9 листопада – День української писемності та мови

День української писемності та мови відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – одна з ключових ознак існування кожної держави, і те, що вирізняє нас з-поміж інших народів.
Може, тому й точиться щодо неї так багато дискусій у наші дні, що саме зараз так важливо визначитись кожному, хто він, якого роду – племені, ким почувається?
Ми – українці, і мова в нас одна – мелодійна, красива, ніжна українська. Скільки пісень, віршів звучить на українській мові. І, саме молоде покоління має зрозуміти що спілкування рідною мовою має величезне значення. Вона стає невід’ємною частиною їхньої власної особистості.
6 листопада в актовій залі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся тематичний захід приурочений Дню української писемності та мови. Захід підготували вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна, які розповіли про історію сучасної української мови. У їхньому виконанні звучали вірші Тараса Шевченка та сучасних авторів. Також дуже зворушено та з великою пошаною до героїв, які захищаючи нашу країну від агресора загинули під час АТО був виконаний вірш «Герої не вмирають».
До даного заходу були залучені вихованці театрального гуртка «Сюрприз», керівник Романчук Світлана Володимирівна, гуртка вокального співу «Серпанок», керівник Тиндик Світлана Дмитрівна, студії вокального співу «Гармонія», керівник Алексєєнко Оксана Володимирівна, які гуморесками Павла Глазового, вокальними виступами про Україну донесли свою любов та звернення до збереження та цінування рідної мови.
Любіть українську мову всім серцем і душею!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply