Весна-2015

ЖИВИ, КОБЗАРЮ, В ПАМ’ЯТІ ЛЮДСЬКІЙ

4 березня 2015

Завершився міський огляд-конкурс читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів. Нагадаємо, що традиційний конкурс читців поезії Т.Шевченка та юних поетів проводиться з метою сприяння популяризації мистецтва художнього слова, розвитку дитячої та юнацької виконавської майстерності.

Будинок дитячої та юнацької творчості у конкурсі-огляді представляли

 • Кравець Артем, вихованець літературно-краєзнавчого гуртка «Рідне край» (керівник Мельник Тетяна Михайлівна),
 • Водько Катерина, Володько Ірина, Хондока Ілона – вихованки гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна).

Знайомилися, оцінювали та підтримували кращих дітей-читців і юних поетів члени журі у складі: Грекова Л.І., голова журі методист Кузнецовського міського методичного кабінету управління освіти Кузнецовської міської ради, Огребчук Л.А., член журі, бібліотекар юнацького відділу міської бібліотеки для дорослих, Назарук Б.О. член журі, керівник театрального гуртка Палацу культури ВП РАЕС.

– Такі конкурси сприяють розвитку дитячої та юнацької творчості, виконавської майстерності учасників. Через популяризацію мистецтва художнього слова ми виховуємо у наших дітях патріотизм та любов до українського мистецтва, розкриваємо їх акторські здібності, знайомимося з творчістю Тараса Шевченка та авторськими дитячими роботами, – підсумувала Стадник Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості.

Володько Ірину журі відзначили першим місцем у номінації «Юні поети».

За результатами конкурсу-огляду Кравець Артем виборов друге місце у номінації «Читці-декламатори».

Призери нагороджені грамотами управління освіти та цінними подарунками – книгами. Усі учасники конкурсу-огляду отримали заохочувальні призи – книги, надані Кузнецовським міським об’єднанням «Просвіта».

Главная

 

«БІБЛІЙНІ ІСТОРІЇ ОЧИМА ДІТЕЙ»

5 березня 2015

З метою формування морально-духовних цінностей у дітей та учнівської молоді протягом січня-лютого 2015 року проходив міський творчий конкурс «Біблійні історії очима дітей». До даного конкурсу були залучені вихованці гуртків художньо-естетичного напрямку. Найактивнішу участь взяли вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Аркадій Мельник.

20 лютого 2015 року у приміщенні міської дорослої бібліотеки відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради відбулося засідання журі, які визначали переможців творчого конкурсу відповідно номінацій та вікових категорій.

За результатами роботи журі, у номінації «Малюнок», вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» БАЗАН ЯРОСЛАВ отримав ІІ місце за роботу «Читаючи Біблію», а у номінації «Поробка», вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» ФЕДОРЧУК МАКСИМ отримав І місце за роботу «Ісус Христос».

01 березня 2015 року 0 14.00 годині в актовій залі міської музичної школи відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради відбулося нагородження переможців творчого конкурсу «Біблійні історії очима дітей». Вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» БАЗАН ЯРОСЛАВ, ФЕДОРЧУК МАКСИМ були нагороджені грамотами відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, дитячими Бібліями та ранцями.

Вітаємо переможців творчого конкурсу «Біблійні історії очима дітей».

 

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКЫЙ ІСТОРИКО-ГЕОГРАФІЧНОЇ ЕКСПЕДИЦІЇ «ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ УКРАЇНИ»

5 березня 2015

В утвердженні української незалежної держави важливу роль відіграють завдання формування національної самосвідомості, виховання підростаючого покоління на культурно-історичних цінностях нашого народу. Скарбницею народної пам’яті є історичне краєзнавство.

Юні історики-краєзнавці Кузнецовська під керівництвом Ольги Олегівни Марковець залучилися до дослідницько-пошукової роботи під час проведення Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України» – працюємо над темою : «Нарис-опис села Більська Воля».

Ми вважаємо, що саме через краєзнавчі дослідження та історичну науку слід підтримувати інтерес українського народу до витоків і першоджерел своєї історії, вивчення рідного краю, історії міст і сіл. На нашу думку здобуті нами знання допоможуть нашим сучасникам і наступним поколінням збагнути зміни, що відбуваються в нашій державі, всебічно знати, хто ми є, чиї ми діти, яка наша минувшина, традиції, культура, отже в цьому і полягає актуальність дослідження історії рідного краю.

 

НАГОРОДЖЕНІ ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ

5 березня 2015

4 березня у глядацькій залі Будинку дитячої та юнацької творчості вітали переможців творчого конкурсу, що проходив з нагоди Дня Святого Валентина.

Змагання проходило у трьох номінаціях: тематичний малюнок (вік учасників від 6 до 12 років), тематичний вірш (вік учасників від 13 до 17 років) та прозовий твір (вік учасників від 13 до 17 років). У конкурсі взяли участь усі бажаючі вихованці позашкільного закладу.

За рішенням журі переможцями у номінації «Малюнок» стали:

І місце – Федіна Ангеліна, гурток декоративного розпису «Джерело» (керівник Коваленас Н.В.);

ІІ місце – Шемедюк Оксана, гурток «Історичне краєзнавство» (керівник Марковець О.О.);

ІІІ місце – Мойвійчук Софія, гурток «Бабусина скарбничка» (керівник Волчаниця К.В.).

Переможці номінації «Твір»:

І місце – Базаєва Марія, гурток для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Н.Ф.);

ІІ місце – Шевчик Ольга, гурток для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Н.Ф.);

ІІІ місце – Стаднік Ірина, гурток «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.).

Переможці у номінації «Вірш»:

І місце – Секида Ірина, гурток «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.);

ІІ місце – Водько Катерина, гурток «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.);

ІІІ місце – Кришталевич Софія, гурток «Історичне краєзнавство» (керівник Марковець О.О.).

Призери нагороджені тематичними медалями у формі сердець та солодами.

Нагадаємо, що традиційно святкування Дня Закоханих у позашкільному закладі відбувається за ініціативи вихованців гуртка для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Наталія Феодосіївна). А ще діти організували та провели акцію «Валентинка для солдата». Зібрані «валентинки» працівники позашкільного закладу передали через волонтерів бійцям у зону АТО.

 

НАПИСАЛИ ЛИСТА НАДІЇ САВЧЕНКО

8 березня 2015

Представники редакційної колегії «Шкільна Країна» гуртка «Основи журналістики» Будинку дитячої та юнацької творчості зібралися на позапланову зустріч, щоб долучитися до акції «Напиши листа Надії!».

Напередодні 8 березня юні журналісти зібрали матеріал про Героя України, зробили підбірку цікавих фактів з життя української льотчиці, зачитали поезії, що характеризують їх ставлення до Надії Савченко.

З метою солідарності та підтримки Надії, учнівська молодь долучилася до акції #FreeSavchenko, написала їй листа, якого відправили в Росію.

– Писати листа було важко і легко водночас, – розповіли учасники акції. – Важко через те, що потрібно було обережніше підбирати слова підтримки та переконання в перемозі України, адже так хотілося, щоб наше звернення пройшло агресорських цензорів та все ж дійшло до Надії. Багато чого залишилося між рядками. Переконані, що Надія все зрозуміє.

Наступний крок – викладення інформації та фото в соціальних мережах з тегами #FreeSavchenko , #ЛистНадії, #LetterToNadiya. Нехай бачать, що прихильників Н.Савченко багато і нам далеко не байдужа доля українки.

Редакційна колегія газети «Шкільна Країна»

Будинок дитячої та юнацької творчості

 

КЕРІВНИК ГУРТКА БДЮТ ЗМАГАТИМЕТЬСЯ ЗА ПЕРЕМОГУ У ІІІ ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ»

8 березня 2015

Професія педагога – безцінне поєднання всебічних знань, безмежної щедрості, мудрої любові до дітей. Щодня, крокуючи стежиною передачі глибокої віри у дитячі сили, усвідомлюєш важливість особливості праці освітянина сьогодні.

З метою підтримки творчої педагогічної діяльності, популяризації педагогічних здобутків, підвищення авторитету працівників позашкільних навчальних закладів у січні-лютому 2015 року проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».

Місто Кузнецовськ представляла на цьому етапі Махоріна Ольга Павлівна, керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості, у номінації «Керівник гуртка хореографічного мистецтва»

Ініціативна, талановита, відкрита для спілкування з дітьми, їх батьками, колегами Махоріна О.П. за роки роботи у позашкільному закладі зуміла не просто створити хореографічний колектив, але й вкласти у його репертуар народні автентичні хореографічні композиції, танцювальні супроводи до художніх номерів вокальних колективів. Ансамбль танцю пройнятий творчою фантазією, грою уяви та високим професіоналізмом, завойовує серця багатьох шанувальників хореографічного мистецтва.

Махоріна О.П. активно працює над створенням необхідних умов для навчання, виховання та розвитку особистості гуртківців, спрямовано крокує назустріч підвищенню рівня якості навчання, виховання та розвитку обдарованості своїх вихованців, шукаючи ефективних шляхів досягнення нової якості навчально-виховного процесу в позашкільному закладі.

Виходячи з зазначеного вище, згідно з рішенням журі Махоріну Ольгу Павлівну, керівника гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради (номінація «Керівник гуртка хореографічного мистецтва») визнано переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» та нагороджено дипломом управління освіти і науки облдержадміністрації.

Наразі її творчий доробок візьме участь ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» за номінаціями, які будуть визначені Міністерством освіти і науки України.

Матеріали портфоліо керівника зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Ольги Павлівни Махоріної можна перглянути за допомогою посилання: olga-makhorina.webnode.com.ua

Щиро побажаємо Махоріній О.П. хай засіяна невтомною працею освітянська нива врожаїться новими талантами, яскравими особистостями та визначними перемогами й здобутками в житті.

 

ПРИВІТАЛИ МАТУСЬ ЗІ СВЯТОМ

10 березня 2015

Напередодні 8-го березня батьки, діти та педагоги отримали масу позитивних емоцій від музичних привітань вихованців студії вокального співу «Гармонія», керівником якої є Алексєєнко Оксана Володимирівна.

Проявивши свою активність та підтримавши своїх дітей батьки та педагоги прийшли на свято дитячих талантів.

В гарному настрої вихованцями студії було виконано понад 22 вокальних номери. У своєму серці вихованці пронесли протягом усього свята неповторну атмосферу щасливого дитинства. Про це свідчать їх посмішки на фото.

 

ВЯТКОВІ ВІТАННЯ

10 березня 2015

Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівником якого є Ольга Павлівна Махоріна та вихованці гуртка “Серпанок”, керівником якого є Світлана Дмитрівна Тиндик привітали танцювальними та вокальними номерами ветеранів міста та людей похилого віку у вечорі відпочинку, приуроченому Міжнародному жіночому дню 8 Березня, який проходив у центрі дозвілля «Лісова пісня».

Колективи порадували своїми чудовими художніми виступами глядачів, що завітали в Палац культури та до актової зали Професійно-технічного училища на святковий концерт.

 

ЕСЯТЬ РОКІВ НА НИВІ ТВОРЧОСТІ

16 березня 2015

У березні директор Будинку дитячої та юнацької творчості Маркевич Тетяна Валентинівна відзначає десятиріччя на посаді керівника позашкільного закладу. Погодьмося, що 10 років – це своєрідний ювілей, коли попереду ще багато творчих справ, а разом з тим і певний підсумок роботи в творчому колективі, який, по суті, є мистецькою візитівкою Кузнецовська.

Тетяна Валентинівна – талановитий і професійний керівник. За роки своєї роботи у БДЮТ особливо успішно їй вдалося розкрити художньо-творчий потенціал позашкільного закладу. Зберігаючи і творчо розвиваючи усе найкраще, Маркевич Т.В. продовжила втілювати ідеї найдовершенішого із педагогічної та творчої спадщини Будинку творчості. У ній гармонійно переплелися професіоналізм, висока інтенсивність внутрішнього переживання, багатство творчої уяви, мобільність, толерантність у стосунках з колегами, вихованцями, батьками закладу.

Без сумніву стверджуємо, що успіх та визнання Будинку дитячої та юнацької творчості в значній мірі є результатом сумлінної праці його керівника, який доклав чимало зусиль для творчого становлення та розвитку колективу. Щодо останнього, то Маркевич Т.В. зуміла об’єднати довкола себе колектив однодумців, який спрямовує свою діяльність на забезпечення виконання навчальних Програм гурткової роботи за напрямками діяльності та забезпечення належного рівня організації навчально-виховного процесу. Це колектив педагогів, які створюють оптимальні умови для духовного, творчого та інтелектуального розвитку дітей та молоді.

З нагоди творчого ювілею щиро бажаємо Маркевич Тетяні Валентинівні міцного здоров’я та життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих творчих досягнень, сімейного щастя, злагоди та добробуту у Вашій оселі! Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, у службових справах – підтримка однодумців, в серці – добре і сонячно від людської вдячності.

