Осінь-2013

ПОЖЕЖНІ БДЮТ ЗМАГАТИМУТЬСЯ

8 вересня 2013

Команда ДЮП БДЮТ представлятиме Рівненщину на ХІХ Всеукраїнському фестивалі Дружин юних пожежних.

5 вересня у дитячому оздоровчому центрі «Юність» розташованому неподалік від м. Євпаторія відбулося урочисте відкриття заключного етапу ХІХ Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних. У Фестивалі візьмуть участь діти віком від 10 до 17 років. Всього 27 команд, а це – близько 200 дітей. Вони демонструватимуть творчі виступи, які пропагують героїчну роботу рятувальників. Програмою Фестивалю передбачена участь у таких конкурсах, як «Безпечна прогулянка», «Візитка» та «Домашнє завдання». Жюрі, що буде оцінювати виступи, складають народні артисти України, заслужені діячі культури, фахівці ДСНС України.

Команда Дружин юних пожежних Будинку дитячої та юнацької творчості під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни, подолавши всі етапи фестивалю, представлятиме Рівненщину на ХІХ Всеукраїнському фестивалі Дружин юних пожежних.

Виховання в дітях духу патріотизму, поваги до героїчної професії рятувальника, бажання служити на благо країни і народу – всі ці якості зараз дуже рідкісні і дуже потрібні. Головною метою цього щорічного прекрасного свята є пропаганда правил безпеки серед підростаючого покоління.

 

БДЮТ ВІДЗНАЧАВ ДЕНЬ МІСТА

10 вересня 2013

Дружня родина БДЮТ долучилася до святкування 40-річчя Кузнецовська та початку будівництва Рівненської АЕС.

8 вересня 2013 року – 40-річчя Кузнецовська та початок будівництва Рівненської АЕС – керівники гуртків та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості разом з батьками запам’ятають не тільки датою святкування. Сонячний день зібрав їх у Парку культури та відпочинку для проведення святкової програми, розрахованої для найменших жителів міста.

Відкрили програму наймолодші – парадом дошкільнят. Були тут співучі вихованці Студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), творчі діти гуртка декоративного розпису «Джерело» (керівник Коваленас Н.В.) та гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» (керівник Павлусь Б.С.), допитливі маленькі англійці з гуртка «Вчимо англійську» (керівник Пальчук С.Д.), юні танцюристи хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.). Допитливі й цілеспрямовані, вони дружньо крокували за керівниками, вправно виконували рухи під час розважальної програми.

Дозвіллям школярів займалися вихованці гуртків «Учнівське врядування» (керівник Стадник О.М.), акторського мистецтва «КВН» (керівник Сімашко С.З.), керівник театрального гуртка «Мозаїка» Стельмах О.О. А ще своїми талантами похизувалися вихованці Студії вокального співу «Гармонія» та хореографічного ансамблю «Пірует».

Ще на дітей чекали конкурс малюнку на асфальті на тему: «Я люблю своє місто», програма «Часу не гаймо, книги читаймо», караоке, музично-розважальна програма.

Поки малята бавилися, дорослі змогли оцінити дитячі роботи декоративно-прикладного мистецтва, представлені на виставці Будинком творчості (гуртки: бісероплетіння «Фантазія» (керівник Бурмака Я.В.), декоративного розпису «Джерело», образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник Волчаниця К.В.), художньо-технічної творчості «Сувенір» (керівник Адамович О.В.), початкове технічне моделювання (керівник Вакуліч В.В.), гурток «Юні туристи» (керівник Слива О.Б.), «Історичне краєзнавство» (керівник Марковець О.О.), Студія образотворчого мистецтва «Дивосвіт» (керівник Мельник А.М.) та підлітковими клубами міського центру соціальних служб для дітей та молоді.

Малеча залишилася задоволеною, адже вона не просто розважилася, але й отримала за це солодощі, надані учасникам і переможцям відділом у справах сім’ї та молоді.

Тим часом на майдані Незалежності вихованці хореографічного ансамблю «Пірует» та гуртка фольклорної пісні (керівник Тиндик С.Д.) взяли активну участь у фестивалі дитячої та молодіжної творчості «Таланти твої, Кузнецовськ».

Не обійшовся і спортивний ракурс святкової ювілейної програми без невтомних і талановитих бдютівчанок. Тут вони, на противагу футболістам, доводили свій талант творчими запалом та енергією, відкривши щирими словами привітань і теплими акордами пісень Чемпіонат Рівненської області з футболу.

Кожен з присутніх у цей день на святкуванні зайвий раз усвідомив те, що його рідне місто Кузнецовськ – райський куточок землі, до якого прагнутимеш линути завжди.

