Осінь-2014

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ «ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ДИТЯЧОГО МАЛЮНКА НА ТЕМУ: «УКРАЇНА – ЄВРОПЕЙСЬКА ДЕРЖАВА»

15.09.2014

Відповідно наказу МОН України від 01.06. 2014 р. № 07-01/1 «Про підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка на тему: «Україна – європейська держава» та з метою виявлення талановитих, обдарованих дітей та молоді, виховання у них високих моральних якостей, вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» (керівник Б.Павлусь) стали переможцями.

За результатами даного конкурсу та на підставі рішення журі:

  • дипломом І ступеня Українського державного центру позашкільної освіти нагороджена Ірина Ващук за роботу «Де найкращая Земля?».
  • дипломом ІІ ступеня Українського державного центру позашкільної освіти нагороджені Іваненко Дарина за роботу «Україно! Підніми свої крила!», Левкова Олександра за роботу «Ми хочемо жити в сучасному світі», Петрик Ольгу,за роботу «Сьогодні і завтра – шлях до майбутнього».
  • дипломом ІІІ ступеня Українського державного центру позашкільної освіти нагороджена Журик Ангеліна, за роботу «Наше майбутнє у наших руках».

Надіємось, що вихованці гуртків образотворчого мистецтва і надалі будуть розкривати свої таланти через фарби чарівного пензлика, формуючи громадянина, здатного до свідомого вибору, підвищення громадянської культури кожної дитини.

 

ТУР ВИХІДНОГО ДНЯ «ЧАРІВНІ КАРПАТИ»

16.09.2014

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Яйченя Дмитро, Мєдведєв Максим, Штинь Тарас, Гуменний едуард, Шнайдер Андрій, Коновальчук Ірина, Федіна Владислав, Панасюк Андрій, Шух Олександр, Мацюк Едуард та Каразія Роман під керівництвом Ольги Олегівни Марковець здійснили тур вихідного дня «Чарівні Карпати».

Перлина України – Карпати! Неймовірної краси гірські пейзажі, чисте повітря, глибини української народної культури, краї Гуцульщини і Буковини, поєднання з природою – усе це чекало на нас з 12 по 14 вересня. Наш маршрут проходив м. Кузнецовськ – м. Яремче – смт. Ворохта – ГК Буковель – с. Микуличин – м. Кузнецовськ.

Програма туру передбачала відвідування:

– скелі Олекси Довбуша (м. Яремче) – знаходяться на правому березі річки Прут, в лісі в сторону Ямни. Це місце здавна стало справжньою туристичною «меккою» для любителів мандрівок. Унікальне нагромадження кам’яних брил ямненського пісковика застигло тут з льодовикового періоду, яке шляхом вимивання та вивітрювання створило фортецю неповторного стилю.Тут знаходиться скелясте утворення з кам’яних стрімчаків висотою приблизно 20 м.

– гора Маковиця (984м) – одна з найвищих вершин в околиці Яремче, її видно ще з сіл Дора та Микуличин. Сама гора відносно невисока – заввишки всього 984 м, але за хорошої видимості з неї добре проглядаються хребет Явірник, вершини Хом’як, Синяк і Довбушанка (Добошанка), а також Говерла з Петросом на південному заході. На самій верхівці гори встановлено металевий хрест і вказівники: до м. Яремче звідси 3,5 км (година і 15 хвилин ходу), стільки ж і до с.Дора, а до Скель Довбуша – 4,5 км (1 год 45 хв ходу). Орографічно Маковицю можна відносити до масиву Горгани, який простягається орієнтовно на 75 кілометрів з північного заходу від долини річок Мізунки і Ріки, на південний схід до долини річки Прут.

– гора Говерла (2061м) — найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота 2061 м. Назва походить із румунської howirla — «важкопрохідне підняття». Розташована в гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області. Має конусоподібну форму. На схилах — форми плейстоценового зледеніння, каменепади. Складається з пісковиків і конгломератів. Укрита альпійськими луками,чагарниковими пустищами, подекуди — кам’яні осипи. Зі східного боку від вершини — один із витоків річки Прут, Прутський водоспад. Гора розташована у межах природоохоронних територій: Карпатського біосферного заповідника і Карпатського національного природного парку. Ми підіймалися по маршруту «Крутий» – 3,6 км. Час підняття та спуску тривав з 10,30 до 16,00 год.

– ГК Буковель – найбільший гірськолижний курорт України. Розташований неподалік від села Поляниця Яремчанської міської ради, біля підніжжя гори Буковель на висоті 920 метрів над рівнем моря. Найвища точка курорту — г. Довга 1372 м.

– сувенірний ринок в м. Яремче – де можна придбати цікаві дрібнички на спогад про Карпати, і привезти близьким та друзям атрибути гуцульської культури і побуту. – різноманітні вишиванки, запаски і крайк, дерев’яні, металеві і шкіряні прикраси та атрибути побуту. На ринку також можна придбати дари карпатської природи – гриби, мед, горіхи, лікарські трави.

– водоспад Пробій – (інша назва — Яремчанський водоспад) — каскадний водоспад в Українських Карпатах, на річці Пруті. Розташований у межах міста Яремче Івано-Франківської області. Пробій — один з найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води 8 м, кут нахилу — майже 45 градусів. Утворився в нижній частині Яремчанського каньйону річки Прут, у місці виходу на поверхню стійких до ерозії гірських порід —ямненських пісковиків (верхні шари) та аргілітів і алевритів (нижні шари). Водоспад Пробій — популярний туристичний об’єкт, пам’ятка природи.

За три дні відпочинку, ми не лише зарядилися позитивною карпатською енергетикою, а й наочно ознайомилися з гірськими масивами Карпат, підкорили Говерлу, познайомилися з побутом та культурним життям гуцулів. Висловлюємо подяку батькам, які допомогли організувати подорож, а також туристичній агенції «Волинські Афіни».

 

ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ

27.09.2014

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у конкурсі малюнків на тему: «Ні – війні!»

Життя, мов казка, сповнена незвичайних пригод, яскравих подій, добрих вчинків і хороших людей, які повсякчас прийдуть на допомогу… Життя – це…

У кожного знайдеться власний аргумент для визначення слова життя. Але у будь-якій відповіді почутій сьогодні переважатимуть слова «мир», «підтримка», «допомога», «розуміння», «доброта»… Розуміють це не тільки дорослі. Особливо гостро відчувають настрої суспільства діти.

Нещодавно вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» Павлик Олександра, Махорін Нікіта, Журик Ангеліна під керівництвом Павлуся Богдана Сергійовича взяли участь у конкурсі малюнків на тему: «Ні – війні!», що проводився Управлінням інформації та зв’язків з громадськістю ВП РАЕС.

Діти щиро висловили своє ставлення до буремних подій в Україні. А у своїх малюнках передали безмежну надію на щасливе майбутнє рідної країни.

 

МАРШ МИРУ

02.10. 2014

Хай буде мир на всій землі!

Хай дім новий будується,

Хай сад новий росте в селі,

Нова зростає вулиця.

Формування в учнівської молоді ціннісного ставлення до світу неможливе без виховання у дітей громадянина, патріота, яке повинно бути діяльним, зорієнтованим на самопізнання і пізнання дитиною світу, його само творення, почуттів і понять совісті, чесності, гідності й національної гордості за український народ, приналежність до його держави, мови, культури, традицій тощо.

По всій Україні учнівська молодь активно приєдналась до Міжнародної акції Миру. І вихованці гуртків БДЮТ також не були пасивними, а організували та провели акцію Миру під гаслом «Країна в нас одна» в рамках якої були проведені заходи, які проходили на території закладу.

Організаторами заходів в рамках акції виступили голова міської ради старшокласників «Ватра» Аліна Березинська та голова учнівського самоврядування «Позашкілля» Іван Романчук. До них приєднались лідери активів центрів учнівського самоврядування Яна Будник, Іван Смолянський, Андрій Стрижеус.

Організовано конкурс малюнків про те, яким би діти хотіли бачити мирний світ. До цього конкурсу долучилися вихованці декоративного розпису «Джерело» (керівник Н.Коваленас) та студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник А.Мельник):

– «Голуб миру» – координатор Дехтяр Наталія;

– «Мир» – координатори Бортник Марія, Путятіна Анастасія, Федіна Ангеліна, Тимощук Богдан, Шершень Анна.

Проведено гру-квест «Країна в нас одна», в якій взяли участь три команди:

– Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Озеруга Софія, Лепеха – Святчук Софія, Пилипчук Анастасія, Тарадюк Вікторія, Ярошик Софія, Завадська Марія, Віюк Валерія (керівник О.Марковець).

– Вихованці гуртка «Любителі домашніх тварин» Савостяник Ємма, Мотько Роман, Федчук Андрій, Власюк Вікторія, Вальдман Олександр, Єзгор Максим (керівник Т.Столярук).

– Вихованці гуртка «Юні акваріумісти» Сергійчук Юлія, Малюк Андрій, Зінчук Іван, Крисюха Василь, Килюшик Андрій, Саворона Вадим, Тимощук Богдан (керівник Ю.Задорожний).

Після виконання завдань квесту всі учасники, які отримали на пунктах пазли склали цілу картину, на якій була зображена наша рідна Україна.

Вихованцями гуртка «Краса здоров’я (керівник О.Момотюк) були проведені спортивні ігри до яких долучилися всі вихованці закладу.

І завершальним етапом акції Миру було проведення флешмобу «Ми за мир» у якому взяли участь всі учасники даного заходу під керівництвом керівника зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Махоріної Ольги Павлівни. Для участі в акції, кожен учасник мав виготовити Голуб Миру і взявши голуба в руку виконувати рухи під слова:

Бачу колір сонця,

Чую голос серця.

Я не заспокоюсь,

І якщо прийдеться.

Буду захищати

Я свою країну.

Нас не подолати! Слава Україні!

Заступник начальника управління освіти Горайчук Анатолій Ілларіонович підтримав учасників акції та побажав бути справжніми патріотами і громадянами своєї країни. А також, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» звернулися до волонтерів міста передавши виготовлені своїми руками Ангелочки, які принесуть нашим воїнам нашу патріотичну підтримку.

 

ЮНІ ЖУРНАЛІСТИ ПОБУВАЛИ НА ПРЕЗЕНТАЦІЇ КНИГИ

02.10. 2014

Нещодавно відбулася презентація нової збірки місцевої поетеси Сай Лариси «Камертон серця». До події в мистецькому житті міста долучилися юні журналісти Будинку дитячої та юнацької творчості.

Подія відбулася у приміщенні юнацької бібліотеки. Спеціально до цього заходу бібліотекарі відділу обслуговування м-ну Будівельників підготували буклет «Поетичний ритм серця» та відео-роботу під назвою: «Моє серце, як на долоні… Л.Сай», де спробували розкрити весь внутрішній світ та вподобання авторки.

Після демонстрації звучали коментарі та відгуки запрошених гостей, серед яких керівник бібліотеки С.Власова, члени МАКу, представник радіо FM «Бурштиновий шлях» А.Поліщук, член мистецького об’єднання «Лотос» П. Асауленко та ін. Кожен зажадав сказати добре слово про творчість Лариси Іванівни, а деякі, навіть, присвятили їй вірші. Вечір пройшов у дружній теплій атмосфері.

А для юних журналістів позашкільного закладу захід став черговою можливістю зустрітися та поспілкуватися з талановитими та творчими представниками мистецького Кузнецовська.

За матеріалами kuzneclib.in.ua

 

КРОКИ ЮНИХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ…

02.10. 2014

26 вересня в Центрі дозвілля «Лісова пісня» відбулися урочисті збори з нагоди 25-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову. У заходах взяли участь і представники учнівського врядування – вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості.

В рамках зборів у закладі діяла виставка документів, літератури, фотографій та періодичних видань тих років на тему «Крок до незалежності».

Молодь отримала чудову нагоду почути виступи засновників Народного Руху м. Кузнецовськ, делегатів І установчого з’їзду Народного Руху України за перебудову в м. Київ 1989 року С.Жданюка та С.Шевченка, Р.Омельчука, Г. Тєтєнєвої.

Під час зустрічі обговорювали про виборювання незалежності поколінням 80-их та нинішнім, згадали й про знакову подію освячення та підняття над приміщенням Кузнецовської міської ради синьо-жовтого національного прапора у знаковому 90-му, встановлення демократичної влади у місті-супутнику атомної електростанції.

Зустріч для присутньої молоді була пізнавальною, цікавою, повчальною. Сьогодні як ніколи українці повинні ідентифікувати себе як нація, прагнути незалежності та суверенітету своєї держави України.

 

ПІЗНАВАЛЬНИЙ ЗАХІД У БІБЛІОТЕЦІ

06.10. 2014

Вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.) долучилися до пізнавального заходу «Біблія – компактна бібліотека», що пройшов у Міській дитячій бібліотеці 29 вересня.

Ініціатором та організатором зустрічі була завідувачка відділом читального залу Фурсік Галина Іванівна. Читачі бібліотеки отримали можливість поспілкуватися на одвічні духовні теми зі спеціалістом-консультантом сімейних відносин і здоров’я Всеукраїнського фонду «Краще життя» Поліщук Анжелою Йосипівною, автором статей «Пізнаємо географію в Біблії», «Чи йдеться в Біблії про економіку», що друкувалися в журналах «Географія і основи економіки в школі».

Присутні почули авторську позицію трактування біблійних подій з позиції географа, змогли подискутувати щодо достовірності історичних записів у Біблії, повправлятися у знанні біблейських афоризмів, що стали широко поширеними та застосовуваними як у класичній літературі, так і в народному вжитку.

 

ОСВІТЯНИ МІСТА ВІДЗНАЧИЛИ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО

06.10.2014

Педагог, вчитель, освітянин… Людина, яка повсякчас повинна залишатися взірцем для своїх учнів, завжди знаходити цікаві теми для занять, йти в ногу з часом. Це людина, яка ніби прийшла з майбутнього, щоб показати вихованцям зразок їхнього життя, самовизначення і самоствердження.

За доброю традицією у першу неділю жовтня освітяни святкують своє професійне свято. Не зважаючи на осінь, золотавий падолист не привніс у настрій ноток суму. Погода підтримала винуватців теплом і зачарованою мрійливістю, а організатори заходу – колектив Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради – гарні танцювальні та вокальні номери, приємні враження від побаченого й почутого.

На цьогорічне святкування велика педагогічна родина м.Кузнецовськ зібралася у гостинних стінах міської дитячої музичної школи, щоб почути на свою адресу слова вдячності та найщиріші побажання від керівництва, дітей, колег.

З вітальним словом до присутніх звернувся секретар Кузнецовської міської ради Ігор Куц, який зупинився на важливості професії вчителя як вихователя успішної, творчої, соціально активної особистості з власною життєвою стратегією.

Віншувала педагогів з професійним святом начальник управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Ніна Хвалько. Серед побажань і нагород Ніна Степанівна зауважила, що вчителі краще за інших вміють вчасно навчити, почути, помітити, виправити, підтримати кожного учня, працюючи у спільному дуеті з учнями, батьками, владою, суспільством.

Не залишилася осторонь від професійного свята і профспілка. Так, голова міської ради Профспілки працівників освіти м.Кузнецовськ Володимир Нікітчук щиро привітав колег зі святом, побажав здоров’я, натхнення, успіхів і мирного неба.

Дарували глядачам веселий настрій, задаючи хороший ритм, вихованці студії вокального співу «Гармонія» (керівник Оксана Алексєєнко), зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Ольга Махоріна), гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Світлана Тиндик). Участь у заході взяли й дорослі вокалісти: Оксана Алексєєнко, Світлана Тиндик. Концертна програма передбачала не тільки слова привітань і вдячності вчителям, звучала й актуальна та настільки важлива для сьогодення національно-патріотична тематика. Пісні-посвяти військовим та миру в Україні глядачі зустрічали стоячи з почуттям істинного патріотизму, щирими оплесками підтримки й захоплення.

Вчителі нині відчувають додаткову відповідальність: укріплювати чи зводити фундамент національної свідомості учнівської молоді задля реалізації особистого потенціалу учнів на благо української державності. Педагогічна родина м.Кузнецовськ, працюючи у співпраці з учнями, батьками, владою, сповна виконує покладені на неї державою функції.

 

ВИХОВАНКА БДЮТ ЗНОВУ ЗАЧАРУВАЛА ЖУРІ ВОКАЛЬНОГО КОНКУРСУ

10.10. 2014

Нещодавно у м. Луцьк пройшов черговий Всеукраїнський вокально-хореографічний конкурс «Твій шанс». У вокальній номінації місто Кузнецовськ представляла вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості Тимець Анастасія (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна).

Живе «оголене» інтонування слова, народно-пісенний стиль виконання, пропагування кращих вокальних зразків народної творчості – це далеко неповний перелік таланту десятирічної Насті, представленого на розсуд вимогливих членів журі конкурсу.

Незабутнім для юної вокалісти Будинку дитячої та юнацької творчості стало і знайомство з Народною артисткою України Ніною Матвієнко.

– Такі зустрічі стають додатковим стимулом до виховання у дітей патріотизму, поваги до народних традицій, звичаїв та обрядів, духовних цінностей українського народу, – зауважує керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлана Дмитрівна.

Нагадаємо, що директором Української федерації творчих дитячих колективів Савенко Людмилою, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тимець Анастасія представлена на здобуття премії «Диво-дитина-2014» за досягнення у вокальних конкурсах та фестивалях.

Отож, ми вітаємо юне дарування БДЮТ та бажаємо їй подальших перемог і досягнення мрій.

 

ВІТАЄМО З ДЕБЮТОМ!

14.10.2014

З метою популяризації та подальшого розвитку народного і сучасного естрадного мистецтва, морально-естетичних цінностей та творчого самовираження, покращення рівня естетичного виховання дітей і молоді, виявлення яскравих індивідуальностей, обдарувань та організації змістовного дозвілля у Києві відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Зіркова осінь».

У ньому дебютувала Ясюк Оксана, вихованка студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна. Вокалістка з нетерпінням чекала свого першого виходу на велику сцену. А підтримка рідних та керівника була такою бажаною і вчасною, що додавала сил і впевненості у власних творчих можливостях та вміннях.

Так, вихованка БДЮТ стала призеркою конкурсу, здобувши срібло – друге місце.

Оксана нагороджена дипломом конкурсу та призами із ображенням конкурсної символіки.

Щиро вітаємо конкурсантку та бажаємо, щоб вдалий старт продовжувався зорепадом подальших перемог і звершень.

 

ВОКАЛЬНА ОСІНЬ

14.10.2014

Осінь продовжує чарувати нас своїми фантастичними барвами та теплими днями. А вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості – вражати друзів, знайомих і членів журі черговими здобутками й перемогами.

11 жовтня у Києві пройшов Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Зіркова осінь». За умовами конкурсу солістки виконали по одній композиції, зачарувавши як глядачів, так і журі фестивалю.

Тимець Анастасія, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни взяла участь у фестивалі-конкурсі та здобула перше місце. Призерка нагороджена дипломом конкурсу та призами із ображенням конкурсної символіки.

Конкуренти, ділиться враженнями Настя, були сильними. Але здолати талант важко.

Нагадаємо, що організаторами Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Зіркова осінь» був Продюсерський центр «Глория Старс». Інформаційні спонсори: Всеукраїнська газета «Молодь України», дитячий журнал «Професор Крейд», журнал «Джаз».

Вітаємо призерку та бажаємо ні в якому разі не зупинятися на досягнутому.

 

УЧАСТЬ У БЛАГОДІЙНІЙ АКЦІЇ

15.10.2014

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості долучилися до виставки-ярмарку робіт декоративно-вжиткового мистецтва, що пройшла в рамках благодійної мистецької акції «Синам України».

Урочиста частина та святковий концерт до Дня українського козацтва та 72-ої річниці створення УПА пройшла в Палаці культури ВП Рівненська АЕС на свято Покрови, 14 жовтня.

У ярмарку взяли участь дитячі роботи:

– Завадської Марії, Гутник Катерини, Шемедюк Ольги – вихованок гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Марковець О.О.);

– Лозовицької Анни, вихованки гуртка бісероплетіння «Фантазія» (керівник Бурмака Я.В.);

– Гетманової Вікторії, вихованки гуртка «Оригамі» (керівник Лакизюк Ю.Л.);

– Іваненко Світлани, Матвійчук Софії – вихованок гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник Волчаниця К.В.);

– Карплюка Андрія, Гладищук Еліна – вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання» (керівник Вакуліч В.В.);

– Штинь Руслан, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник Мельник А.М.).

Кошти, зібрані під час мистецької акції, будуть направлені на потреби військових АТО.

 

МІСЬКИЙ ЗЛІТ “ЗОЛОТА ОСІНЬ – 2014”

20.10.2014

Відкритий міський туристично-спортивний зліт «Золота осінь – 2014» був проведений 18 жовтня 2014 року в лісовому масиві поблизу м.Кузнецовська, з метою активізації туристсько-спортивного руху учнівської молоді міста, популяризація активних форм дозвілля молоді. Екологічного виховання, пропаганди культурно-масового туризму як одного з ефективних засобів патріотичного та громадського виховання молоді.

У зльоті взяли участь команди Пласту, Ольберів, 5 школи та Будинку дитячої та юнацької творчості. Команду БДЮТ «Енергія» – представляли вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Водько Анна, Хомич Юлія, Ревюк Софія, Ярошик Василь, Нестеренко Владислав, Чирва Богдан, Поліщук Роман, Сусід Катерина під керівництвом Ольги Олегівни Марковець.

До складу конкурсної програми увійшли такі конкурси:

– «Туристська смуга перешкод», учасники: Водько Анна, Хомич Юлія, Ревюк Софія, Вакулік Тетяна, Поліщук Роман, Сусід Катерина.

– «Спортивне орієнтування»: Чирва Богдан, Ярошик Василь.

– «Конкурс вузлів» – Водько Анна.

– «Стрільба з гвинтівки» – Хомич Юлія та Нестеренко Владислав.

– «Розпалювання багаття» – участь всієї команди.

– «Конкурс бутербродів» – участь всієї команди.

– «Перша медична допомога» – участь всієї команди.

Учасники зльоту під час змагань поповнили свої практичні та теоретичні знання з туризму, спортивного орієнтування та практичної екології. Команда Будинку дитячої та юнацької творчості була нагороджена грамотою – за перемогу у «Конкурсі бутербродів»! Всі учасники роз’їхалися додому сповнені позитивних вражень та емоцій.

 

БУДИНОК ТВОРЧОСТІ ОБРАВ КОРОЛЕВУ ОСЕНІ

23.10.2014

Дивовижна осіння краса матінки-природи торкнулася жовтневою позолотою дерев. Легенький вітерець привніс останні срібні ниточки павутиння бабиного літа. Повітря, напоєне незрівняними пахощами айстр, чорнобривців, жоржин, манило чаруючими оксамитками мрій і спокою…

Ось з таким настроєм, подвоєним метою сприяння розвитку творчих здібностей вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради, формуванню художньо-естетичної культури учасниць, організації змістовного дозвілля та виховання любові до прекрасного 23 жовтня у Міській дитячій музичній школі відбулася традиційна конкурсно-розважальна програма «Міс Золота Осінь – 2014».

П’ятеро учасниць виборювали перемогу, демонструючи глядачам і членам журі свої розум, красу, гарну вдачу та артистичність. За почесне звання змагалися:

 Усата Марія – вихованка гуртка акторського мистецтва «КВН» – керівник Сімашко Світлана Захарівна;

 Леус Дарія – вихованка гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» – керівник Медиченко Віра Юріївна;

 Махоріна Маргарита – вихованка зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» – керівник Махоріна Ольга Павлівна;

 Мурсалієва Ельміра – вихованка студії хореографічного мистецтва «Грааль» – керівник Лакизюк-Крупіч Юлія Леонідівна;

 Магдич Ірина – вихованка гуртка «Краса здоров’я» – керівник Момотюк Олеся Михайлівна.

Оцінювали здібності конкурсанток журі у складі: Кузло Ярослав Васильович – начальник відділу у справах сім’ї та молоді – голова журі, Босик Віктор Михайлович – начальник відділу з гуманітарних питань та внутрішньої політики, Чміль Катерина Василівна – голова організації «Червоний хрест» м.Кузнецовськ, Ковбасюк Микола Миколайович, директор Центру дозвілля «Лісова пісня», Киричук Вадим – працівник ПК ВП РАЕС.

Підраховувала бали лічильна комісія у складі: Стижеуса Андрія – заступника голова міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра», Волчаниці Катерини Василівни – керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості, Будник Яни – вихованки Будинку дитячої та юнацької творчості.

Ведучими програми були Березинська Аліна та Смолянський Іван, лідери учнівського врядування Будинку дитячої та юнацької творчості.

Учасниці конкурсно-розважальної програми «Міс Золота Осінь – 2014» змагалися у п’яти конкурсах: «Представлення», «Я – зірка», «Медична допомога», «Переспівки», «Осінній капелюшок».

Усі без винятку конкурсантки показали високий рівень підготовки, креативності та талановитості. Глядачі підтримували учасниць щирими оплесками. А в перерві між конкурсами присутнім дарували художні номери вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), студії хореографічного мистецтва «Грааль» (керівник Лакизюк-Крупіч Ю.Л.), гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» (керівник Медиченко В.Ю.), студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.).

Не зважаючи на теплу й далеко не конкурентну атмосферу свята треба було визначатися з переможцями та поправу здобутими номінаціями. Так, королевою осені та почесне звання «Міс Золота Осінь – 2014» отримала Усата Марія. Згідно положення, кожна з учасниць здобула перемогу у певній номінації:

«Віце-Міс Золота Осінь – 2014» – Мурмалієва Ельміра,

«Міс Творчість» – Махоірна Маргарита,

«Міс Грація» – Леус Дарія,

«Міс Чарівність» – Магдич Ірина.

Учасниці нагороджені призами, наданими Благодійним фондом «Наш Край» та грамотами відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Але найціннішим здобутком цього заходу для усіх сторін – учасники й глядачі – стануть незабутні враження, позитивні емоції, піднесений настрій і щирість під час вболівання.

 

ЗВІТ ЮНИХ КРАЄЗНАВЦІВ

24.10.2014

Осінь за вікном. Знову осінь. Красива, неповторна, золотоволоса…

Саме такого дня 24 жовтня звітували гуртківці, юні краєзнавці.

Під час внутрішнього заходу “Моя Земля – Земля моїх батьків” вихованці гуртка історичне краєзнавство презентували роботу: “Сторінки історії” у номінації :”Географія рідного краю”.

З захопленням Павло Дембовський розповідав про історію Волинського Полісся, а саме та про свої враження після екскурсій та походів,презентував фото- та відео-матеріали.

Перед присутніми про свою цікаву подорож-сплав по річці Стир розповіли вихованці гуртка “Історичне краєзнавство”, які під час літніх канікул здійснили подорож від села Новосілки до міста Кузнецовськ по річці на байдарках за участю дітей, батьків та керівника гуртка. Ця цікава інформація була представлена в роботі “Сплав по річці Стир: с.Новосілки-м.Кузнецоськ”

Наймолодші учасники свята, вихованці гуртка “Рідний край” з захопленням прийняли участь в обговоренні тематики заходу та презентували свої розповіді та перші напрацювання в літературно-краєзнавчому напрямку на тему: “Моя Батьківщина – Україна”.

Члени методичної ради закладу вирішили направити для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування “Мій рідний край”, роботу: “Сплав по річці Стир: с.Новосілки-м.Кузнецоськ” вихованців гуртка “Історичне краєзнавство “(керівник О.Марковець).

Бажаємо юним туристам-краєзнавцям цікавих вражень, перемог та нових досягнень.

 

ВЧИМО АНГЛІЙСЬКУ

26.10.2014

От і пролетіло вже майже два місяці навчання на гуртках «Вчимо англійську» та «Цікава англійська». Вихованці першого року навчання встигли познайомитись з новими лексичними одиницями, віршами, піснями та навчились знайомитись між собою іноземною мовою. Також вивчили англійські вітання в різні години дня. Дошкільнята навчались, виконували завдання вчителя та встигли заробити перші медалі за успішність!

Що стосується вихованців гуртка «Цікава англійська», то вони впевненими кроками прямують до своїх перших медалей. За два місяці навчання вихованці третього року навчання вже освоїли утворення ступенів порівняння прикметників та будову речень, використовуючи конструкції There is та There are. Діти виконали перші власні проекти на тему “My Working Day” та захистили їх. Кожне заняття проходило в цікавій ігровій формі, тому вихованці з легкістю засвоїли поданий матеріал.

 

СВІТ ПАПЕРУ

27.10.2014

На виконання наказу Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 20.10.2014 року № 520 «Про проведення обласної виставки-конкурсу з оригамі «Паперовий світ» в закладі членами Художньої ради з 21 жовтня по 27 жовтня 2014 року був проведений внутрішній конкурс – виставка з оригамі «Паперовий світ».

Даний конкурс відбувався відповідно до Положення про проведення обласної виставки затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 14.10.2014 року № 511 та з метою підтримки і розвитку науково-технічної творчості серед учнівської молоді, сприяння збагаченню особистості, популяризації мистецтва оригамі.

Для участі у конкурсі були залучені вихованці гуртків «Оригамі» О.Лакизюк, «Бабусина скарбничка» К.Волчаниця, «Паперопластика» В.Омельянець, які провели роботу по підготовці творчих робіт для участі у даному Конкурсі. На конкурс-виставку учасники подали близько 30 експонатів у наступних номінаціях: «Традиційне оригамі», «Різноманітні сувеніри», «Авторські розробки», «Кірікамі», «Гофрування», «Модульне оригамі», «Роботи з розробками сучасних майстрів світу».

За підсумками роботи членів Художньої ради С.Романчук, культорганізатора закладу, С.Тиндик, акомпаніатор, О.Стадник, заступник директора з навчально-виховної роботи, Н.Коваленас, керівник гуртка декоративного розпису «Джерело», О.Марковець, керівник гуртка «Історичне краєзнавство», А.Березинська, голова міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра», учениця 10-А класу ЗОШ № 2, І.Романчук, президент учнівського самоврядування «Позашкілля» БДЮТ найкраще попрацювали по підготовці творчих робіт вихованці гуртка «Оригамі» (керівник О.Лакизюк) , які представили на даний конкурс-виставку до 20 творчих робіт.

Для участі у обласній виставці-конкурсі з оригамі «Паперовий світ», яка буде проходити 30 жовтня 2014 року на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки членами Художньої ради були відібрані творчі роботи вихованців гуртка «Оригамі», які були виконані відповідно вимог Положення:

– Номінація «Сувенір» – робота «Сова» Троцюк Дарини, учениці 7-Б класу ЗНЗ № 4.

– Номінація «Авторська робота» – робота кімнатна квітка «Калли» Романюк Євгенії, учениці 5-В класу ЗНЗ № 3.

– Номінація «Гофрування» – робота «Хатинка їжачка» Новак Валерії, учениці 4-В класу, ЗНЗ № 3.

– Номінація «Модульне оригамі» – робота «Вийшов їжачок з туману», Гетманової Анастасії, учениці 4-А класу, ЗНЗ № 1.

– Номінація «Орігамі народів світу» – робота «Квіткова композиція» Сущик Вікторії, учениці 7-Б класу, ЗНЗ № 4.

– Номінація «Класичне орігамі» – робота «Орхідеї» Троцюк Дар’ї, учениці 7-Б класу ЗНЗ № 4.

– Номінація «Кірікамі» – робота «Фантазія душі» Гетманова Олексія, учня 8-Г класу ЗНЗ № 1.

Бажаємо успіхів нашим учасникам обласної виставки-конкурсу.

 

«ЗІРКОВИЙ ПАРАД» В АРСЕНАЛІ ПЕРЕМОГ ВИХОВАНОК БУДИНКУ ТВОРЧОСТІ

03.11.2014

Кінець жовтня та початок листопада став для вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості гуртка фольклорної пісні «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, став плідним у плані чергових перемог та вражень.

Тимець Анастасія, Місечко Ангеліна та Пришко Юлія здобували вершину Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірковий Парад» у номінації «Естрадний вокал».

Конкурс проходив 31 жовтня – 1 листопада 2014 року у місті Львів. Метою та основними завданнями заходу були відродження, збереження і розвиток національних культур; знайомство з кращими солістами та ансамблями, встановлення творчих контактів між учасниками, обмін досвідом роботи; створення умов для підтримки та розвитку дитячої та юнацької творчості.

Журі фестивалю-конкурсу ставили перед конкурсантами наступні вимоги: творча фантазія – відповідність стилю, самобутність, художня цінність, етнографічна точність, оригінальність, розкриття теми, образність, якість музичного матеріалу; емоційність, артистизм – яскравість виконання, художнє враження і виразність; техніка виконання – манера виконання, художнє втілення, ансамблевість, інтонаційність, цілісність композиції; зовнішній вигляд – відповідність костюмів, дизайн, сучасність, новаторство і творчий підхід, силуети форм і колірного рішення, художнє оформлення, реквізит.

Парад зірок в одному з найпрекрасніших міст Європи закінчився для вихованок Будинку дитячої та юнацької творчості наступними призовими нагородами:

– Дует «Серпанок» у складі Тимець Анастасії та Місечко Ангеліни здобули друге місце у 2-ій віковій категорії номінації «Естрадний вокал».

– Тимець Анастасія виборола третє місце у 2-ій віковій категорії номінації «Естрадний вокал».

– Пришко Юлія отримала третє місце у 3-ій віковій категорії номінації «Естрадний вокал».

Учасниці нагороджені дипломами Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зірковий Парад» міжнародного зразка, кубками та призами від спонсорів.

 

Керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлана Дмитрівна нагороджена дипломом фестивалю-конкурсу за вагомий внесок та активну роботу в розвитку дитячої та юнацької творчості.

Вітаємо!

 

ЕКСКУРСІЯ В ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ПОЛІССЯ» – «ВІД ВАРАША ДО КУЗНЕЦОВСЬКА»

05.11.2014

На осінніх канікулах вихованці гуртка «Історичне краєзнавство». Під керівництвом Ольги Олегівни Марковець, відвідали екскурсію в Інформаційному центрі «Полісся» – «Від Вараша до Кузнецовська». Тим самим, реалізуючи свої інтереси у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання рідного міста. Отож, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» будинку дитячої та юнацької творчості вирішили більш детально ознайомитися з історією рідного міста Кузнецовська, історія якого тісно пов’язана з селом Вараш, а також Рівненською атомною електростанцією.

Кузнецовськ не будувався на пустому місці, він розпочав своє будівництво на околиці мальовничого поліського села Вараш, яке притулилося до звивистого берега річки Стир. Зносились дерев’яні хати, а на їх місці будувались багатоповерхівки. Багато хто з старожилів може сказати, що ось на цьому місці була моя хата, тепер залишились лише дерева. Як назвати селище будівельників атомної станції – не питали не тільки у жителів села, а навіть у самих будівельників. В Указі Президії Верховної Ради Української РСР № 1826ЧХ від 15 березня 1977 р. „Про присвоєння найменування новозбудованому населеному пункту Володимирецького району Ровенської області” говориться: „ Задовольнити клопотання обласних партійних і радянських органів з метою увіковічнення пам’яті Героя Радянського Союзу партизана-розвідника Миколи Івановича Кузнєцова…”

Кузнецовськ – унікальне і своєрідне місто. Своїм корінням воно проросло у давнє минуле, а вершинами інтелекту сягає новітніх технологій ядерної енергетики ХХІ століття. Це місто-супутник Рівненської атомної електростанції. Вони споруджуються одночасно з 1973 року і невіддільні одне від одного.

Мета нашої екскурсії – поглибити знання гуртківців про історію створення та розвитку рідного міста Кузнецовська та збільшити інтерес до подальшого вивчення рідного краю.

Інформаці́йний центр ВП РАЕС «Полі́сся» – це сучасна споруда, яка містить просторі, спеціально облаштовані експонатами для гостей та жителів міста Кузнецовська зали.

В музеї до нашої, нам були представлені такі експозиції:

-історія будівництва та пуску енергоблоків та міста;

-вагомі події та впливові особистості історії РАЕС;

-етнографічна експозиція;

-сьогодення.

Музей Рівненської АЕС – це не просто зібрання дивовижних експонатів, а зв’язок поколінь, спадкоємність культур, осередок історії.

Кузнецовськ з упевненістю дивиться в майбутнє, сподіваючись на молодь, яка напише нову сторінку в історії міста енергетиків. Отож, важливим завданням для влади є пошук надійних та перспективних інвесторів, створення привабливого інвестиційного клімату задля поступового розвитку нових галузей виробництва та розширення міської інфраструктури.

 

ПРИВІТАЛИ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА

07.11.2014

6 листопада у міській дитячій музичній школі пройшли урочистості з нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Серед привітань, виступів і побажань, що звучали в цей день на адресу винуватців заходу – виступи керівників і вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості: зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна Ольга Павлівна) та керівника гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлани Дмитрівни.

Глядачам юні таланти міста додали хорошого настрою, запальної енергії, впевненості у здійсненні всіх задумів і планів.

 

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ ФОТОРОБІТ СЕРЕД УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «МОЯ УКРАЇНО!».

12.11.2014

26 вересня 2014 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради відбувся обласний заочний конкурс фоторобіт серед учнівської молоді «Моя Україно!».

Вихованець гуртка «Цікава англійська» (керівник Пальчук С.Д.) Макарчук Олександр представив на розгляд журі свою власну фотороботу, що не залишилась по за увагою. Олександр полюбляє активні види спорту, а саме – футбол. Хлопчик відвідує футбольну секцію, а також полюбляє поганяти м’яча зі своїми друзями у дворі. Саме тому він і пов’язав свою роботу з улюбленим видом спорту.

За підсумками проведення обласного заочного конкурсу фоторобіт учнівської молоді «Моя Україно!», вихованця Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради, Макарчука Олександра, нагороджений дипломом комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради за зайняте ІІ місце у молодшій віковій категорії, в номінації «Жанрове фото», за роботу «Я зичу вам перемоги».

Бажаємо подальших успіхів на творчій ниві, а також спортивних досягнень!

 

ЗУСТРІЧ З УЧАСНИКАМИ АТО

12.11.2014

Війна на Сході України торкнулася кожного з нас. Всі ми відчуваємо її жахи, переживаємо за кожного бійця української армії, який у небаченій до сьогодні війні воює із вчорашньою братньою Росією. Не оминула війна і місто Кузнецовськ. Так, хвала Богові, що на нашій території не ведуться бойові дії, але наші рідні, друзі, знайомі вже сьогодні воюють проти оскаженілого агресора на Донбасі.

11 листопада в Центрі дозвілля «Лісова пісня» відбулася зустріч учнівської молоді з учасниками АТО м. Кузнецовськ. Організатором заходу був Будинок дитячої та юнацької творчості за підтримки управління освіти та виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Понад два десятки військовослужбовців військової частини 3045, які були в зоні бойових дій, завітали на зустріч, щоб розповісти як важливо та необхідно в нинішній час захищали інтереси власної родини, рідного краю, народу, Батьківщини; як важливо зараз донести до дітей зерна почуття істинного патріотизму як духовно-моральної та соціальної цінності.

На запитання присутніх про подробиці перебування в зоні військових дій, ставлення рідних до рішення військовослужбовців відправитись на Схід, моральний та духовний клімат на передовій відповідали учасники АТО: підполковник Шуфрич Василь Васильович, заступник начальника командиравійськової частини 3045 з виховної роботи та підполковник Міщеня Василь Іванович, заступник начальника командира військової частини 3045 з інженерно-технічних засобів та зв’язку.

Про щоденний ризик для життя і найнеобхідніше та найдорогоцінніше (не в матеріальному плані) в зоні АТО, специфіку роботи волонтерської служби поділилися досвідом волонтери Ширко Петро Володимирович та Жарікова Ольга Василівна, Жданюк Степан Іванович, Хвалько Василь Петрович.

Перебування в зоні воєнних дій – дуже велике навантаження на психіку. Люди, що зазнали травмування перебувають у зоні ризику. Допомагають їм психологи. До розмови запросили Зайка Миколу Миколайовича – психолога військової частини 3045. Фахівець виокремив з якими першочерговими психологічними небезпеками стикається військовий на передовій та розповів у чому полягає особливість роботи психолога з особовим складом.

Як у місті працюють над формуванням в учнівської молоді національної самосвідомості та патріотичної гідності виступили виконуючий обов’язки міського голови Куц Ігор Валерійович та начальник управління освіти Кузнецовської міської ради Хвалько Ніна Степанівна. Релігійно-духовну мотивацію захисту народу і чесне виконання свого обов’язку проаналізував священик Шарко Йосип Степанович.

Обговорення актуальних питань сьогодення доповнювалося виступами вихованців БДЮТ: агітбригади «Шанс» (керівник Романчук С.В.), Махоріної Маргарити (пісня «Тумани»), зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), Хондоки Ілони (авторський вірш «Давайте не будемо байдужими») та Водько Катерини (авторський вірш «Ворожий брат») – гурток «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.). Активну участь в обговоренні брали лідери учнівського самоврядування (керівник Стадник О.М.). Завершилася зустріч «флешмобом» «Ми за мир».

У 2013-2014 роках Україна вже пережила більше, ніж за попередні роки своєї незалежності – криваву революцію, втрату території і до всього цього – справжню, хоч і неоголошену, війну на Сході. Поспілкувавшись з учасниками зустрічі, в черговий раз впевнюєшся, що попри постійну небезпеку, нелегкі умови проживання бойовий дух наших військових високий. Вони з честю та гідністю виконають свій службовий обов’язок і ми віримо, що усі вони обов’язково повертатимуться додому живими та неушкодженими.

 

УЧАСТЬ У МІСЬКОМУ БАТЬКІВСЬКОМУ ФОРУМІ «ЗАХИСТИМО ДИТИНУ СПІЛЬНО: ЄДНІСТЬ ВИХОВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ СОЦІАЛЬНИХ ІНСТИТУТІВ, НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТА СІМ’Ї”.

20.11.2014

«У дитинстві закладається людський корінь.

Жодної людської рисочки природа не відшліфовує,

вона тільки закладає, а відшліфовувати – нам, батькам,

педагогам, суспільству…» В.О.Сухомлинський

Життя щоденно доводить аксіому, що формування особистості дитини неможливе без створення особливого «соціуму». Якими не були б діти, маленькими чи дорослими, вони прагнуть до спілкування з однолітками, батьками, педагогами, їм необхідно себе реалізовувати, розкривати і стверджувати власне «Я». І таким осередком як навчального так і виховного простору є сім’я, школа та позашкільний заклад.

Розвиток життєво компетентної, творчої особистості, здатної успішно самореалізуватися у соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал – головний вектор єдності виховної взаємодії соціальних інститутів, навчальних закладів та сім’ї.

В приміщенні актової зали музичної школи 19 листопада 2014 року о 17 годині 30 хвилин відбувся загальноміський батьківський форум на тему: «Захистимо дитину спільно: єдність виховної взаємодії соціальних інститутів, навчальних закладів та сім’ї”.

Від Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради в роботі форуму взяли участь адміністрація закладу та батьки вихованців гуртків.

Підняла настрій та налаштувала всіх присутніх на плідну роботу та живе спілкування батьків з представниками громадськості міста піснею «Добра пісня» вихованка вокальної студії «Гармонія» Оксанка Ясюк (керівник О.Алєксєєнко).

Всі теми виступів складались із трьох розділів:

І – Здорова дитина – здорова нація.

ІІ – Захист дітей від сучасних негативних тенденцій.

ІІІ-Творче співробітництво педагогів, батьків, громадськості у досягненні виховних цілей.

У ході форуму демонструвався фільм «Свята та будні Будинку дитячої та юнацької творчості».

На закінчення батьківського форуму була прийнята резолюція.

 

ВІДЗНАЧИЛИ РІЧНИЦЮ ЄВРОМАЙДАНУ

24.11.2014

У Кузнецовську 21 листопада під гаслом «Україна – територія гідності та свободи» відбулися міські заходи, приурочені річниці Євромайдану, Дня Гідності та Свободи.

На майдані Незалежності в центрі міста зібралися всі небайдужі, щоб віддати належну пошану патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору восени 2004 року та у листопаді-лютому 2013 року. У такий спосіб громада показала свою підтримку утвердженню ідеалів свободи та демократії, збереженню та донесенню до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття.

У заходах взяв участь і педагогічний та учнівський колективи Будинку дитячої та юнацької творчості. Вони як ніхто розуміють наскільки в сучасній Україні важливо відтворити в українському суспільстві почуття істинного патріотизму як духовно-моральної та соціальної цінності, сформувати в молоді громадянсько активні якості, які вона зуміє застосувати на благо громади, народу. Бо саме єдність і свобода роблять нас гідними нащадками наших батьків.

 

ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ «ЗАПАЛИ СВІЧКУ»

24.11.2014

Будинок дитячої та юнацької творчості долучився до міських заходів, що відбулися 22 листопада з нагоди вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні. В рамках заходів пройшла акція «Запали свічку». Учасники приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання за жертвами Геноциду.

Голодомори в Україні змінили не тільки долі українців, але й майбутнє цілої держави. Цілеспрямоване знищення етнічних українців мало на меті не просто покорити та стерти з обличчя Землі свободолюбний народ України, але й кардинально змінити подальшу історію країни. Ця сторінка завжди залишатиметься скорботною в історії незалежної і суверенної держави.

У часу є своя пам’ять – історія. Вона зберігає всі події, пережиті і дорослими, і дітьми, громадами й суспільством, регіоном і країною. Тому одне із завдань нинішніх поколінь – зберегти пам’ять про жертви Геноциду, щоб впевнено дивитися в очі майбутнім поколінням і віддати пошану стражданням замореного глодом народу.

Сучасники, у першу чергу освітяни, повинні по цеглинці продовжувати зводити фундамент світогляду й національної свідомості учнівської молоді, щоб не допустити у майбутньому здійснення кривавих диктаторських планів.