З повагою та найщирішими побажаннями колектив

Будинку дитячої та юнацької творчості

 

ТИ ВІДДЯЧИШ ЇМ, ЯКЩО ЖИТИМЕШ ГІДНО!»

18 березня 2015

У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання дітей і учнівської молоді.

Події, які сталися в нас на Україні дають підстави стверджувати, що діти та учнівська молодь виявили високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію. Це є свідченням того, що педагоги, батьки стараються формувати у дітей та молоді громадянські якості, розуміння приналежності до Українського народу через залучення їх до активної діяльності у позашкільних заходах, надаючи можливість реалізовувати свій інтелектуальний, творчий, фізичний потенціал на благо України.

Справедливість в людському понятті є відносною величиною. Але наші Герої Небесної Сотні, вийшовши на Євромайдан, проявом патріотичного духу показали всім тим, хто не підтримував майданівців навіть добрим словом у скрутні хвилини, що вони справжні захисники нашої України.

Від нас пішли найкращі. Ті, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом їх життя.

Педагоги та вихованці гуртків та студій Будинку дитячої та юнацької творчості намагаються прилучатися до заходів щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні шляхом організації та проведення тематичних заходів: виставки малюнків,дитячих робіт, бесіди, години спілкування, флешмоби, конкурси творів, віршів про Героїв Небесної Сотні під гаслом «Ти віддячиш їм, якщо житимеш гідно!».

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! Саме цими словами на центральній площі міста 19 лютого 2015 року керівником гуртка фольклорної пісні «Серпанок» та ведучою Світланою Тиндик було розпочато мітинг-реквієм «Ми прийшли вклонитися героям» щодо вшанування Небесної Сотні, який провели педагоги та вихованці гуртків та студій закладу.

– «Для України Небесна Сотня – найголовніша, найвпливовіша сотня. Кожен із цих героїв заплатив за свої переконання найвищу ціну – ЖИТТЯ. І для нас є святим обов’язком сьогодні гідно вшанувати Героїв. І не тільки сьогодні ми маємо пам’ятати – хто і за що загинув. І найголовніше – щоб ми, молоде покоління, їх не зрадили», – розповіла Аліна Березинська, голова міської ради старшокласників «Ватра», дивлячись то в небо, то на фото Героїв Небесної Сотні.

На протязі лютого 2015 року вихованці гуртків взяли участь у міському творчому конкурсі «Біблійні історії очима дітей», підсумки якого відбулися на базі міської музичної школи. Вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник були нагороджені дипломами І та ІІ ступенів та подарунками за перемогу.

– «Я постійно молюся за наших Героїв Небесної Сотні, військових, які захищали і захищатимуть нас від ворога, тим самим підтримують прагнення кожної особистості до духовного життя», – говорить Ярослав Базан, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».

З 16 по 27 березня 2015 року організована виставка малюнків, фотоматеріалів, творів та віршів на тему: «Синам України» вихованцями гуртків образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник, «Чарівний пензлик», керівник Б.Павлусь, декоративного розпису «Джерело», керівник Н.Коваленас, «Основи журналістики», керівник Л.Ярошик, «Учнівське самоврядування», керівник О.Стадник.

З 02 по 13 березня 2015 року в літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», керівник Т.Мельник проведено поетичну свічку «Україно, зоре моя», де юні поети читали вірші про Україну, а саме Владислав Ошурко, Софія Кісільова, Антон Меліщук, Аня Рибчинчук досить емоційно звертались до своїх ровесників словами патріотів «Слава Україні!» «Героям Слава!».

Вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Л.Ярошик організували літературні читання «Летіла пташина до раю». Читаючи свої власні напрацювання Ілона Хондока, Катерина Водько, Ірина Володько, Вероніка Водько достукувались до кожного серця присутніх, які не могли здержувати сліз слухаючи їхні вірші, які наповнені справжнім патріотичним духом. Це справжні патріотки своєї держави.

Всі заходи наповнені громадянсько-патріотичним змістом, і тому на кожному гуртку пройшли години громадянськості «Я – українець, і пишаюсь цим. Герої Небесної Сотні не вмирають. Світла пам’ять героям!».

Дивлячись у майбуття, ми повинні зрозуміти, що організовуючи та проводячи заходи патріотичного змісту ми зможемо зберегти процвітаючою нашу країну, жити так як хотіли наші Герої Небесної Сотні.

Нехай світла і вічна пам’ять буде героям Європейського Майдану.

 

ХОРОНА ПРАЦІ – ОЧИМА ДІТЕЙ

19 березня 2015

Людина працею велична.

Недарма ці слова завжди були і є актуальними у нашому суспільстві. Адже, з кожним роком збільшується попит на професії різних спрямувань формуючи в людини моральні, фізичні, духовні якості, певні орієнтири та потреби. У динамічному процесі праця людини відіграє найголовнішу роль у суспільстві. Тому з малечку батьки та педагоги стараються залучати дітей до пізнання світу професій різного спрямування, до розуміння важливості кожної професії у нашій державі.

Участь у обласному конкурсі малюнків «Охорона праці – очима дітей» – це ще одна можливість донести педагогам та батькам значущість та любов до праці кожної людини. Це найбільш цікава та ефективна форма виховної роботи з підростаючим поколінням.

Щорічно в березні місяці вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Б.Павлусь, студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник долучаються до участі у обласному конкурсі малюнків «Охорона праці – очима дітей». Така участь у конкурсі впливає на осмислення кожного вихованця соціальної значущості праці, готовності до професійного самовизначення та трудової діяльності,сформованості працелюбності й мобільності як базових якостей особистості. Тож і в цьому навчальному році вихованці гуртків взяли активну участь у даному конкурсі подавши понад 22 творчих роботи. Для участі у обласному конкурсі членами Художньої ради були відібрані малюнки вихованців:

«Засоби безпеки всі повинні знати. Зрозуміли!» – Даринка Олексина, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».

«Обережно! Будівельні роботи» – Олександр Павлюк, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».

«Будь обережним, працюючи з технічним обладнанням» – Артем Грабовський, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».

«Засоби безпеки збережуть життя твоє» – Марія Савчук, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».

Впевнені, що представлені дитячі роботи вихованців гуртків образотворчого мистецтва, їх сьогоднішнє розуміння та виховне значення праці принесе тільки позитивний вплив на особистість.

 

ТОЙ, ЩО ДАРУЄ ДИТИНСТВО

20 березня 2015

У 2015 році виповнюється 85 років від дня народження відомого дитячого письменника Всеволода Нестайка. Багато цікавих і захоплюючих оповідань, казок, повістей і п’єс написав він для дітей. Перші оповідання письменника друкувались у журналах «Барвінок» та «Піонерія», а перша книга «Шурка і Шурко» вийшла у 1956 році. Загалом побачило світ близько 30-ти книжок, оповідань, казок, п’єс.

Про життя та творчість Всеволода Нестайка розповідали вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівником якого є Тетяна Михайлівна Мельник, у радіопередачі місцевого радіо-FM. Рубрика «Поліський автограф» вийшла в ефір 20 березня.

Назар Оштук, вихованець гуртка, розповів про нелегкий життєвий та творчий шлях видатного дитячого письменника. Ірина Хнович, Дарина Сарницька, Анна Рибчинчук, Віктор Костючик, Анастасія Гончарук, Єгор Салівоник, Михайло Ярошик із захватом ділились своїми враженнями від прочитаних творів Всеволода Нестайка: «Дивовижні пригоди в лісовій школі», «В країні сонячних зайчиків», «Загадка старого клоуна», «Неймовірні детективи» та багато інших.

Керівник гуртка Т.Мельник повідала дітям та слухачам радіопередачі про цікаві, але мало відомі нюанси написання деяких книг. Так, наприклад одна з найкращих книг Всеволода Нестайка «Їжачок Колько та зайчик Косі Вуха» відрізняється від інших тим, що ілюстрації до неї діти малювали самі. Згодом ці малюнки були надруковані на сторінках книги. Багато нових, цікавих та добрих вражень і емоцій діти отримали на заході під назвою «Той, що дарує дитинство». Було дуже цікаво!

 

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ «ЮНИЙ ДОСЛІДНИК».

22 березня 2015

Світ буде таким, якими стануть наші діти

(формування ціннісного ставлення до природи через

участь у міських, обласних та всеукраїнських конкурсах)

Участь вихованців гуртків у міських, обласних та всеукраїнських конкурсах екологічного напрямку є результатом досягнень не тільки дітей, але й і керівників гуртків. Дуже цікавою та дієвою формою екологічної освіти і виховання є проведення експериментально-дослідницької роботи в куточку живої природи. Ця форма роботи має на меті більш досконало поширювати екологічні знання, залучати більшу кількість дітей до природоохоронної справи, а головне – допомагає дітям знаходити світ захоплень.

У попередніх новинах, ми розповідали про вихованку Будинку дитячої та юнацької творчості Верешко Анну, яка брала участь у міському етапі експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник» у номінації «Тваринний світ» та здобула І місце.

18 березня 2015 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» юна дослідниця Верешко Анна мала змогу представити свої напрацювання на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник». За допомогою мультимедійної презентації, використовуючи фото та відеоматеріали Анна продемонструвала свої теоретичні та практичні знання, які здобула при проведенні дослідження на тему: «Збільшення терміну життя шиншил у домашніх умовах».

Представлені роботи оцінювало компетентне журі, яке складалось із педагогів – професіоналів Обласної станції юних натуралістів. За підсумками проведення даного Конкурсу Верешко Анна у номінації «Тваринний світ» отримала ІІІ місце.

Ми запитали учасницю Конкурсу про виховне значення її дослідження:

– «Я дуже люблю спостерігати за змінами у природі: повітрям, ґрунтами, водними ресурсами, рослинним та тваринним світом. Відвідую місцеву кінно-спортивну школу. Є членом екологічної агітбригади «Шанс Будинку дитячої та юнацької творчості. На початковому етапі нашого дослідження мені зразу ж сподобалось слідкувати за цими прекрасними тваринками. Вони дуже кумедні та дуже полюбляють чистоту у своїй оселі. І ще, таку тему я обрала тому, що люди мало знають про цих тваринок, беручи їх додому. Я дуже задоволена своїм успіхом. Мої дослідження продовжуються. Надіюсь, що і в наступному навчальному році я спробую взяти участь у обласному конкурсі експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник».

Вітаємо Верешко Анну та керівника гуртка Столярук Тетяну Олександрівну із перемогою. Бажаємо і надалі продовжувати працювати у екологічному напрямку роботи та поширювати свої знання серед дітей та учнівської молоді.

 

МІСЬКИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ „МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я ”

23 березня 2015

18 березня 2015 року проведений міський етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я ”.

Завданням фестивалю є активізація дитячого руху за здоровий спосіб життя, виявлення, обмін і розповсюдження кращого досвіду з профілактики запобігання негативних проявів серед дітей засобами мистецтва, використовуючи їх вокальні, хореографічні, художньо-спортивні здібності та впровадження нових форм „здорового дозвілля ”.

Фестиваль був проведений на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, де були створені належні умови для проведення заходу.

Програмою передбачалось проведення конкурсу літературно-музично-спортивних міні – композицій.

В огляді взяли участь команди: „Імпульс” – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, „ЗНО” – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, „Пульс” – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, „Євроньюс” – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, „Без ГМО” – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, „Рандеву” – Кузнецовської гімназії, „7-1-1” – Будинку дитячої та юнацької творчості.

Всі виступи дітей були оригінальними, позитивно зорієнтованими, рівними.

Яскраво виступали команди „Імпульс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, „Євроньюс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, „Без ГМО” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, які демонстрували хороші вокальні, хореографічні здібності, цікаві спортивні номери, вирізнялись чіткістю виступу, оригінальністю девізу.

Команди „ЗНО” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, „Пульс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 виділялися переконливими аргументами щодо шкідливості вживання алкоголю, тютюну, наркотиків; повчальними композиціями щодо важливості життєвих цінностей; образно закликали до здорового харчування, загартування організму.

Оригінальністю авторського сценарію виділялась команда „7-1-1” Будинку дитячої і юнацької творчості, діти демонстрували спортивні, хореографічні здібності, переконували у важливості співпраці з дитячими громадськими організаціями міста.

Високий рівень виконавської майстерності, злагодженість дій та позитив всіх учасників, переконливі аргументи важливості здорового харчування, заняття спортом та активного способу життя на противагу шкідливим звичкам демонструвала команда „Рандеву” Кузнецовської гімназії.

Однак, команди загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №3, №5 не дотримались визначеного часу.

Згідно з рішенням журі стали переможцями та нагороджені грамотами управління освіти :

– команда „Рандеву” Кузнецовської гімназії – І місце;

– команди „Живчик” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, команду „Пульс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, команду „7.1.1” Будинку дитячої та юнацької творчості – ІІ місце;

– команди „Імпульс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, команду „Євроньюс” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, команду „Без ГМО” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 – ІІІ місце.

Головний спеціаліст управління освіти Л.Мельник

http://kuznosvita.ho.ua

Будинок дитячої та юнацької творчості представляла команда «7-1-1», керівники Наталія Феодосіївна Лопуга та Тетяна Олександрівна Столярук.

Виступ пройшов під гаслом «Молодь здорова… не агітація. Головне для країни здорова нація.»

Учасники команди: Вайсер Філадельфія, Рябчина Павло, Конюк Аліна, Стріла Тетяна, Пух Анастасія, Махоріна Маргарита, Юсин Руслан.

 

ВЧИЛИСЯ БУТИ ЕКСКУРСОВОДАМИ

23 березня 2015

Дивна річ – пам’ять народу. Ще дивніше вона поводить себе, коли стосується держави. Ми, українці, нарешті по-справжньому усвідомили ціну свободи. Ми з вірою крокуємо шляхом істини. А починаємо, звісно, зі свого рідного міста.

У Кузнецовську люди почали доводити самим собі. Що справжній патріот любить Батьківщину, не відвертаючись від неї через те, що їй нічим заплатити йому за це і що її народ не досяг рівня культури, характерної для Європи. А головне – у нас не обмежуютьс пасивною любов’ю до рідного краю. Ми активно працюємо для своєї громади, захищаємо честь держави, примножуємо її багатства.

Минулого тижня на базі ЗНЗ № 5 відбувся мський конкурс юних екскурсоводів-краєзнавців «Збережемо пам’ять про подвиг». Будинок дитячої та юнацької творчості представляла Ілона Хондока, вихованка гуртка «Основи журналістики» з роботою на тему: «Кузнецовськ: пробудження національної самосвідомості».

Робота покликана досягти наступні завдання:

– сформувати цілісну систему знань про сучасні історичні процеси, явища і факти, що мали й мають місце в Кузнецовську;

– домогтися глибокого усвідомлення того, що формування високих загальнолюдських якостей можливе лише на основі національних цінностей, індивідуальних прикладів, родинно-побутових традицій;

– розкрити внутрішні закономірності й специфічні ознаки, притаманні вихованню особистості на місцевому рівні.

Під час виступу І.Хондока запропонувала переглянути тематичну збірку патріотичних творів вихованців гуртка «Основи журналістики» на тему: «Мені болить біль України»; презентацію прикладів національного-патріотичного виховання дітей та молоді у позашкільному закладі на тему: «Тримаємо руку на пульсі подій»; фотопрезентацію на тему: «Життя як воно є».

За рішенням журі робота «Кузнецовськ: пробудження національної самосвідомості» здобула ІІ місце.

Конкурси на кшталт конкурсу юних екскурсоводів-краєзнавців зайвий раз доводять, що кожен свідомий громадянин незалежної України мусить знати, хто він за походженням, де його пракорені, і яке його місце у розбудові державності, відновленні національної культури народу.

Вихованці гуртка «Основи журналістики» БДЮТ

 

СТОРІНКАМИ КОБЗАРЯ»

24 березня 2015

Життя – як сторінки, що ведуть у майбутнє. Кожна сторінка – наші бажання і мрії. Як побудувати свої сторінки життя, щоб почувати себе щасливим? Сьогодні дуже багато людей, читаючи Шевченка, замислюються над своїм майбутнім. Тому що у кожному рядочку його поезії ми бачимо себе, свою Україну, яка має нарешті почути слово Кобзаря, стати на свої сторінки життя та забезпечити всім щасливе майбутнє.

У 2015 році ми відзначаємо 201-річницю з Дня народження великого українського генія Тараса Шевченка, який все своє життя виборював права людей, відстоював інтереси бідних людей. Майже у кожній сім’ї є «Кобзар» Тараса Шевченка. З великою повагою ставляться до його творчості як дорослі так і діти.

З 10 по 20 березня 2015 року з метою виховання в дітей та учнівської молоді ціннісного ставлення до мистецтва, формування високого рівня національної самосвідомості, почуття патріотизму, активізації національно-патріотичної роботи серед дітей та учнівської молоді в закладі були проведені заходи присвячені Шевченківським дням. Були задіяні як вихованці, так і керівники гуртків та студій за напрямками роботи.

В рамках національного марафону «Шевченко мобілізує» 11-12 березня 2015 року вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» Артем Кравець, керівник Тетяна Мельник були залучені до виступів на радіо – FM, який читав твір Тараса Шевченка «Іван Підкова»; Анна Верешко, Вікторія Різанович, Вероніка Міжкевич, Аліна Ярошик на місцевому радіовіснику представили літературну композицію «Поетичний вінок Кобзареві».

В рамках проведення методичного тижня еколого-природничого та туристсько-краєзнавчого напрямку передувало ряд заходів, що входили до плану проведення Шевченківських днів «Сторінками Кобзаря» згідно плану роботи Будинку дитячої та юнацької творчості. Найактивнішими учасниками були вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Тетяна Олександрівна Мельник:

– відкрите заняття «Шевченко – геніальний син українського народу», літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край»;

– літературна година «Сторінками Кобзаря»;

– усний журнал – «Гілки Шевченкового роду»;

– літературна композиція «Поетичний вінок Кобзареві»;

З 10 по 13 березня 2015 року вихованцями гуртків декоративного розпису «Джерело» , керівник Надія Вікторівна Коваленас, образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Богдан Сергійович Павлусь, студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Аркадій Миколайович Мельник проведена виставка дитячих робіт художньої творчості «З вірою в майбутнє».

З 16 по 20 березня 2015 року презентували свої творчі роботи під гаслом «Шевченко в моєму серці» вихованці гуртків «Історичне краєзнавство», керівник Ольга Олегівна Марковець, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Катерина Василівна Волчаниця.

З 10 по 16 березня 2015 року вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Лариса Анатоліївна Ярошик працювали над створенням колективного творчого проекту «Про що говорить нам Кобзар».

В нинішній час поезія Шевченка зазвучала по-новому, надавши можливість кожному зрозуміти та оцінити велич його слова. У цьому на власному досвіді переконались педагоги та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості.

 

ЮНІ УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ «МЕЛОДІЯ ВЕСНИ»

24 березня 2015

З особливим нетерпінням завжди чекають люди приходу весни, теплих сонячних променів, гарного настрою, веселих пісень.

У перші весняні дні в столиці України, в м. Київі, пройшов Міжнародний фестиваль-конкурс «Мелодія весни».

Вихованці студії вокального співу «Гармонія», Будинку дитячої та юнацької творчості, разом з керівником гуртка Алексєєнко Оксаною Володимирівною та батьками, 21-22 березня відправились до міста Києва, щоб взяти участь у фестивалі-конкурсі.

Це перше серйозне випробування для наших маленьких співаків, які змагалися в номінації «Вокал» з набагато старшими та більш досвідченішими конкурентами фестивалю. Килюшик Валерія та Козакевич Олександр, незважаючи на свій юний вік та на сильну і велику конкуренцію, своїми веселими, добрими піснями та артистичним виступом покорили серця не лише членів журі та глядачів, а й інших учасників Міжнародного фестивалю-конкурсу «Мелодія весни”, зайняли почесне ІІІ місце, та були нагороджені дипломами фестивалю.

Бажаємо подальших творчих успіхів та досягнень!

 

РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА З УЧАСНИКАМИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

24 березня 2015

На виконання протокольних доручень наради працівників управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, керівників ЗНЗ, ДНЗ, ПНЗ та голів батьківського комітету та у звязку з подіями, що відбуваються в Україні, адміністрацією БДЮТ була проведена роз’яснювальна робота серед учасників навчально-виховного процессу.

Метою проведення інструктивно-методичних нарад було донесення інформації про першочергові дії у випадку військової агресії, виявлення ознак вибухового пристрою, анонімного дзвінка, при загрозі терористичного акту, надання першої долікарської допомоги постраждалим. Дано рекомендації, щодо дій за сигналами оповіщення «Увага всім!», «Повітряна тривога», загальні поняття про захисні споруди, засоби індивідуального захисту, евакуація та проведено роботу з батьками, щодо поводження в надзвичайних ситуаціях.

Одним із етапів проведенної роботи була зустріч з представниками навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області та курсів ЦО м. Кузнецовська, які крім додаткових рекомендацій продемонстрували відеоматеріали, щодо порядку дій у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів, порядку укриття в захисних спорудах цивільного захисту та виникнення будь-яких інших надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

Наступним етапом інструктивно-методичних нарад буде проведення заняття за участю представників «Червоного Хреста».

Миру вам, люди!

 

ЕРГОВА ПЕРЕМОГА АНАСТАСІЇ ТИМЕЦЬ

24 березня 2015

20-22 березня 2015 року в одному з найпрекрасніших міст Європи – в місті Львові, з істинно Європейським шармом і дивно тонким розумінням краси відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Golden Lion».

Для участі у конкурсі була запрошена Тимець Анастасія, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості з батьками.

Організаторами конкурсу були МГО «Європейська молодіжна ліга», Продюсерський центр Ігора Нетлюха «Dj Sound», Львівський міський палац культури імені Гната Хоткевича.

Відповідно рішенню міжнародного журі, Тимець Анастасія, у номінації «Вокальне мистецтво» зайняла ІІІ місце та була нагороджена Дипломом міжнародного зразка.

Вітаємо Анастасію Тимець з черговою перемогою!

 

НАВЧАННЯ НАВИЧКАМ ДОЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ

25 березня 2015

На виконання протокольних доручень наради працівників управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, керівників ЗНЗ, ДНЗ, ПНЗ та голів батьківського комітету та у зв’язку з подіями, що відбуваються в Україні, адміністрацією БДЮТ організована зустріч представників Червоного Хреста з учасниками навчально-виховного процесу.

У позашкільному закладі працюють з дітьми різного віку. Тому безпека і здоров’я дитини – одна з першооснов діяльності педагога-позашкільника. Що робити, якщо комусь з дітей стало зле? Дитина вдарилася чи не може вдихнути, отримала перелом? Як правильно надати долякарську допомогу при надзвичайних ситуаціях, особливо в нинішніх умовах?

Про те як не розгубитися, не впасти в паніку і не упустити дорогоцінні хвилини, які, можливо, можуть коштувати життя або здоров’я педагогам БДЮТ розповіли представники Кузнецовської міської організації Товариство Червоного Хреста Чміль Катерина Василівна та Хміль Марія Остапівна.

І хоча поширення знань про першу допомогу є одним з основних напрямків роботи Товариства Червоного Хреста, зустріч пройшла у дружній і невимушеній атмосфері. Педагоги цікавилися комплексом медичних заходів, спрямованих на надання медичної допомоги при невідкладних станах, які відмічають на виробництві, у побуті, під час дорожньо-транспортних пригод, катастроф, техногенних аварій та при гострих неврологічних та термінальних станах. Присутніх детально ознайомили з вказівками як щодо надання першої допомогу до прибуття бригади швидкої медичної допомоги, так і щодо дій випадках, коли неможливо надати першу медичну допомогу.

За результатами зустрічі хочеться підсумувати, що навички надання долікарської допомоги можуть стати в нагоді кожному у багатьох життєвих ситуаціях.

 

ЧИСТО НЕ ТАМ, ДЕ ПРИБИРАЮТЬ, А ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ

26 березня 2015

Все починалося з малого, йшло вперед крок за кроком, зводилось цеглина за цеглиною. І ось ми маємо чудове місто, яке з омріяної казки стало реальністю. Унікальне, своєрідне та невеличке містечко Кузнецовськ, яке розташувалося над Стиром, де колись було село Вараш. І здавалося б, чого ж і ще не вистачає сучасному європейському місту з усіма зручностями для життя?

Найперше, що спадає на думку, не вистачає доброго та сердечного ставлення до міста з боку людей. Саме байдужість та бездушність, яку вони несуть у своїх вчинках, знищує місто! А от щире бажання допомогти, прикрасити, прибрати чи впорядкувати, не очікуючи натомість нічого, – ось характерні риси свідомого громадянина.

26 березня колектив Будинку дитячої та юнацької творчості дружньою когортою вийшли на вулицю та взялися за прибирання й упорядкування території довкола позашкільного закладу. У жартах і праці пройшов час. А прилегла до закладу територія засяяла чистотою й охайністю, ніби сповіщаючи перехожих, що весна перемогла. Готуємося до Великодня.

Кузнецовськ входить у п’ятірку найкращих міст для життя серед населених пунктів з 50-ти тисячним населенням. Але, погодьтеся, з поламаними дитячими майданчиками, купами сміття і недопалків, якими буквально всіяна територія під будинками, і припаркованими на газонах автомобілями, власникам яких важко пройти на кілька метрів далі, щоб поставити машину на автостоянку ця заслуга була б недоречною.

Тож цінуймо зручності сучасного містечка. І пам’ятаймо: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять».

 

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ЕКОЛОГІЧНИХ АГІТБРИГАД «ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ»

27 березня 2015

Формування екологічної свідомості дітей та учнівської молоді є одним із першочергових завдань сучасного позашкільного закладу.

Екологічна агітбригада – не єдина форма екологічного виховання, але найцікавіша. В ній об’єднуються діти віком від 10 до 17 років, які протягом навчального року працюють над екологічними завданнями своєї місцевості, зустрічаються постійно з людьми, які зацікавлено вислуховують, дають слушні поради і щиро радіють успіхам дітей. І це всі проходить за допомогою і підтримці культорганізатора закладу Романчук Світлани Володимирівни.

Робота над сценарієм – колективна творча справа, співпраця учасників команди з керівником команди. Результати дослідження та цікаві знахідки лягають у основу сценарію виступу. А вже потім всі разом ці матеріали, перетворюємо у образи.

Екологічна агітбригада «Шанс» у складі Березинської Аліни, Будник Яни, Макаренко Катерини, Мурсалієвої Ельміри, Скрипчак Дарини та Чайковської Анастасії під керівництвом керівника команди Романчук Світлани Володимирівни представляла наше місто Кузнецовськ 26 березня 2015 року у ІІ обласному конкурсі агітбригад «Земля – наш спільний дім», який проходив на базі комунального закладу «Рівненська станція юних натуралістів». Темою виступів агітбригад було висвітлення проблем збереження водних ресурсів нашого краю. Учасники презентували еколого-просвітницьку та природоохоронну діяльність за допомогою фотозвіту, відеосюжетів у довільній формі; конкурсний виступ колективу, у якому поєднувались різні жанри, стилі і напрями мистецтва, демонстрували власні досягнення в просвітницькій та природоохоронній роботі.

Основна увага зверталась у виступі екологічної агітбригади «Шанс» на проблеми Білого Озера, Володимирецького району, Рівненської області.

– «.. працюючи над сценарієм, було прагнули довести до відома дітей актуальність та висвітлення проблемного питання «Забруднення води – найгостріша проблема сьогодення», …. ми справились із поставленим завданням, реалізуючи це у своєму виступі», – розповіла керівник команди Романчук Світлана Володимирівна.

Зі слів капітана команди Макаренко Катерини:

– «Дуже важливо побачити виступити своїх суперників, як вони працювали над темою виступу, відчути атмосферу творчості і боротьби. У своєму виступі ми відійшли від традиційної форми агітбригади. Театралізація, яскраві образи, сучасна музика і хореографія – ось що потрібно для того, щоб екологічні проблеми торкнулись юної душі».

За підсумками роботи членів журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» учасники екологічної агітбригади «Шанс» Березинська Аліна, Будник Яна, Макаренко Катерина, Мурсалієва Ельміра, Скрипчак Дарина та Чайковська Анастасія, керівник Романчук Світлана Володимирівна здобули ІІ місце та нагороджені грамотою управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.

Вітаємо членів екологічної агітбригади «Шанс» та керівника команди Романчук Світлану Володимирівну із ІІ місцем у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім».

 

БДЮТ ЗУСТРІЧАВ СВОГО ЗАХИСНИКА

31 березня 2015

Нинішня ситуація на сході України так чи інакше зачепила кожку патріотично налаштовану українську родину. Не оминула вона і міста Кузнецовськ. Серед мобілізованих мешканців нашого міста – Задорожний Юрій Іванович, керівник гуртка «Юні акваріумісти» Будинку дитячої та юнацької творчості.

На вихідні захисника відпустили на короткий відпочинок додому. Він з радістю завітав і у позашкільний заклад, щоб провідати своїх колег, зібрати для зустрічі вихованців, за якими теж неабияк сумує та згадати життя без військових полігонів і навчань.

Проводжаючи товариша після не тривалої, на жаль, зустрічі, колектив БДЮТ не залишив його без гостинців, яких завжди так бракує людини за межами рідної домівки.

Побажаємо Юрію Івановичу та усім захисникам України в його обличчі міцного здоров’я, Божого благословення у всіх починаннях, спокійних днів і ночей та швидшого повернення.

 

1 КВІТНЯ – ДЕНЬ СМІХУ

1 квітня 2015

Усе – таки добре, що раз на рік є день, у який можна безбоязно пожартувати будь-де і над будь-ким. У цей день, якщо з вами пожартували не потрібно ображатись ні в якому разі.

Про те, що 1 квітня – особлива дата, знають майже всі, а хто забув про День Сміху, тому швидко нагадують різними розіграшами та жартами.

Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна відсвяткували День Сміху провівши літературну годину «Про гумор: всерйоз і жартома, адже в цей день

Потрібно жартувати,

І всіх людей вітати

Адже сенс у цьому є,

Хто жартує – той живе!

Вихованці взяли участь у конкурсі гумору «Хочеш жити на втіху, частіше помирай від сміху».

Діти читали гуморески, розповідали усмішки, веселі історії, жарти, анекдоти. Пролунали як гумористичні твори класиків гумору, так і твори місцевих гумористів.

Веселі шаржі та карикатури малювали: Вікторія Різанович, Аліна Ярошик, Кісільова Софія, Наталія Талах, Сергій Масюк, Олег Путятін, Вероніка Міткевич, Антон Меліщук, Вікторія Бовш, Артем Кравець, Аня Сидорова.

У цей день на всіх заходах до Дня Сміху побувала заступник директора з навчально-виховної роботи Стадник Олена Миколаївна, яка в підсумковому завершенні донесла до вихованців таку фразу: «Смійтесь на здоров’я – сміх продовжує життя. Будьте щасливі і веселі».

Керівник гуртка-методист Мельник Тетяна Михайлівна

 

ТАЛАНТИ – ЗА МАЙБУТНЄ

1 квітня 2015

Теплими яскравими обіймами весняного сонечка 25-27 березня зустрів Київ маленьких вокалістів студії вокального співу «Гармонії», які взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Феєрія зірок», що проходив під гаслом: «Таланти – за майбутнє: без війни і за здоровий спосіб життя».

Керівник студії Алексєєнко Оксана Володимирівна, поділившись враженнями від фестивалю та участі своїх вихованців у конкурсі зауважує, що вокальні змагання такого рівня сприяють багатогранному розкриттю творчих талантів і вокальних здібностей учасників.

Килюшик Валерія, Козакевич Олександр, Кушнірук Катерина, Романова Юлія, Юдко Дарина, Ясюк Оксана – вихованці студії «Гармонія, зуміли торкнути струни сердець членів журі і глядачів, зірвали зал оплесками та отримали найвищі нагороди Фестивалю.

І місце – Лауреат першого ступеня – Ясюк Оксана;

ІІ місце – Лауреат другого ступеня – Килюшик Валерія;

ІІІ місце –Лауреат третього ступеня – розділили Козакевич Олександр, Кушнірук Катерина, Романова Юлія, Юдко Дарина.

Керівнику вокальної студії вокального співу «Гармонія» Алексєєнко Оксані Володимирівні члени журі і організатори висловили вдячність, а переможців нагородили медалями, грамотами та сертифікатами.

По завершенні конкурсної програми на наших зірочок чекав сюрприз – прогулянка Київським зоопарком. Діти відкрили для себе багато нового і цікавого, отримали море позитивних вражень.

Про учасників фестивалю-конкурсу, вихованців студії вокального співу «Гармонія» хочеться зазначити, що не зважаючи на свій юний вік, у кожного з них вже є власний репертуар і творче обличчя. Вони майстерно поєднують спів зі сценічним рухом, що, в свою чергу, допомагає дітям розвиватися, втілювати свої прагнення до творчого вдосконалення особистості.

Вітаємо юних вокалістів та побажаємо натхненно працювати та продовжувати підкорювати вокальні вершини різних конкурсів, фестивалів, заходів, свят.

 

ЗООЛОГІЧНА ГАЛЕРЕЯ

6 квітня 2015

Чи можемо ми уявити нашу Землю без тварин, лісу, природи, що нас оточують?

Коли мова заходить про тварин, кожен вважає, що знає про них багато. Але тваринний світ вражає своїм багатством і різноманіттям. Називається він одним словом – фауна. У науці під поняттям «фауна» розуміють сукупність всіх видів тварин, що є на певній території.

Всі діти та дорослі люблять тваринок. З дитячого віку діти стараються зобразити на папері улюблену тваринку, яка їм найбільш подобається. Керівники гуртків образотворчого мистецтва Мельник Аркадій Миколайович та Павлусь Богдан Сергійович знайомлять своїх наймолодших вихованців з основними представниками тваринного світу, дають поняття про особливості тваринного світу через проведення практичних занять по малюванню тваринок за власним задумом.

26 – 27 березня 2015 року Художньою радою закладу був проведений внутрішній конкурс серед вихованців гуртків та творчих об’єднань образотворчого мистецтва «Зоологічна галерея». Було подано до 30 творчих робіт вихованців.

Найкращими стали роботи вихованців:

– «Равлик» – Олексин Дарина, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.

– «Нічні пригоди» – Олексин Дарина, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.

– «Єнот – полоскун» – Якимюк Катерина, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

– «Дикий кабан» – Якимюк Катерина, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

01 квітня 2015 року вихованці гуртків та творчих об’єднань образотворчого мистецтва Олексин Дарина та Якимюк Катерина взяли участь у обласному етапі щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея», який відбувся на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів».

Бажаємо учасникам обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея» Олексиній Дарині, Якимюк Катерині успіхів та творчщсті.

 

«ЗНАЙ, ЛЮБИ СВІЙ КРАЙ»

8 квітня 2015

Ми народились та живемо в Україні. Це наша Земля, наші традиції та звичаї. З повагою ставимося до всього, що нас оточує. А особливо звертаємо велику увагу на декоративно-ужиткове мистецтво, яке дуже поширене серед народних умільців, любителів мистецтва та, звичайно, молодого покоління. І тут найважливіша роль належить не тільки школі, а позашкільним установам, які мають прищепити дітям почуття любові до всього прекрасного, бережливого ставлення до нього в процесі майбутньої трудової діяльності, в повсякденному житті.

На заняттях керівники гуртків художньо-естетичного напрямку вчать дітей малювати за допомогою різноманітних технік виконання, виготовляти різні вироби за допомогою бісеру, паперу, ниток, тканини… Проводяться колективні та персональні виставки вихованців, внутрішні конкурси-виставки, де діти мають змогу показати свої здібності та напрацювання в гуртку.

Щороку в квітні на базі Рівненського обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів профтехосвіти проходить традиційний обласний конкурс – виставка «Знай, люби свій край». Метою даного Конкурсу є популяризація досягнень учнівської молоді в сфері декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, підтримки та розвитку декоративно-ужиткового мистецтва. Наші педагоги та вихованці також беруть активну участь у даному Конкурсі. Було подано до 50 творчих робіт вихованців гуртків та творчих об’єднань. Членами Художньої ради відібрано згідно вимог Положення 26 робіт вихованців, які будуть представляти наше місто за номінаціями:

Декоративно-ужиткове мистецтво

Вироби з тканини:

«Весняний танок» – Матерян Анна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Адамович Олена Володимирівна.

«Пробудження весни» – Хомич Тетяна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Адамович Олена Володимирівна.

«Чарівні півонії» – Федчук Людмила, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Адамович Олена Володимирівна.

«Подих літа» -Шемедюк Ольга, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство»,керівник Марковець Ольга Олегівна.

Петриківський розпис:

«Краса квітки» – Булан Софія, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

«Різнобарвні писанки» – Мізга Мілана, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

«Весняний настрій» – Степчук Наталія, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

Паперопластика:

«Квітуча весна» – Федіна Ірина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна.

Народна лялька:

«Українська годувальниця» – Гутник Катерина, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

«Лялька – мотанка» – Градюк Анна, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

«Сучасна мотанка» – Завадська Марія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

«Намотаю собі долю…» – Гургурова Ніна, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

Художнє плетіння:

«Весняні первоцвіти» – Пилипчук Анастасія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

Вироби з природних матеріалів:

«Сонячні квіти» – Адамович Катерина, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна.

«Поліський цвіт» – Матвійчук Софія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

«Вічні квіти рідного краю» – Павлова Анастасія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

«Польові дари» – Шуфрич Валерія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

Вироби з тіста:

«Український млин» – Алієва Сабіна, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

«Веселий млин» – Невидюк Дарина, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

«Батьківська хата» – Гладищук Еліна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання, керівник Вакуліч Віра Володимирівна.

Бісероплетіння:

«Український рушничок» – Бойко Ірина, вихованка гуртка «Бісероплетіння», керівник Бурмака Яна Віталіївна.

«Намисто квітів» – Дудій Софія, Бойко Ірина, вихованка гуртка «Бісероплетіння», керівник Бурмака Яна Віталіївна.

Писанкарство:

«Писанки» – Шершун Анастасія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович.

Оригамі:

«Батьківщина понад усе» – Новак Валерія, вихованка гуртка «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.

Образотворче мистецтво:

Живопис:

«Зачарована природа» – Мотько Владислав, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

«З природою» – Телешова Анастасія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

«Життя з природою» – Телешова Анастасія, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

Конкурс – виставка буде проходити з 7 квітня по 16 квітня 2015 року на базі Рівненського обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів профтехосвіти.

 

ГОТУЄМОСЬ ДО ПАСХИ

10 квітня 2015

З весняним пробудженням природи вірячи всього світу святкують одне з найбільших християнських свят – Великдень. Символом Христового Воскресіння є Паска, крашанки, писанки.

Не забувають про народні традиції і на гуртку декоративного розпису «Джерело» під керівництвом Коваленас Надії Вікторівни. Тут завжди раді підтримувати та примножувати народні традиції, звичаї, обряди. Дуже часто свою діяльність вихованці гуртка та керівник приурочують народним святам та традиціям.

Так і на передодні Великодня Коваленас Н.В. влаштувала для вихованців гуртка та їх батьків виставку дитячих творчих робіт на Великодню тематику. Не дивно, що найулюбленішою темою дитячих малюнків стали саме писанки. Виконані в стилі з елементами петриківського розпису, тут використані як складні, так і простіші орнаментальні композиції. У них діти використовували переважно теплі тони, керуючись відчуттям кольору та композиційним баченням.

У процесі роботи діти закріпили свої знання про декоративний народний розпис. А керівник націлювала їх авторське уміння створювати візерунки з елементів петриківського розпису, закріплювати поняття про ритм, симетрію.

 

«ТВОРЧІСТЬ ПРОБУДЖУЄ ТАЛАНТ КОЖНОЇ ЛЮДИНИ»

16 квітня 2015

Кожна людина при народжені отримує від Бога в подарунок крила. У кожного вони різні. Але в театральному гуртку «Сюрприз» Будинку дитячої та юнацької творчості вихованці вчаться відшліфовувати власні крила через занурення в театральну майстерність дитячої мудрості та прагнення творити, бути собою.

З метою популяризації театрального мистецтва, виявлення талановитих, обдарованих дітей, кращих зразків самодіяльного драматичного мистецтва серед учнівської молоді міста 15 квітня 2015 року відповідно до плану роботи управління освіти, на базі Палацу культури імені Лесі Українки відбувся міський огляд-конкурс драматичних колективів «Талановита Україна». У огляді-конкурсі взяли участь учні загальноосвітніх шкіл та вихованці театрального гуртка «Сюрприз» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Вихованцям дуже подобається перевтілюватись в образи казкових та драматичних героїв.

Багато ідей було щодо репертуару: твори українських та світових драматургів, казкарів. Всі зупинили свою увагу на інсценізації «Табор іде в небо», тому що в задумі як керівника гуртка Романчук Світлани Володимирівни так і вихованців ця ідея виношувалась вже давно.

Під час підготовки, створення сценарію, репетицій для участі в огляді-конкурсі театрали передавали свої відчуття та почуття, думки, настрій виконуючи ролі гордих та гарячих героїв циганського життя.

Ролі інсценізації «Табор іде в небо» виконували:

Забар – Михайло Осійчук

Рада – Ельміра Мурсалієва

Чудра – Павло Рябчина

Сестра Забара – Чайковська Анастасія

Данило – Федорук Олексій

Циганки – Катерина Макаренко, Ельнара Мурсалієва, та вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Хондока Ілона, Водько Вероніка, Брой Юлія, Купріян Марія, Полюхович Ілона, Скиба Надія, керівник Махоріна Ольга Павлівна.

За рішенням журі юні актори театрального гуртка «Сюрприз» отримали ІІІ місце та нагороджені Грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Керівник театрального гуртка «Сюрприз» Романчук Світлана Володимирівна нагороджена подякою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

 

ВЕЛИКОДНІ ГОСТИНИ

17 квітня 2015

Традиційним стало для Кузнецовська відзначати Великдень міським святом народного мистецтва та дитячої творчості «Великодні гостини».

З метою підтримки та розвитку української національної культури, успадкування та популяризації свят та обрядів українського народу, писанкарства, створення належних умов для розвитку аматорства та активної участі в ньому дітей, молоді місто енергетиків гостинно зустрічає кращих представників виконавської майстерності серед дітей та учнівської молоді.

Цього дня дитячі художні колективи, аматорські гурти, умільці народної творчості презентували загалу свої творчі доробки, вироби, майстерність.

Вихованці та керівники Будинку дитячої та юнацької творчості взяли активну участь у міському святі народного мистецтва та дитячої творчості «Великодні гостини».

У виставці дитячих робіт декоративно-ужиткового мистецтва взяли участь:

– гурток народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна;

– гурток бісероплетіння «Фантазія», керівник Бурмака Яна Віталіївна;

– гурток декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна;

– гурток «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна;

– студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович;

– гурток «Оригамі», керівник Печончик Тетяна Миколаївна.

Подарували глядачам у Великій залі Палацу культури ВП «Рівненська АЕС» хороший настрій і святкову атмосферу виступи дитячих і творчих колективів міста та гостей. У програмі концерту взяли участь вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлани Дмитрівни, студії вокального співу «Гармонія» Алексєєнко Оксани Володимирівни, гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» Медиченко Віри Юріївни.

Свято Великодня – радісне, і, як ніяке інше, жадане. Віриться, що зробить воно нас добрішими і привітнішими. Дасть змогу відпочити серцю і душі, дозволить озирнутися довкола і побачити, що світ прекрасний і сповнений добра. І юні вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості довели це своїми творчими роботами та виступами.

 

РЕЛІГІЙНИЙ ЖИВОПИС ВРАЗИВ СВОЄЮ КОЛОРИТНІСТЮ

20 квітня 2015

Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості відвідали виставку «Релігійний живопис ХVIII-XIX століття з колекції Волинського краєзнавчого музею». Виставка діє у мистецькій залі Центру дозвілля «Лісова пісня» відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради 16 – 30 квітня 2015 року.

На виставці представлені 19 творів різних за своєю сюжетною тематикою, складністю композицій, колоритом і майстерністю виконання.

– Характерним для них є монументальність і внутрішня сила образів в поєднанні з простотою і ліричністю, – зауважила під час проведення екскурсії Мельник Людмила Євгеніївна, спеціаліст управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Образи, представлені на виставці, створені у період, коли на Волині переважна більшість храмів були греко-католицькими і католицькими. Орієнтуючись на західноєвропейську манеру живопису, тогочасні маляри створювали великі олійні композиції на полотні, що наслідували настільні монументальні розписи.

З часу створення представлених на виставці картин пройшли століття. Але твори мистецтва залишаються для відвідувачів виставки втіленням жертовної любові, любові Божественної і людської. А сама виставка демонструє багатство сакрального мистецтва і сприяє глибокому пізнанню духовної культури.

 

ЗБЕРЕЖЕМО ТРАДИЦІЇ РІДНОГО КРАЮ

20 квітня 2015

Кожен регіон нашої держави має свої етнографічні особливості. Нам також є чим пишатися, адже наш край має свої традиції, звичаї, обряди – це все є складовою частинкою культури нас українців.

Популяризація, відродження, збереження та розвиток традицій, на думку керівника гуртка – методиста Мельник Тетяни Михайлівни, являється одним з головних та актуальних завдань сьогодення, яке потрібно вирішувати юним краєзнавцям. Тому, відповідно навчально-тематичного плану літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» під час святкування Великодніх свят вихованці на занятті 14 квітня 2015 року знайомились з народними традиціями рідного краю, а саме ділились своїми родинними традиціями та звичаями.

Побувала на занятті і заступник з навчально-виховної роботи Стадник Олена Миколаївна, яка розповіла, що вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» бережуть і шанують традиції та звичаї рідного краю, вчаться любити і шанувати те, що дійсно близьке і рідне серцю кожної людини – світле Воскресіння Христове, багатий поліський колорит. А ще, діти прийшли на заняття в українських сорочках, і так приємно було слухати, розуміти та вести діалог із справжніми патріотами нашої України

 

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ

23 квітня 2015

В квітні відзначає 20-річчя дитяча громадська організація «Ольбери».

Шановні ольбери!

Ваш внесок у пошукову та виховну роботу міста, області та держави – безцінний. Своєю діяльністю Ви сприяєте самовихованню та всебічному розвитку особистості, формуванню нею свого характеру та світогляду. Виховання дітей у традиціях любові до рідного краю, його природи, позитивного ставлення до духовних, культурних, інтелектуальних та соціальних якостей людини, повага до загальнолюдських цінностей і законів держави – першооснова патріотичного світосприйння, яке є прикладом шани національної культури і традицій.

Вітаємо ДГО «Ольбери» з ювілеєм. Зичимо її членам та керівникам міцного козацького здоров’я, бадьорості, щастя на щодень, успіхів у всіх починаннях і реалізації всього задуманого. Нехай тепло, що йде від Ваших вчинків повертається людською добротою і щастям.

Усіх земних благ Вам і творчих успіхів!

З повагою та найщирішими вітаннями колектив Будинку дитячої та юнацької творчості

 

ДІЛИЛИСЯ ТАЛАНТАМИ ДІТИ З БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ

23 квітня 2015

Творчість притаманна абсолютно кожній дитині. Сама природа є творцем, який закладає перші зернята талантів й уподобань у маленькі дитячі серця. Проходить час, зернятка проростають і дають очікувані плоди. Життя людини, починаючи з юного віку, – це суцільний творчий процес, що підтримується не тільки близькими, але й керівниками та наставниками.

22 квітня у Рівному відбувся ХІІ Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини».

Будинок дитячої та юнацької творчості представляли:

Килюшик Валерія, вихованка студії вокального співу «Гармонія», керівник О.Алексєєнко,

Парейчук Іванна, вихованка гуртка сучасного спортивного танцю «Едем», керівник В.Медиченко,

Єзгор Інна, дует Піктурна Тетяна та Піктурна Ірина, вихованки гуртка фольклорної пісні «Серпанок», керівник С.Тиндик.

Традиційно конкурс-фестиваль проводиться з метою відродження та популяризації цінностей багатодітної української родини, створення умов для всебічного розвитку дітей з багатодітних та малозабезпечених родин, збереження народних традицій та історичної спадщини, виховання у дітей творчого самовираження, виявлення яскравих індивідуальностей та обдарувань.

Юні таланти БДЮТ стали лауреатами конкурсу-фестивалю. Діти зуміли показати, що в їхніх сім’ях панує доброзичлива атмосфера, де цінують мистецтво та творчість, де краса займає високе місце у сімейному вихованні.

 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ХОРЕОГРАФІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «САМОЦВІТИ». САМОЦВІТИ НАШИХ ПІРУЕТІВЦІВ

29 квітня 2015

25-27 квітня у Львові проходив ІІ Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс «Самоцвіти». Мета фестивалю – популяризація традиційної культурної спадщини, зміцнення контактів і культурних зв’язків, обмін знаннями, культурними та народними традиціями, особливостями, досвідом, розширенням світогляду. Організатори фестивалю робили особливий акцент на молодь і на залучення юнаків та дівчат до співпраці зі всієї України, розуміючи, що саме в їхніх руках майбутнє держави.

Будинок дитячої та юнацької творчості й місто Кузнецовськ представляв на ньому зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни.

З метою виховання активної громадянської позиції учнівської молоді, виявлення та підтримки художньо-обдарованих дітей, удосконалення рівня естетичного виховання дітей та молоді, популяризації дитячої творчості, виявлення яскравих індивідуальностей, обдарувань та організації змістовного дозвілля 37 вихованців ансамблю боролися за визнання журі фестивалю-конкурсу:

Скиба Надія

Казмірчук Катерина

Буратевич Катерина

Лук’яневич Надія

Волчаніца Аліна

Бондарук Дарина

Полюхович Ілона

Махоріна Маргарита

Кушнірук Валерія

Коляда Богданна

Салівон Софія

Килюшик Дарина

Мушик Дарина

Данилюк Анастасія

Отрода Тетяна

Басюк Маргарита

Демчук Тетяна

Шишко Ілона

Купріян Марія

Брой Юлія

Добровольська Ольга

Мирончук Ірина

Левчук Софія

Хмель Інна

Хондока Ілонна

Шевчик Михайло

Романчук Дмитро

Романчук Андрій

Чуль Юрій

Федінчик Дмитро

Степчук Данило

Назарова Анастасія

Антонюк Діана

Рожко Ірина

Конюк Аліна

Стріла Тетяна

Водько Вероніка

Зразковий художній хореографічний ансамбль «Пірует» став дипломантом ІІ Всеукраїнського хореографічного фестивалю-конкурсу «Самоцвіти» у номінації «Сучасний танець».