Редакційна колегія газети «Шкільна Країна»

(гурток «Основи журналістики»)

 

КАВЕЕНІВЦІ БДЮТ ЖАРТУВАТИМУТЬ ЗА МІСТО

13 вересня 2013

У період з 25 вересня по 2 жовтня в селищі Затока проходитиме Всеукраїнський фестиваль «Жарт-птиця-2013». Місто Кузнецовськ на ньому представлятиме команда «Шухерята» (гурток акторської майстерності «КВН») під керівництвом Сімашко Світлани Захарівни.

Команду кавеенівців представлятимуть:

Федіна Дмитро, Рибчинчук Надія, Стрижейс Андрій, Радчук Віталій, Севастьяник Марія, Речун Ірина, Яйченя Ніна.

На жартівників чекає насичений графік з безліччю конкурсів: «Переспівки», «Пантоміма», «Розминка», «Фото-розминка», «Музична пародія», «Домашка», «Візитка», «Кричалки», «А на останок я скажу» тощо.

 

ЗБУДУВАВ ПЛАНЕТОХОД

21 вересня 2013

Вихованець гуртка початково-технічного моделювання Романчук Іван під керівництвом педагога Вакуліч Віри Володимирівни взяв участь у міському етапі обласного заочного конкурсу технічної творчості учнів та студентів «Мирний космос».

Робота за напрямком «Ракетно-космічна техніка» у секції «Планетоходи» стала найкращою. Вона продовжить боротьбу за перемогу на обласному етапі.

Такі конкурси, переконані педагог і вихованець допомагають підтримати обдарованих дітей, розвивати в них творчі здібності, інтерес до авіації, науки, дослідницької діяльності.

 

ЕКОЛОГИ З КУЗНЕЦОВСЬКА ЗМАГАЛИСЬ ЗА ПЕРШІСТЬ

2 жовтня 2013

Екологічна агітбригада „Шанс” із м.Кузнецовська взяла участь у ХІІ Всеукраїнському конкурсі колективів екологічної просвіти „Земля – наш спільний дім”.

Організатори заходу – Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та комунальний заклад освіти „Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради.

Учасниками заходу стали понад 200 юних природоохоронців з усіх регіонів України.

Рівненщину представляла екологічна агітбригада „Шанс” Будинку дитячої та юнацької творчості Кузнецовської міської ради – багатократний переможець обласного конкурсу колективів екологічної просвіти. Тема виступу команди: „Вивчення та дослідження проблем зникнення рідкісних видів тварин, птахів, риб та комах з території Рівненської області”.

Команду «Шанс» під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни представляли:

Мордас Олена

Кузьмич Марія

Кньовець Анастасія

Кушнірчук Віталій

Скрипчак дарина

Березинська Аліна

Всеукраїнський конкурс колективів екологічної просвіти допоміг виявити безліч дитячих талантів і обдарувань. Крім традиційного виступу екологічної агітбригади, команди продемонстрували місцеві та глобальні екологічні проблеми в жанрах: еко-вистави, ліричної новели, еко-притчі, еко-мюзиклу, літературно-музичної композиції, еко-шоу та екологічного КВК.

Проведення таких заходів має важливе значення, адже дозволяє учням узяти особисту участь у практичній природоохоронній діяльності, ознайомити різні верстви населення, органи влади та громадськість з екологічною ситуацією на місцевому, регіональному та державному рівнях.

За підсумками конкурсу представники з Рівненщини – екологічна агітбригада „Шанс” – отримала почесну Грамоту за яскравість та високий художній рівень виступу.

У наступному 2014 році тематикою Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти буде „Охорона первоцвітів”.

 

КОМАНДА ДЮП БДЮТ – ЛАУРЕАТИ ХІХ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ ДРУЖИН ЮНИХ ПОЖЕЖНИХ

2 жовтня 2013

Команда ДЮП БДЮТ представляла Рівненщину на ХІХ Всеукраїнському фестивалі Дружин юних пожежних.

У вересні в дитячому оздоровчому центрі «Юність» розташованому неподалік від м. Євпаторія відбувся ХІХ Всеукраїнський фестиваль Дружин юних пожежних.

Команда «Ватра» під керівництвом Романчук Світлани Володимирівни стала лауреатом фестивалю, додатково здобувши грамоти за ІІ місце в номінаціях «Театральна майстерність», «Влучний ствольщик» та за ІІІ місце у номінації «Рятування потопаючого» в конкурсі «Безпечна прогулянка».

Вітаємо з досягненнями

Мордас Олену

Кузьмич Марію

Кньовець Анастасію

Підвишенну Оксану

Кушнірчука Віталія

Кашпуренка Назара

Нагадаємо, що у Фестивалі взяли участь діти віком від 10 до 17 років. Всього 27 команд, а це – близько 200 дітей. Вони демонстрували творчі виступи, які пропагували героїчну роботу рятувальників. Програмою Фестивалю передбачена участь у таких конкурсах як «Безпечна прогулянка», «Візитка» та «Домашнє завдання».

 

ПРИВІТАЛИ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

2 жовтня 2013

У Будинку дитячої та юнацької творчості дбають не тільки про здобуття вихованцями певних вмінь, знань і навичок, але й виховують у дітях такі позитивні якості як людяність, доброту, толерантність, повагу до старших. Черговим прикладом цього став вечір відпочинку, присвячений Міжнародному дню людей похилого віку. Захід відбувся 1 жовтня у міському центрі дозвілля «Лісова пісня».

У концертній програмі зокрема взяти участь вихованці хореографічного ансамблю «Пірует» під керівництвом Махоріної Ольги Павлівни та гуртка фольклорної пісні «Серпанок» під керівництвом Тиндик Світлани Дмитрівни.

«МОЯ УКРАЇНО!» ОЧИМА ЮНИХ ФОТОГРАФІВ

2 жовтня 2013

Юні фотографи Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь в обласному заочному конкурсі фоторобіт «Моя Україно!».

Конкурс відбудеться на базі комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді».

Вихованці Стадник Олени Миколаївни (гурток «Учнівське врядування»), Коваленас Надії Вікторівни (гурток декоративного розпису «Джерело»), Столярук Тетяни Олександрівни (гурток «Любителі домашніх тварин») представили на конкурс фотороботи у номінаціях «Натюрморт», «Портрет», «Жанрове фото».

Юні фотографи БДЮТ Березинська Аліна, Кухта Богдана, Мордас Олена, Рябчина Павло, Саворона Данило, Старко Дмитро, Поліщук Юрій, Демидюк Олексій у своїх роботах показали творчу креативність, власне бачення, неординарний підхід.

Побажаймо нашим учасникам конкурсу перемоги.

 

ПРИЗИ ВІД «ЖАРТ-ПТИЦІ-2013»

15 жовтня 2013

КВН-команда Будинку дитячої та юнацької творчості стала дипломантом Всеукраїнського фестивалю «Жарт-птиця-2013». Серед досягнень юних гумористів: номінація «Кращий актор» і «Кращий керівник команди».

У період з 27 вересня по 1 жовтня учасники з 31 КВН-команди з України змагалися за звання найкращої в селищі Затока Одеської області.

У Всеукраїнському фестивалі Рівненщину, разом з обласною командою представляла команда «Шухерята» під керівництвом Сімашко Світлани Захарівни.

В останній ігровий день фестивалю учасники грали фото розминку та імпровізований конкурс «А на послідок я скажу…». Поза конкурсом проведено пісенне змагання, конкурс відео та слайд-шоу.

Команда БДЮТ «Шухерята» стала дипломантами фестивалю. Підводячи підсумковий рейтинг команд, не можна оминути таких місцевих нагород як номінація «Кращий актор фестивалю «Жарт-птиця-2013» – ним став Федіна Дмитро. А керівник команди Сімашко С.З. отримала відзнаку «Кращий керівник команди «Жарт-птиця-2013».

Веселий дух боротьби з Всеукраїнського фестивалю на терени Полісся привезли учасники команди «Шухерята»: Федіна Дмитро, Рибчинчук Надія, Стрижеус Андрій, Радчук Віталій, Севастьяник Марія, Речун Ірина, Яйченя Ніна.

Вітаємо невгамовних кавеенівців і їх керівника та бажаємо продовжувати жартувати й досягати висот.

 

ВИХОВАНЦІ БДЮТ ДИВУВАТИМУТЬ ПАПЕРОВИЙ СВІТ

15 жовтня 2013

17 жовтня у приміщенні Рівненської державної обласної бібліотеки відбудеться урочисте відкриття обласної виставки-конкурсу з оригамі “Паперовий світ”. У виставці візьмуть участь роботи вихованців гуртків «Оригамі» та «Бабусина скарбничка» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Загалом у виставці-конкурсі візьмуть участь гуртківці, які займаються в творчих об’єднаннях даного напряму в районах і містах області. Вони будуть представляти свої кращі роботи.

Виставка покликана не тільки донести захоплюючий світ фантазії паперових виробів, але й, насамперед, розвивати творчі навички учнів, їх фантазію, уяву, естетичний смак, акуратність і працьовитість.

Складання фігурок – процес неспішний і вдумливий, який напевно буде цікавий не тільки дітям, а й самим батькам, переконують організатори.

У виставці-конкурсі візьмуть участь творчі роботи вихованців гуртка «Оригамі» під керівництвом Лакизюк Ольги Мефодіївни:

Федінчик Анастасія (номінація «Сувенір»)

Гетьманов Олексій (номінації «Авторська робота», «Модульне оригамі»)

Фролова Анастасія (номінація «Гофрування»)

Гетьманова Вікторія (номінація «Оригамі народів світу»)

Троцюк Дарина (номінація «Класичне оригамі»)

Гетьманова Анастасія (номінація «Кірікамі»).

Вихованка гуртка «Бабусина скарбничка» Дембовська Вікторія під керівництвом Волчаниці Катерини Василівни представить роботи у техніці кірікамі під назвою «Архітектурні споруди».

