Літо-2013

ВИСТАВКА ТВОРЧИХ РОБІТ

02.06.2013

Виставка творчих робіт вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості до Дня захисту дітей зачарувала глядачів майстерністю виконання, креативністю технік, злетом фантазії.

Свої роботи діти презентували у фойє будівлі виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Захід пройшов з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

На урочистому відкритті свята вихованці БДЮТ отримали грамоти за творчі здобутки, активну участь у житті громади та позашкільного закладу.

На виставці були представлені творчі роботи вихованців гуртків:

«Історичне краєзнавство» (керівник Марковець Ольга Олегівна),

«Оригамі» (керівник Лакизюк Ольга Мефодіївна),

гурток художньо-технічної творчості «Сувенір» (керівник Адамович Олена Володимирівна),

гурток декоративного розпису «Джерело» (кервіник Коваленас Надія Вікторівна).

 

УЧАСНИЦІ ПАРАДУ БЛИЗНЯТ

03.06.2013

У рамках святкування Міжнародного дня захисту дітей у Кузнецовську пройшов парад близнят «Подвійне щастя». Серед призерів – вихованці гуртка декоративного розпису «Джерело» Завгородні Настуня й Діанка.

Природною стихією сестричок є вода. Вони обожнюють басейн. А ще – пізнавати початки декоративного розпису, якими з дітьми ділиться керівник гуртка Коваленас Надія Вікторівна.

Мама Насті й Діани зробила все можливе, щоб доньки ввійшли до фіналу конкурсу. Навіть вірші для презентації написала.

Спільні зусилля і природних шарм юних учасниць помножений на їх відкритість і справжню дитячу безпосередність привели сестричок до почесного третього місця.

Вітаємо маленьких чарівниць і бажаємо їм подальших перемог і відкриття нових сторін таланту.

 

ЕКОЛОГІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ: БДЮТ СЕРЕД ПЕРШИХ

06.06.2013

6 червня пройшла міська екологічна конференція під гаслом «Живи, Земле!». У місті атомників не тільки відзначили Міжнародний день захисту навколишнього середовища, але й підбили підсумки міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Мій голос я віддаю на захист природи» в рамках двомісячника «Зелений паросток майбутнього».

Учасниками конкурсів були 192 юних екологів міста. Серед них – 62 переможці: дослідники, художники, поети, фотографи.

Підтримати та привітати учасників прийшли переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад «На нас надіється Земля», фестивалю-конкурсу «Свіжий вітер» екологічна агітбригада «Шанс» Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Романчук Світлана Володимирівна)/

Присутніх на конференції привітали Омельчук Ольга Семенівна, методист управління освіти та Кузло Ярослав Васильович, начальник відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

Команду «Шанс» у складі

Кушнірчука Віталія,

Мордас Альони,

Кузьміч Марії,

Кньовець Анастасії,

Шершня Володимира,

Березинської Аліни,

Скрипчак Дарини

та керівника команди відзначили грошовими винагородами. А член команди Шершень Володимир нагороджен грамотою виконавчого комітету за активну участь у вирішенні екологічних проблем регіону.

Найголовнішим моментом конференції стало нагородження переможців. Серед призерів – вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості.

Так, у номінації «ЕкоПлакат» у вихованців БДЮТ вісім І-их місць:

Іваненко Дарина,

Гаврилюк Вадим,

Тимощук Сергій.

Номінація «ЕкоМалюнок»:

Собко Віолетта,

Левков Олександр,

Щетько Ольга.

Номінація «Фотографія»:

Березинська Аліна.

Номінація «Екологічні казки»:

Романчук Назар.

Вихованці БДЮТ, на думку журі, відзначилися оригінальністю та високим художньо-естетичним рівнем художніх робіт, фотороботи учасників привернули увагу на красу й неповторність Кузнецовська, літературні твори акцентувалися на розкритті теми, творчому підході та засвідчили індивідуальний авторський підхід.

 

ЖУРНАЛІСТСЬКІ УСПІХИ БДЮТ

08.06.2013

Юна журналістка Будинку дитячої та юнацької творчості стала призеркою міжобласного конкурсу учнівських творчих робіт «Я – журналіст!».

У п’ятницю, 7 червня, в Національному університеті «Острозька академія» нагородили переможців і лауреатів П’ятого міжобласного конкурсу учнівських творчих робіт «Я – журналіст!».

Конкурс проводиться з метою виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської молоді, схильної до журналістської діяльності, стимулювання до формування та прояву активної життєвої позиції.

Король Анастасія, вихованка гуртка «Основи журналістики» нагороджена дипломом третього ступеня.

Керівника гуртка Ярошик Ларису Анатоліївну також відзначили подякою за вагому підтримку у проведенні міжобласного конкурсу учнівських творчих робіт.

Учасниками цьогорічного конкурсу стали 111 учнів 8-11 класів та студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з восьми областей – Рівненської, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Миколаївської, Херсонської, Хмельницької та Чернівецької.

Організаторами конкурсу “Я – журналіст!” є Видавничий дім “ОГО”, Національний університет “Острозька академія” та управління освіти і науки Рівненської, Волинської та Хмельницької облдержадміністрацій.

Учасники конкурсу готували роботи в одній із двох номінацій (на вибір): “Цікаве поруч” (про цікаву людину або місце в своєму регіоні) або “Що я хотів би змінити на краще у своєму населеному пункті”.

А ми вітаємо Король Анастасію та зичимо їй подальших успіхів і здобутків, неординарних сюжетів і втілення творчих планів.

 

КОМАНДА «ШУХЕРЯТА»: ІСТОРІЯ УСПІХУ

12.06.2013

Мало хто не погодиться з думкою, що КВН – один із найпопулярніших молодіжних рухів у світі. Ним живуть, марять, самостверджуються. Серед однодумців цього лозунгу – команда «Шухерята», що діє при Будинку дитячої та юнацької творчості.

Керівник команди Сімашко Світлана Захарівна, згадуючи історію юних кавеенщиків Кузнецовська, пригадує 2006 рік – рік створення «Кумедних кошенят». Під такою назвою вперше об’єдналися гумористи, щоб вийти на сцену під час відбіркової гри у смт.Володимирець. Згодом, змінивши назву на «Шухерята», гравці продовжили завойовувати рейтинг серед суддів і вболівальників. Пишаються юні жартівники й налагодженою співпрацею з командами Рівненщини та України.

У доробку команди систематичні призові місця у відбіркових етапах чемпіонатів області серед учнівських команд (I-III місця), фіналах обласних чемпіонатів (I-II місця), міських дитячих фестивалях КВН, фестивалі команд КВН «Млин», Всеукраїнському конкурсі КВН юних інспекторів руху, Всеукраїнському фестивалі «Жарт-птиця» (2006-2013 рр., I місце у 2009 р.) тощо.

Останніми перемогами 2013 року для «Шухерят» стали перші місця у відбіркових турах КВН, юних інспекторів руху (м.Сарни, смт.Володимирець), другі місця у фіналі КВН-ЮІР і в фіналі чемпіонату області. За рішенням президента Асоціації КВН Рівненщини Віталія Ліпського, команда Кузнецовська восени 2013 року вкотре представлятиме Рівненську область, разом з іншими двома командами з Рівного, на Всеукраїнському фестивалі «Жарт-птиця-2013».

Усі ці перемоги, запевняє керівник Сімашко С.З. залишилися б недосяжними, якби не дружня співпраця членів команди, розуміння й підтримка директора БДЮТ Маркевич Тетяни Валентинівни та начальника служби у справах сім’ї та молоді Кузла Ярослава Васильовича.

…Тож поки інші шукають шляху самовираження, «Шухерята» продовжують проявляти себе, щодня виявляючи потенціал кожного. Молодь любить КВН, вона живе ним, оволодіваючи навиками акторської майстерності, створення власних жартів, постановки мініатюр. Творчий процес не зупиняється ні на мить. Адже навіть у реальному житті завжди є місце жартові, хорошому настроєві, веселій усмішці.

Сибіковська Богдана, гурток «Основи журналістики» БДЮТ

 

НЕПЕРЕВЕРШЕНІ ДИВА ТВОРЧИХ РУК

15.06.2013

Споглядаючи картини декоративно-орнаментального малярства, мимоволі усвідомлюєш, що саме так, через пензлик, яким керують душа і рука майстра, народжується диво петриківського розпису.

Надія Вікторівна Коваленас – неперевершений майстер, творець робіт, що сприймаються насамперд серцем і душею. Її витвори привертають увагу не тільки своєю колоритністю, але й неймовірною цілісністю відчуття свята і спокою. Це на перший погляд, переконує Надія Вікторівна, петриківський розпис може видатися простим, насправді за кожним порухом пензля приховується клопітка і філігранна робота художника.

