2014 рік

БДЮТ СЕРЕД ПЕРШИХ

16 січня 2014

Підведені підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію природоохоронної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах і БДЮТ м.Кузнецовськ у 2013 році.

Зокрема юні екологи БДЮТ – активні учасники міського екологічного двомісячника «Зелений паросток майбутнього – 2013». В рамках заходу проводилися екологічні заняття, виховні години, бесіди, різні конкурси. Проведені заходи до Дня довкілля, Всесвітнього дня Землі та Всеукраїнського дня охорони навколишнього середовища.

Журі відзначило результативну роботу БДЮТ у рамках Всеукраїнського конкурсу «Мій рідний край – моя земля».

Грамотами управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради нагороджений педагогічний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості за зайняте І місце, творчий внесок у справу охорони природи та успіх у виконанні завдань Всеукраїнського конкурсу «Мій рідний край – моя земля» за напрямком «Практична природоохоронна робота».

Грамотами управління освіти за творчий підхід залучення учнівської молоді до науково-дослідницької роботи, активну участь у проведенні просвітницької роботи, за високий професіоналізм із формування екологічної свідомості учнів та перемогу в обласних та Всеукраїнських заходах екологічного спрямування нагороджені:

– Павлучь Богдан Сергійович, керівник гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик»;

– Адамович Олена Володимирівна, керівник гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір».

У сучасному світі особливо гостро постало питання екології. А особливого розуміння цієї проблеми в Будинку дитячої та юнацької творчості досягають шляхом організації екологічного виховання, активізації роботи гуртків екологічного спрямування.

 

НОВОРІЧНА КОМПОЗИЦІЯ ОЧИМА ТАЛАНОВИТИХ ДІТЕЙ

16 січня 2014

Завершився обласний етап Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція». Роботи вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості здивували членів журі неймовірним злетом фантазії та неординарності.

Дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації нагороджені переможці обласного етапу Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» за високий рівень виконання робіт:

За напрямком «Стилізована ялинка» нагороджений

– Вознюк Валерій, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Вакуліч Віра Володимирівна.

За напрямом «Новорічна композиція» нагороджена

– Петрик Ольга, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

За напрямом «Новорічна форм-робота» нагороджений

– Касюдик Ілля, вихованець гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Вакуліч Віра Володимирівна.

 

Подякою управління освіти і науки Рівненської державної адміністрації за пропаганду серед учнівської молоді бережливого ставлення до природи, сприяння розвитку флористичного мистецтва та активну участь в обласному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» нагороджений педагогічний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості.

 

В ОБЛАСТІ ВИЗНАЧИЛИ НАЙКРАЩІ УКРАЇНСЬКІ СУВЕНІРИ

16 січня 2014

Підбито підсумки участі загальноосвітніх та позашкільних закладів в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір». Серед переможців і відзначених грамотами – вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості/

Згідно з рішенням журі, нагородили переможців обласного етапу дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за високий рівень виконання робіт

– Бичкову Анастасію, вихованку гуртка «Оригамі», керівник Лакизюк Ольга Мефодіївна.

Дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за органічне поєднання національних художніх традицій і сучасних тенденцій формотворення нагородили:

– Булан Ольгу, вихованку гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна;

– Сніжко Катерину, вихованку гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна;

– Голуб Анну, вихованку гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниця Катерина Василівна.

Дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за високий рівень виконання творчих робіт:

– гурток художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Адамович Олена Володимирівна;

– гурток «Паперопластика», керівник Омельянець Валентина Сергіївна.

Подякою за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу творення народного мистецтва, творчій самореалізації, всебічному розвитку талановитої учнівської молоді та готовності її до участі в соціокультурному житті полі етнічного світу нагороджений Будинок дитячої та юнацької творчості.

 

МІСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ КОЛЯДОК І ЩЕДРІВОК

20 січня 2014

На Водохреще в Кузнецовську пройшов Х міський фестиваль колядок і щедрівок «Ой, радуйся, земле!».

У святковому заході взяв участь і Будинок дитячої та юнацької творчості. Позашкільний заклад представив гурток фольклорної пісні «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна. Учасники фестивалю подарували глядачам безліч позитивних емоцій, хороший святковий настрій, насолоду від почутих колядок і щедрівок, побачених перевтілених героїв. Буди тут колядники, що віншували глядачів усілякими гараздами, Три Царі, що прийшли повідати людям про народження Сина Божого та вигнати Чортеня, Янголята – найчистіші символи безмежної віри у правду й справедливість.

Неможливо собі уявити будь-яку українську народну традицію без своєрідного обряду святковості. Кожне свято має свої особливості, обряди, традиції. Одним із найбільших святкувань з певними, укладеними протягом багатьох століть обрядами, є Різдво. Його найважливіший атрибут – колядка.

 

ХАЙ В РІК КОНЯ ВАМ ЩАСТЯ ПРИЙДЕ

20 січня 2014

Настав рік Коня, і кожному з нас хочеться, аби той мав золоті підкови та “привіз” із собою прибутки, благополуччя, заможність. Утім, на Коняку сподівайся — та й сам гав не лови.

Згідно зі східним календарем 31 січня 2014 року настає рік Синього Дерев’яного Коня. Цей рік принесе динамізм та напористість, поєднання ощадливості та вогняної пристрасті.

У східному календарі Кінь є символом мудрості. Щоправда, його характер навряд чи можна назвати врівноваженим. Кінь – ще й символ свободи, і з його роком пов’язують звільнення від обставин та зв’язків, які сковували раніше, а також від застарілих упереджень.

Головні риси Коня: імпульсивність, рухливість, розважливість та емоційність, аж до запальності. А значить, для багатьох цей рік для нас перетвориться на непередбачуваний галоп.

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Завадська Марія, Ражик Вікторія, Озеруга Софія, Гутник Катерина, Пилипчук Анастасія, Радчук Оксана, Лупеха-Святчук Софія – під керівництвом Ольги Олегівни Марковець виготовили власноруч невеличкі обереги. Лялька-мотанка, у вигляді коня, буде приносити позитивні враження, та оберігати нас від негативу цілий рік – адже це оберіг зроблений власноруч, з усією душею.

Хай в Рік Коня вам щастя прийде,

І радість Кінь вам принесе!

Теплом своїм хай він зігріє,

Печаль – далеко віднесе!

Бажаю здоров’я – нехай лиш міцніє,

І хай ваш достаток росте, не дрібніє.

Коня потрібно поважать,

В житті в вас буде благодать!

Керівник гуртка: Марковець Ольга Олегівна

 

ВИХОВАНКА БДЮТ – УЧАСНИЦЯ ФІНАЛЬНОГО ГАЛА-КОНЦЕРТУ

24 січня 2014

На початку січня у місті Мукачеві відбувся Всеукраїнський відкритий дитячо-юнацький фестиваль-конкурс естрадної пісні „Різдвяна зіронька -2014”. У фестивалі взяла участь вихованка Тиндик Світлани Дмитрівни, керівника гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тимець Анастасія.

Фестиваль проводиться з метою підтримки, розвитку та популяризації вокального мистецтва, збагачення юних виконавців естрадної пісні новими творчими здобутками.

Цьогоріч у заході взяли участь 147 учасників.

Вихованка БДЮТ змагалася у віковій категорії від 10 до 13 років, відстоюючи власний художній образ і талант разом з 15 учасниками своєї молодшої вікової категорії.

За підсумками Всеукраїнського відкритого дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу естрадної пісні „Різдвяна зіронька -2014” Тимець Анастасія нагороджена дипломом учасника та взяла участь у фінальному гала-концерті конкурсу.

 

БДЮТ ФАНТАЗУВАВ ПРО КОСМОС

29 січня 2014

У Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся внутрішній конкурс-відбір творчих робіт вихованців позашкільного закладу на обласний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії».

Відібрані роботи представлятимуть БДЮТ у трьох номінаціях.

Номінація «Образотворче мистецтво»:

 • «Незвичайна пригода» – автор Бігун Діна, «Космічний вернісаж» – Гаврилюк Вадим, «Погляд у космос» – Ващук Ірина – керівник Павлусь Б.С., гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик»;
 • «Космічні мрії» – Федорчук Ангеліна, керівник Мельник А.М., студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт».

Номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»:

 • «Перший політ» – Салтиков Володимир, «Дивний гість» – Албеско Олександр, «Мирний привіт» – Щирба Дарина, керівник Волчаниця К.В., гурток народної творчості «Бабусина скарбничка».
 • «Космічне небо» – Ройко Ірина, «Веселе сонечко» – Полощук Марія, «Ясна зірочка» – Климова Катерина, керівник Бурмака Я.В., гурток бісероплетіння «Фантазія»
 • «Земля в руках чотирьох стихій» – Матерян Анна, «Безкінечність всесвіту» – Хомич Тетяна, керівник Адамович О.В., гурток художньо-технічної творчості «Сувенір».
 • «Суперзаєць на квітковій планеті» – Завадська Марія, «Чумацьким шляхом» – Максимчук Тетяна, керівник Марковець О.О., гурток «Історичне краєзнавство» .
 • «Подорож на місяць» – Власюк Артем, «Космос моїх мрій» – Сачук Катерина, «Космічна труба» – Карлюк Андрій, керівник Вакуліч В.В., гурток «Початкове технічне моделювання».
 • «Незвичайний гість» – Сорока Марія, керівник Омельянець В.С., гурток «Паперопластика».

Номінація «Космічне мистецтво»:

 • «Величний космос» – Мосійчук Валерія, керівник Мельник Т.М., гурток літературного краєзнавства «Рідний край».

Побажаємо нашим учасникам перемог і відзнак.

 

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ШКОЛИ УПРАВЛІНСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ДЛЯ ЛІДЕРІВ ТА КООРДИНАТОРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

29 січня 2014

Наприкінці січня 2014 року відбулося засідання школи управлінської майстерності для лідерів та координаторів учнівського самоврядування на тему: «Лідерство як вміння надихати і досягати». Від міста Кузнецовська взяли участь координатор міської ради старшокласників «Ватра», заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради Стадник Олена Миколаївна та заступник голови міської ради старшокласників «Ватра», голова центру «Відкриті долоньки» ЗОШ № 2 Будник Яна.

У рамках заходу лідери та координатори області звітували про роботу у 2013 році, а саме: презентували діяльність обласних рад, ознайомились з роботою Парламенту дітей міста Рівного, який створено на базі Рівненського міського Палацу дітей та молоді, стали учасниками ділової гри «Тайм менеджмент – складова успіху сучасної молодої людини», яка найбільше зацікавила учасників з Кузнецовська.

Саме під час цієї гри ми дізналися про таблицю Ейзенхауера. Суть якої можна виразити фразою: «Організуйте свої дії на основі пріоритетів».

Оскільки тридцять четвертий президент США, був дуже зайнятою людиною, він розробив свою власну методику виставлення пріоритетів у процесі виконання будь-яких справ. Створена матриця Ейзенхауера дозволяє людині сконцентруватися на найбільш важливих справах, при цьому ігноруючи незначні завдання, які не несуть користі.

Я вважаю, що проведення подібних тренінгів корисно впливає на розвиток лідерів та дає змогу самовдосконалюватися.

Яна Будник, заступник голови міської ради старшокласників «Ватра»,

голова центру «Відкриті долоньки» ЗОШ № 2

 

ПРИСВОЄНО ЗВАННЯ «ЗРАЗКОВИЙ ХУДОЖНІЙ КОЛЕКТИВ»

2 лютого 2014

Хореографічному ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради присвоєно звання «Зразковий художній колектив».

Відповідно до пунктів 1.2, 1.3, 2.7 Положення про почесні звання «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив», затверджено наказом МОН України від 14 серпня 2002 року №461, зареєстрованого в Мінюсті України 29 серпня 2002 року за № 936/7224, та на підставі рішення експертної комісії МОН України з питань присвоєння звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив», що діють у навчальних закладах системи освіти України присвоєно звання «Зразковий художній колектив» хореографічному ансамблю «Пірует» – керівник Махоріна Ольга Павлівна – Будинку дитячої та юнацької творчості.

Щиро вітаємо керівника та весь колектив ансамблю із присвоєнням цього почесного звання.

Зичимо колективу подальшого зростання, піднесення в роботі, творчого натхнення. Здоров’я кожному, здійснення мрій та планів.

Хай все добре, зроблене Вами, сповна віддасться кожному життєвими гараздами, нехай усі зусилля завжди винагороджуються успіхами у досягненні поставленої мети.

 

ВЧИМО АНГЛІЙСЬКУ

6 лютого 2014

Гуртки «Вчимо англійську» та «Цікава англійська» живуть своїм цікавим та насиченим життям. Вихованці гуртків вивчають нові слова та вирази, будують на їх основі невеликі речення, з яких формують діалоги та невеликі описи тих чи інших предметів. От наприклад, вихованці гуртка «Цікава англійська» навчаються самостійно складати речення. Однак, щоб це заняття було цікавішим та веселішим, діти їх будують використовуючи картинки. Склавши декілька варіантів речень, вихованці самостійно складають їх всі разом, формуючи у невеличку розповідь-опис власної кімнати.

Але наймолодші вихованці, а це діти, які займаються на гуртку «Вчимо англійську», вже наступають на п’яти своїм попередникам! Вони вже встигли вивчити достатньо, аби скласти серйозну конкуренцію старшим вихованцям. Наприклад, кольори, цифри, літери англійського алфавіту, команди та закріпили це віршами та пісеньками по даних темах. Зовсім нещодавно діти познайомилися з цифрами від 1 до 20 та навчились рахувати англійською мовою і у зворотному напрямку. А також навчилися розпізнавати літери та складати їх у правильному порядку.

 

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВОЇНІВ-АФГАНЦІВ

16 лютого 2014

Вихованці гуртка літературного краєзнавства «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна долучилися до заходу з нагоди 25-ої річниці виведення військ з Афганістану.

З метою вшанування пам’яті воїнів-афганців, згідно річного плану роботи гуртка про участь у масових заходах в Міській бібліотеці для дітей 13 лютого відбувся спільний захід у рамках співпраці з громадськими організаціями міста, приурочений 25-й річниці виводу військ з Афганістану.

 

ПРОЙШОВ КОНКУРС ВАЛЕНТИНОК

22 лютого 2014

Напередодні Дня Святого Валентина на гуртку декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Надія Вікторівна пройшов конкурс валентинок.

Діти самостійно придумували дизайн вітальних валентинок, виконуючи їх у техніці петриківського розпису.

Роботи маленьких учасників оцінювали самі ж батьки, гості гуртка. Валентинки не були підписані, тож про конкретне авторство кожної не здогадувався ніхто.

Після справедливого й об’єктивного голосування визначилися переможці.

Вік 5-6 років:

Пашко Віталій

Завгородня Анастасія

Власюк Поліна

Вік 7-10 років:

Суворова Альона

Дукач Оксана

Гура Ольга.

Усі учасники отримали заохочувальні солодощі. Переможці нагороджені тематичними медалями.

Наразі вихованці гуртка декоративного розпису «Джерело» готуються до наступного внутрішнього конкурсу, присвяченого святу 8 Березня.

 

ЮНИЙ ДОСЛІДНИК

22 лютого 2014

Відбувся міський етап обласного конкурсу дослідницько-експериментальних робіт

із природознавства “Юний дослідник” та винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму.

Від Будинку дитячої та юнацької творчості у конкурсі взяла участь Скрипчак Дарина, вихованка гуртка «Юні екологи», керівник – Маркевич Тетяна Валентинівна. Робота юної дослідниці належала науково-дослідницькому проекту про життя жаб на тему: «Дослідження сезонних змін у житті шпорцевих жаб».

Після яскравого захисту роботи Даринка виборола першість у номінації «Тваринний світ».

Вітаємо юну дослідницю та бажаємо подальших перемог.

 

КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ

23 лютого 2014

Козацькі забави

Напередодні 23 лютого – Дня захисника Вітчизни – вихованцями театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна та гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна проведенні «Козацькі забави».

Вихованки гуртка «Історичне краєзнавство» Кушнерик Юлія та Дукач Анна привітали хлопців із Днем захисника Вітчизни. А також, за участю Коновальчук Ірини, Медведєва Максима, Кошелюка Ігора та Дукач Анни розіграли сценки «Наші хлопці в минулому й сьогодні».

Ведучими забав, були Березинська Аліна та Будник Яна – вихованки театрального гуртка «Сюрприз», які провели веселі конкурси між командами хлопців.

Гурток «Сюрприз» представляла команда «Оселедець» у складі: Кушнірчука Віталія, Стрижеуса Андрія, Романчука Івана та Дембовського Павла. Їх суперниками в забавах була команда гуртка «Історичне краєзнавство»: Черчик Дмитро, Комар Петро, Федінчик Сергій та Тарасюк Денис.

Команди взяли участь у цікавих, пізнавальних і веселих конкурсах. Учасники на швидкість їли кашу, ліпили вареники, знаходили взуття тощо. Не зважаючи на змагальний дух, у залі панувала дружня атмосфера. Глядачі щиро вболівали за кожну команду, підтримуючи своїх улюбленців чи фаворитів гарного настрою. Проте змагання є змагання. Тому після «запеклого» протистояння з перевагою в один голос перемогу здобула команда «Оселедці».

Насамкінець присутніх хлопців привітали зі святом: «Дорогі наші хлопці, прийміть щирі вітання зі святом, що уособило доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі – Днем захисника Вітчизни».

ВЕСНЯНІ ПОДАРУНКИ

11 березня 2014

Подарунки зроблені своїми руками завжди цінуються в нашому житті, адже в них ми вкладаємо свою душу та позитивні емоції. Тому, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Ражик Вікторія, Завадська Марія, Шемедюк Ольга, Квач Вероніка, Левчик Андрій, Радчук Оксана, Ройко Ірина, Пилипчук Анастасія, Віюк Валерія, Степчук Олександра та Степчук Ангеліна вирішили привітати мам, бабусь та сестричок подарунками, які зробили самостійно. Кожен, творив презент від щирого серця та з допомогою власної фантазії. Дехто, захотів зробити солодкий подарунок, дехто – чудо-дерево, яке не зів’яне ніколи, адже воно наповнене лише добром, а дехто вирішив подарувати ляльки-мотанки, як обереги та захисники жінок.

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», вітають зі святом весни всіх жінок, та надсилають вам найкращі побажання.

Теплий промінь березневий

Розбудив дзвінку весну.

Ароматом квітів перших

День святковий огорнув.

Він вітання наші щирі

Передасть всім дамам милим,

Щоб жили в добрі і мирі

Щоб здійснились їхні мрії,

Щоб коханими були,

Щоб у радості цвіли.

ВЕСНЯНІ ПОДАРУНКИ

11 березня 2014

Подарунки зроблені своїми руками завжди цінуються в нашому житті, адже в них ми вкладаємо свою душу та позитивні емоції. Тому, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Ражик Вікторія, Завадська Марія, Шемедюк Ольга, Квач Вероніка, Левчик Андрій, Радчук Оксана, Ройко Ірина, Пилипчук Анастасія, Віюк Валерія, Степчук Олександра та Степчук Ангеліна вирішили привітати мам, бабусь та сестричок подарунками, які зробили самостійно. Кожен, творив презент від щирого серця та з допомогою власної фантазії. Дехто, захотів зробити солодкий подарунок, дехто – чудо-дерево, яке не зів’яне ніколи, адже воно наповнене лише добром, а дехто вирішив подарувати ляльки-мотанки, як обереги та захисники жінок.

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», вітають зі святом весни всіх жінок, та надсилають вам найкращі побажання.

Теплий промінь березневий

Розбудив дзвінку весну.

Ароматом квітів перших

День святковий огорнув.

Він вітання наші щирі

Передасть всім дамам милим,

Щоб жили в добрі і мирі

Щоб здійснились їхні мрії,

Щоб коханими були,

Щоб у радості цвіли.

 

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ У БДЮТ

16 березня 2014

Педагогічний та дитячий колективи Будинку дитячої та юнацької творчості приєдналися до відзначення шевченківських днів у місті.

Так, у міському конкурсі «Об’єднаймося ж, брати мої» взяли участь вихованці:

 • студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» під керівництвом Мельника А.М. Журик Ангеліна та Федорчук Ангеліна (номінація «Образотворче мистецтво»),
 • гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» під керівництвом Павлуся Б.С. Гаврилюк Вадим та Тимощук Сергій (номінація «Образотворче мистецтво»),
 • гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» під керівництвом Волчаниці К.В. Сернюк Кароліна (номінація «Декоративно-прикладне мистецтво»),
 • гуртка бісероплетіння «Фантазія» під керівництвом Бурмаки Я.В. Гузій Дарина (номінація «Декоративно-прикладне мистецтво»).

У міському огляді-конкурсі читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Коьзарю, в пам’яті людській», присвяченому 200-річчю від дня народження Т.Шевченка взяли участь:

Бортник Анна, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» (керівник Мельник Т.М.);

Гутник Катерина,

Кришталевич Софія,

Ситнік Катерина,

Мисонець Вікторія,

Вакуліч Тетяна,

Сусід Катерина – вихованці театрального гуртка «Мозаїка» (керівник Стельмах О.О.).

У відеозаписі читання напам’ять творів Т.Шевченка для літературного телемарафону, що проводився з ініціативи ТРК «Рівне-атом» ВП Рівненська АЕС брали участь:

Омельянець В.С., керівник гуртка «Паперопластика» та Стельмах О.О., керівник театрального гуртка «Мозаїка».

У Будинку дитячої та юнацької творчості обладнані виставки дитячих творчих робіт, приурочені 200-річчю від дня народження Т.Шевченка.

 

ПРИВІТАЛИ З ВЕСНЯНИМ СВЯТОМ

19 березня 2014

Хороший настрій з піснею, музикою, яскравими враженнями та гучними аплодисментами подарували глядачам наймолодші вихованці студії вокального мистецтва «Гармонія» під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни.

Творчий ажіотаж панував у цей день за імпровізованими лаштунками зали. Юні артисти й співаки закінчували своє гармонійне перевтілення: наводили останні штрихи в образі, поправляли зачіски, розспівувалися… Проте усіх об’єднувало спільне очікування свята, нехай і хвилююче, але таке очікуване.

У залі тим часом зібралося чимало глядачів: батьків, родичів, знайомих. Вони з нетерпінням чекали початку концерту.

І ось з першими музичними акордами талановиті вокалісти відчули себе справжніми артистами, перед якими знову і знову відкривається чарівний світ сцени. Не менш схвильованими і втішеними успіхами своїх дітей виглядали в цей день і батьки. Бо вони зрозуміли, що завдячуючи заняттям у Будинку творчості, виступи їхніх дітей не залишаться тільки у домашній відеотеці, а й виблискуватимуть талантом за її межами.

 

МІЙ ДІЛЬНИЧНИЙ ІНСПЕКТОР

19 березня 2014

З метою утвердження кращих міліцейських традицій, популяризації служби дільничних інспекторів міліції, ознайомлення громадськості з їх діяльністю, спрямованою на профілактику правопорушень, формування позитивного іміджу служби, активізації взаємодії між міліцією та закладами освіти, у місті проходитиме міський конкурс дитячого малюнка «Мій дільничний інспектор».

Від Будинку дитячої та юнацької творчості у ньому візьмуть участь:

Гаврилюк Вадим і Петрик Ольга, вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» (керівник Павлусь Богдан Сергійович);

Швець Василина, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник Мельник Аркадій Миколайович);

Іваненко Світлана, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник Волчаниця Катерина Василівна);

Ройко Ірина, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія» (керівник Бурмака Яна Віталіївна);

Ковальчук Дмитро, вихованець гуртка «Паперопластика» (керівник Омельянець Валентина Сергіївна).

 

ТАЛАНТИ БАГАТОДІТНОЇ РОДИНИ

19 березня 2014

З метою відродження та популяризації цінностей багатодітної української родини, створення умов для всебічного розвитку дітей з багатодітних та малозабезпечених родин, збереження народних традицій та історичної спадщини, виховання у дітей творчого самовираження, виявлення яскравих індивідуальностей та обдарувань, вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь в обласному етапі ХІ Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Таланти багатодітної родини».

Конкурс-фестиваль пройшов 14 березня в м. Рівне. Від БДЮТ у ньому взяли участь вихованці гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» (керівник О.Адамович), гуртка сучасно-спортивного танцю «Едем» (керівник В.Медиченко), гуртка декоративного розпису «Джерело» (керівник Н.Коваленас), гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник С.Тиндик), студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник А.Мельник).

За рішеннями журі,

 • Хомич Тетяна, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір» здобула перемогу у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво»;
 • Піктурно Ірина, вихованка, гуртка фольклорної пісні «Серпанок» зайняла ІІ місце у номінації «Вокальне мистецтво»;
 • Леус Дарина, вихованка гуртка сучасно-спортивного танцю «Едем» виборола ІІ місце у номінації «Оригінальний жанр (спортивна гімнастика)»;
 • Парейчук Іванна, вихованка гуртка сучасно-спортивного танцю «Едем» нагороджена грамотою «За технічне виконання».

Вітаємо наших переможців і бажаємо їм подальших здобутків і перемог! Переможці обласного етапу є лауреатами Всеукраїнського конкурсу та візьмуть участь у фіналі конкурсу-фестивалі, що пройде в ДП МДЦ «Артек».

 

А КРИЛАХ ТВОРЧОСТІ

19 березня 2014

З метою виховання у дітей морально-естетичних цінностей та творчого самовираження, виявлення яскравих індивідуальностей, обдарувань та організації змістовного дозвілля, вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у Благодійному концерті – Всеукраїнському Фестивалі мистецтв «На Крилах Творчості», що проходив 14-15 березня в м. Київ. Його мета: розкрити унікальність, художню своєрідність кожного творчого колективу, кожного юного виконавця, підтримати вогонь творчості і мистецького запалу у юних артистів.

До когорти талановитих дітей України на конкурсі долучилися:

 • Тимець Анастасія, вихованка Тиндик Світлани Дмитрівни, гурток фольклорної пісні «Серпанок»;
 • Підвишенна Оксана, вихованка Романчук Світлани Володимирівни, театральний гурток «Сюрприз».

Юні вокалістки стали лауреатами; нагороджені відповідними відзнаками. Але найголовніше: у дітей залишилися приємні незабутні враження та спогади, що надихатимуть їх на нові конкурси й перемоги.

 

ЗМАГАННЯ З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

19 березня 2014

12 березня 2014 року комунальним закладом “Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді” Рівненської обласної ради проведено обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, в яких узяли участь 15 команд (28 учасників) із позашкільних навчальних закладів області.

Будинок творчості у змаганнях представляла команда у складі Муравинець Валерії та Карплюка Андрія, вихованців гуртка «Початкове технічне моделювання» під керівництвом Вакуліч Віри Володимирівни.

Під час змагань діти демонстрували свої художні здібності, практичні вміння і навички, конструкторські здібності, безмежну дитячу фантазію.

Метою проведення змагань є організація змістовного дозвілля, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації, пошук та підтримка обдарованих учнів молодшого шкільного віку; підвищення ролі початкового технічного моделювання у системі безперервної освіти, обмін досвідом з організації технічної творчості дітей молодшого шкільного віку.

За матеріалами rvosvita.org.ua

 

ДАРУВАЛИ МАМАМ КВІТИ І ЛАСКУ

21 березня 2014

З метою виховання любові й поваги та шанобливого ставлення до матері, бабусі, усіх жінок вихованці гуртка сучасно-спортивного танцю «Едем» під керівництвом Медиченко Віри Юріївни влаштували святковий концерт.

Учасники заходу дарували присутнім танці, гімнастичні композиції, співи, сценки й теплі щирі слова: «Нехай для вас квітнуть веселим маєвом найкращі квіти, зігрівають своїм теплом найчастіші усмішки. І не тільки сьогодні, а й завтра, завжди, вічно».

Готуючись до свята та проводячи його, вихованці гуртка не тільки відшліфовували здобуті знання й вміння, але й формували ази акторського мистецтва, творчих здібностей. А подарунки, вручені мамам і бабусям, виготовлені дбайливими дитячими руками стали завершальним акордом святкового дійства.

 

У «ДЖЕРЕЛІ» ЗНОВУ КОНКУРС

21 березня 2014

Черговий конкурс, цього разу присвячений весняному святу 8 березня провели на гуртку декоративного розпису «Джерело» (керівник Коваленас Надія Вікторівна).

Вихованці із задоволенням долучилися до експонування своїх творчих робіт, а батьки й відвідувачі гуртка знову стали неупередженими журі. Захоплює неймовірний злет дитячої творчості, неординарні й традиційні композиції, креативний підхід до виконання.   Діти з нетерпінням чекали підбиття підсумків. Отже, переможцями конкурсу дитячого малюнка у стилі петриківського розпису стали:

Суворова Олена,

Кузнецова Олександра,

Вінник Єлизавета,

Вознюк Юлія – молодша група.

Гура ольга

Федіна Ірина – старша група.

 

УКРАЇНА БЕРЕ ПОЧАТОК ІЗ МЕНЕ..

3 квітня 2014

Такий лейтмотив звучав 31 березня з уст вихованців гуртка «Основи журналістики», керівник Ярошик Лариса Анатоліївна. До проведення літературних читань патріотичної поезії учнівську молодь надихнули останні події в Україні.

З метою формування активної громадянської позиції, виховання поваги до чужих почуттів, толерантного сприйняття думок співрозмовників, формування читацьких вмінь та аргументація власних висловлювань – ось короткий перелік навчальної, виховної та розвиваючої мети заходу, ініційованого, перш за все, самими ж юними журналістами.

В цей день звучали твори не тільки поетів-класиків, але й шестидесятників, сучасників. Декламувалася й поезія невідомих авторів, чиї твори стали популярними на хвилі новітніх революційних подій в державі.

Учасники читань довели, що юному поколінню не байдужі події в країні, а естетичне виховання підростаючого покоління саме через літературу сприяє розвитку високих національних ідеалів, формує світогляд і почуття, залишаючи глибокий слід в душі. Бо новітня література постреволюційної доби настільки тісно пов’язана з життям, насичена прикладами й гідним наслідуванням, не може залишити байдужим як читача, так і слухача.

 

ПЕРШОКВІТНЕВІ ЖАРТІВНИКИ

3 квітня 2014

Вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» під керівництвом Мельник Тетяни Михайлівни, сумісно з Міською бібліотекою для дітей провели літературну годину «Про гумор: всерйоз і жартома». Захід пройшов 1 квітня з нагоди Дня Сміху.

 

Жартували всерйоз і з гумором вихованці гуртка:

Бойко Катерина

Верешко Анна

Вознюк Дмитро

Сніжко Юлія

Мельник Вікторія

Шведюк Денис.

 

ДИТЯЧІ КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ

3 квітня 2014

У місті Рівне відбувся обласний заочний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії».

Учнівська молодь, що захоплюється астрономією, з усіх районів Рівненщини змагалася в номінаціях «Космічна філософія, історія та астрономія», «Космічне мистецтво», «Прикладне та образотворче мистецтво», «Література та журналістика».

У творчих роботах конкурсантів відображаються реальні космічні явища, фантастичні сюжети та образи, уявлення авторів про космічні процеси у Всесвіті, інопланетні системи та позаземні цивілізації. Досліджується історія пізнання людиною Космосу, виникнення наукової думки та вчення про Всесвіт, аналізуються найдавніші міфологічні уявлення людей та сучасні космологічні теорії; пропонуються авторські гіпотези виникнення космічних утворень та перспективи розвитку земної цивілізації; розглядаються складні проблеми розвитку духовного світогляду людини.

Серед переможців конкурсу є, безсумнівно, й вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості.

Секція «Образотворче та прикладне мистецтво»:

номінація «Вироби з паперу»:

І місце – Сорока Марія, вихованка гуртка «Паперопластика» (керівник Омельянець В.С.), робота «Незвичайний гість»;

номінація «Вироби з природного матеріалу»:

І місце – Максимчук Тетяна, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Марковець О.О.), робота «Чумацьким шляхом»;

номінація «М’яка іграшка»:

ІІ місце – Албеско Олександра, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник Волчаниця К.В.), робота «Дивний гість».

Призери нагороджені дипломами комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді».

 

ЮНІ ТАЛАНТИ БДЮТ СКОРИСТАЛИСЯ ШАНСОМ…

3 квітня 2014

Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни та гуртка фольклорної пісні «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни взяли участь у Всеукраїнському вокально-хореографічному конкурсі «Твій Шанс». Захід проходив 27-28 березня у м. Луцьк.

Метою конкурсу стали подальший розвиток самодіяльного хореографічного та вокального мистецтва, залучення широкої громадськості і творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів і аматорських колективів, налагодження творчих відносин між хореографічними та вокальними колективами України. Конкурс є пошуком нових форм та особливостей хореографічного та вокального жанру, де кожен учасник, колектив має змогу продемонструвати розмаїття своїх творчих здобутків.

Дивували членів журі своїми здобутками вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тимець Анастасія та вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует»:

Хондока Ілона;

Казмірчук Катерина;

Скиба Надія;

Назарова Анастасія;

Романчук Іван;

Степчук Олександр;

Мороз Дмитро;

Затірка Олександр;

Гаврилюк Олексій;

Водько Вероніка;

Антонюк Діана;

Брой Юлія;

Полюхович Ілона;

Махоріна Маргарита;

Купріян Марія;

Демчук Тетяна;

Левчук Софія;

Хмель Інна;

Отрода Тетяна;

Бондарчук Дарина;

Буратевич Катерина;

Гончар Ольга;

Данилюк Анастасія;

Добровольська Ольга;

Килюшик Дарина;

Кізько Єлизавета;

Кушнірчук Валерія;

Мирончук Ірина;

Мушик Дарина;

Салівон Софія;

Волчаніца Аліна;

Ярощук Дарина;

Шишко Ілона;

Басюк Маргарита.

Вокалістка, Тимець А. та хореографічний колектив БДЮТ (за танець «Плескач») отримали друге та третє місця відповідно. Вони нагороджені грамотами, призами, статуетками.

Але найцінніше – безцінний досвід і безліч вражень від побаченого, почутого й пережитого.

 

“ШУХЕРЯТА» ЗМАГАЛИСЯ З ЮНИМИ ІНСПЕКТОРАМИ РУХУ

8 квітня 2014

З метою залучення широкого загалу школярів до участі у роботі, спрямованій на запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, виховання у дітей морально-естетичних цінностей, виявлення яскравих індивідуальностей та організації змістовного дозвілля команда Будинку дитячої та юнацької творчості «Шухерята» під керівництвом Сімашко Світлани Захарівни взяла участь в обласному конкурсі серед команд клубу веселих і кмітливих юних інспекторів руху.

Організаторами конкурсу виступили відділ ДАІ УМВС України в Рівненській області та управління освіти та науки Рівненської ОДА, які вкотре проводять такий захід з однією метою – звернути особливу увагу дітей та дорослих на проблеми дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

 

Зустріч проходила під гаслом: «Молоде покоління за безпечний рух!». Програма зустрічі складалася з трьох конкурсів. Перший конкурс-візитка під назвою «Живи за правилами», в якому учасники репрезентували свою команду як таку, що вивчає та завжди виконує Правила дорожнього руху. Другий конкурс – конкурс новин «DAI NEWS». Два учасники з кожної команди у ролі ведучих зображали жартівливий випуск новин на задану тематику. Останній конкурс – музичне домашнє завдання: «Перехрестя семи доріг». Команди-учасники представляли музичні гумористичні номери за темою зустрічі.

Юні інспектори руху розкривали тематику гри в оригінальний КВК-спосіб по-різному.

За кількістю набраних балів команда «Шухерята» посіла почесне третє місце.

За звання кращих юних інспекторів руху змагалися вихованці гуртка акторського мистецтва «КВН»:

Яйченя Ніна

Пивовар Тетяна

Федіна Ірина

Рожко Ірина

Федіна Дмитро

Щур Анастасія

Бульботко Юлія

Бруцька Аліна

Талах Олена

Савонік Андрій

Дорощук Іван.

 

МОЛОДЬ ОБИРАЛА ЗДОРОВ’Я

8 квітня 2014

Відбувся міський етап VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Програма заходу передбачала проведення конкурсу літературно-мізично-спортивних міні-композицій, конкурсу плакатів, конкурсу фотографій з пропагандою здорового способу життя.

Участь у фестивалі взяли сім команд навчальних закладів міста. Будинок творчості представила команда «7-1-1» під керівництвом Лопуги Наталії Федосіївни та Столярук Тетяни Олександрівни.

Команда БДЮТ у складі:

Вайсер Філадельфії,

Рябчини Павла,

Конюк Аліни,

Стріли Тетяни,

Юсина Руслана,

Пухи Анастасії,

Махоріної Маргарити

демонстрували хороші вокальні та хореографічні здібності, переконуючи, що заняття спортом, активний спосіб життя має бути пріоритетом, адже бездіяльні люди стають мішенню для хвороб.

За умовами фестивалю-конкурсу, наша команда представила плакат на тему: «В моєму домі так» і фото: «Чисте місто – запорука здоров’я».

Команда БДЮТ нагороджена грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за зайняте друге місце.

 

ЗРОБИЛИ УКРАЇНУ ЧИСТІШОЮ…

14 квітня 2014

… а почали з рідного містечка Кузнецовськ.

 

З нагоди Дня довкілля, 12 квітня, у рамках Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою» пройшло загальноміське прибирання.

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості долучилися до ініціативи великого прибирання набережної річки Стир. Діти й дорослі відклали власні справи, «загорівшись» бажанням внести своє зернятко в збереженні навколишнього середовища рідного міста.

У прибиранні набережної загалом взяло участь понад 100 осіб, які з поліетиленовими пакетами в руках, в рукавичках з ентузіазмом взялися наводити лад.

За офіційною інформацією. Прибрано близько восьми гектарів набережної території та зібрано чотири причіпи сміття.

Самі ж учасники акції залишилися задоволеними від проведеної доброї справи, адже, як поділилися враженнями вихованці БДЮТ, кожному змалечку треба усвідомлювати, що в чистоті варто тримати не тільки свій дім, але й територію довкола нього. Тому що природа не буде мовчки терпіти знущань людини. А ми, мешканці, повинні повсякчас пам’ятати, що зобов’язані охороняти навколишнє природне середовище кожним своїм кроком, дією і словом.

 

ЮНІ АКВАРІУМІСТИ ПРОВЕЛИ БЛАГОДІЙНУ АКЦІЮ

14 квітня 2014

Бути відповідальним за іншого, вміти піклуватися і знати як правильно це зробити, не залишатися на одинці, прагнути до пізнання нового і незвіданого… – одні з мотивів, якими керуються діти, обираючи для себе гурток «Юні акваріумісти».

Нещодавно вихованці гуртка «Юні акваріумісти» за ініціативи керівника гуртка Задорожного Юрія Івановича та підтримки директора БДЮТ Маркевич Тетяни Валентинівни зробили добру справу: вирішили подарувати Кузнецовському міському центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів акваріумних рибок. Заклад придбав новий акваріум, який потребував не просто мешканців, але й професійної думки та поради юних фахівців. Вирішили – зробили. Бо що ж може стати на заваді щирому бажанню подарувати людям радість і захоплення?

Нині у надсучасному акваріумі реабілітаційного центру мешкають цихлазоми чорнополосі та цикліди. А допомагатимуть порадами й діями у їх догляді юні акваріумісти Будинку дитячої та юнацької творчості:

Перешеєв Дмитро

Блищик Ігор

Блищик Катерина

Ейвазов Давид

Лізкевич Олег

Лізкевич Владислав

 

ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!

17 квітня 2014

З 18 по 30 квітня у навчально-методичному центрі естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області проходитиме обласний конкурс писанкарства «Воскресни, писанко!» серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів.

Популяризація культурних традицій українського народу не оминула прагнення позмагатися й вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості. У конкурсі від міського позашкільного закладу взяли участь:

 • Кривко Юлія
 • Пашко Марія
 • Марчук Катерина – вихованці гуртка декоративного розпису «Джерело» під керівництвом Коваленас Надії Вікторівни з колективною роботою «Готуємося до Великодня»;
 • Добровольська Ольга, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» під керівництвом Волчаниці Катеини Василівни з індивідуальною роботою «Веселкове коло писанок»;
 • Салівон Софія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» під керівництвом Волчаниці Катеини Василівни з індивідуальною роботою «В царині писанкарства».

Побажаємо учасникам перемог. Чекатимемо оголошення результатів

 

ДЕНЬ ПТАХІВ

17 квітня 2014

Наближається до завершення акція День Птахів.

Нагадаємо, що метою Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «День птахів» є привернення уваги школярів до охорони птахів, навчання навичкам майстрування гніздівель для птахів, відродження дитячого свята «День птахів».

Цьогоріч у конкурсі брали участь вихованці гуртка «Любителі домашніх тварин» на чолі з керівником Столярук Тетяною Олександрівною.

У рамках конкурсу діти виготовляли будиночки для птахів і в березні розвісили їх у лісі довкола міста Кузнецовськ. А допомагали їм в цьому, звичайно, не тільки керівник, але й батьки.

В ході конкурсу діти дізналися багато цікавого й нового про пернатих друзів, особливості догляду за ними в домашніх умовах і характерної поведінки птахів у природі.

 

КОНКУРС МАЛЮНКІВ «АЕС – ДОБРОБУТ – БАТЬКІВЩИНА» НА ТЕМУ «УКРАЇНА ЄДИНА»

17 квітня 2014

Діти БДЮТ за єдність України.

З метою виховання у дітей активної громадянської позиції, ціннісного ставлення дітей до культурних та історичних цінностей українського народу, виявлення творчих індивідуальностей вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у дитячо-юнацькому конкурсі малюнків «АЕС – Добробут – Батьківщина» на тему «Україна єдина».

Конкурс традиційно організовує Управління інформації та зв’язків з громадськістю ВП РАЕС .

За перемогу та поїздку до Києва змагатимуться:

 • Федорчук Максим,
 • Швець Василина,
 • Ярошик Анатолій – вихованці студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельник Аркадій Миколайович;
 • Алієва Олена,
 • Медвєдєв Максим,
 • Шемедюк Ольга – вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець Ольга Олегівна;
 • Петрик Ольга,
 • Рижко Анастасія – вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович.

 

ВИСТАВКА-КОНКУРС З ПОЧАТКОВОГО ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

17 квітня 2014

Юні техніки Будинку творчості неодноразово показували гідні результати та злет початково-технічної фантазії. І от зараз, напередодні обласної виставки-конкурсу з початково-технічного моделювання вихованці гуртка «Початкового технічного моделювання» під керівництвом Вакуліч Віри Володимирівни братимуть участь у змаганнях.

Номінація «Найпростіші авіа та ракетомоделі»:

 • Бузеглов Максим, робота «Ракета»;

Номінація «Автомоделі»:

 • Касюдик Ілля, робота «Мотоцикл із цукерок»;

Номінація «Найпростіші механічні ігри та ігришки»:

 • Лисницький Олександр, робота «Модель підйомного крана»;

Номінація «Ігри, іграшки та атракціони з використанням елементів електротехніки»:

 • Полуциган Іван, робота «Казковий акваріум»;

Номінація «Вироби в стилі народних мистецтв та сучасного дизайну»:

 • Вознюк Валерія, робота «Бичок»;

Номінація «Сувеніри та м’яка іграшка»:

 • Рожко Ірина, робота «Дельфін»;

Номінація «Вироби в стилі ори гамі та паперопластики»:

 • Сачук Катерина, робота «Дерево мрій»;

Номінація «Макети будівель»:

 • Завальний Микола, макет «Українське посольство»;

Номінація «Судноавіамоделювання»:

 • Шкіндер Іван, корабель «Чорна перлина».

 

ВЕЛИКОДНІ ГОСТИНИ

29 квітня 2014

З метою виховання в дітей любові до своєї Батьківщини, формування позитивного ставлення до українських традицій та обрядів, морально-естетичних цінностей та творчого самовираження, відповідно до організації змістовного дозвілля дітей вихованці та педагогічний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості долучилися до міського свята народного мистецтва та дитячої творчості «Великодні гостини».

У започаткованому вперше в Кузнецовську святі взяли участь вихованці навчальних закладів міста, дитячих садочків, Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, КЗ «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів», Центру дозвілля, Палацу культури, Дитячої музичної школи тощо.

Будинок дитячої та юнацької творчості разом з іншими учасниками свята нагороджений подякою міського голови та солодкими пасками від спонсора святкування.

У рамках заходу вихованці позашкільного закладу взяли участь у виставці дитячих творчих робіт декоративно-ужиткового мистецтва, концерті дитячих художніх колективів міста.

У підготовці робіт у міському святі народного мистецтва та дитячої творчості «Великодні гостини» взяли участь вихованці гуртків бісероплетіння «Фантазія» (керівник Я.Бурмака), народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник К.Волчаниця), декоративного розпису «Джерело» (керівник Н.Коваленас), гуртка «Оригамі» (керівник О.Лакизюк), гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник О.Марковець), студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник А.Мельнику).

Представили на святі художні номери вихованці студії вокального співу «Гармонія» (керівник О.Алексєєнко), зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник О.Махоріна), фольклорної пісні «Серпанок» (керівник С.Тиндик).

 

ЧЕКАЄМО РЕЗУЛЬТАТІВ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ «ЗНАЙ І ЛЮБИ СВІЙ КРАЙ»

6 травня 2014

У Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся відбірковий конкурс декоративно-ужиткових та образотворчих робіт. Переможці представлятимуть заклад на обласному конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

Загалом у різних номінаціях змагатимуться за перемогу 22 роботи юних талантів:

 • Хомич Тетяни, Матерян Анни, Федчук Людмили – вихованок гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник Адамович О.В.;
 • Колбун Аліни – вихованки гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Коваленас Н.В.;
 • Романової Ірини, Єзгор Єлизавети, Волчаніци Діани – вихованок гуртка «Паперопластика», керівник Омельянець В.С.;
 • Дукач Анни, Завадської Марії, Шемедюк Ольги – вихованок гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Марковець О.П.;
 • Сущик Вікторії, Троцюк Дарини – вихованок гуртка «Оригамі», керівник Лакизюк О.М.;
 • Бігун Олени, Сніжко Катерини, Салтикової Маргарити – вихованок гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник Волчаниці К.В.;
 • Бойко Ірини, Дудій Софії, Салівон Софії – вихованок гуртка бісероплетіння «Фантазія», керівник Бурмаки Я.В.;
 • Ващук Ірини – вихованки гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлуся Б.С.;
 • Романчука Івана – вихованця студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник Мельника А.М.

 

КОМАНДА «ШАНС» – СРІБНІ ПРИЗЕРИ КОНКУРСУ

6 травня 2014

Наприкінці квітня відбувся Х обласний конкурс на кращу екологічну агітбригаду „На нас надіється Земля…”

Захід проводиться з метою формування екологічної культури та творчих здібностей учнівської молоді, виявлення і поширення нетрадиційних форм роботи з пропаганди екологічних знань, активізації екологічного руху в Україні; створення інформаційного банку даних про інноваційні форми та методи організації еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

Цього року агітбригада «Шанс» Будинку дитячої та юнацької творчості під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни в художній формі звітувала про результати своєї екодіяльності. Виступи колективів присвячені проблемі збереження первоцвітів та ранньоквітучих рослин України.

За підсумками конкурсу агітбригада «Шанс» здобула друге місце.

Вітаємо юних агітбригадівців:

Скрипчак Дарину

Новак Валерію

Верешко Анну

Корнійчук Ольгу

Махоріна Микиту

Шведюка Дениса

Бортник Анну

 

ДОСЛІДНИКИ ІСТОРІЇ МІСТ І СІЛ

8 травня 2014

Завершилося підведення підсумків ІІ туру Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл». Нагадаємо, що конкурс проходив з метою залучення учнівської і студентської молоді до пошуково-краєзнавчої і дослідницької роботи, збору та систематизації краєзнавчих матеріалів до видання нової редакції енциклопедичного видання багатотомної «Історії міст і сіл України».

Будинок дитячої та юнацької творчості на конкурсі представляли вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» на чолі з керівником Марковець Ольгою Олегівною.

У номінації «Нариси-описи» з роботою «Місто енергетиків – Кузнецовськ» члени гуртка «Історичне краєзнавство» визнані переможцями обласної історико-географічної експедиції та нагороджені Грамотами КЗ «Рівненська обласна станція юних туристів». Їх робота представлятиме Кузнецовськ на Всеукраїнському рівні.

 

ПРИВІТАЛИ ВЕТЕРАНІВ З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ

8 травня 2014

День Перемоги – світла й водночас скорботна дата. З одного боку ми дякуємо ветеранам війни за здобуту перемогу й мир у країні, а з іншого – з сумом вшановуємо пам’ять полеглих.

Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни 8 травня долучилися до міського заходу, приуроченого Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, що пройшов у Центрі дозвілля «Лісова пісня».

Діти привітали ветеранів і учасників бойових дій танцями, тим самим віддавши шану великому подвигу своїх пращурів – забезпечення мирного протягом 69 років неба та щасливого майбутнього.

Перед ветеранами виступали:

Хондока Ілона

Водько Вероніка

Назарова Анастасія

Казмірчук Катерина

Скиба Надія

Махоріна Маргарита

Романчук Іван

Мороз Дмитро

Гаврилюк Олексій

Степчук Олександр.

 

ВЧИМО АНГЛІЙСЬКУ

13 травня 2014

Вже стало традицією по закінченню навчального року влаштовувати змагання на визначення найкращих вихованців гуртків «Вчимо англійську» та «Цікава англійська». От і знову протягом тижня на гуртках проходила запекла боротьба за перемогу та визначення кращих серед кращих у 2013-2014 навчальному році! Діти виконували різноманітні завдання, а саме:

– Змагались хто назве найбільшу кількість англійських слів, вивчених за рік навчання на гуртку.

– Ланцюжком запитували один одного та давали відповідь на питання англійською мовою.

– Рахували від 1 до 10 і в зворотному напрямку (для вихованців гуртка «Вчимо англійську»).

– Утворювали вищий та найвищий ступені порівняння прикметників (для вихованців гуртка «Цікава англійська»).

– Граючи гру «Чарівна торбина», утворювали порядкові числівники від кількісних (для вихованців гуртка «Цікава англійська»).

– Змагались хто пригадає якомога більше вивчених віршів (для вихованців гуртка «Вчимо англійську»).

Як всім відомо, визначати переможців завжди досить складно. Більшість на відмінно засвоїли матеріал та змогли його відтворити. Однак вибір повинен був відбутись і він відбувся – за підсумками змагання були визначені переможці, які отримали грамоти від керівника гуртка.

Переможцями стали:

 1. Бедик Юлія,
 2. Глущенко Антон,
 3. Килюшик Валерія,
 4. Кондратюк Ірина,
 5. Різанович Каріна,
 6. Швець Роман,
 7. Швець Євген,
 8. Шмигельський Ілля.

 

“МОЯ ВЕСНЯНОЧКА – 2014″

15 травня 2014

11 травня керівник гуртка сучасно-спортивного танцю «Едем» Медиченко Віра Юріївна організувала та провела для вихованців гуртка щорічні змагання з художньої гімнастики «Моя весняночка – 2014».

Десять вихованок гуртка змагалися за перемогу у п’яти номінаціях і трьох вікових категоріях. А спортивна зала ЗНЗ № 5, яка гостинно прийняла у своїх стінах учасниць і вболівальників своїми декораціями теж підтримувала одних й надавали наснаги іншим.

Після тривалих і плідних змагань юних гімнасток журі визначилася з призовими місцями. Хоча, зізнаються вони самі, було неймовірно важко обирати кращих серед кращих.

Категорія 9-10 років

Вправи з м’ячем

І місце – Алієва Олена

ІІ місце – Муравинець Валерія

ІІІ місце – Коляда Богдана

Вправи зі скакалкою

І місце – Алієва Олена

ІІ місце – Коляда Богдана

ІІІ місце – Муравинець Валерія

Вправи з обручем

І місце – Алієва Олена

ІІ місце – Коляда Богдана

ІІІ місце – Муравинець Валерія

Вправи з булавами

І місце – Алієва Олена

Вправи зі стрічкою

І місце – Алієва Олена

ІІ місце – Коляда Богдана

ІІІ місце – Муравинець Валерія

Категорія 11 років

Вправи з м’ячем

І місце – Чех Софія

ІІ місце – Парейчук Іванна

ІІІ місце – Котельнікова Вероніка

Вправи зі скакалкою

І місце – Парейчук Іванна

ІІ місце – Чех Софія

ІІІ місце – Котельнікова Вероніка

Вправи з обручем

І місце – Чех Софія

ІІ місце – Парейчук Іванна

ІІІ місце – Котельнікова Вероніка

Вправи з булавами

І місце – Парейчук Іванна

ІІ місце – Чех Софія

Вправи зі стрічкою

І місце – Парейчук Іванна

ІІ місце – Чех Софія

ІІІ місце – Котельнікова Вероніка

Категорія 12-14 років

Вправи з м’ячем

І місце – Леус Дар’я

ІІ місце – Пашко Руслана

ІІІ місце – Піктурно Ірина

Вправи зі скакалкою

І місце – Леус Дар’я

ІІ місце – Пашко Руслана

ІІІ місце – Піктурно Ірина

Вправи з обручем

І місце – Леус Дар’я

ІІ місце – Войтюк Олександра

ІІІ місце – Пашко Руслана

Вправи з булавами

І місце – Леус Дар’я

ІІ місце – Войтюк Олександра

ІІІ місце – Піктурно Ірина

Вправи зі стрічкою

І місце – Пашко Руслана

ІІ місце – Піктурно Ірина

ІІІ місце – Войтюк Олександра

Вітаємо учасниць та призерів і бажаємо їм продовжувати розвивати свої таланти і здібності та досягати все нових перемог.

 

ОБЛАСНІ ЗМАГАННЯ З ОРИГАМІ

15 травня 2014

Вихованці гуртка «Оригамі» взяли участь в обласних змаганнях учнівської молоді з оригамі. Команду Будинку дитячої та юнацької творчості готувала керівник гуртка Лакизюк Ольга Мефодіївна.

12 травня КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» РОДА організовані ці змагання з метою популяризації мистецтва ори гамі, підтримки і розвитку науково-технічної творчості учнівської молоді, сприяння духовному збагаченню особистості, стимулювання розвитку творчих здібностей учнів та виховання у них творчої ініціативи та естетичного смаку.

Загалом в змаганнях взяли участь 15 команд (29 учасників) з районів і міст Рівненщини. За умовами проведення змагань, учасники брали участь у трьох етапах: теоретичний залік ; виконання практичного завдання в техніці класичного оригамі; виконання практичного завдання в техніці квілінг.

 

КРАЇНА ТВОРЧОСТІ ЗВІТУВАЛА

15 травня 2014

Дитинство, як прекрасний сонячний промінчик, що пронизує маленьку душу відблисками таланту й доброти, безтурботності і щирості.

У Будинку дитячої та юнацької творчості дітям і підліткам дають додаткові стимули розвивати свої задатки, шукати власні шляхи та доводити свою думку оточуючим.

Одним із таких додаткових стимулів у вихованні дитини є традиційне свято позашкільного закладу «Країна творчості звітує». Цього року захід пройшов під гаслом «Єдина Україна» і зібрав у Великій залі Палацу культури ВП Рівненська АЕС сотні поціновувачів дитячої творчості.

На початку свята перед присутніми виступила Маркевич Тетяна Валентинівна, директор БДЮТ. Керівник закладу згадала про досягнення Будинку творчості у 2013-2014 навчальному році, подякувала за підтримку й розуміння справ розвитку позашкільної освіти в місті батькам, вихованцям, міським депутатам, управлінню освіти, генеральному директору РАЕС Павлишину П.Я. А ще в рамках творчого звіту Тетяна Валентинівна запросила усіх додатково відвідувати протягом травня виставки робіт гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, художньо-технічного напрямку тощо.

Для всіх, хто цікавиться життям і творчістю місцевих дітлахів у позаурочний час своїми напрацюваннями 13 травня поділилися вихованці гуртків художньо-естетичного та соціально-реабілітаційного напрямків. Загалом у святі задіяні близько 300 вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості.

Під щирі оплески глядачів виступали вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.), гуртка сучасно-спортивного танцю «Едем» (керівник Медиченко В.Ю.).

Після побаченого й почутого, проаналізувавши непідробне захоплення в очах учасників дійства і присутніх, хочеться вкотре подякувати працівникам позашкільного закладу та організаторам свята за справжню казку, подаровану кожному, хто хоча б раз завітав у незабутню феєрію натхнення, творчості й талантів Будинку дитячої та юнацької творчості.

 

ВИХОВАНЦІ БДЮТ РОЗПОВІЛИ ПРО ЕКОЛОГІЮ РІВНЕНЩИНИ

18 травня 2014

16 травня у Рівному відбувся обласний тур Всеукраїнського фестивалю екологічної творчості молоді «Свіжий вітер». Будинок дитячої та юнацької творчості представляла команда «Шанс» під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни.

 

Конкурс сприяє формуванню екологічної культури молоді, залученню дітей та підлітків до природоохоронного руху, розвитку творчих здібностей підростаючого покоління.

Програма заходу передбачала виступи за двома номінаціями: „Екологічна мода” та „Екологічний театр”. У фестивалі взяли участь 120 учнів (24 команди). Окремі команди виступали у двох номінаціях.

У номінації „Екологічна мода” 13 команд юних екологів представили колекції одягу, зачісок та візажу, створені з використанням природного матеріалу та матеріалів вторинного використання. Покази супроводжувались описами моделей.

Виступи учасників у номінації „Театральна композиція” засобами мистецтва привертали увагу глядачів до постановки та розв’язання екологічних проблем краю. Було представлено 13 вистав на тему „Екологічна стежина”. Значну увагу колективи приділили різноманіттю природних багатств України.

Цього року виступ у номінаціях «Екологічна стежина» та «Екологічна мода» команди м.Кузнецовська присвячувався тематиці бурштину.

У конкурсі взяли участь:

Новак Валерія

Верешко Анна

Корнійчук Ольга

Скрипчак Дарина

Бортнік Анна

Наша команда здобула почесні другі місця, а учасники повернулися додому з твердим переконанням, що природу й екологію треба берегти й примножувати її багатства.

 

ПОЖЕЖНІ З КУЗНЕЦОВСЬКА – СРІБНІ ПРИЗЕРИ

18 травня 2014

Підведені підсумки обласного конкурсу-фестивалю дружин юних пожежних. Команда Будинку дитячої та юнацької творчості «Ватра», що представляла місто на цьому конкурсі у загальному заліку отримала друге призове місце.

Упродовж трьох днів на Рівненщині змагались кращі знавці пожежної безпеки. Відчути себе справжніми рятувальниками та пройти нелегкі завдання спортивних естафет приїхало майже сто учасників у складі дев’яти команд.

За звання кращих пожежних змагалися учасники команди «Ватра»:

Мордас Олена

Кушнірчук Віталій

Кузьміч Марія

Кньовець Анастасія

Чирук Василь

Осійчук Михайло

під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни.

Головна мета щорічних змагань – навчання підростаючого покоління правилам безпечної поведінки, навичкам діяти індивідуально та колективно в різних життєвих і надзвичайних ситуаціях та популяризація серед дітей і молоді здорового й активного способу життя.

 

ДІТИ СОНЦЯ ЗРОБИЛИ СВІТ ЯСКРАВІШИМ

20 травня 2014

Вихованці студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна) та гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна) взяти участь у Всеукраїнському фестивалі дитячих творчих колективів «Діти сонця», що проходив 17-18 травня в м. Київ.

З метою виховання у дітей морально-естетичних цінностей та творчого самовираження, виявлення яскравих індивідуальностей, обдарувань та організації змістовного дозвілля, у фестивалі взяли участь:

Мельник Анастасія;

Мельник Інна;

Місечко Ангеліна;

Місечко Анна;

Базелюк Софія;

Грищеня Діана;

Тимець Анастасія;

Бедик Юлія;

Євтушик Юлія;

Чиж Олександра;

Єзгор Олександра;

Килюшик Валерія;

Романова Юлія;

Щавинська Вероніка;

Островська Діана;

Зубач Євгенія;

Йосифович Христина.

Вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тимець Анастасія здобула диплом лауреата за ІІ місце. Вихованці цього ж гуртка вибороли перемогу у номінації «Сяйво Оригінальності». Керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик С.Д. була відчзнчена подякою за особистий внесок у розвиток підростаючого покоління та високий рівень підготовки до Всеукраїнського фестивалю дитячих творчих колективів «Діти сонця”.

Справжнім зорепадом відзнак і нагород відзначився фестиваль для вихованців студії вокального співу «Гармонія». Так, подякою за особистий внесок у розвиток підростаючого покоління та високий рівень підготовки до творчого заходу відзначена керівник студії Алексєєнко О.В.

Дипломами лауреатів у номінаціях «Мистецтво Співу» та ІІ місце, «Срібний Промінчик», «Сяйво Нестримної Творчості» нагороджені вихованці студії на чолі з керівником.

Чимало в арсеналі маленьких вокалістів й індивідуальних нагород:

Єзгор Олександра – дипломований лауреат у номінації «Промінь Художньої Своєрідності»;

Килюшик Валерія – диплом лауреата у номінації «Срібний промінь»;

Зубач Євгенія – лауреат номінації «Промінь Фантазії»;

Романова Юлія – власниця диплому у номінації «Сяйво Граціозності»;

Євтушик Юлія – призерка номінацій «Сяйво Натхненості», «Глядацьких Симпатій»;

Чиж Олександра – здобула диплом лауреата у номінації «Промінь Чарівності».

Фестиваль дитячих творчих колективів проводився в рамках Фестивального Руху «Потоки творчості», за ініціативою Української федерації дитячих творчих колективів, за підтримки Міжнародної Танцювальної Ради ЮНЕСКО (CID UNESCO), Міністерства культури України, Головного управління культури при Київській міській адміністрації, Всеукраїнської федерації танців.

Девізом четвертого фестивалю були слова: «Зроби світ яскравішим!».

 

ГУРТОК ВЧИМО АНГЛІЙСЬКУ…«В ГОСТЯХ У АНГЛІЙСЬКОГО МУЛЬТИКА»

25 травня 2014

Ось і завершився ще один навчальний рік на гуртках «Вчимо англійську» та «Цікава англійська». І, традиційно, був проведений творчий звітний захід «В гостях у англійського мультика». Свято пройшло в цікавій ігровій, але, разом з тим, і навчальній формі. Дітей розважали та перевіряли їх знання такі казкові герої, як: Білосніжка, фея Winx та блискавка McQueen. Метою проведення свята було перевірити знання вихованців та показати їхні досягнення у вивченні англійської мови батькам, які були присутні на творчому заході.

Вихованці виконали чимало завдань, зокрема:

– Називали числівники та перетворювали їх з кількісних в порядкові.

– Співали пісні та розповідали вірші англійською мовою.

– Утворювали вищий та найвищий ступені порівняння прикметників.

– Називали англійською мовою лексичні одиниці, вивчені протягом навчального року.

– Описували овочі та фрукти англійською мовою.

По закінченні свята, найстаранніші вихованці отримали грамоти за зразкове відвідування та активну участь у житті гуртка. Ось вони, наші переможці:

 1. Артем’єва Наталія
 2. Бедик Юлія
 3. Борисюк Дарина
 4. Браташ Любов
 5. Васильченко Дарья
 6. Власова Марія
 7. Волощук Владислав
 8. Денега Березня
 9. Кірченко Анастасія
 10. Кузьмич Валерія
 11. Мілько Романа
 12. Процун Олена
 13. Процюк Ілля
 14. Різанович Карина
 15. Салівоник Єгор
 16. Суховерхий Андрій
 17. Швець Роман
 18. Юсин Вікторія

 

СТИПЕНДІАТИ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

29 травня 2014

За підсумками 2013-2014 навчального року два вихованці позашкільного закладу отримали стипендії міського голови.

У номінації «Лідер учнівського врядування» – Кузьміч Марія, вихованка театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук С.В.).

У номінації «Юний дослідник року» – Скрипчак Дарина, вихованка гуртка «Юний еколог» (керівник Маркевич Т.В.).

Вітаємо стипендіатів і надіємося, що наступний рік принесе ще яскравіші таланти та нагороди.

 

ЗЛІТ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО ВРЯДУВАННЯ

30 травня 2014

28 травня 2014 року в Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради відбувся збір лідерів міської ради старшокласників «Ватра», який пройшов під

гаслом «Країна в нас одна» .

Учасниками заходу традиційно стали представники центрів міської ради старшокласників «Ватра»:

«Булава» ЗОШ №1,

«Відкриті долоньки» ЗОШ № 2,

«Дозвілля» ЗОШ № 3,

«Здоров’я» ЗОШ № 4,

«Скарбничка» ЗОШ № 5,

«Всезнайка» Гімназія,

«Дзвін» БДЮТ.

На святковому заході були присутні виконуючий обов’язки міського голови Куц Ігор Валерійович, начальник управління освіти Хвалько Ніна Степанівна, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Кузло Ярослав Васильович. Крім 59 лідерів міської ради старшокласників «Ватра» у заході взяли участь вихованці, керівники гуртків та адміністрація БДЮТ, заступники з виховної роботи та педагоги-організатори ЗОШ міста.

Під великим стягом Прапора України розпочалось відкриття міського збору лідерів центрів міської ради старшокласників «Ватра» вітаннями про Україну.

З вітаннями до молоді звернулись виконуючий обов’язки міського голови І.Куца, начальник управління освіти Н.Хвалько та лідери міського учнівського самоврядування Аліна Березинська, Андрій Стрижеус.

Згідно з розпорядженням міського голови, найкращі лідери центрів учнівського самоврядування були нагороджені грамотами за активну та громадську позицію у органах учнівського самоврядування, а саме:

– Центр «Відкриті долоньки» ЗОШ № 2 – Мордас Олена, Кушнірчук Віталій, Чирук Василь;

– Центр «Булава» ЗОШ № 1 – Кузьміч Марія, Кньовець Анастасія;

– Центр «Дзвін» БДЮТ – Іванова Тетяна.

В основній частині заходу відбувся конкурс патріотичної пісні. Кожен центр міської ради старшокласників «Ватра» презентував свою пісню. За підсумками конкурсу патріотичної пісні:

І місце – лідери центру «Скарбничка» ЗОШ № 5;

ІІ місце – лідери центру «Всезнайка» Гімназії;

ІІІ місце – лідери центру «Дозвілля» ЗОШ № 3.

Переможці були нагороджені грамотами відділу у справах сім’ ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Однією із родзинок святкового заходу був виступ вихованців зразкового художнього

хореографічного ансамблю «Пірует» Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради, які виконали танець «Флешмоб».

На закінчення проведення заходу учасники виконували творче завдання: «Склади карту Україну». Лідери були поділені на команди: Кожна команда отримала маршрутний лист з творчими завданням. У призначених пунктах за правильні відповіді учасники отримували пазли.

Першими до фінішу прибула спільна команда центрів «Булава» ЗОШ № 1та

«Відкриті долоньки» ЗОШ № 2. Другими фінішували лідери центрів «Скарбничка» ЗОШ № 5 та «Всезнайка» Гімназія.

Третіми виконали завдання команди центрів «Дозвілля» ЗОШ № 3 та «Здоров’я» ЗОШ № 4.

Переможці були нагороджені грамотами відділу у справах сім’ ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

З пазлів усі лідери учнівського самоврядування склали карту Україну під Гімн міської ради старшокласників «Ватра».

Підсумовуючи проведення міського збору лідерів, можливо відмітити, що під час заходу лідери мали змогу поспілкуватись один з одним, продемонструвати ораторські та творчі здібності, вміння працювати в команді. А найголовніше, що підтримувала кожна команда єдність України в думках, вчинками та гучними оплесками.

Тетяна Іванова, голова центру «Дзвін» Будинку дитячої та юнацької творчості

 

1-ГО ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

30 травня 2014

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят.

Історія виникнення Дня захисту дітей:

За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення “дитячої” конференції в Женеві.

Офіційна версія виникнення Дня захисту дітей:

Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини – одним із пріоритетів у своїй діяльності. В Україні цей день відзначають із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об’єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства. Проте, не завжди деклароване стає реальним.

У Міжнародного дня дітей є прапор. На зеленому тлі, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі, розміщені фігурки – червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, – це символ нашого загального дому.

День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

www.newsru.ua

ВЛАСНІ ПРОЕКТНІ РОБОТИ

1 червня 2014

Як відомо, дошкільнята, та й взагалі, всі діти, бачать світ навкруги дещо в іншому ракурсі. Дуже цікаво спостерігати за ходом їх думок та діями. От і вихованці гуртка «Цікава англійська» показали свої вподобання, виконавши протягом 2013-2014 навчального року творчі завдання, а саме: діти молодшого шкільного віку створили власні проектні роботи, на такі теми, як: «Моє кулінарне диво» («My culinary miracle»), «Мій улюблений вид спорту» («My favourite kind of sport») та «Подорож до зоопарку» («A visit to the Zoo»).

Вихованці не просто на словах висловили власні вподобання, але й представили їх у формі малюнка та коротенького опису. Діти малювали свої улюблені страви, описували англійською мовою як вони готуються; зображали свій улюблений вид спорту та писали (знову ж таки англійською мовою) якими робить їх той чи інший вид спорту; а також порівнювали між собою дві тварини. Такий вид роботи дає дітям змогу висловити свої вподобання не лише через спілкування, але й спробувати себе в письмі.

 

ЕКОЛОГІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ “ЖИВИ, ЗЕМЛЕ!”: ПІДСУМКИ ПІДВЕДЕНІ

3 червня 2014

3 червня відбулася підсумкова екологічна конференція міського двомісячника «Зелений паросток майбутнього» піл гаслом «Живи, Земле!». Захід пройшов у сесійній залі виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Сценарій дійства підготували та провели за участю вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості. Ведучим конференції був Стрижеус Андрій, вихованець гуртка «Учнівське самоврядування» (керівник Стадник Олена Миколаївна.).

Перед присутніми юними екологами міста з вітальним словом виступили Кузло Ярослав Васильович, начальник відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та Омельчук Ольга Семенівна, методист КУ «Кузнецовський міський методичний кабінет закладів освіти».

Донести до присутніх ідею збереження екології природного середовища прийшла й екологічна агітбригада «Шанс», що діє під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни у Будинку дитячої та юнацької творчості.

Розбавили розмови про екологічні проблеми виступ вихованців зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни. Вокалом поділилися студенти ПТУ ВП РАЕС.

Визначені переможці міського Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Мій голос я віддаю на захист природи» в рамках екологічного двомісячника «Зелений паросток майбутнього».

Серед вихованців БДЮТ – чимало призерів різних вікових категорій.

Номінація «ЕкоМалюнок»:

І місце – Журик Ангеліна, Гаврилюк Вадим, Ващук Ірина;

ІІ місце – Бортнік Анна, Ярошик Анатолій, Усаченко Тетяна, Шабак Ольга.

Номінація «Фотографія»:

І місце – Будник Яна;

ІІ місце – Вирста Катерина;

ІІІ місце – Стрижеус Андрій.

Номінація «Екологічні казки. Оповідання. Вірші»:

І місце – Вознюк Дмитро.

Номінація «Твори»:

І місце – Соболєва Катерина, Водько Вероніка.

Вітаємо переможців і бажаємо подальших перемог.

 

ВІТАЄМО “МАЛЕНЬКУ МІС-2014”

3 червня 2014

1 червня в Палаці Культури імені Лесі Українки ВП “Рівненська АЕС” відбувся міський конкурс “Маленька Міс – 2014 “, приурочений Міжнародному Дню захисту дітей.

Вітаємо ДЕГТЯР ЄЛІЗАВЕТУ, учненицю НВК № 10 з перемогою!

 

ВИСТАВКА, ПРИСВЯЧЕНА МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

3 червня 2014

У вестибюлі виконавчого комітету Кузнецовської міської ради розмістилася прекрасна виставка дитячих творчих робіт декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва.

Керівники та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості долучилися до заходу, представивши загалу власний творчий доробок.

У виставці взяли участь вихованці гуртків:

 • бісероплетіння «Фантазія», керівник Я.Бурмака,
 • народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник К.Волчаниця,
 • декоративного розпису «Джерело», керівник Н.Коваленас,
 • гуртка «Оригамі», керівник О.Лакизюк,
 • гуртка «Історичне краєзнавство», керівник О.Марковець,
 • гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник В.Вакуліч,
 • студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник.

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

3 червня 2014

Не зважаючи на дощову погоду, святкування Міжнародного дня захисту дітей та Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища відбулися. І, прогнозовано, не оминули своєю увагою міські заходи творчі колективи Будинку дитячої та юнацької творчості.

У рамках святкування у м. Кузнецовськ вихованці БДЮТ долучилися до:

 • конкурсної програми «Маленька Міс»;
 • дитячої театралізованої розважальної програми;
 • конкурсу дитячого малюнку на асфальті на екологічну тематику;
 • дитячої концертної програми тощо.

Наймасовішою для вихованців позашкільного закладу стала участь у дитячій концертній програмі, що пройшла у Палаці культури ВП Рівненська АЕС. У ній керівники:

 • студії вокального співу «Гармонія» О.Алексєєнко,
 • зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» О.Махоріна,
 • фольклорної пісні «Серпанок» С.Тиндик,
 • гуртка сучасно-спортивного танцю «Едем» В.Медиченко

показали глядачам краще з кращого серед вокального та хореографічного репертуару, розученого у поточному навчальному році з дітьми. А діти, в свою чергу, отримали масу задоволення, гордості за виступ на сцені, а ще й солодощі, надані відділом у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

 

ВИХОВАНКА БДЮТ – НОМІНАНТ НА ПРЕМІЮ «ДИВО-ДИТИНА – 2014»

13 червня 2014

Директором Української федерації творчих дитячих колективів Людмилою Савенко, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна) Тимець Анастасія представлена на здобуття премії «Диво-дитина – 2014» за досягнення у вокальних конкурсах та фестивалях.

Нагадаємо, що, до прикладу, 2013-2014 навчальний рік став найбільш плідним для Тимець Насті. Юна співачка взяла участь у 5 конкурсах. Серед перемог:

– 2 місце у сольному співі на 4 Всеукраїнському фестивалі дитячих творчих колективів «Діти сонця»;

– 1 місце на конкурсі естрадної пісні «Зимові зустрічі» м. Львів;

– Дипломант конкурсу «Різдвяна зіронька – 2014» м. Мукачеве;

– ввійшла в трійку кращих виконавців на благодійному концерті – Всеукраїнському фестивалі мистецтв «На крилах творчості»;

– 2 місце у Всеукраїнському вокально-хореографічному конкурсі «Твій шанс» м. Луцьк тощо.

 

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ КОНКУРСУ «ЗНАЙ І ЛЮБИ СВІЙ КРАЙ»

25 червня 2014

Підведені підсумки ІІ обласного етапу конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

На виставку-конкурс надійшло 532 роботи із загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів усіх районів області, міст: Кузнецовськ, Острог, Дубно та Рівне. Були представлені роботи з 16 професійно-технічних навчальних закладів області.

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості представили на конкурс 22 роботи.

Журі визнало переможцями і нагородило дипломами управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації переможців ІІ обласного етапу конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради:

Матерян Анну – за І місце , у номінації «Аплікація», керівник О.Адамович.

Сніжко Катерину – за ІІ місце, у номінації «Вироби з тіста», керівник К.Волчаниця.

Колбун Аліну- за І місце у номінації, «Декоративний розпис, народний живопис», керівник Н.Коваленас.

Федчук Людмилу- за ІІІ місце, у номінації «Тканепластика, штучні квіти» керівник О.Адамович.

Романчук Івана за ІІІ місце, у номінації «Графіка», керівник А.Мельник.

Вітаємо!

 

ГУРТОК ФОЛЬКЛОРНОЇ ПІСНІ «СЕРПАНОК»

29 червня 2014

Протягом навчального року керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» С.Тиндик працювала над вдосконалюванням вокального слуху та голосу, почуття ритму, розвитком виконавської майстерності, розширенням голосового діапазону, поєднанням співу з рухами та грою вихованців гуртка. При цьому зберігалися якість і сила звучання, виконання народних пісень відкритим народним грудним звуком, розділяючись на 2 голоси, що успішно демонстрували під час численних виступів.

У арсеналі цьогорічних виступів вихованців гуртка:

Тематичні програми:

«Рід, рідня, родина», «Ой хто, хто Миколая любить» і подібні.

Внутрішні заходи:

«Міс Золота осінь – 2013», звітний концерт БДЮТ під гаслом «Єдина Україна».

Календарно-обрядові дійства:

X міський фестиваль колядок та щедрівок «Ой, радуйся, земле» та «Великодні гостини» тощо.

Міські масові заходи:

Міський збір лідерів учнівського самоврядування, День міста, виступ для багатодітних родин та багато іншого.

4 вихованки взяли участь в обласному конкурсі «Таланти багатодітної родини», в якому Піктурно Ірина зайняла 2 місце.

На IV Всеукраїнському фестивалі дитячих творчих колективів «Діти сонця» вихованці гуртка стали лауреатами у номінації «Сяйво оригінальності», а Тимець Анастасія зайняла 2 місце у сольному співі.

Цей рік був дуже плідний і цікавий, адже ми не тільки брали участь в конкурсах, але й багато подорожували: замок «Паланок» м. Мукачево, вулиці Львова, майдан Незалежності в Києві тощо.

Найбільший творчий урожай зібрала солістка гуртка «Серпанок» Анастасія Тимець, взявши участь у 5 конкурсах:

– I місце на конкурсі естрадної пісні «Зимові зустрічі» м. Львів,

– Дипломант конкурсу «Різдвяна зіронька 2014» м. Мукачеве,

– трійка кращих виконавців на благодійному концерті – Всеукраїнському фестивалі мистецтв «На крилах творчості»,

– II місце у Всеукраїнському вокально-хореографічному конкурсі «Твій шанс» м. Луцьк.

Директором Української федерації творчих дитячих колективів Людмилою Савенко , вихованка гуртка «Серпанок» Анастасія Тимець представлена на здобуття премії «Диво-дитина – 2014» за досягнення у вокальних конкурсах та фестивалях.

В перспективі – конкурс «Талант – шоу» в м. Трускавець.

Керівник гуртка Тиндик С. Д.

 

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ КОНКУРСУ “МИРНИЙ КОСМОС”

4 липня 2014

На базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради проведено обласний заочний конкурс учнів та студентів «Мирний космос». На конкурс було подано 210 робіт з 10 позашкільних навчальних закладів області. Будинок дитячої та юнацької творчості подав на конкурс 3 роботи вихованців закладу.

У відповідності до результатів журі, нагороджені дипломами комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради переможці обласного заочного конкурсу учнів та студентів «Мирний космос»:

Касюдик Ілляю за І місце, секція «Планетоходи», керівник В.Вакуліч.

Верешко Анна за І місце, секція «Цивілізації за межами Землі», керівник Т.Мельник.

Бабік Роман за ІІ місце, секція «Всесвіт очима науки», керівник О.Стадник.

Вітаємо!

 

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ ДИТЯЧОГО МАЛЮНКА НА ТЕМУ: «УКРАЇНА – ЄВРОПЕЙСЬКА ДЕРЖАВА

7 липня 2014

Відповідно Листа Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України від 11.06.2014 року № 06-16 вихованцями гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівником якого є Павлусь Богдан Сергійович взято участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка на тему: «Україна – європейська держава».

Даний конкурс проходив з метою налагодження та підтримки міжнародного співробітництв у сфері освіти, виявлення талановитих, обдарованих дітей та молоді, виховання у них моральних якостей. Для участі було надіслано 6 творчих робіт вихованців гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик»:

 • Робота «Сьогодні і завтра-шлях до майбутнього» – Ольга Петрик;
 • Робота «Ми хочемо жити в сучасному світі» – Дарина Іваненко;
 • Робота «Україно! Підніми свої крила» – Олександр Левков;
 • Робота «Наше майбутнє у наших руках» – Ангеліна Журик;
 • «Збережемо Україну в Європі» – Ірина Ващук;
 • «Де найкращая Земля» – Ірина Ващук.

 

ПОЧАТОК ЛІТА – ПОЧАТОК НОВИХ ІДЕЙ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

7 липня 2014

Характерним для сучасного лідера є те, що потрібно постійно робити певні кроки в діяльності учнівського самоврядування: шукаємо інновації, щось хочемо змінити, чекаємо позитивного результату. А також чекаємо літніх канікул. Тому що для дітей та учнівської молоді хороший відпочинок улітку – основний фактор здорового способу життя.

Минув іще один навчальний рік, іще одна весна… Розпочалося літо і довгоочікувані канікули. Для випускників потрібно здати успішно ЗНО, а для дітей та учнівської молоді – це відпочинок, позитивні емоції, нові ідеї, нове бачення у підходах до сучасного життя(поїздка до моря, походи по місцях рідного краю, перегляд улюблених відеофільмів ). Кожен обирає для себе, що ліпше: чи прочитати нову цікаву книгу, подивитись улюблений фільм чи просто відволіктися на нетривалий час від усього, що перенавантажувало протягом навчального року.

Лідери міської ради старшокласників «Ватра» у другій половині серпня поточного року візьмуть участь у обласному зльоті лідерів учнівського самоврядування, який відбудеться на базі навчальних закладів Дубровицького району. Тож під час літніх канікул на базі Будинку дитячої та юнацької творчості буде проводитись відповідна підготовча робота з лідерами учнівського самоврядування для забезпечення активної та результативної участі у заходах зльоту: форум лідерів учнівського самоврядування з теми: «Впровадження соціальних практик у дитячому та молодіжному середовищі»; конкурс «Лідер року». Також відбудуться вибори голови обласної ради старшокласників «Імпульс», на яких кожен кандидат від району, міста буде представляти свою передвиборчу програму. Попрацювати прийдеться на повну силу, щоб достойно представити наше місто у даному заході.

А тепер хочу звернутися власне до вас випускники міської ради старшокласників «Ватра». Між нами проходило безліч заходів на різноманітні тематики, під час яких ми вчилися бути справжніми лідерами та справляти зроблені помилки. І хоча ми всі з різних шкіл, але за цей період роботи у міській раді старшокласників «Ватра», я для себе можу всіх назвати своїми справжніми друзями. Ми всі були різні, але нас поєднувало те, що ми були в одній команді, у якій були свої інтереси та індивідуальний стиль. Разом диспутували, змагались в команді, вчились розуміти один одного і це зблизило нас між собою. Успіху вам, щасливої долі, робіть вірний крок у своє майбутнє, не помиляйтесь, а якщо і так – не зупиняйтесь. Ідіть до мети. Нехай життя проходить за вашим сценарієм. Хочу порекомендувати всім лідерам учнівського самоврядування рецепт, який вони можуть використати під час літніх канікул:

 • Усміхайтесь завжди.
 • Розвивайте свою пам’ять.
 • Домагайтесь працювати з ентузіазмом, щоб запобігти переживанням і стомленості.
 • Коли щось не вдається, а доля дає лимон – перетворіть його на солодкий лимонад, і тоді всі мінуси перетворяться на плюси.

І тоді, коли ви будете дотримуватись даного рецепту, то Віра у власні сили стане словником, любов до ближнього – вітрилом, надія на краще майбутнє – якорем, і тоді можна сміливо долати всі лідерські хвилі «Ватри».

І який би план свого відпочинку ви обрали, бажаю всім відновити свої сили, відпочити з користю, знайти нових друзів, більше спілкуватись та ділитись своїми враженнями.

А.Березинська,

голова міської ради старшокласників «Ватра»

 

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ МОЛОДІ

7 липня 2014

29 червня 2014 року 0 18.00 годині у Парку культури та відпочинку міста Кузнецовська в рамках Програми святкування Дня молоді відбулась концертна програма «Таланти твої Кузнецовськ».

Талановиті, молоді, енергійні як вихованці так і керівники гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості взяли найактивнішу участь у концертній програмі. Всі художні номери, які виконали вихованці та керівники гуртків несли патріотизм, гордість за нашу державу, місто у якому ми живемо.

Із вуст керівника фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлани Дмитрівни звучали пісні «Родина», Я падаю з неба», «Тече вода», які надихали жителів міста до прагнення порозуміння та єдності українського народу.

Зірвала всіх присутніх на гучні аплодисменти пісня «Ми українці» виконана Тиндик Світланою Дмитрівною та вихованкою гуртка Єзгор Інною була виконана пісня «Ми українці», яку емоційно підтримали всі присутні на святі.

Вихованці спортивно-сучасного танцю «Едем» (керівник Медиченко Віра Юріївна) Алієва Олена, Муравинець Валерія, Парейчук Іванна, Чех Софія, Леус Дар’я, Пашко Руслана, Коляда Богданна, Піктурно Ірина, Войтюк Олександра виконали танці «Подих фантазії» та «Акробатичний етюд», де закликали всіх присутніх до здорового способу життя.

Ну і звичайно, порадували наших жителів міста і вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна Ольга Павлівна) Бабчаннік Анна, Назарова Анастасія, Семенчук Вікторія, Махоріна Маргарита, Водько Вероніка, Стріла Тетяна, Конюк Аліна, Кушнірук Валерія, Полюхович Ілона, Брой Юлія, Купріян Марія, Рожко Ірина, Антонюк Діана, Коляда Богданна, Хмель Інна, Шишко Ілона, Демчук Тетяна, Отрода Тетяна, Скиба Надія, Казмірчук Катерина, які виконали українські народні танці «Я дівчина молода», «Плескач».

Також вихованцями ансамблю був виконаний танець «Флешмоб» у синіх та жовтих кольорах, під час виконання якого так і хотілося сказати, що ми – українці, і гордимося цим.

Крім виступів у концертній програмі мали можливість взяти участь у спортивно-козацькій програмі «Козацькі забави», показові виступи з велосипедного спорту, розважальній програмі «Караоке на майдані», змаганнях з пляжного футболу та паркового волейболу.

Хай завжди процвітає наше місто, наша держава Україна. А молоді міста бажаю здоров’я, впевненості у собі та мирного неба.

А.Березинська, голова міської ради старшокласників «Ватра»

 

ГУРТОК «ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО» – ГУРТОК АКТИВНИХ ТА ТВОРЧИХ

11 липня 2014

Мета гуртка «Історичне краєзнавство» – реалізація інтересів вихованців у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання України, формування краєзнавчих знань, умінь, навичок засобами позашкільної освіти.

На протязі 2013-2014 навчального року вихованці навчилися самостійно збирати, аналізувати краєзнавчий матеріал та опрацьовувати дані спостережень, працювали з науково-популярною літературою, довідниками та іншими джерелами історико-краєзнавчої інформації, після чого робили ґрунтовні висновки. Діти одержали знання про особливості рідного краю, оволоділи навичками пропагандистської та природоохоронної роботи, методикою історико-краєзнавчих досліджень, та краєзнавчих експедицій здійснювали контроль за станом навколишнього середовища. Також вихованці гуртка навчилися робити українські ляльки-мотанки, українські сувеніри та обереги, ознайомилися з традиціями та культурою рідного краю.

Ефективність засвоєння вихованцями краєзнавчого матеріалу досягалася з допомогою методів, притаманним природничим наукам – проведення спостережень, екскурсій та походів.

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» протягом 2013-2014 навчального року брали активну участь у різноманітних конкурсах, зокрема:

 • Виставка «Юні мандріники»;
 • Виставка виробів, присвячена 40-річчю м.Кузнецовськ;
 • Всеукраїнський конкурс «Мій рідний край, моя земля» – переможці обласного етапу;
 • Міський конкурс «Міс золота Осінь» – брали участь 2 вихованки гуртка;
 • Проведення акції «День юного натураліста»;
 • Участь у мітингу-реквієму до Дня Голодомору;
 • Міський конкурс «Мої права» – ІІІ місце;
 • Проведення Андріївських вечорниць;
 • Обласний конкурс «Космічні фантазії» – ІІ місце;
 • Обласний конкурс «Новорічна композиція»;
 • Міський конкурс «Об’єднаймося ж, брати наші» – ІІ місце;
 • Історико-географічна експедиція «Історія міст і сіл» (нарис-опис) – І місце в обласному етапі;
 • Участь у виставці робіт «Великодні гостини»;
 • Конкурс «Знай, люби свій край»;
 • Участь у мітингу-реквіємі до Дня Чорнобильської катастрофи;
 • Конкурс «АЕС, добробут, Батьківщина» та багато іншого.

Керівник гуртка Марковець О.О.

 

ЛІТЕРАТУРНО-КРАЄЗНАВЧИЙ ГУРТОК «РІДНИЙ КРАЙ»

17 липня 2014

Протягом 2013-2014 навчального року вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» працювали над проблемним питанням: «Література рідного краю як засіб формування творчого мислення обдарованих дітей».

Вихованці набули навичок науково-дослідницької праці, збирання, запису, обробці та оформленню краєзнавчого матеріалу.

Залучалися до підготовки та проведення літературних свят, пробували свої сили у конкурсних роботах, друкувалися у пресі, навчились аналізувати та оцінювати твори українських та місцевих поетів.

Гуртківці були задіяні у ряді підсумкових заходів:

– захід, приурочений 96-ій річниці бою під Крутами в рамках співпраці з міською бібліотекою для юнацтва,

– участь в обласному заочному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії»,

– літературна година відео-екскурсія «Ехо Афгану»,

– підсумковий творчих звіт гуртка, приурочений 200-літтю Т.Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» та багато інших.

Керівник гуртка Мельник Т.М.

 

ДІТИ БДЮТ ПІДТРИМАЛИ УЧАСНИКІВ АТО

31 липня 2014

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості вирішили у власний спосіб підтримати воїнів-учасників АТО. Перейнявшись мужністю та силою волі, терпінням і любов’ю до Батьківщини воїнів, діти підготували та передали малюнки учасникам АТО.

За ініціативою Шуфрича Василя Васильовича, заступника командира в/ч 3045 з виховної роботи та при підтримці Романчука Івана, голови учнівського самоврядування «Позашкілля» під час літніх канікул діти зібралися, щоб за допомогою олівців і фарб підтримати патріотизм військових, задіяних в зоні АТО.

Так, понад 20 малюнків з підписами та побажаннями засвідчили гордість юних кузнецовців своїми країною, народом, армією:

– Дорогі наші герої! Я бажаю вам триматися мужньо, як ці великі сильні слони. Врятуйте нашу Україну від людей, які не є українцями. На відміну від них, ми працьовиті, добрі, справжні діти нашої країни – України! – Журик Ангеліна, вихованка БДЮТ.

– На своєму малюнку я зобразив наших військових, справжніх героїв нашої української землі. Мені 9 років, але я розумію, що зараз потрібно відважно боротися, захищаючи нас від поганих і жорстоких людей. Коли я дивлюся телевізор, бачу наших і чую: «Слава Україні!», то завжди відповідаю: «Слава нашим героям», – Махорін Нікіта, вихованець БДЮТ.

– Ми любимо нашу землю, бо ми українці. Тож чекаємо вас, наші герої, додому. Ми вами пишаємося. Вас тут чекають з нетерпінням найрідніші люди. Бережіть себе. Будьте завжди на захисті України! – Павлик Олександра, вихованка БДЮТ.

 

ВИХОВАНКА БДЮТ – ПРИЗЕРКА МІЖНАРОДНОГО ВОКАЛЬНО-ХОРЕОГРАФІЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ «ТАЛАНТ-ШОУ»

31 липня 2014

24-26 липня у місті Трускавці проходив Міжнародний вокально-хореографічний фестиваль «Талант-шоу».

Своїми вокальними талантами з учасниками у журі ділилися і Тимець Анастасія, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна).

Критеріями оцінювання у номінації «Вокал» для членів журі були вокальні дані, сценічний образ, відповідність репертуару, професійний рівень музичного супроводу, естетика виступу, оригінальність виконавців.

Тимець Анастасія стала лауреатом фестивалю, здобувши друге місце (друга вікова категорія). У винагороду учасниця отримала ексклюзивну статуетку та цінний подарунок.

Метою конкурсу є популяризація вокального та хореографічного жанрів серед дітей та юнацтва, підтримка обдарованої молоді у їх творчому зростанні та розкритті таланту, сприяння вихованню підростаючого покоління на засадах національної культури і загальнолюдських цінностей.

 

ГУРТОК ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА «ЧАРІВНИЙ ПЕНЗЛИК»

5 серпня 2014

Метою програми гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» є розвиток творчого мислення учнів, уяви як у реальному, так і абстрактному планах, формування художньо-естетичного ставлення до дійсності, опанування професійних навичок та вмінь з образотворчого мистецтва.

Протягом навчального року вихованці гуртка отримали знання про закони образотворчого мистецтва: основи композиції, кольорознавства, засоби виразності, чинники, що впливають на створення художнього образу. У дітей сформувалися уявлення про види та жанри образотворчого та інших візуальних мистецтв, особливості художньо-образної мови, притаманної кожному їх виду.

У дітей розвинулися збагачення емоційно-чуттєвої сфери; розвиток художніх сенсорних здібностей; розвиток нестереотипного художньо – образного мислення.

Протягом навчального року керівник займався вихованням естетичного ставлення дітей до дійсності; емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва; світоглядних уявлень і ціннісних орієнтацій; художніх смаків, морально-етичних ідеалів, потреби у художньо-творчій самореалізації та духовно-естетичному самовдосконаленні.

У навчально-виховному процесі використовувалися словесні, наочні, практичні методи навчання. Серед популярних видів діяльності можна відмітити: продуктивні, проектні, ігрові, репродуктивні.

Під час занять вихованці чітко розрізняли: композицію, малюнок, живопис, декоративно-прикладне мистецтво. Розширювали і поглиблювали знання про можливості образотворчого мистецтва. Розвивали сприйняття.

Про здобутки та засвоєння навчального матеріалу вихованцями гуртка свідчать численні конкурси та призові місця у них.

Керівник гуртка Павлусь Б.С.

 

СТУДІЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА «ДИВОСВІТ»

10 серпня 2014

У 2013-2014 навчальному році студію відвідували 60 дітей.

Протягом року молодші вихованці вивчали палітру кольорів, їх властивості та застосування. Засвоювали ази рисунку та живопису, зображення простих фігур (коло, трикутник. Чотирикутник тощо) через засоби рисунка, аплікації, ліплення та конструювання. Набували практичних навичок роботи з гіпсом.

Діти середнього та старшого шкільного віку опанували закони композиції. Засвоювали теми простору, об’єму, форми, перспективи, світлотіні. На заняттях живописом працювали у жанрах натюрморту, пейзажу та портрету. Для розвитку уяви та об’ємного сприйняття особливе місце приділялось ліпленню. Дізнавшись що таке фактура та рельєф, вихованці вивчили види об’єму. Під час роботи над скульптурами вивчали основні пропорції та анатомію людини і тварин.

Вихованці студії брали активну участь у виставках, присвячених Дню міста, Великоднім святам, боротьбі зі СНІДом, до дня народження Т.Шевченка, про здоровий спосіб життя, у конкурсах «Космічні фантазії», «Знай і люби свій край», «Єдина країна» тощо. В арсеналі вихованців студії – призові місця та нагороди.

Керівник студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт»

Мельник Аркадій Миколайович

 

КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

11 серпня 2014

Нещодавно за ініціативи місцевої влади наметове військове містечко, що розмістилося неподалік Кузнецовська відвідали артисти-аматори міста-супутника Рівненської АЕС.

Будинок дитячої та юнацької творчості, незважаючи на час відпусток та канікул, не залишився осторонь такої ініціативи. Так, потішили захисників запальним танцем і дзвінким вокалом керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлана Дмитрівна та керівник студії хореографічного танцю «Грааль» Лакизюк-Крупіч Юлія Леонідівна разом з вихованцями.

Усі учасники концерту, як глядачі, так і виступаючі залишилися задоволеними. Гостинні господарі, в подяку за концерт, влаштували екскурсії.

 

ГУРТКИ «ВЧИМО АНГЛІЙСЬКУ» ТА «ЦІКАВА АНГЛІЙСЬКА»

12 серпня 2014

Протягом навчального року гурток «Вчимо англійську» відвідувало 30 вихованців-дошкільнят. На заняттях гуртка акцент ставився на створенні початкової бази для дітей, що дало б змогу їх вільного володіння англійською мовою в подальшому та практичному опануванні дітьми дошкільного віку мовленнєвих умінь на достатньому для спілкування рівні. Дошкільнята збагатили свій словниковий запас на теми: «Одяг», «Їжа», «Дикі та свійські тварини», «Іграшки», «Професії», «Овочі та фрукти», «Види транспорту» тощо. Навчились лічити англійською, ставити питання та давати на них відповіді, а також вивчали чимало іншомовних віршів та пісень.

Гурток «Цікава англійська» у 2013-2014 навчальному році відвідували 45 дітей молодшого шкільного віку. Завданням гуртка було навчити дітей усно спілкуватися, розуміти пісенний та поетичний матеріал, збагатити вихованців системою знань про культуру та традиції англомовних країн. Аби досягти поставлених завдань, основна увага приділялася складанню діалогів, розробці дітьми проектних робіт, за допомогою яких вони висловлювали свої вподобання на ту чи іншу тему та вчились письму. Зокрема вихованці самостійно створили такі роботи: «Моє кулінарне диво», «Мій улюблений вид спорту», «Прогулянка зоопарком» та інші.

На закріплення навчального процесу у кожній групі проведені змагання на визначення найкращого знавця англійської мови. Тут діти виконували різні завдання, створені на базі вивченого матеріалу. Переможці нагороджувалися грамотами. А от підсумковим творчим звітом гуртка англійської мови стало традиційне свято «В гостях у англійського мультика», яке пройшло у цікавій для дітей навчально-діловій формі.

Керівник гуртків «Цікава англійська» та «Вчимо англійську»

Пальчук Світлана Дмитрівна

 

ЛІДЕРИ КУЗНЕЦОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СТАРШОКЛАСНИКІВ «ВАТРА» – УЧАСНИКИ VІІІ ОБЛАСНОГО ЗЛЬОТУ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

25 серпня 2014

VІІІ обласний зліт лідерів учнівського самоврядування

21 серпня 2014 року на базі Комунального закладу „Школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів „Рівненський обласний ліцей” Рівненської обласної ради відбувся VІІІ обласний зліт лідерів учнівського самоврядування.

Зліт було проведено з метою:

надання кваліфікованої навчальної, інформаційної та методичної допомоги учням навчальних закладів області для розвитку соціальної активності і усвідомленої суспільної позиції молоді;

виховання почуття самосвідомості, власної значущості, творчої ініціативи;

проведення комплексу заходів соціального, виховного, розвиваючого характеру, що забезпечать формування активної громадської позиції, лідерських якостей, сприятимуть всебічному розвитку, формуванню ціннісних ставлень та орієнтацій особистості.

У зльоті взяли участь 15 команд, які представляли районні та міські осередки лідерів учнівського самоврядування.

Почесним гостем зльоту був заступник начальника – начальник відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Пекарський Олег Миколайович, який привітав лідерів області.

Відповідно до програми VІІІ обласного зльоту лідерів учнівського самоврядування у рамках заходу відбулись:

форум лідерів учнівського самоврядування «Впровадження соціальних практик в учнівському та молодіжному середовищі» (презентація проектів, які реалізуються районними, міськими осередками лідерів);

робота у малих ініціативних групах з метою напрацювання проектів обласної ради, які реалізуватимуться у 2014-2015 навчальному році;

круглий стіл для координаторів лідерського руху з метою обміну досвідом роботи районних (міських) осередків учнівського самоврядування;

конкурс «Лідер року 2014»;

вибори голови та заступника обласної ради старшокласників Рівненщини;

патріотичний флеш-моб, присвячений Дню Державного прапора України та Дню незалежності України заради відновлення миру «З Україною в серці».

Для проведення флеш-мобу лідери Кузнецовської міської ради старшокласників «Ватра» пошили Державний прапор України розміром 10 х 5 метрів.

Лідери учнівського самоврядування області пронесли Державний прапор України, вулицями Котляревського та Чорновола до пам’ятника Т.Г.Шевченку на Майдані Незалежності у місті Рівному. На майдані Незалежності учні заспівали Державний Гімн України.

Актуальними та змістовними були проекти, запрезентовані на форумі командами лідерів міст Рівне та Кузнецовськ, Дубровицького, Дубенського, Костопільського, Здолбунівського районів.

За результатами конкурсу «Лідер року» головою обласної ради старшокласників обрано заступника голови Парламенту дітей міста Рівного, учня 10 класу Рівненської ЗОШ №4 Циганюка Миколу, а першим заступником – голову Гощанської районної ради лідерів, ученицю 11 класу Малятинського НВК Гощанського району Озарчук Анастасію.

Ініціативною групою лідерів учнівського самоврядування області підготовлено звернення для лідерів та координаторів області з метою консолідації у боротьбі за єдність та цілісність України, нероздільність її території та народу, що її населяє.

За матеріалами http://www.rvosvita.org.ua

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ «ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ДИТЯЧОГО МАЛЮНКА НА ТЕМУ: «УКРАЇНА – ЄВРОПЕЙСЬКА ДЕРЖАВА»

15.09.2014

Відповідно наказу МОН України від 01.06. 2014 р. № 07-01/1 «Про підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка на тему: «Україна – європейська держава» та з метою виявлення талановитих, обдарованих дітей та молоді, виховання у них високих моральних якостей, вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» (керівник Б.Павлусь) стали переможцями.

За результатами даного конкурсу та на підставі рішення журі:

 • дипломом І ступеня Українського державного центру позашкільної освіти нагороджена Ірина Ващук за роботу «Де найкращая Земля?».
 • дипломом ІІ ступеня Українського державного центру позашкільної освіти нагороджені Іваненко Дарина за роботу «Україно! Підніми свої крила!», Левкова Олександра за роботу «Ми хочемо жити в сучасному світі», Петрик Ольгу,за роботу «Сьогодні і завтра – шлях до майбутнього».
 • дипломом ІІІ ступеня Українського державного центру позашкільної освіти нагороджена Журик Ангеліна, за роботу «Наше майбутнє у наших руках».

Надіємось, що вихованці гуртків образотворчого мистецтва і надалі будуть розкривати свої таланти через фарби чарівного пензлика, формуючи громадянина, здатного до свідомого вибору, підвищення громадянської культури кожної дитини.

 

ТУР ВИХІДНОГО ДНЯ «ЧАРІВНІ КАРПАТИ»

16.09.2014

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Яйченя Дмитро, Мєдведєв Максим, Штинь Тарас, Гуменний едуард, Шнайдер Андрій, Коновальчук Ірина, Федіна Владислав, Панасюк Андрій, Шух Олександр, Мацюк Едуард та Каразія Роман під керівництвом Ольги Олегівни Марковець здійснили тур вихідного дня «Чарівні Карпати».

Перлина України – Карпати! Неймовірної краси гірські пейзажі, чисте повітря, глибини української народної культури, краї Гуцульщини і Буковини, поєднання з природою – усе це чекало на нас з 12 по 14 вересня. Наш маршрут проходив м. Кузнецовськ – м. Яремче – смт. Ворохта – ГК Буковель – с. Микуличин – м. Кузнецовськ.

Програма туру передбачала відвідування:

– скелі Олекси Довбуша (м. Яремче) – знаходяться на правому березі річки Прут, в лісі в сторону Ямни. Це місце здавна стало справжньою туристичною «меккою» для любителів мандрівок. Унікальне нагромадження кам’яних брил ямненського пісковика застигло тут з льодовикового періоду, яке шляхом вимивання та вивітрювання створило фортецю неповторного стилю.Тут знаходиться скелясте утворення з кам’яних стрімчаків висотою приблизно 20 м.

– гора Маковиця (984м) – одна з найвищих вершин в околиці Яремче, її видно ще з сіл Дора та Микуличин. Сама гора відносно невисока – заввишки всього 984 м, але за хорошої видимості з неї добре проглядаються хребет Явірник, вершини Хом’як, Синяк і Довбушанка (Добошанка), а також Говерла з Петросом на південному заході. На самій верхівці гори встановлено металевий хрест і вказівники: до м. Яремче звідси 3,5 км (година і 15 хвилин ходу), стільки ж і до с.Дора, а до Скель Довбуша – 4,5 км (1 год 45 хв ходу). Орографічно Маковицю можна відносити до масиву Горгани, який простягається орієнтовно на 75 кілометрів з північного заходу від долини річок Мізунки і Ріки, на південний схід до долини річки Прут.

– гора Говерла (2061м) — найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота 2061 м. Назва походить із румунської howirla — «важкопрохідне підняття». Розташована в гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області. Має конусоподібну форму. На схилах — форми плейстоценового зледеніння, каменепади. Складається з пісковиків і конгломератів. Укрита альпійськими луками,чагарниковими пустищами, подекуди — кам’яні осипи. Зі східного боку від вершини — один із витоків річки Прут, Прутський водоспад. Гора розташована у межах природоохоронних територій: Карпатського біосферного заповідника і Карпатського національного природного парку. Ми підіймалися по маршруту «Крутий» – 3,6 км. Час підняття та спуску тривав з 10,30 до 16,00 год.

– ГК Буковель – найбільший гірськолижний курорт України. Розташований неподалік від села Поляниця Яремчанської міської ради, біля підніжжя гори Буковель на висоті 920 метрів над рівнем моря. Найвища точка курорту — г. Довга 1372 м.

– сувенірний ринок в м. Яремче – де можна придбати цікаві дрібнички на спогад про Карпати, і привезти близьким та друзям атрибути гуцульської культури і побуту. – різноманітні вишиванки, запаски і крайк, дерев’яні, металеві і шкіряні прикраси та атрибути побуту. На ринку також можна придбати дари карпатської природи – гриби, мед, горіхи, лікарські трави.

– водоспад Пробій – (інша назва — Яремчанський водоспад) — каскадний водоспад в Українських Карпатах, на річці Пруті. Розташований у межах міста Яремче Івано-Франківської області. Пробій — один з найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води 8 м, кут нахилу — майже 45 градусів. Утворився в нижній частині Яремчанського каньйону річки Прут, у місці виходу на поверхню стійких до ерозії гірських порід —ямненських пісковиків (верхні шари) та аргілітів і алевритів (нижні шари). Водоспад Пробій — популярний туристичний об’єкт, пам’ятка природи.

За три дні відпочинку, ми не лише зарядилися позитивною карпатською енергетикою, а й наочно ознайомилися з гірськими масивами Карпат, підкорили Говерлу, познайомилися з побутом та культурним життям гуцулів. Висловлюємо подяку батькам, які допомогли організувати подорож, а також туристичній агенції «Волинські Афіни».

 

ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ

27.09.2014

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь у конкурсі малюнків на тему: «Ні – війні!»

Життя, мов казка, сповнена незвичайних пригод, яскравих подій, добрих вчинків і хороших людей, які повсякчас прийдуть на допомогу… Життя – це…

У кожного знайдеться власний аргумент для визначення слова життя. Але у будь-якій відповіді почутій сьогодні переважатимуть слова «мир», «підтримка», «допомога», «розуміння», «доброта»… Розуміють це не тільки дорослі. Особливо гостро відчувають настрої суспільства діти.

Нещодавно вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» Павлик Олександра, Махорін Нікіта, Журик Ангеліна під керівництвом Павлуся Богдана Сергійовича взяли участь у конкурсі малюнків на тему: «Ні – війні!», що проводився Управлінням інформації та зв’язків з громадськістю ВП РАЕС.

Діти щиро висловили своє ставлення до буремних подій в Україні. А у своїх малюнках передали безмежну надію на щасливе майбутнє рідної країни.

 

МАРШ МИРУ

02.10. 2014

Хай буде мир на всій землі!

Хай дім новий будується,

Хай сад новий росте в селі,

Нова зростає вулиця.

Формування в учнівської молоді ціннісного ставлення до світу неможливе без виховання у дітей громадянина, патріота, яке повинно бути діяльним, зорієнтованим на самопізнання і пізнання дитиною світу, його само творення, почуттів і понять совісті, чесності, гідності й національної гордості за український народ, приналежність до його держави, мови, культури, традицій тощо.

По всій Україні учнівська молодь активно приєдналась до Міжнародної акції Миру. І вихованці гуртків БДЮТ також не були пасивними, а організували та провели акцію Миру під гаслом «Країна в нас одна» в рамках якої були проведені заходи, які проходили на території закладу.

Організаторами заходів в рамках акції виступили голова міської ради старшокласників «Ватра» Аліна Березинська та голова учнівського самоврядування «Позашкілля» Іван Романчук. До них приєднались лідери активів центрів учнівського самоврядування Яна Будник, Іван Смолянський, Андрій Стрижеус.

Організовано конкурс малюнків про те, яким би діти хотіли бачити мирний світ. До цього конкурсу долучилися вихованці декоративного розпису «Джерело» (керівник Н.Коваленас) та студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник А.Мельник):

– «Голуб миру» – координатор Дехтяр Наталія;

– «Мир» – координатори Бортник Марія, Путятіна Анастасія, Федіна Ангеліна, Тимощук Богдан, Шершень Анна.

Проведено гру-квест «Країна в нас одна», в якій взяли участь три команди:

– Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Озеруга Софія, Лепеха – Святчук Софія, Пилипчук Анастасія, Тарадюк Вікторія, Ярошик Софія, Завадська Марія, Віюк Валерія (керівник О.Марковець).

– Вихованці гуртка «Любителі домашніх тварин» Савостяник Ємма, Мотько Роман, Федчук Андрій, Власюк Вікторія, Вальдман Олександр, Єзгор Максим (керівник Т.Столярук).

– Вихованці гуртка «Юні акваріумісти» Сергійчук Юлія, Малюк Андрій, Зінчук Іван, Крисюха Василь, Килюшик Андрій, Саворона Вадим, Тимощук Богдан (керівник Ю.Задорожний).

Після виконання завдань квесту всі учасники, які отримали на пунктах пазли склали цілу картину, на якій була зображена наша рідна Україна.

Вихованцями гуртка «Краса здоров’я (керівник О.Момотюк) були проведені спортивні ігри до яких долучилися всі вихованці закладу.

І завершальним етапом акції Миру було проведення флешмобу «Ми за мир» у якому взяли участь всі учасники даного заходу під керівництвом керівника зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» Махоріної Ольги Павлівни. Для участі в акції, кожен учасник мав виготовити Голуб Миру і взявши голуба в руку виконувати рухи під слова:

Бачу колір сонця,

Чую голос серця.

Я не заспокоюсь,

І якщо прийдеться.

Буду захищати

Я свою країну.

Нас не подолати! Слава Україні!

Заступник начальника управління освіти Горайчук Анатолій Ілларіонович підтримав учасників акції та побажав бути справжніми патріотами і громадянами своєї країни. А також, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» звернулися до волонтерів міста передавши виготовлені своїми руками Ангелочки, які принесуть нашим воїнам нашу патріотичну підтримку.

 

ЮНІ ЖУРНАЛІСТИ ПОБУВАЛИ НА ПРЕЗЕНТАЦІЇ КНИГИ

02.10. 2014

Нещодавно відбулася презентація нової збірки місцевої поетеси Сай Лариси «Камертон серця». До події в мистецькому житті міста долучилися юні журналісти Будинку дитячої та юнацької творчості.

Подія відбулася у приміщенні юнацької бібліотеки. Спеціально до цього заходу бібліотекарі відділу обслуговування м-ну Будівельників підготували буклет «Поетичний ритм серця» та відео-роботу під назвою: «Моє серце, як на долоні… Л.Сай», де спробували розкрити весь внутрішній світ та вподобання авторки.

Після демонстрації звучали коментарі та відгуки запрошених гостей, серед яких керівник бібліотеки С.Власова, члени МАКу, представник радіо FM «Бурштиновий шлях» А.Поліщук, член мистецького об’єднання «Лотос» П. Асауленко та ін. Кожен зажадав сказати добре слово про творчість Лариси Іванівни, а деякі, навіть, присвятили їй вірші. Вечір пройшов у дружній теплій атмосфері.

А для юних журналістів позашкільного закладу захід став черговою можливістю зустрітися та поспілкуватися з талановитими та творчими представниками мистецького Кузнецовська.

За матеріалами kuzneclib.in.ua

 

КРОКИ ЮНИХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ…

02.10. 2014

26 вересня в Центрі дозвілля «Лісова пісня» відбулися урочисті збори з нагоди 25-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову. У заходах взяли участь і представники учнівського врядування – вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості.

В рамках зборів у закладі діяла виставка документів, літератури, фотографій та періодичних видань тих років на тему «Крок до незалежності».

Молодь отримала чудову нагоду почути виступи засновників Народного Руху м. Кузнецовськ, делегатів І установчого з’їзду Народного Руху України за перебудову в м. Київ 1989 року С.Жданюка та С.Шевченка, Р.Омельчука, Г. Тєтєнєвої.

Під час зустрічі обговорювали про виборювання незалежності поколінням 80-их та нинішнім, згадали й про знакову подію освячення та підняття над приміщенням Кузнецовської міської ради синьо-жовтого національного прапора у знаковому 90-му, встановлення демократичної влади у місті-супутнику атомної електростанції.

Зустріч для присутньої молоді була пізнавальною, цікавою, повчальною. Сьогодні як ніколи українці повинні ідентифікувати себе як нація, прагнути незалежності та суверенітету своєї держави України.

 

ПІЗНАВАЛЬНИЙ ЗАХІД У БІБЛІОТЕЦІ

06.10. 2014

Вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.) долучилися до пізнавального заходу «Біблія – компактна бібліотека», що пройшов у Міській дитячій бібліотеці 29 вересня.

Ініціатором та організатором зустрічі була завідувачка відділом читального залу Фурсік Галина Іванівна. Читачі бібліотеки отримали можливість поспілкуватися на одвічні духовні теми зі спеціалістом-консультантом сімейних відносин і здоров’я Всеукраїнського фонду «Краще життя» Поліщук Анжелою Йосипівною, автором статей «Пізнаємо географію в Біблії», «Чи йдеться в Біблії про економіку», що друкувалися в журналах «Географія і основи економіки в школі».

Присутні почули авторську позицію трактування біблійних подій з позиції географа, змогли подискутувати щодо достовірності історичних записів у Біблії, повправлятися у знанні біблейських афоризмів, що стали широко поширеними та застосовуваними як у класичній літературі, так і в народному вжитку.

 

ОСВІТЯНИ МІСТА ВІДЗНАЧИЛИ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО

06.10.2014

Педагог, вчитель, освітянин… Людина, яка повсякчас повинна залишатися взірцем для своїх учнів, завжди знаходити цікаві теми для занять, йти в ногу з часом. Це людина, яка ніби прийшла з майбутнього, щоб показати вихованцям зразок їхнього життя, самовизначення і самоствердження.

За доброю традицією у першу неділю жовтня освітяни святкують своє професійне свято. Не зважаючи на осінь, золотавий падолист не привніс у настрій ноток суму. Погода підтримала винуватців теплом і зачарованою мрійливістю, а організатори заходу – колектив Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради – гарні танцювальні та вокальні номери, приємні враження від побаченого й почутого.

На цьогорічне святкування велика педагогічна родина м.Кузнецовськ зібралася у гостинних стінах міської дитячої музичної школи, щоб почути на свою адресу слова вдячності та найщиріші побажання від керівництва, дітей, колег.

З вітальним словом до присутніх звернувся секретар Кузнецовської міської ради Ігор Куц, який зупинився на важливості професії вчителя як вихователя успішної, творчої, соціально активної особистості з власною життєвою стратегією.

Віншувала педагогів з професійним святом начальник управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Ніна Хвалько. Серед побажань і нагород Ніна Степанівна зауважила, що вчителі краще за інших вміють вчасно навчити, почути, помітити, виправити, підтримати кожного учня, працюючи у спільному дуеті з учнями, батьками, владою, суспільством.

Не залишилася осторонь від професійного свята і профспілка. Так, голова міської ради Профспілки працівників освіти м.Кузнецовськ Володимир Нікітчук щиро привітав колег зі святом, побажав здоров’я, натхнення, успіхів і мирного неба.

Дарували глядачам веселий настрій, задаючи хороший ритм, вихованці студії вокального співу «Гармонія» (керівник Оксана Алексєєнко), зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Ольга Махоріна), гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Світлана Тиндик). Участь у заході взяли й дорослі вокалісти: Оксана Алексєєнко, Світлана Тиндик. Концертна програма передбачала не тільки слова привітань і вдячності вчителям, звучала й актуальна та настільки важлива для сьогодення національно-патріотична тематика. Пісні-посвяти військовим та миру в Україні глядачі зустрічали стоячи з почуттям істинного патріотизму, щирими оплесками підтримки й захоплення.

Вчителі нині відчувають додаткову відповідальність: укріплювати чи зводити фундамент національної свідомості учнівської молоді задля реалізації особистого потенціалу учнів на благо української державності. Педагогічна родина м.Кузнецовськ, працюючи у співпраці з учнями, батьками, владою, сповна виконує покладені на неї державою функції.

 

ВИХОВАНКА БДЮТ ЗНОВУ ЗАЧАРУВАЛА ЖУРІ ВОКАЛЬНОГО КОНКУРСУ

10.10. 2014

Нещодавно у м. Луцьк пройшов черговий Всеукраїнський вокально-хореографічний конкурс «Твій шанс». У вокальній номінації місто Кузнецовськ представляла вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості Тимець Анастасія (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна).

Живе «оголене» інтонування слова, народно-пісенний стиль виконання, пропагування кращих вокальних зразків народної творчості – це далеко неповний перелік таланту десятирічної Насті, представленого на розсуд вимогливих членів журі конкурсу.

Незабутнім для юної вокалісти Будинку дитячої та юнацької творчості стало і знайомство з Народною артисткою України Ніною Матвієнко.

– Такі зустрічі стають додатковим стимулом до виховання у дітей патріотизму, поваги до народних традицій, звичаїв та обрядів, духовних цінностей українського народу, – зауважує керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлана Дмитрівна.

Нагадаємо, що директором Української федерації творчих дитячих колективів Савенко Людмилою, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тимець Анастасія представлена на здобуття премії «Диво-дитина-2014» за досягнення у вокальних конкурсах та фестивалях.

Отож, ми вітаємо юне дарування БДЮТ та бажаємо їй подальших перемог і досягнення мрій.

 

ВІТАЄМО З ДЕБЮТОМ!

14.10.2014

З метою популяризації та подальшого розвитку народного і сучасного естрадного мистецтва, морально-естетичних цінностей та творчого самовираження, покращення рівня естетичного виховання дітей і молоді, виявлення яскравих індивідуальностей, обдарувань та організації змістовного дозвілля у Києві відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Зіркова осінь».

У ньому дебютувала Ясюк Оксана, вихованка студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна. Вокалістка з нетерпінням чекала свого першого виходу на велику сцену. А підтримка рідних та керівника була такою бажаною і вчасною, що додавала сил і впевненості у власних творчих можливостях та вміннях.

Так, вихованка БДЮТ стала призеркою конкурсу, здобувши срібло – друге місце.

Оксана нагороджена дипломом конкурсу та призами із ображенням конкурсної символіки.

Щиро вітаємо конкурсантку та бажаємо, щоб вдалий старт продовжувався зорепадом подальших перемог і звершень.

 

ВОКАЛЬНА ОСІНЬ

14.10.2014

Осінь продовжує чарувати нас своїми фантастичними барвами та теплими днями. А вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості – вражати друзів, знайомих і членів журі черговими здобутками й перемогами.

11 жовтня у Києві пройшов Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Зіркова осінь». За умовами конкурсу солістки виконали по одній композиції, зачарувавши як глядачів, так і журі фестивалю.

Тимець Анастасія, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни взяла участь у фестивалі-конкурсі та здобула перше місце. Призерка нагороджена дипломом конкурсу та призами із ображенням конкурсної символіки.

Конкуренти, ділиться враженнями Настя, були сильними. Але здолати талант важко.

Нагадаємо, що організаторами Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Зіркова осінь» був Продюсерський центр «Глория Старс». Інформаційні спонсори: Всеукраїнська газета «Молодь України», дитячий журнал «Професор Крейд», журнал «Джаз».

Вітаємо призерку та бажаємо ні в якому разі не зупинятися на досягнутому.

 

УЧАСТЬ У БЛАГОДІЙНІЙ АКЦІЇ

15.10.2014

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості долучилися до виставки-ярмарку робіт декоративно-вжиткового мистецтва, що пройшла в рамках благодійної мистецької акції «Синам України».

Урочиста частина та святковий концерт до Дня українського козацтва та 72-ої річниці створення УПА пройшла в Палаці культури ВП Рівненська АЕС на свято Покрови, 14 жовтня.

У ярмарку взяли участь дитячі роботи:

– Завадської Марії, Гутник Катерини, Шемедюк Ольги – вихованок гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Марковець О.О.);

– Лозовицької Анни, вихованки гуртка бісероплетіння «Фантазія» (керівник Бурмака Я.В.);

– Гетманової Вікторії, вихованки гуртка «Оригамі» (керівник Лакизюк Ю.Л.);

– Іваненко Світлани, Матвійчук Софії – вихованок гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник Волчаниця К.В.);

– Карплюка Андрія, Гладищук Еліна – вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання» (керівник Вакуліч В.В.);

– Штинь Руслан, вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник Мельник А.М.).

Кошти, зібрані під час мистецької акції, будуть направлені на потреби військових АТО.

 

МІСЬКИЙ ЗЛІТ “ЗОЛОТА ОСІНЬ – 2014”

20.10.2014

Відкритий міський туристично-спортивний зліт «Золота осінь – 2014» був проведений 18 жовтня 2014 року в лісовому масиві поблизу м.Кузнецовська, з метою активізації туристсько-спортивного руху учнівської молоді міста, популяризація активних форм дозвілля молоді. Екологічного виховання, пропаганди культурно-масового туризму як одного з ефективних засобів патріотичного та громадського виховання молоді.

У зльоті взяли участь команди Пласту, Ольберів, 5 школи та Будинку дитячої та юнацької творчості. Команду БДЮТ «Енергія» – представляли вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Водько Анна, Хомич Юлія, Ревюк Софія, Ярошик Василь, Нестеренко Владислав, Чирва Богдан, Поліщук Роман, Сусід Катерина під керівництвом Ольги Олегівни Марковець.

До складу конкурсної програми увійшли такі конкурси:

– «Туристська смуга перешкод», учасники: Водько Анна, Хомич Юлія, Ревюк Софія, Вакулік Тетяна, Поліщук Роман, Сусід Катерина.

– «Спортивне орієнтування»: Чирва Богдан, Ярошик Василь.

– «Конкурс вузлів» – Водько Анна.

– «Стрільба з гвинтівки» – Хомич Юлія та Нестеренко Владислав.

– «Розпалювання багаття» – участь всієї команди.

– «Конкурс бутербродів» – участь всієї команди.

– «Перша медична допомога» – участь всієї команди.

Учасники зльоту під час змагань поповнили свої практичні та теоретичні знання з туризму, спортивного орієнтування та практичної екології. Команда Будинку дитячої та юнацької творчості була нагороджена грамотою – за перемогу у «Конкурсі бутербродів»! Всі учасники роз’їхалися додому сповнені позитивних вражень та емоцій.

 

БУДИНОК ТВОРЧОСТІ ОБРАВ КОРОЛЕВУ ОСЕНІ

23.10.2014

Дивовижна осіння краса матінки-природи торкнулася жовтневою позолотою дерев. Легенький вітерець привніс останні срібні ниточки павутиння бабиного літа. Повітря, напоєне незрівняними пахощами айстр, чорнобривців, жоржин, манило чаруючими оксамитками мрій і спокою…

Ось з таким настроєм, подвоєним метою сприяння розвитку творчих здібностей вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради, формуванню художньо-естетичної культури учасниць, організації змістовного дозвілля та виховання любові до прекрасного 23 жовтня у Міській дитячій музичній школі відбулася традиційна конкурсно-розважальна програма «Міс Золота Осінь – 2014».

П’ятеро учасниць виборювали перемогу, демонструючи глядачам і членам журі свої розум, красу, гарну вдачу та артистичність. За почесне звання змагалися:

 Усата Марія – вихованка гуртка акторського мистецтва «КВН» – керівник Сімашко Світлана Захарівна;

 Леус Дарія – вихованка гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» – керівник Медиченко Віра Юріївна;

 Махоріна Маргарита – вихованка зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» – керівник Махоріна Ольга Павлівна;

 Мурсалієва Ельміра – вихованка студії хореографічного мистецтва «Грааль» – керівник Лакизюк-Крупіч Юлія Леонідівна;

 Магдич Ірина – вихованка гуртка «Краса здоров’я» – керівник Момотюк Олеся Михайлівна.

Оцінювали здібності конкурсанток журі у складі: Кузло Ярослав Васильович – начальник відділу у справах сім’ї та молоді – голова журі, Босик Віктор Михайлович – начальник відділу з гуманітарних питань та внутрішньої політики, Чміль Катерина Василівна – голова організації «Червоний хрест» м.Кузнецовськ, Ковбасюк Микола Миколайович, директор Центру дозвілля «Лісова пісня», Киричук Вадим – працівник ПК ВП РАЕС.

Підраховувала бали лічильна комісія у складі: Стижеуса Андрія – заступника голова міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра», Волчаниці Катерини Василівни – керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості, Будник Яни – вихованки Будинку дитячої та юнацької творчості.

Ведучими програми були Березинська Аліна та Смолянський Іван, лідери учнівського врядування Будинку дитячої та юнацької творчості.

Учасниці конкурсно-розважальної програми «Міс Золота Осінь – 2014» змагалися у п’яти конкурсах: «Представлення», «Я – зірка», «Медична допомога», «Переспівки», «Осінній капелюшок».

Усі без винятку конкурсантки показали високий рівень підготовки, креативності та талановитості. Глядачі підтримували учасниць щирими оплесками. А в перерві між конкурсами присутнім дарували художні номери вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), студії хореографічного мистецтва «Грааль» (керівник Лакизюк-Крупіч Ю.Л.), гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» (керівник Медиченко В.Ю.), студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.).

Не зважаючи на теплу й далеко не конкурентну атмосферу свята треба було визначатися з переможцями та поправу здобутими номінаціями. Так, королевою осені та почесне звання «Міс Золота Осінь – 2014» отримала Усата Марія. Згідно положення, кожна з учасниць здобула перемогу у певній номінації:

«Віце-Міс Золота Осінь – 2014» – Мурмалієва Ельміра,

«Міс Творчість» – Махоірна Маргарита,

«Міс Грація» – Леус Дарія,

«Міс Чарівність» – Магдич Ірина.

Учасниці нагороджені призами, наданими Благодійним фондом «Наш Край» та грамотами відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Але найціннішим здобутком цього заходу для усіх сторін – учасники й глядачі – стануть незабутні враження, позитивні емоції, піднесений настрій і щирість під час вболівання.

 

ЗВІТ ЮНИХ КРАЄЗНАВЦІВ

24.10.2014

Осінь за вікном. Знову осінь. Красива, неповторна, золотоволоса…

Саме такого дня 24 жовтня звітували гуртківці, юні краєзнавці.

Під час внутрішнього заходу “Моя Земля – Земля моїх батьків” вихованці гуртка історичне краєзнавство презентували роботу: “Сторінки історії” у номінації :”Географія рідного краю”.

З захопленням Павло Дембовський розповідав про історію Волинського Полісся, а саме та про свої враження після екскурсій та походів,презентував фото- та відео-матеріали.

Перед присутніми про свою цікаву подорож-сплав по річці Стир розповіли вихованці гуртка “Історичне краєзнавство”, які під час літніх канікул здійснили подорож від села Новосілки до міста Кузнецовськ по річці на байдарках за участю дітей, батьків та керівника гуртка. Ця цікава інформація була представлена в роботі “Сплав по річці Стир: с.Новосілки-м.Кузнецоськ”

Наймолодші учасники свята, вихованці гуртка “Рідний край” з захопленням прийняли участь в обговоренні тематики заходу та презентували свої розповіді та перші напрацювання в літературно-краєзнавчому напрямку на тему: “Моя Батьківщина – Україна”.

Члени методичної ради закладу вирішили направити для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування “Мій рідний край”, роботу: “Сплав по річці Стир: с.Новосілки-м.Кузнецоськ” вихованців гуртка “Історичне краєзнавство “(керівник О.Марковець).

Бажаємо юним туристам-краєзнавцям цікавих вражень, перемог та нових досягнень.

 

ВЧИМО АНГЛІЙСЬКУ

26.10.2014

От і пролетіло вже майже два місяці навчання на гуртках «Вчимо англійську» та «Цікава англійська». Вихованці першого року навчання встигли познайомитись з новими лексичними одиницями, віршами, піснями та навчились знайомитись між собою іноземною мовою. Також вивчили англійські вітання в різні години дня. Дошкільнята навчались, виконували завдання вчителя та встигли заробити перші медалі за успішність!

Що стосується вихованців гуртка «Цікава англійська», то вони впевненими кроками прямують до своїх перших медалей. За два місяці навчання вихованці третього року навчання вже освоїли утворення ступенів порівняння прикметників та будову речень, використовуючи конструкції There is та There are. Діти виконали перші власні проекти на тему “My Working Day” та захистили їх. Кожне заняття проходило в цікавій ігровій формі, тому вихованці з легкістю засвоїли поданий матеріал.

 

СВІТ ПАПЕРУ

27.10.2014

На виконання наказу Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 20.10.2014 року № 520 «Про проведення обласної виставки-конкурсу з оригамі «Паперовий світ» в закладі членами Художньої ради з 21 жовтня по 27 жовтня 2014 року був проведений внутрішній конкурс – виставка з оригамі «Паперовий світ».

Даний конкурс відбувався відповідно до Положення про проведення обласної виставки затвердженого наказом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 14.10.2014 року № 511 та з метою підтримки і розвитку науково-технічної творчості серед учнівської молоді, сприяння збагаченню особистості, популяризації мистецтва оригамі.

Для участі у конкурсі були залучені вихованці гуртків «Оригамі» О.Лакизюк, «Бабусина скарбничка» К.Волчаниця, «Паперопластика» В.Омельянець, які провели роботу по підготовці творчих робіт для участі у даному Конкурсі. На конкурс-виставку учасники подали близько 30 експонатів у наступних номінаціях: «Традиційне оригамі», «Різноманітні сувеніри», «Авторські розробки», «Кірікамі», «Гофрування», «Модульне оригамі», «Роботи з розробками сучасних майстрів світу».

За підсумками роботи членів Художньої ради С.Романчук, культорганізатора закладу, С.Тиндик, акомпаніатор, О.Стадник, заступник директора з навчально-виховної роботи, Н.Коваленас, керівник гуртка декоративного розпису «Джерело», О.Марковець, керівник гуртка «Історичне краєзнавство», А.Березинська, голова міської ради старшокласників учнівського самоврядування «Ватра», учениця 10-А класу ЗОШ № 2, І.Романчук, президент учнівського самоврядування «Позашкілля» БДЮТ найкраще попрацювали по підготовці творчих робіт вихованці гуртка «Оригамі» (керівник О.Лакизюк) , які представили на даний конкурс-виставку до 20 творчих робіт.

Для участі у обласній виставці-конкурсі з оригамі «Паперовий світ», яка буде проходити 30 жовтня 2014 року на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки членами Художньої ради були відібрані творчі роботи вихованців гуртка «Оригамі», які були виконані відповідно вимог Положення:

– Номінація «Сувенір» – робота «Сова» Троцюк Дарини, учениці 7-Б класу ЗНЗ № 4.

– Номінація «Авторська робота» – робота кімнатна квітка «Калли» Романюк Євгенії, учениці 5-В класу ЗНЗ № 3.

– Номінація «Гофрування» – робота «Хатинка їжачка» Новак Валерії, учениці 4-В класу, ЗНЗ № 3.

– Номінація «Модульне оригамі» – робота «Вийшов їжачок з туману», Гетманової Анастасії, учениці 4-А класу, ЗНЗ № 1.

– Номінація «Орігамі народів світу» – робота «Квіткова композиція» Сущик Вікторії, учениці 7-Б класу, ЗНЗ № 4.

– Номінація «Класичне орігамі» – робота «Орхідеї» Троцюк Дар’ї, учениці 7-Б класу ЗНЗ № 4.

– Номінація «Кірікамі» – робота «Фантазія душі» Гетманова Олексія, учня 8-Г класу ЗНЗ № 1.

Бажаємо успіхів нашим учасникам обласної виставки-конкурсу.

 

«ЗІРКОВИЙ ПАРАД» В АРСЕНАЛІ ПЕРЕМОГ ВИХОВАНОК БУДИНКУ ТВОРЧОСТІ

03.11.2014

Кінець жовтня та початок листопада став для вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості гуртка фольклорної пісні «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, став плідним у плані чергових перемог та вражень.

Тимець Анастасія, Місечко Ангеліна та Пришко Юлія здобували вершину Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірковий Парад» у номінації «Естрадний вокал».

Конкурс проходив 31 жовтня – 1 листопада 2014 року у місті Львів. Метою та основними завданнями заходу були відродження, збереження і розвиток національних культур; знайомство з кращими солістами та ансамблями, встановлення творчих контактів між учасниками, обмін досвідом роботи; створення умов для підтримки та розвитку дитячої та юнацької творчості.

Журі фестивалю-конкурсу ставили перед конкурсантами наступні вимоги: творча фантазія – відповідність стилю, самобутність, художня цінність, етнографічна точність, оригінальність, розкриття теми, образність, якість музичного матеріалу; емоційність, артистизм – яскравість виконання, художнє враження і виразність; техніка виконання – манера виконання, художнє втілення, ансамблевість, інтонаційність, цілісність композиції; зовнішній вигляд – відповідність костюмів, дизайн, сучасність, новаторство і творчий підхід, силуети форм і колірного рішення, художнє оформлення, реквізит.

Парад зірок в одному з найпрекрасніших міст Європи закінчився для вихованок Будинку дитячої та юнацької творчості наступними призовими нагородами:

– Дует «Серпанок» у складі Тимець Анастасії та Місечко Ангеліни здобули друге місце у 2-ій віковій категорії номінації «Естрадний вокал».

– Тимець Анастасія виборола третє місце у 2-ій віковій категорії номінації «Естрадний вокал».

– Пришко Юлія отримала третє місце у 3-ій віковій категорії номінації «Естрадний вокал».

Учасниці нагороджені дипломами Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зірковий Парад» міжнародного зразка, кубками та призами від спонсорів.

 

Керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлана Дмитрівна нагороджена дипломом фестивалю-конкурсу за вагомий внесок та активну роботу в розвитку дитячої та юнацької творчості.

Вітаємо!

 

ЕКСКУРСІЯ В ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ПОЛІССЯ» – «ВІД ВАРАША ДО КУЗНЕЦОВСЬКА»

05.11.2014

На осінніх канікулах вихованці гуртка «Історичне краєзнавство». Під керівництвом Ольги Олегівни Марковець, відвідали екскурсію в Інформаційному центрі «Полісся» – «Від Вараша до Кузнецовська». Тим самим, реалізуючи свої інтереси у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання рідного міста. Отож, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» будинку дитячої та юнацької творчості вирішили більш детально ознайомитися з історією рідного міста Кузнецовська, історія якого тісно пов’язана з селом Вараш, а також Рівненською атомною електростанцією.

Кузнецовськ не будувався на пустому місці, він розпочав своє будівництво на околиці мальовничого поліського села Вараш, яке притулилося до звивистого берега річки Стир. Зносились дерев’яні хати, а на їх місці будувались багатоповерхівки. Багато хто з старожилів може сказати, що ось на цьому місці була моя хата, тепер залишились лише дерева. Як назвати селище будівельників атомної станції – не питали не тільки у жителів села, а навіть у самих будівельників. В Указі Президії Верховної Ради Української РСР № 1826ЧХ від 15 березня 1977 р. „Про присвоєння найменування новозбудованому населеному пункту Володимирецького району Ровенської області” говориться: „ Задовольнити клопотання обласних партійних і радянських органів з метою увіковічнення пам’яті Героя Радянського Союзу партизана-розвідника Миколи Івановича Кузнєцова…”

Кузнецовськ – унікальне і своєрідне місто. Своїм корінням воно проросло у давнє минуле, а вершинами інтелекту сягає новітніх технологій ядерної енергетики ХХІ століття. Це місто-супутник Рівненської атомної електростанції. Вони споруджуються одночасно з 1973 року і невіддільні одне від одного.

Мета нашої екскурсії – поглибити знання гуртківців про історію створення та розвитку рідного міста Кузнецовська та збільшити інтерес до подальшого вивчення рідного краю.

Інформаці́йний центр ВП РАЕС «Полі́сся» – це сучасна споруда, яка містить просторі, спеціально облаштовані експонатами для гостей та жителів міста Кузнецовська зали.

В музеї до нашої, нам були представлені такі експозиції:

-історія будівництва та пуску енергоблоків та міста;

-вагомі події та впливові особистості історії РАЕС;

-етнографічна експозиція;

-сьогодення.

Музей Рівненської АЕС – це не просто зібрання дивовижних експонатів, а зв’язок поколінь, спадкоємність культур, осередок історії.

Кузнецовськ з упевненістю дивиться в майбутнє, сподіваючись на молодь, яка напише нову сторінку в історії міста енергетиків. Отож, важливим завданням для влади є пошук надійних та перспективних інвесторів, створення привабливого інвестиційного клімату задля поступового розвитку нових галузей виробництва та розширення міської інфраструктури.

 

ПРИВІТАЛИ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА

07.11.2014

6 листопада у міській дитячій музичній школі пройшли урочистості з нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Серед привітань, виступів і побажань, що звучали в цей день на адресу винуватців заходу – виступи керівників і вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості: зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна Ольга Павлівна) та керівника гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик Світлани Дмитрівни.

Глядачам юні таланти міста додали хорошого настрою, запальної енергії, впевненості у здійсненні всіх задумів і планів.

 

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ ФОТОРОБІТ СЕРЕД УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «МОЯ УКРАЇНО!».

12.11.2014

26 вересня 2014 року на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради відбувся обласний заочний конкурс фоторобіт серед учнівської молоді «Моя Україно!».

Вихованець гуртка «Цікава англійська» (керівник Пальчук С.Д.) Макарчук Олександр представив на розгляд журі свою власну фотороботу, що не залишилась по за увагою. Олександр полюбляє активні види спорту, а саме – футбол. Хлопчик відвідує футбольну секцію, а також полюбляє поганяти м’яча зі своїми друзями у дворі. Саме тому він і пов’язав свою роботу з улюбленим видом спорту.

За підсумками проведення обласного заочного конкурсу фоторобіт учнівської молоді «Моя Україно!», вихованця Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради, Макарчука Олександра, нагороджений дипломом комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради за зайняте ІІ місце у молодшій віковій категорії, в номінації «Жанрове фото», за роботу «Я зичу вам перемоги».

Бажаємо подальших успіхів на творчій ниві, а також спортивних досягнень!

 

ЗУСТРІЧ З УЧАСНИКАМИ АТО

12.11.2014

Війна на Сході України торкнулася кожного з нас. Всі ми відчуваємо її жахи, переживаємо за кожного бійця української армії, який у небаченій до сьогодні війні воює із вчорашньою братньою Росією. Не оминула війна і місто Кузнецовськ. Так, хвала Богові, що на нашій території не ведуться бойові дії, але наші рідні, друзі, знайомі вже сьогодні воюють проти оскаженілого агресора на Донбасі.

11 листопада в Центрі дозвілля «Лісова пісня» відбулася зустріч учнівської молоді з учасниками АТО м. Кузнецовськ. Організатором заходу був Будинок дитячої та юнацької творчості за підтримки управління освіти та виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Понад два десятки військовослужбовців військової частини 3045, які були в зоні бойових дій, завітали на зустріч, щоб розповісти як важливо та необхідно в нинішній час захищали інтереси власної родини, рідного краю, народу, Батьківщини; як важливо зараз донести до дітей зерна почуття істинного патріотизму як духовно-моральної та соціальної цінності.

На запитання присутніх про подробиці перебування в зоні військових дій, ставлення рідних до рішення військовослужбовців відправитись на Схід, моральний та духовний клімат на передовій відповідали учасники АТО: підполковник Шуфрич Василь Васильович, заступник начальника командиравійськової частини 3045 з виховної роботи та підполковник Міщеня Василь Іванович, заступник начальника командира військової частини 3045 з інженерно-технічних засобів та зв’язку.

Про щоденний ризик для життя і найнеобхідніше та найдорогоцінніше (не в матеріальному плані) в зоні АТО, специфіку роботи волонтерської служби поділилися досвідом волонтери Ширко Петро Володимирович та Жарікова Ольга Василівна, Жданюк Степан Іванович, Хвалько Василь Петрович.

