21 травня – День вишиванки

Вишиванка – це своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами і знаками.
День вишиванки – нове народне свято. Так як, у культурі будь якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка, яка покликана сприяти єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
Свято вишиванки було засноване у 2006 році в Чернівцях. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували провести акцію «Всесвітній день вишиванки» і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.
Кожного року колективи, родини демонструють свої вишиванки, змагаються у конкурсах, беруть участь у фестивалях. Такі патріотичні заходи були проведені у 2014 році, коли вперше провели всеукраїнський фотоконкурс «Моя родина у вишиванці».
Вихованці та педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської ради з 2016 року також є активними учасниками популяризації української вишиванки серед жителів міста, області та України. Беруть участь у різноманітних заходах, конкурсах, челленджах, фотовиставках.
У зв’язку із карантином, який припав на 21 травня 2020 року, ми не в змозі проводити або брати участь у заходах. Тому провели віртуальний челендж серед вихованців гуртків та творчих об’єднань закладу «Моя сорочка вишиванка » під гаслом «З вірою у себе».
Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне, показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.
Дякуємо усім вихованцям гуртків та творчих об’єднань за активну участь у віртуальному челенджі.
21 травня – одягни вишиванку!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply