н Перемоги, 23, 4 поверх.
Години прийому: 08.30 – 16.30.
Контактні телефони: (03636) 2-32-70, (03636) 3-11-97.

УРА! ЛІТНІ КАНІКУЛИ!

30.05.2019

(фОТОПОБАЖАННЯ)

ВИХОВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ У ДІТЕЙ ЦЕ ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ НАС – ДОРОСЛИХ.

31.05.2019

Діти – це наше майбутнє. Виховання цілісного ставлення до природи – це основне.
Навчити дітей бачити взаємозв’язок між рослинами і тваринами, розуміти, як людина впливає на їхнє життя. Формувати у дітей уміння бачити красу у всьому живому, незалежно від того, чи то людина, рослина, тварина. Розуміння істини, що в природі не буває корисних і шкідливих тварин, натомість усі вони пов’язані одне з одним, одне одному потрібні, а отже корисні. Розвивати у дітей почуття: небайдужості, вміння відчувати себе на місці квітки, рослини тощо.
31 травня вихованці гуртків «Юні акваріумісти » та «Історичне краєзнавство” керівники Столярець Ірина Миколаївна та Зайко Марина Юріївна провели підсумковий захід. Кожна команда мала свій характер виступу та форму презентації. Вихованці гуртка «Юні акваріумісти « провели звіт у формі агітбригади, презентувавши свою любов до рідного краю,співаючи пісні про Батьківщину,розповідаючи вірші та висловлюючи заклики та екологічні гасла. Виступ екологічної агітбригади «Еко Бум» був приурочений темі «Земля – наш спільний дім”. Танці,пісні,вірші,заклики -основний вплив на свідомість кожної людини.
У свою чергу вихованці гуртка «Історичне краєзнавство” проявили себе у проведенні екологічно- краєзнавчого квесту «Стежками рідного краю» . До уваги були представлені маршрути з різними завданнями. Метою даного заходу було навчити дітей орієнтуватись у місцевості,а також перевірити знання про історію рідного міста.
Головне – позитивні емоції та хороший настрій,які отримали всі присутні на заході.

ВИХОВУЮЧИ ЛЮБОВ ДО ПРИРОДИ

01.06.2019

Моє кредо:
«Успіх приходить до того,
хто робить те, що найбільше любить»
Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей, що робить украй актуальною проблему зміни ставлення людства до природи. Цій меті служить екологічне виховання.Як педагог-позашкільник ставлю перед собою важливе завдання – виховувати у дітей інтерес до знань, збудити їх думку, розвивати допитливість.
На мою думку, основне завдання керівника гуртка – не просто навчити дітей опановувати певний обсяг знань, а й виробляти вміння та навички, збирати, обробляти, систематизувати, аналізувати інформаційний простір; застосовувати набуті знання у практичній діяльності.
Метою моєї роботи у 2018-2019 навчальному році були:
– виховання любові і поваги до природи;
– спонукання дітей до збереження неповторної краси рідного краю;
– формування почуття відповідальності за стан навколишнього природного середовища;
– сприяння розвитку творчих здібностей учнів;
– навчання самостійно мислити, знаходити раціоналізаторські рішення поставленої проблеми;
– навчання бачити красу навколо себе, розвиток почуття прекрасного;
– формування почуття дбайливого ставлення до представників живої природи;
– ознайомлення юннатів з біологічними особливостями акваріумних рослин і тварин та особливостями їх поведінки;
– формування активної життєвої позиції.
Протягом 2018-2019 навчального року вихованці гуртка «Юні акваріумісти» взяли участь у таких конкурсах та акціях:
– Всеукраїнська акція «День юного натураліста» – переможці.
– Екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів»;
– Всеукраїнський конкурс «Галерея кімнатних рослин»;
– Всеукраїнський конкурс «Вчимося заповідувати» – подяка;
– Конкурс агітбригад “Земля наш спільний дім” – подяка за пропаганду природоохоронної діяльності,
– Всеукраїнська трудова акція «Кролик» – переможці.
Керівник гуртка взяла участь у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2019» (І.Столярець – ІІ місце).
На мою думку, одним із сновних завдань педагогів у напрямі екологічного виховання сучасної молоді є виховання усвідомленої екологічної культури у дітей, пробудження любові до всього живого. Лише ми, дорослі, можемо показати дітям правильний приклад, адже вони вчаться, дивлячись на нас, схоплюючи з наших уст та вчинків усе та переводячи на власний досвід.
Керівник гуртка «Юні акваріумісти»
Столярець Ірина Миколаївна

ВИХОВАНЦІ ГУРТКА «ПОЧАТКОВЕ ТЕХНІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ» ПРОВЕЛИ ПІДСУМКОВИЙ ТВОРЧИЙ ЗВІТ-ВИСТАВКУ

01.06.2019

Виховання у дітей політехнічного кругозору, розвиток їх креативного мислення, формування стійкої зацікавленості до техніки – це основні завдання гуртка початкового технічного моделювання. У процесі гуртка у дітей виховується такі риси як працьовитість, повага до праці, точність і акуратність у виконанні роботи.
Протягом навчального року вихованці гуртка виконували роботи за такими напрямками:
– Автомоделювання.
– Авіамоделювання.
– Судномоделювання.
– Механічні ігри та іграшки.
– Ігри, іграшки та атракціони.
– Вироби в стилі народних мистецтв.
– Сувеніри та м’яка іграшка.
– Вироби в техніці орігамі.
– Макети будівель.
Вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання» провели підсумковий творчий звіт-виставку
Під час представлення виставки Семенюк Артем та Радчук Марія розповіли про участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-змагань з початкового технічного моделювання, де мали змогу позмагатись із дітьми 10-11 років Рівненщини.
Гурток «Початкове технічне моделювання».
Керівник гуртка Семенюк Софія Павлівна

У СВІТІ СТВОРЕННЯ КРАСИ…

01.06.2019

Професія дизайнера в останні роки набула величезної популярності, стала необхідною в усіх сферах життя і діяльності людини. Культуру виробництва слід виховувати з дитячих років.
Мета гуртка полягає в тому, щоб створити оптимальні умови для розвитку творчості, самостійності, відповідальності, ініціативності, кмітливості, економності. Знайти свій неповторний стиль, розробляти сучасні моделі одягу і шити їх – це те, що вихованці навчаються на гуртку «Дизайн одягу». Своїми напрацюваннями вихованці разом із керівником гуртка Білан Оленою Михайлівною поділилися під час проведення творчого звіту «У світі створення краси», який відбувся 24.05.2019 року.
Гурток «Дизайн одягу»
Керівник гуртка Білан Олена Михайлівна

«НА КРИЛАХ ПОЛЬОТУ»

01.06.2019

Технічна творчість учнів особливим видом діяльності, у процесі якої відбувається розвиток творчих здібностей, формується елементи досвіду творчості в галузі науки і техніки.
Одним із напрямів такої діяльності є зацікавленість вихованців у створенні літаючих об’єктів у вигляді повітряних зміїв. Доступність у виготовленні та запуску повітряних зміїв є однією з передумов пошир6ення цього виду технічної творчості.
Протягом навчального року вихованці гуртка приймали участь в обласному фестивалі повітряних зміїв «Поліське небо». А 24 травня продемонстрували свої напрацювання в рамках проведення творчого звіту «На крилах польоту». Кожен учасник гуртка мав змогу запустити змій у небо на швидкість та правильність запуску. Було весело та цікаво. Від такого задоволення маємо багато відео із запуском зміїв різного класу.
Тому від того, як ми виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладаємо залежить не тільки їхнє майбутнє, а й майбутнє нашої країни.
Дякуємо нашим вихованцям за такий проведений змістовний навчальний рік, за їхні успіхи, усмішки, емоції та звичайно їхні перемоги. Будемо і надалі продовжувати працювати у такому ж дусі активності, творчості.
Під час літніх канікул бажаємо нашим вихованцям гарного відпочину та нових задумів та перемог. Ви неперевершені!!! Дякуємо Вам дітки і вашим батькам за тісну співпрацю та розуміння.
Гурток «Конструювання повітряних зміїв»
Керівник Білан Олена Михайлівна

ЗВІТ ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧОГО ГУРТКА «РІДНИЙ КРАЙ»

01.06.2019

Літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край» охоплює 40 вихованців, які займаються в трьох групах основного рівня навчання.
Проблемним питанням над яким працював гурток протягом 2018-2019 навчального року є «Література рідного краю як засіб формування творчого мислення обдарованих учнів».
Як керівник гуртка реалізувала дане проблемне питання через організацію навчально-виховної роботи в гуртку а саме:
-Традиційна акція «БДЮТ скликає друзів» ( ІІ місце у квест – грі
«Маршрутами Вараша», приуроченій до Дня міста).
-Участь у флешмобі «Ми за мир!».
-Розучили і показали інсценівку англійської казки «Троє поросят» (презентація казки на обласному семінарі з ори гамі).
-Підсумкова виставка творчих робіт вихованців «Осінній вернісаж».
– До Дня української мови та писемності провели виховний захід «Українську рідну мову в дар мені дали батьки» (засідання літературно-мистецької вітальні).
– Захід до Дня захисника Вітчизни та українського козацтва.
– Конкурс-огляд агітбригад «Кожен із нас унікальний» ( І місце, агітбригада гуртка «Діти України».
-Традиційні шевченківські читання у всіх групах гуртка. Заключний захід у актовій залі БДЮТ.
– Народознавчий бібліомікс «Вже весна воскресла, нам радість принесла» до свята Великодня (співпраця з міською дитячою бібліотекою).
– Захід до Дня української вишиванки: творча година «Магія орнаменту української вишивки».
Керівник гуртка-методист Мельник Тетяна Михайлівна

ЗВІТ ГУРТКА «ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО»

02.06.2019

Історія – наука, яка вивчає минуле наших пращурів, їх життя, культуру, побут, звичаї, перемоги і невдачі. На фоні сьогоднішніх подій кожен із нас зобов’язаний знати історію свого народу, рідного краю, адже відомо, що нація, яка забуває свої звичаї та культуру, перестає бути нацією. Тому однією з головних цілей історичної освіти є виховання молодого покоління як громадян України, виховання шанування національних і універсальних цінностей.
Гурток «Історичне краєзнавство» Будинку дитячої та юнацької творчості відвідували діти молодшого та середнього шкільного віку, було сформовано три групи. Мета роботи гуртка: формування історичних знань, ознайомлення вихованців з методами збору краєзнавчого матеріалу, збереження пам’яток історії та культури, виховання поваги до традицій свого народу.
Протягом 2018 – 2019 навчального року вихованці гуртка брали участь у внутрішніх, міських, обласних конкурсах, заходах, виставках, акціях. Також разом з керівником гуртка проводили різноманітну дослідницьку роботу, в результаті якої отримували призові місця. Отже, наша діяльність та досягнення протягом 2018-2019 року:
1. Міський фестиваль-конкурс дитячих краєзнавчих проектів «Знай і люби свій край»;
2. Святкування Дня українського козацтва;
3. Екскурсії до краєзнавчого музею ЗОШ №5, екскурсії до пам’ятників міста Вараш;
4. ІІ етап конкурсу агітбригад «У світі природи» під гаслом «Кожен з нас унікальний»(ІІ місце);
5. Обласний етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиціії учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»(ІІІ місце);
6. Вшанування 85-х роковин Голодомору;
7. Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція» (переможці);
8. Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»(ІІІ місце);
9. Заходи приурочені Дню Соборності України;
10. Міський етап Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай та люби свій край» (І, ІІ місце);
11. Обласний етап Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай та люби свій край» (І, ІІ місце);
12. Обласний етап Всеукраїнської акції «Годівничка» (переможці) та ін.
Зупинятися на цьому не плануємо, разом з вихованцями активно продовжуємо досліджувати різні аспекти історії рідного краю та України, збираємо фольклор та краєзнавчу інформацію.
Керівник гуртка Зайко Марина Юріївна

ГУРТОК ОБРАЗОТВОРЧОГО ТА ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА «ДИВОСВІТ»

02.06.2019

«Ми починаємо малювати раніше, ніж читати й писати».
В. Сухомлинський
Гурток образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Дивосвіт» на протязі 2018 – 2019 навчального року відвідувало 45 дітей. Всі діти входили до трьох груп які навчались за програмою основного рівня навчання.
«Гарна картина рівноцінна гарному вчинку».
Вінсент Ван Гог
На заняттях вихованці опановували закони композиції. Засвоювали тему простору, об’єму, форми, перспективи, світлотіні. На заняттях живописом працювали у жанрах натюрморту, пейзажу та портрету. Для розвитку уяви та об’ємного сприйняття, уроки малювання чергувались з уроками ліплення де діти дізнались що таке фактура, рель’єф. Вивчили види об’єму. Працювали над скульптурою та вчилися виготовляти гіпсові форми та гіпсові фігури. Знайомилися з анімацією та мультиплікацією.
«Тишу може передати тільки живопис».
Гюстав Моро.
В структуру уроку включалися рухливі паузи, вправи, що сприяють зняттю м’язової напруги руки, тулуба, покращують позитивний емоційний стан дитини.
У процесі малювання, ліплення та конструювання вихованці набули активності, самостійності й ініціативності, у них виховалися товариські відносини, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.
« Мистецтво є одним із засобів єднання людей».
Л. Н. Толстой
Протягом 2018-2019 навчального року гуртківці брали участь у реалізації проектів:
-традиційна акція «БДЮТ скликає друзів» під гаслом «На крилах Творчості».
-новорічний челендж серед працівників та вихованців «Хіт-парад новорічних ялинок ».
-виставка творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань «Мелодія сердець» до Дня Святого Валентина.
-виставка творчих робіт до свята Великодня «Пасхальний подарунок».
Також, вихованці гуртка брали активну участь у міських, обласних та всеукраїнських виставках і конкурсах , а саме: «Знай і люби свій край», «За нашу свободу», «Україна без корупції», « Скажем СНІДу і наркотикам – НІ», «Об’єднаймося ж, брати мої», «Новорічна композиція», «Космічні фантазії» та інших. Протягом року влаштовували традиційні тематичні виставки малюнків «Пори Року» (жовтень, січень, квітень, серпень).
“Всі діти – художники. Проблема в тому, щоб лишитися художником, коли стаєш дорослим. ”
Пабло Пікассо

НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

02.06.2019

23 травня 2019 року у Пластовій оселі (філія Рівненського районного центру дитячої та юнацької творчості Рівненської районної ради) відбулася нарада директорів закладів позашкільної освіти Рівненської області під головуванням заступника начальника управління – начальника відділу виховної роботи та соціального захисту дітей Ладюк Ольги.
Розглянуто наступні питання:
1.Про модернізацію змісту позашкільної освіти.
2.Роль медіаграмотності у цифровому світі.
3.Формування патріотизму у дітей та учнівської молоді засобами туристсько-краєзнавчої діяльності.
4.Про проведення заходів художньо-естетичного напряму у 2019 році.
5.Про впровадження пластової методики у закладах освіти Рівненського району.
За результатами наради прийнято протокольні доручення.
На нараді була присутня директор Будинку дитячої та юнацької творчості Т.Маркевич

УКРАЇНА ІНТЕГРУЄТЬСЯ У МІЖНАРОДНИЙ ПРОСТІР

03.06.2019

Сьогодні Україна інтегрується у міжнародний простір, тому вивчення англійської мови – це соціальне замовлення держави та вимога часу.
Актуальність програми з початкового технічного моделювання з елементами англійської мови полягає у тому, що початкові знання з науково-технічної творчості разом з вивченням іноземної мови є важливим засобом гармонійного розвитку особистості.
Протягом 2018-2019 навчального року на гуртку ПТМ з елементами англійської мови займалось 4 групи вихованців. Учні отримували необхідний лексичний та граматичний матеріал для спілкування англійською мовою та ознайомились з елементами культури іншомовних країн. На заняттях вихованці вивчали світ техніки, дизайну та конструювання. Вони виготовляли власні моделі , іграшки та поробки.
Протягом 2018-2019 навчального року виихованці брали участь у таких проектах та конкурсах:
-Традиційна акція «БДЮТ скликає друзів»
-новорічний челендж серед працівників та вихованців «Хіт-парад новорічних ялинок »
-виставка творчих робіт до свята Великодня «Пасхальний подарунок».
-канікулярка .
– захід до Дня захисника Вітчизни та українського козацтва.
-конкурс «Космічні фантазії».
– Традиційні шевченківські читання.
– звітний концерт “Smart and beautiful”.
Керівник гуртка Вітартас Людмила Володимирівна

ОБДАРОВАНІ ДІТИ – СЬОГОДЕННЯ УКРАЇНИ!

03.06.2019

Обдаровані діти – це діти, які різко виділяються із середовища ровесників високим розумовим розвитком, що є наслідком як природних задатків, так і сприятливих умов виховання. Вони виявляють себе найбільш яскраво в таких сферах діяльності: інтелектуальній, академічних досягнень, творчості, комунікаціях та лідерстві, в різних видах діяльності і руховій сфері. Педагоги та батьки з дитячих років повинні відшукувати у дітей ту іскорку обдарування, яка буде притаманна індивідуально кожній дитині.
З метою стимулювання та підтримки обдарованої учнівської молоді, призерів та учасників мистецьких, інтелектуальних, творчих конкурсів, олімпіад, змагань 24 травня 2019 року на базі Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбулося щорічне свято нагородження обдарованої молоді міста за результатами роботи у 2018-2019 навчальному році.
Дуже приємно, що обдаровану молодь міста прийшли підтримати присутні учні навчальних закладів міста, батьки, вчителі, міський голова Сергій Анощенко, народний депутат України Василь Яніцький, заступник міського голови Анатолій Кречик, начальник управління освіти Олена Корень, заступник начальника управління освіти Анатолій Горайчук.
Премією міського голови у п’яти номінаціях відзначено дев’ять учнів міста, які мають високі результати у різних напрямках діяльності.
Козодой Тарас, вихованець Будинку дитячої та юнацької творчості нагороджений премією міського голови у номінації «Лідер учнівського самоврядування». Батькам Козодоя Тараса за належну турботу про навчання та всесторонній розвиток своїх дітей була вручена подяка управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради.
Під час проведення свята обдарованості 52 кращих учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста, які протягом 2018-2019 навчального року здобули перемогу в обласних та всеукраїнських етапах олімпіад, конкурсів, турнірів, змагань були відзначені грошовими винагородами та грамотами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації. Серед таких учнів і Гаврилюк Софія, переможниця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник», вихованка гуртка «Домашні улюбленці», керівник Столярук Тетяна Олександрівна.
Обдаровані люди приносять велику користь суспільству, державі, є її гордістю. Тому перед суспільством, державою, навчальним закладом і сім’єю постає проблема навчання і виховання таких дітей.
Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна привітали усіх учасників танцем «Волинські візерунки»
Успіх людини приходить не відразу. До нього потрібно йти. Вітаємо наших учасників свята обдарованості та бажаємо і надалі бути завжди на висоті , творити , реалізувати свої творчі задуми та не зупинятися

ЗВІТ ГУРТКА СУЧАСНОГО СПОРТИВНОГО ИАНЦЮ «ЕДЕМ»

03.06.2019

Гімнастика як вид спорту і ціла система фізичного виховання зародилася в Древній Греції. Про позитивний вплив регулярних занять гімнастикою на гармонійний розвиток особистості писали і говорили Гомер, Арістотель і Платон. Сучасна гімнастика — це змагання, або конкурсна програма виконання під музику комбінацій, що складаються з гімнастичних і танцювальних вправ.
До складу гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» у 2018-2019 навчальному році входили чотири вікові групи: старша, середня та дві молодші.
Цілі та завдання гуртка полягали у:
1. Підвищенні фізичного стану здоров’я дитини.
2. Навчанні та вдосконаленні основ хореографічного мистецтва.
3. Підвищенні базової підготовки з художньої гімнастики.
4. Виході на професійний рівень з хореографії та художньої гімнастики.
Кожного року крім місцевих конкурсів та різноманітних виступів вихованці гуртка беруть участь у обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та змаганнях.
У листопаді вихованці гуртка взяли участь у Міжнародному конкурсі з хореографії та естетичної гімнастики «Brilliant» – Запрошує! в м. Київ, де наймолодші учасники посіли 1-ші та 2-гі місця! (категорія 6-8 років), середня група (категорія 9-11 років) також показала високі результати, взявши всі призові місця! В загальній кількості у скарбничці досягнень вихованців два 1-ших, три 2-гих та чотири 3-тіх місця.
З грудня по березень не забуваємо про тяжку та кропітливу підготовку до весняного сезону конкурсів, адже попереду не лише конкурси та виїзди , але й звітний творчий концерт!
Цього року на творчому звіті вихованці гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» показали 5 нових номерів, на досить високому професійному рівні, з врахуванням віку дітей. У номерах взяли участь 61 вихованка гуртка.
У травні юні гімнастки взяли участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Зірковий Грамофон талантів – 2019» в м. Львові, де посіли всі призові місця у двох категоріях: молодша (6-9 років), старша (10-13 років). В загальній кількості призова скарбниця поповнилася трьома 1-шими та два 2-гими місцями!
Крім цього, у червні вихованці гуртка взяли участь у III міському фестивалі-конкурсі дитячої та молодіжної творчості «Зіркова хвиля» у жанрі «Хореографія», де посіли 1-ше місце, і цією перемогою вдало закінчили 2018-2019 навчальний рік!
Наполегливість та креативність – це надзвичайна формула успіху і показник того, що ми з кожним роком, з кожним тренуванням стаємо сильнішими. Йдемо до мети, долаючи перешкоди, проте, при цьому не забуваємо й активно та організовано проводити вільний час.
Керівник гуртка Грицай Ольга Миколаївна

ЗВІТ ГУРТКА ПОЧАТКОВЕ ТЕХНІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ «SMAIL»

03.06.2019

Майбутнє – суб’єктивна з людського погляду й об’єктивна з погляду стороннього спостерігача часова категорія сприйняття реальності, яка характеризується комплексом явищ і подій, що не здійснились і не відбулися відносно об’єкта, який перебуває в більш ранньому часі.
Правильно кажуть, що діти – наше майбутнє. Загалом, ніхто не піддає дане твердження сумнівам, та і навіщо? Дитина може навчити дорослого трьох речей: радіти без будь-якої причини, завжди знаходити собі заняття і наполягати на своєму…
Протягом навчального року вихованці гуртка початкове технічне моделювання з елементами англійської мови ”SMILE” виконували практичні завдання, навчилися застосовувати набуті знання, вміння та навички. Також здали усний залік з англійської мови.
У процесі навчання діти брали участь у виставках: ’’Новорічна виставка’’, ’’Космічні фантазії’’, ’’Пасха’’.
Ще провели багато тематичних екскурсій, з яких найбільше, на думку вихованців, запам’яталася екскурсія “My favorite town” (’’Моє улюблене місто’’).
Таким чином, протягом року діяльності гуртка діти навчилися застосовувати набуті знання, вміння та навички. Змістовно та організовано проводили власне дозвілля. Навчалися технічним справам паралельно із вивченням англійської мови.
Керівник гуртка Захарчук Ольга Миколаївна

СВЯТА ТА БУДНІ СТУДІЇ ВОКАЛЬНОГО СПІВУ «ГАРМОНІЯ» 2018-2019 Н.Р.

04.06.2019

Змістовним на цікавим було життя гуртківців вокальної студії “Гармонія” та керівника Алексєєнко Оксани Володимирівни в 2018-2019 навчальному році
– 06 вересня з 17.00 до 20.30 години біля Будинку дитячої та юнацької творчості відбулася традиційна акція «БДЮТ скликає друзів” .«Вокальний» маршрут підготували вихованці студії вокального співу «Гармонія». Всією дружньою командою протягом свята вчили дітей та батьків співати, виконували пісні та пригощали солодощами всіх бажаючих.
– 05 жовтня 2018 року в приміщені актової зали Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбулося з нагоди відзначення Дня працівників освіти відбулося свято «Вараш – Освіта – ТВ».
– 10.10.2018 в приміщенні актової зали Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбувся міський етап обласного фестивалю-конкурсу патріотичної пісні «Поліська Січ», приурочений Дню захисника України. За рішенням журі переможцями визнано: у номінації „солісти».
Вікова категорія 11 – 14 років:
Ясюк Оксану, вихованку Будинку дитячої та юнацької творчості (І місце)
Швеця Романа, вихованця Будинку дитячої та юнацької творчості (ІІ місце)
Черук Дар’ю, вихованку Будинку дитячої та юнацької творчості (ІІІ місце)
– 25 жовтня 2018 року у Рівненському центрі професійно-технічної освіти сервісу та дизайну відбувся обласний фестиваль-конкурс патріотичної пісні «Поліська січ» серед учнів закладів середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти. За рішенням журі Швець Роман отримав ІІІ місце у фестивалі-конкурсі патріотичної пісні.
– 19 грудня 2018 року в Будинку дитячої та юнацької творчості відбулися святкові програми до Дня Святого Миколая для вихованців гуртків та творчих об’єднань дошкільного та молодшого шкільного віку. На протязі дня дарували дітям гарний настрій, посмішки, студії вокального співу «Гармонія».
-Напередодні Дня Святого Миколая вихованці гуртків та творчих об’єднань Будинку дитячої та юнацької творчості завітали з казковим дійством «У казку з іграшками» та солодкими подарунками до дітей та молоді міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Учасниками даного дійства були вихованці студії вокального співу «Гармонія».
-Напередодні 6 грудня – Дня Збройних Сил України вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості підготували тематичний захід «Дякую тобі, захиснику!», в рамках якого відбулися вітання вихованцями студії вокального співу «Гармонії».
– 15.01.2019 в приміщенні актової зали Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся міський фестиваль – конкурс колядок і щедрівок серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців позашкільної освіти. ВС « Гармонія» представила традиційні різдвяні пісенні твори, сучасні колядки та щедрівки, віншування з побажаннями миру, добра, здоров’я, достатку та всіляких гараздів присутнім та всій Україні.
-.15 лютого 2019 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбувся урочистий захід «ДЮСШ – 30 річний ювілей».
Педагогічний колектив БДЮТ та вихованці гуртків, зокрема студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, привітали присутніх із святом художніми виступами.
– 06.03.2019 ВС «Гармонія» в БДЮТі влаштувала святковий концерт «Мелодія весни», яке пройшло в теплій родинній атмосфері і подарувало море позитивних емоцій глядачам і учасникам.
– У V Всеукраїнському (ХV Всекримському) фестивалю-конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці, юна вокалістка Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області Ясюк Оксана, вихованка вокальної студії «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, здобула І місце з піснею «Пісня Мавки» («Лісова Пісня» Л.Українка). Гала-концерт і нагородження в м.Чернівці відбулося 6.04.2019.
– 19 березня 2019 року на базі Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 відбувся міський етап огляду-конкурсу естрадної пісні «Юна зірка». Будинок дитячої та юнацької творчості представляли учасники у І віковій категорії від 9 до 13 років:
Ясюк Оксана, вихованка студії вокального співу«Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна – І місце за виконання пісні «Лети», Вів’єн Морт.
-Вихованці студії вокального співу «Гармонія» під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у літературному святі «Хай книгам, як квітам, всміхаються діти» ( 22 березень 2019)
– З 7 по 9 травня 2019 року у місті Вараш відбувалися заходи До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 9 травня вихованці студії вокального співу «Гармонія» привітали художніми номерами ветеранів війни та дітей праці на тематичному заході, який проходив у центрі дозвілля.
– 11 травня 2019 вихованці студії вокального співу «Гармонія» в приміщені виконавчого комітету Вараської міської ради взяли активну участь у відзначені свята Дня Матері, подарувавши всім мешканцям міста пісні про любов, віру та надію.
– 20 травня 2019 року відбувся підсумковий творчий звіт Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області «Країна творчості звітує»
– 23.05.2019 ВС « Гармонія» взяла участь у урочистій програмі з нагоди вшанування героїв України, бійців АТО, військових, поранених і тих, то вже пішов у небо. Урочистості до Дня Героїв проходили в міській бібліотеці.
-29.05.2019 Вихованці вокальної студії “Гармонія”- підготували для батьків чудове сімейне свято
• 30-31 травня 2019 року у Вараші відбулася найграндіозніша подія місяця. Два дні тривав ІІІ міський фестиваль-конкурс дитячої та молодіжної творчості «Зіркова хвиля», у якому взяли участь 90 учасників з нашого міста. Журі визначило наступних переможців: Номінація – вокальне мистецтво, жанр – естрадний вокал, вікова група від 6 до 9 років:
– І місце – Сусь Анастасія,
– ІІ місце – Сущик Злата,
Гран-прі фестивалю отримала конкурсантка Ясюк Оксана у номінації – вокальне мистецтво, жанрі – естрадний вокал.
Керівник студії вокального співу«Гармонія»
Алексєєнко Оксана Володимирівна

ЗВІТ ГУРТКА ХУДОЖНЬО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ «ІГРАШКА-СУВЕНІР»

04.06.2019

Протягом року у Будинку дитячої та юнацької творчості діяв гурток художньо-технічної творчості “Іграшка-сувенір”.
Було набрано 3 групи вихованців, в загальній кількості 39 чоловік.
Програма гуртка розрахована на два роки навчання – 216 годин, відповідно 6 годин на тиждень.
Метою програми є формування компетентностей особистості у процесі технічної діяльності.
Проблема, над якою працювали: формування творчої особистості, її художнього смаку, пізнавального інтересу, творчої уяви, фантазії.
Основними завданнями полягали у формуванні таких компетентностей:
– ознайомлення з різними матеріалами, інструментами, техніками виготовлення іграшок;
– вироблення трудових вмінь, навичок обробки матеріалів, роботи з інструментами, засвоєння технологій виготовлення іграшок та сувенірів;
– формування творчої особистості, її художнього смаку, пізнавального інтересу, творчої уяви, фантазії;
– розвиток стійкого інтересу до мистецтва свого народу,її історії та традицій; виховання емоційних якостей емоційно-вольової сфери, доброзичливості, вміння працювати в колективі.
Програмою передбачено теоретичні та практичні заняття. При викладанні теоретичного матеріалу використовувалися такі методи роботи як розповідь, яка супроводжувалася показом репродукцій, бесіди з переглядом та аналізом зразків іграшок та сувенірів.
На заняттях основний час надавався практичній роботі. До неї входили виготовлення шаблонів іграшок, сувенірів, композицій, розробка нових конструкцій, розкрій тканини, пошиття та оздоблення виробів.
Під час навчання діти поступово опановували різноманітні техніки виготовлення сувенірів, оволодіваючи новим рівнем знань на основі раніше одержаних відомостей.
Вихованці гуртка брали активну участь у міських, обласних виставках і конкурсах. Зокрема відзначилися в конкурсах:
декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Знай і люби свій край»,
обласній новорічно-різдвяній виставці «Новорічна композиція»
обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»,
обласній виставці-конкурсі «Космічні фантазії»,
міському фестивалі-конкурсі дитячої та молодіжної творчості «Зіркова хвиля».
У червні проведений звітний захід гуртків науково-технічного профілю під гаслом “Красиві та талановиті”, де вихованці-учасники були відзначені подяками.
Керівник гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка сувенір»
Сачук Алла Костянтинівна

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ НАВЧАЛЬНО-ТЕМАТИЧНОГО ПЛАНУ ГУРТКА «КРАСА ЗДОРОВ’Я» ЗА 2018-2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

04.06.2019

Здоровий спосіб життя – це стиль життя мільонів людей. Кожен хоче мати красиву фігуру і хороше здоров’я. Наприклад, заняття на гуртку дають можливість учнівській молоді втілити в життя мрії, хоча це і вимагає часу і сил. Проте, молодь повинна пам’ятати, що сидячи на дивані не вдасться змінити власного тіла. Тому активні юні прибічники здорового способу життя протягом року займаються у гуртку «Краса здоров’я», осилюючи тренажери та починаючи змінюватися!
У 2018-2019 навчальному році у вихованців гуртка cформувалися навички правильного догляду за тілом. Постійні тренування покращили моторику, розвинули м’язи, загартували вольові якості, стимулювали вихованців до занять фізичною культурою.
На заняттях в тренажерній залі вихованці більше стали проявляти інтереси до здорового способу життя.
Також було враховано інтереси та потреби на заняттях, а саме.
– ознайомились з організмом людини;
– отримали основний багаж знань і техніки виконання вправ;
– оволоділи технікою тренажерних індивідуальних вправ;
– поглибили вивчення гігієни;
– cформували навички правильного догляду за тілом;
Вихованцями за навчальний рік було вивчено:
– вплив трудової діяльності людини на збереження здоров’я;
– складові компоненти здорового способу життя;
– загальний стан будови нервової системи, опорно-рухового апарату, м’язів;
– вплив фізичних вправ на формування м’язів, скелету;
– різні види тренажерів;
– вплив занять на тренажерах на здоров’я і внутрішнє самопочуття;
– вплив занять на кровоносну та лімфатичну систему організму;
– значення і роль гігієни тіла в житті й здоров’ї;
– обмін речовин та енергії.
Вихованці навчились:
– виконувати загально-розвиваючі вправи;
– познайомилися із спеціальними вправами;
– виконувати різні вправи з предметами, без предметів;
– надавати першу медичну допомогу при різних видах ушкоджень (розтягнення м’язів, вивихах, переломах тощо);
– визначати правильне навантаження з врахуванням фізіологічних особливостей;
– сладати оптимальний раціон харчування з врахуванням індивідуальних особливостей організму;
– виконувати комплекс вправ для формування правильної постави;
– самостійно тренувати дихальну та серцево-судинну систем.
Керівник гуртка «Краса здоров’я» Момотюк Олеся Михайлівна

ВИЗНАЧИЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ «ЗІРКОВА ХВИЛЯ»

05.06.2019

30-31 травня 2019 року у Вараші відбулася найграндіозніша подія місяця. Два дні тривав ІІІ міський фестиваль-конкурс дитячої та молодіжної творчості «Зіркова хвиля», у якому взяли участь 90 учасників з нашого міста. Учасників оцінювали члени журі:
Самчук Володимир Васильович – директор Комунального Закладу «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради, голова журі.
Івасюк Анатолій Павлович – начальник відділу культури та туризму Гощанської районної державної адміністрації, заслужений працівник культури України, заступник голови журі.
Царук Любов Олексіївна – директор Сарненського районного будинку культури.
Мельничук Юрій Степанович – доцент кафедри режисури Рівненського державного гуманітарного університету, заслужений діяч мистецтв України.
Куц Катерина Миколаївна – директор Костопільського районного будинку культури.
Галушко Сергій Григорович – керівник зразкового танцювального колективу «Журавка» Сарненського міського будинку культури «Залізничник», керівник приватної хореографічної школи м.Сарни.
Гончарова Юлія Валеріївна – завідувач відділу народної творчості Комунального Закладу «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради.
Відповідальний секретар журі – Ковбасюк Микола Миколайович.
Журі визначило наступних переможців:
Номінація – хореографічне мистецтво, жанр – сучасна хореографія, вікова група від 6 до 9 років:
– І місце – Гурток сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга.
Номінація – хореографічне мистецтво, жанр – сучасна хореографія, вікова група від 10 до 14 років:
– ІІ місце – Театр-студія танцю «Грааль», керівник Лакізюк-Крупіч Ю.Л.
Номінація – хореографічне мистецтво, жанр – народна хореографія, вікова група від 15 до 18 років:
– І місце – Народний аматорський ансамбль народного танцю «Візерунок», керівник Михайло Одарчук.
– ІІ місце – Зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует», керівник Ольга Махоріна.
Номінація – хореографічне мистецтво, жанр – бальна хореографія, вікова група від 10 до 14 років:
– І місце – Зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует», керівник Ольга Махоріна.
Номінація – оригінальне мистецтво, жанр – художнє читання, вікова група від 6 до 9 років:
– І місце – Федінчик Наталія, керівник Тетяна Тарасюк.
– ІІ місце – Колесник Євангеліна, керівник Тетяна Тарасюк.
– ІІІ місце – Супрунець Уляна, керівник Тетяна Тарасюк.
Номінація – оригінальне мистецтво, жанр – художнє читання, вікова група від 10 до 14 років:
– І місце – Пашко Аполлінарія, керівник Тетяна Тарасюк.
– ІІ місце – Петровець Богдан, керівник Тетяна Тарасюк.
– ІІІ місце – Некритюк Ольга, керівник Тетяна Тарасюк.
Номінація – оригінальне мистецтво, жанр – художнє читання, вікова група від 15 до 18 років:
– І місце – Пампушик Олександр, керівник Тамара Поліщук.
Номінація – вокальне мистецтво, жанр – естрадний вокал, вікова група від 6 до 9 років:
– І місце – Сусь Анастасія, керівник Оксана Алєксєєнко.
– ІІ місце – Сущик Злата, керівник Оксана Алєксєєнко.
Номінація – вокальне мистецтво, жанр – естрадний вокал, вікова група від 10 до 14 років:
– ІІ місце – Аполлінарія Пашко, керівник Світлана Сімашко.
– ІІІ місце – Кущик Ілона, керівник Надія Волощук.
– ІІІ місце – Кислянка Григорій, керівник Світлана Тиндик.
Номінація – вокальне мистецтво, жанр – естрадний вокал, вікова група від 15 до 18 років:
– І місце – Швець Наталія, керівник Іщук Тетяна.
– ІІ місце – Свістунова Емілія, керівник Іщук Тетяна.
– ІІІ місце – Лавренюк Марина, керівник Світлана Тиндик.
– ІІІ місце – Вокальний ансамбль «Апельсин», керівник Іщук Тетяна.
– ІІІ місце – Стискун Ганна, керівник Світлана Тиндик.
Номінація – оригінальне мистецтво, жанр – інструментальна музика, вікова група від 6 до 9 років:
– І місце – Гоч Артем, керівник Володимир Войтюк.
– ІІ місце – Шепетько Едуард, керівник Кулик Лариса.
Номінація – оригінальне мистецтво, жанр – інструментальна музика, вікова група від 10 до 14 років:
– І місце – Ансамбль гітаристів молодших класів «Непосиди», керівник Валерій Кухарчук.
– ІІ місце – Герасимчук Дмитро, керівник Федір Поліщук.
– ІІІ місце – Федінчик Марія, керівник Галина Бобрук.
Номінація – оригінальне мистецтво, жанр – інструментальна музика, вікова група від 15 до 18 років:
– І місце – JazzBand«Jamp», керівник Євгеній Родіонов.
– І місце – Ансамбль гітаристів старших класів «БЛОК-НОТ», керівник Валерій Кухарчук.
Номінація – декоративно прикладне мистецтво, жанр – живопис, вікова група від 10 до 14 років:
– І місце – Годунок Владислав, керівник Оксана Пашко.
– ІІ місце – Шилан Анна, керівник керівник Оксана Пашко.
– ІІ місце – Градюк Анна, керівник Оксана Пашко.
– ІІІ місце – Гузоватий Веніамін,керівник Любов Коришко.
– ІІІ місце – Козюра Анна, керівник Любов Коришко.
– ІІІ місце – Федіна Діана, керівник Оксана Пашко.
Номінація – декоративно прикладне мистецтв, жанр – живопис, вікова група від 15 до 18 років:
– І місце – Карповець Софія, керівник Оксана Пашко.
Номінація – декоративно прикладне мистецтво, жанр – прикладне мистецтво, вікова група від 10 до 14 років:
– І місце – Ткач Мілана, керівник Алла Сачук.
– ІІ місце – Луць Андрій, керівник керівник Оксана Пашко.
Гран-прі фестивалю отримала конкурсантка Ясюк Оксана у номінації – вокальне мистецтво, жанрі – естрадний вокал, вікової групи від 10 до 14 років.
Фестиваль організували: відділ культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради та центр дозвілля. http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/

ЗВІТ ДИРЕКТОРА Т.МАРКЕВИЧ. ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ВАРАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ В 2018-2019 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

05.06.2019

Діяльність Будинку дитячої та юнацької творчості у 2018-2019 навчальному році була спрямована на здійснення навчання та виховання дітей та молоді міста у позаурочний час. Основні завдання щодо розвитку Будинку дитячої та юнацької творчості на 2018 -2019 навчальний рік включали наступні питання:
– дотримання нормативно-правової бази;
– забезпечення доступності позашкільної освіти;
– кадрове забезпечення, забезпечення підготовки та перепідготовки педагогічних працівників;
– зміцнення матеріально-технічної бази.
Дотримання нормативно-правової бази
У своїй діяльності колектив закладу спирається на основні положення Конституції України, Закони України “Про освіту”, “Про позашкільну освіту», нормативні акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерства освіти і науки України, Програму національного виховання учнівської молоді Рівненщини на 2008-2020 роки.
Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу в 2018-2019 навчальному році:
– Статут БДЮТ, затверджений рішенням Вараської міської ради № 878 від 28.11.2017 та зареєстрованим № 16061020000000210;
– Правила внутрішнього трудового розпорядку на 2018-2019 навчальний рік, затверджені рішенням педагогічної ради № 4 від 03.09.2018 року,
– Річний план роботи, погоджений начальником управління освіти, профспілковим комітетом БДЮТ, затверджений рішенням педагогічної ради № 4 від 03.09.2018 року
– Навчальний план, погоджений начальником управління освіти, погоджений профспілковим комітетом, затверджений рішенням педагогічної ради № 4 від 03.09.2018 року
– Колективна угода між адміністрацією та профспілковим комітетом закладу.
– Програма розвитку Будинку дитячої та юнацької творчості на 2009-2020 роки.
В закладі діє батьківський комітет та піклувальна рада. Протягом навчального року проведено 4 засідання батьківського комітету та 2 засідання. піклувальної ради.
В закладі діє педагогічна рада. Протягом навчального року проведено 4 засідання педагогічної ради. Педагогічна рада визначає головні напрямки розвитку БДЮТ, координує та спрямовує роботу всіх ланок в господарській та навчально-виховній роботі закладу.
В закладі діє атестаційна комісія. Протягом навчального року проведено 6 засідань атестаційної комісії.
В закладі діє художня рада. Протягом навчального року проведено 9 засідань художньої ради.
В закладі діє методична рада. Протягом навчального року проведено 4 засідання методичної ради.
Протягом навчального року, мною, як директором закладу:
Здійснювалося керівництво роботи колективу, забезпечувався раціональний добір і розстановку кадрів, створювалися належні умови для підвищення фахового рівня працівників;
Здійснювалося розподілення педагогічного навантаження педагогічних працівників за погодженням з профспілковим комітетом;
Створювалися належні умови для здобуття вихованцями позашкільної освіти;
Я, директор, розпоряджалася в установленому порядку, майном і коштами БДЮТ; організовувала виконання кошторису закладу;
Представляла БДЮТ в усіх підприємствах, установах та організаціях і відповідала перед засновником за результати діяльності закладу;
В закладі видано з 1 вересня 2018 по 31 травня 2019 року 102 наказ з основної діяльності, 85 к/тм накази та 67 к/тр наказів з кадрових питань, 26 наказів з адмістративно-господарської роботи. У межах своєї компетенції здійснювала контроль їх виконання;
Проводила контрольно-аналітичну роботу;
Надавала методичні рекомендації керівникам гуртків, здійснювала внутрішній контроль за роботою педагогів;
Встановлювала надбавки, доплати, премії працівникам відповідно до законодавства, застосовувала заходи заохочення та дисциплінарні стягнення до працівників БДЮТ;
Сприяла моральному та матеріальному стимулюванню вихованців закладу.
Формувала сприятливий соціально-психологічний клімат у педагогічному колективі
Здійснювала особистий прийом із зверненням громадян. За звітний період, 32 порушених питань із звернень громадян стосувалися працевлаштування. Працевлаштовані в БДЮТ за звітний період 7 працівників, звільнились за різних причин 8 працівників.
Забезпечення доступності позашкільної освіти.
У структурі Будинку дитячої та юнацької творчості функціонувало 82 групи, 29 гуртків, в яких займалося 1130 дітей нашого міста віком від 4 до 18 років.
Заклад працював за розкладом зручним для дітей, у дві зміни. До послуг вихованців: навчальні класи, творчі лабораторії та кабінети, тренажерна зала, зала для занять хореографією, куточок живої природи, глядацька зала.
Найважливішим питанням внутрішнього контролю позашкільного закладу є – збереження контингенту дітей. Це питання постійно аналізувались на нарадах при директорові. В закладі налагоджено щоденний контроль за наповненням гуртків. Освітній процес в БДЮТ здійснювався відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей вихованців, з використанням різних організаційних форм роботи за трирівневою системою. Відповідно до рівня класифікації визначено мета і перспективи діяльності гуртків, груп та інших творчих об’єднань, їх чисельний склад, обирається програма.
Свідоцтва про позашкільну освіту отримали в травні 2019 року 6 вихованців. Серед вихованців-випускників діти, які відвідували позашкільний заклад протягом останніх 5 років.
Протягом 2018-2019 року учасники освітнього процесу взяли участь у 343 масових заходах. Підводячи підсумки спільної роботи педагогічного колективу і вихованців за 2018-2019 роки, можна говорити про певні успіхи. Педагогами та вихованцями закладу взято участь в :
Навчальний рік Міжнародні / Всеукраїнські / Обласні/ Міські/Внутрішні /
2015-2016 6 9 31 51 49
2016-2017 3 8 36 72 93
2017-2018 7 4 45 58 208
2018-2019 2 11 49 64 217
Приємно спостерігати, що в цьому році значно зросла кількість внутрішніх заходів, в яких взяли участь наші вихованці. Під час проведення вищезгаданих заходів слід відзначити професійну роботу культорганізатора Романчук Світлани Володимирівни.
Вихованці БДЮТ в 2018-2019 році були постійними учасниками міських, обласних, Всеукраїнських оглядів, конкурсів, змагань, виставок.
Серед внутрішніх заходів, які були проведенні в 2018-2019 році, особливо хочеться зазначити:
– Традиційна акція «БДЮТ скликає друзів» під гаслом «На крилах Творчості».
– Літературно-пізнавальний захід «Ллється мова солов’їна» до дня української мови та писемності.
– Конкурс екологічних агітбригад «У світі природи» під гаслом «Кожен із нас унікальний».
– Тематичний захід «Україна – НАТО. Безпека. Захист. Стабільність».
– Казкове дійство «У казку з іграшками завітай» до Дня Святого Миколая.
– Тематичний захід до Дня Соборності України «Соборна Мати Україна – одна
на всіх, як оберіг».
– Конкурсно-розважальна програма «Хто зверху?» до дня Святого Валентина.
– Творчий вечір «Весняний зорепад».
– Родинне свято «Материнська любов».
– Свято для батьків «Родинний калейдоскоп Творчості».
– Родинне перевесло «Родина – це надія, родина – це життя».
– Екологічне свято «Земля наш спільний дім».
– Творчий підсумковий звіт «Країна творчості звітує».
– Творчі звіти гуртків та творчих об’єднань «Творчість крокує поряд».
Ці заходи проводилися з ініціативи керівників гуртків, з метою популяризації роботи закладу, з метою підтримки юних талантів та продемонстрували високий рівень професіоналізму педагогів-позашкільників. Під час проведення вищезазначених заходів був присутній 100 % склад вихованців гуртка, керівник, якого проводив цей захід.
Протягом 2018-2019 навчального року реалізовані проекти:
– Дозвіллєвий проект «Канікули – Творчість – Позашкілля».
– Літературний проект «Ти в моєму серці, Україно, думкою Шевченка гомониш».
– Патріотичний проект «Від маленького серця до маленького миру».
– Проект «Поєднання приємного з корисним» (виховання ціннісного
ставлення до мистецтва, до природи, до власного «Я»).
– Проект «За чашкою чаю» за участю начальника управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради Корень Олени Миколаївни.
– Виставки творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань:
– Виставка фотографій «Миттєвості дитинства».
– Новорічний челендж серед працівників та вихованців «Хіт-парад новорічних ялинок ».
– виставка творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань «Мелодія сердець» до Дня Святого Валентина.
– Виставка творчих робіт з початкового технічного моделювання.
– Виставка творчих робіт до свята Великодня «Пасхальний подарунок».
– Виставка творчих робіт «Політ у Космос».
– Традиційні тематичні виставки малюнків, фото, декоративно-прикладних робіт «Пори Року» (жовтень, січень, квітень, серпень).
Акції:
– Акція до дня Миру «Ми хочемо Миру».
– Акція «Дякую тобі, захиснику!»в підтримку військовослужбовців військової частини 3045.
– Акція «У колі друзів» до Дня позашкільника.
– Акція «Візьмемось за руки» під гаслом «З вірою у себе» до Дня Соборності України.
– Акція «Ми – нація єдина» до дня Європи.
Протягом 2018-2019 навчального року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулися міські конкурси та виставки:
– Танцювальний БУМ «Вараш – BEST» до Дня міста, гурток сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна.
– Квест-гра «Маршрутами Вараша» до Дня міста, культорганізатор Романчук Світлана Володимирівна, керівники гуртків.
– Міський тематичний захід «НАТО – Україна. Безпека. Захист. Стабільність», гурток «Учнівське самоврядування», Стадник Олена Миколаївна.
Протягом 2018-2019 навчального року вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості були учасниками:
– Міський етап обласного фестивалю-конкурсу патріотичної пісні «Поліська Січ», присвячений Дню захисника України, Студія вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна – І, ІІ, ІІІ місця.
– Міська акція «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя» під гаслом «Живи відповідально – дій солідарно!», гурток для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна.
– Міський етап обласного конкурсу дитячого малюнка «Україна без корупції», гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович – два – ІІ місця, одне – ІІІ місце.
– Міський етап Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої!» за темою «Духовні святині рідного краю», гурток «Дизайн одягу», керівник Білан Олена Михайлівна – І місце.
– Міський фестиваль – конкурс колядок і щедрівок серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців позашкільної освіти, культорганізатор Романчук Світлана Володимирівна, студія вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна.
– Міська фотовиставка «Україна – це ми!», присвячений Дню Соборності України, керівники гуртків.
– Міський огляд-конкурс читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській», студія вокального співу «Гармонія», керівник Алекєєнко Оксана Володимирівна – І місце.
– Міський етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник», гурток «Юні орнітологи», керівник Столярук Тетяна Олександрівна – І місце
– Міський етап обласного огляду-конкурсу естрадної пісні «Юна зірка», студія вокального співу «Гармонія», керівник Алекєєнко Оксана Володимирівна – І місце, гурток вокального співу «Гармонія», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна ІІІ місце.
– Міський фестиваль дитячих команд КВК серед учнів закладів загальної середньої освіти, культорганізатор Романчук Світлана Володимирівна.
– Міський етап Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», гурток «Дизайн одягу», керівник Білан Олена Михайлівна – два – І місця, одне – ІІ місце, гурток художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна – два – І місця, одне – ІІ місце, гурток «Історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна – І місце, ІІ місце, студія образотворчого мистецтва «Дивостіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – І, ІІ, ІІІ місця.
– Міський етап Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу», гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович – І місце, ІІ місце.
Основними досягненнями Будинку дитячої та юнацької творчості в 2018-2019 навчальному році є:
– Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зірковий марафон талантів – 2019», гурток сучасного спортивного танцю «Едем» , керівник Грицай Ольга Миколаївна – три – І місця, два – ІІ місця.
– Всеукраїнський фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, студія вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна – І місце.
– Всеукраїнський фестиваль хореографічного мистецтва «PLANETA DANCE FEST», зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна – «Золоті призери» – два місця.
– Всеукраїнський відкритий танцювально-вокальний дитячий фестиваль-конкурс «Brilliant запрошує – 2018», гурток сучасного спортивного танцю «Едем», керівник Грицай Ольга Миколаївна – два – І місця, сім – ІІ місць, одне – ІІІ місце.
– Всеукраїнська акція «День юного натураліста», гурток «Юні акваріумісти», керівник Столярець Ірина Миколаївна – переможці.
– Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Українська естафета творчості», зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна – Гран-прі.
– Обласний заочний конкурс фоторобіт «Моя Україна», гурток «Учнівське самоврядування» – ІІІ місце, гурток театрального мистецтва «Сюрприз» – ІІІ місце.
– Обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток», гурток «Учнівське самоврядування», керівник Стадник Олена Миколаївна – переможці.
– Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідати», гурток «Юні акваріумісти», керівник Столярець Ірина Миколаївна – відзначені подякою.
– Обласний етап Всеукраїнської природоохоронної акції «Припутень – птах 2018», гурток «Юні орнітологи», керівник Столярук Тетяна Олександрівна – переможці.
– Обласна виставка-конкурс з оригамі «Паперовий світ», гурток «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна – ІІІ місце.
Відкриті обласні змагання учнівської молоді з оригамі, гурток «Оригамі», керівник Волосячик Марія Тарасівна – ІІІ місце.
– Обласний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу патріотичної пісні «Поліська січ», студія вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна – ІІІ місце.
– Обласний конкурс з тканепластики «Оксамитовий рай», гурток «Дизайн одягу», керівник Білан Олена Михайлівна – ІІ місце.
– Обласні установчі збори Національної дитячої ради при Уповноваженому Президента України з прав дитини Миколі Кулебі, гурток «Учнівське самоврядування», керівник Стадник Олена Миколаївна.
– Обласний етап ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» на тему «Духовні святині рідного краю», гурток «Дизайн одягу», керівник Білан Олена Михайлівна – І місце.
– Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір», гурток «Дизайн одягу», керівник Білан Олена Михайлівна – переможці, гурток художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна – переможці, гурток «Початкове технічне моделювання», керівник Семенюк Софія Павлівна – переможці.
– Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція», гурток художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна – переможці, гурток «Історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна – переможці, студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – переможці.
– Обласний конкурс-виставка «Знай і люби свій край», гурток «Дизайн одягу», керівник Білан Олена Михайлівна – два – І місця, одне – ІІ місце, гурток художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір», керівник Сачук Алла Костянтинівна – два – І місця, одне – ІІ місце, гурток «Історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна – І місце, ІІ місце, студія образотворчого мистецтва «Дивостіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович – І, ІІ, ІІІ місця.
– Обласний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії», літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна – переможці.
– Обласний етап Всеукраїнської трудової акції «Кролик», гурток «Юні акваріумісти», керівник Столярець Ірина Миколаївна – переможці.
– Обласний етап обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник», гурток «Юні орнітологи», керівник Столярук Тетяна Олександрівна – ІІІ місце.
– Обласний етап Всеукраїнської акції «Годівничка», гурток «Історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна – переможці.
– Обласний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» серед учнів закладів загальної середньої освіти області, гурток для старшокласників «Пізнай себе», керівник Лопуга Наталія Федосіївна, гурток «Домашні улюбленці», керівник Столярук Тетяна Олександрівна – ІІІ місце.
-Обласний фестиваль-конкурс екологічної творчості молоді „Свіжий вітер”, театральний гурток «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, гурток «Домашні улюбленці», керівник Столярук Тетяна Олександрівна – ІІІ місце.
-Обласний етап Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів», гурток «Юні орнітологи», керівник Столярук Тетяна Михайлівна – переможці.
При Будинку дитячої та юнацької творчості функціонує міська рада старшокласників «Ватра», координатором роботи якої є заступник директора з навчально-виховної роботи Олена Миколаївна Стадник. Робота міської ради старшокласників нашого міста неодноразово відзначена під час проведення Обласної Школи управлінської майстерності, як одна з найкращих в Рівненській області.
За підсумками навчального року у номінації «Лідер учнівського врядування» вихованець Козодой Тарас отримав премію міського голови.
У БДЮТ діє рейтингова система оцінювання діяльності педагогічних працівників. Робота керівника гуртка оцінюється за дванадцятибальною системою у відповідності від результату та рівня заходу. Всі форми роботи, конкурси та змагання фіксуються у творчому портфоліо, як гуртка так і закладу у цілому. Ці результати внутрішнього контролю впливають на рейтинг гуртка, враховуються при складанні навчального плану, при преміюванні та при атестації педагогічних працівників.
Станом на 30.05.2019 року за підсумками рейтингу участі вихованців гуртків та творчих об’єднань:
І місце – Алексєєнко Оксана Володимирівна, керівник студії вокальної студії «Гармонія», Махоріна Ольга Павлівна, керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует».
ІІ місце – Білан Олена Михайлівна, керівник гуртків «Дизайн одягу», «Конструювання повітряних зміїв», Столярець Ірина Миколаївна, керівник гуртка «Юні акваріумісти».
ІІІ місце – Грицай Ольга Миколаївна, керівник сучасного спортивного танцю «Едем», Столярук Тетяна Олександрівна, керівник гуртка «Домашні улюбленці».
В 2016-2017 році була активізована робота з дітьми дошкільного віку. У порівнянні з минулим навчальним роком кількість дітей дошкільного віку зменшилась у зв’язку з наступністю у навчанні. В 2016-2017 заклад відвідували 180 дітей дошкільного віку, в 2017-2018 році – 129 дітей дошкільного віку. В 2018-2019 році – 174 дитини дошкільного віку.
З метою позитивного вирішення актуальних питань функціонування та розвитку системи позашкільної освіти м.Вараш з 2013 року розроблений та успішно функціонує сайт БДЮТ .Тут кожен відвідувач може знайти для себе вичерпну інформацію про історію та напрямки роботи позашкільного закладу, фінансово-господарську роботу. Приємно спостерігати як щоденно зростає кількість відвідувачів нашого сайту. На сайті є інформація про роботу закладу, кожний гурток має свою інформаційну сторінку, архів фото матеріалів, в середньому 2-3 рази на тиждень розміщено новини щодо основних подій в закладі. Основні інформаційні матеріали готують вихованці гуртка «Основи журналістики» – керівник Ярошик Лариса Анатоліївна та вихованці гуртка «Учнівське врядування» керівник Стадник Олена Миколаївна.
В закладі здійснюється робота щодо дотримання ст.30 Закону України «Про освіту». На сайті закладу створено розділи «Інформаційна прозорість» та «Прозорий бюджет»
Протягом року робота та досягнення БДЮТ активно висвітлюються у засобах масової інформації: на телебаченні ТРК «Рівне-атом», Інтернет-сайтах міської ради http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/ та управління освіти . http://varashosvita.rv.ua/
Кадрове забезпечення. Забезпечення підготовки та перепідготовки педагогічних працівників.
Штатний розпис БДЮТ в 2018-2019 навчальному році включав: директора, заступника директора з навчально-виховної роботи, заступника директора з методичної роботи, заступника директора з адміністративно-господарської частини, акомпаніатора, культорганізатора, діловода, костюмера, робітника, зайнятого комплексним обслуговуванням та ремонтом будівель, споруд, обладнання, 3 техпрацівника, 25 керівників гуртків.
На початку навчального року адміністрацією закладу складаються тарифікаційні списки, в яких фіксується: освітній рівень педагогічного працівника, стаж роботи, тарифікаційний розряд, тижневе навантаження. Протягом навчального року у списки вносяться зміни щодо тижневого навантаження, підвищення тарифного розряду, встановлення надбавки за вислугу років, підвищення освітнього рівня педагога.
Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників закладу за останні п’ять років в середньому становить 18 годин. Розподіл тижневого навантаження здійснюється директором, з урахуванням можливостей та потреб закладу та погоджується з ПК
Хореографічному ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської Рівненської області підтверджено звання – зразковий художній колектив!
У 2019 році маємо чергове підтвердження результативності та наполегливості керівника гуртка Махоріної Ольги Павлівни та її вихованців: наказ Міністерства освіти і науки України від 17.04.2019 № 498 «Про присвоєння, підтвердження та позбавлення почесних звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив», про підтвердження звання «Зразковий художній колектив» хореографічному ансамблю «Пірует».
Традиційним стало проведення в закладі методичних тижнів. В цьому навчальному році свій досвід роботи популяризували керівники гуртків художньо-естетичного, соціально-реабілітаційного, науково-технічного, еколого-натуралістичного напрямків. Вже вп’яте в нашому закладі пройшов методичний тиждень ініціативи та творчості молодих та новопризначених керівників.
За підсумками роботи видані накази:
від 12.11.2018 № 100 «Про підготовку та проведення методичного тижня з досвіду роботи керівників гуртків художньо-естетичного напряму»,
від 30.11.2018 № 108 «Про підсумки проведення методичного тижня з досвіду роботи керівників гуртків художньо-естетичного напряму»,
від 10.12.2018 № 109 «Про підготовку та проведення методичного тижня з досвіду роботи керівників гуртків соціально-реабілітаційного та туристсько-краєзнавчого напрямів»,
від 26.12.2018 № 112 «Про підсумки проведення методичного тижня з досвіду роботи керівників гуртків соціально-реабілітаційного та туристсько-краєзнавчого напрямів»,
від 11.02.2019 № 13 «Про підготовку та проведення методичного тижня з досвіду роботи керівників гуртків науково-технічного напряму»,
від 11.03.2019 № 18 «Про підготовку та проведення методичного тижня з досвіду роботи керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму»,
від 11.03.2019 № 20 «Про підсумки проведення методичного тижня з досвіду роботи керівників гуртків науково-технічного напряму»,
від 04.04.2019 № 25 «Про підсумки проведення методичного тижня з досвіду роботи керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму»,