Наразі Н.В.Коваленас удосконалює свою майстерність ще в одній популярній у Європі та світі техніці – тагільський розпис. Тут один рух пензля народжує двоколірний мазок.

За свою творчу кар’єру Надія Вікторівна стала учасницею багатьох фестивалів, конкурсів різного рівня (“Котилася торба”, “Барви Полісся”, “Оберіг надії”, “Родинне коло” тощо). За розвиток та популяризацію народного аматорського мистецтва має чимало відзнак і нагород.

У планах – допомогти своїм вихованцям пізнати та оволодіти не тільки петриківським, але й тагільським малюнком. Адже майстриня веде гурток декоративного розпису “Джерело”.

 

ДОШКІЛЬНЯТ ВЧАТЬ АНГЛІЙСЬКОЇ

17.06.2013

Таке в Кузнецовську стало можливим після відкриття в Будинку дитячої та юнацької творчості гуртка «Вчимо англійську».

– Навчання іноземної мови дітей дошкільного віку має на меті навчити дітей розуміти англійську мову на слух та спілкуватися нею в усній формі на основі засвоєного матеріалу, – розповіла керівник гуртка Світлана Дмитрівна Пальчук. – Пам’ять 4 – 7-річних дітей має значні можливості: вони легко запам’ятовують як окремі іншомовні слова, так і словосполучення, фрази, вірші.

Кожне заняття тут проводиться в оригінальній формі, що обов’язково передбачає ігрові елементи; використовуються вірші, пісні, римування. Зацікавленість, у свою чергу, стимулює пам’ять, яка забезпечує накопичення значної кількості мовного матеріалу.

Серед видів діяльності на занятті використовуються аудіювання, вивчення напам’ять, тренування вимови, вивчення лексики, граматики, ознайомлення з літерами англійського алфавіту, навчання читання за транскрипцією.

Але найбільше дітям до вподоби гра. На цьому виді подачі та засвоєння матеріалу керівник гуртка акцентує увагу:

– Практикуючи такі види діяльності, можна приділити достатньо уваги та часу постанові мовлення. Дитина накопичує необхідний лексико-граматичний матеріал, який дасть змогу у школі приступити до навчання, читання та письма.

 

НЕЙМОВІРНИЙ ЗЛЕТ ХУДОЖНЬО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ

22.06.2013

Неймовірний злет фантазії, вправність рук, виточена до дрібниць техніка виконання – це приблизний перелік того, чим володіє Олена Володимирівна Адамович, місцевий митець, керівник гуртка художньо-технічної творчості “Сувенір” Будинку дитячої та юнацької творчості.

Неабияк вражають її картини з тканини. Здавалося б, ми звикли до пейзажів чи сюрреалістичних сюжетів художників. Але коли дивишся на ці витвори (картини з тканини), то тільки зблизька розумієш, що це не фарба чи папір.

Так само вражає тематика і колористика виробів. Автор стверджує, що така ручка робота надзвичайно клопітка і складна. Кожна картина, не залежно від розміру і теми, виконується у три етапи.

– Кожен клаптик тканини треба “підганяти” до міліметра, бо матеріал сильно деформується під час роботи з ним, – трішки поділилася секретами пані Олена.

Крім цього митець передає своїм вихованцям навики з бісероплетіння, плетіння гачком, виробництва м’якої іграшки, роботою з природним матеріалом. Тут не бояться передати вміння виготовлення сувенірних і дизайнерських виробів тощо.

Ручна робота повсякчас цінувалася. А коли до неї додається майстерність, оригінальність і бажання донести цю красу людям – виходить запаморочливо прекрасно.

 

ЧАРІВНІ ПЕНЗЛИКИ У ДИТЯЧИХ РУКАХ

09.07. 2013

Образотворче мистецтво – одне з тих занять, здатних подарувати людині душевні спокій, рівновагу, захоплення. Палітрою фарб можна передати свій настрій, сприйняття світу, бачення образів.

Дарина Іваненко та Сергій Тимощук – вихованці гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» Будинку дитячої та юнацької творчості. До свого керівника Павлуся Богдана Сергійовича вони йдуть, щоб навчитися на листок наносити власні фантазії, вміло зображувати побачене, мріяти з допомогою кольорів та багато чого іншого.

Даринка ходить на гурток з 2 класу. Зараз вона п’ятикласниця, і за цей час впевнилася, що зробить все від неї залежне, щоб малювання стало життєвим захопленням. Сьогодні вихованка згадує як вперше у дворічному віці взяла до рук олівці з фарбами, як мама помітила її потяг до образотворчого мистецтва і вирішила привести дитину на гурток малювання.

Зараз Даші подобається малювати тварин. у неї добре виходить. Це відзначає і керівник, Богдан Сергійович:

– Вона у нас справжній фантазер не тільки в мистецтві, але й у житті. Дуже гарні й заспокійливі малюнки виходять у неї олівцями. Хоча все впевненіше ми вчимося поводитися з фарбами.

За 5 років занять юна художниця вже встигла взяти участь у конкурсі «Космічні фантазії», неодноразово ставши його призеркою. Крім малювання їй до вподоби й читання книг, казок, фантастики, історичних розповідей. У планах – закінчити розпочату картину на тканині.

А от Сергійко Тимощук, на відміну від відомого футболіста-однофамільця, більш полюбляє образотворче мистецтво. Він також відвідує гурток «Чарівний пензлик» вже більше двох років. І хоча хлопчикові подобалося малювати ще з дитинства, привела його до керівника також мама.

Сергій полюбляє малювати пейзажі та архітектуру. Обожнює експериментувати з фарбами. Шкода, що часу не завжди вистачає на улюблені заняття, а ще, як і всім семикласникам у його віці, хочеться пограти в різні ігри, подивитися улюблений кінофільм «Один вдома», або мультиплікаційний фільм «Ну, постривай!».

Вихованець Павлуся Б.С. теж брав участь у багатьох міських і обласних конкурсах. Хлопець – власник грамот і дипломів за майстерно виконані художні роботи.

– Сергій здібний вихованець. У нього чималі задатки в малюванні. Будемо працювати над удосконаленням техніки виконання, – ділиться поглядами керівник гуртка.

Після спілкування з двома юними художниками Будинку творчості зрозуміло, що крім жаги до образотворчого мистецтва їх об’єднує живе захоплення улюбленою справою і любов до життя, до своїх рідних і близьких.

 

ЮНІ ЖУРНАЛІСТИ

10.07.2013

Протягом навчального року на гуртку «Основи журналістики» та «Юнкор» займалися 36 дітей віком від 12 до 17 років.

Значна увага надавалася можливості здійснення вихованцями виступів у друкованих і електронних засобах масової інформації, виступах на радіо та телебаченні. Протягом навчального року були проведені наступні заходи:

– бесіда на тему: «Журналістика – система органів масової організації»;

– екскурсії в редакцію газети «Енергія», на ТРК «Рівне-Атом» на тему: «24 побажання редактора новому співробітникові»;

– гра-практикум «Підбери статті заголовок»;

– участь у засіданнях «круглих столів» на тему: «Що мене турбує у сфері освіти?», «Задай питання депутату» за участю представників місцевих органів влади, органів правопорядку, представників громадськості, ЗМІ;

– проведення вихованцями гуртка „Основи журналістики” між учнями 9-11 класів конкурсу „Юний кореспондент”;

– участь вихованців гуртка „Основи журналістики” у Національному конкурсі шкільних газет;

– підготовка матеріалів до міжобласного конкурсу учнівських творчих робіт «Я – журналіст»;

– диспут-обговорення: «Мій прототип журналіста»;

– творча робота над щомісячним виходом і самостійна робота вихованців над травневим випуском газети «Шкільна Країна»;

– «Твої роботи, юнкоре!»: робота вихованців гуртка «Юнкор», «Основи журналістики» над відбором матеріалів та публікація їх у місцевій пресі.

– протягом навчального року роботи вихованців публікувалися у місцевих газетах «Енергія», «Вісті», «Вараш» та на сторінках місцевих інтернет-сайтів (34400net, 4bloka.com), на радіо, телебаченні.

Свою активну журналістську позицію вихованці висловили на міських, обласних та всеукраїнських конкурсах, а саме:

– міський конкурс творчих робіт «Річниця створення ОУН-УПА» – І місце;

– міський конкурс «Мої права» – І місце;

– Всеукраїнська акція «Моральний вчинок» – ІІ місце;

– Міжнародний конкурс «Ми – діти Атомграду»;

– міжобласний конкурс «Я – журналіст» – ІІІ місце;

– міський двомісячник «Зелений паросток майбутнього» – І місце;

– обласний конкурс «Свій голос я віддаю на захист природи».

 

СІЯЧІ ПРЕКРАСНОГО

14.08. 2013

Художня гімнастика – один з найкрасивіших видів спорту. Але за витонченістю рухів гімнасток, за їх неймовірною гнучкістю і пластикою стоїть величезна праця як самих спортсменок, так і їх тренерів, викладачів, керівників. Про все це не зі слів знає Протасевич Ольга Миколаївна, керівник гуртка художньої гімнастики «Едем» Будинку дитячої та юнацької творчості.

У позашкільному закладі Ольга Миколаївна працює шість років. Зі спортом вона почала товаришувати ще з дитинства: з першого по п’ятий клас займалася плаванням, а до одинадцятого – серйозно почала опановувати аеробіку. Вперше відчути ритм і зачарованість сценою їй випала нагода в одинадцять років.

Закінчивши школу та здобувши професію, О.М.Протасевич почала весь свій талант і запал передавати вихованцям. Дебютний виступ вихованців молодого керівника припадає на 2007 рік.

Не цурається керівник і новітніх методів викладання танцю. Вона переконана, що тут у пригоді стануть найрізноманітніші методи.

Юні ж таланти колективу «Едем» беруть участь у багатьох конкурсах. Наприклад, щороку займають призові місця у конкурсі «Таланти багатодітної родини», проводять власний внутрішній конкурс «Весняночка», дивують своєю майстерністю глядачів Кузнецовська на багатьох масових міських і внутрішніх заходах…

Щодо планів гуртка, то вони грандіозні. Вихованцям Ольги Миколаївни подобається займатися художньою гімнастикою. А про свого керівника вони відгукуються як про добру та чуйну людину, вимогливого і справедливого наставника. Сама ж Ольга Миколаївна Протасевич, у свою чергу, до кожного з дітей старається знайти свій підхід:

– Буває, що доводиться ставати на стільчик, щоб щось сказати так, щоб мене почули всі. Але я спілкуюся з ними спокійно та м’яко.

Ольга Миколаївна власним прикладом доводить дітям наскільки гімнастика здатна сформувати правильну поставу, зміцнити здоров’я, дати збалансовану загальну та спеціальну фізичну підготовку.

 

ДОМАШНІ ТВАРИНИ – ДРУЗІ ЛЮДИНИ

16 серпня 2013

У більшості з нас вдома є чудові створіння – домашні улюбленці. З ними можна не тільки провести вільний час, але по-справжньому поспілкуватися. Хоча й не треба при цьому забувати, що вони потребують уважного та правильного догляду. Цьому юних любителів тваринок вчить гурток «Любителі домашніх тварин», що діє в Будинку дитячої та юнацької творчості. Керівник гуртка – Столярук Тетяна Олександрівна.

Сюди ходять ті, кому цікаво доглядати за тваринками, а Тетяна Олександрівна добре знає як заохотити дітей, розповісти найнеобхідніше, показати та навчити азам догляду за братами нашими меншими. Спеціально для цього на гуртку розроблена схема отримання балів за результатами кожного заняття. Наприкінці навчального року бали-здобутки підраховуються, а переможці отримують у винагороду папужку, хом’ячка, морську свинку або єгипетську мишку тощо. Така система прижилася. І це не дивно, адже Тетяна Олександрівна працює в Будинку дитячої та юнацької творчості з 1992 року. Керівник розуміється на психології заохочення дітей.

У господарстві гуртка є п’ять видів папуг, канарейки, морські свинки, хом’яки, єгипетські миші, два види черепах, шиншили. Одним із важливих завдань гуртка є прагнення навчити дітей доглядати за тваринами, підібрати для них правильне лікування, відчути відповідальність за слабшими і беззахисними. Найпростіше, що ви можете тут зробити – погратися з розумом.

– Найважче прогодувати тварин так, щоб це було максимально наближено до природних умов, – ділиться тонкощами догляду Т.О.Столярук.

Гурток «Любителі домашніх тварин» у 2012-2013 навчальному році нараховував 5 груп. Середній вік вихованців – 9-11 років. Люблять сюди заглянути за порадою, допомогти або ж просто поспілкуватися з тваринами, птахами й старші школярі.

Вихованці гуртка розповідають, що гурток зацікавив їх різноманітністю тварин та змогою доглядати за ними, адже не кожен має можливість тримати вдома якогось домашнього улюбленця.

Займаючись на гуртку «Любителі домашніх тварин», діти стають добрішими по відношенню до братів наших менших, вчаться допомагати слабшому, набувають навиків і вмінь у догляді за тваринами. Одне з найважливіших, відзначає як керівник, так і вихованці, – бути уважнішими не тільки до тварин, але й до своїх друзів, рідних.