Вболіваймо за наших

 

ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ ОБЛАСНОЇ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ З ОРИГАМІ “ПАПЕРОВИЙ СВІТ”-2013

23 жовтня 2013

На виставці були представлені роботи з 18 районів та міст області. Загалом на виставці експонується близько 200 робіт. Вироби, представлені на виставку, виготовляли вихованці гуртків “Оригамі” та “Паперопластика” позашкільних закладів області: Будинків дитячої та юнацької творчості, станцій юних техніків, будинків школярів.

На виставку-конкурс подавалися експонати в 7 номінаціях: традиційне оригамі, роботи за розробками сучасних майстрів світу, авторські розробки, різноманітні сувеніри, модульне оригамі, роботи в техніці кірікомі та гофрування. Конкурсні роботи оцінювалися за оригінальністю ідеї, художнім дизайном, складністю виконання і трудомісткістю виготовлення.

 

Відповідно до рішення суддівської колегії, в командному заліку БДЮТ з м.Кузнецовськ заняв ІІІ місце. Вітаємо наших!

 

ВЕСЕЛКОВІ МОТИВИ ДИТЯЧОЇ ФАНТАЗІЇ

1 листопада 2013

Стати художником у юному віці можна, якщо живеш на дивовижному острові країни Будинок дитячої та юнацької творчості. Одним із таких чарівних острівців у позашкільному закладі є гурток декоративного розпису «Джерело» під керівництвом Коваленас Надії Вікторівни. Ось і зараз у кабінеті гурткової роботи організована виставка дитячих робіт на осінню тематику.

Роботи вражають зворушливістю осінньої палітри, оригінальністю дитячого виконання, натхнення та вправності юних художників.

На гуртку розвивають і дитячу фантазію. Доказом цього є ще один напрямок виставкових робіт: створюючи роботи з капельок, діти вчаться дофантазовувати сюжети й образи своїх картин. Вони живі, веселі, з дуже мило зображеними обличчями принцес, янголів, неймовірних героїв.

 

ГОСТИНЦІ АБО СМЕРТЬ?..

3 листопада 2013

Вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна) БДЮТ традиційно відзначили американське свято Хелловін.

Діти не тільки згадували про історію та символіку свята, змагалися у креативності костюмів і різних конкурсів, жартівливих гадань, розповідали містичні історії, але й зачитували власні тематичні творчі роботи.

Головним атрибутом святкування був гарбуз – світильник Джека. Але у юних журналістів він аж ніяк не був зловісним. А загальне святкування пройшло не моторошно, а весело й пізнавально.

І нехай свято Хелловінe не зовсім прижилося в Україні, але для дітей воно стало зайвим приводом зібратися у дружній атмосфері, поспілкуватися та поділитися своїм творчим доробком.

“МІС ЗОЛОТА ОСІНЬ-2013»

3 листопада 2013

31 жовтня Будинок дитячої та юнацької творчості управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради подарував своїм вихованцям і гостям традиційну конкурсно-розважальну програму «Міс Золота осінь – 2013». Захід пройшов у гостинних стінах дитячої музичної школи. Конкурс покликаний сприяти розвитку творчих здібностей вихованців, формуванню художньо-естетичної культури учасниць, змістовному дозвіллю дітей та вихованню в них любові до прекрасного.

Шестеро учасниць змагалися за звання «Міс Золота Осінь», захоплення глядачів. У конкурсі взяли участь Ройко Ірина, вихованка гуртка бісероплетіння «Фантазія» (керівник Бурмака Яна Віталіївна), Рак Вікторія, гурток «Початкове технічне моделювання» (керівник Вакуліч Віра Володимирівна), Радчук Оксана та Гутник катерина, вихованки гуртка історичного краєзнавства (керівник Марковець Ольга Олегівна), Сернюк Ангеліна, вихованка гуртка народної творчості «Бабусина скарбничка» (керівник Волчаниця Катерина Василівна), Пашко ангеліна, вихованка гуртка акторської майстерності «КВН» (керівник Сімашко Світлана Захарівна).

Вихованки Будинку творчості змагалися у п’яти конкурсах: «Представлення», «Господарочка», «Юна зірка», «Коса – дівоча краса», «Мода – 2013. Осінь Кузнецовська».

Підготовкою та проведенням конкурсу займалася конкурсна комісія у складі Абрамовича О.М., спеціаліста І категорії відділу у справах сім’ї та молоді, Стадник О.М., заступника директора з навчально-методичної роботи БДЮТ, Романчук С.В., культорганізатора БДЮТ, Махоріної О.П., керівника хореографічного ансамблю «Пірует», Тиндик С.Д., акомпаніатора БДЮТ.

І поки учасниці змагалися, журі уважно стежили за конкурсами, глядачі обирали своїх улюбленців, теплими оплесками зустрічаючи кожну учасницю та виступи хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), гуртка фольклорного співу «Серпанок» (керівник Тиндик С.Д.), театрального гуртка «Сюрприз» (керівник Романчук С.В.).

Журі відзначили високий рівень підготовки конкурсу, учасниць, загальну атмосферу проведення конкурсно-розважальної програми.

Переможницею конкурсу та звання «Міс Золота осінь – 2013» здобула Ройко Ірина. Згідно положення, кожна з учасниць здобула перемогу в певній номінації: «Міс Оригінальність» – Сернюк Ангеліна, «Міс Грація» – Гутник Катерина, «Міс Творчість» – Радчук Оксана, «Міс Чарівність» – Рак Вікторія, «Віце-Міс Золота Осінь» – Пашко Ангеліна.

Переможниці згідно номінацій отримали призи та грамоти, надані відділом у справах сім’ї та молоді, а глядачам надовго залишаться теплі спогади та безліч позитивних емоцій від щорічного чарівного свята під назвою «Міс Золота Осінь – 2013».

 

ТУРИСТИЧНИМИ СТЕЖИНАМИ

8 листопада 2013

Сходинка до пізнання учнями рідного краю, реалізації інтересів у вивченні навколишнього середовища та історико-культурного надбання України та світу, формування туристсько-спортивних та краєзнавчих знань, умінь і навичок засобами позашкільної освіти.  Історичне краєзнавство

Отож, на осінніх канікулах вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Коновальчук Ірина, Кошелюк Ігор, Медведєв Максим, Яйченя Дмитро, Гуменний Едуард, Соловей Владислав, Остаповець Андрій, Адамчук Максим під керівництвом Ольги Олегівни Марковець здійснили одноденну екскурсію до м. Луцька «Туристичними стежинами Луцька».

Перед екскурсією всі гуртківці були ознайомлені з правилами техніки безпеки під час екскурсій та подорожей.

Мета екскурсії – ознайомлення з історією, архітектурою, визначними пам’ятками міста Луцька його культурою та традиціями. Під час екскурсії діти не лише ознайомилися та вивчали пам’ятки історії і культури, а й сформували особистісне сприйняття дослідженого матеріалу, сформувати уміння досліджувати навколишнє середовище рідного краю.

Луцьк – місто, де сучасність тісно переплітається з історією, а факти з легендами та міськими бувальщинами. Теперішній вигляд міста був сформований тисячолітньою історією, десятками народів, що тут проживали, сотнями господарів та мільйонами лучан. Сучасний Луцьк – наслідок як тривалої еволюції міського простору, так і різких несподіваних поворотів долі.

У цій суміші сучасності та давнини кожен зможе відшукати щось для себе. Любителі відпочинку та повільних прогулянoк можуть годинами насолоджуватись атмосферою Старого Міста та центральних вулиць, поціновувачі історії та архітектури знайдуть чимало пам’яток старовини, прихильників мистецтва неодмінно зацікавлять картинні галереї, чисельні концерти та фестивалі, що відбуваються у Луцьку, а шукачі пригод та активного відпочинку неодмінно оберуть для себе цікаве заняття.

Гуртківці відвідали у Луцьку такі туристичні об’єкти, як:

  • Замок Любарта – середньовічний замок історія якого налічує близько шестиста років – ще у 1340-1384 роках великий литовський князь Любарт розпочав будівництво цієї фортеці. Замок має три високі прямокутні башти: В’їзну, Стирову та Владичу. На території замкуми також оглянули експозиції єдиного в Україні музею дзвонів, музею книги, а також художнього музею.
  • Кафедральний костел св. Петра і Павла. Будівництво храму та колегіуму, що до нього прилягає, відбувалося протягом 1616-1639 років за проектом італійського архітектора Джакомо Бріано. Серед східних єзуїтських територій костел у Луцьку був найбільшим. Костел відомий також своїми підземеллями, які подекуди мають навіть три рівні. Окрім того, чудова акустика підсилює звучання величезного органу, який не лише супроводжує літургії, але й виконує шедеври класичної музики на концертах, які організовуються у костелі.
  • Будинок з химерами. Автор і мешканець будинку місцевий художник-скульптор – Микола Головань, який протягом усього життя додає нові елементи експозиції будинку, тим самим збагачуючи вигляд свого архітектурного шедевру.
  • Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки. На сьогодні фонди музею налічують близько 1000 експонатів, репрезентуючи авіаційну і бронетанкову техніку, артилерійське і зенітно-ракетне озброєння, стрілецьку зброю, апаратуру і обладнання військ зв’язку, а також різноманітні матеріали військової історії, які мають музейне значення: бойові прапори, предмети форми одягу й армійського побуту, документи і фотографії, твори мистецтв, військові трофеї та інші матеріали.
  • Розважальний комплекс «ADRENALIN CITY». В якому ми не лише порозважалися та набралися позитивних емоцій, а й відвідали Музей технічного прогресу. Під ча екскурсії в музеї ми дізналися цікаві факти про «народження» та становлення технічнх приладів, якими переповнене наше життя.

Провівши насичений день, який був переповнений емоціями та позитивними враження, добряче стомленими ми поверталися додому. Проте в дорозі, ми не сумували, а ділилися враження від проведеної екскурсії «Туристичними стежинами Луцька», кожному запам’яталося щось своє, щось близьке для його серця, для його духовного розвитку.

 

ЮНІ ЖУРНАЛІСТИ ЗУСТРІЧАЛИСЯ З ПИСЬМЕННИКАМИ

11 листопада 2013

Вихованці гуртка «Основи журналістики» (керівник Ярошик Лариса Анатоліївна) Водько Катерина, Іванова Тетяна, Соболєва Катерина, Стадник Ірина, Водько, Вероніка, Гаврилюк Тетяна, Троневич Юлія 8 листопада, в переддень Дня української писемності та мови, побували на зустрічі з літературною сім’єю, письменниками та журналістами Лисом Володимиром Савовичем і Гуменюк Надією Павлівною.

Гостинна зала Центру дозвілля «Лісова пісня» вмістила у своїх стінах усіх, кому не байдуже мистецьке слово, специфіка відмінності та схожості журналістської роботи, цікавість до перших творчих кроків.

Присутні з захопленням дослухалися до кожного слова гостей, цікавилися їхніми читацькими вподобаннями, відношенням до інтернет- та аудіо-книг, секретами придумуванням назв книг і героїв тощо.

Зустріч довела юним журналістам, що талановита людина повинна багато читати, якщо хоче багато знати й вміти. Можливо декого й надихнула на створення нового вірша чи роботи, адже сама Гуменюк Н.П. писати вірші почала дуже рано, а перші друковані поезії побачили світ у десятирічному віці.

Гості вразили юних журналістів щирістю та відкритістю не тільки у житті, але й у творчості.

 

ЕКСКУРСІЯ В ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ПОЛІССЯ»

16 листопада 2013

Кузнецовськ… Місто над Стиром. Перлина Українського Полісся. Казка, що стала дійсністю. Саме так його сьогодні називають.

Але ж нічого не виникає з нічого. Були якісь першопочатки. І перш ніж виникло місто, було село Вараш над Стиром, коріння і згадки про яке ведуть у сиву давнину до наших пращурів – волхвів. Варажб – давня назва волхвів на Поліссі. За переказами, волхви мали здатність впливати на сили природи, зціляти хворих, пророкувати майбутнє. Можливо, Варажб вже тоді і пророкував майбутню долю села Вараш. На початку 70- тих років ХХ століття слово Вараш стало близьким для сотні, а потім і тисячі людей, які прибули у поліську глибинку ,чарівний край, край неповторної краси лісів, боліт – будувати АЕС.

Кузнецовськ – унікальне і своєрідне місто. Своїм корінням воно проросло у давнє минуле, а вершинами інтелекту сягає новітніх технологій ядерної енергетики ХХІ століття. Це місто-супутник Рівненської атомної електростанції. Вони споруджуються одночасно з 1973 року і невіддільні одне від одного.

Для кращого запам’ятовування, а також для наочного сприйняття історії рідного міста вихованці гуртка «Історичне краєзнавство»: Левчик Андрій, Степчук Данило, Степчук Олександр, Лупеха-Святчук Софія, Віюк Валерія, Пилипчук Анастасія. Степчук Ангеліна, Степчук Олександра, Озеруга Софія та Ражик Вікторія здійснили екскурсію до інформаційного центру «Полісся».

Мета нашої екскурсії – поглибити знання гуртківців про історію створення та розвитку рідного міста Кузнецовська та збільшити інтерес до подальшого вивчення рідного краю.

Інформаці́йний центр ВП РАЕС «Полі́сся» – це сучасна споруда, яка містить просторі, спеціально облаштовані експонатами для гостей та жителів міста Кузнецовська зали.

В музеї до нашої, нам були представлені такі експозиції:

-історія будівництва та пуску енергоблоків та міста;

-вагомі події та впливові особистості історії РАЕС;

-етнографічна експозиція;

-сьогодення.

Музей Рівненської АЕС – це не просто зібрання дивовижних експонатів, а зв’язок поколінь, спадкоємність культур, осередок історії.

За чотири десятиліття на березі Стиру виросло сучасне, європейське, чисте й охайне, виплекане любов’ю і працею його мешканців місто, де створено всі умови для життя, праці, відпочинку, творчого розвитку особистості. Місто з впевненістю дивиться в майбутнє, сподіваючись на молодь, яка напише нову сторінку в історії Кузнецовська.

О.Марковець

 

КЕРІВНИКИ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО НАПРЯМКУ ДІЛИЛИСЯ ДОСВІДОМ

24 листопада 2013

З 11 по 17 листопада в Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов методичний тиждень з досвіду роботи керівників художньо-естетичного напрямку.