Критеріями оцінювання для журі були технічний рівень виконання, композиція танцю, акторська майстерність, оригінальність виконання, костюми, робота педагога-хореографа, підбір музичного матеріалу.

Журі ІІ Всеукраїнського хореографічного фестивалю-конкурсу «Самоцвіти»:

Магдич Тарас, голова журі, Член Національної спілки хореографів України, провідний методист з хореографічного жанру навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття;

Сабодаш Вадим, Лауреат міжнародних конкурсів, балетмейстер-постановник Київської муніципальної української академії танцю ім. Сержа Лифаря, викладач вищої категорії;

Клявін Дмитро, Заслужений артист України, викладач, балетмейстер-постановник Київської муніципальної української академії танцю ім. Сержа Лифаря;

Шіт Тарас, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, доцент кафедри акторської майстерності та хореографії Львівського національного університету ім. Івана Франка;

Плахотнюк Олександр, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, доцент кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету ім. Івана Франка, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів сучасного хореографічного мистецтва.

Самі ж учасники конкурсу, ділячись враженнями від поїздки, зауважують, що такі заходи – безцінний багаж цікавого досвіду, нових знайомств і пізнавальної хореографічної різножанровості.

 

ВШАНУВАЛИ ВОЇНІВ-ЗЕМЛЯКІВ, ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

6 травня 2015

«Війна» – це слово, яке не хотіли б знати навіть дорослі. Проте сьогоденні реалії України як ніколи вимагають ознайомити з ним дітей, виявити та проаналізувати їх думки щодо подій на території України в період 1939–1945 років.

З метою вшанування воїнів-земляків, усвідомлення їхнього внеску у здобуття перемоги у Великій Вітчизняній війні на літературно-краєзнавчому гуртку «Рідний край», під керівництвом Мельник Тетяни Михайлівни, відбулася виховна година на тему: «Доля солдата».

Вихованці гуртка «Рідний край» з нагоди відзначення 70-ї річниці Перемоги у Другій світовій війни звернулися до документальних спогадів доньки фронтовика-мінометника Федора Пікуся (1920 р.н.) Ніни Пікусь. Діти дізналися багато цікавого і пізнавального про уродженця села Чудля, Володимирецького району, Рівненської області.

Такий захід покликаний підтримати прагнення людей до миру, сформувати у дітей відчуття гордості за свою країну, свій народ, виховувати патріотичні почуття.

Людство постійно говорить, звертаючись до людей планети: «Ні – війні!». Так хочеться, щоб у сучасному світі цей заклик почули всі. Щоб голуб миру полинув над Землею, сповіщаючи, що темні часи пройдуть, що на теренах милої серцю планеті і землі колоситиметься хліб, сміятимуться діти, житимуть у мирі люди.

 

ПОДАРУВАЛИ ОДИНОКИМ ВЕТЕРАНАМ СВЯТО

7 травня 2015

Війна – надзвичайно жорстока подія в історії людства. Вона забирає молодість, здоров’я, життя. Учорашні хлопчаки стають дорослими мужніми чоловіками, здатними на подвиг в ім’я Батьківщини, родини. Нині, в рік 70-річчя Перемоги над фашизмом у Другій Світовій війні, як ніколи хочеться низько вклонитися ветеранам тих страшних подій, віддати їм належну шану, приділити трішки більше, ніж зазвичай, уваги.

7 травня у приміщенні Центру дозвілля «Лісова пісня» відбувся міський захід, присвячений 70-річчю Перемоги для одиноких ветеранів міста Територіального центру соціального обслуговування міста Кузнецовськ. До святкового концерту долучилися і вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни:

Скиба Надія

Казмірчук Катерина

Буратевич Катерина

Махоріна Маргарита

Брой Юлія

Хондока Ілонна

Романчук Дмитро

Романчук Андрій

Назарова Анастасія

Антонюк Діана

Рожко Ірина

Конюк Аліна

Стріла Тетяна

Водько Вероніка

Купріян Марія

Килюшик Дарина.

Ветерани тепло зустріли юне покоління кузнецовчан, які своїми хореографічними композиціями подарували одиноким людям хвилини відкритості й ніжності, вдячності за подвиг в ім’я миру.

Після виступу для вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Піреут» провели екскурсію картинною галереєю, де презентували одні з найкращих зразків волинського іконного живопису.

Беручи участь у концертній святковій програмі для одиноких ветеранів міста, юні танцюристи зосередилися ще й на патріотичних цінностях любові до рідної землі, держави, родини, народу. Дивлячись в очі ветеранам як ніколи розумієш ціну Перемоги, почуття духовної єдності народу, спільності його культурної спадщини та майбутнього.

 

ВІДЛУННЯ ФРОНТОВИХ ПІСЕНЬ

8 травня 2015

Щороку в травні відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною поплатився український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Не щезне з людської пам’яті людської, не відійде у забуття великий подвиг і страшна трагедія нашого народу. Минуло 70 років як з нашої землі ненависна війна втекла. Проте на сучасне покоління знову дихають жахом бої, гуркіт гармат, стогін поранених і плач тих, хто втратив близьких у воєнних діях на України.

7 травня у Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов музичний захід «Відлуння фронтових пісень». У ньому взяли участь вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, та студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна. Зорганізували та провели захід вихованців театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна.

Для вихованців, керівників та батьків позашкільного закладу ще зовсім юні вокалісти та учнівська молодь виконували музичні композиції, які нагадували як про розпач жахливої війни, так і про щасливі миті надії і радості перемоги.

У складні для країни дні, коли панує криза й біль від втрат, не вщухає війна, так хочеться просто почути слова підтримки і розуміння людей, відчути впевненість у завтрашньому дні. Таку частинку впевненості у мирному завтра подарував у цей день присутнім гість заходу – керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Юрій Задорожний, який зараз знаходиться на навчальних зборах, готуючись захищати Вітчизну. Для нього звучали музичні композиції, линули слова вдячності за активну життєву позицію, готовність захищати цінності та ідеали свого народу.

Атмосфера затишку, вдячності і підтримки панувала довкола. Кожен з присутніх розумів величину жертви минулих поколінь та значимість єднання нинішніх задля щасливого мирного майбутнього незалежної України.

 

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ: МИРУ – БУТИ!

8 травня 2015

Під таким гаслом вихованці гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна, провели виховний захід, приурочений 70-річчю перемоги над фашизмом. Юні журналісти переконані, що виховувати мужність, почуття патріотизму, любові до Батьківщини, до історії свого народу, пошану до ветеранів Другої Світової війни треба ще змалку.

Якою дорогою ціною далася ця перемога. Нема жодної сім’ї в Україні, якої не торкалась війна своїм чорним крилом, коли далекого вересня 1939 року сталінська Червона армія за таємною згодою з гітлерівською Німеччиною захопила землі Західної України та принесла на своїх кривавих багнетах ті нелюдські страждання, які вповні встиг відчути народ Наддніпрянської України. Учасники виховного заходу підняли й питання про перебіг воєнних дій та участь України у Другій світовій. Адже тисячі українців вступали до УПА, щоб воювати за цілковите звільнення України від комуністичного та фашистського агресорів. Мільйони наших земляків стали до рядів Червоної Армії, що воювала з німецьким фашизмом.

Наступним етапом заходу було декламування фронтових віршів, поетичних рядків про війну, місце народів у боротьбі за мир.

Завершальним акордом виховного заходу «День пам’яті та примирення: миру – бути!» стало виготовлення маківок – символу Дня Перемоги. Вихованці гуртка не тільки зробили для себе маки, але й готові вироби подарують для близьких чи знайомих.

Як дорого коштувала перемога! Але народ усе витримав – і переміг. Переміг тому, що захищав Батьківщину. Перемогли тому, що відстоювали право на життя. Україна переможе й у нинішньому протистоянні за право вільного вибору способу життя.

 

АКЦІЯ ПАМ’ЯТІ: “ЮНІ ПАМ’ЯТЬ ЗБЕРЕЖУТЬ”. “МАК – ГІРКА ПАМ’ЯТЬ ЗЕМЛІ”.

8 травня 2015

Організація дітей в Будинку дитячої та юнацької творчості спрямована в першу чергу на розвиток творчої особистості дитини, її ініціативи та здібностей. А залучення дітей до еколого-природоохоронної діяльності викликає у їх зацікавлення, спонукає до прагнення набуття необхідних нестандартних прийомів і оригінальних засобів у вирішенні проблеми, дотримання моральних і правових принципів природокористування й пропагування ідей щодо активної діяльності з вивчення й охорони природи своєї місцевості.

У позашкільному закладі силами екологічної агітбригади «Шанс», що діє в БДЮТ під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни, пройшла Екологічна стежина: «Земля наш спільний дім: хто в лісі живе, що в лісі росте» під гаслом: «Мак – гірка пам’ять землі».

До стежини долучилися представники усіх гуртків позашкільного закладу на чолі з керівниками, бо діяльність педагогічного колективу базується на принципах еколого-компетентісного спрямування навчально-виховного процесу. У рамках такої співпраці у дітей формуються мотиви: громадянські та національно-патріотичні (прагнення примножувати багатства природи та охороняти їх); гуманістичні (виявлення милосердя до всього живого); естетичні (збереження краси природного середовища); науково-пізнавальні (взаємозв’язок суспільства, людини й природи); гігієнічні (розуміння значення природи для здоров’я людини); економічні (визнання природи як джерела ресурсів).

Учасникам екологічної стежини її організатори розповіли про рослинний та тваринний світ лісів Рівненщини. Окремо зупинилися на питанні охорони навколишнього середовища. Пізнавальним моментом екологічної стежини стали питання, які задавалися учасникам на кожному пункті-зупинці.

Кінцевою зупинкою екологічної стежини стала акція пам’яті «Юні пам’ять збережуть» під гаслом «Мак – гірка пам’ять землі». На цьому пункті учасникам розповіли про символ маку, його значення та роль в історії сучасної Європи та України. Провели майстер-клас з виготовлення маківок та роздали готові вироби всім учасникам екологічної стежини.

 

«УКЛОНІМОСЬ НИЗЬКО ДО ЗЕМЛІ ТИМ, ХТО В СЕРЦІ БУДЕ ВІЧНО ЖИТИ»

12 травня 2015

Ось уже й минуло 70 років від визволення України від фашистських загарбників. Сімдесят років, які пролетіли над світом, лише віддалили нас від тих буремних днів, але аж ніяк не змогли стерти із людської пам’яті подій всенародної боротьби проти іноземних завойовників.

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» також відмітили 70 річницю Перемоги. Юні патріоти України, за нагоди відзначення 70-тої річниці перемоги в Другій світовій війні теж виготовили червоні маківки – символ пам’яті про ті трагічні події в нашій історії. Ми виготовляли стилізовані червони маки з паперу, в техніці паперопластики та розмістили їх на одязі на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця. Гуртківці взяли участь у акції «Пам’ятні стежини Перемоги» написавши роботу на тему – «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити».

Мета нашої роботи – активізація патріотичного виховання гуртківців на прикладі подвигів старших поколінь у боротьбі з фашизмом і прагнення українського народу до волі та незалежності, увічнення бойових подвигів захисників Батьківщини та виховання в молоді патріотизму, формування національної самосвідомості та високих моральних якостей громадянина України.

ОБЛАСНИЙ ЗЛІТ ЮНИХ ТУРИСТІВ-КРАЄЗНАВЦІВ

14 травня 2015

У лісовому масиві поблизу с. Грушівка, що в Сарненському районі, відбувся ХVІІ обласний зліт юних туристів-краєзнавців, активістів Руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків». Його організатор – Рівненська обласна станція юних туристів.

У змаганнях взяли участь 12 команд, які представляли Рівненський, Дубенський, Млинівський, Демидівський, Костопільський, Сарненський, Острозький, Гощанський, Рокитнівський райони, м. Кузнецовськ та Рівненську обласну станцію юних туристів, усього 120 учасників.

Команду з Кузнецовська представляли вихованці гуртка «Історичне кразнавство». Команду з Кузнецовська – «Мирний атом» підготувала керівник гуртка «Історичне кразнавтво» Ольга Олегівна Марковець. Команду представляли 8 вихованців: Водько Анна, Вощук Дмитро, Петрушко Дмитро, Шабета Станіслав, Ярошик Василь, Сивак Олександр, Хомич Юлія, Сусід Катерина.

Юні туристи-краєзнавці упродовж трьох днів змагань долали туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут, проводили творчі майстерні та брали участь у конкурсній програмі. Програма зльоту передбачала роботу за напрямами історичного краєзнавства, географічного краєзнавства, екології, археології, фольклору та етнографії. До програми зльоту входили основні види змагань: проходження туристсько-краєзнавчого експедиційного маршруту, робота творчих майстерень та проведення залікових конкурсів (фольклорної пісні, в’язання туристських вузлів, та конкурс « Презентація команди»).