від 08.04.2018 № 26 «Про підготовку та проведення методичного тижня ініціативи та творчості молодих і новопризначених керівників гуртків».
від 19.11.2018 № 104 «Про участь у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2019». У місті Рівне відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2019». Метою конкурсу є підтримка творчої педагогічної діяльності працівників позашкільних навчальних закладів, популяризації педагогічних здобутків, підвищення майстерності педагогів та їх ролі у виконанні основних завдань, покладених на позашкільні навчальні заклади.
Серед призерів – керівники гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області – талановиті педагоги, які прагнуть самореалізації та стимулювання подальшої творчої педагогічної діяльності: Столярець Ірина Миколаївна та Зайко Марина Юріївна.
Згідно з протоколами журі, учасники конкурсу від закладу позашкільної освіти міста Вараш мають наступні результати:
– ІІ місце в еколого-натуралістичному напрямі обласного етапу здобула Столярець Ірина Миколаївна, керівник гуртка «Юні акваріумісти»;
– ІІІ місце в туристсько-краєзнавчому напрямі виборола Зайко Марина Юріївна, керівник гуртка «Історичне краєзнавство».
Хореографічному ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради підтверджено звання – зразковий колектив.Чергове підтвердження результат наполегливості керівника колективу Махоріної Ольги Павлівни та її вихованців: Наказ МОН України від 17.04.2019 № 498 «Про присвоєння, підтвердження та присвоєння почесних звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив», про підтвердження звання «Зразковий художній колектив» хореографічному ансамблю «Пірует».
Протягом навчального року педагогічний колектив працював над реалізацією проблемного питання «Створення збагаченого середовища для успішної самореалізації особистості дитини через виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості» (узагальнювальний етап).
Однією із форм науково-методичної роботи у закладі була діяльність методичних об’єднань педагогічних працівників за напрямами роботи. У поточному навчальному році у закладі діяли методичні об’єднання науково-технічного, художньо-естетичного та соціально-краєзнавчого напрямів роботи (наказ від 03.09.2018 № 71 «Про затвердження планів засідань методичних об’єднань за напрямами діяльності в 2018-2019 навчальному році»). У цьому напрямку роботи варто зазначити активну участь керівників студії вокального співу «Гармонія» О.Алексєєнко, гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» О.Грицай, гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Н.Лопугу, гуртка художньо-технічної творчості «Іграшка-сувенір» А.Сачук, гуртка початкове технічне моделювання з елементами англійської мови «АВС» Л.Вітартас, гуртка «Історичне краєзнавство» М.Зайко, гуртка «Юні акваріумісти» І.Столярець. Керівники творчо підійшли до проведення запланованих занять та заходів, що проходили в рамках методичних тижнів за напрямами роботи. Серед нетрадиційних форм роботи, застосованих під час проведення методичних тижнів можна відмітити: майстер-класи, заняття з елементами тренінгу, арт-квести, віртуальні подорожі, аукціони педагогічних ідей, педагогічні посиденьки.
У поточному навчальному році керівники гуртків брали участь у конкурсах:
– Обласний конкурс серед педагогів позашкільних навчальних закладів області на кращі навчальні програми, навчально-методичні посібники та методичні розробки з початкового технічного профілю, комп’ютерних та інформаційних технологій (Л.Вітартас) – ІІ місце;
– Обласний етап Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2019» (І.Столярець – ІІ місце, М.Зайко – ІІІ місце);
– Обласний етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для закладів позашкільної освіти (А.Сачук).
Аналіз науково-методичної роботи дає зробити висновок, що робота педагогічного колективу закладу в цілому була стабільною. Проте у наступному навчальному році варто продовжувати працювати над активізацією ініціативи керівників гуртків у розповсюдженні свого педагогічного досвіду шляхом публікацій у фахових виданнях та Інтернет-ресурсах, підняти рівень науково-методичних розробок, покращити організацію науково-дослідницької роботи.
Робота з батьками та громадськістю
Учити дитину бачити і відчувати людей – це одна з найскладніших речей у важкій справі виховання людини. Батьківська любов повинна бути такою, щоб у дитини пробуджувалася чуйність серця до навколишнього світу, до всього, що створює людина, що служить людині, і звичайно, насамперед до самої людини.
Одна з найважливіших практичних порад Сухомлинського, що стосується і розумового, і морального виховання молодого покоління, звучить так: «Знання, наука, освіта – велике духовне багатство нашого народу. Це могутня ріка, хвилі якої несуть уперед і культуру, творчість, думку, геніїв народу. А живиться ця ріка мільйонами могутніх струмочків – родинних вогнищ культури, освіти, знань. Виховуючи дітей дбайте, шановні батьку й мати, щоб у вашій сімї яскраво горіло вогнище, щоб материнська й батьківська мудрість освітлювалася мудрістю, створеною нагромадженою десятками поколінь і втіленою у книгах, у науці. Разом із освітніми закладами добивайтеся того, щоб у освіченості, культурі діти ваші вбачали моральну гідність, а неуцтво щоб осуджувалося як приниження честі й гідності людської…».
В закладі напрацьований позитивний досвід щодо організації роботи з батьками. З батьками на протязі навчального року проводиться відповідна робота щодо реалізації спільної мети – забезпечення всебічного і гармонійного розвитку особистості дитини. Заходи різного спрямування дають батькам та дітям змогу цікаво і змістовно проводити своє дозвілля, наповнювати своє життя яскравими подіями, новими знайомствами і теплим, дружнім спілкуванням.
В Будинку дитячої та юнацької творчості на протязі 2018-2019 навчального року відповідно до плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області та з метою удосконалення умов для здійснення освітнього процесу, захисту прав та інтересів учасників освітнього процесу в організації змістовного дозвілля та в проведенні масових заходів проводилась відповідна робота з батьками та громадськістю міста.
Одним із головних завдань Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради є співпраця «педагоги-вихованці-батьки» під гаслом «Тільки разом».
В закладі на належному рівні працював батьківський комітет у складі:
Скрипчак Людмила Павлівна – голова батьківського комітету закладу.
Подерня Оксана Володимирівна – заступник голови батьківського комітету.
Якубець Олена Володимирівна – секретар голови батьківського комітету.
Вітренко Олеся Володимирівна – член батьківського комітету.
Клепацький Григорій Володимирович – член батьківського комітету.
Рибачик Олександр Васильович – член батьківського комітету.
Ясюк Ірина Володимирівна – член батьківського комітету.
На належному рівні велась робота позашкільного батьківського клубу «Родина Творчості» Будинку дитячої та юнацької творчості на 2018-2019 навчальний рік, який працював відповідно до Положення про батьківський клуб «Родина Творчості» затверджений на загальних батьківських зборах (наказ від 11.09.2018 року № 84 «Про затвердження плану роботи батьківського клубу «Родина Творчості» у 2018-2019 навчальному році).
Важливим завданням педагогічного колективу було широке залучення батьків до співпраці щодо активної участі у житті гуртків та позашкільного
закладу. Також на початку навчального року відбулися погурткові батьківські збори на яких було обрано новий склад погурткових батьківських комітетів. До списку входило 23 голови батьківських комітетів гуртків та творчих об’єднань. Серед яких відмітити роботу щодо підтримки популяризації та розвитку гуртка чи творчого об’єднання можна:
Волощук Олену Михайлівну, зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует».
Гряділя Володимира Анатолійовича, гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».
Подерню Оксану Володимирівну, гурток вокального співу «Серпанок».
Скрипчак Людмилу Павлівну, театральний гурток «Сюрприз».
Шарапова Сергія Віталійовича, гурток «Домашні улюбленці».
Якубець Олену Володимирівну, гурток «Історичне краєзнавство».
Тому і був дієвим механізм взаємодії «позашкільний заклад – діти – батьки», який включав організацію та участь батьків у концертних програмах та заходах, конкурсах-фестивалях, проведення екскурсій та виставок. Серед яких, які були проведені в тісній співпраці з батьками:
Акція «БДЮТ скликає друзів» під гаслом «На крилах Творчості».
Міський збір лідерів учнівського самоврядування «Україна -НАТО: Бекпека. Захист. Стабільність» під гаслом «З вірою у себе».
Конкурс екологічних агітбригад «У світі природи» під гаслом «Кожен із нас унікальний».
Казкове дійство «У казку з іграшками завітай» до Дня Святого Миколая.
Конкурсно-розважальна програма «Хто зверху?» до дня Святого Валентина.
Творчий вечір «Весняний зорепад».
Свято для батьків «Родинний калейдоскоп Творчості».
Екологічне свято «Земля наш спільний дім».
Творчий звіт «Країна творчості звітує» під гаслом «Тільки разом!».
Також спільно із батьками були реалізовані проекти:
Дозвіллєвий проект «Канікули – Творчість Позашкілля».
Проект «Поєднання приємного з корисним» (виховання ціннісного
ставлення до мистецтва, до природи, до власного «Я»).
Члени батьківських комітетів долучились до організації та проведення підсумкових творчих звітів еколого-натуралістичного, науково-технічного, соціально-реабілітаційного та художньо-естетичного напрямків роботи (наказ від 13.05.2019 року № 36 «Про проведення творчих звітів гуртків та творчих об’єднань за 2018-2019 навчальний рік).
Творчі звіти отримали високу оцінку від батьків та представників громадськості міста.
У 2018-2019 навчальному році налагоджена тісна співпраця з громадкістю міста. А саме:
Центром дозвілля «Лісова пісня» (в.о.директора Ковбасюк Микола Миколайович).
Інформаційним центром «Полісся» ВП РАЕС (директор Димидишин Валентина Василівна).
Палацом культури імені Лесі Українки ВП РАЕС (директор Міцюта Валентина Миколаївна).
Відділом у справах дітей Вараської міської ради (начальник відділу Ільїна Ганна Василівна).
Інклюзивно-ресурсним центром (директор Шаблевська Наталія Миколаївна).
Реабілітаційним центром (директор Федінчик Наталія Сергіївна).
Варашським військовим комісаріатом (начальник Кузло Ярослав Васильович).
Військовою частиною 3045 Національної гвардії України (командир Агальцов Аркадій Олексійович).
Міською дитячою бібліотекою (директор Коваль Тетяна Іларіонівна).
Дитячою міською бібліотекою (директор Ткачук Світлана Миколаївна).
Скрипчак Людмила Павлівна, голова батьківського комітету, Якубець Олена Володимирівна, секретар батьківського комітету представляла Будинок дитячої та юнацької творчості на міських засіданнях, творчих вечорах та на засіданнях міської батьківської ради, яка успішно працювала протягом навчального року.
З метою позитивного вирішення актуальних питань функціонування та
розвитку системи позашкільної освіти міста успішно функціонує сайт БДЮТ
(bdut.varashosvita.rv.ua.), де батьки можуть знайти для себе вичерпну інформацію про історію та напрямки роботи позашкільного закладу, фінансову господарську роботу. На сайті розміщується інформація про роботу закладу, кожний гурток має свою інформаційну сторінку, архів фотоматеріалів.
Робота з батьками протягом навчального року висвітлювалась в засобах масової інформації та на місцевих інтернет – сайтах.
Атестація педагогічних працівників Будинку дитячої т%D