В рамках проведення у закладі діяла виставка дитячих робіт на тему: «Вернісаж осінніх барв», на якій представлені роботи вихованців гуртка декоративного розпису «Джерело» (керівник Коваленас Н.В.) та гуртка «Оригамі» (керівник Лакизюк О.М.). Керівники студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко О.В.), хореографічного ансамблю «Пірует» (керівник Махоріна О.П.), гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик С.В.) провели внутрішній рейтинговий конкурс на тему: «Таланту чисті роси», відзначивши найактивніших вихованців. Керівники художньо-естетичного напрямку провели показові заняття з вихованцями: «Поглиблене вивчення пісні «Дрібушки» (Тиндик С.В.), «Тематична атестація. Алєгро» (Махоріна О.П.). Досвідом роботи з дітьми дошкільного віку поділилася Алексєєнко О.В.; майстер-клас для вихованців старшого шкільного віку зі складання моделей журавлика з гофрованими крилами провела Лакизюк О.М. А Коваленас Н.В. на практичному занятті показала керівникам гуртків як визначати колір свого імені.

Проведення методичних тижнів у позашкільному закладі стало доброю традицією, що підвищує організацію навчально-виховного процесу, посилює роль творчості серед педагогів і вихованців.

 

НОВІ МЕШКАНЦІ КУТОЧКА ЖИВОЇ ПРИРОДИ

24 листопада 2013

На гуртку «Любителі домашніх тварин» (керівник Столярук Тетяна Олександрівна) чергове поповнення. Тут знайшли собі рідну домівку птахи амадини зеброві та кролик Афанасій.

Зеброві амадини – одні з найпопулярніших ткачикових птахів. Батьківщина цих кумедних пташок – Австралія, але в кінці 19 століття їх завезли до Європи і одомашнили. Зеброві амадини не прив’язуються до людини. Птахи цілком самостійні і не дуже потребують її присутності.

– Зеброві амадини – красиві і кумедні пташки, – діляться враженнями вихованці гуртка «Любителі домашніх тварин».

Щодо кролика Афанасія, то він практично з перших днів свого перебування на гуртку став загальним улюбленцем дітей, підкоривши їх своєю поступливою вдачею. Вони залюбки доглядають його, незважаючи на те, що тваринка відносно невибаглива в утриманні.  Вихованці гуртка з задоволенням доглядають за мешканцями живого куточка.

 

ПОДЯКА МІЖНАРОДНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

24 листопада 2013

Правління Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» оголошує Подяку вихованцям гуртка «Чарівний пензлик» (керівник Павлусь Богдан Сергійович) Будинку дитячої та юнацької творчості

Охрімчук Надії

Масечко Ірині

Виговській Катерині

за активну участь у ІІ-му Всеукраїнському конкурсі художніх робіт серед учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів України на тему: «Доля дітей у роки Другої світової війни в малюнках учнів».

Роботи дітей отримали високу оцінку журі. Матеріали мають неоціненне значення для збереження історичної пам’яті про долю українського народу і відновлення суспільної справедливості щодо жертв Другої світової війни, осмислення молодим поколінням зв’язку історії з сучасністю, виховання почуття патріотизму.

 

ОПОМОЖУТЬ ЗНАЙТИ СВІЙ РОСЛИННИЙ ТАЛІСМАН

24 листопада 2013

На гуртку «Любителі домашніх тварин» діти не просто вчаться доглядати за мешканцями живого куточка, але й дізнаються про них багато пізнавального й корисного.

Йдеться не тільки про тваринок і птахів, але й про багатий рослинний світ. Керівник гуртка Столярук Тетяна Олександрівна розповідає своїм вихованцям, що кожна рослина служить своєрідним символом-талісманом людини. Стверджують, що рослини здатні поглинати енергію зла і песимізму і трансформувати її в енергію добра, активності та любові до життя. Причому рослина в горщику справляється з завданням набагато ефективніше, ніж зрізана рослина яка стоїть у вазі.

Скажімо, на гуртку чудово прижилися діфенбахії (лат. Dieffenbachia) – рід вічнозелених рослин родини Ароїдні, поширених в тропіках Південної Америки. Багато видів діфенбахій вирощуються як декоративно-листяні кімнатні рослини, використовуються для озеленення інтер’єрів вже протягом 150 років.

Діфенбахії – рослина-символ знаку Зодіаку Раків, що служить представникам для щастя в родині. Ця рослина насамперед допоможе людям, народженим під знаком Раку, зберегти своє фізичне й психічне здоров’я, поліпшити атмосферу в будинку.

Ще одна відома на гуртку «Любителі домашніх тварин» рослина – фікус каучуконосний, або фікус еластичний. Батьківщина рослини – північний схід Індії (Ассам) і південь Індонезії (Суматра і Ява). За межами тропіків рослину вирощують як декоративну кімнатну.

Фікус – рослина-символ Козерогів, необхідна представникам цього знаку для успіхів у роботі. Знак Козерогу завідує темою роботи, соціального стану людини, тому всі рослини Козерога можна мати вдома або в офісі як талісмани для успішної роботи.