За словами начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського, такий учнівський захід має на меті активізувати туристсько-краєзнавчу та пошуково-дослідницьку діяльність, допомогти підростаючому поколінню ще більше цікавитись, пізнавати та примножувати духовну і матеріальну культуру рідного краю.

 

МІСЬКИЙ ЗБІР ЛІДЕРІВ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ «ВАТРА» ПІД ГАСЛОМ «З ВІРОЮ У СЕБЕ»

19 травня 2015

Україна! Це історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю, щастя та спокій. З того часу, коли людина стала людиною, з тієї миті, коли вона задивилася на квітку і вечірню зорю, вона стала вдивлятися в саму себе. Людина осягла красу, яка існує незалежно від нашої свідомості й волі, але вона відкривається людиною і осягається нею, живе в її душі. І тому кожна людина на своїй землі хоче бути вільною і незалежною, будувати свій завтрашній день.

В рамках проведення заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп насильству!» 14 травня 2015 року 0 15.00 годині в актовій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся підсумковий збір лідер міської ради старшокласників «Ватра» на тему: «Майбутнє без насилля» під гаслом «З вірою у себе».

Ведучими збору лідерів міської ради старшокласників були Аліна Березинська, голова міської ради старшокласників «Ватра» та Павло Рябчина, член центру «Дозвілля» міської ради старшокласників «Ватра».

На підсумковому зборі лідерів учнівського самоврядування присутні: виконуючий обов’язки міського голови Куц Ігор Валерійович, координатор міської ради старшокласників «Ватра» Мельник Людмила Євгеніївна, директор Будинку дитячої та юнацької творчості Маркевич Тетяна Валентинівна, Шпак Валентина Миколаївна, спеціаліст Служби дітей виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, педагоги – організатори загальноосвітніх шкіл міста, педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості.

І, звичайно, лідери учнівського самоврядування центрів: «Булава» загальноосвітньої школи №1, «Відкриті долоньки» загальноосвітньої школи №2, «Дозвілля» загальноосвітньої школи №3, «Здоров’я» загальноосвітньої школи № 4, «Скарбничка» загальноосвітньої школи № 5, «Всезнайка» Гімназія, «Дзвін» БДЮТ.

Аліна Березинська, Яна Будник, Рябчина Павло, Анастасія Чайковська, Макаренко Катерина, Мурсалієва Ельміра, лідери міської ради старшокласників «Ватра» підготовили виступ на тему: «Ми – вільні від насильства!» та звернулись до всіх лідерів:

Щоб в сіті не було насильства,

І рівність між нами жила,

Спілкувались діти вільно.

Зроби перший крок ти сам,

Щоб були у всіх правильні вчинки.

І ми знали ціну життя

Щоб діти й дорослі жили на планеті

Із совістю, без каяття.

Дай руку, бо разом ми сила

І серце запалим своє

Це наше майбутнє, це наша країна

Вона в наших душах є.

Ми вільні така наша доля

У нас є правда своя

Людина й природа єдине ціле

Всі діти єдина сім’я.

На зборі лідерів виконуючий обов’язки міського голови Куц Ігор Валерійович нагородив кращих лідерів учнівського самоврядування міста грамотами за активну громадську позицію та плідну роботу в міській раді старшокласників «Ватра» Березинську Аліну, Будник Яну, Стрижеуса Андрія, Дембовського Павла, Чайковську Анастасію, Макаренко Катерину,Водько Катерину, Вирсту Катерину, Вознюк Тетяну, Федіну Ірину, Васільєву Ірину та побажав всім лідерам бути впевненими в собі, реалізовувати всі намічені плани та не стояти осторонь життя громади міста та всієї України.

Також лідери учнівського самоврядування прозвітувались про проведенні заходи щодо відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі, які проходили з метою консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, налагодження громадянського взаєморозуміння і примирення у питаннях національної історії періоду Другої світової війни.

У виконанні вихованців фольклорної пісні «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, Будинку дитячої та юнацької творчості Пришко Юлії, Вітренко Марини, Рожко Ірини, Волчаниці Діани, прозвучали пісні «9 травня», «Ні, війніі!».

В рамках проведення міського збору лідерів учнівського самоврядування проведено вибори голови міської ради старшокласників «Ватра».

Головою міської ради старшокласників «Ватра» Аліни Березинської було ініційовано проведення конкурсу «Лідер року – 2015».Конкурс включав п’ять етапів: «Самопрезентація», «Реклама центрів міської ради старшокласників», «Робота із залом», «Запитання опоненту», «Презентація передвиборчої програми кандидата на голову міської ради старшокласників». У даному Конкурсі взяли участь:

– Смолянський Іван, лідер центру «Булава», ЗОШ № 1;

– Яйчення Ірина, лідер центру «Дозвілля», ЗОШ № 3;

– Хомич Юлія, лідер центру «Здоров’я», ЗОШ № 1;

– Павлова Тетяна, лідер центру «Скарбничка», ЗОШ № 5;

– Потапов Олексій, лідер центру «Всезнайка», Кузнецовська гімназія;

– Магдич Ірина, лідер центру «Дзвін», БДЮТ.

Спостерігали за конкурсом та визначали лідера журі у складі: виконуючий обов’язки міського голови Ігор Куц, голова журі, голова міської ради старшокласників Аліна Березинська та заступник голови міської ради старшокласників Яна Будник, члени журі.

За підсумками проведення конкурсу «Лідер року – 2015» новообраною головою міської ради старшокласників стала Ірина Магдич. Всі лідери учнівського самоврядування подякували Аліні Березинській, голові міської ради старшокласників «Ватра» 2012-2015 років за її активну працю, її досягнення та привітали Ірину Магдич з новою посадою.

Сучасне молоде покоління розуміє, що патріотизм – глибоке громадянське почуття, змістом якого є любов до свого народу, Батьківщини, усвідомлення своєї причетності до історії, традицій, вболівання за майбутнє свого народу. Своїми діями лідери учнівського самоврядування щодня утверджують віру у себе та Україну.

 

КЕРІВНИК ЗРАЗКОВОГО КОЛЕКТИВУ – ПРИЗЕР ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ»

21 травня 2015

За результатами 3-го етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Махоріна Ольга Павлівна стала призером номінації «Керівник гуртка – 2015», здобувши третє місце на Всеукраїнському рівні.

Махоріна Ольга Павлівна у своїй педагогічній роботі користовується, як традиційними, так і нетрадиційними формами та методами педагогічної діяльності. При постановці нового танцю враховує вікові особливості дітей, фізичний розвиток та спроможність до сприйняття пропонованого хореографічного матеріалу. Педагогічна діяльність керівника гуртка вирізняється оригінальними танцювальними номерами, чіткою технікою виконання, ефектним музичним супроводом, відповідними сценічними костюмами.

За роки своєї педагогічної діяльності Махоріна О.П. досягла високих результатів та заслуг. Про це свідчать виступи вихованців на внутрішніх, міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних заходах, фестивалях, святкових концертах та благодійних акціях. Обласний конкурс хореографічних колективів учнівської молоді «Веселі закаблуки» (І та ІІІ місця), Всеукраїнський конкурс хореографічного та вокального мистецтва «Твій Шанс» (ІІІ місце), обласний конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини», ІІ Всеукраїнський конкурс хореографічних колективів «Самоцвіти» (дипломанти) тощо. Практично жодне міське свято не відбувається без участі вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует».

Отож, призове місце у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» стало для Махоріної О.П. черговим результативним Олімпом творчих здобутків. Ефективна та планова підготовка оформлення матеріалів з власного досвіду стали незаперечною передумовою виходу у фінал змагань. А завзятість та небайдужість до обраної справи забезпечили гідну оцінку журі конкурсу.

Вітаємо талановитого педагога та щиро зичимо спалаху творчого натхнення, задоволення від роботи, талановитих вихованців та особистого щастя.

 

ТВОРЧИЙ ЗВІТ «БДЮТ СКЛИКАЄ ДРУЗІВ» ПІД ГАСЛОМ: «КРАЇНА ТВОРЧОСТІ ЗВІТУЄ»

25 травня 2015

Організація дітей у позашкільному закладі повинна спрямовуватись на розвиток творчої особистості дитини, її ініціативи та здібностей.

Будинок дитячої та юнацької творчості – сучасний освітній заклад для дітей, в якому особистість отримує максимальний старт для свого творчого розвитку, самореалізації та вибору індивідуального освітнього шляху.

24 травня у Палаці культури ВП «Рівненська АЕС» відбувся творчий звіт «БДЮТ скликає друзів» під гаслом: «Країна творчості звітує».

Травневий день відлунює святково.

Чудовий настрій всіх нас полонив.

Зібрало нині свято нас чудове –

Сьогодні БДЮТ нас в гості запросив.

Духовний та естетичний розвиток дитини у сучасних умовах є могутнім чинником розвитку духовної культури суспільства, відтворенням його інтелектуальних та продуктивних сил, запорукою громадянського миру і майбутніх успіхів у зміцненні й утвердженні авторитету нашої держави. Колектив Будинку дитячої та юнацької творчості запросив на своє свято усіх, кому небайдужі щасливі іскорки в очах талановитих дітей, хто із захопленням чекає наступного сплеску дитячої творчості.

Привітала учасників і глядачів традиційного концерту Маркевич Тетяна Валентинівна, директор БДЮТ. Керівник підбила підсумки роботи позашкільного закладу за 2014-2015 навчальний рік, розповіла про здобутки та перемоги, подякувала вихованцям, їх батькам та колегам за старання, підтримку, наполегливість і професійність у досягненні поставленої мети – відкриття унікального «Я» кожної дитини. Під час виступу Маркевич Т.В. відзначила випускників БДЮТ

Березинську Аліну, Будник Яну, Макаренко Катерину, Підвішенну Оксану, Стрижеуса Андрія, Чайковську Анастасію – вихованців театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук С.В.);

Базаєву Марію, Борисюк Тетяну, Шевчик Ольгу, Юсина Руслана – вихованців гуртка для старшокласників «Пізнай себе» (керівник Лопуга Н.Ф.);

Радчука Віталія, Федіну Дмитра, Федіну Ірину – вихованців гуртка акторського мистецтва «КВН» (керівник Сімашко С.З.);

Казмірчук Катерину, Махоріну Маргариту – вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.);

Єзгор Інну, Піктурно Тетяну – вихованців гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.);

Водько Катерину – вихованку гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.),

вручивши їм свідоцтва про закінчення позашкільного закладу.

Ми – весна твоя, рідна Вкраїно!

І, звичайно, твоє майбуття!

Дай розправити крила орлині,

Будувати прийдешнє життя.

Від імені випускників зі словами подяки виступила Будник Яна, тепло відгукуючись про роки навчання у Будинку дитячої та юнацької творчості.

Святкова програма складалася з виступів вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.), гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» (керівник Медиченко В.Ю.), гуртка акторської майстерності «КВН» (керівник Сімашко С.З.).

Ведучі свята: Рябчина Павло та Осійчук Михайло. Сценарист заходу: Романчук Світлана Володимирівна, культорганізатор. Звукове оформлення: Тиндик Світлана Дмитрівна.

Україна – наша рідна країна, Це та земля, де ми народилися і живемо, земля наших батьків і друзів. Україна – країна краси, де найбільше люблять волю, це країна гарячої любові до народу, країна творчих і талановитих людей. Будинок дитячої та юнацької творчості наполегливо сповідує шлях пошуку, розвитку та підтримки здібних, обдарованих і талановитих дітей. Тут для кожної дитини гостинно відкривають двері до щасливої родини, бо чітко розуміють, що діти – квітучий цвіт України.

 

УЧАСТЬ ЛІДЕРІВ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ «ВАТРА» В ОБЛАСНОМУ ЗБОРІ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

27 травня 2015

20 травня 2015 року на базі Рівненського міського Палацу дітей та молоді відбувся ІХ обласний збір лідерів учнівського самоврядування з теми: «Лідерство на благо суспільства».

Збір проводився з метою надання кваліфікаційної навчальної, інформаційної та методичної допомоги лідерам області для розвитку соціальної активності і усвідомлення суспільної позиції молоді, виховання почуття самосвідомості, власної значущості, творчої ініціативи.

Місто Кузнецовськ представляли голова міської ради старшокласників «Ватра» Аліна Березинська та заступник голови міської ради старшокласників «Ватра» Яна Будник, заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Олена Стадник.

Програма збору була настільки насиченою, що ми навіть не помічали тривалість проводження заходів.

Розпочала обласний збір лідерів вже традиційно наш координатор обласної ради старшокласників, людина з великим запалом творчої енергії Ровкач Ангеліна Василівна, яка налаштувала всіх нас на позитивну, теплу зустріч, подякувала всім воїнам – захисникам за їхній сильний, незламний дух і за те, що вони в нас такі є: справжні захисники нашої рідної Землі.

Найбільше враження було від зустрічі з волонтерами та воїнами, які захищають Україну у зоні проведення антитерористичної операції. У дружньому колі ми спільно з такими мужніми, сильними, красивими, терплячими та позитивно налаштованими чоловіками обговорювали негайні проблеми військових, розповідали про їхні будні дні, ділились своїми емоціями та враженнями. Особливо вражало, коли всі вставали і якнайсильніше промовляли: «Молодці», «Дякуємо», «Слава героям». Перед нами виступали волонтери – жінки, які допомагають нашим героям матеріальним, технічним забезпеченням, якого зараз вони потребують. А ми зі своєї сторони організували в Будинку дитячої та юнацької творчості акцію «Допоможи захиснику України» під час якої вихованці гуртків для старшокласників «Пізнай себе», керівник Наталія Лопуга, декоративного розпису «Джерело», Н.Коваленас, студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Аркадій Мельник, «Оригамі», керівник Тетяна Печончик, народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Катерина Волчаниця, «Історичне краєзнавство», керівник Ольга Марковець написали листи, намалювали малюнки та виготовили сувеніри, які ми особисто передали під час нашої зустрічі.

Також ми приєднались до вручення сувенірів, іграшок дітям із Маріуполя, які ми передали волонтерам.

Для всіх учасників збору лідерів була підготовлена концертна програма від вихованців творчих колективів Палацу дітей та молоді міста Рівного.

В перерві лідери учнівського самоврядування Рівненщини звернулись через відеозвернення до дітей із Маріуполя «Україна в нас одна…».

Друга половина дня була також цікавою, наповнена навчальними заходами, адже потрібно було підвести підсумки роботи за навчальний рік як на місцевих рівнях так і обласних:

 • З 14.00 до 15.50 годин пройшов очний етап обласного конкурсу на кращу символіку обласної ради старшокласників Рівненщини.
 • З 16.00 до 16.40 годин відбулося засідання президії обласної ради, де голови комісій звітували про роботу в ІІ семестрі 2014-2015 навчального року.

Стомлені, але позитивно налаштовані повертались додому. Навіть у дорозі вели діалоги про участь у обласному зборі лідерів учнівського самоврядування.

Ми лідери – випускники хочемо подякувати всім лідерам Рівненщини за спільну роботу в обласній раді старшокласників. Вона була дуже цікавою та плідною протягом 3 років наших спільних дій як на місцевому так і на обласному рівні.

Аліна Березинська, Яна Будник

 

УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ У ОБЛАСНІЙ ВИСТАВЦІ-КОНКУРСІ З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

27 травня 2015

З 8 по 14 травня 2015 року вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Вакуліч Віра Володимирівна Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у обласній виставці-конкурсі з початкового технічного моделювання, який проходив на базі Рівненського обласного центру науково-технічної творчості учнівської творчості.

На виставку – конкурс з початкового технічного моделювання були представлені творчі роботи вихованців згідно розділів:

 • Найпростіші ракетомоделі

«Космічна станція» – Безуглов Максим, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання».

 • Найпростіші автомоделі

«Блискавка» – Федінчик Ілля, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання».

 • Найпростіші авіамоделі

«Гелікоптер» – Лисницький Олександр, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання».

 • Вироби в стилі народних мистецтв та сучасного дизайну

«Чашка кави» – Гладищук Аліна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання».

 • Сувеніри та м’яка іграшка»

«Лялька – медсестра» – Рожко Ірина, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання».

 • Вироби в стилі оригамі та паперопластики

«Фоторамка» – Сачук Катерина, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання».

 • Макети будівель

«Казковий будиночок» – Гладищук Еліна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання».

 • Судномоделювання

Козацька чайка» – Шкіндер Іван,вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання».

Як ми бачимо, вихованці намагаються брати участь у конкурсах, заходах з науково-технічної творчості. У них ще з молодшого шкільного віку формується ціннісне ставлення до праці та мистецтва. Вихованці полюбляють майструвати різноманітні моделі літачків, ракет, суден, авіамоделей, виготовляти сувеніри та м’які іграшки, вироби з паперу, дерева, пінопласту.

Тож бажаємо нашим учасникам обласної виставки-конкурсу з початкового технічного моделювання успіхів та подальшої творчості на гуртку.

 

SUMMER TRIP

28 травня 2015

26 – 27 травня в гуртку «Вчимо англійську» був проведений підсумковий захід. Темою заходу була «Summer trip» – «Літня подорож». Мета – залучити дітей до командної творчої роботи.

Для вихованців була відтворена ситуативна гра про літо та літні заняття. На занятті вони демонстрували набуті протягом навчального року знання. Діти мали змогу застосувати їх на практиці, рахуючи ягоди, малюючи відомими кольорами.

Також вихованці виконували завдання із чарівними предметами – яскравий мішечок з картинками, цукерки з цифрами. Кульмінацією заходу була рухлива пісня про частини тіла «Head, shoulders, knees and toes». Діти на швидкість повторювали відому їм лексику і доторкались до названих частин тіла.

На протязі навчального року вихованці гуртка вивчили англійський алфавіт і мали змогу продемонструвати свої знання за допомогою пісні «A, B, C, D…».

Діти успішно завершили свій перший рік навчання англійської мови та представили батькам свої результати на відкритому заході. заході.

ПОДОРОЖ ДО ЛОНДОНА

29 травня 2015

У Будинку дитячої та юнацької творчості 26 травня був проведений підсумковий захід гуртка «Цікава англійська». Темою заходу була «London trip» – «Подорож до Лондона». Мета – залучити дітей до командної творчої роботи.

Заняття пройшло в мультимедійній формі. Вихованці продемонстрували свої здобутки на протязі уявної прогулянки столицею Великобританії. Діти побували біля найвідоміших архітектурних пам’яток Лондона, відвідали Лондонський зоопарк та описали найулюбленіших тварин.

На протязі навчального року вихованці гуртка вивчили усі назви фруктів та овочів і мали змогу продемонструвати свої знання за допомогою гри з батьками «Їстівне – не їстівне».

Діти успішно завершили свій третій рік навчання англійської мови та представили батькам свої результати на відкритому заході.

За систематичне відвідування та активну участь у житті гуртка «Цікава англійська» кращі вихованці були нагороджені грамотами.

 

ВЕЛИКИЙ ДИТЯЧИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ДІТИ РАЗОМ»

29 травня 2015

Учені зазначають, що спів є найбільш природним і спонтанним виявом музики, оскільки він найчастіше пов’язаний з текстом і може одночасно відображати думки та емоції. Саме спів вважають одним із найдавніших видів музичного мистецтва.

28 травня у Києві, у самому серці української столиці, відбувся Всеукраїнський конкурс мистецтв «Діти разом». Захід присвячений Дню захисту дітей та проводився з метою ознайомлення представників різних міст із різномаїттям культурного скарбу нашої держави.

Свій внесок у створення для дітей і молоді можливості творчого спілкування, розкриття нових талантів, популяризації сучасної української пісні, взаємозбагачення культурних традицій доклали Вітренко Марина та Пришко Юлія, вихованки гуртка фольклорної пісні «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни. Солістки представляли місто Кузнецовськ та Будинок дитячої та юнацької творчості на сцені святкової Колонної зали Київської державної адміністрації.

Основним заходом фестивалю-конкурсу «Діти разом» була конкурсна програма , в якій брали участь солісти-вокалісти, хореографічні ансамблі та індивідуальні виконавці, учасники розмовного жанру, вокальні, музичні, фольклорні та театральні колективи, театри мод. Критеріями, за якими оцінювалися виступи учасників фестивалю були: творчий підхід та індивідуальність виконавців; реалізація задуму художнього твору; рівень виконавської майстерності; артистизм і сценічна культура; естетика сценічного одягу; якість фонограми.

Вітренко Марина та Пришко Юлія за рішенням журі здобули перші місця у своїй віковій категорії серед близько ста учасників загальної концертної програми. Дівчатка отримали дипломи та подарунки.

Нагадаємо, що Всеукраїнський конкурс мистецтв «Діти разом» проходив за підтримки Міністерства культури України, соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді м.Києва та Благодійного фонду «Соняшник».

Мистецтво і його прояви є невід’ємними частинами життя кожної людини, тому що вони допомагають формувати характер і смаки. Подібні конкурси, де мають можливість брати участь юні вокалісти, дають зрозуміти те, наскільки творчість чи захоплення улюбленою справою важливі в житті. Вони несуть у собі духовне просвітництво для юних талановитих душ.

Тож вітаємо Вітренко Марину та Пришко Юлію, вихованок гуртка фольклорної пісні «Серпанок» та їх керівника Тиндик Світлану Дмитрівну з новою перемогою та побажаємо сили і добра, віри у світле майбутнє і наснаги для його творення!

 

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА АКЦІЯ «ЗАПОБІГТИ. ВРЯТУВАТИ. ДОПОМОГТИ!»

29 травня 2015

Вихованці гуртка для старшокласників «Пізнай себе» Будинку дитячої та юнацької творчості долучилися до Всеукраїнської громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти!».

Наприкінці травня працівники 2-го державного пожежно-рятувального загону провели Всеукраїнську громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!». На захід запросили вихованців гуртка для старшокласників «Пізнай себе» та керівника гуртка Лопугу Наталію Феодосіївну.

Головною метою акції було ознайомлення і навчання дітей основним правилам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпечної життєдіяльності населення, популяризація професії рятувальника, проходив на території навчально-тренувального комплексу ДПРЗ-2.

Учнівську молодь гостинно зустріли Заєць Василь Петрович, провідний фахівець відділення цивільного захисту та Безушко Сергій Валерійович, фахівець відділення цивільного захисту.

Рятувальники провели для присутніх показові виступи із залученням пожежно-рятувального автомобіля та спеціальної техніки. А школярі мали змогу спробувати себе у ролі справжніх рятувальників, позмагатись на швидше одягання спорядження пожежника-рятувальника.

Побували вихованці гуртка і тренувально-спортивному комплексі, перевірили власну фізичну підготовку, позаяк створення у гуртківців стійкої мотивації до здорового способу життя як однієї з основних умов збереження і зміцнення здоров’я є ключовим завданням гуртка для старшокласників «Пізнай себе».

У ході акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» Заєць В.П. та Безушко С.В. наголошували присутнім на дотриманні основних правил безпечної поведінки вдома при користуванні електричними та газовими приладами, дітей застерігали від небезпечних забав із сірниками й запальничками. Школярі дізналися від фахівців про заходи безпеки у разі знаходження вибухонебезпечних або схожих на них підозрілих предметів та багато іншої корисної інформації, навчились правильно реагувати під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Учасники акції зауважили, що професія рятувальника необхідна для безпеки громадян, збереження національного багатства й довкілля, але в той же час є досить нелегкою та небезпечною.

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

31 травня 2015

Президенту України

Петру Порошенко

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

Уповноваженому Президента України з прав дитини

Миколі Кулебі

ЗВЕРНЕННЯ

1 червня Україна і світ відзначають День захисту дітей (Children’s Day). Його мета –

звернути увагу міжнародної спільноти, держав, батьків, громадськості на захист прав

дітей, умови їх життя та розвитку.

Одним із головних прав людини є право на освіту, що гарантується

Ст. 53 Конституції України та відображається в Законі України “Про освіту”.

20 травня 2015 р. відбулися слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань

науки і освіти, на яких розглядалося питання підготовки концептуальних засад проекту

нової редакції Закону України “Про освіту”.

Ми усвідомлюємо, що реформування освіти – одна із необхідних потреб

суспільства, особливе місце в якій має зайняти нова модель виховання юних українців.

Виховання завжди є пріоритетом позашкільної освіти. Але у проекті нової редакції

Закону України “Про освіту” позашкільна освіта вилучається із структури освіти. Це

суперечить чинному Закону України “Про освіту”, Ст. 29, де структура освіти включає

дошкільну, загальну середню, позашкільну, професійно-технічну, вищу освіту тощо.

Позашкільна освіта – складова системи освіти, яка забезпечує навчання, виховання,

розвиток та соціалізацію дітей у вільний час у позашкільних та інших навчальних закладах.

Кожна третя українська дитина шкільного віку навчається у позашкільних

навчальних закладах. Щорічно позашкільними навчальними закладами України

проводиться понад 80 тис. всеукраїнських організаційно-масових заходів з дітьми і

учнівською молоддю за напрямами позашкільної освіти.

Позашкільна освіта, реалізуючи право дітей на культурну і творчу діяльність у

вільний час у позашкільних навчальних закладах, розвиває їх здібності, таланти,

здійснює патріотичне виховання, готує до життя у сучасних умовах. І маленькі гуртки, і

великі потужні колективи в усіх куточках нашої держави допомагають нашим дітям у

розвитку особистості, їх самореалізації та професійному самовизначенні

Просимо допомогти у збереженні позашкільної освіти як складової системи освіти і

не “відривати” її від дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти!

З повагою

40 тис. педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів

1 млн. 500 тис. українських дітей