Перебування в зоні воєнних дій – дуже велике навантаження на психіку. Люди, що зазнали травмування перебувають у зоні ризику. Допомагають їм психологи. До розмови запросили Зайка Миколу Миколайовича – психолога військової частини 3045. Фахівець виокремив з якими першочерговими психологічними небезпеками стикається військовий на передовій та розповів у чому полягає особливість роботи психолога з особовим складом.

Як у місті працюють над формуванням в учнівської молоді національної самосвідомості та патріотичної гідності виступили виконуючий обов’язки міського голови Куц Ігор Валерійович та начальник управління освіти Кузнецовської міської ради Хвалько Ніна Степанівна. Релігійно-духовну мотивацію захисту народу і чесне виконання свого обов’язку проаналізував священик Шарко Йосип Степанович.

Обговорення актуальних питань сьогодення доповнювалося виступами вихованців БДЮТ: агітбригади «Шанс» (керівник Романчук С.В.), Махоріної Маргарити (пісня «Тумани»), зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), Хондоки Ілони (авторський вірш «Давайте не будемо байдужими») та Водько Катерини (авторський вірш «Ворожий брат») – гурток «Основи журналістики» (керівник Ярошик Л.А.). Активну участь в обговоренні брали лідери учнівського самоврядування (керівник Стадник О.М.). Завершилася зустріч «флешмобом» «Ми за мир».

У 2013-2014 роках Україна вже пережила більше, ніж за попередні роки своєї незалежності – криваву революцію, втрату території і до всього цього – справжню, хоч і неоголошену, війну на Сході. Поспілкувавшись з учасниками зустрічі, в черговий раз впевнюєшся, що попри постійну небезпеку, нелегкі умови проживання бойовий дух наших військових високий. Вони з честю та гідністю виконають свій службовий обов’язок і ми віримо, що усі вони обов’язково повертатимуться додому живими та неушкодженими.

 

УЧАСТЬ У МІСЬКОМУ БАТЬКІВСЬКОМУ ФОРУМІ «ЗАХИСТИМО ДИТИНУ СПІЛЬНО: ЄДНІСТЬ ВИХОВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ СОЦІАЛЬНИХ ІНСТИТУТІВ, НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТА СІМ’Ї”.

20.11.2014

«У дитинстві закладається людський корінь.

Жодної людської рисочки природа не відшліфовує,

вона тільки закладає, а відшліфовувати – нам, батькам,

педагогам, суспільству…» В.О.Сухомлинський

Життя щоденно доводить аксіому, що формування особистості дитини неможливе без створення особливого «соціуму». Якими не були б діти, маленькими чи дорослими, вони прагнуть до спілкування з однолітками, батьками, педагогами, їм необхідно себе реалізовувати, розкривати і стверджувати власне «Я». І таким осередком як навчального так і виховного простору є сім’я, школа та позашкільний заклад.

Розвиток життєво компетентної, творчої особистості, здатної успішно самореалізуватися у соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал – головний вектор єдності виховної взаємодії соціальних інститутів, навчальних закладів та сім’ї.

В приміщенні актової зали музичної школи 19 листопада 2014 року о 17 годині 30 хвилин відбувся загальноміський батьківський форум на тему: «Захистимо дитину спільно: єдність виховної взаємодії соціальних інститутів, навчальних закладів та сім’ї”.

Від Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради в роботі форуму взяли участь адміністрація закладу та батьки вихованців гуртків.

Підняла настрій та налаштувала всіх присутніх на плідну роботу та живе спілкування батьків з представниками громадськості міста піснею «Добра пісня» вихованка вокальної студії «Гармонія» Оксанка Ясюк (керівник О.Алєксєєнко).

Всі теми виступів складались із трьох розділів:

І – Здорова дитина – здорова нація.

ІІ – Захист дітей від сучасних негативних тенденцій.

ІІІ-Творче співробітництво педагогів, батьків, громадськості у досягненні виховних цілей.

У ході форуму демонструвався фільм «Свята та будні Будинку дитячої та юнацької творчості».

На закінчення батьківського форуму була прийнята резолюція.

 

ВІДЗНАЧИЛИ РІЧНИЦЮ ЄВРОМАЙДАНУ

24.11.2014

У Кузнецовську 21 листопада під гаслом «Україна – територія гідності та свободи» відбулися міські заходи, приурочені річниці Євромайдану, Дня Гідності та Свободи.

На майдані Незалежності в центрі міста зібралися всі небайдужі, щоб віддати належну пошану патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору восени 2004 року та у листопаді-лютому 2013 року. У такий спосіб громада показала свою підтримку утвердженню ідеалів свободи та демократії, збереженню та донесенню до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття.

У заходах взяв участь і педагогічний та учнівський колективи Будинку дитячої та юнацької творчості. Вони як ніхто розуміють наскільки в сучасній Україні важливо відтворити в українському суспільстві почуття істинного патріотизму як духовно-моральної та соціальної цінності, сформувати в молоді громадянсько активні якості, які вона зуміє застосувати на благо громади, народу. Бо саме єдність і свобода роблять нас гідними нащадками наших батьків.

 

ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ «ЗАПАЛИ СВІЧКУ»

24.11.2014

Будинок дитячої та юнацької творчості долучився до міських заходів, що відбулися 22 листопада з нагоди вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні. В рамках заходів пройшла акція «Запали свічку». Учасники приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання за жертвами Геноциду.

Голодомори в Україні змінили не тільки долі українців, але й майбутнє цілої держави. Цілеспрямоване знищення етнічних українців мало на меті не просто покорити та стерти з обличчя Землі свободолюбний народ України, але й кардинально змінити подальшу історію країни. Ця сторінка завжди залишатиметься скорботною в історії незалежної і суверенної держави.

У часу є своя пам’ять – історія. Вона зберігає всі події, пережиті і дорослими, і дітьми, громадами й суспільством, регіоном і країною. Тому одне із завдань нинішніх поколінь – зберегти пам’ять про жертви Геноциду, щоб впевнено дивитися в очі майбутнім поколінням і віддати пошану стражданням замореного глодом народу.

Сучасники, у першу чергу освітяни, повинні по цеглинці продовжувати зводити фундамент світогляду й національної свідомості учнівської молоді, щоб не допустити у майбутньому здійснення кривавих диктаторських планів.

ПЕРЕМОГА НА ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ-ФЕСТИВАЛІ «ЗИМОВІ ЗУСТРІЧІ-2013».

3 грудня 2013

У вихованців БДЮТ знову перемога

Дзвінкоголоса Тимець Анастасія, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна) отримала перемогу на ІІІ Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Зимові зустрічі-2013».

Початок зими став переможним і важливим для талановитої родини Будинку дитячої та юнацької творчості. 1 грудня вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тимець Анастасія під керівництвом Тиндик С. та не без підтримки батьків у Львові взяла участь у ІІІ Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Зимові зустрічі-2013».

Організований вперше в 2011 році в співпраці “Порталу українських мінусовок” minus.lviv.ua з агенцією святкових послуг “Персона грата”, це свято української пісні вже стало традиційним та популярним як серед юних учасників (наймолодшій учасниці було 4 роки), так і серед старшого покоління (найстаршій учасниці було 72 роки).

Журі конкурсу завжди складається з викладачів вокалу та відомих виконавців української пісні, серед котрих були Софія Федина, Назар Савко та Ірина Чікель.

Свято української пісні цього року по-справедливості неможливо було б уявити без дзвінкоголосих ноток, якими юна солістка БДЮТ вразила журі конкурсу-фестивалю. Тимець А. нагороджена дипломом, цінними подарунками та символічним мікрофоном.

Вітаємо Анастасію, її рідних та керівника, які підтримували солістку та вивели на п’єдестал перемоги.

ПРИЗЕРИ «ЗОЛОТОЇ АНТИЛОПИ»

02.12.2014

28-29 листопада у Києві пройшов Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячих творчих колективів «Золота антилопа».

Серед 90-та номерів учасників, представлених на фестивалі-конкурсі – вокальні композиції вихованців гуртка фольклорної пісні «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни Будинку дитячої та юнацької творчості:

Вітренко Марина;

Єзгор Інна;

Мельник Анастасія;

Мельник Інна;

Місечко Ангеліна;

Пришко Юлія;

Тимець Анастасія.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс проходив у рамках Фестивального Руху «Потоки Творчості», під егідою Української федерації танців та Української федерації дитячих творчих колективів.

За рішенням журі, вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок» БДЮТ мають в своєму арсеналі сім нагород:

– Вітренко Марина – володарка номінації «Зірковий талант»;

– Тимець Анастасія – І місце;

– Місечко Ангеліна – ІІ місце;

– Єзгор Інна та Пришко Юлія – ІІІ місце;

– Мельник Анастасія та Мельник Інна – дипломи учасників фестивалю-конкурсу;

– дует Вітренко М. та Пришко Ю. – І місце;

– дует Єзгор І. та Місечко А. – ІІІ місце.

Керівник гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Тиндик С.Д. відзначена подякою за творчих внесок у розвиток підростаючого покоління і високий рівень підготовки до конкурсу.

Мельник А. та Мельник І. отримали подарунок-запрошення – знижки в магазин танцювального одягу, взуття та аксесуарів.

Як поділилися враженнями учасниці, в рамках фестивалю-конкурсу вони не тільки показали свою вокальну та артистичну майстерність, але й отримали нагоду познайомитися з іншими учасниками, обмінятися творчим досвідом, провести цікаві екскурсійні години у столиці України.

Колектив БДЮТ вітає юних переможців та бажає подальших творчих злетів, підвищення професійної майстерності та ще частішого і пліднішого анонсування своїх виступів і перемог!

 

ЗОРЕПАД НАГОРОД ВІД «ЗОЛОТОЇ АНТИЛОПИ»

02.12.2014

З метою популяризації дитячої творчості, надання дітям і підліткам можливості самовиразитися, творчого спілкування, виявлення яскравих індивідуальностей, обдарувань, нових талантів, знайомства з різними зразками світової, національної культури та мистецтва, організації змістовного дозвілля вихованці студії вокального співу «Гармонія» під керівництвом Алексєєнко Оксани Володимирівни взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячих творчих колективів «Золота антилопа», що проходив 28-29 листопада в м. Київ.

Юні вокалісти полонили присутніх та членів журі чистотою виконання та артистичністю, щирістю гри на сцені та художньою естетикою номерів. За що отримали дипломи учасників та визнання як членів журі, так і глядачів:

Ясюк Оксана – володарка статусу «Зірка першої величини»;

Килюшик Валерія – І місце та перемога у номінації «Зірка глядацьких симпатій»;

Дейнека Березня – переможниця номінації «Зірка Веселощів»;

Ансамбль «Гармонія» у складі:

Щавинської Вероніки; Островської Дани; Ясюк Оксани; Єзгор Олександри;Килюшик Валерії;Кушнірук Катерини; Дейнеки Марти; Юдко Дарини; Козакевич Олександри

отримав почесне призове ІІІ місце.

Щиро вітаємо вихованців студії та їх керівника з черговими творчими перемогами. Нехай промінчики сонячного таланту щодня зігрівають ваші серця, а радість від перемог завжди крокують поруч.

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНВАЛІДА

05.12.2014

Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна та студії вокального співу «Грааль» – керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна взяли участь у міському заході до Міжнародного дня інваліда для одиноких інвалідів міста.

Захід пройшов у Центрі дозвілля «Лісова пісня» для шестидесяти одиноких та малозабезпечених інвалідів, що обслуговуються міським територіальним центром.

Позашкільний заклад долучився до його проведення з метою виховання у дітей людяності та поваги до людей з особливими потребами, забезпечення посильної участі у суспільно-громадському житті міста.

Присутнім подарували промінчики радості та хорошого настрою:

Килюшик Валерія;

Островська Дана;

Буратевич Катерина;

Романчук Дмитро;

Романчук Андрій;

Шевчик Михайло;

Степчук Данило;

Федінчик Дмитро;

Чуль Юрій;

Отрода Тетяна;

Салівон Софія;

Кушнірук Валерія;

Килюшик Дарина;

Мушик Дарина;

Левчук Софія;

Мирончук Ірина;

Данилюк Анастасія;

Кізко Єлизавета;

Бондарчук Дарина;

Лук’яневич Надія;

Волчаніца Аліна.

Одиноких та малозабезпечених інвалідів міста вітали в.о. міського голови І.Куц, священик Свято-Михайлівської церкви отець Йосип, директор територіального центру О.Печончик, депутат міської ради Н.Волощук. Святковий стіл організували благодійники-підприємці міста. Увазі присутніх представлена виставка місцевих майстринь-вишивальниць (картини, сорочки, рушники, серветки).

 

ПРИВІТАЛИ З ДНЕМ МІСЦЕВОГО ВРЯДУВАННЯ

09.12.2014

Вихованці зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», керівник Махоріна Ольга Павлівна та гуртка фольклорної пісні «Серпанок» – керівник Тиндик Світлана Дмитрівна взяли участь в міських урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування.

Будинок дитячої та юнацької творчості ніколи не стоїть осторонь вітальних слів та творчих подарунків. Ось і 5 грудня з метою виховання у дітей морально-естетичних цінностей та творчого самовираження, формування поваги та толерантності, забезпечення посильної участі у суспільно-громадському житті міста юні танцюристи та вокалісти завітали до актової зали міськвиконкому, щоб привітати управлінський апарат міста з професійним святом.

Присутні оплесками та оваціями віддячували на талановитість та артистизм:

 

Вітренко Марині;

Пришко Юлії;

Махоріній Маргариті;

Полюхович Ірині;

Назаровій Анастасії;

Брой Юлії;

Купріян Марії;

Конюк Аліні;

Жданюку Назару;

Лаворову Даниїлу;

Федоруку Максимові;

Федінчик Софії;

Хомич Катерині;

Рижому Богданові;

Скибі Надії;

Казмірчук Катерині;

Кришталевич Марті;

Ковалю Владиславу;

Пашко Ангеліні.

 

ПРИВІТАННЯ ВОЇНАМ АТО

09.12.2014

Зима – казкова пора. Її початок у більшості асоціюється саме з новорічними та різдвяними святами, очікування подарунків від святого Миколая, зимовими забавами тощо.

Проте нинішня зима продовжує змінювати цінності та стереотипи сучасних українців. А діти, які щодня, нехай і краєчком вуха, чують останні фронтові зведення мимоволі переймаються подіями.

Вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна) долучилися до акції «Прийміть Новорічні вітання». Діти принесли авторські роботи – привітання бійцям АТО з Різдвяними та Новорічними святами. Оформили їх у яскраві листівки і відправлять адресантам з любов’ю, вірою та надією на їх швидке повернення додому з перемогою.

Звертання до воїнів АТО

Шановні наші вояки,

З надією у серці й вірою у душах

Передаємо щиро Вам привіт

Від мирних областей, де люд не душать.

Де з мінометів і гармат

Не пролітає куля чи снаряд…

Проте у нас тут інша боротьба,

Можливо, менш важлива і затратна:

Простий народ тут бореться за те,

Щоб Вам хоч одяг й їжу переслали,

Щоб Ви отам, на сході, на війні,

В теплі й бронежилетах воювали,

Щоб якомога швидше поранених бійців

Сюди, на мирні землі, відправляли.

Вся Україна зараз молиться за те,

Щоб рідні діти зажили щасливо,

І перш за все, щоб наші вояки

Додому поверталися живими.

Ми дякуємо Вам усім,

Що боретесь за нас, за неньку-Україну,

За те, що там відстоюють права

На мирне небо рідної країни.

Ми розумієм як нелегко Вам

В бою стояти і не вірить в зраду.

Та прийде перемоги час

Його недовго нам залишилось чекати.

Вероніка Водько

Спогади

З горнятком кави почала згадувати

ніжну мамину колискову…

Від її голосу хотілося засинати,

знову і знову поринаючи в мрії.

Згадувала свої погляди в небо,

шукаючи в ньому себе.

Не раз засинаю з питанням,

а прокидаюся з відповіддю,

з переконанням, що прийдешній день

подарує надію.

Життя з кожним днем стає дорослішим.

Воно сповнене випробувань і несподіванок…

Але я сильна!

Треба пройти свій шлях з посмішкою.

Юлія Троневич

Присвята патріотам України

Ще не відстояна країною війна

Залишиться у нашій пам’яті навічно:

Як захищали воїни Майдан,

Як везли волонтери передачі,

Як вистояли в аеропорту

Вкраїнські кіборги – нащадки Хмеля,

Як звук гармат і мінометний гурк

Пришвидшував биття сердець у тілі…

Ще не відстояна країною війна

Залишить слід в історії навіки.

Ще довго в підсвідомості вона

Не дасть забути хто є українці.

Що ми є нація, що ми – народ,

Який завжди міг постоять за себе.

Тож прийде часу поворот

До кращого життя, до перемог

І поневолений сатрапами народ

Сміливо ступить на дорогу звершень.

Вероніка Водько

Не варто…

Не варто чекати, коли все забуто,

Не варто плекати надії.

Минуле пройшло і його не вернути,

Це навіть не сон і не мрії.

Не варто легкої дороги шукати

Й складної шукати не варто.

Людина – не птах, їй не дано літати,

Лиш чесно почати зі старту.

Не варто боятись поразки, відмови

Приймати все близько до серця.

Бо це є твій шанс розпочати все знову

Й фортуна тобі усміхнеться.

Не слід сумувати й без настрою жити,

На місці сидіть, склавши руки.

Потрібно всміхатись, любити, радіти

Без горя, нещастя, розлуки.

Не варто, кажу вам, не варто брехати

І вводити інших в оману.

Постійно потрібно всім пам’ятати:

Правда відкриється пізно чи рано.

Ірина Секида

Дорогий солдате!

Звертаємося до ТЕБЕ – нинішнього захисника Вітчизни. Вже вкотре ми прокидаємося рано-вранці, йдемо в школу з надією, що саме сьогодні все стане добре. Що небо нарешті стане спокійним та тихим у стороні, де виборюється право на наше мирне життя, наше майбутнє і світле існування України.

Солдате, ще ніколи ми не відчували такого щирого почуття гордості за свій народ, за ВАС, хто ціною власного життя стоїть за те, щоб ми – діти – мали місце у цьому житті, й надалі користувалися правом розвивати, плекати, відбудовувати та оберігати наш милий серцю клаптик світу.

Солдате, як рідко раніше ми відчували таку сильну та безмежну любов до своєї країни, не до кінця усвідомлюючи як це – бути українцями, незалежними та вільними, люблячими свою державу.

Повір, наш воїне, ми знаємо як ТОБІ тяжко. Ми діти, і ми щиро віримо, що ТИ найближчим часом повернешся живим, що настане пора, коли нам усім усміхнеться перемога і все зло навіки покине країну в якій НАМ жити, НАМ творити, НАМ формувати націю, яка сміливо зможе назвати себе послідовниками козацького роду – українцями.

Бажаємо ТОБІ, СОЛДАТЕ, наснаги й надалі захищати нас. Від щирого серця дякуємо ТОБІ за відвагу й сміливість. Таких людей як ТИ і ТВОЇ ТОВАРИШІ не так багато. Тому ці важливі вчинки на сьогоднішній день заслуговують найвищих почестей і поваги. Наш оборонцю, ми не сумніваємося, що ТИ як і кожна людина маєш рідних людей: матір, сестру, кохану. Нехай і вони своєю любов’ю надихають і направляють твої сили на захист держави й народу, який віддає всю пошану, подяку та славу.

Нехай Бог кожного з ВАС оберігає та благословляє! Ми віримо у ВАШУ хоробрість, терпіння і незламність духу. Повертайтеся живими, здоровими та з перемогою.

Україно, твій народ нарешті почав самостверджуватися як нація.

Віримо в перемогу разом!

Слава Україні!

Вихованці гуртка «Основи журналістики»

 

ПОДАРУВАЛИ УЧАСНИКАМ ЗМАГАНЬ ХОРОШИЙ НАСТРІЙ

09.12.2014

Співпраця з громадськістю – позитивний показник відкритості роботи Будинку дитячої та юнацької творчості.

З метою покращення рівня естетичного виховання дітей і молоді, виявлення яскравих індивідуальностей, надання підліткам можливості самовиразитися, відгукнувшись на прохання Управління інформації та зв’язків з громадськістю ВП «Рівненська АЕС» вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни забезпечили організацію та проведення художніх номерів у рамках брейн-рингу з питань атомної енергетики.

Захід пройшов 9 грудня на базі Інформаційного центру «Полісся».

Учасників змагань вітали:

Вітренко Марина;

Махоріна Маргарита;

Піктурно Тетяна;

Єзгор Інна;

Пришко Юлія.

Така система спільної діяльності зарекомендувала себе як дієвий крок у налагодженні ефективної результативності в роботі, максимального старту для творчого розвитку вихованців позашкільного закладу.

 

СКАЖЕМО НАРКОТИКАМ ТА СНІДУ – НІ !

12.12.2014

Участь вихованців гуртків образотворчого мистецтва

у міському конкурсі плакатів «Скажемо наркотикам та СНІДУ – НІ!».

Щорічно 1 грудня 2014 року управлінням освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради проводиться міський конкурс плакатів на тему: «Скажемо наркотикам та СНІДУ – НІ!».

Відповідно до вимог Положення про проведення даного конкурсу потрібно було до 30.11.2014 року подати до методичного кабінету управління освіти до 3 творчих робіт вихованців гуртків образотворчого мистецтва.

Міський конкурс плакатів проводився з метою привернення уваги учнівської молоді до проблеми наркоманії та захворювання на ВІЛ/СНІД, а також формування в учнів відповідального розумного ставлення до свого здоров’я.

Виставка плакатів відбулася 01.12.2014 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, приурочена до Всесвітнього Дня боротьби зі Снідом.

Від Будинку дитячої та юнацької творчості були представлені плакати вихованців студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівником якої є Мельник Аркадій Миколайович:

– «В очах бринить душі моєї погляд» – Штинь Руслан, 9 клас.

– «Не випробовуй долю» – Штинь Вікторія, 7 клас.

Журі оцінювали техніку та майстерність виконання робіт а також їх поінформованість про проблему наркоманії та СНІДу.

За підсумками роботи журі Штинь Руслан визнаний переможцем міського конкурсу плакатів «Скажемо наркотикам та СНІДУ – НІ!».

Педагоги, діти та батьки вітають вихованця студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» Штиня Руслана із перемогою у міському конкурсі плакатів «Скажемо наркотикам та СНІДУ – НІ!».

Художня рада закладу.

 

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ОБЛАСНОЇ ВИСТАВКИ – КОНКУРСУ З ОРИГАМІ «ПАПЕРОВИЙ СВІТ»

12.12.2014

На виконання наказу управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 20.09.2014 року № 520 «Про проведення обласної виставки – конкурсу з оригамі «Паперовий світ» 30.10.2014 року комунальним закладом «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради на базі Рівненської державної обласної бібліотеки було організовано та проведено обласну виставку – конкурс з оригамі «Паперовий світ».

Інформація про підготовку та участь вихованців гуртка «Оригамі» попередньо на сайті закладу вже висвітлювалась. Відповідно до наказу комунального закладу «Рівненський обласний центр науово-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради та результатів роботи журі вихованці гуртка «Оригамі», керівником якого є Лакизюк Ольга Мифодіївна були нагороджені дипломами комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради у номінаціях:

– «Традиційне ори гамі» – Троцюк Дар’я, учениця 7 класу ЗОШ № 4, за роботу «Орхідеї» – ІІІ місце.

– «Робота за розробками сучасних майстрів світу» – Сущик Вікторія, учениця 7 класу, ЗОШ № 4, за роботу «Квіткова композиція» – ІІ місце.