 

ТАНОК ОСЕНІ

24 листопада 2013

«Танок осені», так назвали творчість осінньої тематики поети-початківці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» під керівництвом Мельник Тетяни Михайлівни.

На кленових листочках вірші, етюди, замальовки вихованців гуртка:

Леуса Артема

Іванова Владислава

Саворони Тетяни

Шевчук Софії

Клімук Софії

Дукач Валерії

Симонюк Таміли

Симончука Олексія

Дудіка Максима.

 

ВІДБУВСЯ МІСЬКИЙ ЗЛІТ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО ВРЯДУВАННЯ

25 листопада 2013

Міська рада старшокласників «Ватра» під керівництвом Стадник Олени Миколаївни провела міський збір лідерів учнівського врядування під гаслом «З вірою в себе!»

У зборі взяли участь центри «Булава», «Відкриті долоньки», «Дозвілля», «Здоров’я», «Скарбничка», «Всезнайка», «Дзвін», Мельник Людмила Євгеніївна -головний спеціаліст управління освіти, Маркевич Тетяна Валентинівна – директор БДЮТ, представники навчальних закладів міста, громадськості, місцевих засобів масової інформації. Ведучими дійства були Березинська Аліна та Стрижеус Андрій.

Привітали присутніх лідерів Магдич Віталій Юрійович – заступник міського голови та Горайчук Анатолій Іларіонович – заступник начальника управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Вони нагородили кращих лідерів за активну участь у громадському житті міста та участь у обласних заходах учнівського врядування: Вирсту Акатерину, Федіну Ірину, Вознюк Тетяну, Будник Яну, Березинську Аліну, Мордас Олену, Кньовець Анастасію, Кушнірчука Віталія, Стрижеуса Андрія.

Кожен центр міської ради долучився до збору, продовживши запропоноване головою міської ради речення, що стосується напрямку та сфери діяльності центру.

Другою частиною заходу стала пізнавально-розважальна гра «Хто перший?», що проходила за сценарієм телевізійної програми «Хто зверху?». Команду дівчат представляли Березинська Аліна (у ролі Фреймут Ольги), Мордас Олена, Кньовець Анастасія, Будник Яна. Команда хлопців змагалася за перемогу у складі Кушнірчука Віталія (у ролі Сергія Притули), Дембовського Павла, Кравчука Володимира, Чирука Василя. Вів програму та слідкував за перебігом гри Петрук Володимир. Експертами-помічниками ведучого були Босик Віктор Михайлович, начальник відділу гуманітарних питань та внутрішньої політики виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, Вирста Катерина, Вознюк Тетяна, Федіна Ірина.

За результатами шістьох конкурсів гри і визначилися переможці та учасники. Гарячі штучки та міцні горішки змагалися у конкурсах: «Шарики-смішарики», «відгадай мелодію», «Склади слово», «Відгадай героя», «Чоловік чи жінка», фінальний конкурс «Правильний критерій».

 

Розважали присутніх та учасників талановитим і запальним виконанням пісень у перерві між конкурсами вихованці гуртка фольклорної пісні «Серпанок» (керівник Тиндик Світлана Дмитрівна), студії вокального співу «Гармонія» (керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна). Допомагала в організації заходу Романчук Світлана Володимирівна, культорганізатор.

За підсумками фінального конкурсу з результатом 9:6 перемогу здобула команда дівчат. Вітав переможців і учасників, нагородивши грамотами та солодощами, наданими відділом у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради .

Захід пройшов у щирій і веселій атмосфері. Зала активно вболівала за учасниками гри. Присутні лідери міської ради старшокласників «Ватра» показали наскільки вони готові створити власну команду і впевнено вести її до перемоги.

 

ВЧИМО АНГЛІЙСЬКУ

28 листопада 2013

Протягом тижня на гуртках «Вчимо англійську» та «Цікава англійська» проводились змагання серед вихованців. Проводились вони з метою визначення переможців серед вихованців гуртка, які найкраще засвоїли матеріал, вивчений з початку навчального року. Проходили змагання в три етапи, під час яких діти виконували різноманітні завдання, а саме:

– називали український відповідник англійському слову та показати його на картинці.

– рахували від 1 до 10 і в зворотному напрямку (для вихованців гуртка «Вчимо англійську») та від 10 до 100 (для вихованців гуртка «Цікава англійська»).

– пригадували якомога більше вивчених віршів та лексичних одиниць по вивчених темах.

Визначення переможців виявилось досить складним, так як більшість вихованців на відмінно засвоїли пройдений матеріал та змогли його відтворити.

За підсумками змагання були визначені переможці, які отримали грамоти від керівника гуртка.

Переможцями стали:

Бедик Юлія;

Борисюк Дарина;

Вакельчук Ілля;

Волощук Владислав;

Зубач Євгенія;

Процун Олена;

Стельмах Назар;

Федорук Вероніка;

Швець Роман;

Шмигельський Ілля.

Вітаємо!