– «Модульне оригамі» – Гетьманова Анастасія, учениця 4 класу, ЗОШ № 1, за роботу «Вийшов їжачок з туману» – ІІ місце.

Бажаємо нашим переможцям і надалі розвивати свої творчі навички та знання з оригамі та брати активну участь у міських, обласних та всеукраїнських конкурсах, виставках.

Художня рада закладу

 

«РІЗДВЯНА МРІЯ»

12 грудня 2014

Взято участь у міському конкурсі дитячого малюнка «Різдвяна мрія»

З 01.12 по 05.12.2014 року створена на підтримку воїнів АТО «Творча Кузня», ініціювала проведення міського конкурсу дитячого малюнку «Різдвяна мрія».

Для проведення даного конкурсу були розміщені скриньки для збору малюнків у загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Вихованці гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості також не стояли осторонь: малювали малюнки для воїнів АТО, підтримували їх своїми словами пишучи їх на малюнках, вітали з новорічними та різдвяними святами.

Найкраще попрацювали у цьому напрямку вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Павлусь Богдан Сергійович та вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, а саме:

– Подгородецька Софія, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».

– Рибчинчук Анна, вихованка літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».

– Костючик Віктор, вихованець літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край».

– Верешко Анна, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».

– Якимюк Катерина, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик».

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, до себе, до сім’ї, родини, людей саме і виявляється в таких якостях, як патріотизм, вміння дитини цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил, прояві моральних чеснот, моральній активності.

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості постійно підтримують бійців АТО беручи участь не тільки у внутрішніх заходах, але й і міських.

 

ВИХОВАНКА БДЮТ ПІДКОРЮВАЛА ЧЕРГОВИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС

15 грудня 2014

11-12 грудня у Києві пройшов Міжнародний фестиваль-конкурс «Планета мистецтв». Підкорювати черговий Олімп вокальних перемог від Кузнецовська і Будинку дитячої та юнацької творчості відправилась Тимець Анастасія, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна.

Зауважимо, що фестиваль-конкурс проходив з метою пошуку талановитий дітей та творчої молоді, популяризації та подальшого розвитку народного і сучасного естрадного мистецтва, удосконалення рівня естетичного виховання дітей та молоді, популяризації дитячої творчості, створення умов для підтримки та розвитку дитячої та юнацької творчості, виявлення яскравих індивідуальностей, обдарувань та організації змістовного дозвілля.

Вікова категорія учасниць складала від 5 до 18 років. Засновниками та організаторами фестивалю був Продюсерский центр “Glory Stars” при підтримці: Державної Телерадіомовної компанії “Всесвітня служба УТР”, Студії звукозапису “Chess Records”, Всеукраинскої газети “Молодь України”, Журналу “Джаз”, Дитячого журналу “Профессор Крейд”, Дитячого міжнародного журналу “Пізнайко”, Торгових марок “TROLLY”, “HARIBO”, “JACOBSENS”.

Тимець Анастасія, вихованка гуртка фольклорної пісні «Серпанок» стала лауреатом ІІ премії у своїй віковій категорії, «Вокальний жанр».

Переможниця конкурсу нагороджена дипломом Міжнародного фестивалю-конкурсу «Планета мистецтв» і призами із зображенням конкурсної символіки.

 

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ НА ДОПОМОГУ БІЙЦЯ-ЗЕМЛЯКА

16 грудня 2014

Відбулося родинне традиційне свято Будинку дитячої та юнацької творчості «БДЮТ скликає друзів».

Цього разу захід пройшов у рамках благодійної акції «Допоможемо разом». Зібрало понад 9 тисяч гривень на лікування та підтримки пораненого в АТО бійця-земляка Соколенка Андрія.

14 грудня в Палаці культури ім. Лесі Українки Будинок дитячої та юнацької творчості проводив захід «БДЮТ скликає друзів» під гаслом: «ДОПОМОЖЕМО РАЗОМ». Під час виступу вихованців позашкільного закладу проводив благодійний збір коштів для лікування та підтримки пораненого в АТО бійця-земляка.

До присутніх у залі звернулася Маркевич Тетяна Валентинівна, директор БДЮТ, яка розповіла про пошукову роботу, проведену колективом позашкільного закладу, що передувала концертній програмі та вибору героя заходу.

Увазі глядачів представлений відео-матеріал про перебіг лікування А. Соколенка. У ньому журналісти каналів «112» та «5 канал» розповіли про життєвий шлях та активну громадянську позицію героя, яка привела його в один із добровольчих батальйонів, що беруть участь в антитерористичній операції.

У виступі Маркевич Т.В. зауважила, що 40 % із 200 учасників благодійного концерту вийдуть на велику сцену вперше.

Усі поціновувачі дитячої творчості, які в цей день заполонили велику залу Палацу культури отримали безмежне задоволення від побачено й почутого. І, що найголовніше, перейнялися ідеєю благодійництва, показавши приклад дітям, громаді, суспільству, що стояти осторонь нинішньої ситуації в Україні не правильно й не патріотично.

Концертна програма заходу складалася з виступів вихованців

 • студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна),
 • студії хореографічного мистецтва «Грааль» (керівник Лакизюк-Крупіч Юлія Леонідівна),
 • зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна Ольга Павлівна),
 • гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна),
 • гуртка сучасного спортивного танцю «Едем» (керівник Медиченко Віра Юріївна).

Лейтмотивом заходу можна вважати думку, що людина починається з добра. Адже з давніх-давен добрі стосунки між людьми, взаємодопомога, милосердя були життєвими першоджерелами.

У дуже непростий час для України довелося Будинку дитячої та юнацької творчості скликати друзів. Хтось захищає кордони держави на полі бою, хтось підтримує військових духовно чи матеріально, а хтось займається благодійництвом. От і позашкільний заклад зібрав усіх, хто готовий не тільки порадіти за своїх дітей, але й підтримати усіх, кому потрібна допомога.

У рамках благодійного концерту зібрано 9014 гривень, які передані особисто в руки родині пораненого бійця-земляка Андрія Соколенка. Колектив БДЮТ надіється, що ці кошти стануть маленькою краплиною милосердя й доброти, що, як два крила ангела-охоронця, огорнуть пораненого бійця, додавши сили й надії на краще.

 

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

16 грудня 2014

День святого Андрія Первозванного – одне з найулюбленіших народних свят, котре відзначають 13 грудня.

Стародавня назва свята Андрія – «Калита» збереглася з дохристиянських часів. Тоді вечорницькі зібрання молоді, об’єднані цією назвою, розпочиналися 13 грудня і, припадаючи на період зимового сонцестояння, тривали до повороту сонця на весну. Це був час найактивнішого язичницького ворожіння, відгадування долі, застосування різноманітних заклинань і ритуальних дійств, що в більшості залишилися в народній творчості.

Ввечері на Андрія хлопці і дівчата сходяться разом до просторої хати із привітною господинею. Протягом вечора загальна увага спрямована на калиту (або калету). Це великий корж (діаметр 35-40 см) з білого борошна з діркою посередині, до виготовлення якого докладає рук обов’язково кожна дівчина цього гурту. Тісто місять по черзі від молодшої до старшої дівчини із різними примовляннями та побажаннями добра, обрядовими діями, прагнучи закінчити цю роботу до сходу сонця.

До готової калити прив’язують стрічку, другий кінець якої пропускають через сволок так, щоб, коли смикнути за нього, калита підстрибувала вгору. Калиту підвішують високо, щоб парубок дістав її зубами, тільки підстрибнувши високо.

Вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості також полюбляють це свято. У цей день гадають на свою долю, ліплять вареники, вишивають, співають українські пісні та кусають «калиту».

А ще, увечері вихованців гуртків «Історичне краєзнавство» та фольклорної пісні «Серпанок» запросили до міського центру дозвілля. Там відбувалися справжні Андріївські вечорниці. Зібралось понад 100 запрошених представників місцевого самоврядування та учнівського самоврядування.

Метою проведення Андріївських вечорниць було: розширити та поглибити знання дітей та дорослих про народні традиції та звичаї зимового циклу (свято Калити, Андріївські вечорниці); познайомити з деякими легендами про походження калити, розглянути калиту як оберіг в житті народу; виховувати любов до народних традицій, звичаїв.

В проведенні Андріївських вечорниць були задіяні вихованки гуртка фольклорної пісні «Серпанок» Пришко Юлія, Єзгор Інна Інна, Піктурно Тетяна, Піктурно Ірина, Вітренко Марина, а також вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Черчик Дмитро, Коновальчук Ірина, Каразія Роман, Гутник Катерина, Дембовський Павло, Медведєв Максим, Кришталевич Софія, Кошелюк Ігор, Федіна Владислав та Радчук Оксана. Учасники свята разом із господинею, яку так привітно грала керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Ольга Марковець нагадали всім присутнім про народні традиції, які потрібно виконувати в цей день. Всі охоче брали активну участь у даному заході і дорослі і діти. Найбільше сподобалось кусання «Калити», яке пройшло весело, і хлопці показали свої здібності кусаючи Калиту та приказуючи «Їду, їду на коні калиту кусати», а пан Калитинський дражниться «А якщо не вкусиш, то зараз по обличчі впишу сажею».

Вечорниці завершились. А в серці кожного, хто побував на святі досі спомин ще живе.

 

«НОВОРІЧНА КОМПОЗИЦІЯ»

19 грудня 2014

17 грудня 2014 року вихованці гуртків художньо-естетичного та науково-технічного напрямків взяли участь у обласному етапі Всеукраїнської виставки «Новорічна композиція», яка відбувалася на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» у місті Рівне.

Керівниками гуртків народної творчості «Бабусина скарбничка» К.Волчаницею, «Бісероплетіння» Я.Бурмакою, художньо-технічної творчості «Сувенір» О.Адамович, «Початкове технічне моделювання» В.Вакуліч були залучені вихованці до даної виставки.

Членами Художньої ради закладу був організований внутрішній конкурс творчих робіт «Новорічна композиція». За підсумками проведення внутрішнього конкурсу було відібрано до 10 найкращих творчих робіт вихованців відповідно до Положення виставки, а саме:

Номінація «Стилізована ялинка»:

– «Зимова царівна» – Гладищук Еліна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник В.Вакуліч.

Номінація «Новорічний букет»:

– «Фісташкові квіти» – Іваненко Дарина, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка».

– «Букет Сніжної королеви» – Власюк Вікторія, вихованка гуртка «Бісероплетіння», керівник Я.Бурмака.

Номінація «Новорічна композиція»:

– «Новорічні радощі» – Борисюк Дарина, вихованка гуртка «Бісероплетіння», керівник Я.Бурмака.

Номінація «Новорічний вінок»:

– «З Новим роком» – Касюдик Агафія, вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник О.Адамович.

– «Новорічний настрій» – Водько Богданна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання».

Номінація «Новорічна картина чи колаж»

– «Новорічний колаж» – Матерян Анна, Федчук Людмила, Хомич Тетяна, вихованці гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник О.Адамович

 

«УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР»

21 грудня 2014

17 грудня 2014 року вихованці гуртків художньо-естетичного та науково-технічного напрямків роботи взяли участь у обласному етапі Всеукраїнської виставки – конкурсу «Український сувенір», яка відбувалася на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» у місті Рівне.

На даний конкурс вихованцями гуртків було представлено до 30 творчих робіт. Відповідно до вимог Положення на даний конкурс потрібно надіслати до 10 творчих робіт згідно номінацій. Членами Художньої ради були відібрані конкурсні роботи вихованців для участі у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Український сувенір», а саме:

Номінація «Сучасні сувеніри, виготовлені з батьками за давніми родинними традиціями:

– «Розмова по-українські» – Штинь Вікторія, вихованка студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт», керівник А.Мельник.

– «Український двір» – Алієва Сабіна, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка».

Номінація «Сучасні дизайнерські вироби, що відповідають поняттю «сувенір»:

– «Веселий млин» – Павлова Анастасія, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка», керівник К.Волчаниця.

– «Підсвічники для свята» – Федінчик Ірина, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Н.Коваленас.

– «Підковки на щастя» – Булан Софія, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Н.Коваленас.

– «Зерновушка» – Булан Тетяна, вихованка гуртка декоративного розпису «Джерело», керівник Н.Коваленас.

Номінація «Копії стародавніх іграшок»

– «Лялька» – Градюк Анна, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», керівник О.Марковець.

Бажаємо учасникам обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Український сувенір» перемоги.

 

ВИХОВАНЦІ БДЮТ ПРИВІТАЛИ З НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ ДІТЕЙ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ.

24 грудня 2014

24 грудня 2014 року вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості

Шевчик Марія, Водько Оксана, Вишняк Марія, Пришко Юлія, Журик Ангеліна, Федіна Ірина, Усата Марія, Дорощук Іван, Єзгор Вікторія, Сніжко Юлія, Бруцька Аліна, Щур Анастасія, Бульботко Юлія, Котяш Софія, Гаврилюк Тетяна та керівник гуртка акторського мистецтва «КВН» Світлана Сімашко у Центрі дозвілля «Лісова пісня» провели новорічні ранки для пільгових категорій дітей нашого міста.

Міцного здоров’я, мирного неба, веселих та радісних Новорічно-Різдвяних свят!!!

 

ВИСТАВКА ФОТОРОБІТ ГАРАСЮКА АНАТОЛІЯ «СВІТ НАВКОЛО НАС», «ХРАМИ РІВНЕНЩИНИ»

24 грудня 2014

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» відвідали персональну фотовиставку учня 6-го класу Гарасюка Анатолія «Світ навколо нас», «Храми Рівненщини», яка розміщувалася в фойє 5 школи. Метою відвідання виставки – було розширити кругозір вихованців, їх духовну культуру, а також познайомитися з юним фотографом (ровесником).

Найбільше гуртківцям сподобалася фотовиставка Анатолія «Світ навколо нас» – яка відображала наше повсякденне життя, наше оточення.

Своїми враженнями від виставки діляться діти:

«Я – Хутко Діана, мені 9 років. Найбільше мені сподобалася фотографія, на якій зображений маленький цуцик – тому що я дуже люблю тваринок. Всі ці фотографії зробив хлопчик, якому лише 12 років. Він Молодець!»,

«Я – Солуянова Анастасія відвідала виставку свого ровесника – Гарасюка Анатолія «Світ навколо нас», де мені найбільше сподобалася фотографія – великого листочка з росою. Ця робота мене вразила, тому що з точністю було зафіксовано великі, чудесні крапельки роси – початок нового щасливого дня.»

Слід також відзначити, що в тематиці «Храми Рівненщини» були представлені храми в яких побував там автор фоторобіт – а таких було немало…. Шемедюк Ольга поділилася своїми враженнями – мені сподобалися всі роботи цієї тематики але найбільше – Святомиколаївський храм села Стара Рафалівка – адже ми там були на екскурсії. Тому при розгляді даного фото відразу згадується екскурсія. Я, як керівник гуртка «Історичне краєзнавство» вважаю, що потрібно організовувати такі виставки, де ми не лише будемо показувати свою роботу, своє захоплення, а й відвідувати нові куточки нашого рідного краю.

Ольга Олегівна Марковец

 

ПІДСУМКИ МІСЬКОГО КОНКУРСУ-ОГЛЯДУ НА КРАЩЕ ПРОВЕДЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ РОБОТИ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ МІСТА В 2014 РОЦІ

25 грудня 2014

На виконання плану заходів з проведення та організації науково-практичних конференцій та семінарів, організації виставок, фестивалів та інших заходів пропаганди охорони навколишнього природного середовища в рамках Програми реалізації природоохоронних заходів у м. Кузнецовськ на 2012-2016 роки, затвердженої рішенням міської ради від 29.12.2011 №289, відділом у справах сім’ї та молоді та управлінням освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради був проведений міський конкурс-огляд на краще проведення природоохоронної роботи в навчальних закладах міста у 2014 році. У конкурсі брали участь ЗОШ №1, ЗОШ №2, ЗОШ№3, ЗОШ№4, ЗОШ№5, Кузнецовська гімназія та БДЮТ.

Метою проведення огляду-конкурсу залишається поліпшення природоохоронної роботи та екологічного виховання в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах міста, активізація роботи екологічних клубів, гуртків, секцій, формування у підростаючого покоління етичних норм у спілкуванні з природою та екологічної культури щодо організації екологічної освіти та виховання через різноманітні курси, факультативи, гурткову роботу.

Належна робота ведеться вчителями природничих дисциплін з обдарованими учнями щодо залучення їх до участі у міських, обласних олімпіадах, конкурсах МАН, „Юний дослідник, „Колосок”, турнірах, екологічних конкурсах, акціях, операціях. У багатьох із них учні шкіл та вихованці БДЮТ стали призерами та переможцями.

Юні екологи ЗНЗ та БДЮТ були активними учасниками міського екологічного двомісячника „Зелений паросток майбутнього”, в рамках якого була організована робота педагогічних працівників ЗНЗ та керівників гуртків БДЮТ із проведення екологічних уроків, виховних годин, бесід, різноманітних конкурсів, виставок.

Варто відзначити результативність участі школярів у міському етапі Всеукраїнського конкурсу „Мій голос я віддаю на захист природи”, який проходив в одинадцяти номінаціях (було представлено 192 роботи).

Особливо активно виступили учні в номінаціях: „Екомалюнок”, „Екоплакат”; „Фотографія”; твори, казки, вірші. Переможцями стали 62 учасники, багато з яких згодом перемогли в конкурсах, акціях обласного та всеукраїнського рівнів, а саме: у Всеукраїнських акціях: „Годівничка”, „Птах року”, „Посади сад”, „День юного натураліста”, „Парад квітів біля школи”, „Плекаємо сад”; у конкурсах: „Зелений паросток майбутнього”, „Парки – легені міста”, „До чистих джерел”, „Галерея кімнатних рослин”, „Мій рідний край – моя земля”, „В об’єктиві натураліста”.

Аналіз матеріалів та результативності участі учнівської молоді у міських, обласних та Всеукраїнських етапах екологічних конкурсів, акцій показав, що підростаюче покоління активно займається науковим дослідництвом, завдяки чому розширює свій екологічний світогляд, оволодіває методами дослідження природи, нагромаджує певний досвід у справі її охорони.

За підсумками огляду-конкурсу природоохоронної роботи в навчальних закладах міста журі відзначає плідну роботу з окремих напрямків природоохоронних заходів та певні здобутки педагогічних колективів ЗОШ№1, ЗОШ№5, ЗОШ№4. Творчо, результативно проводиться робота у рамках Всеукраїнського конкурсу „Мій рідний край – моя земля” (природоохоронна робота, екологія) в БДЮТ, Кузнецовській гімназії, ЗОШ№2, ЗОШ№3. Велика роль педагогічних працівників навчальних закладів, які сприяють формуванню творчої особистості учня, прищеплюють любов до природи та відповідальність за природу як національну і загальнолюдську цінність, основу життя на Землі.

Виходячи із вищезазначеного журі вирішило:

Визнати переможцями міського огляду-конкурсу на кращу організацію природоохоронної роботи в 2014 році:

– І місце загальноосвітню школу І-ІІІ ступені №1

– ІІ місце загальноосвітню школу І-ІІІ ступені №5

– ІІІ загальноосвітню школу І-ІІІ ступені №4.

Визнати переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Мій рідний край – моя земля» (напрямок: природоохоронна робота, екологія):

– І місце Будинок дитячої та юнацької творчості

– ІІ місце Кузнецовську гімназію

– ІІ місце загальноосвітню школу І-ІІІ ступені №2

– ІІІ місце загальноосвітню школу І-ІІІ ступені №3.

За високі показники в роботі, творчий внесок у справу охорони природи та належну організаторську роботу з обдарованими учнями нагородити грамотою управління освіти та відділу у справах сім’і та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради педагогічних працівників:

1.Маркевич Тетяну Валентинівну, директора Будинку дитячої та юнацької творчості;

2.Ярошик Ларису Анатоліївну, керівника гуртка „Основи журналістики” БДЮТ;

3.Літвінчук Тетяну Олексіївну, вчителя географії Кузнецовськоі гімназії;

4.Мацієвську Наталію Петрівну, вчителя біології Кузнецовської гімназії;

5.Ткач Софію Василівну, вчителя хімії ЗОШ№5;

6.Гоштук Руслану Павлівну, вчителя хімії ЗОШ№1;

7.Єсик Оксану Володимирівну, вчителя біології ЗОШ№1;

8.Думицька Юлію Леонтіївну, вчителя біології ЗОШ№1;

9.Кобець Олену Костянтинівну, вчителя біології ЗОШ№2;

10.Курако Наталі Леонідівну, вчителя біології ЗОШ№3;

11.Малець Надію Іларіонівну, вчителя початкових класів ЗОШ№1;

12.Горелову Людмилу Володимирівну, вчителя початкових класів НВК№1;

13.Романчук Лідію Василівну, вчителя початкових класів ЗОШ№4;

14.Турик Оксану МиколаЇвну, вчителя географії ЗОШ№5.

23 грудня 2014 року в Кузнецовській гімназії пройшла підсумкова екологічна конференція, на якій підведено підсумки міського конкурсу-огляду на краще проведення природоохоронної роботи в навчальних закладах міста у 2014 році та нагороджено переможців.

Управління освіти

Відділ у справах сім’ї та молод

http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua

 

УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ У І ТА ІІ ЕТАПАХ XIV ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ, ПРИСВЯЧЕНОГО ШЕВЧЕНКІВСЬКИМ ДНЯМ

26 грудня 2014

З метою виявлення обдарованих дітей, залучення учнівської молоді до мистецтва, активізації національно-патріотичної роботи серед учнівської молоді з 16 по 19 грудня 2014 року в Будинку дитячої та юнацької творчості серед вихованців гуртків художньо-естетичного напрямку відбувся І етап XIV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням. У Конкурсі взяли участь вихованці гуртків образотворчого мистецтва, народної творчості «Бабусина скарбничка», «Бісероплетіння», художньо-технічної творчості «Сувенір», «Початкове технічне моделювання», які представили 20 творчих робіт згідно номінацій «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво».

Членами Художньої ради закладу відповідно до Положення про проведення XIV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням було відібрано та направлено творчі роботи вихованців гуртків для участі у ІІ етапі Конкурсу згідно номінацій, який відбудеться 23 грудня 2014 року на базі управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, а саме:

Номінація «Образотворче мистецтво»:

– «На Косаралі» – виконав вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» Євгеній Гаврилов, керівник Б.Павлусь.

– «У моєму серці Україна…» – виконав вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» Руслан Штинь, керівник А.Мельник.

Номінація «Декоративно-прикладне мистецтво»:

– «Єдина нація – єдина держава» – виконала вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» Єлизавета Дехтяр, керівник К. Волчаниця.

– «Краса рідного краю» – вихованка гуртка художньо-технічної творчості «Сувенір», керівник О.Адамович.

– «Мій край, моя Земля» – виконав вихованець студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» Руслан Штинь, керівник А.Мельник.

– «Польові дари» – виконала вихованка гуртка «Бісероплетіння» Катерина Батейко, керівник Я.Бурмака.

– «Батьківська хата» – виконала вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання» Аліна Гладищук, керівник В.Вакуліч.

Доцільно організована і гуманістично спрямована робота педагогів гуртків та творчих об’єднань з вихованцями забезпечує реалізацію завдань даного Конкурсу: формування цілісної картини світу, зокрема народного мистецтва, уявлень про зв’язок навколишнього світу та її внутрішнього життя.

Бажаємо нашим учасникам і надалі розвивати свою творчість на заняттях гуртків та т та перемоги у ІІ етапі XIV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням.